Page 1

Dowcipy i kawały


Matematyczne:

Dobra impreza Jak można zdefiniować matematycznie dobrą imprezę. Jeżeli założymy iż pochodną imprezy jest ilość butelek alkoholu jaką można zakupić za pieniądze uzyskane ze sprzedaży pustych butelek po tej imprezie, to dobrą imprezą nazywamy taką której druga pochodna jest większa od zera.

Kto się z kogo śmieje Z humanistów śmieją się inżynierowie, z inżynierów śmieją się fizycy, z fizyków śmieją się matematycy, z matematyków filozofowie, a z tych ostatnich wszyscy się śmieją.

Żona vs Kochanka Matematyk, lekarz i prawnik rozmawiają, czy lepiej mieć żonę, czy kochankę. Lekarz mówi, że żonę: Żonaci żyją dłużej, zdrowiej się odżywiają i mniej się stresują. Prawnik na to, że kochankę: Rozwód to tylko koszty i trudności... A matematyk stwierdza, że żonę i kochankę. Bo gdy żona myśli, że jest się u kochanki, a kochanka, że jest się u żony, można spokojnie zajmować się matematyką.

9-cio wymiarowa przestrzeń Inżynier: - Jak można sobie coś wyobrazić, co występuje w 9-cio wymiarowej przestrzeni ? Matematyk: - To proste! Po prostu najpierw wyobrażam to sobie w N-wymiarowej przestrzeni, a potem patrzę dla N=9.

Twierdzenie matematyki stosowanej Przez trzy dowolnie wybrane punkty można poprowadzić prostą, pod warunkiem, że jest odpowiednio gruba.

Co to jest dziecko - Co to jest dziecko? - Jest to pochodna miłości po czasie.


Dlaczego pociąg stuka - Dlaczego jadący pociąg stuka kołami? - ??? - A jaki jest wzór na obwód koła? - 2 * PI * r. - A ile to jest PI? - 3 z hakiem. - No i właśnie ten hak stuka.

mnożenie Lubisz matematykę? Jeśli tak, to dodaj mnie do siebie, odejmij nasze ubrania, podziel ze mną łóżko i ... zacznijmy się mnożyć.

Wojna Wybuchła wielka wojna pomiędzy funkcjami matematycznymi. Do obozu funkcji wykładniczych przybiega mały "x" Iz całych sił krzyczy -Uciekajcie nadchodzi wielka "rużniczka". na ta wieść wszystkie funkcje zaczęły uciekać. Ale została jedna mała funkcja. Wielka rużniczka podchodzi do niej i pyta - Dlaczego nie uciekasz? Nie boisz się mnie? a ona na to -NIe bo ja jestem "e^x"

Trzech podróżników Trzech podróżników - baloniarzy zabłądziło we mgle. Gdy wreszcie mgła się rozwiała, zauważyli, że wiszą nisko nad ziemią, a z dołu przypatruje się im mężczyzna o inteligentnym wyglądzie, w rogowych okularach. - Panie kochany, gdzie my się znajdujemy? - (po chwili zastanowienia) hmm..., znajdujecie się w balonie!!! - Ach, to pan jest matematykiem! - Jak się domyśliliście? - Bo odpowiedz pańska była przemyślana, precyzyjna, ścisła i bezużyteczna!

Humor  

Funny, humor

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you