Page 1

@ net

Power Optimizer @ google wyniki dla hasła "Power Optimizer"

wyniki dla hasła: "optymalizacja energii"


@ net

wyniki dla hasła "oszczędzanie energii"

wyniki dla hasła "oszczędność energii"

wyniki dla hasła "tania energia"


@ net

wyniki dla hasła "energia"

Power Optimizer @ facebook

Power Optimizer na Facebook'u to pożałowania godny profil posiadający dwóch francuskich "fanów" - w dodatku ze sobą spokrewnionych. Na profil składa się: • krótka notka zawierająca opis po francusku (to chyba jakiś francuski dystrybutor), • pięć obrazowo wyjaśniających działanie Power Optimizera fotografii, • wideo z rozmową z koreańskim inżynierem (najwyraźniej konstruktorem urządzenia) oraz biznesmenem, którzy opowiadają o produkcie. To wszystko. Ciężko ocenić, ale jest to jeden ze słabszych profili na FB... Aha, co znamienne profil utworzono 7 kwietnia 2009 roku, dodano 3 wpisy na tablicy przy czym ostatni z nich jest datowany na 28 kwietnia 2009 roku - żadnych komentarzy, "lajków" etc. Żywotność tego profilu wyniosła zatem równo 3 tygodnie.


@ net

Power Optimizer @ GoldenLine

Jak widać na załączonym obrazku na GoldenLine zupełnie temat nie istnieje. Portal ten, podobnie jak LinkedIn ma raczej charakter personalny, którego misją jest niejako wspierać "kariery" swoich użytkowników tak więc nie dziwi brak zainteresowania produktami na tym forum. Power Optimizer @ LinkedIn

Generalnie informacji na tym portalu o PO nie ma. Poza jednym wątkiem i dwiema odpowiedziami. Z odpowiedzi (2 lata temu) powyższej wynika, iż wiadomości odnośnie urządzenia w internecie są niejasne, czyli niebudzące zaufania. LinkedIn jest portalem bardzo zbliżonym w formie do polskiego GoldenLine oraz Profeo. Biorąc pod uwagę krajowy zasięg usług Agroturu ten portal nie powinien mieć większego znaczenia.


@ net

podobny kazus Fluoresave - to jest produkt, na który natknąłem się przy okazji przeglądania google. Posiadają podobnie jak Promaco link sponsorowany, który wyświetla się przy zapytaniu np. o "oszczędność energii". Odniosłem wrażenie, iż reklama tego urządzenia łudząco przypomina formę promocji Power Optimizera. Technologia głównie stosowana w Azji i BARDZO niewiele informacji o niej znajduje się w internecie. Jeśli chodzi o ich stronę internetową to posiadają na niej REFERENCJĘ - protokół badań z Politechniki Krakowksiej oraz dotychczasowe zastosowanie, które są jednak tak mętne, iż naprawdę nie sposób nie nabrać podejrzeń co do ich wiarygodności...

Co więcej na pierwszej stronie wyszukiwarki, ale nieco poniżej znajduje się dyskusja na forum dotycząca tego produktu

Zarzuty jakie w stosunku do tego urządzenia można usłyszeć na tym forum to m.in.: • drogi koszt w stosunku do oszczędności • enigmatyczny opis (reklama ok, ale mało faktów) • brak udokumentowanych zastosowań Co ciekawe badania politechniki również zostały na tym forum zakwestionowane jako niewystarczające. Tak więc problemy podobne, jak w przypadku Power Optimizera, ale szum wokół niego nieporównywalnie mniejszy. Niemniej jednak mam wrażenie, że nie tak powinna wyglądać promocja takiego urządzenia.


@ net

Podsumowanie Temat portali społecznościowych jest oczywiście ważny, ale wydaje się, iż dopiero w szerszym kontekście. Po pierwsze: • podstawową platformą informacyjną jest w tym zakresie strona internetowa a to jest z pewnością najsłabszy punkt naszej działalności. Po wpisaniu w google hasła "Power Optimizer" wyświetlają się dwie strony: strona project4eco z czterostronnicowym pdf-em opisującym PO oraz strona agrotur z dawno nieaktualnym newsem o rozpoczęciu dystrybucji PO w Polsce. • tymczasem jak pokazują wyniki wyszukiwania w google konkurencyjna firma Promaco jest wszędobylska, wykorzystując jedynie proste narzędzie jakim są linki sponsorowane. Dzięki tej formie promocji PO jest widoczny w czołówce także dla takich zapytań jak "oszczędność energii", "energia", "tania energia". Te dwa elementy wydają się stanowić swego rodzaju bazę, bo nawet jeżeli założymy, iż dany produkt będzie obecny na jakimś portalu społecznościowym to kolejnym krokiem zainteresowanego będzie z pewnością wpisanie hasła w google i przejście do strony internetowej i tutaj powinna zacząć być widoczna strona project4power (oczywiście dopiero po dopracowaniu zawartości w zakresie szczegółów oferty, gwarancji, uzyskanych referencji itp.) ///////////zastanawia mnie również czy aby taka dywersyfikacja nazw naszych poszczególnych firm, które dotyczą PO (Agrotur, Project4eco, Project4Power) jest korzystna (firma Promaco dla PO utworzyła specjalną stronę energiataniej.eu i chociaż jest ona za przeproszeniem badziewna, jeśli chodzi o estetykę w porównaniu do project4power lub ekoliber.pl (bardzo fajna, ale tylko pod względem estetycznym strona) to zdecydowanie rzuca się w oczy i dominuje w wyszukiwarce. Tak więc strona oraz google. Natomiast jeśli chodzi o portale społecznościowe to tutaj kwestia jest również problematyczna. Patrząc chociażby na profil-widmo Power Optimizera na facebook'u oraz garść komentarzy na LinkedIn (który przecież jest największym zawodowym portalem) można dojść do wniosku, iż to nie są odpowiednie miejsca dla tego typu produktów. Ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że są jeszcze takie miejsca jak: goldenline.pl, biznes.net, profeo.pl można te wszystkie portale traktować jako nisze do zagospodarowania... problemem jednak pozostaje specyfika tego rodzaju mediów. Sama obecność produktu na takim portalu jest absurdalna, kiedy nie posiadamy tego czegoś czym jest Reason-To-Talk, nie wspominając już o braku argumentów dla odparcia zarzutów forumowiczów na "elektrodzie". Jeśli chodzi o portale społecznościowe to jestem zdania, iż to powinien być jedynie element szerszej działalności dla całej grupy, który stanowi jeden z wielu kanałów komunikacji zewnętrznej, ale niosący zarazem spójny przekaz a w tym kontekście sam Power Optimizer to może być za mało.

pwrptmzr  

pwrptmzr@net

Advertisement