Page 87

AMAÇ: Görevleri, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, evrensel değerleri benimsemiş ve bu doğrultuda kişisel değerlerini geliştirmiş, insan ve hasta haklarına saygılı, bilimsel düşünce sistemine sahip, yeniliğe açık, uygulama, araştırma ve eğitim beceriler gelişmiş, sorumluluk sahibi, ekip çalışmasını benimsemiş, toplum sorunlarına duyarlı ve özdeğerlere saygılı hemşire, sosyal çalışmacı yetiştirmek ve bölgenin ihtiyaçlarına yönelik bilimsel faaliyetlerde bulunmaktır. TARİHÇE: Yüksekokulumuz 1996 yılındaki Sağlık Şurasında alınan karardan sonra; 10 Ekim 1996 tarih ve 96/8655 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Sağlık Meslek Liselerinin Sağlık Yüksekokullarına dönüştürülmesi sonucunda Düzce Sağlık Meslek Lisesi de Düzce Sağlık Yüksekokulu adıyla Düzce Üniversitesine bağlanmıştır. LABORATUVAR: Yüksekokulumuzda hemşirelik beceri laboratuvarı, öğrenci çalışma/multimedya odası bulunmaktadır.

Kaliteli Yaşamaktır.

Hemşirelik Uygulama Laboratuvarında Bulunan Cihazlar 2 Adet İnsan Maketi İlk Yardım Maketi (1 Adet Erişkin,1 Adet Çocuk, 1 Adet Bebek) 1 Adet Doğum Tankı 1 Adet Kemik Pelvis 4 Adet Yatak Tansiyon Aletleri Sarf Malzeme PROJELER/ ETKİNLİKLER: Geçmişten günümüze 300’ü aşkın mezun veren Düzce Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu eğitim-öğretim, araştırma faaliyetleri kadar bu faaliyetlerin topluma dönüşümünü sağlayacak birçok projeyi İl Yönetimi, Sağlık Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içinde gerçekleştirmektedir. Sağlık Yüksekokulu’nun bugüne kadar eğitici, danışan ve proje yürütücüsü olarak yer aldığı birçok proje bulunmaktadır. Hemşirelik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerimiz klinik ve saha uygulamalarında birey ve ailelere sağlık ile ilgili konularda eğitim vermekte ve danışmanlık yapmaktadırlar.

MEZUNUMUZDAN SAĞLIK YÜKSEKOKULU Düzce üniversitesinde okumak farklı kültürleri tanımak demek, küçük bir şehirde okumanın rahatlığı için okumak demek, hocalarına bir aile gibi gönül rahatlığı ile koşabilmek, konuşabilmek demek bence. Sevilay SEVİM Hemşirelik 4. Sınıf Öğrencisi

87

KATALOG_TANITIM  

KATALOG UNIVERSITE

KATALOG_TANITIM  

KATALOG UNIVERSITE

Advertisement