Page 1

LAUGOMAG

O BC H O D N É C EN T RU M L AU G A RI C I O • 5 m inút o d ce nt ra Tre nč ína • 8 0 0 p a r kov a c íc h m ie s t • Je s e ň 2 0 1 3

Y N Ó P U K É V O V A Ľ Z +

Sprievodca iskrivými jesennými novinkami pre ňu aj pre neho Nové prevádzky

Hravé, hrejivé a horúce

Najnovšie jesenné trendy Módne kolekcie pre jeseň • ŠTÝL a trendy 2013 • Doplnky a šperky oblečenie pre NAJMENŠÍCH • ĽAdová plocha • INFORMÁCIE Z REGIÓNU www.oclaugaricio.sk • Facebook: oc laugaricio • MAPA PREVÁDZOK

M o delka: Z u za na S l i v kov á , Fot o: B a rbora Pe t rí kov á , V i zá ž: M a ry K a y, S t y l i ng: V l a s ové š t ú di o P i e r re M a r t é n


EDITORIÁL

Milí čitatelia, Do rúk sa vám dostáva jesenné vydanie magazínu obchodného centra Laugaricio. Leto tento rok opäť ubehlo veľmi rýchlo, väčšina z nás už má po dovolenkách a teda nám nezostáva nič iné, ako sa opäť pustiť do práce a každodennej rutiny. Aby sme však jeseň privítali s pozitívnym naladením, chceme práve prostredníctvom tohto čísla priniesť kúsok príjemných a dobrú náladu tvoriacich maličkostí aj do vašich všedných dní. Opäť sme pre vás pripravili módne inšpirácie, tipy, užitočné rady a veľa dobrého čítania. Čo sme spolu prežili v lete? V júni sme zahájili sériu lego dní, ktorá odštartovala Medzinárodným dňom detí a pôvodne mala končiť akciou Hurá prázdniny na konci júna. Lego je fenomén, ktorý sa stále drží v popredí a deti ani dospelých snáď nikdy EXKLUZÍVNY neomrzí. Táto hračka AUDIOVIZUÁLNY slúži nielen na zábavu, OBSAH ale rozvíja aj tvorivé a motorické schopnosti detí. S legom sa zabaví celá rodina. Pre veľký úspech sme teda lego nechali deťom k dispozícií na hranie celé 2 mesiace a veru hrať sa k nám chodili desiatky detí každý deň. Akciu určite ešte zopakujeme, takže sa máte na čo tešiť. Zosnímajte QR kód mobilným telefónom, alebo tabletom s aplikáciou na čítanie QR kódov a sledujte video k článku.

Ing.Tatiana Dávidková Marketing OC Laugaricio

EXKLUZÍVNY AUDIOVIZUÁLNY OBSAH Zosnímajte QR kód mobilným telefónom, alebo tabletom s aplikáciou na čítanie QR kódov a sledujte video k článku.

V tom najhorúcejšom lete, na prelome júla a augusta sme pre všetkých, ktorí sa chceli trošku schladiť počas tropických dní, postavili v našej pasáži ľadovú plochu, kde sa mohli aspoň pomyselne presunúť do zimy a zakorčuľovať si na ľadových korčuliach. Ľadová plocha je u nás až do 14. septembra. Preto ak ste doteraz nestihli využiť možnosť prísť si zakorčuľovať, srdečne vás pozývame. Korčuľovanie je samozrejme zdarma. Ak si neprinesiete svoje korčule, radi vám ich požičiame. Plocha je k dispozícii každý deň od 10:00 do 20:00. Vždy v pondelok, utorok a štvrtok o 17:00 sa môžete prísť pozrieť na ukážkové hokejové tréningy s hokejovým klubom Dukla Trenčín. 12. septembra vás pozývame taktiež o 17:00 na nábor HK Dukla do hokejovej prípravky. V októbri sa určite môžete tešiť na Haloween party a obľúbené fotenie s haloweenskou tematikou. Kto obľubuje westerny, už teraz sa môže chystať na veľký „western day“ .

doplnky do spálne v novom štúdiu s domácimi doplnkami Interierdekor, či vychytávky do domácich kúpeľov v novej predajni Manufaktura. Pred odchodom domov určite stihnete nakúpiť v našom supermarkete TERNO, ktorý prešiel veľkým redizajnom a ponúka komfortnejšie a lepšie nakupovanie výrobkov vysokej kvality. V obchodnom centre Laugaricio sa neustále snažíme prinášať vám tie najlepšie možnosti pre nákupy, zábavu a trávenie voľného času. Medzi najväčšie výhody určite patrí dobrá dostupnosť a dostatok parkovacích miest, kde môžete parkovať samozrejme zdarma. Práve u nás môžete ľahko vybaviť svoje obchodné stretnutia, či pracovné schôdzky a zároveň si nakúpiť, navštíviť banku, či čistiareň a ešte si aj ísť zacvičiť do nášho Crunch fitness klubu. U nás naozaj nájdete všetko pod jednou strechou. V neposlednom rade by som chcela pripomenúť možnosť zakúpenia darčekových šekov u nás na správe centra. Poukážky v hodnote 10, 20, či 30 eur vedia byť ideálnym riešením, keď sa neviete rozhodnúť, čím obdarovať svojich blízkych alebo premýšľate nad odmenou

Všetci milovníci modelov autíčok si u nás taktiež prídu na svoje na ich veľkej výstave a samozrejme stále pokračujeme s našimi obľúbenými detskými akciami ako sú sobotňajšie divadielka, či tvorivé dielničky. Okrem akcií a podujatí vás pozývame navštíviť naše nové prevádzky: Tommy Hilfiger Denim a Scotch&Soda, Guess a Napapijri, ktoré čoskoro otvoríme a kde si budete môcť kúpiť nové kúsky do vášho šatníka. Pre toho, kto sa chce dobre najesť určite odporúčame zavítať do našej novej reštaurácie Food Station - La Cultura na 1. poschodí. Po dobrom obede sa môžete zastaviť v novej predajni s nábytkom Meuble a cestou domov kúpiť nejaké

pre svojich zamestnancov. Ak máte akýkoľvek nápad, pripomienku, či požiadavku, sme tu pre vás. Všetky otázky prosím smerujte na náš email info@oclaugaricio.sk. Práve vy, naši návštevníci, ste našou najväčšou inšpiráciou a posúvate nás ďalej. Preto dúfam, že ostanete verní nášmu centru a radi vás tu privítame 7 dní v týždni. Teším sa na vašu návštevu v OC Laugaricio a želám vám všetkým krásne babie leto.


autumn/winter

2013

Príďte si po Mobilnú TV

do predajne Orange v OC Laugarício. Tel.č.: 0905 402 401


trenčianska INTERNETOVÁ tv

Furmanské preteky v Trenčianskej Turnej 2013

Stanley Cup v Trenčíne Mesto pod hradom Matúša Čáka opäť zažilo hokejový ošiaľ. Tentokrát ho vyvolal útočník Chicaga Blackhawks EXKLUZÍVNY AUDIOVIZUÁLNY OBSAH Zosnímajte QR kód mobilným telefónom, alebo tabletom s aplikáciou na čítanie QR kódov a sledujte video k článku.

Marián Hossa, ktorý priniesol do tohto mesta Stanley Cup. Do Trenčína tak znovu prišla najprestížnejšia trofej, o ktorú každoročne bojujú hráči v NHL. Pre fanúšikov, ktorí sa tu zišli z celého Slovenska a okolitých krajín, sa naskytla možnosť sa so Stanley Cupom vyfotiť a zažiť tak nezabudnuteľný zážitok.

V areáli Patlíková n e ď a l e k o Trenčianskej Turnej sa i počas tohtoročného leta uskutočnili Furmanské preteky, ktoré sa stali už akousi tradíciou. Desiatemu ročníku pretekov skutočne prialo počasie, a tak sa súťažiaci i návštevníci mohli tešiť aj z horúcich slnečných lúčov. Furmani so svojimi koňmi absolvovali tri neľahké disciplíny, v ktorých preukázali zručnosti ale i fyzickú silu. O pár metrov ďalej od areálu, v ktorom súťažili, prebiehala ďalšia súťaž, no tento raz už vo varení gulášu. Lahodná vôňa, no najmä tajné ingrediencie sprevádzali 13 tímov, ktoré si medzi sebou zmerali kulinárske schopnosti. Na záver nechýbala ani ľudová veselica, ktorá ponúkla množstvo zábavy po náročnom dni na horúcom slnku.

Nový šat trenčianskeho nábrežia Viac zelene? Divadlo? Obytná zóna, kancelárie či nová dominanta mesta? Na tieto otázky, ale aj na mnohé ďalšie sa odborným okom pozrela skupina odborníkov s cieľom navrhnúť novú podobu nábrežia, ktoré bude prepojené s historickým jadrom, podčiarkne identitu mesta a vráti do jeho ulíc ľudí a s nimi i pulzujúci život.

Mimoriadne MsZ v Trenčíne 22.7.2013 Štvrtý júlový pondelok prebehlo pod Trenčianskym hradom mimoriadne z a s a d n u t i e M e s t s k é h o zastupiteľstva. Diskutovalo sa o majetkových prevodoch, premávke v meste, o programovom rozpočte mesta a mnohých ďalších témach.

Tour de Baška odštarovala Zdolávanie miest a dedín Trenčianskeho kraja na bicykli začal Jaroslav Baška, jeden z kandidátov na župana, piaty júlový deň, symbolicky na sviatok Cyrila a Metoda. Na dvojkolesovom tátošovi plánuje prejsť cez letné mesiace stovky kilometrov. Navštíviť chce všetky mestá a obce v našom kraji. Všetkých športu chtivých rád privíta vo svojom cyklistickom tíme.

Gagarinov pohár opäť v Trenčíne Najprestížnejšie ocenenie, ktoré Kontinentálna hokejová liga ponúka, si mohli obzrieť priaznivci hokeja opäť v Trenčíne. Dominik Graňák, ktorý druhý rok po sebe vyhral so svojím tímom OHK Dinamo Moskva Gagarinov pohár, sa prišiel pochváliť a súčasne i poďakovať rodnému mestu, kde práve vďaka HK Dukla Trenčín začal s hokejom. Množstvo jeho priaznivcov tak malo príležitosť sa s ním vyfotiť či získať podpis, no Dominik okrem takýchto pamiatok ponúkol i zaujímavé informácie.

Realita a či fatamorgána? N e ľ ú t o s t n é augustové slnko nás ani trochu nešetrilo a teploty vyháňalo vysoko do červených čísel. Pramienky potu, smäd a taká letná lenivosť či malátnosť sú bežné sprievodné príznaky, ale čo robiť, keď vidíte, ako sa po trávniku promenádujú dvojhrbé ťavy poctivo prežúvajúce lúčne byliny?

Podinovecký malotraktor 2013 Hluk silných motorov, veľká konkurencia, množstvo prekážok, náročný povrch, blato či voda. Nielen týmto, ale aj mnohým ďalším výzvam museli čeliť súťažiaci na svojich domácich traktoroch v Mníchovej Lehote. Ich odhodlanosť a úsilie sa im však vyplatili, keďže počas celých pretekov bolo krásne počasie, povzbudzovalo ich množstvo divákov a všade vládla dobrá nálada. zdroj: www.trencianska.tv


MESTSKÝ FESTIVAL ĽUDOVEJ KULTÚ RY A ZÁB AVY

PRI TRENČIAN S K N Á E R EJ 2013 B 2 0 . – 2 1. s e p te m b e r Mierové námestie

POLEMIC

FUNNY FELLOWS

BANDA Sama Smetanu

LELIWA JAZZ BAND ragtime banjo band z Poľska

DIVADLO MAŠKRTA O haluštičke zbojníckej dievčičk e

HAMAR MUSIC ORCHESTRA veľký dychový orchester z Nórska DIVADLO BEZ OPONY Na skle maľované

burčiakom REMESELNÝ JARMOK s nie na koňoch a inými dobrotami • voze ivé dielničky • maľovanie na tvár • tvor veľa iných • heligonkári z Prietrže a atrakcií a zábavy

Viac informácií o festivale nájdete na www.visittrencin.sk

O R G A N I Z ÁT O R O M F E S T I VA L U J E


Nová predajňa v OC LaugariCiO

Špeciálna akcia

Záclony I šIjeme na mIeru I dodanIe do 2 týždňov I vIeme doladIť aj tapetu

www.meuble.sk


AUTOUMYVÁREŇ OC LAUGARÍCIO

Autoumyváreň na parkovisku OC Laugaricio

Na jeseň máme radi tradičné jedlá

NAŠA PREVÁDZKA

www.cubeplus.sk

S príchodom jesene a tým aj chladnejšieho počasia sa začína meniť i náš jedálniček. Kým v lete nepociťujeme až takú veľkú potrebu jesť a stačia nám ľahké jedlá ako sú zeleninové šaláty, či ovocie, v jesennom období a zime automaticky inklinujeme ku tradičným jedlám. Na jeseň a v zime sa už náš organizmus

potrebuje tzv. stiahnuť do seba, doplniť zásoby na zimu a nabrať teplo, ktoré môžeme načerpať aj prostredníctvom upraveného jedálnička. V reštaurácii Don Papas nájdete okrem stálej ponuky jedál aj ponuku denného menu tvoreného z tradičných jedál obohatených o suroviny, ktoré dozrievajú práve na jeseň. Aktuálne denné menu nájdete na www.oclaugaricio.sk a www.donpapas.sk. Tešíme sa na vašu návštevu.


Móda pre ňu

V žiari jesenných farieb Chladnejšie dni so šarmom, noblesou a eleganciou

BUSHMAN C&A KENVELO

MR JEANS

WRANGLER M&S

NEW YORKER

LEVI´S

KENVELO Tričko, bunda, džínsy, tenisky info o cene v predajni

BUSHMAN Tričko 27,60€ Nohavice 79,60€ Bunda 119,60€ Sandále 79,60€ Šatka 19,60€ Náhrdelník 31,60€

MR JEANS Košeľa Street One 45,99€ Kožená bunda Street One 219,99€ Džínsy Devergo 92,95€ Opasok Lerros 25,95€ Šatka Street One 25,99€ Topánky Lasocki CCC 69,95€

M&S Blúzka 39,99€ Džínsy 31,99€ Kabelka 44,99€ Topánky 28,99€

NEW YORKER Bunda 34,95€ Tričko 12,95€ Taška 19,95€ Legíny 19,95€ Bižutéria 4,95€ Topánky 29,95€

LEVI´S Tričko 35€ Džínsy 110€ Tenisky Lacoste OFFICE SHOES info o cene v predajni

8

C&A Bunda 59€ Nohavice 19€ Tričko 15€ Šatka 9€ Lodičky Tamaris ROBEL 34,95€ WRANGLER Blúzka 22,49€ Džínsy 99,99€ Topánky Lasocki CCC 69,95€

“130 obchodov na jednom mieste.”


Objavte nové romantické trendy

O

slnivé jesenné kolekcie vo veľkom zaplňujú prehliadkové móla, preto aj vy nechajte čerstvý jesenný vánok preniknúť do vášho šatníka a inšpirujte sa novými, sviežimi a hrejivými kombináciami. Hoci po lete nám ostali už len krásne

spomienky a bronzový odtieň na pokožke, nič nám nebráni nechať letnú energiu, hravosť a farebnosť príjemne nás zohrievať v trendy outfitoch aj počas jesenného obdobia. Explózia farieb sa zďaleka nekončí a v jesennom šatníku budú prevládať tlmené, ale zato sýte a

intenzívne farby. Top farbami túto sezónu sú púdrová ružová, pastelová modrá, vínovočervená a žltá. Nebojte sa obliecť vo farbách jesene a stavte na výrazné bundičky, saká, svetríky, či košele. Prvenstva sa zubami-nechtami držia výrazné potlače, vzory, kárované látky, koža a rifľovina, no stále nič nepokazíte ani klasickými legínsami či XXL kabelkou. Nezabudnite však, že na jeseň sa nosí kvalita, plátené kabelky preto odložte a stavte na kvalitnejšie kožené kúsky v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch. Keď nôžky schováte do teplejších

CROPP TOWN

MUSTANG S.OLIVER

čižmičiek alebo kotníčkových topánok, nemusíte sa vzdať ani sukien, či šiat. Ak ich skombinujete s teplejším zvrškom a šatkou, budete retro, budete šik, ale hlavne, bude vám príjemne teplúčko. Nezabudnite ani na doplnky, pretože túto sezónu dostali zelenú masívne a dominantné šperky. Ženské, elegantné, nežné, odvážne, romantické, rokerské a ešte mnoho, mnoho ďalších možností vám ponúkajú nové jesenné kolekcie. Nezľaknite sa ani chladnejších dní a nájdite si svoje nové jesenné ja.

BOARD PARADISE

HOUSE GAUDI TOM TAILOR RESERVED

MUSTANG Tričko 19,99€ Košeľa 35,99€ Bunda 88,99€ Džínsy 99,99€ Tenisky Lacoste OFFICE SHOES info o cene v predajni

S.OLIVER Sukňa 59,99€ Košeľa 39,99€ Sako 99,99€ Topánky Tamaris ROBEL 49,95€

CROPP TOWN Kabát 49,99€ Košeľa 16,99€ Džínsy 29,99€ Čižmy 44,99€

BOARD PARADISE Bunda DC 79,95€ Tričko Roxy 19,95€ Džínsy DC 74,95€ Opasok Roxy 25€ Taška Vans 60€ Tenisky DC 49,46€

RESERVED Tričko 7,99€ Košeľa 26,99€ Sukňa 16,99€ Taška 34,99€ Topánky 69,99€ Bižutéria 9,99€

HOUSE Sukňa 12,99€ Bunda 47,99€ Košeľa 24,99€ Bižutéria 5,99€ Topánky 39,99€

GAUDI Tričko 46,50€ Sako 62€ Džínsy 93,50€ Topánky 104€

TOM TAILOR Košeľa 89,95€ Bunda 69,95€ Džínsy 99,95€ Tenisky Lacoste OFFICE SHOES info o cene v predajni

9


Móda pre neho

Staňte sa trendsetterom

Vkusné jesenné kombinácie pre mužov

LEE COOPER

BUSHMAN

MR JEANS

M&S

NEW YORKER

LEVI´S

LEE COOPER Košeľa, tričko, džínsy, sveter, opasok info o cene v predajni Topánky Lasocki CCC 39,95€ M&S Nohavice 22,99€ Sveter 28,99€ Košeľa 37,99€ Topánky 72,99€

BUSHMAN Košeľa 67,60€ Nohavice 79,60€ Bunda 139,60€ Topánky 99€ NEW YORKER Mikina 19,95€ Vesta 39,95€ Nohavice 29,95€ Čiapka 10,95€ Topánky 9,95€

“Najširší mix značiek v Trenčianskom kraji”

10

C&A

LEE

MR JEANS Tričko Devergo 24,95€ Bunda Devergo 59,95€ Šatka Lerros 18,95€ Opasok 23,99€ Džínsy Devergo 95,95€ Topánky Ceasare Cave CCC 44,90€

C&A Bunda 49€ Nohavice 20€ Tričko 7€ Opasok 5€ Topánky BAŤA 64,99€

LEVI´S Košeľa 32,50€ Džínsy 95€ Topánky Ceasare Cave CCC 44,90€

LEE Tričko 49,99€ Džínsy 84,99€ Topánky Ceasare Cave CCC 44,90€


Štýlovo aj na jeseň

P

ri vytváraní nových módnych kolekcií návrhári nemysleli len na nežnejšie pohlavie, ale farbisto sa vyhrali aj s trendy kúskami pre silnejšie polovičky. V kolekciách pre pánov dominujú taktiež pastelové farby, najčastejšie sa objavujú modrá, zelená, hnedá, sivá či nesmrteľná čierna, no pre tých, ktorí sa neboja experimentovať a vyniknúť, si návrhári pripravili aj kombinácie v bordovej i žltej farbe, no neobišli ani ružovkasté, či vínové odtiene. Túto sezónu majú páni skutočne širokú paletu možností,

ktorá im umožňuje obliecť sa trendovo, elegantne, aj športovo a nestratiť pritom ani kúsok zo svojho osobného pohodlia. Siahnuť totiž môžu po klasických svetríkoch či sakách, zohriať sa v šuštiakových, rifľových, ale aj kožených bundách, no svoje čaro nestratili ani klasické vesty, či nestarnúce mikiny. Stereotypu sa vyhla aj spodná časť odevu, hitom tejto sezóny sa stali rôzne materiály, farby aj strihy, možnosti sú neobmedzené; od klasických čiernych, cez rifle, až po maskáče. Aby bol celý

CROPP TOWN MUSTANG

RESERVED

S.OLIVER

HOUSE

GAUDI

outfit kompletný, chýbajú už len doplnky, a tých je skutočne neúrekom. Vybrať sa dá zo šiltoviek, čiapok, šálov a šatiek, ale aj z rôznych tašiek, ruksakov a opaskov. Zaujať nejednu dámu vám môže pomôcť nedbalý chlapčenský look, športovo-elegantný outfit, či vzhľad silného a upraveného muža. Možnosti sú neobmedzené, je len na vás, čo si vyberiete a v čom necháte vyniknúť svoj osobitý štýl.

BOARD PARADISE

TOM TAILOR

MUSTANG Mikina 69,99€ Bunda 119€ Rifle 79,99€ Topánky Ceasare Cave CCC 44,90€

S.OLIVER Tričko 19,99€ Džínsy 49,99€ Mikina 69,99€ Topánky BAŤA 49,99€

CROPP TOWN Vesta 39,99€ Mikina 26,99€ Tričko 7,99€ Nohavice 34,99€ Ruksak 29,99€ Tenisky 34,99€

BOARD PARADISE Šiltovka Nike 23€ Tričko DC 29,95€ Mikina Vans 60€ Nohavice DC 55,96€ Tenisky DC 89,95€

RESERVED Nohavice 29,99€ Sako 59,99€ Tričko 12,99€ Opasok 19,99€ Topánky 69,99€

HOUSE Nohavice 27,99€ Opasok 9,99€ Tričko 9,99€ Košeľa 22,99€ Topánky 27,99€

GAUDI Tričko 52€ Sako 185€ Nohavice 103,50€ Topánky 125€

TOM TAILOR Košeľa 59,95€ Bunda 79,95€ Nohavice 69,95€ Opasok 25,95€ Topánky Ceasare Cave CCC 44,90€

11


Móda pre nás

Babie leto

Podľahnite jeho čaru

LINDEX

ORSAY

TALLY WEIJL

CAMAIEU

W LINIE

bepon MOZOLANI FITNESS SHOP

PROMOD

TALLY WEIJL Tričko 12,95€ Džínsy 29,95€ Kabát 29,95€ Baleríny 12,95€

ORSAY Koženková bunda 39,95€ Tričko 9,95€ Džínsy 36,95€ Topánky Tamaris ROBEL 55,95€

CAMAIEU Sako 34,95€ Džínsy 39,95€ Top 19,95€ Baleríny 14,95€ Taška 24,95€ Opasok 7,95€

LINDEX Top 24,95€ Nohavice 34,95€ Pulóver 19,95€ Bižutéria 7,95€ Topánky BAŤA 79,99€

PROMOD Žakárová sukňa 34,95€ Blúzka 24,95€ Etno náhrdelník 12,95€ Topánky 69,95€

W LINIE Bunda, nohavice, tričko info o cene v predajni Topánky Tamaris ROBEL 34,95€

BEPON Tričko 25,90€ Rifľové legíny 33,90€ Topánky BAŤA 64,99€

MOZOLANI FITNESS SHOP Džínsy UNCS 59,90€ Mikina UNCS 79,90€ Tričko UNCS 31,90€ Gainer 2800g 38,90€ Tenisky DC BOARD PARADISE 89,95€

“Zažiť, baviť sa, nakupovať” 12


Horúce jesenné kombinácie

VIGOSS

D

okonale zladené, mladistvé a trendy. Také sú, bezpochyby, jesenné kombinácie, ktoré k nám ešte horúce dorazili z prehliadkových mól. Čo je však ešte dôležitejšie, ako výborne sediace a moderné oblečenie, je pocit pohodlia a osobitosti. Buďte trendový a in, ale nezabudnite byť

samým sebou a cítiť sa výborne v tom, čo nosíte. Keď k tomu pridáte úsmev na perách a príjemnú spoločnosť, výsledok bude perfektný. Už len dodáme, že pri výbere outfitu je dôležité riadiť sa aktuálnym počasím, nie kalendárom a zvoliť si vhodné a primerané oblečenie,

KARA

aby ste sa cítili príjemne a sebaisto. S tým súvisí aj výber oblečenia v závislosti od udalosti či aktivity, na ktorú sa chystáte. A nezabudnite, nie je ani také dôležité, čo nosíte, ale ako to nosíte. Takže hlavu hore a hor sa naprieč jesennému obdobiu.

KARA

vigoss

Ako byť túto jeseň ženská, trendy a elegantná aj s XXL veľkosťou - skúste CECIL! Každá žena by mala poznať svoju postavu, pretože iba určením veľkosti výber nekončí. Znalosť proporcií svojho tela je totiž základom správneho obliekania. Ak je vaša postava napríklad tvarovaná ako jablko – širšie ramená, väčšie bruško a malý zadoček, dá sa za vašu problematickú partiu považovať bruško. V prípade, že ste tvarovaná skôr ako hruška, vašimi problematickými partiami sú boky a stehná. Žiadny z týchto “handicapov” však pre módnu značku CECIL nie je neriešiteľný.

ESPRIT

ESPRIT

VIGOSS ONA Tričko Mavi 49,95€ Vesta Mavi 79,95€ Džínsy Mavi 69,95€ Topánky Lasocki CCC 27,90€

VIGOSS ON Tričko Colins 29,95€ Džínsy Mavi 79,95€ Mikina Colins 54,95€ Tenisky Lacoste OFFICE SHOES info o cene v predajni

ESPRIT ONA Podprsenka 27,95€ Nohavičky 18,95€

ESPRIT ON Pánske boxerky 37,95€

KARA ONA Kožený kabát Nektarina 289,90€ Kožená kabelka 112€ Šaty W LINIE info o cene v predajni Topánky Tamaris ROBEL 55,95€

KARA ON Kožená bunda Duval 155€ Kožená kabela Apples 95€ Tričko Devergo MR JEANS 24,95€ Džínsy Cross MR JEANS 59,95€ Topánky Baťa 74,99€

Cecil ponúka ležérnu módu pre ženy, ktoré sú aktívne, spoločenské, túžia byť trendy a šik a chcú pohodlné oblečenie. Jedná sa o nemeckú značku založenú v roku 1989, ktorá je mimo iného vďaka svojej schopnosti splniť všetky priania “ baculiek” , obľúbená ženami vo viac než 8 zemí Európy. Kladie pritom dôraz na kvalitné materiály a perfektne pasujúce strihy. Aby však mohla uspokojiť všetky vaše priania, je potrebné poznať pár trikov, vďaka ktorým vám pomôžeme docieliť skvelý vzhľad. Poznajte svoju postavu. Viete, čo vám pristane. Vďaka určeniu typu postavy môžete zvýrazniť svoje prednosti a zamaskovať nedostatky, najprv teda určiť, či patríte napríklad medzi “jablká” či “hrušky”, a vedieť ako vyrovnávať svoje proporcie. Ak vyberáte top, pohrajte sa s

farbami a potlačou. Pre postavy v tvare jablka to znamená, že by si mali vyberať topy s tmavými farbami a potlačou, vďaka čomu ľahšie skryjú väčšie bruško. Pre postavu typu hruška je rada nasledujúca – použiť top, vďaka ktorému zvýrazníme dekolt a odpútame teda pozornosť od bokov.

Voľte správny strih nohavíc a sukní. Aký je ten správny strih pre váš typ postavy? Žena s postavou v tvare jabĺčka by mala nosiť nohavice a sukne strihané tzv. ”do pása”, voľnejšie cez bruško, užšie cez nohy a vyvarovať sa širokým strihom. Môžu si dovoliť stredne tmavé i svetlé farby. V prípade žien s postavou v tvare hrušky je potrebné, aby si vyberala také nohavice a sukne, ktoré sú strihané do pása, ktorý je užší. Voľnejšie by mali byť cez boky a stehná. Vhodnejšie sú tmavšie studené farby, ideálna je farba čierna. Voľte vhodný materiál a veľkosť, pričom vhodný materiál by vás nemal obopínať. Zároveň by ste nemali kupovať oblečenie o číslo menšie, ale ani väčšie. Buďte samy sebou! Nesnažte sa zbesilo držať módneho diktátu a noste módu, v ktorej je vám príjemne. Aj pri dodržiavaní zásad, ktoré lichotia vašim proporciám, vyberajte oblečenie, ktoré sa vám páči a vyhovuje vášmu štýlu.

Nová značka v predajni Esprit


Šport

Funkčné oblečenie Do fitka aj do prírody A PRO SPORT Ona: Bežecká bunda 85€ Bežecké legíny 70€ Bežecké tričko 35€ Bežecké tenisky 120€ Šiltovka 23€ On: Bežecká bunda 80€ Bežecké šortky 50€ Bežecké tričko 28€ Bežecké tenisky 190€ Šiltovka 23€

NORD BLANC Ona aj On Info o cene v predajni

TERMOVEL Ona: Tielko Litex 28,09€ Tričko Litex 23,52€ Nohavice 51,80€ Topánky NORD BLANC info o cene v predajni On: Tričko s kapucňou Nebbia 26,66€ Tričko krátky rukáv Nebbia 21,45€ Tepláky Nebbia 31,59€ Topánky NORD BLANC info o cene v predajni

A PRO SPORT

NORD BLANC

MAMMUT Ona: Tričko 62,17€ Nohavice 118,40€ Softshellová vesta 140,40€ Topánky NORD BLANC info o cene v predajni On: Tričko 26,07€ Nohavice 106,56€ Vesta 86,28€ Topánky NORD BLANC info o cene v predajni

ADIDAS Ona: Tričko 37,95€ Nohavice 54,95€ Tenisky 129,95€ On: Tričko 27,95€ Kraťase 39,95€ Tenisky 129,95€

MAMMUT EXISPORT Ona: Kabát 39,99€ Nohavice 17,99€ Tričko 14,99€ Baleríny 9,99€

TERMOVEL

On: Tričko 9,99€ Nohavice 19,99€ Tenisky19,99€

14


Pohyb je najlepšia medicína Žijeme v spoločnosti, ktorej charakteristickým znakom je nedostatok pohybu. Považujeme za celkom normálne, že väčšina z nás denne presedí v priemere 12 hodín. Niet sa potom čo čudovať, že sme

malátni, sklesnutí a slabí. Zabudli sme totiž na to, že náš organizmus je nastavený na pohyb. Denne preto potrebujeme pohybové stimuly, ktoré udržiavajú a rozvíjajú naše telesné schopnosti. Nedostatok pohybu Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) hovoríme o nedostatku pohybu vtedy, keď je naša telesná aktivita menšia ako 150 minút miernej záťaže za týždeň. To zodpovedá 30-im minútam športu 5 krát do týždňa.

Z geneticky naprogramovaného bežca sa stal človek chronickým „vysedávačom“, pracujúcim prevažne duševne. Zatiaľ čo naši predkovia v dobe kamennej denne absolvovali ako lovci a zberači 20 až 40 km, dnešný človek prejde denne asi 4 km (cca. 6000 krokov). Ešte pred 100 rokmi ľudia telesnou aktivitou spotrebovali 90 % získanej energie, dnes je to vďaka „technickej revolúcii“ ani nie 1 percento. Tento obrovský pokles fyzickej aktivity nemôže ostať bez následkov na ľudský organizmus.

Následky nedostatku pohybu Nedostatok pohybu je pre naše zdravie rizikovým faktorom číslo 1. Podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zomrie na jeho následky ročne asi 3,2 miliónov ľudí (1 človek každých 6 sekúnd). Okrem toho s pribúdajúcim vekom a znižujúcou sa kondíciou stále stúpa počet ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc (pri chôdzi, obliekaní, jedení, toalete atď.), ako aj spotreba liekov. Ochorenia spôsobené nedostatkom pohybu – označované aj ako „civilizačné“, alebo „choroby blahobytu“ - zasahujú najrôznejšie orgány a systémy orgánov a zároveň vplývajú na celý organizmus: • • (kosti, aparát • • • • •

EXISPORT

ADIDAS

srdcovo-cievny systém aktívny (svalstvo) a pasívny chrupavky atď.) pohybový tráviaci systém hormonálny systém vegetatívny nervový systém centrálny nervový systém imunitný systém

Aktivovanie svalstva – nevyhnutný predpoklad pre udržanie zdravia Pri pohybe vo všeobecnosti, a pri športe zvlášť, sa v závislosti od rozsahu, intenzity a trvania viac alebo menej aktivizuje svalstvo. Používanie alebo nepoužívanie svalstva má rozhodujúci význam pre duševno – duchovno – telesnú výkonnosť a tým zásadným spôsobom vplýva na spôsob života, každodenné činnosti a s tým spojenú spokojnosť a zmysluplnosť života. Nasledujúce aktivity sú najvhodnejším prostriedkom, ako sa vyhnúť ochoreniam z nedostatku pohybu: 1. Vytrvalostné športy (beh, bicyklovanie, chôdza, plávanie a pod.) na udržanie a zlepšenie výkonnosti srdcovo-cievneho systému ako aj na zníženie rizikových faktorov degeneratívnych srdcovo-cievnych ochorení. 2. Športy orientované na silu (posilňovanie) na udržanie resp. zväčšenie svalovej hmoty, na posilňovanie kostí resp. prevenciu rednutia kostí, ako aj zlepšenie držania tela a pod. 3. Športy orientované na pohyblivosť a ohybnosť (gymnastika, joga, strečing) na udržanie resp. zlepšovanie bežných činností, zlepšenie držania tela a prevencie proti zraneniam. 4. Športy orientované na koordináciu, rovnováhu a šikovnosť (gymnastika, bicyklovanie, slackline) predovšetkým ako prevencia pred úrazmi a zraneniami, na tréning mozgu a uvoľnenie psychického napätia. V predajni INTERSPORT nájdete vyškolený personál, ktorý Vám ochotne pomôže pri správnom výbere športových potrieb tak, aby sa pre Vás pohyb stal radosťou. INTERSPORT

A3 SPORT

Ona: Košeľa Icepeak 29,99€ Nohavice Icepeak 59,99€ Bunda Icepeak 99,99€ Topánky Mammut 119,99€ On: Tričko Icepeak 24,99€ Nohavice Icepeak 59,99€ Bunda Icepeak 89,99€ Topánky Mammut 119,99€ A3 SPORT

INTERSPORT

Ona: Legíny 47,90€ Športová podprsenka 24,90€ Mikina 54,9€ Tenisky 94,90€

15

On: Mikina 31,60€ Tepláky 15,60€ Tričko 17,60€ Tenisky 44,90€


Do školy a škôlky Deti

Oblečenie pre deti

lindex lindex lindex

lindex

LINDEX Šortky 14,95€ Sveter 16,95€ Legíny 8,95€ Topánky 19,95€ Šál 9,95€ Sponky BIJOU BRIGITTE 2,50€ Prsteň BIJOU BRIGITTE 3,95€ Plyšový medvedík NAOMI 6€

C&A

LINDEX Nohavice 16,95€ Košeľa 16,95€ Tričko 16,95€ Topánky BAŤA 25,99€

C&A

LINDEX Šortky 19,95€ Tričko 7,95€ Košeľa 17,95€ Legíny 9,95€ Topánky 19,95€ Vesta 19,95€ Krhlička NAOMI samostatne 4,50€, naaranžovaná 18,40€

LINDEX Džínsy 19,95€ Košeľa 19,95€ Vesta 19,95€ Mikina 14,95€ Topánky BAŤA 29,99€ Vtáčia búdka NAOMI 16€

Desigual

C&A C&A Mikina 12€ Nohavice 12€ Tričko 7€ Čiapka 9€ Topánky Micky Mouse CCC 19,95€

C&A Mikina 12€ Tričko 3,50€ Sukňa 9€ Čiapka 9€ Legíny 2,50€ Topánky CCC 19,95€

DESIGUAL Rifle 59€ Tričko 39€ Bunda 59€ Balerínky BAŤA 24,99€

16

C&A Bunda 39€ Nohavice 19€ Tričko 7€ Topánky Walky CCC 15,95€ Slamená terčovnica priemer 650 mm BILIARD 19,80€ V ponuke aj trojnožka na slamenú terčovnicu BILIARD 19,99€

C&A Tričko 5€ Nohavice 15€ Mikina 15€ Topánky Walky CCC 19,95€ Luk Filip BILIARD 17,40€ Šíp BILIARD 2,95€/kus Rukavica na lukostreľbu 13,20€


C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

nová kolekcia jeseň 2013 ASTER-04 Dostupné farby: hnedá, čierna

89,90 €

Nová kolekcia JESEŇ 2013


zľavové kupóny • Jeseň2013

ZĽAVA 20%

SHAKER GRÁTIS

pri nákupe oblečenia UNCS nad 40 €

FITNESS SHOP 20% zľava na novú kolekciu Lindex. Nevzťahuje sa na už zlacnený tovar. Zľavy nemožno kombinovať

Pri nákupe oblečenia UNCS nad 40 €- SHAKER GRÁTIS, výhradne iba v predajni Mozolani fitness shop NC Laugarício Trenčín, po predložení kupónu. Akcia platí do 30.09.2013. Zľava platí na novú kolekciu, nedá sa kombinovať s inými druhmi zliav.

ZĽAVA 15%

15% zľava na služby. Tepovanie interiéru a Leštenie karosérie. Táto zľava sa nekombinuje s inými zľavami. Platí do 31.10.2013 Ručná autoumyváreň pri OC Laugaricio / www.cubeplus.sk

na nezlacnený tovar NORDBLANC v OC Laugaricio

Akcia platí od 2.9. do 2.11.2013.

Zľava 20 % na nezľavnený tovar. Zľavy nemožno sčítať. Akcia platí od 2.9. do 30.11.2013

platnosť kupónu do 15.10.2013

PRIDAJ SA K NÁM Po predložení kupónu zľavnené vstupné 4 € Kupón je možné uplatniť 1x pre 1 osobu Niektoré obrázky použité v tomto letáku môžu byť len ilustračné. Informácie o výrobkoch sú prevzaté z katalógov výrobcov alebo iných dostupných zdrojov. Ceny sú uvedené s DPH. Dostupnosť produktov je limitovaná vypredaním zásob. Chyby a omyly v texte a vo vyobrazení sú vyhradené. Vyrobila spoločnosť Euro Mustra, s.r.o. www.euromustra.com


Topánky ako šperk

Prehovoria za vás rôzne farby, materiály a vzory ŽENY Dáma, dievča, rebelka či jemné žieňa? Prezradí vás vaša obuv! Hovorí sa, že čerešničkou na torte každého trendového outfitu sú topánky. My to môžeme len potvrdiť a tešiť sa z bohatej ponuky dámskych črievičiek. Ak sa rozhodnete kráčať na vysokej nohe, môžete si zvoliť klasické lodičky (podotýkame, že špicaté lodičky zažívajú búrlivý comeback) alebo, ak potrebujete väčšiu stabilitu, odporúčame siahnuť po topánkach na platforme, či členkových čižmičkách. Ak preferujete pohodlie, sú pre vás ako stvorené nesmrteľné balerínky, klasické, no komfortné tenisky alebo nežné ženské topánky s jemným opätkom.

MUŽI Podčiarknite celkový dojem

vášho outfitu vhodne zvolenými topánkami. Pre športové typy sú ako stvorené nestarnúce tenisky, ktorých skvelým variantom sú tie, ktoré siahajú až nad členky a na jeseň príjemne zahrejú. Ak je pre vás charakteristický športovo-elegantný look, potešia vás šnurovacie topánky, ktoré dobre sadnú ako k rifľom, tak aj k nohaviciam. Kvalitné kožené topánky by však nemali chýbať v šatníku žiadneho muža, aby mohol elegantne vyraziť na firemný večierok, či inú slávnostnú udalosť.

detské časy a doprajme im topánočky, ktoré po každom kroku blikajú, svetielkujú a ligocú sa, lebo aspoň také, ktoré hrajú farbami, detskými

vzormi, testujú ich šikovnosť farbistými šnúrkami alebo len suchým zipsom. Stavte na kvalitu, komfort a štýl.

4. 5.

3.

6.

DETI Trendy detské topánočky. Dajte zbohom nude. Veselé, farebné, hravé a pestré. Presne takéto topánky by si deti vybrali. A keď sa k tomu pridajú svetelné efekty a trblietanie, žiadne dieťa neodolá. Nechajme ich naplno si vychutnať ich

7.

2.

1.

Dámske topánky 1. Tamaris ROBEL 55,95€ 2. Tamaris ROBEL 34,95€ 3. Lasocki CCC 69,95€

4. Lasocki CCC 27,90€ 5. Lacoste OFFICE SHOES info o cene v predajni 6. BAŤA 79,99€ 7. BAŤA 64,99€

1. 2. 1.

7. 2.

3. 5.

6. 3. 4. 4. 5. Pánske topánky 1. Lacoste OFFICE SHOES info o cene v predajni 2. Lasocki CCC 39,95€ 3. Ceasare Cave CCC 44,90€

Detské topánky 1. BAŤA 25,99€ 2. Walky CCC 19,95€ 3. BAŤA 29,99€

4. Bugatti ROBEL 89,95€ 5. Bugatti ROBEL 79,95€ 6. BAŤA 64,99€ 7. BAŤA 49,99€

19

4. Twinkle OFFICE SHOES info o cene v predajni 5. Micky Mouse CCC 19,95€


Šikovné drobnosti Doplnky

Horúce jesenné vychytávky, ktoré spríjemnia každý váš deň 4. 8.

10. 11.

6.

7. 5.

2.

12.

3.

1.

9.

1.Púzdro na i Phone 5 Guess DATES MOBILE 39,90€ 2.Kniha Dokonalé rande PANTA RHEI 11,90€ 3.Kniha Sama PANTA RHEI 11,90€ 4.Dioptrické okuliare Morgan GRAND OPTICAL info o cene v predajni 5.Slnečné okuliare Carrera GRAND OPTICAL info o cene v predajni 6.Peňaženka Giudi BAGGER 79€ 7.Náušnice SPLEEN 3,99€ 8.Náhrdelník SPLEEN 9,99€ 9.Kožená kabelka LARA BAGS 42€ 10.Vodítko na psa SUPER ZOO 61,33€ 11.Olejový sprchový gél YVES ROCHER 5,90€ 12.Obranný sprej v pere ARMY SPORT 5€

6.

2.

3.

5.

7.

9.

10. 8. 4. 1.

1.Nôž BlackFOX ARMY SPORT 19€ 2.Púzdro na Samsung Galaxy 4 DATES MOBILE 39,90€ 3.Kniha Tajné preteky PANTA RHEI 12,90€ 4.Kniha Svetová vojna Z PANTA RHEI 13,95€ 5.Hodinky Hex STORM 189,90€ 6.Dioptrické okuliare Gant GRAND OPTICAL info o cene v predajni 7.Slnečné okuliare Carrera GRAND OPTICAL info o cene v predajni 8.Peňaženka LARA BAGS 23,50€ 9.Taška LARA BAGS 20,90€ 10.Vodítko na psa SUPER ZOO 8,46€

20


H&M klobúk 19,95 €

H&M náhrdelník 7,95 €

H&M svetrík 19,95 €

H&M topánky 59,95 €

H&M sako 49,95 €

FANN telový píling jahoda a kivi 238ml 3,50 € H&M legíny 7,95 €

Módne doplnky

FANN telový krém jahoda a kivi 250ml 4,50 €

T

en pocit pozná snáď každý z nás. Keď si kúpime menšiu (alebo trošku väčšiu) drobnosť, a už keď ju nesieme v taške z obchodu, radosť z nej nás príjemne hreje pri srdiečku. Pretože máme novú kabelku, ktorú budeme môcť skombinovať takmer s

FANN sprchový gél jahoda a kivi 238ml 3,50 €

hocičím. Pretože sme neodolali opasku, hodinkám, náramku, či krému, ktorý sme vo výklade obzerali už mesiac. Pretože sa už nevieme dočkať, ako sa večer zababúšime do deky a konečne sa ponoríme do deja novej knižky a zabudneme na svet okolo.

Prinášame vám zopár tipov na šik vecičky, ktorými si môžete rozžiariť váš deň. Či siahnete po múdrej knižke, voňavom kréme, koženom opasku, či veselej kabelke, to už necháme na vás.

7.

6.

8. 2.

9. 4. 10. 3.

11. 1.

5.

1.Hodinky Misky STORM 129,90€ 2.Kabelka Cromia BAGGER 90,30€ 3.Opasok Genny BAGGER 17€ 4.Náušnice Miklosko SPLEEN 60€ 5.Náhrdelník Miklosko SPLEEN 190€ 6.Náramok Miklosko SPLEEN 110€ 7.Náhrdelník BIJOU BRIGITTE 14,95€ 8.Náramok BIJOU BRIGITTE 9,95€ 9.Odličovacie mlieko na suchú pleť YVES ROCHER 6,90€ 10.Maska na suchú pleť YVES ROCHER 10,90€ 11.Krém na ruky 2v1 YVES ROCHER 3,90€

21


inšpirujte sa

Objavte novú jesennú kolekciu

Prívesok zo šterlingového striebra od € 25


originalita a kvalita elegancia a ležérnosť úžasný pocit v odevoch značky INFINITE z predajne PRETTY WOMAN

Už nikdy viac! A MESIAC

39 € N KLUBOVÉ ČLENSTVO ZA

pri úhrade celej ročnej čiastky - 468 € naraz

Pranie kobercov

získate ako bonus 2 mesiace zdarma

Akcia 4,99 €/m2

viac info na recepcii , tel: 0911 01 44 55 alebo na www.crunch-tn.sk

čiže 14 mesiacov len za 468 €


GUESS R9 INSTYLE Rep.Ceca.indd 1-2

Už čoskoro v OC Laugaricio...

30-07-2013 15:19:18


Kvetka kupuje kuchyňu Populárna televízna moderátorka Kvetka Horváthová si nedávno vyberala novú kuchyňu. „Veľa ľudí si myslí, že si dokážu navrhnúť a usporiadať kuchyňu sami, ale ja som sa rozhodla dať na rady odborníkov,“ hovorí Kvetka. „Kuchyňu si človek vyberá na niekoľko rokov, preto je to zodpovedné rozhodnutie. Hľadala som kvalitu ako v dizajne, tak vo vyhotovení a funkčnosti.“ Obrátila sa preto na bytových architektov z kuchynského štúdia Oresi. Poďme sa pozrieť, čo všetko jej poradili.

mechanické prvky, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri bezproblémovom fungovaní kuchyne. Pánty musia roky spoľahlivo zatvárať a otvárať dvierka. V Oresi používajú výhradne pánty rakúskej značky Blum. Rovnako dôležité sú stabilné a odolné výsuvné mechanizmy zásuviek. Najpraktickejšie sú takzvané plnovýsuvy, ktoré užívateľovi sprístupnia obsah celej zásuvky. Oresi do svojich kuchýň montuje plnovýsuvy nemeckej značky Hettich, ktorá rovnako ako vyššie spomínaný Blum patrí k popredným svetovým výrobcom nábytkového kovania. Produkty týchto značiek sú všeobecne považované za finančne nákladné, ale Oresi ich výrobky ponúka vďaka dlhodobej spolupráci a obrovským odberom naozaj za mimoriadne nízke ceny. Luxusnú kvalitu si v Oresi môže dopriať prakticky každý. Keď sa nás priatelia pýtajú, aká je tá naša nová kuchyňa, väčšinou im odpovieme ako vyzerá. Je biela, lesklá a kombinovaná so vzorom divej slivky. Ale úvahy o kvalitnej kuchyni by určite nemali začínať pri dizajne.

Ako poznáte dobrú kuchyňu Dobrého návrhára alebo predajcu kuchýň poznáte podľa toho, že sa veľa pýta. Aby mohol kuchyňu správne navrhnúť a zostaviť, musí vedieť, ako jej užívatelia žijú, akú majú v kuchyni prevádzku. Kvetka Horváthová k tomu hovorí: „V Oresi kladú zvlášť veľký dôraz na ergonomické usporiadanie, pri ktorom človeku v kuchyni nič neprekáža, nevytvára si zbytočný neporiadok a všetko má hneď po ruke. V navrhnutej kuchyni nemusím urobiť ani jeden zbytočný krok.“ Aby si Kvetka mohla porovnať kvalitu ponuky od Oresi s inými slovenskými predajcami, vysvetlili jej odborníci, čo je nutné si na novej kuchyni všímať. Snáď najdôležitejším prvkom, ktorý zaručuje trvanlivosť kuchynského nábytku je tzv. kovanie. Nazývajú sa tak

Kúpte teraz kuchyňu historicky najvýhodnejšie V Oresi teraz môžete získať návrh kuchyne v 3D zadarmo a potom nakupovať s Garanciou

najnižšej ceny, získať k tomu predĺženú sedemročnú záruku na nábytok, vyberať si spotrebiče popredných značiek za jedinečné akciové ceny aj s odborným poradenstvom, preniesť atmosféru kuchyne do ďalších častí bytu vďaka nábytku Creativo a ešte k tomu všetkému nakoniec vyhrať späť možno aj všetky svoje peniaze vďaka hre Oresi vracia peniaze. Dokonca môžete vyhrať aj viac, ako ste za kuchyňu zaplatili. Oresi vracia v každom akciovom období stopäťdesiatim šťastným výhercom od desať do sto percent zaplatenej ceny, ale v niektorých mesiacoch dáva zákazníkom až štyri herné kódy. Pri jednom nákupe ste teda v hre aj štyrikrát a vaša výhra celkom môže byť triapolkrát vyššia ako čiastka, ktorú ste pôvodne zaplatili. Oresi je najväčším predajcom kuchýň v Českej republike, v Slovenskej republike má zatiaľ trinásť predajní. To znamená, že sú to kuchyne, ku ktorým má každý blízko. A platí to aj o ich cenách. Kvetka Horváthová si vybrala bielu kuchyňu Pulita. A ktorá sa najviac zapáči vám?


Rozhovor s lekárom dolných končatín. Ateroskleróza je tak zodpovedná za asi polovicu zo všetkých úmrtí vo svete.

Aké sú prvé príznaky kŕčových žíl?

Aké sú najčastejšie cievne ochorenia, s ktorými sa stretávate v bežnej praxi?

MUDr. Miroslav Širila angiológ Pán doktor, čím sa vlastne zaoberá lekár so špecializáciou v angiológii? Angiológia je špecializovaný medicínsky odbor, ktorý sa zaoberá diagnostikou, liečbou a dispenzarizáciou pacientov s ochoreniami cievneho systému. Pod cievnym systémom rozumieme systém žilový a tepenný. Súčasne sa zameriavame na prevenciu vzniku srdcovo-cievnych komplikácií. Aký je momentálny výskyt cievnych chorôb u obyvateľstva? Cievne choroby a cievne poruchy patria v súčasnosti medzi najrozšírenejšie, najzávažnejšie a najpálčivejšie zdravotnícke a sociálne problémy súčasného sveta, vrátane Slovenskej republiky. Na varixy trpí cca 60% dospelej populácie. Ďalšou veľkou skupinou ochorení je aterosklerotické postihnutie ciev, ktoré spôsobuje infarkt myokardu, cievne mozgové príhody či amputácie

Medzi ochorenia žilového systému, ktoré najčastejšie trápia našich pacientov zaraďujeme varixy alebo ľudovo povedané kŕčové žily a potom trombózy žíl, ktoré predstavujú potenciálne riziko ohrozenia života v prípade, že sa komplikujú embóliou do pľúc. K ochoreniam tepnového riečiska potom patrí najčastejšie aterosklerotické zúženie tepien, ktoré môže postihovať cievy v oblasti krku /s rizikom cievnej mozgovej príhody/, cievy na dolných končatinách /s rizikom amputácie/ a cievy obličiek prejavujúce sa zle liečiteľným vysokým krvným tlakom. Medzi často diskutované témy patrí problém kŕčových žíl. Čo sú vlastne kŕčové žily? Kŕčové žily (varixy) sú abnormálne rozšírené, vakovité a kľukaté žily (cievy vedúce krv smerom ku srdcu). Lekársky termín „varixy“ označuje žily hrubé viac ako 3 mm, ktoré sa nachádzajú najčastejšie v oblasti dolných končatín. V širšom zmysle slova sa kŕčovými žilami označujú viditeľné rozšírené cievky a cievy rôznej hrúbky, farby a lokalizácie na dolných končatinách, ktoré môžu byť iba kozmetickým problémom, ale rovnako tak môžu súvisieť aj s vážnymi zdravotnými ťažkosťami.

Ochorenie sa zvyčajne začína nenápadnými príznakmi, ktoré si postihnutý často ani nevšimne. Príznaky tejto civilizačnej choroby má totiž každý druhý Slovák, 75 percent ich však ignoruje. Rizikovou skupinou sú najmä ženy okolo päťdesiatky, ktoré majú za sebou dve až tri tehotenstvá, celý deň v práci sedia, či stoja, majú miernu nadváhu. Medzi prvé príznaky patria pocit ťažkých nôh, únava, pripúchanie v okolí členkov, svrbenie kože, pálenie až kŕče /odtiaľ názov kŕčové žily/. V prípade rozvoja žilovej nedostatočnosti a rozsiahlejších varixov môže stav viesť do vzniku vredu predkolenia, ktorý je vo väčšine prípadov veľmi ťažko zahojiteľný a môže pacienta invalidizovať. Môže za kŕčové žily genetika? K vzniku kŕčových žil často prispieva aj vrodená menejcennosť žilovej steny, ktorá sa podieľa na rozšírení povrchových žíl. Ochorením môžu trpieť preto aj mladí ľudia. Medzi ďalšie rizikové faktory patrí vek, ženské pohlavie, nadváha, nedostatok pohybu sedavé zamestnanie alebo práca v stoji, nedostatok vlákniny, prekonaná trombóza. Môže mať aj nevyhovujúca obuv súvis so vznikom kŕčových žíl? Áno, nevyhovujúca obuv skutočne môže mať súvis so vznikom kŕčových žíl. Najmä vysoké opätky

a ortopedicky nevhodná obuv môže spôsobovať u predisponovaných jedincov rozvoj kŕčových žíl. S akým najkurióznejším prípadom ste sa vo svojej práci stretli? Ťažko povedať, lebo zaujmavých prípadov vídam veľa. Naposledy som mal pána, ktorý ma navštívil pre opúchanie oboch dolných končatín. Sonograficky sme zistil početné spojky medzi žilami a tepnami na ľavej dolnej končatine spôsobujúce pacientovi zlyhávanie srdca. Po ošetrení daného nálezu tepennou výstužou / stentgraftom/ mu nohy odpuchli a zlepšilo sa dýchanie, dnes sa má dobre. Čo by ste chceli odkázať, resp. poradiť našim čitateľom v prevencii cievnych ochorení? Určite zdravý životný štýl, čo je dnes často skloňovaný pojem, o ktorom sa možno všade dočítať. Veľa pohybu /nielen vo fitness centrách, ale napr. aj prechádzky/ zdravá životospráva, redukcia nadhmotnosti a ukončenie fajčenia môžu byť a často sú oveľa dôležitejšie ako množstvo potravinových doplnkov či liekov. V prípade, že sa ochorenie prejaví, je dôležitá včasná diagnostika a správna liečba, oneskorenie v diagnóze býva totiž limitujúcim faktorom vyzdravenia. Ak máte akékoľvek doplňujúce otázky na pána doktora, pripájame emailový kontakt cievy.sirila@gmail.com , kde vám rád zodpovie na vaše otázky.

KORČUĽOVANIE

KAŽDÝ DEŇ OD 1000 DO 2000

2.8.-14.9. VSTUP ZDARMA

ĽADOVÁ PLOCHA Každý pondelok, utorok a štvrtok

1700-18 00

Ukážkové hokejové tréningy pre najmenších s HK Dukla Trenčín

Stretnutia

s hráčmi A-mužstva

Autogramiáda Fotenie v hokejových dresoch HK Dukla Trenčín


Najlepší mix obchodov v Trenčianskom kraji smer Žilina

Ako a kedy sa k nám dostanete

smer smer Tr Trenčianska Teplá

D1

Exit Trenčín Trenčín

61

Trenčín Tr

61

E50

D1

Otváracia doba

pondelok – nedeľa 09:00 – 21:00

pondelok – piatok 06:00 – 21:00

Otváracia doba detského kútika:

Premávajú k nám autobusové linky MHD Trenčín

sobota – nedeľa 08:00 – 21:00

507

Exit Chocholná

Trenčianska Trenčianska Turná

LEN 5 MINÚT OD CENTRA TRENČÍNA

pondelok – nedeľa 10:00 – 21:00

50 E572

smer Bratislava Bratisla va

Otvarácia doba pasáže:

č. 24 (trasa Sihoť), č. 25 (trasa JUH) a č. 27 (trasa Zámostie). Viac informácií na www.oclaugaricio.sk

507

smer Bánovce Bánovce nad Bebr avou Bebravou

PRÍZEMIE

Koho a kde u nás nájdete

6

12 13 14 15 16 17 18

8 2

1

61

3

4

5

9

60 59

64 65

66

68 69

67

70

71

72

58 57 53

88

89

90

91

104

103

110

86

85

84

83

51

50

114

49

78

112

10 6

108

102 101

107

93 94 95 96 97 98 99 100

44 43

42 41 40 39 37

24

26 27

38 45

47

109

75 77 76

80 79

48 52

23 111

73 74

87

22

114

11

62

i

54

63

21

19

10

7 113

20

Foodcourt

36

3 5 34 3 3 3 2

31 30 29

25

28

1. POSCHODIE Móda - Textil

209

201

202

208

203

204 210 205

207

206

1. 3. 4. 5. 6. 9. 28. 34. 40. 42. 44. 45. 47. 49. 51. 52. 54. 60. 62. 63. 64. 65. 66. 68. 70. 71. 72. 75. 79. 80. 84. 85. 86. 87. 90. 113. 114. 207.

informácie

výťahy

C&A Esprit Napapijri (pripravujeme) Guess (pripravujeme) NEW YORKER MARKS & SPENCER GATE Termovel, Mammut BUSHMAN TALLY WEIJL W Linie LINDEX GAUDI House VIGOSS RESERVED H&M CAMAIEU PROMOD Cropp Town Levis, Wrangler, Lee Košele AMJ PLANET PARIS Bepon CALZEDONIA/INTIMISSIMI Ozeta KENVELO, Lee Cooper PRETTY WOMAN S.OLIVER Tommy Hilfiger Denim, Scotch & Soda (pripravujeme) Mr Jeans TIMEOUT Blažek ORSAY Board Paradise GANT Mustang, Tom Tailor, Desigual H&M

vstup do OC

eskalátory

Obuv - Koža - Klenoty Hodiny

Domácnosť - Drogéria Parfuméria

Reštaurácie Potraviny

2. 8. 10. 20. 22. 23. 27. 30. 69. 77. 78. 107. 109. 110. 112.

38. 43. 57. 61. 73. 76. 101. 108. 201. 210.

7. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 24. 53. 58. 74. 114. 202.

Bijou Brigitte Robel Spleen HUMANIC Baťa CCC QUARTZ TIME Bagger Klenoty - Trend ZLATOKOV LARA BAGS STORM London La Familia KARA SOFIA

Hobby - Šport - Knihy Voľný čas 18. 25. 29. 35. 36. 37. 41. 59. 67. 88. 89. 206. 208.

INTERSPORT PANTA RHEI BILIARD ADIDAS-HZH Sport ALPINE PRO OFFICE SHOES Erotic city A Pro Sport Exisport NORD BLANC A3 SPORT CRUNCH FITNESS CLUB Army Sport

exit

verejné WC

wood service Interierdekor Manufaktura Oresi kuchynské štúdio Fann parfumérie Yves Rocher dm drogerie BERGHOFF Meuble Meuble

Ostatné prevádzky a služby 26. 32. 33. 39. 48. 91. 93. 94. 95. 96. 97. 100. 102. 103. 104. 106. 111. 209.

Darčeky - Hračky Detský tovar

Deluxe flowers LEKÁREŇ DOMOV ZDRAVIA FITNESS SHOP Eiffel Optic Prvá Stavebná Sporiteľňa Super ZOO DENTÁLNE ŠTÚDIO Penguin čistiareň Euro Nails GECO TABAK TLAČ Niké - stávková kancelária KLIER FIRO tour Grand Optical VÚB TATRA BANKA Slovenská Sporiteľňa Merkur Spielo

detský kútik

COFFEESHOP COMPANY Fresh POLLO KURACIE ŠPECIALITY DON PAPAS pizza a kebab DON PAPAS GRILL HOUSE PANDA Ázijské špeciality SUBWAY Koliba Ovečka SUPERMARKET TERNO KA COFFEE Delikateso Laugo Cafe Glacio Caffe Food Station - La Cultura

21. 203. 204. 205.

ALLTOYS Pre Deti Detský kútik Dráčik

Elektro - Data Telefóny 19. 31. 50. 83. 98. 99.

fitness

O2 T-Centrum Hráč Orange Dates Mobile T Print+

prebaľovací pult

Magazín OC Laugaricio - Jeseň 2013  

Jesenný magazín obchodného centra Laugaricio v Trenčíne.

Magazín OC Laugaricio - Jeseň 2013  

Jesenný magazín obchodného centra Laugaricio v Trenčíne.

Advertisement