Page 1

2O12/2O13

przestrzeń dla edukacji


2012 1992 Michał – Klocki Lego były jego „idolem”. Podczas zabaw słuchał zespołu Queen. Regenerował siły jedząc (do dziś ulubione) kotlety schabowe. Miał w przedszkolu duże powodzenie u dziewczynek… nigdy nie leżakował sam. Był też ulubionym „syneczkiem mamusi”. W Nowej Szkole zajmuje się budowaniem systemu informatycznego, wspomaga wszystkich naszych kolegów usprawniając im pracę.

Asia – Lubiła bawić się w teatrzyk, choć chciała zostać lekarzem. Uwielbiała „mięsko”. Nie mogła doczekać się chwili, kiedy dostałaby większą porcję od taty. Jako mała dziewczynka nie lubiła zajęć gimnastyki. Nie wiemy jak było, ale dziś figurę ma nienaganną. Lubi Jennifer Lopez, podziwia jej determinację i pracowitość, (której jej samej nie brak!). Te cechy wykorzystuje pracując w trudnym dziale przetargów i zakupów.

Aleksander – 20 lat temu chodził do przedszkola we Francji. Żywiołowy, energiczny konstruktor klocków oraz pływak na basenach olimpijskich. Miał łatwość nawiązywania kontaktów. Idolem lat dziecinnych i obecnych jest jego tata. W Nowej Szkole wykorzystuje swoje predyspozycje konstruktora ze zdobytą wiedzą na temat projektowania i budowy mebli i jest managerem kreacji mebli.


Drodzy Państwo, Rok 2012 jest dla nas – jak wszystkie poprzednie zresztą – wyjątkowy. Tyle ciekawych momentów i wyzwań stoi jeszcze przed nami, ale może jest to również czas by zatrzymać się chwilę w tym pędzącym świecie i spojrzeć wstecz, ponieważ Nowa Szkoła obchodzi w tym roku 20 rocznicę działalności firmy. Nikt z nas nie poczuł upływu tego czasu prawdopodobnie dlatego, że zawsze byliśmy emocjonalnie zaangażowani w to, co robimy. Okładka naszego Katalogu 2012 może wydawać się nietypowa. Jest to jednak nasz sposób na zilustrowanie upływu tych 20 lat. Przedstawia ona trójkę młodych, wspaniałych ludzi, jak w naszym logo, dwóch chłopców i jedną dziewczynkę – pełnych nadziei i oczekiwań. Początek katalogu jest dedykowany dwudziestu osobom, które w 1992 roku – tak jak Nowa Szkoła stawiały pierwsze kroki na polu edukacji, a dziś są naszymi wartościowymi pracownikami, działającymi z entuzjazmem na rzecz wspólnego celu. Czyż nie są oni najlepszą nagrodą dla Nas wszystkich, którzy stawiają sobie za cel w życiu działanie na rzecz edukacjii ?


Magdalena Ulubione zabawy – nade wszystko lubiła uczyć. Każdą wolną chwilę spędzała na zabawie w szkołę ucząc brata. Marzeniem Magdy było zostać nauczycielką; wzorem była jej wychowawczyni – Pani Ela. Dziś, w Nowej Szkole jest kierownikiem Biura Obsługi Klienta. Potrafi słuchać, organizować pracę w swoim dziale. Jest osobą pilną, pracowitą – jak każda nauczycielka.

Łukasz Będąc dzieckiem chciał zostać w przyszłości Lordem Vaderem. W przedszkolu bawił się tylko z chłopcami w „męskie” zabawy, choć trochę był maminsynkiem! Całym sercem kibicuje ulubionej drużynie piłkarskiej. Absolwent Wydziału Zarządzania, dziś „gwiezdne wojny” ma na co dzień w pracy zawodowej – w Nowej Szkole jest managerem do spraw logistyki.

2

2012

199

199

2012

Kasia 20 lat temu była początkującym „maluchem” w przedszkolu w Kutnie. Jej ulubionym zajęciem była zabawa w dom lub szkołę wspólnie z rodzeństwem. Kochała mamusię, ale była ulubioną córeczką tatusia. Dziś studiuje administrację na Uniwersytecie Łódzkim, zdobytą wiedzę wykorzystuje pilnie pracując w dziale przetargów.

199

2012

Magda 20 lat temu jej pasją był taniec w zespole „Sezamki”. Lubiła czesać lalki, bo chciała zostać fryzjerką. Raz próbowała założyć sobie wałki na włosy, co skończyło się obcięciem paru pukli. Wzorem do naśladowania była dla niej babcia a idolem Ania z Zielonego wzgórza, którą jej czytano. Pracując w dziale przetargów, tak jak Ania, opanowała do perfekcji bycie wytrwałą, cierpliwą i pracowitą

2012

199

199

2012

Łukasz Był fanem wojowniczych żółwi Nina. Miał w domu sporą kolekcję małych figurek. Poświęcił się intensywnie swojej pasji z dzieciństwa – przez sześć lat trenował piłkarstwo w łódzkim klubie. Dziś jego praca w Nowej Szkole wymaga raczej mniej ruchu, dużo czasu spędza przed komputerem będąc w magazynie specjalistą do spraw logistyki.


199

2012

Tomek Jako rozważny mały chłopiec dzielił swój wolny czas na zabawy komputerowe i zajęcia na powietrzu. Jak większość chłopców lubił grać w piłkę nożną i oglądać kreskówki. Bardzo imponował mu Papaj i jego siła, dlatego nie bronił się za bardzo przed jedzeniem szpinaku, za którym tak naprawdę nie przepadał. I dziś kieruje się rozwagą będąc w Nowej Szkole specjalistą do spraw dostaw. Bacznie przelicza każdy artykuł!

2012

Magdalena W dzieciństwie uwielbiała bawić się „w dom” bądź „szkołę”, gdzie oczywiście była nauczycielką. W zabawie w dom zawsze była mamą. Zabawy te z tego, co pamięta trwały godzinami. W związku z tymi zainteresowaniami skończyła studia pedagogiczne. Teraz jako nasz przedstawiciel handlowy odwiedzając przedszkola jest zauroczona dzieciaczkami. Potrafi również dobrze zrozumieć ich potrzeby jak i potrzeby Pań Dyrektor.

199

199

Angelika Będąc w wieku przedszkolnym myślała w przyszłości zostać lekarzem. Jako dziecko, a zwłaszcza jako dziewczynka miała dość szczególną pasję – robiła samochodziki z kamyków. Dziś te umiejętności przydają jej się w pracy zawodowej. Jest jedną z nielicznych dziewczyn pracujących w magazynie – jest kontrolerem jakości.

2012

Konrad Był dumą swojej mamy. Słuchał często zespołu Roxette. Jako małe dziecko lubił śpiewać i bardzo chciał zostać piosenkarzem, a że głos przeszedł mutację przerzucił się na sport i do dziś gra w piłkę ręczną. Wszystkie małe dziewczynki zazdrościły mu długich, zakręconych rzęs. Niestety dziś w magazynie gdzie pracuje nie ma ich dużo…

2012

199

Jarek Choć z kolegami lubił grać w piłkę nożną wyróżniał się też odmiennym zainteresowaniem do wędkowania. Sam próbował robić sobie wędki a potem zbierał do skarbonki pieniążki na zakup tej prawdziwej. Dziś ma zajęcie znacznie bardziej aktywne. Jest pracownikiem magazynu, gdzie bieganie między regałami jest czynnością codzienną.

2012

199

199

2012

Michał Jako wesoły, żywiołowy chłopiec wolał zabawy na powietrzu od tych w zaciszu swojego pokoju. Jego idolem był Rambo i to jego najchętniej naśladował podczas zabaw z kolegami na podwórku. Chciał zostać strażakiem. Dziś w swojej pracy nosi czerwony kombinezon będąc zaangażowanym pracownikiem magazynu Nowej Szkoły.

3


199

2012

Przemek Jako zabawy z lat dziecinnych pamięta, że ulubioną było skręcanie i rozkręcanie śrubek. Często ofiarą padały jego własne samochodziki. Nic dziwnego skoro marzył o zostaniu kierowcą rajdowym, musiał dobrze poznać swój sprzęt. Dziś jako pracownik magazynu Nowej Szkoły też ma do czynienia ze śrubkami, bo pracuje w dziale mebli.

4

2012

Natalia Od przysłowiowych „wczesnych lat” przejawiała zdolności i pasje artystyczne. W domu robiła pokazy gimnastyki artystycznej… za pączki. W wieku 5 lat rysowała „kolorowanki” dla młodszych kuzynów. W szkole podstawowej robiła zdjęcia do gazetki szkolnej. Dziś rozwinęła w pełni swoje talenty w Nowej Szkole będąc jej głównym fotografem i jednym z grafików.

199

199

Joanna Choć od maleńkiej dziewczynki uprawiała łyżwiarstwo figurowe jej idolem był przedstawiciel drugiego uprawianego przez nią czynnie sportu, czyli skoczek w dal Carl Lewis. 20 lat temu chodziła do drugiej klasy łyżwiarskiej szkoły podstawowej. Jak widać miała usposobienie dynamicznej dziewczynki. Taką jest do dziś. Obecnie w Nowej Szkole czynnie działa przy tworzeniu nowej oferty katalogowej scalając pracę nad nim.

2012

Tomasz W dzieciństwie chciał być znanym sportowcem – uprawiał wszelakie dyscypliny sportowe. Nie lubił natomiast chodzić do przedszkola. Dlatego, kiedy grupa wychodziła do ogródka Tomek zabierał ze sobą wszystkie swoje rzeczy. Zapytany, dlaczego to robi odpowiadał, że gdyby ktoś mu je ukradł musiałby w przedszkolu zostać na zawsze. Historia lubi zataczać koło. Minęło ok. 20 lat i teraz pracując w Nowej Szkole jako przedstawiciel handlowy „chodzi” do przedszkoli z przyjemnością a ostatnio miał nawet okazję być w tym „swoim” przedszkolu, gdzie pilnował swoich rzeczy jak złota.

2012

199

Stanisław 20 lat temu był w 1. klasie nauczania początkowego w Belgii. Chciał zostać archeologiem lub chemikiem. Jego idolem był Macgyver. Poprosił rodziców by go ostrzyżono jak on. Tą fryzurę nosił przez parę lat. Trudno w to uwierzyć widząc jego obecny wizerunek. Jest programistą naszej strony internetowej, gdzie w atrakcyjny sposób umieszcza wszystkie nasze aktualne informacje mogące być przydatne dla Państwa.

2012

199

199

2012

Sebastian Bardzo chciał zostać żołnierzem. To widać, jest zdecydowanym młodzieńcem! Lubił grać w piłkę. Jego wzorem był Michael Jordan. Pozostając dynamicznym chłopcem, dziś w Nowej Szkole swoją energię oraz umiejętności językowe przekłada na kontakty z klientami zagranicznymi. Jest jednym z głównych pracowników działu exportu.


meble 13 – 132

mała motoryka 133 – 192

edukacja 193 – 374 wydawnictwa

375 – 426

muzyka i teatr 427 – 448

plastyka 449 – 552

zabawki 553 – 616

duża motoryka 617 – 708 Co oznaczają ikony znajdujące się w katalogu

nowość

0-3

spieralne

magnetyczne

tylko u nas


10 zł = 1 pkt

Drodzy Klienci !!!

Po raz kolejny zapraszamy Was do udziału w Klubie Nowej Szkoły. Bieżąca promocja trwa od 1 kwietnia 2012 r. do chwili wydania następnego katalogu w przyszłym roku.

wydane na zakupy w Nowej Szkole

Jak gromadzimy punkty?

Za każdą kwotę zakupów obliczane będą punkty premii w wysokości 1%, tzn., że za każde wydane na zakupy 10 zł nasz klient otrzyma 1 punkt. Uzbierane przez Państwa w latach poprzednich punkty nie tracą ważności i będą sumowane z punktami z obecnego katalogu. Punkty przyznawane są w oparciu o ceny katalogowe – oferta nie może łączyć się z innymi promocjami lub upustami cenowymi. Promocja nie obejmuje zakupu elementów wyposażenia placów zabaw, zestawów ogrodowych, huśtawek, sprężynowców, karuzeli i piaskownic.

Jak realizujemy premie?

Za uzbierane punkty klient może zrealizować bezpłatne zakupy z naszego katalogu za określoną w tabeli kwotę. Nagrody można odbierać tylko za transakcje, do których została uregulowana pełna płatność. Czas gromadzenia punktów nie jest niczym ograniczony. Przykład: Klient, który zakupił w NS artykuły za 15 tys. zł, otrzymuje 1500 punktów premii. Może za nie dokonać bezpłatnych zakupów na kwotę 570 zł

100 pkt

artykuły z katalogu za

20zł

200 pkt

artykuły z katalogu za

44zł

1200 pkt

artykuły z katalogu za

432zł

300 pkt

artykuły z katalogu za

72zł

1500 pkt

artykuły z katalogu za

570zł

400 pkt

artykuły z katalogu za

104zł

1800 pkt

artykuły z katalogu za

720zł

500 pkt

artykuły z katalogu za

140zł

2500 pkt

artykuły z katalogu za

1062zł

600 pkt

artykuły z katalogu za

180zł

3000 pkt

artykuły z katalogu za

1350zł

800 pkt

artykuły z katalogu za

256zł

4000 pkt

artykuły z katalogu za

1900zł

1000 pkt

artykuły z katalogu za

340zł

5000 pkt

artykuły z katalogu za

2500zł

1500 pkt

3300 pkt

2300 pkt 700 pkt

Warsztaty z oferty szkoleniowej fundacji Elementarz dla grupy 25 osób 1800 pkt

6200 pkt


Precisely right, czyli dokładnie tak jak trzeba Grupa TÜV Rhe in land jest wio dą cym dostawcą usług technicznych i cer ty fikują cych na całym świe cie. Za ło żona w 1872r w Kolonii w Niemczech, w chwili obecnej zatrudnia blisko 14 000 osób w 61 krajach. Misją Grupy TÜV jest kiero-

wanie się zasadą mająca na celu osiągnięcie trwałego rozwoju bezpieczeństwa i jako ści produk tów oraz usług tak, by spro stać wy zwaniom wy nikają cych ze wzajem nych re la cji po mię dzy człowiekiem, technologią i środowiskiem.

TÜV Rheinland Polska

to polscy specjaliści i globalne rozwiązania dla jakości i bezpieczeństwa Działalność TÜV Rheinland Polska skupia się na trzech obszarach: certyfikacja systemów, bezpieczeństwo i jakość produktów oraz usługi dla przemysłu. Oznacza to, że charakterystyczny niebieski trójkąt koncernu TÜV Rheinland można znaleźć zarówno na cer ty fikatach poświadczających jakość systemów zarządzania w dużych przedsiębiorstwach lub małych firmach, ale także na wyrobach meblowych, kolejowych, czy spożywczych. Znak ten jest gwarantem najwyższej jakości usług i wyrobów budującym zaufanie ostatecznych odbiorców i jest on uznawany na całym świecie. Dlatego firma Nowa Szkoła poddaje swoje produkty ocenie jakości przez TÜV Rheinland Polska. Proces certyfikacji jest i będzie kontynuowany dla osiągnięcia pełnej satysfakcji o jakości i bezpieczeństwie naszych produktów, co nieodłącznie jest związane z zadowoleniem Państwa jako naszego odbiorcy. O posiadanych przez nas certifikatach możecie się Państwo dowiedzieć ze specjalnie utworzonej przez TUV Rheinland Group platformy informacyjnej TUVdotCOM ID Jest to pomocna baza wiedzy o certyfikowanych klientach, wyrobach i usługach. Każde przedsiębiorstwo lub organizacja po pozytywnym zakończeniu wybranego procesu certyfikacji systemu zarządzania lub wyrobu w TUV Rheinland Group zostaje wpisane do ogólnoświatowej bazy TUVdotCOM otrzymując jednocześnie indywidualny numer ID. Z pr z y j e mn o ś ci ą informuj e my że otrzymaliśmy numer ID:

0000033278 Numer ten, zamieszczany jest na okrągłym znaku graficznym. Posługując się tym numerem, możecie Państwo uzyskać rzetelne informacje na temat uzyskanych przez naszą firmę certyfikatów w TUV Rheinland Group.

www.tuvdot.com.pl 7


Centrum Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego Elementarz oraz Nowa Szkoła zapraszają nauczycieli do udziału w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego Instytucjonalnie funkcjonujemy od roku 2000 jako placówka doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym. Naszą misją jest uczynienie z edukacji drogi do sukcesu. Kształcimy dorosłych proponując to, co ważne, dobre i skuteczne. Chcemy, aby nasi odbiorcy potrafili z powodzeniem zaistnieć we współczesnym świecie. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności i zgłębić wiedzę w dziedzinach wspomagających rozwój zawodowy. Proponujemy szkolenia, które są wynikiem doświadczeń zawodowych i przemyśleń naszych wykładowców. Wśród nich są wysoko kwalifikowani i doświadczeni edukatorzy, trenerzy.

Przed każdym szkoleniem poznajemy oczekiwania uczestników i modyfikujemy program szkoleń przystosowując go do potrzeb odbiorców. Nasz Ośrodek prowadzi również zajęcia na zaproponowane tematy. Prowadzimy: 5 godz. warsztatowe szkolenia Rad Pedagogicznych dla grupy do 25 osób, w cenie 600,00 zł oraz zwrot kosztów podróży dla trenera. Warsztaty szkoleniowe dla odbiorców indywidualnych w cenie 35,00 zł od osoby oraz zwrot kosztów podróży dla trenera. Zajęcia odbywają się po skompletowaniu 20 osobowej grupy. Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

OFERTA SZKOLENIOWA: 1. Pedagogika Montessori w przedszkolu i szkole • Koncepcja, założenia i filozofia pedagogiki Montessori. • Metody, formy pracy i organizacja zajęć. • Przykładowe zajęcia – scenariusze zajęć. • Prezentacja materiałów i pomocy dydaktycznych. 2. Indywidualizacja nauczania • Budowanie indywidualnych programów edukacji. • Nowe przepisy dotyczące dostosowania wymagań edukacyjnych. • Diagnoza uczniów pod kątem specjalnych potrzeb edukacyjnych. • Organizacja i formy pracy w nauczaniu zindywidualizowanym. • Sposoby realizacji zgodne z projektem systemowym Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów w klasach I-III • Dla szkół podstawowych: pozyskanie dodatkowych środków finansowych na indywidualizację nauczania. 3. Praca z uczniami o specyficznych potrzebach edukacyjnych • Parcjalne zaburzenia percepcji i procesów intelektualnych dzieci. • Proste narzędzia diagnozy zaburzonych funkcji. • Planowanie i organizacja zajęć korekcyjno-kompensacyjnych oraz • stymulująco-terapeutycznych. • Współorganizowanie środowiska sprzyjającego uczeniu się dziecka. • Strategia postępowania terapeutycznego w szkole ogólnodostępnej • z wykorzystaniem metod aktywizujących. • Dostosowanie wymagań edukacyjnych na podstawie opinii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej 4. Ewaluacja wewnętrzna w placówce oświatowej • Modele i rodzaje ewaluacji. • Analiza obszarów do ewaluacji wskazanych przez MEN. • Definiowanie przedmiotu ewaluacji – konstruowanie pytań badawczych oraz określenie kryteriów ewaluacji. • Wykorzystanie wyników ewaluacji do poprawy efektywności kształcenia i wychowania. 5. Metody aktywizujące twórczą aktywność dzieci w edukacji początkowej i przedszkolu • Zdefiniowanie pojęcia „metoda aktywizująca”. • Zaprezentowanie wybranych metod. • Konstruowanie zajęć z wykorzystaniem poznanych metod. 6. Polisensoryczne metody nauki czytania w przedszkolu oraz klasach początkowych • Wybrane koncepcje nauki czytania – polskie i zagraniczne.

8

• Prezentacja wybranych metod, gier i zabaw. • Rodzaje ćwiczeń motywujących do czytania. • Sposoby sprawdzania umiejętności czytania ze zrozumieniem. 7. Metody pracy w klasach łączonych w małych szkołach wiejskich • Specyfika pracy w nauczaniu dwupoziomowym. • Przykłady rozwiązań metodycznych w klasach łączonych. • Wprowadzenie w konstruowanie programów autorskich w klasach łączonych. 8. Uczenie się we współpracy – konstruktywizm społeczny w edukacji • Elementy konstruktywizmu społecznego. • Sześć głównych aspektów uczenia się we współpracy (dr Spencer Kagan). • Wybrane struktury skutecznego uczenia się. • Przykładowe modele zajęć w oparciu o konstruktywizm społeczny. 9. Nauczyciel jako menedżer – zarządzanie klasą/grupą • Kompetencje w zakresie zarządzania klasą. • Animacja grup, kreowanie środowiska klasy i jej przestrzeni. • Dyscyplinowanie klasy, kontrakty klasowe. • Motywowanie i utrzymywanie zainteresowania wszystkich uczniów. • Nauczyciel a środowisko społeczne (szkoła, rodzice, instytucje) 10. Pozyskiwanie dotacji na programy rozwojowe placówek oświatowych • Przykłady dobrej praktyki. • Wprowadzenie do pisania projektu. • Wprowadzenie do wypełniania przykładowego wniosku o dotację. • Jak wypromować szkolną imprezę nie posiadając pieniędzy. • Obszary doskonaleniowe w zakresie pozyskiwania funduszy. 11. Konstruowanie programów autorskich • Analiza podstaw prawnych. • Procedury postępowania w konstrukcji programu. • Edytorska strona programu autorskiego. 12. Ochrona zdrowia dzieci i młodzieży podstawowym zadaniem profilaktyki • Tworzenie i ewaluacja szkolnego programu profilaktyki. • Profilaktyka uzależnień. • Zagrożenie ze strony TV, komputerów, gier, Internetu – dziecko w sieci.


13. Kinezjologia edukacyjna szansą rozwoju intelektualnego – wprowadzenie w zagadnienia gimnastyki mózgu • Rola zintegrowanego ruchu dla rozwoju i uczenia się. • Prezentacja założeń Kinezjologii Edukacyjnej P. i G. Dennisonów. • Przykłady wykorzystania ćwiczeń w zajęciach z dziećmi. • Omówienie dostępnej literatury. 14. Jak utrzymać ład i dyscyplinę w klasie/grupie przedszkolnej ? • Określenie potrzeb i celów ucznia oraz ich wpływ na zachowanie i postawy. • Od konfliktu do porozumienia – analiza sytuacji konfliktowych i metody ich rozwiązania. • Organizowanie systemu działań w procesie lekcyjnym – metody i techniki • pracy nauczyciela. • Przykłady zajęć profilaktycznych i naprawczych. 15. Prezentacje multimedialne w edukacji wczesnoszkolnej. Jak poprowadzić zajęcia z wykorzystaniem komputera ? • Komputer jako środek dydaktyczny. • Prezentacja wybranych programów komputerowych. • Przykłady zajęć z wykorzystaniem komputera. • Rola edukacji wczesnoszkolnej w alfabetyzacji komputerowej. 16. Plastyka obrzędowa • Przegląd tradycji związanych ze świętami (do wyboru: Andrzejki, Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Dzień Matki, Dzień Dziecka itp.). • Przykłady prac plastycznych związanych z tradycjami. • Zabawy i zajęcia z wykorzystaniem wytworów plastyki obrzędowej. 17. Baśniowe podróże po Europie • Przegląd baśni narodów europejskich. • Baśnie, legendy jako korzenie integracji europejskiej. • Przykłady zajęć edukacji europejskiej z wykorzystaniem baśni. 18. Edukacja przez ruch. Tańce regionalne i europejskie. Ćwiczenia teatralne • Koncepcje programowe edukacji przez ruch. • Wybrane techniki i metody pracy. • Tańce regionalne, pląsy – nauka kilku wybranych. • Ćwiczenia z teatru, czyli jak działania dramowe i dramatyczne wyzwalają wyobraźnię dzieci (drama, etiuda teatralna). • Konstruowanie scenariuszy na bazie poznanych technik i metod. 19. Świat instrumentów perkusyjnych • Wykorzystanie instrumentów perkusyjnych w zabawach muzycznoruchowych. • Zabawy integracyjne w pracy z grupą. • Interpretacja instrumentalna piosenek i utworów muzycznych. 20. Kirigami i majsterki – jak zrobić coś niezwykłego z jednej zwykłej kartki papieru oraz drewnianych zabawek • Kirigami jako prosta i efektowna forma zajęć plastycznych. • Projektowanie scenariuszy wykorzystujących poznane techniki. • „Fabryka pomysłów” czyli projektowanie na bazie przykładowych materiałów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy telefonicznie: 32/252 79 38 lub pocztą elektroniczną: doskonalenie@elementarz.edu.pl Dla uczestników warsztatów, na hasło „Nowa Szkoła” rabat wysokości 5% na wybrane produkty z katalogu 2012/2013

9


czego używamy laminaty w kolorze

brzoza

buk

legno

płyta p ł laminowana

niebieski

jasny niebieski

creme

płyta laminowana

żółty

zielony

czerwony

niebieski

płyta laminowana

żółty

czerwony

zielony

niebieski

słoneczny

tkanina

żółty

pomarańczowy

zielony

niebieski

PCW żółty

niebieski

zielony

czerwony

antypoślizg


indeks Abak 277 ABC: ~ z Reksiem 366; ~ dywan 129; PUS. (wyd.) 398 Abecadło. PUS. (wyd.) 397 Aerokonstruktor, klocki 182 Agatka, miêkka lalka 582 Akcesoria: ~ dekoracyjne 524–549; ~ do lalek 580; ~ do piaskownicy 139; ~ meblowe 121, 123, 125, 127; ~ teatralne 445 Akrobaci, klocki 185 Akrylowe farby 478 Aktywna piłka-wałek 687 Akto 337–339 Aktywność zwierząt, karty do ćwiczeń 693 Akwarele, farby 480, 481 Al fabet: ~ 123, 261–4, 268, 346, 350, 503, 672; ~ angielski, puzzle 350 ; ~ dywan 129; ~ mata podłogowa 130; ~ ruchomy 261, 263–4; ~ ze zwie rząt ka mi, ~ na klej ki de ko ra cyj ne 123; ~ ko ra li ki 530; ~ na klej ki do ko lo ro wa nia 548; ~ plan sze 346; ~ stemple 503 Alicja w Krainie Czarów. Bajki-Grajki. (wyd.) 414 Amazonii zwierzęta, układanka 579 Ambulans, nakładanka 160 Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach 331 Angielski: ~ bingo obrazkowe 351; ~ jêzyk 349–354 Animals, seria mebli 17, zestaw 15 Anioł, dziurkacz 3D 519 Aniołek, dziurkacz 516 Aniołek, figurka ze styropianu 539 Aplikacja: ~ drewniana 120; ~ na ścianę 125; ~ meble tęczowe 23; ~ kla sy czne 65; ~ ścien ne 310–1, 354 Arabeska, szatnia 110 Arka Noego: ~ klocki 579; ~ nakładanka 159 Arkusze kolorowe 456 Ar teterapia w teorii i w praktyce. (wyd.) 422 Artystyczna: ~ mozaika 529; ~ twórczość 423–426 Asystent nauczyciela 203 Autko garbus, zabawka malucha 563 Au to: ~ be to niar ka, uk ła dan ka, zabawka malucha 564; ~ ciężarówka z klocków, zabawka malucha 562; ~ mięk ka za baw ka 556; ~ pianka re ha bi li ta cyj na 622; ~ plecak 588; ~ sprężynowiec 708; patrz te¿ Pojazdy Automatyczny uchwyt do taśmy biurowe 551 Ażurki, klocki 186

B Babcia: ~ pacynka 441, 598; ~ pacynka na palec 443, 599

Bajeczki logopedyczne. Zabawne historyjki usprawniające mowę dziecka. (wyd.) 420 Bajka muzyczna o psot nym skrzaciku 447 Bajki: ~ dla dyslektyków. (wyd.) 412; ~ które leczą. (wyd.) 417; ~ muzyczne 447; ~ muzyczne i piosenki 447; ~ o literkach. (wyd.) 395; ~ w ilustracjach 219; ~ puzzle 3D 166; ~ stemple 503; ~ Grajki 414 Bajkowe: ~ kó łeczka. (wyd.) 424; ~ pacynki 441 Balansująca gra grupowa 692 Balbina z Lublina. PUS. (wyd.) 397 Ball piłka, miękka zabawka 556 Baloniki, parawan 36 Balony: ~ 545; ~ 100 szt. mix kolorów 194 Bał wanek, pasy dekoracyjne naścienne 124 Bandaż gipsowy 511 Banknoty 302 Bańki mydlane 194, 326 Baranek, figurka ze styropianu 539 Barwniki 326 Barykada 236 Baseny rehabilitacyjne 656–7 Baśniowa: ~ matematyka. (wyd.) 395; ~ podróże. (wyd.) 395 Baza, pianka rehabilitacyjna 624; ~ z wałkami, pianki rehabilitacyjne 624 Bączki duże: ~ 147; ~ małe 147 Beczułki pinezki 551 Beleczki: ~ 173; ~ Montessori 343 Belka: ~ 120; ~ kształ tka 638,–9; ~ pianki rehabilitacyjne 632 Benio. Miś 587 Betoniarka, pojazd zabawka 590–1 Bezpieczeństwo: ~ na co dzień, plansze 348; ~ wokół nas 330; ~ plansze 346 Bezpieczne: ~ głowa 122; ~ lusterko do trzymania 194; ~ palce 122 Bęben do pchania, zabawka malucha 561 Bębenki 431, 433, 564 Będę mówić czytać i pisać poprawnie. Plansze (wyd.) 411 Białe: ~ tablica szkolna 116; ~ torebki papierowe 536 Biblioteczka: ~ meble klasyczne 69; ~ meble słoneczne 52 Biblioterapia w praktyce. Poradnik dla nauczycieli, wychowawców i terapeutów. (wyd.) 417 Bibo 651 Bibuła 464 Bibułkowy papier 466 Biedronka: ~ i rumianki, ozdoby drewniane 545; ~ z kulą, zabawka malucha 574; ~ aplikacja na ścianę 127; ~ mata wielofunkcyjna z poduszkami 679; ~ nakładanka 158; ~ ozdoby drewniane 545; ~ pufki zwierzątka 101; ~ naklejki 549; ~ pasy dekoracyjne naścienne 3D 124 ; ~ siedzisko piankowe 101

Bierki 168 Bieżnia: ~ pianka rehabilitacyjna 635; ~ sprzęt sportowy 697 Bim Bom 252 Bingo! 292, 351 Biurko 77 Biurowe: materiały 550–2; ~ nożyczki 520; ~y zszywacz 551 Blaszki 528 Blaty stołów, meble Ergo 85 Blok: ~ kartonów, rysunkowy, techniczny 458, 459; ~ z cylindrami 342 Błękitna: ~ szatnia 110; ~ meble, zabawa w dom 606; ~ statek, pianki rehabilitacyjne 618 Błyszczący papier 468 Bobas, lalka 580 Bobo, klocki 177 Bociany, wiszący i ogrodowy 138 Bolek i Lolek. Język angielski dla dzieci 356 Bombki, szablony 498 Bongos 433 Boso ale w ostrogach 222 Botaniczne puzzle 341 Botanika 325 Boże Narodzenie: ~ aplikacja na ścianę 127; ~ i choinka, dziurkacz 517; ~ filcowe wzorki 534; ~ formy do odlewanek 513; ~ papier dekoracyjny 468; ~ stemple 503; ~ szablony 499; ~ wałki dekoracyjne 490; patrz te¿ Choinka Bożo na ro dze nio we: ~ ozdo by z papieru. (wyd.) 425 Bramka 695–6 Bratki, ozdoby drewniane 545 Brązowe schody (Montessori) 343 Brokat 543; ~ papier z drobinkami 464; ~ żelopisy 494 Brokatowe: ~ druciki kreatywne 531; ~ farby 477; ~ żele 543 Bryły: geometryczne 294; ~ piankowe 294; ~ w podstawie, sortowanie 143 Brystol: ~ 457–466; ~ kolorowy 458 Brzegowy dziurkacz 518 Buciki treningowe 155; ~ przewlekanka 148; ~ nakładanka 160 Budowa, puzzle 165 Bufory, meble Lokomotywa 19 Bujaczki, pianki rehabilitacyjne 622 Bujak, plansza rehabilitacyjna 652 Bumerang 694 Buteleczki: z dozownikiem do farb 477; ~ zapachowe 340 Buźki. Stemple piankowe 506

C Cegły z kartonu 191; ~łączniki 654 Cekiny 526 Celofan 467 Ceratki kolorowe 508 Chatka: ~ niespodzianek z bryłami, sortowanie 140; ~ Puchatka. Bajki-Grajki. (wyd.) 415 Chińczyk 233, 236 Chłopiec: ~ aplikacja drewniana ścienna 120; ~ lalka 581–2

Chmurka: ~ półeczka, meble Animals 17; ~ lusterka naścienne 121; ~ki parawan 36; ~ kolorowe tapety 454 Chmurkowo. Plat forma internetowa dla przedszkoli 10 Chodniczek faktur Jumbo 648 Chodzik, plansza rehabilitacyjna 652 Chodźmy się bawić. (wyd.) 379 Choinka: ~ aplikacja na ścianę 127; ~ dziurkacz 516–7; ~ dziurkacz 3D 519; ~ meble, szafki ekologiczne 74; ~ piramidka 145; patrz te¿ Boże Narodzenie Chromatyczne dzwonki muzyczne 436 Chrząszcz z Żyrzyna. PUS. (wyd.) 396 Chusty: cyrkowe 676; ~ gimnastyczne 672 Chyża Żmija Syk-Syk. PUS. (wyd.) 396 Ciało człowieka 314–5, 346 Ciasteczka, zabawa w dom 613 Ciasto: ~-plasto 507; ~ zestaw do pieczenia 612 Ciche czytanie ze zrozumieniem kl. 2 SP. (wyd.) 387 Cienkopis 552 Ciężarówka: ~ recykling, klocki 578; ~ sortowanie 141; ~ sortowanie, klocki 578; patrz te¿ Auta, Pojazdy Ciuchcia, klocki 188; patrz też Lokomotywa Click. Kosz na śmieci 118 Cmokaj dmuchaj par skaj chuchaj. (wyd.) 419 Co: ~ jedzą zwierzęta? 225; ~ jest najważniejsze w kłótni? (wyd.) 383; ~ robi?, Co robią? Czasownik. PUS. (wyd.) 400; ~ się wydarzyło? 218; ~ teraz? Problemy 216 Croco, seria mebli 27–29 Cukierek, dziurkacz 516 Cyferki i literki filcowe 534 Cyfrowy korektor mowy 203 Cyfry: 276, 278, 281–2, 388, 534, 672–3; ~ i kołeczki 278; ~ i szlaczki. (wyd.) 388; ~ magnetyczne 281; ~ mata pod łogowa 282; ~ poduszki-siedziska 102; ~ piankowe 281; ~ pisane 281; ~ stemple 282–3; ~ szorstkie 282 Cylindry: dźwiękowe 340; ~ miarowe 328; ~ sortowanie 143 Cyrk, kryjówka 683; ~owe chusty 676 Czajnik, zabawa w dom 610 Czapka klauna 651 Czarny Pingwin, siedzisko 100 Czas: 316; ~ i pogoda, stemple 503 Czasowniki i rzeczowniki 267 Czego używamy. Materiały 12 Czerwono-niebieskie beleczki Montessori 343 Czer wony: autobus, puzzle 165; ~ brokat 543 Czerwony Kapturek: ~ i inne bajki. Książka audio. (wyd.) 416; ~ Bajki-Grajki. (wyd.) 414; ~ nakładanka 160; ~ pacynka 441, 598; ~ pacynka na palec 443, 599; ~ stemple 503

Części mowy. (wyd.) 389; ~ sami. (wyd.) 389 Czterolistna kończynka i Ślimak 198 Cztery pory roku: ~ 312 ; ~ drzewa, aplikacja na ścianę 125; ~ mandale. (wyd.) 423; ~ zestaw mat podłogowych 128; ~ puzzle 164; patrz też: Pory roku Czujnik tlenku węgla 122 Czynności i odmiana czasowników 258 Czytaj z nami zwierzakami. (wyd.) 393 Czytam: ~ - słucham - mówię - rozumiem: W świecie bajek. (wyd.) 387; ~ i piszę. Język polski 356 Czytanie: ~ ze zrozumieniem. (wyd.) 387; ~ i pisanie 255–270

Ć Ćwicze nia: kształ tu ją ce umiejętność czy tania tek stu ze zrozumieniem. (wyd.) 390; ~ roz wijające sprawność ruchową ręki i koordynację wzrokowo-ruchową. (wyd.) 411; ~ w orientacji. PUS. (wyd.) 405 Ćwiczenia roz wijające spra wność ruchową ręki i koordynację wzrokowo-ruchową (wyd.) 411 Czasowniki, kartoniki, karty pracy 267

D Dama mała, lalka 582 Dart 695 Daszek. Stragan do stojaka wielofunkcyjnego 600 Dekoracja klasy. Mandale. (wyd.) 423 Dekoracyjne: ~ akcesoria 524–549; ~a taśma błyszcząca 548; ~a trawka 532; ~ kształty, mozaika 526; ~ motywy, naklejki 548; ~ papiery 466; ~ pasy naścienne 123; ~ półkule, mozaika 529; ~ słomki 544 Dekorowanie, talerz 543 Delfinek, zestaw wypoczynkowy, siedziska piankowe 94 Deska do prasowania, zabawka 583 Deszczowy kij 436 Detektyw Szczebrzeszyn 228 Diabolo 677 Diagnoza: ~ dysleksji. Najważniejsze problemy. (wyd.) 412; ~ dziecka rozpoczynającego naukę w klasie pierwszej. Kwestionariusz zgodny z nową podstawą programową. (wyd.) 385 Diament, klocki 182 Dinozaur: ~ na sznurku 577; ~ szablony 500 Dla: ~ maluchów 554–564; ~ przedszkolaków. PUS. (wyd.) 397 Dlaczego ryba w stawie pły wa?... czyli zagadki logopedyczne 204 Dlaczego? Ponieważ 217, 353 Dłonie: ~ i stopy piankowe 524 ; ~ kolorowe, pasy dekoracyjne naścienne 124

709

indeks

A


Długie: beleczki (Montessori) 343; ~ nożyczki 521 Długopis 552 Długoramienny dziurkacz 518 Dmuchane lot to 195 Dni tygodnia: 312; ~ plansze 349 Do dzieła! Drewno i korek. (wyd.) 384 Dobre: ~ wychowanie, zdrowe nawyki, plansze 346; ~ klucz 246 Dodawanie 290–2; ~ owocowe 272; ~ Bingo! 292; ~ plansza magnetyczna Adaptaboard 290; ~ Schubitrix 279; ~ system wrap-ups 291 Dokumentowa taśma 551 Dom, klocki 190 Domek: 601; ~ dla lalek 585, 586; ~ manipulacyjny 642; ~ piankowy kolorowy 601; ~ układanka, zabawka malucha 562; ~ z pianek 621; ~ aplikacja klasyczna 65; ~ kryjówka 683; ~ nakładanka 157; ~ wyposa że nie pla ców za baw 698; ~ zestaw pacynek na palec 443, 599; ~ ki, dziurkacz brzegowy 518; ~ ki, lusterka naścienne 121 Domino: 180, 238–241, 248, 260, 269, 280, 292–3, 317, 335, 350, 565; ~ logopedyczne 197, 202 Dotykowe: krążki 647; ~ układanka Futrzaki 159 Drabina. Domino logopedyczne 203 Drabinka: ~ 662; ~ trapez 662; ~ gimnastyczne 662–4, 666; ~ magnetyczne 233 Drążki: ~ do balansowania 690; ~ gimnastyczne 673 Dreptuś Matematyk. PUS. (wyd.) 404 Drewniane: ~ bębenek 431, 564; ~ dziewczynki 536; ~ farma, klocki 579; ~ korale 151; ~ koraliki 530; ~ kształ ty, klocki 174; ~ mozaika 544; ~ ozdoby 545; ~ podstawa 544; ~ pojazdy 141; ~ pojazdy, sortowanie 141; ~ przewlekanki 154; ~ rodzinka 445; ~ stuk-stuk, sortowanie 140; ~ labirynt z kulką 169 Drobnokarbowana tektura 461 Droga: ~ formy do odlewanek 512; ~ stemple 503 Druciki kreatywne 531 Drut do prac plastycznych 527 Drzewo: ~ aplikacja na ścianę 125, 310; ~ makatka 307; ~ meble szafki ekologiczne 74; ~ meble Croco 29; ~ meble klasyczne 66; ~ meble słoneczne 51, 53; ~ naszych lasów, plansze 345; ~ na 4 pory roku, aplikacja na ścianę 125, 354; ~ pasy dekoracyjne naścienne 124; ~ ze śrubami, układanka 147 Drzwi: ~ meble klasyczne 64; ~ meble słoneczne 49 Duże: ~ bibo 651; ~ but, przewlekanka 148; ~ kolorowe papiery w rolce 454; ~ manipulo, układanka 146; ~ miara 299; ~ miękkie piłki 684, 687; ~ motoryka 489, 617–708; ~ plansze 348; ~ stopy 678; ~ zestaw gier 233 Dwie: ~ wieże 199; ~ wyspy 654 Dwustronna: ~ taśma klejąca 126, 545; ~ mazaki 494 Dyplomy ukończenia przedszkola 552 Dyskalkulia. Eduterapeutica 359

710

Dysk: ~ sensoryczny 647; ~ sportowy 690 Dysleksja: ~ eduSensus 362; ~ Eduterapeutica 358 Dyslektyczne ucho. Zbiór ćwiczeń stymulujących rozwój percepcji słuchu. (wyd.) 412 Dystansomierz 298 Dywaniki: ~ glot todydaktyczne 264; ~ przedszkolne 176 Dywany: ~ 128–9: ~owe wykładziny 130 Dyzio. Miś 587 Dzieci: ~ aplikacja na ścianę 126, 354; ~ nadpobudliwe psychoruchowo. (wyd.) 413; ~ pacynki na palec 443 Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli Prawa Małych i Dużych. (wyd.) 381 Dziecięca sensoryka 649 Dziecięce gwiazdy festiwalowe śpiewają piosenki dla dzieci 447 Dziecko w grupie. (wyd.) 382 Dzielenie: ~ 291–3; ~ bingo! 292; ~ schubitrix 279; ~ system wrap-ups 291 Dziennik obserwacji dziecka. (wyd.) 385 Dziewczynka; ~ lalka 581; ~ drewniana 536 Dziurkacze: ~ 516; ~ biurowe 551; ~ wy mienne wkła dy z rą czką zestaw 517; ~ -kombinerki 519 Dziwna staruszka. (wyd.) 383 Dzwoneczki, mozaika 529 Dzwonki 431, 434–5, 437 Dźwięki mowy. (wyd.) 419 Dźwiękowe: ~ cylindry 340; ~ tuby 438, 694 Dźwig, pojazd zabawka 591 Dżungla: ~ kostki 572; ~ naklejka na ścianę 123; ~ nakładanka 159; ~ wyposażenie placów zabaw 699

E Edu ka cja: ~ 193; ~ eko lo gi czna w przedszkolu 335; ~ przez ruch. Fale, spirale, jodeł ki, zyg zaki (wyd.) 422; ~cyjna wieża, zabawka malucha 559 eduROM: ~ Matematyka na wesoło. Fabryka zabawek 371; ~ Niezwykłe wakacje 372; ~ Stare zamczysko 371; ~ ZOO 371; ~ Matematyka na wesoło 372 eduSensus: ~ Dysleksja 362; ~ Gotowość szkolna 363; ~ Logorytmika 369; ~ Matematyka 371; ~ Uczeń zdolny 369 Eduterapeutica: ~ Dyskalkulia 359; ~ Dysleksja 358; ~ Logopedia 360; ~ Postawa i ruch 361, 694 Egzotyczne zwierzęta. Foremki do wykrawania 510 Einstein, karty do ćwiczeń 693 EKO: ~ pojemniki, meble klasyczne 68; ~ seria pomocy dydaktycznych 334–7 Ekologia: ~ 334–5; ~ domino 335; ~ gra planszowa 335; akto 337–9 Ekologiczne szafki 74 Eksperymentalny zestaw 327 Ekspozycyjne: ~ tablica 115, 472; ~ słupek 115, 472 Ekspres do kawy, zabawa w dom 610 Elastyczne: ~ tabliczki 288; ~ wykładziny 130 Elektryczność 328 Emmi: ~ gra 221; ~ seria krzeseł 89

Emocje, plansze 349; zdjęcia 212 Energia odnawialna, zestaw 336 Ergo, seria mebli 84 Euro 302 EuroPlus+: ~ angielski dla dzieci 355; ~ niemiecki dla dzieci 355 Europa: ~ 320, 321, 341; ~ mapa 341; ~ mapa konturowa 321; ~ mapa puzzlowa 341; ~ puzzle piankowe 320 EverEarth 575–579

F Fabryka zabawek. Matematyka na wesoło. eduROM 373 Fafiki. Sprężynowiec 701 Faktura: ~ stemple 505; ~ wałki dekoracyjne 490; ~ owany papier 468 Fala; ~ dziurkacz brzegowy 518; ~ dziurkacz narożnikowy 518; ~ siedzisko piankowe 98; ~ karbownica do papieru 519; ~ labirynt 135 Falista tektura 460–1 Fantazyjne klocki 182 Farandola, przewlekanka 149 Farbki do twarzy 478 Farby: ~ 152, (i pędzle) 474–490, 477; ~ akrylowe 478; ~ aplikacja na ścianę 126, 354; ~ do malowania palcami 479; ~ do tkanin 481; ~ sensoryczne 249; ~ pasy dekoracyjne naścienne 124 Farma: ~ domino 565; ~ klocki sześciany 146; ~ kostki 572; ~ nakładanka 159, 571; ~ puzzle 3D 166; ~ puzzle sześciany 572 Fartuszki 483 Fashion piłka, miękka zabawka 556 Fasolki kreatywne, piankowe siedziska 94 Fela, huśtawka 701 Figuraki 294 Figurki: ~ do kukiełek 445 ; ~ magnetyczne 150; ~ zakręcone, zabawka malucha 573; ~ ze styropianu 539 Figury: ~ geometryczne 272, 294; ~ szablony 272, 498; ~ gra 566; ~ porównawcze 295; ~ woreczki gimnastyczne 672 Filc(owe): ~ 534; ~ zestaw dekoracyjny 453; ~kłębki 534; ~ozdoby 535 Filmowe origami. (wyd.) 425 Flaga Polska, krepina 463 Flet muzyczny 438 Flizelina ze złotą nitką 468 Fluoroscencyjne papiery 459 Foka, siedzisko piankowe 100 Folia: ~ 3D 469; ~ holograficzna 469; ~ metalizowana 469; ~ piankowa 524, 525; ~ piankowa, arkusze samoprzylepne 523; ~ samoprzylepna 469; ~ transparentna 469 Folkowa zabawa. (wyd.) 380 Foremki: ~ do piasku 615; ~ do wykrawania 510 Formy: ~ do odlewanek 512; ~ do świeczek 512; ~ dotykowe 249 Fortepian na cztery klawisze, zabawka malucha 560 Fotel rehabilitacyjny, pianka 640 Fotelik: ~ mebelki wypoczynkowe z pianki 95; ~ piankowe siedziska 92 Frytki, zabawa w dom 613 Futrzaki, dotykowa układanka 159, 566

G Garaż 593–4 Garnki, zabawa w dom 610 Gąbka, wałki dekoracyjne 490 Gąsienice: ~ 287; ~ kolorowa, zabawka malucha 573; ~ nawlekanka 150; ~ parawan 37; ~ piramidka 144; ~ suwaki terapeutyczne. (wyd.) 408; ~ spacerowa 678; ~ tęczowa, siedzisko piankowe 99 Gdy masz dziecko z wadą wymowy. (wyd.) 421 Gdzie: ~ jest piesek? przyimki miejsca 353; ~ jest żabka? 220; ~ żyją zwierzęta, puzzle 567 Geometria 158–161, 498 Geometryczne: ~ bryły 294; ~ domino 292; ~ figury 271, 294; ~ figury, szablony 498; ~ kotek, nakładanka 161; ~ rakieta, nakładanka 161; ~ zestaw 300 Geoplan 302 Gigant Truck, pojazd zabawka 591 Gilotyna 521 Gimnastyka ciała, karty do ćwiczeń 693 Gips: ~ modelowy 511; ~ bandaż gipsowy 511 Gitarka, zabawka malucha 558 Glina: ~ 511; ~ narzędzia 510 Globus 322, 343 Glot to: ~ al fa bet ru cho my 264; ~dydaktyka 264; ~ dywanik 264 Głoski do zabawy 260 Godło Polski 115 Gospodarstwo:~ domowe, klocki 177; ~ krale 153 Gotowość szkolna. eduSensus 363 Gotujemy zupę 206 Gra: ~ figury 566; ~ z cukierkami 230; ~ XXL 230; ~ z cylindrami, klocki 174; ~ w klasy z pianki 691; ~ w klasy, dywan 129; ~ w kolory 243; ~y kulkowe, zwierzęta 168, 565; ~ w liczby 279; ~ logiczna 275; ~ z lusterkiem 247; ~ matematyczna 289; ~ z naśladowaniem 231; ~y NS, dywan 128; ~ pięciu zmysłów 210; ~ planszowa z naśladowaniem 231; ~ rybki 566; ~ słowna Scriba 259; ~y na stojaku 692; ~ w symbole 279; ~y w trójkącie, mata 282; ~ twarzy 195; ~ zręcznościowe 167–9, 691, 695 Grabki i łopatka, piasek i woda 614 Graficzne szlaczki 257 Grafograf 523 Grające tuby 436 Gramatyka na wesoło. PUS. (wyd.) 398 Grand Coupe Samochód, jeździk 597 Groszki, papier 467 Groty do drążków gimnastycznych 673 Grube: ~ kredki 492; ~ mazaki 495 Grunt do wykładzin elastycznych 131 Gruszka: ~ fi gur ka ze sty ro pianu 539; ~ meble szafki ekologiczne 75; ~ pozy tywka 554; ~ rehabilita cyj na 642; ~ szat nia 110; ~ układanka 161 Grzebienie malarskie 483 Grzechotka: ~ 557; ~ stonoga 588 Grzyb, figurka ze styropianu 539 Grzy bek: ~ ma ni pu la cyj ny 643;

~ muzyczny 435; ~ pianka rehabilitacyjna 640 Grzybobranie 200, 229 Gucio, laleczka 582 Gumka: ~ myszka 493; ~ki recepturki 551 Gutek i Balbina. PUS. (wyd.) 397 Guziczki 277 Guziki: ~ 528; ~ przewlekanka 149–150 Gwiazdy: ~ dziurkacz 516; ~ dziurkacz narożnikowy 518; ~ karbownica do papieru 519; ~ kolorowe, naklejki 548; ~ kolorowe tapety 454; ~ krepina 463; ~ labirynt 575; ~ pozytywka 554; ~ złote, naklejki 548 Gwiazdki: ~ dziurkacz-kombinerki 519; ~ sreb rne, na klej ki 548; ~ ka ruze la z pozy tyw ką 555; ~ koraliki 530; ~ naklejki brokatowe 549; ~ i serduszka, brokat 543; ~ uchwyt do szafek, meble Moduł Plus 32 Gwizdki 438 Gwoździe, gwoździki 171

H Hamaki 658–9 Happy, wykładziny dywanowe 130 Harmonia, szatnia 108 Harmonijka: ~ ustna 194; ~ papier 467 Hawajski czar, hamaki 658 Helikopter z klocków, zabawka malucha 564 Hiperbloki, pianki rehabilitacyjne 626 Hip-hop. Płytki antypoślizgowe 691 Hipopotam: ~ z piłeczkami 589, 679; ~ meble Animals 16; ~ poducha 99 Historyjki: ~ dźwiękowe 218; ~ Misia Pluma 218; ~ z Globim 352 Hobbystyczny zestaw 452 Hokej 694 Holograficzna: ~ folia 469; ~ karton 468 HOOOP! 228 Hop! Hop! Hop! gra zręcznościowa 169 Hop. Piłki 687 Hula Hop 694 Huśtawka 701–2, 705

I I co później? 216 Identyfikatory samoprzylepne 113 Idę do szkoły. PUS. (wyd.) 396 Idziemy: ~ do parku 331; ~ nad rzekę 331; ~ po śladach, gra 241 Igloo, aplikacja klasyczna 65 Igła magnetyczna 329 Indiańskie stroje, zestaw kreatywny 547 Instrukcja do klocków Logo 265 Instrumentarium logopedyczne 196 Instrumenty: ~ muzyczne 428; ~ perkusyjne 432 Integracja sensoryczna 248–254 Interaktywne tablice 374 Introligatorski nóż 521

J Ja i My. Program Nauczania. (wyd.) 385 Jab łka: ~ i gąsienice, naklejki 311; ~ figurka ze styropianu 539; ~ meble szafki ekologiczne 75; ~ pozytywka 554 ; ~ układanka 161 Jabłonka: ~ gra zręcznościowa 167; ~ makatka manipulacyjna 156


K Kabriolet. Pianka rehabilitacyjna 622 Kaczka: ~ Ani, piramidka 144; ~ na kiju, zabawka malucha 561; ~ na sznurku 577 Kaczuszka: ~ uchwyt do szafek, meble Moduł Plus 32; ~ meble szafki ekologiczne 75; ~ siedzisko piankowe 100 Kajtek zestaw pianek, pianki rehabilitacyjne 624 Kaktus: ~ sensoryczny, piramidka 144; ~ układanka 161 Kalambury 232 Kalejdoskop 315 Ka len darz: ~ 308, 310, 405; ~ makatka 308 Kalkulator 552 Kamelot, gra logiczna 226 Kamizelka: ~ przewlekanka 148; ~i gimnastyczne z cyframi 673 Kamyczkowe rady. (wyd.) 381 Kanapa: ~ mebelki wypoczynkowe z pianki 95–6; ~ piankowe siedziska 92 Kapelusz: ~ z nóżką, pianki rehabilitacyjne 640; ~ pianka rehabilitacyjna 640 Kapki i wafki. (wyd.) 421 Karbownica do papieru 519 Karnawałowe maski, szablony 501 Karolek, seria krzeseł 86 Karta rowerowa 237 Karton: ~ 457, 466; ~ holograficzny 468; ~ kolorowy 456–7; ~ paseczki 532; ~ srebrny 468; ~ stiuk 469; ~ złoty 468

Karty: ~ aktywności 273; ~ do ćwiczeń 693; ~ do gry 235; ~ do ma te ma tycznej przewle kan ki 288; ~ pory roku 312; ~ pięciu zmysłów 254; ~ pracy Matematyka 275; ~ pracy Topologia 275; ~ sortowanie odpadów 334; ~ do stempli Krajobrazy 505; ~ do śrub z nakrętkami 184; ~ tworzy wa 210; ~ uzupełniające do trenera pamięci 274; ~ woda i ląd 340 Karuzela z pozytywką, gwiazdki 555 Kasa 602 Kaskada 5 poziomów, garaż 594 Kastaniety 434 Ka wa, ekspres, ser wis, zaba wa w dom 611 Kazoo 438 Każdy jest inny. (wyd.) 383 Kącik: ~ fryzjerski 609; ~ gospodyni 608; ~ kuchenny z grillem, zabawa w dom 608; ~ lekarski 603; ~ manipulacyjny Słoń 73; ~ pielęgnacji lalek 584; ~ twórczych aktywności, piankowe siedziska 94; ~ zabaw 600–603, 625 Kinezjologia edukacyjna – wsparcie dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. (wyd.) 422 Klasyczna seria mebli 56–71 Klaun, piramidka 145, 577 Klawesy muzyczne 435 Klej: ~ 550; ~ do koralików 550; ~ kropelki per manentne 550; ~ pistolet 550; ~ uniwersalny do wykładzin 131; ~ w sztyfcie 550; ~ winiliczny 550 Klepsydra 316, 318 Klik: ~ 356–7; ~ klocki 189 Klin, pianka rehabilitacyjna 635 Klipi, zaciski gimnastyczne 673 Klipsy, mozaika 171 Klocki 146, (i konstrukcje) 172–192, 264–6, 276–8; ~ BIO 246; ~ drewniane 176; ~ demonstrowania i zabawy 264; ~ edukacyjne Litery i sylaby 259; ~ GEO 246; ~ i konstrukcje 172; ~ matematyczne 280; ~ morphun 178–81, 226–7; ~ z figurami 276; ~ z literami 266; ~ z obrazkami 276; ~ z pianki, pianka rehabilitacyjna 622 Klon, dziurkacz 516–7 Kłębki filcowe 534 Kłopoty z alfabetem 261 Kobieta. Rozwój człowieka 303 Kocham: ~ cię Polsko 229; ~ czytać. (wyd.) 390; ~ mówić. Historyjki obrazkowe z tekstami. (wyd.) 390 Kodeks klasowy 205 Kogut: ~ puzzle 162, 568; ~ Tablica manipulacyjna 137 Kojec dla maluchów 107 Kokarda: ~ dziurkacz 517; ~ dziurkacz brzegowy 518 Kolanka, klocki 186 Kolaże, brokat 543 Kolekcja „Mały artysta” 426 Kolor efekt, farby 478 Kolor i kształt 691; ~ karty do ćw. 280 Kolorowe: ~ arkusze 456; ~ brokat 543; ~ ceratki 508; ~ dłonie, pasy dekoracyjne naścienne 124; ~ domek pian-

kowy 601; ~ druciki kreatywne 531; ~ folie do czytania 269; ~ gąsiennica, zabawka malucha 573; ~ góry 655; ~ oczka 526; ~ gwiazdy, naklejki 548; ~ instrumenty 437; ~ kartony 456; ~ kod 227; ~ kwiatki, ozdoby drewniane 545; ~ liczby 278; ~ liny gimnastyczne 674; ~ łąka 351; ~ mix, koraliki 528; ~ motyle, gra 229; ~ ogród, zestaw piankowy 103; ~ papiery 455–6; ~ patyczki 544; ~ piramidka, zabawka malucha 573; ~ pociąg, pianki rehabilitacyjne 619; ~ pociąg, zabawka malucha 564; ~ ruchome oczka 524; ~ rybki, układanka 565; ~ sześciany, klocki 191; ~ świat zwierząt, dywan 129; ~ tapety 454; ~ telefon, zabawka malucha 558; ~ torebki papierowe 536; ~ wiatraki, pasy dekoracyjne naścienne 124; ~ wieża 172; ~ wyspy 648 Kolorowanki. (wyd.) 384 Kolory: ~ 326; ~ nasze urodziny, plansze 346; ~ paski 532; ~ plansze 349; ~ pochodne, farby 476; ~ puzzle 567; ~ skóry, folia piankowa 524 Koła: ~ do sortowania 272; ~ zębate, klocki 189; ~ podkładki do koralików 527 Kołderka 106 Kołeczki 278 Koło: ~ magnetyczne 301; ~ ramka na zdjęcie 542 Kombidomek, kącik zabaw 601 Kombinerki-Dziurkacz 519 Komoda, meble Maxicolor 40 Kompas 329 Komplet: ~ obiadowy, zabawa w dom 611; ~ płyt CD 197; ~ pościeli 106; ~ z kryjówkami 682 Koncentrat per łowy do farb 477 Konewka, piasek i woda 614 Koniczynka: ~ kuchenka 607; ~ zielona, pasy dekoracyjne naścienne 124; ~ dziurkacz 516, 517 Konik: ~ Galopek, wyposażenie placów zabaw 701; ~ z podstawką, jeździk 597; ~ parawany manipulacyjne; ~ sprężynowiec 708 Koniki, huśtawka 701 Konferencyjny stół 81 Konspekty zajęć rytmiczno-muzycznych. (wyd.) 383 Konstrukcje: ~ 601; ~ piankowe 601; ~ szablony do zajęć 493; ~ny zestaw 295 Kontener, pojazd zabawka 592 Kontur i liść 340 Kontynenty 343 Koń na biegunach 596 Koń, układanka na sznurku, zabawka malucha 562 Koparka, pojazd zabawka 590 Kopciuszek i inne bajki. Książka audio. (wyd.) 416 Kopciuszek. Bajki-Grajki. (wyd.) 414 Korale: ~ 151, 152, 263; ~ matematyczne 287; ~ labirynt 134 Koraliki 152–3, 527–530; ~ bez sznurka 152; ~ klej 550; ~ żyłka do nawlekania 529 Koralikowe liczydło 286

Kordonka 652 Korkowe tablice ekspozycyjne 115 Kosiarka, zabawa w dom 609 Kosmos 318 Kostki: ~ 283–5, 353, 572; ~ grzechotka 557 ; ~ kreatywna 282; ~ magiczna, zabawka malucha 560; ~ manipulacyjna z motylem 155; ~ ma te ma ty czna 283; ~ mebelki wypoczynkowe z pianki 96; ~ z oczkami 283; ~ piankowe siedziska 92; ~ z pianek, pianki rehabilitacyjne 641; ~ ścieżka, pianki rehabilitacyjne 625; ~ ze zwierzętami 572 Kosz: ~ na śmieci 118; ~ na zabawki 119 Koszulki A4 552 Koszyczki na drobiazgi 119 Ko szyk: ~ na sta wny Li mon ka 119; ~ pe łen wa rzyw, za ba wa w dom 613 Ko szy ków ka skła da na 696; ~ piłka 688 Kot: ~ w butach i inne bajki, książka audio. (wyd.) 416; ~ w butach. Bajki-Grajki. (wyd.) 414; ~ aplikacja klasyczna 65; ~ Filomen, pi ra mid ka 145; ~ grze chot ka 557; ~ labirynt 135; ~ Mruczek, la bi rynt 138; ~ i Mysz 227; ~ pacynka 440, 598; ~ poducha 99; ~ poduszka 555; ~ puf 101; ~ ścieżka, pianki rehabilitacyjne 625; ~ tab lica ma ni pu la cyj na 137; ~ w worku 254; ~ zabawka malucha 574 Kota Pysia potyczki z: ~ liczbami. (wyd.) 377; ~ literkami. (wyd.) 376; ~ plastyką. (wyd.) 377; ~ z przyrodą 313 Kółeczka do drewnianych łóżeczek 107 Kół ka: ~ do cięcia plasteliny 509; ~ do origami 540 Kółko i krzyżyk 286, 691 Kraby 228 Krajobrazy. Karty do stempli 505 Krata, krepina 463 Kratki do mozaiki 171 Krążki: ~ pełny z masy papierowej 538; ~ dotykowe 647 Kreatywne: ~ druciki 531; ~ drzewko, przewlekanka 148; ~ fasolki, piankowe siedziska 94; ~ historie 219; ~ kostka matematyczna 283; ~ kule 538; ~ sześciany. Wieża 172; ~y sznurek 523; ~y zestaw plastyczny 460 Kreda 496 Kredki: ~ (i mazaki) 491–7; ~ grube 492; ~ świecowe 496; ~ trójkątne 492; ~ zestaw klasowy 492 Krepina 462 Kreski gimnastyczne 671 Kreślę i łączę litery. Wersja z pętelkami. (wyd.) 388 Kręgle 677 Krokodyl: ~ na sznurku, zabawka malucha 562; ~ sortowanie 141; ~ sprężynowiec 708 Kropelki; ~ permanentne, klej 550; ~ usuwalne, klej 550 Kropki mix, krepina 462 Krosno 154

Krowa: ~ krepina 462; ~ pacynka 440, 598; ~ puzzle 162, 568; ~ ramka na zdjęcie 542 Król. Pacynka na palec 442, 599 Królewicz. Pacynka na palec 442, 599 Królewna Śnieżka: ~ nakładanka 160; ~ PUS. (wyd.) 402 Królewna: ~ pacynka 441, 598; ~ pacynka na palec 442, 599 Krótkie kredki 492 Krówka: ~ i jej przyjaciele, puzzle 163; ~ puf 101; ~ uchwyt do szafek, meble Moduł Plus 32 Kruk z kruklanki. PUS. (wyd.) 396 Kryjówka: ~ 682; ~ niespodzianek 689; ~ z tunelem 683 Kryształowe płatki, mozaika 526 Krzyœ, miêkka lalka 582 Krzesła: ~ Karolek 86; ~ Emmi, Lilli, Mimi 88; ~ Motylki 90; ~ ISO 78; ~ dla niemowlaka, zabawka 583; ~ obrotowe 78; ~ zielona seria mebli 76 Krzyżówki: ~ matematyczne. (wyd.) 392; ~ tematyczne dla dzieci. (wyd.) 387 Krzyżyki kółko 286 Księga zagadek. (wyd.) 413 Księgozbiorek, meble słoneczne 52 Księżyc: ~ uchwyt do szafek, meble Moduł Plus 32; ~ pozytywka 554; ~owy piasek modelowy 514 Ksylofon muzyczny 437 Kształ tki geometryczne, pianki rehabilitacyjne 623 Kształ ty: ~ dekoracyjne, mozaika 526; ~ piankowe 525; ~ z tektury falistej 533; ~ gra 231; ~ nakładanka 570, 579 Kto co? PUS. (wyd.) 400 Kto prędzej? 199 Która godzina, gra 316 Kubeczek do półki łazienkowej 120 Kuchenka: ~ błękitna, zabawa w dom 606; ~ koniczynka zielona 607; ~ Mag dy. Ką cik za baw 602; ~ malucha, zabawa w dom 604; ~ muchomorek czerwona 607 Kuchnia, mebelki dla lalek 585 Kuferek na skarby 118 Kukiełki 445 Kula, kulka: ~ z masy papierowej 538; ~ kreatywna 538; ~ z ot worem do kukiełek 445 Kulkowe liczydło 286 Kulodrom 169 Kura: ~ na kiju, zabawka malucha 561; ~ka, puf, siedzisko piankowe 101 Kurczątka, makatka 306 Ku wety: ~ meble klasyczne 68; ~ meble słoneczne 51 Kwadrat(y): ~ basen rehabilitacyjny 657; ~ lustro 122; ~ logicznych układanek 274; ~ do origami 540; ~ podkładki do koralików 527; ~ ramka wisząca 542; ~ stół 82–3, 85 Kwadratowe pudełka 537 Kwadrimemo z pojazdami, sortowanie 141 Kwestionariusz: ~ badania mowy. (wyd.) 419; ~ diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej. (wyd.) 407

711

duża motoryka

Jadłospis Kota Pysia, makatka 114 Jagoda. Mebelki wypoczynkowe z pianki 96 Jajko: ~ figurka ze styropianu 539; ~ z masy papierowej 538; ~ muzykalne 252; ~ zabawa w dom 612 Jajo, mikroskop 324 Jak: ~ Dawid tańczyć chce, programy, scenariusze 448; ~ rosną warzywa i owoce? nakładanka 161; ~ to naprawić? 217; ~ żyrafa szyję myje?... czyli szumiące zagadki logopedyczne 204 Jaka: ~ będzie pogoda? 331; ~ jest różnica? 225; ~ to miesiąc? puzzle 312; ~? Jaka? Jakie? Przymiotnik. PUS. (wyd.) 400 Jakuba studnia 276 Jaś: ~ lalka 446; ~ makatka 156 Jednolitrowy zestaw 300 Jeździk manipulacyjny 576 Jeż z kolcami, sortowanie 142 Jeżyk: ~ mata rehabilitacyjna 648; ~ nakładanka 158 Języczkowe przygody. (wyd.) 420 Język polski. Czytam i piszę 356 Język angielski 349–354 Jingle stick 431 Joga, karty do ćwiczeń 693 Jojo 692 Jumbo: ~ chodniczek faktur 648; ~ zestaw plastyczny 453 Junior: ~ klocki 178–9 ; ~ krzesło 79 Justynki Straganik, kącik zabaw 602 Już: ~ czytam 268; ~ czytamy i piszemy. (wyd.) 393


Kwiat(y): ~ aplikacja na ścianę 126; ~ dziurkacz naroż nikowy 518; ~ manipulacyjny, labirynt 136; ~ pasy dekoracyjne naścienne 124; ~ pozytywka 554; ~ sprężynowiec 708; ~ tamburyn 433 Kwiatki: ~ dziurkacz 516–7; ~ dziurkacz-kombinerki 519; ~ filcowe 535; ~ folia piankowa 524; ~ klocki 187; ~ kolorowe, ozdoby drewniane 545; ~ labirynt 139; ~ lusterko naścienne 121; ~ manipulacyjny labirynt 138; ~ nakładanka 157; ~ wytłaczarka 519 Kwiatuszki: ~ dziurkacz 516; ~ cekiny 526; ~ koraliki 152 Kwiaty: ~ aplikacja na ścianę 126; ~ formy do odlewanek 513; ~ labirynt 575; ~ pasy dekoracyjne na ścien ne 124; ~ płat ki 541; ~ stemple 502; ~ szablony 499; ~ tablica manipulacyjna 137

L Labirynty: ~ 134–5, 138–9, 168, 247, 328, 575; ~ z biedronką 168; ~ z koralikami 575; ~ magnetyczny 136; ~ parawany manipulacyjne Laguna: ~ hamaki 659; ~ mebelki wypoczynkowe z pianki 96 Laleczka 584 Lalki 446, (i akcesoria) 580–6; ~ teatralne 440 Las: ~ na stoliku, labirynt 136; ~ formy do odlewanek 512; ~ puzzle 331; ~ stemple 502; ~ szablony 499 Lądy–Wody, globus 343 Le kar skie: ~ pił ka 686; ~ ką cik zabaw 603 Lekcjotek@: ~ matematyka, ~ przyroda 373 Lekkie klocki 192 Leniwa ósemka 646 Leopard, krepina 462 Leśne zwierzaki, kolorowanki (wyd.) 384 Letnie narty 677 Lew: ~ puzzle 162, 568; ~ ramka na zdjęcie 542 Lewa ręka rysuje i pisze. (wyd.) 411 Leworęczność, nożyczki 522 Liczby: ~ 279, 290; ~ plansza magnetyczna Adaptaboard 290; ~ plansze 349 Liczę: ~ do 12, puzzle matematyczne 289; ~ do 3, gra 288; ~ w pamięci. PUS. (wyd.) 405; ~ z Reksiem 367 Liczmany 273, 276–7 Liczydło 286–7 Liczymy: ~ po angielsku, puzzle 350; ~ z guzikami, przewlekanka 150 Lili: ~ puzzle 163; ~ seria krzeseł 88 Limonka, koszyk nastawny 119 Linijka 298 Liny gimnastyczne 674 Liście piankowe samoprzylepne 525 Liście: ~ aplikacja na ścianę 127, 311; ~ formy do odlewanek 513; ~ kolorowe tapety 454; ~ stemple 503; ~ szablony 499 Literki: ~ i cyferki filcowe 534; ~ stemple piaskowe 515 Liter kowe: ~ potyczki kota Py sia (wyd.) 267, 376; zabawy 266

712

Litery: ~ 260–3, 281; ~ drukowane 262; ~ i cyf ry piankowe 281; ~ magnetyczne 260; ~ piankowe 260; ~ pisane 262, 263; ~, sylaby, wyrazy 259; ~ i sylaby, klocki edukacyjne 259; ~ szor stkie 263; ~ klocki 266 Loch Ness, gra 227 Logiczne: ~ gra 275; ~ sześciany 245 Logigram 275 Logo: ~ klocki 265; ~ -Gry 206, 363 Logopedia: ~ 418–422; ~ Eduterapeutica 360; ~ pakiet 364 Logopedyczne: ~ domina 202; ~ zabawy grupowe dla dzieci 4-7 lat. (wyd.) 419; ~ zabawy, program 365; ~ zagadki 204; ~ labirynt 194 Logorytmika. eduSensus 369 Lokomotywa: ~ z 4 wagonikami, seria i zestaw mebli 18–9; ~ makatka 309; ~ mięk ka zabawka 556; ~ nakładanka 157; ~ nakładanka 571; ~ zestaw makatek 114; patrz też: Ciuchcia, Wagon Lornetka 327 Loteryjki: ~ 225, 253–4; ~ obrazkowa Gra logopedyczna 200 Lotnisko: ~ dywan 128; ~ nakładanka 160; ~ puzzle 165 Lot to 220, 251, 316 Lubimy sylaby. (wyd.) 393 Ludzie, klocki 185 Ludzkie ciało, plansze edukacyjne 344 Lupa 323–4 Lu stra: ~ 122; ~ -kwad rat 122; ~ naścienne 121; ~ parawany manipulacyjne; ~ samoprzylepne 123 Lustrzane pudełko 195

Ł Ładnie mówię głoski 201 Ładowarka, pojazd zabawka 590 Łamigłówka: ~ logopedyczna junior 200; ~i logopedyczne. (wyd.) 419 Łańcuszki 153 Łapacza zestaw 695 Łat we ćwiczenia do nauki czytania. PUS. (wyd.) 398 Ławki; ~ gimnastyczne 664; ~ magnat 111; ~ do szatni 110–1; ~ wyposażenie placów zabaw 701 Łazienka, mebelki dla lalek 585; ~-owa półka 120 Łazik, jeździk 597 Łączniki do parawanów 35 Łąka: ~ kolorowa 351; ~ sześcian, labirynt 576; ~ labirynt 134, 135, 575; ~ stemple z gąb ki 506; ~ wyszywanki 154; ~ wzorki z tektury falistej 533 Łopatka i grabki, piasek i woda 614 Łóżeczka: 105, 107; ~ Śpioszki 104; ~ dla lalek 584; ~ drewniane 107; ~ dziecięce 107 Łuk, pianka rehabilitacyjna 635 Łyżki: ~ drewniane do kukiełek 445; ~ zręcznościowe 690

M Magdy kuchenka, kącik zabaw 602 Magiczne: ~ kolory. Mazaki 495; ~ kostka, zabawka malucha 560; ~ kó łe czka (wyd.) 424, 540;

~ kwadraty (wyd.) 424, 540; ~ piłka 674 Magnat, ławka do szatni 111 Magnesy 270, 329, 552; ~ strong 552; ~ szkolne 270 Magnetyczne: ~ cyfry 281; ~ elementy, plansze Adaptaboard 354; ~a igła 329; ~ koło 301 ; ~ labirynty 136; ~a linijka 298; ~a taśma samoprzylepna 548; ~ podkowy 329; ~y zegar 316 Maja. Laleczka 582 Makatki: ~ 114, 156; ~ drzewo na 4 pory roku 307; ~ kalendarz 308; ~ kurczątka 306; ~ lokomotywa 114, 309; ~ na zdjęcia 208; ~ Pyś ubierany w pory roku 307; ~ słońce 306; ~ tematyczna (safari) 308; ~ w sadzie 198, 308; ~ z kieszeniami 32 Makieta Zagroda 586 Malarskie grzebienie 483 Mali przyjaciele, zabawka malucha 559 Malowanie: ~ palcami, farby 479; ~ twarzy, kredki 496; ~ na szkle, farby 481 Mała motoryka 133–192 Małe: ~ dama, lalka 582; ~ bibo 651; ~ elementarz. (wyd.) 394; ~ litery 262, 263; ~ oko rysia 231; ~ przedszkole (wyd.) 394; ~ pojazd, zabawka malucha 574; ~ projektant, klocki 184; ~ szkielet człowieka 314; ~ zestaw muzyczny 430 Małgosia: ~ makatka 156; ~ przytulanka 582 Małpi gaj 699 Małpka i jej przyjaciele, puzzle 163 Małymi kroczkami: ~ Ćwiczenia do zajęć wyrównawczych. (wyd.) 392; ~ Ćwiczenia grafomotoryczne. (wyd.) 410; ~ Kaligrafia. (wyd.) 410; ~ Liczymy do 10. (wyd.) 392; ~ Piszę trudne słówka. (wyd.) 386; ~ Zegar. (wyd.) 392 Mama: ~ i dziecko, nakładanka 304; ~ pacynka na palec 443, 599 Mandale. (wyd.) 423 Mango, pakiet trzech gier 361 Manipulacje 134–156, 576, 642–5 Manipulacyjne: koło (Motyl) 138, sześcian, labirynt 576, piramida 576 Mapa: ~ drewniana 321; ~ konturowa 321 Marakasy 432 Marchew, figurka ze styropianu 539 Marmurkowe: ~ mozaika 528; ~ karton 466 Masa: ~ do wykładzin elastycznych 130; ~ papierowa 511, 538; ~ samoutwardzalna 511; ~ solna 509 Maski: ~ 537; ~ karnawałowe, szablony 501; ~ teatralne 445; ~ zwierząt leśnych, szablony 501; ~ zwierząt z ZOO, szablony 501 Maskotka Piesek 588 Mata: ~ 298, 317; ~ z alfabetem 263 ; ~ gry w trójkącie 282; ~ matematyczna 282; ~ piankowa 282; ~ piankowa Miasto 593; ~ piankowa z alfabetem 261; ~ podłogowa gimnastyczna 673; ~ podłogowa rehabilitacyjna 639; ~ podłogowa z cy ferkami 282; ~ z pozytywką 555; ~ Polski alfabet 261; ~ reha-

bilitacyjna 637, 648; ~ rehabilitacyjna z kieszeniami 646; ~ tarcza z punktami 693; ~ z ułamkami 298; ~ wielofunkcyjna z poduszkami Biedronka 679; ~ z zegarem 317; ~ ze zwierzętami 166 Matematyczne; ~ gra 289; ~ karty do ćwiczeń 280; ~ klocki 280; ~ mata 282; ~ przekładanka 280; ~ przewlekanka 289; ~ rozgrywki 271; ~ układanka 280 Matematyka: ~ 181, 271–302; ~ na weso ło. eduROM 371–2; ~ eduSensus 371; ~ Lekcjotek@ 374; ~ stemple piaskowe 515 Materace: ~ 638–9; ~ do drewnianych łóżeczek 107; ~ Miluś 107; ~ rehabilitacyjne 638–9; ~ pory roku 638; ~cyk z wałeczkiem, meble Croco 28 Materiał: ~ obrazkowo-wyrazowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek s, z, c, dz. (wyd.) 422; ~ wyrazowo-obrazkowy... Głoski ś, ź, ć, dź. (wyd.) 422; ~ czego używamy 12; ~y papiernicze 450–469 Matowa rafia 533 Maxi: ~ color, seria mebli 38–41; ~ fotel Olaf. Piankowe siedziska 94; ~ kanapa Różyczka. Piankowe siedziska 94; ~ domino 240; ~ koloredo, mozaika 170; ~ korale 153; ~ lotto 220; ~ memo 249; ~ mikado 168; ~ zestaw do sortowania 272 Mazaki: ~ 491, 494–5; ~ do tkanin 494; ~-pędzelki 495; ~ -stempelki 495 Mądrze się bawię dobrze się uczę. (wyd.) 409 Mebelki: ~ dla lalek 585; ~ wypoczynkowe 95–6 Meble: ~ 13; ~ biurowe 77; ~ Lokomotywa 18; ~ Maxicolor zestaw 43; ~ plastyczne 470–3; ~ seria tęczowa 20; ~ szkolne 43, 78–9 Mechanik, klocki 187 Mega: ~ bloki, pianki rehabilitacyjne 627; ~ konstruktor, klocki 183; ~ lupa 323 Me mo 242–3, 248, 261, 565; ~ przedszkolaka 222; ~ rerki 204; ~ szumki 204; ~ zwierzęta, układanka 565 Menu Kota Pysia, makatka 114 Menzurki 328 Metaliczne: ~ tempery 477; ~ żelopisy 494 Metalizowana: ~ folia 469; ~ krepina 463 Meteorologia 326 Metoda Dobrego Startu. (wyd.) 391 Metodyka nauczania 385–395 Mężczyzna. Rozwój człowieka 303 Miała Baba Koguta. PUS. (wyd.) 396 Miara 299 Miarka Violinka, aplikacja ścienna 120 Miarki 298–300, 328 Miasto: ~ mata piankowa 593; ~ wałki dekoracyjne 490; ~ wykładziny dywanowe 130 Miesiące, plansze 349 Miękkie: ~ spodek 646; ~ koła gimnastyczne 674; ~ walce 695; ~ zabawki 556 Mikołaje, naklejki 548 Mikrofon MP3 203

Mikroskop 324–5; ~ preparaty 325 Miks: ~ ciszków syczków i szumków. (wyd.) 421; ~ ko lo ro wan ki. (wyd.) 384 Miluś, materac 107 Mimi, seria krzeseł 89 Mini: ~ rowerek 596; ~ jeżyk, mata rehabilitacyjna 648; ~ mózg 235; ~ pojazd 653; ~ szczudła 677 Miód i pszczoły 226 Misie: ~ 587; ~ aplikacja na ścianę 126, 311; ~ dziurkacz 517; ~ na ki ju, za baw ka ma lu cha 561; ~ z bryłami, zabawka malucha 561; ~ pacynka 440, 598; ~owa rodzinka 273; ~ owa rodzinka, nakładanka 570; ~ i serca, naklejki 549 Mix: ~ krepina 462; ~ szablony 501; ~ adomino 240 Młoteczek, zabawka malucha 558 Młynek, piasek i woda 615 Mnożenie: ~ 280, 290–3; ~ bingo! 292; ~ plansza magnetyczna Adaptaboard 290; ~ system wrap-ups 291 Mocowanie hamaków 659 Modele; ~ 295, 315, 318–9; ~ do higieny jamy ustnej 315; ~ płaskie 295; ~ przestrzenne 295; ~ Ziemi 318, 319 Modelina 507 Modelowanie: ~ (i rzeźbienie) 507– 515; ~ narzędzia drewniane 510; ~ pianka 515 Modelowy piasek księżycowy 514 Moduł: ~ meble Croco 28; ~ meble seria tęczowa 21–3; ~ meble Zooland 47; ~ Plus, seria i zestaw mebli 30–3 Modułki, klocki 190 Moduły, klocki 187 Moje zęby 315 Monety 302 Monitoring edukacyjny, zestaw 132 Montessori pomoce 340–3 Mop, zabawa w dom 609 Morphun, klocki 178–181, 239– 240, 266, 276, 281 Morskie: ~ fale, pianki rehabilitacyjne 618; ~ mozaika 528 Morze: ~ poduszki-siedziska 102; ~ skarby, koraliki 530; ~ wał ki dekoracyjne 490 Mosty: ~ do zestawu równoważni 655; ~ pianka rehabilitacyjna 635 Motokonstruktor, klocki 183 Motoryka: ma ła 133–192; duża 617–708 Motyl(e): ~ dziurkacz 516–7; ~ dziurkacz 3D 519; ~ dziurkacz-kombinerki 519; ~ koło manipulacyjne 139; ~ manipulacyjny 156; ~ naklejki 549; ~ nakładanka 157; ~ pufki zwierzątka 101; ~ układanka 146; ~ wykładzina dywanowa 130 Motylki: ~ karuzela z pozytywką 555; ~ plecak 588; ~ seria krzeseł 90; ~ torba 588 Motywy dekoracyjne, naklejki 548 Mozaika: ~ 170–1, 245, 526–9, 566; ~ drewniana 244, 544; ~ klocki 186; ~ logiczna 243; ~ magnetyczna z pianki 244; ~ marmurkowa 528; ~ siedziska piankowe 103


N Na drodze 237 Na straganie, gra 235 Nacinamy kółeczka. (wyd.) 425 Naczepa, pojazd zabawka 592 Największy pies, gra 231 Naklejki: ~ 311, 548–9; ~ brokatowe 549; ~ dekoracyjne na ścianę 123; ~ świąteczne, zestaw 548 Nakładanki: ~ 157–8, 278, 303–4, 318, 565–574, 579; ~ 3 figury, sortowanie 143; ~ geometryczna 158; ~ kształty 579; ~ liczbowa 278 Namioty, kryjówki i tunele 682 Narożna szafka, meble Klasyczne 64 Narożnikowe dziurkacze 518 Narzędzia: ~ do cięcia 516–523; ~ do gliny 510; ~ drewniane do modelowania 510 Nasadki profilowane i trójkątne 255 Nasze cia ło: ~ plansze 346; ~ puzzle 314 Nasze domy 353 Natura. Papiery dekoracyjne 466 Naturalne: ~ druciki kreaty wne 531; ~ to reb ki pa pie ro we 536; ~ papier 465 Nauka: ~ dodawania z misiem, gra 288; ~ ortografii z glot todywanikiem 264 Nawlekanki 150 Nie tylko dla geniuszy. Rebusy. PUS. (wyd.) 402 Niebieska: ~ tęcza, papier naturalny 465; ~ brokat 543 Niespodzianek kryjówka 689 Niezwykłe wakacje. Matematyka na wesoło. eduROM 372 Nimo. Domino 565 Nogi do stołów, meble Ergo 85 Nomino. Tor przeszkód 680–1 Noppex. Mata rehabilitacyjna 639 Nosorożec, meble Animals 16 Nowa. Place zabaw 702–5 Nowamus, pianki rehabilitacyjne 628–9 Nowe wyprawki plastyczne 450 Nożna piłka 688 Nożyczki 520

Nóż introligatorski 521 P Nóżki do łóżeczekŚpioszek 105 Nutki na radość i smutki (wyd.) 383, 448 Pachołki gimnastyczne 673 Pacynki: ~ 440, 598–9; ~ na palce O 442–4, 599 Obieg wody. Eko gra 335 Pagórki: ~ do zestawu równoważni 655; ~ pianki rehabilitacyjne 624 Obrazki mówiące 367 Pajac: ~ mata z pozy tywką 555; Obrazkowe kostki 353 Obręcze: ~ cyrkowa 676; ~ gimnasty- ~ poduszka 555 czne sześciokąty 670; ~ gimnasty- Pajacyk. Ubranko dla Bobasa 580 czne 670 Pajączek: ~ 648; ~ piłeczka 647 Obrotowe krzesło 78 Pakiet: ~ logopedia 370; ~ talii Piotruś 198; ~ roz wijamy mowę Obserwuję czas 217 i myślenie 199; ~ zdjęć 212 Oceny. Stemple 504 Oczka: ~ 526; ~ ruchome kolorowe 526 Paleta geometryczna 4 figury, sortowanie 143 Od A… do Z 260 Od gwiazdki do bajki. PUS (wyd.) 401 Paletki 695 Od obrazka do słowa. Pomoc logope- Paletki z rzepem 692 dyczna 202 Palety: ~ 158; ~ geometryczne 158; Odejmowanie 291–2; ~ bingo! 292; ~ pla sti ko we na far by 483; ~ schubitrix 279; ~ system wrap- ~ Wyprawki przedszkolaka i pierups 291 wszoklasisty. (wyd.) 391 Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie 234 Pa łe czki; ~ z dzwon ka mi 431; ~ muzyczne 431, 434 Odkryjmy Montessori raz jeszcze 342 Pamięć 242 Odkrywca 327 Państwo miasto rzeka... 259 Odkurzacz, zabawa w dom 609 Papier: ~ 452–469; ~ bibuł kowy Odlewanki. Formy 512 466; ~ de ko ra cyj ny 466–8; Odświeżacz powietrza 131 ~ z dro bin ka mi bro ka tu 464; Odwagi! Sytuacje lękow 217 ~ z fakturą 468; ~ fluoroscencyjOdważniki 297 ny 459; ~ harmonijka 467; ~ karOferta szkoleniowa 8 Ogród: ~ kwiatowy 247; ~ kolorowy, bownica 519; ~ kolorowy 458; zestaw piankowy 103; ~ formy do ~ na ro li 455; ~ Na tu ra 466; odlewanek 512; ~ stemple 502; ~ naturalny 465; ~ w paski 467; ~ w rolce 454, 455; ~ rysunkowy ~ szablony 498 457, 458; ~ sa mo przy lep ny Ogródek zabaw 557 Okienka: ~ klocki 187; ~ parawany 458–9; ~ sreb rno-złoty 468; ~ szty wny 468; ~ tęczowy 464; manipulacyjne ~ trans pa ren tny 464, 468; Oko rysia 230 Okrąg łe: ~ plansza na kuli 651; ~ welurowy 469; ~ wielobar wny ~ pędzle 484–5; ~ pudełka 537; 467; ~ witrażowy 464; ~ wyci~ stół 82–5 nankowy 458, 460; ~ WytłaczarOlaf maxi fotel, siedzisko piankowe 94 ka 519 Papierowe: ~ masa 511, 538; ~ kwiaOlejne pastele 497 Ołówki: ~ 492; ~ do tablic 255; ~ trój- ty. (wyd.) 424; ~ postaci. (wyd.) kątne 492; ~ owe kredki 492 424; ~ torebki 536; ~ zwierzaki. Opaski gimnastyczne 672 (wyd.) 424 Opis i planowanie zajęć według meto- Papryka, figurka ze styropianu 539 dy W. Sherborne. (wyd.) 422 Parawany: ~ 34–7; ~ manipulacyjne malucha 644; ~ wy sokie 38; Opona. Pianka rehabilitacyjna 634 ~ wysoki. Teatrzyk 439, 601 Opowieści czarownicy Betuli (wyd.) 395 Parking 593 Origami 540 Ortografia: ~ 268, 366; ~ na wesoło Paseczki kartonowe 532 268; ~ PUS. (wyd.) 399; ~ czny Paski: ~ do gwiazdek kolorowe 532; ~ druciki kreatywne 531; ~ mix, quiz 268 krepina 462; ~ papier 467 Ortopudełko 269 Ostrza do noża introligatorskiego 521 Pastele 496–7 Pastelowe: ~ koraliki 527; ~ żelopisy Oś liczbowa 298–9 494; ~o -woskowe kredki 497 Owady 331 Owca: ~ puzzle 162, 568; ~ ramka Pasujące połówki 254 Pasy: ~ bezpieczeństwa do platformy na zdjęcie 542 Owieczka: ~ pacynka na palec 442, 653; ~ brystolu 460; ~ dekoracyjne naścienne 124; ~ naścienne 3D 124; 599; ~ ozdoby drewniane 545 Owoce: ~ folia piankowa 524; ~ for- ~ papieru wycinankowego 460 my do odlewanek 513; ~ plansze Patyczaki 293 346; ~ stemple 502; ~ szablony Patyczki: ~ do liczenia 276; ~ koloro499; ~ szafki ekologiczne 75; we 544; ~ klocki 187 ~ szlaczki-stemple 504; ~ tropi- Pawie pióra 541 kalne, plansze 347; ~ zabawa Pchełki numeryczne, gra zręcznościow dom 612 wa 167 Owocowe: ~ dodawanie 272; ~ wie- Pedagogiczna terapia (wyd.) 407–417 ża, klocki 174 Pedagogika zabawy w edukacji kulOzdoby: ~ drewniane 545; ~ filcowe 535 turalnej (wyd.) 379

Pentomino 294 Pepi i jego przygody 216 Perełki w wiaderku 528 Per łowe: ~ koraliki 527; ~ koncentrat do farb 477; ~ mozaika 528; ~ płatki 530 Peryskop 324 Petriego płytki 328 Pędzelki: ~ na palce 488; ~ -mazaki 495 Pędzle: ~ 474, 484; ~ do tapowania 487; ~ -gąbki płaskie z drewnianą rączką, zestaw 488 Pianka do modelowania 515 Piankowe: ~ bryły 294; ~ dłonie i stopy 524; ~ folia 524, 525; ~ folia, ar kusze samoprzy lep ne 523; ~ trat wa, pianki rehabilitacyjne 619; ~ kąciki zabaw 618–622; ~y kącik zabaw, pianka rehabilitacyjna 620; ~ klocki 175; ~ klocki, pianki rehabilitacyjne 618, 631; ~ konstrukcje 601; ~ kostki o różnej twardości 646; ~ kształ ty 525; ~ li ście sa mo przy lep ne 525; ~ moduły, pianki rehabilitacyjne 630; ~ siedziska 92; ~ zwierzątka samoprzylepne 524 Piasek i woda 614–6 Piasek modelowy księżycowy 514 Piaskownica: ~ 139, 708; ~ i Wodny stół 616 Pieczywo, zabawa w dom 613 Pies: ~ na sznurku 577; ~ pacynka 440, 598; ~ ścieżka, pianki rehabilitacyjne 625; ~ zabawka malucha 574 Piesek: ~ maskotka 588; ~ pianka rehabilitacyjna 622 Pięć zmysłów, plansze 349 Piknik, dywan 129 Piłeczki: ~ 647–9, 676, 686; ~ cyrkowa 676; ~ emocje 213; ~ rehabilitacyjne 649; ~ do masażu 649; ~ zapasowe do basenów rehabilitacyjnych 656 Piłkarzyki 690 Piłki: ~ 556, 649, 651, 674, 684–8; ~ gimnastyczne 674, 684–5; ~ z kolcami 685; ~ z oczkami 284; ~ z orbitą 651; ~ rehabilitacyjne 649 Pinezki beczułki 551 Pingwiny: ~ na łodzi 227; ~ siedzisko piankowe 100 Pinokio. Bajki-Grajki. (wyd.) 415 Pionki i kostki 284 Piosenki smaczne i zdrowe 447 Piotruś 235 Pióra pawie 541 Piórka 195, 541 Piraci: ~ gra 226; ~ puzzle 3D 166; ~ skrzynia 118 Pi ra mi da: ~ lo go pe dyczna 207; ~ manipulacyjna 576 Piramidki: ~ 144, 559, 573, 577, 615; ~ kolorowa, zabawka malucha 573 Pisanie i czytanie 255–270 Pisklę, figurka ze styropianu 539 Pistolet do klejenia 550 Pixel Bibo 651 Place zabaw: ~ 698–707; ~ puzzle 165 Plakatowe farby 478

Plansze: ~ 250; ~ magnetyczne Adaptaboard 290, 354; ~ manipulacyjne magnetyczne 136; ~ na kuli 653; ~ na walcu 653; ~ 5 zmys łów 349; ~ dni tygodnia angielski 349; ~ do początkowej nauki czytania 265; ~ edukacyjne 330, 344–8; ~ emocje angielski 349; ~ kolory angielski 349; ~ liczby 349; ~ miesiące angielski 349; ~ re ha bi li ta cyj ne 652; ~ tematyczne 344; ~ zwierzęta 454; ~ warzywa i owoce 454 Plastelina: ~ 507; ~ kółka do cięcia 509; ~ zestaw klasowy 509 Plastikowy: ~ kulodrom 169; ~ mozaika 244; ~ nożyczki 520 Plastyczne: ~ tablica 455; ~ wyprawki 450 Plastyka 449–552 Platforma: ~ 653; ~ na kółkach 654; ~ z ładowarką, pojazd zabawka 592 Play Foam 508 Playing English. Zabawy z angielskim + CD 351 Pląsy z długą brodą. (wyd.) 380 Plecaki 588 Plecionka 532 Plum. Lot to dźwiękowe 251 Pluszaki: ~ (i upominki) 587–589; ~ naklejki dekoracyjne 123 Płaskie: ~ modele 295; ~ pędzle 486 Płatki: ~ kwiatów 541; ~ perłowe 530 Płazy i gady, plansze 345 Płotki: ~ 696; ~ aplikacja klasyczna 65; ~ gimnastyczne 670 Płyn do mycia 131 Płytki Petriego 328 Po co: ~ hodujemy, plansze 347; ~ na świecie są brzydkie słowa? (wyd.) 383; ~ uprawiamy, plansze 347 Pociąg: ~ aplikacja na ścianę 127, 354; ~ z klockami 578; ~ z klockami, zabawka malucha 574; ~ kolorowy, zabawka malucha 564; ~ sortowanie 141; ~ suwaki terapeutyczne. (wyd.) 408 Początek historii. Kostki 353 Poczta 222 Podaj kulę, gra 690 Podkładki: ~ do koralików 527; ~ do techniki serwetkowej, zestaw 482 Podłogowa oś liczbowa 298 Podręczny mikroskop 325 Podstawa drewniana 544 Pod staw ka na far bę (do wałków) 483 Poduchy 99 Poduszki: ~ 106, 555, 589; ~ do tuszu 506; ~ siedziska 102 Podwodny świat, puzzle 165 Podwójny uchwyt. Nożyczki 522 Podziemny odkrywca 327 Pogoda: ~ i czas, stemple 313, 503; ~ i klimat 336 Pojazdy: ~ 590–7; ~ z bry łami, zabawka malucha 563; ~ straż pożarna, jeździk 596; ~ jeździki 596, 597; ~ klocki 190; ~ kostki 572; ~ naklejki 549; ~ nakładanka 571; ~ do pchania, zabawka malucha 563; ~ puzzle 569; ~ puzzle sześciany 572; ~ stemple 503;

713

indeks

Mój: ~ dom, klocki 146; ~ dzień, puzzle 313; ~ pierwszy quiz 222 Mówiące obrazki 367 Mówienie 194–225 Mrówki, labirynt magnetyczny 138 Muchomorek, kuchenka czerwona 607 Multi: ~ klocki 278; ~ media 355; ~ medialne Pakiety Logopedyczne 365; ~ programy 355–374 Muzyczna pedagogika zabawy w pracy z grupą. (wyd.) 378 Muzyczny ślimak, zabawka malucha 558 Muzyka i ruch dla każdego (wyd.) 381, 448 Muzyka i teatr 427 Muzykalne: ~ jajka 252; ~ jajka-marakasy 432 Myszka: ~ drabinka gimnastyczna 664; ~ gumka 493 Myszki, labirynt magnetyczny 138 Myślenie i spostrzeganie 226–247 Myś li wy: ~ pa cyn ka 441, 598; ~ pacynka na palec 443, 599


~ z wirującymi elementami, zabawka malucha 558; ~ zabawka malucha 574; ~ zabawki 590; patrz te¿ Auta Pojemniki: ~ 68, 117–9; ~ na farby i do sortowania 152, 483; ~ meble Animals 17; ~ meble Croco 29; ~ meble klasyczne 60, 69; ~ EKO, meble klasyczne 67–8; ~ meble słoneczne 52; ~ meble Zooland 47; ~ do obserwacji 323; ~ w paski 48l 430; ~ na pędzle i wodę 483; ~ na pił ki 688; ~ przeźroczyste 119; ~ do sortowania 483; ~ smakowe 340; ~ szkolne 117; ~ na wodę na stelażu z pokrywką 616; ~ wiklinowe 32 Pokrowce; ~ mebelki wypoczynkowe z pianki 96; ~ na kostkę, pianki rehabilitacyjne 641; ~ na telefon 588 Pokrywa do piaskownicy 708 Pokrywki, meble słoneczne 51 Polska, mapa 320–1 Pomoc drogowa, pojazd zabawka 590 Pomoce Montessori 340–3 Pomocnik malucha, zabawa w dom 604 Pompka do piłek 688 Poręcze gimnastyczne 663 Portret pamięciowy 232 Pory roku: ~ 128, 164, 305, 307, 312–3, 347, 354, 403, 423, 447, 636; ~ i miesiące, ważne daty, plansze 347; ~ z piosenką dziecięcą 447; ~ materace 638; patrz też: Cztery pory roku Postawa i ruch. Eduterapeutica 361 Posterunek policji 593 Pościel 106 Potyczki kota Pysia: ~ z igłą i nitką. (wyd.) 376, 444; ~ z przyrodą 313 Powitanie wiosny. (wyd.) 411 Powłoczki 106 Powstanie kryształu 326 Poznajemy: ~ cyferki, układanka 278; ~ elektryczność 328; ~ miesiące i pory roku 313; ~ zawody 236 Poznaję literki, puzzle 259 Pozytywki 554 Pożar, puzzle 165 Pół ki; ~ do błękit nej kuchni 606; ~ łazienkowa 120; ~ łazienkowa Rakieta 120; ~ i ławeczka do szatni 111; ~ meble Moduł Plus 33; ~ meble klasyczne 66; ~ do szatni 111; ~ na pacynki 441; ~ wisząca, aplikacja klasyczna 68 Pół kole: ~ aplikacja klasyczna 66; ~ pianka rehabilitacyjna 635 Pół ku le: ~ de ko ra cyj ne, mozai ka 529; ~ sensoryczne 647; ~ -kamienie 647 Pralka, zabawa w dom 604, 606 Prawda czy fałsz?: ~ 236; ~ Teksty i kolorowe obrazki. (wyd.) 395; ~ Zdania. (wyd.) 395 Preciozo, mozaika 526 Preparaty mikroskopowe 325 Prezentacyjne tablice 455 Probówki 328 Profesjonalne: ~ pędzle 484; ~ piłki sportowe 688 Program: ~ psychoedukacyjny dla dzieci 7-10-letnich doskonalący spra-

714

wność językową. (wyd.) 413; ~ psychostymulacji dzieci. (wyd.) 407 Programy: ~ Logopedyczne zabawy 365; ~ multimedialne 355–374; ~ scenariusze 448 Projektor multimedialny 374 Propozycje zestawów: ~ kształ tki 638–9; ~ pianek rehabilitacyjnych 636–7 Prostokąt: ~ basen rehabilitacyjny 657; ~ ramka na zdjęcie 542; ~-ny stół 82–5 Prowadnice, meble słoneczne 51 Przeciwieństwa: ~ po angielsku, puzzle 351; ~ puzzle 569 Przed, po, a pomiędzy? 224 Przedmioty, zdjęcia 207 Przedszkolne nożyczki 520 Przekładanka matematyczna 280 Przestrzenne: ~ modele 295; ~ klocki 185 Prześcieradło 106 Przewijak z motylkami 107 Przewlekanki: ~ 148–150; ~ matematyczne 289 Przewodnik Morphun 178 Przezroczyste: ~ rurociąg, klocki 183 ; ~ pojemnik 119 Przybornik 589 Przybory: ~ do masy solnej 509; ~ do tablicy 301 Przygody: ~ z głoskami 200; ~ z głoskami syczącymi i szumiącymi 200; ~ kierowców z Muchomorkowa. Bajka muzyczna 447; ~ Mango (w kosmosie, z pogodą, na Ziemi) 364; ~ kurki Koko. PUS. (wyd.) 401; ~ Piotrusia Pana. Bajki-Grajki. (wyd.) 415 Przygotowanie do nauki pisania. (wyd.) 388 Przyjęcie urodzinowe 236 Przyroda: ~ 303–333; ~ Lekcjotek@ 374; ~ szlaczki-stemple 504 Przytulani: ~ 582; ~ czyli wierszyki na dziecięce masażyki. (wyd.) 417 Pszczoły; ~ mata z pozytywką 555; ~ ramka na zdjęcie 542; ~ tablica manipulacyjna 137 Ptak i jego przyjaciele, puzzle 163 Ptaki: ~ 331–2; ~ Polski 332; ~ szablony 499 Ptasie: ~ dźwięki 438; ~ gwizd 438 Pudełka: ~ 537; ~ akustyczne 435 Pufy: ~ 101; ~ mebelki wypoczynkowe z pianki 95, 96; ~ piankowe siedziska 92; ~ki piankowe zwierzątka 101 PUS, system 396–406 Puszki dźwiękowe 252 Puz zle: ~ 162, 164–5, 214–5, 223–5, 259, 271, 289, 305, 312–4, 318, 320, 331, 341, 350–1, 567–8; ~ Agat ki. 4 po ry ro ku 164; ~ kwiat ki 205; ~ lo go pe dyczne 205; ~ z lu sterkiem, za baw ka ma lu cha 573; ~ pian kowe Eu ro pa 320; ~ sześcia ny 572; ~ wy kła dzi na elastyczna 130 Puzzlowa mapa Europy 341 Pysiaczki. Stemple 504 Pyś. Makatka 307

Q Quadriludi 274 Quiz: ~ bezpie czna po dróż 237; ~ encyklopedia 234; ~ ortograficzny 268; ~ przyrodniczy 234

R Radością malowane. Mandale (wyd.) 423 Radyjko, zabawka malucha 560 Rafia 533 Rajski ptak, labirynt 135 Rakieta: ~ piramidka 144–5; ~ półeczka łazienkowa 120 Rama z szybą do stojaka wielofunkcyjnego 472, 600 Ram ki: ~ 341; ~ szab lo ny 501; ~ wiszące 542; ~ na zdjęcie 542 Rampa: ~ kształ tka 638, 639; ~ pianka rehabilitacyjna 635 Rebusy obrazkowe 268 Recepturki gumki 551 Recykling 336 Regał: ~ meble Moduł Plus 32; ~ meble Seria Plus 54; ~ meble Seria zielona 76; ~ meble Słonie 72; ~ z kieszeniami 34 Regionalne stroje, stemple 504 Rehabilitacja 623–659 Reksio i ortografia 366 Renifer, piłka skacząca 686 Reranie. Profilaktyka diagnoza korekcja. (wyd.) 421 Rerki. (wyd.) 421 Ring kolczasty Huberta 649 Ringlet piłka, miękka zabawka 556 Ringo 674 Ro dzeń stwo star sze i młod sze. (wyd.) 383 Rogowa szafka, meble klasyczne 64 Rok szkolny, mandale. (wyd.) 423 Rola sygnalizatora 237 Rondle, zabawa w dom 611 Ro to cu be, wy po sa że nie pla ców zabaw 701 Rowerek: ~ mini 596; ~ sprzęt sportowy 697 Rozpoznawanie kształ tów, gra 249 Rozsypanki obrazkowe: ~ 265; ~, sylabowe i głoskowe. Instrukcja. (wyd.) 386 Rozszywacz 551 Rozwój: ~ człowieka, drzewa, kury, motyla 303–4; ~ motyla, klocki 578 Równoważ nia gimnastyczna 663, 665 Różdżka z piłeczką 692 Różności, naklejki do kolorowania 548 Różowa: ~ tęcza, naturalny papier 465; ~ wieża 343 Różyczka maxi kanapa, piankowe siedziska 94 Ruch uliczny, nakładanka 159 Ruchome: ~ alfabet 268; ~ kalendarz 310; ~ mikroskop 325; ~ oczka 526; ~ stolik plastyczny 473 Rugby, piłka 688 Ruletka z fakturami 249 Rumianki z biedronką, ozdoby drewniane 545 Rurociąg przezroczysty 183 Rusz głową. PUS. (wyd.) 402 Ryby: ~ pozy tywka 554; ~ tablica

manipulacyjna 137; ~ zaba wa w dom 613 Rybki: ~ kolorowe, uk ładanka 565; ~ gra 566; ~ magnetyczne, gra zręcznościowa 167; ~ nakładanka 157; ~ pasy dekoracyjne naścienne 124 Rycerz: ~ pacynka 441, 598; ~ pacynka na palec 442, 599 Rymowane zabawianki, masażyki i kołysanki. (wyd.) 417 Rysowane wierszyki. (wyd.) 409 Rytmika 430; ~ piłka 686 Rytmy 257, 278 Ryza papieru 552 Ryzyko dysleksji. Problem i diagnozowanie. (wyd.) 412 Rzeczownik. PUS. (wyd.) 400 Rzeczowniki, kartoniki 267 Rzeka 654 Rzeźbienie (i modelowanie) 507–515

S Sad: ~ 308; ~ makatka 308 Safari: ~ brystol 466; ~ gra 226; ~ klocki 177; ~ makatka tematyczna 308; ~ nakładanka 571; ~ papier 465; ~ puzzle sześciany 572 Salon, mebelki dla lalek 585 Samanta, lalka 446 Samo tu i teraz. PUS. (wyd.) 401 Samochody; ~ formy do odlewanek 513; ~ jeździk 597; ~ przedszkolaka 595; ~ wywrotka, zabawka malucha 559; ~ ZOO, sortowanie 140 Samolot; ~ miękka zabawka 556; ~ z klocków, zabawka malucha 564 Samoprzylepna: ~ folia 469; ~ arkusze folii piankowej 523; ~ filc 535; ~ identyfikatory 113; ~ liście piankowe 525; ~ lusterka 123; ~ 458–9, 551; ~ taśma magnetyczna 548; ~ wzorki 525; ~ zwierzątka piankowe 524; ~ znaczki 112 Samout wardzalna masa 511 Sanipur, œrodek czyszczący sanitariaty 131 Saphira, papier 465 Sawanna, szablony 498 Scenariusze, programy 448 Schat tenmemory 230 Schody: ~ brązowe (Montessori) 343; ~ kształ tka 638–9; ~ pianka rehabilitacyjna 635; ~ ze zjeżdżalnią do basenów rehabilitacyjnych 656 Schubitrix 279 Scriba, gra 259 Segregator 552 Segreguj śmieci 336 Sensoryczne: ~ dysk 647; ~ farby 479; ~ pół kule 647; ~ tabliczki z wzorami 248 Sensoryka dziecięca 649 Ser: ~ szwajcarski, gra zręcznościowa 168; ~ przewlekanka 149 Serce: ~ dziecka. (wyd.) 382; ~ dziurkacz 516; ~ dziurkacz długoramienny 518; ~ forma do świeczek 512; ~ karbownica do papieru 519; ~ i misie, naklejki 549; ~ naklejki 549; ~ podkładki do koralików 527; ~ pudełka 537; ~ ramka na zdjęcie i wisząca 542; ~ wytłaczarka 519

Serduszka: ~ folia piankowa 525; ~ i gwiazdki. Brokat 543; ~ koraliki 530 Seria: ~ Plus, seria mebli 54–5; ~ wy da wnictw No wej Szkoły 376–7; ~ zielona, seria mebli 78 Ser wis; ~ do her ba ty, za ba wa w dom 610; ~ do kawy, zabawa w dom 611 Sery, zabawa w dom 612 Shaker marakas z tarką 432 Shapes piłka, miękka zabawka 556 Siatka: ~ gimnastyczna 665; ~ logicznych powiązań 274 Siatkówka, piłka 688 Siedem walizek. Inteligencje wielorakie w nauczaniu ortografii. (wyd.) 386 Siedziska; ~ mozaika 103; ~ piankowe 92–103; ~ poduszki 102 Skaczące czapeczki, gra zręcznościowa 167 Skakanki 677 Skarby morza, koraliki 530 Skarpetki do mapetów 444 Sklep, kącik zabaw 602 Składanka, sortowanie (Kot, Mysz, Statek) 142 Składany: ~ zegar, piramidka 145; ~ materac 639 Skoncentruj się. PUS. (wyd.) 402 Skoroszyt 552 Skóra zwierząt: ~ układanka drewniana 240; ~ papier bibułkowy 466 Skręcane klocki 184 Skrzynie: ~ 68, 118; ~ gimnastyczne 632; ~ meble Croco 29; ~ meble klasyczne 70; ~ meble Zooland 49; ~ na kółkach, meble Animals 17 Skrzynka: ~ z bry łami 277; ~ z klockami 189; ~ z przewlekankami i guziczkami 171 Słomki: ~ dekoracyjne 544; ~ konstrukcyjne 190 Słoneczko, meble szafki ekologiczne 75 Słoneczna seria mebli 48–53 Słoneczniki: ~ parawan 34; ~ aplikacja klasyczna 65 Słonie, seria mebli 74 Słoń: ~ manipulacyjny 643; ~ meble Animals 16; ~ pacynka 440, 598; ~ pufki zwierzątka 101; ~ puzzle 162, 568; ~ ramka na zdjęcie 542; ~ seria mebli 72, 73; ~ sprężynowiec 708 Słońce: ~ dziurkacz 516; ~ forma do świeczek 512; ~ lusterka naścienne 121; ~ makatka 306 Słowa i głoski, zestaw gier 258 Słowniczek: ~ frazeologiczny dla dzieci. PUS. (wyd.) 406; ~ wyrazów bliskoznacznych dla dzieci. PUS. (wyd.) 406; ~ wyrazów obcych. PUS. (wyd.) 406 Słowny ekspres 203 Słupek ekspozycyjny 115, 472 Smakowe pojemniki 340 Smok: ~ pacynka 441, 598; ~ pacynka na palec 442; ~ pianka rehabilitacyjna 622 Sokole oko 230 Sor ter: ~ figury, zabawka malucha 561; ~ z klockami 140, 560


Suche baseny rehabilitacyjne 656 Sudoku 289 Super: ~ 25 gier 236; ~ Farmer 229; ~ koszykówka 696; ~ konstruktor, klocki 183; ~ memo 242 Suszarka: ~ do naczyń, zabawa w dom 611; ~ do prac plastycznych 473 Suwaki terapeutyczne 408 Swiss Line, seria mebli 42–3 Sygnalizator odpowiedzi 24 Sylaby: ~ w dominie 260; ~ do zabawy 260; ~ zestaw 268 Symbole: ~ 279; ~ szablony 499 Sypialnia, mebelki dla lalek 585 System: ~ dziesiętny 293; ~ PUS. (wyd.) 396–406; ~ słoneczny 318, 319 Szablony: ~ 272, (i stemple) 498– 506, 544; ~ do wyszywania 154, 544; ~ do zajęć plastyczno-konstrukcyjnych 493 Szachowy skoczek mały 232 Szachy 233 Szafy: ~ ubraniowe 78, 115; ~ ze schowkami 115; ~ meble klasyczne 63; ~ meble Maxicolor 42; ~ meble Seria Plus 55: ~ meble, seria zielona 76; ~ meble słoneczne 50; ~ meble tęczowe 23 Szaf ki: ~ eko lo gi czne, se ria mebli 74–5; ~ na in stru men ty muzyczne 428; ~ meb le kla syczne 58; ~ meb le Ma xi co lor 40; ~ meb le Mo duł Plus 31; ~ meble se ria zie lo na 76; ~ meb le Swiss Li ne 42; ~ meble sło ne czne 49; ~ meb le Słonie 72; ~ na pa le ty 158; ~ plastyczna na kół kach 473; ~ RTV na kół kach 78; ~ ścien na, meble Sło nie 74 Szalona wieża, klocki 175 Szanujemy przyrodę 330 Szara tektura 461 Szarfy gimnastyczne 672 Szaszłyki, układanka 566 Szatnie 108–113 Szczudła 678 Szerokie pędzle 488 Sześciany: ~ akustyczne 251; ~ belki, pianki rehabilitacyjne 632; ~ z kieszonkami 207; ~ klocki 189, 191, 208; ~ labirynt 576; ~ manipulacyjny, labirynt 135; ~ piłeczka 686 Sześciokątny stół 82, 83 Szewczyk Dratewka, pacynka na palec i zestaw 442,599 Szkielety 314 Szkło, malowanie, farby 481 Szkoleniowa oferta 8 Szkolne nożyczki 520 Szlaczki: ~ 257; ~ graficzne 257; ~ magnetyczne 255; ~ szablony 500; ~ stemple 504 Sznureczki 151 Sznurki: ~ i dziurki 154; ~ kreatywne 523; ~ woskowe do koralików 529 Szopka: ~ formy do odlewanek 513; ~ klocki 579 Szorstkie cyfry pisane 282 Szpulki 151 Sztalugi 470–1

Sztywny papier 468 Szuflady, meble Croco 29

Ś Ścianka wspinaczkowa 706–7 Ścieżki z pianek 625 Ślady gimnastyczne 671 Ślimaczki, ozdoby drewniane 545 Ślimak: ~ z bryłami, zabawka malucha 561; ~ z kulą, zabawka malucha 574; ~ przewlekanka 149; ~ tab lica manipulacyjna 137; ~ uchwyt do szafek, meble Moduł Plus 32 Śmiech to zdrowie, kar ty do ćwiczeń 693 Śmieciarka, pojazd zabawka 590–2 Śniadanie, układanka 147 Śnieżynka, dziurkacz 516–7 Śnieżynki, sztywny papier transparentny. 468 Śpiąca Królewna: ~ Bajki-Grajki. (wyd.) 415; ~ i inne bajki. Książka audio. (wyd.) 416 Śpioszki, łóżeczka 104 Śruby z nakrętkami, klocki 184 Świat: ~ 321; ~ mapa konturowa 321; ~ puzzle 164, 569; ~ puzzle-mapa 320; ~ dziecka, zdjęcia 207 Świąteczne: ~ tematyka. foremki do wykrawania 510; ~ naklejki, zestaw 548; ~ zestaw plastyczny 453; ~ zwierząt, dywan 129 Świdry 523 Świecowe kredki 496–7 Świetlicowe zajęcia. (wyd.) 378 Święta i uroczy sto ści. Mandale. (wyd.) 423 Świnka: ~ puf, siedzisko piankowe 101; ~ puzzle 162, 568

T Tablice: ~ 116, 270; ~ ekspozycyjna 116, 472 ~ interakty wne 374; ~ magnetyczna 260–270; ~ multimedialna 374; ~ plastyczna 455; ~ prezentacyjna 455; ~ przybory 301; ~ szkolna (bia ła, tryptyk, zielona) 116; ~ wielofunkcyjna 472; ~ ze szlaczkami 255 Tabliczki: ~ 276; ~ elastyczne 288; ~ z cyframi 261; ~ liczmany 276; ~ mnożenia 292–3 Tactiloto 250 Taczka, piasek i woda 615 Taktipalec 488 Talerz: ~ cyrkowy 676; ~ do dekorowania 543; ~ muzyczny 435; ~ wirujący 652, 694 Talerzyki z rączką 431 Tamburyny muzyczne 433 Tangram 289, 295 Tańce: ~ i zabawy dla grupy. (wyd.) 381; ~ integracyjne w pracy z grupą. (wyd.) 380 Tańcząca gąsienica, klocki 183 Tańczymy razem (wyd.) 448 Tapety kolorowe 454 Tapowanie, pędzle 487 Tarcze: ~ z punktami, mata 693; ~ suwaki terapeutyczne. (wyd.) 408 Tarka-Guiro 435

Tastomino, gra 239 Taśma: ~ dekoracyjna błyszcząca 548; ~ dokumentowa 551; ~ klejąca dwustronna 126, 545; ~ magnetyczna samoprzylepna 548; ~ samoprzylepna 551; ~ Thera Band, zestaw słaby 646 Teatr w przedszkolu. Programy, scenariusze 448 Teatrzyk: ~ parawan 37; ~ akcesoria do stojaka wielofunkcyjnego 439, 600; ~ ze stelażem 39, 439, 600 Teatrzyki 439–445 Technik, klocki 180 Techniki serwetkowa, zestaw 482 Teczka prac przedszkolaka 552 Tektura: ~ drobnokarbowana 461; ~ falista 460–1, 533; ~ kolorowa 460, 461; ~ metalizowana 460; ~ srebrna 460; ~ szara, tęczowa 461; ~ złota 460 Telefon, zabawka malucha 558, 560, pokrowiec na ~ 588 Tematy dźwiękowe, gra 251 Tematyka świąteczna, foremki do wykrawania 510 Temperówki 493 Tempery 476, 477 Terakota, masa samoutwardzalna 511 Terapeutyczne nożyczki 522 Terapia pedagogiczna (wyd.) 407–417 Terkotka 432 Termometr 328 Tęcza: ~ aplikacja na ścianę 126; ~ gra 221; ~ krepina 463; ~ papier naturalny 465; ~ pasy dekoracyjne naścienne 3D 124; ~ siedzisko piankowe 98 Tęczowe: ~ brokat do kolaży 543; ~ gąsienica z pianki 99; ~ szatnia 23; ~ tektura 461; ~ kwiaty 194; ~ liny gimnastyczne 674; ~ papier 464; ~ wiatraki 195; ~ seria mebli 20–5 Tkanina: ~ farby do tkanin 481; ~ mazaki do tkanin 494; ~ na stroje 546 To już potrafię. PUS. (wyd.) 399 Tomcio, miêkka lalka 582 Tonblok z tarką 435 Topek 250 Topologia 224, 275 Topoprimo 352 Tor: ~ z fakturą 654; ~ przeszkód 666; ~ wyścigowy, wykładzina elastyczna 130 Torba: ~ z instrumentami 429 ; ~ małego ogrodnika 327; ~ na kółkach 155; ~ Motylek 588; ~ papierowa 536; ~ z pacynkami 440 Torreta XXL, klocki 173 Tory kolejowe 593 Tosia i przyjaciele. Wspomaganie rozwoju 368 Tradycyjne: ~ klocki 188; ~ nożyczki 520 Traktor, pojazd zabawka 590 Trampoliny 650 Transparentna: ~ folia 469; ~ papier 464, 468 Trapez: ~ duża drabinka 662; ~-owy stół 82, 83 Trasa: ~ dla najmłodszych, zabawka 594; ~ z małymi pojazdami 576 Trat wa, pianki rehabilitacyjne 619

Trawka dekoracyjna 532 Trener pamięci 206, 274 Treningowe buciki 155 T-Rex, dinozaur na sznurku 577 Triceratops, dinozaur na sznurku 577 Triolo, układanka 146 Tropy, stemple piankowe 506 Trójkąt: ~ aplikacja klasyczna 66; ~ basen rehabilitacyjny 656; ~ drabinka gimnastyczna 665; ~ muzyczny 435, 579; ~ do origami 540; ~ do zestawu równoważni 655 Trójkątne: ~ kredki 492; ~ ołówki 492; ~ układanki 279 Trójkołowiec, jeździk 597 Truskawka, meble szafki ekologiczne 75 Tryptyk: ~ lustro stojące 122; ~ zielona tablica szkolna 116 Trzy serca, dziurkacz narożnikowy 518 Trzy, dwa, jeden, zero ... Start. Czytanie treningowe. (wyd.) 390 3D: ~ tektura 461; ~ dziurkacze 519, Folia 469 311 szlaczków i zygzaków. Ćwiczenia grafomotoryczne usprawniające rękę piszącą. (wyd.) 410 365 pomysłów na majsterkowanie. (wyd.) 384 Tuba dźwiękowa 436, 438, 694 Tulipan: ~ aplikacja klasyczna 65; ~ dziurkacz 516–7; ~ dziurkacz długoramienny 518; ~ parawan 34 Tunele: ~ 682; ~ piankowe 601; ~ zygzak 683 Turbinka 195 Tusz, poduszki 506 TÜV Rheinland Polska 7 Twa rze: ~ fo lia pian kowa 525; ~ rodziny, szablony 499 Twister: ~ 692; ~ dywan 129; ~ kredki 493 Tworzymy zwierzęta, klocki 173 Twórczość artystyczna 423–426 Tygrys(ek): ~ kosz na śmieci 118; ~ krepina 462; ~ siedzisko piankowe 100; ~ sprężynowiec 701

U Ubieramy koty 352 Ubranko dla Bobasa 580–1 Uchwyty: ~ do pisania 255; ~ meble Moduł Plus 32 Uczeń zdolny. eduSensus 369 Uczę się mówić pisać i czytać poprawnie. Materia ły do utrwalania głosek sz, ż(rz), cz, dż, s, z, c, dz, w zdaniach. (wyd.) 411 Uczę się pisać. (wyd.) 388 Układ słoneczny 318–9 Układanki: ~ 146, 157–166, 240, 242, 249– 250, 258, 260, 278–9, 562–574; ~ magnetyczna ulica 237; ~ matematyczne 280; ~ trójkątne 279 Ułamki 298, 300–1 Unia Europejska 234 Uniwersalne: ~ pędzle 484; ~ płyn do mycia 131 Upominki 587 Urządzenie do baniek Uszka, meble Zooland 47 Uśmiech Esmeraldy, bajka muzyczna 447

715

indeks

Sortowanie: ~ 140, 152, 561, 578; ~ odpadów, karty 334; ~ śmieci, gra 334 Spacer po lesie, gra 334 Spacerowa gąsienica 678 Spadochrony 675 Spinacze biurowe 551 Spodek 652 Sportowe dyski 690 Spostrzeganie i myślenie 226–247 Sprężynowce 701, 708 Sprytek, meble słoneczne 52 Sprzęt sportowy 660–697 Spychacz, pojazd zabawka 591 Srebrne; ~ brokat 543; ~ 468; ~ tektura 460, 461; ~ gwiazdki, naklejki 548; ~ o-złoty papier 468 Ssaki, plansze 345 Stabilizator do lustra 122 Stacja kolejowa, puzzle 165 Stacja meteorologiczna Standard pędzle 485 Stare i nowe zabawy podwórkowe. (wyd.) 379 Stare zamczysko. Matematyka na wesoło. eduROM 371 Stefek. Miś 587 Stelaż: ~ do hamaków 659; ~ meble Moduł Plus 30–2; ~ meble Zooland 47 Stempelki-Mazaki 495 Stemple: ~ 257, 282, 302, 313, (i szablony) 498–506, 502; ~ piankowe 506; ~ piaskowe 515; ~ z gąbki 506 Steper, sprzęt sportowy 697 Stiuk, karton 469 Sto: ~ py tań i odpowiedzi. PUS. (wyd.) 403; ~ tekstów do ćwiczeń logopedycznych. (wyd.) 420 Stojak: ~ gimnastyczny 662; ~ do papierów i map 115, 473; ~ wielofun kcyj ny 114, 439, 600; ~ z zabawkami 557 Stoliczku nakryj się. Bajki-Grajki. (wyd.) 415 Stolik: ~ z akcesoriami sportowymi 668; ~ z narzędziami, zabawka malucha 559; ~ plastyczny ruchomy 473 Stoły: (i krzesła) 80– 91; ~ meble Ergo 85; ~ piknikowy 698; ~ siedziska piankowe 92 Stonoga grzechotka 588 Stopniowanie przymiotników 258 Stopy: ~ duże 678; ~ i dłonie piankowe 524; ~ miarki 298 Straganik Justynki, kącik zabaw 602 Straż pożar na: ~ jeździk 596; ~ pojazd zabawka 591, 592 Strecz:~ tektura 460; ~ tęczowy 461 Stroje: ~ indiańskie, wiosenne, zimowe, ze staw krea ty wny 547; ~ regionalne, stemple 504; ~ tkanina 546 Strong magnesy 552 Strzałki gimnastyczne 671 Studnia Jakuba 276 Stuku-puku, mozaika 170 Stuwyrazowy test ar tykulacyjny. (wyd.) 419 Styropian: ~ figurki 539; ~ wycinarka 523


V Videomikroskop 324 Violinka-Miarka, aplikacja ścienna 20

W W bajkowym świecie ortografii. (wyd.) 386 W co się bawić (z dziećmi)? (wyd.) 378–9 W naszym otoczeniu, szablony 500 Wagi: ~ 296–7, 602; ~ z cylindrami, sor towanie 142; ~ z labiryntem 134 Wagon: ~ meble Lokomoty wa 19; ~-ik, makatka lokomoty wa 114; ~ iki zabawne, piasek i woda 615 Wakacyjna zabawa, koraliki 152 Wałki: ~ dekoracyjne 490; ~ z gąbki 490; ~ do masażu 649; ~ sensoryczne 685; ~ pianki rehabilitacyjne 633; ~ podstawka na farbę 483 Warcaby 233, 236 Warsztaty: ~ 8; ~ mieszania kolorów 326; ~ sekwencji foto 212; ~ kącik zabaw 603; ~ graficzne 256 Warzy wa: ~ i owoce, plansze 159, 344, 454; ~ plansze 347; ~ stemple 503; ~ szablony 498; ~ zabawa w dom 613 Wąż: ~ manipulacyjny 250; ~ układanka 146 Wchodzenie w świat 3-7 lat. (wyd.) 382 Wehikuł czasu. Klik 357 Welurowy papier 469 Weso łe; ~ klaun ze śrubami, uk ładanka 147; ~ ludki, klocki 188; ~ miasteczko, klocki 177; ~ miasteczko. Matematyka na weso ło. eduROM 372; ~ piramidka z wiaderkami 615; ~ pociąg, zabawka ma lu cha 573, 574; ~ ro dzi na, lalki 585; ~ żabka, aplikacja na ścianę 127 Wędliny i mięso, zabawa w dom 612 Węgiel naturalny 493 Węże, gra 233 Wiaderko, piasek i woda 614 Wiatraki kolorowe, pasy dekoracyjne naścienne 124 Wiatromierz 335 Wibrator logopedyczny 197 Widzenie 254 Wielka księga papierowych cudów. (wyd.) 425 Wielkanoc: ~ stemple 504; ~ szablony 499; ~ wałki dekoracyjne 490 Wielki Pościg. Klik 357 Wielkie: ~ litery 263; ~ zakupy 222 Wielobarwny papier 467 Wielofunkcyjne: ~ tablica 472 ; ~ stojak 114 Wieloryb: ~ poducha 99; ~ przewlekanka 149 Wiem jak pomóc, plansze edukacyjne 330 Wierszowane rysowanki. (wyd.) 409 Wierszyki na cały rok szkolny. (wyd.) 409 Wieszaki: ~ 120; ~ na korale matematyczne 287 Wieś, wałki dekoracyjne 490 Wiewiórka, nakładanka 157

716

Wieża: ~ 172, 559; ~ różowa 343; ~ tęczowa, piramidka 144 Wiklinowy pojemnik 32 Wilk; ~ pacynka 441, 598; ~ pacynka na palec 443, 599 Windy, suwaki terapeutyczne. (wyd.) 408 Winiliczny klej 550 Wio koniku ruszaj z nami. Łat we tańce z piosenkami. (wyd.) 381 Wiosenne: ~ stroje, zestaw kreatywny 547; ~ zestaw plastyczny 453 Wirujący talerz 652, 694 Wisząca ramka 542 Witrażowe: ~ farby 481; ~ papier 464 Wizytówki 113 Wkłady kleju do pistoletu 550 Właściwy kierunek 329 Woda i ląd, karty 340 Wodny stół i Piaskownica 616 Wojtka warsztat, kącik zabaw 603 Worki, woreczki: ~ 280; ~ gimnastyczne 672; ~ na obuwie 111; ~ sportowe 672; ~ na pił ki 688; ~ do skakania 674 Woskowe kredki 497 Woskowy sznurek do koralików 529 Wózek: ~ z klockami, zabawka malucha 173, 558; ~ dla lalek 583, 584; ~ na łóże czka Śpio szek 104; ~ supermarket 602 Wprowadzenie do pedagogiki zabawy. (wyd.) 379 Wprowadzenie do systemu dziesiętnego 342 Wrap-ups 291 Wróżka, pacynka 441, 598 Wrzutka z kulką 694 Wskaźnik tekstu 270 Wspinaczkowa ścianka 706–7 Wspomaganie rozwoju 368 Wstążki, zestaw kreatywny 533 Wstęgi gimnastyczne 670 Wulkan 327 Wybuch wulkanu 327 Wydawnictwa 375–426 Wycinankowy papier 458, 460 Wycinarka do styropianu 523 Wykładziny dywanowe 130–1 Wyliczanki, rymowanki. PUS. (wyd.) 406 Wymienne wkłady z raczką zestaw dziurkaczy 517 Wypalarka 523 Wyposażenie: ~ placów zabaw, patrz: Place zabaw; ~ sal 114, 115, 116 Wyprawki plastyczne 450–1 Wyraz twarzy, zdjęcia 213 Wysokie góry do zestawu równoważni 655 Wyspa tajemnic. Klik 356 Wyspy kolorowe 648 Wyszywanie, szablony 544 Wyszywanki bez igły 150, 154 Wyścigi, gra 288 Wytłaczarka 519 Wywoływacz burzy 436 Wywrotka, pojazd zabawka 590–2 Wzorki: ~ filcowe 534; ~ nożyczki 520, 522; ~ papiery dekoracyjne 466; ~ sa mo przy lep ne 525; ~ z tektury falistej Łąka 533

Z Z kolcami piłki 685 Z Tosi? przez pory roku. Wspomaganie rozwoju 368 Z zabawą i bajką w świecie sześciolatka (wyd.) 378, 448 Zabawa i wychowanie 378–384 Zabawy: ~ z buzią 195; ~ z chustą 675; ~ chustą. (wyd.) 381; ~ i ćwiczenia na ca ły rok. (wyd.) 409; ~ w dom 604–613; ~ z fakturą i wymiarem. (wyd.) 426; ~ języko we 220; ~ w ko lo ry 221; ~ z mnoże niem, do mi no 280; ~ i nauka z krasnalami. Zabawy z czasem. (wyd.) 388; ~ kształtem i formą. (wyd.) 426; ~ or tograficzne dla dzieci. (wyd.) 386; ~ punktem, linią i kolorem. (wyd.) 426; ~ rozwijające mowę Twojego dziecka. (wyd.) 420; ~ słuchowe. (wyd.) 409; ~ ze sztuką. (wyd.) 426; ~ usprawniające buzię i język dziecka. (wyd.) 420; ~ z weł ną. (wyd.) 426 Zabawki: ~ 553–616; ~ nakładanka 570; ~ stemple 503; ~ szablony 499 Zabawne: ~ przyjaciele, gra, układanka 565; ~ stroje, puzzle 163; ~ wagoniki, piasek i woda 615; ~ zwierzątka, puzzle 163 Zaciski gimnastyczne Klipi 673 Zaczynamy czy tać i pisać. (wyd.) 393 Zagadki: ~ dla maluchów. (wyd.) 413; ~ logopedyczne 204; ~ i wierszyki Kto to taki? 225; ~ Smoka Obiboka 221 Zagroda: ~ formy do odlewanek 512; ~ makieta 586; ~ stemple 503; ~ szablony 498 Zając, zaj¹czek: ~ dziurkacz 517; ~ duży na sznurku, zabawka malucha 562; ~ ozdoby drewniane 545 Za krę co ne fi gur ki, uk ła dan ka 147, 573 Zamek, zameczek: ~ aplikacja klasyczna 65–6; ~ wiaderko, piasek i woda 614; ~ puzzle 3D 166 Zapachowe buteleczki 340 Zaprawa samopoziomująca 131 Zawijane klocki 188 Zawody: ~ plansze 347; ~ puzzle 164 Zdjęcia: ~ 207–13 ; makatka na ~ 208; ~ ramka 542 Zdrowe odżywianie, gra 334 Zebra: ~ krepina 462; ~ puzzle 162, 568 Zegar: ~ 276, 316–7, 392, 405, 560; ~ edukacyjny, zabawka malucha 560; ~ i kalendarz. PUS. (wyd.) 405; ~ składany, piramidka 145; ~ przewlekanka 148 Zestaw: ~ ćwiczeń gra ficznych 256 (manipulacje) 138; ~ dróg i szyn 593; ~ eks pe ry men tal ny 327; ~ ener gii od na wial nej 336; ~ figur geometrycznych, pianki rehabilitacyjne 623; ~ geometryczny 300; ~ gim na sty czny 660–1, 669; ~ hob by styczny 452; ~ ilustracji logopedycznych

197; ~ je dno li trowy 300; ~ do kącika fryzjer skiego 609; ~ klaso wy kre dek 492; ~ kla so wy plasteliny 509; ~ konstrukcyjny 295; ~ kontrolny PUS-standard. Trudno ści matematyczne (wyd.) 396; ~ kreaty wny 547; ~ kreaty wny plastyczny 460; ~ kreaty wny wstąż ki 533; ~ ła pa cza 695; ~ łóżeczek Śpioszek 104; ~ ma kat ka lo ko mo ty wa 114; ~ ma łych pojazdów 594; ~ mat pod łogowych 128; ~ mebli: [klasycznych 69, Maxicolor 41, Moduł Plus 33, Se ria Plus 55, sło necznych 53, Swiss Line 43 , tę czowych 24]; ~ monitoringu edukacyj ne go 132; ~ z mo tyl kiem, ap li ka cja na ścia nę 125; ~ z naczy niami, zaba wa w dom 610; ~ papierów 452; ~ parawanów nis kich 37; ~ pian ko wy Ko lo rowy ogród 103; ~ Pia sek i wo da 614; ~ pie czenia ciasta, za ba wa w dom 612; ~ pi ra midek, za baw ka ma lu cha 559; ~ plansz te ma ty cznych 344; ~ pla styczny Jum bo 453; ~ plastyczny świą te czny 453; ~ plastyczny wiosenny 453; ~ poduszki siedziska 102; ~ recyk lingu 336; ~ róż noważ ni 655; ~ rytmi ki 430; ~ sor to wa nia 272; ~ spor towy 667; ~ sy lab 268; ~ te chni ki ser wet ko wej 482; ~ wy poczynkowy Del fin, piankowe siedziska 94; ~ zerówki, seria krze seł Karolek 87; ~ znaczków do szat ni 112 Ze szyt: ~ ćwi czeń. (wyd.) 418; ~ papierów 459 Zębatki, klocki 186 Zęby 315 Zgadnij kto to? Gra 232 Zgaduj zgadula 234 Zgady wanki: ~ logiczno-matematyczne. (wyd.) 392; ~ (wiosna, lato, jesień, zima). PUS. (wyd.) 403 Zielona: ~ koniczynka, pasy dekoracyjne naścienne 124; ~ seria mebli 76; ~ tablica szkolna 116 Ziemia: ~ Nasza wspaniała planeta 336; ~ model 318, 319 Zima, kolorowe tapety 454 Zimowe stroje, zestaw kreatywny 547 Zjawiska, plansze 347 Zjeżdżalnia: ~ 699, 700; ~ gimnastyczna 663; ~ pianki rehabilitacyjne 624 Zlewozmy wak blę kit ny, za ba wa w dom 606 Złączki ludzie 185 Złote: ~ blaszki 528; ~ gwiazdy, naklejki 548; ~ brokat 543; ~ brokat do kolaży 543; ~ karton 468; ~ tektura 460, 461; ~ rybka i inne bajki. Książka audio. (wyd.) 416 Znaczki do szatni 112 Znajome dźwięki, gra 252 Znaki drogowe 237, 696 Znikajace kolory, mazaki 495 ZOO: ~ 235; ~ Matematyka na wesoło. eduROM 373; ~ pacynki na palec 444; ~ stemple 502; ~ szab-

lony 501; ~ land, seria mebli 45–7; ~ logia 325 Zręcznościowa: ~ gra 691, 695; ~ łyżki 690 Zszywacz biurowy 551 Zuzia lalka 582 Zwierzaczki: ~ i szlaczki. Ćwiczenia grafomotoryczne usprawniające rękę piszącą. (wyd.) 410; ~ naklejka na ścianę 123 Zwierzaki-figuraki. Zadania grafomotoryczne. (wyd.) 410 Zwierząt leś nych maski, szab lony 501 Zwierzątka: ~ formy do odlewanek 513; ~ łańcuszek 153; ~ piankowe samoprzylepne 524; ~ pufki 101; ~ przewlekanka 150; ~ siedziska piankowe 100; ~ ZOO, korale 151; ~ zdjęcia 207 Zwie rzę ta: ~ Ama zo nii, uk ła dan ka 579; ~ Ar kty ki, la bi rynt 575; ~ cyr ko we, wieża 172; ~ do mino 180; ~ dy wan 129; ~ fo remki do wy kra wa nia 510; ~ eg zoty czne 332; ~ eg zo ty czne, fo rem ki do wy kra wa nia 510; ~ eg zo ty czne, la bi rynt 575; ~ go spo dar skie 333; ~ gra 252; ~ gry kul ko we 565; ~ i przedmio ty, do mi no 350; ~ leś ne 333; ~ na dra bi nie, wieża 172; ~ na klej ki 549; ~ na kła dan ka 570; ~ plan sze 344, 454; ~ pod kład ki do ko ra li ków 527; ~ po du szki-sie dzis ka 102; ~ puz zle 164, 567, 569; ~ sa wan ny, puz zle 3D 166; ~ stem ple z gąb ki 506; ~ świata, ko lo ro wan ki. (wyd.) 384; ~ szab lo ny 500, 501; ~ szaf ki ekologiczne 75; ~ wo kół do mu, stem ple 502; ~ ze staw, pa cynki 440, 598; ~ zdjęcia 207 Zwierzyniec, zdjęcia 207 Zygzak: ~ parawany manipulacyjne; ~ tunel 683

Ż Żab(k)a: ~ jeździk 596; ~ kosz na śmieci 118; ~ meble szafki ekologiczne 75; ~ pacynka 440, 598; ~ piramidka magnetyczna 144; ~ poducha 99; ~ pozytywka 554; ~ puf 101; ~ ścieżka pianki rehabilitacyjne 625; ~ wesoła, aplikacja na ścianę 127 Żaglówka: ~ przewlekanka 149; ~ parawan 36 Żak, krzesło i stół 78 Żelazko z podstawką, zabawa w dom 609 Żele 543 Żelopisy 494 Żółw: ~ z kulą, zabawka malucha 574; ~ z labiryntem, zabawka malucha 561; ~ nakładanka 158 Żyć: ~ razem, plansze 348; ~ w zgodzie. Zabawy zapobiegające agresji. (wyd.) 382 Żyłka do nawlekania koralików 529 Żyrafa:~ labirynt 134; ~ maskot ka 588; ~ meble Animals 16; ~ puzzle 162, 568; ~ szatnia 109


Regulamin i warunki wspó³pracy Formy p³atnoœci

Wa¿noœæ ofer ty Propozycje przedstawione w niniejszym katalogu stanowią część aktualnej oferty ważnej do czasu wydania nowego katalogu 2012/2013. Poprzednia oferta straciła ważność w dniu wydania katalogu 2011/2012.

Ceny Ceny artykułów podane w niniejszym katalogu są proponowanymi cenami brutto, zawierającymi należny podatek VAT. Firma Nowa Szkoła zastrzega sobie możliwość modyfikacji cen produktów w przypadku zmiany stawki VAT, cła lub skokowej zmiany kursu walut.

Transport i terminy dostaw 1. Oferujemy bezpłatny transport artykułów do Zamawiającego na terenie całej Polski przy każdym zamówieniu powyżej 450 zł brutto. Przy zamówieniu o niższej wartości koszty transportu, ponoszone przez Zamawiającego, wynoszą: a. przesyłki do 30 kg – 25 zł (traktowane są jako przesyłki jednopaczkowe); b. przesyłki powyżej 30 kg – 25 zł za każdą kolejną paczkę w zakresie od 1 do 30 kg

Koszt przesyłki umieszczany jest na fakturze jako odrębna pozycja. 2. W chwi li otrzy ma nia to wa ru pro si my o sprawdzenie ilości i stanu zewnętrznego dostarczonej przesyłki. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń opakowania, mogących wpłynąć na jakość zawartości przesyłki lub niezgodność w ilości dostarczonych paczek ze specyfikacją, wymagane jest wpisanie tych uwag na liście przewozowym w obecności przedstawiciela przewoźnika, jako powód rezygnacji z przyjęcia dostawy. Również w przypadku uszkodzenia taśm z logo firmy Nowa Szkoła zabezpieczających paczkę, należy bezwzględnie sprawdzić stan i zawartość przesyłki w obecności przedstawiciela firmy dostarczającej. Adnotacje te są niezbędne do wszczęcia procedury reklamacyjnej. Prosimy również o potwierdzenie odbioru przesyłki na dokumentach dostawy i odesłanie potwierdzonych kopii na adres:

Nowa Szko³a Sp. z o.o. 90-248 £ódŸ ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 25

3. Dostawy większości zamówionych artykułów realizowane są w terminie do 14 dni od dnia otrzymania zamówienia (z wyjątkiem zamówień meblowych i placów zabaw). Termin ten dotyczy towarów dostępnych w magazynie firmy Nowa Szkoła w chwili złożenia zamówienia.

Informacje o dostępności i aktualnych cenach oferowanych towarów mogą Państwo otrzymać pod numerami telefonów: (0 prefix 42) 630 04 88, (0 prefix 42) 633 88 25, Biura Obsługi Klienta lub Przedstawicieli Handlowych. Dla ułatwienia kontaktu niezbędne jest podanie przez Państwa adresu e-mail i numeru telefonu lub faxu. W przypadku chwilowych braków niektórych artykułów, Państwa zamówienie dostarczane będzie partiami, a dodatkowa dostawa realizowana na nasz koszt. Każdą przesyłkę cząstkową dostarczamy wraz z odrębnymi dokumentami handlowymi (faktura VAT). 4. Jeżeli adres odbiorcy jest inny niż adres zamawiającego, prosimy o jego dokładne podanie na zamówieniu. 5. Przy wszystkich zamówieniach mają Państwo możliwość osobistego odbioru towaru w siedzibie firmy.

Formy i warunki p³atnoœci 1. Jedną z form płatności dla placówek publicznych jest przelew bankowy na konto lub przekaz pocztowy na adres firmy. Termin płatności umieszczony jest zawsze na dokumencie dostawy (faktura VAT). Przekroczenie terminu płatności spowoduje automatyczne naliczenie ustawowych odsetek i rozpoczęcie procedury windykacyjnej. Za każde upomnienie lub wezwanie do zapłaty firma Nowa Szkoła naliczać będzie i obciążać klienta dodatkowo kwotą (100 zł) kosztów manipulacyjnych. 2. Do chwili pełnego uregulowania należności za przesłany towar, pozostaje on własnością firmy Nowa Szkoła. 3. Faktura znajduje się zawsze na zewnątrz prze sył ki, w spe cjal nie oz na ko wa nej ko percie do kle jo nej do pa czki (Uwa ga! Fak tu ra jest do kle jo na do opa ko wa nia zewnętrznego).

1. Klienci indywidualni płacą na podstawie faktury proforma przelewem przed dostawą. Po do ko na niu prze le wu na kon to Nowej Szkoły i przesłaniu dowodu wpłaty, następuje wysyłka towaru. Dopuszczalny jest również odbiór towaru za pobraniem, jednak po uprzednim ustaleniu tej formy płatności z pracownikiem Biura Obsługi Klienta. 2. Placówki Publiczne: a. przelewem po dostawie 14 dni; b. lub gotówką przy odbiorze (na życzenie klienta, forma ta dotyczy również klientów mających należności przeterminowane powyżej 14 dni w aktualnych rozliczeniach za transakcje dokonane). 3. Placówki niepubliczne, które są naszym klientem: a. przelewem po dostawie 7 dni (forma dla klientów współpracują cych z Nową Szkołą, tzn. klientów, którzy dokonali co najmniej dwukrotnie zakupów na kwotę nie mniejszą niż wartość kolejnego zamówienia); b. lub gotówką przy odbiorze (na życzenie klienta, forma ta dotyczy również klientów mających należności przeterminowane powyżej 14 dni w aktualnych rozliczeniach za transakcje dokonane). 4. Nowe placówki niepubliczne, składające zamówienie pier wszy raz, płacą: a. przelewem przed dostawą; b. lub przedpłatę 50 % + przelew po dostawie towaru 50 %; aby skorzystać z tej formy płatności, zamawiający musi przesłać dokumenty świadczące o prowadzonej działalności, czyli: zaświadcze nie o nu me rze iden ty fi ka cyj nym REGON, decyzje w sprawie nadania numeru identyfikacji podatkowej NIP, numer KRS lub Wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Wysyłka towaru, następuje po przesłaniu dowodu wpłaty 50% wartości zamówienia brutto.

Reklamacje i zwroty 1. Reklamacje zakupionego produktu przyjmowane są listownie, faksem bądź e-mailem oraz w przypadku mebli na podstawie odesłanej do nas, poprawnie i czytelnie wypełnionej karty gwarancyjnej lub jej kopii (nr dokumentu dostawy lub faktury, tel.

717


www.nowaszkola.com

kontaktowy, osoba zgłaszająca, nr katalogowy, nazwa, seria) zawierającej krótki opis wady, w terminie nie dłuższym niż miesiąc od wykrycia wady, nie później jednak niż 2 lata od daty sprzedaży. Reklamacje ilościowe oraz jakościowe wynikające z uszkodzeń w transporcie przyjmowane są w terminie do 14 dni od daty otrzymania towaru. Inną opcją zgłoszenia reklamacji jest wypełnienie krótkiego formularza na naszej stronie internetowej: www.nowaszkola.com/ser wis. 2. Pozostałe reklamacje (poza meblowe) ilościowe i jakościowe otrzymanych artykułów przyjmujemy wyłącznie pisemnie, listownie, faksem, e-mailem, w terminie do 7 dni od daty otrzymania przesyłki. 3. Zwrot zamówionego towaru, który nie spełnia Państwa oczekiwań lub został zamówiony pomyłkowo, przyjmiemy w ciągu 10 dni od da ty do sta wy, pod wa run kiem jednak że, że towar jest nie uszkodzo ny i w oryginalnym opakowaniu. Zwrotom nie podlegają programy komputerowe, jeśli zostały one rozpakowane przez odbiorcę, oraz towary wyprodukowane na specjalne zamówienie klienta. Koszt przesyłki zwracanego towaru pokrywa strona rezygnująca z zakupu. Każdy zwrot prosimy awizować w Biurze Obsługi Klienta. Zwroty bez awizacji nie będą przyjmowane. W przypad ku uza sa dnio nej re kla ma cji, ko szty trans por tu po kry wa No wa Szko ła, po wszcześniejszym uzgodnieniu z Działem Reklamacji. W przypadku odesłania towaru, prosimy o pisemne uzasadnienie na przygotowanym formularzu.

Prawo odst¹pienia od umowy Informujemy, iż, zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów z 2. 03. 2000 r. (Dz. U. nr 22/2000 poz. 271) konsumentom, którzy zawierają z nami umowy sprzedaży artykułów proponowanych w katalogu, przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od dnia wydania towaru. W takim przypadku wzajemne świadczenia stron ulegają zwrotowi w stanie niezmienionym. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy należy złożyć na piśmie na adres sprzedawcy.

Uwaga Ze względu na ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań artykułów umieszczonych w katalogu, zastrzegamy sobie prawo wprowadzania zmian modyfikacyjnych. Modyfikacje te mogą dotyczyć ulepszonych rozwiązań technicznych lub kolorystycznych. Zdjęcia, sposób prezentacji i krótki opis nie zawsze są w stanie oddać jakość przedstawionego artykułu. Ceny mogą nieznacznie ulec zmianie. W przypadku szerszego zainteresowania danym artykułem prosimy o kontakt. Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących wyboru artykułów oraz rejestracji i realizacji zamówień udzieli nasze Biuro Obsługi Klienta oraz Przedstawiciele Handlowi. tel. (0 prefix 42) 630 04 88, (0 prefix 42) 633 88 25, fax (0 prefix 42) 632 73 28, e-mail: poczta@nowaszkola.com Informacje zawarte w katalogu nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego Art. 66 par. 1. Szczegóły dotyczące oferty handlowej zostaną przekazane po kontakcie z naszą firmą. Za błędy powstałe w druku firma Nowa Szkoła nie ponosi odpowiedzialności

Jak zamawiaæ? W celu zawarcia umowy sprzedaży artykułów oferowanych w niniejszym katalogu należy złożyć zamówienie w jeden z podanych sposobów: 1. przez Internet: sklep internetowy:

www. nowaszkola. com e-mail: poczta@nowaszkola.com

e-mail. Ze względu na możliwość zdublowania realizacji złożonego przez Państwa zamówienia, prosimy nie potwierdzać go osobnym listem. 4. telefonicznie (numery telefonów do Biura Obsługi Klienta):

tel. (0 prefix 42) 630 04 88, (0 prefix 42) 633 88 25, infolinia: 0 801 5555 08. Dla zachowania bezpieczeństwa i poprawności transakcji, wszystkie zamówienia składane telefonicznie będą potwierdzane przez pracowników Biura Obsługi Klienta lub Przedstawicieli Handlowych, poprzez zwrotne wysłanie do Państwa, wpisanego zamówienia, faxem lub pocztą e-mail, na wskazany adres lub nr telefonu. Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: od poniedziałku do piątku 8.00–16.00 Forma telefoniczna nie dotyczy klienta indywidualnego. Klienci indywidualni mogą składać zamówienia wyłącznie w formie pisemnej (fax, e-mail, In ter net, list) lub bezpośrednio w Biurze Obsługi Klienta. 5. za pośrednictwem Przedstawiciela Handlowego numery telefonów i adresy e-mail Przedstawicieli Handlowych obsługujących dany region, dostępne są na ostatniej stronie niniejszego katalogu lub na stronie internetowej: www. nowaszkola. com 6. Korekty faktur VAT i noty korygujące

W przypadku stwierdzenia pomyłek w nazwie, adresie lub danych kontrahenta na otrzymanych przez Państwa fakturach VAT, prosimy o bezzwłoczne wystawienie noty korygującej i przesłanie jej na adres: Nowa Szko³a Sp. z o.o.

2. listownie:

Nowa Szko³a Sp. z o.o. 90-248 £ódŸ ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 25 3. lub faksem:

(0 prefix 42) 632 73 28. Zamówienie musi być zredagowane zgodnie z formularzem zamówienia w katalogu lub na stronie internetowej. Musi zawierać pieczątkę placówki, numer NIP (lub REGON), numer telefonu i nazwisko osoby zamawiającej i/lub kontaktowej oraz adres

90-248 £ódŸ ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 25 z dopiskiem: Biuro Obs³ugi Klienta. Prosimy również o niezwłoczne odsyłanie podpisanych, z wpisana datą odbioru i opatrzonych pieczęcią, faktur korygujących na adres: Nowa Szko³a Sp. z o.o. 90-248 £ódŸ ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 25 z dopiskiem: Biuro Obs³ugi Klienta.


podpis JE›ELIJESTR�›NYODADRESUODBIORCY

pieczęć

podpis

POLAOBOWI•ZKOWE

pieczęć

data

UL0OLSKIEJ/RGANIZACJI7OJSKOWEJ  Ă?D{

nowa szkoÂła

podpis

pieczęć

TEL    FAX  E MAILPOCZTA NOWASZKOLACOM WWWNOWASZKOLACOM

 

Zobowišzuje siê po otrzymaniu dostawy i faktury VAT do potwierdzenia na kopii faktury faktu odbioru towaru, oraz odes³ania potwierdzonej kopii faktury na adres dostawcy.

+UPUJ•CYPRZYJMUJEDOWIADOMOxCIIAKCEPTUJETERMINREALIZACJIZAM�WIENIA

data

 

.)0 

4EL E MAIL

+OD -IEJSCOWOx 

5LICA 

.AZWAPLACĂ?WKI 

.AZWISKOIIMIÆ 

Adres zamawiajšcego – p³atnika

data

 

.)0 

4EL E MAIL 

Kod

Nazwa artykuÂłu

Cena

/FERUJEMYBEZP�ATNYTRANSPORTNATERENIE0OLSKIPRZYKA›DYMZAM�WIENIUPOWY›EJ 450 zł. PRZESY�KIDO 30 kg r25 zł TRAKTOWANES•JAKOPRZESY�KIJEDNOPACZKOWE PRZESY�KIPOWY›EJ 30 kg r25 zł ZAKA›D•KOLEJN•PACZKÆWZAKRESIEODDOKG

+OD -IEJSCOWOx 

5LICA  

.AZWAPLACĂ?WKI  

.AZWISKOIIMIÆ  

Adres odbiorcy

ZamĂłwienie

Razem

IloœÌ

WartoœÌ


dol no œl¹s kie

lubuskie

mazowieckie

op opolskie p olskie

& 695 040 074

& 691 533 233

& 603 226 323

& 781 990 246

Bolesławiecki Głogowski Górowski Jaworski Jelenia Góra Kamiennogórski Legnica Lubański Lubiński Lwówecki Polkowicki Średzki Świdnicki Wałbrzych Wałbrzyski Wołowski Zgorzelecki Złotoryjski

& 605 672 461 Dzierżoniowski Kłodzki Milicki Oleśnicki Oławski Strzeliński Trzebnicki Wrocław Ząbkowicki

kuja kujawsko-pomorskie j wsko pomorskie

³ódzkie

& 601 321 797 Łódź Łódzki Wschodni Pabianicki

& 697 290 079 Bełchatowski Łaski Pajęczański Piotrkowski Piotrków Trybunalski Radomszczański Sieradzki Wieluński Wieruszowski Zduńskowolski

& 607 347 672 Brzeziński Kutnowski Łęczycki Łowicki Opoczyński Poddębicki Rawski Skierniewicki Tomaszowski Zgierski

& 661 280 017 lubelskie

& 607 770 869 Bialski Biała Podlaska Krasnostawski Lubartowski Lubelski Lublin Łęczyński Łukowski Parczewski Radzyński Rycki Świdnicki

& 603 690 441 Biłgorajski Chełm Chełmski Hrubieszowski Janowski Kraśnicki Opolski Puławski Tomaszowski Włodawski Zamojski Zamość

ma³opo ma³opolskie p lskie

& 607 347 652 Chrzanowski Krakowski Kraków Miechowski Myślenicki Olkuski Oświęcimski Proszowicki Suski Wadowicki Wielicki

& 661 221 545 Bocheński Brzeski Dąbrowski Gorlicki Limanowski Nowosądecki Nowotarski Nowy Sącz Tarnowski Tarnów Tatrzański

mazowieckie

& 603 226 323 Garwoliński Łosicki

Miński Otwocki Piaseczyński Siedlecki Warszawa - Mokotów Warszawa - Praga Południe Warszawa - Rembertów Warszawa - Ursynów Warszawa - Wawer Warszawa - Wesoła Warszawa - Wilanów

& 607 432 769 Grodziski Grójecki Warszawa Warszawa Warszawa Warszawa

Głubczyński Nyski Prudnicki

& 607 068 675 Kedzieżyńsko-Kozielski Krapkowicki Oleski Strzelce Opolskie Strzelecki

p dkarpa po podkarpackie p ckie

& 607 770 482 -

Warszawa Warszawa Warszawa Warszawa Wołomiński Żyrardowski y

Bemowo Białołęka Bielany Praga Północ Śródmieście Targówek Wola Żoliborz

& 661 484 801 Białobrzeski Kozieniecki Lipski Pruszkowski Przysuski Radomski Szydłowiecki Warszawa - Ochota Warszawa - Ursus Warszawa - Włochy Zwoleński w

& 601 630 028 Ciechanowski Gostyński Legionowski Makowski Mławski Nowodworski Ostrołecki Ostrowski Płocki Płoński Przesnyski Pułtuski Sierpecki Sochaczewski Sokołowski Warszawski Zachodni Węgrowski Wyszkowski Żuromiński

op opolskie p olskie

& 605 672 461 Brzeski Kluczborski Namysłowski Opole

p dlaskie po podlaskie

& 601 212 103 p morskie po pomorskie

& 607 533 211 Malborski Nowodworski Sztumski

& 605 989 831 Bytowski Chojnicki Człuchowski Gdańsk Gdański Gdynia Kościerski Kwidzyński Lęborski Pucki Słupsk Słupski Sopot Starogardzki Tczewski Wejherowski

œl¹s œl¹skie ¹ kie

& 607 068 675 Będziński Bytomski Chorzów Czestochowa Częstochowski Gliwice Gliwicki Katowice Kłobucki Lubliniecki Myszkowski Piekary Śląskie Ruda Sląska Siemianowice Śląskie Świętochłowice Tarnogórski Zabrze Zawierciański


Gdańsk

warmińsko-mazurskie

pomorskie

zachodniopomorskie

Olsztyn Bydgoszcz

Szczecin

Białystok

kujawsko-pomorskie

podlaskie mazowieckie

Poznań

Gorzów Wielkopolski

Warszawa

wielkopolskie

lubuskie

dolnoœl¹skie

³ódzkie

Wrocław

œl¹skie

podkarpackie

Kraków

& (42) 630 17 28, (42) 630 04 88

Rzeszów

ma³opolskie

90-248 Łódź, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 25

01-107 Warszawa, ul. Antka Rozpylacza 2

Lublin

œwiêtokrzyskie

Katowice

Nasze biura:

& (22) 691 44 65

lubelskie

Kielce

opolskie Opole

Łódź

& (12) 634 10 82 31-126 Kraków, ul. Czarnowiejska 8 (Ip.)

œl¹skie œl¹s œœl l¹s ¹ski ¹s ¹skie kie ki e

warmiñsko-mazurskie warm wa w armiñ iñ ñssk skoko ko-ma mazu azu zzurs rski rs rsk kie ki k iee

wielkopolskie wi w ielko elko el lk ko po pollski polskie l s ki kie e

wielkopolskie wi w ielko elko el lk ko po pollski polskie l s ki kie e

& 78 781 81 99 990 0 24 246 46

& 60 607 7 53 533 3 21 211 1

& 60 605 5 896 896 44 443 3

& 60 609 9 350 35 50 03 038 8

Bielski B Bi iie elskkii Bielsko-Biała Bielsko Bielsk B Bielsko-B ielsko B Biała iała Bieruńsko-Lędziński Bieruńsko B Bieruńsko-Lędz ieruńsko Lędziński LLęd ędzińs dziń ń ki Cieszyński C ie esszyńsskki Dąbrowa D ąbrow ąbrowa ą browa G Gó Górnicza Górnicz Gór órnicza ó rnicza cz Jas JJastrzębie astrzębie a strz trzębie ę ębie ęb biie eZ Zdró Zd Zdrój rój ró JJaworzno a aworzno worzno Miikołowski Mi Mikołowski kołowski My M Mysłowice y ysłowice słowic ce e Pszczyński P szczyński Raciborski R acib iborsskki ki Rybnicki Rybnicki ki Rybnik R ybnik Sosnowiec Sosnow Sosnowi S osnowi now wiec iec e Ty Tychy ychy chy Wodzisławski Wodzis Wodzi W Wo odzis dziisławski sławski a i Żor y Żory Żywiecki Ż Żywiec ie i

œwiêtokrzyskie œwiê œœw wiê iêt iê ê tokr t o kr k r zy zysk zyskie skie sk ie

693 3 60 600 0 67 6 677 77 & 69

Ba Bartoszycki artoszy rtosszyc zycki Braniewski B rranie aniewski Działdowski Działdow D z ziałdowski iałdows ow wski skii Elblą Elbląg E lb bląg ląg Elbląski E lblą ąsski Iławski IIławs ław wski ski Kętrzyński Kętrzyńsk K ętrzyńs ę trzyńskkii LLidzbarski idzbarski Mrągowsk Mrągowski M rą ąg gowsskki ki Nidzicki Nidzick N idzicki Nowomiejski Nowomie Nowomiej No N ow wo omie ejski ejs j kii Olsztyn O lszty yn Olsztyński Olsztyńsk O lsszty ztty tyńsk yńskkii Ostród Ostródzki stródz ód i Szczycieński Szczycieńsk ie i

& 60 601 21 601 212 2 10 103 03 Ełcki Ełcki Giżycki Giży Giżyck G iżyck iż ckkii Gołdapski Gołdapsk Gołdap G ołłd d ap pssski kkii Olecki O le ec cki Piski is i Wegorze Wegorzewski Wego i

Chodzieski Ch odzies o dzieski ie ki k Czarnkowsko-Trzcianecki Czarnkowsko arnkowsko-Trzciane o i ki Gnieźnieński ie eźnie ie s i Grodzisk Grodziski Grod odzisk iskii Kolski os i Konin o Koniński Konińsk o ski Obornick Obornicki bo ic i Pilski i i Poznań o ań Poznański Pozna Poznańsk ozna a s i Słup Słupecki upeck peckii p Szamotulski Szamot Szamotulsk a o ulskii Turecki ureck ec i Wągrowiecki Wągrow ąg ągrow ą ągro g ie ki Wrzesiński Wrzesiński esi s i Złotowskii

Gostyński G o ostyński sttyński ki Jarocińs Jarocińsk JJarociński arociń iński k Kaliskkii Kaliski Kalisz Kalisz Kępiński K Kępińsk ępiński Kościański K ościański Krotoszyński Krotoszyński LLe Leszczyński eszczy e szczyń c y yński skii LLeszno eszno Międzychodzki M Mi Międzyc iiędzychodzk ędzyc chodzki hodzki Nowotomyski Nowotomys N owotomys o wotomyskii Ostrowski Ostrows O strow wski ski Ostrzeszowski Ostrzeszows O Ostrzeszow strze essz zow ow wski skii Pleszewsk P Pleszewski le esszewski ki Rawicki R aw a wickkii Średzki Ś re ed dzkkii Śremski Ś Śremski Wolsztyński Wolsztyńs o i

zachodniopomorskie zach zza a ch chod od odn dn niiop i opom op omor om o orsk or skie sk k ie

695 5 989 989 10 100 00 & 69


Adres 90-248 Łódź ul. POW 25 Telefon (042) 630 17 28 (042) 630 04 88 Fax (042) 632 73 28 Infolinia 801 5555 08 @ poczta@nowaszkola.com www www.nowaszkola.com www.radosna-szkola.org indywidualizacja.nowaszkola.com akto-concept.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa. Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego

0_Informacje_indeks_2012  
0_Informacje_indeks_2012  

Katalog 2012/2013

Advertisement