Page 1

Spravodaj 1 • 2019

DÁTOVÉ CENTRUM ČEZ

V TUŠIMICIACH Strana 5

JarnÁ promo akcIA 2019

PLOCHÉ VYKUROVACIE TELESÁ CP 061 Strana 3

Strana 5

UNIVERZÁLNY DC KONTROLÉR EM-241

PRIEMYSELNÉ LED OSVETLENIE Strana 8

Strana 7

Sleva 20 %

ROTAMETRE A PRIETOKOMERY BROOKS INSTRUMENT Strana 6


Slovo úvodom Daniel Popik

Obsah

Country manager pre Slovenskú republiku LED svietidlá Varioline strana 3 Vážení obchodní priatelia,

Ploché vykurovacie telesá CP 061 strana 3

Dostáva sa Vám do rúk náš prvý tohtoročný Spravodaj, ako sa už stalo zvykom. V tomto vydaní sme si pre Vás opäť dovolili pripraviť zopár noviniek od nás, ako aj od našich dodávateľov. Keďže našim motívom nie je len prinášať Vám, našim zákazníkom, produkty špecializovaných výrobcov, ale aj prieskum trhu, a tým Vás informovať o novinkách a zmenách vo vývoji elektrokomponentov.

Hokuyo bezpečnostný skener v amr photoneo strana 4 Jarná promo akcia 2019 strana 5

Z najdôležitejších noviniek u nás dávam do pozornosti rozšírenie produktovej ponuky z divízie komponentov pre rozvádzače – novinky pre vybavenie rozvádzacích skríň – nové ploché výhrevné telesá a nové osvetľovacie LED zdroje, str. 3. Chceme ponúknuť zákazníkom riešenia šité na ich mieru s prihliadnutím na potreby konkretnej aplikácie, a preto neprehliadnite aj článok venovaný aplikácii bezpečnostného skenera Hokuyo v AMR Photoneo.

Dátové centrum ČEZ, Tušimice strana 5 Brooks Instrument strana 6

Taktiež dávam do pozornosti rozšírenie našej ponuky v oblasti riadenia tlaku a prietoku médií, a to nového dodávateľa produktov pre meranie prietoku plynných médii – Brooks, str. 6.

Univerzálny DC kontrolér EM-241 strana 7

Ďalej je to celý rad nových produktov od našich stávajúcich dodávateľov, napr. nové výstražné majáky Auer (str. 9) a nové snímače M18 od Datalogic, ktoré využívajú komunikáciu cez IO-link. Neprehliadnite naše jarné akcie na produkty Sangel – novinky s RGBW farbami a Baco akcia na hlavné vypínače a bezpečnostné STOP tlačidlá, využite zvýhodnené uvádzacie ceny, resp ceny na balné množstvá.

Priemyselné LED osvetlenie strana 8 Datalogic S5N - valcovy snímač M18 s komunikáciou IO-LINK strana 8

Verím, že nový Spravodaj zaujme a nájdete si v ňom to zaujímavé pre Vás. Prajeme Vám úspešný začiatok roka, veselú Veľkú noc a tešíme sa na Vás s druhým tohtoročným číslom, ktoré sa k Vám dostane začiatkom leta.

Nová generácia signálnych stĺpov strana 9

S úctou,

Smart power DC brushless motor SQ75 strana 10

Daniel Popik Country manager

Spravodaj 1 • 2019

DÁTOVÉ CENTRUM ČEZ

V TUŠIMICIACH Strana 5

Onpow tlačidlá strana 11

Spoločnosť OEM Automatic, s. r. o., je popredný dodávateľ komponentov pre priemyselnú automatizáciu a elektroniku. Zastupujeme viac než 30 špecializovaných výrobcov. Spoločnosť sídli v Trnave.

OEM Automatic, s. r. o. Adresa: Bratislavská 8356, 917 01 Trnava, Slovenská republika Tel.: +421 332 400 160 Web: www.oem.sk | e-mail: info@oem-automatic.sk

Umeå

Sme súčasťou medzinárodnej skupiny OEM International, ktorej sídlo je v Tranås vo Švédsku. Kancelárie OEM Automatic nájdete v 14 krajinách sveta. Åbo

Stockholm

Drammen

Tallin

Tranås

Göteborg

Riga

JarnÁ promo akcIA 2019

PLOCHÉ VYKUROVACIE TELESÁ CP 061 Strana 3

Strana 5

OEM Automatic, spol. s r. o. Adresa: Pražská 239, 250 66 Zdiby, Česká republika Tel.: +420 241 484 940 Web: www.oem-automatic.cz | e-mail: info@oem-automatic.cz

UNIVERZÁLNY DC KONTROLÉR EM-241

PRIEMYSELNÉ LED OSVETLENIE Strana 8

Strana 7

Sleva 20 %

2

ROTAMETRE A PRIETOKOMERY BROOKS INSTRUMENT Strana 6

O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1

Allerød Malmö

W W W. O E M . S K

Leicester

Panevèzys

Warszawa

Zdiby

Trnava Budapest


LED svietidlá PLOCHÉ VYKUROVACIE TELESÁ 061 Varioline CP Nové LED svietidlá Varioline radu LED 021/022 a LED 121/122 od firmy STEGO sú nové najúčinnejšie ED svietidlá v rámci doterajšieho sortimentu firmy.

K dispozícii sú dve svetelné vyhotovenia v každom rade: 400 mm resp. 500 mm dlhé so svietivosťou 1080 lm pri mierne maximálnej spotrebe 11 W a 600 mm resp. 700 mm dlhé s 1730 lm a spotrebou max. 16 W. Vďaka špeciálne vybraným LED diódam stredného výkonu s rovnakými parametrami je dosiahnuté stabilné osvetlenie a dlhá životnosť, ktorá dosahuje 60 000 hodín prevádzky pri 20 °C, čim sú svietidlá prakticky bezúdržbové. Osvedčená farba denného svetla s teplotou 6500 K zvyšuje bezpečnosť s prirodzenou a výraznou farebnou reprodukciou. Rozdiel oboch radov je zrejmý na prvý pohľad. Svietidlá radu LED 120/121 sú osadené integrovanou zásuvkou na napájanie napr. servisných zariadení, notebookov alebo diagnostických zariadení. Zásuvky sú vo vyhotoveniach podľa štandardov jednotlivých krajín Nemecko/Rusko (1), Francúzsko/ Poľsko/Česká republika/Slovenská republika (2), Švajčiarsko (3), Veľká Británia/Írsko (4), USA/Kanada (5), Taliansko (6), Austrália (7). (1)

(2)

(3)

(4)

(5)

(6)

(7)

Svietidlá Varioline oboch radov ponúkajú rovnaké možnosti ovládania ako v prípade predchádzajúcich radov, pomocou spínača alebo PIR senzora. Rad ED 121/122 po novom však ponúka taktiež zopnutie svetla pomocou externého kontaktu napr. dverného koncového spínača. Prívod napájania je realizovaný pomocou vstupného konektora. Svietidlá sú osadené taktiež výstupným konektorom, pomocou ktorého je možné prepojiť až osem ďalších svietidiel do série na osvetlenie rozsiahlych rozvádzačových polí. Montážne vyhotovenie oboch radov je opäť na magnet alebo pevné pripojenie pomocou skrutiek. Ponúka sa tak možnosť flexibilnej inštalácie odolnej aj voči vibráciám. Lampu je taktiež možné natáčať v uhle 120° a dokonale tak osvietiť aj veľké rozvádzačové skrine. Firma Stego tak opäť prispieva ku komfortnejšej a bezpečnejšej montáži, servisu a používaní zariadení v oblasti rozvádzačovej techniky. DANIEL POPIK +421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk

Ploché vykurovacie telesá radu CP 061 sú ďalšou novinkou firmy Stego, ktoré prispievajú k udržovaniu ideálnej klímy v skriniach elektrických rozvádzačov a prevencii proti korózii. Ide o tenké ploché vykurovacie telesá, ktoré sú vhodné do rozvádzačových skríň a zvlášť tam, kde je málo miesta v dôsledku obsadenosti skrine alebo v dôsledku kompaktného vyhotovenia. Je možné ich použiť ako vykurovacie teleso, ktoré využíva prirodzené prúdenie vzduchu, alebo ako kontaktné kúrenie na ohrev konkrétnej časti, zariadenia alebo steny rozvádzača. Ich hrúbka je iba 8 mm a hliníkové telo zaisťuje dokonalý prenos tepla. Telesá majú odporový vykurovací element a sú chránené proti prehriatiu. K dispozícii sú dva varianty, 50 W s dĺžkou 239 mm a 100 W s dĺžkou 14 mm. Šírka je pre obidva typy rovnaká, 100 mm. Montáž sa vykonáva pomocou skrutiek a môže byť vykonaná tak horizontálne, ako aj vertikálne. Kúrenie je navrhnuté na nepretržitú prevádzku. Typické aplikácie opäť zahŕňajú ochranu pred mrazom alebo zabraňujú neočakávaným zmenám teploty, ktoré vytvárajú kondenzáciu vnútri skrine. Hlavné výhody: • Ultratenký dizajn – hrúbka iba 8 mm • Konvekčné alebo kontaktné kúrenie • Integrovaná tepelná ochrana • Úsporné vyhotovenie • Horizontálna aj vertikálna montáž

DANIEL POPIK +421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk ­­­O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1 W W W. O E M . S K

3


HOKUYO BEZPEČNOSTNÝ SKENER V AMR PHOTONEO V minulom roku sme Vám predstavili najmenší a najinteligentnejší laserový bezpečnostný skener Hokuyo a teraz by sme Vám radi, v spolupráci s firmou Photoneo – lídrom v 3D vision a AMR technológiách, ukázali využitie skenera UAM-05LP.

UAM-05LP - oči Photoneo Phollower 100 Phollower 100 funguje ako univerzálna mobilná platforma pre skladové, továrenské, hotelové či nemocničné aplikácie, ktorá dokáže prevážať bremená až 100kg (prípadne ťahať 350kg). Vyznačuje sa veľmi jednoduchým použitím a rýchlim nastavením. Či už potrebujete prevážať škatule, chladiace boxy alebo kolaboratívne robotické pracoviská, použiteľnosť je nekonečná. A to bez nutnosti označovania trás páskami. Hlavné vlastnosti platformy zabezpečené skenerom Hokuyo UAM-05LP: •

Okolie kontrolované 33krát za sekundu a systém rozpozná prekážku každých 30 ms

Rozpoznáva objekty min 30 mm

Bezpečnostná trieda SIL2 PL.d Category 3

Rýchly a bezpečný AMR (Autonómny mobilný robot) sa dokáže navigovať aj cez výťahy

JÁN MARKO +421 911 742 456 jan.marko@oem-automatic.sk

NOVINKA V NAŠOM PORTFÓLIU

OCHRANNÉ SYSTÉMY Naša spoločnosť sa v tomto roku stala partnerom nemeckého producenta ochranných systémov pre káblové a pneumatické vedenia a energetické reťaze - Flexa. Spoločnosť je na trhu už 72 rokov a v svojom portfóliu má produkty pre každú aplikáciu. V ďalších vydaniach Spravodaja Vám bližšie predstavíme zaujímavé produkty.

• • • •

Založené 1947 Rodinná firma Vlastná výroba, výskum a vývoj produktov Možnosť zákazníckych riešení DANIEL POPIK +421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk

4

O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1

W W W. O E M . S K


JARNÁ PROMO AKCIA 2019 Kúpte celý box bezpečnostných STOP tlačidiel alebo vybraných bezpečnostných odpínačov a dostanete 50 % zľavu!!!

BOX = 10 ks

Ponuka je platná do konca mája 2019

DANIEL POPIK +421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk

NOVÉ DÁTOVÉ CENTRUM ČEZ V TUŠIMICIACH

INŠTALÁCIA DIGIWARE Na pozemkoch bývalej elektrárne Tušimice vyrástlo nové dátové centrum ČEZ. Dodávateľom technológii je firma PRONIX, ktorá na monitorovanie elektrickej siete použila produkty SOCOMEC, modulárny systém DIRIS DIGIWARE a pre vzdialenejšie body merania nový DIRIS A40 a DIRIS B30. Všetky tieto systémy a produkty využívajú meranie pomocou senzorov s garanciou triedy presnosti 0,5 pre celý systém.

JÁN MARKO +421 911 742 456 jan.marko@oem-automatic.sk

­­­O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1 W W W. O E M - S K

5


BROOKS INSTRUMENT Brooks Instrument je tradičným výrobcom v oblasti merania prietokov kvapalín a plynov. Už desaťročia sa ich produkty používajú v najnáročnejších priemyselných výrobných a analytických procesoch. Neustále inovácie a vývoj prispievajú k tomu, že produkty Brooks Instrument ponúkajú najvyššiu možnú úroveň flexibility a presnosti. Spoločnosť vlastní viac než 150 aktívnych patentov, takže produktové portfólio zahŕňa niekoľko patentovaných postupov v oblasti merania a riadenia. Mnoho produktov je k dispozícii s nadnárodnými certifikáciami pre oblasti: nebezpečné látky, tlaková odolnosť, materiály a ďalšie.

ROTAMETRE (VA) Základnú ponuku snímačov prietokov tvoria rotametre. Princípom je kónická trubica, v ktorej je umiestnený plaváčik. Prúd vody alebo vzduchu naráža do plaváka a dvíha ho do výšky úmernej rýchlosti prúdenia. Meranie prietoku je vyhodnocované na základe snímania polohy plaváka. Prietokomery sú vhodné na meranie nízkych aj vysokých prietokov plynov a kvapalín. Portfólio zahŕňa prietokomery z kovu, skla a plastu.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI: • Ľahko čitateľné displeje • Pre kvapaliny a plyny • Integrované regulátory prietokov • Široký rozsah tlakov • Vhodné aj pre chemické zlúčeniny • Ľahko servisovateľné • Možnosť spínačov prietokov, analógových výstupov atď.

CORIOLISOVE PRIETOKOMERY (QUANTIM) Špeciálny rad hmotnostných prietokomerov tvoria Coriolisove prietokomery. Tento prietokomer využíva tzv. Coriolisovu silu, ktorá vzniká vo vibrujúcich meracích trubiciach pri prietoku média. Fázový posuv v rezonančnom kmitaní trubíc, ktorý vzniká ako dôsledok pôsobenia Coriolisovej sily, je úmerný hmotnostnému prietoku média trubicou a frekvencia vlastných kmitov zodpovedá hustote tekutiny. Coriolisove prietokomery merajú hmotnostný prietok veľmi presne a ich údaj je nezávislý od teploty, tlaku, viskozity, obsahu pevných častíc v médiu atď. 6

O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1

W W W. O E M . S K

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI: • Meranie prietoku plynov a kvapalín • I pre viskózne médiá • Široký meraný rozsah • Vysoká presnosť • Veľmi dobrá opakovateľnosť a reprodukovateľnosť


HMOTNOSTNÉ TERMÁLNE PRIETOKOMERY (TFM) Na veľmi presné alebo laboratórne meranie sú v ponuke hmotnostné termálne prietokomery. Princíp merania spočíva v meraní miery zmeny teploty spôsobenej prúdením média. Vykurovacie teliesko je umiestnené uprostred kapiláry a je zahrievané na konštantnú teplotu. Dva teplomery snímajú teplotu kapiláry. Ak prietokomerom neprúdi žiadne médium, budú obe teploty pozdĺž kapiláry na obe strany rovnaké. V prípade, keď kapilárou začne prúdiť médium, dôjde k porušeniu rovnováhy teplôt a vyhodnocovacia jednotka na základe zaznamenaného rozdielu určí rýchlosti prúdenia. Technológia MultiFlo™ umožňuje meniť typy a rozsahy plynov bez nutnosti prerušiť výrobný proces. Kompletný produktový rad zahŕňa prietokomery s elastomérovým alebo kovovým tesnením, prietokomery určené pre aplikácie s vysokou čistotou, ktoré sú konštruované tak, aby vyhovovali náročným požiadavkám pri výrobe napríklad polovodičových čipov, plošných spojov atď.

OBLASTI POUŽITIA: • Výroba polovodičov a LED • Systémy na nanášanie tenkých vrstiev • Biofarmaceutické bioreaktory • Petrochemický a chemický priemysel • Čistenie plynu • Analýza procesov a meranie analytického prietoku

DANIEL POPIK +421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk

UNIVERZÁLNY DC KONTROLÉR EM-241 Kontrolér Electromen EM-241 je určený na 4-kvadrantové riadenie (rýchlosť, smer, akcelerácia, brzdenie) kefových motorov 12 – 48 V DC do menovitého zaťaženia 15 A (špičkovo až 30 A). Uplatnenie nájde vo všetkých aplikáciách, kde pri ovládaní motorov treba niektoré prídavné funkcie. O hladký rozjazd a dojazd motora sa postarajú nastaviteľné rampy. Maximálne zaťaženie motora je možné limitovať nastaviteľnou prúdovou hodnotou, pričom túto funkciu je možné využiť aj na zastavenie v koncovej polohe. Zariadenie má možnosť prepínať (digitálnym vstupom) medzi 2 uloženými rýchlosťami, čo je možné využiť napr. na plný chod motora a na navedenie na danú pozíciu. Rýchlosť motora je riadená pulzovo-šírkovou moduláciou (PWM) s frekvenciou 2 kHz (v prípade niektorých variantov EM-241 aj 16 kHz).

autoreverzácie v koncovej polohe, kompenzácia záťaže (plynulejší chod motora pri nízkych rýchlostiach), NPN alebo PNP logika atď. Kontrolér sa ponúka v kompaktnom vyhotovení 42 × 72 × 25 mm a dostupné sú aj montážne kity (škatuľky) na pripevnenie na DIN lištu. Nastaviť parametre prístroja je možné cez interface EM-236 alebo použitím USB adaptérov a voľne stiahnuteľného softvéru Ementool Lite pre PC.

Okrem digitálnych vstupov pre funkcie START FW a BW (vpred a vzad), STOP (konkrétny režim ovládania motora je nastaviteľný v parametroch prístroja) je tu aj analógový vstup 0 – 5 V na plynulú reguláciu otáčok. Kontrolér ďalej dokáže detegovať limitné polohy pomocou pripojených mech. spínačov alebo aj pomocou Hall. snímačov spolu s funkciou počítadla pulzov (v prípade PLI verzie kontroléra). Nakoniec svorka FAULT, ktorá má vstupnú aj výstupnú funkciu – indikáciu poruchy (prehriatie kontroléra, prekročenie nastaveného prúdu) alebo okamžité zastavenie motora a jeho zablokovanie pre ďalšie zapnutie. Viac ako 20 nastaviteľných parametrov kontroléra (podľa konkrétnej verzie) umožňuje precízne prispôsobiť ovládanie danej aplikácii – prepäťový limit (motor je z dynamického režimu brzdenia prepnutý do voľnobežného), možnosť

DANIEL POPIK +421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk ­­­O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1 W W W. O E M . S K

7


PRIEMYSELNÉ LED OSVETLENIE Promo akcia do 15.4. Dovoľujeme si Vám predstaviť: Nové tubusové LED osvetlenie strojov, úzke svietidlá vhodné do obmedzeného priestoru a naše RGBW-all-in-one riešenia. Pomocou našich nových LED svietidiel pre osvetlenie strojov LR40 a LR70 s priemermi 40 a 70mm sme doplnili naše produktové portfólio a umožnili veľmi jednoduchú výmenu Vášho stávajúceho osvetlenia bez konštrukčných zmien. Využite totožné umiestnenie upevňovacích prvkov a naplánujte nove rady strojov s touto novou radou svietidiel od samého začiatku. Okrem toho, predstavujeme tiež SL-tenké svetlo pre osvetlenie strojov s atraktívnymi funkciami, ktoré je tiežk dispozícii v RGBW verzii. Teraz už teda nemusíte iba osvetľovať Váš stroj, ale môžete pomocou rovnakého svietidla indikovať stav v rôznych farbách.

To isté platí aj pre našu sériu ELN, ktorá je k dispozícii tiež ako verzia RGBW. Toto riešenie typu all-in-one nie len šetrí čas a peniaze, ale aj priestor. Preto ELN-RGBW ponúka skutočnú pridanú hodnotu. Využite našu kampaň, od 1. februára do 15. aplríla 2019 získajú noví zákazníci 20% zľavu z katalógovej ceny, a to už od jedného kusa. Táto kampaň platí iba na modely LR40, LR70, ELN-RGBW, SL a SL-RGBW. DANIEL POPIK +421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk

DATALOGIC S5N

nový rad valcových snímačov M18 s komunikáciou IO-LINK S5N je nástupca valcovej rodiny S50 a je plne kompatibilná so všetkými detekčnými funkciami. Táto nová rodina spája vynikajúci výkon starého radu S50 a zlepšuje odolnosť a funkcie potlačeného pozadia a zálohovania. To všetko vďaka novým technologickým trendom inteligentných snímačov a integrovanej komunikácii IO-Link. Rad valcových snímačov S5N je kompletný univerzálny senzorový rad pre všetkých používateľov so všetkými štandardnými a aplikačnými optickými funkciami. S5N je z odolného plastu a séria v kovovom vyhotovení na akýkoľvek druh použitia v priemyselných automatizačných zariadeniach na balenie, keramiku, potravinárske a nápojové stroje a ďalšie. IO-Link je špeciálna digitálna komunikácia na jednoduché pripojenie a komunikáciu rôznych snímačov a prípadne akčných 8

O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1

W W W. O E M . S K

členov po sériovej zbernici. Hlavnými výhodami je následné jednoduché napojenie na priemyselné zbernice, rýchly automatický prenos nameraných hodnôt, diaľkové nastavenie aj s automatickou konfiguráciou snímača a podrobná kontrola funkcie. Veľkou výhodou je spätná kompatibilita s klasickým spínaným výstupom. DANIEL POPIK

+421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk


NOVÁ GENERÁCIA

SIGNÁLNYCH STĹPOV

Flexibilné a komplexné riešenie vizuálnej a zvukovej signalizácie strojov

Vysoká svietivosť Signálne veže Modul Perfect (PC7) ponúkajú až 6× jasnejšie svetlo než porovnateľné konkurenčné produkty a zaisťujú tak najlepší možný signalizačný efekt, a to aj za veľmi svetlých svetelných podmienok. Štandardné moduly PC7 prinášajú výkon, ktorý v prípade konkurenčných produktov poskytujú iba vysokovýkonné moduly. Maximálna flexibilita Stĺp môže obsahovať až 7 rôznych modulov a ako vrcholový modul je možné osadiť nový typ modulu kopulovitého tvaru, ktorý poskytuje dobrú viditeľnosť aj pri pohľade zhora. Redukovaný počet objednávacích čísel Všetky moduly signálnych veží sú navrhnuté na pracovné napätie 24 V AC/DC a na použitie pre napätie 110 – 240 V AC je iba nutné použiť modul s napäťovým prevodníkom. Týmto sa výrazne redukuje počet objednávacích čísel tohto nového produktového radu. Nové typy svetelných modulov Okrem štandardných stále svietiacich modulov sú teraz k dispozícii aj nové typy ako multifarebný modul (7 farieb), ktorý je schopný nahradiť kompletnú signálnu vežu. Ďalej potom modul s rotačným svetlom a modul multifunkčný (stály svit, blikanie, záblesk a dvojzáblesk) nastaviteľné DIP prepínačom. Zvukový modul s MP3 zvukovým výstupom Okrem základného zvukového modulu (8 zvukov) je k dispozícii univerzálny modul so 112 zvukmi (7 adresovaných externe) a ďalej potom nový modul s možnosťou prehrávať vlastné MP3 nahrávky. Do tohto inovatívneho modulu je možné pomocou USB kábla nahrať až 7 rôznych zvukových súborov a tieto spúšťať externe. Nové základne s konektormi M12 Pre širšie možnosti pripojenie signálnych veží k stroju je možné po novom využiť základňu s integrovaným priemyselným konektorom M12 (5 alebo 8 pin) a zaistiť tak jednoduchú inštaláciu a prípadnú výmenu.

DANIEL POPIK +421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk

­­­O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1 W W W. O E M . S K

9


SMART POWER

DC BRUSHLESS MOTOR SQ75 Crouzet rozširuje svoj rad inteligentných motorov DCmind o nový BLDC motor s typovým označením SQ75. V porovnaní so súčasnými BLDC motormi SQ57 prináša tento nový produkt razantné výkonové navýšenie a po novom taktiež integrované funkcie a vlastnosti na jednoduchšiu integráciu do požadovanej aplikácie. Motory s označením SQ75 s rozmermi z čela motora 75 × 75 mm (pôvodné SQ57 znamená 57 × 57 mm) sú dostupné v 3 výkonových vyhotoveniach – 310, 400 a 600 W a majú jeden z najväčších napájacích rozsahov na trhu, 9 – 75 V, sú teda vhodné aj na batériovú prevádzku. Motory SQ75 ponúkajú kontinuálny krútiaci moment až 1,9 Nm, krátkodobo dokonca až 6 Nm, pri maximálnych otáčkach do 5000 ot/min (podľa výkonového radu a napájacieho napätia). Zaujímavou možnosťou je separátne napájanie riadiacej elektroniky a výkonovej časti motora, čo znamená uchovanie aktuálnych údajov z behu aplikácie (napr. informácie o polohe) aj pri výpadku napájania alebo aktivovaní núdzového režimu. Programovateľná elektronika SMi22 CAN umožňuje autonómne ovládať motor cez 6 vstupných (z toho 2 analógové) a 4 výstupné signály alebo v režime slave po integrovanej zbernici CANopen. Pre bezpečnosť je možné využiť 2 prítomné STO signály (odpojenie výkonovej časti motora od napájania) a po novom v tomto rade motorov je dostupný aj pin na pripojenie výkonového rezistora na zmarenie regeneratívnej energie pri brzdení zariadenia s veľkou zotrvačnosťou. Nastaviť motor je možné prostredníctvom voľne stiahnuteľného softvéru DCmind (cez USB konektor alebo CAN), kde je na výber z mnohých aplikačných šablón pre riadenie polohy, rýchlosti, krútiaceho momentu atď. Motory je možné doplniť podľa potreby planétovými alebo šnekovými prevodovkami či mechanickou trecou brzdou 4,5 Nm – na výber je takmer 50 dostupných kombinácií.

DANIEL POPIK +421 911 122 009 daniel.popik@oem-automatic.sk

Výhody motorov SQ75 s jednoduchou integráciou do zariadenia: • krytie IP67 a IP69 • 2 vstupy STO (Safe Torque Off) pre zvýšenú bezpečnosť • ochrana motora proti nesprávnej polarite napájania • integrovaný obvod na absorpciu regeneratívnej energie pri brzdení • 3 termistory vo vinutí motora na ochranu proti prehriatiu • integrovaný magnetický enkodér s rozlíšením 4096 p/ot Typické aplikácie pre motor SQ75:

Autonómne roboty AGV

Peristaltické čerpadlá

Baliaca technika

Priemyselné servisné roboty

Dopravníky

Vjazdové a cestné bariéry, turnikety

(automated guided vehicles)

10

O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1

W W W. O E M . S K


Vedeli ste, že dodávame tlačidlá ONPOW do slovenskej spoločnosti ICS ice cleaning systems, s. r. o.? Od roku 2018 sme do nášho portfólia zaradili aj tlačidlá a prepínače od firmy Onpow. Tlačidlá Onpow našli uplatnenie u významného a dlhoročného zákazníka našej spoločnosti, ktorou je spoločnosť ICS ice cleaning systems, s. r. o., kde sú použité v systémoch čistenia suchým ľadom.

Až nabudúce budete otryskávať suchým ľadom, je veľká pravdepodobnosť, že sa stretneme. JURAJ ŤUPEK +421 911 291 880 juraj.tupek @oem-automatic.sk

Máte záujem? Stačí naskenovať

­­­O E M S P R AV O D A J 2 0 1 9 - 1 W W W. O E M . S K

11


NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY Je pre nás dôležité, aby mala spoločnosť OEM Automatic profesionálne webové stránky, obsahujúce informácie o ponúkaných produktoch v slovenčine. Náš sortiment je široký, a preto chceme ponúknuť čo najviac informácií o produktoch vr. detailných výkresov, príkladov pripojenia apod. V priebehu roku 2018 sme vytvorili nové webové stránky, pri ktorých sme sa zamerali na tieto tri oblasti.

š á n e ajt š ú k eb Vys w ý nov nes už d

Rýchlejšie a efektívnejšie vzhľadávanie v širokej ponuke produktov vďaka produktovému menu (stromu) a skupinám. Vylepšené vzhľadávanie zobrazuje niekoľko typov výsledkov vyhľadávania - produkty a ich varianty (konkrétne objednacie číslo), skupinu produktov, dodávateľa a produktové správy. Ponovom máte možnosť využiť funkciu filtrov, ktoré uľahčujú výber produktov.

VYHĽADÁVANIE

Nový web je responzivní. responzívny. To znamená, že funguje dobre ako na mobilných telefónoch, tak aj na veľkých obrazovkách, čo je dôležité pre zákazníkov, ktorý potrebujú prístup na webové stránky, keď sú mimo kancelárie.

NAVIGÁCIA

ZOBRAZENIE

3 KĽÚČOVÉ OBLASTI

6

produktových divizií

1 180

Nový web je navrhnutý tak, aby fungoval bez ohľadu na to, ktoré zobrazovacie zariadenie je použité.

produktov

14 500

WWW.OEM.SK

objednacích čísiel

OEM Automatic, s. r. o. adresa

Bratislavská 8356, 917 01 Trnava |

telefon

+421 332 400 160

www.oem.sk | info@oem-automatic.sk

Oproti predchádzajúcim stránkam je funkcia vyhľadávania podstatne rýchlejšia. Vďaka nej nájdete položky a k ním konkrétne informácie o technických údajoch. Pri každej položke je kontakt na príslušného technika, čo dúfame, že vám uľahčí komunikáciu s nami.


Profile for OEM International

OEM Spravodaj č. 1, 2019  

OEM Spravodaj č. 1, 2019