Page 1

1

ZASTŘELENÝ ŠÉF ČEZKÉHO PODSVĚTÍ OPĚT PROMLUVIL: Mrakodrap na Kšuntovce? Brilantní stavba, kterou kamarádi protlačí za každou cenu! Olomouc - Třetí mrakodrap by mohl v roce 2015 pohnojit panorama Olomouce. Kontroverzní projekt z pera cizácké architektonické kanceláře se již betonuje na prahu historického jádra v mafiánské čtvrti Kšuntovka. Exkluzivně jsme vedli rozhovor s Františkem Mrázkem přímo z pekla. Co je na projektu představené výškové budovy tak skvělé? Proč se Vám líbí? Především představuje symbol nepřekonatelnosti a všemocnosti lidí, se kterými jsem dlouhodobě spolupracoval. Hned jak jsem se poctivě vypracoval z veksláka na majitele velkých společností mi došlo, že z olomouckého Mila můžeme s Tomem (pozn. red. Tomáš Pitr) vycucnout nějakou tu kačku. Po Milu sice zůstal opuštěný areál, ale my už dávno přemýšleli do čeho peníze nacpat, aby se celý náš kšeft zlegalizoval a my se posunuli na společenském žebříčku o stupínek výš. Asi jsme byly příliš ambiciózní, protože mě klausužel zastřelili a Tom skončil na chvilku v lochu. Nicméně naše myšlenka a nakradené peníze žily svým životem dál a přečkali i naše vyšachování ze hry. Především Íčko a Ríša (pozn. red. Ivan Langer a Richard Morávek), kterým jsem vždy pevně věřil a považoval je za své přátele, se nejvíce činí, aby v areálu po Milu vyrostlo něco perspektivního, co by vzdalo hold mojí a Tomášovo odvaze a podnikavosti. Hraje v chuti postavit další věžák závist k Tesaříkovi, že oni stihl pohnojit město již dvěma věžáky a vaše bývalá klika zatím žádným? Závist je příliš silné slovo, ale samozřejmě, že to Pepa (pozn. red. Josef Tesařík) docela vychytal. Málokdo dneska ví, že horní dvě patra mrakodrapu na Envelopě tvoří dvoupatrovou luxusní rezidenci, kde bude Pepa bydlet. Dovedete si představit ten výhled na celé město pěkně z vrcholu? Kdo by takové bydlení nechtěl. Navíc všechno uhrál na „kampus“ nějaké soukromé školy, která se bude nacházet v jednom z nižších domů tzv. kouli vedle mrakodrapu. Pro Ríšu by bylo docela zklamáním pokud by on nedostal


2 stejnou možnost v Šantovce. Dneska musí bydlet v celkem přízemní vile v Kašparově ulici a stěhování na vrchol Šantovky by pro něj bylo dostatečným oceněním. Zda plánuje stejně velký byt jako Pepa nevím, ale přál bych mu to. Z mých přátel udělal vedle Íčka pro Olomouc nejvíc právě Ríša.

PALÁC KONZUMU. Zatímco ztroskotanci a samozvanci z řad veřejnosti chabě sbírají síly proti dalšímu podnikatelskému monumentu, roste palác konzumu do výšky!

Kdybyste dnes byl naživu najal byste si na Šantovku Strategic Consulting nebo byste projekt protlačil nějakou osobitou metodou? I když jsem si na všelijakou špinavou práci najímal různé lidi, tak strategické věci jsem řešil nejradši sólově. Ale ani Ríša, Luděk a Ivan (pozn. red. Richard Morávek, Luděk Schmidt, Ivan Gerši) si dneska nevedou vůbec špatně. Dokázali zabránit, aby se rozšířili informace, že má Íčko v Šantovce svůj podíl tím, že přeskupili lidi z developerské skupiny Sekyra Group. Může za to také jejich dobrá spolupráce s médii, kterým mnohdy stačí drobečky jako například nakup místního deníku za 150 kapříků. Objevilo se pár potížistů, kteří se snaží projekt kritizovat, ale brzo je kluci podchytí. Pomáhají jim je podle fotografií z jednoho protestu identifikovat magistrátní úředníci, kteří nás tím významně podporují. Celkově je trochu jiná doba než v devadesátých letech a dneska bych spíš pracoval stejně jako kluci, najal si Strategic Consulting a snažil bych se své jmění spíše zlegalizovat. Zbytek rozhovoru s kmotrem Františkem Mrázkem o Šantovce, smetánce města a o rozkradení

území bývalého Mila najdete na straně 3 Morávkova práva. Copyright © COSA NOSTRA CZ, a.s., 1990, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis Morávkovy asistentky. Publikování nebo šíření obsahu MORÁVKOVA PRÁVA je bez písemného souhlasu COSA NOSTRA CZ, a.s., zakázáno. Redakce: Morpravo@gmail.com.

Íčko a jeho kumpáni  

Morávkovo Právo

Advertisement