Page 1


Değerli Ferhatpaşa Mahallesi Sakinlerimiz; Ataşehir’e hizmet yolunda yeni bir sayfayı açmak üzere olduğumuz bugünlerde heyecanla ve şevkle hazırladığımız projelerimizi sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bulundukları konum itibari ile Ataşehir’in cazibe merkezi olması gereken Ferhatpaşa Mahallemiz, geride bıraktığımız 5 yılda hak ettiği hizmetleri alamamış imar ve yüksek gerilim hattı sorunları ise çözülememiştir. Mahallemizdeki tüm yüksek gerilim hatları yeraltına alınarak imar durumu bulunmayan 440.000 m2 alan ile tüm mahallenin yeniden 1/5000’lik nazım imar planı yapılarak bölgenin mağduriyeti bir yıl İçerisinde giderilecektir. Ataşehirliler’in hak ettikleri hizmeti almaları için artık Ataşehir’de değişim zamanı gelmiştir. Bu proje kitabı içinde bulunan, gerek Ataşehir’in tamamına gerekse Ferhatpaşa Mahallemize kazandırılacak projeler ile bölge halkımız sosyo-kültürel, spor, bilim, sağlık ve eğitim tesislerine kavuşacaktır. Daha güzel bir Ataşehir için buluşmak dileğiyle... Av. Nimetullah Topu

Ataşehir Belediye Başkan Adayı


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Yüksek Gerilim Hatlarının Yeraltına Alınması

Ferhatpaşa ve Yeni Çamlıca Mahallelerimizdeki tüm yüksek gerilim hatları yer altına alınarak, imar durumu bulunmayan 440.000 m2 alan imar hakkına kavuşacaktır.

6

Ferhatpaşa Spor Kompleksi

Ferhatpaşa Mahallemize yapılacak spor kompleksi ile olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve tüm spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceği spor alanları bölge halkımızın ve özellikle ev hanımlarının hizmetine sunulacaktır.

7


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Ferhatpaşa Mahallesi İlk ve Orta Okulu

Eğitime tam destek projesi ile Ferhatpaşa Mahallemize ihyitacı olan 24 derslikli İlk Okul ve Orta Okul yapılacaktır.

Av. Nimetullah Topu Ataşehir Belediye Başkan Adayı

8


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Dudullu - Ataşehir Bostancı Metro Hattı

Her Yerde Metro Her Yere Metro; Dudullu - Ataşehir - Bostancı metro hattı ile Ataşehir trafiği rahat bir nefes alacak.

12

Ümraniye - Ataşehir Göztepe Metro Hattı

Her Yerde Metro Her Yere Metro; Ümraniye -Ataşehir - Göztepe metro hattı ile Ataşehir trafiği rahat bir nefes alacak.

13


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Sultanbeyli - Ataşehir Kadıköy Metro Hattı

Her Yerde Metro Her Yere Metro; Sultanbeyli - Ataşehir - Kadıköy metro hattı ile Ataşehir trafiği rahat bir nefes alacak.

14

Ataşehir Kent Meydanı Gümrüğü Kaldırıyoruz !

Ataşehir’de bulunan gümrük alanı içerisinde otopark, gölet, tema park, yürüyüş ve koşu parkuru, amfi tiyatro, çocuk parkı, yeşil alanlar, kent ormanı ve sosyal donatı alanları ile ilçemizin en çok ihtiyacı olan kent meydanına kavuşacaktır.

15


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Hafif Raylı Sistem

(İçerenköy-K.Bakkalköy-İnönü-Kayışdağı)

İçerenköy-Carrefour metro istasyonu ile başlayarak; Küçükbakkalköy, İçerenköy, İnönü ve Kayışdağı mahallelerimiz arasında ulaşım hizmeti sağlayacak modern hafif raylı ulaşım sistemi yapılacaktır.

16

Ataşehir Teras Şehir Parkı Kayışdağı, İnönü, Mimar Sinan, Yeni Çamlıca ve Ferhatpaşa Mahallelerimizin kesişme noktasında, Kayışdağı’nın eteğinden uzanacak bir Teras ile Ataşehirlilere muhteşem bir seyir keyfi sunacak bu projede Belediyeye ait sosyal tesisler, çocuk parkları, gölet, spor alanları, yürüyüş parkurları, bisiklet yolu, botanik parkı ve otopark bulunmaktadır.

17


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Ataşehir Tıp Merkezi

Örnek Mahallesine yapılacak Ataşehir Tıp Merkezi, tüm branşların yer aldığı, en son teknolojik cihazlarla donatılmış ve konusunda uzman doktorlarla bölge halkına modern sağlık hizmeti verecektir.

18

Çocuk Kreşi ve Çocuk Akademisi

Ataşehir’deki 17 mahallemize yapılacak KreşGündüz Bakım Evi ve Çocuk Akademisinden oluşacak Çocuk Kampüsleri; mahalle halkının çocuklarını güvenle bırakabileceği, çocuklarımızın ise hem eğlendiği hem de eğitimlerinin verildiği birer merkez olacaktır.

19


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Bilgi Evi ve Etüd Merkezi Ataşehir’deki 17 mahallemize yapılacak Bilgi Evi ve Etüd Merkezleri; zengin kaynaklardan oluşan kütüphanelerin mevcut olduğu, özellikle kadınlar ve çocuklarımızın sosyal, sanatsal ve kültürel gelişimlerini destekleyici derslerin ve çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği, hoşça vakit geçirilecek şekilde tasarlanmıştır.

20

Ataşehir Bilim Merkezi İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi üzerinde, Acıbadem Üniversitesinin yanında bulunan alana yapılacak Ataşehir Bilim Merkezi ile; özellikle gençlerin ve çocukların temel ve sosyal bilimlere, gelişen teknolojilere, endüstriye olan ilgisini artırmak ve her yaş grubunun kişisel gelişimine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Bilim Merkezimizde, Akademik kurulları ve idarecilerin gözetiminde Üniversitelerin gerek öğretim üyeleri gerekse öğrencileri gönüllülük esasına dayanarak görev alacak ve halkla buluşacaklardır.

21


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Emekevler Bölge Parkı

Yenişehir mahallemizde bulunan 110 dönümlük alana; rekreasyon alanları , çocuk parkları, gölet, yeşil alan, otopark, yürüyüş parkurları, belediye sosyal tesisleri ve botanik parkı ile Ataşehir’e yakışır bir bölge parkı yapılacaktır.

24

Ataşehir Kültür Merkezi

Doğu Ataşehir’de, Migros’un arkasında bulunan alana yapılacak Ataşehir Kültür Merkezi; sanat atölyeleri, konser, tiyatro, sinema, konferans, sergi ve müze salonları ile Ataşehir’i kültür merkezi haline getirecek.

25


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Ataşehir Kongre Merkezi

Doğu Ataşehir Bölgesi Mozaik çarşı karşısında, içerisinde kongre ve sergi faaliyetleri için tasarlanmış modern mekanlar bulunan Kongre Merkezi yapılacaktır.

26

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi

Küçükbakkalköy Mahallesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü karşısındaki alana yapılacak Ataşehir Halk Eğitim Merkezi ile Ataşehirlilere, meslek edindirme, tiyatro müzik, halkoyunları, drama, kişisel gelişim ve benzeri sanatsal ve kültürel eğitimler ücretsiz olarak verilecektir.

27


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Muhtarlık ve Ödeme Merkezi

Ataşehirdeki 17 mahallemize modern ve kullanışlı Muhtarlık Binaları ile mahalle halkına hizmet verecek Fatura Ödeme Merkezleri yapılacaktır.

28

Ataşehir Yaşlı Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi

Esatpaşa Mahallemize yapılacak Yaşlı Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi, Ataşehir’de Bakıma muhtaç yaşlılarımıza ev rahatlığında bakım hizmeti verecektir.

29


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Batı Ataşehir Kavşak Düzenlemesi

Batı Ataşehir’de bulunan, Emniyet Müdürlüğü ve Uphill Court Binalarının arasında yapılacak kavşak ve yol düzenleme çalışması ile günün her saatinde kilitlenen trafik sorunu çözülecektir.

30

Ataşehir K.Bakkalköy Girişi

Trafik Düzenlemesi ve Kavşak Yapımı

Küçükbakkallköy - TEM girişi yeniden düzenlenerek; hastaneler bölgesinde yoğunlaşan trafik sorununa çözüm olacak kavşak düzenlemesi yapılacaktır.

31


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Ataşehir Engelli Dinlenme Evi

ve Rehabilitasyon Merkezi Ataşehir Barbaros mahallesine yapılacak bu proje ile Ataşehirde bulunan engellilerimiz ve aileleri için; Engellilerin kapasitelerini geliştirmek, yaşam koşullarını iyileştirmek, bağımsızlaşmalarına destek olmak, toplumsal gelişmelerden pay almalarına yardımcı olarak üretime katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla ev rahatlığında engelli dinlenme evi ve rehabilitasyon merkezi yapılacaktır.

32

Taziye Evleri

Ataşehirdeki 17 mahallemizde hizmet etmek üzere taziye evi yapılacaktır. İlçe ve il dışı için gerekli ulaşım imkanı ve taziye evindeki ikramlar belediye tarafından ücretsiz karşılanacaktır.

33


Av. Nimetullah TOPU - Ataşehir Belediye Başkan Adayı

32- 33- 34- 35- 36- 37- 38- 39- 40- 41- 42- 43- 44- 45-

Bilgi Evi ve Etüd Merkezi Hayvan Barınağı ve Hastanesi Doğu Ataşehir İlköğretim Okulu Engelli Dinlenme Evi Ve Rehabilitasyon Merkezi Fetih Mahallesi Sağlık Meslek Lisesi Ferhatpaşa Mahallesi İlköğretim Okulu Örnek Mahallesi Tıp Merkezi Aşık Veysel Mahallesi İlköğretim Okulu Gümrük Kent Meydanı Hafif Raylı Sistem Ataşehir Teras Şehir Parkı Ataşehir Kayışdağı Sahil Bağlantı Yolu İmar İskan Blokları Yenileme Projesi Ataşehir Kongre Merkezi

SOSYAL PROJELER

Ataşehir Aşevi

Ferhathapaşa ve Esatpaşa Mahallelerimize yapılacak 2 adet Aşevi Binası ile Ataşehir sınırları içerisinde yaşayan, bakacak kimsesi bulunmayan ya da evinde yemek pişirecek durumda olmayan vatandaşlarımızın kapılarına kadar sıcak yemek hizmeti verilecektir.

1- 2- 3- 4- 5- 6- 7- 8- 9- 10- 11- 12- 13- 14- 15- 16- 17- 18- 19- 20- 21- 22- 23- 24- 25- 26- 27- 28- 29- 30- 31-

34

Dudullu-Ataşehir-Bostancı Metro Hattı Ümraniye-Ataşehir-göztepe Metro Hattı Sultanbeyli-Ataşehir-Kadıköy Metro Hattı Ataşehir Bilim Merkezi İçerenköy Spor Kompleksi Esatpaşa-Semt Polikliniği Erguvan Parkı ve Rekreasyon Alanı Bölge Yaşam Merkezi Batı Ataşehir Kavşak Düzenlemesi Yüksek Gerilim Hattının Yeraltına Alınması Kayışdağı Gençlik Merkezi Ve Spor Kompleksi Ataşehir Kültür Merkezi Emekevler Bölge Parkı Örnek Mahallesi Pazaryeri Ataşehir Girişi Trafik Düzenlemesi Ve Kavşak Yapımı Ferhatpaşa Spor Kompleksi Muhtarlık ve Ödeme Merkezi İçerenköy Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi Yeraltı Otoparkı Çocuk Kreşi Ve Çocuk Akademisi Dere Islah Çalışması Küçükbakalköy Işıklar Alt Geçit ve Kavşak Düzenlemesi Esatpaşa Spor Kompleksi Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Ataşehir Kadın Konuk Evi Şehit Cehar Dudayev Caddesi Düzenlemesi Taziye Evleri Ataşehir Aşevi Ataşehir Yaşlı Bakım Evi Ve Rehabilitasyon Merkezi Yürüyüş Parkuru Okul ve Yaşam Alanı Fetih, Esatpaşa, Örnek Mahallesi Tem Bağlantı Yolu

46- 47- 48- 49- 50- 51- 52- 53- 54- 55- 56- 57- 58- 59- 60- 61- 62- 63- 64- 65- 66- 67- 68- 69- 70- 71- 72- 73- 74- 75- 76- 77- 78- 79- 80- 81-

Yaşam Sevinci Merkezi Atakart Projesi İbadethaneler İçin Temizlik Hizmeti Her Alanda Engelsiz Ataşehir Yaşlı Bakım Evde Bakım Psikolojik Destek Ünitesi 7/24 “İSGEM Projesi” İstihdam Geliştirme Merkezi Ev Hanımlarına Mikro Kredi Amatör Kulüpleri ve Milli Sporcuları Destekleme Projesi Sitelere Ücretsiz Peyzaj Bakım Hizmeti Sağlıklı Çocuk Sağlıklı Toplum Güçlü Diyalog Birlikte Yönetim Marka Festivaller Şeffaf Belediyecilik Öğrencilerimize Ücretsiz Rehberlik Hizmeti Ampute (Engelli) Spor Takımı Okullara Kapalı Spor Salonları Uyuşturucu Madde İle Mücadele Yenilenebilir Enerji Kullanımı Ve Yeşil Binalar Baz İstasyonlarının Düzenlenmesi ve Kaldırılması Parklarda Kamera Sistemi STK’lara Merkez Modern Pazar Yeri Modern Kurban Kesim Alanları ve Tesisleri Ataşehir Sıcacık Yuvam Projesi Kadınlara Özel Ücretsiz Spor Eğitimi Apartmanınız Depreme Hazır Mı? Okullarımıza Tam Destek Modern Alt ve Üst Yaya Geçitleri Yaz Okulu ve Gençlik Kampı Projesi Çocuk Sağlığı Merkezi Ataşehire Kan Bankası Kadın Sağlığı Erken Tanı Projesi Ücretsiz Veterinerlik Hizmetleri Demans ve Alzheimer Hastaları İçin Proje Belediye Kalite Yönetimi


Ferhatpasa Mahallesi Projelerimiz  
Ferhatpasa Mahallesi Projelerimiz  
Advertisement