Page 1

1


BİR YILBAŞI GECESİ

2


“Bugün yılbaşı! Bugün yılbaşı!” diye çığlıklar atıyorlardı Lale ve Mete.

3


Çünkü okuldan eve geldiklerinde akrabalarını görecek ve yeni hediyeler alacaklardı. Eve geldiklerinde Mete babası ile alışverişe çıkmıştı, Lale ise annesi ile sofrayı hazırlıyordu. 4


Ardından bütün akrabalar geldi. Herkes çok mutluydu. Saat 12’ yi geçince anne ve babası Mete ve Lale’ ye yatmasını söyledi, ama iki kardeş masaya Noel babanın gelmesi için süt ve kurabiye koymuşlardı.

5


Anne ve babaları çoktan uyumuştu.

6


Ama iki kardeş hala Noel babayı bekliyorlardı. 7


Ardından bir peri geldi. Çocuklar çok şaşırmıştı, peri kendini tanınttı. Peri “Yılbaşı Perisi”idi. Yılbaşı perisi Noel Babanın çok işi olduğundan gelemeyeceğini ve bir dilek haklarının olduğunu söylemişti.

8


İki kardeş düşündü ve güzel bir karar verdiler. Bu karar Noel Baba’ ya gidip hediye dağıtmaktı ve yılbaşı perisi onların dileğini gerçekleştirdi.

9


Çocuklar Noel Baba’nın yanındaydılar, ikiside çok heyecanlıydı. Noel Baba çocukları gördüğüne çok sevindi çünkü çocuklar ona yardım edeceklerdi.

10


Çocukların işleri bittiğinde, Noel Baba onlara hediye verdi ve çocuklar çok mutlu oldu.

11


Lale ve Mete’nin yaşadığı bu olay, sadece iki kardeş arasında kaldı. 12


Bu kitap İstek Semiha Şakir Okulları Barış İlköğretim Okulu 5-B sınıfı öğrencileri tarafından Dünya Kitap Günü için hazırlanmıştır.

Öğrencilerimiz, hazırladıkları kitabı 1. sınıf öğrencilerimize armağan etmişlerdir. 13

Bir Yılbaşı Gecesi  

elektronik kitap