Page 1

OSC/ZIN/08-11FLY/1-TR

Oerlikon Schlafhorst Zweigniederlassung der Oerlikon Textile GmbH & Co. KG Carlstr. 60 52531 Ăœbach-Palenberg Germany Phone: +49 2451 905 1000 Fax: +49 2451 905 1001 E-Mail: info.schlafhorst@oerlikon.com Internet: www.schlafhorst.oerlikontextile.com


ring spinning

Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri Faster – because we know how

TR


Yiksek teknoloji, yüksek performans, yüksek memnuniyet! Zinser fitil makinesi ve otomasyon çözümleri: Çabuk, verimli, güvenilir!

Dünya için üretildi. Gelecek için üretildi. Almanya'da üretildi! Piyasa öncüsünün başarı öyküsü 300'ü aşkın tasarımcı ve geliştiricinin çalışmalarına, daha doğrusu, dünyanın dörtbir yanındaki müşterilerin güvendiği teknik Know-how'a dayanmaktadır. Nitekim her yıl kurulan 100'ün üzerinde Zinser fitil makinesi de zaten bu başarıyı kanıtlamaktadır! Türünde eşsiz tahrik teknolojisi, kullanım alanlarına ilişkin maksimum genişlikte bir yelpaze, uzlaşı ve tavizsiz hassasiyet, benzersiz takım çıkarma konsepti ile bireysel talep ve gereksinimlere ısmarlama kalıp gibi uygun en geniş çaptaki otomasyon çözümleriyle, tekstil sektöründeki bütün seçeneklerin kapıları sizin için ardına kadar açık bulunmaktadır!

> Sizin başarınıza odaklanmış bir ekip elemanı Bireysel kullanım alan ve amacınıza tamamen uygun, yüksek performanslı fitil makinesi modelini kendiniz seçin! Sayfa 04

02 Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri


> En iyi iplik için en iyi başlangıç! Ring eğirme, fitil makinesiyle başlar. Hassasiyet ve en ince ayrıntısına kadar iyice düşünülüp geliştirilmiş teknolojiyle işlem zincirinizde maksimum bir değer artışı elde edersiniz Sayfa 06

Mesele, doğru kararı vermektedir! Kalite iplik yönünde atılacak ilk adım fitil makinesinin doğru seçimiyle başlar. Zira fitil makinesi, daha sonraki üretim süreçlerinin yollarını açar. Oerlikon Schlafhorst bu teknolojiyi mükemmelleştirdi! Söz konusu teknoloji ile siz sadece bir kez Zinser fitil makinesini düşüneceksiniz: O da ilk kurulduğunda! Makine daha sonra çalışır, çalışır ve de çalışır!

> Bundan daha hızlısı da olamaz! Hızlı ve güvenilir birinci sınıf fitil: Zinser fitil makinesiyle iplik tesisinizin toplam verimliliğini arttırırsınız

> Otomatikman avantajlı! Zinser’in bireysel talep ve ölçülere göre tasarlanmış bir otomasyon çözümüyle iplik tesisiniz yağ gibi çalışır!

Sayfa 08

Sayfa 12

Know-how ile başarıyı yakalamak Her kim başarıyı yakalamak istiyorsa, prosesin genelini kontrol altında bulundurması gerekir. Oerlikon Schlafhorst, işlem zincirine ilişkin bir kompetanlıkla sizin piyasada henüz bir benzeri olmayan güçlü partnerinizdir. Burada siz, ister teknik, ister teknolojik veya prosesüstü konular olsun, elyaftan bobine ve hazır tekstil ürününe kadar her konuda doğru ve gerçek muhatabınızı bulursunuz!

Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri 03


Sizin başarınıza odaklanmış bir ekip elemanı Zinser fitil makinesi işlem zincirinize sorunsuz bir şekilde ayak uydurur, bütün üretim ve uygulama alanlarının üstesinden gelir ve parti değişimlerinde derhal start'a hazırdır!

Bireysel kullanım amacınıza uygun çekim ünitesi alternatifini kendiniz seçin – Maksimum verimlilik için!

04 Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri

Sizin kullanım amacınız için bireysel yapılandırılmış, herşeyi başaran bir makine! İster pamuk, ister sentetik elyaf veya karışımlar olsun; bizde Zinser fitil makinesini bireysel talep ve gereksinimlerinize bire bir uygun projelendirilerek yapılandırılmış bir konumda alırsınız. Kendiniz seçebileceğiniz çekim ünitesi alternatifleriyle her hammaddeyi ve her boyda elyafı fevkalade yüksek bir verimlilikle çalışabilirsiniz!


Maksimum ekonomiklik için yenilik: 192'ye kadar iğ kapasiteli Zinser 668 ve Zinser 670 RoWeMat.

Size uyar! İşletmeniz için doğru fitil makinesi Her Zinser fitil makinesi, pürüzsüz ve ekonomik prosesler için yüksek performanslı teknolojiyi sunar: – En rahat ve en güvenli makine konsepti – Kullanıcının ekranda akıllı, rehber diyaloglu menülerle yönlendirildiği büyük Touchscreen (dokunmatik ekran) EasySpin – Bütün ayarlar merkezî ve hassas bir şekilde EasySpin üzerinden yapılır, sıfır konumu şalterleri veya siviçlerine gerek yoktur – Türünde eşsiz 4 motorlu tahrik konseptiyle donatılmış Oerlikon Schlafhorst bobin mühendisliği – Kalite güvenceli, bireysel ayarlanabilir mekanik baskı kolları – Cer şeritlerinin hatalı çekimlere meydan vermeksizin, boşluksuz/ kaymasız çıkışları için giriş cağlığında pozitif tahrikli silindirler – Elektronik konsepti sayesinde önemli bütün fonksiyonlar için daha az bakım külfet ve maliyeti – Fotosel veya seçenek olarak verilen her iğdeki optik sensörlerle fitil kopuşlarını gözetim ve kontrol sistemi – Seçenek olarak verilen, bobinin tüm oluşum süreci boyunca fitil gerginliğini gözetim ve kontrol sistemi – Bireysel otomasyon çözümlerinden geniş bir seçenek yelpazesi

Zinser 668: Dünyanın en uzun fitil makinesi! Herşey dahil, hepsi içinde: Manuel takım çıkarmalı modelimizde, sizin ekstra kaliteden güvenli ve esnek bir fitil üretimi için ihtiyacınız olan Zinser'in bütün yenilikleri mevcuttur. Zinser 670 RoWeMat: Entegreli takım çıkarıcı ile daha çok kalite ve daha fazla verimlilik! Türünde eşsiz, entegreli otomatik takım çıkarıcı ile Zinser 670 RoWeMat size, bugün piyasada alabileceğiniz en güvenilir ve sonuçta en kârlı takım çıkarma teknolojisini sunuyor! Kaldı ki en ince ayrıntısına kadar iyice düşünülerek en son düzeye geliştirilmiş makine konsepti en yüksek fitil kalitesini garantiler. Ve bu da 192 iğlik bir kapasiteyle! Zinser 670 BigPac: Kalın ipliklerde uzman Kalın iplikler için 20“ x 7“'lik bobin formatı ile Zinser 670 BigPac, yeni verimlilik potansiyelleri sunuyor - İki kat daha yüksek bobin ağırlıkları ve ekstra uzun sarım uzunluklarıyla!

EasySpin Touchscreen'de kendinden açıklamalı, rehber menülerle kullanıcı yönlendirimi: Sonuçta parti değişimleri daha çabuk gerçekleşir!

Tipik Zinser fitil makinesi: En hızlı parti değişimi Başkaları daha makinelerini donatırken, siz Zinser fitil makinesiyle fevkalade değerli fitil bobinlerini üretirsiniz! EasySpin üzerinden merkezî ayarlar makinelerinizin çalışma sürelerinin verimliliğini arttırırlar. EasySpin kullanıcıyı ayar süreci kapsamında adım adım yönlendirir. Resim, sembol ve giriş maskeleriyle donatılmış net ve açık ekran yüzeyi kolay anlaşılır niteliktedir. Siz ürün bilgileri arşiviyle daha da hızlı olursunuz. Bu arşivde parti bilgilerinizi kolaylıkla hafızalar ve sonuçta çok çabuk bu bilgilere ulaşırsınız. Bütün bilgileri kolay ve rahat bir şekilde USB belleklerde saklayabilir ve istediğiniz kadar çok sayıda Zinser fitil makinesine aktarabilirsiniz. Bu sayede makine donanım sürelerinizi minimuma indirirsiniz!


En iyi iplik için en iyi başlangıç! Ring eğirme, fitil makinesinde başlar. Cer şeridinden kalite bobine kadar maksimum bir değer artışı sağlayın!

High-End tekstiller için mükemmel iplik kalitesini üretin! Bir Zinser fitil makinesi çalışmaya başladığı andan itibaren bedelini ödemeye başlar. Zira makine, sizin çok değerli materyalinizi koruyan bütün araç ve teknolojilere sahiptir ve fevkalade hassas makine kumandasından, Oerlikon Schlafhorst bobin mühendisliği ve rahat, kalite güvenceli kullanıma kadar yüksek kaliteye odaklı bir şekilde tasarlanmıştır. Zira biz, sizin cer şeridinden, fitil, kops, bobin ve nihaî tekstil ürününe kadar maksimum bir değer artışı elde etmenizi istiyoruz. 06 Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri


Daha çok temizlik için hafif bir esinti Küçük bir fikrin, büyük etkisi: Kelebek bankosunu akıllı üfleme sistemi, fitilin girişindeki hassas alanı, aralıksız hava akımıyla elyaf uçuntusundan temiz tutar. Sonuç: Fazla toz çıkarmadan temiz bir fitil!

Komple yeniden üretilebilir üretim bilgileri sayesinde sabit iplik ve bobin kalitesi Müşterileriniz kendilerine vaat edilen iplik ve bobin kalitesine güvenmek isterler. İşte bu nedenle Zinser fitil makinesinde üretim bilgilerini kolaylıkla ve merkezî olarak EasySpin Touchscreen üzerinden ayarlayabilir ve hafızaya kaydedebilirsiniz. Sonuçta her zaman, her partiyi aynı kalitede yeniden üretebilirsiniz! Bunun dışında ayrıca, istendiği kadar çok sayıda parti USB belleklere kaydedilebilir ve bir Zinser fitil makinesinden diğerlerine aktarılabilir.

Çok sık makine donatımlarında dahi, USB bellek ile, zaman yoğun programlamaya gerek kalmaksızın, külfet ve teferruatsız aynı kaliteyi üretirsiniz!

Her köşede hassasiyet Bir Zinser fitil makinesiyle müşterilerinizin en yüksek taleplerine karşılık verirsiniz. Zinser'e özgü tipik bir özellik olan çekim ünitesi ve eğirme (iplik) geometrisi onlarca yıllık süreç içinde mükemmeleştirilmiş olup, sistem dünya genelinde kurulu 3.500'in üzerindeki Zinser fitil makineleriyle gün be gün kendini kanıtlamaktadır. Fitilin giriş noktasında elyaf şeridi, cağlığın ön ve arka giriş sıralarında milimetrik hassasiyetle aynı açıda seyreder. Sizin avantajınız: Üniform fitil gerginliği nedeniyle daha yüksek bir verimlilikle çalışırsınız! Daha da iyisi: Zinser fitil makinesi fitilde, ön ve arka cağlık arasında numara farklılığı tanımaz!

Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri 07


Bundan daha hızlısı da olamaz! Zinser fitil makineleri sadece birinci sınıf fitil üretmezler. Aynı zamanda bunu diğerlerinden daha çabuk ve daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirir ve sonuçta iplik tesisinizin toplam verimliliğini de arttırırlar!

Düşük fitil kopuşu oranlarında her zaman yüksek devirlerle çalışın. Bunu da size, dört müstakil tahrik milli hassas bir teknoloji, desantral seksiyon motorları ve akıllı yazılım kumandası EasySpin mümkün kılıyor.

08 Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri

Maraton kalitede fitil makinesi Her kim uzun mesafeler ve pratiğin zorlu koşullarında en hızlısı olmak istiyorsa, şu doğru koşulları da beraberinde getirmek zorundadır: Hassas ve aynı zamanda dayanıklı teknoloji, bobin mühendisliğinde köklü temellere dayanan Know-how ve her zaman için makinenin hızlı ve doğru ayarlarını garantileyecek akıllı bir kullanım konsepti!


Zinser tahrik konsepti – En yüksek performanslar için!

Kumanda sistemi Çekim sistemi

Fitil makinesi

İğ

Kops çubuğu

Mükemmel Oerlikon Schlafhorst bobin mühendisliği Fitil bobinleri ile kops ve bobinlerin „iç mimarisi“ iplik tesisinizdeki en önemli ekonomiklik faktörleridir. Mükemmel bobin yapısı % 100'lük bir iplik kalite güvencesi sağlar ve sonuçta pürüzsüz ve fevkalade verimli prosesler garantiler. Eh, Oerlikon Schlafhorst araştırma ve geliştirme (ARGE) departmanından 300 beynin, daha hızlı ve güvenli sağılan bobinler konusunda hergün neden aktif bir şekilde yeni çözümler üzerinde çalıştıklarına işte bu yüzden şaşmamak gerekir! Doğadan gelen dünyanın en iyi sağılma tutumu İşti bu nedenle biz, onlarca yıllık deneyim, araştırma ve geliştirmelerden mükemmel bobinleme mühendisliğinin başarı faktörlerini iyi biliyor ve bunları her Zinser fitil makinesine entegre etmiş bulunuyoruz: – İnteraktif EasySpin kumanda – Dört adet bağımsız, seksiyon motorları üzerinden direkt tahrikler – Bobinin tüm oluşum süreci boyunca homojen gerilimli fevkalade hassas bobin yapısı EasySpin ile kullanımda % 100 güvenlik İnsan ile makine arasındaki yanlış anlaşılmalar ve iletişim zaman ve paraya mal olurlar. İşte tesislerin kullanımını mümkün olduğu kadar kolaylaştırmak için önemli bir neden! Çünkü bu sayede, az deneyimli personel dahi fitil makinenizin üretimini çabuk ve güvenli bir şekilde programlayabilmektedir! Bu arada bütün sistemler bizim başarılı Touchscreen sistemimiz üzerinden kontrol edilirler. Resim, sembol ve giriş maskeleriyle donatılmış, net ve kolay anlaşılır yapıdaki ekran en yüksek düzeyde bir kullanım rahatlığı sunar. Ayrıca EasySpin, hata aramada da personele destek verir ve isabetli bir şekilde gerekli çözümü gösterir.

Direkt tahrikler, akıllı kumanda – En yüksek performanslar için! EasySpin, gittikçe büyüyen bobin çapına ve bununla bağlantılı merkezkaç kuvvetlerine mükemmel uyarlanmış bir şekilde, çekim ünitesi, bobin bankosunun yukarı kalkış hareketi ve iğler ile kelebeklerin rotasyon hareketini dinamik bir şekilde ve dört adet bağımsız (müstakil) motorla senkronize eder. Elyaf şeridine henüz büküm verilmemiştir ve sonuçta fevkalade hassastır. Burada geçerli ilke, çalışılan materyalin % 100'ünü korumak kaydıyla ondan maksimum hasılatla yararlanmak ve aynı zamanda fitil kopuşları oluşmaksızın en yüksek devirlerle çalışmaktır. Bununla da bitmedi: Zinser'in tahrik konseptinin, piyasada genelde kullanılan şanzumanlara ihtiyacı yoktur; zira seksiyon motorları dişli kayışlar ile iğleri direkt tahrik ederler. Bunun sonucunda Zinser fitil makinesi enerji tasarrufu sağlar, iplikhanenizdeki ses/gürültü seviyesini azaltır ve fitil ucunu makaraya fiksajlamada daha esnektir. Enerji kesilmelerinde Zinser fitil makinesi kontrollü bir şekilde üretimi durdurur. „Teachen“ fonksiyonuyla derhal start Kim üretime çabuk başlarsa, o daha çok üretir. Bu nedenle Zinser fitil makinelerinin sıfır konumu veya yaklaştırma şalter ve siviçleri üzerinden alışılagelmiş, zaman yoğun Teachen fonksiyonuna artık gerek kalmamıştır. Fitil makinesinin temel fonksiyonlarına yavaş yavaş start verilir ve söz konusu değerler yazılım tarafından alınırlar. Diğer bütün kumanda noktaları, belirlenmiş temel pozisyonlar yardımıyla yazılım tarafından belirlenirler. Fitil makinesindeki gerekli bütün parametreleri EasySpin ile start'tan önce ayarlar ve derhal üretime başlayabilirsiniz.

Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri 09


220’lik taksimatlı Zinser 668 Hızlı, ekonomik, materyali korumalı – Üstün kalitede fitili rekor sürede üretin!

Yerden tasarruflu 220’lik taksimatlı Zinser 668.

Zinser 668, ince iplik fitil makinesi konumunda. Oerlikon Schlafhorst size, hızlı fitil makinesi Zinser 668’i, etkin ince iplik üretimi için ekstra yeniliklerle donatılmış özel model olarak sunuyor. – 220’lik taksimat yerden tasarruf sağlar. – Alçak yapı tarzı ve ilave taşıma bantları elyaf şeridini korurlar. Bu yeniliklerle Zinser 668, en üstün kalitede ring iplik üretimi için en iyi ve ekonomik temeli sunmaktadır. Ele yatkın ve pratik: Zinser 668 ile manuel takım çıkarma Form follows function – Zinser fitil makinesi her ayrıntısıyla, güvenli ve zaman tasarruflu bir kullanıma odaklanmıştır. Örneğin manuel takım çıkarmada: Bir yandan bobin bankosu ideal olan en alt pozisyona iner, diğer yandan ise bobin, kelebekteki orta mil tarafından tahrik edilir. Bu sayede bobinlere tamamen serbest ve rahat bir şekilde ulaşmak mümkündür. Sonuçta personeliniz arka sıradaki bobinleri dahi sorunsuz bir şekilde ve fitile hasar vermeksizin çıkarabilir.

Alçak yapı tarzı ve ilave taşıma bantları elyaf şeridini korur ve sonuçta üstün kalitede ince iplik üretiminin gücencesini sağlarlar.

10 Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri

Bu arada fitilin koparılması, bobin bankolarının takım çıkarma pozisyonuna inmeleri, fitillerin bağlanması ve üretimin start alması tam otomatik olarak gerçekleşir.


Rahat ulaşılabilir, güvenli, zaman tasarruflu: RoWeMat, entegre otomatik takım çıkarıcır

Diğer konstrüksiyonlara kıyasla Zinser fitil

Zinser 670 RoWeMat ve Zinser 670 BigPac: Otomatik takım çıkarıcı, makineye eklenmemiş, bilakis makinenin içine tesis edilmiştir! Makinenin içine tesis edilmiş otomatik takım çıkarıcı, üretimi rahatsız etmeyecek bir akıllılıkla makineye entegre edilmiştir. Bu arada bütün kompenentlere, takım çıkarma işleminden önce ve sonra dahi kolay ve rahat bir şekilde ulaşılabilmektedir. Dolu bobin ve boş makaralar da fitil makinesinde stoklanır. Sonuç: Kısa takım çıkarma süreleri, daha yüksek verimlilik!

makinesinde kelebek ve iğin merkezlenmiş pozisyonları daima sabit kalır ve takım çıkarma esnasında hareket ettirilmez. Ve bu da makul bir nedenden dolayı: Bir kez yakalanan kalite parametreleri kesinlikle korunur!

Beklemeden üretime start Takım çıkarma ve yeniden start otomatik olarak ve de tamamen işçisiz gerçekleşir! Bu arada fitil bobinleri makinede stoklanır ve aynı anda üretim hiçbir şekilde aksamaksızın devam edebilir.

Pratik ve esnek: Bobin çıkarma Dolu bobinler, iki takım çıkarma işlemi arasındaki süreç esnasında istendiği zaman çıkarılabilirler. Ergonomik açıdan ideal bir çalışma yüksekliğinde fitil bobinleri arabanın içine yerleştirilir veya direkt fitil bobinleri transport sistemine asılır. Bunun sonucunda siz, işçilik maliyetlerinizde tasarruf sağlar ve personelinizi esnek bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri 11


Sonuçta iplik tesisiniz yağ gibi çalışır! Uymayan, uyumlu hale getirilir! Bireysel talep ve ölçülere göre otomasyon çözümünüzü siz seçin

En geniş seçenek yelpazesi, en bireysel projelendirme – İşte Oerlikon Schlafhorst'la gerçekleştirilen otomasyon çözümü! Her iplik tesisi emsalsizdir ve her iplik tesisi kendisini başarıya götüren kendi yolunu bilir. Bu bağlamda biz, bireysel taleplerinze kalıp gibi uygun otomasyon çözümleriyle size destek veriyoruz.

Elle çekmeli troleylerle uygun maliyetli çözüm.

12 Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri

Uygun maliyetli troleyli çözümden, CimTrack 3/4 gibi tüm hünerlerle donatılmış tam otomatik iplik tesisine kadar! – Bizim için hiçbir talep büyük veya küçük değildir! Bizimle görüşün, sizin bireysel taleplerinize kalıp gibi uygun bir çözümü yapılandırmaktan mutluluk duyarız!


Hassas fitil bobinlerinin temassız ve tam isabetli transportu iplik kalitenizi güvence altına alır Fitil bobinlerinin transport arabalarıyla elle taşınması sadece işçilik yoğun olmakla kalmayıp, icabında personel istemeyerek de olsa fitile hasar verebilir! Zira fitilin en üst sarım katı fevkalade hassastır ve kaldı ki fitil, koruyucu sadece bir büküme sahiptir. Fitildeki hasarlar bütün işlem zinciri boyunca üreyip gelişmeye devam eder ve ipliğinizin kalitesine de sirayet ederler!

Tam size uygun bir otomasyon. Farklı bina kat ve yükseklikleri gerekli bağlantılarla

Ayrıca fitil bobinleri arabalarının makine çalıştığı esnada unutuldukları veya birbiriyle karıştırıldıkları da bilinmektedir. Bu denli bir hata, icabında ancak hazır tekstil ürününde farkedilmekte ve sonuçta ciddi sorunlara neden olmaktadır. Buna karşın transport sistemi her fitil bobinini otomatikman doğru noktaya taşır.

külfetsiz bir şekilde köprülenir.

Sizin avantajlarınız – Bobinlere temas olmaz ve sonuçta bobinlerin üst yüzeyi hasar görmez – Fitilin hasar görmesi, kirlenmesi veya eskimesine neden olabilecek ara stoklama deposu yoktur – Bobin veya bobin partileri birbirleriyle karıştırılmaz – Net yapılandırılmış materyal akışı proseslerinize ivme kazandırır – Çalışma süreçleri birbirinden müstakil, nizamî bir sırayla arka arkaya gerçekleşir ve uç üretimler ile üretim yoğuşlaşmaları yavaşlatıcı veya hızlandırıcı akıllı müdahalelerle önlenir Üstü açık, altı kapalı: İşte Zinser'in ray sistemi uçuntuya karşı böylesine korunmuştur! Stoklama hatlarında, yönlendirici makaslarda veya iplik makinelerinin dışındaki raylı hatlardaki olası uçuntu sorunsuz bir şekilde aşağıya düşebilir.

Üretimin kolay kumanda ve yönetimi Tesisin tamamı merkezî olarak kumanda edilir ve yüksek çözünürlü görselleme sayesinde kullanımı fevkalade kolaydır. Üretimin bütün işlem aşamalarını rahat bir şekilde ekrandan takip edebilirsiniz. Bu sayede üretim süreçleri şeffaflaşır ve değişiklikler yapmak bir çocuk oyuncağına dönüşür. Biz size danışmanlık yaparız – Bizimle irtibat kurun!

Zinser Flyer und Automatisierungslösungen 13


Fitil bobinlerinin transportu için sizin bireysel Zinser çözümünüz bağlamında olanaklar Bobin taşıma sistemi

Fitil bobinlerini taşıma sistemi

Kops besleme sisteminin otomasyonu

Makara temizleme/ sıyırma istasyonu

Manuel çıkarma/toplama

Manuel kullanımlı FlexFlow

CimTrack 1

Manuel temizleme

Bobin aktarma istasyonu

Tam otomatik FlexFlow

CimTrack 3

FixFlow

CimTrack 4

FixFlow – Değişmeyen, sabit üretim programları ve az parti değiştirmeler için sistem Değişmeyen, sabit üretim programlarında özellikle elverişli olan FixFlow devir daim sistemine göre, daha doğrusu dolu bobin ve boş makaralarla ring iplik makinelerinin etrafında sürekli dairesel devirler halinde çalışır! Fitil makinesinin trampa edicileri transport sistemini dolu bobinlerle beslerler. Sizin personeliniz sadece ring iplik makinesinde boş makaraları dolu bobinlerle değiştirerek fitili bağlar.

FlexFlow – Çok sık parti değiştirilen, esnek üretim programları için sistem Oyuncak tren gibi dakik: Bobin ve boş makaralar troleyler üzerinde tam istendikleri noktalara taşınırlar. Bu, tam otomatik olarak merkezî kumanda üzerinden gerçekleşir ve aktarma istasyonu dolu bobinleri daha sonra doğru ring iplik makinesi veya bir stoklama seksiyonuna giden troleylere yükler.

14 Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri

Otomatik makara temizleyici/sıyırıcı

Tekli entegre edilmiş otomatik makara temizleyici/sıyırıcı


Sadece Oerlikon Schlafhorst'ta: CimTrack 4 ile komple cağlık otomasyonu Herşeyin dört tanesi makbuldür: En azından CimTrack 4'te bu böyledir! Zira burada ring iplik makinesindeki bütün cağlık sıraları transport rayları olarak tasarlanmış olup, troleyler bunların hepsinin üzerinde yürüyebilirler. Bu arada üç sıradan eğirme, dördüncüsünde iste stoklama yapılır. Bir sırada materyal bittiğinde, otomatik olarak sonraki sıra bunu üstlenir.

Otomatik makara temizleme/sıyırma tertibatı verimliliğinizi arttırır Otomatik makara temizleme/sıyırma tertibatı sadece hızlı olmayıp, aynı zamanda personelden de tasarruf ve titiz, özde bir temizleme sağlar. Bu bağlamda siz, „Stand-Alone" modülü olarak transport sistemine entegre edilmiş temizleyici veya fitil makinesine entegre edilmiş makara temizleyici/ Sizin personeliniz sadece fitilin ucunu hazır duran dolu sıyırıcı arasında seçim yapabilirsiniz. Bu alternatif değişik bobinlere bağlar. Ring iplik makinesinde sadece bir düğmeye hammaddeleri tek tek her fitil makinesine bireysel tayin etme basmakla troleyler boş makaralarla geri gönderilir ve yeni, imkanını verir. Fitil artıkları tamamen "tek cins" ve açılmış dolu bir troley istenir. Şimdi boş troleyleri temizleme/sıyırma olduklarından daha sonra kullanılabilmektedir. istasyonuna giderler. Temizleme/sıyırma işleminden sonra troleyler stoklama seksiyonunda yeniden doldurulmayı beklerler. Kontrol merkezi, dolu yeni troleyleri ring iplik makinesine gönderir.

Minimum işçilik külfet ve maliyeti Daha büyük bobinler ve otomasyon çözümleriyle!

Elle takım çıkarmalı fitil makinesine oranla süre (%)

Ring iplik ve fitil makinelerinde işçilik külfet ve maliyeti Nm 0,6 fitilli Nm 10 iplik bazında 100 80 60 40 20 0

16˝ x 6˝

16˝ x 7˝

Zinser 670 Big Pac 20˝ x 7˝

Otomatikman daha çok verimlilik, daha az maliyet Bir bobin transport sistemi birçok müdahale işlemi ve maliyetlerden tasarruf sağlar. Manuel taşımaya kıyasla, örneğin kalın ipliklerde cağlık otomasyonu CimTrack 3 veya CimTrack 4 ile personel maliyetlerinizi % 35'e kadar oranda azaltabilirsiniz. Daha az içşiçliği gerektiren net yapılandırılmış materyal akışı, daha kısa mesafeler, güvenli işlem ve müdahale ile makinelere daha iyi ulaşabilme olanağıyla!

Manuel bobin taşımalı Zinser 670, standart cağlıklı ring iplik makinesi Trampa edici ve Cim Track 1'lı Zinser 670 Trampa edici, RoWeClean ve Cim Track 4'lü Zinser 670

Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri 15


Teknik bilgiler Zinser 668 260’lik Bobin sayısı

Makine uzunluğu (L) mm

220’lik Kova çapı

Makine eni (B) mm

Bobin sayısı

Makine uzunluğu (L) mm

Kova çapı

Makine eni (B) mm

48

8.158

20“ (500 mm)

4.410

48

7.198

20“ (500 mm)

5.178

60

9.718

24“ (600 mm)

5.480

64

8.958

24“ (600 mm)

6.245

72

11.278

80

10.718

84

12.838

96

12.478

96

14.398

112

14.238

108

15.958

128

15.998

120

17.518

144

17.758

132

19.078

160

19.518

144

20.638

176

21.278

168

23.758

192

23.038

192

26.878

Zinser 668. (Grafikte 260 mm taksimat için cağlık modeli gösterilmiştir.)

Makine bilgileri Kullanım alanı 63 mm‘ye kadar kesikli elyaf Hammadde kaliteleri Pamuk, viskon, sentetik elyaf ve bunların karışımları Bobin sayısı 48, 60, 72, 84, 96, 108, 120, 132, 144, 168, 192 (T = 260 mm) 48, 64, 80, 96, 112, 128, 144, 160, 176, 192 (T = 220 mm)

Kelebek boyutları (yapılandırmaya bağlı) T=220 ve 260 için 400 mm x 150 mm (16˝ x 6˝) T=260 için 400 mm x 175 mm (16˝ x 7˝) Kelebek devir sayısı Maksimum 1500 dak.-1 (yapılandırmaya bağlı) Taksimat T 220 ve 260 mm Numara alanı 2222 tex–200 tex (Nm 0,5–Nm 5,0) (Ne 0,3–Ne 3,0)

16 Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri

Büküm alanı 10–100 Büküm/Metre (0,25–2,54 Büküm/İnç) Çekim alanı 3,0–15,8-kat (yapılandırmaya bağlı) Çekim tertibatı 3 silindir, 2 apronlu çekim tertibatı veya 4 silindir, 2 apronlu çekim tertibatı Seçenekler TensionControl POC Sınırlama 160 ya da 168 üzerinde iğ sayısında: Yalnız pamuk içinn


Teknik bilgiler Zinser 670 RoWeMat Bobin sayısı

Makine uzunluğu (L) (L1) * (L2) * mm

Kova çapı

Makine eni (B) mm

48

8.775

9.470

20“ (500 mm)

4.610

60

10.335

11.030

24“ (600 mm)

5.680

72

11.895

12.590

84

13.455

14.150

96

15.015

15.710

108

16.575

17.270

120

18.135

18.830

132

19.695

20.390

144

21.255

21.950

168

24.375

25.070

192

27.495

28.190

* (L1) = Manuel takım çıkarma (L2) = RoWeLift ile

Zinser 670 RoWeMat.

Makine bilgileri Kullanım alanı 63 mm‘ye kadar kesikli elyaf Hammadde kaliteleri Pamuk, viskon, sentetik elyaf ve bunların karışımları Bobin sayısı 48, 60, 72, 84, 96, 108, 120, 132, 144, 168, 192 Kelebek boyutları (yapılandırmaya bağlı) 400 mm x 150 mm (16˝ x 6˝) 400 mm x 175 mm (16˝ x 7˝)

Kelebek devir sayısı Maksimum 1500 dak.-1 (yapılandırmaya bağlı)

Çekim alanı 3,0–15,8-kat (yapılandırmaya bağlı)

Ekartman 260 mm

Çekim tertibatı 3 silindir, 2 apronlu çekim tertibatı veya 4 silindir, 2 apronlu çekim tertibatı

Numara alanı 2222 tex–200 tex (Nm 0,5–Nm 5,0) (Ne 0,3–Ne 3,0)

Seçenekler TensionControl RoWeLift RoWeStore

Büküm alanı 10–100 Büküm/Metre (0,25–2,54 Büküm/İnç)

Sınırlama 168'den daha az iğde: Sadece pamuk için

RoWeClean POC

Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri 17


Teknik bilgiler Zinser 670 BigPac Bobin sayısı

Makine uzunluğu (L) (L1) * (L2) * mm

Kova çapı

Makine eni (B) mm

48

8.775

9.470

20“ (500 mm)

4.912

60

10.335

11.030

24“ (600 mm)

5.982

72

11.895

12.590

84

13.455

14.150

96

15.015

15.710

108

16.575

17.270

120

18.135

18.830

144

21.255

21.950

* (L1) = Manuel takım çıkarma (L2) = RoWeLift ile

Zinser 670 BigPac.

Makine bilgileri Kullanım alanı 45 mm‘ye kadar kesikli elyaf Hammadde kaliteleri Pamuk, viskon, sentetik elyaf ve bunların karışımları Bobin sayısı 48, 60, 72, 84, 96, 108, 120, 144 Kelebek boyutları 500 mm x 175 mm (20˝ x 7˝)

Kelebek devir sayısı Maksimum 1000 dak.-1 Ekartman 260 mm Numara alanı 2000 tex–833 tex (Nm 0,5–Nm 1,2) (Ne 0,3–Ne 0,7) Büküm alanı 10–100 Büküm/Metre (0,25–2,54 Büküm/İnç)

18 Zinser fitil makineleri ve otomasyon çözümleri

Çekim alanı 3,0–15,8-kat (yapılandırmaya bağlı) Çekim tertibatı 3 silindir, 2 apronlu çekim tertibatı veya 4 silindir, 2 apronlu çekim tertibatı Seçenekler TensionControl RoWeLift RoWeClean RoWeStore POC

Schlafhorst’un kalite yönetim sistemi EN ISO 9001’in taleplerine uygundur.

Bu Prospektüs hakkında Araştırma ve geliştirmeler durmak bilmiyor. Bu, Zinser Ürünleri'ne ilişkin şu veya bu veri veya yorumun teknik ilerleme sonucunda geçerliliğini yitirmiş olabileceği anlamına gelebilir. Şekiller bilgilendirme amacıyla seçilmiş olup, standart sevkiyat/teslimat programının kapsamına dahil olmayan özel donanımları içerebilirler.


Bundan daha büyüğü olamaz! Sadece Oerlikon Schlafhorst'ta: Kalın iplikler için, verimlilik turbo motoru – Zinser 670 BigPac fitil makinesiyle % 100'e varan daha ağır bobinler!

Kalın BigPac bobini kalın ipliklerde fitil ve ring iplik makinesindeki verimliliği arttırır.

Bobinlerinizin sarım kapasitesini katlayın! Zinser 670 BigPac, piyasada alışılagelmiş bobin formatlarının sınırlarını aşar ve size yeni verimlilik potansiyelleri yaratır – İkit kat daha büyük ağırlıkta bobinler ve ekstra uzun sarım uzunluklarıyla! Daha az bobin değiştirme, daha çok verimlilik 20“ x 7“ formatta, kalın, 4 kg'a kadar ağırlıktaki BigPac bobinleri sizin işlem maliyetlerinizi hissedilir ölçüde azaltır ve sonuçta sizin gerek fitil, gerekse ring iplik makinesinde olsun daha az bobin değiştirme sayesinde verimliliğiniz artar. Kesinlikle daha az işlem: BigPac için fitil taşıma sistemi Daha fazla verimliliği, özellikle ağır BigPac bobinlerinde en yüksek kalite ve proses güvenliğini garantileyen otomatik fitil taşıma sistemiyle sağlarsınız. En büyük tasarrufu ise komple otomasyonlaştırılmış çözüm sağlar. Burada, fitil ve ring iplik makinesindeki takım çıkarma, bobin taşıma ve bobin değiştirme işlemleri için işçilik külfet ve maliyetleri neredeyse % 80 oranında azalır.

Zinser 670 BigPac’ta % 100’e varan büyüklükte bobin ağırlıkları 4

+100 +% 100 %

Ağırlık (kg)

3

2

1

0

16˝ x 6˝

Zinser 670 BigPac 20˝ x 7˝

Bobin formatı

ZIN_FlyerAutom_TR.pdf  
ZIN_FlyerAutom_TR.pdf  

Oerlikon Schlafhorst Zweigniederlassung der Oerlikon Textile GmbH & Co. KG Carlstr. 60 52531 Übach-Palenberg Germany Phone: +49 2451 905...

Advertisement