Page 1

živě! rubrika!

Duben 2014

magazín knihkupectví Neoluxor

Muž z ostrova Lewis

Druhý díl trilogie Petera Maye

UDÁLOST:

23. dubna 2014 KNIHY bez DPH

NOVINKY: l JEFFERY

DEAVER l JO NESBØ l TOM CLANCY

17.

ROMÁN

TÁNI KELEOVÉ-VASILKOVÉ

www.neoluxor.cz


editorial!

V dubnu

SE STAVTE U NÁS

NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIHY v únoru BELETRIE Volání Kukačky

N

ěkdy si říkám, že jednou nastane měsíc, kdy nebudu mít o čem psát. Ale to bychom se nesměli pohybovat ve světě knih… Březen – měsíc knihy přefrčel raketovou rychlostí a Velký knižní čtvrtek nám všem nedočkavcům s velkou pompou nadělil další krásné bestsellery. Všechno tohle vzrušení bylo jako menší Vánoce. A pak jsme dostali pozvánku na schůzi Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Je možné, že mnozí z vás o něm nikdy v životě neslyšeli, ale věřte, že v dubnu o sobě dá vědět. Inicioval totiž úžasnou kampaň s názvem KNIHY bez DPH a pro její vyvrcholení zvolil symbolické datum – 23. dubna, tj. Světový den knihy a autorských práv. V tento den se knižní svět ojediněle sjednotí a z ceny knih škrtne DPH. To s sebou nese příjemný bonus 15% slevy pro nakupující, ale hlavně ušlechtilou myšlenku přesvědčit širokou veřejnost, politiky a média o snížení sazby DPH u knih. Navíc, v Paláci knih Luxor přivítáme na Světový den knihy zahraniční návštěvu – norského spisovatele Thomase Engera. Přijede u příležitosti uvedení své nové knihy Instinkt dravce, a zúčastní se autogramiády právě u nás. To už jsou minimálně dva dobré důvody, abyste nás navštívili. A jestli chcete další, zalistujte novým magazínem, kde jich najdete mnohem, mnohem víc.

Robert Galbraith Plus

Muriel a andělé Miloš Macourek Plus

Inferno

Dan Brown Argo

Hustej INTERNET

hustej napsala

Lenka Eckertová ilustrovala Lucie Seifertová

Lenka Eckertová, Lucie Seifertová Petr Prchal

Poslední aristokratka Evžen Boček Druhé město

POPULÁRNĚ-NAUČNÁ LITERATURA ÚZ 900 Nový občanský zákoník Kolektiv Sagit

Daňové zákony 2014 Hana Marková Grada Zuzana Turňová, šéfredaktorka

ÚZ 985 Zákoník práce 2014 Kolektiv Sagit

Deník Dity P. – Kuchařka Dita Pecháčková Vlastním nákladem NEOLUXOR živě! – vydává Neoluxor s.r.o., Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1 magazin@neoluxor.cz, tel. 296 110 367, náklad 100.000 ks. Právo na změny a na chyby v sazbě či tisku vyhrazeno.

Abeceda mzdové účetní 2014

www.neoluxor.cz | www.facebook.com/neoluxor.cz

Anag

Bořivoj Šubrt, Zdeňka Leiblová a kolektiv


náš tým!

5x

44 splněných, takže asi ano. Být obklopena tolika knihami je na jednu stranu jako splněný sen, na druhou stranu si jich pak chci o to víc přečíst. Moje nová knihovna, která měla vydržet alespoň pět let, pravděpodobně doslouží v půlce příštího roku.

otázka pro:

3

Co momentálně čteš? Jaký je tvůj oblíbený žánr? Momentálně čtu Knihy a jejich lidé od Jiřího Trávníčka, kterou si dávám večer po kapitolkách, v češtině jsem naposledy četla Muriel a andělé, jinak poslední dobou čtu hodně v angličtině. Baví mě fantasy, dystopie, young/new-adult, romantika ve stylu Jane Austenové, severská detektivka a dál jakákoliv kniha jakéhokoliv žánru, která mě náhle zaujme.

OLGU BIERNÁTOVOU,

MARKETINGOVOU KOORDINÁTORKU KNIHKUPECTVÍ NEOLUXOR A NEOLUXOR BOOKS TEXT: EMA KRHOVSKÁ

Foto: Karolína Štursová

1

Pamatuješ si na svůj první den v Neoluxoru, jaký byl? Není to tak dávno, takže se pamatuju celkem přesně. Ten den jsem vyřídila hned několik desítek e-mailů, což mě na startu dost vyděsilo. Všechno bylo nové, kolegyni Zuzce jsem každých 10 minut psala o radu. Navíc jsem se zapomněla naobědvat a měla jsem takový hlad, že jsem si u nás v knihkupectví hned koupila dvě kuchařky, protože byly vystavené po cestě z mé kanceláře. Jídla na obálce vypadala božsky, nešlo odolat.

Na začátku roku jsem si předsevzala, že přečtu 100 knih...

2

Jaké to je, být v kontaktu s takovým množstvím knih? Jsi vášnivou čtenářkou? Na začátku roku jsem si dala předsevzetí, že letos přečtu 100 knih, už jich mám

4

Děláš marketingovou koordinátorku, co to obnáší, a jak to zvládáš? Je toho spousta, ale primárně se zaměřuji na online propagaci a snažím se vymýšlet stále nové věci. Zatím žádná nemoc z povolání, žádné noční můry, denní děsy… Moc mě to baví.

5

Na kterou knihu se těšíš, až vyjde? Nejvíc se těším na Hon od Andrewa Fukudy, určitě na novou krimi Joa Nesbøho – na podzim vyjde Přízrak. Mojí velice oblíbenou sérií jsou Měsíční kroniky, takže se už nemůžu dočkat dalších dílů. INZERCE

INTELIGENTNÍ ROMÁN PRO INTELIGENTNÍ ŽENY

3


novinky! 24. 4.

Autogramiá

da

Palác knih Luxor

16:00

Křest 4 01 9. 4. 2 0 od 17:0nih k Palác or Lux

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč

BĚŽNÁ CENA:

398 Kč

Josef Bernard Prokop

Karel IV. – Tajný deník Fortuna Libri

Již vyšlo

398 Kč

Alena a Vlastimil Vondruškovi

Michael Talbot

Průvodce českou historií Vesnice

Antonio Vivaldi

Vyšehrad

Více než šest století uplynulo od chvíle, kdy Karel IV., český král a římský císař, svěřil své myšlenky a nejhlubší pocity pergamenu. O oficiálním životě Otce vlasti bylo napsáno mnoho, jeho osobní zpovědí je však Tajný deník.

Vyšehrad

Vychází v dubnu

Vychází v dubnu

2. díl výpravné encyklopedie se věnuje proměnám venkova od vzniku českého státu do počátků moderní doby. Autoři sledují vývoj sídlištních typů, lidovou architekturu, popisují technické stavby spojené se životem venkova a dějiny zemědělství.

Příběh umělecky nesmírně plodného a vlivného komponisty, mimořádného hudebního virtuosa. Mimo skladatelova života se kniha věnuje rozboru jeho operních děl a hudebních skladeb, z nichž nejznámější jsou houslové koncerty Čtvero ročních dob.

Meditace na každý den v roce

Bestseller týdeníku Spiegel

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč

279 Kč

339 Kč

Sri Chinmoy

David Deida

Manfred Spitzer

Má životní cesta za duší

Intimní splynutí

Digitální demence

Madal Bal

Synergie Publishing

Vychází 8. dubna

Tato sbírka aforismů, básní a úvah z pera duchovního učitele Sri Chinmoye oslovuje přirozenou dobrotu lidského srdce a nabízí čtenáři nadčasovou moudrost, která vnáší hlubší význam a naplnění do našeho všedního života. 400 stran, brož.

Vychází v dubnu

Vydejte se na cestu za hranice rovnováhy! Intimní splynutí, druh partnerského vztahu popsaný v této knize, se zcela odlišuje od těch dřívějších. Není založen na starých sexuálních rolích ani na moderním ideálu rovnosti. Nechte se překvapit! 4

Host

Již vyšlo

Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony a navigace. Výsledky výzkumu, které zmiňuje neurovědec Manfred Spitzer, jsou alarmující.


bestseller!

KNIHA Z OBÁLKY NETRPĚLIVĚ OČEKÁVANÝ DRUHÝ DÍL TRILOGIE KRIMI ROMÁNŮ SKOTSKÉHO BESTSELLEROVÉHO AUTORA PETERA MAYE JE JIŽ V KNIHKUPECTVÍCH! PO SKÁLE PŘICHÁZÍ MUŽ Z OSTROVA LEWIS. TEXT: OLGA BIERNÁTOVÁ, MARKETING (ZLÍN)

Z

a první díl trilogie z ostrova Lewis, mezinárodní bestseller Skála (2009; česky Host 2013), získal renomovaný skotský novinář, scenárista a v posledních letech především spisovatel Peter May cenu Barry Award 2013 za nejlepší detektivku roku a řadu dalších ocenění. Také druhý díl série Muž z ostrova Lewis, který se českým čtenářům představil v rámci Velkého knižního čtvrtka, je kritiky přijímán s velkým nadšením. V žebříčku britských bestsellerů (kategorie vázaných románů) se udržel celých osmnáct týdnů. Závěrečný díl trilogie The Chessmen

(Šachové figurky, 2013) připravuje Host k českému vydání už na podzim letošního roku. V nakladatelství Host vyjde také nejnovější autorova kniha, román Entry Island (Ostrov Entry, 2014) a šestidílná série „čínských“ thrillerů, která autorovi vynesla celosvětové renomé. A na co se můžete ve strhujícím románu Muž z ostrova Lewis těšit? V rašeliništi na ostrově Lewis je nalezeno dokonale zachované tělo mladého muže, které nese stopy po několika strašných bodných a řezných ranách. Policie se zprvu domnívá, že se mladík stal obětí rituální vraždy před stovkami let, avšak vytetovaný obrázek Elvise Presleyho na mladíkově pravé paži odhalí, že se vražda musela stát mnohem později, ve druhé polovině dvacátého století. Bývalý policejní detektiv Fin Macleod se mezitím vrací na svůj rodný ostrov. Rozešel se s manželkou, s životem v Edinburghu i s kariérou u policie a nyní se snaží obnovit staré vztahy a opravit zchátralý dům po svých rodičích. Avšak poté, co testy DNA prokážou příbuzenský vztah těla z bažiny a otce Finovy dětské lásky Marsaili

Peter May

Muž z ostrova Lewis cena: 329 Kč Host

Již vyšlo

Macdonaldové, je Finovi jasné, že jeho návrat domů bude trochu rušnější, než čekal. Tormod Macdonald, dnes již starý muž trpící demencí, celý život tvrdil, že je jedináček a že nemá žádné blízké příbuzné. A Fin zjistí, že Tormod měl dobrý důvod, proč v tomto ohledu lhát.

„Emocionální tajemství obyvatel pochmurného ostrova jsou ještě hlubší než jeho rašeliniště.“ The Times

JAN BAUCH

velikán české malby

REPREZENTATIVNÍ MONOGRAFIE •

408 stran na italské křídě

text, rozbor díla a obrazů R. Michalová

• • •

300 barevných fotografií nejlepších obrazů půvabný esej P. Kováč

výklopy s detaily a popisem Běžná cena 1590 Kč

Knihu zakoupíte na www.neoluxor.cz

INZERCE


novinky!

Dotisk úspěšného titulu

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč

BĚŽNÁ CENA:

199 Kč

Dr. Robert Glover

330 Kč Zdena Frýbová

Andreas Červenka

Rádce pravého muže

Peníze. Jakou mají cenu?

Mafie po česku

Synergie Publishing

Práh

Šulc - Švarc

Vychází v březnu

Jste milý, spolehlivý chlapík, na kterého se každý rád obrátí o radu a pomoc, ale máte pocit, že žijete život druhých, ne svůj vlastní. Přesně to nazývá autor syndrom hodného hocha. Tato kniha vám ukáže, jak to změnit a stát se pravým mužem.

Vychází 7. dubna

Čemu věřit v současném světě? Nejlepší švédský ekonomický novinář poutavě a bez příkras popisuje nejzávažnější ekonomické prohřešky, kterých se bankéři, finanční poradci i členové vlád dopouštějí. Je na nás, abychom jim na to neskočili.

Již vyšlo

Zpověď předlistopadového krále veksláků, zlodějů a šmelinářů odhaluje tragikomedii člověka propadajícího chorobné hrabivosti a velikášství. Do svého nelegálního podnikaní zapojil mnohé, a nakonec zůstal sám nad troskami svého pokřiveného světa.

Cena EU

za literatur u

2013

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

359 Kč

298 Kč

329 Kč

Katri Lipsonová

Denise Mina

Henning Mankell

Zmrzlinář

Stále půlnoc

Bílá lvice

Argo

Již vyšlo

Román finské autorky, zasazený z velké části do Československa čtyřicátých až počátku devadesátých let 20. století. Vedle ojedinělého čtenářského zážitku nabízí neotřelý pohled zvenčí na nás, na naše nedávné dějiny či kulturní dědictví.

Panteon

Vychází 10. dubna

Během klidného večera vrazí do domu jedné rodiny v Glasgow skupina ozbrojených mužů v kuklách. Jednoho člena unesou a požadují vysoké výkupné. Další případ Alex Morrowové od “královny britské krimi”. 6

Host

Již vyšlo

V poklidném kraji jižního Švédska náhle zmizí realitní makléřka Louisa Åkerblomová, aktivní členka metodistické církve, vzorná manželka a matka. Pro její zmizení neexistuje žádné vysvětlení ani motiv... Třetí případ komisaře Wallandera.


recenze!

Jo Nesbø NEZKLAMAL

ANI TENTOKRÁT ČERVENKA JE TŘETÍM DÍLEM DETEKTIVNÍ SÉRIE S KOMISAŘEM HARRYM HOLEM A ZÁROVEŇ PRVNÍM DÍLEM TZV. „OSLOSKÉ TRILOGIE“, KTERÁ VE VEDLEJŠÍ DĚJOVÉ LINII ODKRÝVÁ ELLENIN PŘÍPAD SPOJENÝ S NELEGÁLNÍM PAŠOVÁNÍM ZBRANÍ DO NORSKA, JENŽ SE NAPLNO ROZJÍŽDÍ V NEMESIS A SVÉHO ROZUZLENÍ SE DOČKÁ V PENTAGRAMU.

podezřelé hlášení – nalezení nábojů, které pocházejí z nejdražší a nejsmrtelnější zbraně nájemných vrahů. Bavíme se tady o pušce, kterou se střílí sloni. Tak jaké s ní má nový majitel plány? Harryho vyšetřování je v knize proloženo záblesky z doby 2. světové války, které sledují osudy norských vojáků, bojujících za Hitlera. Jeden z nich, Daniel Gudeson, je zastřelen a uložen do masového hrobu. Jenomže později se ve vídeňském lazaretu objeví zraněný

Celou dobu víte, kdo je vrah, a přesto to nevíte.

voják, který tvrdí, že je právě Daniel. A další skok do současnosti. Válečný veterán si právě u svého lékaře vyslechl jasný rozsudek smrti, než ale zemře, musí splnit ještě jednu misi. arry Hole je po nevydařené akci, Červenka je fascinující, dobře vystavěná kdy omylem postřelí amerického a komplexní detektivka, která postrádá agenta, přesunut z oddělení vražd slabé místo. Oproti pozdějším knihám do kanceláře tajné služby na konci chodby. autora spadá čistě do detektivního žánru Papírování, které ho mělo na nějaký čas OHB_cervenka_neoluxor_190x92 7:Sestava 18.3.2014 12:05 do Stránka 1 zde přesahy thrilleru nebo uklidit z očí veřejnosti, však Harrymu přihraje 1 a nenajdeme TEXT: OLGA BIERNÁTOVÁ, MARKETING (ZLÍN)

H

ad 3. přírpyho Har Holea

Jo Nesbø

Červenka cena: 369 Kč Kniha Zlín Již vyšlo Hodnocení:

93%

hororu, jako je tomu např. ve Sněhulákovi. Neužijete si ani kreativních” vražd (a že se “ kreativita s každým novým dílem pořádně stupňuje). Umírání je prosté, přímočaré a téměř obyčejné. Příběhy na pozadí tvoří dokonalou mozaiku událostí, které se nakonec spojí v jeden celek. Tak trochu jako impresionistický obraz. Vidíte všechny barvy, rozpoznáváte v tečkách všechny postavy, ale abyste si mohli prohlédnout celé dílo a opravdu vidět detaily, musíte si o pár kroků odstoupit. A právě ty drobné krůčky děláte s každou novou stránkou Červenky a není vám dovoleno vidět až do chvíle, než dočtete.

INZERCE

JO NESBØ Červenka Nový Harry Hole jako audiokniha v podání výborného HYNKA ČERMÁKA

AUDIOKNIHA 2x CD mp3 14 hodin 42 minuty

ZDE SI POSLECHNĚTE UKÁZKY

JIŽ VYŠLO

VYDÁVÁ


recenze!

Miluj SVÉHO

ÚNOSCE

Jonas Jonasson Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel Čte Martin Stránský 12 hodin 43 minut 299 Kč

ZAČALO TO JAKO NEVINNÝ ŽERT, POZDĚJI SE Z TOHO STALO PROFESIONÁLNÍ ZAMĚSTNÁNÍ. PARTA ÚNOSCŮ VÁS VEZME NA DĚSIVOU JÍZDU S POLICIÍ I MAFIÍ V PATÁCH. TEXT: EMA KRHOVSKÁ, PALÁC KNIH LUXOR (PRAHA)

Za únosy vždy požadovali „přiměřené“ peníze a vše šlapalo jako na drátkách, až... neměly potřebu volat policii a vše šlapalo jako na drátkách. Stačil ještě rok nebo dva a mohli by si splnit svůj sen o ráji na Maledivách. Jejich vždy profesionální dráha” ale “ měla dva nedostatky. Prvním byl únos Terryho Harpera, který na profesionály po návratu domů upozornil policii. Druhým pak byla nedostatečná informovanost, která zapříčinila únos manžela hlavy organizovaného zločinu. O profesionály se tak začaly zajímat hned dva tábory, policisté a mafiáni.

Owen Laukkanen

Profesionálové cena: 349 Kč Knižní klub Vychází 17. dubna Hodnocení:

100%

Kniha je velmi čtivá a několik pohledů skvěle oživuje celý příběh, ve kterém se střídá pátrání policie s útěkem únosců, prokládané honem mafiánů. Díky těmto liniím děj plyne rychle a čtenáře tak udržuje v bdělém stavu. V případě, že by měl náhodou tendenci stagnovat, přijde zvrat, který ho posune dál. I přes řadu akčních scén však příběh nepůsobí překombinovaně. Největším problémem čtenáře tak zůstává to, že si není zcela jistý, na čí stranu se má přidat. Mafiánská linie patrně nepřipadá v úvahu, ale mezi únosci a čestnými policisty budete nerozhodní. Únosci s gentlemanskými sklony si dokážou čtenáře omotat okolo prstu a bravurně tak osvětlí význam stockholmského syndromu. Postavy samotné jsou zajímavě napsané a bylo příjemné sledovat jejich postupnou přeměnu, při níž si uvědomují následky svých činů a to, že dráha zločince se musí přijmout i se všemi následky, které z ní plynou. Pokud se poohlížíte po napínavém thrilleru, pak vás Profesionálové zcela jistě nezklamou. Ačkoliv se jedná o autorovu prvotinu, děj má rychlý spád a akční scény jsou zde velmi napínavě popsány. 9

Denise Mina Konec vosí sezóny Čte Jaromír Meduna 15 hodin 15 minut 349 Kč

Dolores Redondo Neviditelný strážce Čte Jaromír Meduna 15 hodin 22 minut 349 Kč

INZERCE

V

yhlídky party čtyř přátel nebyly zrovna přívětivé. Jejich příliš vysoká kvalifikace, málo pracovních míst a finanční krize jim nedávaly příliš velkou naději na život v luxusu. V žertu je napadlo unést investičního makléře, který vydělává na současné situaci, a to, co se zdálo jako jednorázová akce, se brzy stalo dokonalým zaměstnáním. Většina únosců ztroskotá na své hamižnosti a zaměřuje se na slavné lidi, případně si řekne o příliš velkou částku peněz, čímž přiláká policii. Cíle naší party proto byly menší a za únosy vždy podle situace požadovali přiměřené peníze. Rodiny


zažijte knihy!

Letem světem... ČERSTVÉ NOVINKY ZE SVĚTA KNÍŽEK OD NÁS I ZE ZAHRANIČÍ. BUDETE TO VĚDĚT JAKO PRVNÍ A TĚŠIT SE TAK SPOLU S NÁMI O NĚCO DÉLE NEŽ OSTATNÍ.

detektiva Cormorana Strika, který bude tentokrát vyšetřovat zmizení spisovatele Owena Quinea. Rowlingová plánuje napsat celkem 7 dílů této detektivní série. 4. Cassandra Clareová, autorka série Nástroje smrti, chystá novou sérii ze stejného univerza. Ponese název The Last Hours a bude mít 3 díly (Chain of Thornes, Chain of Gold, Chain of Iron). Názvy knih jsou převzaty z knihy Nadějné vyhlídky od Charlese Dickense a i příběh by měl být podobný. Jedná se o už 4. sérii knih ze světa Lovců stínů. 5. 19. března měl na The CW premiéru seriál The 100 natočený podle stejnojmenné knihy spisovatelky Kass Morgan. U nás vyjde kniha pod názvem Prvních 100 v nakladatelství CooBoo 21. dubna.

1. Film Grace of Monako v hlavní roli s Nicole Kidmanovou bude otevírat Festival v Cannes. Knižní předlohu filmu o hollywoodské legendě a monacké kněžně Grace Kellyové vydává nakladatelství Metafora. 2. Nakladatelství Host získalo práva na pokračování globálního bestselleru Milénium zesnulého švédského spisovatele Stiega Larssona. České vydání je plánováno na srpen 2015, kniha vyjde zároveň se švédskou originální verzí a anglickým překladem. Čtvrtý díl píše pro švédské nakladatelství Norstedts spisovatel David Lagercrantz. 3. Pokračování krimirománu Volání Kukačky, který pod pseudonymem Robert Galbraith napsala J. K. Rowlingová, vyjde v anglickém originále už letos. Kniha s názvem The Silkworm opět představí soukromého 10

6. Letošní Oscary ovládl film 12 let v řetězech, který vyhrál také kategorii film roku. Snímek režiséra Steeva McQueena byl natočen podle knižní předlohy s názvem Twelve Years a Slave spisovatele Solomona Northupa, kterou můžete zakoupit také v našich knihkupectvích. 7. Psychologický thriller Neviditelný strážce od autorky Dolores Redondo, oceněný španělskými čtenáři jako Nejlepší román roku 2013, se dočká filmového zpracování producentem Peterem Nadermanem. Druhá část trilogie z baskického údolí Baztán – Dědictví kostí vyjde na podzim v nakladatelství Panteon. 8. Na září je plánována premiéra filmu Maze Runner, právě byl zveřejněn první trailer, který najdete také na naší facebookové stránce. Knižní předlohu spisovatele Jamese Dashnera vydá poprvé v češtině letos v srpnu nakladatelství YOLI. První díl série Labyrint se bude jmenovat Útěk.


zažijte knihy!

Fotoreport...

Nenechte si ujít!

PODÍVEJTE SE, CO SE U NÁS DĚLO MINULÝ MĚSÍC.

Palác knih Luxor 2. 4. 2014 od 16:30 Slavnostní uvedení unikátní životopisné knihy Jiřího Kajínka Můj život bez mříží za účasti významných hostů z okolí nejznámějšího českého vězně. Nakladatelství Fragment

Dne 13. 3. 2014 proběhl v literární kavárně Paláce knih Luxor slavnostní křest knihy STŘÍBRNÝ PAPRSEK, spojený s autogramiádou autora Vlada Ríši.

Změna programu vyhrazena. Denně aktualizované informace najdete na internetových stránkách www.neoluxor.cz v sekci Akce.

Od roku 2007 se pravidelně umisťujeme v první trojici oceněných v rámci ISIC AWARDS, přičemž už 4x jsme byli první a zlatou příčku obhajujeme i letos.

3. 4. 2014 od 16:30 Křest knihy slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové Lék na smutek spojený s autogramiádou. Nakladatelství Noxi 7. 4. 2014 od 16:00 Křest nové dětské knihy Jana Vodňanského Máme doma gorilu spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí Hana Navarová a Táňa Fischerová. Nakladatelství Albatros 9. 4. 2014 od 17:00 Křest knihy Josefa Bernarda Prokopa Karel IV. – Tajný deník. Kmotrem knihy bude sociolog, malíř, kreslíř a humorista Václav Hradecký. Nakladatelství Fortuna Libri

„Jmenuju se Neoš a jsem maskot dětského oddělení v Neoluxoru. Vybrali si mě a to jsem ani nemusel chodit na žádný pohovor. Čtu totiž nejvíc ze všech. Čtu pořád a tak rychle, že kolikrát dočtu knížku dřív, než stihnu rozsvítit lampičku.“

14. 4. 2014 od 17:00 Křest nové knihy Ladislava Špačka Tereza – Etiketa pro dívky spojený s autogramiádou. Nakladatelství Mladá fronta

Akce...

V DUBNU CHYSTÁME SPOUSTU SKVĚLÝCH AKCÍ, VYHRÁLI JSME ISIC AWARDS A PŘEDSTAVUJEME NOVÉHO MASKOTA DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ. BOOKOHOLIC’S

DIARY...

Ahoj, jmenuji se Anna a jsem bookoholic. Jste taky? Pak jsme na tom stejně. Rozhodla jsem se, že si budu psát deník, který můžete sledovat třeba na facebookové stránce Neoluxoru. fb.com/neoluxor.cz

11

15. 4. 2014 od 16:00 Prezentace knihy úspěšné jazzové zpěvačky Jany Koubkové Básně z jazzové dásně spojený s autogramiádou. Nakladatelství Galén 23. 4. 2014 od 17:00 Autogramiáda norského spisovatele Thomase Engera u příležitosti uvedení jeho knihy Instinkt dravce na český trh. Nakladatelství Moba 24. 4. 2014 od 16:00 Prezentace knihy Aleny a Vlastimila Vondruškových Vesnice, druhého svazku edice Průvodce českou historií. Nakladatelství Vyšehrad

Knihkupectví Zlaté Jablko Zlín 15. 4. 2014 od 16:00 Beseda s Ladislavem Špačkem spojená s autogramiádou.


novinky!

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

279 Kč

279 Kč

Barbara Woodová

Iva Pekárková

Grace Burrowes

Had a hůl

Péra a perutě Mladá fronta

BĚŽNÁ CENA:

359 Kč

Vychází 18. dubna

Hrabě z Balfouru

Euromedia Group - Ikar

Již vyšlo

Galatea

Již vyšlo

Příběh o přátelství Fialky a Patrika, dvou zbloudilých duší zuřivě pátrajících po svobodě v zemi, která nabízela jen konformní šeď. První román Ivy Pekárkové, v roce 1985 propašovaný na západ ukrytý v hlavě.

Sýrie, rok 1450 před Kristem. Lee bylo právě osmnáct let, a tak má nejvyšší čas se vdát. Nabídku k sňatku bohatého, ale krutého stavitele lodí Jótama však její otec odmítne. Události tak najednou dostanou zcela nečekaný spád…

Ian MacGregor je podobně jako mnoho ostatních šlechticů donucen provozovat své panství ve Skotsku jako hotel, kam se na léto sjíždějí bohatí angličtí snobi. Teď stojí před nelehkou volbou. Dá přednost sňatku z rozumu, nebo z lásky?

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

298 Kč

279 Kč

249 Kč

Cyndi Daleová

Carole Radziwillová

Meagan Francisová

Síla osudové přitažlivosti

Vdovin průvodce sexem a randěním

Šťastná máma

Noxi

Již vyšlo

Jota

Pokud hledáte nového partnera nebo chcete zlepšit svůj současný vztah, tato kniha vám ukáže, jak milovat nejupřímnější a nejosvícenější částí svého Já. Pouze tehdy, když se spojí dvě ryzí Já, naplní se vaše touha po důvěrném svazku.

Noxi

Již vyšlo

Vychází 2. dubna

Půvabná Newyorčanka, 34 let, vdova. Poté, co její chlípný manžel – povoláním sexuolog – nešťastnou náhodou exne, znovu hledá sama sebe. O životních kotrmelcích a nových zážitcích s vtipem aneb Sex ve městě v černém. 12

Autorka, matka pěti dětí, prozrazuje 10 jednoduchých tipů jak se stát šťastnou mámou. Tento revoluční a vtipný pohled je přínosný jak pro dítě, tak pro rodiče. V knize najdete spoustu rad, nezbytných ve chvílích, kdy už nevíte kudy kam.


rozhovor!

ÚSPĚŠNÁ AUTORKA: Táňa Keleová-Vasilková TÁŇA KELEOVÁ-VASILKOVÁ JE JEDNOU Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH SLOVENSKÝCH SPISOVATELEK. PRODEJ JEJÍCH KNIH DOSÁHL NA SLOVENSKU NEUVĚŘITELNÝ MILION VÝTISKŮ, V ČR STO TISÍC. ZAČÁTKEM DUBNA VYCHÁZÍ V ČEŠTINĚ JEJÍ V POŘADÍ JIŽ SEDMNÁCTÝ ROMÁN. TEXT: MIRKA KARÁSKOVÁ

Křest 4 01 3. 4. 2 0 od 16:3nih k Palác or Lux

Táňa Keleová-Vasilková

Foto: Ivona Orešková

V knize Lék na smutek píšete o velice smutném osudu jedné ženy. Co vás přimělo napsat takový román? Byl to takový pocitový a vjemový komplex: mezi ten nejzávažnější patřila skutečnost, že jsem v posledních letech měla pocit, že si lidé příliš stěžují na svůj život, i když v podstatě nemají důvod. Problém, který zrovna prožíváme, se nám zdá těžký a bolavý, ale přece, člověk by neměl zapomínat na úsměv. Osud Mariky nám čtenářům připomíná, že život může přinést nesnesitelné situace, na které nejsme vůbec připraveni. Dostala jsem od svých čtenářek několik inz190x92mm 13.3.14 13:46 Stránka 1 dopisů a ubezpečily mě, že napsání tak těžkého tématu mělo význam.

Lék na smutek cena: 249 Kč Noxi

Vychází 3. dubna

Možná se některá ze čtenářek nachází v podobné situaci jako hlavní hrdinka Marika. Co byste jí doporučila? Vždy je dobré mít přátele. Stačí jich hrstka k tomu, aby se člověk necítil úplně sám. A též mít nějaké zájmy, ať už je to čtení, sledování filmů anebo procházky, sport. To jsou činnosti, které může člověk dělat i sám. Jistě, ve dvojici je to lepší…

A teď trochu veseleji. Jste spisovatelka na plný úvazek, jak vypadá váš běžný den? Ráno vyvenčím psa, nastavím pračku a myčku, trochu poklidím, vyřídím e-maily a kolem půl deváté začínám psát. Počítač vypínám kolem čtvrté odpoledne – ale nepíšu v kuse, mezitím vždy udělám cosi doma, chvilku nechám odpočinout hlavu při praktických činnostech. Podvečery trávím s rodinou, s manželem si jdeme zahrát badminton nebo se potkáme s přáteli na večeři. Normální život, který mi absolutně vyhovuje a nechtěla bych na něm nic měnit. Jistě, tahle klidná období střídají ta hektičtější, třeba když mi vyjde nová kniha a já mívám autogramiády a besedy. Psaní vás baví, to je jasné, ale jak dlouho vám trvá napsat jeden úspěšný román? To je výrobní tajemství. A na závěr, jaké knížky má ráda úspěšná spisovatelka, jako jste vy? Nejraději ze všeho čtu fantasy příběhy a také každou novinku od Joy Fieldingové nebo Stephena Kinga.

Autorka českých románových bestselerů

MAGDA VÁŇOVÁ čtenáře Zdravím nihy sv13é nové k

M AG DA VÁ ŇO VÁ Babí léto

INZERCE


recenze!

Román o boji mladých lidí ZA SVÉ MÍSTO NA SLUNCI FRANCOUZSKÁ SPISOVATELKA ANNA GAVALDA JDE VE SVÉ NOVÉ KNIZE BILLIE OPĚT NA DŘEŇ EMOCÍM, JAK TO UMÍ JEN ONA. SILNÝ, NEVŠEDNÍ PŘÍBĚH DVOU STUDENTŮ VÁS NEPOCHYBNĚ DOSTANE. TEXT: PETR ŠAŠEK, PALÁC KNIH LUXOR (PRAHA)

B

illie a Franck. Dvě ztracené lidské existence žijící na zapadákově kdesi ve Francii. Ona pojmenovaná po slavné písni Michaela Jacksona “Billie Jean”, kterou milovala její matka. On po slavném francouzském zpěvákovi Franku Alamovi, jehož zbožňovaly matka a babička. Ona žije v rozvrácené rodině na pokraji chudoby, vychovávaná od útlého dětství macechou a toužící žít jinak a jinde. On pochází z daleko lepších poměrů, uvnitř sebe svádějící boj s odlišnou sexuální orientací, toužící žít jinak a jinde. Oba chodí na stejnou střední školu. Ví o sobě, ale míjejí se, aniž tuší, že se jejich cesty zanedlouho protnou a navždy se tím změní jejich dosavadní životy. Setkávají se při zkoušení hry Alfreda de Musseta S láskou nejsou žádné žerty pro školní divadelní představení. Díky postavám, které ztvárňují, k sobě hledají

cestu – pomalu, opatrně, nevěší se na sebe příliš, nechtějí jeden na druhého házet špínu svých životů. Brzy poznávají, jak moc mají společného a v ten moment se začíná odvíjet jejich nevšední příběh vrcholící závěrečnou katarzí. Anna Gavalda je etablovaná francouzská spisovatelka. V roce 1992 byla laureátkou ceny Prix du Livre Inter za knihu s názvem Nejkrásnější milostný dopis. Každá z jejích knih se stala bestsellerem a většina vyšla v češtině. Kdyby mě tak někdo někde čekal, ... A taková to byla láska, Prostě spolu, Člověk není nikdy úplně šťastný či poslední kniha z roku 2010 Báječný únik. Anna Gavalda zpracovává ve svých dílech témata mezilidských vztahů nejrůznějších podob. Tentokrát se zaměřila na vztah dvou dospívajících, tápajících lidí nucených brzy dospět a hledajících své místo na slunci. Příběh vypráví břitkým

Anna Gavalda byla v roce 1992 laureátkou ceny Prix du Livre Inter jazykem, neexistují pro ni žádná tabu, dotýká se citlivých sociálních témat, jako jsou homosexualita, bída, prostituce, násilí, opuštěnost. Nic příliš neobchází, jde přímo

Anna Gavalda

Billie cena: 249 Kč Mladá fronta Již vyšlo Hodnocení:

90%

k věci, myšlenky plynou rychle, úderně, tvrdě. Tvrdě, jako je tvrdý život hlavních postav. Mě tento příběh opravdu dostal. Je to citlivě odvyprávěné poselství o víře v lepší budoucnost. O boji mladých lidí za své místo na slunci, i když se zrovna nenarodili do vystlané postýlky s baldachýnem. Jejich boj mě dojal a nabil silnou energií pro můj vlastní život. A věřím, že to samé může tato kniha přinést i vám.

INZERCE

V KINECH OD 10. 4. 2014

KNIHU ZAKOUPÍTE V SÍTI KNIHKUPECTVÍ NEOLUXOR OD 2. 4. 2014

CZECH REPUBLIC

190x60_dlouha_cesta_dolu.indd 1

3/19/14 3:32:42 PM


recenze!

Zamotaný případ PRO VÁLEČNÉHO VETERÁNA

TEXT: JIŘÍ BÍLEK, PALÁC KNIH LUXOR (PRAHA)

V

bohaté londýnské čtvrti Mayfair vypadne z balkónu světoznámá topmodelka Lula. Policie okamžitě zahajuje vyšetřování, ale po krátké době je případ uzavřen jako sebevražda a Londýn hledá svoji další senzaci. S výsledky a závěry policie však není spokojen bratr oběti. Rozhodne se případ soukromě prošetřit a najímá si muže jménem Cormoran Strike, válečného veterána z Afghánistánu, který své zkušenosti z armády využívá k provozování praxe soukromého detektiva. Ten v danou chvíli prožívá nelehkou životní situaci, navíc

Nečekejte hromady mrtvol, ale vskutku napínavý příběh... má existenční starosti, hrozí mu krach, a proto případ přijímá. Na scénu mu náhodou personální agentura posílá sekretářku, která projeví více iniciativy než jen otevírání dopisů a vyřizování e-mailů a do případu se velmi aktivně zapojí. Vyšetřováním vycházejí najevo skutečnosti, které pro svět, v němž modelka

Robert Galbraith

Volání Kukačky cena: 369 Kč Plus Již vyšlo Hodnocení:

85%

žila, a hlavně pro mnoho konkrétních lidí, nejsou zrovna příznivé, ne-li přímo ohrožující. To však detektiva nezastaví, a tak se i on sám ocitá v ohrožení života. I přes tuto nepřízeň osudu případ dostává druhou verzi, poněkud odlišnou od té policejní. Kniha je velmi dobře popisně napsaná. Někomu to vyhovovat nemusí, avšak díky tomu čtenář získává přesný a jasný obrázek o prostředí a postavách, které jsou součástí příběhu. Cormoran je typem svérázného detektiva, s nímž během případu sdílíme i jeho životní situaci, vzpomínky na armádu a rodinu. Ta svým způsobem připomíná Lulin život, do kterého vyšetřováním proniká. Pravdou zůstává, že vyprávění nemá takový spád, jaký bychom u dnešní detektivky možná čekali. Plně to však vynahradí zamotané zápletky, jež vás několikrát přinutí měnit názor na otázku, kde se skrývá pravda. Už si myslíte, že máte správný tip na rozuzlení – a pár dialogů ho během několika řádků zcela rozpráší. A závěr? Nečekejte hromady mrtvol a krve, je to napínavý detektivní příběh, řemeslně dobře napsaný, který vás přímo vtáhne do děje. Rozhodně máme důvod se těšit na další Strikův případ, který se již chystá. 15

INZERCE

JSTE-LI AUTOREM SVĚTOZNÁMÉHO BESTSELLERU PRO DĚTI, COŽ PŘÍBĚH HARRYHO POTTERA BEZESPORU JE, VŠICHNI S NAPĚTÍM OČEKÁVAJÍ, JAK OSLOVÍTE DOSPĚLOU ČÁST ČTENÁŘŮ. POVEDLO SE TO NOVÝM DETEKTIVNÍM ROMÁNEM J. K. ROWLINGOVÉ?

er!

Bestsell


tipy!

PŘEČETLI JSME ZA VÁS Dokumentární paměti ředitele BIS

J

iří Růžek pracoval v bezpečnostních službách 13 let. Vzpomíná střízlivě, s nadhledem a někdy i s lehkou   ironií na počátky transformace českých zpravodajských služeb, kdy bylo třeba se zbavit profesionálů z dob socialismu a nahradit je minulostí nezatíženými amatéry. Ne vždy zvítězilo to nejlepší řešení. Dnes se zdá až neuvěřitelné, jak dlouho trvalo, než byly tajné služby zakotveny v legislativě. Ve vyprávění, které plyne velice příjemně, defilují jména politiků minulých i současných. Dozvíme se, který ministr vnitra chtěl tajné služby zrušit, jaký přístup k nim měl Václav Klaus nebo Miloš Zeman. Připomeneme si i události, kde naše zpravodajské služby sehrály nějakou roli, jako např. válka v Perském zálivu nebo teroristický útok 11. září. Jiří Růžek poskytl opravdu cenné svědectví a navíc, možná i díky jeho humanitnímu vzdělání, má čtenář pocit, že čte text profesionálního literáta.

OPĚT JSME PRO VÁS S KOLEGY PROŠLI AKTUÁLNÍ NOVINKY A PŘEČETLI JE ZA VÁS. NABÍZÍME TAK DALŠÍ VÁRKU KNIŽNÍCH TIPŮ, KTERÉ MŮŽEME SMĚLE DOPORUČIT.

Hlasy chaosu Leonard Rosen 349 Kč, Galatea

Nakladatelství Galatea přináší čtenářům opravdu zajímavý thriller, který ale není pro všechny. Spojení filozofie, matematiky, válečných zločinů, globální ekonomiky, teorie chaosu a náboženství dává vzniknout originálnímu příběhu, který sice není jednoduché číst a pochopit, ovšem pokud vás příběh vyšetřovatele Interpolu Henriho Poincarého pohltí, budete naprosto unešení a budete chtít přídavek. Petr, blogteam Neoluxor (Praha)

Andělé strážní Kristina Ohlssonová 359 Kč, Kniha Zlín

V centru Stockholmu je nalezeno zohavené tělo dlouho pohřešované studentky. Tým komisaře Rechta má velký problém: podezřelých je víc než karetních postav, navíc policisté při vyšetřování narazí na jméno partnera své kolegyně. Jak se vším souvisí filmový klub Andělé strážní či němá důchodkyně, a kolik tajemství se ještě může skrývat pod zemí? Tuhle napínavou knihu až do finále neodložíte.

Martin, Palác knih Luxor (Praha)

Katka, blogteam Neoluxor (Praha)

Plavat se žraloky Claire Bidwell Smithová 299 Kč, Fortuna Libri

Jiří Růžek

V labyrintu zpravodajských služeb cena: 389 Kč Šulc & Švarc Již vyšlo Hodnocení:

95%

Plavat se žraloky je osobní zpověď Claire Bidwell Smithové. Autorka předkládá svůj vlastní příběh o ztrátě nejbližších, o bezmoci, beznaději, osamění a velkém zármutku. Své pocity odhaluje na dřeň a její vyprávění je hlubokou a upřímnou sondou do nitra duše zmítané obrovskou bolestí. Přesto však hledá chuť žít a jít dál a na svém příběhu dokazuje, že jednou ráno zase může vyjít slunce. Petr, Palác knih Luxor (Praha) 16


tipy!

Pouta

Svižná detektivka z edice Drsný Sever

James Hankins 349 Kč, Galatea Když Charlieho v nejdůležitější den jeho kariéry oslovil bezdomovec přezdívkou, kterou mohl znát jen jeho ztracený bratr, hodil veškerý svůj život za hlavu a pokusil se zjistit jak k této přezdívce bezdomovec přišel. Autor James Hankins zavádí čtenáře nejen do temných ulic, ve kterých se tají dech, ale také do mysli člověka, který chce i za cenu svého vlastního zdraví zjistit pravdu.

O

Ema, blogteam Neoluxor (Praha)

Sametová kůže Markéta Harasimová 368 Kč, JOTA

Sára věřila, že po rozvodu s tyranským manželem už bude vše v pořádku, jenže netušila, co ji čeká poté, co ho někdo zabije. Zprvu podezřelá se sama stává obětí ve chvíli, kdy dojde k únosu jejího syna. Autorka v knize vykreslila zajímavé postavy s pestrou minulostí, které zajistí pořádnou dávku detektivního napětí, doplněné o jiskření mezi vyšetřujícím policistou a Sárou. Ema, Knihkupectví Plaza (Plzeň)

tom, že středověk rozhodně nebyl klidné místo k životu, vás přesvědčí nový historický román dánského spisovatele Martina Jensena. Zavede vás do Anglie kolem roku 1000 ovládané dánskými a vikinskými nájezdníky a celý příběh je napsaný tak poutavě, až byste nevěřili, že se jedná o čistě fiktivní vyprávění. Na pozadí skutečné historicky doložené zrady, během které přišlo o život mnoho saských velmožů, je vystavěn napínavý detektivní příběh. Snaží se objasnit záhadnou vraždu mnicha, který se najde v podivné poloze v klášterním kostele. Způsob, jakým je tělo znetvořeno, napovídá, že šlo o pomstu. Ale jakou a za co? To je záhada, jejíž rozluštění vás bude udržovat v napětí až do konce. Během čtení se budete, podobně jako středověcí vyšetřovatelé, ztrácet, znovu se nalézat, plést si jména postav a nakonec si užijete překvapivé rozuzlení. Stojí to za to až do posledního řádku. Petr, blogteam Neoluxor (Praha)

Hon

Andrew Fukuda 249 Kč, Fragment

Gen je člověk, který se snaží přežít ve světě upírů. Potlačuje všechny své lidské projevy – pocení, smích, husí kůži. Jestli se prozradí, zemře. A právě Gena vyberou, aby se účastnil honu na poslední žijící lidi, aby jich ve zvrácené show chytil, vysál a zabil co nejvíc. Tahle dystopická young adult fikce je drsná, romantická linka je komplikovaná a zápletka jde hlouběji, než se na první pohled zdá.

Martin Jensen

Křivopřísežník cena: 299 Kč Plus Již vyšlo Hodnocení:

Olga, marketing (Zlín) 17

85 %


ukázka!

Jiří Kajínek: MŮJ ŽIVOT BEZ MŘÍŽÍ V KNIZE MŮJ ŽIVOT BEZ MŘÍŽÍ JIŘÍ KAJÍNEK VYPRÁVÍ O SVÉM ŽIVOTĚ. VZPOMÍNKY NA DĚTSTVÍ, KTERÉ PROŽIL V IDYLICKÉM RODINNÉM ZÁZEMÍ NA VESNICI A MEZI KAMARÁDY, DOPLŇUJE VYPRÁVĚNÍM O ŠKOLE, DOSPÍVÁNÍ, LÁSKÁCH, ZÁLIBÁCH, STAROSTECH I O SVÉM VZTAHU K OSTATNÍM LIDEM I KE SPOLEČNOSTI.

V

době, kdy jsem se začal věnovat otevírání zámků a bytů mi bylo tak sedmnáct nebo osmnáct let. Živil jsem se tím, že jsem kradl peníze. Dneska na to ale nejsem hrdý. Jak už jsem řekl, stokrát jsem se za to omluvil a omlouvám se po sto prvé. Situace byla tenkrát prostě nějaká a já dělal protizákonné věci. V té době jsem si vůbec neuvědomoval to, co dneska už dobře vím. Nedocházelo mi, že když k vám přijdu domů, otevřu vám byt, projdu ho a něco tam vezmu, nenaštve vás ani tak to, že jsem vám sebral sto korun, ale hlavně že jsem narušil vaše soukromí, kde se najednou necítíte bezpečně. A to je ten problém. Všechno je najednou jinak a vy máte špatný pocit – chodil mi tady cizí člověk, sahal na moje věci, byl v mém teritoriu, v mém prostoru. Vezmu vám vlastně to nejosobnější, co máte: váš pocit jistoty a soukromí. Tohle jsem si nikdy neuvědomoval. Došlo mi to, až když jsem trošku dospěl. Dřív jsem to všechno bral jen jako dobrodružství. Vůbec jsem nechápal

všechny tyhle souvislosti. Nenapadlo mě ani, že když vám doma vezmu třeba památeční Svatováclavský dukát po babičce, která vám ho dala na biřmování, je to pro vás obrovská osobní citová ztráta, mnohem zásadnější, než to, že jsem vám sebral kousek zlata,

„Byl jsem sice zloděj, ale jen takový móóóc malilinkatý!“

ní Uvede 14 0 2. 4. 2 0 od 16:3nih k Palác or Lux

Jiří Kajínek

Můj život bez mříží cena: 279 Kč Fragment

Vychází 2. dubna

obyčejného studeného kovu… Tohle jsem si neuvědomoval a je mi to dnes opravdu líto. V dnešní době si neumím představit, že bych šel někam něco ukrást! Fakt ne. Rozumíte, proč bych to dělal? Neříkám, že jsem multimilionář, ale jsem finančně zabezpečený tak, že bych mohl nějak slušně žít. Třeba už mně ani moc života nezbývá! Nikdo neví, co se může stát. Tatínek mi umřel, když mu bylo 62 let. Maminka umřela v padesáti. Když to tak vezmu, už ji dneska tři roky přežívám. Takže, kdo ví…

INZERCE

… a svět má smysl … s knížkou Povídky toaletní od Olivera Buriana Jedenáct povídek o přátelství i zášti, o lásce i nenávisti, o zlobě i dobru – o životě. Prožil, zažil a zaznamenal je svěžím jazykem a bez zábran v oblasti erotických scén Oliver Burian. Poznáte svět hokeje, golfu, zavítáte mezi horolezce, projedete se na lyžích, projdete se Prahou, ale navštívíte i místa, kam byste se radši dostat nechtěli – na policejní vyšetřovnu či na venerologické oddělení nemocnice. Působivé příběhy vás zavedou do doby dnešní i minulé s otevřeností zcela neobvyklou. První vydání, pevná vazba s přebalem, formát 130×200 mm, 256 stran, ISBN 978-80-87654-05-7 229 Kč


událost!

SVĚTOVÝ DEN KNIHY A AUTORSKÝCH PRÁV

23. 4. 2014

KNIHY bez DPH SVAZ ČESKÝCH KNIHKUPCŮ A NAKLADATELŮ, SPOLU SE VŠEMI VÝZNAMNÝMI HRÁČI KNIŽNÍHO TRHU, INICIUJE U PŘÍLEŽITOSTI SVĚTOVÉHO DNE KNIHY A AUTORSKÝCH PRÁV JEDINEČNOU AKCI. Jsme přesvědčeni, že knihy si nižší DPH opravdu zaslouží. Zde jsme si dovolili sepsat několik základních argumentů, proč tomu tak je:

1

DPH na knihy u nás dnes patří k nejvyšším na celém světě. Vedle Bulharska a Dánska nám žádná další země s vyšší DPH na knihy není známa. Přitom Dánsko dotuje knižní trh částkou v přepočtu 9 miliard českých korun, což je více než obrat celého našeho knižního trhu.

2

Považovali bychom za moudré inspirovat se raději ve Velké Británii, která má DPH na knihy tradičně nulovou, nežli v Bulharsku, kde knižní trh prakticky neexistuje.

3

V České republice bylo v roce 2012 na 5 400 veřejných knihoven, ve kterých se v tom roce odehrálo více než 66 milionů bezplatných výpůjček knih. Přitom se ve stejném roce jen cca 30 milionů knih prodalo.

4

Z předchozího plyne, že s knihou zacházíme jako s veřejným statkem. Ať to tak je i nadále, ale konkurenci

bezplatných půjčoven je třeba knižnímu trhu kompenzovat. Nižší DPH je k tomu ideálním nástrojem.

5 6

7 8

Neoluxor se připojuje ke Dni bez DPH a 23. dubna nabídne slevu 15% na knihy po celý den ve všech svých pobočkách.

9

Význam knih pro vzdělanost, kulturu obecně i národní kulturu, stejně jako pro čtenářskou gramotnost dětí a mládeže, je obecně přijatou skutečností.

Často slyšíme argument, že nižší DPH na knihy by podpořila i brak. Nepodceňujme však české čtenáře. Opravdu mizerných nebo škodlivých knih vychází jen nepatrný zlomek.

19

Pornografie se přesunula na internet a neonacisté se momentálně vyjadřují primitivnějšími prostředky než knihami. Knižní trh je velice pestrý a široký a dotýká se všech generací a všech vrstev. Uplatnění v něm navíc nachází řada tvůrčích profesí: spisovatelé, překladatelé, pedagogové, vědci, výtvarníci… Rychlý růst DPH knih z původních 5 % na současných 15 % během posledních několika let nebylo možné promítnout plně do cen. Celý segment je tak hluboce podfinancovaný.

10

Výpadek DPH vybrané z knih při snížení o 10 % je rozpočtově nevýznamný.

Za Svaz českých knihkupců a nakladatelů Ing. Martin Vopěnka — předseda


pĹ™edstavujeme! PotĂŠ co pan Dupree otevĹ™el skĹ™Ă­Ĺˆku, jeĹĄtÄ› pĹ™ed nĂ­ nÄ›kolik vteĹ™in jen tak stĂĄl, naÄ?eĹž pronesl: „VypadĂĄ to, Ĺže se ti tam uvnitĹ™ lĂ­bĂ­.“ PokrÄ?il jsem rameny. PokrÄ?enĂ­ rameny je moje oblĂ­benĂŠ gesto, kdyĹž hrozĂ­, Ĺže aĹĽ Ĺ™eknu cokoli, mohlo by se to pouŞít proti mnÄ›. „ProtoĹže tÄ› tu nachĂĄzĂ­m dost Ä?asto,“ dodal. PokrÄ?il jsem rameny jeĹĄtÄ› jednou.

PovedenĂĄ partiÄ?ka SE Ĺ IKANOU SE NA Ĺ KOLĂ CH SETKĂ AĹ˝ 40 % DÄšTĂ?. OBÄšTĂ? Ĺ IKANY JE I DVANĂ CTILETĂ? NICK, HLAVNĂ? HRDINA KNIHY NAPSANÉ A ILUSTROVANÉ PROSLULĂ?M KARIKATURISTOU A AUTOREM KULTOVNĂ?HO ANIMOVANÉHO FILMU ZA PLOTEM, MICHAELEM FRYEM. TEXT, PSANĂ? S JEMNĂ?M HUMOREM A S NADHLEDEM, JE DOPLNÄšN MNOĹ˝STVĂ?M VTIPĹŽ A KOMIKSOVĂ?CH KRESEB.

           

       

„NechceĹĄ mi prozradit, jakotevĹ™el ses tam skĹ™Ă­Ĺˆku, dostal?“ PotĂŠ co pan Dupree PotĹ™etĂ­ jsem pokrÄ?il rameny. jeĹĄtÄ› pĹ™ed nĂ­ nÄ›kolik vteĹ™in jen tak stĂĄl, „To krÄ?enĂ­ rameny znamenĂĄ, jako Ĺže mi to nechceĹĄ naÄ?eĹž pronesl: „VypadĂĄ to, Ĺže se ti tam říct? Anebo jimi krÄ?Ă­ĹĄ, jako Ĺže nevĂ­ĹĄ, jak ses tam dostal?“ uvnitĹ™ lĂ­bĂ­.“ PokrÄ?il jsem rameny. PokrÄ?enĂ­ PokrÄ?il jsem rameny poÄ?tvrtĂŠ. NovĂ˝ svÄ›tovĂ˝ rekord! rameny Super! je moje oblĂ­benĂŠ gesto, kdyĹž hrozĂ­, Ĺže aĹĽ mohloĹžebybyse pouŞít PanĹ™eknu Dupreecokoli, se ale netvĂĄĹ™il, to to na nÄ›ho udÄ›laproti mnÄ›. nachĂĄzĂ­m dost bĂ˝t lo dojem. „V „ProtoĹže tom případÄ›tÄ›situ myslĂ­m, Ĺže to musela Ä?asto,“ Emily.“ dodal. PokrÄ?il jsem rameny jeĹĄtÄ› jednou. „NechceĹĄ mi prozradit, jak ses 12 tam dostal?â€? PotĹ™etĂ­ jsem pokrÄ?il rameny. „To krÄ?enĂ­ rameny znamenĂĄ, jako Ĺže mi 12 to nechceĹĄ říct? Anebo jimi krÄ?Ă­ĹĄ, jako Ĺže 04.03.14 lovÄ›k, kterĂ˝ civÄ›l do mĂŠ skĹ™Ă­Ĺˆky, Povedena particka_text.indd nevĂ­ĹĄ, jak ses tam dostal?“ byl pan Dupree. NĂĄĹĄ ĹĄkolnĂ­k. CoĹž PokrÄ?il jsem rameny poÄ?tvrtĂŠ. NovĂ˝ svÄ›tovĂ˝ byl pĹ™esnÄ› ten dotyÄ?nĂ˝, o kterĂŠho rekord! Super! jsem nestĂĄl, aby mÄ› naĹĄel. PĹ™edevĹĄĂ­m Pan Dupree se ale netvĂĄĹ™il, Ĺže by to na nÄ›ho kvĹŻli tomu, Ĺže je divnĂ˝, ale taky proto, Ĺže udÄ›lalo dojem. „V tom případÄ› si myslĂ­m, Ĺže by mÄ› obratem odvlekl do kancelĂĄĹ™e za to musela bĂ˝t Emily.“ doktorkou Danielsovou. Pan Dupree nenĂ­ Asi jsem se zatvĂĄĹ™il pĹ™ekvapenÄ›, protoĹže divnĂ˝ stejnĂ˝m zpĹŻsobem, jakĂ˝m jsou divnĂ­ jeĹĄtÄ› dodal: „Nicku, jĂĄ jsem uĹž na zĂĄkladnĂ­ vĹĄichni dospÄ›lĂ­. On je divnÄ›jĹĄĂ­. MyslĂ­m, Ĺže ĹĄkole Emily DickinsonovĂŠ hodnÄ› dlouho.“ je hipĂ­k. Jako kdysi naĹĄe bĂĄbi, kdyĹž byla Emily nenĂ­ opravdovĂĄ. Nebo aspoĹˆ jĂĄ jeĹĄtÄ› mladĂĄ. HipĂ­ci jsou nÄ›co jako dinosauří osobnÄ› si nemyslĂ­m, Ĺže by opravdovĂĄ verze skejĹĽĂĄkĹŻ.

Č

PovedenĂĄ partiÄ?ka – Past na surovce

Vych 7. dubĂĄzĂ­ na

Michael Fry 229 KÄ?, KniĹžnĂ­ klub

KdyĹž Nick opÄ›t skonÄ?Ă­ nacpanĂ˝ ve svĂŠ ĹĄatnĂ­ skĹ™Ă­Ĺˆce, vĂ˝chovnĂĄ poradkynÄ› usoudĂ­, Ĺže je naÄ?ase, aby se zaĹ™adil do kolektivu. SeznĂĄmĂ­ ho s dalĹĄĂ­mi dvÄ›ma třídnĂ­mi outsidery Molly a Karlem a tak vznikne PovedenĂĄ partiÄ?ka. JejĂ­ Ä?lenovĂŠ ze sebe nejdřív nejsou moc nadĹĄenĂ­, ale kdyĹž je pĹ™ihlouplĂ˝ Roy ĹĄikanuje Ä?Ă­m dĂĄl vĂ­c, zaÄ?nou spoleÄ?nÄ› pĹ™ipravovat past‌ 20

byla. A urÄ?itÄ› to nenĂ­ duch tĂŠ znĂĄmĂŠ Emily DickinsonovĂŠ. TĂŠ bĂĄsnĂ­Ĺ™ky. Žåci z tĂŠhle ĹĄkoly si ji vymysleli pĹ™ed lĂŠty, aby si nÄ›jak vysvÄ›tlili vĹĄechny ty divnĂŠ vÄ›ci, kterĂŠ se ve ĹĄkole dÄ›jĂ­. Jako tĹ™eba: proÄ? se vĹždycky zdĂĄ, Ĺže poslednĂ­ch pÄ›t minut kaĹždĂŠ hodiny trvĂĄ celou vÄ›Ä?nost? MĹŻĹže za to Emily. (PosouvĂĄ dozadu minutovou ruÄ?iÄ?ku.) ProÄ? nĂĄm ve ĹĄkolnĂ­ jĂ­delnÄ› vÄ›Ä?nÄ› dĂĄvajĂ­ Ĺ™epu (kterou v historii celĂŠho vesmĂ­ru nikdy ŞådnĂŠ dĂ­tÄ› nejedlo)? Zase Emily (je prostÄ› do

PokrÄ?il jsem rameny poÄ?tvrtĂŠ. NovĂ˝ svÄ›tovĂ˝ rekord! Ĺ™epy blĂĄzen). Kdo nastavuje zĂĄsobnĂ­ky na toaletnĂ­ papĂ­r tak, Ĺže se z nich dĂĄ najednou 14:02 vytĂĄhnout jenom takhle malilinkatĂ˝ kousĂ­Ä?ek papĂ­ru? No jasnÄ›... zase ta Emily (obÄ?as se prostÄ› chovĂĄ ohavnÄ›). Emily tady obchĂĄzĂ­ vĹĄude kolem. JenĹže do skĹ™Ă­Ĺˆky na vÄ›ci mÄ› nezamkla. A jĂĄ se rozhodnÄ› nemÄ›l chuĹĽ komukoli svěřovat, kdo to spĂĄchal.


děti!

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

289 Kč

249 Kč

249 Kč

Rachel Renée Russellová

Eva Chupíková

Tereza – Etiketa pro dívky

Deník mimoňky 5

Moje hrady a zámky

Mladá fronta

Mladá fronta

Ladislav Špaček Vychází 7. dubna

Tereza, šestnáctiletá holka, jež se seznámí s o něco starším klukem, a společně prožívají situace, do kterých se mladí lidé dostávají. Poutavý příběh o lásce je v podtextu provázen pravidly etikety přizpůsobený životu a mentalitě teenagerů.

Vychází 7. dubna

Již pátý díl Deníku mimoňky! Nikki je už zase v průšvihu. Její rivalka MacKenzie totiž spřádá další zákeřné plány. Aby je Nikki mohla překazit, vrhá se na novinařinu a pod přezdívkou Slečna Všeználková rozplétá jedno tajemství za druhým!

Mladá fronta

Již vyšlo

Udělejte si s dětmi výlet na čtyři významné historické památky České republiky — hrad Karlštejn, město a zámek Telč, hospital Kuks a klášter v Kladrubech. V knize, která je formou deníku, čeká na děti velké množství úkolů. INZERCE

© 2014 Disney.

© 2014 Disney/Pixar.


new!

YOUNG ADULT ŽÁNR YOUNG ADULT JE URČENÝ TZV. „MLADÝM DOSPĚLÝM“, TEDY ČTENÁŘŮM ZHRUBA OD 13 DO 21 LET. ŘADA ČESKÝCH NAKLADATELŮ SE NA TENTO ŽÁNR SPECIALIZUJE A STÁLE ROSTE JEHO OBLIBA, ZEJMÉNA MEZI MLADÝMI DÍVKAMI.

Poslední z trilogie...

Z

ávěr bestsellerové trilogie Divergence, která uchvátila miliony čtenářů, právě vychází. Aliance je nejočekávanější a nejvíce strhující kniha letošního roku, která nabízí nečekané finále. Pokud jste dosud celou sérii nečetli, určitě to napravte. Divergence, Rezistence a Aliance odhalují šokující tajemství dystopického světa, odehrávají se v Chicagu budoucnosti, kde je celá společnost rozdělena do frakcí. V den svých 16. narozenin si po náročných testech musí každý vybrat, kam chce patřit. Výsledky hlavní hrdinky Tris jsou však sporné, je divergentní, nežádoucí. Společně s přítelem Tobiasem se snaží přežít, zpochybňuje frakční systém a nakonec se rozhodne prozkoumat i svět za plotem. Svět „venku“ se zdá být nejdříve idylický, ale pod slupkou se skrývá shnilé jádro. Jak do Trisina nového světa zapadají divergentní a proč existují izolovaná města s frakčním systémem?

Kronika Kambionů – Osudová Jsou přitažlivost záhadní, přitažliví

a nebezpeč

Jaime Reed 249 Kč, Fragment

Sedmáctiletá Samara pracuje v knihkupectví a spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující, tajemný mladík. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí. Tajemství, které Caleba obklopuje, přivádí Samaru do světa kambionů. Když se kolem začnou dít děsivé věci a ohrožovat její blízké, musí Samara riskovat a učinit rozhodnutí, které možná změní její život.

Ella a Michael navždy Jessica Sorensen 259 Kč, Domino

Ella a Michael se dokázali poprat s životní tragédií i se zlomeným srdcem. Teď je ale dělí tisíce kilometrů a vztah na dálku vystavuje jejich lásku zkoušce. Ella se vrátila do školy a snaží se nemyslet na budoucnost – kvůli komplikovaným rodinným vztahům je pro ni těžké přežít každý další den. Přála by si být po boku Michaela, ale nechce být překážkou na cestě ke splnění jeho snu.

Jen jeden den Gayle Formanová 279 Kč, YOLI

Veronica Rothová

Trilogie Divergence cena: 299 Kč CooBoo

Závěrečný díl vychází v dubnu

Když Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním divadelním představení bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud pak svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní své plány a odjede s Willémem do Paříže. Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen. 22

Vycház 16. dub í na


mládež!

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

Laura Marx Fitzgeraldová

Pod vejcem Fortuna Libri

BĚŽNÁ CENA:

348 Kč

259 Kč

Již vyšlo

Mark Frost

Chris Priestley

Paladinovo proroctví: Spojenectví

Pan Krátur

Jota

Když třináctiletá Theodora vyleje na obraz lahvičku s lihem, pod vrchním nátěrem objeví druhý obraz, připomínající dílo renesančního malíře Rafaela. Kdyby Brown psal svou Šifru mistra Leonarda pro děti, napsal by Tajemství mistra Rafaela!

278 Kč

Argo

Vychází v březnu

Vychází 9. dubna

Osud lidstva a planety se už podruhé ocitá v rukou Willa a jeho kamarádů. Podaří se jim rozluštit otázku svého původu, spojovaného s názvem Paladinovo proroctví? Mysteriózní thriller od Marka Frosta, spolutvůrce seriálu Městečko Twin Peaks.

Londýn, 1818. Patnáctiletý kapesní zlodějíček Billy žije osamělým životem bezdomovce. Když mu vyhrožuje šéf pouliční bandy vyvrhelů, zachrání ho před zmrzačením tajemný pan Krátur, obrovité ohyzdné monstrum, které nahání hrůzu a strach. INZERCE


fenomén!

Tim Burton v Praze – TA NEJHEZČÍ MŮRA MÁLOKTERÝ REŽISÉR MÁ TOLIK ODDANÝCH A VĚRNÝCH FANOUŠKŮ JAKO TIM BURTON. JE BEZ POCHYB KRÁL VŠECH PODIVÍNŮ A JEHO NÁVŠTĚVA V PRAZE BYLA VELKÝM SVÁTKEM.

L

ístky na autogramiádu Tima Burtona byly vyprodány během jediné minuty. To je opravdu slušný výkon, v rychlosti tak překonal i Dana Browna, kterému to trvalo dva dny. Není se čemu divit. Do Prahy zavítala jedna z veličin světového filmu, režisér s bohatou kariérou, režisér přímo kultovní. Není snad nikdo, kdo by neviděl alespoň jeden z jeho filmů a takřka všichni jsme některé z nich viděli opakovaně. Je jedno, do čeho se pustí, není důležité, zda jde o povedenější, nebo nepovedenější kousek, hlavní je, že film bude v jeho stylu. Tajuplné exteriéry i interiéry, záhrobní humor a lehké mrazení… Kdo by právě tyto kulisy neměl rád? A když je v Česku k vidění výstava s pěti sty exponáty, kterou otevřel sám tvůrce, není se čemu divit, že se budou snažit i čeští nakladatelé, aby splnili dlouholeté resty a vydali jeho knihy. Argo právě k jeho příjezdu připravilo předlohu jeho nejslavnějšího filmu: Můra noční předvánoční. Tahle veršovaná knížka, která je na světě již dvacet let, vám prostě nesmí chybět.

vymýšlí ty nejděsivější děsy a nejběsivější běsy – a dělá to s radostí už roky. Jenže letos jako by něco nebylo, jak být má: Jacka začalo všechno obvyklé halloweenské strašení nudit a už ho ani netěší, když vidí na tvářích druhých hrůzu a leknutí. Jednoho dne na procházce v lese spatří něco, co ještě neviděl – podivné dveře vyřezané ve stromě. A když jimi projde, ocitne se ve zcela neznámém světě. V kraji plném světel a barev, kterému se říká Vánoční město. Jack konečně zjistil, po čem to tak toužil, a okamžitě ví, co musí udělat. Ukáže Vánocům, co to je Halloween – a sám převezme roli Santa Clause!

í

vn Kulto

lasika

k

Tim Burton

Můra noční předvánoční cena: 278 Kč Argo

Již vyšlo

Můra noční, předvánoční Na celém světě není druhý takový kraj, jako je Halloweensko, a Jack Skellington je v něm ten nejdůležitější ze všech. To on

Překrásná kniha, předloha stejnojmenného kultovního filmu, patří k tomu nejlepšímu, co vizionář, ilustrátor, básník a režisér Tim Burton vytvořil. INZERCE

Kniha o lásce, kterou nemůžete minout! Naprosto bezchybné komediální psaní. Originální, svěží a vtipné

Toto je kniha o lásce. Toto je kniha o touze zachytit unikavé věci. Toto je kniha o dívce Mijuki, která rok co rok odjíždí na dovolenou do zapadlé vesnice u studeprochází chodío touze na pivo, pochutnává si na nudlích, Totooceánu, je kniha o lásce. Totose, je kniha zachytit unikavé věci. Totoinstantních je kniha Naprosto bezchybné komediální psaní. ného a těší se, Mijuki, až se vrátí keco své se sbližuje s místními a promění život o dívce která rok roklásce. odjíždíMezitím na dovolenou do zapadlé vesnice u studeOriginální, svěží a vtipné ného oceánu, se, chodí na pivo, pochutnává si na instantních nudlích, leckoho z nich.prochází Autor svůj román nestaví na překotném a komplikovaném ději, se, až se vrátívidění, ke své lásce. Mezitím se sbližuje s místními a promění život alea těší na pozorném humoru a dovedném a účastném portrétování svých leckoho z nich. Autor svůj román nestaví na překotném a komplikovaném ději, postav. je humoru kniha o lásce. ale na Protože pozornémtoto vidění, a dovedném a účastném portrétování svých Rhodesovým tématem jsou milostné vztahy, líčené s poťouchlým humorem, postav. Protože toto je kniha o lásce. Rhodesovým milostné vztahy, líčené s poťouchlým humorem, plné bizarníchtématem zvratů jsou a podbarvené nostalgií a smutkem. Po Zlatu chystáme plné bizarních zvratů a podbarvené Po Zlatu chystáme k vydání Antropologii a podobný nostalgií soubora smutkem. mikropovídek Vezmi si mě.

DanDan RhoDes RhoDes Zlato Zlato

Přeložila Zuzana Koubková,

Přeložila Zuzana Koubková Přeložila Zuzana Koubková

248 Kč, vychází 14.dubna

k vydání Antropologii a podobný soubor mikropovídek Vezmi si mě.

Milujeme Rhodese. Prazvláštní jako obvykle, ale vynikající. MilujemeDavida Davida Rhodese. Prazvláštní jako obvykle, ale vynikající. - Guardian - Guardian Chytré a velmi zábavné. Zlato sahásahá přímo k srdci.k srdci. Nikdy pak už nebudete Chytré a velmi zábavné. Zlato přímo Nikdy pak užsmýšnebudete smýšo kýchání stejně jako dosud. Mantelová 24 - Hilary let let o kýchání stejně jako dosud. - Hilary Mantelová Srdceryvně komický klenot. - Sunday Post

Srdceryvně komický klenot. - Sunday Post inz_190x60_Rhodos.indd 1

21. 3. 2014 10:24:39


VELKÝ JARNÍ VÝPRODEJ Velký výprodej v knihkupectví Neoluxor nabízí jedinečné publikace se slevou až 70 %. Kuchařky, cvičení, encyklopedie, zahrada, umění i výlety do vesmíru – vybere si opravdu každý. Najděte v nabídce knih nakladatelství Fortuna Libri, Euromedia, Slovart a Taschen knihu, která vás potěší. Platí do vyprodání zásob ve všech našich pobočkách.

1299 Kč

499 Kč

499 Kč

Christopher Brickell

Lioba Waleczeková

Encyklopedie zahradničení

Vše kolem vaření

Euromedia Group - Knižní klub

Slovart

149 Kč

Podrobný a praktický průvodce tvorbou zahrady, nejobsáhlejší zdroj informací pro amatérské i profesionální zahradníky.

Dokonalá kulinářská příručka poskytuje nezbytné znalosti potřebné k přípravě chutného i pestrého jídla pro vaše potěšení.

899 Kč

999 Kč

399 Kč

499 Kč

Geoffrey Wawro a kolektiv

Kolektiv autorů

Historický atlas - Od 10 000 let před Kristem po současnost

Historica — Velký atlas světových dějin

Fortuna Libri

Slovart

Od roku 10 000 př. Kr. – Historický atlas, na jehož sestavení a zpracování se podílely desítky odborníků z mnoha zemí světa.

25

Encyklopedie obsahuje přes 1200 map, jež ilustrují více než 20 000 chronologicky seřazených historických údajů.


slevy!

399 Kč

149 Kč

Patricia Schultz

249 Kč

1000 nej... míst světa

Atlas světa 21. století

Slovart

Fortuna Libri

99 Kč

499 Kč

149 Kč

Michael Embacher

Cyklopedie – 90 let moderního designu jízdních kol Slovart

1000 míst, která cestovatele zaručeně rozechvějí. Ruiny chrámů, velkolepé hotely, přírodní rezervace divokých zvířat…

Nejmodernější geografický obraz světa v šikovném kapesním formátu, takže s vámi může cestovat, kamkoli si vzpomenete.

Výběr nejzajímavějších jízdních kol, jež spatřila světlo světa za posledních 90 let.

999 Kč

749 Kč

1499 Kč

499 Kč

149 Kč

Alice Robertsová

Julia Filepová

Markus Eisl a kolektiv

Kompletní lidské tělo

Míč a expander – sada

Stopy civilizace

Euromedia Group - Knižní klub

Euromedia Group - Ikar

Slovart

Porozumíte lidskému tělu jako nikdy předtím, od nejmenších součástí buňky až po celé tělní systémy.

Objevte přednosti, které má cvičení s míčem a expanderem. Trénink je ideální pro všechny úrovně fitness cvičení. 26

499 Kč

Družicové snímky naší planety, na nichž jsou dobře patrné proměny našeho životního prostředí způsobené lidskou činností.


slevy!

699 Kč

299 Kč

Hans-Michael Koetzle

50 slavných fotografií Taschen

Publikace představuje snímky, které se staly mezníky ve vývoji a chápání fotografie od počátku fotografie až po současnost.

599 Kč

149 Kč

599 Kč

199 Kč

F. Backhouse, K. Fogarty, S. Oliver

501 filmů, které musíte vidět

Slovart

Slovart

Nejzajímavější auta z celého světa všech druhů, tvarů a velikostí. Kniha je rozdělena do kapitol podle jednotlivých dekád.

599 Kč

199 Kč

501 měst, která musíte vidět

Slovart

Slovart

Přehled nejničivějších katastrof čerpá z téměř 2500 posledních let lidských dějin. Přibližuje ty největší přírodní kalamity.

Města slavná, zapomenutá, exotická, krásná, stará, s velkým množstvím památek, s nádhernou přírodou, u moře, uprostřed hor.

399 Kč

Atlas světa pro cestovatele Slovart

Ať už jsou vaše plány jakékoli, tento atlas vám poskytne veškeré potřebné informace, abyste svou cestou získali co nejvíce.

269 Kč

99 Kč

R. R. Poster, Ch. G. Traczinsky

199 Kč

501 aut, která za to stojí

Emma Hill 501 katastrof, které otřásly světem

999 Kč

599 Kč

299 Kč

Patří do kategorie knih, které vždy vyvolávají diskuze o objektivitě výběru. Autoři však vybírali snad ze všech žánrů.

99 Kč

249 Kč Fiona Ffoulkes

Abeceda módy Slovart

99 Kč

Gilles Lambert

Kniha představuje hlavní módní styly uplynulých 200 let a dává je do souvislosti se současnými módními trendy.

299 Kč

99 Kč

R. R. Poster, Ch. G. Traczinsky

Caravaggio – Malířské dílo

Do formy za 10 minut – Jóga

Slovart

Euromedia Group - Ikar

Caravaggio je nejtajemnějším a nejrevolučnějším malířem v dějinách umění. Maloval přímo na plátno, aniž by předkresloval.

299 Kč

99 Kč

Linda Doeserová

Chcete si zlepšit fyzickou kondici, držení těla, odstranit bolesti zad a páteře a naučit se správně relaxovat?

399 Kč

199 Kč

T. Jones, S. Rushton

Do formy za 10 minut – Pilates

Džusy a koktejly

Fashion Now 2 – Móda dneška

Euromedia Group - Ikar

Slovart

Taschen

Praktický kalendář cviků pilates si postavíte do výše očí a bez přerušení můžete cvičit každý den 10 minut sestavy.

Nápoje z ovoce a zeleniny jsou zdraví prospěšné, výborně chutnají, připravit je lze během chvilky a nemusejí být drahé. 27

Průvodce světem nejvýznamnějších módních návrhářů světa, od největších hráčů po sportovní a nezávislé značky.


slevy!

399 Kč

149 Kč

Helen Exley

Drž se děvče! – zápisníček Slovart

Bezvadný zápisník plný veselých obrázků a inspirativních citátů, jenž ti pomůže dosáhnout všech životních cílů.

99 Kč

390 Kč

Když vaří táta –

249 Kč

59 Kč

Alan Dyer

Hvězdy – Od vzniku k černé díře

M. C. Escher a jeho magie

Slovart

Slovart

V edici Objevy bez hranic se tentokrát vydáme do vesmíru. Jak vznikají hvězdy, proč mají různou velikost a jak „umírají”?

249 Kč

69 Kč

K. Dennisová-Bryanová

105 osvědčených receptů Martina Polačka

Kůň – zvíře, které změnilo svět

Closer Publishing

Slovart

Autor přichází se svou novou kuchařkou, která doprovází úspěšný televizní pořad “Když vaří táta”.

299 Kč

99 Kč

299 Kč

699 Kč

99 Kč

249 Kč Alan Dyer

Let na Měsíc Slovart

Vstup do světa koní a odhal, jakým způsobem napomohli příslušníci velké koňské rodiny formovat lidské dějiny.

299 Kč

Kreslíř Escher si dal za úkol portrétovat vize svého vnitřího pohledu v rámci známých hranic vystavěných na kusu papíru.

49 Kč

Co je ten Měsíc vůbec zač? Jak je možné, že může měnit svůj tvar, mizet a zase se objevovat? Není Měsíc domovem bohů?

1499 Kč

499 Kč

Monet – česky

M. Morgan-Oakesová Pleteme dvě ponožky najednou (od špičky)

Judith Millerová

Slovart

Euromedia Group - Ikar

Slovart

Christoph Heinrich

Monet je pravý otec impresionismu. Začal jako žák ve studiu malíře Boudina. Především hodně vycházel ze stylu Maneta.

299 Kč

99 Kč

Ingo F. Walther

Van Gogh – česky Slovart

Bohatě ilustrovaná odborná monografie sleduje van Gogha od raných ponurých obrazů až k jeho posledním rokům.

Originální a zároveň jednoduchá metoda pletení na kruhové jehlici; 15 modelů ponožek.

299 Kč

89 Kč

Zdeněk Pohlreich

Vejce nebo slepice

Euromedia Group - Ikar

Lahodné drůbeží maso lze upravit na mnoho originálních způsobů a nikdy nezevšední. Skvělé recepty předního šéfkuchaře. 28

Užité umění

Oslava designu a řemeslného mistrovství zkoumá charakteristické rysy dobových stylů od začátku 18. století po dnešek.

399 Kč

149 Kč

Richard Carroll

Zdobené muffiny – Cupcaky pro každou příležitost

Slovart

Kniha představuje úžasné recepty od těch nejtradičnějších až po ty exotické. Zvládne i začátečník.


Cilena hrozba 190x245 12.3.2014 11:28 Strรกnka 1


ukázka!

Jamie Masonová: MRTVOL NA TŘI HROBY POZORUHODNÁ PRVOTINA AMERICKÉ AUTORKY JAMIE MASONOVÉ URČENÁ MILOVNÍKŮM THRILLERŮ A ČERNÉHO HUMORU. CHCETE-LI PROŽÍT PÁR HODIN SKVĚLÉ ZÁBAVY, NEVÁHEJTE A SÁHNĚTE PO TÉTO KNIZE. PŘELOŽILA JITKA FIALOVÁ

K

do má v zahradě za domem zakopanou mrtvolu, klidu si příliš neužije – těmito slovy se otevírá hororový příběh osamělého Američana Jasona Gettyho, kterému dělá společnost jen toto děsivé tajemství. Ovšem vždy může být hůř – hlavní hrdina zatím netuší, jak hrůzný nález vyjde na světlo jen pár kroků od jeho domu… Na základě tohoto rozhodně netuctového východiska rozehrává autorka napínavý příběh plný náhlých a nečekaných zvratů, příběh, v němž nechybí slovní ani situační humor – naprosto originální černohumorný thriller okořeněný doslova „filmovými“ akčními scénami. „Kdo má v zahradě za domem zakopanou mrtvolu, klidu si příliš neužije. Jason Getty si už zvykl, že ho občas záhadně brní dlaně, v noci děsí zlé sny, až lapá po dechu, a když vidí, jak psík paní Truesdellové běží přes trávník s jakýmsi neidentifikovatelným předmětem v zubech, adrenalin mu pokaždé stoupne tak prudce, až to bolí. Sedmnáct

měsíců uplynulo od doby, kdy se pachtil v úzkém výkopu, který vyhloubil až vzadu na svém pozemku; od chvíle, kdy mrtvé tělo sprovodil ze skutečného světa a skutálel do

Napínavý příběh plný humoru a nečekaných zvratů

í Napět ý n r e č a r humo

Jamie Masonová

Mrtvol na tři hroby cena: 348 Kč Argo

Vychází v březnu

svých snů. Vzpomínka na to, jak tlumeně praskaly kosti nebo jak potom dlouhé hodiny uklízel a stále znovu žasl nad tím, že mu srdce dokáže tak silně bušit tak dlouho, ho kupodivu nepronásleduje. Ne. Na rozdíl od vidiny první lopaty tmavé hlíny, která se rozptýlila po bílém prostěradle na dně hrobu; spatří ji pokaždé, sotva před spaním zavře oči. Vykopal ho dost hluboký? Neví – není hrobník. Za vraha se taky nepovažuje, ovšem fakta jsou fakta.“

A V TĚCHTO KNIHKUPECTVÍCH SE NA VÁS BUDEME TĚŠIT: Knihkupectví Avion, Avion Shopping Park, Skandinávská 2, Brno Knihkupectví Starobrněnská, Starobrněnská 16/18, Brno Knihkupectví u Černé věže, U Černé věže 15, České Budějovice Knihkupectví Futurum, OC Futurum, Brněnská 1825/23a, Hradec Králové Knihkupectví Chomutovka, OC Chomutovka, ul. Dr. Farského 4732, Chomutov Knihkupectví Forum, OC Forum, Soukenné náměstí 2a/669, Liberec Knihkupectví Nisa, OC Nisa, České mládeže 456, Liberec Knihkupectví Moritz, Galerie Moritz, 8. května 465/24, Olomouc Knihkupectví City, OC Olomouc City, Pražská ul. 255/41, Olomouc Knihkupectví Breda, SC Breda & Weinstein, U Fortny 49/10, Opava Knihkupectví Laso, OC Laso, Masarykovo náměstí 15, Moravská Ostrava Knihkupectví Plaza Plzeň, OC Plaza Plzeň, Radčická 2, Plzeň Knižní outlet Černá labuť, Na Poříčí 25, Praha 1 Knihkupectví Florentinum, Na Florenci 2116/15, Praha 1 Palác knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1 Knihkupectví Palladium, OC Palladium, náměstí Republiky, Praha 1 Knihkupectví Hlavní nádraží, Wilsonova 8, Praha 2 Knihkupectví Flora, OC Atrium Flora, Vinohradská 2828/151, Praha 3 Knihkupectví DBK Budějovická, DBK Budějovická, Budějovická 1667/64, Praha 4 Knihkupectví Chodov, OC Chodov, Roztylská ulice 17, Praha 4 Knihkupectví Novodvorská Plaza, OC Novodvorská Plaza, Novodvorská 1800/136, Praha 4 Knihkupectví Nový Smíchov, OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5 Knihkupectví Metro Dejvická, vestibul metra, Praha 6 Knihkupectví Harfa, Galerie Harfa, Českomoravská 2420/15a, Praha 9 – Libeň Knihkupectví Europark Štěrboholy, Nákupní 389/3, Praha 10 Knihkupectví Zlaté Jablko, OZC Zlaté Jablko, náměstí Míru 174, Zlín NEOLUXOR, s.r.o., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 62577620, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 32816, NEOPALLADIUM, s.r.o., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 27186679, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 102883, Neoluxor books, a.s., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 24259802, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl B, vložka 18457 www.neoluxor.cz, e-mail: info@neoluxor.cz, tel.: 296 110 370 Všechny uvedené ceny, které obsahují DPH v platné výši, jsou platné při nákupu v kamenných prodejnách našich společností při jednorázové hotovostní platbě anebo při platbě platební kartou. Uvedené ceny garantujeme min. do vydání následujícího magazínu Neoluxor živě! a vyprodání zásob. 30


UJ D AR

!

TE

OMÍNK VZP Y IHY PATRONKOU KN A JE MODERÁTORK Á VRBOVÁ OV NK HY A IN MART

TORKA IHY JE MODERÁ PATRONKOU KN OVÁ VRBOVÁ NK HY INA RT MA

POZOR!

KÉ JAKO VYCHÁZÍ TA Á EDICE N VA O LIMIT U VK SE SÍŤO O

VRAŤTE SE DO DOBY, KDY ANI JEDNA HRAČKA NEPOCHÁZELA Z ČÍNY. PŘIPOMEŇTE SI VĚCI, KTERÉ JSME MĚLI RÁDI.


THOMAS ENGER FENOMENÁLNÍ KRIMI

VYCHÁZÍ VE 23 ZEMÍCH

AUTOGRAMIÁDA

PA L Á C K N I H L U X O R 2 3 . 4 . 2 0 1 4 o d 1 7 : 0 0 h o d i n nakladatelství moba

mediální partneři

Neoluxor živě! (3/2014)  

Jarní knižní novinky, tipy a recenze. Představujeme řadu skvělý knížek, chceme vás seznámit s Neošem - maskotem dětského oddělení, zveme vás...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you