Page 1

17 LAT DOŚWIADCZENIA

KRYM 2011 SOCZI | ODESSA | TRUSKAWIEC

WCZASY | WYCIECZKI | REJSY | SANATORIA WWW.JOANNA.WROC.PL


O NAS 17 LAT DOŚWIADCZENIA Od 17 lat z powodzeniem organizujemy wczasy krajowe – w górach, nad morzem i jeziorami oraz pobyty sanatoryjne w Druskiennikach, Pałandze, Truskawcu i Odessie. Nasza specjalność to wczasy i wycieczki na Krymie: w Jałcie, Eupatorii, Ałuszcie i Sudaku. Podróż na ten egzotyczny półwysep odbywa się samolotem czarterowym z Warszawy lub pociągiem, albo autokarem z dowolnie wybranej miejscowości w Polsce. W 2005 roku nasze biuro uczestniczyło w programie „Latam z Katowic”, w którym uzyskało tytuł TOUROPERATORA NOWEGO KIERUNKU ROKU 2005 – KRYMU. Dużą popularnością cieszą się organizowane przez nas rejsy: na Krym, po Dnieprze i Morzu Czarnym, do Sankt Petersburga ze zwiedzaniem po drodze 4 stolic Europy – Kopenhagi, Talina, Helsinek i Sztokholmu. Natomiast w Polsce niemałą atrakcją jest rejs po Odrze podczas zwiedzania pięknego Wrocławia, w którym znajduje się siedziba naszego biura. Nowością w naszej ofercie są wczasy samolotowe w Soczi (Rosja) oraz wycieczki do Moskwy i Sankt Petersburga. Biuro Turystyki „JOANNA” jest również organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży – kolonie, obozy, zimowiska, zielone szkoły i wycieczki szkolne. Przez cały rok zapewniamy świadczenia w sprawdzonych hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, apartamentach, pensjonatach i kwaterach prywatnych. W biurze „JOANNA” mogą Państwo dokonać także zakupu imprez zagranicznych oferowanych przez inne renomowane biura podróży – ECCO HOLIDAY, OASIS TOURS, ALFA STAR, RAINBOW TOURS, EXIM TOURS, SUN&FUN, LINGWISTA, ATUR, OK SERVICES, SKARPA i inne. Oferty sprzedawane są po cenach identycznych, jakie obowiązują przy zakupie bezpośrednio w tych biurach. Można dzięki temu, oszczędzając czas, dokonać właściwego wyboru i porównać ceny, w czym – oczywiście – pomoże miła obsługa naszego biura. Prowadzimy sprzedaż miejsc na wyjazdy między innymi do Włoch, Francji, Grecji, Chorwacji, Bułgarii, Turcji, Tunezji, Egiptu, na Majorkę, Wyspy Kanaryjskie i do Tajlandii, Meksyku, Kenii, Chin, Indii itp. Lubiącym długie podróże proponujemy WYCIECZKI DOOKOŁA ŚWIATA. Kolejną specjalizacją jest sprzedaż biletów autokarowych na przejazdy do ponad 600 miast w Europie oraz biletów tanich linii lotniczych (WIZZAIR, RYANAIR, EASYJET, NORWEGIAN czy AIRBERLIN). Naszą dewizą jest profesjonalizm, wysoka jakość świadczeń, solidność i wiarygodność. Korzystając z usług Biura Turystyki „JOANNA” możecie Państwo liczyć na życzliwość, miłą i kulturalną obsługę, a przede wszystkim na efektywny wypoczynek.

Zapraszamy


SPIS TREŚCI 2 O nas 4 Krym – informacje, wycieczki fakultatywne

WCZASY KRYM (samolot | pociąg | autokar | dojazd własny) 5 6 7 8 9 10 11 UL. PIŁSUDSKIEGO 74/45 A, 50-020 WROCŁAW tel. 71/ 341 84 62, 71/ 347 14 59 faks 71/ 344 19 30 INFOLINIA: 801 000 674 (dla telefonów stacjonarnych)

e-mail: joanna@online.pl www.joanna.wroc.pl Nasze konto: BANK PEKAO S.A 92 1240 6726 1111 0000 5638 3452

JESTEŚMY CZŁONKIEM DOLNOŚLĄSKIEJ IZBY TURYSTYKI POSIADAMY ZEZWOLENIE NA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI W ZAKRESIE ORGANIZACJI IMPREZ TURYSTYCZNYCH NR 10/Z/2001 oraz GWARANCJĘ UBEZPIECZENIOWĄ SIGNAL IDUNA NR M199875

SUPER ZNIŻKI DO 30% ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

ZAPRASZAMY DO BIURA PO KATALOGI Z INNYMI KIERUNKAMI

BUŁGARIA • TURCJA • TUNEZJA EGIPT • MAJORKA • GRECJA CHORWACJA • EGZOTYKA PROJEKT KATALOGU I FOTOEDYCJA: JAKUB MATUSZKIEWICZ, SUPER URLOP tel. +48 695 382 943, katalogi@superurlop.pl

Eupatoria – Hotel Korona** Ałuszta – Hotel Edem**+ Ałuszta – Hotel Ałuszta**+ Jałta – Hotel Darsan**+ Jałta – Hotel Jałta***+ Jałta – Hotel Palas*** Jałta Gaspra – Hotel Kichkine****

WYCIECZKI KRYM 12 13 14 15 16

W kraju cyprysów i magnolii – 14 dni (autokar) Czarujący Krym – 11 dni (pociąg) Perły Krymu – Krym Wschodni – 7 dni lub 7+7 (samolot) Perły Krymu – Krym Zachodni – 7 dni lub 7+7 (samolot) Dookoła Krymu – 15 dni (samolot)

REJSY 17 Rejs na Krym – po Dnieprze i Morzu Czarnym – 14 dni 18 Rejs po Odrze – zwiedzanie Wrocławia 19 Rejs do Petersburga + 4 bałtyckie stolice (Kopenhaga, Tallin, Helsinki, Sztokholm) – 10 dni

INNE WYCIECZKI 20 Sankt Petersburg i nadbałtyckie stolice – 10 dni (autokar) 21 Moskwa – podmoskownyje wieczera – 5 lub 6 dni (pociąg lub samolot)

WCZASY ROSJA (samolot, pociąg) 22 Soczi – Hotel Kiparis***, Hotel Gornyj Wozduch ***+

SANATORIA 23 Ukraina – Odessa – Hotel Victoria** i Sanatorium Biała Akacja (autokar | pociąg | samolot | dojazd wł.) 24 Ukraina – Truskawiec – Sanatoria: Dniepro, Beskid, Jantar, Karpaty i Rixos**** (autokar) 25 Ukraina – Truskawiec – Sanatoria: Dniepro, Beskid, Jantar, Karpaty i Rixos**** (autokar | dojazd własny) 26 Litwa – Druskienniki – Sanatoria: Egle i Grand Spa Litva*** (autokar | pociąg | dojazd własny) 27 Warunki uczestnictwa


KRYM SAMOLOTEM – INFORMACJE PRAKTYCZNE zumiały a Polacy nie będą mieli problemów z porozumieniem się.

Krym

Morze Azowskie

Krasnopietrowsk

WALUTA Eupatoria

Kercz

Saki

Simferopol

Stary Krym Feodozja

Morze Czarne

Bakczysaraj Sewastopol Bałakława

1 UAH = 100 kopiejek Ukraińska Hrywna (UAH) 1 USD = ok. 8,0 UAH 1 EURO = ok. 10,8 UAH Dostępne są kantory i bankomaty. Sugerujemy nie zabierać polskich złotych ponieważ tylko w nielicznych miejscach będzie można je wymienić.

Sudak Ałuszta

Ałupka

Jałta

PRZYKŁADOWE CENY

Morze Czarne

Chleb ok. 3 UAH

PÓŁWYSEP KRYMSKI

KLIMAT

Leży w południowej części Ukrainy, otaczają go Morze Czarne oraz Azowskie. Oferuje leczniczy klimat, piękną przyrodę, wspaniałe widoki, ciepłe morze, a także ciekawą historię i zabytki – pałace i parki rosyjskiej arystokracji, pozostałości po antycznych miastach i ruiny średniowiecznych twierdz. Ponad 2/3 powierzchni zajmują płaskie stepy, tylko w południowej części występują góry. Najwyższe masywy górskie zakończone są płaskimi wierzchołkami „jajłami” (z tatarskiego „letnie pastwiska”). Najwyższym szczytem Krymu jest Ronan-Kosz (1545m.n.p.m.). Autonomiczna Republika Krym jest regionem Ukrainy o znacznej autonomii (własna konstytucja, flaga, godło, hymn, parlament, rząd itp.). Półwysep zamieszkuje ok. 2,6 mln ludzi i ponad 80 narodowości. Większość stanowią Rosjanie (ok. 60%), nastepnie Ukraińcy (ok. 25%), Tatarzy (ok. 11%) a także Ormianie, Białorusini, Grecy, Karaimowie, Bułgarzy, Polacy i inni.

Krym leży w strefie wpływu klimatu śródziemnomorskiego. Upalne lato – łagodzone bryzą morską – przechodzi w ciepłą jesień a dalej w stosunkowo ciepłą i mało śnieżną zimę. Sezon trwa od maja do października. Woda w morzu nagrzewa się do 26-28°C. PRYKŁADOWE TEMPERATURY miesiąc

V

VI

VII

VIII

IX

X

powietrze

20

25

27

29

25

18

woda

18

22

24

25

23

19

JĘZYK Językiem urzędowym jest język ukraiński jednak powszechnie używanym jest język rosyjski, zapisywany cyrylicą. Język polski jest tam w większości zro-

Obiad ok. 35 UAH

Kawa ok. 10 UAH

Piwo ok. 4 UAH

Lody ok. 5 UAH

Wino ok. 20 UAH/butelka

Cola ok. 5 UAH

Wódka ok. 18 UAH/butelka

CZAS + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego (w sezonie letnim). Jeśli zatem w Polsce jest godz. 12.00 to na Krymie mamy godz. 13:00.

PASZPORT I WIZY Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia wyjazdu. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana.

WAŻNE TELEFONY

Ambasada RP i Konsulat Generalny RP Kijów, tel. +380 442248040 Konsulat Generalny RP, Lwów, tel. +380 322970861

WYLOTY W PONIEDZIAŁKI Z WARSZAWY OD 23.05.2011 DO 26.09.2011 ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU SAMEGO PRZELOTU (www.joanna.wroc.pl)

KRYM – WYCIECZKI FAKULTATYWNE

SUPER ZNIŻKI do 30% ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

PRZYKŁADOWE WYCIECZKI FAKULTATYWNE JAŁTA CARSKI KRYM

Wycieczka podczas której turyści zapoznają się z pięknymi pałacami epoki Romanowów na Krymie,a także zapoznają się z tajemnicą wydarzeń konferencji jałtańskiej. W programie: Pałac Cara Mikołaja II w Liwadii, photo stop na placu widokowym na zamek na skale „Jaskółcze Gniazdo”, tarasy południowe Pałacu Kniazia Michała Woroncowa w Ałupce, rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Riwiery Krymskiej oraz czas wolny na bulwarze w Jałcie.

Cena: ok. 48 EUR

BAKCZYSARAJ

Pełna pięknych krajobrazów i kontrastów wycieczka prowadząca w głąb półwyspu do niegdyś słynnej stolicy Chanatu Krymskiego miasta Bakczysaraju. Podczas zwiedzania zobaczymy Pałac Chanów Krymskich Girejów, „Fontannę łez”, harem a także najstarszy meczet Dzuma Dzami. Po południu przejazd na przedmieścia, do miejscowośi Sałaczik, skąd rozpocznie się piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspienskiego oraz pozostałości średniowiecznego skalnego miasta Czufut-Kale, które natchnęło Mickiewicza do napisania Sonetów Krymskich.

Cena: ok. 55 EUR

SUDAK + STARY KRYM

Ciekawa podróż do kraju Gomera – urokliwej miejscowości Sudak, położonej nad przytulną zatoką. Największą atrakcją miasta jest Twierdza Genueńczyków, wybudowana jeszcze w XIV wieku w celu obrony szlaków handlowych w basenie Morza Czarnego. W trakcie wycieczki zobaczymy także miejscowość Stary Krym, gdzie znajdują się największe zabytki tego regionu – Meczet Uzbeka oraz odnowiony niedawno ormiański klasztor Surb-Hacz, przytulnie położony w górach, w cieniu różnorodnej roślinności. Za dodatkową opłatą (ok. 30 E) można wziąć udział w wieczorze folklorystycznym „Spotkanie z Tatarmi Krymskimi”

Cena: ok. 40 EUR

BAŁAKŁAWA + CHERSONES

Wycieczka do największego miasta Krymu – Sewastopola, będącego jednocześnie bazą floty wojennej Rosji i Ukrainy. W programie zwiedzanie ruin antycznego greckiego miasta Chersonezu Taurydzkiego, wpisanego na listę obiektów architektury UNESCO. Ponadto wizyta w Bałakławie, gdzie znajdują się pozostałości twierdzy Czembało oraz fabryka łodzi podwodnych ZSRR.

Cena: ok. 35 EUR

DELFINARIUM

Wycieczka atrakcyjna zwłaszcza dla dzieci, ciekawa również dla dorosłych osób. Podczas godzinnego pokazu swoje umiejętności zaprezentują delfiny, orki i foki. Będzie można kupić obraz narysowany przez delfiny oraz za dodatkową opłatą po zakończeniu pokazu zrobić sobie zdjęcie z delfinami.

Cena: ok. 30 EUR

WIELKI KANION + AJ-PETRI

Wycieczka w Góry Krymskie. Pierwszym punktem programu będzie Wielki Kanion Krymu, którego urokliwe urwiska oraz piękna roślinność z pewnością cieszą oko każdego turysty. Powędrujemy dnem kanionu wzdłuż górskiej rzeki Ulu-Uzen do najwiekszej atrakcji – tzw. „wanny młodości”. Po ukończeniu zwiedzania bedziemy mieli możliwość zjeść obiad (fakultatywnie) w lokalnej restauracji górskiej. Po południu przejazd na najwyższy szczyt w okolicach Jałty – górę Aj-Petri (1233 m), z której rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na Jałtę i cała Riwierę Krymską. W przypadku dobrej pogody i braku korków zrealizujemy zjazd wagonikiem kolejki linowej do małej miejscowości Mischor w okolicach Jałty.

Cena: ok. 65 EUR

Wycieczkę jeepami poprowadzimy wzdłuż jednej z najciekawszych Gór Krymskich – Demerdzi, gdzie zobaczymy kilka największych atrakcji regionu. Na początku zrobimy postój przy słynnej Dolinie Zjaw, która zachwyca swoimi rzeźbami skalnymi sięgającymi 15 m wysokości. Dalej zwiedzimy pozostałości średniowiecznego miasta Funa, niegdyś potężnej twierdzy księstwa Teodoros. Następnie pojedziemy na najwyższy szczyt góry Demerdzi. Podczas przejazdu będziemy mogli podziwiać urok krymskiej roślinności, która pokrywa większą część góry. Będąc na szczycie udamy się do słynnej rzeźby „Katarzyna II”, która kształtem przypomina głowę carycy. W urokliwym miejscu z pięknym widokiem na otaczającą Riwierę Krymską na wysokości ponad 1 km nad poziomem morza zrobimy przerwę na lunch, którego niewątpliwie atrakcyjnym dodatkiem będzie butelka dobrego krymskiego wina.

Cena: ok. 85 EUR

„DEMERDZI GRAND TOUR” WYCIECZKA NA JEEPACH (LUNCH W CENIE)

UWAGA! Szczegóły dotyczące wycieczek fakultatywnych (możliwość realizacji z poszczególnych miejscowości oraz ostateczne ceny) przedstawia rezydent na miejscu.

4 | www.joanna.wroc.pl


KRYM | EUPATORIA | SAMOLOT

EUPATORIA Jest dużym ośrodkiem turystycznym i uzdrowiskowym posiadającym rozwiniętą bazę hotelową. Rocznie miasto odwiedza ponad 0,5 mln turystów. O atrakcyjności Eupatorii decydują, jedne z nielicznych na Krymie, piaszczyste plaże (Nowa Plaża na wschodzie i Czajka w Zaoziernoje kilka km na zachód od miasta), a także największa na półwyspie ilość słonecznych dni i wyjątkowo mała liczba dni deszczowych w sezonie. Oprócz tego w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości występują wody mineralne i złoża błota o własnościach leczniczych (przysiółek Zaoziernoje zwany dawniej Czajka na zachodzie oraz tereny wzdłuż drogi do Saki na wschodzie). Niezwykle ciekawą atrakcją jest miejska linia tramwajowa, na której większość tras jest jednotorowa. Wagony pochodzą z lat 50-tych i jeżdżą z prędkością 10 km/godz. Eupatoria jest doskonałym miejscem dla osób nastawionych na wypoczynek, a nie na zwiedzanie Krymu (zbyt duża odległość od głównych atrakcji turystycznych Krymu, brak wycieczek fakultatywnych z polskojęzycznym przewodnikiem).

HOTEL KORONA**

HOTEL KORONA** LOKALIZACJA Kameralny, położony w turystycznej części Eupatorii, w odległości ok. 500 m od piaszczystej plaży i centrum rozrywkowego. Hotel otoczony jest zadbanym terenem parkowym, gdzie znajduje się basen, plac zabaw dla dzieci, bar, sauna i bilard.

POKOJE Pokoje 4-osobowe: WC, prysznic, TV-sat, balkon, klimatyzacja. Istnieje możliwość zakwaterowania mniejszej ilości osób w pokoju z dopłatą za niewykorzystane miejsce 350 zł/1 tydzień.

WYŻYWIENIE OB – bez wyżywienia

SPORT I ROZRYWKA bar, plac zabaw dla dzieci, sauna, bilard, masaż

BASEN 1 – przy hotelu, leżaki i parasole bezpłatnie

MORZE I PLAŻA Odległość ok. 500 m do plaży publicznej / plaża piaszczysta / leżaki i parasole odpłatnie

NASZA OPINIA Bez wątpienia najlepsza propozycja dla osób poszukujących tanich wakacji. Domowa atmosfera i bogate możliwości uprawiania sportów wodnych na plaży – są to zalety wypoczynku w tym hotelu.

TERMIN WYLOTU

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

23.05.2011

30.05.2011

06.06.2011

13.06.2011

20.06.2011

1490

1770

27.06.2011

1490

1770

04.07.2011

1490

1770

11.07.2011

1299

1550

18.07.2011

1299

1550

25.07.2011

1299

1550

01.08.2011

1299

1550

08.08.2011

1299

1550

15.08.2011

1299

1770

22.08.2011

1490

1770

29.08.2011

1299

05.09.2011

12.09.2011

19.09.2011

26.09.2011

Dziecko 2 – 6 lat

1240

1470 1470

Dziecko 6 – 12 lat

1240

Osoba dorosła na dostawce

Dopłata do śniadań

130

260

Dopłata do obiadokolacji

280

560

CENY ZAWIERAJĄ: przelot WAW – SYMFEROPOL – WAW, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (7/14 noclegów), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (OB – bez wyżywienia, BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 20 zł na 1 tydzień, 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień, wycieczek fakultatywnych.

www.joanna.wroc.pl

|5


HOTEL EDEM**+

AŁUSZTA Niewielka, popularna miejscowość wypoczynkowa, położona ok. 40 km na wschód od Jałty. Plaża w Ałuszcie jest troszkę szersza niż w Jałcie, również jest wysypywana drobnym kamieniem i osłonięta od północy wysokim pasmem gór – rozsławionym przez Mickiewicza Czatyrdahem. Brzeg morski chronią betonowe falochrony. Ałuszta posiada dogodny dojazd i połączenia z Jałtą i Symferopolem, dlatego jest dobrą propozycją dla osób nastawionych na zwiedzanie półwyspu (tańszą od Jałty). Ałuszta to również dobre miejsce dla osób lubiących popularne nadmorskie atrakcje i nocne życie na deptaku nadmorskim.

KRYM | AŁUSZTA | SAMOLOT

HOTEL EDEM**+ LOKALIZACJA Zaciszny, rodzinnie prowadzony hotel Edem oferuje swoim gościom kameralną atmosferę i standardowo wyposażone pokoje. Położony przy głównej ulicy, prowadzącej wprost do bulwaru nadmorskiego, jednocześnie z dala od hałaśliwych ulic i dyskotek, co pozwalana na spokojny wypoczynek. W hotelu jest mały dziedziniec, gdzie rosną egzotyczne rośliny, sala śniadaniowa oraz recepcja czynna 08:00 – 19:00.

POKOJE 2-osobowe (możliwość 1 dostawki) standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, lodówka, TV-sat, klimatyzacja.

WYŻYWIENIE BB (śniadania serwowane, napoje w cenie), za dopłatą obiadokolacje: serwowane, napoje w cenie

MORZE I PLAŻA Odległość do morza – 800 m, plaża żwirowa, publiczna, ogólnodostępna, leżaki i parasole odpłatnie (ok. 3-5 EURO/dziennie), dojazd na plażę środkami komunikacji miejskiej, przystanek w pobliżu hotelu.

NASZA OPINIA Hotel jest udanym połączeniem zacisznych wakacji w samym środku kurortu. Jest to bez wątpienia dobry sposób na wygodny wypoczynek za nieduże pieniądze.

SUPER ZNIŻKI do 30% ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ

6 | www.joanna.wroc.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

TERMIN WYLOTU

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

23.05.2011

1740

2310

30.05.2011

1740

2310

06.06.2011

1740

2310

13.06.2011

1930

2625

20.06.2011

1930

2625

27.06.2011

1930

2625

04.07.2011

1930

2625

11.07.2011

1640

2230

18.07.2011

1640

2230

25.07.2011

1640

2230

01.08.2011

1640

2230

08.08.2011

1640

2230

15.08.2011

1640

2625

22.08.2011

1930

2625

29.08.2011

1640

2230

05.09.2011

1930

2625

12.09.2011

1930

2625

19.09.2011

1930

2625

26.09.2011

1930

-

Dziecko 2 – 6 lat

1240

1470

Dziecko 6 – 12 lat

1470

1890

Osoba dorosła na dostawce

1470

1890

Dopłata do pokoju 1-osobowego

490

980

Dopłata do obiadokolacji

180

360

CENY ZAWIERAJĄ: przelot WAW – SYMFEROPOL – WAW, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (7/14 noclegów), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 20 zł na 1 tydzień, 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień, wycieczek fakultatywnych.


HOTEL AŁUSZTA**+

KRYM | AŁUSZTA | SAMOLOT

SUPER ZNIŻKI do 30% ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

HOTEL AŁUSZTA**+ LOKALIZACJA

WYŻYWIENIE

Hotel wygodnie położony w centrum miasta jest dobrym punktem dla codziennych wypadów turystycznych i jest zdecydowanie najlepszą propozycją dla turystów spędzających wakacje aktywnie. Wyposażony w niezbędną dla wypoczynku infrastrukturę hotel posiada także bliski dostęp do lokalnego turystycznego otoczenia, m.in. targ miejski, główna ulica, dworzec PKS, przystanki komunikacji miejskiej, banki, sklepy itd.

BB (śniadania– szwedzki stół, napoje w cenie)

POKOJE 2-osobowe (możliwość 1 dostawki) standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, lodówka, TV-sat, klimatyzacja.

MORZE I PLAŻA

TERMIN WYLOTU

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

23.05.2011

1750

2290

30.05.2011

1750

2290

06.06.2011

1750

2290

13.06.2011

1970

2690

20.06.2011

1970

2690

27.06.2011

1970

2690

Odległość do morza – 1000 m, plaża żwirowa, publiczna, ogólnodostępna, leżaki i parasole odpłatnie (ok. 3-5 EURO/dziennie), dojazd na plażę środkami komunikacji miejskiej, przystanek w pobliżu hotelu.

04.07.2011

1970

2690

11.07.2011

1720

2310

18.07.2011

1720

2310

NASZA OPINIA

25.07.2011

1720

2310

Jest to dobry hotel zarówno dla osób nastawionych na zwiedzanie Krymu jak też i dla osób nastawionych na wypoczynek za rozsądne pieniądze.

01.08.2011

1720

2310

08.08.2011

1720

2310

15.08.2011

1720

2690

22.08.2011

1970

2690

29.08.2011

1720

2310

05.09.2011

1970

2690

12.09.2011

1970

2690

19.09.2011

1970

2690

26.09.2011

1970

-

Dziecko 2 – 6 lat

1240

1470

Dziecko 6 – 12 lat

1470

1890

Osoba dorosła na dostawce

1470

1890

Dopłata do pokoju 1-osobowego

490

980

Dopłata do obiadokolacji

180

360

CENY ZAWIERAJĄ: przelot WAW – SYMFEROPOL – WAW, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (7/14 noclegów), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 20 zł na 1 tydzień, 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień, wycieczek fakultatywnych.

www.joanna.wroc.pl |

7


HOTEL DARSAN**+

HOTEL DARSAN**+

JAŁTA Perła Riwiery Krymskiej, licząca ok. 150 tys. mieszkańców, jest najbardziej renomowanym kurortem Ukrainy. Od wielu lat miasto wabi turystów swoją niezliczoną ilością atrakcji i rozwiniętą infrastrukturą. Jest z trzech stron otoczone górami, z czwartej zaś obmywa je ciepłe i łagodne Morze Czarne, co stwarza niepowtarzalny mikroklimat, podobny do śródziemnomorskiego. Jest to prawdziwy kurort carski, którego historia sięga czasów Katarzyny II. W związku ze swoją popularnością Jałta stała się drogim kurortem. Przyjeżdżają tutaj bogaci Rosjanie i to do nich adresowana jest oferta miasta. Drogie hotele, luksusowe restauracje oraz ekstrawaganckie atrakcje to w Jałcie norma. Główny deptak miasta jest zawsze zatłoczony, a położone wzdłuż niego restauracje i sklepy są raczej drogie i ekskluzywne. Jadąc do Jałty należy się nastawić, że plaży w centrum miasta praktycznie nie ma. Brzeg został wybetonowany. Plaże, głównie hotelowe są wąskie i wysypywane drobnym kamieniem, który morze oszlifowuje i wygładza. W Jałcie znajdują się: Muzeum Czechowa, Sobór Św. Jana Chryzostoma (Złotoustego), katolicki Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, Jałtańskie Państwowe Muzeum Historii i Literatury, Muzeum Narodowej Sztuki Dekoracyjnej „Polana Bajek”. Na przedmieściach Jałty podziwiać można dwa carskie pałace w Liwadii (miejsce Konferencji Jałtańskiej) i w Massandrze (letniej rezydencji cara).

LOKALIZACJA Zaciszny, kameralny hotel (18 pokoi), położony na zboczu Darsan, górującym nad centrum Jałty, ok. 2 km od bulwaru, w oddaleniu od tętniących turystycznych ulic miasta. Posiada wygodne połączenie z centrum Jałty środkami komunikacji miejskiej a także kolejką linową, która dowozi z bulwaru na wzgórze. Z okien hotelu rozpościera się przepiękna panorama jałtańskiego wybrzeża, od zamku Jaskółcze Gniazdo na wschodzie do Góry Ajudah (Niedźwiedź) na zachodzie.

POKOJE 2-osobowe (możliwość 1 dostawki) standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, lodówka, TV-sat, klimatyzacja.

WYŻYWIENIE BB (śniadania serwowane, napoje w cenie), za dopłatą obiadokolacje: serwowane, napoje w cenie

MORZE I PLAŻA Odległość do morza – 2000 m, plaża żwirowa, publiczna, ogólnodostępna, leżaki i parasole odpłatnie (ok. 5-7 EURO/dziennie), dojazd na plażę środkami komunikacji miejskiej, przystanek w pobliżu hotelu.

NASZA OPINIA Propozycja dla osób, które chcą znaleźć się w najciekawszym kurorcie regionu, polecany zarówno osobom aktywnym jak i tym, które preferują spokojny wypoczynek.

SUPER ZNIŻKI do 30% ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ

8 | www.joanna.wroc.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

KRYM | JAŁTA | SAMOLOT

TERMIN WYLOTU

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

23.05.2011

1780

2350

30.05.2011

1780

2350

06.06.2011

1780

2350

13.06.2011

1970

2690

20.06.2011

1970

2690

27.06.2011

1970

2690

04.07.2011

1970

2690

11.07.2011

1720

2310

18.07.2011

1720

2310

25.07.2011

1720

2310

01.08.2011

1720

2310

08.08.2011

1720

2310

15.08.2011

1720

2690

22.08.2011

1970

2690

29.08.2011

1720

2310

05.09.2011

1970

2690

12.09.2011

1970

2690

19.09.2011

1970

2690

26.09.2011

1970

-

Dziecko 2 – 6 lat

1240

1470

Dziecko 6 – 12 lat

1470

1890

Osoba dorosła na dostawce

1470

1890

Dopłata do pokoju 1-osobowego

490

980

Dopłata do obiadokolacji

180

360

CENY ZAWIERAJĄ: przelot WAW – SYMFEROPOL – WAW, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (7/14 noclegów), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 20 zł na 1 tydzień, 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień, wycieczek fakultatywnych.


HOTEL JAŁTA***+

KRYM | JAŁTA | SAMOLOT

HOTEL JAŁTA***+

TERMIN WYLOTU

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

23.05.2011

2440

3770

30.05.2011

2440

3770

06.06.2011

2480

3850

13.06.2011

2625

3970

20.06.2011

2625

3970

27.06.2011

2625

3970

04.07.2011

2625

3970

11.07.2011

2880

4700 4700

LOKALIZACJA

SPORT I ROZRYWKA

Największy hotel Krymu, położony we wschodniej części Jałty – Massandrze, otoczony bujną roślinnością subtropikalnego parku, w odległości 100 m od morza, gdzie turyści zjeżdżają windą. Hotel posiada ok. 1000 standardowo wyposażonych pokoi, bogatą infrastrukturę oraz długą plażę.

Restauracje, bary, korty tenisowe, boiska sportowe, bilard, sala treningowa, masaż, sklepy, internet, sauna, delfinarium

POKOJE

MORZE I PLAŻA

18.07.2011

2880

2-osobowe wyposażone w: WC, prysznic, lodówka, TV-sat, klimatyzacja, telefon, balkon, widok na morze.

W odległości 100 m plaża hotelowa wąska, żwirowa, zjazd windą, leżaki i parasole odpłatnie.

25.07.2011

2880

4700

01.08.2011

2880

4700

08.08.2011

2880

4700

15.08.2011

2625

4700

22.08.2011

3070

4700

29.08.2011

2520

3890

05.09.2011

2880

4490

12.09.2011

2880

4490

19.09.2011

2840

4430

26.09.2011

2440

-

Dziecko 2 – 6 lat

1240

1470 1890

WYŻYWIENIE BB (śniadania– szwedzki stół, napoje w cenie)

BASEN 1 przy hotelu – leżaki i parasole bezpłatnie

NASZA OPINIA Najbardziej znany w Polsce hotel, od dawna specjalizujący się w obsłudze grup turystów zagranicznych. Od 2007 roku posiada wyłącznie pokoje wyremontowane i stanowi najlepszą propozycję dla turystów, którzy preferują rozrywkę i zabawę w licznych lokalnych barach i dyskotekach. Posiada najbogatsze na Krymie zaplecze sportowe oraz największą prywatną plażę. Znacznym atutem zachęcającym do pobytu w tym hotelu są zapierające dech w piersiach widoki z okien pokoi.

Dziecko 6 – 12 lat

1470

Osoba dorosła na dostawce

-

-

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1120

2240

Dopłata do obiadokolacji

650

1300

CENY ZAWIERAJĄ: przelot WAW – SYMFEROPOL – WAW, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (7/14 noclegów), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 20 zł na 1 tydzień, 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień, wycieczek fakultatywnych.

www.joanna.wroc.pl |

9


HOTEL PALAS***

KRYM | JAŁTA | SAMOLOT

HOTEL PALAS***

TERMIN WYLOTU

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

23.05.2011

2625

4090

30.05.2011

2625

4090

06.06.2011

2625

4090

13.06.2011

2790

4330

20.06.2011

2790

4330

27.06.2011

2790

4330

04.07.2011

2790

4330

11.07.2011

2580

4120

NASZA OPINIA

18.07.2011

2580

4120

Najlepsza okazja, aby być w centrum najlepszego kurortu Morza Czarnego, bardzo blisko morza i najważniejszych atrakcji.

25.07.2011

2580

4120

01.08.2011

2580

4120

08.08.2011

2580

4120

15.08.2011

2580

4330

22.08.2011

2790

4330

29.08.2011

2580

4120

05.09.2011

2790

4330

12.09.2011

2790

4330

19.09.2011

2790

4330

26.09.2011

2790

-

Dziecko 2 – 6 lat

1470

1890

LOKALIZACJA

WYŻYWIENIE

Wygodnie położony hotel, w ścisłym centrum Jałty, ok. 100 m od głównego deptaka i Teatru Czechowa. Zabytkowy budynek powstał w 1904 roku. W chwili obecnej odrestaurowany i rozbudowany. Bliski dostęp do morza i promenady to nie jedyne zalety tego hotelu, to zdecydowanie hotel dla osób spędzających wakacje aktywnie i lubiących być zawsze w centrum wydarzeń.

BB (śniadania – szwedzki stół, napoje w cenie)

POKOJE 2-osobowe (możliwość 1 dostawki) standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, lodówka, TV-sat, klimatyzacja.

MORZE I PLAŻA Odległość do morza – 100 m, plaża żwirowa, publiczna, ogólnodostępna, leżaki i parasole odpłatnie (ok. 5-7 EURO/dziennie).

Dziecko 6 – 12 lat

1890

2290

Osoba dorosła na dostawce

2490

3990

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1120

2240

Dopłata do obiadokolacji

450

900

CENY ZAWIERAJĄ: przelot WAW – SYMFEROPOL – WAW, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (7/14 noclegów), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (BB – śniadania, HB – śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 20 zł na 1 tydzień, 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień, wycieczek fakultatywnych.

10


HOTEL KICHKINE****

KRYM | JAŁTA | SAMOLOT

HOTEL KICHKINE****

TERMIN WYLOTU

1 TYDZIEŃ

2 TYGODNIE

23.05.2011

2690

4250

30.05.2011

2690

4250

06.06.2011

2730

4290

13.06.2011

2790

4450

20.06.2011

3170

4990

27.06.2011

3170

4990

04.07.2011

3170

4990

WYŻYWIENIE

11.07.2011

3170

4990

HB (śniadania + obiady w godz. 13:00-15:00 – szwedzki stół, napoje w cenie), kolacje we własnym zakresie.

18.07.2011

3460

5850

25.07.2011

3460

5850

01.08.2011

3460

5850

08.08.2011

3460

5850

15.08.2011

3460

5850

22.08.2011

3460

5850

29.08.2011

2770

4370

05.09.2011

2790

4970

12.09.2011

3090

4450

19.09.2011

3070

4890

26.09.2011

3030

Dziecko 2 – 6 lat

1470

1890

LOKALIZACJA

POKOJE

Wygodny hotel, położony na skarpie nad samym morzem jest idealnym miejscem na cichy i spokojny wypoczynek. Polecany dla osób wymagających, posiada duże i komfortowo urządzone pokoje, w wiekszości z widokiem na morze. Na terenie parku hotelowego znajdują się restauracja, kino, plac sportowy a także plac zabaw dla dzieci. W cieniu egzotycznej roślinności stoi także pałac kniazia Romanowa, wybudowany na początku XX wieku. Do dyspozycji gości są 2 baseny: przy hotelu z przepięknymi widokami na morze oraz na plaży z wodą morską. Plaża hotelowa jest drobnokamienista. Dodatkowego uroku wypoczynku w tym hotelu dodaje oddalony zaledwie o 200 m plac widokowy na zamek Jaskółcze Gniazdo – najładniejszą atrakcję regionu.

2-osobowe, przestronne (możliwe dwie dostawki), standardowo wyposażone: WC, prysznic lub wanna, suszarka do włosów, lodówka, TV-sat, klimatyzacja, sejf – bezpłatnie, balkon (w większości pokoi), widok na morze w większości pokoi

SPORT I ROZRYWKA Restauracja, bar, kino, masaż, ping-pong, internet

BASEN 1 – przy hotelu (z wodą słodką) i 1 – przy plaży (z wodą morską), leżaki i parasole bezpłatnie

MORZE I PLAŻA Odległość 50 m (zejście do plaży stromymi schodami ze skarpy, na której położony jest hotel) – prywatna plaża hotelowa, żwirowa, leżaki i parasole bezpłatnie, basen z wodą morską na plaży.

Dziecko 6 – 12 lat

1890

2290

Osoba dorosła na dostawce

2480

3990

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1750

3500

NASZA OPINIA Luksusowy hotel dla wymagających. Położony w cichej miejscowości Gaspra (ok. 12 km od centrum Jałty) stanowi najlepszą propozycję dla osób nastawionych na wypoczynek, plażowanie oraz krótkie wycieczki piesze. W pobliżu biegnie Ścieżka Carska, która łączy Pałac Liwadyjski oraz Jaskółcze Gniazdo. Ok. 200 m od hotelu znajduje się taras widokowy na Jaskółcze Gniazdo.

CENY ZAWIERAJĄ: przelot WAW – SYMFEROPOL – WAW, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (7/14 noclegów), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją (HB – śniadania i obiady w godz. 13:00–15:00), opiekę polskojęzycznego rezydenta. CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 20 zł na 1 tydzień, 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień, wycieczek fakultatywnych.

www.joanna.wroc.pl |

11


W KRAJU CYPRYSÓW I MAGNOLII

KRYM | WYCIECZKA AUTOKAREM

LWÓW | ODESSA | SUDAK | NOWY ŚWIAT | FEODOZJA KERCZ | AŁUSZTA | JAŁTA (CARSKIE PAŁACE) | BAKCZYSARAJ | AJ-PETRI | KIJÓW 1/2 DZIEŃ Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej, przejazd do Lwowa. Krótkie zwiedzanie miasta: starówka, rynek, pomnik Mickiewicza, opera lwowska. Zakwaterowanie w hotelu we Lwowie lub okolicach, nocleg. 3 DZIEŃ Wczesne śniadanie, wyjazd do Odessy. Przyjazd do hotelu w okolicach Odessy w godzinach wieczornych, nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie miasta: ul. Deribasowskaja, Plac Grecki, Cerkiew Św. Trójcy, port morski, spacer nadmorskim bulwarem ze słynnymi schodami Potiomkinowskimi. Powrót do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie, wyjazd na Krym. Przyjazd do hotelu w Ałuszcie w godzinach wieczornych, nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych na plaży. Dla wszystkich chętnych za dodatkową opłatą wycieczka fakultatywna na górę Aj-Petri (ok. 35 EUR/os.), podczas której odbędzie się zwiedzanie jednej z najciekawszych części półwyspu - strefy górskiej oraz targu tatarskiego o unikalnym kolorycie, nocleg.

7 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Jałty i carskich pa-

łaców. W programie: zwiedzanie Pałacu Liwadyjskiego – słynnego miejsca prowadzenia konferencji jałtańskiej. Po południu postój na placu widokowym i podziwianie symbolu Krymu – zamku na skale zwanego Jaskółczym Gniazdem. Przejazd do miejscowości Ałupka i zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty. Powrót do hotelu, nocleg.

8 DZIEŃ Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bakczysaraju. Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez oraz apartamentów prywatnych. Przejazd w okolice miasta do osiedla Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VI w.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy liczne fortyfikacje, kenessy – świątynie karaimskie oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, które inspirowały Adama Mickiewicza. W godzinach wieczornych przyjazd do Sudaka. Zakwaterowanie w hotelu w Sudaku, nocleg. 9 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Twierdzy Genueń-

czyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie spotkanie z Tatarami Krymskimi, w prywatnym domu tatarskim (ok. 30 Euro/os), podczas którego będzie okazja poznać narodową kuchnię tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych oraz nauczyć się narodowych tańców tatarskich.

10 DZIEŃ Śniadanie, całodzienna wycieczka do Feodozji

i Kerczu. W programie zwiedzania Feodozji: galeria słynnego marynisty rosyjskiego Ajwazowskiego. Po południu przyjazd do Kerczu i zwiedzanie: wzgórze Mitridat, antyczne miasto Pantikapanion (była stolica państwa bosporańskiego), kurhan carski - pomnik z czasów średniowiecznego państwa scytyjskiego. Powrót do hotelu, nocleg.

11 DZIEŃ Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku na Kijów. Zakwaterowanie w hotelu w Kijowie lub okolicach, nocleg. 12 DZIEŃ Śniadanie, zwiedzanie Kijowa – m.in. Sobór Św. Włodzimierza (główna świątynia Ukraińskiej Cerkwi

12 | www.joanna.wroc.pl

14 DNI

Prawosławnej z końca XIX w.), cerkiew św. Andrzeja, Sobór i Monastyr o Złotych Kopułach p.w. Michała Archanioła, kościół św. Aleksandra, Ławra Kijowsko-Peczerska (najsłynniejszy zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO). Powrót do hotelu, nocleg.

13 DZIEŃ Śniadanie, przejazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 14 DZIEŃ Śniadanie, przejazd do Polski. Przyjazd do poszczególnych miejscowości. TERMIN

CENY

27/28.04 – 10.05.2011

2330 zł + 90 EUR

25/26.05 – 07.06.2011

2330 zł + 90 EUR

08/09.06 – 21.06.2011

2330 zł + 90 EUR

24/25.06 – 07.07.2011

2330 zł + 90 EUR

17/18.08 – 30.08.2011

2330 zł + 90 EUR

31/01.09 – 13.09.2011

2330 zł + 90 EUR

14/15.09 – 27.09.2011

2330 zł + 90 EUR

Dopłata do obiadokolacji

120 USD

Dopłata do pokoju 1-osobowego

990 zł

CENY ZAWIERAJĄ: przejazd autokarem zachodnim, zakwaterowanie hotele**/*** – 2 noclegi we Lwowie (lub okolicach), 2 noclegi w Odessie (lub okolicach), 3 noclegi w Sudaku, 3 noclegi w Ałuszcie, 2 noclegi w Kijowie, pokoje: 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie – 12 śniadań, taksę klimatyczną, opiekę pilota, usługi przewodnika, realizację programu, ubezpieczenie KL, NNW, BAGAŻ; kwota 90 Euro – płatna obligatoryjnie w autokarze u pilota (90 Euro to koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych). CENY NIE ZAWIERAJĄ: dodatkowego wyżywienia – 12 obiadokolacji (w cenie 120 USD), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych (180 zł/os.), wycieczek fakultatywnych, dopłaty do pok. 1-os. (990 zł). UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych). ROZKŁAD JAZDY (* wyjazd w dniu rozpoczęcia turnusu): Wrocław* (godz. 17.30, Dw. PKS, peron 3); Oława* (godz. 17.50, Dw. PKS); Opole* (godz. 19.00, Dw. PKS, zatoczka dla autok.); Katowice* (godz. 21.00, Dw. PKS, ul. P. Skargi); Kraków* (godz. 23.00, Dw. PKS, ul. Bosacka); Rzeszów (godz. 02.00, Dw. PKP, wejście główne); Przemyśl (godz. 03.20, Dw. PKS, wejście główne); Isnieje możliwość dojazdu z innych miejscowości.


KRYM | WYCIECZKA POCIĄGIEM ZE LWOWA ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK | 11 DNI

CZARUJĄCY KRYM

AŁUSZTA | JAŁTA (CARSKIE PAŁACE) | BAKCZYSARAJ CZUFUT-KALE | SUDAK | NOWY ŚWIAT | STARY KRYM 1 DZIEŃ Wyjazd autokarem zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Lwowa. 2 DZIEŃ Przyjazd do Lwowa. Przesiadka na pociąg Lwów – Symferopol, miejsca sypialne.

3 DZIEŃ Przyjazd do Symferopola. Transfer autokarowy

do hotelu w Ałuszcie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg. 5 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Jałty i carskich pa-

łaców. W programie: zwiedzanie pałacu Liwadyjskiego słynnego miejsca prowadzenia konferencji jałtańskiej. Po południu postój na placu widokowym i podziwianie symbolu Krymu – zamku na skale zwanego Jaskółczym Gniazdem. Przejazd do miejscowości Ałupka i zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg. 7 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Bakczysaraju. Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez oraz apartamentów prywatnych.

Przejazd w okolice miasta do osiedla Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VI w.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy liczne fortyfikacje, kenassy – świątynie karaimskie oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Sudaka. Zwiedzanie Twierdzy Genueńczyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Fakultatywnie spotkanie z Tatarami Krymskimi, w prywatnym domu tatarskim (ok. 30 EUR/os), podczas którego będzie okazja poznać narodową kuchnię tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych oraz nauczyć się narodowych tańców tatarskich. (Osobom uczestniczącym w wieczorze z Tatarami kolacja w hotelu nie przysługuje). 9 DZIEŃ Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg. 10 DZIEŃ Śniadanie lub suchy prowiant, wykwaterowanie z hotelu. Transfer do Symferopola. Wyjazd pociągiem do Lwowa, miejsca sypialne.

11 DZIEŃ Przyjazd do Lwowa. Wyjazd do Polski.

TERMIN

CENY

30.04/01.05 – 10.05.2011

1790 zł + 130 EUR

14/15.05 – 24.05.2011

1790 zł + 130 EUR

28/29.05 – 07.06.2011

1790 zł + 130 EUR

11/12.06 – 21.06.2011

1790 zł + 130 EUR

25/24.06 – 05.07.2011

1790 zł + 130 EUR

09/10.07 – 19.07.2011

1790 zł + 130 EUR

23/24.07 – 02.08.2011

1790 zł + 130 EUR

06/07.08 – 16.08.2011

1790 zł + 130 EUR

20/21.08 – 30.08.2011

1790 zł + 130 EUR

03/04.09 – 13.09.2011

1790 zł + 130 EUR

17/18.09 – 27.09.2011

1790 zł + 130 EUR

Dopłata do pokoju 1-osobowego

490 zł

CENY ZAWIERAJĄ: przejazd autokarem do Lwowa, przejazd pociągiem Lwów–Symferopol–Lwów (miejsca sypialne), 7 noclegów w hotelu** w Ałuszcie (pokoje 2-osobowe z łazienkami), 2 noclegi w pociągu – wagony sypialne, wyżywienie – 7 śniadań i 7 obiadokolacji, taksę klimatyczną, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW, BAGAŻ; kwota 130 Euro – płatna obligatoryjnie w autokarze u pilota (130 Euro to koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych). CENY NIE ZAWIERAJĄ: ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych (130 zł/os.), wycieczek fakultatywnych, dopłaty do pok. 1-os. (490 zł), wycieczek fakultatywnych, dodatkowego wyżywienia, wydatków osobistych. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych). ROZKŁAD JAZDY (* wyjazd w dniu rozpoczęcia turnusu) Autokar – przejazd w dwie strony wg niżej podanej trasy Wrocław* (godz. 15.30, Dw. PKS); Opole* (godz. 17.00, Dw. PKS); Katowice* (godz. 19.00, Dw. PKP); Kraków* (godz. 21.00, Dw. PKS); Rzeszów (godz. 00.10, Dw. PKP); Przemyśl (godz. 01.20, Dw. PKP); Isnieje możliwość dojazdu z innych miejscowości.

www.joanna.wroc.pl |

13


PERŁY KRYMU – KRYM WSCHODNI

KRYM | WYCIECZKA SAMOLOTEM 7 DNI LUB 7+7 DNI

SUDAK | NOWY ŚWIAT FEODOZJA | KERCZ MORZE AZOWSKIE JAŁTA (CARSKIE PAŁACE) BAKCZYSARAJ | STARY KRYM SURB–HACZ 1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku Warszawa (Okęcie). Wylot do Symferopola samolotem czarterowym Międzynarodowych Linii Lotniczych Ukrainy. Odprawa paszportowo-celna. Transfer do Sudaka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 2 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Twierdzy Genueńczyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 3 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Bakczysaraju. Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez oraz apartamentów prywatnych. Przejazd w okolice miasta Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VI w.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy fortyfikacje, kenessy – świątynie karaimskie oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, które inspirowały Adama Mickiewicza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie, całodzienna wycieczka do Ker-

czu: wzgórze Mitridat, antyczne miasto Pantikapanion (była stolica państwa Bosporańskiego), turecka twierdza Eni-Kale, kurhan carski – pomnik z czasów średniowiecznego państwa Scytyjskiego. Po południu przejazd na wybrzeże morza Azowskiego, kąpiel i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Jałty i Carskich Pałaców. W programie: zwiedzanie Pałacu Liwadyjskiego – słynnego z Konferencji Jałtańskiej. Po południu plac widokowy i podziwianie symbolu Krymu – zamku na skale zwanego Jaskółczym Gniazdem. Przejazd do miejscowości Ałupka, zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVIII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty (w przypadku braku nawigacji przejazd busem), czas wolny. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Feodozji, byłej Kaffy – twierdzy tureckiej i centrum handlu niewolnikami na Krymie. W programie m.in. zwiedzanie galerii obrazów Ajwazowskiego – słynnego marynisty rosyjskiego, czas wolny na bulwarze. Później przejazd do osiedla Koktebel, gdzie przyjemną kontynuacją wycieczki będzie rejs statkiem spacerowym wzdłuż rezerwatu wulkanicznego Kara-Dag. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na kąpiel i plażowanie. W godzinach południowych wyjazd do miejscowości Stary Krym, gdzie zobaczymy najstarszy meczet Tatarów Krymskich – meczet Uzbeka, a gościnna lokalna wspólnota zaprosi do muzeum kultury tatarskiej na filiżankę kawy z narodowym specjałem. Dalej wizyta w ormiańskim klasztorze Surb–Hacz, pięknie położonym w cieniu górskiej roślinności. Dla chętnych możliwość uczestniczenia fakultatywnie w wieczorze folklorystycznym SPOTKANIE Z TATARAMI KRYMSKIMI, (30 Euro/os.) w miejscowości Stary Krym, w prywatnym domu tatarskim, podczas którego będzie okazja

14 | www.joanna.wroc.pl

TERMINY I CENY OD 1 OS. W PLN

PERŁY KRYMU – PERŁY KRYMU KRYM WSCHODNI KRYM ZACHODNI 1 TYDZIEŃ 1 TYDZIEŃ AŁUSZTA/JAŁTA SUDAK (HOTEL **+ ) (HOTEL **+ ) HB HB

23.05.2011

1950 zł + 140 EUR

1950 zł + 90 EUR

30.05.2011 06.06.2011 13.06.2011

1950 zł + 140 EUR 1950 zł + 140 EUR 1950 zł + 140 EUR

1950 zł + 90 EUR 1950 zł + 90 EUR 1950 zł + 90 EUR

20.06.2011

2080 zł + 140 EUR

1950 zł + 90 EUR

8 DZIEŃ Śniadanie (lub suchy prowiant), wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Wylot do kraju. Dla osób pozostających na drugi tydzień: transfer do wybranego hotelu (bez opieki pilota), zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14.00, a kończy o godz. 10.00).

27.06.2011

2080 zł + 140 EUR

1950 zł + 90 EUR

04.07.2011

1950 zł + 90 EUR

11.07.2011 18.07.2011 25.07.2011

– – –

1870 zł + 90 EUR 1870 zł + 90 EUR 1870 zł + 90 EUR

01.08.2011

1870 zł + 90 EUR

CENY ZAWIERAJĄ: przelot samolotem czarterowym WAW – Symferopol – WAW, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (hotele**+, 7 noclegów), pokoje: 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie HB (śniadanie, obiadokolacja), taksę klimatyczną, transport na trasie objazdu – klimatyzowany mikrobus/autokar, opiekę polskojęzycznego pilota i rezydenta, realizację programu; kwota 140 Euro – płatna obligatoryjnie na Krymie (140 Euro to koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych). CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 20 zł na 1 tydzień, 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień, wycieczek fakultatywnych, dopłaty do pok. 1-os. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych).

08.08.2011

1870 zł + 90 EUR

15.08.2011

1870 zł + 90 EUR

22.08.2011

1950 zł + 90 EUR

29.08.2011

2080 zł + 140 EUR

1870 zł + 90 EUR

05.09.2011

2080 zł + 140 EUR

1950 zł + 90 EUR

12.09.2011

2080 zł + 140 EUR

1950 zł + 90 EUR

19.09.2011

2080 zł + 140 EUR

1950 zł + 90 EUR

26.09.2011

1950 zł + 140 EUR

1870 zł + 90 EUR

Ubezpieczenie

20 zł

20 zł

Opłata lotniskowa

230 zł

230 zł

Dost. Dzieci 2-12 lat

j.w.

j.w.

Dost. Os. dorosła

j.w.

j.w.

Dopłata do pokoju 1-os.

490 zł

490 zł

poznać kuchnię narodową tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych i nauczyć się narodowych tańców tatarskich. Dla osób, które będą uczestniczyć w wieczorze nie przewiduje się obiadokolacji w hotelu.


KRYM | WYCIECZKA SAMOLOTEM

PERŁY KRYMU – KRYM ZACHODNI

7 DNI LUB 7+7 DNI

AŁUSZTA | SEWASTOPOL | HERSONES TURYDZKI | BAŁAKŁAWA NIKITA | MASSANDRA | JAŁTA | AŁUPKA | BAKCZYSARAJ | CZUFUT-KALE SUDAK | NOWY ŚWIAT | JASKINIA MARMUROWA | AJ-PETRI 1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku Warszawa (Okęcie). Wylot do Symferopola samolotem czarterowym Międzynarodowych Linii Lotniczych Ukrainy. Odprawa paszportowo-celna. Transfer do Ałuszty lub Jałty, zakwaterowanie. Wieczorem kolacja w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Sewastopola – by-

Ałupka, zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVIII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty (w przypadku braku nawigacji przejazd busem), czas wolny. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

łej bazy floty wojskowej i największego miasta na Krymie. W programie zwiedzanie przystani grafskiej oraz bulwaru nadmorskiego, z którego roztacza się widok na zatokę i pomnik zaginionych statków. Po południu zwiedzanie pozostałości antycznego miasta greckiego Hersonesu Taurydzkiego, wpisanego na listę UNESCO. Spacer uliczkami antycznego miasta i zwiedzanie m.in. bazyliki chrześcijańskiej, chrzcielnicy oraz Katedry Włodzimierskiej. W drodze powrotnej przejazd do Bałakławy – urokliwej miejscowości położonej nad zatoką w otoczeniu krymskich gór. Czas wolny na bulwarze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i pla-

3 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do największego na Kry-

6 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Sudaka, miasta po-

mie Ogrodu Botanicznego, położonego w miejscowości Nikita, w pobliżu Jałty. Podczas pieszej wycieczki zobaczymy kilka parków z róznorodną roślinnością, która została sprowadzona z pięciu kontynentów. Dalej przejazd do miejscowości Massandra, gdzie znajduje się Pałac Aleksandra III, który skrywa w sobie tajemnice prywatnego życia dynastii Romanowów. W godzinach popołudniowych przejazd do Jałty. Czas wolny na bulwarze w Jałcie. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie wyjazd na SHOW DELFINOWE (ok. 30 EUR/os.).

4 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Jałty i Carskich Pałaców. W programie: zwiedzanie Pałacu Liwadyjskiego – słynnego z Konferencji Jałtańskiej. Po południu plac widokowy i podziwianie symbolu Krymu – zamku na skale zwanego Jaskółczym Gniazdem. Przejazd do miejscowości DOPŁATA ZA DRUGI TYDZIEŃ /POBYT/ LUB DOJAZD WŁASNY (cena w zł) MIEJSCOWOŚĆ

EUPATORIA

AŁUSZTA

AŁUSZTA

JAŁTA

JAŁTA

JAŁTA

JAŁTA

HOTEL

KORONA**

EDEM**+

AŁUSZTA**+

DARSAN**+

PALAS***

JAŁTA***+

KICHKINE****

WYŻYWIENIE

OB

BB

BB

BB

BB

BB

HB

30.05.2011

420

820

820

820

1760

1760

1890

06.06.2011 13.06.2011 20.06.2011

420 420 420

820 820 820

820 820 820

820 820 820

1760 1760 1760

1760 1760 1760

1890 1890 1890

27.06.2011

420

820

820

820

1760

1760

1890

04.07.2011

420

820

820

820

1890

2040

2420

11.07.2011

420

820

820

820

1890

2040

2420

18.07.2011 25.07.2011 01.08.2011

420 420 420

890 890 890

930 930 930

930 930 930

1890 1890 1890

2040 2040 2040

2420 2420 2420

08.08.2011

420

890

930

930

1890

2040

2420

15.08.2011

420

890

930

930

1890

2040

2420

22.08.2011

420

890

930

930

1890

2040

2420

29.08.2011

420

890

930

930

1890

2040

2420

05.09.2011

420

820

820

820

1890

1890

1890

12.09.2011

420

820

820

820

1890

1890

1890

19.09.2011

420

820

820

820

1890

1890

1890

26.09.2011

420

820

820

820

1890

1890

1890

Ubezpieczenie

20

20

20

20

20

20

20

Cena dla dziecka 2 – 6 lat

j.w.

820

820

820

1470

1230

1470

Cena dla dziecka 6 – 12 lat

j.w.

820

820

820

1760

1470

1470

Cena dla os. Dorosłej na dostawce

820

820

820

1760

1760

Dop. do pokoju 1-os.

490

490

490

1120

1120

1690

Obiadokolacje

280

180

180

180

450

620

żowanie. Fakultatywnie wycieczka do BAKCZYSARAJU (55 Euro/os.). Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez oraz apartamentów prywatnych. Przejazd w okolice miasta Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VI w.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy fortyfikacje, kenessy – świątynie karaimskie oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, które kusiły Mickiewicza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. łożonego na wschodzie Krymu, gdzie zwiedzimy: Twierdzę Genueńczyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu na obiadokolację. Dla chętnych możliwość uczestniczenia fakultatywnie w wieczorze folklorystycznym SPOTKANIE Z TATARAMI KRYMSKIMI (30 Euro/os.) w miejscowości Stary Krym, w prywatnym domu tatarskim, podczas którego będzie okazja poznać kuchnię narodową tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych i nauczyć się narodowych tańców tatarskich. Dla osób, które będą uczestniczyć w wieczorze nie przewiduje się obiadokolacji w hotelu.

7 DZIEŃ Śniadanie, wycieczka do Jaskini Marmurowej – jednej z najciekawszych w Europie, która znajduje się na wschodniej stronie słynnej z Sonetów Krymskich góry Czatyrdah. Dojazd do jaskini lokalnymi busikami od głównej szosy pozostawia przyjemne wrażenia. Spacer alejkami Galerii Bajek i Szlaku Tygrysiego, podziwianie stalaktytów i stalgmitów – ciekawych form skalnych. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny na kąpiel i plażowanie, obiadokolacja. Fakultatywnie dla chętnych wycieczka kolejką linową na szczyt góry Aj-Petri 1233 m, z której rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na Jałtę i całą Riwierę Krymską (ok. 50 EUR/os.) 8 DZIEŃ Śniadanie (lub suchy prowiant), wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i wylot do kraju. Dla osób pozostających na drugi tydzień: transfer do wybranego hotelu (bez opieki pilota), zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14.00, a kończy o godz. 10.00).

CENY ZAWIERAJĄ: przelot samolotem czarterowym WAW – Symferopol – WAW, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (hotele**+, 7 noclegów), pokoje: 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie HB (śniadanie, obiadokolacja), taksę klimatyczną, transport na trasie objazdu – klimatyzowany mikrobus/autokar, opiekę polskojęzycznego pilota i rezydenta, realizację programu; kwota 90 Euro – płatna obligatoryjnie na Krymie (90 Euro to koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych). CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 20 zł na 1 tydzień, 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 90 zł/1 tydzień, wycieczek fakultatywnych, dopłaty do pok. 1-os. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych).

www.joanna.wroc.pl |

15


KRYM | WYCIECZKA SAMOLOTEM

DOOKOŁA KRYMU

15 DNI

AŁUSZTA | SEWASTOPOL | HERSONES TURYDZKI | BAŁAKŁAWA | NIKITA | MASSANDRA JAŁTA – CARSKIE PAŁACE | JASKINIA MARMUROWA | AJ-PETRI | SUDAK | NOWY ŚWIAT BAKCZYSARAJ | CZUFUT-KALE | KERCZ | PANTIKAPANION | MORZE AZOWSKIE FEODOZJA | KARA-DAG | STARY KRYM | SURB-HACZ 1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku Warszawa (Okęcie). Wylot do Symferopola samolotem czarterowym Międzynarodowych Linii Lotniczych Ukrainy. Odprawa paszportowo-celna. Transfer do Ałuszty, zakwaterowanie. Wieczorem kolacja w hotelu, nocleg. 2 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Sewastopola – byłej bazy floty wojskowej i największego miasta na Krymie. W programie zwiedzanie przystani grafskiej oraz bulwaru nadmorskiego, z którego roztacza się widok na zatokę i pomnik zaginionych statków. Po południu zwiedzanie pozostałości antycznego miasta greckiego Hersonesu Taurydzkiego, wpisanego na listę UNESCO. Spacer uliczkami antycznego miasta i zwiedzanie m.in. bazyliki chrześcijańskiej, chrzcielnicy oraz Katedry Włodzimierskiej. W drodze powrotnej przejazd do Bałakławy – urokliwej miejscowości położonej nad zatoką w otoczeniu krymskich gór. Czas wolny na bulwarze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 3 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do największego na Krymie Ogrodu Botanicznego, położonego w miejscowości Nikita, w pobliżu Jałty. Podczas pieszej wycieczki zobaczymy kilka parków z róznorodną roślinnością, która została sprowadzona z pięciu kontynentów. Dalej przejazd do miejscowości Massandra, gdzie znajduje się Pałac Aleksandra III, który skrywa w sobie tajemnice prywatnego życia dynastii Romanowów. W godzinach popołudniowych przejazd do Jałty. Czas wolny na bulwarze w Jałcie. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie wyjazd na SHOW DELFINOWE (ok. 30 EUR/os.). 4 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Jałty i Carskich Pałaców. W programie: zwiedzanie Pałacu Liwadyjskiego – słynnego z Konferencji Jałtańskiej. Po południu plac widokowy i podziwianie symbolu Krymu – zamku na skale zwanego Jaskółczym Gniazdem. Przejazd do miejscowości Ałupka, zwiedzanie parku i tarasów południowych Pałacu Woroncowów, wybudowanego w I połowie XVIII w. Dalej w programie godzinna wycieczka statkiem wzdłuż Riwiery Krymskiej do Jałty (w przypadku braku nawigacji przejazd busem), czas wolny. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg. 5 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg. 6 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg. 7 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Jaskini Marmurowej – jednej z najciekawszych w Europie, która znajduje się na wschodniej stronie, słynnej z Sonetów Krymskich, góry Czatyrdah. Dojazd do jaskini lokalnymi busikami od głównej szosy pozostawia przyjemne wrażenia. Spacer alejkami Galerii Bajek i Szlaku Tygrysiego, podziwianie stalaktytów i stalgmitów – ciekawych form skalnych. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny na kąpiel i plażowanie, obiadokolacja. Fakultatywnie dla chętnych wycieczka kolejką linową na szczyt góry AJ-PETRI 1233 m, z której rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na Jałtę i całą Riwierę Krymską (ok. 50 EUR/os.). 8 DZIEŃ Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer do Sudaka (bez opieki pilota), indywidualne zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14.00, a kończy o godz. 10.00), obiadokolacja, nocleg. 9 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Twierdzy Genueńczyków (kilometry murów obronnych, barbakan, cytadela, plac widokowy na Zatokę Sudacką) i osiedla Nowy Świat: spacer Ścieżką Carską, czas wolny na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 10 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg. 11 DZIEŃ Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Kerczu: wzgórze Mitridat, antyczne miasto Pantikapanion (była stolica państwa Bosporańskiego), turecka twierdza Eni-Kale, kurhan carski – pomnik z czasów średniowiecznego państwa Scytyjskiego. Po południu przejazd na wybrzeże morza Azowskiego, kąpiel i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

16 | www.joanna.wroc.pl

12 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Bakczysaraju. Zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez oraz apartamentów prywatnych. Przejazd w okolice miasta Sałaczik. Piesza wycieczka do wykutego w skałach Klasztoru Uspieńskiego (VI w.), a także do zachowanego do dziś skalnego miasta Czufut-Kale, gdzie zobaczymy fortyfikacje, kenessy – świątynie karaimskie oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, które kusiły Mickiewicza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 13 DZIEŃ Śniadanie. Wycieczka do Feodozji, byłej Kaffy – twierdzy tureckiej i centrum handlu niewolnikami na Krymie. W programie m.in. zwiedzanie galerii obrazów Ajwazowskiego – słynnego marynisty rosyjskiego, czas wolny na bulwarze. Później przejazd do osiedla Koktiebiel, gdzie przyjemną kontynuacją wycieczki będzie rejs statkiem spacerowym wzdłuż rezerwatu wulkanicznego Kara-Dag. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 14 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na kąpiel i plażowanie. W godzinach południowych wyjazd do miejscowości Stary Krym, gdzie zobaczymy najstarszy meczet Tatarów Krymskich – meczet Uzbeka, a gościnna lokalna wspólnota zaprosi do muzeum kultury tatarskiej na filiżankę kawy z narodowym specjałem. Dalej wizyta w ormiańskim klasztorze Surb-Hacz, pięknie położonym w cieniu górskiej roślinności. Dla chętnych możliwość uczestniczenia fakultatywnie w wieczorze folklorystycznym SPOTKANIE Z TATARAMI KRYMSKIMI (30 Euro/os.) w miejscowości Stary Krym, w prywatnym domu tatarskim, podczas którego będzie okazja poznać kuchnię narodową tatarską, posłuchać narodowych motywów muzycznych i nauczyć się narodowych tańców tatarskich. Dla osób, które będą uczestniczyć w wieczorze nie przewiduje się obiadokolacji w hotelu. 15 DZIEŃ Śniadanie (lub suchy prowiant), wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Wylot do kraju.

TERMINY I CENY OD 1 OS. W PLN

DOOKOŁA KRYMU 2 TYGODNIE AŁUSZTA lub JAŁTA / SUDAK (HOTELE **+, HB )

23.05.2011

2950 zł + 220 EUR

30.05.2011 06.06.2011 13.06.2011

2950 zł + 220 EUR 2950 zł + 220 EUR 2950 zł + 220 EUR

20.06.2011

3070 zł + 220 EUR

27.06.2011

3070 zł + 220 EUR

01.08.2011

3390 zł + 220 EUR

29.08.2011

2980 zł + 220 EUR

05.09.2011

3070 zł + 220 EUR

12.09.2011

3070 zł + 220 EUR

19.09.2011

3070 zł + 220 EUR

Ubezpieczenie

40 zł

Opłata lotniskowa

230 zł

Dost. Dzieci 2-12 lat

j.w.

Dost. Os. dorosła

j.w.

Dopłata do pokoju 1-os.

980 zł

CENY ZAWIERAJĄ: przelot samolotem czarterowym WAW – Symferopol – WAW, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (hotele**+, 14 noclegów), pokoje: 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie HB (śniadanie, obiadokolacja), taksę klimatyczną, transport na trasie objazdu – klimatyzowany mikrobus/autokar, opiekę polskojęzycznego pilota i rezydenta, realizację programu; kwota 220 Euro – płatna obligatoryjnie w autokarze u pilota (220 Euro to koszt realizacji programu bez wycieczek fakultatywnych). CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty lotniskowej (230 zł/os.), ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU w kwocie 40 zł na 2 tygodnie, dodatkowego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych 180 zł/2 tygodnie, wycieczek fakultatywnych, dodatkowego wyżywienia, dopłaty do pok. 1-os. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych).


UKRAINA | REJS PO DNIEPRZE I MORZU CZARNYM 14 DNI

REJS NA KRYM

KIJÓW | ZAPOROŻE | KHERSON | SEWASTOPOL | BAKCZYSARAJ (fakul.) | JAŁTA (fakul.) | AŁUPKA (fakul.) | CHERSONES TAURYDZKI (fakul.) | WILKOWO | ODESSA

STATEK – PRINCESSA DNIEPRA Statek wycieczkowy o klasycznych wzorach i nowoczesnych udogodnieniach. Wybudowany w 1976 r., w pełni wyremontowany w 2003 r. o długości 129,2 m, szerokości 16,7 m i wysokości 13,2 m, z czterema pokładami, na których może podróżować 260 pasażerów w 151 kabinach. Standardowe 2-osobowe kabiny znajdują się na Głównym, Średnim i Wyższym pokładzie. W kajucie znajdują się: dwa 1-osobowe łóżka, łazienka z prysznicem, toaletą i umywalką, duże, panoramiczne, otwierane okno, indywidualna klimatyzacja, szafa, stolik, radio. Na pokładzie można spotkać ludzi z całego świata i cieszyć się serdecznym przyjęciem. Wielojęzyczny personel zapewni przyjemny wypoczynek i służy pomocą w każdej sytuacji. Do dyspozycji gości znajdują się: 24-godzinna recepcja, lekarz, 2 restauracje, 2 bary, sala konferencyjna (220 osób), 2 sklepy z pamiątkami, salon piękności, pralnia, sejf w recepcji. Dużą atrakcją są bary i restauracje: Restauracja Kijów (176 miejsc), Restauracja JAŁTA (84 miejsca), Panorama Bar (82 miejsca), Słoneczny taras (jest to najbardziej relaksujące miejsce na statku, oferuje szereg możliwości – doskonałe miejsce do opalania w wygodnych fotelach. Wieczorem spotkania biznesowe, koncerty, spektakle).

ZNIŻKA 400 ZŁ

ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

1 DZIEŃ

Wyjazd pociągiem (lub wylot samolotem) do Kijowa.

wadyjskiego i do Ałupki ze zwiedzaniem Pałacu Woroncowa (cena ok. 50 EUR/os.).

2 DZIEŃ – KIJÓW

10 DZIEŃ – SEWASTOPOL

Przyjazd lub przylot do Kijowa, transfer na przystań, zaokrętowanie ok. godz. 16.00 na czteropokładowym statku pasażerskim – PRINCESSA DNIEPRA. Koktajl kapitański. Nocleg.

3 DZIEŃ – KIJÓW

Zwiedzanie Kijowa – największego i jednego z najstarszych miast Ukrainy, zaliczanego do jednego z najpiękniejszych miast Europy. Wycieczka zapozna Państwa z najstarszą częścią miasta, gdzie znajdują się główne zabytki. Historyczna część miasta położona jest na siedmiu wyspach na prawym brzegu Dniepra. Wycieczka rozpocznie się z Podola, gdzie znajduje się port rzeczny. Przejdziemy główną ulicą Kijowa - ulicą Kreszczatik. Zobaczymy Katedrę Św. Michała, Cerkiew Św. Andrzeja, Katedrę Św. Sofi, Teatr Narodowy Opery i Baletu, Uniwersytet im. T. Szewczenki oraz perłę architektury Kijowa – Katedrę Św. Vołodymira. Fakultatywnie: zwiedzanie Katedry Św. Sofii (cena ok. 26 EUR/ os.), koncert Ukraińskiego Chóru (cena ok. 26 EUR/os.).

Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Fakultatywnie wycieczki do wyboru: Muzeum Panorama (cena ok. 20 EUR/os.) lub zwiedzanie Chersonesu Taurydzkiego (cena ok. 21 EUR/os.).

11 DZIEŃ – WILKOWO

Zwiedzanie Wilkowa, które znajduje się w delcie Dunaju, na małych i większych wysepkach, rozdzielonych kanałami, w odległości 18 km od Morza Czarnego. Wilkowo często nazywane jest „ukraińską Wenecją”. Uliczki, poprzecinane siecią kanałów, połączone są małymi mostkami. Łódka jest wciąż głównym środkiem transportu. Przespacerujemy się po mieście, poznając życie miejscowej ludności oraz zwiedzimy prawosławną Cerkiew Św. Mikołaja. Fakultatywnie wycieczka do delty Dunaju (cena ok. 40 EUR/os.).

12 DZIEŃ – ODESSA

Ukraiński, narodowy dzień na statku – uroki kultury i kuchni ukraińskiej.

Zwiedzanie Odessy – centrum regionu, z ponad milionem mieszkańców, położone na wysokim brzegu i otoczone z południa i zachodu Morzem Czarnym. Sezon letni w Odessie trwa nawet 145 dni. W czasie wycieczki zapoznamy się z historią miasta, zobaczymy jeden z piękniejszych w świecie Odeski Teatr Opery i Baletu. Przejdziemy ulicą Deribasowską przez Plac Grecki, Cerkiew Św. Trójcy do portu morskiego – spacer nadmorskim bulwarem ze słynnymi schodami Potiomkinowskimi. Fakultatywnie wyjście do Teatru Opery (cena ok. 520 EUR/os.), Muzeum Malarstwa (cena ok. 20 EUR/os.).

6 DZIEŃ – ZAPOROŻE

13 DZIEŃ – ODESSA

4 DZIEŃ – KIJÓW

Dzień wolny. Fakultatywnie: Ławra Kijowsko-Peczerska – najważniejszy na Ukrainie ośrodek kultu religijnego, uważany za duchową kolebkę Rusi (cena ok. 22 EUR/os.); Muzeum Architektury Ludowej (cena ok. 22 EUR/os.).

5 DZIEŃ – REJS

Zwiedzanie Zaporoża. Miasto to rozciąga się na obu brzegach Dniepra, na długości 30 km. Początek miastu Zaporoże, stolicy regionu, dała rosyjska twierdza do obrony przed najazdami Tatarów krymskich, zbudowana w 1770 r., która składała się z siedmiu fortów obronnych. Jedna z nich została nazwana Aleksandrowską. Na jej terytorium zostało założone miasto Aleksandrowsk, od 1921 r. nazwane Zaporożem. W czasie wycieczki zobaczymy największą w Europie elektrownię wodną – Dniprogres oraz odwiedzimy Muzeum Kozackie a także zwiedzimy centrum miasta. Fakultatywnie: Kozacki Show (cena ok. 22 EUR/os.).

7 DZIEŃ – KHERSON

Miasto zostało założone na mocy rozkazu Katarzyny II w 1778 r. na wysokim brzegu Dniepru jako twierdza i ośrodek stoczniowy Floty Czarnomorskiej. Obecnie Kherson stanowi centrum regionu, w którym mieszka 500 tys. ludzi. To słoneczne miasto znajduje się na prawym brzegu Dniepra, w odległości 28 km od ujścia rzeki. Odbędziemy wycieczkę łodzią do delty Dniepru. Zobaczymy Kherson od strony rzeki. Popłyniemy z wizytą na wyspę rybaków, gdzie zapoznamy się z codziennym życiem oraz tradycjami miejscowych ludzi, w ich prywatnych domach.

8 DZIEŃ – SEWASTOPOL

Zwiedzanie Sewastopola. Miasto zostało założone w 1784 r. jako wojenno-morska baza i cała jego historia związana jest z Flotą Czarnomorską. W trakcie wycieczki zwiedzimy historyczne centrum miasta, przystań grafską, Sobór Włodzimirowski, bulwar nadmorski, z którego roztacza się widok na zatokę i pomnik zaginionych statków. Fakultatywnie: wycieczka do Bakczysaraju (cena ok. 30 EUR/os.), koncert Chóru Floty Czarnomorskiej (cena ok. 30 EUR/os.).

9 DZIEŃ – SEWASTOPOL

Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Fakultatywnie: wycieczka autokarowa do Jałty ze zwiedzaniem Pałacu Li-

Śniadanie, zejście ze statku. Transfer na dworzec. Wyjazd do kraju pociągiem lub samolotem.

14 DZIEŃ Przyjazd do Polski. CENY

TERMINY REJSU

OD 1 OS. W EUR

14.05 – 27.05.2011 05.06 – 18.06.2011 27.06 – 10.07.2011

1060 EUR 1060 EUR 990 EUR

19.07 – 01.08.2011 10.08 – 23.08.2011

1060 EUR 1060 EUR

01.09 – 14.09.2011

1060 EUR

UWAGA! Ceny w EUR, wpłaty po przeliczeniu wg kursu Banku PKO S.A. /sprzedaż/ z dnia dopłaty. CENY ZAWIERAJĄ: zakwaterowanie na statku w kabinie 2-os., na głównym pokładzie; wyżywienie 3 x dziennie podczas rejsu; transfery dworzec – statek – dworzec; nocne rozrywki i bale; wielojęzyczna załoga na statku; opiekę polskojęzycznego pilota–przewodnika; realizację programu; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż. CENY NIE ZAWIERAJĄ: transportu; wycieczek fakultatywnych (ok. 380 EUR); ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy); ubezpieczenia od chorób przewlekłych (180 zł/2 tygodnie); dopłaty do kabiny 1-os. – 460 EUR (średni lub wyższy pokład); dopłaty do kabiny 2-os. LUX – 590 EUR (średni lub wyższy pokład); dopłaty do innych pokładów (średni – 55 EUR, wyższy – 110 EUR). TRANSPORT przejazd pociągiem – cena: 650 zł na trasie: Wrocław/Katowice/Kraków/Przemyśl/Warszawa – Kijów, Odessa – Przemyśl/Kraków/Katowice/Wrocław/Warszawa (klasa 2, wagony sypialne); Długość przejazdu pociągiem z Wrocławia – ok. 24 godz. Istnieje możliwość wyjazdu z innych miast Polski za dodatkową odpłatnością (szczegóły w biurze); UWAGA! Z uwagi na zmiany w rozkładzie jazdy pociągów godziny odjazdu podamy w terminie późniejszym. przelot samolotem – cena: ok. 1200 zł na trasie: Warszawa – Kijów i Odessa – Warszawa (cena przelotu każdorazowo potwierdzana w biurze); Istnieje możliwość wylotu z innych miast Polski. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje zwiedzania wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych).

www.joanna.wroc.pl |

17


REJS PO ODRZE NIEZWYKŁY DZIEŃ WE WROCŁAWIU

POLSKA | WYCIECZKA

PROGRAM WYCIECZKI GODZ. 10:00

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – jednej z największych atrakcji dzisiejszego Wrocławia! Potężne płótno panoramiczne z początku XIX w. autorstwa W. Kossaka i T. Styki.

GODZ. 10:30 Piesze zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem: Zatoka Gondoli, Promenada Staromiejska i widok na Ostrów Tumski ze Wzgórza Ceglarskiego. Punkt widokowy na Ostrów Tumski i Most Grunwaldzki, Przejście przez Most Pokoju, Nowa Biblioteka Uniwersytecka, Widok na Most Grunwaldzki i zabytkową wieżę ciśnień, Gotycki Ostrów Tumski, Katedra Św. Jana Chrzciciela, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ogrody barokowe, Uniwersytet Wrocławski, Aula Leopoldina, Oratorium Marianum, wejście na Wieżę Matematyczną, Pomnik nagiego szermierza, Kościół Uniwersytecki, Dawne Więzienie Miejskie, Stare Jatki Miejskie, Pomnik Zwierząt Rzeźnych ze spiżu, Bazylika Św. Elżbiety (możliwość wejścia na wieże, najwyższy punkt widokowy Wrocławia), wrocławskie krasnale, Plac Solny, targ kwiatowy (czynny 24 h), Rynek, Ratusz, zabytkowy pręgierz, Piwnica Świdnicka.

18 | www.joanna.wroc.pl

GODZ. 13:00 Obiad w restauracji w centrum.

GODZ. 14:00

Rejs statkiem po Odrze i dalsze zwiedzanie: Przejście na przystań statków. Punkt widokowy na Odrę, Ostrów Tumski i Mosty Wrocławia. Rejs statkiem w kierunku Hali Stulecia (40 min.). Hala Stulecia – zwiedzanie z przewodnikiem połączone z prezentacją filmową, pamiątkowy pomnik Iglica, Pawilon Czterech Kopuł, spacer po Pergoli, Wodne show Na Pergoli – słynna Fontanna Multimedialna Na Pergoli - NOWA ATRAKCJA WROCŁAWIA (15-minutowe show woda/muzyka/ światło), Ogród Japoński, Park Szczytnicki, zabytkowy drewniany kościółek Św. Jana Nepomucena, Ogród Zoologiczny (największy i najstarszy ogród zoologiczny w Polsce!) Powrót statkiem do centrum miasta. Zakończenie wycieczki UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. UWAGA! Program może być realizowany w dowolny dzień tygodnia. Istnieje możliwość wydłużenia pobytu.

TERMINY CENA

DOWOLNE 165 zł /przy min. 5 osobach/ 122 zł /przy min. 10 osobach/ 99 zł /przy min. 20 osobach/

CENY ZAWIERAJĄ: program zwiedzania, rejs statkiem turystycznym, pilot - przewodnik na całej trasie wycieczki, obiad w restauracji. CENY NIE ZAWIERAJĄ: dojazdu do Wrocławia (autokar lub pociąg lub samolot – cena transportu każdorazowo potwierdzana w biurze) - noclegów w hotelu: cena od 80 zł /1 osobę/nocleg - biletów wstępu ok. 50 - 90 zł/1 osobę - dodatkowych atrakcji, np. przejażdżki zabytkowym tramwajem (ok. 330 zł/kurs), wieczoru integracyjnego przy muzyce (ok. 50 zł/1 osobę), spektaklu teatralnego (ok. 30-70 zł) itp. - wydłużenia pobytu o wyjazdy do Kotliny Kłodzkiej lub Jeleniogórskiej (cena wycieczki autokarem z jednym noclegiem ok. 150 zł/1 osobę)


EUROPA | 10 DNI

REJS DO PETERSBURGA + 4 BAŁTYCKIE STOLICE KOPENHAGA/DANIA | WARNEMUNDE (BERLIN)/NIEMCY | TALLINN/ESTONIA ST. PETERSBURG/ROSJA | HELSINKI/FINLANDIA | NYNAESHAMN (SZTOKHOLM)/SZWECJA Odwiedzenie czterech stolic krajów nadbałtyckich oraz piątej, byłej stolicy Rosji – to główny cel tego rejsu. Sankt Petersburg jest jednym z głównych centrów muzealnych świata. Swoje zasoby udostępniają m.in. Ermitaż, Muzeum Rosyjskie oraz kilkaset mniejszych muzeów.

W pobliżu miasta znajdują się kompleksy parkowopałacowe byłych carów Rosji, takie jak Carskie Sioło czy Petrodworec. Na pewno każdego zachwycą stolice skandynawskie – Sztokholm położony na kilkunastu wyspach, Kopenhaga ze swoją morską starówką czy Helsinki, w których nad budynkami górują wielkie promy i statki wycieczkowe.

TERMINY REJSU Z POLSKIM PILOTEM: 01–10.07.2011, 06-15.08.2011 DZIEŃ

PROGRAM REJSU

WPŁYNIĘCIE

WYPŁYNIĘCIE

--:--

--:--

--:--

18:00

1

Przelot samolotem do Kopenhagi

1

Kopenhaga / Dania (zaokrętowanie)

2

Warnemunde (Berlin) / Niemcy

07:30

--:--

3

Dzień na morzu

--:--

--:--

4

Tallinn / Estonia

9:00

17:30

5

St. Petersburg / Rosja

8:00

--:--

6

St. Petersburg / Rosja

--:--

19:00

7

Helsinki / Finlandia

8:00

17:30

8

Nynaeshamn** (Sztokholm) / Szwecja

7:00

16:00

9

Dzień na morzu

--:--

--:--

10

Kopenhaga / Dania (wyokrętowanie)

5:00

--:--

10

Przelot samolotem do kraju

--:--

--:--

Terminy rejsu określają dzień zaokrętowania. W trakcie postojów w portach czas wolny lub możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych. ** łodzie motorowe dowożą pasażerów na ląd CENNIK REJSU (ceny za osobę w EURO w kabinie dwuosobowej) KABINA

01–10.07.2011

06-15.08.2011

Kabina wewnętrzna

1129 ÷ 1229

1229 ÷ 1329

Kabina zewnętrzna z oknem

1329 ÷ 1539

1429 ÷ 1639

Kabina zewnętrzna z balkonem

1669 ÷ 1899

1739 ÷ 1969

Kabina jednoosobowa 3/4 osoba dorosła w kabinie

+100% (na zapytanie) na zapytanie

na zapytanie

Opłaty portowe

128

128

Opłaty obowiązkowe

100

100

ok. 250

ok. 250

160 ÷ 300

190 ÷ 270

Przelot samolotem Zniżki

UWAGA! Ceny w EUR, wpłaty po przeliczeniu wg kursu Banku PKO S.A. /sprzedaż/ z dnia dopłaty. CENY ZAWIERAJĄ: 10-dniowy rejs statkiem Norwegian Sun – zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii (9 noclegów); serwis bagażowy i kabinowy; wyżywienie – 3 główne posiłki, podwieczorek, bufet lub przekąski o północy; korzystanie z basenu i innych urządzeń sportowo–rekreacyjnych; udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku. CENY NIE ZAWIERAJĄ: opłaty portowej; opłaty obowiązkowej; kosztów podróży do portu w Kopenhadze (przelot samolotem na trasie Warszawa–Kopenhaga–Warszawa, koszt ok. 250 EUR); ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów (70 EUR); wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu – zwiedzanie miast (ok. 250 EUR, szczegóły w biurze); korzystania z punktów usługowych na statku (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet); napojów gazowanych i alkoholowych zamawianych w barach i do posiłków; napiwków uznaniowych dla obsługi statku (ok. 12 USD/os./dzień); wizy rosyjskiej (250 zł/os.). UWAGA! Opłata obowiązkowa zawiera: opiekę pilota, ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż), podatki; kabiny 3-/4-osobowe nie są dostępne we wszystkich kategoriach a ich liczba jest ograniczona – sprzedaż tylko po potwierdzeniu; kabiny 1 os. na zapytanie; w trakcie rejsu organizowane są 2 wieczory galowe, podczas których obowiązują stroje wieczorowe. UWAGA! Najpóźniej 21 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową do otrzymania wizy rosyjskiej: 1 kolorowe zdjęcie, formularz rosyjski, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z czterema wolnymi stronami.

ZNIŻKA do 300 EUR ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

www.joanna.wroc.pl | 19


LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, ROSJA | WYCIECZKA | AUTOKAR | 10 DNI

SANKT PETERSBURG I NADBAŁTYCKIE STOLICE

KOWNO | RYGA | TALLIN | SANKT PETERSBURG | CARSKIE SIOŁO | WILNO 1/2 DZIEŃ Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do KOWNA, spacer z pilotem po rynku Starego Miasta, zobaczymy m.in. ratusz zwany „Białym Łabędziem”, ruiny zamku, Katedrę Św. Piotra i Pawła. Przejazd do SZAWLI, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Puszkina, Muzeum Rosyjskie (wnętrza). Po południu czas wolny – spacer Newskim Prospektem – centrum handlowe i kulturalne St. Petersburga. Dla chętnych rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga zwanego Wenecją Północy. Powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ Śniadanie. Wyjazd pod Górę Krzyży niedaleko Szawli. Spacer po jedynym w swoim rodzaju sanktuarium, gdzie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy krzyży. Przejazd do RYGI, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Starego Miasta, w obrębie którego znajdują się: Kościoły Św. Piotra i Św. Jakuba, Katedra Domska, ratusz i parlament, Dom Bractwa Czarnogłowych, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Trzej Bracia – średniowieczne kamienice. Przejazd do TALLINA na nocleg, zakwaterowanie.

7 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA (Miasto Puszkina), zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, spacer po parku, przejazd do Nowogrodu Wielkiego (jedno z najstarszych miast rosyjskich), zwiedzanie Kremla i Soboru Sofijskiego, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie TALLINA z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, baszty obronne: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych. Przejazd do SANKT PETERSBURGA, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem SANKT PETERSBURGA, m.in.: wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż; po południu dalsze zwiedzanie miasta: cerkiew i klasztor Smolny, gmach admiralicji, gmach sztabu generalnego, Pałac Marmurowy (bez zwiedzania wnętrz), a także Cypel Wyspy Wasiliewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec, Newski Prospekt. Wieczór folklorystyczny dla chętnych (fakultatywnie). 6 DZIEŃ Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania SANKT

PETERSBURGA: Twierdza Pietropawłowska z Katedrą Św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, Plac Św. Izaaka, Sobór Św. Izaaka (wnętrza), Plac Sztuki, pomnik

20 | www.joanna.wroc.pl

8 DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd do WILNA. Przyjazd do hotelu w późnych godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg. 9/10 DZIEŃ Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie starówki wileńskiej: Ostra Brama, Kościół Św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, Kościół Św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, a także Kościół Św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie. Ok. godz. 13.00 wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Powrót do poszczególnych miejscowości. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. ROZKŁAD JAZDY MIASTO WROCŁAW PABIANICE

GODZ. 23.00 03.30

ŁÓDŹ

04.00

MIEJSCE ODJAZDU DWORZEC PKS, UL. SUCHA, PERON 3 PRZYSTANEK PKS ZIELONA GÓRKA

DOPŁATA 180 zł 110 zł

PARKING PRZED DWORCEM ŁÓDŹ FABRYCZNA /WEJŚCIE GŁÓWNE/, UL. KILIŃSKIEGO PARKING PRZED WEJŚCIEM DO SALI KONGRESOWEJ PAŁAC KULTURY I NAUKI/, UL. E. PLATER

110 zł

WARSZAWA

07.00

OSTROŁĘKA

09.00

DWORZEC PKS, ST. MIĘDZYNARODOWE

ŁOMŻA AUGUSTÓW SUWAŁKI

09.30 11.30 12.30

PARKING PRZY HOTELU POLONEZ

– – –

PARKING PRZY MOTELU TURMOT DWORZEC PKP, WEJŚCIE GŁÓWNE

UWAGA! Istnieje możliwość wyjazdu z innych miast Polski, szczegóły w biurze.

TERMINY

CENY

30/01.05 – 08/09.05.2011

1890 zł

13/14.05 – 21/22.05.2011

1620 zł

04/05.06 – 12/13.06.2011

1890 zł

16/17.06 – 25/26.06.2011

1890 zł

24/25.06 – 02/03.07.2011

1770 zł

16/17.07 – 24/25.07.2011

1890 zł

05/06.07 – 13/14.08.2011

1620 zł

20/21.08 – 28/29.08.2011

1890 zł

CENY ZAWIERAJĄ: przejazd autokarem zachodnim, zakwaterowanie – hotele**/*** (7 noclegów, pokoje 2-osobowe z łazienką), wyżywienie (7 śniadań), opiekę pilota, usługi przewodników miejscowych, realizację programu, ubezpieczenie KL i NW, taksę klimatyczną. CENY NIE ZAWIERAJĄ: dodatkowego wyżywienia – 7 obiadokolacji (280 zł/os.), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 80 EUR), wizy rosyjskiej (250 zł/os.), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych (100 zł/os.), wydatków osobistych, dopłaty do pokoju 1-osobowego (460 zł/os.). UWAGA! Najpóźniej 21 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową do otrzymania wizy rosyjskiej: 1 kolorowe zdjęcie, formularz rosyjski, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z czterema wolnymi stronami.


ROSJA | MOSKWA | WYCIECZKA | POCIĄG LUB SAMOLOT | 5/6 DNI

MOSKWA – PODMOSKOWNYJE WIECZERA

WZGÓRZA WOROBIOWE | MGU | GÓRA POKŁONNA | KREML | SIERGIEW POSAD WDNH | SOBÓR CHRYSTUSA ZBAWICIELA | GALERIA TRIETIAKOWSKA MAUZOLEUM W. LENINA | ARBAT | METRO | KLASZTOR NOWODZIEWICZY 1 DZIEŃ Wyjazd pociągiem lub wylot samolotem z Warszawy. Wersja pociągiem: przejazd przez Białoruś (czas przejazdu ok. 18 godz.). Wersja samolotem: przelot do Moskwy, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ Wersja pociągiem: przyjazd do Moskwy. Wersja samolotem: śniadanie. Wspólnie – wycieczka po mieście: wzgórza Worobiowe, MGU, góra Pokłonna, prospekt Kutuzowa, następnie zwiedzanie: Kreml (Car-Dzwon, CarArmata, dzwonnica Iwana Wielkiego, Orużejnaja Pałata – zbrojownia), przejazd do hotelu, nocleg. 3 DZIEŃ Śniadanie. Wyjazd do Siergiew Posad (d. Zagorsk), zwiedzanie największego monastyru w Rosji (Ławra Troicko-Siergiejewska) z soborami: Troickim i Uspieńskim, powrót do Moskwy, spacer po dawnym WDNH – architektura i budynki byłego ZSRR, pomnik zdobywców kosmosu, nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Moskwy: So-

bór Chrystusa Zbawiciela, Galeria Trietiakowska, a także Plac Czerwony, mauzoleum W. Lenina, cerkiew Wasyla Błogosławionego (z zewnątrz), następnie spacer ulicą Arbat, czas wolny, powrót do hotelu (dla chętnych powrót moskiewskim metrem), nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Moskwy: Klasztor Nowodziewiczy. Transfer na dworzec kolejowy lub lotnisko. Wyjazd lub wylot do Polski. Przylot do Polski.

6 DZIEŃ Wersja pociągiem: przyjazd do Polski. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. UWAGA! Z uwagi na zmiany w rozkładzie jazdy pociągów godziny odjazdu podamy w terminie późniejszym.

MOSKWA POCIĄGIEM 3 noclegi w hotelu + 2 noclegi w pociągu (BB - śniadania)

SAMOLOTEM 4 noclegi w hotelu (BB – śniadania)

28.04 – 03.05.2011

1790 zł

29.04 – 03.05.2011

20.05 – 25.05.2011 24.06 – 29.06.2011 15.07 – 20.07.2011

1790 zł 1790 zł 1790 zł

2590 zł

23.06 – 27.06.2011 09.07 – 13.07.2011

2590 zł 2590 zł

12.08 – 17.08.2011

1790 zł

13.08 – 17.08.2011

2590 zł

09.09 – 14.09.2011

1790 zł

10.09 – 14.09.2011

2590 zł

Cena dla dzieci do 12 lat na dostawce

1580 zł

Cena dla dzieci do 12 lat na dostawce

2290 zł

Wiza rosyjska

250 zł

Wiza rosyjska

250 zł

Wiza białoruska

180 zł

Opłata lotniskowa i paliwowa

400 zł

CENY ZAWIERAJĄ: przejazd pociągiem na trasie Warszawa – Moskwa – Warszawa (wagony sypialne) lub przelot samolotem, zakwaterowanie – hotele**/*** (3 lub 4 noclegi, pokoje 2-osobowe z łazienką), wyżywienie (3 lub 4 śniadania), opiekę pilota, usługi przewodnika lokalnego po Moskwie, realizację programu, ubezpieczenie KL i NW, taksę klimatyczną, transfery, bilety na metro. CENY NIE ZAWIERAJĄ: wizy rosyjskiej (250 zł)- płatne obligatoryjnie w biurze, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 80EUR/os.), dodatkowego wyżywienia – 4 obiadokolacje (280 zł/os.), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych (80 zł/os.), wydatków osobistych, dopłaty do pokoju 1-osobowego (390 zł/os.). Wersja pociągiem: tranzytowej wizy białoruskiej (180 zł) – obligatoryjnie płatne w biurze, dojazdu do Warszawy. Wersja samolotem: opłaty lotniskowej i paliwowej 400 zł obligatoryjnie płatne w biurze. UWAGA! Najpóźniej 31 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową do otrzymania wiz: białoruskiej i rosyjskiej: 2 kolorowe zdjęcia, 2 formularze: białoruski i rosyjski, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z czterema wolnymi stronami.

www.joanna.wroc.pl |

21


ROSJA | SOCZI | SAMOLOT LUB POCIĄG

HOTEL KIPARIS*** / HOTEL GORNYJ WOZDUCH***+ SOCZI

GORNYJ WOZDUCH***+

KIPARIS***

KIPARIS***

GORNYJ WOZDUCH***+

GORNYJ WOZDUCH***+

HOTEL KIPARIS***

HOTEL GORNYJ WOZDUCH***

Hotel składający się z trzech korpusów 3-4 piętrowych. Położony jest nad brzegiem morza, w centrum dzielnicy turystycznej Adler. W pobliżu znajduje się targ, sklepy, restauracje, kluby i inne atrakcje kurortu. W bliskiej odległości znajduje się również park z subtropikalną roślinnością. Do dyspozycji gości: restauracja, sauna, basen (leżaki i parasole przy basenie - bezpłatnie). Plaża miejska, kamienista znajduje się w odległości 3 min spacerem od hotelu, leżaki i parasole na plaży – odpłatnie.

Nowoczesny, komfortowy ośrodek wypoczynkowo– leczniczy, wybudowany w 2003 r. składający się z kompleksu budynków mieszkalnych i zabiegowych. Położony nad samym brzegiem Morza Czarnego, przy jednej z najładniejszych, najszerszych i piaszczystych plaż Soczi, w dzielnicy uzdrowiskowej Łoo, składającej się na Wielkie Soczi. Do dyspozycji gości: restauracja, kawiarnia, bar, klub nocny, dwa baseny z podgrzewaną wodą – odkryty i kryty (leżaki i parasoloe – bezpłatnie), kort tenisowy, tenis stołowy, bilard, sauna, siłownia, salon urody, centrum lecznicze, gabinety zabiegowe. Centrum uzdrowiskowe ukierunkowane jest na leczenie: chorób układu krążenia, układu nerwowego, problemów z przemianą materii, dróg oddechowych, chorób ginekologicznych. Korzystanie z zabiegów jest dodatkowo płatne ok. 60 zł /dziennie. W kompleksie znajdują się również doskonale wyposażone gabinety stomatologiczne.

POKOJE 2-osobowe (możliwość 1 dostawki): łazienka (WC, prysznic), lodówka, TV, klimatyzacja.

WYŻYWIENIE FB (śniadania, obiady, kolacje) – wybór z menu, w restauracji „Stary Zamek”

POKOJE 2-osobowe (możliwe 2 dostawki): łazienka (WC, prysznic lub wanna), klimatyzacja, lodówka, TV, telefon, pokój z balkonem za dodatkową odpłatnością 120 zł/os. (pokoje z balkonami są z widokiem na morze). KIPARIS***

22 | www.joanna.wroc.pl

Jedno z największych uzdrowisk i kąpielisk czarnomorskich w Rosji, w Kraju Krasnojarskim. Posiada specyficzny mikroklimat dzięki położeniu na 150 km wybrzeża pomiędzy Górami Kaukaz i ciepłym Morzem Czarnym. Sezon wypoczynkowy trwa tu od kwietnia do października (średnia temperatura wody 24°C). Miasto znajduje się na terytorium narodowego parku. Przepiękne parki (założone w 1892 r., z dwoma tysiącami różnych subtropikalnych gatunków roślin), skwery i aleje doskonale wpływają na samopoczucie wypoczywających. Soczi posiada bogatą infrastrukturę uzdrowiskową, a w tym nowoczesne zakłady sanatoryjne, nastawione na leczenie chorób reumatycznych, układu oddechowego, układu nerwowego, układu krążenia, chorób skóry, chorób kobiecych. Przyjemne spędzenie czasu umożliwiają liczne kawiarnie, restauracje, sale koncertowe i muzea.

WYŻYWIENIE FB (śniadania, obiady, kolacje) – szwedzki stół

TERMINY POBYTÓW

KIPARIS***

GORNYJ WOZDUCH***+

18.06 – 26.06.2011

1950

2100

02.07 – 12.07.2011

2040

2340

16.07 – 26.07.2011

2320

2460

30.07 – 09.08.2011

2600

2600

13.08 – 23.08.2011

2600

2600

Ubezpieczenie

40

40

Wiza rosyjska

250

250

Dostawka

zniżka 40%

zniżka 40%

Pokój 1-os.

dopłata 75% ceny

dopłata 75% ceny

CENY ZAWIERAJĄ: zakwaterowanie: 10 noclegów w wybranym hotelu; wyżywienie: FB (śniadanie, obiad, kolacja); taksę klimatyczną; opiekę rezydenta. CENY NIE ZAWIERAJĄ: transportu; obowiązkowego ubezpieczenia KL, NNW, BAGAŻU (40 zł/os.), wizy rosyjskiej (250 zł/os.), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych (180 zł/os.), wycieczek fakultatywnych. TRANSPORT: POCIĄG, wagony sypialne CENA: 850 zł UWAGA! Przejazd pociągiem na trasie Przemyśl – Lwów – Przemyśl (czas przejazdu ok. 3 godz.) + przejazd pociągiem na trasie Lwów – Soczi – Lwów (czas przejazdu ok. 40 godzin) Wyjazdy z Przemyśla dwa dni przed rozpoczęciem turnusu. Wyjazd z Soczi ostatniego dnia turnusu. Godziny wyjazdu podamy w terminu późniejszym, ze względu na sezonowe zmiany w rozkładach pociągów. Istnieje możliwość wyjazdu z innych miast Polski za dodatkową odpłatnością. SAMOLOT CENA: ok. 1500 - 2000 zł Trasa przelotu: Warszawa – Moskwa – Adler/Soczi Adler/Soczi – Moskwa – Warszawa UWAGA! Cena przelotu każdorazowo potwierdzana w biurze. Istnieje możliwość wylotu z innych miast Polski.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE Dla chętnych na miejscu proponowane będą wycieczki fakultatywne m.in.: Góry Kaukazu, Dendrarium, rejs statkiem spacerowym po Morzu Czarnym, Wodospady Auguraj, Galedżik.


UKRAINA | ODESSA | AUTOKAR LUB POCIĄG LUB SAMOLOT

HOTEL VICTORIA** / SANATORIUM BIAŁA AKACJA ODESSA Miasto na Ukrainie, największy port nad Morzem Czarnym, liczący ok. 1,5 mln. mieszkańców. Baza morskiej floty, duże centrum kolejowe, kurort turystyczny – również uzdrowiskowy, znany z pięknych zabytków: Pałac Woroncowów, Schody Potiomkinowskie, Filharmonia Miejska, Teatr Opery i Baletu, Synagoga z XIX wieku, latarnia morska, odeskie katakumby, liczne gmachy użyteczności publicznej z przełomu wieków oraz obiekty sanatoryjne. Odessa charakteryzuje się klimatem umiarkowanym kontynentalnym i suchym. Ilość słonecznych dni w roku przekracza 290. Lato jest długie i gorące ze średnią temperaturą ok. 25°C. Często zdarzają się temperatury powyżej 35°C. Zimy są krótkie i łagodne ze średnią temperaturą około 0°C. Opady śniegu i temperatury poniżej -10°C występują bardzo rzadko.

VICTORIA**

BIAŁA AKACJA

HOTEL VICTORIA**

SANATORIUM BIAŁA AKACJA

Kompleks hotelowo-leczniczy położony w jednym z najpiękniejszych rejonów miasta, w odległości ok. 500 m od najładniejszej plaży Arkadii. Jednocześnie w obiekcie może mieszkać ponad 300 osób. Na terenie obiektu znajduje się centrum biznesowe, restauracja, kawiarnia, kantor wymiany walut, bankomat, sklepy, salon fryzjerski, gabinet stomatologiczny, biblioteka, pralnia chemiczna, punkt medyczny.

Ośrodek położony w uzdrowiskowej części Odessy – Arkadii, na zadrzewionym terenie. Usytuowany jest blisko morza, z każdego pokoju rozciąga się widok na morze. Na miejscu znajduje się stołówka, kawiarnia, restauracja, bar, dyskoteka, biblioteka, sala konferencyjna, sauna, baza zabiegowa, gabinety masażu, sala gimnastyczna.

POKOJE 1-, 2-osobowe z łazienką, TV, lodówką, telefonem (połączenia lokalne).

Typu studio (2+2) ze wspólną łazienką i przedpokojem oraz apartamenty 2-os. o podwyższonym standardzie z łazienką, balkonem, TV, lodówką.

WYŻYWIENIE

WYŻYWIENIE

BB – śniadania (serwowane)

FB – śniadania, obiady, kolacje

VICTORIA**

POKOJE

BIAŁA AKACJA Hotel VICTORIA

TERMINY I CENY OD 1 OS. W PLN

Sanatorium BIAŁA AKACJA

BB 2-os.

FB 1-os.

2-os. studio

1-os. studio

2-os. apartament

1-os. apartament

23/24.04 – 06/07.05.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750

07/08.05 – 20/21.05.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750

21/22.05 – 03/04.06.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750

04/05.06 – 17/18.06.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750

18/19.06 – 01/02.07.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750

02/03.07 – 15/16.07.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750 3750

16/17.07 – 29/30.08.2011

1590

2290

1750

2590

1990

30/31.07 – 12/13.08.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750

13/14.08 – 26/27.08.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750

27/28.08 – 09/10.09.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750

10/11.09 – 23/24.09.2011

1590

2290

1750

2590

1990

3750

Dziecko do 7 lat

990

-

1190

-

1190

-

Osoba dor. na dostawce

-

-

-

-

1690

-

CENY ZAWIERAJĄ: 12 noclegów (dojazd autokarem: 10 noclegów w Odessie + 1 nocleg w ok. Tarnopola + 1 nocleg w ok. Lwowa), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją, zabiegi w sanatoriach wg zaleceń lekarzy sanatoryjnych, opiekę pilota – rezydenta, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, opłaty klimatyczne. CENY NIE ZAWIERAJĄ: wycieczek fakultatywnych, transportu. TRANSPORT: AUTOKAR, przejazd zgodnie z rozkładem jazdy – CENA: 650 zł UWAGA! Wyjazd: w dniu rozpoczęcia turnusu, przyjazd do Polski ostatniego dnia turnusu. POCIĄG, wagony sypialne – CENA: 650 zł UWAGA! Wyjazd: w dniu rozpoczęcia turnusu, powrót: wyjazd z Odessy w przedostatnim dniu turnusu. Wyjazd: Wrocław godz. 09.10, Kraków godz. 14.40, Rzeszów godz. 16.25, Przemyśl godz. 17.58, Warszawa godz. 06.44, Lublin godz. 09.14. Przyjazd do Odessy na godz. 12.12 (pociąg z Krakowa), na godz. 11.10 (pociąg z Warszawy). Istnieje możliwość wyjazdu z innych miast Polski. Powrót: Odessa wyjazd o godz. 18.16 (pociąg do Warszawy) lub o godz. 17.00 (pociąg do Krakowa), w Warszawie na godz. 22.47, w Krakowie na godz. 15.20. Czas przejazdu ok. 22-23 godz. SAMOLOT Warszawa – Odessa – Warszawa – CENA: ok. 800 - 1250 zł UWAGA! Terminy dowolne

www.joanna.wroc.pl | 23


UKRAINA | TRUSKAWIEC | AUTOKAR

SANATORIA: DNIEPRO / BESKID / JANTAR / KARPATY / RIXOS****

SANATORIUM DNIEPRO

ZNIŻKA do 300 ZŁ

ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. ZADZWOŃ!

TRUSKAWIEC

SANATORIUM DNIEPRO

SANATORIUM JANTAR

Jest to jedno z najstarszych i najbardziej znanych uzdrowisk na Ukrainie, położone na malowniczym przedgórzu Karpat w odległości 100 km od Lwowa i 90 km od ukraińsko-polskiej granicy. Występują tutaj unikalne w skali światowej pokłady wód mineralnych (15 źródeł – Naftusia, Sofia, Maria, Bronisława, Józia, Edward, i inne) i złoża wosku górskiego. Klimat Truskawca oraz zabiegi dają bardzo dobre wyniki leczenia w chorobach nerek (kamica), układu moczowego, chorobach wątroby, trzustki, pęcherzyka żółciowego, chorobach przewodu pokarmowego, cukrzycy, chorobach kobiecych i zapaleniach prostaty. Truskawiec posiada pełną infrastrukturę uzdrowiskową, a w tym nowoczesne zakłady sanatoryjne, wspaniałe pijalnie wód mineralnych, parki zdrojowe i czyste powietrze. Przyjemne spędzenie czasu umożliwiają liczne kawiarnie, restauracje, sale koncertowe i muzea.

Sanatorium położone jest ok. 450 m od centrum Truskawca. Na terenie ośrodka znajduje się pijalnia wód mineralnych, baza diagnostyczno-lecznicza (wszystkie zabiegi na miejscu!), stołówka, restauracja, kawiarnia, barek, sala widowiskowa, fryzjer, kosmetyczka oraz kryty basen. Woda ciepła i zimna non stop.

Sanatorium położone w górnej części Truskawca, ok. 500 m od centrum miasta. Budynki wielopiętrowe (windy). W budynku mieszczą się niektóre gabinety zabiegowe, bar, sauna, fryzjer, siłownia, sala gimnastyczna, biblioteka. Odbywają się tu też wieczorki taneczne, koncerty oraz występy zespołów artystycznych. W sanatorium mogą wystąpić czasowe ograniczenia dostawy wody.

WYCIECZKI

Dla chętnych na miejscu proponowane są wycieczki fakultatywne organizowane przez miejscowe biura m.in.: Lwów (ok. 15 USD), Sambor (ok. 8 USD), Drohobycz – Stanisławów (ok. 8 USD) i Karpaty (ok. 12 USD).

POKOJE 1-, 2-osobowe (z łazienką, TV i lodówką).

WYŻYWIENIE FB (3 x dziennie – śniadanie, obiad, kolacja)

HOTEL RIXOS**** Nowy, bardzo elegancki hotel, położony w górnej części Truskawca, blisko centrum. Do dyspozycji gości dwie restauracje, cztery bary, dyskoteka, bank, pasaż handlowy, apteka, bilard, mini przedszkole dla dzieci. Hotel posiada własne centrum medyczne, centrum fitness, salon piękności, gabinety masażu, kryty basen, łaźnię turecką, saunę.

POKOJE 1-, 2-osobowe (po remoncie, z łazienką, TV i lodówką).

WYŻYWIENIE FB (3 x dziennie – śniadanie, obiad, kolacja – szwedzki stół)

SANATORIUM KARPATY Położone jest w południowo-wschodniej części miasta, obok lasu i jeziora. Jest to 10-piętrowy budynek na 460 miejsc. W budynku znajduje się jadalnia, sala sportowa, restauracja i dwa bary. Budynek połączony jest z częścią leczniczą.

POKOJE

POKOJE

1-, 2-osobowe (z łazienką, klimatyzacją, milibarem, TV, radiem, telefonem w pokoju i łazience, sejfem, gniazdem internetowym).

1-, 2-osobowe (z łazienką, TV, lodówką i telefonem).

WYŻYWIENIE

WYŻYWIENIE FB (3 x dziennie – śniadanie, obiad, kolacja – szwedzki stół)

BB (1 x dziennie – śniadanie) UWAGA: Istnieje możliwość zakwaterowania w innych sanatoriach w Truskawcu (KRISTAL, RUBIN, AŁMAZ, WIOSNA, KASZTAN).

24 | www.joanna.wroc.pl


UKRAINA | TRUSKAWIEC | AUTOKAR

SANATORIA: DNIEPRO / BESKID / JANTAR / KARPATY / RIXOS****

TANIE USŁUGI

MEDYCZNE, STOMATOLOGICZNE I KOSMETYCZNE

HOTEL BESKID

HOTEL BESKID

CENY OD 1 OS. W PLN (FB – 3 posiłki, BB – śniadania)

Hotel położony jest ok. 400 m od centrum Truskawca. Budynek o dobrym standardzie. Na miejscu znajduje się stołówka i restauracja. Zabiegi lecznicze w sanatorium „DNIEPRO”, położonym po przeciwnej stronie ulicy. Woda ciepła i zimna non stop.

POKOJE 1-, 2-osobowe (z łazienką, TV i lodówką).

WYŻYWIENIE FB (3 x dziennie – śniadanie, obiad, kolacja) UWAGA! Na miejscu można skorzystać z tanich USŁUG MEDYCZNYCH, KOSMETYCZNYCH I STOMATOLOGICZNYCH, np. wykonanie koronki kosztuje ok. 50 EUR, makijaż permanentny (usta ok. 50 Euro, brwi ok. 50 EUR), zabiegi z wykorzystaniem pijawek. TRANSPORT I JEGO CENA Autokar – przejazd w dwie strony wg niżej podanej trasy *Wyjazdy w dniu poprzedzającym rozpoczęcie turnusu

TERMINY

DNIEPRO (FB) BESKID (FB)

JANTAR (FB)

KARPATY (FB)

RIXOS**** (BB)

20.02 – 04.03.11 06.03 – 18.03.11

2-os. 1590 1590

1-os. 1990 1990

2-os. 1840 1840

1-os. 2280 2280

2-os. 2420 2420

1-os. 3200 3200

2-os. 3360 3360

1-os. 6100 6100

20.03 – 01.04.11 03.04 – 15.04.11 17.04 – 29.04.11

1590 1690 1690

1990 2090 2090

1840 1840 1960

2280 2280 2360

2690 2690 2690

3200 3200 3200

3360 3360 3360

6100 6100 6100

01.05 – 13.05.11 01.05 – 08.05.11 15.05 – 27.05.11

1690 850 1690

2090 1250 2090

1960 1270 1960

2360 1530 2360

2690 1590 2690

3200 1890 3200

3360 2240 3360

6100 4050 6100

29.05 – 10.06.11 29.05 – 05.06.11 12.06 – 24.06.11

1690 850 1690

2090 1250 2090

1960 1270 1960

2360 1530 2360

2690 1590 2690

3200 1890 3200

3360 2240 3360

6100 4050 6100

19.06 – 26.06.11 26.06 – 08.07.11 10.07 – 22.07.11

850 1690 1690

1250 2090 2090

1270 1960 1960

1530 2360 2360

1590 2690 2690

1890 3200 3200

2240 3360 3360

4050 6100 6100

24.07 – 05.08.11 07.08 – 19.08.11 21.08 – 02.09.11

1690 1690 1690

2090 2090 2090

1960 1960 1960

2360 2360 2360

2690 2690 2690

3200 3200 3200

3360 3360 3360

6100 6100 6100

04.09 – 16.09.11 18.09 – 30.09.11 02.10 – 14.10.11

1690 1690 1590

2090 2090 1990

1960 1960 1960

2360 2360 2360

2690 2690 2690

3200 3200 3200

3360 3360 3360

6100 6100 6100

16.10 – 28.10.11 30.10 – 11.11.11 06.11 – 13.11.11

1590 1590 850

1990 1990 1250

1960 1960 1270

2360 2360 1530

2690 2690 1590

3200 3200 1890

3360 3360 2240

6100 6100 4050

MIASTO *Wrocław *Opole

GODZ. 17:30 19:00

MIEJSCE ODJAZDU Dw. PKS Dw. PKS

CENA 250 zł 250 zł

13.11 – 25.11.11 27.11 – 09.12.11 11.12 – 22.12.11

1590 1590 1490

1990 1990 1890

1960 1960 1960

2360 2360 2360

2690 2690 2690

3200 3200 3200

3360 3360 3360

6100 6100 6100

*Katowice *Kraków Rzeszów

21:00 23:00 02:00

Dw. PKP Dw. PKS Dw. PKP

230 zł 200 zł 150 zł

23.12 – 01.01.12 28.12 – 07.01.12

1490 1490

1890 1890

1960 1960

2360 2360

2690 2690

3200 3200

3360 3360

6100 6100

Przemyśl

03:20

Dw. PKP

80 zł

Uwaga! W przypadku małej ilości chętnych możliwe jest podstawienie mikrobusu (cena 300 zł/os.). Przyjazd do Truskawca: ok. godz. 10:00 – 11:00 Powroty z Truskawca: wyjazd o godz. 09:00 czasu miejscowego w ostatnim dniu turnusu.

CENY ZAWIERAJĄ: zakwaterowanie, wyżywienie dietetyczne 3 x dziennie (w hotelu Rixos: śniadania), ubezpieczenie KL i NW, zabiegi lecznicze wg zaleceń lekarzy sanatoryjnych, opiekę pilota. CENY NIE ZAWIERAJĄ: transportu, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych (180 zł/os.), wycieczek fakultatywnych. UWAGA: W sanatoriach serwowane są posiłki oparte na przepisach kuchni ukraińskiej, dietetyczne. Pierwszy posiłek – obiad, ostatni posiłek w ostatnim dniu turnusu – śniadanie. W hotelu Beskid Istnieje możliwość wykupienia posiłków w wersji szwedzkiego stołu w restauracji (ok. 6 - 8 USD/dzień – w zależności od kursu USD).

www.joanna.wroc.pl | 25


LITWA | DRUSKIENNIKI | AUTOKAR

SANATORIA: EGLE i GRAND SPA LITVA***/**** DRUSKIENNIKI „Miasto-park” oddalone ok. 50 km od polskiej granicy, położone jest wśród lasów i jezior nad Niemnem. Posiada wiele zespołów sanatoryjnych ukierunkowanych na leczenie chorób: kostno-mięśniowych, gastrycznych, krążenia, cukrzycy, górnych dróg oddechowych, nerwic wegetatywnych. Wody mineralne zawierają: brom, żelazo, jod, magnez, sole mineralne. Wykonywane zabiegi to: pełny zestaw fizykoterapii, wodolecznictwa oraz gimnastyka lecznicza, masaże, borowina. Stosowane są one ściśle według zaleceń lekarzy sanatoryjnych, po przedłożeniu przywiezionych z Polski aktualnych wyników podstawowych badań.

WYCIECZKI

Podczas każdego turnusu proponowane są wycieczki autokarowe z polskim przewodnikiem: • Wilno – Troki (wycieczka 1-dniowa, cena ok. 10 EUR/os.) • Kowno (cena ok. 9 EUR/os.) • Kłajpeda – Palanga (wycieczka 2-dniowa, cena ok. 35 EUR/os.) • Szawlia – Ryga (wycieczka 2-dniowa, cena 60 EUR/os.) Obowiązująca waluta to lity, którą można kupić na miejscu w kantorach za waluty zachodnie.

SANATORIUM EGLE

GRAND SPA LITVA***/****

Położone dalej od centrum, nad brzegiem rzeki Gruta, wśród sosnowych lasów. Kompleks składa się z 6 budynków hotelowych oraz zakładu balneologicznego i diagnostycznego. Sanatorium posiada własne pokłady borowiny i dwa źródła wód mineralnych. Na terenie kompleksu – basen, siłownia, sauna, łaźnia, sale taneczne, konferencyjne, biblioteka, bilard, kawiarnia, gabinet kosmetyczny, mini przedszkole, wypożyczalnia rowerów, parking strzeżony. Kompleks przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W sanatorium leczone są między innymi: schorzenia aparatu ruchowego, stawów, przewodu pokarmowego, dróg oddechowych, układu nerwowego, chorób serca, naczyń krwionośnych, narządów płciowych, choroby skóry. Zabiegi zlecane są indywidualnie dla każdego kuracjusza przez lekarzy sanatoryjnych. W cenie skierowania do 5 zabiegów dziennie.

Położone w centrum Druskiennik. Budynki po kompleksowym remoncie 3* i 4*. Do dyspozycji gości kawiarnia, kiosk z prasą, drogeria, bankomat, biblioteka, zakład fryzjerski, wypożyczalnia rowerów. Przy sanatorium znajduje się Aqua Park. Wszystkie zabiegi w obrębie kompleksu. Sanatorium oferuje różnorodne masaże, gimnastykę w basenie, różnorodne kąpiele, wanny, koktajle, borowiny, elektrokardiogram, gimnastykę korekcyjną, rektromanoskopia, ultradźwięki, gastroskopia, elektrosymulacja itp. Porady: ginekologa, otolaryngologa, neurologa, dermatologa, stomatologa itp. Zabiegi zlecane są indywidualnie dla każdego kuracjusza przez lekarzy sanatoryjnych. W cenie skierowania do dwóch zabiegów dziennie (istnieje możliwość wykupienia bogatszych pakietów leczniczych). W cenie skierowania 1 godzina/dzień pobytu w kompeksie parku wodnego „Grand SPA Lietuva”.

POKOJE

1-, 2-osobowe oraz apartamenty (z łazienką, TV, dostępem do internetu).

1-, 2-osobowe (z łazienką, z TV SAT, telefonem, czajnikiem) oraz apartamenty (sypialnia z łożem małżeńskim + pokój dzienny z rozkładaną kanapą). Wszystkie pokoje po remoncie.

WYŻYWIENIE FB (3 x dziennie – śniadanie, obiad, kolacja – serwowane); istnieje możliwość wyżywienia w formie stołu szwedzkiego za dopłatą 40 Euro; w apartamentach – w formie stołu szwedzkiego w cenie skierowania.

INFO

Świadczenia rozpoczynają się noclegiem w pierwszym dniu turnusu, a kończą śniadaniem w ostatnim dniu turnusu. Uwaga! W sanatoriach serwowane są posiłki oparte na przepisach kuchni litewskiej. Istnieje możliwość posiłków dietetycznych zgodnych z zaleceniem lekarza sanatoryjnego lub wyżywienia w wersji szwedzkiego stołu.

26 | www.joanna.wroc.pl

POKOJE

WYŻYWIENIE HB (2 x dziennie – śniadanie, obiad lub kolacja); możliwość wyżywienia 3 x dziennie (za dopłatą 40 EUR/turnus). TRANSPORT

DZIENNY PRZEJAZD DO DRUSKIENNIK • mikrobus do Druskiennik i z powrotem • w przypadku małej ilości chętnych, możliwy dojazd pociągiem do Suwałk, dalej transfer do Druskiennik • posiłki podczas podróży we własnym zakresie Wyjazdy w dniu rozpoczęcia turnusu (niedziela) z miast: MIASTO WROCŁAW PABIANICE

GODZ. 08.00 11.30

MIEJSCE ODJAZDU

ŁÓDŹ

12.00

WARSZAWA

14.00

OSTROŁĘKA

16.00

DWORZEC PKS, ST. MIĘDZYNARODOWE

230 zł

ŁOMŻA AUGUSTÓW SUWAŁKI

16.30 18.30 19.30

PARKING PRZY HOTELU POLONEZ

230 zł 150 zł 130 zł

DWORZEC PKS, UL. SUCHA, PERON 3 PRZYSTANEK PKS ZIELONA GÓRKA PARKING PRZED DWORCEM ŁÓDŹ FABRYCZNA /WEJŚCIE GŁÓWNE/, UL. KILIŃSKIEGO PARKING PRZED WEJŚCIEM DO SALI KONGRESOWEJ PAŁAC KULTURY I NAUKI/, UL. E. PLATER

PARKING PRZY MOTELU TURMOT DWORZEC PKP, WEJŚCIE GŁÓWNE

CENA 300 zł 250 zł 250 zł 250 zł

Przyjazd do Druskiennik ok. godz. 23:00 Wyjazd z Druskiennik w ostatnim dniu turnusu o godz. 06.00 /czasu miejscowego/

CENY OD 1 OS. W EURO (FB – 3 posiłki, HB – śniadania, obiadokolacje) TERMINY

20.02 – 04.03.11 06.03 – 18.03.11 20.03 – 01.04.11 03.04 – 15.04.11 17.04 – 29.04.11 01.05 – 13.05.11 01.05 – 08.05.11 15.05 – 27.05.11 29.05 – 10.06.11 29.05 – 05.06.11 12.06 – 24.06.11 19.06 – 26.06.11 26.06 – 08.07.11 10.07 – 22.07.11 24.07 – 05.08.11 07.08 – 19.08.11 21.08 – 02.09.11 04.09 – 16.09.11 18.09 – 30.09.11 02.10 – 14.10.11 16.10 – 28.10.11 30.10 – 11.11.11 06.11 – 13.11.11 13.11 – 25.11.11 27.11 – 09.12.11 11.12 – 23.12.11 18.12 – 30.12.11

EGLE (FB) 2-os. 530 530 545 560 560 560 340 560 570 340 570 340 600 640 640 640 580 615 615 615 570 570 340 570 570 570 570

1-os. 580 580 600 625 625 625 380 625 650 380 650 380 690 745 745 745 665 710 710 710 640 640 370 640 640 640 640

GRAND SPA LITVA*** (HB) 2-os. 565 565 565 590 590 590 350 590 590 350 590 350 645 670 670 670 670 590 590 590 565 565 330 565 565 580 670

1-os. 695 695 695 720 720 720 430 720 720 430 720 430 775 800 800 800 800 720 720 720 695 695 410 695 695 715 800

CENY ZAWIERAJĄ: zakwaterowanie w pokojach standardowych (12 noclegów), wyżywienie zgodnie z wybraną opcją, ubezpieczenie KL i NW, zabiegi lecznicze wg zaleceń lekarzy sanatoryjnych. CENY NIE ZAWIERAJĄ: transportu, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych (180 zł/os.), wycieczek fakultatywnych.

UWAGA! Istnieje możliwość pobytów weekendowych (piątek – niedziela). Informacje w biurze. Większy wybór obiektów na stronie www.joanna.wroc.pl


OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH TURYSTYCZNYCH BT „JOANNA” § 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Ustala się ogólne warunki uczestnictwa we wszystkich imprezach turystycznych zorganizowanych przez Organizatora Turystyki w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych / tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r. Nr 55 , poz. 578, z późn. zm. /. 2. Organizatorem Turystyki zwanym dalej „Organizatorem” jest Biuro Turystyki „JOANNA”, ul. Piłsudskiego 74/45a, 50-020 Wrocław, posiadający NIP 898-108-92-15 oraz wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod nr 03260. 3. Ogólne warunki uczestnictwa określają prawa i obowiązki uczestników imprez turystycznych zwanych w dalszej treści „Klientami” oraz Organizatora. § 2. ZAWARCIE UMOWY 1. Zawarcie umowy z Klientem następuje w formie pisemnej po zapoznaniu się przez niego z ofertą Organizatora, warunkami umowy i uczestnictwa oraz wpłaceniu zaliczki w wysokości 40% ceny imprezy turystycznej. 2. Zawarcie umowy z osobą niepełnoletnią lub na jej rzecz wymaga zgody jej przedstawicieli ustawowych bądź opiekunów. Zgoda musi być wyrażona w formie pisemnej z podpisem poświadczonym notarialnie, bądź złożonym przed osobą upoważnioną przez Organizatora. 3. Organizator, proponując Klientowi imprezę turystyczną udostępnia Klientowi odpowiednie informacje pisemne (z uwzględnieniem postanowień pkt 6 niniejszego paragrafu) a w szczególności broszury, foldery, katalogi, które zawierają: a) cenę imprezy turystycznej lub usługi turystycznej albo sposób jej ustalenia, b) miejsce pobytu lub trasę imprezy turystycznej, c) rodzaj, klasę, kategorię lub charakterystykę środka transportu, d) położenie, rodzaj i kategorię obiektu zakwaterowania, według przepisów kraju pobytu, e) ilość i rodzaj posiłków, f) program zwiedzania i atrakcji turystycznych, g) kwotę lub procentowy udział zaliczki w cenie imprezy turystycznej lub usługi turystycznej oraz termin zapłaty całej ceny, h) termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń, jeżeli realizacja imprezy turystycznej lub usługi turystycznej uzależniona jest od liczby zgłoszeń, i) podstawy prawne zawarcia umowy i konsekwencje prawne wynikające z umowy, j) ogólne informacje o obowiązujących przepisach paszportowych, wizowych i sanitarnych oraz o wymaganiach zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie. 4. Organizator przed zawarciem umowy podaje Klientowi: a) ogólne informacje o obowiązujących przepisach paszportowych, wizowych i sanitarnych, w szczególności o terminach oczekiwania na wydanie paszportu i wizy oraz o wymogach sanitarnych oraz o wymaganiach zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej, b) informacje o możliwości zawarcia umowy ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej oraz o zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia, c) informacje o szczególnych zagrożeniach życia i zdrowia na odwiedzanych obszarach oraz o możliwości ubezpieczenia z tym związanego. Dotyczy to także zagrożeń powstałych po zawarciu umowy. 5. Organizator we właściwym czasie, uzależnionym od formy imprezy turystycznej, przed jej rozpoczęciem , podaje Klientowi w formie czytelnej, w tym pisemnej, słownej, internetowej, faksowej, e-mailowej lub w inny skuteczny sposób uzgodniony wcześniej z klientem: a) nazwisko lub nazwę lokalnego przedstawiciela organizatora turystyki / lub innej instytucji /, do którego Klient może zwracać się w razie trudności, a także jego adres i numer telefonu, b) w odniesieniu do imprez turystycznych dla dzieci – informację o możliwości bezpośredniego kontaktu z dzieckiem lub osobą odpowiedzialną w miejscu pobytu dziecka, c) planowany czas przejazdu, miejsca i czas trwania postojów. Powyższe informacje podawane są Klientowi na piśmie, ponadto Organizator podaje Klientowi szczegółowe informacje dotyczące połączeń komunikacyjnych oraz miejsca, jakie Klient będzie zajmował w środku transportu, w szczególności kabiny na statku lub przedziału sypialnego w pociągu. 6. Organizator ma obowiązek udzielenia Klientowi dodatkowych informacji na piśmie dotyczących imprezy turystycznej w zakresie wskazanym w art. 12, 13 i 14 ustawy o usługach turystycznych, o ile nie zostały one zawarte w postanowieniach niniejszych warunków uczestnictwa, wzorcu umowy, ofercie, katalogu, ulotce lub folderze, itp., a stanowią one element świadczeń w trakcie imprezy turystycznej. 7. Obowiązek udzielenia Klientowi informacji wskazanych w pkt 4-6 nie zwalnia Organizatora od obowiązku opieki nad Klientem w trakcie imprezy turystycznej. § 3. WARUNKI PŁATNOŚCI 1. Ceny usług i świadczeń dla klientów są cenami umownymi i obejmują podatek od towarów i usług. 2. Miejscem spełnienia świadczenia pieniężnego przez Klienta wynikającego z zawartej umowy jest wskazany przez Organizatora rachunek bankowy lub kasa agenta (biura podróży). 3. Cała należność za imprezę turystyczną winna zostać wpłacona przez Klienta w terminie 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy turystycznej, chyba że strony w umowie zastrzegą inny termin płatności. § 4. PRZENIESIENIE PRZEZ KLIENTA PRZYSŁUGUJĄCYCH MU UPRAWNIEŃ NA RZECZ OSOBY TRZECIEJ 1. Klient może bez zgody Organizatora przenieść na osobę spełniającą warunki udziału w imprezie turystycznej wszystkie przysługujące mu prawa z tytułu umowy o świadczenie usług turystycznych, jeżeli jednocześnie osoba ta przejmie wszystkie wynikające z tej umowy obowiązki. 2. Przeniesienie praw i przejęcie obowiązków, o których mowa w pkt l jest skuteczne wobec Organizatora, jeżeli Klient zawiadomi go o tym na co najmniej 7 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej określonym w umowie. 3. Za nieuiszczoną część ceny imprezy turystycznej oraz koszty poniesione przez Organizatora w wyniku zmiany uczestnika imprezy turystycznej Klient i osoba przejmująca jego uprawnienia odpowiadają solidarnie. § 5. ZMIANA ŚWIADCZEŃ, ŚWIADCZENIA ZASTĘPCZE 1. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, niezależnych od Organizatora, przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, w wyniku których Organizator jest zmuszony zmienić istotne warunki umowy z Klientem - Organizator niezwłocznie powiadomi o tym Klienta na piśmie lub w inny skuteczny sposób, ustalony wcześniej z Klientem. W takiej sytuacji Klient powinien niezwłocznie poinformować Organizatora na piśmie czy: a) przyjmuje proponowaną zmianę umowy albo b) odstępuje od umowy za natychmiastowym zwrotem wszystkich wniesionych świadczeń i bez obowiązku zapłaty kary umownej czy też innych kosztów i opłat. 2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu imprezy turystycznej lub informacji zawartych w katalogu przed rozpoczęciem imprezy turystycznej lub w uzasadnionych przypadkach także w trakcie trwania imprezy turystycznej, jednakże zmiany te nie mogą powodować zmian istotnych postanowień umowy, o których mowa w pkt. 1, a standard i zakres świadczeń zostanie zachowany. 3. Jeżeli Klient, zgodnie z pkt. 1, odstępuje od umowy lub jeżeli Organizator odwołuje imprezę turystyczną z przyczyn niezależnych od Klienta, Klient ma prawo, według swojego wyboru uczestniczyć w imprezie turystycznej-zastępczej o tym samym lub wyższym standardzie, chyba, że zgodzi się na imprezę turystyczną o niższym standardzie za zwrotem różnicy w cenie lub żądać natychmiastowego zwrotu wszystkich wniesionych świadczeń. 4. W przypadkach określonych w pkt. 3 Klient może dochodzić odszkodowania za niewykonanie umowy, chyba że odwołanie imprezy turystycznej nastąpiło z powodu zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż liczba minimalna określona w umowie, a Organizator powiadomił o tym Klienta na piśmie na 14 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, lub z powodu działania siły wyższej. 5. Organizator, jeżeli w czasie trwania imprezy turystycznej nie wykonuje przewidzianych w umowie usług, stanowiących istotną część programu tej imprezy turystycznej, jest obowiązany, bez obciążenia Klienta dodatkowymi kosztami, wykonać w ramach tej imprezy turystycznej odpowiednie świadczenie zastępcze. Jeżeli jakość świadczenia zastępczego jest niższa od jakości usługi określonej w programie imprezy turystycznej, Klient może żądać odpowiedniego obniżenia ceny imprezy turystycznej. 6. Jeżeli wykonanie świadczeń zastępczych, o których mowa w pkt 5, jest niemożliwe albo Klient z uzasadnionych powodów nie wyraził zgody i odstąpił od umowy, Organizator jest obowiązany, bez obciążania Klienta dodatkowymi kosztami z tego tytułu, zapewnić mu powrót do miejsca rozpoczęcia imprezy turystycznej lub innego uzgodnionego miejsca w warunkach nie gorszych niż określone w umowie. 7. W razie odstąpienia od umowy, o którym mowa w pkt. 6, Klient nie ponosi żadnych dodatkowych świadczeń z tego tytułu, Klient może dochodzić naprawienia szkody wynikłej z niewykonania umowy. 8. W razie niemożności wykonania świadczenia zastępczego, o którym mowa w pkt. 6, Klient może żądać naprawienia szkody wynikłej z niewykonania umowy, chyba że niemożność wykonania świadczenia zastępczego jest spowodowane wyłącznie: a) działaniami lub zaniechaniami osób trzecich, nieuczestniczących w wykonaniu świadczenia

zastępczego, jeżeli tych działań nie można było przewidzieć ani uniknąć, albo b) siłą wyższą. § 6. ZMIANA CEN 1. Cena ustalona w umowie może ulec zmianie pod warunkiem, że Organizator udokumentuje wpływ na podwyższenie ceny jednej z następujących okoliczności: a) wzrostu kosztów transportu, b) wzrostu opłat urzędowych, podatków lub opłat należnych za takie usługi, jak lotniskowe, załadunkowe lub przeładunkowe w portach morskich i lotniczych, wzrostu kursu walut. 2. O wzroście ceny imprezy turystycznej Klient zostanie poinformowany w formie pisemnej przez Organizatora na co najmniej 21 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. 3. Na Kliencie spoczywa obowiązek poinformowania Organizatora na piśmie o zaakceptowaniu bądź nie wyrażeniu zgody na nowe warunki umowy. 4. Jeżeli klient nie wyraża zgody na nowe warunki umowy, wówczas organizator zwraca mu wszystkie wpłacone wcześniej środki. § 7. PRAWA KLIENTA 1. Klient ma prawo do świadczeń określonych w umowie i ofercie /katalogu/ stanowiącej integralną część umowy. 2. Niewykorzystanie w trakcie trwania imprezy turystycznej przez Klienta wszystkich świadczeń / z przyczyn leżących po stronie Klienta / nie uprawniają do zwrotu zapłaconej należności. 3. Klient w trakcie trwania imprezy turystycznej uprawniony jest do korzystania z fachowej pomocy i opieki przedstawicieli Organizatora, a na Organizatorze spoczywa ten obowiązek. 4. Klient zostanie również objęty opieką we wszystkich przypadkach nagłych zdarzeń i niezawinionych przez Organizatora /np. związanych z awarią autobusu, przedłużeniem odpraw celnych, postojami na granicach, opóźnieniem w przelotach, trudnymi warunkami atmosferycznymi /. W takich przypadkach przysługuje każdemu uczestnikowi posiłek po upływie 8 godzin. § 8. OBOWIĄZKI KLIENTA 1. Klient uczestniczący w imprezie turystycznej zobowiązany jest podporządkować się wszelkim wskazówkom i zaleceniom porządkowym przedstawicieli Organizatora umożliwiającym realizację programu imprezy turystycznej oraz do przestrzegania miejsca i godzin zbiórek określonych przez Organizatora. 2. Klient uczestniczący w imprezie turystycznej zobowiązany jest do posiadania dokumentów podróżnych /paszportu, wizy i innych wymaganych, o których obowiązku posiadania Klient został poinformowany / oraz do przestrzegania przepisów celnych i dewizowych oraz innych norm prawa obowiązujących w Rzeczpospolitej Polskiej, krajach tranzytowych i docelowych, o których zostanie poinformowany przez Organizatora przed podpisaniem umowy (zgodnie z art. 13 ustawy o usługach turystycznych). 3. Klient uczestniczący w imprezie turystycznej zobowiązany jest do przestrzegania przepisów porządkowych oraz dotyczących bezpieczeństwa /np. pożarowych, policyjnych, itp./. 4. W razie rażącego, uporczywego naruszania przez Klienta warunków umowy, warunków uczestnictwa zagrażającego zdrowiu, życiu i interesom innych Klientów oraz realizacji programu imprezy turystycznej, Organizator może rozwiązać z Klientem umowę w trybie natychmiastowym. W takim przypadku wszelkie koszty związane z dalszym pobytem i powrotem obciążają Klienta a organizator udzieli mu pomocy w zakresie uzgodnionym z Klientem. W sytuacji wskazanej w pkt. 4 Klient ma prawo do dochodzenia na drodze sądowej ewentualnych roszczeń. § 9. UBEZPIECZENIA 1. Organizator zawarł umowę ubezpieczenia na rzecz Klientów z Towarzystwem Ubezpieczeń S.A. SIGNAL IDUNA NR M 199875. 2. Organizator wyda na piśmie Klientowi wpłacającemu należność za imprezę turystyczną lub zaliczkę przekraczającą 40% tej sumy, pisemne potwierdzenie posiadania gwarancji w formie umowy ubezpieczenia na rzecz Klientów, ze wskazaniem sposobu ubiegania się o wypłatę środków z tej gwarancji. 3. Wszyscy uczestnicy imprezy turystycznej – w przypadku imprez turystycznych za granicą – są ubezpieczeni w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 5000 zł, kosztów leczenia do kwoty 10000 USD. 4. Od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej przez Klienta w okresach wskazanych w §12. Klient winien ubezpieczyć się indywidualnie, pod rygorem poniesienia pełnej opłaty za imprezę, z zastrzeżeniem warunków określonych w §12. 5. Z dokładnymi warunkami ubezpieczenia dokonanego przez Organizatora każdy Klient winien się zapoznać przed rozpoczęciem imprezy. § 10. REKLAMACJE 1. W przypadku niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy o świadczenie usług turystycznych przez Organizatora lub osobę z nim współpracującą Klientowi przysługuje prawo do reklamacji. 2. Jeżeli w trakcie trwania imprezy turystycznej Klient stwierdzi wadliwe wykonanie umowy, powinien niezwłocznie zawiadomić o tym wykonawcę usługi oraz Organizatora lub jego Przedstawiciela w sposób odpowiedni dla rodzaju usługi. 3. Reklamację w formie pisemnej Klient winien złożyć najpierw u przedstawiciela Organizatora a z chwilą braku jej pozytywnego załatwienia na miejscu – również w formie pisemnej skierować do Organizatora, w ciągu 14 dni po wykonaniu usługi. 4. Organizator jest zobowiązany do rozpatrzenia reklamacji w terminie 30 dni od dnia doręczenia reklamacji. 5. Reklamacja Klienta skierowana do Organizatora w sytuacji uzależnionej od formy imprezy turystycznej oraz przedmiotu reklamacji winna zawierać oświadczenie jego Przedstawiciela lub innego podwykonawcy Organizatora o wystąpieniu okoliczności świadczących o niewykonaniu lub nienależytym wykonaniu umowy oraz propozycję zaspokojenia jego roszczeń. § 11. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZATORA 1. Organizator odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy o świadczenie usług turystycznych, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest spowodowane wyłącznie : a) działaniem lub zaniechaniem Klienta, b) działaniem lub zaniechaniem osób trzecich, nieuczestniczących w wykonywaniu usług przewidzianych w umowie, jeżeli tych działań lub zaniechań nie można było przewidzieć ani uniknąć albo, c) siłą wyższą. 2. Organizator ponosi odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie usług w czasie imprezy turystycznej do wysokości rzeczywistej szkody poniesionej przez Klienta, jednak nie wyższej, jak do wysokości dwukrotnej ceny imprezy turystycznej. Ograniczenie odpowiedzialności Organizatora nie dotyczy szkód na osobie. § 12. REZYGNACJA Z IMPREZY /ODSTĄPIENIE OD UMOWY/ 1. Rezygnacja (odstąpienie od umowy ) lub zmiana terminu imprezy turystycznej przez Klienta, z wyłączeniem sytuacji, o których mowa w §4 i §5, wymaga pisemnego oświadczenia. 2. W sytuacjach, o których mowa w pkt. 1, Organizator, z uwagi na poniesione koszty, zastrzega sobie prawo dochodzenia od Klienta odstępnego przewidzianego w art. 396 kodeksu cywilnego na zasadach określonych jak pkt. 3. Organizator udostępnia Klientowi możliwość zapoznania się z przywołanym przepisem kodeksu cywilnego. 3. Organizator, w sytuacji rezygnacji z udziału w imprezie (odstąpienia od umowy) przez Klienta, zastrzega sobie prawo do pobrania od Klienta odstępnego z tytułu poniesionych udokumentowanych kosztów, w wysokościach, które mogą osiągnąć poziom: a) ok. 100–150,-zł opłaty manipulacyjnej – jeżeli złożenie rezygnacji nastąpiło w terminie do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy b) do 25% ceny imprezy – jeżeli złożenie rezygnacji nastąpiło pomiędzy 30 a 14 dniem przed datą rozpoczęcia imprezy c) do 50% ceny imprezy – jeżeli złożenie rezygnacji nastąpiło pomiędzy 13 a 7 dniem przed datą rozpoczęcia imprezy d) do 90% ceny imprezy – jeżeli rezygnacja nastąpiła od 6 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy chyba że klient wskaże osoby (-ę) zobowiązujące się wstąpić w prawa i obowiązki Klienta, z zastrzeżeniem § 4 i pkt. 4 nin.§ 4. Organizator zastrzega sobie prawo dochodzenia od Klienta odszkodowania z tytułu utraconych zysków. 5. W przypadku rezygnacji przez Organizatora z realizacji imprezy (odstąpienia od umowy), Klientowi przysługuje prawo dochodzenia odszkodowania w przypadku powstania szkody, obejmującej zwrot poniesionych przez Klienta uzasadnionych i udowodnionych kosztów. § 13. POSTANOWIENIA KOŃCOWE 1. W zakresie nieuregulowanym w umowie i ogólnych warunkach uczestnictwa mają zastosowanie przepisy ustawy o usługach turystycznych, kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta. 2. Zapozanałem się z wyżej wymienionymi ogólnymi warunkami uczestnictwa Podpis klienta i data ……… … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … …


JOANNA 2011 - KRYM, ROSJA, WCZASY, SANATORIA  

Najnowszy katalog Biura Turystyki JOANNA z Wrocławia.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you