Page 1

Çekim Sistemi Texparts® PK 2600 SE Serisi En gelişmiş, en kullanışlı baskı tabancası Oerlikon Textile Components, Texparts® ürün yelpazesindeki en gelişmiş ve en kullanışlı baskı tabancasını piyasaya sürdü. Yeni ürün için anafikir geliştirmek kolaydı. En ileri rakabetçi teknolojilerin birleşmesi, yaratıcı birleştirme metodları ve mükemmeliyet bunun kaynağı oldu. Bu yeni ürün Texparts® Çekim Sistemleri arasında en mükemmel kalitedir. Çekim sistemiyle beraber, aşağıdaki kaliteler de garantilenir; • 1000 iğ saatteki iplik kopuşları azalır • İplik parametreleri; örneğin CV %, CVb %, kalın-ince yer, neps ve tüylülük değerleri iyileşir Tüm bu iyileşmeler daha iyi kumaş kalitesi, daha iyi iplik üretimi, üretim maliyetinde ve işçilikte azalma gibi avantajlar getirir. Ürün Yelpazesi Texparts® PK 2600 SE serisi baskı tabancaları pamuk, sentetik elyaf ve karışımlarda 60 mm elyaf boyuna kadar kullanılabilir.

PK 2600 SE Serisinin Faydaları SE baskı tabancasındaki her ünite bağımsızdır. Bağımsız ağırlık kontrolü vardır.

Texparts® PK 2600 SE Serisinin avantajları; • Texparts® KolayKurulum • Texparts® KolayÇekim • Texparts® KolayMontaj • Texparts® KolayUyum • Texparts® KolayKullanım • Texparts® KolayGösterge

İplik Fabrikasındaki Etkileri • Piyasanın değişen taleplerine kolay uyum • Yüksek bükümlü fitil kullanarak

Oerlikon Textile Components GmbH Maria-Merian-Strasse 8 · 70736 Fellbach · Germany T +49 711 58 521 0 · F +49 711 58 521 59 info-texparts@oerlikon.com · www.components.oerlikontextile.com

• • • • •

iplik üretebilme Elyaf sarması durumunda, bireysel elemanların kolay degişimi, 3 çekim silindirli sistemden 4 çekim silindirli sisteme kolay geçiş, Doğru ve kolay yükseklik ayarı, Görsel ağırlık kontrolü, Kolay bakım özelliği, tak-unut

İplik işletmelerindeki baskı tabancalarının % 65’i PK serisi tabancalardır.


Dikkat Çekici Patent Özellikleri Texparts® PK 2600 SE Serisi

1 5

6

3

4 2

1 Texparts® KolayKurulum

3 Texparts® KolayMontaj

2 Texparts KolayÇekim

4 Texparts KolayUyum

®

®

5 Texparts® KolayKullanım 6 Texparts® KolayGösterge

Texparts® KolayKurulum Bu özellik sayesinde her tabancadaki yükseklik ayarları son derece çabuk ve kolay şekilde yapılabilir. Böylece eski, zaman alıcı yukseklik ayarlamaları geride kalmıştır. Texparts® KolayKurulum sayesinde, iğler arasındaki iplik kalite farkları en aza indirilmiş olur.

Texparts® EasySet


Texparts® KolayÇekim KolayÇekim sisteminin getirdiği faydalar şunlardır; Tek eleman sistemiyle, bağmsız çalışma Çekim bölgesinde yapılacak ayarlar kolay ve esnektir. Böylece, üretilecek iplik şartlarına ve elyaf özelliklerine uyum sağlamak son derece kolaydır. Tabancalar üzerindeki görsel ağırlık ayarı sistemi ve tabancadan tabancaya baskı ayarlarındaki minimum değişimler, iğler arasındaki iplik kalite farklarını da minimize eder. Elyaf sarması vb. nedenlerden dolayı herhangi bir elemana gelebilecek hasarda, sadece hasar gören eleman değişir. Üst manşon mili 6 mm’e kadar ayarlanabilir. Tek eleman kullanımı stok çeşidinin az olması açısından da rahatlıktır. 3 çekim silindirli sistemden 4 çekim silindirli sisteme geçiş kolaydır Bireysel elemanların ayarı kolay ve emniyetlidir Tabancadan tabancaya baskı ayarlarındaki oynamalar asgaridir. Manşon, manşon mili ve alt silindir mili her temas noktasında tamamen paraleldir. Bununla beraber şu fonksiyonlar da bulunur; • Rehber fonksiyonu • Büküm önleyici fonksiyon • Ağırlık göstergesi

Texparts® EasyDraft

Sağlanan daha fazla esneklikle, 20 daN’a kadar 5 kademeli ağırlık ayarı mümkündür. Uygulanabilecek fazla baskı sayesinde geleceğin teknolojisine hazırlanabilirsiniz. Texparts KolayGösterge sistemi baskı kuvvettlerinin kolayca okunabilmesini sağlar. Değişik baskı ağırlıkları sayesinde, farklı elyaf tipleriyle çalışmaya uygun, teknolojik esneklik sağlanmıştır. Manşonların ve apronların, alt silindir rulmanlarının ve dişli grubunun yükü azalır. Çekimi zor elyaf tipleri için, daha fazla baskı ağırlığı uygulayabilme avantajı vardır. Yüksek bükümlü fitil ile çalışmak ve çekim bölgesini kontrol altında tutmak şimdi daha kolaydır.

Texparts® OH 2122

Yeni apron kafesi fikri Yeni düşünceyle beraber, uygulanan bireysel apron gergi sistemi sayesinde sürtünme daha az, apron çalışması daha rahattır. Standart klips kullanımı elyafın en doğru biçimde taşınmasını garantiler. Bireysel apron gergi sistemi sayesinde her iğde maksimum iplik kalite değerleri elde edilir. Kafesi tamamen çıkartmadan yapılan apron degişimi %40 zaman tasarrufu sağlar. Yeni dizayn sayesinde, elyaf apronun uç noktasına taşınırken, elyafa uygulanan baskı kuvveti de daha azdır.

Texparts® KolayMontaj Baskı tabancasının destek çubuğuna tespiti son derece kolaydır. Çekim sistemine hiç zarar vermeden, baskı tabancasının destek çubuğu üzerine yerleştirilmesi sağlanır.

Texparts® EasyFit


Texparts® KolayUyum Kolay Uyum sayesinde ek elemanların adaptasyonu kolay olur. Geleceğin ihtiyaçlarına hazır olunur. 2 tip olarak teklif edilir: Standart tipte, elyaf sıyırıcısı makara bulunur. Diğerinde ise farklı ihtiyaçlar için kullanılan, örneğin özlü iplik üretmede gerekli olan elemanların takılmasını sağlayan adaptör vardır.

Texparts® KolayKullanım Tabancanın yeni, paslanmaz tutma kolu sayesinde kullanımı kolaydır. Baskı tabancasını az bir güç ile açmak ya da kapatmak mümkündür. Bu da tabanca üzerindeki elemanların zarar görmemesi ve uzun ömürlü olması için önemlidir. Kaplamalı dizaynı sayesinde tutma kolu paslanmaz.

Texparts® EasyAdapt

Texparts® KolayGösterge Dışarıda bulunan gösterge sayesinde ayarların kontrolü kolaydır. Ayarların aynı ve istenilen seviyede olup olmadıklarını görmeyi garantiler.

Texparts® Indicate

Texparts® EasyIndicate

Ayar

Baskı Kuvvetleri

Ayar

Baskı Kuvvetleri

Ön

Orta

Arka

Ön

Orta

Arka

100 N

80 N

100 N

175 N

155 N

175 N

125 N

105 N

125 N

200 N

180 N

200 N

150 N

130 N

150 N

Ürün Yelpazesi KolayGösterge’li PK 2600 Serisi Tip

Ağırlık eleman sayısı

Manşon çapı

PK 2630 SE

standart 3 çekim silindiri

30 mm

PK 2630 SEC

4 çekim silindirli kompakt

30 mm

PK 2635 SE

standart 3 çekim silindiri

35 mm

PK 2655 SE

3 çekim silindirli V-çekim

30 mm

PK 2665 SE

3 çekim silindirli V-çekim

35 mm

Subject to alterations © Oerlikon Textile Components GmbH, Germany 07/2011

Texparts_PK_SE_Series__tr.pdf  

Ürün Yelpazesi Texparts ® PK 2600 SE serisi baskı tabancaları pamuk, sentetik elyaf ve karışımlarda 60 mm elyaf boyuna kadar kullanılabilir....

Advertisement