Page 67

Gurkšnyje šio gėrimo rasite visko: subtilų žolynų aromatą, liežuvio galiuku pajusite muskato skonį, persipinantį su lengvu citrinos dvelksmu, žiupsnį saldumo ir gurkšnį geros nuotaikos. Tie, kurie ragavo pienių vyno, jo skonio ilgai nepamirš. Nusprendę vyno pasigaminti, apsišarvuokite kantrybe ir susitaikykite su mintimi, kad galutinio rezultato laukti teks ilgai. Ir ragaukite šį gėrimą pamažu, neskubėdami. Mėgaudamiesi.

3 litrai 10 l didelių, prasiskleidusių pienių žiedų 6 apelsinai 400 g geltonųjų razinų 500 ml cukraus sirupe konservuotų svarainių 500 g cukraus 3 l vandens Chereso vyno mielės maistingosios medžiagos vynui 3 l indas vynui rauginti dangtelis su plastikiniu vamzdeliu

Parsineštus pienių žiedus 2 valandoms paskleiskite pavėsyje, kad išsibėgiotų juose esantys vabaliukai. Nuo kiekvieno žiedelio nuplėšykite žalius apatinius lapelius ir dalį likusio kotelio – žiedsostį. Geltonus žiedlapius dėkite į švarų indą – jie ir bus vyno pagrindas. Jei paliksite žaliąją žiedų dalį, vynas apkars ir bus neskanus, tad dirbkite kruopščiai ir neskubėdami. Sutvarkę žiedus, švariai (kad liktų tik gelsvas minkštimas be baltos odelės) nulupkite apelsinus ir kiekvieną skiltelę smulkiai supjaustykite. Nuplaukite razinas ir susmulkinkite maisto smulkintuvu. Svarainius (arba smulkintas žaliąsias citrinas – žr. patarimą) išgriebkite iš sirupo. Viską sukrėskite į indą ant pienių žiedlapių ir užpilkite 2 litrais verdančio vandens. Išmaišykite ir, indą užrišę marliniu audiniu, palikite kambario temperatūroje 2 paroms, karts nuo karto pamaišydami. Tuomet viską nusunkite į švarų indą, o tirščius stipriai nuspauskite ir išmeskite. Pakaitinkite 1 litrą vandens iki virimo ir jame ištirpinkite 500 g cukraus bei sirupą, kuriame buvo svarainiai arba žaliosios citrinos. Išmaišykite ir supilkite į indą su sunka, ten pat pilkite ir pagal gamintojo rekomendacijas pasigamintą mielių bei maistingųjų medžiagų tirpalą. Užraugtą pienių vyno misą pilkite į švarų, iškaitintą vyno rauginimui skirtą indą. Uždenkite dangteliu, vamzdelio apatinę dalį įmerkite į buteliuką su vandeniu, kad vynui rūgstant pasišalintų dujos, bet nepatektų oro. Indą pastatykite kambaryje, ramioje vietoje, uždenkite audeklu ir palikite rūgti – rūgimo procesas vyks apie 2 savaites. Nustojus kilti burbuliukams, palaukite dar 1 savaitę – vynas nuskaidrės. Tada per tankų audinį vyną perkoškite ir supilstykite į švarius butelius. Sandariai užkimškite kamščiais ir palikite vėsioje, tamsioje patalpoje. Vynas ramiai bręs 6 mėnesius – gegužę pasigaminę, per Kalėdas jau galėsite ragauti. Skaniausias pienių vynas – brandintas mažiausiai 2 metus.

Patarimas: Jei neturite cukraus sirupe konservuotų svarainių, 3 žaliąsias citrinas susmul-

kinkite ir, užpylę 600 g cukraus, palikite per naktį.

°C

|

Pavasaris 2012

|

Numeris 3

|67

Profile for oC zurnalas

oC Nr. 3 Pavasaris 2012  

Elektroninis Lietuvos maisto tinklaraštininkų žurnalas

oC Nr. 3 Pavasaris 2012  

Elektroninis Lietuvos maisto tinklaraštininkų žurnalas

Advertisement