Page 1

5 powodów dla których warto wybrać Nylon Dekarski


Nylon dekarski to innowacyjne pokrycie dachowe, stworzone przez firmę Dachermann Polska. Sprzedawany jest w postaci gotowej do użycia gęstej masy. Nylon jest nakładany na dach za pomocą wałków lub pędzli malarskich. W optymalnych warunkach zasycha po 30 – 60 minutach, tworząc zwartą oraz elastyczną powłokę, która zachowuje kształty i właściwości nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Jego stosowanie znacznie skraca czas prac prowadzonych na dachu. Nylon Dekarski łączy w sobie cechy samodzielnej powłoki dachowej i preparatu do naprawy dachów. Produkt świetnie sprawdza się również jako materiał do hydroizolacji budynków oraz neutralizacji pokryć azbestowych

Nylon Dekarski to alternatywa dla materiałów bitumicznych (papy) oraz folii dachowych. Jego zastosowanie ułatwia prace dekarskie, przy jednoczesnej gwarancji, że dach będzie szczelny i trwały.


1

Odporność na czynniki zewnętrzne

• Nylon Dekarski nie poddaje się działaniu promieniowania UV, które wpływa na pogorszenie właściwości większości materiałów dachowych. • Wodoszczelność i elastyczność Nylonu Dekarskiego powodują, że materiał ten nie niszczy się także na skutek

dużych zmian temperatur. • W jego składzie nie ma, żadnych substancji organicznych dzięki czemu jest odporny na działanie kwaśnych

deszczy i innych substancji agresywnych.


2

Szczelność i paroprzepuszczalność

• Prawidłowo położona, warstwa Nylonu Dekarskiego

nie chłonie i nie przepuszcza wody nawet pod dużym ciśnieniem. • Dach nylonowy odporny jest również na wpływ wody stojącej na dachu lub na nim zamarzającej. • Powłoka z Nylonu Dekarskiego przepuszcza parę wodną, dzięki czemu można ją kłaść na wilgotne podłoże, które później oddycha.


3

Elastyczność

• Stworzony na bazie superelastycznych polimerów Nylon

Dekarski po zaschnięciu tworzy powłokę, która charakteryzuje się elastycznością na poziomie 300 proc.. • Oznacza to, że powłoka nylonowa może zostać rozciągnięta niemal trzykrotnie, po czym nieuszkodzona powróci do pierwotnego kształtu zachowując przy tym wszystkie właściwości. (tzw. pamięć kształtu) • Dla porównania materiały bitumiczne takie jak papy cechują się elastycznością na poziomie tylko 40 proc., przez co często nie wytrzymują napięć, pękają i kruszeją.

300%


4

Łatwość użycia

Materiał wyróżnia łatwość jego stosowania. Gęstą, gotową do użycia, masę sprzedawaną wiadrach, należy rozprowadzić na odpowiednio przygotowanej powierzchni za pomocą wałków lub pędzli malarskich. Substancja jest szybkoschnąca i w optymalnych warunkach zasycha już po 30 – 60 minutach tworząc trwałą i szczelną powłokę dachową. Prostota użycia sprawia, że jest to materiał świetnie nadający się do samodzielnego stosowania. Przed nałożeniem nylonu należy jedynie wyczyścić, odpylić i zagruntować podłoże.

30-60 min 4h 1 warstwa

2 warstwa

Gotowy dach nylonowy


5

15 lat gwarancji

• Wieloletnią trwałość powłok z Nylonu Dekarskiego potwierdziły badania starzeniowe przeprowadzone w

Instytucie Techniki Budownictwa. • Badania te polegały na przeprowadzeniu symulacji

warunków atmosferycznych jakim, przy normalnej eksploatacji, Nylon byłby poddany w okresie 15 lat. W trakcie testów aplikowano odpowiednią ilość promieniowania UV, następnie poddawano materiał kąpielom wodnym, później działaniu wysokich i niskich temperatur i znowu promieniowania UV. Taki cykl powtarzano w ilości odpowiadającej średniej ilości podobnych zmian, jakim Nylon w rzeczywistości musiałby sprostać.


O Firmie Dachermann Polska

• Dachermann Polska – producent Nylonu Dekarskiego innowacyjnego materiału do pokrywania dachów i izolacji. • Firma powstała w 2004 roku, na bazie prywatnego polskiego kapitału. Twórcą Dachermann Polska jest Piotr Bednorz. Siedziba zakładu znajduje się w Gliwicach, gdzie obok hal produkcyjnych i powierzchni biurowych mieszczą się także laboratoria. To w nich od 2005 roku trwały prace nad technologią Nylonu Dekarskiego, który w 2008 roku uzyskał certyfikaty dopuszczające go do stosowania w budownictwie. • Zespół firmy tworzą chemicy, specjalizujący się w dziedzinie polimerów, oraz specjaliści z dziedziny materiałoznawstwa, logistyki i marketingu.

Piotr Bednorz

Twórca i właściciel firmy Dachermann Polska, zajmującej się produkcją nylonu dekarskiego. Pasjonat dachów. Przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie w branży pokryć dachowych i to zarówno bezpośrednio na placach budów jak i w laboratoriach stworzonej przez siebie firmy. W wolnym czasie grywa w brydża sportowego.


Wybierz dach nylonowy … na lata

Producent: DACHERMANN POLSKA ul. Pszczyńska 44 44-100 Gliwice, Polska Tel./fax: +48 32 231 77 00 +48 32 231 77 00

Infolinia: 0 801 000 485

www.dachermann.pl

Dachermann - 5 powodów dla których warto wybrać Nylon Dekarski  

Oddajemy w Państwa ręce prezentację opisującą 5 powodów, dla których warto wybrać nylon dekarski.

Dachermann - 5 powodów dla których warto wybrać Nylon Dekarski  

Oddajemy w Państwa ręce prezentację opisującą 5 powodów, dla których warto wybrać nylon dekarski.

Advertisement