Page 1

živě! magazín knihkupectví Neoluxor

Leden 2015

10

SOUTĚŽ o zimní

KINOTIPY

JAK MLSAT BEZ VÝČITEK? S NOVOU KUCHAŘKOU!

BESTSELLERŮ ROKU 2014 Filmy s literární předlohou, které vás budou bavit

•ROZHOVORY •NOVINKY •RECENZE •TIPY

dovolenou v Rakousku

RETELLING

Nový literární žánr, který vás vtáhne do děje, i kdybyste nechtěli

CHARLIE MORTDECAI

v knize i ve filmu www.neoluxor.cz


editorial!

Krásný nový rok

NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIHY v lednu BELETRIE

N

Coelho_nevera_obalka.indd 1

Jonas Jonasson Panteon

Malý pražský erotikon Patrik Hartl Bourdon

Poslední aristokratka Evžen Boček Druhé město

Tvarytmy

Jaroslav Dušek, Pavlína Brzáková Eminent „Abys poznal, kdo jsi, musíš někdy ztratit sám sebe.“

C

Paulo

oelho

Nevěra

Paulo Coelho, který je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, uveřejnil své knihy ve 168 zemích v překladu 80 jazyků, jejich náklad přesáhl počet 150 milionů výtisků. Narodil se v srpnu 1947 v Rio de Janeiru, a ještě než se začal plně věnovat literatuře, pracoval jako ředitel divadla a herec, textař a novinář. Plodem jeho hudební spolupráce s Raulem Seixasem a dalšími brazilskými umělci jsou některé z nejlepších klasických skladeb v historii brazilského rocku. V roce 1987 prošel Svatojakubskou cestou. Za rok po této pouti napsal Mágův deník. V následujícím roce vydal Alchymistu. Od té doby Paulo Coelho nastoupil dráhu, která z něho postupně učinila nejprodávanějšího brazilského autora všech dob a jednoho ze tří nejprodávanějších autorů na světě. Spolupracuje s některými z nejvýznamnějších sdělovacích prostředků na celém světě a od roku 2002 zaujímá křeslo č. 21 v Brazilské literární akademii. V roce 2007 byl organizací OSN poctěn prestižním titulem Posel míru. Podle magazínu Forbes byl Paulo v roce 2010 druhou nejvlivnější osobností na Twitteru. Z dalších děl Paula Coelha vydalo Argo romány U řeky Piedra jsem usedla a plakala, Pátá hora, Veronika se rozhodla zemřít, Ďábel a slečna Chantal, Jedenáct minut, Záhir, Čarodějka z Portobella, Brida, Vítěz je sám, Valkýry, Alef a Rukopis nalezený v Akkonu. Nakladatelství Argo rovněž vydalo knihu Rukověť bojovníka světla a soubor vyprávění, úvah a myšlenek z let 1998-2005 pod názvem Jako řeka, jež plyne.

Analfabetka, která uměla počítat

Nevěra

Paulo Coelho

evím jak vy, ale já už si novoroční předsevzetí dávno nedávám. Během roku zažívám dost stresu i bez toho, takže nemíním vynervovat sama sebe hned zkraje roku a potom si zoufat, že jsem nesplnila něco, co jsem si uložila. Nicméně, otázky na novoroční předsevzetí dostávám pořád. Zdá se mi, že se staly obdobou zdvořilostních dotazů typu „jak se máš?“ a „co nového?“, u nichž málokdo vnímá odpověď. Odpovídám tedy stále stejně – jediné moje předsevzetí je, abych byla spokojená se svým životem, a žila ho jak nejlíp to jenom půjde. Tohle podle mě postihuje vše. Samozřejmě si přejeme, abychom byli zdraví – pojďme tedy pro to něco udělat. Toužíme cestovat, v představách si hýčkáme vysněné destinace a říkáme si „jednou tam pojedu“ – proč tedy rovnou nevyrazit? Potřebujeme přátele a blízké, kteří nám naplní život radostí – pojďme na to pamatovat, neustále si to připomínat a trávit s nimi co nejvíce času. No a v neposlední řadě nezapomínejme na sebe, protože určitá míra sobeckosti nemůže být na škodu. Přeji vám všem přenádherný rok 2015 a pamatujte na svá předsevzetí :-)

Linda vede zdánlivě dokonalý život: má milujícího zámožného manžela, dvě úžasné děti a jako úspěšná novinářka pracuje v prestižním ženevském listu. Znenadání však přijde okamžik pravdy a Linda si během jednoho interview uvědomí, že její zajištěný, snadno předvídatelný život je jen nudný stereotyp a ona sama že místo štěstí už dlouho cítí apatii a nudu. A právě tehdy se po letech setkává se svou studentskou láskou, nyní úspěšným politikem, a ten v ní dokáže znovu probudit ztracenou spontánnost a poté i vášeň. Linda se vrhá do milostného dobrodružství, plného nepředvídatelných zvratů. Odhodlaně bojuje za svou nedosažitelnou lásku a přitom se snaží překonat vlastní vnitřní zmatek. Pak zcela nečekaně přichází zlomový prožitek, přesahující všechny její dosavadní zkušenosti, a rázem staví život do zcela nového světla...

Informace o autorovi a jeho díle najdete na internetových stránkách www.paulocoelhoblog.com, www.paulocoelho.com, www.coelho.cz a www.argo.cz. ISBN 978-80-257-1244-3

Nevěra

Paulo Coelho Argo

Argo Argo 4.9.2014 1:08:24

POPULÁRNĚ-NAUČNÁ LITERATURA Daňové zákony 2015 Hana Marková Grada

Vaříme s Láďou Hruškou levně a chutně Euromedia Group – Ikar Zuzana Turňová, šéfredaktorka

ÚZ 1056 Daně z příjmů Kolektiv Sagit

Havel

Michael Žantovský Argo NEOLUXOR živě! – vydává Neoluxor s.r.o., Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1 magazin@neoluxor.cz, tel. 296 110 367, náklad 100.000 ks. Právo na změny a na chyby v sazbě či tisku vyhrazeno. www.neoluxor.cz | www.facebook.com/neoluxor.cz

Zhubněte jednou provždy

Antónia Mačingová Ota


5x

otázka pro: KARIN LEDNICKOU, ZAKLADATELKU A MAJITELKU NAKLADATELSTVÍ DOMINO. TEXT: ZUZANA TURŇOVÁ, FOTO: TAMARA ČERNÁ

1

Nakladatelství Domino jsi založila v roce 1997. Dokážeš z jeho rozsáhlé produkce vybrat jednu knihu, která je tvému srdci nejbližší? To bohužel nedokážu. Mohla bych třeba jmenovat Faraona od Bolesława Pruse, který byl naší první knihou. Nebo Sběratele kostí od Jefferyho Deavera, kterého jsme prodali hodně přes sto tisíc výtisků, což je v českých podmínkách fenomenální prodejní výsledek. Ale ať vyjmenuju kteroukoli knihu, okamžitě mi v hlavě vyskočí řada dalších, které mi přirostly k srdci.

2

Pamatuji si, jak silně mě zasáhl román Manželka 22, který jsem pak věnovala několika přátelům jako určitý druh párové terapie. Je nějaká kniha, z které sis ty osobně vzala velké ponaučení? Naprosto s tebou souhlasím, že Manželka 22

lidé od knih! má terapeutické účinky, protože výtečným způsobem postihuje veškeré aspekty soudobých partnerských vztahů. Ostatně ponaučení nacházím téměř ve všech knihách z naší edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy. Rezonují ve mně a poskytují mi prostor pro sebereflexi.

3

Ovlivnila tě jakákoliv jiná kniha zásadním způsobem? Ne. Snad v dětství Rychlé šípy nebo Děti z Bullerbynu. V dospělosti mě zásadním způsobem ovlivňuje spíše to, co mám odžito, než načteno. Nicméně stále jsem čtenářem velmi emotivním – nořím se do děje a prožívám ho společně s hrdiny, po dočtení ve mně dobrá kniha ještě dlouho doznívá.

co já sama považuju za dobré. A výsledek? Omezila jsem produkci knih o celou třetinu… a máme vyšší tržby. Zdá se tedy, že jsme vykročili správným směrem, když předloňský propad prodejů nekompenzujeme kvantitou, ale kvalitou.

Nekalkuluju s trendy, pokud nesouzní s tím, co já považuju za dobré...

4

Jak vidíš budoucnost papírových knih u nás? E-knihy bereme velmi vážně. Vycházejí u nás ve stejný den jako tištěná kniha, protože nevidíme důvod, proč by měli majitelé čteček čekat. Přesto se domnívám, že i v budoucnu budou papírové knihy převládat. Jejich podíl v Dominu je dnes kolem 85 % a neočekávám, že se toto číslo v brzké budoucnosti nějak zásadně změní.

5

Jaké trendy ovlivnily v posledních letech tvoje nakladatelství? Přibližně před dvěma roky jsem si řekla, že už nebudu vydávat knihy jen proto, že ten či onen žánr právě letí. Nekalkuluju s trendy, pokud nesouzní s tím, INZERCE

3


novinky! O lásce

ke knihám a lidem

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

295 Kč Ota Ulč

Mouchy naší doby Šulc-Švarc

BĚŽNÁ CENA:

298 Kč

Vychází 16. února

498 Kč

Gabrielle Zevinová

Christopher Hogwood

Příběhy opředený život A. J. Fikryho

Georg Friedrich Händel

Argo

Vyšehrad

Vychází 2. února

Vychází 2. února

Ve své nové knize se Ota Ulč projevil jako břitký kritik nedokonalostí současného světa, ale také jako autor se smyslem pro humor, sběratel absurdit a paradoxů. Místa, kde se vyskytují mouchy naší doby, většinou navštívil a může je barvitě popsat.

Majitel knihkupectví A. J. Fikry je mrzout a snob od doby, kdy přišel o manželku. Navíc ho zloděj připraví o vzácný výtisk Poeových raných básní. Nečekaně je to však právě krádež, co dá Fikrymu první impuls, aby se odrazil ode dna.

Ucelený, ale i zábavný portrét Händela jako člověka a podrobný popis jeho kariéry na pozadí historických událostí 1. poloviny 18. st., zejména v Anglii. Chronologická tabulka o událostech Händelova života a jeho kariéře. Obrazová příloha.

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

298 Kč

399 Kč

349 Kč

John Grisham

Martin C. Putna

Joseph Delaney

Platanová alej

Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity

Sedmý syn

Euromedia Group – Knižní klub

Již vyšlo

Vyšehrad

Seth Hubbard, zámožný muž, umírá na rakovinu plic. Nikomu nedůvěřuje. Než si vezme život, zanechá novou, vlastnoručně psanou závěť. Jeho již dospělé děti, hospodyně a advokát Jake jsou tak vtaženi do dramatického konfliktu plného zvratů.

Brána

Již vyšlo

Vychází v lednu

Vztah k Rusku se opět stává klíčovou otázkou české společnosti, jejích vnitřních norem i jejího místa v Evropě. Kniha se mj. zabývá kulturními a duchovními kořeny současné ruské politiky a jejich odrazem v dějinách ruskočeských vztahů. 4

Moc zla sílí, a jen jediný muž ji může zastavit. Tento muž však potřebuje učedníka. Tom Ward je sedmý syn sedmého syna, a byl vyvolen. Když ze svého vězení unikne jedna z nejzlomyslnějších čarodějnic na světě, Tom čelí své první zkoušce.


Z TITULNÍ STRANY NEJEN MOVEMBER JE ČAS PRO KNÍR. PŘICHÁZÍ CHARLIE MORTDECAI, KULTOVNÍ SNOB A ZHÝRALEC, KTERÝ SI SVŮJ KNÍR HÝČKÁ VÍC NEŽ VLASTNÍ ŽENU.

P

ostava Charlieho Mortdecaie skvěle zapadá do návratu fenoménu dandy, který se původně zrodil v 19. století. Mortdecai je novodobý švihák oscilující mezi Oscarem Wildem, Donem Juanem a Jamesem Bondem. Satiricky glosuje pozlátko moderní doby. Jeho fanoušky jsou třeba britský komik a herec Stephen Fry nebo představitel doktora House Hugh Laurie. V nakladatelství Paseka právě vychází kniha jeho dalších dobrodružství s názvem Mortdecaiův záhadný případ s knírem a 29. ledna zamíří do českých kin filmová adaptace

s Johnnym Deppem v hlavní roli. Charismatický antihrdina populární série Kyrila Bonfiglioliho (česky vyšly už dříve knihy Nemiř na mě tou věcí a Pistole má přednost) je profesionální bonviván a příležitostný obchodník s uměním, který má permanentně hluboko do kapsy. Jeho příběhy oplývají černým humorem, sarkasmem a typicky britským stylem. Ve filmu Mortdecai Charlie dokáže vykličkovat z neuvěřitelně krkolomných situací s mezinárodními zlosyny v patách, navíc je na stopě Goyovu obrazu nesmírné ceny, který by také mohl být klíčem ke ztracenému nacistickému pokladu. Hlavní motivací hrdiny je však jen a jen čirá nutnost. Charlie zdědil rozlehlou venkovskou usedlost, ale nemá peníze ani příslovečnou kliku. Aby mohl svůj dům zařídit a obývat, stane se z něj pokoutní obchodník s uměním, který si své příjmy obstarává špetkou důvtipu a kšeftováním pod rukou. Autorem filmového scénáře je Eric Aronson, který knihy o Mortdecaiovi objevil v Londýně na Trafalgar Square, když tam pracoval pro britskou vládu. Zjistil, že knižní série má spoustu oddaných fanoušků. „Je to ten druh knih, které si lidi navzájem půjčují. Přesně takhle kdysi i Johnny Depp kdysi získal svůj

Film

v kinech od 29. ledna

BĚŽNÁ CENA:

249 Kč Kyril Bonfiglioli

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Paseka

Vychází 21. ledna

velmi starý a ohmataný výtisk,“ říká Aronson. Johnny Depp se při přípravách na svou roli inspiroval klasickými britskými komiky typu Petera Sellerse, Sida Jamese, Bernarda Cribbinse a zejména Terryho -Thomase. Jeho milovanou ženu hraje oscarová herečka Gwyneth Paltrowová, dále se představí Paul Bettany v roli Charlieho věrného sluhy Jocka Strappa a Ewan McGregor jako Alistair Martland, starý přítel ze studentských let a důstojník britské tajné služby. INZERCE

KDYŽ MAJÍ LIDÉ SVOBODU VOLBY, VYBEROU SI ŠPATNĚ...

NATOČENO PODLE KNIŽNÍHO BESTSELLERU LOIS LOWRYOVÉ

V PRODEJI NA BLU-RAY A DVD OD 14. 1. 2015


novinky!

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

359 Kč Ludmila Vaňková

Cestou krále Šulc-Švarc

BĚŽNÁ CENA:

359 Kč

Již vyšlo

369 Kč

Christine Kohnová, Asha Dornfestová

Magda Váňová

Méně je více – Minimalistické rodičovství

Zapomeň na minulost

Noxi

Román rytířských dobrodružství, poznávání vzdálených zemí, milostných příběhů v královských rodinách a důmyslné diplomacie mezi světskou mocí a církví zachycuje dobu křížových výprav v Evropě a potvrzení Českého království papežem i císařem.

BĚŽNÁ CENA:

Autorky radí, jak se naladit na vlnu opravdu důležitých priorit, sebevědomě rozpoznat aktivity a pravou podstatu informací, a rovněž lidi, jež si zaslouží být součástí vašeho života. Nabízí řadu osobních příběhů a rodičovských zkušeností.

Román o třech manželkách uznávaného lékaře se odehrává v minulém století. V každé životní etapě byla pro doktora Prokopa důležitá právě ta, se kterou žil. Tyto tři ženy ho dokázaly ovlivnit silněji než události, které změnily celou společnost.

299 Kč

Doreen Virtue a Grant Virtue

C. Dartevelle, E. Pieske, C. David Elias

Lodro Rinzler

Andělé hojnosti

Nádherné šperky z papíru

Buddha vchází do baru

BOOKMEDIA

Synergie Publishing

Synergie Publishing

Již vyšlo

Věděli jste, že hojnost je především stav mysli? Je to vlastně pocit bezpečí a jistoty. Andělé hojnosti jsou zvláštní andělé, kteří se starají o to, aby naše poslání zde na Zemi nebylo brzděno žádným nedostatkem a obavami.

Již vyšlo

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

99 Kč

299 Kč

Šulc-Švarc

Již vyšlo

Již vyšlo

Z novinového papíru, měkkého barevného papíru nebo zbytků pěkných dárkových balicích papírů vykouzlíte spolu s několika dalšími doplňky nádherné řetízky, náramky a náušnice, u nichž ani nepoznáte, že jsou vyrobeny z papíru. 6

Již vyšlo

Najít spokojenost a rovnováhu uprostřed civilizačního chaosu, práce a vztahů vám pomůže tento průvodce světem buddhismu, určený i pro čtenáře, kteří buddhisti nejsou, ale chtějí se dozvědět více. Napsáno s nadhledem a humorem.


recenze!

Velrybí zpěv o životě a smrti

Působivá romance

STŘÍBRNÁ ZÁTOKA. ODLOUČENÝ KOUT AUSTRÁLIE, JEN NĚKOLIK HODIN JÍZDY OD SYDNEY. MÍSTO, KUDY KAŽDOROČNĚ PUTUJÍ VELRYBY NA SVÝCH MIGRAČNÍCH TRASÁCH. MÍSTO, KDE SI HRAJÍ DELFÍNI. A MÍSTO, NA KTERÉ SE JEDNA MLADÁ ANGLIČANKA PŘIJELA UKRÝT PŘED SVOU MINULOSTÍ... TEXT: MICHAELA MATĚJŮ, BLOGTEAM NEOLUXOR (DĚČÍN)

Š

estasedmdesátiletá Kathleen už v životě zažila leccos. Proslulá „Lovkyně žraloků“ a majitelka chátrajícího hotelu zná v osamělém přímořském městečku každičkou duši. Zná Grega, stopaře velryb, jenž přes den vozí turisty na pozorovací výlety a večer pije víc, než je zdrávo. Zná malou Hannah, kterou láká moře a sní o vlastní loďce. A zná především Lisu, svou neteř a Hanninu matku, jež si v sobě nese smutek tak velký, že se nedá popsat slovy. I po všech těch letech, co Lisa u své tety žije, zůstává její minulost pro většinu obyvatel městečka záhadou. Poklidný stereotyp každodenní rutiny naruší až příjezd Mika Dormera. Zástupce developerské firmy má v Silver Bay zařídit výstavbu hotelového komplexu – tak rozsáhlého a moderního, až hrozí, že se ráz

BĚŽNÁ CENA:

krajiny i život v zátoce navždy změní. Moyesová v knize Stříbrná zátoka čtenáře přivádí na australské pobřeží, do městečka, které v minulosti proslulo lovem velryb a v současnosti se snaží profitovat z jejich pozorování. Autorka mistrně vykresluje postavy a zejména v případě ženských charakterů dosahuje překvapivé hloubky – ať už se jedná o svéráznou Kathleen, mlčenlivou Lisu, či Hannah, která ze všeho nejvíc touží „dělat to, co ostatní“. Ač se na první pohled zdá, že jde „jen o další romantický román“, v příběhu nechybí nečekané momenty překvapení. Čtenářova zvědavost je tak neustále podněcována: tuší, že s Lisou není vše v pořádku, ví, že skrývá tajemství, kvůli kterému se o ní svět nesmí dozvědět, a chce zjistit pravdu. Tu však Moyesová dávkuje po kapkách, a tak je čtenář udržován v neustálém

INZERCE

7

349 Kč Jojo Moyesová

Stříbrná zátoka Ikar Již vyšlo

Hodnocení:

85%

napětí bezmála do poslední stránky. Atraktivitě příběhu prospívá i fakt, že jednotlivé kapitoly jsou vlastně vyprávěním jednotlivých postav – nabízí se tak hned několik různých úhlů pohledu, a vzhledem k tomu, že perspektiva opileckého Grega je zcela odlišná od uhlazeného Mika, může si čtenář sám vybrat, která verze příběhu je mu sympatičtější. Hledáte-li knihu na zimní večery, u které se budete moci bavit, smát i plakat zároveň, sáhněte po Stříbrné zátoce. Výlet na moře se stopaři velryb vás jistě nezklame.


zažijte knihy!

Letem světem... ČERSTVÉ NOVINKY ZE SVĚTA KNÍŽEK OD NÁS I ZE ZAHRANIČÍ. BUDETE TO VĚDĚT JAKO PRVNÍ A TĚŠIT SE TAK SPOLU S NÁMI O NĚCO DÉLE NEŽ OSTATNÍ. TEXT: OLGA ZBRANEK BIERNÁTOVÁ

7 1. BBC America na své facebookové stránce zveřejnila první fotku z chystané seriálové adaptace knihy Jonathan Strange & pan Norrell v hlavních rolích s Eddiem Marsanem a Bertiem Carvelem. Premiéru má ještě letos. Foto: BBC 2. V červnu vydá Argo knihu Artušův pád, literární pastiš z Tolkienovy pozůstalosti. Jde bohužel o nedokončený text, ve kterém autor zpracoval klasickou artušovskou látku. Text k vydání připravil Christopher Tolkien a doplnil ho obsáhlým komentářem, v němž se věnuje básnickým i prozaickým zpracováním artušovské tematiky a srovnává je s otcovou verzí. Kniha dokládá Tolkienovu zálibu ve staroanglické poezii i možný pramen inspirace pro jeho slavné romány. 3. BBC One na své facebookové stránce zveřejnila první foto z vánočního speciálu seriálu Sherlock, který bude uveden v prosinci 2015. Inspirován je příběhem The Adventure of the Missing Shoulder. Foto: BBC 4. Byl zveřejněn první trailer filmu Le Petit Prince inspirovaný slavnou knihou Antoina de Saint-Exupéryho. Premiéra ve Francii je naplánována na 7. října.

5. BBC uvedla, že připravuje seriál na motivy knih Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové). První díl jeho detektivní série s Cormoranem Strikem nese název Volání Kukačky a v únoru ho bude následovat Hedvábník. Stejná stanice bude už letos vysílat adaptaci Prázdného místa. Foto: BBC 6. Chystá se nová seriálová adaptace Vojny a míru Lva Nikolajeviče Tolstého. Scénář píše Andrew Davies, režie se ujme Tom Harper. Potvrzeno bylo i obsazení hlavních rolí. Natašu si zahraje Lily Jamesová, v roli Pierra uvidíme Paula Dana, Andreje ztvární James Norton. Natáčení začne příští měsíc v Rusku, Litvě a Lotyšsku. 7. Hvězda seriálu Ve jménu vlasti, Damian Lewis, si zahraje v šestidílném seriálu Wolf Hall na motivy knihy Předveďte mrtvé, odehrávající se v tudorovské Anglii. Foto: BBC 8. Městské divadlo v Brně uvede ve světové premiéře divadelní adaptaci Mawerova románu Skleněný pokoj. Autorem dramatizace a režisérem v jedné osobě je Stanislav Moša, v hlavních rolích se představí Pavla Vitázková a Petr Štěpán. Foto: MDB 8

Připravované knihy: Na rok 2015 připravuje Mladá fronta vydání knižní předlohy filmu Sufražetky, britského dramatu s Carey Mulliganovou, Helenou Bonham Carterovou a Meryl Streepovou v hlavních rolích. Na duben 2015 se chystá další kniha Johna Greena. Jmenovat se bude Příliš mnoho Kateřin. V červnu 2015 vydá Kniha Zlín nový krimi román Joa Nesbøho, který nese název Krev na sněhu. Jedná se o první díl plánované série. Připravuje se také filmové zpracování, v hlavní roli by se měl objevit Leonardo DiCaprio. Druhý díl Husitské epopeje Vlastimila Vondrušky vyjde na konci dubna a ponese podtitul 1416–1425 – Za časů hejtmana Jana Žižky. Nakladatelství Jota připravuje vydání knihy Girl Online od youtuberky a blogerky Zoelly. Tato kniha se stala nejrychleji prodávaným debutem v historii Velké Británie, za první týden se prodalo neuvěřitelných 78 000 výtisků. Stoupající pára, 40. kniha série Úžasná Zeměplocha, vyjde v češtině 23. března. Připravované filmy a seriály s knižní předlohou: Jonathan Nolan připravuje pro HBO seriálovou adaptaci Asimovy série Nadace. Chystá se nová filmová adaptace klasiky 1984 George Orwella. Režie se ujme Paul Greengrass, James Graham napíše scénář. Channing Tatum a Reid Carolin budou režírovat a produkovat filmovou adaptaci knihy Odpusťte mi, Váš Leonard, která vyjde v únoru česky v Knižním klubu. Tatum se pravděpodobně objeví i v hlavní roli. Není to první adaptace knih Matthewa Quicka, už dříve byla zfilmována jeho Terapie láskou. ABC chystá seriál na motivy série Století Kena Folletta (u nás vyšel zatím Pád titánů a Zima světa). Ann Peacocková bude psát scénář (zpracovala i Letopisy Narnie).


zažijte knihy!

Soutěž...

NAKUPTE U NÁS V KNIHKUPECTVÍ NEBO NA E-SHOPU NAD 200 KČ A ZAPOJTE SE DO SOUTĚŽE O 5 DOVOLENKOVÝCH POBYTŮ VE VORARLBERSKU. SOUTĚŽ KONČÍ 28. ÚNORA 2015.

Nenechte si ujít! Palác knih Luxor 19. 1. 2015 (pondělí) od 16:00 hodin Křest kouzelné pohádkové knihy Telátko Popleta spojený s autogramiádou. Knihu představí autoři Karolína Anna Hudská a Petr Hudský a pokřtí ji Martina Hudečková, Marika Procházková, Jiří Knot a Lukáš Hlavica. Nakladatelství Brána 21. 1. 2015 (středa) od 17:00 hodin Prezentace knihy oblíbeného moderátora Pavla Zuny Slavné dny spojená s autogramiádou. Kniha inspirovaná úspěšným seriálem internetové televize přibližuje řadu významných událostí moderních dějin. Nakladatelství Kniha Zlín

Změna programu vyhrazena. Denně aktualizované informace najdete na internetových stránkách www.neoluxor.cz v sekci Akce.

JAK SOUTĚŽIT? Zaregistrujte unikátní kód účtenky nebo číslo objednávky v e-shopu na www.vorarlberg.travel/cz/ soutez, odpovězte na soutěžní otázku a zapojte se tak do naší soutěže. Pět výherců odměníme dovolenkovým pobytem v hodnotě 850 EUR, ubytováním v 3–4* hotelu včetně stravování, vše dle vlastního výběru z aktuální nabídky partnerských hotelů regionu VORARLBERSKO na www.vorarlberg.travel/cz

Akce...

NOVÝ ROK, NOVÉ KNIHY, NOVÉ AKCE. ZASTAVTE SE V PALÁCI KNIH LUXOR NA VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ. CHYSTÁME SPOUSTU AUTOGRAMIÁD A KŘESTŮ. BOOKOHOLIC’S

DIARY...

Ahoj, jmenuji se Anna a jsem bookoholic. Jste taky? Pak jsme na tom stejně. Rozhodla jsem se, že si budu psát deník, který můžete sledovat třeba na facebookové stránce Neoluxoru. fb.com/neoluxor.cz

9

22. 1. 2015 (čtvrtek) od 17:00 hodin Křest kuchařské knihy režiséra Zdeňka Trošky Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr spojený s autogramiádou pana Trošky a hereček filmu Babovřesky. Nakladatelství Noxi 26. 1. 2015 (pondělí) od 16:00 hodin Křest další knihy ze série nadějné autorky Michaely Burdové Volání sirény s názvem Pomsta. Kmotrou bude televizní scenáristka a autorka Markéta Dočekalová, moderuje Hanka Koutná. Nakladatelství Fragment 27. 1. 2015 (úterý) od 14:00 hodin Akce s Monster High u příležitosti pololetního vysvědčení. Dabérky a herečky Nikola Votočková a Jitka Moučková představí fenomén Monster High, pokřtí knížku Monster High – Na věky věků a přečtou krátký úryvek. Nakladatelství Albatros 28. 1. 2015 (středa) od 17:00 hodin Autogramiáda úspěšné moderátorky, blogerky a kuchařky Veroniky Kokešové, vystupující pod jménem Koko, k její úspěšné kuchařské knize Menu podle Koko. Nakladatelství Smart Press 29. 1. 2015 (čtvrtek) od 17:00 hodin Křest knihy první televizní hlasatelky Jarmily Šusterové–Horčičkové Každý den jsem měla premiéru za účasti autorky, spoluautora knihy Daniela Růžičky a kmotry, herečky Aťky Janouškové. Nakladatelství JAS 5. 2. 2015 (čtvrtek) od 16:00 hodin Autogramiáda Anife Hassan Vyskočil u příležitosti vydání její kuchařské knihy To jsem já, Anife spojená s besedou. Nakladatelství Ikar 11. 2. 2015 (středa) od 17:00 hodin Křest knihy Leonida Křížka Historie evropských duelů a šermu – Svazek III. /Od duelového ke sportovnímu kolbišti/. Knihu pokřtí český moderní pětibojař a olympijský vítěz David Svoboda. Nakladatelství Mladá fronta 17. 2. 2015 (úterý) od 17:00 hodin Autogramiáda českého vítěze Ceny Evropské unie za literaturu Jana Němce k jeho knize Dějiny světla spojená s besedou a čtením. Nakladatelství Host 18. 2. 2015 (středa) od 17:00 hodin Křest knihy oblíbené spisovatelky Ludmily Vaňkové Zapomenutý král spojený s autogramiádou. Hostem bude novinář Josef Klíma. Nakladatelství Šulc-Švarc


V

ydavatelé i čtenáři čekají, zda se objeví nová vlna detektivek, která by nahradila severskou krimi. Zatím největší šanci mají psychologické detektivky ze staré dobré Británie, které jsou jednoznačně na vzestupu, jak dokazuje již druhý příběh psychoterapeutky Friedy Kleinové.

rozhovor!

I muži mají své city

O NICH JE PŘÍBĚH ZDĚŠENÉHO MUŽE A. T. BLAHOSZE. KNIHA VYŠLA V PROSINCI, KDY SE ZTRATILA VE VÍRU KNIHKUPECKÉ VÁNOČNÍ NABÍDKY. STOJÍ VŠAK ZA POVŠIMNUTÍ NYNÍ.

Frieda Kleinová na stopě zločinu. Případ druhý.

Kdo je zděšený muž? Zděšený muž je dnešní člověk z masa a kostí, ostře vnímající, jak manipulativní a „korektní“ státní náboženství bere člověku jeho zdravý rozum a snaží se ho stavět do role „správně“ myslící a konající ovce. Přitom se vyrovnává s komunistickou dobou, která jeho generaci nevratně infikovala nitro, a hledá lidskost pod blyštivými přebaly. Jeho zděšení znamená naději a pozitivní vztah k životu.

U psychicky vyšinuté ženy je nalezeno tělo v rozkladu a policie znovu poprosí o pomoc psychoterapeutku Friedu Kleinovou. Chce po ní, aby z ženy dostala totožnost mrtvého. Frieda nakonec přichází se jménem podvodníka velkého formátu, jehož oběti se ukazují být stejně početné jako možné motivy vraždy. Jak se policie blíží k odhalení vraha, Frieda má zjistit, kdo mluví pravdu a kdo lže. Někdo je však odhodlaný ji umlčet… a nezastaví se před ničím.

Příběh zděšeného muže má mnoho vrstev a významů. Co z nich podle vás vnímají čtenáři nejsilněji? To bych moc rád věděl; každý čtenář má svou vlastní vnitřní krajinu. Potěšilo by mě, kdyby si v textu našel něco, s čím souzní, a byl to i jistý dotek krásy. Mně osobně je nejbližší linka nesobecké lásky hlavního hrdiny k dítěti, která je nakonec tím hlavním, co ho posunuje kupředu a dává mu naději. A samozřejmě nesmím zapomenout na humor, ten si spolu s postavami knížky užívám — pomáhá mi dýchat a demaskovat prázdnotu korektních bublin a slov.

Již vyšlo: Zlé pondělí Vydává nakladatelství Argo.

Vyjde 16. 2. 2015

Váš hrdina byl vyhnán z neexistujícího ráje svých snů a emocí do nepřátelské reality. Proč hledá únik ve změně identity? V tom je ten vtip, ráje neexistují. A vnější „personu“ si přizpůsobujeme všichni, abychom přežili a udrželi to, co považujeme za cenné. Dnešní doba drží pohromadě jen díky neustálým proměnám identit, není divu,

INZERCE

Nicci French Ztracené úterý

Pořádná dávka černého humoru

Dnešní doba drží pohromadě jen díky neustálým proměnám identit, není divu, že nejskloňovanějším zaklínadlem je slovo „nový“. 10

BĚŽNÁ CENA:

249 Kč Adam T. Blahosz

Příběh zděšeného muže Šulc-Švarc

Již vyšlo

že nejskloňovanějším zaklínadlem je slovo „nový“. Cílem této manipulace je atomizovaný jedinec obraný o svůj střed, ženoucí se stále kupředu za sladkými sny, za novými smartphony a novými partnery. Nesmí ani na okamžik vydechnout, aby tuhle špinavou hru neprokoukl. Na závěr knihy jste prozradil, že Příběh zděšeného muže bude mít pokračování. Bude to příběh vyděšených žen nebo něco podobného? Příběh zděšeného muže byl hlavně o moderním osamění. Muži jsou vyděšení a ženy jsou vyděšené: jejich nepřiznané strachy jim požírají životy. Zajímá mě průnik příběhů dnešních neurotických bytostí do míst, kde se jejich rozdílná pohlaví (onen druh ztracené upřímnosti) potkávají — tam je jiskření silné a úchvatné. Jde o hledání celku, o náš vztah k nevinnosti — jak ji cítí děti. Další knížka proto bude o nevinnosti žen a o nevinnosti mužů. O tom, jaké mohou být její podoby a co pro nás znamenají. Ztráta nevinnosti bývá tužkou osudu, která rýsuje naše životní příběhy.


ROZHOVOR NA PULTECH KNIHKUPECTVÍ SE OBJEVILA DALŠÍ MIMOŘÁDNÁ FOTOGRAFICKÁ PUBLIKACE – ČESKÁ REPUBLIKA LETECKY. JE VĚNOVÁNA – JAK JINAK – POHLEDŮM NA KRÁSY NAŠÍ VLASTI Z PTAČÍ PERSPEKTIVY. JAK TAKOVÁ KNIHA VLASTNĚ VZNIKÁ? POVÍDALI JSME SI S JEJÍM AUTOREM, FOTOGRAFEM LIBOREM SVÁČKEM. Než jste shromáždil snímky z celé ČR, to jste se nejspíš dost „nalítal“. Naše země je sice malá a při jednom „fotoletu“ nafotím tisíce záběrů, ale není to tak, že bych během dvou tří víkendů obletěl celou republiku a knížka byla hotová. Každý cíl totiž potřebuje ideální směr nasvícení sluncem. Takže interval, kdy je možné motiv zachytit, aby na snímku vypadal dobře, je velmi krátký. Roli hraje i roční období, aby byly snímky rozmanitější. Je potřeba být kdykoli připraven letět, prostě dát práci maximální prioritu, počasí nepočká. Při práci na České republice letecky jsme podle GPSky nalétali přes 60 000 kilometrů. Sběr materiálu na knihu trvá obvykle dva roky, u letecké knihy i deset let. V čem je focení z letadla zvláštní? Když pominu samotný fakt úžasného pohledu na krajinu z výšky, pak je to samozřejmě technická stránka věci. Nemůžu fotit přes sklo kabiny, proto často létáme s demontovanými dveřmi,

čili na mě několik hodin dost fouká. Což je extrémní zážitek hlavně když mrzne. Při kompozici záběru se musím vyhýbat křídlu, vzpěrám a nohám podvozku. A i horký tetelící se vzduch z motoru dokáže občas fotku zkazit. Důležitá je dokonalá souhra s pilotem. Z jaké výšky tedy vzniká většina snímků? Většinou od minimální povolené výšky pro drobnější objekty až po cca 800 m nad zemí při dalekých pohledech do krajin. Ve velkých městech je povoleno minimálně 400 m nad terénem, což nás často limituje. Hlavně kvůli zvýšenému mlžnému oparu. A nad centrem Prahy jsou i další přísná omezení. Výřezy upravuji častou výměnou širokoúhlých objektivů a teleobjektivů, což může být v některých letadlech akrobatická činnost.

Zážitek pro milovníky fotografie BĚŽNÁ CENA:

499 Kč

Prozradíte nám, co dalšího chystáte, jestli to není tajemství? Neboli, kde zas lítám? Naznačím, že se pohybuji v úseku Krkonoše, Jaroměř,

Libor Sváček

Česká republika letecky Vydavatelství MCU

Již vyšlo

Hradec Králové, Mělník, Litoměřice, Ústí nad Labem. Z toho už bystrý čtenář vytuší, který náš přírodní fenomén mám v hledáčku… INZERCE

PRAHA

reprezentativní fotografické publikace, kalendáře, …

LETECKY – AERIAL PHOTOS

2015 LIBOR SVÁČEK

ČE SK Á Č RE P PU BL IK A Č E SKÁ R E P U BL IKA LIBOR SVÁČEK

LLETE ETE CKY – AER IAL PHO TOS

20 15 2

2 015 LIBO R SVÁ ČEK

11


tipy!

PŘEČETLI JSME ZA VÁS Kde přežívá naše lepší já Dvě ženy na opačných koncích života, jejichž osudy se protnou. Příběh o ztrátě, tápání a hledání místa v životě. Vlak naděje je vyprávěním o pohnutých osudech dvou opuštěných žen, založeným na skutečných událostech z USA 30. let 20. století. Dospívající Molly je odsouzena k veřejně prospěšným pracím a dostane se k 91leté Vivian, aby jí pomohla uklidit podkroví. Když Vivian začne vyprávět o svém životě, Molly zjišťuje, že jsou si velmi podobné a pomalu nachází cestu i k vlastnímu osudu. Vivian přišla o rodinu a dostala se do vlaku naděje. S dalšími dětmi ji odvezli na venkov, kde je přímo na nádraží nabídli k adopci. Mollyin otec zemřel a matka je ve vězení. Obě mají za sebou hrůzné zážitky z pěstounských rodin. Autorka umně střídá současnost s Vivianiným vyprávěním. Máme tak šanci sledovat životní osudy staré ženy a postupně odkrývat i Mollyin příběh. Vlak naděje je příběhem, jenž ve vás bude ještě dlouho rezonovat.

UŽ VÍTE, CO BUDETE ČÍST NA ZAČÁTKU ROKU 2015? POKUD JEŠTĚ NEJSTE DEFINITIVNĚ ROZHODNUTÍ, ZKUSTE VYBRAT NĚCO Z NAŠICH TIPŮ.

Příběh opravdové vášně

Marmeládová

Blanka Milfaitová 549 Kč, Mladá fronta

expedice

Blanka Milfaitová odešla z města na Šumavu, otevřela kavárnu, začala vařit marmelády, s obytným vozem procestovala Evropu a kus Afriky a své marmeládové umění předvedla na nejzvláštnějších místech starého kontinentu. Věhlas její práce přesáhl hranice naší země a je držitelkou mnoha mezinárodních cen. Blanka na svém téměř pohádkovém příběhu dokazuje, že když se chce, tak to jde. Petr, Palác knih Luxor (Praha)

Vykupitel duší Iveta Pačutová 399 Kč, Knihovnice.cz

Vykupitel duší představuje neobvyklý žánr: vesnický román s prvky fantasy. Velká bouře přivedla do chudé podhorské vísky cikánku Rózu, sirotka s fialovýma očima, dceru rozplétače myslí pomáhajícího lidem odejít v klidu na věčnost. Životy členů rodiny Halajových se od základů změní, přichází radost i starost, vášeň i nenávist, bolest i smrt. Román, který zaujal i slovenského prezidenta.

Helena, blogteam Neoluxor (Praha)

Hana, blogteam Neoluxor (Liberec)

Fakt se to stalo? Jenny Lawson 299 Kč, Kristián

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč Christina Baker Klineová

Vlak naděje Plus Vychází 21. ledna

Hodnocení:

95%

Od jedné

z nejsledovaně jších amerických blogerek

Jenny své čtenáře zasvěcuje do vzpomínek na krušné dětství s otcem, který si liboval ve vycpávání zvířat, na pubertu, během které propadla EMO a GOTHIC stylu, na žádost o ruku, která nejdříve vypadala jako pokus o vraždu, a na své malé vzpoury manželského života. Už při prvním prolistování knihy si říkáte, že právě držíte v rukou opravdový „unikát“, a to ve všech ohledech. Jana, blogteam Neoluxor (Praha) 12


tipy!

Spirit Animals – Zrození hrdinů

Vychází 9. února

Život není jeden nekonečný večírek

Brandon Mull 249 Kč, Fragment

První díl napínavé série Spirit Animals nás přivádí do Erdasu, kde v jedenácti letech dostávají děti napít magického lektvaru. Vyvolení tak přivolají spirituální zvíře, jež jim přinese sílu a schopnosti. Když se zjeví čtyři Velcí strážci, kteří v dřívějších bojích padli, je jasné, že je země v nebezpečí. Nádherný svět plný legend, odvahy a přátelství dělá z knihy klenot dětské literatury. Ema, Palác knih Luxor (Praha)

Poklad pana Isakowitze

Danny Wattin 299 Kč, Fortuna Libri

Představte si, že váš pradědeček kdysi zakopal na zahradě poklad. Novinář Danny se vydá se svým otcem a synem na spanilou jízdu ze Švédska do Polska, kde cílem jejich pětidenního výletu není jen poklad, ale i hledání rodinných kořenů. Pánská jízda je přes závažné téma holocaustu plná humoru a vyprávění o výstřední židovské rodině. Lucie, blogteam Neoluxor (Praha)

Rukojmí Peter Pišťanek 299 Kč, Slovart

Hlavní hrdina nové knížky Jiřího Krechlera Stilnox detox a jiné katastrofy se jmenuje Martin, je mu kolem čtyřiceti a jeho život je jeden velký chaos, a jak název napovídá, taky samá katastrofa. Stilnox detox a jiné katastrofy tvoří sedm na sebe navazujících povídek, které spojuje několik aktuálních a mnohdy peprných témat – mimo jiné alkohol, sex, milostné trable a neuspořádaný život. Může to znít dost zahořkle, ale opak je pravdou. Všechny povídky jsou psané s určitou mírou nadsázky a propletené pořádnou dávkou černého humoru. Takže i když se Martin většinou nachází v politováníhodných situacích, čtenář se z toho necítí zkroušeně, nýbrž se smíchy za břicho popadá. Stilnox detox a jiné katastrofy je parádní oddychovka po náročném pracovním dni. Jiří Krechler mi trochu asociuje Charlese Bukowského, jen je o dost míň hrubý, není tak vulgární a nepíše přímo o sobě. A tak se můžeme jen domnívat, jak moc jsou povídky založené na reálných situacích, či jsou převážně jen výplodem autorovy fantazie. Petra, blogteam Neoluxor (Praha)

Předloha filmu

Jak jsme hráli čáru

Peter je osmiletý kluk, který žije s babičkou a dědou ve slovenské Staré Vsi. Petrovi rodiče prchli do Vídně, aby připravili svému synovi lepší budoucnost, ale jsou 60. léta a cesta za hranice je riskantní. Země svobody se pro manžele Achbergerovi rázem stane vězením. V knize Rukojmí vypráví Peter Pišťanek s dětským nadhledem o nelehkém osudu chlapce, který okusil zvůli komunistického režimu.

BĚŽNÁ CENA:

169 Kč Jiří Krechler

Stilnox detox a jiné katastrofy Bookman Již vyšlo

Michaela, blogteam Neoluxor (Olomouc) 13

Hodnocení:

80%


do kina!

Přečtěte je dřív, než budou v kině NA CO JÍT NA ZAČÁTKU ROKU 2015 DO KINA? VYBRALI JSME PRO VÁS 7 NEJLEPŠÍCH FILMOVÝCH ADAPTACÍ KNIH, KTERÉ SI NESMÍTE NECHAT UJÍT. TEXT: OLGA ZBRANEK BIERNÁTOVÁ

E L James Padesát odstínů šedi

jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně jí začne otevírat dveře své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy a vášně. Premiéra: 12. února

Studentka Anastasia je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš“ s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye, kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje,

Joseph Delaney Sedmý syn

Andy Mulligan Odpadanější muž

Lovec duchů je muž, jehož úkolem je chránit obyvatele země před čarodějnicemi, strašidly a ostatním zlem. Navzdory jeho neocenitelné práci se mu všichni vyhýbají. Po smrti posledního učně přijímá lovec duchů mladého Thomase Warda, který je sedmým synem sedmého syna. Premiéra: 8. ledna

Thriller připomínající slavný film Milionář z chatrče. Rafael bydlí spolu se dvěma kamarády na skládce odpadu v nejmenované zemi připomínající Brazílii, jsou to děti ze slumu. Jednoho dne najde mezi odpadky tašku, v níž je 1100 peset, obrázek a klíč. Dobrodružství začíná. Premiéra: 1. ledna

Cecelia Ahernová S láskou Rosie

E. A. Poe Podivný experiment

Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí rozloučit na neurčito, aniž si dokážou navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů. Dostane jejich láska druhou šanci? Premiéra: 15. ledna

Mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward přichází na konci 19. století na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné, ležícího v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Premiéra: 22. ledna

Kyril Bonfiglioli Mortdecaiův záhadný případ s knírem

Laura Hillenbrandová Nezlomený

Mortdecai, světem protřelý aristokrat, excentrik, obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu... a pro peníze. Vyzbrojen komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. Premiéra: 29. ledna

Životní příběh slavného amerického běžce Louise Zamperiniho. Nejprve zazářil na berlínské olympiádě, pak jako letec v armádě své země za druhé světové války, než se zřítil do Pacifiku a skončil v japonském zajateckém táboře, kde mu jako „celebritě“ připravili peklo na zemi. Premiéra: 5. února

14


N E C H

S E

O V L Á D AT

V KINECH OD 12. ÚNORA WWW.CINEMART.CZ/PADESAT-ODSTINU-SEDI

odstiny_sedi_inzerce_190x245_01.indd 1

15.1.15 12:38


novinky!

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč Joel Fuhrman

Jez, abys žil Mladá fronta

BĚŽNÁ CENA:

229 Kč

Vychází v lednu

359 Kč

Victoria Boutenko

Mark Hyman

Zelené smoothie – Revoluce ve výživě

10-denní DETOX

Noxi

Noxi

Již vyšlo

Již vyšlo

Kuchařka, která pomohla milionům lidí zbavit se přebytečných kil a prodloužit vlastní život, díky ní jsou správná výživa a skvělý pocit dosažitelnější než kdykoliv předtím. Je to ucelený průvodce poznatky pro zdravý a vyrovnaný životní styl.

Odbornice na syrovou stravu nabízí v této knize své nejnovější poznatky. Vychází ze svých objevů o léčivé síle listové zeleniny a zelených koktejlů a přináší nové informace o významu mastných kyselin omega-3 a omega-6 pro zdravý metabolismus.

Chcete změnit svůj život za 10 dní? Program, který vám pomůže dosáhnout rychlého a udržitelného snížení váhy a zároveň vás zbaví zdravotních potíží. Detoxikační dieta dr. Hymana je jednoduchá, ale účinná metoda.

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

398 Kč

249 Kč

259 Kč

Elisabeth Haichová

Judita Wignall

Mireille Guilianová

Jóga a sex

Živá kuchyně snadno a rychle

Francouzky zrají jako víno

Synergie Publishing

IKAR

Metafora

Vychází v lednu

Sexem k nebesům? Slavná mystička odkrývá tajemství přeměny lidské sexuální síly v nejvyšší sílu božskou, vyvrací mýty, nepravdy i tabu, aby dosáhla dokonalé harmonizace těla a ducha. Ti, co mají odvahu a vůli, mohou vyrazit k výšinám s ní.

Vychází v lednu

Další kuchařka živé stravy pro vaší vitalitu a zdraví. Čerstvé, tedy raw, potraviny dodají vašemu tělu důležité živiny, budou vám chutnat a nabijí vás energií. Nikdy nebylo jednodušší jíst zdravě a žít lépe než nyní, s touto knihou. 16

Již vyšlo

Tajemství péče o vzhled, jaké sportovní aktivity jsou nejvhodnější, jaký význam má spánek a snídaně pro zralé ženy. Autorka poodhalí formuli, která zlepší váš život, vzhled a zdraví a pomůže vám cítit se dobře ve své kůži v každém věku.


ukázka!

Tatiana Jelínek: Sladkosti bez výčitek ZKUSTE HŘEŠIT ZDRAVĚ! JEDINEČNÁ KNIHA CHUTNÝCH A ZDRAVÝCH DEZERTŮ OBSAHUJE RECEPTY BEZ KLASICKÉ MOUKY A BEZ KLASICKÉHO CUKRU A JE URČENA VŠEM, KTEŘÍ JSOU ZODPOVĚDNÍ K SOBĚ A KE SVÉMU TĚLU, CHTĚJÍ SI UDRŽET ŠTÍHLOU LINII A ZÁROVEŇ SE NEDOKÁŽOU, A ANI NECHTĚJÍ, VZDÁT SLADKOSTÍ.

U

žijte si příjemné pečení zdravých a lahodných dezertů a vychutnejte si slastný pocit při jejich konzumaci. Zkuste muffiny a minibábovky, ovocné,

Zkuste muffiny a minibábovky, ovocné, zeleninové, čokoládové a krémové dezerty...

zeleninové, čokoládové a krémové dezerty, pečivo pro slavnostní příležitosti, vánoční cukroví, nákypy, poháry nebo třeba exkluzivní tipy na snídaně. V receptech je uvedena náročnost, doba přípravy a nutriční hodnoty v kilokaloriích s uvedením obsaženého množství sacharidů, bílkovin a tuků na jednu porci a GI daného dezertu. Nezapomeňte, že jsou to pouze dezerty, a při hubnutí je třeba brát ohled na celkový příjem a výdej energie. Skvělou zprávou pro všechny, kdo milují sladké, je fakt, že mlsat se dá i zdravě!

NEPEČENÉ KULIČKY Z OVESNÝCH VLOČEK 80 g mletých ovesných vloček 80 g neslazeného arašídového másla 20 g jemně mletých mandlí dřeň z ½ vanilkového lusku 1 lžíce medu 1 lžíce sójové smetany Množství: asi 20 kuliček Příprava: 20 minut, Náročnost: MALÁ

Vhodné i pro

diabetiky

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč Tatiana Jelínek

Sladkosti bez výčitek Fortuna Libri

Již vyšlo

Příprava: Všechny ingredience dáme do větší mísy a rozmixujeme ručním mixérem. Z hmoty formujeme kuličky a rozložíme je na pečicí papír. Potom je minimálně na hodinu vložíme do chladničky, kde vydrží několik dní, nebo mrazničky. Nejlépe chutnají po dvou hodinách v mrazničce. Tuto rychlou chuťovku si můžeme dopřát kdykoli během dne. Je vynikající a má nízký obsah cukru. INZERCE

KUCHAŘKA 71

240 stran, vázaná

Ovládněte svůj metabolismus

(5633)

JÓGA PRO SKUTEČNÝ ŽIVOT (3982)

Jillian Michaels

metoda kundaliní

Spojenec při vaření, který vás naučí mít svůj metabolismus pod kontrolou! V knize najdete více než 125 receptů speciálně sestavených a zahrnujících zdravé tipy, které jsou ušity na míru tak, abyste zvýšili příjem živin a ztratili na váze. Tato kniha vám přináší recepty na jednoduchá a skvěle chutnající jídla, na jejichž přípravu budete potřebovat minimum surovin a která jsou hotová do třiceti minut! Kuchařka Ovládněte svůj metabolismus vám pomůže prožít dlouhý a zdravý život – snáze a chutněji. 379 Kč

Maya Fiennes

208 stran, brožovaná 17

Metoda kundaliní je velmi přímá forma jógy s okamžitým účinkem, který kombinuje pohyb, dýchání a mantry, které dodají tělu energii a mysli pohodu a zároveň posílí nervový a imunitní systém těla. Skrze živou kombinaci jógy a cvičení, recepty, tipy na masáže, mantry a osobní příběhy, nám Maya ukazuje, jak můžou být praktikování jógy a filozofie skutečně začleněny do všech aspektů každodenního života. Kniha neopomíjí témata jako sebevědomí, zůstat mladá, lásku a vztahy. 409 Kč

Nakladatelství ANAG – publikace pro volný čas


Snadné,

bestsellery!

10nej

rychlé, levné a chutné

dobroty

úspěšnějších knih roku 2014

2

Jonas Jonasson Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel Panteon

5

Pokračování úspěšné knihy

Evžen Boček Poslední aristokratka

Nebe v hubě

Druhé město

aneb Chrocht, chrocht...

279 Kč

Panteon

Krest knihy 22. ledna 2015 od 17:00 Palác knih Luxor

INZERCE

Václavské náměstí 41 Praha 1

Kniha Zlín

Ikar

199 Kč

Robert Galbraith Volání Kukačky Plus

369 Kč

379 Kč

6

7

Paulo Coelho Nevěra

Helen Fieldingová Bridget Jonesová: láskou šílená

Argo

248 Kč

349 Kč

9 10

8 Jo Nesbø Přízrak

Láďa Hruška Vaříme s Láďou Hruškou

4

Jonas Jonasson Analfabetka, která uměla počítat

XYZ

spojený s autogramiádou

Podepsané výtisky objednávejte na magazin@neoluxor.cz

349 Kč

3

1

399 Kč

18

Michael Žantovský Havel Argo

498 Kč

Jeff Kinney Deník malého poseroutky 8 – Fakt smůla CooBoo

229 Kč


ukázka!

AUTORKA ILUSTRACÍ: Klára Pernicová, absolventka AVU, obor Intermediální tvorba, ateliér Milana Knížáka

Pavel Kohout: Ďáblův slovník ekonomie a financí

Banky, akcie , manželství, EU...

ĎÁBLŮV SLOVNÍK EKONOMIE A FINANCÍ JE KNIHA, KTEROU LZE ZAŘADIT DO DVOU KATEGORIÍ: KROMĚ LITERATURY FAKTU TAKÉ DO PŘIHRÁDKY HUMOR. VYSVĚTLUJE ZÁKLADNÍ I SLOŽITĚJŠÍ TERMÍNY SVĚTA FINANCÍ A STRANOU NEZŮSTÁVAJÍ ANI TÉMATA POLITICKO-EKONOMICKÁ. „Naučte člověka rybařit a bude mít co jíst do konce života. Dejte člověku rybu, kterou ulovil někdo jiný, a bude vás volit.“ Lepší je ďábel, kterého znáte, tvrdí anglické přísloví. Ekonomie ovšem zůstává záhadným a poněkud pekelným oborem pro mnoho lidí. Existují milovníci historie, jsou lidé, kteří mají rádi matematiku, fyziku, biologii – ale málokdo má rád ekonomii. Není to tak překvapující, uvážíme-li

takřka dojemnou neschopnost ekonomů předpovědět téměř cokoli; četné zcela neuvěřitelné nebo přímo absurdní předpoklady, na nichž jsou založeny ekonomické teorie; komickou rádoby odbornou hantýrku, která má určitě zakrývat nepoctivost, nedostatek reálných znalostí, případně obojí. Normální lidé přece mluví normálním jazykem, ne? KRÁLOVNINA OTÁZKA Během své návštěvy na London School of Economics v listopadu 2008 královna Elizabeth II. položila otázku: „Proč si toho nikdo nevšiml?“ Měla samozřejmě na mysli finanční KRIZI. Postihla i královnu, jejíž osobní MAJETEK podle odhadu poklesl o 25 procent (z HODNOTY 320 milionů liber) během počátečního stádia KRIZE. Profesor Luis Garicano, ředitel výzkumu na

BĚŽNÁ CENA:

348 Kč Pavel Kohout

Ďáblův slovník ekonomie a financí Internet Art

Již vyšlo

LSE, odpověděl královně: „Protože v každé fázi KRIZE se někdo spoléhal na někoho jiného a každý myslel, že ostatní jednají správně.“ MILENKA 1. Žena (nikoli manželka), která má sexuální vztah se ženatým mužem. 2. Primární konzument LUXUSNÍHO ZBOŽÍ (manželka je sekundární). 3. Součást politického establishmentu ve FRANCII.

INZERCE

Právě vychází závěrečný díl unikátního třísvazkového projektu Prezentace knihy se uskuteční ve středu 11. února 2015 od 17 hodin. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1

Žádejte u svého knihkupce.

19


YOUNG ADULT Jako by někdo vypnul nebe Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije spokojeně ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě plném smutku pod zamračenou oblohou. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje – poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska. Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý ji do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň.

ŽÁNR YOUNG ADULT JE URČENÝ TZV. „MLADÝM DOSPĚLÝM“, TEDY ČTENÁŘŮM ZHRUBA OD 13 DO 21 LET. NA NĚJ PAK NAVAZUJE NEW ADULT, KTERÝ PŘEDSTAVUJE STARŠÍ HRDINY. I KDYŽ JSOU OBA ŽÁNRY URČENY PŘEDEVŠÍM MLADŠÍM, ZAUJMOU I MNOHÉ DOSPĚLÉ.

Volání sirény 2 – Pomsta Michaela Burdová 249 Kč, Fragment

Křest knihy

26. ledna

Vydržela pravá láska staletí a překonala nenávist, nebo se změnila v touhu po pomstě? Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří. Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval a jemuž Noel očividně není lhostejná. Co když ale Derren něco skrývá?

Válka, která proti sobě staví Nebe a Peklo

Palác knih Luxor

Nástroje smrti 6: Město nebeského ohně Cassandra Clareová 359 Kč, Knižní klub

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili – Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad lovců stínů. Nic na tomto světě nemůže Sebastiana porazit – ale kdyby se někdo odvážil do světa démonů, mohla by tu být naděje...

Posedlost

Katherine Howeová 329 Kč, Fortuna Libri

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč Jandy Nelsonová

Nebe je všude CooBoo

Vychází 9. února

Inspiro v skuteč áno ný událos mi tmi

V posledním ročníku Akademie svaté Jany to pořádně vře. Nekorunovaná školní královna se zhroutí s podivnými křečemi a tikem. Lékařská záhada. Nemoc se ale vzápětí rozšíří. Školu svaté Anny zachvátí panika. Jedině Colleen, která pracuje na zvláštním projektu o čarodějnických procesech v Salemu, si uvědomuje zvláštní shodu okolností. 20


novinky pro děti!

A všechny mají šťastný konec!

199 Kč

348 Kč

159 Kč Antoine de Saint-Exupéry

Reinhard Kleist

Malý princ

Boxer

Fortuna Libri

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

Již vyšlo

Argo

Michaela Dodo Dostálová Vychází v lednu

Dodíkovy pohádky z Lesního království 2 Krigl

Byl jednou jeden malý princ, který bydlel na planetě sotva větší než on a potřeboval přítele. Hloubavé vyprávění o věcech, na kterých nejvíc na světě záleží, a k němuž se znovu rádi vrací malí i velcí čtenáři. V novém překladu Jiřího Žáka.

Průkopník německého grafického románu a jeden z nejlepších současných německých komiksových autorů vypráví pravdivý příběh polského Žida, boxera Hertzka Hafta, který přežil koncentrační tábor a v USA pak zahájil profesionální kariéru.

Již vyšlo

Dodík se opět vydává na dobrodružnou cestu do Lesního království. V něm se odehrává velký boj o přežití. Král Tomášek VII. vybírá odvážnou pětici skřítků. Ti podnikají výpravu do vzdálených, neznámých zemí a společenství. Naplní své poslání? INZERCE

„ÚSPĚŠNÁ DRAČÍ SÉRIE POKRAČUJE!“ slovart_skytak_02.indd 3

14.01.15 11:19


5

poradna!

knih, které vám odhalí kouzlo retellingu

Novinka!

RETELLING JE ŽÁNR, KTERÝ PRACUJE SE ZNÁMÝMI PŘÍBĚHY, JEŽ ZASAZUJE DO NOVÝCH KULIS. PŘEVYPRÁVĚJÍ SE POHÁDKY, MÝTY A LEGENDY, ALE I KLASIKA. WWW.NEOLUXOR.CZ/PORADNA April Lindnerová Jane Ikar

Orson Scott Card Zakletá

259 Kč

CooBoo

Novodobé zpracování klasického příběhu o Janě Eyrové je současným milostným příběhem s dramatickou zápletkou.

Maggie Stiefvaterová Ve znamení Štíra Argo

348 Kč

Strhující román s tajemnou atmosférou vystavěný na skotské, irské a manské mytologii, kolem báje o vodních koních.

399 Kč

Šípková Růženka trochu jinak. Desetiletý Ivan narazí v hustém lese Karpat na tajemnou mýtinu a jeho život se navždy změní.

Madeline Millerová Achilleova píseň Host

339 Kč

Toto dojemné a originální ztvárnění trojské války je zničujícím příběhem lásky a soupeření mezi bohy a lidmi.

Laini Taylorová Dcera kostí a dýmu Knižní klub

259 Kč

Na první pohled se to nezdá, ale tady se potkáváme s motivem Romea a Julie – dva znepřátelené rody a láska.

A V TĚCHTO KNIHKUPECTVÍCH SE NA VÁS BUDEME TĚŠIT: Přehled prodloužené vánoční otevírací doby najdete na www.neoluxor.cz/pobocky Knihkupectví Avion, Avion Shopping Park, Skandinávská 2, Brno Knihkupectví Starobrněnská, Starobrněnská 16/18, Brno Knihkupectví u Černé věže, U Černé věže 15, České Budějovice Knihkupectví Frýda, OC Frýda, Na příkopě 3727, Frýdek-Místek Knihkupectví Futurum, OC Futurum, Brněnská 1825/23a, Hradec Králové Knihkupectví Chomutovka, OC Chomutovka, ul. Dr. Farského 4732, Chomutov Knihkupectví Forum, OC Forum, Soukenné náměstí 2a/669, Liberec Knihkupectví Nisa, OC Nisa, České mládeže 456, Liberec Knihkupectví Moritz, Galerie Moritz, 8. května 465/24, Olomouc Knihkupectví City, OC Olomouc City, Pražská ul. 255/41, Olomouc Knihkupectví Breda, SC Breda & Weinstein, U Fortny 49/10, Opava Knihkupectví Laso, OC Laso, Masarykovo náměstí 15, Moravská Ostrava Knihkupectví Plaza Plzeň, OC Plaza Plzeň, Radčická 2, Plzeň Knihkupectví Florentinum, Na Florenci 2116/15, Praha 1 Palác knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1 Knihkupectví Palladium, OC Palladium, náměstí Republiky, Praha 1 Knihkupectví Quadrio, OC Quadrio, Spálená 2121/22, Praha 1 Knihkupectví Hlavní nádraží, Wilsonova 8, Praha 2 Knihkupectví Flora, OC Atrium Flora, Vinohradská 2828/151, Praha 3 Knihkupectví DBK Budějovická, DBK Budějovická, Budějovická 1667/64, Praha 4 Knihkupectví Chodov, OC Chodov, Roztylská ulice 17, Praha 4 Knihkupectví Novodvorská Plaza, OC Novodvorská Plaza, Novodvorská 1800/136, Praha 4 Knihkupectví Nový Smíchov, OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5 Knihkupectví Metro Dejvická, vestibul metra, Praha 6 Knihkupectví Harfa, Galerie Harfa, Českomoravská 2420/15a, Praha 9 – Libeň Knihkupectví Europark Štěrboholy, Nákupní 389/3, Praha 10 Knihkupectví Zlaté Jablko, OZC Zlaté Jablko, náměstí Míru 174, Zlín NEOLUXOR, s.r.o., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 62577620, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 32816, NEOPALLADIUM, s.r.o., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 27186679, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 102883, Neoluxor books, a.s., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 24259802, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl B, vložka 18457 www.neoluxor.cz, e-mail: info@neoluxor.cz, tel.: 296 110 370 Všechny uvedené ceny, které obsahují DPH v platné výši, jsou platné při nákupu v kamenných prodejnách našich společností při jednorázové hotovostní platbě anebo při platbě platební kartou. Uvedené ceny garantujeme min. do vydání následujícího magazínu Neoluxor živě! a vyprodání zásob. 22


© 2015 Disney.

© Disney.


Peter May Pán ohně

Mons Kallentoft Vodní andělé

í vycház ra 1. úno

329 Kč Příběh o děsivých vraždách, které spojuje ještě děsivější tajemství. Pán ohně je prvním svazkem světově proslulé šestidílné série „čínských“ thrillerů s dvojicí mladého čínského komisaře Li Jena a americké soudní lékařky Margaret Campbellové, těžící z rozdílů dvou odlišných kultur. Od autora bestsellerové trilogie z ostrova Lewis.

Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt Hrob v horách

339 Kč Romány ze série o policejním psychologovi a sebestředném sukničkáři Sebastianu Bergmanovi mají úspěch po celém světě, v Německu se prodalo více než milion knih a práva jsou prodána do 30 zemí. Autoři patří k nejvýznamnějším současným skandinávským scenáristům – Hans Rosenfeldt napsal mj. scénář k mezinárodně úspěšnému seriálu Most.

12.1.2015-celostrana-neoluxor.indd 1

329 Kč Ve vířivce v bohaté linköpinské čtvrti byl nalezen zavražděný manželský pár. Jejich pětiletá dcera Ella zmizela. Inspektorka Malin Forsová je hvězda policejního sboru. Paličatá, vnímavá, schopná a inteligentní. Posedlá. Ví, že se nesmí vzdát. Nemůže Ellu zradit. Musí ji najít a dopadnout vraha jejích rodičů. Další kniha úspěšné série.

Luisa Bureschová Když je láska slepá

299 Kč Román popisuje chvíle, ve kterých jsme nejzranitelnější a nejlidštější, ale činí tak s vtipem a vřelostí. Každý, kdo se někdy zklamal v lásce, ví, že nic nebolí tak jako zlomené srdce. Společně s Aliou prožijeme zoufalství ze ztráty milovaného člověka a bezútěšnost nenadálé samoty, ale také novou naději a opětovné probouzení chuti do života.

13.1.2015 15:31:51

Profile for Knihkupectví Luxor

Neoluxor živě! (1/2015)  

Představujeme nejprodávanější knihy roku 2014, zveme na nové filmové adaptace do kina, přinášíme novinky, tipy, recenze, ukázky i rozhovory.

Neoluxor živě! (1/2015)  

Představujeme nejprodávanější knihy roku 2014, zveme na nové filmové adaptace do kina, přinášíme novinky, tipy, recenze, ukázky i rozhovory.

Advertisement