Moje Prázdniny- Ninka

Page 1


Moje prázdniny 5. 7. 2020 RáRáno sme sa rozhodli ísť na hríby. Veľmi som sa tešila. Nazbierala som najviac. Môj košík bol plný: dubákov, brezákov , masliakov , červeňákov a slimákov . Po príchode domov sme ich s mamkou pokrájali a dali vysušiť.


16.-18. 7. 2020 S mojou babkou , dedom, a strýkom sme sa vybrali na 3 dni do Starej Ľubovne. Štvrtok - obed na Salaši u Franka Piatok - doobeda nakupovanie s babkou. Poobede opäť vojenský tábor a jazda na k koni, prechádzka po Ľubovnianských kúpeľoch, odkiaľ som si priniesla liečivú v vodu z prameňa. Sobota- Ružbachy – kráter, odchod domov.


19.7. 2020 U Už v máji som si všimla, že mojej mačke Pushande sa zmenilo správanie a pribrala. Myslela som si, že je kotná, al ale nikto mi neveril. Deň po tom čo som sa vrátila zo Starej Ľubovne, som vošla do garáže dať Pushande a Bobikovi jedlo. To, čo som u uvidela v Pushandinom kresle ma úplne šokovalo... P Pushanda porodila štyri krásne mačiatka. Jedno čierne a tri také ako ona. Vzorne sa o nich starala. Na tretí deň, keď som sa na ne šla pozrieť, zistila som , že ani jedno mačiatko nežije. Puic shanda ich oblizovala a mňaučala. Dodnes neviem čo sa mohlo stať. Pochovali sme ich na záhrade.


20.7. 2020 V S mojou mamkou a kamarátkou Terkou sme sa vybrali do ZOO v Stropkove. Najviac zo všetkých zvierat sa mi áč páčila lama a činčila.


3.8. 2020 R Ráno som bola na ranči v tábore v Topoľovke. Celý deň som jazdila na koni. Naučila som sa klusať, ale aj starať s sa o kone. V podvečer ma mamka vyzdvihla a išli sme na plavbu loďou po Domaši. Krásny deň sme zakončili v večerou v hoteli Bogárka.

6.8. 2020 Vo štvrtok sme sa s mamkou vybrali do Košickej ZOO. Vzali sme si so sebou suché rohlíky a kŕmili nimi daniele. N Najviac sa mi páčila malá kozička .


7.8. 2020 Dnes som bola opäť celý deň v tábore na ranči v Topoľovke. Ostala som aj na prespávačku. Pozerali sme horor o a o polnoci sme išli na nočný pochod. Keď sme sa vrátili , ešte sme mali súťaž. Išli sme spať o druhej ráno a vstás vali sme o piatej. Bolo to super, akurát som bola na smrť unavená.


17.-21.8. 2020

Dovolenka v Bojniciach P Počas našej dovolenky sme navštívili: ZOO Bojnice, Bojnický zámok, Dom ilúzií, Labyrint zrkadiel, Vyhliadkovú v vežu ,, Čajka v oblakoch“, Múzeum praveku a obec Čičmany. Po ceste domov sme sa zastavili v rozprávkovom l lese ,, Panoráma Koliba“ a v kontaktnej ZOO v Liptovskom Mikuláši. 1. ZOO Bojnice – Táto ZOO patrí k najkrajším, ktoré som doteraz navštívila.


2. Bojnický zámok – na Bojnickom zámku sa mi veľmi páčilo. Absolvovali sme dve prehliadkové trasy: Zámocký okruh a Galerijný okruh. Viac sa mi páčil Galerijný okruh, kde som si okrem iného mohla pozrieť krásne obrazy .


3. Dom ilúzií – je múzeum, ktoré je zamerané na optické ilúzie. Nikdy predtým som nič také nevidela. Boli tam rôzne meniace sa obrazy; obyčajné obrazy, ktoré sa pri zmene pohybu premenili na hororové a rôzne iné trik-artové maľby.


4. Labyrint Zrkadiel – Z celej dovolenky sa mi úplne najviac páčilo v Labyrinte. Keď sme vchádzali s mamkou dnu, opýtali sme sa pána, ktorý sedel v pokladni, či je možné, aby sme odtiaľ nevyšli. So smiechom nás ubezpečil, že sa to ešte nikdy nestalo. A.....predstavte si, že stalo . My sme sa tam s mamkou stratili a nevedeli nájsť východ. Našťastie sme v sieni krivých zrkadiel natrafili na mladý párik, ktorý nás naviedol na tú správnu cestu. Počas hľadanie cesty sme sa s mamkou toľko nasmiali ako ešte nikdy 


5. Vyhliadková veža – „Čajka v oblakoch“ – nachádza sa v horách nad mestom Bojnice. Je to asi 30 metrová oceľová konštrukcia s dreveným chodníkom. Po vyšliapaní nahor, som sa z vrcholu spustila tobogánom. Hneď vedľa vyhliadkovej veže je Šmolkova dedinka s malými domčekmi, detské ihrisko a vysoká lezecká stena.


6. Múzeum praveku – objavil ho Karol Anton Medvecký, katolícky kňaz. Bojnice sú považované za najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na Slovensku. Neandertálci neboli žiadne „primitívne opice“, ale na svoju dobu už vyspelá spoločnosť. Poznali oheň, vyrábali rôzne kamenné nástroje a boli aj úspešní lovci. V Bojniciach žili neandertálci tisíce rokov. Tak sme sa aj my vybrali do tohto múzea, kde som si vyskúšala uloviť mamuta a naučila sa mnoho vecí o neandertálcoch a mamutoch.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.