Page 1

АКЦИЈАТА ВАЖИ 17.05-10.06.2019

ТИМОТ ЗА ЧИСТ ДОМ НЕ СЕ МЕНУВА!

НАЈГОЛЕМ ИЗБОР И ГОЛЕМИ ПОПУСТИ НА МАЛИ АПАРАТИ ЗА ДОМАЌИНСТВО!

2 ГОДИНИ

2 ГОДИНИ

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

15%

20%

ПОПУСТ

Моќност: 750W

Капацитет на сад: 1,5L

XL Телескопска цевка

Ниво на бучава: 79dB

Должина на кабел: 6.2m

рата

цена во готово

СВТ

RO 3731 EA Правосмукалка со сад

ПОПУСТ

152 5949

48 x

22.73

OptimalTemp технологијата: без подесување на температурата

100% без изгореници: гарантирано за сите материjали за пеглање

Моќност: 2100W

Притисок на пареата: 7,5bar

Постојана пареа: 120gr/min

рата

цена во готово

%

вкупна цена на рати

8311 ден.

редовна цена

6999 ден.

440 17199

СВТ

GC 8962/40 Пегла на пареа со посебен резервоар

48 x

14.61

%

вкупна цена на рати

22137 ден.

редовна цена

21499 ден.


Мали апарати од голема помош во домот! Најголем избор и најдобри цени!

СИМНЕТЕ ЈА НОВАТА НЕПТУН МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА!

2 ГОДИНИ

2 ГОДИНИ

2 ГОДИНИ

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

20%

15%

ПОПУСТ

цена во готово редовна цена цена во готово

15%

ПОПУСТ

2159 3999 2699

цена во готово редовна цена цена во готово

ПОПУСТ

2974 3999 3499

цена во готово

FV 4950 E0

GV 7810 E0

Пегла на пареа

Пегла на пареа

Пегла на пареа со резервоар

Моќност: 2300W

Easy Speed Advanced

Постојана пареа: 35gr/min

Ударна пареа: 180gr/min

Резервоар за вода: 300ml

Вертикална пареа

Моќност: 2500W

Постојана пареа: 40gr/min

Ударна пареа: 160gr/min

Резервоар за вода: 270ml

Вертикална пареа

16.04

СВТ

GC 2672/40

Автоматско гасење

Моќност: 2400W

Постојана пареа: 120gr/min

2 ГОДИНИ

2 ГОДИНИ

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

Ударна пареа: 430gr/min

Резервоар за вода: 1600ml

322 12579 48 x

рата

%

вкупна цена на рати

16459 ден.

редовна цена

14799 ден.

Вертикална пареа

10%

Pro Express висок притисок

10%

ПОПУСТ

ПОПУСТ

Шоља за турско кафе

пакет цена во готово СВТ

BKK-2300 W

115 4499

48 x

рата

27.55

цена во готово %

вкупна цена на рати

6529 ден.

редовна цена

5198 ден.

One Touch Control

Cook Sense bouble detection system

Заштита од претекување

Моќност: 1340 1600W

Звучен сигнал за завршување на процесот

Притисок на пумпа 15 bar

2 ГОДИНИ

1 ГОДИНА

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

0,8 l. резервоар за вода

LED on/off индикатор

редовна цена

4899 ден.

Автоматско исклучување за 5мин

15%

ПОПУСТ

цена во готово СВТ

XP 320830

Calc Clean

22.34

цена во готово редовна цена цена во готово %

вкупна цена на рати

8520 ден.

редовна цена

7199 ден.

Апарат за еспресо Капацитет на резервоар: 1.5L

157 6119

ПОПУСТ

48 x

рата

HSM-705 S Шејкер

Child Lock

Автоматско исклучување

Моќност: 65-100W

Капацитет на садот за миксирање: 500ml

Идеален за подготвување на инстант кафе

%

6406 ден.

15%

Моќност на пумпата 15Bar

28.03

вкупна цена на рати

Кафемат

Кафемат за турско кафе Моќност: 670W

СВТ

KP 123 B31

113 4399

48 x

рата

1104 3999 1299


Купувајте онлајн брзо и едноставно преку нашиот веб сајт www.neptun.mk 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

1 20%

2

ПОПУСТ

3 цена во готово СВТ

TBV 8104BX НУТРИ БЛЕНДЕР Моќност: 1000W

Капацитет на сад: 1.7L /800ml

Нелизгачка подлога

Ножеви од нерѓосувачки челик

307 11999 48 x

рата

16.31

%

вкупна цена на рати

15746 ден.

редовна цена

14999 ден.

4

Можност за миење во машина за садови

Технологија за блендирање со вакум Ако уживате да правите смути и сокови, не грижете се од губење на хранливите материи од овошјето и зеленчукот, текхнологијата со вакум за блендирање на го остранува воздухот пред блендирање и ги спасува сите битни витамини и минерали.

Максимално зачувување на хранливите материјали Ви помагаме да уживате во вашите оброци и да останат што посвежи подолго време. Технологијата за блендирање со вакум го остранува воздухот и остава до 40% повеќе витамин Ц во овошјата и зеленчукот во споредба со другите блендери.

Свежа боја и супер вкус Со помош на вакумирањето на воздухот при блендирање, вие ќе може да уживате во свежите бои и убавиот вкус на вашето смути иако не го конзумирате веднаш!

Четири програми За кршење лед, подготвување сос, правење смути или за чистиње на садот, блендерот со вакум доаѓа со четири програми кои се прилагодуваат на вашите потреби. За секоја програма може да одберете дали сакате обичен бленд или вакумиран.

2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

4 НОЖА ОД НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК Со помош на четирите ножеви, овој блендер го меша рецептот многу брзо и гарантира перфектно мешање. Од нерѓосувачки челик, и можност да се мие во машина за садови.

20%

ПОПУСТ 5 ПРЕ-ПРОГРАМИРАНИ ФУНКЦИИ 5-те пре-програмирани функции на овој блендер овозможуваат да имате брзо и оптимизирано бленидрање. Овие програми ја прилагодуваат брзината на ротацијата на ножевите. Практичен и интуитивен!

СТАКЛЕН САД ОТПОРЕН НА ТОПЛИНА Благодарение на стеклениот сад кој е отпорен на топлина можете да подготвите супа брзо и едноставно. Разновиден и цврст блендер!

184 7199

48 x

рата

цена во готово

20.38

СВТ

SMM 888BX

%

вкупна цена на рати

9847 ден.

редовна цена

8999 ден.

БЛЕНДЕР Моќност: 800W

Капацитет на сад: 1.75L

Нелизгачка подлога

5 брзини

Тајмер

Можност за дробење мраз

Ножеви од нерѓосувачки челик

Можност за миење во машина за садови


Најголем избор на мали апарати за домаќинство на 48 рати со haPPy кредит! 1 ГОДИНА

2 ГОДИНИ

2 ГОДИНИ

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

25%

15%

ПОПУСТ

1499 3999 1999

цена во готово редовна цена цена во готово

16%

ПОПУСТ

цена во готово редовна цена цена во готово

ПОПУСТ

2804 3999 3299

цена во готово редовна цена цена во готово

GS-611

HMM 7422 W

MMR 08 A1

Блендер

Миксер со сад

Сецко

Моќност: 800W

Капацитет: 1.75L

2 брзини

PULSE функција

Заштита од прегревање

Нелизгачка подлога

Моќност: 425W

4 брзини

Booster функција

Вклучен сад за мешање и месење

Капацитет на сад: 4L

Ергономска рачка

Моќност: 400W

Моментално вклучување

Капацитет на сад: 800ml

15%

2 ГОДИНИ

2 ГОДИНИ

Екстремно брз и прецизен

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

Сецкање и мелење месо, сирење, ореви, насечени билки и кромид

ПОПУСТ НА СИТЕ TEFAL ФРИТЕЗИ

20%

15%

ПОПУСТ

ПОПУСТ

цена во готово

16.31

СВТ

HR 1922 /20

307 11999 48 x

рата

цена во готово %

вкупна цена на рати

15746 ден.

редовна цена

14999 ден.

Моќност: 1200W

Капацитет на сад: 2.1L

Сад за отпадоци

2 брзини

Моќност: 1600W

Нерѓосувачко метално сито

ГАРАНЦИЈА

2 ГОДИНИ

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

4759 ден.

редовна цена

3599 ден.

СВТ

Термоизолациски рачки

цена во готово редовна цена цена во готово %

вкупна цена на рати

5700 ден.

редовна цена

4499 ден.

Grill Тостер Регулација на моќноста

31.49

Индикатор за топлина

Лесно чистење

Термоизолирано куќиште

20%

ПОПУСТ

48 x

цена во готово

TFB 3302

98 3824

Контрола на температура

20%

ПОПУСТ

рата

Капацитет: 1kg

2 ГОДИНИ

15%

Големи нелепливи плочи со димензии 310x220мм

%

вкупна цена на рати

Фритеза

2 ГОДИНИ

Моќност: 1800W

39.10

СВТ

FF 123130

78 3059 48 x

рата

Соковник FiberBoost технологија

1599 3999 1899

ПОПУСТ

1839 3999 2299

цена во готово СВТ

RH 20920-56

HD 6321/20

Апарат за палачинки

Електрична скара

Моќност: 1000W

LED индикатор

Термостат

Нелизгачка подлога

Моќност: 2000W

Високо квалитетна нелеплива подлога

Отстранлив сад за собирање маснотија

Можност за користење на површините од двете страни

94 3679 48 x

рата

32.59

%

вкупна цена на рати

5521 ден.

редовна цена

4599 ден.

Димензии на грил плочата 420x240mm

Димензии на скара: 420x100mm


Убедливо најголем избор на правосмукалки и најдобри цени на 48 рати со haPPy кредит!

БЕЗ ПРАШИНА 2 ГОДИНИ

2 ГОДИНИ

ГАРАНЦИЈА

ГАРАНЦИЈА

Најдоброто од • ProAnimal четка: Идеално за тие што поседуваат миленичиња и за секакви типови на подови - со ектра ролна четка за влакна на миленичиња. • Подолго работење: Батеријата што се менува ви дозволува да го продолжите работниот циклус ако е потребно. • Чистење на сите нивоа: Многу додатоци кои ви помагаат да чистите секакви подови и тавани, па и вашата кола.

Bosch Unlimited.

• ProAnimal мини моќната прскалка: ектра моторизирана прскалка која ќе ви помогне да ги исчисите сите влакна.

За совршена чистота на домот или автомобилот од подот до таванот.

18%

168 6559 21.45

СВТ

VRT 61818 VW

цена во готово %

вкупна цена на рати

9061 ден.

редовна цена

7999 ден.

Батерија: 1h работа со 5h полнење

Капацитет на садот: 500ml

13.37

СВТ

BBS 1 ZOO

HEPA 10 филтер

Ротирање на четка: 180º

Моќност: 18V

ГАРАНЦИЈА

Батерија: 1h работа

Ниво на бучава: 82dB

43103 ден.

редовна цена

39999 ден.

СВТ

15.76

Моќност: 420W

Капацитет на садот: 400ml

EasyClean систем, AirFresh Pearls

Чистење на филтерот: RotationClean

ГАРАНЦИЈА

Телескопска цевка

редовна цена

3999 ден.

Опција платнена и хартиена вреќа

Индикатор за полна кеса

23.58

СВТ

BGS 05A222

144 5609

Class A

performance

Моќност: 700W

Телескопска цевка

Микро филтер

20%

ПОПУСТ

48 x

цена во готово %

16599 ден.

Allergy филтер

Капацитет на вреќа: 3L

2 ГОДИНИ

рата

редовна цена

Капацитет на сад: 2L

Моќност: 2100W

ГАРАНЦИЈА

168 6559

48 x

рата

цена во готово %

вкупна цена на рати

7893 ден.

редовна цена

6599 ден.

Правосмукалка со сад Телескопска цевка

4931 ден.

ПОПУСТ

17319 ден.

%

вкупна цена на рати

15%

вкупна цена на рати

Правосмукалка со сад

BKS 1420

2 ГОДИНИ

48 x

цена во готово

FC 9744 /09

340 13279

37.31

СВТ

Правосмукалка

ПОПУСТ

Power Cyclone 8 технологија

цена во готово %

вкупна цена на рати

20%

рата

82 3199 48 x

рата

Рачна правосмукалка

2 ГОДИНИ

Philips PowerPro Expert Vacuum cleaner

870 33999

ПОПУСТ

48 x

рата

Рачна правосмукалка

Моќност: 18V

20%

ПОПУСТ

48 x

цена во готово

ГАРАНЦИЈА

15%

ПОПУСТ

рата

2 ГОДИНИ

21.45

СВТ

FC 9351 /01

9061 ден.

редовна цена

8199 ден.

Правосмукалка со сад Капацитет на сад: 1.5L

HEPA 12 филтер

Кабел: 9m

PowerCyclone 5 технологија

Моќност: 1900W

Вмукувачка моќ: 370W

За секој производ важи само една промоција/попуст по избор на купувачот. Можни се печатни грешки и/или евентуални отстапки во изгледот на производите за што однапред Ви се извинуваме. Акциите важат само во NEPTUN малопродажните објекти за членовите на Програмата за лојалност NEPTUN haPPy. Членарината во NEPTUN haPPy Програмата изнесува 299,00 денари и истата се наплаќа еднократно при аплицирање. haPPy цена во готово важи само за плаќање во готово или со кредитна картичка. haPPy цена на рати вклучува haPPy цена во готово, камата по каматна стапка од 10,5% годишно (променливо) за период до 48 месеци, трошоци за апликација за потрошувачки кредит 300,00 денари еднократно при аплицирање за кредит и трошоци за администрирање на кредитот од 3% од haPPy цената во готово, минимум 700,00 денари еднократно пo одобрување на кредитот. СВТ претставува годишна стапка на вкупни трошоци која ја плаќа потрошувачот. Кредитен посредник НЕПТУН МАКЕДОНИЈА ДОО експорт-импорт Скопје, Кредитор НЛБ Банка АД Скопје. Цените се изразени во денари и се со вклучен ДДВ. Акциите завршуваат со исцрпување на количините или со престанок на важноста на летокот.

Капацитет на сад: 1.5L

%

вкупна цена на рати

HEPA 10 филтер

Телескопска цевка

www.neptun.mk

Profile for Neptun_Makedonija

SDA 17.05.2019  

SDA 17.05.2019

SDA 17.05.2019  

SDA 17.05.2019