Page 122

MAKİNE VE METAL TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ PROGRAMLARI Metalurji Programı: Amaç: Metalurji Teknolojisi alanı altında yer alan meslekte, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek. Çalışma Alanı: Metal sektöründe mal/ hizmet üreten firmalar ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarda istihdam edilirler. Makine Resim Programı:

ve

Konstrüksiyon

Amaç: İki ve üç boyutlu makine ve mekanizma çizimlerini yapma yeterlikleri ile makine ve sistem tasarım aşamasını gerçekleştirmek üzere eleman yetiştirmek. Çalışma Alanı: Makine İmalat ve sektöründe mal/hizmet üreten firmalar ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarda istihdam edilirler.

122

Üretimde Kalite Kontrol Programı: Amaç: Üretim sektörlerinin kalite kontrol birimlerinde piyasa ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte, ürünlerin elde edilmesi ve geliştirilmesi için gerekli kontrolleri ve düzenlemeleri yapan kalifiye elemanları yetiştirmek. Çalışma Alanı: Üretim sektöründe mal/ hizmet üreten firmalar ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarda istihdam edilirler. Kaynak Teknolojileri Programı: Amaç: İmalat sektöründe kaynaklı birleştirmeler ile ilgili bilgi, beceri, kavrama, uygulama, analiz, sentez, yaratıcılık ve değerlendirmeye ilişkin mesleki yeterlikleri kazanmış kalifiye eleman yetiştirmek. Çalışma Alanı: Kaynaklı imalat sektöründe mal/hizmet üreten firmalar ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarda istihdam edilirler.

Değer Üretmek;

KATALOG_TANITIM  

KATALOG UNIVERSITE

KATALOG_TANITIM  

KATALOG UNIVERSITE

Advertisement