Page 1

Of Havadis 1www.ofhavadis.com

l ı y . 11

Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı Bölge Gazetesi

Yıl : 11 Sayı : 560 www.ofhavadis.com - bilgi@ofhavadis.com 12 Haziran 2018 Fiyatı: 1 TL

Of Teknoloji Fakültesi’nde 4.dönem mezuniyet şöleni 2011-2012 Eğitim Öğretim sezonunda eğitim vermeye başlayan Of Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde 4.dönem, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde ise ikinci dönem mezunlarını verdi.

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

Çamburnu’nda 20 büyük

gemi inşa edeceğiz AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Vehbi Koç, 1 milyar dolarlık Koster Yenileme Projesi kapsamında 100 yeni büyük gemi inşaatının 20'sini Çamburnu'ndaki tersanede yapmayı planladıklarını söyledi.

Prof. Dr. İrfan Acar Of TEF’in yeni dekanı Of Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dekan Vekili Oflu hemşerimiz Prof. Dr. İrfan Acar, fakültenin dekanlığına atandı. 920 öğrencisi, 41 akademik personeli ve 25 idari personeli ile Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Of Teknoloji Fakültesi, düzenlediği mezuniyet töreni ile İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde 4.dönem, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde ise ikinci dönem mezunlarını uğurladı. Of Teknoloji Fakültesi Şehit Prof. Dr. İlhan

Of Anadolu Lisesinde

iftarlı mezuniyet Of Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen mezuniyet töreninde diplomalarını alan öğrenciler okul bahçesinde aileleri ile birlikte iftar yaptılar.

7 bin öğrencinin

tatil sevinci 2017-2018 Eğitim Öğretim sezonu, okullarda düzenlenen karne törenleriyle sona erdi. Of'ta da 7 bin 187 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdiler.

Varank Yerleşkesinde düzenlenen mezuniyet töreninde Fakülte Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar, Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu birer konuşma yaparak mezun olan öğrencileri kutlayarak bundan sonraki yaşamlarında kendilerine başarılar dilediler. Törende Fakülte birincisi Şevval Gülal ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere plaket ve çeşitli ödüller takdim edildi.

Şehit Ali Bulut 4-B'de

Mezuniyet coşkusu Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu 4-B sınıfınca düzenlenen mezuniyet töreninde keplerini havaya fırlatan öğrenciler, hayatlarındaki ilk mezuniyet coşkusunu yaşadılar.


12 Haziran 2018

HABER ...

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu'nda karne heyecanı Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen karne törenleriyle karnelerini alan öğrenciler üç aylık yaz tatiline girdiler.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı öğrencilerin 2.dönem karnelerini almasıyla sona erdi. 9 ay boyunca eğitim alan öğrenciler, sezon boyunca yaptığı çalışmaların karşılığını karnelerinde gördüler. Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip

öğrenciler Okul Aile Birliği ve Okul Yönetimi tarafından ödüllendirildi. Karne töreninde okulda görev yapan ve okuldan ayrılacak olan öğretmenler sahneye davet edilerek Müdür Şevket Bulut

İmam Hatip Lisesi öğrencileri mezuniyetlerini iftarla kutladı Of Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen mezuniyet programı ile okula veda eden öğrenciler uğurlanırken programa katılan öğrenci ve velilere iftar yemeği ikram edildi. Of Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 2017-2018 sezonunun sona ermesi nedeniyle mezun olacak öğrenciler için mezuniyet programı düzendi. Ramazan olması nedeniyle okul idaresi ve aile birliği üyeleri, mezun olan öğrenci ve öğrenci velilerini iftarda buluşturdu. İftar öncesi mezuniyet programı icra edildi. Of Sahil Gün Batımı tesislerinde yapılan mezuniyet törenine Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris

Kabahasanoğlu ,Of Müftüsü Recep Onat, Of Belediye Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu, Okul Müdürü Sedat Gül, öğretmenler, mezun olan öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Ortaokulu önünde düzenlenen karne töreninde başarı gösteren ve takdir alan öğrenciler tek tek sahneye davet edilerek belgeleri verildi. Okul birinci, ikincisi, denemelerde başarı gösteren

tarafından hizmetleri nedeniyle kendilerine plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi. Karnelerini alan öğrenciler öğretmenleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler.

İlk olarak mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri Of Müftüsü Recep Onat, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Of Belediye başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu tarafından takdim edildi.

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını Okul Aile Birliği Başkanı Behzat Ulu yaptı. Ulu konuşmasında, “Öğrencilerimizin bu anlamlı gününde bizimle bir arada olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Eğitim sadece akademik başarı değildir. Her alanda başarılı olmak gerekir. İmam Hatipli olmak bir misyon işidir ona uygun davranmak gerekir. Mezun olan yavrularımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Rabbim yollarını açık etsin. ”dedi. Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da yaptığı konuşmada, ”İmam Hatip demek lider olmak, önder olmak demektir. Ülkemizde 28 Şubatlarda İmam hatipler çok sıkıntılar çektiler. Allaha şükürler olsun bugün her imkâna sahipler. Genler, elif gibi dimdik olun. Hiçbir makam ve mevkiinin önünde eğilmeyin. Eğilecekseniz vav gibi rabbinizin huzurunda rükûda eğilin. Ülkemizin ve insanlığın sizlere çok ihtiyacı olduğunu unutmadan üzerinizde taşıdığınız İmam Hatiplilik etiketini değersizleştirmeyin. Rabbim yolunuzu, bahtınızı açık etsin. Allah hayırlı isteklerinize muvaffak olmanızı nasip etsin.” Sözleriyle duygularını

belirtti. Of Belediye başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu da konuşmasında, “Of İmam Hatip Lisesinin ilk öğrencilerinden olan bir kardeşiniz olarak imam hatiplik etiketini hep gururla taşıdım. Yavuz Selim vakfında uzun yıllar yöneticilik yaparak İmam

Hatipli öğrencilerimize hep yardımda bulundum. 28 Şubat sürecinde de İmam hatipler kapanmasın diye öğrenci kayıt için kapı kapı dolaştık. Bugün geldiğimiz noktaya şükürler olsun. Mezun olan kardeşlerimizi hayatlarında başarılar diliyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Konuşmaların ardından mezunlar arasında dereceye girenlere Of Kaymakamlığı tarafından altın hediye edildi. Altınları Kaymakam Eyüp Fırat adına Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu öğrencilere takdim etti. Program akşam ezanının okunmasıyla yenilen iftar yemeği ile sona erdi.

Pınaraltı’nda miniklerinin yılsonu sergisi Pınaraltı İlk/Ortaokulu Anasınıfı öğrencilerinin yıl boyunca yapmış oldukları etkinliklerin yer aldığı yılsonu sergisi düzenlene törenle görücüye çıktı. 2017-2018 eğitim öğretim yılının son haftasına girilmesiyle okullardaki sen etkinlik faaliyetleri de yapılıyor.

Holoğlu ailesi iftarda buluşturdu Holoğlu Ailesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği bu yıl da Holoğlu Ailesi ve sevenlerini iftarda buluşturdu. Of Hayrat Yolu Holoğlu Petrol İstasyonu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine Holoğlu Ailesinin bireylerinin yanı sıra Holoğlu ailesinin dost ve yakınları ile çok sayıda davetli katıldı. Davetlerine icabet eden tüm

katılımcılara teşekkür eden Kıyıcık Mahallesi Muhtarı Mehmet Holoğlu; “Geleneksel iftar soframızda bu yıl da aile bireylerimiz ve misafirlerimizle birlikte oruç açtık. Davetimize icabet eden tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Allah'tan birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. İnşallah gelecek Ramazan'larda da bu buluşmalarımız devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu anlamda Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Pınaraltı Mahallesinde bulunan Pınaraltı Okulu anasınıfı öğrencilerinin yıl boyunca yapmış oldukları etkinlikleri de içine alan yılsonu sergisinin açılışı yapıldı. Açılışı Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu yaptı. Açılışta bir konuşma yapan Müdür Kabahasanoğlu, “Minik yavrularımızın böyle güzel eserler ortaya koymasından son derece mutlu

oldum. Demek ki ilgilenince, fırsat verince neresi olursa olsun fark etmiyor. İlçemizin en ücra köşesinde bile merkezdeki ile aynı imkânlar, aynı güzellikler var. Emeği geçen başta öğretmenimizi, öğrencilerimizi ve yavrularını bu sıcak eğitim yuvasına gönderen vel ilerimizi kut luyorum. Yaklaşan tatil vesilesiyle tüm öğrencileri mize iyi tatiller diliyorum”

diyerek konuşmasını tamamladı. Pınaraltı anasınıfında açılan yılsonu sergisine Okul Müdürü Katip Er, idareciler, öğretmen ve veliler katıldı.

Temsilcilikler

Yayın Danışmanları İzzet KELEŞ - Selman YAŞAR - Furkan YAŞAR

12 Haziran 2018

, www.ofhavadis.com Sorumlu Müdür Fatma CEVAHREFENDİOĞLU

Genel Yayın Yönetmeni Yüksel YAŞAR

Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa YAŞAR

Muhabirler Ramazan SEYHAN Emine TÜRK

Anlaşmalı Reklam Ajansı Arif AZAK

DİZGİ ve TASARIM

Adres: Cumhuriyet Caddesi , ofhavadis@gmail.com No: 132/2 Of - Trabzon Telefax: 0462 771 67 94 Banka Hesap Numarası Halk Bankası Of Şubesi IBAN TR03 0001 2009 7720 0001 0097 46

İstanbul Sadullah DERVİŞOĞLU 0532 627 07 08 Ankara Ufuk HACIAHMETOĞLU Kocaeli Yaşar ÇAKIR Dernekpazarı Fahri DÜZENLİ & Yaşar FALCI Hayrat Fatih VAROL

Baskı: Büyükliman Postası Gazetesi ve Matbaası 0(462) 841 56 00 - Vakfıkebir / TRABZON

Abonelik - İlan - Reklam Telefonları 0533 438 03 05 - 0507 504 48 83


3

12 Haziran 2018

HABER ...

Of Teknoloji Fakültesi’nde 4.dönem mezuniyet şöleni 2011-2012 Eğitim Öğretim sezonunda eğitim vermeye başlayan Of Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde 4.dönem, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde ise ikinci dönem mezunlarını verdi. 920 öğrencisi, 41 akademik personeli ve 25 idari personeli ile Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Of Teknoloji Fakültesi, düzenlediği mezuniyet töreni ile İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde 4.dönem, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde ise ikinci dönem mezunlarını uğurladı.

Of Teknoloji Fakültesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinde düzenlenen

mezuniyet töreni Fakülte Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar'ın açılış konuşması ile başladı.

Prof. Dr. İrfan Acar Of TEF’in yeni dekanı Of Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dekan Vekili Oflu hemşerimiz Prof. Dr. İrfan Acar, fakültenin dekanlığına atandı.

Of Teknoloji Fakültesi Dekanlığına fakültede Öğretim Üyesi ve Dekan Vekili olarak görev yapan Oflu hemşerimiz Prof. Dr. İrfan Acar atandı.

Fakültenin bu günlere gelmesinde emeği bulunan siyasilere, idarecilere, hayırseverl ere ve dernek yöneticileri ne teşekkür eden Dekan Acar öğrencilere seslenerek; “Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Unutmayın ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir ve ancak değer oluşturduğunuzda başarı sizi takip eder. Aileniz, sevdikleriniz ve ülkeniz için başarılı olmak zorundasınız. İşte o zaman bizler sizinle daha da gurur duyacağız. Sevgili öğrenciler, lütfen sizleri siz yapan Karadeniz teknik Üniversitesini unutmayın. İleride farklı konumlarda katkı sağlayacak konuma geldiğinizde ilk tercihiniz burası olsun” dedi. Törende konuşan Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of Belediye Başkanı Salim

Salih Sarıalioğlu da mezun olan öğrencileri ve hocalarını tebrik ettiler. Konuşmaların ardından düzenlenen ödül töreninde fakülte birincisi Şevval Gülal ile bölüm birinci, ikinci ve üçüncülerine bölüm başkanları ve hocaları tarafından plaket ve çeşitli hediyeler takdim edilirken fakülte ikincisi ve üçüncüsü öğrencilere de plaket ve ödül takdim edildi. Mezun olan öğrencilere diplomaları ise bölüm hocaları

tarafından verildi. Tören; öğrencilerin mühendislik yemini yapması ve keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi. Törene Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar, Siyasi Parti ve Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, öğrencilerin veli ve yakınları ile öğrenciler katıldı.

20 Temmuz 2016 tarihinde YÖK tarafından tüm fakültelerin dekanlarının istifasının istenmesinin ardından OF Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Birinci de görevinden istifa etmişti. Prof. Birinci'nin istifasının ardından Dekan Yardımcısı

olarak görev yapan Prof. Dr. İrfan Acar, Dekan Vekili olarak görevlendirilmişti. Yaklaşık İki yıldır vekil olarak görev yapan Prof. Acar, Dekanlığa asaleten atandı. Of Teknoloji Fakültesi'nin Of'a çok şey kattığını ve her geçen gün çok daha faydalı olacağını ifade eden Dekan Acar, amaçlarının dünya çapında marka olan Of'un eğitim alanında da marka haline gelmesini sağlamak olduğunu ifade etti. Of İmam Hatip Lisesi'nden sınıf arkadaşları olan Prof. İrfan Acar'ı makamında ziyaret eden Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar

ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaşar, Prof. Dr. Acar'a yeni görevinde başarılar dilediler. Prof. Dr. İrfan Acar Kimdir? 1978 yılında Of'ta doğan Acar; ilk, orta ve lise tahsilini Of'ta tamamladı. Of İmam Hatip Lisesi Mezunu olan Acar, 1999 yılında Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Kimya bölümünden mezun oldu. 2002 Yılında Yüksek Lisansını, 2009 yılında Doktora Eğitimini tamamladı. Milli

Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli okullarda 12 yıl öğretmenlik yaptı. 2011 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Of Teknoloji Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. Olarak göreve başladı. 2012 yılında Doçent ve 2018 yılında Profesör unvanlarını aldı. Of Teknoloji Fakültesi bünyesinde Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Uluslararası Dergilerde yayınlanan birçok makalesi ve bu makalelere yapılmış çok sayıda atıf bulunmaktadır. Birçok projede yürütücü ve araştırmacı olarak görev yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

7 bin öğrencinin tatil sevinci Milli Eğitim yeni binasında 2017-2018 Eğitim Öğretim sezonu, okullarda düzenlenen karne törenleriyle sona erdi. Of'ta da 7 bin 187 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdiler. Ülkemizde yaklaşık 18 milyon öğrenci karnelerini almasıyla tatile girdi. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Of'ta da karnelerini alan öğrenciler üç aylık yaz tatiline girdiler. Of'taki resmi karne töreni 28 Şubat İlkokulu'nda yapıldı. Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri Süleyman Bedir ve Numan Turan, Okul Müdürü Abdurrahman Yılmaz, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı törende konuşan Müdür Kabahasanoğlu 7 bin 187 öğrencinin karne alarak tatile girdiğini söyledi.

adamlarını yetiştirmek amacıyla Proje yarışmaları düzenlenmi ş olup İl ve bölge bazında değerlendir meye alınmış ve dereceye girmişlerdir. Bu yıl beş okulumuz TÜBİTAK alanında yapılan müracaatları kabul görmüş ve birbirinden güzel projeler oklularımızın yılsonu sergilerinde her kesimden eğitimcilerin beğenisini kazanmıştır” ifadelerini kullandı.

Akademik çalışmaların yanında, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirten Kabahasanoğlu; “5054 Temel Eğitim ve 2133 Ortaöğretim olmak üzere toplam 7187 öğrencimiz karnelerine alarak yaz tatillerine kavuştu. Her yıl olduğu gibi bu öğretim yılında da İlçemiz okullarında akademik çalışmaların yanında, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere büyük önem verilmiştir. Bunların yanında geleceğin bilim

Kaymakam Eyüp Fırat ise yaptığı kısa konuşmada; “Hep söylediğim gibi bu yüzyıl eğitim yüzyılı olacaktır. Toplumlarını eğitenler dünyaya hakim olacaklar. İlçe olarak eğitimde güzel işlere imza attık. Başarıda emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün şahsında tüm eğitim camiasını tebrik ediyorum. Siz değerli velilerimize ilgi ve katılımları nedeniyle teşekkür ediyorum. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum”

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eski Hükümet Konağının yıkılması nedeniyle 18.04.2016 tarihinden beri geçici olarak Of Halk Eğitim Merkezi binasına taşınarak burada hizmet vermeye başlamıştı.

ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi. Öğrencilere ödülleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral ve Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından takdim edildi.

Geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı törenle açılışı yapılan Yeni Hükümet Konağına taşınmaya başlayan Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 04 Haziran 2018 tarihi itibariyle yeni Hükümet Konağına taşındı. Hükümet Konağının ikinci katında hizmet verecek olan Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kendi personeliyle, kendi imkânlarıyla, takım ruhuyla gerçekleştirdiği taşınmayla önemli başarıya imza attı. Of'a bu güzel hükümet konağını kazandıranlara teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Öncelikli olarak böyle güzel bir hizmet binasını ilçemize

kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, İçişleri Bakanımıza, Valimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allaha şükürler olsun kaza, bela yaşamadan yeni binamıza taşınarak hizmet vermeye başladık. Yeni binamızın baştan aşağıya kadar okullarımızda çalışan İŞKUR personelimizin özverili çalışmalarıyla temizlendiği için onlara çok teşekkür ediyorum. Bununla birlikte kurumumuzun taşınmasında büyük emek sarf eden gerek kendi personelimiz gerekse okullarımızdaki görevli erkek elemanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu şekilde takım ruhuyla çalıştığımız sürece önümüzde hangi engel çıkarsa çıksın üstesinden geleceğimize inanıyorum. İnşallah bundan sonra yeni binamızda hayırlı hizmetler veririz. Rabbim herkese görev süresi içinde hayırlı hizmetler vermeyi nasip etsin” diye konuştu.


4

12 Haziran 2018

HABER - İLAN ...

İLAN T.C. OF ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANI Mahkememizde davacı TEDAŞ Genel Müdürlüğü vekili tarafından davalı/davalılar aleyhine açılan kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescil davalarında verilen tensip ara kararı uyarınca; Kamulaştırma Kanununun 10. maddesi gereği aşağıda adı, soyadı dosya numarası ve dava konusu parsel numaraları yazılı taşınmazlarda davacı TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırma işlemi yapıldığı, kıymet takdir komisyonu tarafından belirlenen bedel üzerinden taşınmaz malikleriyle anlaşılamadığı, bu işleme karşılık bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 30 gün süre içerisinde idari yargıda iptal davası, adli yargıda düzeltme davası açabileceği, husumetin adı geçen kuruma yöneltilebileceği kamulaştırma işlemine karşı idari yargıda iptal davası açanların dava açtıklarını ve yürütmenin durdurulması kararını aldıklarını belgelemedikleri takdirde kamulaştırma işleminin kesinleşeceği ve mahkemece tespit edilen kamulaştırma bedeli üzerinden taşınmaz malın kamulaştırmayı yapan idare adına tescil edileceği, mahkemece tespit edilen kamulaştırma bedelinin hak sahipleri adına Vakıfbank Of Şubesine yatırılacağı, konuyla ilgili savunma ve delillerin ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde mahkememize yazılı olarak bildirilmesi gerektiği hususları 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununu uyarınca ilan olunur. S.No Esas No 1

2

Mahalle

2018/200 Örtülü

2018/199 Örtülü

Ada/ Parsel

Davalılar

208/10 1-Mustafa Sevencan

223,79

12,50

İLAN T.C. OF ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO : 2018/55 Esas KARAR NO : 2018/432 Davacılar ALİ OSMAN YILDIZ, ALİ OSMAN YILDIZ, ÇİĞDEM YILDIZ, MÜCAHİT YILDIZ, YASİN YILDIZ aleyhine mahkememizde açılan Nüfus (Ad Ve Soyadı Düzeltilmesi İstemli) davasının yapılan açık yargılaması sonunda; 1-Davanın KABULÜ ile, 2-Trabzon ili, Of ilçesi, Kireçli Mahallesi, Cilt:84, Hane:37 BSN:51'de nüfusa kayıtlı, Ali Osman ve :Necibe'den olma 12/01/1988 doğumlu, 38864103766 TC kimlik nolu Yasin Yıldız, aynı yer BSN:58'de nüfusa kayıtlı Ali Osman ve Necibe'den olma 10/10/1994 doğumlu, 38843104494 TC kimlik nolu Mücahit Yıldız, aynı yer BSN: 50'de nüfusa kayıtlı, Ali Osman ve Necibe'den olma 05/08/1986 doğumlu, 38867103602 TC kimlik nolu Çiğdem Yıldız, aynı yer BSN:64'de nüfusa kayıtlı Ali Osman ve Necibe'den olma 20/11/1996 doğumlu, 37121161822 TC kimlik nolu Ali Osman Yıldız, aynı yer BSN:24'de nüfusa kayıtlı Ahmet ve Hüsniye'den olma 20/10/1964 doğumlu, 38918101922 TC kimlik nolu Ali Osman Yıldız'ın,'Yıldız' olan soyadının 'EKŞİOĞLU' olarak DÜZELTİLMESİNE karar verilmiş olup ilanen tebliğ olunur. 04/06/2018

Basın; İLN00819409

Hayrat iftarda buluştu Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Hayrat'ta düzenlenen geleneksel sokak iftarında Başkan Gümrükçüoğlu ve Hayrat ilçe yönetimi Hayratlılarla birlikte oruç açtılar. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ilçelerde vatandaşlarla iftar programları kapsamında Hayrat'ta yapılan sokak iftarı vatandaşların yoğun katılımı ile yapıldı. İftar programı öncesi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Ak Parti Hayrat İlçe Başkanı Salih Öztel, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Ak Parti Trabzon Milletvekili adayı Vehbi Koç Hayratlı esnaf ve vatandaşları gezerek seçimlerde desteklerini istediler. İftar masalarını da tek tek gezen Başkan Gümrükçüoğlu ve beraberindekiler, vatandaşların Ramazanını ve yaklaşmakta olan Bayramını kutladılar. Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Ak Parti Hayrat İlçe Başkanı Salih Öztel ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu iftar öncesinde kısa birer selamlama konuşması yaptılar. “Sizin hizmetkârınız olmak bizim için onur vesilesidir” diyen Başkan Gümrükçüoğlu; “Katılımlarınızdan dolayı tüm Hayratlı kardeşlerime en samimi şükranlarımı arz ediyorum. Malumunuz önümüzde 24 Haziran seçimleri var. Bu tarihi nitelikteki seçimlerde sizin

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Of Sahil Günbatımı'nda düzenlenen iftar yemeğine katılan Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Oflularla birlikte oruç açtı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen İftar

8,31

Basın; İLN00818692

Resmi İlanlar; www.ilan.gov.tr’de

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Of’ta düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Başkan Gümrükçüoğlu “Trabzon için gece gündüz işbaşındayız” dedi.

İrtifak Mülkiyet Alanı (m²) Alanı (m²)

1-Fatma Sevencan, 2-Gülhatun Korkmaz, 170/25 3-Zihni Sevencan, 172,57 4-Ayten Çepnioğlu, 5-Nuran Sevencan Keskin, 6-Sinan Sevencan,

Resmi İlanlar; www.ilan.gov.tr’de

Büyükşehir Of'u İftar'da buluşturdu

evladınız, milletvekili adayımız Vehbi Koç kardeşimize desteklerinizi bekliyoruz. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyor, hayırlı iftarlar diliyorum” dedi. Akşam ezanının okunmasıyla orucunu açan vatandaşlar yemeğin ardından okunan duaya amin dediler. Yemek duasından sonra Ak Parti Trabzon Milletvekili adayı Vehbi Koç da vatandaşlara seslenerek desteklerini istedi. Kendilerine olan yoğun desteklerinden dolayı Hayratlılara teşekkür eden Koç; “Ülkemize denizcilik sektöründe önemli hizmetler etmiş, bölgemizden ve ülkemizin birçok farklı yerlerinden insanlara iş ve aş imkânı sağlamış sizin evladınız, kardeşiniz olarak karşınızdayım. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız teveccühleriyle 24 Haziran seçimlerinde aday oldum. İnşallah şimdi vekil olarak sizlere hizmet vermek istiyorum. Bize vereceğiniz destekle inşallah sizleri mahcup etmeyeceğim. Hayrat'ın partimize büyük desteğini biliyorum. İnşallah bu artarak devam edecektir. Seçimlerin ülkemiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyor, şimdiden yaklaşan Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter takımının ezgi ve marşlarla şenlendirdiği iftara Hayrat Kaymakamı Kübra Demirer de katıldı.

programında katılımcılara seslenen Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon için gece gündüz işbaşında olduklarını kaydetti. Trabzon'un her noktasında son derece önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Gümrükçüoğlu, “Yoldu, betondu, asfalttı, içme suyu ve kanalizasyondu, her alanda her ilçemizde olduğu gibi Of'umuzda da ciddi çalışmalar yapıyoruz. Halkımızın taleplerine sırasıyla cevap veriyoruz” dedi. Konuşmasında 24 Haziran seçimlerine de

değinen Gümrükçüoğlu, “Memleketimizin geleceği için 24 Haziran'da seferber olacağız. Oflu adayımız Vehbi Koç'u da, altıncı sıradaki adayımız Araklı'nın evladı Selçuk Çebi'yi de Meclise göndereceğiz” diye konuştu.

gelmeme sizin emeğiniz, sizin katkılarınız, sizin hayırlarınız vesile olmuştur. İnşallah iki bayramı bir arada kutlayacağız. Ramazan Bayramınız kutlu olsun, 24 Haziran özgürlük bayramınız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Vehbi Koç da Büyükşehir Belediyesinin iftar programında

Yemeğe Başkan Gümrkçüoğlu ve Vehbi Koç'un yanı sıra Of Belediye Başkanı Salim Salih

hemşehrilerine seslendi. “Ben Of'un evladıyım” diyen Koç, “Ben bu ilçenin evladıyım. Huyumu suyumu ilçemden aldım. Beni siz yetiştirdiniz. Bugünlere

Sarıalioğlu, AK Parti Of İlçe Başkan Vekili Erkan Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Personeli ve vatandaşlar katıldı.

Muhtarlar Derneği’nden iftar Of Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeği muhtarları daire amirleri ve siyasilerle buluşturdu. Of Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeği Of'un Mahalle Muhtarlarını Of'ta görev yapan Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Oflu Milletvekili Adaylarıyla buluşturdu. Of Sahil Hasbahçe'de düzenlenen yemeğe Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of TEF Dekanı Prof. Dr. İfan Acar, AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Vehbi Koç, MHP Trabzon Milletvekili Adayı İbrahim Çakır, Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Daire Amirleri ve

Muhtarlar katıldı. İftar öncesinde bir selamlama konuşması yapan Dernek Başkanı Ahmet Temel Bulut, davetlerine icabet ederek kendileriyle birlikte oruç açan tüm davetlilere teşekkür etti. Akşam ezanının okunmasının ardından iftar yemeği yendi. Yemeğin ardından ise AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Vehbi Koç, MHP

Trabzon Milletvekili Adayı İbrahim Çakır, Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Başkan Sarıalioğlu ve Kaymakam Fırat da birer selamlama konuşması yaptılar. Konuşmaların ardından Muhtarlar Derneği adına AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Vehbi Koç Kaymakam Fırat'a, MHP Trabzon Milletvekili Adayı İbrahim Çakır ise Başkan Sarıalioğlu'na birer plaket takdim ettiler.

Müdür Korkmaz'a veda iftarı Of Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından okul müdürü Ali Sabri Korkmaz için veda iftarı düzenlendi.

Yaş haddi nedeniyle Ağustos ayında emekliye ayrılacak olan Of Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ali Sabri Korkmaz için okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından veda iftarı düzenlendi. Organizasyon nedeniyle mesai arkadaşlarına ve öğrencilerine teşekkür eden Korkmaz, 39 yıllık meslek hayatına mecburi olarak son vermek zorunda olması nedeniyle üzgün olduğunu ifade etti. Ali Sabri Korkmaz Kimdir? 1953 yılında Of Cumhuriyet Mahallesi'nde doğan Korkmaz,

İlkokulu Of Merkez İlkokulunda, orta okulu ve liseyi Of Şehit Ahmet Türkkan Okulu'nda okudu. Lisans eğitimini özel yetenek sınavıyla girdiği Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nde Resim-iş Bölümü'nde tamamlayan Korkmaz, 1979 yılında Konya'nın Kulu Lisesi'ne Resim-iş Öğretmeni olarak atandı. 1980 yılında Trabzon Cumhuriyet Ortaokulu'na tayin olan Korkmaz ardından Of İmam-Hatip Lisesi'ne Resimİş öğretmeni olarak atanmıştır. Babasının vefatı dolayısıyla 1982

yılında görevinden istifa eden ve 11 yıl ticaretle uğraşan Korkmaz, Of İmam-Hatip Lisesi'nde tekrar görev alarak öğretmenliğe başlamıştır. Öğretmen, müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ve müdür vekilliği görevlerinde bulunan Korkmaz, 2005 yılında Müdür olarak atanmıştır. 2011 yılında Of Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğü'ne atanan Korkmaz, 3 Ağustos 2018 tarihinde yaş haddi nedeniyle emekliye ayrılacak. Korkmaz, evli ve 4 çocuk babasıdır.


5

12 Haziran 2018

HABER - İLAN ...

İHALE İLANI BAKIM VE ONARIM HİZMETİ ALINACAKTIR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-SÜRMENE DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Of Anadolu Lisesinde iftarlı mezuniyet

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen mezuniyet töreninde diplomalarını alan öğrenciler okul bahçesinde aileleri ile birlikte iftar yaptılar. Of'un başarılı okullarından Of Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen mezuniyet programında okuldan mezun olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, okullarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın da hüznünü bir arada yaşadılar.

Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan Okul Müdürü Vehap Kurt; “Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum. Sayın veliler, 4

yıl önce bize emanet ettiğiniz canınız kadar değerli olan geleceğimizin teminatı gençlerimizi Asımın nesli olarak yetiştirmek için Asım olmaya çalıştık. Gecemizi gündüzümüze katarak emanetlerinizi en iyi

şekilde hayata hazırlamak için uğraştık. Şimdi mezuniyetlerini görmeyi hepimize nasip eden Mevla'ma şükürler olsun. Sevgili Gençler, her başlangıcın bir sonu olduğu gibi bu sonunda bir başlangıcı olacaktır. Ümit ediyorum ki gireceğiniz TYT ve AYT sınavlarından sonra üniversite hayatına yeni bir başlangıç yapacaksınız. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Her zaman söylediğimiz gibi vatanımıza, milletimize, değerlerimize ve dinimize hizmet eden bireyler olmayı Mevla'm hepimize nasip eylesin. Hepinizin bahtı, yolu ve gönlü açık olsun” ifadelerini kullandı. Mezun olan öğrenciler adına Aleyna Öztürk Okul Müdürü Vehap Kurt'a hediye takdim ederken okul birincisi Selinay Katırcıoğlu ise konuşmasında; “Heyecan, mutluluk, gurur ve hüznü bir arada yaşıyorum. Bu başarımda emeği olan başta aileme, okul müdürüme, öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha büyük işler başarmak için yeni hayatlara atılacağız. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

olun. Nerede olursanız olun işinizin en iyisi olun. Unutmayın ki işinin iyisi olana bu ülkede her zaman ekmek vardır. Yeter ki çok çalışın yeter ki küçük menfaatler için kimsenin önünde eğilmeyin. Bu zorlu yolda Allah yar ve yardımcınız olsun” diye konuştu. Müdürü Kabahasanoğlu Okul Birincisi Selinay Katırcıoğlu'na

altın takıp plaket takdim ederken Okul Müdürü Vehap Kurt da gayretli çalışmaları nedeniyle yardımcı personele altın hediye etti. Sınıf öğretmenleri tarafından takdim edilen mezuniyet belgelerini alan öğrenciler mezuniyet andını okudular. Akşam ezanının okunmasıyla birlikte okul bahçesinde kurulan iftar sofrasında aileleri ile birlikte oruçlarını açan öğrenciler, iftarın ardından havai fişek gösterisi eşliğinde keplerini havaya fırlattılar.

Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu 4-B sınıfınca düzenlenen mezuniyet töreninde keplerini havaya fırlatan öğrenciler, hayatlarındaki ilk mezuniyet coşkusunu yaşadılar.

: 2018/297057

1-İdarenin a) Adresi

: ÇARSI MAHALLESI SAHIL CADDESI 72 61600 SÜRMENE/TRABZON b) Telefon ve faks numarası : 4627461055 - 4627461141 c) Elektronik Posta Adresi : surmeneisl@ogm.gov.tr ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ 2-İhale konusu hizmetin a) Niteliği, türü ve miktarı

b) Yapılacağı yer c) Süresi

b) Tarihi ve saati

Şehit Ali Bulut 4-B'de mezuniyet coşkusu Sınıf Öğretmenleri Neslihan Aydemir tarafından 4 yıl boyunca eğitim alan öğrenciler, mezuniyet belgelerini alan düzenlenen törenle okullarına öğrenciler, öğretmenleri ve ve öğretmenlerine veda ettiler. aileleri ile birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler. Okulun konferans salonunda düzenlenen törende toplu halde Dört yıl boyunca öğrencilerini sahne alan öğrenciler, anne ve en iyi şekilde yetiştiren Okul babaları için hazırladıkları Müdürü Yaşar Osmanoğlu'na şarkıları söyleyerek kendilerine ve Sınıf Öğretmenleri Neslihan teşekkür ettiler. Aydemir'e teşekkür eden veliler, bundan sonraki Kesilen mezuniyet pastasının yaşamlarında kendirline ardından öğretmenlerinden başarılar dilediler.

İhale Kayıt Numarası

3- İhalenin a) Yapılacağı yer

Mezun olan tüm öğrencileri ve ailelerini tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Rabbim yollarınızı, bahtlarınızı açık etsin. Vatanınıza, milletinize, ailenize hayırlı birer evlatlar

Of Merkez Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu 4-B sınıfı tarafından düzenlenen mezuniyet töreninde sınıf öğrencileri, hayatlarındaki ilk mezuniyet coşkusunu yaşadılar.

Sürmene Orman İşletme Müdürlüğü Of Orman İşletme Şefliği SOLAKLI GÖLET-1 C TİPİ ORMAN İÇİ DİNLENME YERİ Onarımı Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

: Sürmene Orman İşletme Müdürlüğü Of Orman İşletme Şefliği SOLAKLI GÖLET-1 C TİPİ ORMAN İÇİ DİNLENME YERİ Onarımı işi olup, Şartname ekinde mevcuttur. Ayrıntılı bilgiye EKAP'ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. : Of İlçesi Solaklı Mesire Yeri : İşe başlama tarihinden itibaren 25 (Yirmibeş) gündür : Sürmene Orman İşletme Müdürlüğü Çarşı Mah. Sahil Cd. No: 72 Sürmene Trabzon : 29.06.2018 - 10:00

4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler: 4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler: 4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren İmza Beyannamesi veya İmza Sirküleri; 4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi, 4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğinin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimdeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, 4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu. 4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat. 4.1.5 İhale konusu işin tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz. 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir. 4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: 4.3.1. Kalite ve standarda ilişkin belgeler: MEVCUT RESİMLER ÖRNEK OLUP, TÜM ÜRÜNLERDE KULLANILAN PARÇALARIN EN AZ TEKNİK ŞARTNAME VE PLANDAKİ PARÇALARI KARŞILAMASI ESASTIR. Teknik şartnamede yer alan tüm ürünler ile ilgili aşağıda istenen ürün uygunluk belgeleri, TÜRKAK onaylı Türk Standartları Enstitüsü kurumundan veya dengi kurumlardan alınmış olmalıdır. a. TS EN 1176-2 ( Oyun Alanı Elemanları-Bölüm 2: Salıncaklar İçin Özel Güvenlik Kuralları ve Deney Metotları). (Teknik Şartnamede talep edilen oyun gruplarının sunulan TSE evrakındaki modeller arasında olmalıdır.) b. TS EN 1176-3 ( Oyun Alanı Elemanları-Bölüm 3 Kaydıraklar İçin İlave Özel Güvenlik Kuralları ve Deney Metotları ). (Teknik Şartnamede talep edilen oyun gruplarının sunulan TSE evrakındaki modeller arasında olmalıdır.) c. TS EN 1176-6 ( Oyun Alanı Elemanları-Bölüm 6: Sallanma Elemanları İçin İlave Özel Güvenlik Kuralları ve Deney Metotları ) .(Teknik Şartnamede talep edilen oyun gruplarının sunulan TSE evrakındaki modeller arasında olmalıdır.) d. TS 12427 ( Yetkili servisler Oyun, spor ve av amaçlı alet ve makineler için Kurallar ( HİZMET YETERLİLİK BELGESİ ) e. İdaremiz tarafından oluşturulan teknik şartnamede talep edilen tüm test ve deney raporları ihale dosyasında sunulacaktır 5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir. 6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir. 7. İhale dokümanının görülmesi ve satın alınması: 7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 100 TRY (Türk Lirası) karşılığı Sürmene Orman İşletme Müdürlüğü Muhasebe Servisi adresinden satın alınabilir. 7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları veya EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur. 8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Sürmene Orman İşletme Müdürlüğü adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir. 9. İstekliler tekliflerini, Birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle, her bir iş kaleminin miktarı ile bu kalemler için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir. 10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir. 11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (doksan) takvim günüdür. 12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez. 13.Diğer hususlar: Teklifi sınır değerin altında olduğu tespit edilen isteklilerin teklifleri, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin reddedilecektir.

Resmi İlanlar; www.ilan.gov.tr’de

Basın; İLN00822047


Of Havadis 1www.ofhavadis.com

Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı Bölge Gazetesi

Yıl : 811Sayı Sayı: 410 : 560 www.ofhavadis.com www.ofhavadis.com- bilgi@ofhavadis.com - bilgi@ofhavadis.com2812Temmuz Haziran2015 2018 Fiyatı: 1 TL

“20 büyük gemi inşa edeceğiz” AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Vehbi Koç, 1 milyar dolarlık Koster Yenileme Projesi kapsamında 100 yeni büyük gemi inşaatının 20'sini Çamburnu'ndaki tersanede yapmayı planladıklarını söyledi. AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Vehbi Koç, seçim çalışmaları kapsamında Trabzon'u baştan başa dolaşarak seçmenlerle birebir buluşarak 24 Haziran seçimleri için destek istiyor. Ziyaretleri kapsamında vatandaşlara projelerini anlatan Koç, Sürmene Tersane ziyaretinde seçim beyannamesinde de yer alan Koster Yenileme Projesi'nin yüzde 20'sinin Trabzon'da yapılacağının altını çizdi. Sürmene İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen Koç, ardından ilçe merkezinde esnaf ve halkı ziyaret ederek onların sıkıntılarını dinledi. Milletvekili adayı Koç'a, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, İl ve Sürmene ilçe teşkilatı, gençlik ve kadın kolları teşkilatı üyeleri eşlik etti. Sürmene Çamburnu Katı Atık Çöp Toplama Alanı'nda incelemelerde bulunan Koç, bölgedeki çöp sorununu öncelikli gündem maddeleri sıralamasına aldıklarını belirterek, sorunun bir an önce çözüleceğinin sözünü verdi. Çamburnu'ndaki tersanelere de ziyarette bulunan Milletvekili Adayı Vehbi Koç, seçimlerin önemini anlatırken, ülkenin geleceği için Cumhur ittifakının tek çözüm olduğunu ifade etti. Koç, tersane ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, yaşlanmakta olan Türk Denizcilik filosunu 100 yeni gemi ile takviye edeceklerini de belirterek, "Koster Yenileme

Projesi adını verdiğimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da teveccüh ederek seçim beyannamesine koydurarak bizi onurlandırdığı mali büyüklüğü 1 milyar dolar olan bu projenin yüzde 20'sini Trabzon'daki tersanelerde yapmayı planlıyoruz. Bu proje ülkemize çok önemli bir güç katacaktır. Bu projenin mimari tarafında da Trabzonlu bu kardeşiniz yer alacaktır. Bu benim için büyük bir onurdur." Koç ayrıca Trabzon'a Balık Dünyası adı altında bir lokasyon kuracaklarını da dile getirerek, "Trabzon'umuza içerisinde balıkçıların her türlü ihtiyacını sağlayacak olan 'Balık Dünyası' adı altında örnek bir tesis yapacağız. İçerisinde balık restaurantları, her türlü balık çeşidinin olduğu havuzlar, denize ve denizciliğe dair aklınızıa gelebilecek herşey olacak. Hem sosyal yaşantıya hem ticarete hem de turizme hizmet edecek bu proje" şeklinde konuştu. Hizmete talip olduğumuz bu yolculukta AK Parti'nin bugüne kadar yaptıklarını teminat olarak gösterdiklerini kaydeden Milletvekili Adayı Vehbi Koç şu ifadeleri kullandı: "Hem ülkemize hem de Trabzon'umuza hizmet etmek için bu yola çıktık. Bize verecek olduğunuz destek ile ülkemizin geleceğinde sizlerin de imzası olacak. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hem ülkemize hizmet etmeye de hem de Trabzon'umuzu daha da ilerilere taşımaya talibiz."

Of Havadis 560. Sayı  

Of'un Haber Devi Of Havadis'in 560. Sayısı... www.ofhavadis.com

Of Havadis 560. Sayı  

Of'un Haber Devi Of Havadis'in 560. Sayısı... www.ofhavadis.com

Advertisement