Page 1

ring spinning

Zinser ModĂźler Konsept 351

CompACT3 ve klasik ring eÄ&#x;irme ile pazarda esnek olun!

TR


Yeni fırsat ve pazarlar yakalamanın özgürlüğü – Zinser Modüler Konsept 351 birinci sınıf ring eğirme teknolojisini bir sistemde bütünleştirir!

Yenilikçi Zinser Teknolojisi’nden yararlanın Oerlikon Schlafhorst’un Zinser ring iplik tesisleri dünya çapında mükemmel teknoloji ürünleri olarak tanınırlar. Piyasadaki bu konumumuzu biz, bize ring iplik eğirme sektöründe her kullanım amacına bireysel çözümler sunabilme güç ve başarısını sağlayan, yenilikçilikteki onlarca yıllık sürece dayanan öncülüğümüze borçluyuz. Modüler Konsept 351, Zinser’in en son teknolojisini birinci kalite ring iplikleri için esnek bir sistemde bütünleştirir. Bugün gibi gelecekte de en iyi donanıma sahip olun Modüler Konsept 351 ile, gerek bugün gerekse gelecekte en modern ring iplik teklonojisinin bütün olanaklarından yararlanırsınız. Siz ister mükemmel kalitede gömleklik kumaşlar için en ince CompACT3 iplikleri, ister kalın denim fantezi iplikleri üretin, farketmez! Ve en iyisi de: Siz, tekstil piyasasının kendisi gibi her zaman esnek kalırsınız!

02 Zinser Modular Concept 351

> En yüksek düzeyde etkinlik, verimlilik ve konfor Sadece Zinser’de: Türünde eşsiz tahrik ve kumanda teknolojileri en yüksek düzeyde performanslar için maksimum bir güç sağlarlar Sayfa 08


> Otomatikman daha verimli CoWeMat ile, dünya genelinde en etkin takım çıkarma teknolojisinden şaşmayın!

> Bir düğmeye basmakla birinci kalite ring ipliği Sezgisel kullanım konsepti EasySpin, en yüksek iplik kalitesini garantiler ve personelinizin işini kolaylaştırır

> Kendileri küçük, etkileri büyük efektler FancyDraft ile, moda trendlerinden kazanç sağlayacak şekilde yararlanırsınız

Sayfa 12

Sayfa 14

Sayfa 10

Zinser Modüler Konsept 351

Zinser 351 Klasik ring eğirme

Zinser 351 C3 CompACT3, gereksinim halinde klasiğe modifiye edilebilir

Zinser 351+ Klasik ring iplik eğirme, CompACT3 için hazırlandı

Bireysel talep ve gereksinimlerinize bire bir uygun Zinser 351 konseptini seçin! Modüler Konsept 351, sizin bireysel talep ve gereksinimlerinize uygun esnek bir sistem sunar. ZInser 351, klasik ring ipliği eğirmek için tasarlanmış Zinser Modüler Konsept 351’in temel makinesidir. Zinser 351 C3 size, türünde eşsiz kendi kendini temizlemeli Zinser kompakt teknolojisi CompACT3 ile, kompakt iplik eğirmede maksimum düzeyde bir güvenlik ve kalite sağlar. Ve siz aynı zamanda esnek de kalırsınız: Zira Zinser 351 C3 makinesini gereksinim halinde klasik ring iplik makinesine modifiye edebilirsiniz. Zinser 351+, Zinser 351’in temeline dayanır, fakat Zinser CompACT3 ile kompakt iplik eğirmek için yapı olarak önceden hazırlanmış olup, kolaylıkla Zinser 351 C3’e genişletilebilir.

Daha başka hiçbir sistem bu denli esnek değildir: Çok rağbet gören, revaçtaki birinci kalite ring ipliklerin ekonomik ve esnek üretimi için Modüler Konsept 351!

Zinser Modular Concept 351 03


1. Seçenek: Zinser 351 Klasik ring eğirme için en son teknoloji

Klasik ring eğirme için Zinser 351 Dünyanın en uzun ring iplik makinesi – Dünyanın en ekonomik ring eğirme teknolojisi >>1.680’e kadar iğ kapasiteli, süper uzun ring iplik makineleri size şu avantajları sağlarlar: – % 8’e kadar oranda daha az sermaye ve sonuçta yatırım maliyetleri – % 3’e kadar oranda daha az üretim maliyetleri – % 11’e kadar oranda daha az yer gereksinimi >>Teknoloji, en yüksek düzeyde ekonomiklik ve güvenilirlik konspetleri bazında tasarlanarak geliştirilmiştir >>Yüksek verimlilik, düşük iplik kopuş oranları ve mükemmel iplik kalitesi >>Zinser size, iplik tesisinizin gereksinimlerine bireysel uyarlanmış ring iplik eğirme ve otomasyon sistemlerini bütün bir konspet olarak tek elden verir

1680’e kadar iğ kapasiteli Zinser 351, sektörüne yeni standartlar getirmiştir!

04 Zinser Modular Concept 351

Dünyanın en uzun ring iplik makinesi Zinser 351’in teknolojisi tabii ki verimliliği artırmak için tasarlanmış olup, 1.680’e varan iğ kapasitesiyle dünya genelinde kendi sektöründe standartları belirlemektedir. Tahrik konspeti, işleme sürecinin hassasiyet ve kalitesi ile aynı şekilde otomasyon, istenilen verimlilik ve güvenilirliği sağlarlar. Kendini kanıtlamış çekim ünitesi ve optimum eğirme geometrisi mükemmel bir iplik kalitesi, düşük iplik kopuş oranları ve yüksek bir verimlilik garantilerler. Zinser 351, kalından ince numara ipliğe kadarki yelpazede üniversal kullanılabilir. Zinser ring iplik makineleri ve bunların otomasyon dereceleri bireysel ve spesifik olarak iplikhanelerin gereksinimlerine optimum şekilde uyarlanabilir. 1.680 iğ kapasiteli Zinser 351 ile siz, 1.200 iğ kapasiteli bir Zinser 351’e kıyasla ve toplam 30.000 iğ kapasiteli bir tesis bazında, % 8’e kadar oranda daha az sermaye ve sonuçta yatırım maliyetleri, % 3’e kadar oranda daha az üretim maliyetleri ve % 11’e kadar oranda daha az yer gereksinimi sağlarsınız.


2. Seçenek: Zinser 351+ CompACT3 için tadilat ve modifikasyon seçenekli, geleceğin güvencesi!

CompACT3’e tadilat ve modifikasyon seçenekli Zinser 351+ >>Ring eğirmede maksimum esneklik >>Düşük yatırım maliyetli, cazip çözüm >>Kompakt eğirmeye çabuk ve kolay modifikasyon mümkün >>Cağlık ve emiş ünitesi/emiş kutusu fabrika çıkışlı olarak kompakt eğirme için hazırlanmıştır

Esneklik ve etkinlik Zinser 351+ ring iplik makinesiyle şimdilik klasik çalışabilirsiniz – Mamafih gelecek için size her seçenek açık bırakılmıştır. Makine, klasik ring eğirme için emsalsiz Zinser tahrik ve kumanda tekniğiyle donatılmış Zinser 351’in temeline dayanır, mamafih her an için sorunsuz bir şekilde ve çok az maliyetle kompakt eğirmeye modifiye edilebilir. Cağlık ile emiş ünitesi/ emiş kutusu bölgesi fabrika çıkışlı olarak CompACT3 için hazırlanmıştır. Geleceğe yönelik esnek kalmak isteyen, değişik iplik kaliteleri çalışan ve kendilerini sürekli moda trendlerine uyarlayan iplikhaneler, yatırımları aşamasında Zinser 351+’da karar kılarlar!

>>Yüksek ekonomiklik ve güvenilirlik >>Yüksek verimlilik, düşük iplik kopuş değerleri ve mükemmel iplik kalitesi

Zinser Modular Concept 351 05


3. Seçenek: Zinser 351 C3 İpliğin her metresinde en yüksek kompaktlaştırma kalitesi – CompACT3 ile emin ellerdesiniz!

Baştan sona kadar en yüksek düzeyde kompaktlaştırma (yoğuşlaştırma) kalitesi için Zinser 351 C3 >>En geniş kullanım alanları yelpazesi – Hemen hemen bütün elyaf türleri ve karışımlar için kompakt eğirme yöntemi >>Kendi kendini temizlemeli kompaktlaştırma ünitesi sayesinde güvenilir kompaktlaştırma işlemi >>Yüksek mukavemet ve düşük tüylülükle inandırıcı kompaktlaştırma kalitesi >>İplik mühendisliği sayesinde yeni tekstil ürünleri geliştirme imkanı >>Eğirme sonrası işlem kademelerinde avantajlar ve maliyetlerde tasarruflar

06 Zinser Modular Concept 351

Hammadde yelpazesinin tamamında kompakt eğirme CompACT3, kompakt eğirmede belirleyici üç faktörle eşanlamlıdır: Esneklik, güvenilirlik ve ekonomiklik. Bu arada bu üç kavramdan esneklik en belirleyici faktördür. Diğer kompakt eğirme teknolojileri yöntem gereği genelde çok dar bir hammadde yelpazesiyle sınırlıdırlar. Zinser CompACT3 ile buna karşın, ring iplikçiliğinde önemli bütün elyaf türleri ile bunların karışımlarını önemli bütün ring iplik kaliteleri ve numaralarına çalışabilirsiniz. Kendi kendini temizlemeli kompaktlaştırma teknolojisi Bu avantajı, temeli klasik 3 silindirli çekim ünitesi ile CompACT3 ünitesine dayanan Zinser’in yenilikçi kompakt teknolojisi mümkün kılmaktadır. Bu kombinasyon en iyi çalışma güvenliğinin eşanlamı ve simgesidir. Kılavuz eleman, gözenekli apron, elyaf destek plakası, baskı manşonu ve vakum cihazından oluşan Zinser CompACT3 en yüksek kaliteden kompakt iplikler sağlar.


Zinser’in CompACT3 teknolojisi, her zaman için güvenilir, mükemmel bir kompaklaştırma işlemi garantiler. Sürekli yapılması gereken, işçilik yoğun kontrollere artık ihtiyaç yoktur!

Sizin avantajınız: CompACT3 teknolojisi kendi kendini temizlemelidir. Bu, işçinizin külfetini büyük ölçüde azaltır ve size her zaman için güvenilir, her metresi mükemmel kompaktlaştırılmış bir iplik garantiler. Asil bir iplik karakteri İpliğin özel karakteristiği, örneğin daha yüksek bir parlaklık veya renkli numune dokuma kumaşlarda, belirgin daha yüksek bir renk kontrastıyla nihaî ürüne kadar kendisini gösterir. Kompakt ipliğin alışılmışın dışındaki iyi tuşesi ile zarif görünümü nihaî ürünün kalitesini hissedilir ve görülebilir nitelikte artırırlar. Yeni tekstil ürünleri Eğirme sonrası işlem kademelerindeki maliyetlerde büyük ölçüde tasarruflar sağlama fırsatının yanısıra, tabii ki Zinser 351 C3 ile, iplik mühendisliğini uygulama, daha doğrusu yeni tekstil ürünleri geliştirme imkanına da sahip olursunuz. Bu bağlamda size yeni kullanım alanları da açılabilir. Karde kompakt, fakat aynı şekilde sentetik elyaftan kompakt iplikler ve pamuk/sentetik karışımları gibi geniş bir yelpazeden kompakt iplikleri Zinser 351 C3 ile kolaylıkla üretebilirsiniz. Daha etkin eğirme sonrası işlemler Kompakt eğirme, yüksek mukavemetli ve çok az tüylülük arzeden yeni bir iplik yapısı sağlar. CompACT3 ipliğinin bu tekstil özgül özellikleri, dokuma ön hazırlık grubu ile dokuma ve aynı şekilde örme gibi eğirme sonrası işlem kademelerinde büyük avantajlar oluştururlar.

Zinser Modular Concept 351 07


Standartları belirleyen yeniliklerden yararlanın ve dünyanın en uzun ring iplik makinesinin performansını garanti altına alın!

En yüksek düzeyde verimlilik için yüksek performanslı tahrik teknolojisi >> İplik numarası ile bükümün hassas ve rahat bir şekilde dokunmatik ekran EasySpin‘den ayarı >>En kısa parti değiştirme süreleri, en geniş çapta esneklik >>Bütün iğlerin hassas, eşzamanlı çalışması >>En iyi çalışma karakteristiğine sahip, yüksek performans iğleri sayesinde daha yüksek devirler >>Sadece Zinser‘de: Süper uzun makineler için çiftli tahrik sistemi SynchroDraft >>Daha düşük enerji tüketimi ve daha az aşınma için ekonomik teknoloji

EasySpin ile daha çabuk parti değiştirme Regüleli çekim ünitesi tahriği ServoDraft, en kısa parti değiştirme sürelerine ve sonuçta en geniş çapta esnekliğe imkan verir. Zira iplik numarası ile bükümü, fevkalade kolay ve çabuk bir şekilde makinenin dokunmatik ekranı EasySpin‘den girerek değiştirebilir ve büküm ile çekimi kademesiz ayarlayabilirsiniz.

Parti değiştirmede zamandan tasarruf edin: ServoDraft ve EasySpin, doğru iplik parametrelerinin daha çabuk ve daha güvenli ayarlanmalarını sağlarlar.

08 Zinser Modular Concept 351

ServoDraft sizinle birlikte düşünür ve kalitenizi güvence altına alır Kapalı regüle devresi, ayarlanmış olan çekimin sürekli hassasiyetini korur. ServoDraft, ayarlanmış değerlerin, bunlar makinenin kumanda merkezi tarafından alınmadan önce, ayar değerleriyle bağdaşırlık ve süreklilik ile sonuçta olurluklarını kontrol eder. Bu sayede iplik kopuşları ile defolar tamamen safdışı bırakılır. Üretim bilgileri hafızaya kaydedilerek oradan her zaman çağrılabilir.


konventionell Konvansiyonel

OptiMove

Maschinengeneration 351

Fitil gezdirme (sarım boyu) tahriği OptiMove sayesinde apron ve baskı silindirlerine ServoDraft, SynchroDrive ve SynchroDraft – İplikhanenizde maksimum kalite ve

tüm eksantrik boyunca homojen bir baskı garanti edilmiştir.

verimlilik için güç dolu Zinser tahrik teknolojisi.

Besleme alt silindirleri

tahrik ünitesi

Orta alt silindirler tahrik ünitesi

Çıkış alt silindirleri

tahrik ünitesi

Ön çekimi değiştirme noktası

Zinser SynchroDraft – Yaklaşık 23 m’den itibaren alt silindir uzunluğunda, seçenekli orta alt silindir tahrik ünitesi

OptiMove ile daha uzun kullanım ömürleri En son bir teknoloji yeniliği de, müstakil, elektriksel fitil gezdirme (sarım boyu) tahriği OptiMove’dur. OptiMove sayesinde, apron ve baskı silindirlerine tüm sarım boyu haraketi boyunca eşit bir baskı ve yüklenme uygulanır. Bunun sonucunda söz konusu elemanlar daha az aşınır ve kullanım ömürleri belirgin oranda uzar. Fitil gezdirme (sarım boyu) tahriğinin ayarı gayet kolay bir şekilde, endüktif yakınlık şalteri üzerinden gerçekleşir. Zinser yüksek performans iğleriyle daha yüksek devirler Zinser iğleriyle makineninizin verimlilik potansiyellerinden sonuna kadar yararlanırsınız. Özellikle hassas ve fevkalade sağlam yataklama tekniği, maksimum hızlarda dahi iğlerin sarsıntısız, sakin bir çalışmasını sağlar. İğler, düşük enerji tüketimleri sayesinde ekonomik olup, ayrıca az bakım gerektirir ve uzun ömürlüdürler.

Süper uzun makineler için çekim ünitesinde iki kat güç SynchroDraft, 1680’e kadar iğle donatılmış süper uzun ring iplik makinesinin güç paketinin adıdır. Bu kapsamda orta alt silindirler her iki yönden tahrik edilir. Çekim ünitesinin tahriği ise optimum eşzamanlı çalışır. SynchroDrive – Bütün iğlerin eşzamanlı çalışmasını ve iplikte üniform bir bükümü sağlar SynchroDrive, iğlerin fevkalade hassas eşzamanlı çalışmalarını sağlar – Bu da, eğrilen iplikte olası en düşük büküm sapmaları için koşuldur. Türünde eşsiz Zinser çok motorlu tahrik sistemi bunun dışında ayrıca, belirgin daha az ses/gürültü emisyonuna sahip olup, daha düşük enerji tüketimi için optimize edilmiştir.

Zinser yüksek performans iğleri – Daha az enerji tüketimi sayesinde yüksek düzeyde ekonomik!

Modular Concept 351 09


Otomatikman daha verimli: Zinser CoWeMat ile takım çıkarma – Hassas, çalışma güvenceli, güvenilir!

Piyasadaki en verimli takım çıkarma teknolojisi >>Bağlantısız tekli ve link halindeki makinelerde takım çıkarma için optimum otomasyon çözümler >>En yüksek düzeyde çalışma güvencesi sayesinde maksimum verim >>CoWeFeed ile daha az işçilik külfet ve maliyetleri – Doğrultulmamış masura besleme sistemi – Sadece Zinser’de! >>Kesin 2 dakikanın altında, gözetlemeli, tam otomatik takım çıkarma >>Pnömatik dış tutucularla ipliği korumalı taşıma sayesinde en yüksek düzeyde iplik kalitesi >>Link sistemlerinde BobbinTray’le optimum taşıma süreleri, uzun makinelerde dahi rezerve

Daha çok verimlilik için güvenli otomasyon Zinser CoWeMat dünya genelindeki kullanımlarda en güvenilir ve en ekonomik takım çıkarma teknolojisi olarak pratikte kendini gün be gün kanıtlamaktadır. Takım çıkarma hızı doğal olarak çalışma güvencesine odaklı olarak tasarlanmıştır. Zira sizin iplik tesisinizde en önemli ve yegane konu; gün be gün, makineden makineye ve sonuçta partiden partiye vardiya sonunda gerçekten kaç kilo ipliğin üretildiğidir! Hassasiyet ortadan geliyor Frekans kumandalı orta tahrik, en yüksek ve pratikte ispatlanmış çalışma güvenliği için her iki takım çıkarma plangasının mutlak eşzamanlı çalışmasını sağlar ve bu sayede randıman belirgin oranda artar. Kesintisiz gözetlemeli, güvenilir takım çıkarma işlemi Takım çıkarma işlemi esnasında bir fotosel, çalışma sürecinin pürüzsüz gerçekleşmesi için işlem sürecini gözetler. Bir arıza durumunda makine otomatik olarak durur ve üretimin kesildiğini sinyaller. İpliği korumalı kops taşıma sistemi Pnömatik dış tutucular geniş tutuş açıları sayesinde kops ve masuraları güvenli ve hassas bir şekilde uçlarından kavrarlar. Masurayı ucundan üç noktada kavrama tekniği sayesinde kops üzerindeki ipliğin hasar görmesi olası dışıdır. Bu dış tutucular, Zinser iğinin iplik koparma tekniğiyle bağlantılı olarak, yüksek mukavemetli iplikler için de fevkalade elverişlidirler.

10 Zinser Modular Concept 351


Dış tutuculu CoWeMat ipliğinizi korur.

CoWeMat 395 F ve doğrultulmamış masura besleme sistemiyle daha çabuk Zinser CoWeMat 395 F, bağlantısız tekli makinelerde işinizi daha da hafifletir. Doğrultulmamış masura besleme sistemi CoWeFeed ile boş masuralar, hatta doğrultulmamış, karışık konumda dahi ring iplik makinesindeki masura besleme kutularına boşaltılabilirler.

Zinser CoWeMat 395 V – Daha çok ekonomiklik için link çözümü CoWeMat 395 V, piyasada bilinen bütün bobin makineleri için komple bir taşıma ve takım çıkarma sistemi sunar. Zinser BobbinTray sistemi, kops ve boş masuraları temassız bir şekilde taşır ve bu sayede üstün Zinser iplik kalitesinin güvencesini sağlar.

CoWeFeed, masuraları besleme kutularından bir elevatörle alır. Makinede boş masuralar otomatik olarak doğrultulup güvenli bir şekilde BobbinTray’lere takılır. CoWeFeed makinedeki işçiliği belirgin ölçüde azaltarak minimuma indirger, kutularda manuel masura doğrultmayı ortadan kaldırır ve sonuçta sistemin güvenli çalışması sayesinde makinenin randımanı artar.

Tekli kılavuzlanan tabak şeklindeki BobbinTray’ler ile taşıma bandı, takım çıkarma esnasında tam hassas bir pozisyonlamayı ve sonuçta hızlı, güvenli bir materyal akışını sağlarlar.

CoWeFeed özellikle 1680 iğ kapasiteli süper uzun makinelerde caziptir. Burada da kopsların taşınması ve boş masuraların beslenmesi, peryodik işlem süresi çık kısa olduğundan, sorunsuz bir şekilde 2 takım çıkarma işlemi arasında gerçekleşir.

Sadece Zinser’de: Masuralar kolay bir şekilde stoklama kutularına boşaltılırlar –

Daha çok verimlilik: Zinser BobbinTray, piyasada bilinen bütün link

CoWeFeed, ihtiyacı olan takviye masuraları otomatik olarak kendisi alır.

çözümlerine uyar.

Zinser Modular Concept 351 11


Bir düğmeye basmakla birinci kalite ring ipliği – EasySpin ile daha kolayı varken, neden komplike eğiriyorsunuz?

Sabit en yüksek iplik kalitesi için kendinden açıklamalı kullanım panosu >>Standart, toplu, net ve kendinden açıklamalı menü yapısı sayesinde kolay kullanım >>Resim ve sembollerle donatılmış bir menü yapısı sayesinde dile bağımsız >>Makinenin kolay ayarı için parti bilgileri arşivi >>OptiStep ile daha yüksek verimlilik >>OptiStep sayesinde daha uzun ömürlü kopçalar >>OptiStart sayesinde daha uzun kopça ömürleri ve daha az kullanım külfet ve teferruatı (işçilik)

Optimum eğirme sonuçları için, doğru ayara çabuk ve hassas erişim Zinser Modüler Konsept 351 tipi ring iplik makinelerinin kullanımı öylesine güvenli ve öylesine kolaydır ki, siz her zaman en iyi eğirme sonuçları elde edeceğinize kesilikle güvenebilirsiniz! Kullanıcı, kullanımı rahat dokunmatik ekran EasySpin üzerinde, rehber menülerle diyalog bazında, adım adım ayar prosesi içerisinde yönlendirilir. Ekran yüzeyi kolay anlaşılır, net ve açık bir yapıya sahiptir. Menü yapısı standart olup, resim ve sembollerle dile bağımlı olmaksızın kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanım panosu kendinden açıklamalıdır. Nitekim bu sayede personeliniz, kısa bir alışma aşamasından sonra sistemi sezgisel olarak kullanabilir. Rahat arıza/hata bulma ve giderme sistemi sayesinde en çabuk şekilde üretime tekrar devam edersiniz Arıza gidermede de EasySpin personelinize akıllı bir destek verir ve sonuçta arıza veya hatayı çok çabuk gidererek tekrar üretime devam edebilirsiniz. Dokunmatik ekran EasySpin’de kullanıcının dil seçenekli, kendinden açıklamalı yönlendirimi: Bu sayede, her zaman doğru ayarlarla eğirirsiniz!

12 Zinser Modular Concept 351


Parti bilgileri arşiviyle makine donatım süreleriniz kısalır ve daha verimli makine çalışma süreleri elde edersiniz!

Parti bilgileri arşivine hızlı erişim EasySpin’in parti bilgileri arşiviyle esneklik kazanır, makine başına 10’a kadar değişik partinin bilgilerini hafızaya kaydeder ve her zaman oradan alabilirsiniz. Bu sayede makine donatım sürelerinizi minimuma indirger ve sonuçta partiyi her zaman aynı kaliteyle üretebilirsiniz. Zinser Memory Card ile daha da esnek olursunuz Bunun dışında ayrıca, dilediğiniz sayıda çok partiyi Zinser Memory Card’a kaydedebilir ve bir Zinser ring iplik makinesinden diğerine aktarabilirsiniz. Rahat ve maliyetlerde tasarruflu: Kopçalar için otomatik rodaj programı OptiStart (seçenek) Kopçalar için otomatik rodaj programı OptiStart (seçenek) kopçaların normal üretim devrine hızlanıncaya kadarki rodaj aşamalarını üstlenir. Bunun sonucunda kopçaların ömrü belirgin ölçüde uzar ve personelinizin yükü hafifler.

Çok sık parti değiştirmelerde de Zinser Memory Card ile teferruatsız bir şekilde aynı iplik kalitesini üretirsiniz – Zaman yoğun programlamaya artık gerek yoktur!

OptiStep ile daha yüksek devirlerle çalışın OptiStep ile maksimum verimliliği garantilersiniz. İlk, ara ve son eğirim devirleri milimetrik bir hassasiyetle bir 10 puan eğrisi üzerinden belirlenebilir. Bu sayede siz, kopsun tüm oluşum ve yapılandırma süreci boyunca teknolojik açıdan olası eğirme sınırına belirgin daha yakın devirde eğirir ve maksimum verimliliğe ulaşırsınız. Bunun sonucunda kopçaların kullanım ömrü de uzar. Bu kapsamda seçenekli olarak sarım katları kumandası verilebilir.

OptiStep ile teknolojik eğiime sınırlarına yakın devirlerde eğirirsiniz.

Zinser Modular Concept 351 13


Kendileri küçük, etkileri büyük efektler FancyDraft: Profesyonel iplik mühendisliği ile moda trendlerinden kâr sağlayacak şekilde yararlanırsınız!

FancyDraft ile iplik mühendisliği >>İlave donanımlara ichtiyacınız olmaksızın, direkt ring iplik makinesinde fantezi iplik üretimi >>Çekim ile büküm kontrollü bir şekilde değiştirilebilir >>MultiCount: Sevk hızının varyasyonuyla iplikte kütle değişimleri >>MultiTwist: Sevk hızının iğ devrine uyarlanmasıyla iplikte bükümü değiştirme imkanı >>Bütün efekt parametrelerini parti bilgileri arşivinde hafızalama imkanı

Pazarın taleplerine esnek bir şekilde tepki vermek FancyDraft ile Zinser, fantezi ipliklerin dünyasına kolay bir girişi sağlıyor. Strüktürlü (yapılı) kumaşlar modada dünya genelinde bir mega trend‘dir. Bugün dahi fantezi iplikler, dünya genelinde üretilen ipliklerin % 10‘a varan bir payını kapsamaktadır. Ring iplikhanelerinde üretilen fantezi ipliklere en sık denim alanında rastlanmakta, fakat bunlar aynı zamanda tek katlı jarse ve aynı şekilde ince bayan ve erkek üst giyim kumaşlarında da kullanılmaktadır. Efektli (fantezi) ipliklerin dünyasına giriş Her sezon yeni, değişik ve farklı efektler istenir. FancyDraft ile istediğiniz efektleri çabuk ve kolaylıkla üretebilirsiniz. FancyDraft’lı iplik mühendisliği, esnek ve rahat fantezi iplik üretimi için, sizin Zinser 351 makinelerinizin türünde eşsiz aşağıdaki komponentlerden oluşan tahrik teknolojisinden yararlanır: – Elektronik çekim ünitesi tahriği ServoDraft – İğ tahriği SynchroDrive ve – Kullanım panosu EasySpin.

EasySpin ile rahat fantezi iplik üretimi: Efekt parametreleri kolay ayarlanabilir ve ilerideki tekrar üretimlerde kullanılmak üzere makine veya Zinser Memory Card kaydedilebilir.

14 Zinser Modular Concept 351


MultiCount İsteğe göre efektler: MultiCount: İplik numarasını, ana çekimin isabetli bir varyasyonuyla değiştirebilirsiniz.

MultiTwist

X

Y

MultiTwist: Bükümü, sevk hızının isabetli bir varyasyonuyla

X

T/m X

Y

T/m Y

değiştirebilirsiniz.

MultiCount ve MultiTwist kombinasyonu

Binbir efekt için iki ayarlama olanağını birbiriyle kombine edin! MultiCount ve MultiTwist zaten tekli olarak da kendilerine özgü farklı efektler aktarırlar. Ama siz MultiCount ve MultiTwist‘i birbiriyle kombine ettiğinizde, size sonsuz sayıda efekt geliştirme olanaklarının kapısı açılır! Daha da efektif: FancyDraft Extended ve FancyDesigner FancyDraft Extended ile, rapor başına yedi değişik efekt kalınlığı ve 200‘e kadar değişik uzunluklarda iki efekt (kalınlık) arası boşluk belirleyebilirsiniz. Yazılım aracı FancyDesigner, taslak veya tasarımdan direkt üretim bilgilerini sizin ring iplik makineniz için düzenler: Şimdi siz bu bilgileri Zinser Memory Card‘dan EasySpin‘e aktarabilirsiniz ve akabinde fantezi iplik üretiminiz hemen start alır.

Çocuk oyuncağı kadar kolay, kullanıcı dostu ve kârlı – FancyDesigner ile, fantezi ipliklerinizi PC’de tasarlar ve hazır dokuma kumaşın ekran üzerinde simülasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

SiroSpun ve CoreSpun ile ürün yelpazenizi genişletin! Zinser SiroSpun ile iplik eğirme ve katlı bükme, ikisi bir işlemde! Modüler Konsept 351 ring iplik makineleri ve SiroSpun seçeneğiyle, katlı bükülmüş ipliği doğrudan ring iplik makinenizde eğirebilirsiniz. Ekonomik SiroSpun yöntemiyle iki fitil birbirinden ayrı, paralel olarak çekim ünitesinden geçirilir ve ancak çıkış üst ve çıkış alt silindirlerinin kıstırma noktasından sonra birleştirilerek bütünleştirilir. Bükülmüş tekli ipliklerden, iki katlı, bükümlü bir KatlıBükülmüşSiroİpliği elde edilir.

Sert ve yumuşak core (kor) ipliklerini CoreSpun ile kolaylıkla eğirin Kor ipliklerinizin çeşit yelpazesini genişletin. Cağlık ve çekim ünitesinde yapacağınız basit değişiklikler ve ilave elemanlarla, Zinser Modüler Konsept 351 ring iplik makinelerinde sert ve yumuşak kor iplikleri üretebilirsiniz.

Zinser Modular Concept 351 15


Öz kaynakları tasarruflu kullanın, verimliliği artırın: Akıllı vakum sistemi OptiSuction size, mümkün olan her yerde enerji tasarrufu sağlar!

OptiSuction ile enerjiden tasarruf edin >>Akıllı regüle devresi, sadece gerektiği kadar miktarda enerjiyi üretir

Akıllı regüle devresi öz kaynaklardan tasarruf sağlar Zinser 351’in regüleli tek borulu emiş tesisatı, her zaman sadece işlem için gerektiği kadar vakumu üretir ve sonuçta çok değerli enerjiden tasarruflar sağlar. Vakum sensörlü regüle devresi ile frekans kumandalı motor, vakumu sürekli parti için ayarlanmış değere uyarlar.

>>Vakumun partiye optimum adaptasyonu >>Makinenin randımanı artar >>Vakum değerinin dokunmatik ekran EasySpin üzerinden kolay ve rahat merkezî ayarı >>CompACT3’ün vakum cihazı da aynı şekilde enerji optimumlu OptiSuction teknolojisiyle dornatılmıştır

Fan devri ile vakum bu aşamada en düşük seviyede olduklarından, enerji tasarrufu boş filtre kutularında en yüksek düzeydedir. EasySpin üzerinden hassas ayar Ayarı en kolay ve rahat bir şekilde dokunmatik ekran EasySpin üzerinden yapabilir ve bu sayede siz, sadece ekonomik değil, aynı zamanda vakum daima o an üretilen ipliğin karakteristik özelliklerine uyarlanmış olduğundan, fevkalade yüksek bir çalışma güvenliğiyle de üretirsiniz. Zinser CompACT3’te de OptiSuction var! Kompakt iplik eğirme makinesi Zinser 351 C3 kompaktlaştırma işlemi için, yine aynı şekilde OptiSuction prensibine göre regüle edilmiş, enerji optimumlu ikinci bir vakum cihazına sahiptir.

Enerji tüketiminizi azaltın Optimum regüle edilmiş vakumla!

Vakum

Konvansiyonel OptiSuction ile: Regüleli fan devri sayesinde sabit, optimum vakum

Güç kullanımı

Konvansiyonel Enerji tasarrufu

OptiSuction ile Filtre kutusunun dolum oranı (akışkanlık direnci)

16 Zinser Modular Concept 351


Güven, ama kontrolü de elden bırakma: Zinser Gözetleme Sistemi!

Zinser FilaGuard iplik kopuşlarını direkt

Fitil beslemeyi durdurma sistemi Zinser

iğde tespit eder.

RovingGuard materyalden tasarruf sağlar ve silindir sarımlarını önler.

Üretiminizi online (çevrimiçi) gözetleyin, verimliliği artırın! >>İplik kopuşlarının çabuk tespiti ve giderilmesi >>Fitil beslemeyi durdurma sistemiyle materyalden tasarruf >>Silindir sarımlarının önüne geçmek suretiyle olası makine hasarlarını önlersiniz >>Daha fazla iğ tayini sayesinde daha az personel maliyetleri >>İplikhanenin genelinde optimum verimlilik

İplik kopuşlarının derhal tespiti ve giderilmesi İplik tesisinizin genelindeki verimlliği, iplik kopuşlarının mümkün olduğu kadar daha az hasara neden olmalarını güvence altına almak için tasarlanmış, seçenekli otomatik üretimi gözetleme sistemiyle artırın! Elektronik göz: FilaGuard Tekli iplik bekçisi FilaGuard, her iğde çelik kopçanın rotasyon hareketini gözetler ve sonuçta her iplik kopuşunu derhal tespit eder. Görsel sinyaller iplik kopuşunu lokalize ederek isabetli bir şekilde gösterir ve sonuçta makine personelinin yükü belirgin ölçüde hafifler. Arıza olası en hızlı yoldan giderilir. Fitil beslemeyi durdurma sistemi RovingGuard materyal kaybını ve silindir sarımlarını önler Otomatik fitil beslemeyi durdurma sistemi RovingGuard, iplik kopuşlarında çekim ünitesi bölgesinde fitilin beslenmesini durdurur. Tepki milisaniyelik gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Sonuçta materyal kaybı mininuma indirgenir ve tehlikeli silindir sarımlarının oluşması önlenir. DataGuard ve RingPilot ile iplik tesisinizin genelinde verimliliği artırın Ring iplik makinesindeki güncel üretimin durumu sürekli değişir. Çok sayıda etken ipliğin nihaî kalitesini belirler. İplik kopuşlarının sıklığı, bir üretimin o anki durumuna ilişkin bir işarettir. Üretim prosesinin kesintisiz bir gözetimi için Zinser, proses bilgilerini daha da genişletilmiş kapsamda algılamak amacıyla, DataGuard sistemini sunmaktadır. DataGuard bilgileri toplayıp yoğuşlaştırır ve EasySpin bunları görseller. Zinser RingPilot ile, iplikhanedeki bütün üretim makinelerinin bilgileri yoğuşlaştırılarak görsellenebilir.

FilaGuard’ın görsel kılavuz aracı iplik kopuşlarını personelinize uzak bir mesafeden dahi sinyalle gösterir – Bu sayede arıza veya hata, isabetli ve çabuk bir şekilde giderilebilir.

Zinser Modular Concept 351 17


Önemli olan doğru makine tasarımıdır: Zinser Modüler Konsept 351 – Dünyanın en iyi ipliği için geliştirildi!

İplikte sabit en iyi sonuçları almak için makine yapısıyla diğerlerinden önde olmak >>Makinenin bütün komponentleri en yüksek bir hassasiyetle üretilmiştir >>Teknolojik açıdan önemli yapı elemanları Almanya’daki kendi üretimimizdir >>Dökümden ara taşıyıcı ayaklı, sağlam makine konstrüksiyonu >>Takım çıkarıcının ağırlık güçleri makineye etki etmez >>Cağlığın ağırlık güçleri çekim bölgesine etki etmez >>Tekli kılavuzlanmış iplik iletim (rehber) elemanlarının tam hassas merkezlenmiş çalışma tutumu

18 Zinser Modular Concept 351

Know-how ile gelen başarı Her kim başarıyı yakalamak istiyorsa, prosesin genelini odakta tutmak zorundadır! Oerlikon Schlafhorst, türünde eşsiz proses zinciri kompetanlığıyla sizin güçlü bir dostunuzdur. Bizde, ister teknik, ister teknolojik veya proses ötesi sorular olsun, liften bobine ve hatta nihaî tekstil ürününe kadar her konuda doğru muhataplarınızı bulursunuz! Almanya’dan yüksek teknoloji Modüler Konsept 351 ring iplik makineleriyle Oerlikon Schlafhorst’un yenilikçi “State-of-the-art” teknolojisini güvence altına alırsınız. İğ ve çekim ünitesi komponentleri gibi teknoloji açısından önemli yapı elemanları Almanya’daki kendi üretimimizdir.


Bilezik plangası Balon kırıcı bilezik İplik kılavuzu

Tekli kılavuzlanmış iplik iletim (rehber) elemanlarının tam hassas merkezlenmiş

500’den fazla geliştirme elemanı Oerlikon Schlafhorst’ta tekstil proses zincirindeki

çalışma tutumu.

maksimum verimlilik için çalışmaktadır.

Bağlantısız, tekli yapı tarzı, en yüksek düzeyde çalışma karakteristiği sağlar Takım çıkarıcının ağırlık güçleri makineye etki etmez. Ara taşıyıcı ayaklar çekim bölgesini olumsuz yönde etkilemeksizin cağlığın ağırlık güçlerini taşır.

İplik iletim (rehber) elemanlarının tekli kılavuzlaması sayesinde en yüksek düzeyde iplik kalitesi için tam hassas eğirme geometrisi İplik iletim (rehber) elemanlarının tahriği bir program kumandalı motor üzerinden gerçekleşir. Böylelikle kops, sarım uzunluğu, stork boyu ve sarım (kenar kırma) parametreleriyle, merkezî ve hassas bir şekilde dokunmatik ekran EasySpin üzerinden yapılandırılarak, kolay ve çabuk bir şekilde optimize edilebilir.

Mükemmel üretim, mükemmel iplik Ara taşıyıcı ayaklar dökümden yapılmış olup, sağlam makine şasisinin kelimenin tam anlamıyla temel direklerini oluştururlar. Dökümden ara taşıyıcı ayaklar, işleme sürecine entegre edilmiş iplik iletim ve rehber elemanlarının kılavuz yatağıyla birlikte işlenir. Böylelikle parçalar, birbirine mükemmel uyacak bir hassasiyetiyle üretilir ve bu da aynı zamanda makine şasisinin doğrultma ayarı için gerekli temellerden birini oluşturur. Bunun sonucunda, iplik iletim (rehber) elemanlarının hareketinde en yüksek düzeyde bir hassasiyet sağlanır. İğ plangaları da ara taşıyıcı ayaklar gibi masif dökümden üretilmektedir. Dökümün titreşim ve sarsıntıları emici özelliği, ring iplik makinesinin çalışma tutumunu ve sonuçta iplik kalitesini olumlu yönde etkiler.

İplik iletim (rehber) elemanlarının milimetrik hassas kılavuzlaması ara taşıyıcı ayakların hepsinde yüksek düzeyde hassas kılavuzlama elemanları tarafından desteklenir. Bu iplik iletim (rehber) elemanları bakım gerektirmez ve uzun ömürlüdürler. Tek tek her iplik iletim (rehber) elemanının doğru pozisyonu garanti edilmiştir. Eğirme gerginliği, birbirine tam hassas bir uyumla ayarlanmış hareket süreçleriyle sabit tutulur ve sonuçta bu, ring iplik makinesinin çalışma tutumuna olumlu yönde etki eder.

Zinser Modular Concept 351 19


Oerlikon Schlafhorst‘un dünyayı sarmış Know-how şebekesinden yararlanın: Biz, yatırımlarınızın size geri dönmesi için çalışıyoruz!

Makinelerin kazançlı ömrü için mükemmel, yerinde servis >>Oerlikon Schlafhorst, tekstil proses zincirinin genelini kapsayan teknoloji Know-how‘unu bütünleştiriyor – Sizin yararınız için! >>Dünya genelinde Oerlikon Schlafhorst Know-how ve servis şebekesi >>Bireysel taleplerinize ısmarlama kalıp gibi uygun, ekonomik servis sunumları >>İstek üzerine kendi işletmenizde bireysel danışmanlık, eğitim ve servis >>Bizim teknikerlerimiz sizin dili konuşur ve dünyanın her bölgesindeki yerel üretim koşullarını iyi bilirler

Sizin için bireysel servis – Yatırımınızdan uzun vadeli ve verimli bir şekilde yararlanmanız için Oerlikon Schlafhorst‘a güvenebilirsiniz. Zira biz, sadece her Zinser Modüler Konsept 351 ring iplik makinesiyle yüksek bir makine kalitesi vermekle kalmıyor, bilakis ve aynı zamanda sizin bundan mümkün olduğu kadar uzun yıllar boyunca yararlanmanızı sağlıyoruz. Nitekim bu bağlamda biz, size bireysel, aralıksız bir servis konsepti sunuyoruz. Dünyanın her yerinde bireysel, çabuk ve güvenilir bir servis bizde doğal olarak algılanır. Uzun yıllar boyunca mükemmel performanslar sağlayan hassas, mükemmel teknoloji Bireysel taleplerinize ısmarlama kalıp gibi uygun servis sunumlarımızdan yararlanın – Eksperlerimiz size, bireysel gereksinimlerinize karşılık veren bakım ve servis önerileriyle, bakım/servis sözleşmesine kadar her konuda destek verirler. Zira öngörülü bir tutum ve davranış, makinenin gereksiz duruş sürelerini önler ve bu nedenle ona yapılan yatırım sahibine tekrar geri döner.

Main Oerlikon Textile Service Network Stations plus more than 120 agencies worldwide

Kruishoutem, Belgium

Oerlikon Textile Switzerland: Arbon Winterthur

West Yorkshire, Great Britain

Oerlikon Textile Germany: Neumünster Mönchengladbach Übach-Palenberg Krefeld Remscheid Chemnitz Ebersbach Kempten

Oerlikon Textile Czech Republic: Kostelec Liberec Oerlikon Textile Italy: Milano Jerago Istanbul, Biella Turkey Kahramanmaras, Turkey

Moscow, Russia

Tashkent, Usbekistan

Oerlikon Textile France: Rixheim Villers Charlotte, USA

Alexandria, Egypt

Barcelona, Spain Mexico City, Mexico

Urumqi, China

Oerlikon Textile Portugal: Porto Moreira de Conegos

Bursa, Turkey

Teheran, Iran

Aleppo, Syria Lagos, Nigeria

Karachi, Pakistan

Chandigarh, India Dhaka, Bangladesh

Mumbai, India Baroda, India Coimbatore, India

Sao Leopoldo, Brazil

New Delhi, India

Beijing, China Jinan, China

Kumi City, South Korea Seoul, South Korea Suzhou, China Shanghai, China Taipei, Taiwan Taenan, Taiwan Hongkong, China Bandung, Indonesia

Bangkok, Thailand Jakarta, Indonesia

Durban, South Africa

Buenos Aires, Argentina

Oerlikon Schlafhorst dünyanın her yerinde sizin yakınınız ve yanınızdadır!

Zinser Modüler Konsept 351 ring iplik makinesini işletmenizdeki proses süreçlerine en iyi şekilde entegre ve adapte etmek için bizimle görüşün.

20 Zinser Modular Concept 351


Teknik özellikleri Zinser 351

İğ sayısı x İğ taksimatı

Maschinenlänge 351 395 mit CoWeMat 395 F) Makine uzunluğuLLin inmm mm L = 5794 + X (Zinser (CoWeMat F’li Zinser 351) L1 = 3820 + X (Zinser 351 395 ohneF’siz CoWeMat 395 F) (CoWeMat Zinser 351)

CoWeMat 395 F‘il Zinser 351 – Bağlantısız tekli – CoWeFeed – BobbinTray.

İğ sayısı x İğ taksimatı

1.164 mm Maksimum. 1.525 mm Makine uzunluğu L in mm L = 3850 + X (CoWeMat 395 V’li Zinser 351)

Lütfen dikkat: Link sistemlerde ara birim boyları ayrıca hesaba katılmalıdır. Kesin ölçüler sipariş projelendirme (kurum) planlarından alınabilir.

CoWeMat 395 V’il Zinser 351 – Link halinde – BobbinTray.

Makine karakteristik bilgileri

Masura uzunluğu 180–260 mm

İğ devri

70

180–210

Bilezik çapları

70/75

180–230

240–1488

36–58 mm

70/75

260 mm‘ye kadar

240–1200

82,5

260 mm‘ye kadar

180–1116

Kullanım alanı 60 mm‘ye kadar uzunlukta kesik elyaf

İğ takmisatı Masura zuunluğu mm mm

Hammadde kaliteleri Pamuk, viskoz, sentetik elyaf ve

İğ devri

bunların karışımları

25.000 dak–1 (mekanik)

İplik umara alanı

Açıklamalar

167–4 tex

> 1.200’in üzerinde iğ kapasitelerinde

(Nm 6–270, Ne 4–160)

ortadan emişli

Büküm alanı

1.200‘den fazla iğ kapasiteli ring iplik maki-

Zinser FilaGuard

100–3.500 T/m

nelerinde, çalışılacak hammaddeye bağımlı

Zinser RovingGuard

sınırlamalar mümkündür

Zinser DataGuard

> 1488–1680

Seçenekler Zinser FancyDraft

Çekim alanı

Zinser RingPilot

8–80 kat

Zinser SiroSpun CoreSpun

İğ taksimatı (iki iğ arası mesafe)

* 1.200’den fazla iğ kapasiteli ring iplik

70; 75; 82,5 mm

makinelerinde: 500 mm

SiroSpun ve CoreSpun kombinasyonu

Zinser Modular Concept 351 21


Teknik özellikleri Zinser 351+

İğ sayısı x İğ taksimatı

Makine uzunluğu L in mm L = 6644 + X (CoWeMat 395 F‘li Zinser 351+) L1 = 4670 + X (CoWeMat 395 F‘siz Zinser 351+)

CoWeMat 395 F’il Zinser 351+ – Bağlantısız tekli – CoWeFeed - BobbinTray.

İğ sayısı x İğ taksimatı

1.164 mm Maksimum. 1.515 mm Makine uzunluğu L in mm L = 4700 + X (CoWeMat 395 V’li Zinser 351+)

Lütfen dikkat: Link sistemlerde ara birim boyları ayrıca hesaba katılmalıdır. Kesin ölçüler sipariş projelendirme (kurum) planlarından alınabilir.

CoWeMat 395 V’il Zinser 351+ – Link halinde – BobbinTray.

Makine karakteristik bilgileri

İğ taksimatı

Seçenekler

70; 75 mm

Zinser FancyDraft Zinser FilaGuard

Kullanım alanı 60 mm‘ye kadar uzunlukta kesik elyaf

Masura uzunluğu

Zinser RovingGuard

180–260 mm

Zinser DataGuard Zinser RingPilot

Hammadde kaliteleri Pamuk, viskoz, sentetik elyaf ve

Bilezik çapları

Zinser SiroSpun

bunların karışımları

36–54 mm

Corespun

İplik numara alanı

İğ sayısı

167–4 tex

240–1.248

SiroSpun ile CoreSpun kombinasyonu

(Nm 6–270, Ne 4–160) İğ devri Büküm alanı

25.000 dak-1 (mekanik)

100–3.500 T/m Çekim alanı 8–80 kat

* 1.200’den fazla iğ kapasiteli ring iplik makinelerinde: 500 mm

22 Zinser Modular Concept 351


Teknik özellikleri Zinser 351 C3

İğ sayısı x İğ taksimatı

Makine uzunluğu L in mm L = 6644 + X (CoWeMat 395 F’li Zinser 351 C3) L1 = 4670 + X (CoWeMat 395 F’siz Zinser 351 C3)

CoWeMat 395 F’il Zinser 351 C³ – Bağlantısız tekli – CoWeFeed - BobbinTray.

İğ sayısı x İğ taksimatı

1.164 mm Maksimum. 1.515 mm

Makine uzunluğu L in mm L = 4700 + X (CoWeMat 395 V’li Zinser 351 C3)

Lütfen dikkat: Link sistemlerde ara birim boyları ayrıca hesaba katılmalıdır. Kesin ölçüler sipariş projelendirme (kurum) planlarından alınabilir.

CoWeMat 395 V’il Zinser 351 C³ – Link halinde – BobbinTray.

Makine karakteristik bilgileri

İğ taksimatı

Zinser DataGuard

70; 75 mm

Zinser RingPilot Zinser SiroSpun

Kullanım alanı 60 mm‘ye kadar uzunlukta kesik elyaf

Masura uzunluğu

CoreSpun

180–260 mm

SiroSpun ile CoreSpun kombinasyonu

Hammadde kaliteleri Pamuk, Viskoz, sentetik elyaf ve

Bilezik çapları

bunların karışımları

36–54 mm

İplik numara alanı

İğ sayısı

62 tex und feiner (Nm 16 ve daha

240–1.248

Oerlikon Schlafhorst’un kalite yönetimi EN ISO 9001’ile onaylanmıştır.

ince, Ne 10 ve daha ince) İğ devri Büküm alanı

25.000 min-1 (mekanik)

100–3.500 T/m Seçenekler Çekim alanı

Zinser FancyDraft

8–80 kat

Zinser FilaGuard

Bu prospektüs hakkında: Araştırma ve geliştirmeler durmak bilmiyor. Bu, prospektüsteki şu veya bu açıklamanın teknik ilerleme sonucunda geçerliliğini yitirmiş olabileceği anlamına gelmektedir. Resim ve şekiller bilgilendirme amacını taşır ve standrat sevkiyat proğramına dahil olmayan bazı özel donanımları da içerebilirler.

Zinser RovingGuard * 1.200’den fazla iğ kapasiteli ring iplik makinelerinde: 500 mm

Zinser Modular Concept 351 23


OSC/ZIN/09-08/MC351/1TR

Oerlikon Schlafhorst Zweigniederlassung der Oerlikon Textile GmbH & Co. KG Blumenberger Strasse 143 –145 41061 Mönchengladbach Germany Phone: +49 2161 28 0 Fax: +49 2161 28 2645 Internet: www.schlafhorst.oerlikontextile.com E-Mail: info.schlafhorst@oerlikon.com

ZIN_MC351_tr.pdf  
ZIN_MC351_tr.pdf  

CompACT 3 ve klasik ring eğirme ile pazarda esnek olun! TR ring spinning > En yüksek düzeyde etkinlik, verimlilik ve konfor Sadece Zinser...

Advertisement