Page 1

PREZENTÁCIA SPOLOČNOSTI 2019


VÍZIA

OEM AUTOMATIC VEDÚCI HRÁČ V KOMPONENTOCH PRE AUTOMATIZÁCIU


ŠPECIALISTA NA PRIEMYSELNÚ AUTOMATIZÁCIU Spoločnosť OEM Automatic, s. r. o. je jedným z popredných európskych dodavateľov komponentov pre priemyselnú automatizáciu a elektrotecniku. Rozsiahly sortiment od výrobcov poskytuje zákazníkom jedinečnú príležitosť uskutočniť všetky nákupy od jedného dodávateľa. Ponúkame komponenty v oblasti elektrických rozvádzačov, elektrických strojov, bezpečnostných prvkov a motorov, tlaku, prietoku a prvkov pre elektroniku. Spoločnosť OEM Automatic Slovenská republika je súčasťou medzinárodnej skupiny OEM so sídlom vo Švédsku. Naši zákazníci majú prístup k najkvalitnejším produktom od popredných výrobcov. Pomáhame Vám s vývojom projektov, aplikačnými riešeniami a efektivitou nákupných procesov. Naši technickí špecialisti a obchodní zástupcovia majú dlhodobé skúsenosti a pomáhajú zákazníkom nájsť to najlepšie technické riešenie. Rýchle dodávky, pokroková komunikácia a jasné informácie sú pre nás samozrejmosťou.

OEM AUTOMATIC, S. R. O.

1600 OBRAT K€

6

ZAMESTNANCI

>400 ZÁKAZNÍCI

>30

DODAVATELIA

1 200

ZÁKAZNÍCKE NÁVŠTEVY (ROK)


STRATEGICKÝ PARTNER Sme odborným a efektívnym partnerom pre našich zákazníkov. Náš úspech je založený na tom, že vytvárame hodnotu ako pre zákazníkov, tak pre výrobcov. Naším zakazníkom ponúkame odborné znalosti a širokú škálu komponentov a systémov. Pre výrobcov sme najlepšou alternatívou pri výbere distribučných kanálov.

VÝROBCOVIA

ZÁKAZNÍCI

OEM AUTOMATIC PONÚKA

OEM AUTOMATIC PONÚKA

Komplexnú ponuku produktov

Širokú ponuku komponentov

Znalosť miestneho trhu

Vysokú kvalitu produktov

Dlhodbá spolupráca

Technickú podporu produktových špecialistov

Marketingová a predajná podpora

Uľahčenie procesu výberu najlepšieho a nákladovo efektívneho riešenia

Spätnú väzbu pre ďalší vývoj produktov

Dodávku v správny čas a na správne miesto

Efektívne logistické riešenie

OEM AUTOMATIC GROUP

160 M€ OBRAT

450

ZAMESTNANCI

100

PRODUKTOVÍ ŠPECIALISTI

ROZVOJ PRODUKTOVÝCH RADOV

OEM Automatic ponúka jedinečnú a rozsiahlú škálu produktov od popredných výrobcov

PREDAJNÝ PROCES

OEM Automatic je efektívny v predaji vďaka osobnému prístupu a komplexným znalostiam o výrobku

MARKETINGOVÁ KOMUNIKÁCIA

OEM Automatic svoje predaje podporuje modernou marketingovou komunikáciou

LOGISTIKA

140

OBCHODNÍ ZÁSTUPCOVIA

OEM Automatic má efektívny logistický proces s vysokou úrovňou základných služieb

28 000

ZÁKAZNÍCKE NÁVŠTEVY


OULU

KANCELÁRIA & SKLAD SHANGHAI

Tranås, Allerød, Leicester, Turku, Varšava, Zdiby, Budapešť, Shanghai

UMEÅ

KANCELÁRIA Drammen, Pärnu, Riga, Vilnius, Trnava TURKU

REGIONÁLNA KANCELÁRIA

STOCKHOLM

DRAMMEN

PÄRNU

Stockholm, Gothenburg, Malmö, Umeå, Aarhus, Oulu, Gdaňsk, Sosnowiec TRANÅS GOTHENBURG

AARHUS

RIGA

ALLERØD MALMÖ

VILNIUS

GDAŇSK

LEICESTER

18 000 ZÁKAZNÍCI

300

DODÁVATELIA

VARŠAVA

SOSNOWIEC ZDIBY

TRNAVA

BUDAPEŠT


ŠPECIALIZOVANÁ & PROFESIONÁLNA SPOLOČNOSŤ Byť partnerom OEM Automatic znamená, že máte prístup k našej unikátne širokej škále produktov, ale v špecializovanej organizácii. Snahou našej spoločnosti je ponúknuť naše produkty zákazníkom v oblasti automatizácie a elektrotechniky.

DODÁVATELIA

OBCHODNÍ ZÁSTUPCOVIA

Našimi dodávateľmi sú špecialitsti v komponentoch pre priemyselnú

Naši obchodní zástupcovia majú odborné znalosti o všetkých

automatizáciu a elektroetchniku. Ako lokálna organizácia výrobcu

produktoch a ich prioritou je úzka spolupráca so zákazníkmi

máme plnú zodpovednosť za všetky predaje a sme schopní ponúknuť

s cieľom poskytovať pomoc pri riešení technických úloh. Cieľom

jedinečný rad zahrňajúci viac ako 25 000 položiek od viac ako 30

je nájsť vždy najlepšie riešenie pre zákazníka.

popredných výrobcov.

PRODUKTOVÍ ŠPECIALISTI

ZÁKAZNÍCKA PODPORA

Naši produktoví špecialisti poskytujú technickú podporu k určitému

Naša zákaznícka podpora je vždy pripravená Vám poskytnúť prvot-

radu výrobkov a dodávateľov. Sú zodpovední za vedenie skladových

riedny servis. Naši zamestnanci Vám odpovedia otázky týkajúce sa

zásob následne naskladneného tovaru.

termínov dodania zásielky, ceny alebo všeobecnej technickej podpory.


PRODUKTY Rozdelili sme náš sortiment a spoločnosť do špecializovaných produktových oblastí obchodu. Tímto spôsobom sme spojili výhodu aplikačnej špecializácie sortimentu v jednotlivých divíziách a výhodu dostupnosti veľmi širokého portfólia komponentov od jednej spoločnosti.


KOMPONENTY PRE ROZVÁDZAČE Divízia Komponenty pre rozvádzače ponúka široké portfólio produktov pre výrobcov rozvádzačov, priemyselnú automatizáciu a dátové centrá, ako sú relé, svorky, prepínače, analyzátory sietí atď.

KOMPONENTY PRE STROJE, BEZPEČNOSŤ A MOTORY Divízia Komponenty pre stroje, bezpečnosť a motory zastrešuje ucelené riešenia pre výrobcov strojov a zariadení. Do porfólia patria napríklad snímače a spínače, bezpečnostné prvky a výstražné zariadenia, prepojovacie systémy, konektory, nano PLC, motory a riadiace jednotky.

KOMPONENTY PRE TLAK, PRIETOK A PNEUMATIKU Divízia Komponenty pre tlak, prietok a pneumatiku ponúka kompletný rad výrobkov pre meranie a riadenia kvapalín a plynov ako sú snímače a spínače pre všetky typy veličín, procesné ventily a pneumatické komponenty.

ELECTRONICS Divízia Electronics ponúka kompletný rad komponentov, materiálov a prístrojov pre výrobu elektroniky, ktoré sme vždy schopní prispôsobiť na mieru podľa Vašich potrieb.


KOMPONENTY PRE ROZVÁDZAČE Divízia Komponenty pre rozvádzače zastupuje veľký počet rokmi preverených výrobcov


KOMPONENTY PRE ROZVÁDZAČE Divízia garantuje spoľahlivé dodávky všetkých komponentov rozvádzačov nízkeho napätia. Samozrejmosťou je vysoká kvalita výrobkov, pridanou hodnotou sú naše znalosti a skúsenosti s ich použitím.

Radové svorky a držiaky plošných spojov · Časové, kontrolné a SMS relé · Ističe, stýkače, motorové spúšťače a deony Napájacie zdroje, konvertory a UPS · Ovládacie hlavice, prepínače a vypínače · Oddeľovacie a priemyselné relé Priemyselné spínacie a ochranné systémy · Poistky a poistkové držiaky · Produkty pre riadenie teploty a vlhkosti Prevodníky a kontroléry signálov · Komponenty pre priemyselná Ethernet · Panelové multimetre a analyzátory sietí · Meranie spotreby · Káble · Ventilátory a filtre · Osvetlenie rozvádzačov · EMC filtre · Distribučné bloky · Príslušenstvo pre NN rozvádzače.

®


KOMPONENTY PRE STROJE, BEZPEČNOSŤ A MOTORY Divízia ponúka komponenty a ucelené riešenie pre procesy automatizácie technológií, ktoré využijú klienti z radov výrobcov strojov ako aj tí, ktorí riešia ich servis a ďalšie špecifické požiadavky.


KOMPONENTY PRE STROJE, BEZPEČNOSŤ A MOTORY Produkty sú určené pre jednoúčelové stroje, zariadenia a dopravníky, pre vozy hromadnej dopravy a dráhové vozidlá. Veľký dôraz kladieme na vysokú úroveň technických znalostí a profesionálneho poradenstva pri riešení konkrétnych požiadaviek zákazníkov.

Fotoelektrické a laserové snímače · Ultrazvukové snímače Inkrementálne snímače · Induktívne snímače · Elektronické počítadla · Regulátory teploty · Programovateľné automaty, Signalizačné zariadenia · LED osvetlenie strojov · Prepojovacie systémy a konektory · Bezpečnostné svetelné závory a skenery · Bezpečnostné bezkontaktné spínače · Statické relé Bezpečnostné relé · Koncové spínače a mikrospínače Čerpadlá, pumpy a dierovacie stroje · Bezdrôtové ovládače Mikromotory a riadiace jednotky

TAKENAKA SENSOR GROUP


KOMPONENTY PRE TLAK, PRIETOK A PNEUMATIKU Divízia Komponenty pre tlak, prietok a pneumatiku je zameraná na komponenty pre meranie a reguláciu prietoku plynných a kvapalných látok


KOMPONENTY PRE TLAK, PRIETOK A PNEUMATIKU Produktová oblasť ponúka komponenty pre pneumatické systémy, úpravu vody, chemický, potravinársky a farmeceutický priemysel, chladenie, filtráciu atď.

Solenoidové ventily · Tlakom ovládané ventily · Pneumatické valce · Filter-regulačné jednotky · Pneumatické ostrovy Skrutkovania a rýchlospojky · Hadičky a zväzky hadičiek Snímače a spínače tlaku a tlakovej diferencie · Snímače a spínače teploty · Snímače a spínače hladiny · Snímače a spínače prietoku Snímače sily · Komponenty pre potravinárstvo a farmáciu


ELECTRONICS Divízia Electronics sa zameriava na dodávanaie komponentov, materiálov a prístrojov pre výrobcov elektroniky. Naši zákazníci sú predovšetkým z automobilového priemyslu, ďalšie významne zastúpené odbory v našej klientele sú letectvo, zdravotnícke prístroje, CNC stroje, robotika, energetika, meracia technika, technológie pre budovy a spotrebná elektronika.


ELECTRONICS Našim cieľom je zákazníkom ponúknuť tovar pre ich výrobu vrátane plnej podpory. Dodať materiály a komponenty na mieru ich potrebám a zaistiť špeciálne či na trhu menej dostupný tovar. Na konkrétne požiadavky vypracovať konkrétne riešenia.

Spájkovací materiál · Tavidlá · SMD lepidlá · Čistiace materiály pre elektroniku · Teplovodivé materiály · Zalievacie hmoty Ochranné látky · Spájkovacie stanice · UV stanice Membránové, priemyselné a piezo klávesnice · Displeje · Piezo a antivandal tlačidlá


LOGISTIKA OEM Automatic má hlavný sklad v Zdiboch (Praha východ). Vďaka tomuto skladu s plochou 650 m2 môžeme okamžite vyhovieť požiadavkám našich zákazníkov na dostupnosť požadovanýc výrobkov. SPOĽAHLIVOSŤ A RÝCHLOSŤ DODÁVOK Systém logistiky spou so skladovým hospodárstvom umožňuje zaručiť vysokú spoľahlivosť a rýchlosť dodávok. Na sklade držíme takmer 6 000 rôznych položiek komponentov. Objednávky na tovar, ktorý je skladom a ktorá sú zaregistrované do 11:00 hodín, je odoslaný v rovnaký pracovný deň na adresu zákazníka. Ten zásielku obdrží najneskôr do druhého dňa. Tovar, ktorý je v logistickom centre vo švédskom Tranas je možné doručiť do 4 pracovných dní.

RIEŠNIE NA MIERU Na základe dohody je možné pre konkrétneho zákazníka držať skladom vybraný tovar a zaručiť jeho 100% dostupnosť. Ponúkame i sériové zákaznícke montáže.

6 000

PRODUKTY SKLADOM

650

SKLADOVÁ PLOCHA M2

80

ZÁSIELOK DEŇNE


CENTRÁLNY SKLAD V TRANÅS


BLÍZKO ZÁKAZNÍKOVI Sme vždy blízko zákazníkovi a jeho potrebám. Prioritou OEM Automatic, s. r. o. je budovanie úzkych vzťahov s našimi zákazníkmi prostredníctvom osobných stretnutí, webových stránok, letákov, brožúr, zákazníckeho časopisu a našej zákazníckej podpory. ZÁKAZNÍCKE NÁVŠTEVY

SOCIÁLNE MÉDIA

Obchodní zástupcovia realizujú viac ako 1 200 zákazníckych návštev za rok. Tieto návštevy im umožňujú operatívne riešiť požiadavky zákazníkov a budovať s nimi úzke vzťahy.

Sociálne média sú nástrojom, ktorý poskytuje aktualizované informácie a novinky zo spoločnosti OEM Automatic. Môžete sa s nami spojiť na sieti LinkedIn, Facebook alebo prezerať produktové videá na YouTube kanále.

TECHNICKÁ PODPORA Naši produktoví špecialisti pracujú vždy s úzkym rozsahom produktov, ktorý im umožňuje stať sa odborníkmi v danej aplikačnej oblasti. Sú ochotní sa s Vami stretnúť na zákazníckych schôdzkach, počas školení, výstav alebo ostatných stretnutí.

ZÁKAZNÍCKA PODPORA Akokoľvek nás kontaktujete, či už telefonicky alebo e-mailom, vždy sme pripravení odpovedať na vaše otázky. Naša zákaznícka podpora Vám podá informáciu o dodaní produktu, cene alebo odpovie všeobecné technické záležitosti. Sme vám k dispozícii vo všedné dni od 8:00 do 16:30 hodín.

WEBOVÉ STRÁNKY Na našich webových stránkach nájdete aktuálne informácie o spoločnosti, jednoducho vyhľadáte informácie k požadovaným produktom.

ZÁKAZNÍCKY ČASOPIS Náš zákaznícky časopis Spravodaj vychádza trikrát ročne a rozosielame ho našim zákazníkom. V spravodaji informujeme zákazníkov o produktových novinkách a zaujímavom dianí v OEM Automatic, u našich dodávateľoch či vo svete automatizácie.

TLAČENÉ MATERIÁLY Každý výrobok je detailne popísaný v tlačených produktových brožúrach, letákoch alebo elektronickej podobe na webových stránkach. Pri produktoch je uvedený technický popis, nákresy, vysvetlivky, objednacie čísla a kontakt.


SPOLOČENSKÁ ZODPOVEDNOSŤ Rovnako ako celá skupina OEM, aj spoločnosť OEM Automatic prijala etický kódex, ktorý je pre OEM Automatic a ich zamestnancov vodítkom ako vystupovať v rámci svojích podnikateľských aktivít a vnútorných vzťahov. OEM Automatic rozvíja spoločensky zodpovedné aktivity a podporuje vzdelávanie, neziskové organizácie a ekológiu.

POCTIVOSŤ

ODHODLANIE

ŠETRNOSŤ

ODBORNOSŤ

FLEXIBILITA

ORIENTÁCIA NA VÝSLEDKY

DOSTUPNOSŤ

PRACOVNÁ SPOKOJNOSŤ


POZERÁME SA DOPREDU Aby sme zaistili našu pozíciu vedúceho hráča v automatizácii, nestačí iba držať krok s vývojom, ale musíme sa aktívne do vývoja zapojiť. Globalizáciu, digitalizáciu a udržateľnosť sme označili ako tri hlavné oblasti našeho ďalšieho rastu. GLOBALIZÁCIA

UDRŽATEĽNOSŤ

S rastúcou globalizáciou sa v podnikaní začínajú objavovať

Podporujeme udržateľný rozvoj, čo znamená prijatie dlhodobých

madzinárodní hráči a cezhraničný obchod sa stáva jednoduchší

environmentálnych spektov a dosiahnutie rovnováhy medzi

a tím rastie jeho objem. Neustále rozvíjame naše služby

sociálnymi a finančnými požiadavkami. Náš udržateľný prístup je

elektronického obchodovania, aby sme uspokojili potreby

ovplyvnený zákazníkmi, dodávateľmi, zamestnancami, akcionármi

zákazníkov, zlepšili kvalitu našich služieb a vnútorných postupov.

a spoločnosťou, ktorí ho od nás očakávajú a požadujú. Finančná

Malo by byť jednoduché obchodovať s OEM Automatic.

stabilita je základným predpokladom pre investovanie do

DIGITALIZÁCIA

budúceho udržateľného rastu podnikania. Vo svete neustálych zmien sa musíme rozvýjať.

Internet vecí a Priemysel 4.0 sú dnes v priemysle a digitalizácii zavedené termíny. Nové, chytré riešenia a prepojenia podnikov

Hlavným zameraním našej budúcej udržateľnosti je byť finančne

vytvárajú nové možnosti, ale tiež ukladajú nové požiadavky na

stabilní so ziskovým rastom, znižovať negatívny dopad na

výrobu a odborné znalosti. V OEM Automatic sa snasnažíme o

životné prostredie, udržiavať vysokú úroveň obchodnej etiky, byť

udržanie najvyššej úrovne know-how a odborných znalostí v

atraktívni a mať zdrave pracovisko.

každej oblasti. Rozširujeme naše produktové portfólio tak, aby zodpovedalo potrebám zákazníkov.


© 2019/1 - OEM Automatic, s. r. o.

Bratislavská 8356, 917 01 Trnava Tel.: +421 332 400 160 info@oem-automatic.sk www.oem.sk

Profile for OEM International

OEM Automatic SK Prezentácia spoločnosti  

OEM Automatic SK Prezentácia spoločnosti