Page 1

Čistě jen módní

V říši snů Kousky ve kterých‘ si budete připadat jako v pohádce

Podzim z mola Nová módní Vlna Streetwear ovládl ulice

Přímo k nám si kráčí pomalu, ale jistě podzimní várka trendů


Trendy Zpátky do školních lavic V říši divů Jako superhrdina Stručně a Jasně Pop-art na scéně

Provokativní

PUNK

Ve víru street

Z přehlídkových mol Podzimní várka trendů Ráda bych vám představila třetí vydání „magazínu“ Focus. Opravdu je to takový Hocus Focus. Časopis pro mě, pro ty, kteří si rádi prohlíží barevné obrázky i pro ty, kteří mají módu jako svůj, ve směs, celoživotní job. Jako každou holku baví móda, tak i mě. Ráda bych v ní pronikla i tam, kam smí jen vyvolení. Teď se vám naskytne pohled na konečný výtvor, kdy můžete zhodnotit můj postřeh z oblasti toho, co se nosí a co se bude nosit. Udělejte si obrázek o tom, jak „moc“ a do jaké míry bych mohla ze sebe dělat „znalkyni“ módního světa. Přeji příjemné počteníčko i pokoukáničko i z těchto pár stránek. A kdyby jste chtěli být hodně kritičtí k tomuto vydání, mějte na paměti, že každá snaha se přeci cení.


Wonderland Heroes Pop-art

Streetwear


„krásné“ vzpomínky na školní léta

… Jste …

Numbers … čísla a velká písmenka, která symbolizují počáteční iniciály týmů nebo středních škol tentokráte cíleně nereprezentují, ale udávají nový módní trend.

Topshop, 1.125, - Kč

r

Dáváte-li přednost pletenině před teplákovinou i zde je řešení. Můžete si pořídit svetr na výběr je z celé škály střihů, délek i barev.

Typ: Pokud si budete chtít pořídit nějaký kousek s dvojcifernou číslicí zkuste být originální a sáhněte po kousku s takovým číslem, který má pro vás vyšší význam.


1.455 CZK shopjeen.com

Pořiďte si jeden z těchto skvostů. Třeba vás zanesou do říše snů a zázraků S čím je kombinovat? Fantasii se meze nekladou. Takovým kouskům můžete přidat na rebelii v kombinaci s biker koženou bundou.


V kůži

uperhrdiny I bez super schopností se z vás můžou stát super hrdinky, tyhle kousky vám to umožní! 2 7 4 1

3

6

13

5

11

8 12

10

9

Filmová inspirace Wolverin, Ironman 3 Muž z oceli Thor: temný svět Promítáno v kinech během léta, tak už jste se byli podívat na svého oblíbeného superhrdinu?


Pop art se začal svým uměním projevovat v polovině 50 let a dominoval zejména v 60 letech. Tento umělecký směr byl ovlivněn populární hudbou a komerčním uměním. Pro inspiraci čerpal z reklam, komiksů, kulturou velkoměsta, z fotografií a z ostatních vizuálních projevů. Typickými rysy Pop artu (obzvláště toho amerického) je používání velkých formátů, zářivých nebo naopak mdlých barev. Z amerického pop artu je především známý výtvarník Andy Warhol. Své díla vytvářel technikou sítotisku zobrazující opakující se řady výrobků nebo osobností, např. láhev Coca-Cola, Marilyn Monroe,... 185 CZK moddeals.com

theawesomer.com

3.295 CZK heels.com

2.230 CZK etsy.com

455 CZK karmaclothing.co.uk

2.130 CZK etsy.com


SJ

tručně

asně

&

Jsou dny, kdybychom nejraději okolí vpálili přesně to, co si myslíme a přesně tak jak to cítíme. Jenže v určitých chvílích musíme zachovat chladnou hlavu a někdy naopak toho máme na srdci tolik, že ani nevíme kde začít. Když už pohár trpělivosti přetéká a z vás už to musí ven → Mlčeti zlato mluviti … TRIKO ;)

Pořiďte si takový kousek s životním moudrem, který dá světu najevo, co je pro vás důležité a co si vlastně myslíte.

14.095 CZK brownsfashion.com 440 CZK forever21.com

700 CZK nordstrom.com


1.060 CZK asos.com

Na ulicích po celém světe. V New Yorku, v Tokiu, v Sydney, v Miláně, kdekoliv na světe. Street je životní styl, je to v hudbě, v tanci, v oblečení, je to o lidech, jejichž život se odehrával na ulici . Ulice je nekonečně dlouhé molo. Zde se setkávají modelky a modelové všeho druhu, kteří nereprezentují světoznámé luxusní značky, ale sebe a svůj vlastní styl!

3.790 CZK brownsfashion.com

Street je ulice a ulicím vládnou rytmy hudby a tance i chůze lidí se smyslem pro vlastní sty Jako v hudbě a tanci jde o vyjádření sebe sama, tak přesně tohle „pravidlo“ platí módě a vy ho jistě znáte, tak ho mějte pořád na paměti. Přesně takový je Street style


Pokud si street spojujete s černochy oblíkajících se do volných triček a kalhot s rozkrokem až u kolenou (pro který má moje babička speciální název „pemprsky pro puberťáky“), nejste od pravdy daleko. Ale když si tento styl vezme do parády Rihanna spolu se streetovou značkou River Island, pochybuji, že nebudete v blízké době vlastnit alespoň jeden streetový kousek. Kdo by odolal pohodlným materiálům, rafinovaným a sexy střihům a navíc v kombinaci s elegantními či vintage kousky povýšíte každý outfit na jinou úroveň. Make your own style!!


Streetwearový outfit může být kombinací elegantních, extravagantních i sportovních kousků, avšak aby byl skutečně streetový měli by jste nasadit snapback a obout sneakers. Léto ještě nekončí, tak nechte neony naposledy zazářit.


N

a mixu trendů není nic špatné, leč mnohé fashion

magazíny radí vyvarovat se kombinacím více trendů dohromady. Podle mého názoru by si každý měl přizpůsobit módu sobě samému nosit si a kombinovat co se mu zlíbí, každý má vlastní míru soudnosti a určitě ví, co si může pro svoji postavu dovolit a co naopak ne.

Ležérně sportovně laděné a přesto chic. Podpatky nahraďte sneakers na klínu. K elegantnímu blazeru a kalhotům s potiskem přidejte černé tílko s ostny do tvaru kříže. Na vrh nasaďte snapback taktéž s ostny. Barevný a zářivý outfit ladění do korálové barvy , došperkujte zlatými doplňky jednoduchých tvarů.


Drzost, vášeň, odhodlání

Trocha historie

Životní styl punkera se

odvíjí od podstaty punkerského hnutí, které vzniklo v druhé polovině sedmdesátých let v Anglii. Punk zaujímá odpůrčí postoj vůči nacismu, komunismu, rasové diskriminaci, politice, válčení, globalizace, konvencím či komerci. Punk vychází ze dvou subkultur skinhead (ztotožňování se s dělnickou třídou, "těžké boty") a z glam (okouzlující, šokující a provokativní zjev) Typické znaky punkového výzoru: Kožená křivák, roztrhané jeansy, placky s nápisy, špendlíky, těžké šněrovací boty, účes do podoby číra či kohouta. Tmavé odstíny barev občas v kombinaci s křiklavým kontrastem.


Jak si podzim představují návrhářští mágové ? HUGO BOSS Kreativní ředitelka módního domu Chloé, Clare Waight Keller zvolila pro tuto kolekci téma školních uniform, ze kterých na vás dýchá disciplína, striktnost až chlapeckost. Chtěla aby z dívek vyzařovala sofistikovanost a nenucená elegance. V kolekci se prolínají tlumené odstíny se sytým barvami bez vzorů. Mezi nejčastější materiály patřila vlna, tvída dívčí tkaniny, pro oživení byly kousky doplněny kůží či velkou kapucou

Nadčasovost, sofistikovanost, elegance, luxus toto jsou atributy značky Hugo boss. Kolekce podzim/zima 2013-2014 se nesla v duchu moderního minimalismu obohaceného o luxusní materiály jako byla kůže, hedvábí, doplněné flitrovými akcenty. Po mole se procházely modely ztělesňující ženskou dravost, neodolatelnost, sex –appeal. Přehlídce kralovaly především smokingové komplety. Elegance byla zastoupena rafinovanými kostýmky z upnutých sukních či pouzdrovými šaty. Další jednoduché modely byly ozvláštněny hlubokým výstřihem (šaty) či transparentností (halenky). Paleta barev byla vskutku podzimní černá, vínová, smaragdová, kanárkově žlutá, královsky modrá.

CHLOÉ


Tento návrhář sáhl pro inspiraci k vídeňské secesní architektuře, řemeslu a umění. Spolu s moderní linií a podzimní škálou barev vznikla tato kolekce. Modely jsou ručně a detailně prošívány nášivkami s architektonickými motivy a dozdobeny korálky, ale také polodrahokamy, jako jsou ametyst nebo tygří oko. Ženské křivky jsou zvýrazněné útlým páskem. Střihy ve tvarů přesýpacích hodin, rozšířené sukně, zvonové tříčtvrteční rukávy či modely doplněné o prvky jako jsou brokátové tisky na hedvábném podkladu, hřejivé límce z lišky a kožené nášivky.

Andrew GN

GIVENCHY

V kolekci dominují ohnivé tóny červené oranžové a žluté. Extravagantní střihy sukní, uplé zužující se ke kolenům a poté větrem rozevláté do volánů, či bund ozvláštněné o kožešinový peplum. Materiály jsou potištěny scénickými obrazci z dílen Walta Disneyho třeba takovým Bambim, květinovýni vzory, malovanými obrázky, fotografiemi nebo zkomolenou americkou vlajkou.


LOUIS VUITTON

Modely připomínají směsici královské vznešenosti, duchovní čistoty i tradičnosti krojů. Nadýchané materiály vrstvené do několika vrstev, načechrané volány a asymetrické střihy. Vše působí tak čistě a zároveň křičí extravagancí. Celá kolekce se nesla v duchu katolictví a byla rozdělena do několika částí, kdy jednotlivé modely představovaly papeže, kardinály, jeptišky a anděly. Kráčící představenstvo bylo zahaleno do nákrčníků, klícek, jež zakrývaly jejich obličeje, perel , řetízků, kamínků a peří. Tématem přehlídky byl „Budoár“ a tak se zdá jako by modelky právě vyšli ze svých koupelen a chystaly se na půl spát a napůl jít vstříc nočním večírkům. Saténové kabátky připomínající pyžama jejichž lemy jsou zdobeny kožešinou zahalují modelky od hlavy k patě. Šatooveraly připomínající spíše lehká pyžámka s výrazným výstřihem odhalující dekolty působí svým materiálem velice intimním dojmem. Modely jsou ozdobené svazkem peří, drobnými kvítky, a krajkami. Doplňky k jednotlivým modelům se staly chlupaté kabelky i kabelky z krokodýlí kůže a místo lodiček kráčely modelky v pohodlných bačkůrkách. Zdá se jako by kolekce byla podmaněna stylem dam z 20 let.

ALEXANDER MCQUEEN


Fosuc 3. vydání  

Každou holku baví móda a každá má svůj vlastní styl. Tento "časopis" je takovým hocusem focusem, pár stránek o tom co se nosí a co se bude n...