Page 1

Král severské krimi

Jo Nesbø vydává další knihu

www.neoluxor.cz


editorial

Nový magazín věnovaný knihám je na světě! Vážení zákazníci, milí čtenáři, vítáme Vás na stránkách nového magazínu, který věnujeme všem milovníkům knížek. Dovolenková sezóna je tady a my doufáme, že si s sebou na cesty přibalíte i něco na čtení. Rádi pomůžeme s výběrem nejlepších knížek na léto. Sami s sebou taháme kufry plné knih a počítáme každé kilo, abychom se vešli do limitu pro zavazadla v letadle. Čtení zkrátka milujeme a magazín, který právě držíte v rukou, je toho Ž!VÝM důkazem. Nabízíme výběr aktuálních knižních novinek a přehled toho, co se u nás v knihkupectví děje. V každém čísle Vám představíme jednoho člena našeho týmu, podělíme se o tipy na knížky, které jsme četli, a které se nám tolik líbily, že Vám je musíme doporučit.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIHY v červnu 1.

Pohlreich Zdeněk Closer Publishing

2.

Švábi Nesbø Jo Kniha Zlín

3.

Deník malého poseroutky 7 – Páté kolo u vozu Kinney Jeff CooBoo

4.

Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar Vondruška Vlastimil Moba

5.

Msta písecké panny Vondruška Vlastimil

Budeme rádi za každý nápad, jak udělat náš magazín lepší, hezčí a zajímavější. Napište nám hned, jakmile dočtete. Také Vás rádi přivítáme v některém z našich 24 knihkupectví. Těší se na Vás více než 370 zaměstnanců a desítky tisíc knížek, které si přejí, abyste je četli. Vaše knihy najdete u nás!

Vařte jako šéf!

Moba

6.

Přítelkyně Nesvadbová Barbara Motto

Krásné léto a spoustu skvělých zážitků.

7.

Konec prokrastinace Ludwig Petr Jan Melvil Publishing

8. Zuzana Turňová, marketingová manažerka knihkupectví Neoluxor

Fifty Shades of Grey / Padesát odstínů šedi James E. L. XYZ

9.

Netopýr Nesbø Jo Kniha Zlín

NEOLUXOR Ž!VĚ – vydává Neoluxor s.r.o., Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1 magazin@neoluxor.cz, tel. 296 110 367 www.neoluxor.cz | www.facebook.com/neoluxor.cz

10.

Šíleně smutné povídky Tereza Boučková Euromedia Group – Odeon


náš tým

Věděl jsem, že jednou

postavím palác Rozhovor s Břetislavem Janouškem, generálním ředitelem knihkupectví Neoluxor Foto: Irena Marie Hartingerová

Kdy jste nastoupil do společnosti Neoluxor a vybavujete si svůj první den? 2. ledna 1996 jsem poprvé stál za pokladnou v knihkupectví na Dejvické. Přišel ke mně zákazník, že právě odlétá do Číny a potřeboval by nějakého průvodce. Já jsem ho vehementně přesvědčoval, že žádné průvodce neprodáváme, než se na mě usmál a ukázal na regál za mými zády – byl samozřejmě plný průvodců. Jaká kniha je Vaše neoblíbenější a kterou knihu čtete právě teď?

Moje nejoblíbenější je kniha Nemusí být vždycky kaviár od Johanna Maria Simmela. Vyšla u nás na začátku 90. let a pro mě to bylo naprosto neskutečné zjevení. V době, kdy se u nás jedly hlavně párky a knedlíky, najednou přišel román se spoustou receptů na úrovni „haute cuisine“. Momentálně čtu Pravidla moštárny, už po několikáté. Jaký je váš nejkurióznější zážitek z práce? Když jsem byl z prodavače povýšen na vedoucího, řekl mi jeden z majitelů

knihkupectví, ať si vezmu tužku a papír a jdu se podívat do všech našich obchodů, pečlivě si zapisuji, co se mi líbí a nelíbí a jaké změny bych navrhl. Tak jsem se suverénně vydal na průzkum, procházel mezi regály, psal si, kde je málo místa, kde chybí eskalátor a jak bych lépe odprezentoval knižní novinky, až jsem nakonec zjistil, že jsem byl u konkurence – velkém čtyřpatrovém domě knihy. Už tehdy jsem asi věděl, že jednou podobný palác sám postavím (Palác knih Luxor, pozn. redakce). Zuzana Turňová INZERCE ↓

Kréta

A V E L 5% S inspirace na cesty

S námi zažijete víc!

AKCE

2

P

1.8. DO 3 L AT Í

NEBO

DO

ODÁ VYPR

SO NÍ ZÁ

B

TURISTICKÝ PRŮVODCE

Korsika 3


novinky

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

279 Kč

398 Kč

299 Kč

Alexandra Potter

Katherine Pancolová

Joseph Kanon

S tebou už nikdy

Veverky v Central Parku bývají v pondělí smutné

Istanbul – Křižovatka cest

Kristián

Vydání: Již vyšlo

Jota

Když Lucy v osmnácti potká Nata, je to láska na první pohled. Ti dva se při západu slunce políbí pod benátským Mostem vzdechů a – jak praví legenda – jsou navždy nerozlučně spjati. Avšak o 10 let později už o sobě skoro neví, dokud je osud znovu nesvede dohromady. Už se to nezdá být tak báječné jako tenkrát v Benátkách, ale pokud Nate není ten pravý, proč je tak zatraceně těžké se s ním rozejít?

V posledním dílu trilogie populární francouzské autorky se znovu setkáváme se známými postavami z předešlých knih. Dočkáme se rozuzlení podivuhodných zápletek, do nichž je zavedla rozhodnutí v různých životních situacích, a nakonec se dozvíme i to, nač jsme byli zvědaví od chvíle, kdy jsme si poprvé přečetli titul této knihy.

Jak se zachovat, jsou-li jen dvě špatné možnosti? Remarqueovsky laděný příběh nás zavede do Istanbulu těsně po druhé světové válce. Američan Leon Bauer pracuje pro americkou tajnou službu. Když je uzavřen mír, Leon si pomalu začne balit, pak však dostane poslední úkol: postarat se o špiona. Navíc mu do života nečekaně vstoupí láska…

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč

249 Kč

Alice Nellis

Potok stínů

Gavin Extence

Revival Vydání: Vychází 22. 7. 2013

Nový román jedné z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších spisovatelek současnosti svádí dohromady nesourodou pětici lidí, kteří spolu nedobrovolně prožijí konec týdne v Adirondackských horách. Nikdo však netuší, že na ně číhá nebezpečí v podobě sériových vrahů, kteří zabíjejí jen pro své potěšení. Napětí se stupňuje stejně jako řádění zabijáků, kteří hledají nové oběti.

4

Vydání: Již vyšlo

299 Kč

Joy Fieldingová Ikar

Fortuna Libri

Vydání: Vyjde 24. 7. 2013

Mladá fronta

Vesmír versus Alex Woods Vydání: 2. 7. 2013

Komedie Revival vypráví příběh čtyř muzikantů, jejichž rocková skupina SMOKE se za nejasných okolností rozpadla v roce 1972, a kteří se rozhodli pokusit o její comeback. Filmová kniha obsahuje scénář Alice Nellis, fotografie z natáčení a CD skupiny i kompletní anglické texty písní. Hrají Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg.

Argo

Vydání: Již vyšlo

Alex Woods si uvědomuje, že jeho život nezačal zrovna konvenčním způsobem. Vyrůstá jen s matkou, která je navíc jasnovidka a ví, že se někdy můžou přihodit i ty nejnepravděpodobnější věci – má jizvu jako důkaz. Ze setkání s mrzoutským samotářem, vdovcem panem Petersonem, vznikne nečekaně přátelství, v němž se naučí, že člověk v životě dostane jen jednu šanci. A musí se rozhodnout co možná nejlíp.


zažijte knihy

Pohodové léto s knihami Exkluzivně v síti knihkupectví Neoluxor a Neoluxor Books nabízíme od 1. července do 31. srpna přes 50 knih z nakladatelství Fortuna Libri s výraznou slevou.

K DISPOZIC I JSO U VŠ ECH NY DÍLY

249 Kč

179 Kč

259 Kč

AKČNÍ CENA:

AKČNÍ CENA:

AKČNÍ CENA:

99 Kč

49 Kč

99 Kč

Atlas světa 21. století

Stephen Law

Kiersten Whiteová

Opravdu opravdu velké otázky o životě…

Paranormálové I. Zlodějka duší

K DISPOZIC I JSO U VŠ ECH NY DÍLY

299 Kč

439 Kč

259 Kč

AKČNÍ CENA:

AKČNÍ CENA:

AKČNÍ CENA:

149 Kč

199 Kč

99 Kč

Deborah Lawrensonová

David Alderton

Aprilynne Pikeová

Lucerna v temnotě

Pes na míru

Křídla

5


recenze

Sonda do duše dvou lidí, kteří si navzájem změní svět I když se podle názvu a sladkého obalu knihy Než jsem tě poznala možná zdá, že jde jen o další kousek z červené knihovny, nenechte se mýlit. Britská spisovatelka Jojo Moyesová vyrukovala s neskutečně citlivým a silným příběhem. Hledáte-li prvoplánovou lovestory, musíte zase o dům dál. Louisa Clarková je obyčejná dívka, která žije asi ten nejobyčejnější život, jaký by mohla literární postava vůbec žít. Pracuje v malém bistru, v šestadvaceti letech stále bydlí rodičů, a než aby se postavila na vlastní nohy, krčí se raději v malém pokoji, který se až nápadně podobá jistému přístěnku pod schody v Zobí ulici. Ani její nudný přítel Patrick, otravně horlivý sportovec, to nedokáže zachránit. Přesto má Louisa svůj život ráda a za nic by ho nevyměnila. Will Traynor je úspěšný, bohatý a velmi pohledný. Pro Willa neexistují žádné hranice a svůj život si užívá jako nikdo. Jenže stačí chvilka a jeho dokonalý svět se doslova obrátí naruby. Will doplatí na nepozornost motorkáře a po tragické nehodě zůstává ochrnutý téměř po celém těle. Z akčního a zapáleného Willa se tak rázem stává nemohoucí kvadru-

Jojo Moyesová

Než jsem tě poznala překlad Lucie Mikolajková Euromedia Group – Ikar

plegik, jehož pošramocené zdraví může nenávratně ohrozit i sebemenší viróza.

HODNOCENÍ:

Poté, co bistro zavřou a Louisa přijde o svou milovanou práci, dostane zázrakem místo Willovy ošetřovatelky. Po dobu šesti měsíců mu má pomáhat s běžnými činnostmi a dělat mu během dne společnost. A tak se setkává zcela nesourodá dvojice – letargická užvaněná Louisa a náladový morous Will. Jejich první setkání jsou zpočátku rozpačitá a je v nich cítit lehce vražedné napětí. Jejich ironickou a sarkastickou komunikaci si ale nakonec zamilujete.

89 %

Vskutku čtivý příběh je z větší části popisován z pohledu Louisy, ale autorka nám dává nahlédnout i do nitra Willových rodičů nebo jeho pečovatele Nathana. Nejen že vás přiměje horlivě otáčet stránky se strachem, co teď přijde, ale také vás donutí popřemýšlet nad otázkou důstojného žití a smrti. Varuji vás, dojde na smích i na slzy. Než jsem tě poznala je přesně ten typ knížky, který nedokážete odložit. Přečtete ji rychle, ani nebudete vědět jak. Srdcervoucí příběh ve vás zanechá stopu a nedovolí vám se od něj  jen tak odpoutat.

Plán, že si spolu odkroutí šest měsíců, se nakonec vyvine zcela jiným směrem. Louisa se rozhodne ukázat svému svěřenci všechny krásy života a povzbudit ho, jak nejlépe umí. Nakonec je to ale Will, kdo Louise ukáže, pro co stojí žít.

Barbora Votavová, blogteam Neoluxor INZERCE ↓

Je nepőítelem ten, kdo nabízí pomoc?

Kč 328 str., 249

Kč 400 str., 399

Jaká tajemství skrývá smlouva z minulosti?

, brož., 115×183 mm

, váz., 145×210 mm

Kč 320 str., 299

6 Je silnější mateőská láska, nebo morální hodnoty?

m, váz., 145×210 m

9 Kč 360 str., 29 mm, váz., 128×196

Podaőí se vypátrat chladnokrevného zloĀince?

NAPĚTÍ, NEBEZPEÿÍ, LÁSKA


tipy Kdo miluje nejvíc

recenze

Tess Stimson V této výtečně napsané knize se pozná každá žena a matka. Kapitoly se svižně střídají tak, že každá z postav vypráví stejný příběh ze svého pohledu a komentuje ho vlastními názory. Máme tak před sebou různé pohledy (muže, ženy, chůvy, tchyně) na společenská a rodinná témata jako jsou rozvod, pracující žena, poporodní deprese. Prostě to, co si aspoň jednou prožije každá z nás. Nejnovější příspěvek do edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy se čte jedním dechem. Barbora, Knihkupectví Palladium (Praha)

Rozpálený Bangkok versus Harry Hole BĚŽNÁ CENA:

279 Kč

Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla C. D. Payne Nová kniha C. D. Payna, autora legendární série Mládí v hajzlu, je určena hlavně čtenářkám. Hlavní hrdinkou je totiž postarší žena v domácnosti, která žije v manželství bez jiskry a její děti si na ni vzpomenou jen tehdy, když potřebují peníze. Život se jí změní v den, kdy najde ve zděděném domku po tetičce záhadné dokumenty. Tím začíná její pátrání po skutečné identitě autorky romantických slaďáků, které je plné nečekaných zvratů. Děj má spád, vtip a vše samozřejmě končí překvapivým happy endem. Ideální čtení na nadcházející letní dovolenou. Petra, Knihkupectví Palladium (Praha)

BĚŽNÁ CENA:

288 Kč

V bangkokském motelu je nalezen norský velvyslanec, ve žlutém saku a kudlou v zádech. V brašně má pedofilní porno a místo činu objeví objednaná prostitutka. Ideální přísady pro skandál, kterému se chce norské ministerstvo zahraničí za každou cenu vyhnout. Celou záležitost je třeba rychle a tiše vyřídit. Volba padne na věčně opilého detektiva Harryho Holea. Těšte se na skvělou krimi, která se po rozpálených thajských ulicích proplétá mezi tuk-tuky a nevěstinci a zanechává po sobě pach krve a korupce. Nesbø píše tak dobře, že i obyčejný oběd v thajském bistru je napínavý. Filmové tempo děje, rychlé dialogy a poutavá zápletka jsou už samozřejmostí. Fanoušci jsou zvyklí jak na skvělé úvodní scény, tak i natolik vygradované finále, že přestáváte dýchat a vnímat svět kolem sebe. Švábi svým koncem rozhodně dodržují tradici. Olga Biernátová, blogteam Neoluxor

Konec prokrastinace Petr Ludwig Prokrastinace = chorobné odkládání důležitých úkolů a povinností. Prokrastinoval každý, a kdo říká, že ne, ten to dělá dodnes. Petr Ludwig nenabízí zázračný recept, který vás tohoto nešvaru zbaví. Podává ale pomocnou ruku, radí, snaží se motivovat. Nakonec je to ale na vás. Konec prokrastinace je kniha, která se mi vejde do kabelky, baví mě ilustracemi a vždy zaujme obsahem. Doma už nemám vyleštěnou každou kachličku v koupelně a nepřipravuji pětichodové menu, zato mám čistý kalendář a o dost snáze vše včas zvládám. Olga, marketing (Zlín)

Jo Nesbo

Švábi BĚŽNÁ CENA:

349 Kč

překlad Kateřina Krištůfková Kniha Zlín HODNOCENÍ:

91 % 7


Profile for Knihkupectví Luxor

Neoluxor živě! (1/2013)  

První číslo nového magazínu věnovaného knihám. Recenze Švábů a nové knihy Jojo Moyesové, knižní tipy Neoluxoru, novinky a akce, které si nes...

Neoluxor živě! (1/2013)  

První číslo nového magazínu věnovaného knihám. Recenze Švábů a nové knihy Jojo Moyesové, knižní tipy Neoluxoru, novinky a akce, které si nes...

Advertisement