Page 1

Stream.cz

INTERNÍ PODPORA SLUŽBY

06-24

PRINT 02-03

GUERILLA

04-05

VIDEO

IIK GRAND PRIX 2014 - 5. KATEGORIE SEZNAM.CZ TOMÁŠ NOVOTNÝ RADLICKÁ 3294/10, 150 00 PRAHA 5 TOMAS.NOVOTNY@FIRMA.SEZNAM.CZ

Na konci loňského roku jsme představili novou podobu služby Stream.cz, která zpočátku sklidila nevoli mezi uživateli i mezi zaměstnanci Seznamu. Na intranetu i na sociálních sítích se naši zaměstnanci vyjadřovali negativně k inovaci, proto jsme se rozhodli v 1. čtvrtletí roku 2014 podpořit interní kampaní kladné vnímání nového Streamu, který je pro firmu v oblasti audio-vizuálních produktů vlajkovou lodí. Od února do dubna jsme proto naplánovali desítku aktivit, které v různých aspektech představovaly činnost Stream.cz, který se stal plnoformátovou internetovou televizí s původním obsahem. Představit jsme také chtěli redakci Streamu, která v malém počtu připravuje úctyhodných 40 premiérových epizod pořadů týdně, za které pravidelně získávají ocenění. Kampaň jsme navrhli, napsali, natočili a zalomili sami, jediným nákladem byl tisk fiktivního TV programu. Kampaň se nám vyplatila - vlna negativních reakcí na inovovaný Stream opadla a s interní podporou dalších služeb počítáme až do konce roku.

02-03, 07

LCD

02-04, 07-08

INTRANET

04

SOUTĚŽE A SETKÁNÍ


únor INTERNÍ CASTINGY LCD • INTRANET • GUERILLA

V únoru jsme vyhlásili interní casting do nových pořadů, vysílaných od jara na Streamu (NewYou 2, Zpátky na vrchol 2). Pořad NewYou se věnuje proměnám vzhledu, pořad Zpátky na vrchol radí, jak se vrátit do fyzické kondice. Castingy jsme propagovali nejenom na firemním intranetu, ale i cíleně. Plakátky k pořadu NewYou jsme vylepili na podavače papírových ručníků na dámských toaletách, kde se ženy prohlížejí v zrcadle. Záměrně jsme si hráli s dvojsmyslem slova „strhnout“, kdy si z podavače strháváte papírový ručník, a po odchodu z toalety na sebe chcete strhnout pozornost. Na plakát jsme záměrně umístili i QR kód, aby přihlášení na casting bylo co nejvíce ulehčeno. Výzvu k pořadu Zpátky na vrchol jsme naopak cílili k automatům s jídlem a do naší posilovny. Celkem se nám přihlásilo 20 zájemkyň, které by byly ochotny podstoupit natáčení a nevadila by jim publicita (v Seznamu máme cca 400 žen). Jak je patrné z obrázku, naměřili jsme i výbornou čtenost na intranetu (494 zaměstnanců si článek zobrazilo 658x).

02


03


únor FILMOVÉ STŘEDY INTRANET • SOUTĚŽ

Koncept internetové televize zahrnuje i Filmové středy, v nichž jednou týdně vysíláme celovečerní film. Středeční filmy jsme chtěli připomenout tipovací soutěží, ve které Seznamáci odhadovali sledovanost snímku Jára Cimrman ležící, spící. Do soutěže se zapojilo přes 50 zaměstnanců.

VIDEONOVINKY INTRANET • VIDEO Únorový videopřehled novinek ze Seznamu (souhrn novinek natočený pro zaměstnance) jsme věnovali Streamu a ukázali zázemí Streamu. Seznamáky jsme provedli redakcí, zvukovým a nahrávacím studiem, ukázali jim, kde se co vyrábí a zdůraznit jsme chtěli, v jak malém týmu se zvládá odbavovat 40 premiérových dílu původních pořadů týdně. Dostali jsme kladnou zpětnou vazbu, protože pro řadu Seznamáků to bylo vůbec poprvé, co zázemí Stream.cz viděli. Videopřehled si zobrazilo 378 zaměstnanců.

04


05


březen SAJT A ODMĚNA ZA NÁMĚT INTRANET • PRINT • LCD

Tomáš Novotný, manažer interní komunikace FOTO: Janek Rubeš a Marek Dobrý

Loňský rok přinesl 20 nových pořadů na Streamu, mobilní aplikaci i Křišťálovou lupu. Na jarní vysílací sezónu se chystá řada dalších novinek.

Produkt

Stream.cz hlásí zvýšený průtok novinek Stream.cz loni zažil velmi rušnou etapu své historie. Za uplynulý rok ve Streamu připravili 20 nových pořadů, a premiérově tak odvysílali 335 novinkových epizod. K tomu se redakce zvládla přestěhovat z Římské na Radlickou, vybudovat nové studio a na podzim projít výraznou proměnou vzhledu služby. Od toho momentu se také Stream.cz soustředí pouze na svůj vlastní obsah a již dále nedává prostor uživatelským videím. Není ale nad čím truchlit – vlastní obsah Streamu je dostatečně pestrý a dokáže zabavit přes 225 000 uživatelů denně. Měsíčně pak Stream.cz navštíví přes dva miliony uživatelů, kteří vygenerují okolo 35 milionů přehrání videí. Mezi nejpopulárnější pořady patří Peklo na talíři, One Man Show, A DOST!, Menu domů nebo Fenomén. Díky responzivnímu designu, který byl loni nasazen, si navíc uživatelé mohou přehrávat videa na všech zařízeních včetně chytrých telefonů a tabletů. Ve stejnou dobu byla představena i mobilní aplikace pro platformy iOS a Android. Tu si

12

zatím stáhlo přes 53 750 uživatelů (údaj k 12. 2. 2014; denně si aplikaci v průměru stáhne přes 450 lidí ). Nedávno jsme také vydali aplikaci Pohádky. Více se o ní dozvíte na našem blogu. Od loňského roku se pořady na Stream.cz titulkují. Díky panu Jaroslavu Winterovi z Helpnetu se podařilo navázat spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci a Newton Technologies, a. s., kteří do všech nových pořadů dodávají titulky pro neslyšící diváky. Titulky se zpětně dodělávají i k archivním pořadům. Tato aktivita vzbudila pozitivní reakce a ke Streamu přitáhla populaci neslyšících diváků, pro které jsme se stali jedním z mála zdrojů zábavy. Přestěhování Streamu přineslo i tu výhodu, že zbylo více prostoru na police. Na ně se jenom během loňského podzimu postavilo pět cen. Dvě ocenění ze soutěžní přehlídky popularizace vědy SCIAP. Skleněná vajíčka putovala do Streamu za pořady Dušana Maje-

ra. Konkrétně 3. místo získalo Dobývání vesmíru a hlavní cenu si odnesly Vesmírné výzvy. Prachovkou se redakce Streamu bude muset ometat i kolem tří Křišťálových lup. Největší hvězdou ankety se stal pořad Romana Vaňka Peklo na talíři, který vyhrál hned ve dvou kategoriích - Zájmové weby a Projekt roku. Cenu si odnesl i Stream.cz jako celek, když se umístil na prvním místě v kategorii Nástroje a služby. Za zmínku stojí i úspěch, který se dostavil na konci roku. Během prosince na Streamu odstartovalo pohádkové pásmo, které zabodovalo u nejmenších uživatelů. Nečekaný úspěch nakonec vedl k rychlému uvedení mobilní aplikace Pohádky, která v nepřetržité smyčce nabízí 8 „večerníčkových“ seriálů obsahujících průměrně 10 epizod. Důvod pro uvedení samostatné aplikace byl vlastně jednoduchý – rodiče mají jistotu, že svým dětem zpřístupnili jen pohádkový obsah a jejich děti neuvidí nic jiného.

06


V březnu jsme Streamu věnovali dvoustranu firemního časopisu a vyhlásili finanční odměnu za zaslaný námět na nový pořad (viz červený box). Výzvu jsme ještě zopakovali na firemních LCD obrazovkách a na intranetu, kde byla zpráva zobrazena 423x. Do redakce Streamu bylo zasláno 73 námětů.

A jaké novinky se chystají na jarní sezónu letošního roku?

A které epizody zajímaly diváky nejvíce?

Audiovizuální služby Seznamu projdou integrací, kdy se do portfolia Streamu.cz zařadí filmové středy, které dosud běžely na film.seznam.cz, a nově plánovaný dokumentární obsah, a zařadí se tím do rozšířené nabídky Streamu, k pořadům vlastní produkce a kresleným pohádkám. V praxi tak zpřesníme a naplníme pojetí Streamu jako internetové televize. Změna je podmíněna menšími produktovými úpravami, abychom usnadnili orientaci v širší obsahové nabídce Streamu. Filmové tituly letos plánujeme rozšířit o zahraniční produkci, dokumentární sekce nabídne snímky z kategorií sport/cestování, příroda/věda nebo společnost.

Slavné dny: 27. březen – Den nejhorší letecké katastrofy v dějinách

Cílem je oslovit i nové uživatele, kteří dosud Stream vnímali jen okrajově nebo vůbec nevědí, jaký obsah a zábavu nabízí. K tomu přispěje i jarní kampaň, kterou postavíme právě na konkrétním obsahu.

Fenomén: Šokující proměny

Pošlete svůj námět na nový pořad Streamu a získejte za něj odměnu 5 000 Kč! Svůj koncept pořadu popište maximálně 1 000 znaky a pošlete na adresu andrea.maloveczka@firma.seznam.cz. Pokud se redakce rozhodne váš nápad realizovat, odměna je vaše!

Peklo na talíři: Čerstvé maso Filmové maličkosti: Film, který všechny šokoval Slavné dny: 8. červenec – Den zprávy o havárii UFO u Roswellu

109. díl ONE MAN SHOW – Matka Ornelly Štikové přistižena 102. díl ONE MAN SHOW – Ornella Štiková rodí exkluzivně v OMS Slavné dny: 3. únor – Den, kdy zemřela hudba

Lukáš Záhoř manažer programového oddělení 1. Ten, kdo přináší nejlepší řešení, a ten, kdo za něj unese odpovědnost. 2. Každý jednotlivec v redakci a protagonisti našich pořadů. Ale taky například Pavel Zima, Michal Feix, Michal Heisig, Michal Bittner a další - prostě lidi, kteří úsilí Streamu podporovali a podporují v klíčových okamžicích a na jejichž pomoc se můžu vždycky spolehnout.

Vladimír Šimek střihač Rozhodně na obě otázky stejná odpověď: LUKÁŠ. :-)

Monika Fojtová dramaturg 1. Já. 2. Streamáckej nadhled a smysl pro humor.

07

Martin Krušina šéfdramaturg 1. Já? 2. My se na pracovišti máme rádi. Ke svatbě sice ještě žádný vztah nedospěl, ale už tady byly případy BDSM/AA/ POV/MILF lásky. Ale to bude asi podobné jako v ostatních odděleních.

Martina Žižková nezávislý dramaturg 1. Já. 2. Jsme nekonfliktní družstvo. Jediné, co ve Streamu bublá, je maximálně voda na kafe.

Jiří Novák střihač 1. Poslední slovo ve Streamu mám samozřejmě JÁ. 2. Co se týče druhé otázky, Stream jakožto říčka, potok, bystřina už ze své podstaty vybublat nemůže (vlastně může vyschnout, ale to je jedno). Pokud by snad takové tendence byly, tak radím pořádně zašpuntovat.

Andrea Maloveczká dramaturg 1. To mám samozřejmě já. 2. Vybublání nehrozí. Lukáš je totiž něco jako Chuck Norris. Nebo se s ním minimálně dobře zná. ;)

Janek Rubeš redakce 1. Já 2. Popravdě, to tady bublá dost. Ale myslím, že to je dobře. Když si chcete dát dobré kafe, tak by voda měla taky bublat, ne? A Coca-Cola taky bublá. No a samo sebou by se nemělo zapomenout na objev letošního roku a mezi seznamačkami a seznamáky jistě populárního zpěváka Michaela Bublého. No, a když už to přebublá moc, tak se to utře a jede se dál. Jsme tým, ne takový ten trapno-klíšáckej, jako je třeba v Beverly Hills parta kolem té slušňačky s brýlemi. My jsme spíš takový ten tým kolem Dylana (ten na motorce).

Produkt

Je celkem neuvěřitelné, v jakém počtu redakce Streamu připravuje arsenál svých pořadů. A jak tedy mají mezi sebou rozdělenu práci? Zeptali jsme se jich: 1. Kdo má ve Streamu poslední slovo? 2. Kdo/co se většinou postará o to, aby Stream nevybublal?

Jan Fischer dramaturg 1. Já 2. Obrušování hran, krocení emocí, kondici týmu a proces nebublání má na bedrech šéf Lukáš Z.

Janek Rubeš, Martin Krušina, Monika Fojtová, Vladimír Šimek, Jiří Novák, Lukáš Záhoř, Ivana Marcinová, Martina Žižková, Jan Mikulka

13


duben PŘEDSTAVENÍ JARNÍHO SCHÉMATU INTRANET • PRINT

V dubnu jsme zaměstnancům rozdali fiktivní televizní program, ve kterém bylo představeno jarní vysílací schéma Stream.cz. Distribuci jsme naplánovali těsně před tiskovou konferenci, kde byly programové novinky představeny médiím. Teprve poté jsme podrobnosti o jarním schématu zveřejnili přes klasické kanály interní komunikace. Ohlášené novinky jsme záměrně zalomili do podoby klasického TV programu, abychom podpořili vnímání Streamu jako plnohodnotné televize s vlastním obsahem, která může diváky bavit 24 hodin denně. Televizní program kopíruje nasazování premiérových dílů pořadů do vysílání Streamu. Kromě nich jsme ale chtěli připomenout i všechny pořady uložené v archivu, které jsou taktéž kdykoli dostupné. Jimi jsme doplnili vysílací „pásmo“ a zároveň uvedli počet natočených dílů starších pořadů, které vznikly přímo ve Streamu. Všechny pořady, včetně těch archivních, jsou opatřeny titulky, na což jsme také chtěli upozornit. Proto se vedle všech položek TV programu objevuje zkratka -ST- (skryté titulky). Televizní program jsme proložili rozhovory a podrobnějšími informacemi o jarních novinkách. V programu jsme také chtěli připomenout ocenění, která Stream v loňském roce za svou tvorbu nasbíral. Vyzdvihli jsme též vysílání pro děti a mobilní aplikaci Pohádky. Na odlehčení jsme do programu zařadili horoskop, který pro nás opravdu vytvořili astrologové spolupracující s naší službou Horoskopy.cz.

08


TV stream 9. 4. - 15. 4. 2014 • 24 hodin denně

NOVINKA!

16 STRAN

SUPER CENA JEŠTĚ VÍCE TIPŮ, NOVINEK A ZÁBAVY

0

Když je nejhůř, je tu Blaník! Pavel Zuna

„Stream je nejsvobodnější médium“ 09

Roman Vaněk

OPOUŠTÍ PEKLO NA TALÍŘI! PROČ?

1


ÚVODNÍK Spousta profesí, které dnes děláme, před 20 lety ani neexistovala. Internet způsobil pořádnou revoluci všude, včetně pracovního trhu. V případě internetové televize to sice není až takové UFO, protože hodně vycházíme z televize klasické, ale přesto možná nebude od věci si v tom udělat trochu pořádek. Takže podle abecedy: Být dramaturgem Stream.cz s sebou nese, že… zastáváte roli režiséra, produkčního a někdy i scénáristy pěti a více pořadů zároveň. Tato pozice přináší tu výhodu (někdy nevýhodu), že nepracujete s najatými moderátory, ale s odborníky, srdcaři a nadšenci. Být editorkou Stream.cz znamená... na každou epizodu pořadu nalákat desítky až stovky tisíc diváků pomocí jednoho obrázku 2 x 3 cm a sedmi doprovodných slov. Být kameramanem Stream.cz obnáší... umět skvěle natáčet na zrcadlovku a neřešit jen kameru samotnou, ale i grip, zvuk a svícení. A když do toho ještě řídíte auto, jste prostě jednička. Noisebrother je ten, kdo zvládne být jeden den kameramanem, druhý den střihačem, třetí den produkčním a do toho všeho máte právo ze sebe kdykoli vypravit jakkoli agresivní i milou spontánnost a sklidíte za to většinou povzbudivý smích zbytku redakce. PR Stream.cz ovládáte, když... zmáknete naučit desítky různorodých odborníků, nadšenců a srdcařů nikdy nezapomenout zmínit Stream.cz a mluvit o nás hezky. Být produkční Stream.cz znamená, že… umíte ve zdraví zvládnout vykrýt nebo odstřelit požadavky zhruba 30 štábů plných nadšenců, srdcařů a puntičkářů. Vedoucí výroby s sebou obnáší, že… řešíte na denní bázi příliv nových smluv, nových požadavků a sadu neřešitelných úkolů. Šéfdramaturg Stream.cz znamená, že... jste tak trochu dramaturgem všeho, co vás

A my doufáme, že důvod dívat se na Stream.cz najdete i vy po představení jarního vysílacího schématu. Dobře se bavte! Lukáš Záhoř Dramaturg: Andrea Maloveczká, Monika Fojtová, Jeňýček Fischer, Jan Tuna, Karol Vrbasová, Pavel Zuna Editorka: Martina Žižková Kameraman: Markus Krug, Tomáš Sovinský, Petr Štulíř, Dan Včeliš, David Agner, Honzík Mikulka, Jirka Markvart Noisebrother: Janek Rubeš PR: Ivana Marcinová a Irena Zatloukalová Produkční: Lucka Dřízhalová Střihač: Vladimír Šimek, Jiří Novák Vedoucí výroby: Zdeňka Weisová Šéfdramaturg: Martin Krušina Šéfproducent: Lukáš Záhoř

Pondělí

Úterý

Středa

Hudební masakry

A DOST!

Jídlo s. r. o. (od 16. 4.)

Restart života

Národ sobě

Baťa v kostce (od 30. 4.)

Sportovní okamžiky

JARNÍ PREMIÉRY

baví. To, co vás zas až tolik nebaví, navigujete k úspěchu s velkorysým nadhledem. Být šéfproducentem Stream.cz obnáší, že... se staráte o to, aby byl důvod se na Stream.cz dívat.

Škola přežití TOP 5

Nový život díky plastice Káčin zvěřinec

Dobývání vesmíru Rváči (od 15. 4.)

Nejslavnější videa

AU!TOŠKOLA (od 15. 4.) MENU domů

Ďáblův advokát

Meziplyn zprávy / Meziproud Darwinovy ceny

Nezapomenutelní (od 16. 4.) Fasáda 2

One Man Show (1/14 dní)

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Troublemaker

Nemoci nemovitostí (od 25. 4.)

PRAKUL kuchařky

PRAKUL kuchařky

Fenomén

Katastrofy 100

Odvážné palce

Blaník (od 13. 4.)

Slavní neznámí (od 17. 4.) Ničení povoleno

Zpátky na vrchol TOP 5

NewYou

Urban Expedition

Virál týdne (od 11. 4.)

Piráti silnic (od 25. 4.)

Pohádky

Speed TV (od 19. 4.)

Pohádky

Meziplyn test

Grilování (od 2. do 30. 5.) Vychytávky (od 2. 5.)

10


9. 4. Stream Original

6

14 16

(P) Zařazujeme od 30. 4. Baťa v kostce Seriál o důležitých životních momentech Tomáše Bati a o působení jeho věhlasné firmy vzniká na náměty úspěšné publikace Baťa v kostce. Režie: Jiří Novotný • Hrají: Zdeněk Pokluda -ST-

20

Meziplyn zprávy / Meziproud (P) Motoristický pořad uznávaného publicisty Honzy Koubka. Novinky ze světa aut střídají vlastní testy nejnovějších modelů. Zvláštní sekce Meziproud se zabývá elektromobilitou, pravděpodobným pohonem budoucnosti. Režie: Jan Koubek Hrají: Jan Koubek -STDarwinovy ceny (P) Darwinova cena se každoročně uděluje lidem, kteří potvrdí teorii přirozeného výběru tou nejhloupější smrtí. Na Stream.cz běží jakási light verze, kde ukazujeme šílence, hazardující se svým životem a také jsou na pokraji vyřazení svých nebezpečných genů z lidského genofondu. Smrt ale ze zásady neuvidíte, jen obrovskou dávku lidské blbosti. Režie: Richard Cacák • Hrají: Richard Cacák -STTIP Nezapomenutelní (P) Skrytá kamera v ulicích Prahy. Prodej „éček“ a další nestandardní situace, u kterých budete brečet smíchy. Režie: Martin Klesnil, Patrik Fiala • Hrají: Martin Klesnil, Patrik Fiala a další -STFasáda 2 (P) Seriál, který ocení především ženy. Testujeme za vás kosmetické přípravky a zjišťujeme, zda skutečně splňují to, co slibují. Režie: Jana Kusalová • Hrají: Lucie Dolejší -ST-

22

TIP Nezapomenutelní

Jídlo S. R. O. (P) Nový pořad Romana Vaňka, kde se dozvíte úplně všechno o výrobě potravin. Například cestu šunky sledujeme od porážky prasátka až po formu, ve které se dostává na stůl. Režie: Martin Krušina, Andrea Maloveczká, Jan Fischer • Hrají: Roman Vaněk -STĎábluv adkvokát (P) Ďáblův advokát vám řekne to, co všichni právníci vědí, ale většinou to neříkají nahlas a nechávají si to pro své nejlepší klienty. Jednotlivé řady pořadu se zaměřují na různé okruhy práva. Pořad je vyroben ve spolupráci Stream.cz a VILA ADVOKAT. Režie: Jan Tuna • Hrají: Oto Rošecký -ST-

18

STŘEDA

One man show (1/14 dní) (P) Nejslavnější talkshow českého internetu. Kazma a jeho hvězdní hosté. Režie: Kamil Bartošek • Hrají: Kamil Bartošek a celebrity -ST-

Dva nezapomenutelní kluci Martin Klesnil a Patrik Fiala se seznámili před sedmi lety v kladenském atletickém oddílu. Sportovní kariéra jim sice úplně nevyšla, ale rychlé nohy se náramně hodí teď - při natáčení videí skrytou kamerou. „Inspirovalo nás sledování podobné americké produkce i to, že jsme různé extrémní situace společně zažívali skoro každý týden, jen jsme je neměli zaznamenané. K tomu se váže i několik historek, kde pár lidí nepochopilo náš smysl pro humor a skončilo to vyraženými zuby a zlomeným kotníkem. Třeba když jsme si o půlnoci vypůjčili historické auto a vozili v něm po centru Prahy dvě neznámé studentky z Ruska,” popisují Martin a Patrik. Úspěch prvních kousků předčil veškerá očekávání (několik desítek tisíc zhlédnutí a umístění v TOP5 na loupak.cz před známými ViralBrothers), a tak se rozhodli tihle vysokoškolští studenti opřít do Nezapomenutelných pořádně. Na Stream.cz tak můžete vidět, jak prodávají „éčka“ a spoustu dalších akcí, u kterých budete brečet smíchy.

Pohádky

Menu v sezóně (25 epizod) -STVypečené reklamy (13 epizod) -ST-

23

Stream extra (42 epizod) -STExtrémní výzva (6 epizod) -STMěsto podvodů? (6 epizod) -STGebrian vs. (54 epizod) -ST-

Změna programu vyhrazena.

11

zcela nový pořad (P) premiéra -ST- skryté titulky

Další pohádky, které můžete sledovat tento týden on-line: Krtek, Bernard, Kouzelná tužka, Kamarádi mazlíci, Sandokan, Žofka a její dobrodružství, Mach a Šebestová 3


ČTVRTEK

10. 4.

Stream Original

6

14 16

18

Troublemaker (P) Byl to Martin Marek, kdo uspořádal úspěšné referendum proti obřímu nákupnímu centru v historickém jádru Plzně. Martin Marek natáčí pro Stream.cz vlastní pořad, ve kterém lidem radí, jak se postavit byrokracii či jak zabránit nepravostem v jejich obci. Sledujeme konkrétní kauzy, na jejichž příkladech ukazujeme možnosti, jak se bránit. Režie: Jeňýček Fischer • Hrají: Martin Marek -STSlavní neznámí (P) Zařazujeme od 17. 4. (rozhovor na následující straně) Pořad o lidech, kteří jsou špičkami ve svém oboru, ale široká veřejnost o nich neví. Režie: Pavel Zuna • Hrají: slavní neznámí -STFenomén (P) Publicistický pořad, který mapuje zásadní a zajímavé události, jevy a osobnosti historie, současnosti a budoucnosti. Režie: Karolína Vrbasová • Hrají: Karolína Vrbasová -STNičení povoleno (P) Jedinečná akční show poprvé v České republice. Máme arzenál zbraní a hodláme s ním rozstřílet, co nám přijde pod ruku. Unikátní 100x zpomalené záběry z rychloběžné kamery a k tomu komentář Pavla Rimského jako Sylvestra Stallona. Režie: Petr Štach • Hrají: Radek X -ST-

TIP Zpátky na vrchol 2 (P) Lifestylová reality show, ve které se vybraní soutěžící vracejí pod dohledem trenéra Jakuba Bíny (rappera ze skupiny Skyline) na vrchol kondice a životní síly. Každý týden zároveň dostávají diváci tipy a užitečné rady, jak správně cvičit a jak se stravovat. Režie: Jakub Bína, Roman Buťa • Hrají: Jakub Bína, Mario Jarkas, Pavla Tomášková, Jan Tuna, Jitka Sládková, Hanka Fauová, Maga Štencolvá -STTOP 5 (P) V pořadu, který vysíláme dvakrát týdně, představujeme pět největších zajímavostí v různých odvětvích. Režie: Adam Čeladin -ST-

20

NewYou (P) Profesionální kadeřníci Marty a Tibor radí, jak vypadat skvěle. Podle jejich jednoduchých a praktických tipů si v domácím prostředí dokáže vylepšit účes každý. Režie: Martin Tyl • Hrají: Martin Tyl, Tibor Němec -STSlavné dvojice (30 epizod) -STZapomenuté příběhy českých hor (8 epizod) -ST-

22

TIP Zpátky na vrchol

Cestování a příroda (237 epizod) -ST-

Trenér Jakub Bína je svérázný týpek, na kterého nefunguje žádné fňukání a pro ostré slovo nejde daleko. O cvičení toho ví opravdu hodně a na sebe i na druhé klade vysoké cíle. Toho prvního dosáhnul v lifestylové reality show Zpátky na vrchol s bývalým mistrem republiky v thajském boxu Mariem Jarkašem. A protože si ho (nejen) diváci Streamu zamilovali, rozhodl se jít ještě dál - v cestě za vysněnou postavou pomáhá třem ženám, které chtějí být krásnější a zdravější. Ta nejlepší navíc na konci série vyhraje luxusní stotisícovou dovolenou. Která to bude, se rozhodne v červnu. My mezitím můžeme sledovat řadu Jacobových rad a díky nim drápat na svůj vlastní vrchol.

Pohádky

Chybama se člověk učí (1 425 epizod) -STMazlové (972 epizod) -STLucie 2014 (6 epizod) -ST-

23

Plastické proměny (11 epizod) -STAlles Gute (12 epizod) -STGynekologie 2 (14 epizod) -STKalendář Míši a Ríši (359 epizod) -ST-

4

zcela nový pořad (P) premiéra -ST- skryté titulky

Další pohádky, které můžete sledovat tento týden on-line: Krtek, Bernard, Pat a Mat, Kouzelná tužka, Kamarádi mazlíci, Sandokan, Žofka a její dobrodružství Změna programu vyhrazena.

12


e o o l á í . e -

:

10. 4.

ČTVRTEK

Pavel Zuna říká:

Stream je nejsvobodnější médium,

ve kterém jsem kdy pracoval Co vás motivovalo k tomu rozjet pořad Slavní neznámí?

Co pro vás vlastně znamená Stream.cz?

S kolegou Martinem Krušinou jsme si už dlouho říkali, že čas od času potkáme někoho zajímavého, o kom ale Češi vůbec neví. Buď je to proto, že jeho obor není většinový, nebo že takový člověk působí v zahraničí. Postupně jsme cítili, že už se nám takových lidí nastřádalo v hlavě dost, a roz-hodli jsme se jim věnovat pořad. V českých médiích se stále točí ty samé obličeje, které často za nic nestojí a nic za nimi není. Přitom tahle země má spoustu lidí, kteří mají opravdu co nabídnout. Proč je tedy nepředstavit?! Navíc obory jejich činnosti jsou často velmi zajímavé a nahlédnutí do nich, může být pro diváka obohacujícím zážitkem.

Spojení práce, která si myslím, že má smysl, zábavy a sebevzdělávání. Nedávno jsem se trápil kvůli Slavným dnům se španělskou občanskou válkou. Bylo to snad to nejtěžší, co jsem dosud dělal; jen ty příčiny, které k válce vedly, by vydaly na hodinový dokument. Já jsem je musel vtěsnat do šesti minut. Snažíme se divákům ve zkratce představit historickou situaci, aby pro ně nebyla jen termínem z učebnice, ale aby o ní získali aspoň základní znalost. Pro mě osobně to má ale ještě mnohem větší význam, protože jsem si toho musel spoustu načíst a snažit se pochopit různé souvislosti. Tahle práce mě nutí pročítat kapitoly dějin, o kterých jsem měl doposud jen matnou představu.

S kým konkrétně jste již točili?

V čem je práce pro Stream.cz jiná než pro komerční televize, ve kterých jste působil?

Například s člověkem, který kdysi vymyslel způsob, jak přestěhovat kostel. Do dneška je jeho akce zaznamenána v Guinessově knize rekordů jako transport největšího předmětu po kolejích. Nebo jsme dělali rozhovor s klukem, který montuje zesilovače pro zahraniční kapely jako Smashing Pumpkins a Guns’n’Roses. Pak máme natočeného kaskadéra z filmu Titanic, amatérského fotografa, jehož fotky si lidé na sociálních sítích oblíbili natolik, že má dnes přes milion followerů, fotbalistu, který při škole vyhrál evropskou i celosvětovou soutěž v dovednostech a předávali mu pohár na stadionu před 70 tisíci fanoušky…

Čím je spolupráce se slavnými neznámými specifická? Zatím byli všichni neuvěřitelně milí. Mají pokoru a věnují se svým činnostem srdečně, ne pro slávu. Z televize mám zkušenost, že spousta lidí chce být hlavně vidět, ale oni ne. Jsou v tomhle extrémně čistí. O to větší pak cítím zodpovědnost, když hodinové povídání stříháme do deseti minut, což je vždycky taková zkratka. Bojím se, abych jim to nezkazil. Ale dělám to nejlíp, jak umím.

Nejspíš se vám začnou po uvedení pořadu ozývat diváci, že v jejich okolí je taky nějaký slavný neznámý, který by stál za pozornost. Jste na to připravení?

V komerčních televizích jsem ke konci spíš řídil lidi a kontroloval konečné útvary, tady jsem se vrátil k tomu, že zase něco vytvářím. To mě baví. Navíc při vší úctě ke zpravodajství a publicistice, které se v televizích dělají, Stream jde hlouběji. Ta produkce je lepší než průměrná produkce ve standardní televizi. Zejména dneska, kdy je příklon k bulváru větší. Třeba již zmíněná španělská občanská válka je téma, ze kterého by měly všechny televize strach. To nejdůležitější ale je, že na Streamu vnímám naprostou tvůrčí svobodu. Je to nejsvobodnější médium, ve kterém jsem kdy pracoval.

To by bylo skvělé! To bych si vážně moc přál. Samozřejmě bychom nemohli vyhovět všem, ale… Miluju lidi s nápady, i s těmi blbými. Když má totiž někdo deset blbých nápadů, ten jedenáctý bývá dobrý. Když někdo nemá žádné nápady, tak ani nikdy žádné dobré mít nebude. O mnoha oborech nemám vůbec povědomí, takže určitě existuje někdo fantastický, o kom vůbec netuším.

5

13


PÁTEK

11. 4.

Stream Original

6

14 16

18

20

Nemoci nemovitostí (P) Zařazujeme od 25. 4. Jak na nejčastější nešvary ve stavbách a rekonstrukích bytů a domů. Režie: Jiří Novotný • Hrají: Radim Mařík -STUrban expedition (P) To nejlepší z evropského designu, architektury, řemesla či gurmánství. Rozhovory v ateliérech špičkových tvůrců, degustace v těch nejzajímavějších restauracích, návštěvy prestižních galerií, muzeí a concept storů, architektonické skvosty a běžně nedostupné dílny nebo manufaktury, které produkují vysoce kvalitní a legendární výrobky • Hrají: Jan A. Jindrák, Adam Štěch, Jakub Štěch, Daniel Konopáč, Michal Šeba -STKatastrofy 100 (P) 100 katastrof moderní doby o stopáži kolem 100 vteřin. Režie: Monika Fojtová -STVirál týdne (P) Zařazujeme od 11. 4. Odborník na virální videa Jakub Svoboda z Tyinternety.cz vybírá a komentuje komerční i uživatelské video týdne. Režie: Monika Fojtová • Hrají: Jakub Svoboda -STPiráti silnic (P) Zařazujeme od 25. 4. Videa nebezpečných dopravních situací, u kterých se tají dech. Režie: Richard Cacák • Hrají: řidiči -STGrilování (P) Zařazujeme od 2. 5. Skvělé grilovací recepty připravené ve spolupráci s Grilovani.cz Režie: Tomáš Dytrych • Účinkují: Tomáš Dytrych -STTIP Vychytávky (P) Ája Agnerová má obdivuhodný talent na to, dělat z obyčejných věcí neobyčejné. Už nemusíte platit nehorázné peníze za kousky, které byste si chtěli pořídit domů. Stačí vám pár korun, šikovné ruce a tenhle pořad. Režie: Monika Fojtová • Hrají: Ája Agnerová -STJAK na to... (35 epizod) -STIvo Toman - O úspěchu s úspěšnými (11 epizod) -STJak se co dělá (61 epizod) -STNoise Brothers (35 epizod) -ST-

22

TIP Vychytávky

Výjimečný stav (6 epizod) -ST-

Znáte to, v obchodě nebo u kamaráda narazíte na nějakou naprosto skvělou věc, máte pocit, že bez ní už váš život nebude takový jako doteď, ale vaše peněženka si myslí něco úplně jiného. Nespíte, nejíte, znovu a znovu počítáte… A přitom je řešení tak snadné! Stačí překonat strach z ručních prací, být trošku kreativní a sledovat nový pořad Vychytávky. Ája Agnerová má totiž obdivuhodný talent, jak udělat z obyčejných věcí neobyčejné, a moc ráda se s vámi o něj podělí. Nová tvář Streamu je tak sympatická bytost, až vám bude líto, že ji nemáte doma. Tak aspoň virtuálně, na Streamu.

Pohádky

Rychlovky (83 epizod) -ST3 000 mil v sedle (9 epizod) -STNBN (52 epizod) -ST-

23

Stream Friday (13 epizod) -STKomediomat (83 epizod) -STSvětové rekordy (270 epizod) -STSexuální idoly století (52 epizod) -ST-

6

zcela nový pořad (P) premiéra -ST- skryté titulky

Další pohádky, které můžete sledovat tento týden on-line: Krtek, Bernard, Pat a Mat, Kouzelná tužka, Sandokan, Žofka a její dobrodružství, Mach a Šebestová Změna programu vyhrazena.

14


í … h . á i

:

11. 4.

PÁTEK

Edice Stream umí zhmotnit

internetovou televizi Na jaře přivítáme první vlaštovku, ale přitom již usilovně pracujeme na tom, aby těch „vlaštovek“ s typickou vůní tištěného papíru mohlo být do konce roku více. Kniha a internetová televize sice odráží naprosto odlišné způsoby práce s informacemi, stejně tak se ale můžou tahle dvě média stát opravdovými kamarády, kteří se skvěle doplňují. V roce 2011 přešla redakce Stream.cz v plném rozsahu na tvorbu vlastních pořadů. Ten tvoří mix publicistiky a zábavy, tzv. infotainment. K našemu vlastnímu překvapení tento žánr na českém internetu definujeme především my. Ukázalo se, že „internetovost” televize nestojí na bohaprosté ulítlosti a krkolomné interaktivitě, jak se roky tradovalo, ale na vhodně zvolené stopáži, citlivé informační zkratce a také na otevřenosti a maximální autenticitě. Protagonisté Streamu nejsou žádné mluvící hlavy, které vám za mzdu odříkají cokoli ze čtečky, nybrž jeden vedle druhého jsou odborníky ve své oblasti. Protagonisty necháváme mluvit svobodně a dostředivou silou působíme zejména na ty, kteří se nebojí bez skrupulí prezentovat své názory, bez ohledu na možné důsledky pro jejich vlastní popularitu. Vybíráme mezi tématy taková, která zajímají nás samotné.

Při tomto způsobu práce, tedy při intenzivním vytváření internetového audiovizuálního obsahu, u nás ale přeci jen dochází k určité frustraci. Chodíme sice domů hrdí na svou práci, na dosažené výsledky a změny, které ve společnosti pořady vyvoláváme, ale stále nám chybí ten hmatatelný pocit, kdy držíte výsledek své práce v rukách. Jedničky a nuly v internetovém prostoru vám takovou radost nedopřejí. A právě tam míříme s úmyslem přetavit některé z našich pořadů v knihy. Pracovně tomu zatím říkáme „edice Stream“. Cílem je zajistit našim pořadům a jejich protagonistům věčnou slávu i mimo digitální svět. Zachytit je, zastavit a zhmotnit je mimo přehlcený virtuální prostor a dostat je blíž k lidem. První překročení virtuálního světa pořadu Stream.cz na knižní stránky nastává právě teď. K seriálu Baťa v kostce jsme připravili knížku, do hloubky rozvádí námět pořadu. Zdeňek Pokulda nás oslovil s námětem, podle kterého vznikl pořad, ale stále jsme cítili, že je toho hodně co dovyprávět na tištěných stránkách. Další tištěné kousky s od tváří Stream.cz chystáme na podzim. 7

15


SOBOTA

12. 4.

Stream Original

6

14 16

18

Pohádky

PRAKUL kuchařky (P) Jednotlivé díly z edice DVD PRAKUL kuchařky. Režie: PRAKUL • Hrají: V. Frič, Z. Pohlreich a další -STOdvážné palce (P) Legendární filmový týdeník, který už léta běží na Radiu 1, nyní i v audiovizuální podobě. František Fuka a jeho přátelé nemilosrdně dávají palce nahoru nebo dolů filmovým premiérám týdne. Režie: Lukáš Bouška • Hrají: Saša Michailidis, František Fuka, Iva Přivřelová, Tomáš Baldýnský -ST(P) Speed TV Netradiční automagazín Honzy Červenky pro milovníky rychlých vozů. Netestujeme, užíváme si jízdu. Režie: Jan Svoboda • Hrají: Jan Červenka -STFenomén (267 epizod) -STOne Man Show (115 epizod) -STHudební masakry (46 epizod) -STDarwinovy ceny (49 epizod) -STTop 5 (32 epizod) -ST-

20

TIP Pohádky i do mobilních zařízení

Dobývání vesmíru (133 epizod) -ST-

Pohádky se loňské Vánoce staly nedílnou součástí Stream.cz. A u dětí opravdu zabodovaly! Jsou dostupné zdarma a obměňovány každých 14 dní. Těšit se můžete hlavně na animované seriály, z nichž nově bude jeden vždy v angličtině pro děti, které se chtějí nenásilnou formou učit jazyky. Čas od času ale nabídku obohatí i standardní, dlouhometrážní pohádka. Novou éru startuje Stream.cz Krtečkem, nejoblíbenějším dětským hrdinou nás všech.

Národ sobě (35 epizod) -STSlavné dny (144 epizod) -STKrav Maga - škola přežití (68 epizod) -ST-

22

Slušný Čech (18 epizod) -STSlavné sportovní okamžiky (94 epizod) -STZpátky na vrchol 1(22 epizod) -ST-

23

Fasáda 1 (29 epizod) -STPeklo na talíři (77 epizod) -STMenu domů (104 epizod) -ST-

Uvádíme první mobilní aplikaci určenou primárně pro nejmenší uživatele. Aplikace Pohádky nabízí v nepřetržité smyčce osm „večerníčkových“ seriálů, obsahujících průměrně 10 epizod. Mobilní aplikace Pohádky vychází ze své webové podoby speciálního kanálu na Stream.cz, která byla představena začátkem prosince 2013. Nejmenší uživatelé a jejich rodiče v ní naleznou osm seriálů krátkých příběhů, které se budou po čtrnácti dnech měnit tak, aby se rodiče i děti měli stále na co těšit. Ihned po spuštění se začnou příběhy náhodně přehrávat. Lze však také vybrat jen jednu sérii a pustit si všechny díly, které obsahuje. Díky samostatné aplikaci mají děti snadný přístup k pohádkám a rodiče jistotu, že jejich děti neuvidí nic jiného. Aplikace je dostupná v AppStoru a Google Play pro mobilní telefony i tablety.

A dost! (109 epizod) -ST-

8

zcela nový pořad (P) premiéra -ST- skryté titulky

Změna programu vyhrazena.

16


. a a ě s í -

y í . e é p . í

12. 4.

ROMAN VANĚK: ZASE MŮŽU DĚLAT NĚCO,

CO MĚ NEUVĚŘITELNĚ NAPLŇUJE A BAVÍ

Proč skončilo Peklo na talíři a nahrazuje ho jiný pořad?

Na úplném začátku Pekla jsem říkal, že ho budu dělat tak dlouho, dokud budu mít nápady a náměty a dokud mě to bude bavit. Jenže právě to se začalo postupně vytrácet a já se nechtěl opakovat. Z hrdiny se trapákem můžete stát přes noc; odcházet by se mělo na vrcholu. Navíc čím víc v tom jste ponoření, tím víc chápete, že některé věci jsou složitější a provázanější, než aby se daly vyjádřit v necelých pěti minutách. To už mě pak úplně frustrovalo a nechtěně jsem to asi přenášel i na štáb, na všechny ty báječné lidi, kteří se mnou na Pekle pracovali. Já jsem se nenarodil proto, abych bořil, ale proto, abych stavěl. No a pak úplně náhodou, zrovna na mejdanu Seznam.cz, jsem dostal nápad na tenhle nový pořad.

Co to bylo za nápad? Navrhnul jsem tehdy Lukáši Záhořovi a Pavlu Zimovi natočit pořad, jak se potraviny vyrábí, ty úplně nejlevnější, i ty dražší, krok za krokem, bez emocí a falešných střihů. Chtěl jsem nechat mluvit nahlas výrobce o tom, co je štve a co je baví. No, a protože mi kluci řekli, že to nikdy nemůže vyjít, že se všichni budou bát ukázat pravdu, jít často do konfrontace, dát nahlédnout do výroby různých kvalit, o to víc jsem to chtěl dělat. Byla to pro mě obrovská výzva. Díky „Křišťálové Lupě“, kterou Peklo na talíři vyhrálo ve dvou kategoriích, se Lukášovi podařilo sehnat víc peněz na natáčení, já jsem vymyslel náměty na rok dopředu a už zase můžu dělat, co mě neuvěřitelně naplňuje a baví. Jsem zvědavý, nakolik tentokrát oslovíme a jaké lidi zaujmeme. V Čechách jsou totiž všichni strašně chytří a všechno vědí nejlépe. Nedej bože, aby nás někdo poučoval, nebo nám radil. Občas mi přijde, že jsme se všichni narodili v kině zrovna, když promítali gastronomickou encyklopedii. V téhle oblasti panuje neuvěřitelné množství mýtů, fám a hoaxů, které chceme částečně vyvracet. Snad se nám to podaří aspoň v očích otevřenějších diváků. Tedy těch, kteří se odváží sami před sebou pozměnit po vysílání svůj názor. Sám jsem během natáčení občas koukal jak z jara.

SOBOTA

Prozradíte, co nás čeká v prvním díle? Šunka. A začínáme hezky od prvočinitele, tedy jak jde prasátko na porážku (kde nám mimochodem kameraman omdlel na place). Pak diváci uvidí, jak se šunka vyrábí ve velkém; jak se podle vyhlášek vyrábějí všechny druhy běžných šunek, a kolik je k tomu potřeba éček a přidaných látek. Oproti tomu ukážeme, jak se vyrábí pizza nářez, který se legálně snad ani nemůže nazývat šunka. Další díl bude o Fandovi, který dělá sedm šunek týdně, každá má jméno, s každou se mazlí, ale taky je dražší než šunky, které musí nakrmit národ. Já v tomhle pořadu neříkám, co je špatné a co dobré. Říkám, teď už víš, milý diváku, jak to je, a dál je to na tobě.

Společně s pořadem vzniká komiks… Strašně rád si hraju. Z každého výstupu mám radost a vždycky se mu „gebím“. Ale nejvíc mě baví ty věci vymýšlet. S Lukášem Záhořem nás napadlo, že by v druhém plánu tohoto pořadu mohli vystupovat hrdinové a antihrdinové. A myslím, že se nám to vážně povedlo, u každého nového dílu řvu smíchy. Velký dík patří výtvarníkovi Petru Novákovi a scénáristovi Martinu Šinkovskému. Těmhle dvěma skvělým klukům jsme s Lukášem dali námět a pár nápadů a oni stvořili Ministra Dobrot, Zelený sliz, Tajemnou Šmakuládu a Éčko. Známí superhrdinové Superman a Spiderman mají v partě dalšího kamaráda. Jmenuje se Roman. Diváci se mají na co těšit!

Když se ještě vrátíme k Peklu - čekal jste takový úspěch? Vůbec ne. Zároveň jsem ale nikdy neudělal jediný díl se záměrem, aby se líbil. Tenhle pořad takhle dělat nejde. Nebo možná jo, ale to bych musel být ten Láďa na Nově, což nejsem.

Co přesně byl pro vás největší úspěch Pekla? Poznal jsem Lukáše Záhoře, který je takový skrytý bojovník s byrokracií, a Martina Krušinu, který je geniální mistr zkratky; on přesně ví, jak to důležité v několika málo minutách vyjádřit co nejlépe. A vůbec celý štáb, všechny ty lidi kolem, ty bych nevyměnil. Skvělé bylo i to, že se dá skrz tohle médium říct nahlas vlastní názor. To vám jiná televize v takové míře neumožní.

Dá se tedy říct, že internetová televize a váš pořad patříte k sobě? Internet, Seznam.cz a Stream.cz mi daly možnost vyjádřit svůj názor a mně by přišlo naprosto zvrácené jít najednou někam jinam. Člověk by měl zůstat v takových případech věrný. Občas na začátky zapomínáme. 9

17


NEDĚLE

13. 4.

Stream Original

6

14 16

18

Téměř dva roky je možné vždy poslední pátek v měsíci vyrazit na netypickou snídani. Série potkání, na nichž po snídani následuje povídání zajímavého hosta spjatého s celosvětově vyhlášeným tématem, je nazvána Creative Mornings. Videozáznamy z těchto kreativních setkání najdete nově i na Streamu.

Bylo by nefér, kdyby Stream.cz nemohli sledovat všichni. V současné době není v Čechách zákonná povinnost pořady titulkovat (jako je tomu třeba ve Spojených státech), ale protože nám neslyšící diváci dávali opakovaně najevo svůj zájem o pořady Streamu, rozhodli jsme se před několika lety titulkováním zabývat. Oříšek jsme rozlouskli společně s Technickou univerzitou v Liberci a společností NEWTON Technologies. Od té doby dostáváme spoustu děkovných dopisů od neslyšících diváků, a to nás moc těší.

Mezi plyn test (P) Uznávaný publicista Honza Koubek testuje nejnovější modely aut. Režie: Jan Koubek • Hrají: Jan Koubek -STBlaník (P) (více na straně 13) Politický sitcom, který tu chyběl. Máte rádi britské seriály, jejich suchý humor a specifickou kameru? Pak se do příběhů Blaníka, majitele PR agentury, která tak trochu řídí svět, zamilujete. Režie: Marek Najbrt • Hrají: Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký -STTIP Creative Mornings (P) s loutkařem Bóju Šulcem -STCha! Bacha (190 epizod) -ST-

Ondřej Hejma rap‘n‘news (35 epizod) -STBuranov (16 epizod) -STÚžasňáci (20 epizod) -STMinuta slávy (31 epizod) -STPeklo s Landou (73 epizod) -STFilmové premiéry (73 epizod) -ST-

22

Ztráty a nálezy: Titulky pro neslyšící

PRAKUL kuchařky (P) Jednotlivé díly z edice DVD PRAKUL kuchařky. Režie: PRAKUL • Hrají: V. Frič, Z. Pohlreich a další -ST-

Intimní zpověď (85 epizod) -ST-

20

TIP Creative Mornings

Je nás 5 aneb obnažená pozadí (82 epizod) -ST-

Creative Mornings jsou rána, která mají účastníky pořádně nastartovat – příběhy zajímavých lidí většinou donutí vypnout vlastního autopilota a o věcech začít přemýšlet jinak. Pro každý měsíc je celosvětově vyhlášené téma, které se s různými hosty v jednotlivých zemích probírá. Svůj původ mají Creative Mornings v New Yorku a v Čechách probíhají skoro dva roky. Seznam.cz se stal partnerem pražských setkání, proto ke všem letošním přednáškám přidáváme zajímavé aktivity, které svou pointou pasují do probíraných témat. Březnovým tématem bylo „Hidden“ kde Seznam.cz ukázal své haptické mapy. Video z kreativního rána najdete na Streamu. A právě tam můžete zhlédnout všechna povídání a další zajímavá videa ze sedmnácti pražských Creative Mornings. Doporučujeme kouknout třeba na Tomáše Pilaře, Rona Williamse či Petra Krejčíka. Nová povídání přibudou vždy v polovině měsíce.

Pevný Bojar (12 epizod) -STAndrea v akci (14 epizod) -STBe good (3 epizody) -ST-

23

Můj příběh (14 epizod) -STAnča a Monča (68 epizod) -STMenu v sezóně (25 epizod) -STStream extra (42 epizod) -ST-

10

zcela nový pořad (P) premiéra -ST- skryté titulky

Neslyšící diváci mohou na Streamu sledovat nejenom nové pořady, ale i všechny archivní kousky, které jsme dodatečně otitulkovali. A jak taková práce vypadá? Finálně sestříhanou podobu pořadu předáme do technologického zázemí pro rozpoznávání řeči z videopříspěvků pouhých několik hodin před premiérou. Titulky pak musí být, včetně všech nezbytných korekcí, hotové v brzkých ranních hodinách vysílacího dne. Je to fuška, ale dá se to! Když jsme v roce 2013 redesignovali stránky Stream.cz, které měly uživatelům přinést moderní a jednodušší přístup k pořadům, mysleli jsme i na diváky zvyklé na titulky. Nová podoba stránek Streamu se zobrazuje responzivně – a titulky tak nově dokážeme zobrazovat i na mobilních telefonech. „Do budoucna bychom se chtěli zamyslet nad větší a účinnější osvětou pro neslyšící, ale to jistě není úkol jen pro Stream.cz a NEWTON Technologies. Máme v plánu postupně minimalizovat latenci v nasazování titulků k pořadům a také zvýšit komfort při jejich užívání. Zajímavé by bylo třeba umožnit nahlédnout full-textovému robotu Seznamu do titulků tak, aby byly texty dostupné a dohledatelné ve výsledcích vyhledávače,” prozrazuje manažer programového oddělení Stream.cz Lukáš Záhoř.

Změna programu vyhrazena.

18


INZERCE

19


PONDĚLÍ

14. 4.

Stream Original

6

14 16

18

Nejslavnější sportovní okamžiky (P) Klíčové okamžiky v dějinách sportu. Příběhy neuvěřitelných výkonů či skandálů, nad kterými zůstává rozum stát. Režie: Pavel Zuna, Martin Krušina -STRestart života (P) Životní koučka Lenka Černá radí a motivuje, jak na sobě pracovat a osobně růst bez prášků a chemie. Přináší praktické tipy a návody z oblasti partnerských vztahů, mentálního tréninku, zdravého životního stylu a time managementu. Režie: Karol Vrbasová • Hrají: Lenka Černá -STŠkola přežití (P) Krav Maga je nejefektivnější sebeobranný systém na světě; používá ho izraelská armáda, Mossad i zahraniční tajné služby a policie. Škola přežití ukazuje, že naději na obranu má každý. Režie: Adam Čeladín, Petr Štach, Michal Otipka • Hrají: Michal Otipka -STTOP 5 (P) V pořadu, který vysíláme dvakrát týdně, představujeme pět největších zajímavostí v různých odvětvích. Režie: Adam Čeladin -STNový život díky plastice III. (P) Charitativní projekt úspěšného plastického chirurga MUDr. Tomáše Doležala z kliniky Plastika Praha je určena ženám, jejichž viditelné „vady na kráse” jim způsobují v životě nemalé problémy. Šanci vyhrát má každá žena, která se rozhodne zaslat MUDr. Doležalovi svůj příběh. Režie: Jiří Novotný • Hrají: Tomáš Doležal a další -STTIP Hudební masakry (P) Publicista Jarda Konáš si posvítí na každého, kdo nehraje na české hudební scéně fér anebo je prostě mimo. Režie: Monika Fojtová • Hrají: Jarda Konáš -ST-

20

22

TIP Hudební masakry

Káčin zvěřinec (P) Sestřih nejlepších, nejroztomilejších a nejlegračnějších zvířátkovských videí. Režie: Richard Cacák • Hrají: Kateřina Hrachovcová Herčíková -STMeziplyn / Meziproud (P) Motoristický pořad uznávaného publicisty Honzy Koubka. Novinky ze světa aut střídají vlastní testy nejnovějších modelů. Zvláštní sekce Meziproud se zabývá elektromobilitou, pravděpodobným pohonem budoucnosti. Režie: Jan Koubek • Hrají: Jan Koubek -ST-

Známý hudební publicista Jarda Konáš se toho nebojí a úplně klidně rozdrtí osobnost, kterou jiní vynášejí z nejrůznějších důvodů do nebes. Neuteče před ním nikdo, kdo nehraje fér, kdo se nedá poslouchat a bez špetky sebereflexe se rozhodnul stát slavným, kdo se prezentuje naprosto pokřiveným marketingem, lže nebo krade… Zatímco ostatní média jdou těmhle podivným hudebníkům na ruku, nebo aspoň dělají, že nic nevidí, my říkáme pravdu. A často nevíme, jestli máme spíš brečet, nebo se smát. Ale je to zábava!

Pohádky

Protekční fracek Pavel Novotný (29 epizod) -STBára a koně (49 epizod) -STŠkola kouzel a magie Pavla Kožíška (14 epizod) -ST-

23

Chanov „Sídliště hrůzy“ (4 epizody) -STExtrémní kouzla Toma Gryfa (12 epizod) -STPřírodověda s Alex (24 epizod) -STAuto moto (1 703 epizod) -STZávod o Hrad (20 epizod) -ST-

12

zcela nový pořad (P) premiéra -ST- skryté titulky

Další pohádky, které můžete sledovat tento týden on-line: Krtek, Bernard, Pat a Mat, Kouzelná tužka, Kamarádi mazlíci, Žofka a její dobrodružství, Mach a Šebestová Změna programu vyhrazena.

20


14. 4.

PONDĚLÍ

Když je nejhůř, je tu Blaník. PR novému seriálu pro TV Stream obstaral Marek Aleš Najbrt. Najbrt. Seriál Blaník se v jistém smyslu vymyká všemu, co jste dosud dělali. Kde se to ve vás vzalo?

Už dlouho jsme hledali způsob, jak reagovat na situaci v naší zemi. A protože skutečná moc se z velké části realizuje mimo politiku prostřednictvím oligarchů, lobbistů a jiných manipulátorů, napadla nás postava Blaníka. Je to člověk, který se v české politice s každým zná a je schopen ledacos zařídit. Je to čirý pragmatik, který se řídí heslem „náš zákazník, náš pán”.

Pilotní díl se objevil na internetu už na podzim. Řada lidí možná úplně nepochopila, o co jde. Jaké jste měli reakce? Převážně velmi pozitivní. Zrovna pustili Ratha z vězení; museli jsme na to okamžitě zareagovat a hned druhý den švihli video na stránky Negativu. Během dvou dnů jsme měli deset tisíc zhlédnutí. Ale dál už jsme to nerozjížděli, protože jsme začali jednat se Stream.cz a Českou televizí. Tím pádem vznikla ona několikaměsíční prodleva.

Proč jste se ve finále rozhodli pro Stream.cz?

í e m u e š

Od začátku jsme to plánovali jako internetovou záležitost, takže nám Stream.cz přišel jako ideální parťák. A chtěli jsme svobodu. Stream nám garantuje obsahovou nezávislost, což u standardní televize moc nejde. Primární důvod, proč jsme se do toho pustili, je potřeba něco říct. Nejde o výdělečnou činnost, Blaník vzniká z vnitřní potřeby.

:

V nějakém rozhovoru jste říkali, že se tou formou vracíte ke svým profesním začátkům. Ona je přitom ale velmi současná a progresivní. To se nevylučuje. Já jsem absolvent dokumentu na pražské FAMU a už mnohokrát jsem v inscenovaných věcech použil různé kvazi-dokumentární postupy. Všichni lidi, kteří Blaník dělají, jsou profesionální filmaři. Běžně natáčejí celovečerní filmy, které si žádají pečlivý a kultivovaný přístup. Tady nás baví, že z formálního hlediska můžeme tak trochu střílet od boku. Jeden díl natočíme za den, je to jízda od rána do večera. Zážitek.

Máte asi hodně rádi britské seriály, že? Existuje politický britcom, který u nás běží pod názvem „Je to soda”, a ten mě hodně baví. Nebránil bych se říct, že je pro nás inspirací. Rozdíl je ale v tom, že staví na čiré fikci, zatímco my se dotýkáme konkrétních lidí a kauz. Jde vlastně o přímou politickou satiru. Zabýváme se konkrétními případy a dokazujeme, že za nimi stojí kancelář Blaník. To je základní princip, ze kterého by měla vznikat reflexe politiky, a pokud možno i zábava.

Jak jste dali dohromady trojici herců - Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký? Je to celkem nestandardní sestava… Marek Daniel už hrál v několika našich filmech. Je to člověk ze stejného prostředí, se stejným uvažováním a hlavně je to autorský herec, zvyklý sám vymýšlet scénky a postavy. Halka Třešňáková má kořeny spíš v nonverbálním divadle, není to typická herečka, což se nám líbí. No a brněnský herec Michal Dalecký měl už menší roli v našem filmu Protektor. Je pro postavu tajemníka ideální typ, navíc je schopný civilního herectví.

Na jaké kauzy se můžou diváci těšit? První díl má představit postavu Blaníka, takže je trochu atypický. Točí se kolem jeho narozenin, na které má pozvané všechny možné kamarády z politiky. Nikdo však nepřijde, takže Blaník v záchvatu sebelítosti rekapituluje, jak byl jeho poslední rok úspěšný, a co všechno v české politice zařídil nebo ovlivnil. Následující díly se už budou věnovat vždy jedné konkrétní kauze. Vzhledem k periodicitě seriálu budeme střídat maximálně aktuální díly s těmi, které jsou trochu nadčasové - o tunelu Blanka, o prohibici v parlamentu… Bylo by samozřejmě lepší být pořád aktuální, to ale z realizačních důvodů nejde. Navíc se nemusí zrovna nic dít. Trochu nás teď ti politici zklamali; jak se ustavila vláda, je ticho po pěšině. Minulý rok byl v tomhle lepší, ale věříme, že už se blýská na horší časy...

13

21


ÚTERÝ

15. 4.

Stream Original

6

14 16

18

20

Dobývání Vesmíru (P) Týdenní zpravodajství s z kosmonautiky a astronomie. Režie: Dušan Majer Hrají: Dušan Majer -STNárod sobě (P) Historik Jiří Rak z Univerzity Karlovy se specializuje na napravování mýtů o českých dějinách. V seriálu Národ sobě nás bere na slavná místa historie a prozrazuje věci, které se buď záměrně nebo řízením osudu do povědomí nedostaly. Režie: Martin Krušina • Hrají: Jiří Rak -STRváči (P) Rváči, filmová kaskadéři, spolu bojují před kamerou. Diváci mají možnost ovlivnit místo a rekvizity rvačky. Režie: Daniel Bodlák • Hrají: kolektiv herců -STNejslavnější videa (P) Tento pořad už stačil za dobu svého vysílání vyprodukovat naprosto nepravděpodobné „hvězdy“. V seriálu ukazujeme internetová videa, která od poloviny 90. let viděly desítky milionů lidí a u mnohých z nich dodnes nechápeme proč. Režie: Richard Cacák • Hraje: Richard Cacák -STAu!toškola (P) Skrytá kamera z vozů autoškoly. Jaká dramata zažívají budoucí řidiči i jejich intruktoři si asi pamatujeme všichni. Pro ně to není legrace, ale pro diváky ano! Režie: Karol Vrbasová • Hrají: studenti a instruktoři autoškoly Horázný -STTIP A DOST! (P) Trh je zaplaven tunami zboží a mnohé nám jen tahá peníze z peněženek. A DOST! je autorský pořad novináře a moderátora Jana Tuny, který testuje nejrůznější výrobky a potraviny a radí, jak nenaletět ochodníkům. Vzniká ve spolpráci s časopisem dTest. Režie: Jan Tuna • Hrají: Jan Tuna, Václav Beneš, Lukáš Zelený, Ondřej Jánoška, Miloš Borovička, Anna Strunecká, Vít Syrový, Janek Rubeš -STMENU domů (P) Jak doma uvařit jídla z nejlepších restaurací? V pořadu MENU domů navštěvuje Koko luxusní restaurace, kde ochutnává superdrahá jídla či místní speciality. Ty se pak v domácích podmínkách snaží uvařit. Režie: Veronika „Koko” Kokešová • Hrají: Veronika „Koko” Kokešová -ST-

22

TIP A dost!

Slušný Čech (P) -ST-

Jak se zorientovat, když běháme po nákupním centru a všechno to zboží se na regálech nakrucuje jako kráska před zrcadlem a do košíku nám skáče skoro samo? Když budete sledovat pořad A DOST!, už nenaletíte. Novinář a moderátor Jan Tuna v něm testuje potraviny a další výrobky, aby vám mohl poradit, na co si dávat pozor. Zároveň odkrývá nekalé kauzy a pomáhá lidem, kteří se nemohou nebo neumějí bránit přesile některých nepoctivých obchodníků, výrobců a úředníků. Pořad vzniká ve spolupráci s časopisem dTest.

Pohádky

Zpíwánky (34 epizod) -STZajíčkova znakovka (4 epizody) -ST-

23

Nový život díky plastice II. (21 epizod) -STDostaň Agátu (38 epizod) -STHost Týdne (4 epizody) -STUniverzita Pavlova (9 epizod) -STThe Comedy Horror Picture Show (17 epizod) -ST-

14

zcela nový pořad (P) premiéra -ST- skryté titulky

Další pohádky, které můžete sledovat tento týden on-line: Krtek, Bernard, Pat a Mat, Kouzelná tužka, Kamarádi mazlíci, Sandokan, Mach a Šebestová Změna programu vyhrazena.

22


u d e r m é t -

:

Beran 21. 3 - 20. 4.

Životní energii si udržujete sledováním akčních filmů, které mají rychlý spád a napínavý děj. Díky smyslu pro humor si odpočinete při kratších zábavných scénkách. Ke sledování seriálů vám schází trpělivost.

Rak 22. 6 - 22. 7.

Vaše křehká duše si nejlépe odpočine u romantických komedií s dobrým koncem. Pokud však máte náladu, jste vynikajícími diváky psychologických dramat. Rádi také sledujete hudební kanály a záznamy koncertů.

Býk 21. 4 - 20. 5.

Líbí se vám klasické filmy a vybíráte si kvalitní kousky před mainstreamovými trháky. Nepodléháte reklamě, ale uchováváte si vytříbený vkus. Máte vysoké umělecké cítění, a tak vás zajímají pořady o kultuře.

Jaký televizní a filmový žánr se k vám hodí?

Panna 24. 8 - 23. 9.

Lev 23. 7 - 23. 8.

Pokud si můžete vybírat, pak v televizi přepnete na detektivku nebo prvorepublikové filmy. Fascinuje vás galantnost a kouzlo dob dávno minulých, které z těchto pořadů sálají. Nesmí vám uniknout ani zpravodajství.

Zrozenci Vah bývají náročnými diváky. Nevyhledáváte nic, co je typické pro většinu. Líbí se vám dokumentární pořady, ať už s tématem přírody, vědy a techniky, gastronomie či pořady s válečnou tématikou.

Štír 24. 10 - 22. 11.

Střelec 23. 11 - 21. 12.

Čím zamotanější děj a více dějových linií, tím zajímavější vám film či pořad připadá. Rádi sledujete životy druhých, a tak se vám zamlouvají reality show a televizní soap opery. Dokážete se ztotožnit se svými hrdiny.

Máte rádi duchaplný humor, proto si obvykle pouštíte divácky náročnější pořady, které vyžadují znalosti širších souvislostí. Čas od času si také rádi odpočinete u záznamu divadelní inscenace, která pohladí váš intelekt.

Vaše mnohostrannost se projevuje i při sledování televize. Na jednu stranu si vybíráte dokumenty a vzdělávací pořady, ale neopovrhnete ani seriály. Pídíte se po novinkách, a proto vás baví nejrůznější magazíny.

Váhy 24. 9 - 23. 10.

Máte rádi literaturu faktu a totéž platí i pro sledování televize. Jste vděčnými diváky dokumentárních i soutěžních pořadů, při kterých si můžete rozšířit obzory. Sledujete i zpravodajské relace a bohatě je komentujete.

Kozoroch h 22. 12h- 20. 1.

Blíženci 21. 5 - 21. 6.

Jste vděčnými diváky pro zábavné pořady typu stand-up comedy a satirické pořady. Rádi si vystřelíte z druhých, a proto se vám líbí i skrytá kamera. Z ostatních pořadů volíte ty, kde se bojuje za spravedlnost.

Vodnář 21. 1 - 19. 2.

Ve vašem nitru se skrývá kutil a snílek, proto rádi sledujete pořady o zahradničení, stavitelství, vaření, i cestování. Zajímáte se o sociální problematiku a pomáháte druhým, proto vás baví pořady pro spotřebitele.

Ryby 20. 2 - 20. 3.

Máte bohatou představivost, kterou skvěle uplatníte při sledování pohádek, sci-fi i fantasy filmů. Pokud vás něco skutečně zaujme, pak jste věrným divákem a vydržíte sledovat i několikahodinové filmy.

15

23


SLEDUJTE POナ連DY, KDY VY CHCETE! Internetovテ。 TV Stream.cz kdykoli po ruce

24


← Pozitivní reakce na fiktivní TV program nás mile zaskočily. Shodou okolností v dubnu probíhalo dotazníkové šetření na spokojenost s firemním časopisem. V komentářích nám 10 % respondentů uvedlo, že by spíš než čtvrtletní časopis ocenili podobné guerilly, jako jsme nachystali nyní a před rokem (prvomájové Rudé právo).

SHRNUTÍ Jediným nákladem kampaně na podporu Stream.cz byl tisk TV programu (18 000 Kč vč. distribuce na pobočky). Vše ostatní jsme si navrhli, napsali, natočili a zalomili sami. Kampaň se nám vyplatila, vlna negativních reakcí na inovovaný Stream opadla a s interní podporou dalších služeb počítáme až do konce roku.

25

Interní podpora Stream.cz  

IIK Grand Prix 2014, kategorie krátkodobé strategie