Page 1


R. Tayyip ERDOĞAN T.C. Başbakanı


Dr. Kadir TOPBAŞ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı


Sevgili Ataşehirliler, Ataşehir’e hizmet yolunda yeni bir sayfayı açmak üzere olduğumuz bugünlerde heyecanla ve şevkle hazırladığımız projelerimizi sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bildiğiniz gibi Ataşehir halkının daha iyi ve yerinden hizmet alabilmesi adına 2008 yılında Ataşehir ilçemiz kurulmuştu. Geride bıraktığımız 5 yıl Ataşehir halkının beklentilerinin boşa çıktığı, halkın taleplerinin dikkate alınmadığı, Ataşehir’e özel projelerin düşünülmediği, yapılmadığı bir dönem olarak malesef hafızalarda yer etmiş oldu. Ataşehirlilerin hak ettiği hizmeti alması için artık Ataşehir’de değişim zamanı! Önümüzdeki dönem Ataşehir’in kaybedilmiş 5 yılını hep birlikte kenetlenerek telafi etme dönemi olacaktır. Gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki; bunun için altyapımızla, ekibimizle ve projelerimizle hazırız. Siz sevgili Ataşehirliler için mahalle mahalle, sokak sokak analizler yaparak oluşturduğumuz projelerimizde ilçemizin ihtiyaçlarını, ilçemizin marka değerinin üst seviyeye taşınmasını öncelik olarak belirledik. Ataşehiri dünyanın en güzel şehirlerinden biri yapacak projelerimizle ilçemizi hak ettiği saygın konuma taşıyacağız. Bu uğurda heyecanımızın, coşkumuzun, Ataşehir’e olan sevdamızın gönüllerinizde karşılık bulacağına yürekten inanıyorum. Yeni dönem Ataşehir’de şeffaf, temiz ve güven veren bir belediyecilik dönemi olacak. Sizlerle bütünleşen, sorunları ile yüzleşen, çözüm üreten, sadece sizleri önceleyen bir belediyecilik dönemine desteklerinizle kavuşacağımıza yürekten inanıyorum. Birlikte, daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle...

Nimetullah Topu Ataşehir Belediye Başkan Adayı

Av. Nimetullah Topu Ataşehir Belediye Başkan Adayı


01 Dudullu - Ataşehir Bostancı Metro Hattı

Her Yerde Metro Her Yere Metro; Dudullu - Ataşehir - Bostancı metro hattı ile Ataşehir trafiği rahat bir nefes alacak.


02 Ümraniye -Ataşehir Göztepe Metro Hattı

Her Yerde Metro Her Yere Metro; Ümraniye -Ataşehir Göztepe metro hattı ile Ataşehir trafiği rahat bir nefes alacak.


03 Sultanbeyli-Ataşehir Kadıköy Metro Hattı

Her Yerde Metro Her Yere Metro; Sultanbeyli - Ataşehir Kadıköy metro hattı ile Ataşehir trafiği rahat bir nefes alacak.


04 Ataşehir Bilim Merkezi İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi üzerinde, Acıbadem Üniversitesinin yanında bulunan alana yapılacak Ataşehir Bilim Merkezi ile; özellikle gençlerin ve çocukların temel ve sosyal bilimlere, gelişen teknolojilere, endüstriye olan ilgisini artırmak ve her yaş grubunun kişisel gelişimine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Bilim Merkezimizde, Akademik kurulları ve idarecilerin gözetiminde Üniversitelerin gerek öğretim üyeleri gerekse öğrencileri gönüllülük esasına dayanarak görev alacak ve halkla buluşacaklardır.


05 İçerenköy Spor Kompleksi Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi yanındaki İçerenköy Top Sahasının bulunduğu alana yapılacak İçerenköy Spor Kompleksi Projesi ile ; çim saha, basketbol sahası, gençlik merkezi, sosyal tesisler ve dinlenme alanları spor kulüplerinin ve bölge halkının hizmetine sunulacaktır.


06 Esatpaşa Semt Polikliniği Esatpaşa Mahallesine yapılacak Ataşehir Polikliniği, tüm branşların yer aldığı, en son teknolojik cihazlarla donatılmış ve konusunda uzman doktorlarla bölge halkına modern sağlık hizmeti verecektir.


07 Erguvan Parkı ve Rekreasyon Alanı Park adı altında restaurant olarak kullanılan ; başta trafik yoğunluğu olmak üzere, gürültü ve çevre kirliği oluşturan, çevresine rahatsız edici kokular veren, Küçükbakkalköy’de yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntı çekmesine sebep olan restaurantlar kaldırılarak ; Mevcut alana ; yüzme havuzu , fıtness salonları , çocuk parkları , gölet, basketbol sahası, 550 araçlık otopark, yürüyüş parkurları , kaya bahçesi ve botanik parkı ile Ataşehir’e yakışır bir yaşam alanı yapılacaktır.


07 Erguvan Parkı ve Rekreasyon Alanı - 550 Araçlık Otopark - Fitness Salonu -Yüzme Havuzu - Çocuk Oyun Grupları ve Alanları - Basketbol Sahası - Yürüyüş Parkuru - Kaya Bahçesi - Botanik Park - Gölet


08 Bölge Yaşam Merkezi Yeniçamlıca, Mimar Sinan, Mevlana ve Yenişehir Mahallesindeki vatandaşlarımız için; Ataşehir Türk-İş Blokları yanında bulunan alana BÖLGE YAŞAM MERKEZİ yapılacaktır. Yaşam Merkezi içinde bulunan semt sahası, sosyal tesis, semt polikliniği, kültür merkezi ve kreş bölgedeki vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.


09 Batı Ataşehir Kavşak Düzenlemesi

Batı Ataşehir’de bulunan, Emniyet Müdürlüğü ve Uphill Court Binalarının arasında yapılacak kavşak ve yol düzenleme çalışması ile günün her saatinde kilitlenen trafik sorunu çözülecektir.


10 Yüksek Gerilim Hatlarının Yeraltına Alınması

Ferhatpaşa ve Yeni Çamlıca Mahallelerimizdeki tüm yüksek gerilim hatları yer altına alınarak, imar durumu bulunmayan 440.000 m2 alan imar hakkına kavuşacaktır.


11 Kayışdağı Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi Kayışdağı Mahallesindeki top sahasının bulunduğu alana yapılacak Kayışdağı Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi ile; çim saha, basketbol sahası, gençlik merkezi, modern muhtarlık binası, belediyeye ait sosyal tesisler, yürüyüş parkurları ve oturma alanları bölge halkının hizmetine sunulacaktır.


12 Ataşehir Kültür Merkezi Doğu Ataşehir’de, Migros’un arkasında bulunan alana yapılacak Ataşehir Kültür Merkezi; sanat atölyeleri, konser, tiyatro, sinema, konferans, sergi ve müze salonları ile Ataşehir’i kültür merkezi haline getirecek.


13 Emekevler Bölge Parkı Yenişehir mahallemizde bulunan 110 dönümlük alana; rekreasyon alanları , çocuk parkları, gölet, yeşil alan, otopark, yürüyüş parkurları, belediye sosyal tesisleri ve botanik parkı ile Ataşehir’e yakışır bir bölge parkı yapılacaktır.


14 Örnek Mahallesi Pazaryeri Örnek Mahallemizde bulunan pazar yeri yenilenerek, konforlu ve güvenli alışveriş imkanı sağlayan, 1.000 araçlık otopark kapasitesine sahip Modern Kapalı Pazar Yeri bölge halkının hizmetine sunulacaktır.


15 Ataşehir K.Bakkalköy Girişi Trafik Düzenlemesi ve Kavşak Yapımı Küçükbakkallköy TEM girişi yeniden düzenlenerek ; hastaneler bölgesinde yoğunlaşan trafik sorununa çözüm olacak kavşak düzenlemesi yapılacaktır.


16 Ferhatpaşa Spor Kompleksi Ferhatpaşa Mahallemize yapılacak spor kompleksi ile olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve tüm spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceği spor alanları bölge halkımızın ve özellikle ev hanımlarının hizmetine sunulacaktır.


17 Muhtarlık ve Ödeme Merkezi

Ataşehirdeki 17 mahallemize modern ve kullanışlı Muhtarlık Binaları ile mahalle halkına hizmet verecek Fatura Ödeme Merkezleri yapılacaktır.


18 Ataşehir İçerenköy Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi İçerenköy Mahallesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Devlet Hastanesinin yanında bulunan alana yapılacak proje ile olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve tüm spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceği spor kompleksi Ataşehirli’nin hizmetine sunulacaktır.


19 Yeraltı Otoparkı

İçerenköy, Fetih, Küçükbakkalköy, Barbaros mahallesi ve Batı Ataşehir bölgesine üst kullanımında yeşil alan ve parklar olan yeraltı katlı otoparkları yapılacaktır.


20 Çocuk Kreşi ve Çocuk Akademisi Ataşehir’deki 17 mahallemize yapılacak Kreş-Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Akademisinden oluşacak Çocuk Kampüsleri; mahalle halkının çocuklarını güvenle bırakabileceği, çocuklarımızın ise hem eğlendiği hem de eğitimlerinin verildiği birer merkez olacaktır.


21 Dere Islah Çalışması Yenisahra, Barbaros, Örnek ve Mustafa Kemal Mahallelerimizden geçen Kurbağalı Dere ıslah ve rehabilite edilecektir. Düzenlenen alanlara parklar, süs havuzları, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları ve dinlenme alanları yapılarak bölge cazibe merkezi haline getirilecektir. Bölge içinde bulunan Yenisahra Stadı yenilenerek, bu alana uluslararası standartlarda çim saha ve idari binalar yapılacaktır..


22

Küçükbakkalköy

Işıklar Alt Geçit ve Kavşak Düzenlemesi

Küçükbakkalköy ve İçerenköy mahallelerindeki yaya yoğunluğu dikkate alınarak ; Araç trafiği yeraltına alınacaktır.


23 Esatpaşa Spor Kompleksi

Esatpaşa Mahallesindeki futbol sahasının bulunduğu alana yapılacak Esatpaşa Spor Tesisleri ile; çim saha ve idari bina spor kulüplerinin ve bölge gençlerinin hizmetine sunulacaktır.


24 Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Küçükbakkalköy Mahallesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü karşısındaki alana yapılacak Ataşehir Halk Eğitim Merkezi ile Ataşehirlilere, meslek edindirme, tiyatro müzik, halkoyunları, drama, kişisel gelişim ve benzeri sanatsal ve kültürel eğitimler ücretsiz olarak verilecektir.


25 Ataşehir Kadın Konuk Evi ATAŞEHİR EVİNİZ, BURADA GÜVENDESİNİZ! Mülkiyeti Belediyeye ait olacak, mağdur kadınlarımızın ve çocuklarının güvende olacağı, tüm bakım ve ihtiyaçlarının karşılanacağı, adresi sadece resmi görevliler tarafından bilinen modern Kadın Konuk Evi açılacaktır.


26 Şehit Cehar Dudayev Caddesi Düzenlemesi

Şehit Cehar Dudayev Caddesi düzenlemesi ile mevcut trafik yoğunluğu giderilerek, yenilenmiş kaldırımlar , otoparklar ve sinyalizasyon ile prestijli cadde oluşturulacaktır.


27 Taziye Evleri Ataşehirdeki 17 mahallemizde hizmet etmek üzere taziye evi yapılacaktır. İlçe ve il dışı için gerekli ulaşım imkanı ve taziye evindeki ikramlar belediye tarafından ücretsiz karşılanacaktır.


28 Ataşehir Aşevi Ferhathapaşa ve Esatpaşa Mahallelerimize yapılacak 2 adet Aşevi Binası ile Ataşehir sınırları içerisinde yaşayan, bakacak kimsesi bulunmayan ya da evinde yemek pişirecek durumda olmayan vatandaşlarımızın kapılarına kadar sıcak yemek hizmeti verilecektir.


29 Ataşehir

Yaşlı Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi

Esatpaşa Mahallemize yapılacak Yaşlı Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi, Ataşehir’de Bakıma muhtaç yaşlılarımıza ev rahatlığında bakım hizmeti verecektir.


30 Doğu-Batı Ataşehir Bölge Parkı

Doğu Ataşehir merkezden başlayarak, Batı Ataşehir istikametine doğru 3 km’lik aksta; konser alanı, amfitiyatro, yürüyüş parkuru, bisiklet yolu, yeşil alan, park ve spor tesislerinden oluşan yaşam alanı yapılacaktır.


31

Fetih, Esatpaşa, Örnek Mahallesi Tem Bağlantı Yolu

Fetih , Esatpaşa, Örnek Mahallesi TEM yanyol katılımı ile mahallelerimizin TEM yoluna bağlantısı sağlanacaktır.


32 Bilgi Evi ve Etüd Merkezi Ataşehir’deki 17 mahallemize yapılacak Bilgi Evi ve Etüd Merkezleri; zengin kaynaklardan oluşan kütüphanelerin mevcut olduğu, özellikle kadınlar ve çocuklarımızın sosyal, sanatsal ve kültürel gelişimlerini destekleyici derslerin ve çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği, hoşça vakit geçirilecek şekilde tasarlanmıştır.


33 Ataşehir Hayvan Barınağı ve Hastanesi ATAŞEHİRDE YALNIZ DEĞİLİZ… Ataşehir’de yapılacak Hayvan Barınağı ile ilçe sınırları içindeki sahipsiz veya bakıma muhtaç hayvanların sıcak bir yuvası olacak. Hayvan Hastanesinde çalışacak veteriner hekim, veteriner teknikerleri ve bakım elemanları da hasta hayvanların tedavi ve bakımını Belediye desteği ile yapacaktır.


34 Doğu Ataşehir İlk ve Orta Okulu

Eğitime tam destek projesi ile Doğu Ataşehir bölgesinin ihyitacı olan 24 derslikli İlk Okul ve Orta Okul yapılacaktır.


35 Ataşehir

Engelli Dinlenme Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Ataşehir Barbaros mahallesine yapılacak bu proje ile Ataşehirde bulunan engellilerimiz ve aileleri için; Engellilerin kapasitelerini geliştirmek, yaşam koşullarını iyileştirmek, bağımsızlaşmalarına destek olmak, toplumsal gelişmelerden pay almalarına yardımcı olarak üretime katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla ev rahatlığında engelli dinlenme evi ve rehabilitasyon merkezi yapılacaktır


36 Fetih Mahallesi Sağlık Meslek Lisesi

Eğitime tam destek projesi ile Fetih Mahallemize Sağlık Meslek Lisesi yapılacaktır.


37 Ferhatpaşa Mahallesi İlk ve Orta Okulu

Eğitime tam destek projesi ile Ferhatpaşa Mahallemize ihyitacı olan 24 derslikli İlk Okul ve Orta Okul yapılacaktır.


38 Ataşehir Tıp Merkezi Örnek Mahallesine yapılacak Ataşehir Tıp Merkezi, tüm branşların yer aldığı, en son teknolojik cihazlarla donatılmış ve konusunda uzman doktorlarla bölge halkına modern sağlık hizmeti verecektir


39 Aşık Veysel Mahallesi İlk ve Orta Okulu

Eğitime tam destek projesi ile Aşık Veysel Mahallemize ihyitacı olan 24 derslikli İlk Okul ve Orta Okul yapılacaktır.


40 Ataşehir Kent Meydanı Gümrüğü Kaldırıyoruz ! Ataşehir’de bulunan gümrük alanı içerisinde otopark, gölet, tema park, yürüyüş ve koşu parkuru, amfi tiyatro, çocuk parkı, yeşil alanlar, kent ormanı ve sosyal donatı alanları ile ilçemizin en çok ihtiyacı olan kent meydanına kavuşacaktır.


41 Hafif

Raylı Sistem İçerenköy-K.Bakkalköy-İnönü-Kayışdağı

İçerenköy-Carrefour metro istasyonu ile başlayarak; Küçükbakkalköy, İçerenköy, İnönü ve Kayışdağı mahallelerimiz arasında ulaşım hizmeti sağlayacak modern hafif raylı ulaşım sistemi yapılacaktır.


42 Ataşehir Teras Kayışdağı, İnönü, Mimar Sinan, Yeni Çamlıca ve Ferhatpaşa Mahallelerimizin kesişme noktasında, Kayışdağı’nın eteğinden uzanacak bir Teras ile Ataşehirlilere muhteşem bir seyir keyfi sunacak bu projede Belediyeye ait sosyal tesisler, çocuk parkları, gölet, spor alanları, yürüyüş parkurları, bisiklet yolu, botanik parkı ve otopark bulunmaktadır


42 Ataşehir Teras

- Teras - Yürüyüş Parkurları - Çocuk Oyun Grupları - Spor Alanları - Bisiklet Yolu - Otopark - Botanik Park - Gölet - Belediyeye Ait Sosyal Tesisler


43 Ataşehir Kayışdağı Sahil Bağlantı Yolu Şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu gidermek için; mevcut yollara alternatif olarak TEM ve sahil yolu arası direk bağlantı yolu yapılacaktır. Ataşehirli 20 dakikada sahil yoluna ulaşabilecektir.


44 İmar İskan Blokları Yenileme Projesi

İmar İskan bloklarında ömrünü tamamlamış ve depreme dayanıksız binalar için yapılacak imar planı ile halkımız kendisi ya da istediği müteahhit ile anlaşarak yerinde dönüşümü sağlayacaktır.


45 Ataşehir Kongre Merkezi

Doğu Ataşehir Bölgesi Mozaik çarşı karşısında, içerisinde kongre ve sergi faaliyetleri için tasarlanmış modern mekanlar bulunan Kongre Merkezi yapılacaktır.


46

47

Yaşam Sevinci Merkezi

Atakart Projesi

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız için gıda, temizlik, giyim ve ev eşyası ürünlerini ücretsiz temin edebilecekleri sosyal marketler oluşturulacaktır. Yeni evlenen çiftlerimize düğün ve ev eşyası desteği yapılacaktır

“ATAKART” İlçe genelinde kullanılacak olup , “ATAKART” sahibi her vatandaşımız ilçemizdeki tüm ayrıcalıklardan yaralanacaktır.


48

49

İbadethanelere Sürekli Personel Tahsisi

Her Alanda Engelsiz Ataşehir

Cami, Cemevi ve diğer ibadethanelerin temizlik ve bakımı için sürekli bir personel tahsisi ile gerekli malzemelerin temini belediye tarafından yapılacaktır.

“Engelsiz İlçe Eylem Planı” çerçevesinde, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırıcı her türlü yardım ve destek sağlanacaktır. Görme Engelli vatandaşlarımız için kütüphane kurulacaktır. İşitme Engelli vatandaşlarımız için tercüman hizmeti verilecektir.


50

51 Psikolojik Destek Ünitesi 7/24

Yaşlı Bakım Evde Bakım

65 yaş üstü yoksul ve muhtaç vatandaşlarımıza evde bakım hizmeti verilecektir.

Psikolojik desteğe ihtiyacı olan çocuk ve gençlere, Belediye bünyesinde, 7/24 hizmet verecek çözüm merkezleri ve gezici ekipler oluşturulacaktır. Gezici ekipler tarafından evde randevulu ve dönüşümlü olarak psiko-sosyal destek, refakat hizmeti sağlanacaktır.


52

53

”İSGEM Projesi” İstihdam Geliştirme Merkezi

Ev Hanımlarına Mikro Kredi Ataşehirlilere yönelik istihdam merkezleri oluşturularak, başta İstanbul Finans Merkezi olmak üzere personel ihtiyacı belediyemiz öncülüğünde karşılanacaktır. İş arayanlarla işverenleri biraraya getirerek istihdamı arttırmaya yönelik danışmanlık hizmeti verilerek, iş garantili ücretsiz meslek edindirme kursları düzenlenecektir.

Ev hanımlarımıza talep ve şartlarına göre mikro krediler verilerek, kadınlarımızın aile ekonomisine destek vermeleri sağlanacaktır.


54

55

Amatör Kulüpleri ve Milli Sporcuları Destekleme Projesi

Sitelere Ücretsiz Peyzaj Bakım Hizmeti

Ataşehir’deki tüm amatör spor kulüplerine gerekli malzeme ve araç desteği sağlanacaktır. Ataşehir’de bulunan milli sporcular desteklenecektir.

İlçemizde bulunan sitelere ücretsiz peyzaj bakım hizmeti verilerek kat maliklerinin ödediği aidat bedellerinin daha ekonomik hale getirilmesi sağlanacaktır.


56

57 Güçlü Diyalog Birlikte Yönetim

Sağlıklı Çocuk Sağlıklı Toplum

Ataşehir Belediyesi bünyesindeki tıp merkezleri ve semt polikliniklerinde, çocuklarımız için ücretsiz sağlık hizmetleri verilecektir.

Kent Konseyi, Halk Meclisi, Muhtarlar ve Site Yöneticileri ile yapılacak düzenli toplantılarla tüm vatandaşlarımızın düşünceleri alınarak yönetime etkin katılımı sağlanacaktır.


58

59

Marka Festivaller

Şeffaf Belediyecilik

İstanbul Finans Merkezinin Ataşehir’e kazandıracağı değerler ile uluslararası tanınırlığı olan markalaşmış festivaller ve yarışmalar düzenlenecektir.

Belediye Meclis toplantıları ve ihaleler, Belediyeye ait resmi web sitesinden ve mobil uygulamalardan canlı olarak izlenebilecektir.


60

61

Öğrencilerimize Ücretsiz Rehberlik Hizmeti

Ampute (Engelli) Spor Takimi

Ataşehir’de bulunan okullardaki öğrencilerimize, sınavlara yönelik ücretsiz rehberlik hizmeti verilecektir.

Engelli vatandaşlarımız için spor aktiviteleri düzenlenecek ve ampute spor kulübü kurulacaktır.


62

63 Uyuşturucu Madde İle Mücadele

Okullara Kapalı Spor Salonları

Fiziki imkânı müsait olan tüm okullarımıza kapalı spor salonu yapılacaktır.

Madde bağımlılığı ve uyuşturucu kullanımını önlemeye yönelik programlar yapılacaktır.


64

65

Yenilenebilir Enerji Kullanımı ve Yeşil Binalar

Baz İstasyonlarının Düzenlenmesi ve Kaldırılması Vatandaşlarımıza maksimum konfor ve çevre duyarlılığının sağlaması adına innovatif çözümler getirilecektir. Aydınlatma, doğal havalandırma katı atık yönetimi, geri dönüşebilir malzeme, ekonomik su kullanımı, yağmur suyu toplanılması, gri su sistemi ve daha birçok özelliğe sahip yeşil binalar oluşturacağız.

Bugüne kadar, Belediye tarafından, toplum sağlığını olumsuz etkileyecek şekilde, yeşil alan ve parkların içine ya da yakınlarına kurulmasına müsaade edilen baz istasyonları kaldırılacaktır.


66

67

Parklarda Sürekli Huzur

STK’lara Merkez

Ailelerimizin daha rahat etmesi, kadınlarımızın ve çocuklarımızın gönüllerince parkları kullanabilmesi için parklarımıza güvenlik kamerası kurulacaktır.

İlçemizde bulunan Hemşeri Dernekleri ve STK’lar için, aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri merkezler oluşturulacaktır.


68

69

Modern Pazar Yerleri

Modern Kurban Kesim Alanları ve Tesisleri

Vatandaşlarımızın daha Konforlu ve güvenli alışveriş yapabilmesi için mevcut pazaryerleri rehabilite edilecektir.

İçinde bekleme alanı, otopark, sağlık çadırı, temizlik ve güvenlik personeli bulanan hijyenik kurban kesim alanları oluşturulacaktır.


70

71

Ataşehir Sıcacık Yuvam Projesi

Kadınlara Özel Ücretsiz Spor Eğitimi Yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar ve annelerinin barınma, eğitim ve sosyal ihtiyaçları karşılanacaktır. Çocuklarımız; sosyal ve kültürel açıdan desteklenerek mesleki hobi ve okul eğitimi fırsatları sunulacaktır.

Ataşehir’e yapılacak tüm spor komplekslerinde kadınlara özel ücretsiz spor eğitimi verilecektir.


72

73

Apartmanınız Depreme Hazır mı?

Okullarımıza Tam Destek

Talep eden bina sahiplerine, Belediye öncülüğünde risk değerlendirme raporu hazırlanacaktır.

Eğitim altyapısına destek olunacak; tüm okullardaki alt yapı ve aynı zamanda bina donanımları iyileştirilecektir. Ataşehir’de bulunan okullarımızın temizlik malzeme ihtiyaçları belediyemizce karşılanacaktır.


74

75

Rahat Ulaşım Hamlesi

Yaz Okulu ve Gençlik Kampı

Yaya trafiğini rahatlatacak alt ve üst geçitler yapılacaktır. Şehir içi ulaşımı rahatlatacak yeni İETT hatları ilçemize kazandırılacaktır.

Gençlerimizi sanata ve spora yönlendirecek; eğitici öğretici faaliyetler, organizasyonlar ve kamplar düzenlenecektir.


76

77

Çocuk Sağlığı Projesi

Ataşehir Kan Bankası

Ataşehirde bulunan tüm okullarımızdaki öğrencilerimiz için ücretsiz diş ve göz taramasi yapılacaktır.

En zor zamanında yanınızdayız! Kızılay ile ortak yapılacak proje ile; ilçemizde kan bankası kurulacaktır.


78

79

Kadın Sağlığı Erken Tanı Projesi

Onlar Bizim İçin Değerli

Belediyemize ait Tıp Merkezi ve Semt Polikliniklerinde, kadın sağlığına yönelik, erken tanı için gerekli tetkikler ücretsiz olarak yapılacaktır.

Sokak hayvanları için mama ve su kaynakları oluşturulacaktır. Evcil Hayvanlar için misafirhane yapılacaktır.


80

81

Demans ve Alzheimer Hastaları Sürekli Takip Projesi

Belediye Kalite Yönetimi Belediyemize ait Tıp Merkezi ve Semt Polikliniklerinde, demans ve alzheimer hastaları için projeler geliştirilecektir. Oluşturacağımız sağlık ekipleri ile sürekli kontrol altında tutup yaşam kalitesini arttıracağız.

Belediyede bulunan tüm müdürlük ve birimler birbirine entegre edilerek toplam kalite yönetimine geçilecektir.


Ataşehir İçin 81 Proje  
Ataşehir İçin 81 Proje  

Ataşehir Hazır, Biz Hazırız.

Advertisement