32

26. август 2011.

ФУДБАЛ Прва фудбалска лига

ДМИТРОВИЋ ЗА ПРВЕ БОДОВЕ

- Фудбалери Слоге победили Телеоптик из Земуна 1-0 на овосезонској премијери пред краљевачком публиком. – Прекаљени Бобан Дмитровић стрелац јединог гола у 65. минуту. – У недељу (17ч) Младост (Лучани)-Слога Премијера пред краљевачком публиком ове сезоне била је тешка, али се по фудбалере Слоге све одлично завршило. „Бели“ су против Телеоптика одиграли срчаније и борбеније, показали већу жељу и за такав приступ награђени голом у 65. минуту. Корнер је извео најстарији и најискуснији фудбалер Прве лиге Бобан Дмитровић, лопта је погодила неког од играча Телеоптика и ненадано завршила у мрежи гостију. Био је то тенутак одлуке и велике радости фудбалера Слоге и њихових навијача. - Очекивали смо тежак меч, поготово после слабог издања и пораза у Нишу. Телеоптик је одлична млада екипа, добро приРезултати 2. кола: Срем Доњи Срем 1:1, Нови Сад Младост (Л) 1:1, Слога (К) Телеоптик 1:0, Младеновац Синђелић 3:1, Банат - Колубара 3:1, Напредак - Бежанија 1:1Раднички (Н) - Рад нички (С) 1:0, Млади радник - Чукарички 0:0, Инђија Пролетер 0:1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Банат 2 Мл радник 2 Раднички (Н) 2 Младост (Л) 2 Младеновац 2 Синђелић 2 Телеоптик 2 Инђија 2 Колубара 2 Пролетер 2 Слога (К) 2 Чукарички 2 Бежанија 2 Напредак 2 Срем 2 Нови Сад 2

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0

1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 2 2 2 1 1

0 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 1 1

4 4 4 4 3 3 3 3 3 3 3 2 2 2 1 1

Парови 3. кола: Пролетер – Срем, Чукарички – Инђија, Раднички (С) - Млади радник, Бежанија - Раднички (Н), Колубара – Напредак, Синђелић – Банат, Телеоптик – Младеновац, Младост (Л) Слога (К), Доњи Срем - Нови Сад

Фото: М. Радовановић премљена, фудбалски писмена. Требало је много стрпљења, борбености, концентрације да бисмо стигли до тријумфа, али смо заслужено славили. Нисам могао да пожелим бољи кам бек, после 20 година сам се вратио у Слогу и у премијерном мечу пред краљевачком публиком сам постигао гол. Наравно да сам неизмерно срећан и мислим да смо добро одрадили посао у овом важном сусрету – одмах после утакмице је нагласио Бобан Дмитровић, у одсуству повређеног Раше Бабића, капитен Слоге. Више узбуђења се видело у првом полувремену. Почело је приликом Телеоптика, шутирао је талентовани Филип Марковић, а Божовић добро интервенисао. Минут касније покушао је са ивице шеснаестерца Радосављевић, за мало непрецизно. Боља прилика за домаће у 7. минуту када је Милан Ђорђевић шутирао поред гола. Гости су најбољу шансу имали у 20. минуту. Марковић је све лепо урадио, одлично шутирао, али је статива спречила најгоре. У наставку акције нови шут Марковића, лопта је прохујала поред

стативе гола „белих“. Последње узбуђење у првом полувремену бележимо у 38. минуту, Гобељић је упутио лопту пред гол гостију, а нису се снашли Јанићијевић и Милан Ђорђевић. Све у свему, заслужена победа Слоге. - Видели смо једно добро прво полувреме, нешто слабије друго. Имали смо проблема првих 15 минута, али смо касније успоставили равнотежу. Мислим да смо бољи били у другом полувремену, али примили смо кикс, ауто гол и то је

Гости Централна трибина Градског стадиона у Краљеву била је испуњена до последњег места. Поред чланова руководства Слоге и фудбалских емисара из престонице, били су присутни и фудбалски радници из Крушевца, Ниша, Чачка и других места. Сама утакмица није била много занимљива, али сигурно су имали шта да виде и запишу.

фудбал. Када се све сабере, Слога је заслужено победила – био је конкретан тренер „оптичара“ Вук Рашовић. Видно узбуђен после тешке утакмице и првих бодова освојених ове сезоне био је стратег Слоге Драган Јовановић. Задовољство није скривао. - У најави за овај сусрет сам рекао да чекамо јако озбиљног и квалитетног ривала. Телеоптик се представио као добра, млада екипа, таленти скупљени са свих страна који играју одличан фудбал. Ми смо се баш лепо припремили за таквог ривала, показали смо другачије лице у односу на сусрет првог кола. Били смо срчанији, борбенији, показали велику жељу и награђени смо сасвим заслуженом победом – у даху је рекао Јовановић. Био је ово деби стратега „белих“ и први излазак пред Слогине навијаче после скоро 12 година. - Морам да признам да сам имао малу трему. Ово је стадион где сам фудбалски одрастао, почео и тренерску каријеру, није лако поново бити ту, али сам задовољан што сам

у Слоги и што смо у премијерном мечу пред нашом публиком остварили победу. Ово је велики замајац и убеђен сам да ћемо у наставку првенства играти још боље – закључио је Драган Гацо Јовановић, шеф струке краљевачке Слоге. А. Даишевић

Василић у Слободи Слога у наставак сезоне улази ослабљена за Јовицу Василића. Млади и врло талентовани десни спољни фудбалер је последњи меч у белом дресу одиграо на Делијском Вису у Нишу против Синђелића. У међувремену је дошло до договара руководства ужичке Слободе и краљевачког прволигаша, па је Василић у недељу поново заиграо у црвено-црном дресу Ужичана и то успешно. Слобода је победила шампионски састав београдског Партизана на отварању новог стадиона, а дојучерашњи Слогин фудбалер био врло запажен.