Page 1

Newsletter Grupy Nowy Szpital – 2/2010 Nowe Szpitale Gospodarczo-Samorządowymi HIT-ami regionu 12 lutego 2010 do listy licznych nagród, którymi może się pochwalić Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie, dołączył HIT Gospodarczo-Samorządowy 2009 w kategorii Organizacja i Zarządzanie. Wyróżniono ją za model przekształcenia i efektywnego zarządzania szpitalem. Statuetkę HIT w zielonogórskiej Palmiarni wspólnie odbierali: dyrektor szpitala Marzena Kucharska i Adam Roślewski. Samorządowym HIT-em 2009 jest też Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Nowy Szpital w Nakle i Szubinie” sp. z o.o. w Nakle n/Notecią. Doceniono go za model przekształcenia i połączenia dwóch szpitali w jedną strukturę i formę prawną. W 2006 r. HIT-em był Nowy Szpital w Świeciu.

Zmiany na stanowiskach dyrektorów Z początkiem lutego dyrektor Marta Michalak pożegnała się z Nowym Szpitalem w Świeciu i rozpoczęła zarządzanie Nowym Sz pitalem Powiatu Krośnieńskiego. Od początku roku z przekształceniami szpitala zmagała się samotnie dyr. Anna Żywica. To druga „podwójna” jednostka w Grupie Nowy Szpital (dwa szpitale: Krosno i Gubin) i dla lepszego zarządzania potrzebuje dwóch dyrektorów. Dyrektorem Nowego Szpitala w Świeciu jest teraz dotychczasowa wicedyrektor Emilia Konieczyńska, a zastępcą do spraw operacyjnych pani Karolina Welka.

Otwarcie OAiIT w Olkuszu 18 lutego 2010 w Nowym Szpitalu w Olkuszu uroczyście otwarto Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Była to pierwsza - i na pewno nie ostatnia - okazja do świętowania w tym szpitalu. Starosta Leszek Konarski wspólnie z zarządem Grupy Nowy Szpital przecinał wstęgę. Oddział został poświęcony. W dniu otwarcia przebywało na nim trzech pacjentów, zatem masowe zwiedzanie nie wchodziło w grę. Ordynator Ewa Łaskawiec przybliżyła zebranym specyfikę pracy na oddziale, na którym każdego dnia toczy się bezpośrednia walka o ludzkie życie. Zatem personel musi być po prostu najlepszy. Dobrą wróżbą na przyszłość jest to, że pierwsza pacjentka przyjęta na oddział, opuściła go w dobrym stanie. Uroczystość przebiegała w skromnych warunkach. Spotkanie odbyło się w szpitalnej kaplicy, a poczęstunek przygotowała szpitalna kuchnia. Wszyscy mamy świadomość, że w chwili obecnej każda złotówka musi być inwestowana w rozwój szpitala. Adam Roślewski i Marcin Szulwiński przedstawili najbliższe plany dotyczące zmian w szpitalu, co uspokoiło zarówno pracowników, jak i lokalne media.

Przeniesienie ZOL-u w Szprotawie Zmiany organizacyjne w Nowym Szpitalu w Szprotawie. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy został przeniesiony z centrum miasta do budynku głównego szpitala. Na potrzeby ZOL-u przeznaczono całe II piętro. Grupa Nowy Szpital, analizując lokalne zapotrzebowanie, planuje powiększenie ZOL-u w Szprotawie z 28 do 44 łóżek. W nowej lokalizacji pacjenci mają dużo lepsze warunki pobytu. Pomijając kwestie ekonomiczne, decyzja o przeniesieniu ZOL-u była podyktowana troską o bezpieczeństwo pacjentów – w razie nagłego pogorszenia się stanu zdrowia mogą oni liczyć na szybką pomoc lekarzy z innych oddziałów.

Ratownictwo dla Szprotawy 17 lutego 2010 prezes NFZ uchylił decyzję dyrektora lubuskiego oddziału NFZ dotyczącą szprotawskiego ratownictwa. Aktualnie prowadzone są intensywne przygotowania do nowego konkursu NFZ, w czym pomagają inne jednostki Grupy Nowy Szpital. Liczymy na to, że oferta Szprotawy będzie najlepsza i to ona otrzyma kontrakt na świadczenia udzielane przez podstawowe zespoły ratownictwa medycznego we wschodniej części powiatu żagańskiego.

Szpitale w Skwierzynie, Wschowie i Świeciu Gazelami Biznesu 2009 23 lutego 2010 w Toruniu, 24 lutego w Poznaniu a 25 lutego w Szczecinie odbyły się uroczyste ceremonie wręczenia statuetek dla „Gazel Biznesu 2009”. Wśród najbardziej dynamicznych firm województwa kujawskopomorskiego znalazł się Nowy Szpital w Świeciu. Gazelą Biznesu w woj. lubuskim został ogłoszony szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierznie. Natomiast jedną z najbardziej dynamicznych firm woj. zachodniopomorskiego okazała się być spółka „Nowy Szpital 2”, czyli Nowy Szpital we Wschowie. Biorąc pod uwagę specyfikę branży medycznej, szczególnie tej części, której działalność opiera się o kontrakty z NFZ, jest to wielki sukces. Gazelą Biznesu może zostać firma, która z roku na rok odnotowuje przyrost sprzedaży i nie odnotowuje straty. Nowe Szpitale osiągają te wskaźniki przede wszystkim dzięki zwiększaniu zakresu oferowanych usług medycznych. Wśród Gazel Biznesu 2009 znalazło się tylko 9 szpitali, z czego 3 należą do Grupy Nowy Szpital.

newsletter GNS 2_2010  

Szpitale w Skwierzynie, Wschowie i Świeciu Gazelami Biznesu 2009 Otwarcie OAiIT w Olkuszu Przeniesienie ZOL-u w Szprotawie Ratownictwo dla S...

newsletter GNS 2_2010  

Szpitale w Skwierzynie, Wschowie i Świeciu Gazelami Biznesu 2009 Otwarcie OAiIT w Olkuszu Przeniesienie ZOL-u w Szprotawie Ratownictwo dla S...

Advertisement