Page 2

– US ku esV kR AsM noorteA

koht, kus sa ad ol la sina ise!

LK

2

Haabersti noortekeskus – kõigile midagi! Kevin Poll

Haabersti noortekeskus

Haabersti Vaba Aja Keskuse noorsootöötaja

S

arnaselt teiste noorsootööasutustega alustas oma uut hooaega, sedapuhku 14ndat, ka Haabersti Vaba Aja Keskuse noortekeskus. Toetudes nii traditsiooniks kujunenud suurüritustele kui ka uuenduslikele tegevustele, on Haabersti noortekeskusest kujunenud üks Tallinna linna suurima külastatavusega noortekeskusi. Sel suvel sai maja esimene korrus ka uue ilme ning on avatud kõigile huvilistele esmaspäevast reedeni kella 14–20.

asub aadressil Õismäe tee 88a (Meelespea bussipeatus), avatud E–R 14–20. Noortekeskuse kava koos ürituste täpsema kirjelduse ning toimumisaegadega on üleval Haabersti noortekeskuse koduleheküljelt www.haabersti.ee. Külasta meid ka Facebookis, lisa meid sõbralisti: Haabersti noortekeskus.

Koostöö koolidega Sügis algas Haabersti Vaba Aja Keskuse noortekeskusele suure hooga. Koostöös koolidega alustati suuremahulist koolikampaaniat, mille raames kolis noortekeskus terveks päevaks ühte kooli, kus noorsootöötajad viisid läbi põnevaid töötube ja tutvustasid uuel hooajal noortekeskuses toimuvaid tegevusi. Kokku külastati viiel päeval viit kooli. Lisaks pakub Haabersti noortekeskus ümbruskonna koolidele tasuta

Ootame kõiki noori Haaberstisse! Haabersti noortekeskuse linnalaager, 2013 suvi.

õpitubade läbiviimise võimalust, mille raames käivad klassid noortekeskuses ning tunde annavad noorsootöötajad. Õpitubade eesmärgiks on pakkuda õpilastele vaheldust, seda nii keskkonna kui õppemeetodite osas. Pakutavate õpitubade teemadeks on olnud enesehinnang, foorumteater, animatsioon, meisterdamine jne.

Foto: Haabersti noortekeskuse erakogu

Traditsioonid au sees Traditsioone hoides korraldab Haabersti Vaba Aja Keskuse noortekeskus koostöös Haabersti noortega tantsuvõistlust SLIDE, mille eesmärgiks on noorte teadlikkuse tõstmine nii aidsi kui teiste seksuaalsel teel levivate haiguste levikust ning haigusest hoidumi-

se võimalustest. SLIDE tantsuvõistluse kutsus ellu Õismäe gümnaasiumi õpilasesindus ning võistlus toimub juba kaheksandat korda. Sel aastal toimub SLIDE 1. detsembril algusega kell 19 Rock Cafes. Täpsem info: www.slide.ee. Lisaks tantsuvõistlusele korraldab Haabersti Vaba Aja Keskus sel aastal

teisigi traditsiooniks saanud suurüritusi, nagu näiteks «Hank olümpia», «Haabersti väike elupäästja», Tallinna ja Harjumaa noortekeskuste vaheline piljarditurniir, «Moe Malle», jüriööjooks ning «Haabersti liiklusäss». Kooli­vaheaegu sisustame linnalaagritega. Lisaks suurüritustele toimub noortekeskuses hulgaliselt väiksemaid üritusi ja regulaarseid huviringe. Huviringid vs geomeetrilised kujundid Traditsioone murdes on Haabersti noortekeskuse huviringid sel aastal muutunud geomeetrilisteks kujunditeks: noortekeskusest leiab tegevusi nii tantsuruudus, kunstiruudus, foto­ spiraalis, tänavakunstiruudus kui kokandusruudus. Haabersti noortekeskuses tegutseb ka vabatahtlike klubi, mis koosneb aktiivsetest noortekeskuse külastajatest, kelle sooviks on panustada erinevate tegevuste korraldamisesse. Lisaks kohtub noortekeskuses üle nädala Haabersti noorte ümarlaud, mis on Haabersti linnaosa noorte häälekandja.

Moeetendus «Aastaajad» Männikul Malle Oberpal

Siiditsunft kutsub moeetendusele

Männiku noortekeskuse noorsootöötaja

Tõuksiklubi

Fotod: Pääsküla noortekeskuse erakogust

BMX-klubi

«TõRuK ekstremistid» Pääsküla noortekeskuses Kaia Kask Pääsküla noortekeskuse juhataja

S

eptembrist novembri lõpuni toimub Pääsküla noortekeskuses noorelt-noorele-projekt, mille eesmärgiks on tõsta 7–12-aastaste ekstreemspordi­huviliste teadlikkust triki- ja tõukeratta­spordist, turvalisest sõidust ja vastutusest. Toimuvad nii BMXi kui tõukerattaga sõitma õppimise trennid, mille käigus õpitakse algteadmisi spordialast, arutletakse turvalisuse teemadel, külastatakse erinevaid piirkonna ekstreemparke ning toimub fotosessioon «Mina versus professionaal». Novembri lõpus on tulemas ka omavaheline mõõduvõtt võistlusel. Projekti on kaasatud oma ala asjatundjad maanteeametist ning ekstreemsportlaste rühmituse TURB liikmed.

Pääsküla noortekeskus asub aadressil Rännaku pst 1, avatud E–R 14–20. Tegevuste kohta leiab infot Pääsküla noortekeskuse kodulehel www.taninfo.ee/paaskyla. Külasta meid ka Facebookis, lisa meid sõbralisti: Pääsküla noortekeskus.

A

lates 2005. aastast, mil rajati Männiku noortekeskus, on selle juures tegutsenud siidimaalistuudio Männiku Siiditsunft. Siidimaalistuudio on olnud väga populaarne ning selle liikmed on alati olnud hakkajad, eriti kui teemaks on noorteprojektid – alati on noorte seas olnud tublisid meeskonnaliikmeid ning ka osalejaid.

Männiku noortekeskuse siidimaalistuudio Männiku Siiditsunft kutsub kõiki huvilisi 21. novembril kell 17 Dzingli hotelli kohvikusse, kus toimub moeetendus «Aastaajad». Noored kunstnikud esitlevad ise oma töid, neid saadavad klaveril ja viiulil Tallinna Filharmoonia pianist Vladimir Ignatov ja viiuldaja Eva Loovas. Olete oodatud!

Noorte endi projekt Sel aastal läbiviidava projekti idee tekkis eelmise aasta lõpus, kui osaleti Riias rahvusvahelisel noortekunstinäitusel. Noored arutlesid, et kui seni on keskendutud pigem individuaalsele tegevusele, siis nüüd tahaks tegutseda koos. Nii sai mõttest alguse järjekordne projekt «Moeetendus Männikul», mis võtab sümboolselt kokku nii kümme aastat siidimaalimise kogemust Männikul, Männiku noortekeskuse kümme tegutsemisaastat kui ka aastaaegade teema.

Siidimaal Männikul.

Moešõu toimub aastaaegade hõngu kandva Pjotr Tšaikovski samanimelise klaveritsükli saatel. Projektiga soovitakse eelkõige julgustada noorte omaalgatust, tunnustada noorte Siiditsunfti liikmete tegevust ning soodustada põlvkondadevahelist koos tegutsemist. Koostegutsemine – lapse ja vanema ühine moekollektsioon Noorte moekollektsioonis on valmimas vastavalt igale aastaajale 12 pluusi-tuunikat, mida noored teevad kas iseseisvalt või koos vanematega. 7-aastane Kristina Skabardis, kelle töö valmib ema abistamisel, arvab, et emast on palju kasu, sest koos õpib ta

Aastaajad läbi moekunsti Klubi tegevused on noortele tasuta, mistõttu on nii tõukeratta kui ka BMXi klubi väga suure osavõtjaskonnaga. Projekti tegevusi toetab Harju maavalitsus.

Foto: Irina Kevel

Nagu projekti nimest võib aimata, kulmineerub projekt moeetendusega, mille nimi on «Aastaajad». Esitlusele tuleb 12 noore kunstniku siidimaalitehnikas tehtud rõivakollektsioon, mis koosneb pluusidest ja tuunikatest.

paremini joonistama ning kollektsioon saab kiiremini valmis. Kristina ema Irina arvates on projekt väga tänuväärne: «See projekt annab võimaluse rohkem oma lapsega vabal ajal koos olla ja tehtu üle arutleda. Samuti saan parema ülevaate oma tütre oskustest.» Juba aastaid stuudio töös osalenud Milena Vološko ja Diana Kubarskaja arvates on projekt silmaringi avardav ja väga põnev, muuhulgas on see ka tutvustanud neile klassikalist muusikat, millega igapäevases elus palju kokku ei puutu. Oma tööde esitlemine nõuab noortelt palju julgust, kuid see on tööde autorite arvates ainus viis, kuidas anda edasi tunnet, millega oma teosed on valmistatud.

Põhja-Tallinna noortekeskus Roman Hmelevskoi Põhja-Tallinna noortekeskuse juhataja

P

õhja-Tallinna noortekeskus on kõigile noortele mõeldud tore koht, mis pakub erinevaid võimalusi ja lihtsalt mõnusat kohta, kus saad olla sina ise. Noortekeskuse noorsootöötajad ootavad huviga, et saaksid aidata sinu ideid, mõtteid ja unistusi teoks teha. Võimalused aktiivseks ja arendavaks vaba aja veetmiseks Noortekeskuses saab noortepärases õhkkonnas suhelda sõpradega, mängi-

da piljardit, lauatennist või muid lauamänge, kasutada arvuteid jm või otsida kasulikku infot. Põhja-Tallinna noortekeskus pakub võimalust osa saada ka mitmesugustest rahvusvahelistest noorsooprojektidest. Lisaks kõigele eelnevale saab osaleda erinevates klubides, stuudiotes, noorteprogrammides jm tegevustes ning konkurssidel või hoopis neid ise korraldada ja organiseerida. Huviringid igale maitsele Novembris alustavad noortekeskuses tegevust erinevad huviringid, kuhu saab juba registreeruda. Huviringideks on näiteks tüdrukute klubi, kunstiring,

Marionett-nukkude meisterdamise töötuba.

breiktants, IT- ja arvutiring, maleklubi, teatriring, muusika, karate, enesekaitse, hiphop jne. Võistlused ja ekstreemsport Põhja-Tallinna noortekeskuses saavad ka ekstreemspordihuvilised noored oma lemmikaladega tegeleda, sest hoovis asub skatepark, kus korraldatakse erinevaid ekstreemspordivõistlusi.

Foto: Roman Hmelevskoi

Breathe And Spin.

Noored bändi tegema! Meie noortekeskuse bändiruumi on oodatud proove tegema kõik muusikahuvilised noored. Ei pea muretsema ka pillide pärast, sest noortekeskusel on olemas oma trummikomplekt, kaks kitarrivõimendit, bassivõimendi, JBL-aktiivkõlarid ning helipult ja mikrofonid. Bändiruumis saavad huvilised lindistada ka demosid.

Foto: Kristina Hmelevskaja

Põhja-Tallinna noortekeskus asub aadressil Kopli 98, avatud E–R 14–20. Tegevuskava leiad Facebookist, lisa meid sõbralisti: Põhja-Tallinna Noortekeskus. Tulge meile külla!

Noor Tegija, november 2014  
Noor Tegija, november 2014  
Advertisement