Page 1

Of Havadis 1www.ofhavadis.com

l ı y . 11

Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı Bölge Gazetesi

Yıl : 11 Sayı : 547 www.ofhavadis.com - bilgi@ofhavadis.com 13 Mart 2018 Fiyatı: 1 TL

Of'ta İŞKUR kurslarında 75 kursiyer eğitim görüyor İŞKUR Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin, Of Halk Eğitimi Müdürlüğü bünyesinde İŞKUR desteğiyle Of'ta açılan ve 75 kursiyerin eğitim gördüğü kursları ziyaret ederek kurs hocaları ve kursiyerlerden kurslar hakkında bilgi aldı.

Müdür Özdoğan'dan İ.Yıldırım

öğrencilerine vergi dersi Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında İsmail Yıldırım İlkokulu'nda düzenlenen programda Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilere vergiyi anlattı.

Of Medya Derneği'nden

Başkan Saral'a ziyaret

Sarıalioğlu Temizlik personeliyle buluştu Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ile toplantı yapan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu; Temizlik işleri personelinin belediyenin yüz akı olduğunu ifade ederek “Of'umuzun daha temiz olması için fedakarca çalışmaya devam etmelisiniz” dedi.

Başkan Sarıalioğlu'ndan karatecilere altın Borçka'da düzenlenen 1. Kafkas Ülkeleri Karate Şampiyonasında derece elde eden Karate Takımı sporcularını makamında ağırlayan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, kendilerini altınla ödüllendirdi.

İŞKUR Trabzon İl Müdürlüğü ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Giysi Tadilatçısı Programı (552 saat), Geleneksel Türk İşlemeleri Programı (544 saat), Saç Bakım ve Yapımı Programı (717 saat), Satın Alma Görevlisi Programı (960 saat) ve Takı Yapımı Programı (744 saat ) olmak üzere 5 ayrı kurs açıldı. Kurslara toplamda 75 kursiyer eğitim görürken hafta içi 5 gün 8 saat esasına göre düzenlenen kurslara katılan Kursiyerlere İŞKUR tarafından günlük 25 lira yevmiye veriliyor. Kursların devlete toplam maliyeti 220.522,00 lira olacak. Kursların tüm masrafları İŞKUR tarafından karşılanıyor.

Of'un önemli Sivil Toplum Kuruluşu olan Of Medya Derneği yönetimi Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral'ı makamında ziyaret etti.

İstiklal Marşı Güzel Okuma

Şampiyonları belirlendi 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında Of'ta düzenlenen İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında birinciler belirlendi.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, İŞKUR Of Hizmet Noktası Yetkilisi ve Of Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Yaşar ile birlikte Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasındaki kursları ziyaret eden İŞKUR Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin, kurs hocaları ve kursiyerlerden kurslar hakkında bilgiler aldı.

Fırat'tan Keleş'e Teşekkür plaketi Gazetemiz Köşe Yazarı İzzet Keleş, eğitimle ilgili yaptığı haber ve fotoğraf çalışmalarıyla Of'un tanıtılmasındaki gayretleri nedeniyle Of Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından plaket ile ödüllendirildi.


13 Mart 2018

HABER - YORUM ... Dershaneleri kapattık, öğrencileri rahat ettirdik (!)

İzzet KELEŞ Bahanelerin ardına sığınmakta üstümüze yoktur. Birileri bir iş yaptı mı iyi ya da kötü her şeyi ona yükler işten ya sıyrılırız ya da ondan nemalanırız. Eğitim konusunda yaşadığımız anlık değişiklikler olumsuz etkilerini artırarak sürdürüyor. Hükümet alel acele bir kararla hem liselere giriş sistemini hem de üniversiteye giriş sistemini değiştirerek eğitim sistemi konusundaki “en iyi” bildiği işi yaptı. Yangından mal kaçırır gibi bir acelecilikle yapılan bu değişiklik yılsonunda kimlerin canını yakacak veya kimleri mağdur edecek göreceğiz. Ama biliyoruz ki öfkeyle kalkan zararla oturur. Anlık kararlar faydadan çok zarar verir.

Özdoğan'dan öğrencilere vergi dersi Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında İsmail Yıldırım İlkokulu'nda düzenlenen programda Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilere vergiyi anlattı. Her yıl ülkemizde Şubat ayının son haftası kutlanmakta olan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında İsmail Yıldırım İlkokulu'nda düzenlenen etkinlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilerle buluştu. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Sevgili öğrenciler bugün burada böyle güzel bir okulda eğitim- öğretim görüyorsak bunu devletimizin topladığı vergiler sayesindedir. Öğretmenlerinizin aldığı maaşlar, hastanede doktorların aldığı maaşlar, polisin, memurun kısacası kamuda çalışan insanların maaşları devletin almış olduğu vergilerle ödeniyor. Ülkemiz bugün sınırlarımızı korumak için askeri operasyon yapıyor. Buradaki harcamalar da devletin topladığı vergilerle oluyor. Geleceğimiz olan sizler vergi vermenin birer vatandaşlık görevi olduğunu öğrenerek gelecekte ülkenizin daha adil ve zengin vergilendirme yapmasına çalışacaksınız. Ülkemiz

zenginleştikçe vergi gelirlerinin de artacağına inanıyorum. Vergi gelirleri artan ülkede devletin yatırımları da artacaktır. Böylece daha çok okul, yol, hastane ve sosyal, kültürel ve spor tesisleri yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

önemini anlatmak, vergi bilinci konusunda yardımcı olmak için geldik. Sizlere de bazı görevler düşüyor. Alış verişlerinizde fiş almanız, bu konuda ailelerinizi de bilgilendirmeniz gelecek için önem taşıyor. Ülkemiz sizlerle daha güzel ve büyük işler başaracağına inanıyorum” dedi.

Dershanelerin kapatılması sürecinde de söyledik devlet kendine düşen görevi yapmadığı için, işi sürüncemede bıraktığı için eğitim alanında boşluk oldu. Boş alan da FETÖ gibi hain örgütler tarafından dolduruldu. Biz alışmışız işi başkalarına havale edip, el ense yapmaya. İş işten geçtikten sonra da hayıflanıp dururuz. Sınav sistemi olduğu sürece dershanelerin varlığını nasıl yok sayarız? Ya da dershaneleri kapattık da okullar dershanelerin boşluğunu doldurdu mu? Bu ve bunun gibi bir sürü sorular sorabiliriz. Geldiğimiz nokta bizi herkes başının çaresine baskına getirmiş maalesef. Maddi durumu iyi olanlar özel kolejlere gitsin. Ya da yüksek ücretlerle özel ders alsın, yoluna devam etsin. Vatandaş da ne yapsın kendini zorlayarak dişinden tırnağından artırarak bu yola girmiş. Olsun evler dershane olsun. Yeter ki FETÖ illeti bizden uzak olsun. Şu anda geldiğimiz nokta ve gidişimiz böyle bir kısır döngüde devam ediyor. Bakanlığın kafası karışık, öğretmenlerin kafası karışık, velilerin kafası karışık. Dümensiz bir gemiye bindik sürüklenip duruyoruz. Bakalım bu gemi nerede ve nasıl durur? Her şey öğretmenlerimizin insaf, izan ve vicdanına kalmış. Allah sonumuzu hayır etsin. Gene de olsun dershaneleri kapattık, çocukları rahat ettirdik(!)

Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulu tarafından düzenlenen Kudüs Filmi gösterimi, öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı.

Her şeyden önce ülke olarak kafa karışıklığını gidermemiz gerekiyor. Birilerine ülkenin geleceğini emanet edeceğiz, birilerine de cephede vatan savunmasını mı emanet edeceğiz? İstikbalde ülkeyi yöneteceklere vatanı için ölecek kadar iman ve fedakârlık yükleyemedikten sonra biz ülke olarak dönemsel sarsıntılar yaşamaya devam edeceğiz. Ülkesi ve milleti için ölmesini bilenlere geleceğimizi emanet etmemiz gerekiyor. Sadece sınırda can verenlere değil işinin hakkını en iyi verenlere ihtiyacımız olduğunu yaşadığımız süreç bizi göstermedi mi? Anadolu'nun bağrından beslenemeyecek bir yönetimin kökleri dışarıdan beslenir. Dışarıdan kök salanların bizi anlamasını bekleyemeyiz.

Son günlerde dünyanın gündemini meşgul eden ve Müslüman ülkelerde büyük tepkiye yol açan ABD'nin Kudüs'ü başkent ilan etmesi ve büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma girişimlerine karşı her alanda tepkiler yükseliyor. Müslümanların ilk kıblesi olması hasebiyle ülkemizde ve diğer Müslüman ülkelerde tepkiler artıyor. Milli Eğitim Bakanlığı da öğrencilerimizi Kudüs konusunda doğru bilgilendirmek için Kudüs konulu bir film hazırlayarak okullarda öğrencilere izlettirilmesi için proje başlattı.

Ali Yeşilyurt İHO Of'un Oxford'u olmaya aday Bu haftaki “Okullarımızı Tanıyalım” Projemizde Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunu tanıttık. Of'un eğitiminde başarılı olma potansiyelinin en yüksek okulu olarak duruyor karşımıza Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu. Hayırsever Yeşilyurt kardeşlerden Cemal amcayla konuştuğumuzda eskiden Of İmam Hatip Of'un Oxford'u idi. Bugün de ben öyle görüyorum. Yani aslında okula bir vizyon, bir ufuk biçmiş oldu Cemal amca. Hem maddi hem de manevi olarak tam donanımlı bir çizgi yakalarsa Of'un ve ülkenin geleceğine önemli hizmetler sunacaktır. Şayet bu potansiyel heba edilirse etkisi ve yetkisi olan herkes bundan nasibini alır. Geçmişte her türlü başarıyı gösteren Of İmam Hatip geleneği bu toplumun hala zihninde olduğu için Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunun öğrenci profili ileriye yönelik olumlu şekilde artarak devam ediyor, edecektir. Öğretmen ve idari kadrosu tam olarak oturduğunda çok daha büyük başarılar ortaya koyacağına inanıyorum. Üstelik bunu başarmak da tarihi bir sorumluluk ve zorunluluktur. Tarihi bir misyonun sorumluluğu hissedilirse imkan ve kabiliyetleri ışığında bu hedef çok rahat gerçekleşecektir.

Zayi... Zayi... Zayi... Zayi... Of Vergi Dairesine kayıtlı 9890062794 Vergi Kimlik Numaram ile adıma kayıtlı A Seri Nolu 9951-10100 numaraları arası 3 Cilt fatura ve 8951-9450 numaraları arası 10 cilt Perakende Satış Fişi kaybolmuştur. HÜKÜMSÜZDÜR Murat YÜCE

Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan ise yaptığı konuşmada; “Nasıl ki her ailenin gelir ve gideri var. Devletimizin de gelir ve giderleri vardır. Gelirlerin önemli bir kısmı vergi gelirlerinden elde ediliyor. Giderler ise devletin harcamalarıdır. Şuanda devletimiz en büyük harcamayı eğitime yapıyor. Devletin topladığı vergiler artarsa size daha iyi okullar, hastaneler ve yollar yapacaktır. Sizler ülkenin geleceği olduğunuz için bizler buraya sizlere verginin

Müdür Özdoğan'ın konuşmasının ardından Verginin önemi ve vergi bilinciyle ilgili tanıtıcı video ve çizgi film gösterimi yapıldı. Gösteri sonrası Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilerin sorularını yanıtladı. Soruların ardından öğrencilere Vergi Haftası ile ilgili tanıtıcı broşürler hediye edildi. İsmail Yıldırım İlkokulundaki programa İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan, Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, Okul Müdürü Rıza Ercihan ve Of Kütüphane Müdürü Ferman Özdemir de katıldı.

Bölümlü Şehit İhsan Yıldız’da Kudüs filmi Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulu tarafından düzenlenen etkinlikte öğrencilere Kudüs filmi izlettirildi. Öğrenciler tarafından ilgi ve dikkatle izlenen film, öğrencilere

duygu dolu anlar yaşattı. Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Danışman ve öğrencilerle birlikte filmi izleyen Okul Müdürü Mahmut Bektaş yaptığı açıklamada;” Bakanlığımız tarafından hazırlanan bu film gerçekten çok güzel hazırlanmış. Kudüs'ün bir kez daha bizim için ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. Gençlerimiz inşallah bu filmle de milli ve manevi değerlerine daha bağlı ve onları yaşamada daha kararlı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Ballıcalılar kahvaltıda buluştu Of Ballıca Derneği tarafından hayırsever dernek üyesinin katkıları ile yapılan kahvaltıya İstanbul'da ikamet eden Ballıcalılar yoğun ilgi gösterdi. İstanbul Küçükköy'de bulunan dernek merkezinde yapılan kahvaltı, İstanbul Taşoluk Mehmet Akif Camii İmam Hatibi, Ballıcalı Hafız İbrahim Yavuz'un Kuran Tilaveti ile başladı. Kahvaltı öncesi Of Ballıca Derneği Başkanı Faruk Koç kısa bir konuşma yaptı. Dernekleşmenin önemine değinen Başkan Koç; “Öncelikle burs ağırlıklı çalışmalarımız

var. Sosyal hizmetler vermeye hedeflenerek çalışmalarımıza bu yönde hazırlanıyoruz. Hizmet verilecekse öncelik gençlere yatırım olmalıdır. Bizde bu sorumluluğun farkında olarak Üniversitede okuyan 30 öğrencimize burs veriyoruz. Ayrıca Ballıcamızda Kur'an'a hizmet eden Erkek Kuran Kursumuz öğrencilerine büyük önem veriyoruz.

Öğrencilerimize Ramazanda iftar, İcazet törenlerinde Hafız olanlara altın ve spor malzeme yardımlarını yaptık. Derneğimizin gücü nispetinde bu tür yardımlarımızı Allah'ın izni ve inayetiyle gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Kahvaltımıza katılarak bizleri şereflendiren, onurlandıran ve kahvaltı programımıza renk katan misafirlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Kahvaltının ardından yapılan karşılıklı sohbetlerle devam eden program, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. Haber-Foto: Ömer Ballı

Temsilcilikler

Yayın Danışmanları İzzet KELEŞ - Selman YAŞAR - Furkan YAŞAR

13 Mart 2018

, www.ofhavadis.com Sorumlu Müdür Merve SEZGİN

Genel Yayın Yönetmeni Yüksel YAŞAR

Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa YAŞAR Muhabirler Emine TÜRK Ramazan SEYHAN Fatma CEVAHİREFENDİOĞLU

Anlaşmalı Reklam Ajansı Arif AZAK

DİZGİ ve TASARIM

Adres: Cumhuriyet Caddesi , ofhavadis@gmail.com No: 132/2 Of - Trabzon Telefax: 0462 771 67 94 Banka Hesap Numarası Ziraat Bankası Of Şubesi 0247 447 538 57 - 5004

İstanbul Sadullah DERVİŞOĞLU 0532 627 07 08 Ankara Ufuk HACIAHMETOĞLU Kocaeli Yaşar ÇAKIR Dernekpazarı Fahri DÜZENLİ & Yaşar FALCI Hayrat Fatih VAROL

Baskı: Büyükliman Postası Gazetesi ve Matbaası 0(462) 841 56 00 - Vakfıkebir / TRABZON

Abonelik - İlan - Reklam Telefonları 0533 438 03 05 - 0507 504 48 83


3

13 Mart 2018

HABER ...

Of'ta İŞKUR kurslarında 75 kursiyer eğitim görüyor Kaymakam Fırat'tan

İŞKUR Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin, Of Halk Eğitimi Müdürlüğü bünyesinde İŞKUR desteğiyle Of'ta açılan ve 75 kursiyerin eğitim gördüğü kursları ziyaret ederek kurs hocaları ve kursiyerlerden kurslar hakkında bilgi aldı. İŞKUR Trabzon İl Müdürlüğü ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Giysi Tadilatçısı Programı (552 saat), Geleneksel Türk İşlemeleri Programı (544 saat), Saç Bakım ve Yapımı Programı (717 saat), Satın Alma Görevlisi Programı (960 saat) ve Takı Yapımı Programı (744 saat ) olmak üzere 5 ayrı kurs açıldı. Kurslara toplamda 75 kursiyer eğitim görürken hafta içi 5 gün 8 saat esasına göre düzenlenen kurslara katılan Kursiyerlere İŞKUR tarafından günlük 25 lira yevmiye veriliyor. Kursların devlete toplam maliyeti 220.522,00 lira olacak. Kursların tüm masrafları İŞKUR tarafından karşılanıyor. Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris

Kabahasanoğlu, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, İŞKUR Of Hizmet Noktası Yetkilisi ve Of Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Yaşar ile birlikte Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasındaki kursları ziyaret eden İŞKUR Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin, kurs hocaları ve kursiyerlerden kurslar hakkında bilgiler aldı. Kurslardaki canlılığın kendisini mutlu ettiğini ifade eden İŞKUR Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin; “Kursiyerlerimizin katılımı ve kursların işleyişi çok güzel. Sizlerdeki bu istek ve gayreti gördükçe bizler de yaptığımız işlerden daha çok mutlu oluyoruz. Bizler elimizden geldiğince maddi, manevi destek sağlıyoruz. Yeter ki sizler buralardan elde etmiş olduğunuz bilgiyle bunu

Keleş'e Teşekkür plaketi Gazetemiz Köşe Yazarlarından Tarih Öğretmeni İzzet Keleş, eğitimle ilgili yaptığı haber ve fotoğraf çalışmalarıyla Of'un tanıtılmasındaki gayretleri nedeniyle Of Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından plaket ile ödüllendirildi.

ekonomiye dönüştürün. Sizlerin ürettikleriniz burada kalmamalıdır. Kendinizi geliştirerek önemli ekonomik kazançlar elde edebilirsiniz. Ülkemizin sizlere, ürettiklerinize ihtiyacı vardır. İnşallah kurslar bittiğinde hep birlikte sertifika töreni yaparak güzel bir günü de yaşarız” ifadelerini kullandı. Ziyaretle ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “İŞKUR Müdürümüze gerek bu kurslardaki gerekse diğer projelerdeki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ziyaretleri bizleri son derece mutlu etti. Bu kurslarda kursiyerlerimizin elde ettiği bilgi ve tecrübeyle ailelerinin bütçelerine katkıda bulunabilecekler. Bu işin böyle bir sosyal tarafı da bulunuyor. Kursiyerlerimize de başarılar diliyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Belediyemizin yüz akısınız Temizlik İşleri Personeli ile toplanı yapan Başkan Sarıalioğlu, “Sizler belediyemizin yüz akısınız. Of'umuzun temiz olması için fedakarca çalışıyorsunuz” dedi.

Of Kaymakamı Eyüp Fırat, göreve başladığı günden itibaren Of'un başarısına katkı sağlayan, eğitime katkı veren ve eğitimde güzel örnekler gösterenleri ödüllendirmeye devam ediyor. "Ailene Sahip çık, Dilini Temiz Tut" projesinin mimarı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Kalem çalışanlarından, Gazetemiz Of Havadis'in Yayın Kurulu Üyesi ve Köşe Yazarı olan Tarih Öğretmeni İzzet Keleş de eğitimle ilgili yaptığı haber ve fotoğraf çalışmalarıyla Of'un tanıtılmasındaki gayretleri nedeniyle Kaymakam Fırat tarafından plaket ile ödüllendirildi. Kaymakam Fırat'a bu ince düşüncesi nedeniyle Teşekkür eden İzzet Keleş; “Benim hayatımda eğitim hep birinci gündem olmuştur. Onun için nerede olursak olalım eğitimi birinci gündem yapmaya çalışıyoruz. İnanıyoruz ki ülkemizin tamamında eğitimi birinci gündem yapmayı başarırsak o zaman gerçekten ülke olarak kalkınır, gerçekten kurtuluruz. Çünkü eğitim sorununu halletmek demek, ülkenin tüm sorunlarına nüfuz etmek demektir. Nerede bulunursak bulunalım bu gayret ve inanç içinde çalışmayı kendimize düstur edindik. Büyük bir medeniyeti kuran bir milletin evladı olarak yeniden büyük medeniyet kurmak için iyi bir eğitime ihtiyacımız var. Asla umutsuzluğa düşmeden yeniden büyük Türkiye hayaline bununla ulaşacağımıza inanıyorum. Sayın Kaymakamımıza plaket takdimleri için teşekkür ediyorum. Belki bu plaketin çok büyük maddi değeri yoktur. Fakat manevi değerinin büyük olduğuna inanıyorum. Aldığımız ödül kadar ödül aldığımız kişi de önemlidir. Bu bakımdan bu plaketi önemli görüyorum. Yükümüzün ve sorumluluğumuzun daha da arttığına inanıyor, bize güvenenleri mahcup etmediğimiz için de Rabbime şükrediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ile toplantı yaptı. Belediyenin Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Temizlik İşleri Müdürü Celal Kalyoncuoğlu ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Yaşar da katıldı. SİZLER BELEDİYEMİZİN YÜZ AKISINIZ Her türlü hava koşulunda, gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalışan temizlik işleri personeline teşekkür eden Başkan Sarıalioğlu; “Sizler temizlik işleri personelimiz olarak, her zaman örnek

gösterdiğim ve bizlerin yüz akı olan çalışanlarımızsınız. Of'umuzun tertemiz pırıl pırıl olmasını sağlayan fedakar çalışma arkadaşlarımızla bugün burada bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Temizlik personeli bizim göz bebeğimizdir, dışarıdaki elimiz ayağımız, gözümüz, kulağımızdır. Vatandaşlarımızın dile getirdiği memnuniyet işimize dört elle sarılmamızı sağlıyor. İşimizi en güzel şekilde en verimli şekilde yaparsak her zaman takdir alırız. En alttan en üst personele kadar ben de sizlerden biriyim, aynı yollardan geçtim. Bu yüzden

hep birlikte el ele şehrimizi daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Hepinize önce emekleriniz için sonra da burada bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Temizlik İşleri Müdürü Celal Kalyoncuoğlu da toplantıda yapılan çalışmalar ve karşılaşılan sorunlar hakkında Başkan Sarıalioğlu'na ve personellere bilgiler verdi.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personellerinden olup, uzun yıllar Şef olarak görev yapan ve mesai arkadaşları arasında Ulu Çınar namıyla ünlenen Şef Nihat Albayrak emekliye ayrıldı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Yaşar da toplantıda hizmet alımı yoluyla İhale kapsamında çalışmakta olan personellerin 696 Sayılı KHK kapsamında Belediyenin şirketine geçirilmesi süreci ile ilgili bilgiler verdi.

Emekliye ayrılan Şef Albayrak'a mesai arkadaşları vefa örneği göstererek veda yemeği düzenledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu'nun öncülüğünde gerçekleştirilen yemek programı Of Sahil Hasbahçe Tesislerinde yapıldı.

Oflu Başkanlardan Dervişoğlu'na ziyaret İstanbul Güngören'de faaliyet gösteren Trabzon Of Solaklı Platformu üyesi dernek başkanları Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu'nu makamında ziyaret ettiler. İstanbul Güngören'de faaliyet gösteren ve düzenledikleri etkili projelerle ses getiren ve örnek olan Solaklı Platformu üyesi dernek başkanları Ümraniye Kaymakamı Oflu hemşerimiz Suat Dervişoğlu'nu makamında ziyaret ederek hasbihal oldular. Of Cumapazarı Derneği Başkanı Yaşar Çakır, Of Saraçlı Derneği Başkanı Mustafa Basri Vahapoğlu, Of Uğurlu Derneği Başkanı Yaşar İlhan, Of Kıyıboyu Derneği Başkanı Hasan Kolenoğlu, Solaklı Platformu Başkanı Yılmaz Çakır, Üyeler Abdullah Koç ve Ahmet

Osmanoğlu'nun katıldığı ziyarette derneklerin çalışmaları ve

platformun faaliyetleri hakkında bilgi alışverişine bulunuldu. Ziyaret nedeniyle mutlu olduğunu ifade eden Kaymakam Dervişoğlu; “Bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dernek başkanlarımıza,

Milli Eğitim Müdürlüğü Şefi Albayrak veda etti

yöneticilerimize ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Halkımızın ve Hemşerilerimizin hizmetindeyiz. Bu sıcak ziyaretlerinden dolayı mutlu oldum” ifadelerini kullandı. Dernek başkanları da yaptıkları organizasyonlarda kendilerinden desteğini esirgemeyen ve yalnız bırakmayan kaymakam Dervişoğlu'na teşekkür ettiler.

Yemekte bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Bizler Nihat beyin kurumumuza yapmış olduğu katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. O, bizim için sadece bir Şef değil bir abi, bir kanat önderiydi. Kurumumuzda onun tecrübesi kadar varlığı bile mesai arkadaşlarına güven veriyordu. Bizler kendisinden daha çok faydalanmak isterdik. Fakat kendileri ailece böyle karar almışlar, saygı duymak gerekir. Bizler kendilerine emeklilik hayatlarında sağlık sıhhat ve afiyetler diliyoruz. Kapımız her zaman kendilerine açıktır. Tekrar şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Emekliye ayrılan Şef Nihat Albayrak yaptığı teşekkür konuşmasında; “Bu kuruma 2. gün istifa dilekçemi hazırlayarak başlamıştım. O günden bugüne 32 yıl nasıl geçti anlayamadım. Ama çok iyi günlerimiz geçti. Böyle bir veda yemeği düzenlediğiniz için de başta Milli Eğitim Müdürümüze ve tüm arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Ben hepinize hakkımı helal ediyorum. Sizler de hakkınızı helal edin. İnşallah şimdi hayırlı bir emeklilik dönemi geçiririz” dedi. Konuşmalarının ardından Of Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından düzenlenen Üstün Başarı Belgesi İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından kendisine takdim edildi. Kabahasanoğlu ayrıca kendisine emekliye ayrılması nedeniyle hediye takdim etti. Toplu Fotoğraf çekimiyle program sona erdi.


4

13 Mart 2018

HABER ...

Dün bir yerlere getirdiğimiz kişiler

bugün telefonuma bakmıyor Of Medya Derneği'nden

Başkan Saral'a ziyaret Of Medya Derneği yönetimi Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral'ı makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Muratoğlu ziyarette derneğin bazı sorunlarından ve yapabilecekleri çalışmalar hakkında Başkan Saral'a bilgiler verdi.

yapmaya hazırım. Of için bir şey yapabiliyorsak ne mutlu bize. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde İlk akredite olan odalardan biriyiz. Önümüzdeki seçimlerde de eğer buradaysak Of için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Of için yapılacak her göreve hazır olduğunu ifade eden Of TSO Başkanı Erdal Saral; “Benim çizgim Of sevdasıdır. Eğer Of için yararlı olabilecek bir şey varsa her zaman

Ziyarete Of Medya Derneği Başkanı Ahmet Muratoğlu, Başkan Yardımcısı İzzet Keleş, Yönetim Kurulu üyeleri Yüksel Yaşar, Fahri Hacıcaferoğlu ve Murat Gözütok katıldı.

Cevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul'da hemşerileri ile buluştuğu toplantıda yaptığı açıklamada; “Dün bir yerlere getirdiğimiz kişiler bugün telefonlarımıza bakmıyor” dedi. Trabzon'umuzun yetiştirdiği önemli bürokratlardan ve siyaset adamlarından, TOKİ Başkanlığı, Trabzon Milletvekilliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış, gerek Trabzon'umuzun gerekse Türkiye'mizin gelişmesi ve kalkınmasında büyük emek harcamış olan Dr. Erdoğan Bayraktar, Bahçelievler Trabzonlular Derneği'nin konuğu oldu. Program öncesinde Kuran'ı Kerim okunarak başta Afrin'e yönelik devam eden Zeytin Dalı Harekatındaki şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin ruhu için dualar edildi. Çok sayıda kişinin hazır bulunduğu sıcak bir ortamda önemli açıklamalarda bulunan Bayraktar, ziyaretin geç kalınmış bir ziyaret olduğunu belirterek; “Görev yaptığım süre içerisinde ülkemizin kalkınması adına yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra özellikle

Trabzon'um uzun gelişmesi ve kalkınması için de gayretler sarf ettik. Hiçbir hemşerimiz i kapımızdan çevirmedik. Bugün sizlerle burada bunun gururunu yaşayarak bir araya geldik” dedi. Ülkemizin son günlerde yaşadığı terör ve terör besleyicilerine karşı yürüttüğü sınır ötesi “Zeytin Dalı Harekâtı”nın son derece önemli olduğunu ve başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Bayraktar, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bakan Bayraktar konuşmasında; “Dün birilerine sahip çıkıp bir yerlere getirdiğimiz o kişiler bugün benim telefonlarıma bakmıyorlar”

diyerek sitemini de dile getirdi. Program sonunda Bahçelievler Trabzonlular Derneği'ne üyelik kaydını da yapan Bayraktar, “Aranızdan huzurlu bir şekilde ayrılıyorum. Gördüğüm birlik ve beraberliğinizle gurur duydum. Trabzon'a layık bir anlayışta olmanız çok güzel. Yönetimde bulunan arkadaşlarımız yaptıkları çalışmalarla geleceğimize güven vermektedir. Kendilerini özellikle tebrik ediyorum” diye konuştu. Bahçelievler Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu tarafından Bakan Bayraktar'a plaket takdim edildi.

Alkan ailesinin acı günü STK Başkanları kahvaltıda buluştu Of'un Kıyıboyu Mahallesi sakinlerinden Müslüm Alkan eşi Seyyare Alkan tedavi gördüğü Of Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Of Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Personellerinden Azmi Alkan ile kardeşleri Uygun Alkan ve Selim Alkan'ın anneleri olan Seyyare Alkan'ın cenazesi Of Çarşıbaşı Camii önünde kılınan cenaze namazının ardından Kıyıboyu Mahallesi'ndeki aile mezarlığına defnedildi.

Of Çarşıbaşı Camii İmam Hatiplerinden Abdurrahman Küçükakyüz hocanın kıldırdığı ve İsmail Küçükakyüz Hocanın duasını yaptığı cenaze namazına Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Davut Çakır, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarialioğlu, Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, MHP Of İlçe Başkanı Hüseyin Ayaz, Of Belediyesi Personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Trabzonlu başkanlar Bahçelievler Birleşik Makililer Derneğinde bir araya gelerek hem Trabzon Dernekler Federasyonu'nu hem de Trabzonspor'un kötü gidişatını konuştu. Bahçelievler Birleşik Makililer Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda bir raya gelen Trabzonlu STK Başkanları hem Trabzon Dernekler Federasyonu'nu hem de Trabzonspor'un kötü gidişatını konuştu. Kahvaltılı toplantıya Basın İlan Kurumu ve Gençlik ve Spor Eski Genel Müdürü Mehmet Atalay da katıldı. Birleşik Makililer Derneği Başkanı İdris Türk programa iştirak eden başkan ve yöneticilerle tek tek ilgilenirken yaptığı teşekkür konuşmasında; “Biz Trabzonlular olarak bulunduğumuz ortamda kendimizi en iyi şekilde ifade eden

Mehmet Yavuz hakka uğurlandı Of'un Ballıca Yavuz Selim Mahallesi sakinlerinden merhum Ömer oğlu, Ömer ve Davut Yavuz'un babaları Mehmet Yavuz (68) İstanbul'da hakkın rahmetine kavuştu. Yaklaşık bir yıldan beri amansız hastalıkla mücadele eden Yavuz'un Of'a getirilen naaşı Of Çarşıbaşı Camii önünde kılınan cenaze namazının ardından Ballıca Yavuz Selim Mahallesi'ndeki aile mezarlığına defnedildi.

Tacettin Kansızoğlu hocanın kıldırdığı cenaze namazına Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, Ballıca Belediyesi Eski Başkanı Emin Bilgin, Of Ballıca Derneği Yöneticileri, Daire Amirleri, STK Temsilcilerii Ballıcalı vatandaşlar ve Yavuz Ailesinin yakınları katıldı. Haber-Foto : Ömer Ballı

Koç ailesinin acı günü Dumlusu Mahallesi sakinlerinden Sağlık Ocağı emekli memurlarından Hasan Koç düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Of'un Dumlusu Mahallesi sakinlerinden Sağlık Ocağı emekli memurlarından Hasan Koç hakkın

rahmetine kavuştu. Temel, Ferşat ve merhum İdris Koç'un kardeşleri; Aydın, Alkan ve Nizam Koç'un babaları olan Hasan Koç'un cenazesi Dumlusu Mahallesi Kılica Camii önünde kılınan cenaze nazmının ardından aile mezarlığına defnedildi.

bireyleriz. Bizlerin de iyi yönetilmesin i istiyoruz bu anlamda İstanbul'da uzun yıllardan beri faaliyet gösteren çatı derneğimiz olan ve benim de geçmişte onurla ve gururla görev yaptığım (TDF) Trabzon Dernekleri Federasyonu yönetimin son yıllarda hem Trabzon hem de Trabzonspor'umuz adına yetersiz kaldıkları hepimiz tarafından gözlenmektedir. Mayıs ayında gerçekleşecek olağan kongre öncesi hemşerilerimize nasıl daha iyi bir imkan sunabilir veya kazandırabiliriz bunların çalışmalarını buradan başlatıyoruz 'dedi. Gündemle alakalı TDF de sorgulama süreci olan daha önce derneklerin üyelik formlarını alıp onaylamayan TDF yönetimine sert tepki gösteren dernek başkanları mevcut

yönetime sitemde bulundular. Toplantıya katılan Mehmet Atalay ise yaptığı açıklamada; “Biz Trabzonlular hep tepede olmak isteriz. Yapımız gereği bugün buraya toplanmamızın asıl nedenlerinden biri bizleri temsil noktasında yetersizlikten bahsediliyor. Bunları istişare ederek bir kaç toplantı ile çözeceğiz inşallah. İşin başına ehli kişiler getirilirse sıkıntıların aşılacağını düşünüyorum. Burada konumuz Trabzon'umuzun kalite çıtasını nasıl daha yukarıya çıkarabiliriz. Buna bakarak hareket etmemiz lazım. Kişilere takılarak değil. Bu anlamda önümüzdeki süreci iyi değerlendireceğiz inşallah” ifadelerin kullandı.

Başkan Sarıalioğlu'ndan karatecilere altın Borçka'da düzenlenen 1. Kafkas Ülkeleri Karate Şampiyonasında derece elde eden Karate Takımı sporcularını makamında ağırlayan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, kendilerini altınla ödüllendirdi. Artvin'in Borçka İlçesinde düzenlenen 1. Kafkas Ülkeleri Karate Şampiyonasına katılan ve dereceye giren Of Belediyesi Karate Takımı sporcularını makamında ağırlayan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, sporcuları altınla ödüllendirdi. Şampiyonaya 10 sporcuyla katılan Of Belediyesi Karate Takımında 55 kiloda Resul Eroğlu, 49 kiloda Efna Korkmaz, 30 kiloda Zübeyde Doğan ve Tuğçenaz Köroğlu birinci olurken, Oğuzhan Şişik ile Merve Ulusoy ise ikinci oldular. Daha öncede Trabzon'da yapılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri karate

ligine de 31 sporcuyla katılan Of Belediyesi Karate Takımı, yapılan yarışmalarda da en fazla madalya alan takım olmuştu. Abdulkadir Zengin, Nisa Nur Kalemci, Hatice Naz Çakıroğlu, Efna Korkmaz, Merve Ulusoy ve Salih Bayram birinci olurken, 6 siklette ikincilik ve 11 sıklette de üçüncülük elde etmişti. Her iki yarışmada derece yapan sporcuları antrenörleri ve Karate Derneği yöneticileri ile birlikte makamında ağırlayan Başkan Sarıalioğlu, başarılı sporcuları altınla ödüllendirdi.

Sporla uğraşan gençlerin hem zihinsel açıdan hem de fiziksel açıdan daha başarılı olduklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu; “Gençlerimiz hem yetiştikleri çağda hem de ileriye yönelik daha aktif, daha sosyal, daha katılımcı, daha kişilikli, paylaşımcı ve başarışlı oluyorlar. Ben hem öğrencilerimizi, hem hocalarımızı hem de velilerimizi kutluyorum. Burada büyük bir emek var ve bunun karşılığı da kazandığınız madalyalardır. Bu madalyalar gelecek hayatlarında onların başarısını arttıracak, yol gösterecek, örnek bir kişilik olacaklar inşallah. Kendisine faydası olmayan bireyler çevresine de fayda sağlayamaz” diye konuştu.


5 HABER - SPOR ... Spor Toto 3.Lig 1.Grup

Puan Durumu

13 Mart 2018

Of'un Oxfordu Ali Yeşilyurt İHO Yeşilyurt Ailesi tarafından Of'un eğitimine armağan edilen ve işadamı Cemal Yeşilyurt tarafından “Of'un Oxfordu” olarak nitelendirilen Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu, geçen yıl TEOG'da Of birincisi oldu. Of Havadis Gazetesinin 2017-2018 Eğitim Öğretim sezonuna özel olarak uygulamaya koyduğu “Okullarımızı Tanıyalım” projesi kapsamında bu hafta sizlere Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu'nu tanıtıyoruz.

Yeşilyurt Ailesi tarafından Of'un eğitimine armağan edilen ve babaları Ali Yeşilyurt'un adını taşıyan İmam Hatip Ortaokulu, her geçen yıl artan başarı grafiği ile Of'un eğitim çıtasını yükseltiyor. İş yaşamını Samsun'da sürdüren ve aile

2017-2018 Sezonu Spor Toto 3.Lig 1.Grup 26.Hafta Maç Sonuçları 10 Mart 2018 Cumartesi 15.00 Yomraspor - Düzcespor 15.00 Bergama Bld. - Bayburt G.Ö.İ.G.S. 11 Mart 2018 Pazar 14.30 Batman Petrol AŞ - Ofspor A.Ş. 15.00 Çatalca Spor - Y.Altındağ Bld. 15.00 Bayrampaşa - Ç.Dardanelspor 15.00 Kemerspor 2003 - Erzin Bld.Spor 15.00 Kozan Belediye -H.Edip Adıvarspor 15.00 Manisa BŞB - Erbaaspor 15.00 Orhangazi Bld. -12 Bingölspor

: 1-1 : 2-2 : 0-1 : 1-0 : 3-2 : 4-1 : 0-2 : 2-0 : 1-1

2017-2018 Sezonu Spor Toto 3.Lig 1.Grup 27.Hafta Maç Programı 17 Mart Cumartesi 14.30 Ofspor A.Ş. - Çatalca Spor 15.00 Halide Edip Adıvar-Manisa BŞBspor 15.00 Erzin Bld.Spor - Orhangazi Bld. 15.00 Y.Altındağ Bld. - Bayrampaşaspor 18 Mart Pazar 15.00 Düzcespor - Kemerspor 2003 15.00 Erbaaspor - Batman Petrol AŞ 15.00 Bayburt GÖİGS -Kozan Belediye 15.00 12 Bingölspor -Bergama Bld. 15.00 Ç.Dardanelspor - Yomraspor

: : : :

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu, eğitimdeki başarısının yanı sıra, sosyal ve kültürel etkinliklerinin yanı sıra mesleki ve sportif başarılarıyla da adından söz ettiriyor. Okulun Tarihçesi Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu 2012/2013 eğitim-öğretim yılında kendi binası olmadığı Of Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmete başlamıştır. 120 öğrenci ile eğitim vermeye başlayan okulun ilk yıl

: : : : :

2017-2018 Sezonu Spor Toto 3.Lig 1.Grup OFSPOR 2.yarı maç sonuçları 18.Hafta Ofspor A.Ş. - Y.Altındağ Bld.

adına okulun yapımına öncülük eden Yeşilyurt Kardeşlerden işadamı Cemal Yeşilyurt tarafından “Of'un Oxfordu” olarak nitelendirilen Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu, geçen yıl TEOG'da Of birincisi olmayı başardı.

: 1-0

19.Hafta 12 Bingöl Spor - Ofspor A.Ş. : 0-0 20.Hafta Erbaaspor - Ofspor A.Ş. : 1-3 21.Hafta Ofspor A.Ş.- H.Edip Adıvarspor : 1-1 22.Hafta Bayburt GÖİGS - Ofspor A.Ş. : 2-0 23.Hafta Ofspor A.Ş. - Bergama Bld. : 0-0 24.Hafta Kozan Belediye - Ofspor A.Ş. : 1-0 25.Hafta Ofspor A.Ş. - Manisa BŞB Spor : 0-2 26.Hafta Batman Petrol Spor - Ofspor A.Ş : 0-1 27.Hafta Ofspor A.Ş - Çatalca Spor : 28.Hafta Bayrampaşa - Ofspor A.Ş. : 29.Hafta Ofspor A.Ş. - Yomraspor : 30.Hafta Kemerspor 2003 - Ofspor A.Ş. : 31.Hafta Ofspor A.Ş - Orhangazi Bld. : 32.Hafta Erzin Belediyespor - Ofspor A.Ş : 33.Hafta Ofspor A.Ş. - Düzcespor : 34.Hafta Dardanelspor A.Ş. - Ofspor A.Ş. :

bütün işlemleri lise idaresince görülmüştür. 2013-14 eğitim öğretim yılında öğrenci sayısının artmasıyla Ali Yeşilyurt Çok Programlı Lisesinin 3. Katında 5 ve 6. Sınıflar olarak eğitim vermiştir. 2016-17 eğitim- öğretim yılından itibaren öğrenci sayısının artmasıyla Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu olarak okul tamamen İmam Hatip Lisesine tahsis edilmiştir. Bugün Of'un en kalabalık ortaokulu olarak Of'un eğitimine hizmet ediyor. Okulun Birimleri 342 erkek ve 376 kız olmak üzere 718 öğrenciye eğitim veren okulda 27 derslik,

resim, müzik, teknoloji tasarım ve bilgisayar sınıfları,Kız ve erkek mescidi, laboratuar, Z Kütüphane, konferans salonu, veli görüşme odası, rehberlik odası, öğretmenler odası, memur odası, personel odası ve müdür yardımcıları odaları, bireyselleştirilmiş eğitim sınıfı bulunmaktadır. Ali Yeşilyurt İHO TEOG'da Birinci Açıldığı yıldan itibaren başarılarını istikrarlı bir şekilde artıran Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu geçen yıl TEOG sınavında elde ettiği başarıyla 14 öğrencisini Fen Liselerine yerleştirerek Of'un birinci okulu olmayı başarmıştır. Akademik eğitimin yanında sosyal, kültürel, sportif ve manevi eğitimi de birlikte yürüten okul önemli projelere de imza atıyor.”Okulla Beraber Hafızlık” projesi ile hafızlık sınıfları oluşturuluyor. Öğrenciler hem hafızlığı yapıyor hem de eğitimlerini sürdürüyor. İlçede düzenlenen İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasında açıldığı yıldan beri dereceler elde etmiş. Son üç yılda birinciliklere adeta el koymuştur. Şiir okuma, kompozisyon yazma yarışmalarında hem ilde hem de ilçede derece yapan okul geçen yıl Trabzon Büyükşehir Belediyesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan yarışmalarda 6. Sınıflar kategorinde 1.olmuştur. Siyer-i Nebi yarışmasında ilde ikincilik, Kur-an'ı Kerim'i Güzel Okuma yarışmasında ilde birincilik elde ederek dikkatleri üzerine çekmiştir. Spor alanında; Güreşte 35 kg da il birinciliği, Karatede ilde birincilik ve üçüncülükle dereceleriyle öğrenciler çok yönlü yetişmesine çalışılmaktadır. Ayrıca “28 Şubat Of'un Kurtuluşu” konulu resim yarışmasında ilçede birincilik elde edilerek sanata da önem verdiği gözlenmektedir. Bulutoğlu; Önceliğimiz öğrencilerimizi ahlaki yönden eğitmektir Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu ; “Okul olarak önceliğimiz çocuklarımızı ahlaki anlamda en yüksek seviyeye çıkarmaktır. Bunu sağlayabilirsek akademik başarılar da ardından gelecektir. Bu yönde çeşitli çalışmalarımız olmuştur. “Dilini Temiz Tut, Ailene Sahip Çık” Projeleri bu amaç doğrultusundadır. Çocuklar da buna uymaya çalışıyorlar. Okulumuz bir İmam Hatip ortaokulu olduğu için bizden en çok istenen şey de ahlaklı çocuklar yetiştirmemizdir. Bu konuda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Akademik başarı anlamında ise proje okullarına, fen liselerine öğrenci gönderiyoruz. Öğretmenlerimizin hiç boş zamanları yok. Genç dinamik kadromuzla elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonra da sosyal faaliyetlere daha fazla ağırlık vermeyi düşünüyoruz” diye konuştu. Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu kimdir? Okul Müdürü 1965 Of'un Fındıkoba Mahallesinde doğmuştur. İlkokulunu İhsan Karadeniz İlkokulunda okumuştur.Ortaokulu ve liseyi Of İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini a Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Bölümünü bitirmiştir. Öğretmenliğe 1989 yılında ilk görev yeri olan Kırklareli Kız Meslek Lisesine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak başlamıştır. Beş yıllık görevinin ardından Of İmam Hatip Lisesine meslek dersleri öğretmeni olarak atanıp 19 yıl aynı lisede görev yapmıştır. 4 yıl ise aynı okulda müdür yardımcılığı yapmıştır. Son olarak ise 2013

yılında Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu'na müdür olarak atanmış olup ve halen müdürlük görevine devam etmektedir. Bulutoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Öğretmen Kadrosu Şevket Bulutoğlu (Müdür), Mustafa Çapoğlu (Müdür Yardımıcısı), Savaş Ayar (Müdür Yardımcısı),Funda Elikara (Din Kültürü), Emine Bahadır (Din Kültürü), Osman Öztel (Din Kültürü), Ayşe Yeten (Din Kültürü), Selman Dönmez (Din Kültürü), İlknur Dönmez (Din Kültürü), Ali İnan (Arapça), Nurcan Şen (Arapça), Murat Sarıusta (Türkçe), Hacer Özkök (Türkçe), Betül Gödek Turan (Türkçe), Fatma Çelebi (Türkçe), Gökhan Bıyık

(Türkçe), Betül Gödek Turan (Türkçe), Fatma Çelebi (Türkçe), Gökhan Bıyık (Türkçe), Songül Tomar Demirtürk (Türkçe), Merve Taylan Demirali (Türkçe), Tülay Çelebi (Türkçe), Yeliz Abdikoğlu Anaç (Matematik), Derya Kemhacıoğlu (Matemarik), Tuğba Ünlü (Matematik), Keziban Güler (Matematik), Gizem Bıyık (Matematik), Hilal Sevencan (Matematik), Esma Özdemir İskender (Fen), Esra Ulusoy (Fen), Çiğdem Akkuş Şeker (Fen), Melek Şişman (Fen), Sedef Gündoğdu (Fen ), Hanife Uzunal (Fen), Çiğdem Sönmez (Sosyal Bilgiler), Ramazan Olgun (Sosyal Bilgiler), Şule Yırtıcı (Sosyal Bilgiler), Ümmet Soylu (Sosyal Bilgiler), Funda Akyüz (İngilizce), Hilal Zengin (İngilizce),

Hicran Özkale (İngilizce), Önder İşin (Müzik), Aslı Çelenkoğlu (Bilişim), Fatma Nur Kocar (Bilişim), Serhat Yavuz Bıyık (Görsel Sanatlar), Serkan Pakel (Beden Eğitimi), Gülşah Kalay Demir (Teknoloji Tasarım ), Arif Öztürk (Din Kültürü), Yusuf Haşıl (Din Kültürü), Fatma

Yıldırım (Din Kültürü), Esra Turhan (Din Kültürü), Nurhayat Nemli (Rehber), Hatice Kübra Göde (Fen), Bayram Bilgin (Din Kültürü), Bilal Ayyıldız (Hizmetli), Havva Demirtaş (Hizmetli), Menşure Memişoğlu (Hizmetli ), Netice Ayvaz (Hizmetli), Asiye Karaca (Hizmetli), Orhan Bilgin (Güvenlik).


Of Havadis 1www.ofhavadis.com

Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı Bölge Gazetesi

Yıl : 811Sayı Sayı : 410 : 547www.ofhavadis.com www.ofhavadis.com - bilgi@ofhavadis.com - bilgi@ofhavadis.com 28 Temmuz 13 Mart2015 2018 Fiyatı: Fiyatı:11TL TL

Of'un Oxfordu Ali Yeşilyurt İHO Yeşilyurt Ailesi tarafından Of'un eğitimine armağan edilen ve işadamı Cemal Yeşilyurt tarafından “Of'un Oxfordu” olarak nitelendirilen Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu, geçen yıl TEOG'da Of birincisi oldu.

Of Havadis 547. Sayı  
Of Havadis 547. Sayı  

Of'un Haber Devi Of Havadis'in 547. Sayısı... www.ofhavadis.com

Advertisement