Page 38

ПЛІЧ-О-ПЛІЧ

МОДЕРНІЗУВАТИ ОЗБРОЄННЯ ДОПОМАГАЮТЬ ВОЛОНТЕРИ

Патріотизм, самовідданість та ентузіазм українських волонтерів неможливо переоцінити. Бурхливий розвиток волонтерського руху пов’язаний із початком антирерористичної операції на Сході України. Суспільство зрозуміло важливість допомоги воїнам, адже державного забезпечення для ведення активних бойових дій на той час було недостатньо.

По всій території України створювались волонтерські спілки, що збирали для захисників Вітчизни кошти та продукти харчування, закуповували засоби захисту, амуніцію, техніку, медикаменти та відправляли в прифронтову зону. Завдяки цим небайдужим людям наші бійці були тепло одягнені та смачно нагодовані, і що найважливіше – відчували, що за них хвилюється весь український народ. Ініціативна група «Допоможи Армії» або «Help Army» – найбільша у Харкові волонтерська організація, яка надає допомогу військовослужбовцям різних силових структур України. Плідно співпрацює вона із Національною гвардією України. Зокрема, харків’яни підтримують місцеву оперативну бригаду НГУ, загін спецпризначення та боротьби з тероризмом «Омега», а також підрозділи, що свого часу формувалися за добровольчим принципом – «Азов», «Донбас», батальйон НГУ ім. Героя України генерал-майора С.Кульчицького. До речі, шестеро активістів «Help Army» відзначено державними нагородами України, що красномовно свідчить, яку величезну і важливу роботу виконують ці люди. У травні 2015 року почалося співробітництво організації із Національною академією НГУ. Слід зазначити, що окрім згаданої вище діяльності, «Help Army» здійснює бронювання та модернізацію озброєння та техніки.

38

У складі організації працює підрозділ, який виробляє броньовані щити для зенітних установок, полум’ягасники та інші запчастини для стрілецької зброї, «кішки» для розмінування тощо. А станки під крупнокаліберний кулемет НСВТ, спроектовані харківськими умільцями, дозволяють встановлювати оптику на планку Пікатінні, мінімізують віддачу, так що можна стріляти чергами без значного підняття ствола вгору. Завдяки ідеям та фінансуванню «Help Army» командування навчального закладу отримало можливість вдихнути життя в численні проекти з модернізації наявного озброєння. Навчально-матеріальна база Академії поповнилася комплектами бронювання для зенітних установок, новими станками для важких кулеметів НСВТ, бойовими пружинами для 9-мм пістолета ПМ, мішенями для бойових стрільб та навчальною літературою.

– Ситуація в Україні продовжує залишатися дуже непростою. Харків – прифронтове місто. Тому ми зацікавлені, щоб наші силові структури були максимально потужними. Це буде для агресора елементом стримування, – впевнений керівник напрямку модернізації та бронювання військової техніки волонтерської організації «Help Army» В’ячеслав Целуйко. – Нинішні курсанти Національної академії НГУ в найближчому майбутньому стануть офіцерами. Ми би хотіли, щоб це були добре навчені, професійні кадри. Нам подобається ставлення до справи командування та особового складу навчального закладу, високий професійний рівень викладачів, порядок та дисципліна, навчально-матеріальна база Національної академії Національної гвардії України. У подальшому ми плануємо продовжити співпрацю, а саме, провести спільні тактико-спеціальні навчання з курсантами-випускниками та військовослужбовцями підрозділів Харківської територіальної оборони. Крім цього, ми плануємо розпочати нові спільні проекти з модернізації озброєння та військової техніки. Лейтенант Олексій ПАВЛЮК, фото старшого лейтенанта Артема МІНЯЙЛА

СЛОВО ЧЕСТІ / 1’(53) 2016

Profile for NGU

Слово Честі (Березень 2016)  

Слово Честі (Березень 2016)  

Advertisement