Page 1

MOR SLEAZVSKOSKO

Hrady, zámky, turistika, cyklistika Stodolní, Dinopark, festivaly, ZOO Aquaparky, jachting, adrenalinová střediska


Tipy pro Vás v MORAVSKOSLEZSKém kraji Objevuj a poznÁVEJ: Zámek Linhartovy Vagonářské múzeum Zámek Kunín Expozice báňského záchranářství, Landek Park Technické muzeumTatra Kopřivnice

Vyzkoušej a zazij neco nového:

Ropice Golf course Lázně Darkov Slezská Harta Karlova Studánka

Bav se a zapomen na starosti:

„Stodolní ulice“ v Ostravě ZOO Ostrava Dinopark Ostrava Svět miniatur Miniuni Opavské Slezsko - Štěrkovna Hlučín

OPA Bruntál

JESENÍKY

POOD MORA

NĚMECKO

Pr


AVSKÉ SLEZSKO

Navstivsousedy... OSTRAVSKO

Karviná

Opava Ostrava Mošnov

DŘÍ AVSKÉ KRAVAŘSKO

Frýdek-Místek

BESKYDY

POLSKO

raha

Ostrava Brno

SLOVENSKO

RAKOUSKO

Zdroje fotografií: Moravskoslezký kraj, Fotobanka Těšínského Slezska, sareza.cz, Pavel Vlček

TEŠÍNSKE SLEZSKO


morav slez sko2 hosdk.o

Úzkokolejka Osoblaha

jeseníky

Vaše dovolená na nejčistším vzduchu v České republice

Objevuj!

Vítejte v chráněné krajinné oblasti a v druhém nejvyšším pohoří v České republice - v Jeseníkách, v nejsevernějším cípu Moravy, kde se vysoké hory střídají s romantickou krajinou. Pěší turisté ocení stovky kilometrů značených turistických a naučných stezek. Lákadlem je také řada zámků, zřícenin hradů či nejstarší úzkokolejka ve střední Evropě. Jeseníky jsou rájem cykloturistů. K občerstvení Vás naláká množství stylových hospůdek, horských chat a restaurací s místními specialitami. Oblast Jeseníků vyniká také bohatstvím vzácné květeny, díky které byla mnohá území Jeseníků vyhlášena přírodními rezervacemi.

Zámek Linhartovy Tato historická památka byla v minulém století značně zdevastována a s pomocí Města Albrechtic se ji podařilo zrenovovat. V roce 2005 jsme založili skupinu nadšenců, kteří se rozhodli opravit a zpřístupnit vnitřní prostory zámku. V prostorách zámku se pravidelně konají výstavy, koncerty, jarmarky, noční prohlídky. Návštěvníci si mohou prohlédnou 25 místností, ve kterých jsou umístěny zajímavé expozice. Které se ovšem každý rok z 90% obměňují.

@

www.zameklinhartovy.cz

Slezská harta

Praděd

@

1

www.msregion.cz +420 595 622 222

Slezská Harta se využívá pro výrobu energie, jako havarijní protipovodňová ochrana, pro chov ryb, sportovní rybolov, rekreaci. Jsou zde tři přírodní koupaliště a krásný výhled na celou nádrž je z vrchu Velký Roudný, na jehož vrcholu v nadmořské výšce 780 metrů


Slezská Harta

je zřízena rozhledna. Natáčel se zde velkofilm Johanka z Arku. @ www.slezskaharta.eu

Karlova Studánka Karlova Studánka jsou moderní a ojedinělé přebudované lázně uprostřed krásné jesenické přírody. Vedle lázeňství je i známým horským rekreačním střediskem. V dnešní době patří jednoznačně k místům s nejvyšší čistotou ovzduší. Lázně Karlova Studánka vznikly v roce 1785 na místě staré železářské osady Hubertov. Dnešní jádro městské památkové zóny tvoří dřevěné lázeňské domy v klasicistním empírovém stylu vybudované v letech 1803 až 1893. Typická je pro ně právě architektura, jenž dodává celé Karlově Studánce jedinečný kolorit. @ www.k.studanka.cz

Zámek Linhartovy

top-tip níků do krajiny Jese Užijte si výhled ho hotelu v ČR ženého horské z nejvýše polo rzovni.cz orthotelku wwww.sp

top balík

Karlova Studánka užijte si týden relaxace v horských lázních - wellnes, příroda, romantika

Úzkokolejka Osoblaha Úzkorozchodná trať Třemešná ve Slezsku - Osoblaha prochází stejnojmennou obcí až do Osoblahy. Je zejména přitažlivá pro turisty, protože výhled z vláčku při jízdě v tomto kraji je velmi atraktivní a na svoje si přijdou jak malí, tak dospělí. @ www.tremesna.cz

@

www.k.studanka.cz Slezská Harta - lodní doprava

jeseníky

Your holiday on the cleanest air in Czech republic

Walking tourists appreciate hundreds km of marked tourist and educational pavements. Temptation for visitors is Castle Linhartovy, where there are permanent expositions, concerts, night visitations. The water dam Slezská Harta with 3 natural baths and modern health resort Karlova Studánka are best places for your relax. This uni-

Karlova Studánka

que narrow-gauge railroad in the Osoblaha region was built during the time of the AustrianHungarian monarchy and was put into operation on 14 December 1898. The narrowgauge railway connects Třemešná in Slezsko with Osoblaha.

2


morav slez sko2 hosdk.o Zámek Raduň

opavské slezsko Okázale krásná nížina s bohatou historií

objevuj!

Opavské Slezsko a jeho metropole Opava se pyšní mnoha architektonickými památkami i moderními sportovními areály. Nížinná oblast Opavska se rozprostírá na jedné straně podél řeky Opavy, na druhé straně lemuje severní hranici s Polskem. Ráj pro všechny zvídavé povahy a nadšence, kteří zde naleznou širokou paletu atraktivit a památek. Opavskému Slezsku dominuje především velké množství zámků a zachovalých vojenských pevností z 30. let 20. století. To vše v kombinaci s ideálními podmínkami pro pěší a cykloturistiku, ale také tradiční slezskou kuchyní.

Hradec nad Moravicí

„Perla Severní Moravy“ takto je nazýván státní zámek Hradec nad Moravicí. Nachází se naseverovýchodním výběžku Nízkého Jeseníku nad soutokem řeky Moravice a potoka Hradečná nedaleko Opavy. Do komplexu památkových budov s rozsáhlým parkem patří Bílý zámek, za ním se tyčí tzv. Bílá věž a do zámeckého areálu se vstupuje branou, která je součástí budovy Červeného zámku. Hradecký zámek je spojen s hudební tradicí, každoročně zde probíhá mezinárodní hudební festival „Beethovenův Hradec“.

@ www.zamek-hradec.cz Památník Hrabyně

Kravařský odpust

@

3

www.msregion.cz +420 595 622 222

Areál tvoří správní budova a samotný památník, kolem kterého je vybudován symbolický hřbitov. Poblíž památníku se nachází bojová technika. V roce 1980 byl otevřen jako Památník Ostravské operace a od roku 2000 je ústředním památníkem II. světové války v České republice. @ www.szmo.cz


Památník Hrabyně

Zámek Radůň Původně zemanská tvrz přestavěná v 16. století za Tvorkovských z Kravař na renesanční zámek o třech arkádových křídlech, doprovázený hospodářským dvorem, pivovarem a rozlehlým lesoparkem se čtyřmi rybníky. Areál státního zámku Raduň je ojediněle dochovaný zámecký komplex, schopný nabídnout představu o vzájemných souvztažnostech tak specifického mikrosvěta, jakým byl panský dům a s ním související a pro něj nezbytné provozní a personální zázemí.

@

www.zamek-radun.cz

Štěrkovna Hlučín Štěrkovna byla vybudována před 40 léty jako rekreační nádrž pro ostravské pracující. Návštěvníkům jsou k dispozici travnaté pláže, přírodní bazény, sportoviště, bufety, restaurace, minigolfové hřiště, tenisové kurty, kurty na plážový volejbal, půjčovna sportovních potřeb, lodí a vodních kol. Přímo na břehu je umístěn autokempink pro stany a karavany. V areálu je v provozu vlek pro vodní lyžování, vodní plocha je ideální pro jachting a windsurfing.

@

Štěrkovna Hlučín

top-tip

1.

dpust Kravařský o a zábavy selí ohňostroj ve vare.info www.i-kra

top balík Jezdecký klub zažijte nejhezčí pohled na svět z koňského sedla

@ http://www.steally.wz.cz Hradec nad Moravicí

www.hlucin.com

opavské slezsko Spectacular lowland with rich history

In region Opavské Slezsko, you can see many architectural monuments, castles and military fortresses from 30th years 20th century – castle Radůň, memorial Hrabyňe, which is the central World War II memorial, State castle Hradec nad Moravicí, which is called “Pearl of Nothern Moravia”. Every year is organized the festival “Beetho-

vens Hradec”. The part of complex of monument buildings are White castle, White tower and Red castle. There are also sport possibilities here. In Štěrkovna Hlučín, tourists find grass beachs, natural pools, sport areas, restaurants, tennis and volleyball courts, autocamping,….

4


moravskoslezsko 2 hod.

Aeroklub Ostrava

Poodrí-Moravské příroda kravarsko Unikátní a nádherné památky

objevuj!

Poodří - Moravské Kravařsko je krajinářsky velmi zachovalé území rozprostírající se podél řeky Odry, procházející Moravskou bránou na Ostravsko. Přírodní dominantou je Chráněná krajinná oblast Poodří s unikátními lužními lesy, mokřadními loukami a soustavami rybníků. Za zmínku stojí hojnost naučných stezek, na kterých můžete spatřit většinu v ČR hnízdících ptáků. Poodří je ideální pro zájemce o pěší a cykloturistiku. Jedinečnou přírodu zpestřuje řada zámků a technických památek. Ti, kdo rádi hledají zajímavé cíle pro své toulky venkovskou krajinou, si jistě vyberou z nabídky kulturních a historických památek.Na své si v podzimních měsících přijdou i milovníci ryb, pocházejících z výlovů místních rybníků. Četné říční meandry vytvářejí nezaměnitelný obraz živé, okouzlující krajiny.

Aeroklub Ostrava Aeroklub se nachází v areálu letiště Leoše Janáčka v  Ostravě. Nabízí kromě vyhlídkových letů a výcviku seskoku padákem také vnitrostátní a mezinárodní leteckou přepravu. Aeroklub nabízí dárkové poukazy pro vaše blízké a firemní akce.

@ www.aeroklub-ostrava.cz Zámek Kunín

Rybaření v Poodří

@

5

www.msregion.cz +420 595 622 222

Hrabata z Harachu nechala v letech 1726 - 1734 v Kuníně vybudovat malý venkovský zámek. Zámek v Kuníně náleží mezi nejcennější barokní zámky celé severní Moravy a Slezska, ve kterém jsou instalovány historické sbírky nedozírné hodnoty. Zámek patří k turisticky nejnavštěvovanějším objektům regionu.


Vagonářské muzeum ve Studénce

Koná se tu bezpočet kulturních a společenských akcí. @ www.zamek.kunin.cz

Vagonářské muzeum ve Studénce Muzeum se nachází v zámku Studénka. Návštěvník se zde může seznámit se způsobem dopravy od středověku až po vznik nejstarších železničních tratí. Od první koněspřežné dráhy, po bouřlivě se rozpínající železniční tratě v celé Evropě. Expozice pokračuje prezentací výroby osobních, motorových i nákladních vozů všech druhů. Je zde prezentována výroba „autobusů“ pro těžké klimatické podmínky Sibiře a Sahary a také výroba pozemní lanovky na pražský Petřín.

@

www.meksstudenka.cz

Chráněná krajinná oblast Poodří - rybníky Přírodní dominantou jsou unikátní lužní lesy, mokřadní louky a soustavy rybníků mezi Bartošovicemi a Polankou nad Odrou. Rybníky byly zakládány od 15. stol., některé jsou hospodářsky využívány, z hlediska ochrany přírody jsou však důležité pro hnízdění a jako zastávka na pravidelných tazích ptáků. Bylo zde zjištěno přes 300 druhů ptáků.

@

Zámek Kunín

1.

top-tip

í poodříti a Otevírán os n av sl é sk Rybář ovských y - ukázky vehnkpostupů, hn ec vš o pr i st íc Slavno řemesel, výrobn . tradic a zvyků,ktivit i přátelských setkání.. ra at místních z .c ionpoodri www.reg

top balík @ @

Adrenalinová jízda na motokárách www.pskart.cz Sportovní rybolov www.rybarstvi-denas.cz

www.poodri.nature.cz

Poodrí-Moravské unique nature and kravarsko The gorgeous monuments The natural dominant of Poodří-Moravské Kravařsko is protected landscape Poodří along the river Odra with unique floodplain forests and system of ponds, where more than 300 bird’s pieces live. Poodří is ideal place for walking and cyclohiking fans. If you like adrenaline, you can try sightseeing flight or

Chráněná krajinná oblast Poodří – rybníky

parachuting in Aeroclub Ostrava. If you like history, visit Castle Kunín, one of the most visited objects of this region or Wagon museum in castle Studénka, which describes evolution of transport from Middle Ages to creation the oldest railways.

6


morav slez sko2 hosdk.o

Dinopark

Tešínské Slezsko

Rázovitý region, tam, kde se mluví „po naszymu“

vyzkoušej!

Těšínské Slezsko leží v pohraniční oblasti severovýchodní části Severní Moravy a Slezska. Hlavními body této oblasti jsou město Karviná a hraniční města Český Těšín a Ciesyn. Nejatraktivnější část regionu však tvoří Těšínské Beskydy, které jsou oblíbeným výletním místem. Dalším magnetem Těšínského Slezska je stavební sloh a folklór. Kolorit dřevěných staveb, zachování tradiční řemeslné výroby, lidových zvyklostí a obyčejů dává návštěvníkům zapomenout, kde je hranice mezi minulostí a přítomností. Pro odpočinek, ale zejména pro léčebné účely, jsou využívány prameny jodo-bromové minerální vody ve známých lázních Darkov.

Dinopark DinoPark - unikátní zábavní a vzdělávací park. Na ploše 30 ha je umístěno více než 100 statických i pohyblivých modelů dinosaurů v životních velikostech. Součástí DinoParku je 3D kino, dobrodružný okruh DinoExpres i velké dětské hřiště.

@ www.dinopark.cz Lázně Darkov

Gutský dřevěný kostel, kroj

@

7

www.msregion.cz +420 595 622 222

Lázně Darkov patří v oboru léčby pohybového aparátu ke špičce v České republice. Využívají nejmodernější postupy léčby. Ve spojení s unikátním pramenem třetihorní mořské vody, jodobromové solanky, dosahujou těch nejlepších léčebných výsledků. Moderní wellness centra s bazény, vířivkami, saunovým světem, masážemi a koupelemi jsou otevřeny veřejnosti.

@

www.darkov.cz


Lázne Darkov

Ropice Golf course Linksový charakter 18 jamkového hřiště s vodními překážkami, četnými bunkry, vlnicí linií fairwayí a zajímavě tvarovanými greeny nabízí panoramatické výhledy na masiv Slezských Beskyd. V areálu je také cvičná plocha, dva cvičné greeny a 6 jamková golfová akademie.V  areálu je také relaxační centrum, obchod s  golfovými potřebami, restaurace a mnoho dalších atraktivit.

@

www.beskydgolf.cz

Ski areál Mosty u Jablunkova Unikátní areál v České republice se zaměřením na celoroční volnočasové aktivity. Bohatá nabídka služeb letní sezony je ojedinělá jak svou rozmanitostí tak cenami. K dispozici jsou bobová dráha, lanové centrum, dětské lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, dětské trampolíny, dětský zábavní park, sjezd na horských koloběžkách, sjezd na laně - Gorolszus, to všechno je během letní sezony.

@

Ropice Golf course

1.

top-tip

, kostel v ČR Nejšikmější ra z Alkantary kostel sv.Pet“ - „česká Pisa ina.cz www.karv

top balík Mezinárodní folklorní festivaly Gorolski Święto v Jablunkově

@

Slezské dny v Dolní Lomné www.tesinske-beskydy.cz

Mosty u Jablunkova

www.skimosty.cz

Tešínské Slezsko

Distinctive region, where it says “po naszymu”

The main point of Těšínské Slezsko are towns Karviná, Český Těšín a Ciesyn. The most attractive part of these area are mountains Těšínské Beskydy. In Ropice Golf course, you can try play on 18 hole golf course. If you want to relax, visit healt resort Darkov with modern wellness center, pools, massages… The favorite

place is Ski resort near by Jablunkovo with rich offer of services for the whole family. Children like to visit Dinopark on 30 hectares with 100 models of dinosaurs in real size both static and animated with sound or 3D cinema and Dino-Expres.

8


morav slez sko2 hosdk.o

Hukvaldy

beskydy

Mnohdy člověkem nedotčená příroda a lidová architektura

objevuj!

Malebnost přírody, hor a folklór jsou charakteristickými rysy turistické oblasti „Beskydy“. Pohoří Moravskoslezské Beskydy patří do karpatského oblouku a dominuje mu Lysá hora. Kouzlo Beskyd je důvodem zřízení nejrozsáhlejší chráněné krajinné oblasti v České republice a množství přírodních rezervací. Podbeskydí rozšiřuje škálu turistických zajímavostí regionu několika městy s památkově chráněnou architekturou. Beskydy jsou rájem pěších turistů i cykloturistů.

Štramberk Malebné městečko Štramberk schoulené pod zříceninou hradu, je pro svou atmosféru oprávněně nazýváno „Moravským Betlémem“. Středověký gotický hrad s pověstnou věží Trúbou a podhradí s okouzlujícími maloměstskými roubenkami. Návštěvník je upoután pavlačemi a vzácnými sedlovými střechami domů. Kolorit města doplňuje řada plastik, původní studně s rumpály a vůně místní speciality - perníkových Štramberských uší. Štramberk byl v roce 1969 vyhlášen za Městskou památkovou rezervaci.

@

www.stramberk.cz

Pustevny Jsou populárním cílem turistů i poutníků. Horské sídlo (1018 m.n.m.) je pojmenováno po poustevnících, kteří zde do roku 1874 žili. Pustevnám dominují dřevěné stavby ztvárněné v lidovém slohu známým architektem D. Jurkovičem - Maměnka, Libušín a sto let stará dřevěná zvonička. V zimě jsou Pustevny vyhledávány milovníky lyžování.

Lysá Hora

@

@

9

www.msregion.cz +420 595 622 222

www.pustevny.cz

Tatra Kopřivnice Moderní město nabízí unikátní zážitek z prohlídky Muzejní expozice Fojtství


Pustevny

a Technického muzea, které zachycují téměř stopadesátiletou historii výroby kočárů a později automobilů v tomto městě. Představuje produkci automobilky Tatra od doby kdy byl roku 1897 vyroben první automobil v Rakousko- Uhersku, nazvaný Präsident. Osobní, sportovní a nákladní automobily, motory, sportovní letoun a další zajímavosti jsou pro návštěvníky města tím největším lákadlem. Kopřivnickému rodáku, Emilu Zátopkovi a jeho ženě, slavným olympionikům, je věnována síň slávy.

@

www.tatramuseum.cz

Hukvaldy Širokému okolí dominuje silueta hradní zříceniny nad obcí Hukvaldy. Hrad Hukvaldy - jeden z nejmohutnějších hradů na Moravě - byl na popud krále Přemysla Otakara I. založen v první polovině 13. století. Od 18. století je v rozvalinách a stal se spolu s hradní oborou cílem romantických procházek. V budově hukvaldské školy se narodil hudební skladatel Leoš Janáček (1854 -1928). S jeho hudebním odkazem se můžete setkat při Památníku L. Janáčka a na každoročním mezinárodním hudebním festivalu Janáčkovy Hukvaldy.

@

Tatra Kopřivnice

top-tip tivy“ tačí perspek “Beskydy z p v Beskydech ku glidingový rz ra pa ní et pl m Ko iletat.cz www.chc

top balík @

Pivní lázně -

nejen pro milovníky piva

www.pivni-lazne-stramberk.cz

@

Poznávejte Beskydy s dětmi

www.sepetna.cz

www.janackovy-hukvaldy.cz

beskydy

The man untouched nature and folk architecture

The area of Beskydy mountains is characterized by picturesque scenery, mountains and folclore. Beskydy are the largest protected area in the Czech Republic and it is the paradise for hikers and bikehikers. You have to visit town Štramberk with real beer baths, with the gothic castle, which is called “Moravian Betlehem” or town

Štramberk

Hukvaldy, where is one of the hugest castle in Moravia situated. In Hukvaldy was born Leoš Janáček, famous music composer. In Tatra Kopřivnice, you see Technical museum, which maps 150 years history of manufacture of coachs and later cars.

10


moravskoslezsko 2 hod.

ZOO Ostrava

ostravsko

Nej technické památky, nej kultura, nej zábava

Bav se!

Ostrava, šedé město? Dávno už ne! Bývalé významné doly a hutě jsou dnes využívány jako turistické atraktivity. Dnes se ostravský region právem pyšní řadou jedinečných technických památek. Dokumentují minulost města a tradici těžby černého uhlí. Díky své výjimečnosti jsou tyto památky světově unikátní. Naleznete zde také řadu dalších atrakcí pro celou rodinu - ZOO, Svět miniatur Miniuni a Slezskoostravský hrad. Město Ostrava je považováno za obchodní a kulturní centrum regionu, jsou zde velká nákupní a výstavní centra, luxusní hotely, příjemné kavárny a divadla. Neopominutelná je rovněž charakteristická Stodolní ulice a pravidelné sportovní a kulturní akce. Pro cestovní ruch je významná také široká nabídka cyklotras, navazujících na zajímavé okolí.

Zoo Ostrava - příroda na dosah V ostravské zoo je chováno téměř 3000 zvířat (asi 350 druhů) z celého světa. Najdete zde největší sloní stádo v ČR, unikátní kolekci lemurů i dalších vzácných druhů, ale také řadu nových expozic: Čitván - expozici pro medvědy a hulmany, Tanganiku - pavilon pro hrochy a krokodýly, Papuu - s kolekcí plazů a ryb z Papua Nová Guinea, Na statku - rozsáhlou expozici s domácími zvířaty. Otevřeno je každý den.

@

www.zooostrava.cz

Landek Park

Nová radnice

@ www.ostrava.cz

11

www.msregion.cz +420 595 622 222

Landek park se rozprostírá na jihovýchodním úpatí vrchu Landek, který byl v roce 1992 vyhlášen Národní přírodní památkou. Ve štolách horních slojí dolu Anseln se nachází důlní expozice, která umožní udělat si představu o tom, jakým způsobem se horníci dostávali za prací každý den. Expozice báňského záchranářství je největší svého druhu na světě. Představuje vysoce náročnou a rizikovou činnost a techniku, která záchranářům


Landek Park

umožňuje pohybovat se v prostředí, jež je v některých ohledech ještě nepřátelštější než kosmický prostor nebo hlubiny moře.

@

www.landekpark.cz

Stodolní ulice Tak jako Praha má své Hradčany a Brno Petrov, tím je pro Ostravu ulice Stodolní. Stodolní ulice je centrem zábavy a návštěvníci noční Ostravy končí právě zde. Každý návštěvník si zde najde to své, klidné posezení, divokou zábavu nebo tancechtiví taneční parket a bohatou kolekci hudebních skupin v hudebních klubech. V ulici samotné a v jejím těsném okolí se nachází desítky barů, restaurací a klubů, které jsou zejména o víkendu hojně navštěvovány mladou a střední generací.

@

www.stodolni.cz

Letní koupaliště Až 15 tisíc návštěvníků si v létě za slunečného počasí užívá koupání, vodní a sportovní atrakce v areálu Letního koupaliště v Ostravě-Porubě, největším koupališti ve střední Evropě. Je možné si užít zábavu na obřím tobogánu, skluzavkách a skokanských můstcích. Na děti čekají dětské skluzavky, nové dětské brouzdaliště, zastíněné pískoviště s atrakcemi, dřevěný hrad, nafukovací skákadla a elektrolodičky.

@

Stodolní ulice

top-tip

1.

strava Colours of O - 4 dny plné al iv st Music fe hudby zábavy a ava.cz ursofostr www.colo

top balík

Komentované prohlídky Ostravypoznejte Ostravu tak jak ji neznáte @ www.ostravainfo.cz Klimkovická pohoda -

@ týdenní pobyt v Sanatoriích Klimkovice-

načerpejte novou sílu a energii www.sanatoria-klimkovice.cz Letní koupaliště

www.sareza.cz

ostravsko

Top technical monuments, top culture, top fun

Region Ostrava offers interests for the whole family. More than 3000 animals are kept in ZOO Ostrava, where you find the biggest elephant herd in Czech republic. Summer bath in Ostrava-Poribě is the biggest bath in Central Europe with gigant slide tube, slides and many kids attractions. Exposition of mining rescue in Landek is the

biggest in the world. Complex Miniuni, the world of miniatures contains a collection of models of significant buildings of European cities. “Stodolní ulice” is the center of fun with popular pubs, disco bars or music clubs, where visitors often end their trip.

12


Chybí Vám doma neco? Navštivte SOUSEDY a objevte

sousedÉ

NOVOU PLANETU NEVŠEDNÍCH ZÁŽITKU!

N IO G E R Ý K S Z E L S O K S V A MOR e: t e jd a n e d k í, m e z je ....v1íc4ehrakduůlatzáumrkůy

rvací přírodních reze átek h íc n d o ár n 0 1 pam 56 přírodních zhledny ro a ky át technické pamtví muzeí a galerií množs

aktivtritas h íc n v o t r o p s e íc v .... turistických h 3269 km pěších značenýc

terénních řišť , z toho 306 km as tr o kl 5 golfových h as cy km 2184 tr h ýc ck že bě 21 lyžařských Na Jízdárně 7, 702 00 Ostrava tel. : +420 595 691 265 www.klacr.cz info@klacr.cz

Moravskoslezský region v LÉTĚ - leták  

Stodolní, Dinopark, festivaly, ZOO Hrady, zámky, turistika, cyklistika Aquaparky, jachting, adrenalinová střediska Vyzkoušej a zazij neco no...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you