Veiklinimas2

Page 1

JONAVOS „NERIES“ PAGRINDINĖ MOKYKLA

PROFESINIS VEIKLINIMAS 2017 - 2018 m. m.


5a klasė 2017 m. spalio mėnesį lankėsi priešgaisrinėje tarnyboje, susipažino su gaisrininkų darbu.

2018 m. vasario mėnesį projektinės dienos metu kartu su Meno mokyklos senovinių šokių grupe mokėsi renesanso šokių.


5b klasė 5b klasės vaikai ekskursijos į Kauną metu aplankė Kauno Tado Ivanausko zoomuziejų ir Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų. Susipažino su biologo, gamtininko, istoriko, farmacininko, fotografo profesijomis.

Klasės valandėlės metu, 5b mokinės, Karolinos Šimkutės, senelis supažindino su šachmatininko profesija ir šio žaidimo suptillybėmis, pamokė žaisti.


Vasario 15 d., projektinės dienos "Pažink, švęsk, kurk Lietuvai" metu, lankėmės Jonavos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje ir susipažinom su kunigo profesija.


,,Mano gyvenimo mokesčiai” Valstybinė mokesčių inspekcija, prisidėdama prie Lietuvos šimtmečio minėjimo, įgyvendina iniciatyvą, kurios metu mokesčių administratoriaus specialistai iki 2018 m. vasario 16 d. aplankys 100 mokyklų visoje Lietuvoje. Projekto tikslas - skatinti jaunuolių sąmoningumą bei auginti brandžią ir pozityvią visuomenę. Mūsų mokykla buvo viena iš 100, kurioje sausio 26 d. apsilankė VMI specialist Vygantė Gutauskienė mokėstinių prievolių dep., I sk. Jonavos posk. vyresnioji specialistė. Netradicinėje pamokoje dalyvavo 5c ir 6a klasių mokiniai. Į mokyklą atvykusi VMI specialistė pristatė mokesčių inspekcijos veiklą, papasakojo apie mokesčių istoriją ir svarbą valstybei. Mokiniai taip pat buvo supažindinti su šešėlinės ekonomikos reiškiniais, jų daroma žala, sužinojo kaip galima prisidėti kiekvienam mažinant šešėlinės ekonomikos apraiškas kasdieniame gyvenime.


6c klasė

6c kl. mokiniai ekskursijos ir edukacinių užsiėmimų metu, Tado Ivanausko muziejuje, susipažino su gamtininko profesija.

Ekskursijoje, Medicinos ir farmacijos muziejuje, susipažino su farmacininko profesija.


6a klasė Įdomus susitikimas 6a klasės mokiniai susitiko su buvusia mūsų mokyklos mokine Julija Činčyte. Julija papasakojo apie sociologijos ir antropologijos studijas, studentų mainų programas, keliones po užsienio šalis bei kelionių vadovo darbą. Šeštokams labai patiko įdomus ir emocingas Julijos pasakojimas, paįvairintas nuotaikingomis studijų, darbo bei kelionių nuotraukomis.

Senieji amatai 6a klasės mokiniai susipažino su senoviniu lietuvių amatu – vilnos vėlimu. Užsiėmimus vedė Rokiškio krašto muziejaus ir Jonavos krašto muziejaus etnologės. Šeštokai domėjosi vilnos vėlimo amato istorija, vėliniais bei vėlimo technika. Vėliau patys gamino vėlinius – „aprengtus“ muiliukus ir trispalves apyrankes.


„Į žvaigždes“ „Ad astra“ (Į žvaigždes) – taip vadinosi 6a klasės ekskursija į Molėtų etnokosmologijos muziejų ir observatoriją. Muziejuje mokiniai susipažino su astronominiais tyrinėjimais senovėje ir dabartiniais laikais, apžiūrėjo ekspoziciją, klausėsi gido pasakojimo apie muziejaus kūrimą, eksponatų paieškas, astronomijos istoriją. Observatorijoje šeštokai apžiūrėjo teleskopą, sužinojo apie dangaus kūnų stebėjimą bei astronomo profesiją.

Aviacijos muziejuje Nenumaldomas žmogaus noras skraidyti... Turi tą norą ir 6a klasės mokiniai. Na, nors virtualiai – skrydžio simuliatoriumi Kauno aviacijos istorijos muziejuje. Ne tik „paskraidė“, bet ir dalyvavo orientavimosi varžybose su užduotimis apie Lietuvos aviacijos istoriją ir dabartį, susipažino su muziejaus ekspozicija, daug sužinojo apie aviacinę techniką ir lakūno profesiją.


6b klasė Išvyka į LSMU anatomijos muziejų. Išvykos metu mokiniai susipažino su muziejaus įkūrimo istorija, eksponatų įvairove, žmogaus organų sistemos struktūra ir funkcijomis. Taip pat sužinojo apie muziejininko profesiją ir jos subtilybes.


Edukacinis projektas „Nariuotakojai mokykloje“ Sausio 30 d. mūsų mokykloje buvo vykdomas edukacinis projektas „Nariuotakojai mokykloje“. Edukacinių užsiėmimų metu 1-8 klasių mokiniai iš arčiau susipažino su nariuotakojų ekspozicija ir jos neįprastais gyvūnais. Jie pamatė gyvus vorus – paukštėdas, vienus iš didžiausių pasaulio tarakonus, šimtakojus ir daugelį kitų skirtingų gyvūnų rūšių. Vaikai sužinojo daug naudingos bei įdomios informacijos apie nariuotakojų kilmę, sugebėjimą prisitaikyti ir išgyventi aplinkoje, apie jų kūno sandarą ir klasifikaciją, vabzdžių vystymosi ciklus. Edukaciniai užsiėmimai mokiniams paliko daug gerų įspūdžių. (Projekto koordinatorė gamtos ir fizikos mokytoja metodininkė Violeta Knygauskienė)


Viktorina „Gamtos apsauga ir ekologija“. Karjeros savaitės metu buvo organizuojama mokinių profesinio informavimo viktorina „Gamtos apsauga ir ekologija“. Ji skiriama 5-10 klasių mokiniams, siekiant skatinti juos aktyviai domėtis gamtosauginėmis problemomis, aplinkos būkle ir susipažindinti su profesijų įvairove. Mokiniai sprendė testus, atliko praktines užduotis. Reikia pažymėti, kad visi moksleiviai parodė geras žinias ir išmonę. Už dalyvavimą viktorinoje visos komandos apdovanotos padėkos raštais. Geriausiai pasirodė 5c kl., 6a kl. ir 8c kl. mokiniai. .


10 kl. mergaitės dalyvavo Jonavos Politechnikos mokyklos organizuojamose profesinio veiklinimo veiklose. Susipažino su įvairiomis profesijomis. (Mokytoja D. Grinė)


8a klasės mokiniai susitiko su koncerno "Achemos grupė" įmonės „Gaschema" atstovais. Įmonės darbuotojai papasakojo apie chemiko profesiją, įmonės veiklą, vaizdžiai pristatė sausojo ledo panaudojimo galimybes buityje. (Mokytoja D. Eimontienė)