Page 1

ЗВІТ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ Алла Михайлівна Щербінська, Голова Наглядової Ради

Алушта, 2012


Компетенція Наглядової Ради •

Внесення пропозицій щодо діяльності Організації;

Висновки для загальних зборів засновників щодо благодійних програм Організації і цільового використання майна Організації;

Розгляд річних звітів Координаційної Ради Організації;

Висновки з інших питань, поданих органами управління Організації;

Вимагання аудиторської перевірки діяльності Організації.


Склад Наглядової Ради

Алла Щербінська, Голова Наглядової Ради Валід Арфуш Лілія Подкопаєва


2011-2012 • Наглядова Рада визнає роботу Мережі за звітний період задовільною, такою, що відповідає поставленим цілям та місії організації. • Наглядова Рада вважає проміжні результати аналізу виконання Стратегічного плану Мережі на 20112016 рр. задовільними.


Результати Звіту Офісу Генерального Інспектора ГФСТМ • • •

2010 р. – ОГІ ГФ провів аудит грантів ГФ в Україні. 2011 р. – ОГІ ГФ оприлюднив звіт щодо аудиту та надані ним рекомендації щодо впровадження гранту. 2011 - Мережа розробила та представила ОГІ досить вичерпний план роботи з впровадження рекомендацій ОГІ, що був визнаний ОГІ як задовільний. На даний момент Мережею вже реалізовано повністю 21 з наданих 28 рекомендацій ОГІ, 7 рекомендацій – реалізовано частково. 2012 - У своєму фінальному звіті про аудит грантів Глобального фонду в Україні ОГІ повідомив, що надані гранти дали позитивні результати, і відзначив ряд найкращих практик і досягнень. ОГІ не виявив жодної суми коштів, яку було б використано не за призначенням, або яка підлягала б поверненню. Серед 10 аудитів, які ОГІ оприлюднив у 2012 році, це – лише другий випадок. Іншою країною, що досягла такого результату, був Узбекистан (але із сумою гранту значно меншою, ніж в Україні). Серед країн, що мають повернути кошти або до яких є претензії щодо їхнього використання: Мозамбік, Бурунді, Малаві, Папуа Нова Гвінея, Лаоська НДР, Ефіопія, Кенія.


Результати Звіту Офісу Генерального Інспектора ГФСТМ • В результатах аудиту, що стосуються Мережі зазначається, що коли Мережа стала основним реципієнтом, організація швидко і успішно розвинула свою спроможність для управління новим фінансуванням і розширення своїх проектів. Процедури управління грантом були введені в дію. Серед інших досягнень було відзначено, що центральний склад Мережі для зберігання фармацевтичної продукції відповідає високим стандартам. • У листі, адресованому Голові КМК України, Генеральний інспектор Джон Парсон зазначив: «Я впевнений, що інші реципієнти грантів Глобального фонду і виконавці програм знайдуть чому повчитися в України – і в площині програмних досягнень, і в тому, що стосується заходів, вжитих… для вирішення проблем, які було детально викладено у звіті про результати аудиту».


П’ятисторонній круглий стіл за участю представника від Наглядової Ради Мережі • У вересні 2012 р. у м. Гданськ, Польща, відбувся круглий стіл за участю представників ВІЛ-сервісних служб - як державних, так і неурядових - Польщі, Франції, Германії та України. • Заступник директора з питань профілактичної діяльності, досліджень та ресурсного розвитку ДУ "Український центр СНІДу МОЗ України" А. М. Щербінська та Голова Координаційної Ради Мережі В. О. Жовтяк представили ситуацію з доступом до АРТ та досвід щодо формування прихильності до АРВ-лікування в Україні.

• Окрім зазначеного було обговорено питання криміналізації ВІЛ і ЧСЧ та ВІЛ у країнах-учасниках заходу. • Було визначено шляхи подальшої співпраці представників державного сектору Польщі та представників України.


Перспективи посилення роботи Наглядової Ради • Наглядова Рада поділяє рішення Координаційної Ради щодо слушності посилення ролі Наглядової Ради як виконавця функцій внутрішнього контролю та аудиту організації. • Наглядова Рада продовжує бути відкритим органом. Пропозиції або зауваження щодо роботи Мережі до розгляду Наглядової Ради можна надсилати за адресами: scherbinska@gmail.com o.aleksandrova@network.org.ua


Дякую за увагу!

Zvit naglyadovoyi rady_Sherbinskaya_NR_17.10.2012