Page 1

živě!

rubrika!

magazín knihkupectví Neoluxor

Únor 2016

RECENZE

TIP REDAKCE

90% Dánská

Edice Neoluxor nová vydání Dan Brown Umberto Eco

dívka

ROMÁN O TOUZE STÁT SE SÁM SEBOU

PORADNA

Tipy na ty správné

zdravé knihy

NOVINKA

Kam se poděla Elizabeth

PŘEČTĚTE SI JE DŘÍV, NEŽ BUDOU V KINĚ!

když člověk ztrácí sám sebe

na co zajít v 1. pololetí roku 2016 do kina

E L James:

Knižní senzace Grey

Padesát odstínů šedi pohledem neodolatelného Christiana Greye 11

www.neoluxor.cz


editorial!

Čas na knihy

Nejprodávanější knihy v lednu BELETRIE

J

ako malé děti chápeme většinu věcí zcela odlišně než dospělí. Například literaturu. V dětství a dospívání nás zajímají úplně jiné knihy než naše rodiče, nemluvě o zcela jiných druzích zábavy, jako jsou filmy, divadlo, koncerty. Čteme klasiky, nudíme se u povinné četby, zatímco naši tátové usínají u detektivek a mámy se zasněně začítají do příběhů červených knihoven. Příběhů, které nás svým vyzněním absolutně míjejí. Když zestárneme, tak pochopíme, že naši rodiče tak utíkali od svých běžných starostí a rádi se zasnili a alespoň na chvíli se přenesli do světů fantazie. I my máme dnes své oblíbené knihy a jejich hrdiny, prožíváme dobrodružství s Harry Holem, Malým princem, Lisbeth Salanderovou, Sherlockem Holmesem, slečnou Marplovou nebo Tyrionem Lannisterem. A pochopíme, že nejde o úniky z reality, ale o návštěvy fantastických světů a příběhů, které rozvíjejí naši představivost, ale dokáží nám i zběsile rozbušit srdce nebo pohladit na duši. Je-li vaší favoritkou romantická kniha, detektivní příběh, literatura faktu nebo fantasy, v únoru si v knihkupectví Neoluxor určitě vyberete. Rádcem při vašem výběru vám budeme i my s únorovým číslem magazínu Neoluxor živě. Čekají na vás recenze na dlouho očekávaný milostný příběh Anastazie a Christiana, ale tentokrát z opačného pohledu, než jste byli zvyklí v trilogii Padesát odstínů, nebo na Dánskou dívku, která vychází v reedici k uvedení filmu na plátna českých kin. Dále si můžete přečíst, jaké to je, když člověk začne ztrácet sám sebe v knize Kam se poděla Elizabeth. Tento titul je prvotinou britské spisovatelky Emmy Healeyové a je třeba říci, že jde o více než zdařilý začátek literární kariéry. V loňském roce jsme vám začali v Edici Neoluxor přinášet výběr z těch nejlepších knižních titulů za dostupnou cenu, a protože se vám naše Edice Neoluxor líbí, s velkou radostí edici rozšiřujeme o takové skvosty, jako je Jméno růže od Umberta Eca ve zcela novém překladu, kultovní román Spolčení hlupců od Johna Kennedyho Toola, Vyhoďme ho z kola ven Kena Keseyho nebo knihy Dana Browna poprvé v brožovaném vydání. Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro spoustu čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas?

Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy si musíte jen tak mimochodem plnit sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle.

Pak už zbývá splnit jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Stavět příběhy tak, aby se jejich aktéři poznali a necítili se dotčeni, nýbrž polichoceni či pobaveni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří se o blogy ani příběhy z hereckého zákulisí obvykle nezajímají. A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat.

KOUPÍ TÉTO KNIHY POSÍLÁTE 20 Kč NA KUŘE!

Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová.

Přeji vám, ať si vždy najdete čas na čtení svých oblíbených knih. Eva Knapová Marketingová manažerka

P.S.

Aňa Geislerová Ikar

Kafe @

cigárko

Kafe a Cigárko Marie Doležalová Domino

Dívka ve vlaku Paula Hakins Ikar

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl Bourdon

Manuál zralé ženy Halina Pawlowská Motto

POPULÁRNĚ-NAUČNÁ LITERATURA Daňové zákony 2016 Hana Marková Grada

ÚZ 1111 Účetnictví podnikatelů kolektiv Sagit

Colour me Mindful – Underwater Anastasia Catris Orion

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Tomáš Kosačík Tomáš Kosačík

NEOLUXOR živě! – vydává Neoluxor s.r.o., Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1 magazin@neoluxor.cz, tel. 296 110 367, náklad 200.000 ks. Právo na změny a na chyby v sazbě či tisku vyhrazeno. www.neoluxor.cz | www.facebook.com/neoluxor.cz

ÚZ 1112 Daň z přidané hodnoty kolektiv Sagit


4x

otázka pro: EVU KAISEROVOU, MANAŽERKU NAKLADATELSTVÍ FORTUNA LIBRI

TEXT: TOMÁŠ MARNÝ

FOTO: NAKLADATELSTVÍ FORTUNA LIBRI

1

Fortuna Libri je tradiční české nakladatelství. Představila byste nám ho více? V současné době vydáváme kvalitní zahraniční beletrii: např. Syna správce sirotčince (Pulitzerova cena 2013), vynikající romány Poklad pana Isakowitzce či Zmrzlinovou královnu, dvě knihy, které spojuje židovské téma, tragické, drsné i plné typického židovského humoru. Humor zastupuje i titul, který okouzlil všechny geeky na světě, Projekt manželka, loni ho následoval Projekt potomek, pro ženy máme mimo jiné velmi úspěšnou řadu Crossfire nebo na konci roku vydaný román Tajemství porodních bab. Z české tvorby zmíním dvě úspěšné učebnice matematiky od Václava Klause ml., výbornou SF prvotinu Lukáše Hrdličky – tak báječně propracovanou budoucnost Prahy jednoduše nešlo nevydat – a pak pochopitelně náš objev, kterým je Josef Bernard Prokop...

2

To je autor, který napsal úspěšnou knihu Tajný deník Karla IV.? Ano, Josef Bernard Prokop napsal již tři díly tajného deníku Karla IV. Přišel s něčím zcela novým a naprosto logickým, Karel IV. psal oficiální životopis, ten je ale pro dějiny a historiky, nicméně jistě měl potřebu svěřit papíru i soukromé zážitky, bolesti, ale i vášně, takže si psal tajný deník… Třetím dílem se uzavřel Karlův život. Ale Karel měl ještě syny – prvorozeného Václava IV. (nepříliš úspěšného panovníka a rozporuplnou osobnost) a Zikmunda, ve skutečnosti moudrého panovníka, úspěšného politika i vojevůdce a skutečného následovníka svého velkého otce. Takže přicházejí na řadu Karlovi synové…

3

Vaše nakladatelství ale nedělá jen knihy pro dospělé, máte poměrně mnoho titulů pro dětské čtenáře. Fortuna Libri se po celou dobu své existence zabývá i knihami pro děti. Ať už jsou to leporela pro nejmenší, nebo velmi úspěšné Pohádky o dopravních značkách od Petera Stoličného. V roce 2015 se nám podařilo vydat dvě knihy, které nám dělají radost. Pozor, červená od Hany Primusové a ilustrátorky Lenky Procházkové a Skřítek Rozekvítek aneb rok v přírodě od stejné autorky s ilustracemi Dagmar Koškové.

4

Na co z vašeho nakladatelství se můžeme těšit s přicházejícím jarem? Josef Bernard Prokop je autorem velmi pilným – a jak tvrdí, potřebuje si od té „únavné historie“ trochu odpočinout. Takže jsme loni vydali jeho detektivku ve stylu Agathy Christie o paní Grimmové, zvědavé baronce, kterou baví řešit vraždy… Letos na prázdniny chystáme její další příběh. Myslím si, že cizinci, kteří se chtějí naučit česky, ocení naši novou řadu zjednodušené klasiky pro cizince, první tituly spatří světlo světa v březnu a bude to Švejk a Golem. Tyto texty uvítají i ti, kterým se „opravdový“ Švejk zdá příliš dlouhý. A pochopitelně dojde i na úspěšné zahraniční tituly a pevně doufám, že na pulty knihkupectví se dostane i pátý závěrečný díl Crossfire. INZERCE

Valentýnské čtení s knihami z Mladé fronty

3

Žádejte u svého knihkupce.


novinky!

Veliká n do kap i sy

Smutek ti minulost nevrátí

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

330 Kč

BĚŽNÁ CENA:

199 Kč

199 Kč Tomáš Němeček

Ray Dodd

Petr Prouza

Dřevěné ženy

Toltécké tajemství štěstí

Šulc a Švarc

Knižní klub

Již vyšlo

Sugestivní román zachycuje vliv magických sil rýchorského pralesa na tři příběhy Karlů Kubotů. Zlatokop v 16. století, pašerák na sklonku habsburské monarchie i současný pražský advokát mají svá nepříjemná tajemství, která se obrátí proti nim.

Vychází 3. února

Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky Mladá fronta

Je možné být šťastný a spokojený, i když nás v životě potkávají různé těžkosti? Ano – ale cesta, která k tomu vede, neznamená víc pracovat, víc vlastnit či víc vědět. Na naše zdraví, výkonnost a vztahy mají obrovský dopad přesvědčení, která zastáváme.

Již vyšlo

První díl zamýšlené zábavné série popisující naše slavné hrdiny tak, jak je neznáte. Čeká vás plno pikantních detailů, zajímavostí, vtipných komentářů a komiksových ilustrací. Průvodci vám budou krejčí Ondřej a panna Anežka, historické postavy, které Jana Husa zažily.

Jezme chutně bez výčitek

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč

279 Kč

309 Kč Justin a Erica Sonnenburgovi

Krisztina Vrábel

David Hidden

Zdravá sřeva

160 gramů sacharidů

Děs

Jan Melvil Publishing

Vychází 4. února

Poznejte tajemství mikrobioty a získejte dlouhodobou kontrolu nad svou váhou, náladou a zdravím. Mikroorganismy v našem střevě se z velké části podílejí na tom, zda jsme nemocní nebo zdraví, štíhlí nebo obézní, dobře naladění nebo náladoví.

Noxi

Již vyšlo

Cukrovka, inzulinová rezistence či dieta značně omezují stravovací možnosti lidí. Krisztina Vrábel se rozhodla to změnit. Ve své kuchařce uvádí možnosti, jak dodržovat příjem předepsaných 160 g sacharidů denně tak, aby váš jídelníček byl pestrý a obsahoval chutná jídla. 4

XYZ

Již vyšlo

Hlavní hrdina Pé je elitní francouzský legionář, který již rezignoval na život. Do akce ho znovu vrací až zmizení jeho dcery. Během pátrání postupně rozmotává tajemný a spletitý příběh. Avšak stojí proti němu silný soupeř, chladnokrevný zabiják.


DOPORUČUJEME

!

NARODIL SE A ŽIL JAKO MUŽ DO CHVÍLE, KDY SE V JEHO NITRU PROBUDILA SKRYTÁ ŽENA. ROMÁN NA MOTIVY ŽIVOTNÍCH OSUDŮ MALÍŘKY LILI ELBE SE VÁM VRYJE DO PAMĚTI. TEXT: HELENA HERYNKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

E

David Ebershoff se pustil do velkého úkolu a vybral si ke zpracování stále lehce kontroverzní téma. I když žijeme v mnohem tolerantnější době, většinová společnost stále ještě neví, jak se k transsexualitě postavit. Možná, že i Dánská dívka napomůže pochopit, co se děje v duši uvízlé ve špatném těle. Ebershoff stvořil nádherný a jemný svět, kde má hlavní slovo láska a pochopení druhého. Bohatě vykreslené charaktery obou hlavních postav, či chcete-li hrdinek, jsou největší devízou románu. Greta je nekonečně statečnou ženou, rozhodnutou pomoci nešťastnému muži i za cenu vlastní citové újmy. V Einarovi se snoubí nerozhodnost s touhou postavit se světu jako hrdá žena. Společně snad nakonec dokážou nemožné. Autor si pohrál i s popisem prostředí a jednotlivých situací, téměř ve stylu velikánů typu Hemingwaye, což křehkému příběhu trochu ubírá na svižnosti. Toužíte se dozvědět, jak bude vše pokračovat, ale autor vás nutí se procházet podél řeky a pozorovat racky. I za cenu těchto zdánlivých prodlev je ale

inar Wegener žije ve spokojeném manželství, je ceněným malířem, spolu se svou ženou Gretou tvoří nerozlučný pár. Zlom nastává ve chvíli, kdy ho Greta požádá, aby se převlékl za dívku a stál modelem pro rozpracovaný portrét. V Einarovi se probudí dávno spící pocity. Zatouží v ženských šatech zůstat už navždy a stát se dívkou, křehkou Lili. Jenomže se píše rok 1929 a něco takového je nepřípustné. Příběh ženy, jež se narodila do mužského těla, se odvíjí v době, kdy pojem transsexualita ještě neexistoval. Přesto se Greta rozhodne, že Einarovi umožní, aby se stával Lili, kdykoliv se mu zlíbí, a scházel se i s muži. Společnost však ve dvacátých letech nebyla otevřena jinakosti, vše tedy musí probíhat naprosto diskrétně. Greta nehodlá boj vzdát a najde lékaře ochotného pochopit, že Einar není duševně chorý ani homosexuál s divnými choutkami. Vyhraje Einar bitvu se sebou samým i se společností, a promění se v ženu? Jak dokáže Greta přežít, že její nejbližší se postupně stává pouhou kamarádkou?

Podle skutečn éh příběhu o

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč David Ebershoff

Dánská dívka

90 % HODNOCENÍ:

Domino Již vyšlo

Dánská dívka knihou, která zaujme ženy i muže – jednoduše všechny, kteří věří v lásku, spravedlnost a možnost svobodné volby. INZERCE

Nová audiokniha k 700. výročí narození Karla IV.

Další novinky

Slyšte svědectví o životě a duši Otce vlasti.

CD 1

CD 2

kd

kázá no.

en

š íř jin é a

a

é

rs sov sov ký la la ch zh zh pr ro ro áv ní, ní, AK071 AK071 kd vá vá zo zo ílu ílu vo vo jso jso pro pro uv uv yhr yhr j né j né aze a ze veře veře na. B n jem, jem, ez sou a. Bez sou proonbáa kopií, proná hlasu je výrobhalakso upjeií,vý r

nahráv ky zakázáno.

pr áv

é

to au

to au

í této

í ře n

en a. B ní, ez s ová o uh voz ak dílu j lasu ýrob é pro sou vy ýrjoebva kopií, pronájem, veřejn hrazena. Bez souhjelasvu

a vé so hla roz

ji n

é

Křest audioknihy 9. února 2016 od 17.00 – Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 5 Za účasti autora Josefa Bernarda Prokopa a herce Jiřího Dvořáka.

kázá no. ah r ávk y za en

í té to n

1. & 2. část

š íř jin é

rs

a

hr áv ky z

na té to e šíř

ov pr

é

a ká

zán o.

a ji né š vé

so hla

ro z

é ejn eř

to au

v m, áje on , pr opií

ík ů st n vla

08 1 AK AK081

a ce ob

b

ráv k

jso uv yh raz

výr

ro

áv pr

ch

a áv pr

oz ov án í,

na

r sk ých p

dí lu

a ráv na p

Jo

ý rsk to au

ch

uto

CD mp3 5 hodin 1 minuta

h Všec

ík ů st n vla

Josef B Prokop er rd erna nard Prokop sef B

k

stn íků a

jin é

ík ů tn

ík ů tn

ea robc

e Vš v la

š íř

s vla

s vla

ý ráva v Všechna p

a

ký ch

tracky 01 Celkový –26 čas 7 hodin 47 minu t

CD 2

ce

en

ea bc

ea bc

rs

NÍK

6 27–4 tracky vý čas Celko 51 minut din 5 ho

CD 1

í té to n

o výr

o výr

NÍKTAJNÝ DE

í té to n

va prá

va prá

ah r ávk y za

hn a

hn a

Ý DE

ah r ávk y za

Vš e c

Vš e c

TAJN

7 hodin 13 minut kapitoly 28–53 kázá no.

7 hodin 50 minut kapitoly 1–27

ký ch

pr áv

kd

ílu jso uv yhr a ze

na. B ez sou hl

vá zo vo AK076 pro j né eře m, v onáje asu je výroba kopií, pr

r ní,

ov as hl oz


!

DOPORUČUJEME

HONÍ SE VÁM HLAVOU TEMNÉ MYŠLENKY? NEJSTE V TOM SAMI! CHRISTIAN SE KVŮLI TOMU CÍTÍ JAKO ZRŮDA. ALE NEZASLOUŽÍ SI SPÍŠ LÍTOST? ODPOVĚĎ NAJDETE V KNIZE GREY. TEXT: HELENA PRAŽÁKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

N

evím, jak vy, ale já jako žena jsem si vždycky přála dostat se mužskému protějšku do hlavy, vědět, o čem přemýšlí a sní. A splnilo se mi to. Jenže už si nejsem tak jistá, jestli se mi ta zvědavost vyplatila… Zápletka zdánlivě jednoduchá. Potkají se a přeskočí mezi nimi jiskra. Okouzlí ho, chce ji vidět znovu, ale bojí se, jestli ona zvládne jeho nejskrytější pudy. Je jiná, odlišná od všech, které doposud poznal, a přesto ho to k ní táhne. Nemůže ji dostat z hlavy, vidí ji všude kolem sebe, dostává se mu pod kůži, a proto se rozhodne jednat. Ale něco skrývá. Ona to tuší, a požaduje proto naprostou důvěru a otevřenost.

Čím dál čtete, tím více poznáváte, co je hlavní příčinou Greyových libůstek...

Změní jeho život i vnímání světa. Najednou není sám, na všechno jsou dva… Christianův život je navenek uspořádaný, má pod kontrolou vše, ale své podvědomí řídit nedokáže – tok vířících vzpomínek a hlavně city. Jeho mottem je „vlastnit“, je zvyklý, že mu všechno patří, nezná odpor. Ona je klidný element tlumící jeho neustále se opakující sny „hrůzy“, s ní se vyhýbá samotě, v níž propadá ozvěnám nejtajemnějších zákoutí své mysli. Zažívá s ní svá romantická „poprvé“ – a nedělá to jen proto, aby se jí zalíbil. Líbí se mu její paličatost, ale chce ji zkrotit. Všemi způsoby. I těmi společností nejtabuizovanějšími… Kniha Grey se tváří jako pokračování Padesáti odstínu „čehokoli“, avšak z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že aniž byste znali předchozí kontext, je kniha jako taková naprosto nezávislá a díky tomu, že vás autorka tahá za nitky jako kočku, která chce najít konec rozmotaného klubíčka, se čte jedním dechem. Po prvních pár stránkách jsem se přenesla přes hranice skepticismu a oprostila se od předsudků

Prožijte příběh z druh strany é

BĚŽNÁ CENA:

459 Kč E L James

Grey

81 % HODNOCENÍ:

XYZ Vychází 10. února

způsobených mediální pozorností kolem celé trilogie. Čím dál čtete, tím více poznáváte, co je hlavní příčinou Greyových libůstek. A možná i pochopíte…  INZERCE

6


TOP titul měsíce DEON MEYER ― MEGASTAR MEZI AUTORY

7 dní Jihoafrický policejní sbor čelí největší možné hrozbě – neznámý odstřelovač si vybral za cíl policisty a vyhrožuje, že se budou útoky opakovat každý den, dokud nebude zatčen vrah ambiciózní právničky Hanneke Sloetové. Benny Griessel je proto povolán k vyšetřování čtyřicet dní starého případu, který uvázl na mrtvém bodě. Kvůli chybějícímu motivu a výraznějšímu vodítku je odkázán na spekulace. Bennyho Griessela čeká sedm dní pekla.

již na pultech:

vázáno, 359 Kč

Vlastimil Vondruška Mrtvý posel

František Niedl Slunce na útěku Svět je náhle zasažen katastrofou nevídaných rozměrů. Jen díky zvláštní náhodě ji Mike a Bessy přečkali v úkrytu ve Skalistých horách. Po dvou měsících, kdy byli naprosto odstřiženi od světa, od lidí, dvou měsících plných beznaděje, nejistoty a samoty se rozhodnou vydat na cestu… Brilantní postapokalyptický thriller oblíbeného českého autora, při jehož čtení vás bude mrazit!

Královský písař Jiří Adam z Dobronína nalezne u dveří svého domu těžce zraněného muže. Umírající stihne ještě říci, že se chystá jakési spiknutí. Jiří Adam z Dobronína pochopí, že pro úspěch svého pátrání musí smrt onoho muže zatajit. Pomalu začíná skládat střípky skoro neuvěřitelného zločinu. Jenže proti němu stojí mocní nepřátelé.

vázáno, 279 Kč

vázáno, 259 Kč

Håkan Nesser Dívka, která nikomu nechyběla Je parné léto a komisař Van Veeteren už se nemůže dočkat dovolené. Jenže právě v té době se z dívčího tábora tajemné náboženské sekty ztratí jedno z děvčat. A nedlouho po něm druhé. Komisaři nezbývá než splatit starý dluh a ujmout se případu. Jak má ale něco zjistit, když všichni svědci zarytě mlčí? Nezbývá mu než spolehnout se na svoji intuici.

vázáno, 279 Kč

Sophie Bérard Z nebe do ráje Isabell se provdá za svoji životní lásku, hoteliéra Corina Le Ber. A když se jim narodí dcerka Florence, zdá se být život dokonalý. Avšak nic není tak růžové, jak na první pohled vypadá. A tak je malé provensálské městečko na břehu řeky Durance, provoněné levandulovými poli a květy broskvoní, svědkem dvou vzájemně propletených příběhů lásky, příběhů plných napětí a vášně...

vázáno, 279 Kč


!

DOPORUČUJEME

ZAPOMNĚTLIVÁ PANÍ VYBAVENÁ LÍSTEČKY NA POZNÁMKY, JEJÍ ZTRACENÁ KAMARÁDKA A JEDNA ZAPADLÁ RODINNÁ ZÁLEŽITOST. EMMA HEALEYOVÁ VE SVÉM PRVNÍM ROMÁNU PŘEDSTAVUJE ČTENÁŘŮM TAK TROCHU JINOU DETEKTIVKU. TEXT: MICHAELA KŘIVOHLAVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (DĚČÍN)

T

éhle staré paní už vážně straší ve věži. Její kamarádka Elizabeth se přece ve skutečnosti neztratila, že? A ta věc s její sestrou, která tak záhadně zmizela před takřka sedmdesáti lety – ta má jistě také své logické vysvětlení. Třeba prostě jen utekla od mužského, toho věčně nabroušeného opilce. Buď jak buď, do země se propadnout nemohla. Nebo ano? Kam se poděla Elizabeth je románovou prvotinou britské spisovatelky Emmy Healeyové a je třeba říci, že jde o více než zdařilý debut. Příběh stařičké Maud, která se jednoho dne rozhodne, že její kamarádka zmizela, a navzdory zhoršující se stařecké demenci se na vlastní pěst pustí do pátrání, kritiky učaroval natolik, že mu počátkem roku 2015 byla udělena prestižní literární cena Costa Book Awards. Autorka přitom sama přiznává, že měla velké pochyby, zda bude schopna knihu vůbec napsat. Vyprávět příběh z pohledu osmdesátileté paní, jež postupně přichází o své kognitivní schopnosti, byla pro teprve třicetiletou

spisovatelku výzvou, které se však dokázala úspěšně postavit. Na co se tedy můžete těšit? Rozhodně neočekávejte prvoplánovou detektivku. Zápletka je sice plná záhad, pátrání po Elizabeth se prolíná se starou rodinnou tragédií, bylo by však chybou myslet si, že v ruce držíte další Zmizelou. Mnoho situací, do kterých se Maud dostává, je plno černého humoru, zároveň jimi však prostupuje tón smutku, osamělosti a bezmoci člověka, který si uvědomuje, že jej zrazuje jeho vlastní hlava, a jehož okolí na něj pohlíží v nejlepším případě soucitně. Emma Healeyová naštěstí píše svěžím stylem a dokáže ve čtenáři vzbudit to, co by mělo být vlastní každému autorovi – zvědavost. Velmi záhy tak budete mít chuť přijít všem záhadám na kloub a zjistit, jak to vlastně bylo. Autorka vám to však ani v nejmenším neusnadní, a tak ve svém pátrání musíte být tím, čím Maud není – pozorným detektivem, vybaveným dobrou pamětí a schopností číst mezi řádky. Chcete-li si přečíst knihu, která vás pobaví, dojme a přinutí k zamyšlení, sáhněte

Když čl ov ztrácí sá ěk m sebe

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč Emma Healeyová

Kam se poděla Elizabeth

90 % HODNOCENÍ:

Knižní klub Již vyšlo

po románu Emmy Healeyové. A pokud během četby zjistíte, že vám některé drobné detaily unikají, nezoufejte a udělejte to jako Maud – pište si poznámky. 

INZERCE

Praktický průvodce pro zvládání bolesti, nemocí a stresu pomocí všímavosti Vidyamala Burch, Danny Penman

208 stran

349 Kč

• dokáže pomoci při chronických bolestech • zmírňuje úzkost, depresi, podráždění, vyčerpání i nespavost • dlouhodobě pomohla tisícovkám lidí

s audio nahrávkami meditací

• zabere pouhých 10 až 20 minut denně 8 JE JEDNODUCHÁ A PRO KAŽDÉHO, VYZKOUŠEJTE JI!


speciál!

Antistresové omalovánky – ideální nástroj na pohodu JEDNOZNAČNÝM BESTSELLEREM A HITEM SOUČASNOSTI JSOU TAKZVANÉ ANTISTRESOVÉ OMALOVÁNKY NEJEN PRO DOSPĚLÉ Ukázka z omalovánek „České motivy“

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

249 Kč

199 Kč

Dárková sada – omalovánky a pastelky

9

Secese Art Deco


zažijte knihy!

Letem světem...

ČERSTVÉ NOVINKY ZE SVĚTA KNÍŽEK OD NÁS I ZE ZAHRANIČÍ. BUDETE TO VĚDĚT JAKO PRVNÍ, A TĚŠIT SE TAK SPOLU S NÁMI O NĚCO DÉLE NEŽ OSTATNÍ. TEXT: OLGA ZBRANEK BIERNÁTOVÁ

➊ Britskou literární cenu Costa za nejlepší román roku získala už podruhé spisovatelka Kate Atkinsonová, tentokrát za román A God in Ruins (česky vyjde kniha pod názvem Bůh v troskách v březnu v nakladatelství Argo). Stejnou cenu získala i v roce 2014 za knihu Život za životem. ➋ Petr Šabach letos získal Cenu Karla Čapka, kterou uděluje PEN klub. Porota, ve které zasedli např. Vladimír Karfík a Jiří Dědeček, ocenila Šabachovu schopnost oslovit mladou generaci. Cena se uděluje jednou za dva roky.

➍ Michael Fassbender si zahraje Harryho Holea v chystané filmové adaptaci Sněhuláka od Joa Nesbøho. V dalších rolích se představí Rebecca Fergusonová (Mission: Impossible) a Charlotte Gainsbourgová (Antichrist). Film režíruje Tomas Alfredson. Premiéra byla naplánována na pátek 13. října 2017. Natáčet se začalo 18. ledna v Norsku (v Oslu, Bergenu a v oblasti Rjukan).

➏ Podívejte se na první fotku z filmové adaptace Dívky ve vlaku. Vidíme na ní Emily Bluntovou, která hraje Rachel Watsonovou. Premiéra u nás je naplánována na 27. října. ➐ Filmovou adaptaci Brownova Inferna, kterou natočil Ron Howard, uvidíme v kinech 13. října. V hlavní roli se opět představuje Tom Hanks, dále hrají Felicity

� Pokračování úspěšného románu Jojo Moyesové Než jsem tě poznala chystá Ikar na letošní podzim. � Nakladatelství YOLI vydá český překlad knihy The Kill Order od Jamese Dashnera, jejíž děj předchází událostem série Labyrint. Naplánována je na léto. � V dubnu vyjde v Knižním klubu román Metro 2035, který završuje příběh Arťoma z první knihy kultovní trilogie. Na tuto knihu miliony čtenářů čekaly řadu let a zahraniční nakladatelé zakoupili práva na překlad dávno předtím, než byl román dokončen. � V listopadu vydá Knižní klub Velkou knihu příběhů Sherlocka Holmese, na které se podíleli i Stephen King a Neil Gaiman. � V březnu vydá Domino román Dívka, která si říkala Tuesday, ve kterém se setkáme s hrdinkou ve stylu Lisbeth Salanderové. � Další krimi Larse Keplera se bude jmenovat Playground a nakladatelství Host ji vydá letos na podzim.

Připravované filmy a seriály s knižní předlohou

➌ V Entertainment Weekly se objevily první fotky hlavních hrdinů filmové adaptace knihy Bridget Jonesová: láskou šílená. Opět uvidíte Colina Firtha a Renée Zellwegerovou, nováčkem je Patrick Dempsey. Česká premiéra je naplánována na 29. září.

➎ Periodická tabulka se rozšíří o nové prvky. Jedním z nich je i prvek s atomovým číslem 117. Vznikla petice, kterou za dva dny podepsalo na 12 000 lidí, aby se nový prvek jmenoval Oktarín na počest Terryho Pratchetta a jeho magického světa Zeměplochy.

Připravované knihy

Jonesová, Omar Sy, Ben Foster, Irrfan Khan, Sidse Babett Knudsenová, Ana Ularuová a další.

➑ Byl zveřejněn první teaser trailer a nový plakát filmu Fantastická zvířata a kde je najít, který jde do českých kin 17. listopadu. Jde o další příběh ze světa Harryho Pottera, který představuje Mloka Scamandera a odehrává se v New Yorku ve 20. letech. Scénář napsala sama Rowlingová, režie se ujal David Yates. 10

� Premiéra 6. řady seriálu Hra o trůny je naplánována na 24. dubna. HBO také vyjednává o dalších sériích, kterých by nakonec mělo být 8. Seriál podle očekávání předběhne knihu a prozradí její děj, George R. R. Martin totiž potvrdil, že Vichry zimy nedokončil v plánovaném termínu. � Filmová adaptace románu Světlo mezi oceány, ve které hlavní role hrají Michael Fassbender a Alicia Vikanderová, bude mít premiéru už koncem tohoto roku. � Hulu bude od 15. února 2016 vysílat osmidílný seriál 11.22.63, který je adaptací knihy Dallas 63 od Stephena Kinga. V hlavní roli se objeví James Franco. � Shailene Woodleyová si zahraje po boku Nicole Kidmanové a Reese Witherspoonové v seriálové adaptaci románu Sedmilhářky od Liane Moriarty, kterou připravuje HBO na květen příštího roku. � V roce 2017 bude mít premiéru pokračování Trainspottingu, které je adaptací knihy Porno od Irvina Welshe. Ve filmu se opět objeví Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Ewen Bremner a Robert Carlyle, režie se i tentokrát ujme Danny Boyle. � Kenneth Branagh připravuje novou adaptaci knihy Vražda v Orient expresu od Agathy Christie pod hlavičkou studia 20th Century Fox. A vypadá to, že si ve filmu i sám zahraje. � Matthew McConaughey by si mohl zahrát Randalla Flagga v chystané adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Původně to vypadalo, že bude obsazen do role Rolanda Deschaina, ale zdá se, že se přiklání na temnou stranu. Režírovat bude Nikolaj Arcel (A Royal Affair), scénář píše Akiva Goldsman a Jeff Pinkner (Fringe).


zažijte knihy!

Akce... TAKÉ V ÚNORU NA NÁS ČEKAJÍ ZAJÍMAVÉ AUTOGRAMIÁDY. PŘIJĎTE SE PODÍVAT DO PALÁCE KNIH LUXOR, JISTĚ SI VYBERETE I VY!

DOVOLUJEME SI VÁS POZVAT NA KŘEST ZÁVĚREČNÉHO DÍLU TRILOGIE

Josef Bernard Prokop

KAREL IV.

S PODTITULEM CÍSAŘ A SYNOVÉ KDY v úterý 9. února od 17:00 KDE v 1. patře Paláce knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1

Nenechte si ujít! 2. 2. 2016 (úterý) od 17:00 hodin Křest knihy uznávaného publicisty a autora úspěšných publikací z prostředí fotbalu Milana Macho Fotbal v drápech smrti. Knihu pokřtí Antonín Panenka a Vladimír Šmicer. Nakladatelství Brána

9. 2. 2016 (úterý) od 17:00 hodin Křest závěrečného dílu trilogie Josefa Bernarda Prokopa Karel IV. Císař a synové a audioknihy Karel IV. – Tajný deník. Kmotrem bude herec Jiří Dvořák, který audioknihu namluvil. Nakladatelství Fortuna Libri a vydavatelství OneHotBook

SOUČÁSTÍ PROGRAMU bude křest audioknihy Karel IV. – Tajný deník

11. 2. 2016 (čtvrtek) od 17:00 hodin Křest knihy špičkového akrobatického pilota Jana Rudzinského Na křídlech racků – Jak jsem létal a padal. Knihu pokřtí Air Race pilot Martin Šonka. Biplane

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU Nakladatelství Fortuna Libri a vydavatelství OneHotBook

BOOKOHOLIC’S

DIARY...

Ahoj, jmenuji se Anna a jsem bookoholic. Jste taky? Pak jsme na tom stejně. Rozhodla jsem se, že si budu psát deník, který můžete sledovat třeba na facebookové stránce Neoluxoru. fb.com/neoluxor.cz

11

16. 2. 2016 (úterý) od 16:00 hodin Křest knihy spisovatele Jana Bauera Karel, císař a král spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí a vzácnými hosty budou herec Čestmír Řanda a moderátoři Tina Pletánková a Slávek Boura. Nakladatelství Brána

24. 2. 2016 (středa) od 17:00 hodin Prezentace knihy Kreativní diář s podtitulem Vytvořte si diář na míru autorek Michaely Dombrovské a Blanky Novotné za účasti významných hostů. Nakladatelství Grada Kompletní přehled autogramiád nejen v Paláci knih Luxor na www.neoluxor.cz Změna programu vyhrazena.


novinky! Křest knihy 24. 2. 2016 od 17 hodin Palác knih Luxor

Nejnovější vydání

s unikátními fotografiemi!

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč Harlan Coben

Miloslava Erika Veselá

Strůjce snů

Kreativní diář Již vyšlo

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná.

Grada Publishing

Již vyšlo

Zapomeňte na předtištěné diáře, vytvořte si svůj originál. V knize se dozvíte, jak si naplánovat rok, měsíc, týden i den. Místo se najde i na nápady, projekty, originální kresby nebo koláže. Kreativní diář vám bude dělat radost každý den.

INZERCE

Novinka

od průkopníků zeleného smoothie a zdravého životního stylu

V Noxi již vyšlo

249 Kč

M. Dombrovská, B. Novotná

Cizinec Knižní klub

BĚŽNÁ CENA:

199 Kč

Tato kniha v sobě spojuje léčivou sílu zelených rostlin, chutné nové recepty i návod na 7-denní detox. Zelené smoothie 7-denní detox určitě potěší jak zkušeného vyznavače smoothie, tak i začátečníka. Obsahuje základní informace, ale i detailní fakta o potenciálu zelených rostlin, analýzách pitné vody a živinách potřebných pro život. Kniha je podpořena zkušenostmi lidí z workshopů autorky V. Boutenko a zahrnuje rady a informace o výživě a recepty na 7-denní detox.

Pan Nakladatel

Již vyšlo

Pokaždé, když jdete spát, strůjce uchopí vřeteno a začne z vláken neskutečna spřádat sny. Dřímejte klidně a ničeho se nebojte. Je velmi nepravděpodobné, že by měl zrovna s vámi nějaký plán. To byste museli být jako Lištička; někdo tak křehký, že to vydrží.


novinky!

Omalová nky a zápisník v jednom

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

368 Kč

BĚŽNÁ CENA:

348 Kč

249 Kč

James Aitcheson

Katherine Pancolová

Ve znamení meče

Muchachas 3

Vyšehrad

Vychází 15. února

JOTA

Kreativní terapie – Inspirativní zápisník Vychází 3. února

Mladá fronta

Vychází 11. února

Román z doby po normanském vítězství na britských ostrovech nabízí vše, co čtenář od románu ze středověké Anglie očekává: tajemný svět anglosasko-keltské civilizace, líčení bitev, pletichy a intriky mocných a samozřejmě milostnou zápletku.

V posledním díle trilogie Muchachas se setkáváme zároveň se Stellou, Joséphine, Hortense i Calypso. Stella se konečně postaví svému tyranskému „nevlastnímu“ otci. Hortense uskuteční svůj sen a Calypso objeví lásku a pravdu o svém původu.

Tento překrásně ilustrovaný zápisník je dokonalým dárkem pro každého, kdo si chce prostřednictvím malování a kreslení zbystřit mysl a zbavit se stresu, nebo se jednoduše potěšit kreativní činností a pokochat se krásou při každém zalistování.

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

179 Kč

299 Kč

398 Kč Eva Večerková

Liz Lee Heineckeová

Kolektiv autorů

Obyčeje a slavnosti v české lidové kultuře

Zábavné vědecké pokusy pro děti:

Nervy v čokoládě

Vyšehrad

Slovart

Vychází 8. února

Kniha přináší staré i nové tradice oslav po celý rok (obyčeje na Velikonoce, na Vánoce i na Nový rok, o masopustu, při stavění májí, při oslavách sklizně a dalších). Nepředstavuje pouze kulturní dědictví, ukazuje také sváteční současnost.

52 experimentů, které zvládnete doma v kuchyni

Pan Nakladatel

Již vyšlo

Již vyšlo

Experimenty, které vaše děti skamarádí s principy fyziky, chemie nebo biologie. Liz Lee Heineckeová čerpá ze svých zkušeností ve výzkumu a používá k tomu materiály, které najdete doma ve spíži. Pokusy jsou bezpečné i pro nejmenší a poutavé i pro ty starší. 13

Když devět lidí dělá totéž, není to vždy totéž. A u spisovatelů to platí dvojnásob. Devět mladých autorů + jedno téma Nervy v čokoládě = devět osobitých povídek. Každá s jinou příchutí, každá jedinečná. Bude to pěkně čokoládová zábava!


recenze!

Právo na život, které vám život nezaručí VE SVĚTĚ BEZ POTRATŮ BOJUJÍ ROZPOJENCI O ŽIVOT. TO, ŽE POČATÉ DÍTĚ NEMŮŽE „JEN TAK ZMIZET“, NIC NEZNAMENÁ. MŮŽE RODIČŮM PŘEKÁŽET. NEBO ŽÁDNÉ NEMÍT. NEBO BÝT OBĚTÍ VÍRY. TEXT: KATEŘINA STUPKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

P

o druhé občanské válce, která se nesla v duchu sporů o potraty, došlo ve Spojených státech ke kompromisu – potraty se stanou ilegálními a život dítěte bude až do jeho třinácti let posvátný. Poté se však jeho rodiče mohou až do jeho osmnácti svobodně rozhodnout. Chtějí ho nadále vychovávat? Nebo ho pošlou na rozpojení – ne, nebojte, ne na smrt. Dítě bude žít. Každičká jeho součást. Jen každá někde jinde. A tak tu máme trojici hlavních hrdinů, Connora, Risu a Leva, kteří všichni čelí stejnému osudu – mají být rozpojeni. Connor byl vždycky trochu problémový, ale nikdy by ho nenapadlo, že jeho rodiče opravdu k takovému rozhodnutí dojdou. Risa zase

nikdy žádné rodiče neměla, takže se tohoto osudu obávala vždycky – Státní domy jsou dětmi přeplněné a dospělosti se dožívají jen ti nejlepší. A Lev… jeho rodina je majetná, milující. A taky silně věřící. A tak má být obětován jako desátek, hrdě a se vztyčenou hlavou. Cesty všech se za nepředvídatelných okolností protnou a pak… Přijde vám to ujeté? Děsivé? Přes čáru? To všechno román Neala Shustermana je a ještě mnohem víc. Znepokojivá atmosféra zvrhlého světa kdesi v budoucnosti prýští z každé stránky a během čtení neustále cítíte hořkou pachuť, protože příběh se vůbec nezdá být tak nereálný. Když dystopické USA zkrátka přijmete tak, jak je pro vás autor připravil, nebude se vám lehko usínat.

Fascinují a temná dystopie

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč Neal Shusterman

Unwind: Bez šance Knižní klub Vychází 15. února

85 % HODNOCENÍ:

A to i díky tomu, jak sugestivně je příběh vyprávěn. Krátké kapitoly uhání vpřed, tu se na svět díváte očima Risy, tu Connora, tu Leva, sem tam se přidá i náhodný kolemjdoucí. Ze všech těch střípků vzniká působivá mozaika, díky které nejen není těžké vžít se do každého z hrdinů, ale nepřijdete ani o vhled nezúčastněného pozorovatele a budete o krůček napřed. Unwind: Bez šance vás přiměje k zamyšlení a doslova vás vcucne. Neztrácí tempo ani na okamžik a na konci zůstanete s otevřenou pusou a úpěnlivým přáním, aby už vyšel druhý díl. Shustermanova dystopie je akční, dynamická a mrazivá a po jejím dočtení budete chtít obejmout své rodiče za to, že vy jste jako rozpojenci neskončili. INZERCE

14


novinky!

Na cestě Jeden z nejslavnějších a nejdůležitějších románů 20. století

Nové, rozšířené vydání

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč

249 Kč

Dalibor Behún, Petr Behún

Abbie Rushtonová

Pište správně česky Zoner Press

rubrika!

Odpusť mi, Megan Již vyšlo

Jedna z nejprodávanějších knih o češtině za poslední roky je zpět v rozšířené a upravené podobě! Tato praktická kniha vás odnaučí všechny obvyklé češtinářské chyby, a to přehlednou a zábavnou formou se spoustou příkladů a zábavných postřehů.

Yoli

Již vyšlo

Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho.

Filmov á premié ra 25. ún ora

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

289 Kč

299 Kč

Colm Tóibín

Dunja Gulin

Brooklyn

Raw kuchařka – Recepty na živé snídaně, svačiny, hlavní jídla i dezerty

Vychází 15. února

Anag

Příběh obyčejné mladé ženy, která na popud rodiny odejde za prací do New Yorku. Dobrý úmysl sestry a matky vede k tomu, že dívka nastoupí cestu do neznáma, do světa, který s ní nemá (alespoň zpočátku) nic společného, do života, který si sama nevybrala.

Již vyšlo

Raw strava neboli živá strava je ještě něco víc než jen smoothies a strouhané mrkve. Stále více a více lidí se obrací na živou stravu, aby jim dodala energii, posílila imunitní systém, vyčistila jejich kůži, pomohla zhubnout a zůstat štíhlí. 15

RCE

Mladá fronta

Nyní v Edici Neoluxor za výhodnou cenu

198 Kč


PŘEČETLI JSME ZA VÁS O manželské nevěře s neotřelým humorem

O

manželské nevěře napsala Zdena Frýbová několik knih, ale v žádné ji nevylíčila s takovým rozverným humorem jako v Noci stvořené pro nevěru. Inženýr Mojmír Kučera je úspěšný podnikatel, kterému k jeho postavení dopomohla rodina manželky. Měl jednoduše štěstí a jeho bezdětné manželství s laskavou Marianou je idylické až do chvíle, kdy je manželce poprvé nevěrný. Drahuška není o mnoho mladší než Mariana, ale je velmi atraktivní. Aby si ji udržel, vymýšlí si komické lži o svém manželství i podnikání. Autorka mu vtipně dovolila chlubit se, až se práší, a čtenář si může vychutnat jeho směšné tokání. Mojmír nakonec doplatí na zpackaný rozvod, při kterém si Mariana s Drahuškou řeknou pravdu a společně ho odkopnou. Že taky znáte nějakého Mojmíra, jehož slova dokážou být kapkami vody, které nahlodají kámen? Věřte, že to s ním dobře dopadne, protože vždycky má víc štěstí než rozumu.

MÁME TU NOVÝ ROK A S NÍM I NOVÉ KNIHY. PŘEČETLI JSTE UŽ CELOU SVOJI KNIŽNÍ NADÍLKU? PAK JSOU NAŠE TIPY NA ČTENÍ URČENÉ PRÁVĚ VÁM.

Putinovi agenti Ondřej Kundra 299 Kč, BizBooks

Aktivity ruské špionáže

Tajní špioni, které byste mohli dnes v Praze potkat, rozhodně nejsou jako Bond, James Bond. Podobají se spíš vašemu sousedovi. Nebo je váš soused jedním z nich... Kniha Ondřeje Kundry, novináře Respektu, je místy až mrazivým odhalením toho, jak svět špionáže funguje a kdo u nás je do něj zapletený. Je možné, že po jejím přečtení si začnete mnohem více všímat, s kým se vlastně bavíte. Petr, blogteam Neoluxor (Praha)

Rychle a nespoutaně Kristy Brombergová 328 Kč, JOTA

Třetí díl milostné série začíná dramatickými okamžiky Coltonovy havárie na závodní dráze. A i když jako zázrakem přežije, Rylee se obává následků. Coltonova zranění jsou vážná, ale daleko větší muka se odehrávají v jeho duši. A právě v takových vypjatých okamžicích se nezkrotný bouřlivák Colton a nesmírně obětavá Rylee musí rozhodnout, co dál. S každou stránkou přicházejí nové a nové emoce.

Veronika, blogteam Neoluxor (Praha)

Eva, blogteam Neoluxor (Praha)

Sanctum

Madeleine Rouxová 368 Kč, JOTA BĚŽNÁ CENA:

320 Kč Zdena Frýbová

Noc jako stvořená pro nevěru Hodnocení:

Šulc a Švarc Již vyšlo

92%

Pokračování

knihy Asylum

Talentovaní středoškoláci Dan, Abby a Jordan se snaží zapomenout na to, co prožili na letní přípravce v New Hampshire College. Leč neúspěšně. Někdo (či něco?) je kontaktuje a dává najevo, že ještě není konec. Vyprávění je doplněno dobovými fotografiemi, které navodí dokonalou atmosféru příběhu tří přátel pohybujících se na tenké hranici mezi minulostí a současností, genialitou a šílenstvím. Zuzana, blogteam Neoluxor (Praha) 16


tipy!

Spolčení hlupců

Slasti a strasti života v luxusu

John Kennedy Toole 198 Kč, Edice Neoluxor

Kultovní román, oceněný Pulitzerovou cenou, patří k nejvýznamnějším románům americké jižanské literatury. Hrdinou příběhu je Ignácius Reily, vzdělaný, ale nepraktický a zahálčivý muž, který jako moderní Don Quijote prochází pitoreskním světem města New Orleans. Toole mistrovsky zachytil postavy z různých prostředí a bizarní situace, v nichž vystupují. Uchvátí vás styl psaní i dialogy.

P

Eva, blogteam Neoluxor (Praha)

Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey 198 Kč, Edice Neoluxor

Předloha filmu Přelet nad kukaččím hnízdem

Nejúspěšnější román amerického autora, který se v 60. letech stal spisovatelskou ikonou květinových dětí. Kesey vypráví příběh nezkrotného opozičníka McMurphyho, muže, který radši než do pracovního tábora nastoupí do sanatoria pro choromyslné a začne tu zavádět vlastní, svobodnější pravidla života. Protivníkem je mu sestra Ratchedová, které se McMurphy postaví i za cenu té nejvyšší oběti.

roč si někdo pořídí další pár bot, ač jich doma má 399, druhou helikoptéru, pátý dům, sud plný kaviáru? Jaké to je mít dům plný služebných, jezdit limuzínou či bydlet v nejlepších hotelech? Peter Mayle chtěl znát odpovědi na tyto otázky, a tak se pustil do několikaletého výzkumu životních zvyklostí bohatých lidí. Všechno si na vlastní kůži vyzkoušel a výsledek s lehkostí a typickým jemným humorem sepsal. Soubor pětadvaceti fejetonů vás provede po světě bohatství a luxusu, dozvíte se, kde si nejlépe pořídit lanýže, abyste nenaletěli, jak přichází na svět pravé šampaňské, kterak si počínat při nákupu starožitností, co vás čeká, když si necháte šít boty na míru, či proč je vlastně lépe služebnictvo vůbec nemít. K bohatství však patří i útraty nedobrovolné, jako jsou právníci, tajné milenky či spropitné, a i o nich dovede Peter Mayle psát, jak je u něho ostatně zvykem, nadmíru zábavně. Zdena, blogteam Neoluxor (Praha)

Jiří, blogteam Neoluxor (Praha)

Dám ti slunce Jandy Nelsonová 299 Kč, CooBoo

Nerozlučná, umělecky nadaná dvojčata Noah a Jude si od dětství rozdělují svět: jedno má hvězdy, slunce a oceány a druhé stromy a květiny. Během tří let se však všechno změní a svět se začíná hroutit. Noah zápasí se svou orientací a Jude si uvědomuje svou krásu. Dvojčata dospívají a oba zjišťují, že vinou lží neztratili jen slunce, hvězdy a oceány, ale především sami sebe a také jeden druhého.

BĚŽNÁ CENA:

198 Kč

Peter Mayle

O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích

Hodnocení:

Argo Již vyšlo

Kristýna, blogteam Neoluxor (Praha) 17

95%


NOVĂ? ROK

SÂ LOUISE L. HAY

DruhĂĄ polovina Ĺživota OtevĂ­rĂĄnĂ­ osmi bran moudrosti Angeles Arrien 259 KÄ?, vĂĄzanĂĄ, 208 stran

BĚŽNà CENA:

249 KÄ?

Miluj svůj Şivot 2016 Oblíbený nåstěnný kalendåř obsahuje hlavní myťlenky ze stejnojmennÊho bestselleru Louise L. Hay. Ke kaŞdÊmu měsíci nåleŞí moudrå inspirující myťlenka, text k zamyťlení, praktickå afirmace a  kråsnå ilustrace malířky Joan Perrin-Falquet.

ÄŒelĂ­te krizi stĹ™ednĂ­ho vÄ›ku Ä?i odchodu do dĹŻchodu? VĹĄĂ­mĂĄte si na sobÄ› zmÄ›n souvisejĂ­cĂ­ch s vÄ›kem? TouŞíte po vÄ›tĹĄĂ­ hloubce a smysluplnosti? PĹ™ejete si, aby i druhĂĄ polovina vaĹĄeho Ĺživota byla naplĹˆujĂ­cĂ­ a vĂ˝jimeÄ?nĂĄ? Angeles Arrien vĂĄs pomocĂ­ obrazĹŻ, poezie, metafor a dalĹĄĂ­ch forem symbolickĂŠho jazyka seznamuje s osmi branami zasvÄ›cenĂ­. KdyĹž se vĂĄm podaří jimi projĂ­t a pĹ™ijmout jejich dary, objevĂ­te smysl a úÄ?el Ĺživota a dosĂĄhnete duchovnĂ­ zralosti. Budete otevĹ™enÄ›jĹĄĂ­, hlubĹĄĂ­, silnÄ›jĹĄĂ­ a jemnÄ›jĹĄĂ­. A v tom okamĹžiku budete pĹ™ipraveni vytvoĹ™it svĹŻj odkaz: otisk svĂŠho snu o naĹĄem svÄ›tÄ› – snu, kterĂ˝ se ve druhĂŠ polovinÄ› Ĺživota mĹŻĹže naplno uskuteÄ?nit.

Srdce muĹže S PříbÄ›hy muŞů (ne)jen pro muĹže P P Pavel Michalik 359 KÄ?, broĹžovanĂĄ, 312 stran 3

BĚŽNà CENA:

349 9 KÄ?

LĂĄskyplnĂ˝ skyplnĂ˝ rok

365 denních afirmací na rok 2016 Vstupte do novÊho roku s låskyplným a  pozitivně laděným stolním kalendåřem plným moudrosti a  låsky! Louise L. Hay våm přinåťí na kaŞdý den roku 2016 jednu ze svých pozitivních afirmací.

DokĂĄĹžu to Louise L. Hay pro vĂĄs vytvoĹ™ila sadu 49 afirmaÄ?nĂ­ch karet, ve kterĂ˝ch se zaměřuje na zĂĄkladnĂ­ oblasti Ĺživota: lĂĄsku, bohatstvĂ­, zdravĂ­, odpuĹĄtÄ›nĂ­, tvoĹ™ivost, zvlĂĄdĂĄnĂ­ stresu, ĂşspÄ›ch v prĂĄci a sebevÄ›domĂ­. KrĂĄsnĂŠ karty ve tvaru srdce mĹŻĹžete rozmĂ­stit u  sebe doma, v prĂĄci, v autÄ›, nebo rozdĂĄvat jako milĂ˝ dĂĄrek přåtelĹŻm. BĚŽNĂ CENA: BĚŽN

199 KÄ? 19

DISĂˆOĹ›OBBWFEFOBTIPSB

+TFNWCF[QFřÓ

inzerce Neoluxo celostrana 190x245-BC.indd 1

A AutentickĂŠ, hlubokĂŠ příbÄ›hy o tom, co to znamenĂĄ b bĂ˝t muĹžem. Je to poprvĂŠ, co se muĹži takto veĹ™ejnÄ› o odkrĂ˝vajĂ­. PĂ­ĹĄĂ­ o  svĂ˝ch pocitech, emocĂ­ch, tuĹžbĂĄch, proĹžitcĂ­ch. SkuteÄ?nĂ­ muĹži, skuteÄ?nĂ˝ svÄ›t, pravdivĂŠ p příbÄ›hy. VĂ­ce neĹž Ä?tyĹ™icet muŞů. Chcete vÄ›dÄ›t, co p muĹž proŞívĂĄ pĹ™i narozenĂ­ dĂ­tÄ›te, ve vĂĄlce, z Ä?eho mĂĄ m st strach, jak ho ovlivĹˆuje vztah s matkou a otcem aneb bo jak se cĂ­tĂ­ ve vztahu s Şenou? TTato kniha pĹ™inĂĄĹĄĂ­ mnoho pohledĹŻ, proĹžitkĹŻ a příbÄ›hĹŻ a takĂŠ mnoho odpovÄ›dĂ­. A pozor – je aĹž nebezpeÄ?nÄ› upřímnĂĄ! Pokud jste muĹž, dĂ­ky příbÄ›hĹŻm porozumĂ­te vĂ­c sĂĄm sobÄ›. Pokud jste Ĺžena, porozumĂ­te vĂ­c svĂŠmu muĹži.

LetovĂ˝ plĂĄn Jak dosĂĄhnout rychleji vÄ›tĹĄĂ­ch cĂ­lĹŻ, neŞ se vĂĄm kdy snilo Brian Tracy 289 KÄ?, vĂĄzanĂĄ, 168 stran Brian Tracy v  LetovĂŠm plĂĄnu vypracoval podrobnĂ˝ nĂĄvod, jak se pomocĂ­ 12 krokĹŻ dostat ke svĂŠmu cĂ­li. Jako metaforu pro cestu k vytĂ˝Ä?enĂŠmu cĂ­li pouŞívĂĄ let na dlouhou vzdĂĄlenost. Jak sĂĄm pĂ­ĹĄe: dosĂĄhnout nÄ›Ä?eho velkĂŠho znamenĂĄ vytyÄ?it si jasnĂ˝ cĂ­l a vypracovat Ä?asovĂ˝ plĂĄn, kterĂ˝ vĂĄs k  nÄ›mu dovede. Pakk musĂ­te mĂ­t odvahu „vzlĂŠtnout“, vykroÄ?it s vĂ­rou, bez zĂĄruky, Ĺže uspÄ›jete. BÄ›hem cesty musĂ­te bĂ˝t pĹ™ipraveni kurz neustĂĄle upravovat a dokĂĄzat s pĹ™edstihem Ĺ™eĹĄit vĹĄe, co vĂĄm umoĹžnĂ­ pokraÄ?ovat aĹž do mĂ­sta urÄ?enĂ­. Na vĂĄs je teÄ? uĹž jedinĂŠ: odstartovat!

18.1.16 16:28


recenze!

Znovu prožít první dobrodružství Roberta Langdona ODBORNÍK NA SYMBOLIKU, KRÁSNÁ ŽENA, ILUMINÁTI A KATOLICKÁ CÍRKEV TVOŘÍ NAPÍNAVÝ KNIŽNÍ KOKTEJL, KTERÝM SE ČESKÉMU ČTENÁŘI PŘEDSTAVIL AMERICKÝ AUTOR DAN BROWN. TEXT: HELENA HERYNKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

V

e Vatikánu zemřel papež a koná se konkláve, zasedání kardinálů, volící nového představitele katolické církve. Čtyři z kardinálů byli uneseni, postupně jsou vražděni a cejchováni jedním ze čtyř základních prvků (oheň, voda, země, vzduch). Mezitím je v CERNu zavražděn vědec Leonardo Vetra, jenž zkoušel dokázat, že věda a víra by mohly spolupracovat. Při rekonstrukci důkazu o existenci boha po boku vědy objevil smrtící antihmotu, jež po jeho smrti zmizela. Když se prokáže, že by ve vraždách mohlo mít prsty tajné bratrstvo iluminátů toužících zničit církev, je k vyšetřování povolán profesor Robert Langdon, největší odborník na náboženskou symboliku. Langdon

se pouští po stopě zlotřilých přívrženců bratrstva, cesta vede až k Andělskému hradu a mezi kardinály na konkláve. Vetrova dcera Vittorie je při pátrání rovněž unesena a hrozí jí kvůli antihmotě smrt. Jestli nakonec Robert Vittorii najde a zachrání-li aktéry konkláve, to už prozradí napínavý thriller Andělé a démoni, vycházející v novém vydání v Edici Neoluxor. Dan Brown se právě knihou Andělé a démoni před více než deseti lety představil českému čtenáři. Srdce milovníků temných, zamotaných thrillerů zaplesala, Brown ukojil jejich touhu po sympatických hrdinech, kterým s chutí věříte každé slovo. Příjemným záporem knihy je, že přes rozsah více jak 400 stránek se dá přečíst za jedno

BĚŽNÁ CENA:

198 Kč Dan Brown

Andělé a démoni

90 % HODNOCENÍ:

Edice Neoluxor Již vyšlo

odpoledne. Tak moc totiž toužíte přijít na to, kdo a proč všechny ty hrůzy provádí. Brownův nejlepší hrdina Langdon se objevil i v dalších knihách, ale Andělé a démoni jako první ukázali, že i učitel může být odvážným bojovníkem ve stylu Indiana Jonese. Podobnost s jinými díly je jediným mínusem Brownových příběhů. Při čtení totiž zjišťujete, že tohle je trochu jako Indiana Jones, tenhle kousek zas připomíná špionážní thrillery Roberta Ludluma. To, že Brown evidentně čerpal inspiraci z velkých mistrů pera, však jeho knihám prospívá, i když vás to bude občas rozčilovat. A Andělé a démoni rozhodně potěší i pobaví milovníky dobrých příběhů. INZERCE

VYŠEHRAD SPOL. S R.O.

TRILOGIE Z DOBY JULIA CAESARA BOJ O  ŽIVOT ◆ NENÁVIST ◆ ZOUFALSTVÍ ◆ INTRIKY 19


recenze!

Přizpůsob se, nebo zemři! V KAŽDÉ DYSTOPII JE NEJZAJÍMAVĚJŠÍ POZNÁVÁNÍ NOVÉHO SVĚTA, JEHO OBYVATEL A ZJIŠTĚNÍ, CO ZLÉHO SE PŘIHODILO. TADY NA VÁS ČEKÁ ZOYA, SIMON, EPIDEMIE, VÁLKA A SMRT. ZJISTĚTE, ZDA-LI SE V NOVÉM SVĚTĚ ADAPTUJÍ, NEBO ZEMŘOU. TEXT: RADKA HLAVATÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (LIBEREC)

Z

oya nemá na světě nic než sebe a mapu od bývalého přítele, kterou jí před svou smrtí svěřil s tím, že ji dovede ke spáse. A tak se hlavní hrdinka vydává hledat zemi zaslíbenou. Sice vůbec neví, co ji tam čeká, vpřed ji pohání jen setrvačnost a naděje. Když se shodou okolností setká se Simonem a jeho malou sestrou, osud spojí jejich cesty dohromady. Není to však snadné, obklopuje je naprosto zničená země, zloději a vrazi. A nikde není žádné jídlo ani voda. Dosáhne skupina svého cíle? A najde tam skutečně to, v co doufá? Příběhem nás provází tulačka Zoya, kterou válka připravila o rodinu i domov. Je opravdu svérázná a samostatná, ostatně nic jiného jí ani nezbývá. Je drsná, přesvědčená

o tom, že nikoho nepotřebuje, vše umí a zvládne. Jako každá puberťačka je také často náladová, čímž autorka dodala textu na autenticitě – může jít o jakýkoli dystopický příběh, ale mladí se musí chovat jako mladí. S postupem času v knize odhalíte i hrdinčinu druhou stránku – citlivou, bojácnou, tu, která touží po objetí, v noci se k někomu přitulit a nechat si poradit při životních rozhodnutích. Druhou hlavní postavou je Simon. V knize se s ním seznámíte zprostředkovaně přes Zoyu, máte tak prostor přemýšlet o tom, jestli je takový drsňák, za jakého se vydává, a proč si vůbec pustil Zoyu do svého života, když mu to přineslo jen samé potíže. Napsat dystopii není nic lehkého, tím

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč Miroslava Varáčková

Adaptace

80 % HODNOCENÍ:

Slovart Již vyšlo

spíš, když veškerá možná témata již byla vyčerpána. Ani tady nenajdete nic nového, ale už jen to, že knihu napsala spisovatelka Miroslava Varáčková ze Slovenska, stojí za pozornost. Je vidět, že pro dobrou četbu nemusíme chodit daleko. Text je čtivý, nemá hluchá místa, informace se dávkují postupně a pomalu. Proč země vypadá, jak vypadá? Proč lidé zemřeli? Kam se podělo jídlo a voda? Autorka vám to nepoví hned a udrží napětí a očekávání. Jste-li milovníkem dystopií, bude pro vás Adaptace správnou volbou. Nabízí napětí i lehkou romantiku, dobře rozehranou psychologii postav, spoustu proměnných a překvapení, nečekané rozuzlení a výlet do světa, který ještě neznáte.

INZERCE

O S C A R OVÁ E D I C E

a mnoho dalších Akademií oceněných příběhů v nabídce 20

Oscarova edice_Neoluxor_190x92.indd 1

26. 1. 2016 17:00:52


novinky!

Vyvrcholení příběhu Nabíječe a Roštěnky

Nejnovější vydání

s unikátními fotografiemi!

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

199 Kč Poslední výkřik Mladá fronta

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč

349 Kč

Alice Claytonová Vychází 11. února

Chris Powell

Kimberly Snyder

Chtějte více, zhubněte více na celý život

Detoxikace pro krásu

Anag

Životy Caroline a Simona již znáte z předchozích dílů trilogie. Další krok v jejich životech se zdá být logický – cinknutí skleničkami, svatební závoj a ulička posetá okvětními lístky růží – je však tím pravým ořechovým i pro tenhle nekonvenční pár?

Správnou stravou nejen k zářivé pleti

Anag

Již vyšlo

Již vyšlo

Hlavním tématem této knihy je plán sacharidových vln, který nakopne váš metabolismus tím, že střídáte dny s nízkým a vysokým obsahem sacharidů. Nikdy předtím jste to nezkoušeli? Nevadí. Autor vám poskytuje všechny informace, které potřebujete.

Výživová poradkyně hvězd a odbornice na krásu Kimberly Snyder pomohla mnoha předním hollywoodským celebritám k tomu, aby na červeném koberci vypadaly dokonale. A téže péče se nyní dostane i vám.

INZERCE

Spalena Mag neoluxor 190x122 .indd 1

18.01.16 9:05


SOUTĚŽTE S NÁMI! SOUTĚŽTE S NÁMI O 3 KNIHY VYHOĎME HO Z KOLA VEN OD KENA KESEYHO Z EDICE NELUXOR.

2

Nejlepší knižní věnování Věnování a poděkování nejdeme na začátku skoro každé knihy. Uhodnete alespoň dvě z těch, která jsme pro vás vybrali? Knihu vyhrává každá dvacátá zaslaná správná odpověď. Své odpovědi posílejte do 20. 2. 2016 na emailovou adresu magazin@neoluxor.cz. Do předmětu uveďte heslo SOUTĚŽ a nezapomeňte připsat svou adresu, kam vám máme knihu zaslat. Podrobná pravidla soutěže a její výsledky pak budou zveřejněny na inz VIKEND - NEOLUXOR pulka 19.1.2016 www.neoluxor.cz.

1

12:49

3

Page 1

INZERCE

Levandulová zahrada Lucinda Riley Rodinná sága slavného šlechtického rodu je psaná stejně citlivým, empatickým stylem jako předchozí Tajemství černé orchideje. 319,- Kč

Podivná vražda na knížecím dvorci Jiří Bílek Je počátek listopadu roku 1035 a mnich Remigius se pouští do pátrání po vrahovi knížete Jaromíra… 289,- Kč

Má je vina Clare Mackintosh Clare Mackintosh jako bývalá policistka dokázala napsat naprosto strhující a přesvědčivý příběh. 299,- Kč

Útěk z továrny na smrt Mark S. Smith Jenom ten, kdo přežil Osvětim, Dachau, Treblinku a jiná pekelná místa, může říct: „Osvětim nebyla nic, ve srovnání s Treblinkou!“ 289,- Kč

Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev Šokující, skutečný příběh člověka, jež unikl z pekla Osvětimi. 269,- Kč

Temnoústí Shane Hegarty Děste se! Příšery přicházejí! Příšery zvané Legendi vtrhli do našeho světa. Ochrání nás poslední lovec Legendů dvanáctiletý Finn? 299,-Kč 22


do kina!

Přečtěte je dřív, než budou v kině NA CO ZAJÍT V PRVNÍM POLOLETÍ 2016 DO KINA? A HLAVNĚ, CO SI STIHNOUT PŘEČÍST, NEŽ UVIDÍTE ADAPTACI? TEXT: OLGA ZBRANEK BIERNÁTOVÁ Colm Tóibín Brooklynanější muž

David Ebershoff Dánská dívkaanější muž

Příběh mladé irské imigrantky, která se v padesátých letech vydává do New Yorku najít práci a začít nový život. Ve velkoměstě si nejprve velmi těžko zvyká, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stesk po domově pomalu mizí. Po smrti své sestry se ale musí vrátit. Premiéra: 25. února

Skutečný příběh malíře Einara Wegenera a jeho manželky Grety začíná nevinnou prosbou o pomoc, aby se dále rozvinulo v strhující vyprávění o neobvyklé lásce, osobní svobodě a odvaze vzepřít se obecnému mínění. Jaké jsou pocity člověka, který by rád unikl své předem dané identitě? Premiéra: 4. února

Jojo Moyesová Než jsem tě poznala

Louisa je dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, dlouholetého přítele a svět končící s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louisa měnit musí. A tak přijme jednu velmi neobvyklou nabídku. Premiéra: 3. března

Veronica Rothová Aliance

Systém frakcí je rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice Chicaga. Premiéra: 10. března

Dominik Dán Rudý kapitánanější muž

Timur Vermes Už je tady zasanější muž

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB. Premiéra: 10. března

Co by se stalo, kdyby se Hitler v roce 1945 nezabil, ale záhadně se dostal do roku 2011? Hitler se probudí v roce 2011 na louce, kde kdysi stál jeho bunkr. Netuší, co se stalo, začne objevovat moderní společnost a zjišťuje, jak to nakonec po válce dopadlo. Premiéra: 17. března

Rick Yancey Pátá vlna

Po První vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A Třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po Čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu. Teď se blíží Pátá vlna a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Premiéra: 14. dubna

Roald Dahl Obr Dobr

Malá osiřelá holčička se jedné noci probudí a uvidí něco, co by vlastně vůbec vidět neměla. Jeden moc a moc hodný obr se krade nocí a plní hlavy spících dětí samými krásnými sny. Protože ho ale nikdo nesmí poznat, vezme holčičku s sebou do své jeskyně v zemi obrů. Premiéra: 30. června

23


naše edice!

Legendární knihy z naší nové Edice Neoluxor EDICE NEOLUXOR VÁM PŘINÁŠÍ VYBRANÉ TITULY RENOMOVANÝCH ČESKÝCH A SVĚTOVÝCH AUTORŮ. ZÍSKÁTE TAK NEJLEPŠÍ KNIHY V KVALITNÍM PROVEDENÍ A ZA DOSTUPNOU CENU. TITULY Z EDICE ZAKOUPÍTE VÝHRADNĚ V SÍTI KNIHKUPECTVÍ NEOLUXOR.

BĚŽNÁ CENA:

198 Kč

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

198 Kč

248 Kč

Dan Brown

Dan Brown

Dan Brown

Šifra mistra Leonarda

Andělé a démoni

Inferno

Jeden z nejčtenějších thrillerů všech dob, ve kterém Robert Langdon objevuje po staletí střežená tajemství Leonarda da Vinciho.

Dávné bratrstvo Iluminátů hrůznými vraždami otřese základy církve a Robert Langdon má jen 24 hodin, aby je zastavil.

Robert Langdon se utká s hrůzným protivníkem, který se snaží zničit svět a je inspirován Božskou komedií Danta Alighieriho.

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

298 Kč

198 Kč

198 Kč

Umberto Eco

John Kennedy Toole

Jack Kerouac

Jméno růže

Spolčení hlupců

Na cestě

Historický román s detektivní zápletkou, který přináší obraz temného středověku v Evropě včetně kacířského učení a inkvizice.

Kultovní román, oceněný Pulitzerovou cenou, který patří k nejvýznamnějším dílům americké jižanské literatury. 24

Jeden z nejdůležitějších románů 20. století, v němž autor našel vlastní, osobitý hlas a stvořil manifest nové tvůrčí generace.


edice! Předloh a filmu Přelet n a d kukaččím hnízdem

BĚŽNÁ CENA:

198 Kč

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

139 Kč

198 Kč

Ken Kesey

Karel Čapek

Stephen Hawking

Vyhoďme ho z kola ven

Povídky z jedné kapsy Povídky z druhé kapsy

Stručná historie času

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

498 Kč

198 Kč

Walter Isaacson

Douglas Adams

Boris Vian

Steve Jobs

Stopařův průvodce galaxií

Pěna dní

BĚŽNÁ CENA:

198 Kč

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

198 Kč

348 Kč / 398 Kč

Kurt Vonnegut jr.

Kurt Vonnegut jr.

Ian Kershaw

Snídaně šampionů

Jatka č. 5

Hitler 1. a 2. díl

25

Edice Neoluxor


2015!

2015...

V SÍTI KNIHKUPECTVÍ NEOLUXOR TO NEUSTÁLE ŽIJE. ROZŠIŘUJEME NABÍDKU TITULŮ, OTEVÍRÁME NOVÉ PRODEJNY A VYLEPŠUJEME TY STARŠÍ. ZDE PŘINÁŠÍME PŘEHLED MINULÉHO ROKU NEJEN V ČÍSLECH...

Když se vše sečte... NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIHA – BELETRIE Paula Hawkinsová – Dívka ve vlaku NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIHA – POPULÁRNĚ NAUČNÁ Antistresové omalovánky pro dospělé

Otevřeli jsme druhé knihkupectví v OC Nový Smíchov...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIHA PRO DĚTI Antoine de Saint-Exupéry – Malý princ

KNIHKUPECTVÍ NEOLUXOR STYL – NALEZNETE ZDE NEJEN TRADIČNÍ NABÍDKU BESTSELLERŮ, DOPLŇKY PRO DOMOV, AUDIO CD, DVD A VINYLY.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ UČEBNICE Školní atlas světa

... a přestěhovali blíže k metru knihkupectví v Galerii Harfa PŘESUNULI JSME PRODEJNU BLÍŽE K HLAVNÍMU VCHODU OBCHODNÍHO CENTRA. VĚŘÍME, ŽE ZDE V PŘÍZEMÍ PRO VÁS BUDE NAKUPOVÁNÍ PŘÍJEMNĚJŠÍ.

Také ve středočeském kraji jsme rozšířili své působení – Knihkupectví Central Kladno

MĚSÍČNĚ NAVŠTÍVÍ NAŠI SÍŤ KNIHKUPECTVÍ VÍCE JAK 2 000 000 ČTENÁŘŮ

V RÁMCI PROJEKTU MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ, PROGRAM VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST, PROJEKT ČTENÁRSKÉ DÍLNY JSME DODALI DO VÍCE JAK 380 ŠKOL PŘES 45 000 KNIH A TÍM JIM POMOHLI ROZŠÍŘIT JEJICH KNIHOVNY.

Autogramiády a křty V ROCE 2015 SE U NÁS V PALÁCI KNIH LUXOR A NA DALŠÍCH POBOČKÁCH KONALO PŘESNĚ 143 AKCÍ. MEZI ČESKÝMI SPISOVATELI NÁS NAVŠTÍVILA I ŘADA ZAHRANIČNÍCH AUTORŮ JAKO NAPŘÍKLAD JO NESBØ, DAVID LAGERCRANTZ – AUTOR POKRAČOVÁNÍ SÉRIE MILÉNIUM – NEBO SOPHIE HANNAH, NÁSLEDOVNICE AGATHY CHRISTIE. V ROCE 2015 JSME NA PULTY NAŠICH KNIHKUPECTVÍ UVEDLI EDICI NEOLUXOR, VE KTERÉ VYDÁVÁME TY NEJLEPŠÍ SVĚTOVÉ BESTSELLERY. EDICE NEOLUXOR ČTENÁŘŮM PŘINÁŠÍ KVALITNÍ TITULY ZA VÝHODNÉ CENY. MEZI AUTORY V EDICI NALEZNETE MIMO JINÉ DANA BROWNA, UMBERTA ECA, WALTERA ISAACSONA A DALŠÍ.

143 26 26


ukázka!

Knížky pro miminka od 3 měsíců KDYŽ JSEM VIDĚLA V NABÍDCE NAKLADATELSTVÍ FORTUNA LIBRI KNÍŽKU, O KTERÉ V ANOTACI TVRDILI, ŽE JE PRO TŘÍMĚSÍČNÍ MIMINKA, MYSLELA JSEM, ŽE SE NĚKDO ZBLÁZNIL. TÍM SPÍŠ, KDYŽ NEŠLO O KNÍŽKU KOUPACÍ, ALE O LEPORELO. TO UŽ TI NAKLADATELÉ OPRAVDU NEVĚDÍ, JAKÝ NESMYSL BY VYDALI!

Č

ernobílé leporelo. Nechápala jsem. Ale pak za mnou do knihkupectví přišla dcera. Přijela se svým tříměsíčním synkem, spal v kočárku. Sedla jsem si s ním do kavárny v knihkupectví. Pochopitelně jen co dcera odešla, začal řvát. Plenka suchá, čas na jídlo nebyl, drncání ani chování nepomáhalo. Pak přiběhla kolegyně s knížkou: „Zkusíme to na něm!“ Vnuk se uklidnil. Černobílé kontrastní obrázky mu učarovaly. Knížku jsem koupila. Má ji v postýlce a „čte“ ji na bříšku. Myslím si, že to byl jeden z důvodů, proč se naučil tak rychle otáčet ze zad na bříško a zpět. Leporelo není jen pro malá miminka. Myslím si, že bude vnoučka bavit i v batolecím věku. Vřele doporučuji! Čtenářka Ema

BĚŽNÁ CENA:

149 Kč Počítání Zvířátka Fortuna Libri

Již vyšlo

INZERCE

Tradiční kino nabízející atraktivní novinky a kvalitní filmovou produkci pro každou generaci

Sokolovská 371/1, Praha 8, tel: 222 312 737 sledujte aktuální program na www.kinoatlas.cz

KÁVA za POLOVIC pro diváky představení Bio Senior

klu Představení cy se R IO EN S O BI vstupným zvýhodněným  úterý  v dy 60 Kč. Vž 15:30. v  u ed tř  s a ve

Nabídka platí při předložení vstupenky na představení27Bio Senior ve stejný den. Foyer kina Atlas • Otevřeno denně od 14:00 do (nejméně) 22:00

atlas_inzerce2015_II_190x60_05.indd 1

9.9.15 20:11


KNIŽNÍ KŘÍŽOVKA VYHRAJTE S NÁMI 5 × KNIHU JMÉNO RŮŽE OD UMBERTA ECA. TENTO NEJSLAVNĚJŠÍ ROMÁN ITALSKÉHO FILOZOFA A SPISOVATELE VYCHÁZÍ NOVĚ V BROŽOVANÉM VYDÁNÍ V EDICI NEOLUXOR Píše se rok 1327 a Evropu, poznamenanou vzpourami, bídou i kacířstvím, sužují sváry mezi císařem a Svatým stolcem. K jejich zmírnění má přispět setkání papežových teologů s bohoslovci blízkými císaři – v klidu

horského kláštera na severu Itálie mají probrat otázku chudoby církve a jejího vztahu ke světské moci. Významným účastníkem rozpravy má být hrdina příběhu, vzdělaný františkán Vilém

z Baskervillu. Hned po příjezdu však Viléma navštíví opat kláštera a požádá ho o pomoc. V klášteře, oáze klidu vzdálené světským záležitostem, za podivných okolností zemřel mladý mnich.

Podrobná pravidla a výsledky budou zveřejněny na www.neoluxor.cz

ZDROBNĚLE

BĚŽNÁ CENA:

298 Kč Umberto Eco

Jméno růže Edice Neoluxor

Již vyšlo

Tajenku zašlete do 20. 2. 2016 na email magazin@neoluxor.cz. Do předmětu uveďte KRIZOVKA a připište svou adresu. Vyhrává každá dvacátá zaslaná správná tajenka. 28


recenze!

Život Karla IV. potřetí – opět netradičně KNIHOU CÍSAŘ A SYNOVÉ UZAVÍRÁ SPISOVATEL JOSEF BERNARD PROKOP SVOJI TRILOGII O KARLU IV. POJATOU FORMOU TAJNÉHO DENÍKU. TENTO NETYPICKÝ POHLED NA JEDNOHO Z NEJVĚTŠÍCH ČECHŮ MU VYŠEL A SVÝM ZPRACOVÁNÍM PŘIBLÍŽIL KARLA IV. Z TROCHU JINÉ STRÁNKY, ANIŽ BY VYNECHAL VŠECHNY DŮLEŽITÉ UDÁLOSTI JEHO BOHATÉHO ŽIVOTA. TEXT: PETR ŠAŠEK, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

P

rvní díl trilogie bylo malé zjevení. Kniha s názvem Karel IV. – Tajný deník přitáhla pozornost čtenářů i znalců života Karla IV. Fiktivní deník českého krále a římského císaře, jemuž svěřil své vzpomínky na dětství, na milovanou matku, královnu Elišku Přemyslovnu, na svého otce, českého krále Jana Lucemburského, na své čtyři ženy a všechny děti, jež vroucně miloval, byl kladně přijat a stal se svěžím větrem mezi všemi biografickými knihami o Karlu IV. Druhý svazek Císař a císařovna začal rokem 1363. Alžběta je již královnou a velmi usilovně se touží stát císařovnou, Karel IV. spřádá plány

na konečné zúčtování s vévodou Rudolfem Habsburským (nepřítelem, ale zároveň zetěm), dozvídá se, že se smrtí jeho otce vše bylo jinak, než si doposud myslel, a pátrá po jeho vrahovi, řeší chystanou a nebezpečnou křížovou výpravu, v jejímž čele by měl stát. Poslední svazek Císař a synové přináší události z posledních deseti let jeho života, tedy z let 1368–1378. Jsme svědky několika úspěšných tažení a bitev, Alžběta naléhá, aby opustil svou celoživotní koncepci vládnutí a jednal proti ní. Nemůže přece stále prosazovat pouze nejstaršího Václava, má přece i dva další syny. Přesto dojde

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč Josef Bernard Prokop

Karel IV. – Císař a synové Fortuna Libri Již vyšlo

90 % HODNOCENÍ:

ke korunovaci Václava IV. na římského krále. Do děje také vstupuje lékař a kronikář Jan Kryštof Cetenský. Hříchy minulosti se rovněž začínají hlásit v podobě ohrožení Karlova nevlastního syna Guillauma. A Karla začíná zrazovat do té doby pevné zdraví. Konec knihy je velmi hezky a citlivě vyřešen a dokazuje, jak zdatným vypravěčem autor je. Člověku se až nechce opouštět svět myšlenek a pocitů Karla IV., do kterého nás pozval a fantastickým způsobem ho zprostředkoval. Ale již nyní se můžeme těšit na knižně zpracované dramatické osudy dvou Karlových synů, Václava a Zikmunda. INZERCE

2 Zlaté Glóby režie RIDLEY SCOTT

Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi...

V PRODEJI OD 3. 2. 2016 29

Martan_Neoluxor_190x92.indd 1

Na základě knižní předlohy Andyho Weira 26. 1. 2016 16:36:04


poradna!

4

knihy, které si přečtete, pokud se vám líbil Body Book

PĚSTUJETE KVALITNÍ ŽIVOTNÍ STYL? CHCETE PROŽÍT DLOUHÝ, ŠŤASTNÝ A HLAVNĚ ZDRAVÝ ŽIVOT? HLEDÁTE NĚCO VE STYLU BODY BOOKU OD CAMERON DIAZ? PORADÍME NA WWW.NEOLUXOR.CZ/PORADNA Jillian Michaels Udělejte radikální řez Anag

Mark Sisson Primal Blueprint – 21 dní

379 Kč

Blue Vision

Poznejte svůj tělesný typ a to, jak funguje váš metabolismus, sestavte si stravovací plán na míru.

Susanna Bingemer Superpotraviny Noxi

Bestseller!

Cameron Diaz Body Book 279 Kč

V této knížce je vše důležité o zdravých látkách obsažených v superpotravinách a o jejich fantastických účincích.

Unikátní systém, který spojuje paleo a pohybové aktivity vycházející z fyzické zátěže člověka doby kamenné. Kimberly Snyder

Detoxikace pro krásu 448 Kč

JOTA

299 Kč

Body Book je kniha, která předpokládá dlouhodobou, nejlépe trvalou, změnu celého životního stylu.

Anag

349 Kč

Výživová poradkyně hvězd pomohla mnoha celebritám k tomu, aby vypadaly dokonale. A téže péče se dostane i vám.

A V TĚCHTO KNIHKUPECTVÍCH SE NA VÁS BUDEME TĚŠIT:

Přehled prodloužené vánoční otevírací doby najdete na www.neoluxor.cz/pobocky Knihkupectví Avion, Avion Shopping Park, Skandinávská 2, Brno Knihkupectví Starobrněnská, Starobrněnská 16/18, Brno Knihkupectví u Černé věže, U Černé věže 15, České Budějovice Knihkupectví Frýda, OC Frýda, Na příkopě 3727, Frýdek-Místek Knihkupectví Futurum, OC Futurum, Brněnská 1825/23a, Hradec Králové Knihkupectví Chomutovka, OC Chomutovka, ul. Dr. Farského 4732, Chomutov Knihkupectví Central Kladno, Central Kladno, Petra Bezruče 3388, Kladno Knihkupectví Forum, OC Forum, Soukenné náměstí 2a/669, Liberec Knihkupectví Nisa, OC Nisa, České mládeže 456, Liberec Knihkupectví Moritz, Galerie Moritz, 8. května 465/24, Olomouc Knihkupectví City, OC Olomouc City, Pražská ul. 255/41, Olomouc Knihkupectví Breda, SC Breda & Weinstein, U Fortny 49/10, Opava Knihkupectví Laso, OC Laso, Masarykovo náměstí 15, Ostrava Knihkupectví Plaza Plzeň, OC Plaza Plzeň, Radčická 2, Plzeň Knihkupectví Florentinum, Na Florenci 2116/15, Praha 1 Palác knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1 Knihkupectví Palladium, OC Palladium, náměstí Republiky, Praha 1 Knihkupectví Quadrio, OC Quadrio, Spálená 2121/22, Praha 1 Knihkupectví Hlavní nádraží, Wilsonova 8, Praha 2 Knihkupectví Flora, OC Atrium Flora, Vinohradská 2828/151, Praha 3 Knihkupectví DBK Budějovická, DBK Budějovická, Budějovická 1667/64, Praha 4 Knihkupectví Chodov, OC Chodov, Roztylská ulice 17, Praha 4 Knihkupectví Novodvorská Plaza, OC Novodvorská Plaza, Novodvorská 1800/136, Praha 4 Knihkupectví Nový Smíchov a Neoluxor Styl, OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5 Knihkupectví Metro Dejvická, vestibul metra, Praha 6 Knihkupectví Harfa, Galerie Harfa, Českomoravská 2420/15a, Praha 9 Knihkupectví Europark Štěrboholy, Nákupní 389/3, Praha 10 Knihkupectví Zlaté Jablko, OZC Zlaté Jablko, náměstí Míru 174, Zlín NEOLUXOR, s.r.o., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 62577620, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 32816, NEOPALLADIUM, s.r.o., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 27186679, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 102883, Neoluxor books, a.s., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 24259802, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl B, vložka 18457 www.neoluxor.cz, e-mail: info@neoluxor.cz, tel.: 296 110 370 Všechny uvedené ceny, které obsahují DPH v platné výši, jsou platné při nákupu v kamenných prodejnách našich společností při jednorázové hotovostní platbě anebo při platbě platební kartou. Uvedené ceny garantujeme min. do vydání následujícího magazínu Neoluxor živě! a vyprodání zásob. 30


„Světové dějiny jsou německé dějiny a v dějinách Německa se odrážejí dějiny světa. To je silná teze nadaného historika Evropy, jehož obrovská erudice oživuje hrdou geopolitickou tradici a jehož morální cit nám připomíná, že rozhodnutí, která dnes činí Berlín (a Londýn) o budoucnosti Evropy, mohou být zásadní pro budoucnost světa.“ TimoThy sNyDer

Nevšední

dějiny

„Simmsův důraz na ústřední úlohu Německa vyvažuje západně orientované teorie tím, že věnuje patřičnou pozornost i východoevropské oblasti. Tato kniha pokrývá celý novověk a je nejen vynikajícím úvodem do evropské historie, ale také významným interpretačním počinem.“

Evropy

NormaN Davies

PROSTOR

Kvalitní Knihy se obejdou i bez čtenářů. Kvalitní čtenáři se neobejdou bez Knih


Neoluxor živě! (1/2016)  
Neoluxor živě! (1/2016)  

Únorové bestsellery vás dostanou, vyberte si z našich knižních tipů a recenzí, zjistěte, co nového vychází, zasoutěžte si o pěkné knížky, bu...

Advertisement