Page 26

NETWORK MAGAZYN

ZOOM REPORTERA Chińczycy mówią, że nie ma chorób. Według nich są tylko ludzie, którym brakuje potrzebnej energii zawartej w otoczeniu, a dolegliwości fizyczne pojawiające się u człowieka to wołanie o pomoc. „Nowocześni” lekarze zupełnie inaczej podchodzą do zagadnienia choroby niż medycy chińscy. Ci pierwsi lokalizują szybko chory organ i przepisują lekarstwa. Najczęściej antybiotyki. Medycyna chińska traktuje człowieka jako swego rodzaju ogród, który należy ciągle pielęgnować. Dlatego Chińczycy wychodzą z założenia, że o swoje zdrowie należy dbać zanim pojawi się jakakolwiek choroba. Jak to robią Azjaci? Wykorzystują naturalne surowce roślinne, zwierzęce, minerały występujące w przyrodzie i przestrzegają specjalnej diety.

Oficjalne otwarcie przedstawicielstwa Tianshi w Polsce KATARZYNA WAGNER

T

rudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy możemy mówić o początkach medycyny chińskiej. Na podstawie odkrytych zapisków wiadomo, że istniała już w II wieku p.n.e. W Anyangu, dawnej stolicy królów dynastii Shang odkryto kości wróżebne, na których kapłani Shangów pozostawili informacje o ziołach, sposobach leczenia i diagnostyce. Na znaleziskach starożytni pozostawili m.in. informacje, że przywiązywali wagę do ziołolecznictwa, diety i ćwiczeń gimnastycznych. Chińczycy już w VII wieku n.e. umieli rozpoznawać cukrzycę, a w X wieku n.e. wprowadzili szczepionki do zwalczania chorób zakaźnych. Od tamtego czasu chińska medycyna naturalna wciąż charakteryzuje się intensywnym rozwojem. Kilkanaście lat temu, również Chińczycy zauważyli, że niedoścignionym sposobem promowania produktów i zdrowego trybu życia jest marketing sieciowy.

„Lecący Lew” 5 Listopada 2005 roku w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Przedstawicielstwa Korporacji Tianshi w Polsce.

W reportażu, za pozwoleniem firmy Tiens Sp. z o.o. wykorzystaliśmy materiały pochodzące ze strony: www.tienspolska.pl.

26

W przygotowanym programie znalazła się część oficjalna uroczystości oraz szkoleniowa. Firma działa na zasadach Multi Level Marketingu prawie na całym świecie. Teraz przyszła kolej na Polskę. Chińska Grupa Tianshi od momentu powstania utrzymuje niezmienny, stabilny roczny wskaźnik wzrostu sięgający 170%. Pomimo faktu, że korporacja kieruje swoją uwagę przede wszystkim na zaawansowaną biotechnologię, jest również aktywna w sferze nieruchomości, gospodarki finansowej, edukacji, wymiany kulturalnej oraz nowoczesnej logistyki. Jej siedziba mieści się w Centrum Hendersona w Pekinie, natomiast zakłady produkcyjne znajdują się w Strefie Rozwoju Nowych Technologii Wuqing w Tianjin. Suma aktywów tej firmy w Chinach jest szacowana na 2,1 miliarda RMB. Grupa Tianshi powstała w 1995 roku, a jej poprzedniczką była założona trzy lata wcześniej Tianshi Economic Development Co., Ltd. Firma zaczęła podbijać międzynarodowe rynki na początku roku 1998. Po siedmiu latach wytężonej pracy Tianshi zróżnicowała swoją linię produkcyjną, która rozpoczęła działalność od wytwarzania

Profile for Maciej Maciejewski

Network Magazyn nr 7/2006  

Network Magazyn nr 7/2006

Network Magazyn nr 7/2006  

Network Magazyn nr 7/2006

Advertisement