Page 1

j swój u n a l , p a Z eekend , w y w o i n karp taj o bo y p , t e l i kup b grody! a n j a r e odbi

od września do listopada

W DOLINIE BARYCZY


Dni Karpia to jesienny cykl wydarzeń promujących wyjątkowość Doliny Baryczy. Zapraszamy po raz 13. do regionu, którego tradycje rybackie sięgają 800 lat. W 2018 r. nasi partnerzy – przedsiębiorcy, samorządy i organizacje, prześcigając się w pomysłach na uatrakcyjnienie oferty, zaplanowali ponad 60 wydarzeń plenerowych, aktywnych, wędkarskich, edukacyjnych i kulinarnych, odbywających się przez 11 weekendów od września do listopada. Polecamy Państwa uwadze informator, w którym znajdziecie dane o miejscach, terminach i specyfice poszczególnych wydarzeń. Mamy nadzieję, że przygotowane informacje pozwolą zaplanować dłuższe weekendowe pobyty w Dolinie Baryczy. By zachęcić do udziału, dzielimy się po raz pierwszy opiniami zebranymi od uczestników ubiegłorocznych wydarzeń i wskazujemy tych organizatorów, których oferta cieszyła się największym uznaniem. Liczymy, że Państwa obecność i otwartość, wzmocnione chęcią zdobycia okolicznościowego gadżetu, również w tym roku pozwolą nam wskazać najciekawsze i najlepiej zorganizowane wydarzania.

a arzeni d y w kowe jscu! Wyjąt kowym mie ąt w wyj

Każdy kupiony bilet lub bon potwierdzający udział w nieodpłatnych wydarzeniach daje możliwość wyboru różnorodnych i nietuzinkowych pamiątek. O tym, jak je zdobyć, informujemy na str. 3. Życzymy udanego NOGRODObrania. Zachęcamy również do kupna pamiątkowych gadżetów w sklepie internetowym www.sklep.barycz.pl. Zapraszamy w imieniu rybaków oraz wszystkich aktywnych mieszkańców Doliny Baryczy do planowania jesieni 2018 właśnie tu, na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski – gdzie przyroda spotyka się z historią i gdzie natura nadaje rytm, a wiele tajemnic czeka na odkrycie.

PARTNER STRATEGICZNY KOORDYNATOR: Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” pl. Ks. E. Waresiaka 7 (III piętro) 56-300 Milicz tel./ faks: +48 71 38 30 432, e-mail: partnerstwo@nasza.barycz.pl

PARTNERZY MEDIALNI:

K

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

2

PARTNERZY W PROMOCJI:

PARTNERZY W DYSTRYBUCJI:


NAGRODObranie w Dolinie Baryczy

Udział w każdym wydarzeniu organizowanym w ramach Dni Karpia gwarantuje niezapomniane pamiątki. W tym roku mamy do rozdania nie tylko gadżety, ale również gry i zabawy edukacyjne, tematyczne publikacje i mapy oraz – UWAGA nowość!!! – przepyszne produkty lokalne, a także zaproszenia na imprezy, noclegi czy posiłki. Planuj, rezerwuj i wygrywaj! 1. Kup bilet na wydarzenie. Do 7 dni po terminie imprezy

wejdź na stronę internetową www.sklep.barycz.pl, wpisz w formularzu indywidulany kod promocyjny, który znajdziesz na bilecie, opisz nam krótko, jak oceniasz dane wydarzenie, i wybieraj nagrody. NAGRODA GWARANTOWANA!!!

2. Jeśli bierzesz udział w bezpłatnym wydarzeniu niebileto-

wanym – zapytaj organizatora o bony. Na bonie znajdziesz instrukcję, jak odebrać nagrodę. KAŻDY BON WYGRYWA NAGRODĘ. Pytaj, odbieraj, wpisuj indywidualny kod na stronie www.sklep.barycz.pl i WYBIERAJ spośród TYSIĄCA NAGRÓD!!!

3. Łuska z karpia wróży obfitość – nie musisz czekać do

Wigilii. Na kolacjach Ryba do syta! wskaż najsmaczniejszą potrawę rybną, wypełnij kupon z biletu i ciesz się wygraną. Andrzejki, sylwester, a może romantyczna kolacja – to tylko niektóre nagrody przygotowane przez gospodarzy kolacji. Pamiętaj, by zachować bilet – z nim wygrywasz podwójnie!

www.dnikarpia.barycz.pl

3


Produkty i usługi oznaczone Znakiem Dolina Baryczy Poleca to gwarancja najwyższej jakości. Wyróżniamy podmioty z Doliny Baryczy przyjazne środowisku i otwarte na współpracę.

Partnerzy NAGRODObrania USŁUGODAWCY

Stawy Milickie SA Ruda Sułowska

Więcej informacji na: www.dbpoleca.barycz.pl

NAGRODY, które skuszą każdego W tym roku producenci i usługodawcy Dolina Baryczy Poleca włączyli się w Dni Karpia, przekazując produkty i usługi do pakietu nagród w ramach akcji NAGRODObranie (więcej czytaj na str. 3). Może to być voucher na wykwintny obiad lub kolację, bilet na bal sylwestrowy, nocleg i pobyt w niezwykłym miejscu albo produkty: zniewalające swym smakiem i zapachem pomidory, zdrowe i ekologiczne kiszone przetwory, wytłaczane na zimno oleje roślinne, kruche i słodkie jabłka, naturalne soki, zachwycające oko kompozycje z suszonych roślin lub unikatowa ręcznie robiona biżuteria. ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ – sprawią, że poczujesz się prawdziwym wybrańcem losu, bo przecież każdy lubi wygrać coś wyjątkowego.

Restauracja w Starym Młynie Niesułowice

Restauracja Lido Antonin

Zagroda Grabownica Grabownica Krośnicka

Jaworowy Dom Jawor

Restauracja Teo Cieszków Restauracja Karpiówka Odolanów Podmiot nie posiada znaku DBP

4


— ­­ p o d m i o t y w y r ó ż n i o n e Z n a k i e m D o l i n a B a r y c z y P o l e c a PRODUCENCI

Gospodarstwo Rolne Michał Sznajder

Oleje z Doliny

Ogrodnictwo Wojciech Skowroński

Przetwórnia Warzyw,

Magdalena Dwornikowska

ul. Parkowa 10, Sułów

Kiszone warzywa z Doliny Baryczy

Moszyce 19F, Twardogóra

tel. 713 847 328

Karnice 17, Żmigród

tel. 601 564 899

www.ogrodnictwoskowronski.pl

tel. 609 630 221

www.olejezdoliny.pl

www.sznajder.agro.pl

Gospodarstwo Sadownicze

Byliny i susz

Pracownia Centaurea

Agnieszka i Jarosław Lesiak

Jolanta i Janusz Dziekan

ul. Gimnazjalna 10a/10, Odolanów

Karminek 10A, Milicz

ul. Sadownicza 17, Wierzchowice

tel. 698 249 964

tel. 517 081 096

tel. 71 384 61 13

www.bylinyisusz.pl

www.facebook.com/pracowniacentaurea/

www.sadydziekan.pl www.dnikarpia.barycz.pl

5


Wydarzenia plenerowe Zawody wędkarskie

5 ogólnodostępnych nieodpłatnych wydarzeń, odbywających się w atrakcyjnych miejscach Doliny Baryczy. Gwiazdy, lokalni wykonawcy, muzyka na żywo, biesiady, tańce, konkursy, jarmark produktów lokalnych, a przede wszystkim smakowanie potraw z karpia oraz innych ryb słodkowodnych – to wyróżniki wydarzeń w Miliczu, Goszczu, Rudzie Żmigrodzkiej czy Przygodzicach. Zapraszamy na nie już od pierwszych dni września do połowy października. Przekonaj się, że w Dolinie Baryczy można się świetnie bawić!

Ryby to NASZA specjalność – pokaż, że i TWOJA. Do walki o trofea i ciekawe nagrody zapraszamy wytrawnych wędkarzy oraz amatorów. My już wiemy, że łowienie ryb to coś dla Ciebie. A może odkryjesz nowe hobby, bo czyż może być coś piękniejszego niż poranek nad wodą, śpiew ptaków, szum trzcin… i ryba, która bierze? Rezerwuj swoje wędkowanie już dziś!

Wydarzenia aktywne …Pieszo, konno, w bryczce, kajakiem czy rowerem – aktywność w otoczeniu stawów, lasów i wyjątkowej przyrody zyskuje zupełnie inny wymiar. Jest znakomitym sposobem spędzenia wolnego czasu. Odrobina wysiłku, czyste powietrze, spektakularne widoki jesiennej przygody – to wszystko daje gwarancję wypoczynku, i to bez względu na pogodę. 6


Wydarzenia kulinarne – Kolacje rybne Król jest tylko jeden – to karp. Poznaj go w różnych odsłonach, ale zawsze w dobrym towarzystwie. Zapraszamy do odkrywania bogactwa smaków w ramach kolacji Ryba do syta! Dania z karpia i ryb słodkowodnych w połączeniu z doświadczeniem oraz kunsztem restauratorów z Doliny Baryczy sprawią, że będziesz smakować karpia nie tylko od święta. Baw się z nami i pomóż nam wybrać Mistrza Karpia 2018.

Wydarzenia edukacyjne

Wydarzenia towarzyszące

Dlaczego Dolina Baryczy jest tak wyjątkowa? Dowiesz się tego, uczestnicząc w ofercie zajęć, które nie tylko pozwolą ciekawie spędzić czas, ale w przemyślany i atrakcyjny sposób wzbogacą w wiedzę o regionie, jego historii i tradycjach, bogactwie fauny czy flory. Na naukę nigdy nie jest za późno, więc wiek nie ma znaczenia. Samodzielnie, z przyjaciółmi czy rodziną odkrywaj tajemnice Doliny Baryczy. Zainteresowany? Nie zwlekaj – miejsc jest niewiele. Tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę, zapraszamy do korzystania z całorocznej oferty na stronie www.edukacja.barycz.pl.

Wspaniała Dolina Baryczy zachwyca bogactwem przyrody przez cały rok. Jak uchwycić to unikatowe piękno, najlepiej wiedzą ci, którzy godzinami polują na nie z aparatem fotograficznym. Chwytają chwile i dzielą się nimi z odbiorcą w ramach wystawy fotograficznej. Drugie wydarzenie przeznaczone dla szkół to zajęcia z edukatorami na malowniczej ścieżce edukacyjnej wokół krośnickich stawów. Zapraszamy!

www.dnikarpia.barycz.pl

7


ZAPLANUJ swój karpiowy weekend Czy już wiesz, gdzie we wrześniu, październiku lub listopadzie aktywnie spędzić czas, zabrać dzieci, zaprosić znajomych, spotkać się z rodziną? Jesienne weekendy nigdzie nie są tak piękne i bogate w atrakcje, jak w Dolinie Baryczy. Specjalnie dla spragnionych przygody, świeżego powietrza i spektakularnych przelotów ptaków stworzyliśmy unikatowy przewodnik po Dolinie Baryczy w ramach Dni Karpia 2018.

8

Informator pomoże w wyborze atrakcji zaplanowanych przez 11 weekendów w miesiącach wrzesień, październik i listopad. Kolorowy Szlak Karpia poprowadzi w najciekawsze miejsca regionu. Zwiedzanie Doliny Baryczy można zacząć od udziału w zawodach wędkarskich, spływie kajakiem czy rajdzie rowerowym, zakończyć kolacją rybną lub tańcem i śpiewem na imprezie plenerowej, a rano wziąć udział w przejażdżce bryczką lub udać się na spacer z ornitologiem. Zapraszamy do poznawania smaków i korzystania z usług turystycznych Doliny Baryczy – szczególnie polecamy te wyróżnione Znakiem Dolina Baryczy Poleca. Znak pozwoli odnaleźć ofertę najwyższej jakości, tworzoną przez ludzi z pasją. Lekturę i wybór atrakcji ułatwi szata graficzna informatora, a charakter wydarzeń przybliży przyjazna infografika.


I weekend, 01-02 września

• 1 września /sobota/, X Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy, miejsce: Dębnica, ul. Ostrowska 9, gm. Przygodzice, czas trwania: 16:00–20:00 (potem zabawa taneczna) • 1 września /sobota/, Kajakiem na karpia!, miejsce: Sułów, ul. Kolejowa – stary młyn nad Młynówką Sułowsko-Radziądzką, czas trwania: 9:00–12:00; 12:00–15:00; 15:00–18:00 • 1 września /sobota/, Zawody wędkarskie dla dzieci, miejsce: Smażalnia ryb i łowisko U Bartka, Trzebicko Dolne 5, gm. Cieszków, czas trwania: 07:00–11:00 • 2 września /niedziela/, Rajd rowerowy Szlakiem Karpia Cieszkowskiego, miejsce: Cieszków, ul. Grunwaldzka 41 – start rajdu, czas trwania: 12:00–15:00 • 2 września /niedziela/, Kajakiem na karpia!, miejsce: Sułów, ul. Kolejowa – stary młyn nad Młynówką Sułowsko-Radziądzką, czas trwania: 9:00–12:00; 12:00–15:00; 15:00–18:00

II weekend, 08-09 września

• 8 września /sobota/, V Rajd Rodzinny HAJSTRA Trasami Lasów Rychtalskich, miejsce: Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Biały Daniel, Sośnie-Moja Wola, ul. Harcerska 1, czas trwania: 10:00–15:00 • 8 września /sobota/, Kajakiem na karpia!, miejsce: Sułów, ul. Kolejowa – stary młyn nad Młynówką Sułowsko-Radziądzką, czas trwania: 9:00–12:00; 12:00–15:00; 15:00–18:00 • 8 września /sobota/, Rowerem na Ryko(Ptako)wisko, miejsce: Kompleks Stawno, Staw Grabownica, rezerwat Stawy Milickie, gm. Milicz, czas trwania: 16:00–19:00 • 8 września /sobota/, Bryczką w krainie stawów, miejsce: Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz, czas trwania: 11:00–14:30 • 8 września /sobota/, Zawody wędkarskie, miejsce: Smażalnia ryb i łowisko U Bartka, Trzebicko Dolne 5, gm. Cieszków, czas trwania: 07:00–11:00 • 8 września /sobota/, Rodzinne zawody spławikowe na Góreczniku, miejsce: Rodzinny Park Przygód Górecznik, Antonin, ul. Wrocławska 7, gm. Przygodzice, czas trwania: 10:00–14:00

• 8 września /sobota/, Drużyna z Pasją – familijna gra fabularna, miejsce: Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu, ul. Jarosława Dąbrowskiego 3, Milicz, czas trwania: 12:00–15:00 • 8–9 września /sobota–niedziela/, Festiwal Karpia Milickiego ‘2018, miejsce: teren przy stadionie lekkoatletycznym w Miliczu, ul. Powstańców Wielkopolskich, rozpoczęcie: 14:00 – sobota • 9 września /niedziela/, Spacer z ornitologiem, miejsce: Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz, czas trwania: 10:00–14:00 • 9 września /niedziela/, Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Sośnie, miejsce: Stawy Gospodarstwa Rybackiego Możdżanów, Możdżanów 41, gm. Sośnie, czas trwania: 08:45–13:00

III weekend, 15-16 września

• 15 września /sobota/, Rowerem na Ryko(Ptako)wisko, miejsce: Kompleks Stawno, Staw Grabownica, rezerwat Stawy Milickie, gm. Milicz, czas trwania: 16:00–19:00 • 15 września /sobota/, Maraton Karpiowy o Puchar Karpiarza 2018, miejsce: Łowisko wędkarskie Drogoszowice, gm. Twardogóra, czas trwania: 10:00–15:00 • 15 września /sobota/, Śladami Tajemnic Doliny Baryczy – gra terenowa, miejsce: Cieszków, zbiórka przy kościele pw. WNMP, czas trwania: 10:00–14:00 • 16 września /niedziela/, Spacer z ornitologiem, miejsce: Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz, czas trwania: 10:00–14:00 • 16 września /niedziela/, Zawody wędkarskie, miejsce: Gospodarstwo Rybackie Kaszowo, Kaszowo 47, gm. Milicz, czas trwania: 08:00–13:00

IV weekend, 21-23 września

• 21 września /piątek/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Restauracja Parkowa, ul. Piłsudskiego 2, Milicz, czas trwania: 19:00–01:00 • 22 września /sobota/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Gospoda 8 Ryb, Ruda Sułowska 20, gm. Milicz, czas trwania: 18:00–22:00 • 22 września /sobota/, Bryczką w krainie stawów, miejsce: Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz, czas trwania: 11:00–14:30 www.dnikarpia.barycz.pl

9


• 22 września /sobota/, Rowerem na Ryko(Ptako)wisko, miejsce: Kompleks Stawno, Staw Grabownica, rezerwat Stawy Milickie, gm. Milicz, czas trwania: 16:00–19:00 • 22 września /sobota/, Złoty Karp, miejsce: Park Natury – Zagroda, ul. Bartosza 7, Łowisko u Dionizego, Odolanów, czas trwania: 07:00–18:00 • 23 września /niedziela/, Spacer z ornitologiem, miejsce: Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz, czas trwania: 10:00–14:00

• 5 października /piątek/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Restauracja Lido, ul. Wrocławska 6, Antonin, gm. Przygodzice, czas trwania: 19:00–24:00 • 5 października /piątek/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Restauracja Kardamon, Huta 111e, gm. Odolanów, czas trwania: 19:00–02:00

V weekend, 29-30 września

• 6 października /sobota/, Astronomiczna kolacja Karp pod Gwiazdami, miejsce: Zagroda Grabownica, Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy, Grabownica Krośnicka 42 a, gm. Krośnice, czas trwania: 18:00–24:00

• 29 września /sobota/, Bryczką w krainie stawów, miejsce: Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz, czas trwania: 11:00–14:30

• 6 października /sobota/, Bryczką w krainie stawów, miejsce: Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz, czas trwania: 11:00–14:30

• 29 września /sobota/, Oscarowa Gala Karpia, miejsce: Hotel Libero, ul. Kościuszki 2, Milicz, czas trwania: 18:00–24:00

• 6–7 października /sobota–niedziela/, Odłowy na Ostoi, miejsce: Gospodarstwo Rybackie Milicz, Ostoja, ul. Grzybowa, dukt leśny nr 19, Milicz, czas trwania: 12:00–18:00

• 29 września /sobota/, Zawody wędkarskie o puchar Złotego Karpia, miejsce: Akwen wodny Glinianka, ul. Ceglana, Przygodzice, czas trwania: 09:00–13:00 • 29 września /sobota/, Wycieczka edukacyjno-przyrodnicza „Rowerem po ścieżkach przyrodniczych”, miejsce: zbiórka pod Centrum Bioróżnorodności „Dolina Baryczy” nad Zalewem w Miliczu, ul. Kolejowa 10, Milicz, czas trwania: 11:00–15:00 • 29 września /sobota/, Dzień otwarty Centrum Bioróżnorodności Doliny Baryczy nad Zalewem milickim, miejsce: Centrum Bioróżnorodności „Dolina Baryczy” nad Zalewem w Miliczu, ul. Kolejowa 10, Milicz, czas trwania: 10:00–15:00 • 30 września /niedziela/, Spacer z ornitologiem, miejsce: Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz, czas trwania: 10:00–14:00 • 30 września /niedziela/, Rodzinny festyn rekreacyjny Taaaka Ryba, miejsce: Zespół Pałacowo-Parkowy w Goszczu, Twardogóra, czas trwania: 08:00–19:00 • 30 września /niedziela/, Kolejką wokół stawów, miejsce: Teren Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, gm. Krośnice, czas trwania: 11:00–18:00 10

VI weekend, 05-07 października

• 7 października /niedziela/, Noc w Pałacu Maltzanów, miejsce: Technikum Leśne w Miliczu, ul. Kasztelańska 1, Milicz, czas trwania: 18:00–19:00 (I grupa); 19:15–20:30 (II grupa) • 7 października /niedziela/, Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu Karp w Lesie, miejsce: Ruda Żmigrodzka, teren obok świetlicy wiejskiej, czas trwania: 12:00–18:00 • 7 października /niedziela/, Kolacja rybna – Jaworowy Karp, miejsce: Jaworowy Dom, Jawor 12a, gm. Cieszków, czas trwania: 17:00–21:00

VII weekend, 13-14 października

• 13 października /sobota/, Bryczką w krainie stawów, miejsce: Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz, czas trwania: 11:00–14:30 • 13 października /sobota/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Restauracja Grabownica, Grabownica Milicka 4B, gm. Milicz, czas trwania: 18:00–23:00 • 14 października /niedziela/, Spacer z ornitologiem, miejsce: Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz, czas trwania: 10:00–14:00


• 14 października /niedziela/, Kolacja rybna Szlakiem Cysterskiego Smaku, miejsce: Restauracja Karpiówka, ul. Krotoszyńska 25, Odolanów, czas trwania: 16:00–21:00

VIII weekend, 20-21 października

• 20 października /sobota/, Bryczką w krainie stawów, miejsce: Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz, czas trwania: 11:00–14:30 • 20 października /sobota/, Ryba do syta z zabawą taneczną, miejsce: Restauracja W Starym Młynie, Niesułowice 25, gm. Milicz, czas trwania: 19:00–24:00 • 21 października /niedziela/, Spacer z ornitologiem, miejsce: Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz, czas trwania: 10:00–14:00 • 21 października /niedziela/, Noc w Pałacu Maltzanów, miejsce: Technikum Leśne w Miliczu, ul. Kasztelańska 1, Milicz, czas trwania: 18:00–19:00 I grupa; 19:15–20:30 II grupa

X weekend, 03 listopada • 3 listopada /sobota/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Restauracja Trzcieliny, ul. Wrocławska 2, gm. Przygodzice, czas trwania: 18:00–02:00 • 3 listopada /sobota/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Restauracja Teo, ul. Krotoszyńska 7a, Cieszków, czas trwania: 18:00–23:00

XI weekend, 05 i 09 listopada

• 5 listopada /poniedziałek/, Kolorowy Szlak Karpia po Dolinie Baryczy w fotografii – konkurs fotograficzny, miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze, ul. Wielkopolska 11, Twardogóra, czas trwania: 16:30–17:30 • 9 listopada /piątek/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Karczma Rybna Ruda Żmigrodzka, Ruda Żmigrodzka 101, gm. Żmigród, czas trwania: 19:00–02:00

IX weekend, 26-27 października

• 26 października /piątek/, Kolacja rybna – Roztańczony Karp, miejsce: Jaworowy Dom, Jawor 12a, gm. Cieszków, czas trwania: 18:00–01:00 • 26 października /piątek/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Karczma Górecznik, Antonin, ul. Wrocławska 7, gm. Przygodzice, czas trwania: 19:00–01:00 • 27 października /sobota/, Ryba do syta z zabawą taneczną, miejsce: Restauracja W Starym Młynie, Niesułowice 25, gm. Milicz, czas trwania: 19:00–02:00 • 27 października/sobota/, Ryba do syta! – kolacja rybna, miejsce: Restauracja Parkowa, ul. Piłsudskiego 2, Milicz, czas trwania: 19:00–01:00

www.dnikarpia.barycz.pl

11


4

ZAPRASZAMY do Doliny Baryczy

9

4

8 S5

130KM

6

1

2

ŻMIGRÓD

Barkowo

2

12

6

5 Ruda Sułowska

Niezgoda

2

10

1

3

MILICZ3

Sułów

4

3

5

4

1

Postolin

4

1 Powidzko

1

Łazy Wielki

WROCŁAW 58KM

WROCŁAW 46KM

6

6

8

Dunkowa

4

1

7

1

Korzeńsko

7 3

Pakosławsko

POZNAŃ

2

5

C

10

Planując udział w wydarzeniach Dni Karpia, odkrywaj atrakcje Doliny Baryczy. Miłośnicy historii znajdą tu zabytki, legendy i niezwykłe życiorysy dawnych mieszkańców. Poszukiwacze nieskażonej przyrody – unikatowe rezerwaty, a w nich ścieżki przyrodnicze i czatownie. Na smakoszy czekają restauracje, produkty lokalne spod Znaku Dolina Baryczy Poleca, a na spragnionych ruchu i aktywności – szlaki konne, rowerowe, piesze i kajakowe. Dolina Baryczy to: • NAJwiększy powierzchniowo rezerwat ornitologiczny w Polsce • NAJwiększy park krajobrazowy w Polsce • NAJwiększy kompleks stawów rybnych w Europie • NAJbardziej leniwa rzeka w Polsce – Barycz

2

1

5

12

1

3 2

3

11

4

2


BYDGOSZCZ

3

4

4

5

220KM S1

CIESZKÓW

2

1

3

44KM

3 Janków Przygodzki

5 S2

2

PRZYGODZICE

1

5

2 4

Ruda Milicka

4

3

Potasznia

12

9

3

5

1

11

Bogdaj Antonin

2

1

2 3

KROŚNICE

3

4

2

Żeleźniki

1

2

Chojnik

1

ie

8

3

SOŚNIE

Moja Wola

3

5

1 Czarnylas

1

2

4

ODOLANÓW

Nowy Zamek

1

1

KALISZ

6

2

Cieszyn

7

7

Goszcz

Bukowice

1

6

8

OLEŚNICA 26KM

5

TWARDOGÓRA 4

1

3

2

5

LEGENDA SZLAKI TURYSTYCZNE:

3

piesze

rowerowe

konne

granice gmin

4 REZERWATY: 7

5

Stawy Milickie

Obszary Natura 2000

1

Radziądz

2

Olszyny NIezgodzkie

3

Wzgórze Joanny

4

Wydymacz

5

13


I weekend Dni Karpia, 01-02 września

01.09 (sobota) ýý LICZBA MIEJSC: nieograniczona ýý KOSZT: bezpłatny

01.09 (sobota) ýý KOSZT: 60 zł/os.

WRZESIEŃ

X Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy

Przyjedź do Dębnicy i weź udział w konkursie kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich! Skosztuj na świeżym powietrzu przepysznych regionalnych potraw i pomóż rozstrzygnąć, która z nich jest najlepsza. Konsumpcję umilą Ci występy zespołów i kapel ludowych, a przy okazji będziesz mógł poznać ofertę usługodawców i producentów spod Znaku „Dolina Baryczy Poleca”. Przygotowano również atrakcje dla dzieci, a wszystko zwieńczy zabawa taneczna!

ýý ORGANIZATOR: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, INFORMACJA: GOK Przygodzice, tel. 62 592 70 11, gokp@osw.pl

ýý LICZBA MIEJSC: w ramach jednego spływu – 18 osób (do wyboru trzy różne godziny startu)

14

Gmina Przygodzice zaprasza

Dzieje się w gminie

Kajakiem na karpia!

Spędź aktywnie czas w Dolinie Baryczy, płynąc kajakiem jedną z najpiękniejszych dzikich tras po to, by napawać się ciszą i niezwykłością przyrody. Młynówką Sułowsko-Radziądzką spływamy ze Sułowa do Rudy Sułowskiej. W Gospodarstwie Agroturystycznym Głowaczówka czeka nas degustacja smażonego karpia milickiego, serwowanego z ziemniaczkami i surówką. Spływ trwa ok. 2 godz. (długość trasy ok. 7 km), a podczas przeprawy przewodnik opowie nam o Dolinie Baryczy.

ýý ORGANIZATOR: Usługi turystyczno-sportowe w Dolinie Baryczy BG SportsRent Beata Bienias, ýý INFORMACJA: Beata Bienias, tel. 603 976 169, beataglowacz@wp.pl

01.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 28

Pokaż swemu dziecku, że łowienie ryb to fantastyczny sposób aktywnego spędzania czasu w otoczeniu przyrody. W zawodach mogą wziąć udział dzieci do 16. roku życia, a wędkarskie zmagania będą trwać od godz. 7.00 do 11.00. Po ich zakończeniu dla wszystkich młodych wędkarzy i ich opiekunów przewidziano poczęstunek, a dla zwycięzców zawodów – atrakcyjne nagrody. Zapisy w Smażalni ryb U Bartka lub telefonicznie.

ýý KOSZT: 26 zł/os.

Zawody wędkarskie dla dzieci

ýý ORGANIZATOR: Smażalnia ryb i łowisko U Bartka, INFORMACJA: Bartłomiej Siewiera, tel. 504 192 870, barteksiew@o2.pl

 MIEJSCE:

 CZAS TRWANIA:

Dębnica, ul. Ostrowska 9, gm. Przygodzice

16:00-20:00 (potem zabawa taneczna)

KUPISZ PRODUKTY DOLINA BARYCZY POLECA

udział bezpłatny

muzyka lokalna

 MIEJSCE:

Sułów, ul. Kolejowa – stary młyn nad Młynówką Sułowsko-Radziądzką

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Smażalnia ryb i łowisko U Bartka, Trzebicko Dolne 5, gm. Cieszków

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

Możliwość spożycia ryby

 CZAS TRWANIA:

9:00-12:00; 12:00-15:00; 15:00-18:00

Możliwość spożycia ryby

 CZAS TRWANIA:

07:00-11:00

Możliwość spożycia ryby


ýý LICZBA MIEJSC: 50 ýý KOSZT: bezpłatny

Rajd rowerowy Szlakiem Karpia Cieszkowskiego

Nie wiesz, jak ciekawie i aktywnie spędzić niedzielę? Wybierz rajd rowerowy i poznaj piękno cieszkowskiej ziemi. Trasa wiedzie przez urokliwe rejony tej gminy, a świeże powietrze, wspaniała przyroda, zmieniające się krajobrazy i cisza sprawią, że rajd utkwi w pamięci na długo. Aktywnie spędzony czas zakończy wspólne ognisko z poczęstunkiem oraz pamiątkowymi zdjęciami. Zgłoszenia telefoniczne do 20.08.2018 pod numerem tel. 71 38 48 102, wew. 38 lub osobiście w UG Cieszków.

 MIEJSCE:

Cieszków, ul. Grunwaldzka 41 – start rajdu

udział bezpłatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA: 12:00-15:00

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATORZY: Gmina Cieszków, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej ýý INFORMACJA: Artur Maryjowski, tel. 71 38 48 102 wew. 38, informatyk@ug.cieszkow.pl

02.09 (niedziela)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: w ramach jednego spływu – 18 osób (do wyboru trzy różne godziny startu)

Spędź aktywnie czas w Dolinie Baryczy, płynąc kajakiem jedną z najpiękniejszych dzikich tras po to, by napawać się ciszą i niezwykłością przyrody. Młynówką Sułowsko-Radziądzką spływamy ze Sułowa do Rudy Sułowskiej. W Gospodarstwie Agroturystycznym Głowaczówka czeka nas degustacja smażonego karpia milickiego, serwowanego z ziemniaczkami i surówką. Spływ trwa ok. 2 godz. (długość trasy ok. 7 km), a podczas przeprawy przewodnik opowie nam o Dolinie Baryczy.

ýý KOSZT: 60 zł/os.

ýý LICZBA MIEJSC: nieograniczona ýý KOSZT: bezpłatny

ýý ORGANIZATOR: Usługi turystyczno-sportowe w Dolinie Baryczy BG SportsRent Beata Bienias, ýý INFORMACJA: Beata Bienias, tel. 603 976 169, beataglowacz@wp.pl

Dzieje się w gminie

V Rajd Rodzinny HAJSTRA Trasami Lasów Rychtalskich

Uczestnicy rajdu mają do wyboru 4 trasy: rodzinną – rekreacyjną trasę rowerową z przewodnikiem (ok. 20 km), maraton MTB (ok. 45 km), bieg przełajowy na dystansie ok. 10 km (finał cyklu POWIAT OSTROWSKI BIEGA) i trasę nordic walking (do 10 km). Poszczególne grupy wystartują ze Stanicy Harcerskiej Biały Daniel w Mojej Woli. W programie quizy, gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych o tematyce przyrodniczo-leśnej, a także dotyczące historii regionu i LKP Lasy Rychtalskie. Możliwość płatnego skorzystania z usług gastronomicznych. ZGŁOSZENIA poprzez stronę internetową: www.chronotex.pl lub w biurze zawodów.

ýý ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie ýý PATRONI: Nadleśnictwa Antonin i Syców, Gmina Sośnie, Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski ýý INFORMACJA: Piotr Myszkowski, tel. 604 654 165, phmyszkowski@gmail.com

 MIEJSCE:

Sułów, ul. Kolejowa – stary młyn nad Młynówką Sułowsko-Radziądzką

udział płatny

FILE-ALT

 MIEJSCE:

udział bezpłatny nordic walking

FILE-ALT

9:00-12:00; 12:00-15:00; 15:00-18:00

konieczność zgłoszeń

Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Biały Daniel, Sośnie – Moja Wola, ul. Harcerska 1

 CZAS TRWANIA:

Możliwość spożycia ryby

 CZAS TRWANIA: 10:00-15:00

konieczność zgłoszeń biegi

rajd rowerowy

II weekend Dni Karpia, 08-09 września

08.09 (sobota)

Kajakiem na karpia!

I weekend Dni Karpia, 01-02 września

02.09 (niedziela)

Gmina Cieszków zaprasza

atrakcje dla dzieci

www.dnikarpia.barycz.pl

15


II weekend Dni Karpia, 08-09 września

08.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: w ramach jednego spływu – 18 osób (do wyboru trzy różne terminy startu)

Spędź aktywnie czas w Dolinie Baryczy, płynąc kajakiem jedną z najpiękniejszych dzikich tras po to, by napawać się ciszą i niezwykłością przyrody. Młynówką Sułowsko-Radziądzką spływamy ze Sułowa do Rudy Sułowskiej. W Gospodarstwie Agroturystycznym Głowaczówka czeka nas degustacja smażonego karpia milickiego, serwowanego z ziemniaczkami i surówką. Spływ trwa ok. 2 godz. (długość trasy ok. 7 km), a podczas przeprawy przewodnik opowie nam o Dolinie Baryczy.

ýý KOSZT: 60 zł/os.

Kajakiem na karpia!

ýý ORGANIZATOR: Usługi turystyczno-sportowe w Dolinie Baryczy BG SportsRent Beata Bienias, ýý INFORMACJA: Beata Bienias, tel. 603 976 169, beataglowacz@wp.pl

08.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 15

Zobacz zlatujące się na noclegowisko żurawie i gęsi skąpane w zachodzącym słońcu. Posłuchaj klangoru żurawi przeplatającego się z rykiem byków jeleni czuwających nad swoją chmarą. Jesień to spektakularna pora roku obfitująca w wielotysięczne stada ptaków, zatrzymujących się w Dolinie Baryczy na wieczorny odpoczynek. W programie wycieczka rowerowa wzdłuż stawu Grabownica, zakończona obserwacjami przyrodniczymi na Wieży Ptaków Niebiańskich. O świecie ptasiej jesieni opowie ornitolog.

ýý KOSZT: dorośli – 20 zł/os., dzieci w wieku 12–16 lat – 10 zł/os.

Rowerem na Ryko(Ptako)wisko

 MIEJSCE:

Sułów, ul. Kolejowa – stary młyn nad Młynówką Sułowsko-Radziądzką

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Kompleks Stawno, Staw Grabownica, rezerwat Stawy Milickie, gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA:

9:00-12:00; 12:00-15:00; 15:00-18:00

Możliwość spożycia ryby

 CZAS TRWANIA:

16:00-19:00

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Aleksandra Wasińska, tel. 691 917 887, olawasinska@gmail.com

08.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: min. 8 – maks. 20

Zwiedzaj bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno i połącz obserwację przyrody z poznawaniem historii regionu. Na uczestników czeka wiele atrakcji, lornetki i fachowy nadzór ornitologa. Trasa: Ruda Milicka – Stawno – Nowe Grodzisko – Dyminy – Grabownica – Ruda Milicka. Zgłoszenia u Organizatora najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczbie osób (min. 8) i ze względu na złą pogodę.

ýý KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci 5–15 lat – 35 zł, osoby powyżej 15 lat – 50 zł.

16

Bryczką w krainie stawów

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Maciej Kowalski, tel. 665 145 094, kowalski.mat@gmail.com

 MIEJSCE:

Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 CZAS TRWANIA:

11:00-14:30


ýý LICZBA MIEJSC: 26

Sprawdź swe wędkarskie umiejętności w dobrym towarzystwie i przepięknym otoczeniu przyrody. Zawody wędkarskie przeznaczone dla dorosłych, mile widziani są amatorzy, bo od bicia rekordów ważniejszy jest aktywnie spędzony czas. Zawody będą rozgrywane od godziny 7.00 do 11.00. Po zakończeniu wędkowania dla uczestników przewidziany jest poczęstunek, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapisy w Smażalni ryb U Bartka lub telefonicznie.

ýý KOSZT: 36 zł/os.

Zawody wędkarskie

ýý ORGANIZATOR: Smażalnia ryb i łowisko U Bartka, ýý INFORMACJA: Bartłomiej Siewiera, tel. 504 192 870, barteksiew@o2.pl

08.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 40

Wędkarstwo to pasja przekazywana w genach, która często łączy całe rodziny i pozwala im ciekawie spędzić czas. Właśnie do rodzin skierowane są tradycyjne rodzinne zawody wędkarskie na stawie Górecznik. Drużynowe zmagania to dodatkowe emocje, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia na www.gorecznik.pl.

ýý KOSZT: 10 zł/os.

Rodzinne zawody spławikowe na Góreczniku

ýý ORGANIZATOR: Górecznik Taurus sp. z o.o. Sp. k., ýý INFORMACJA: Tomasz Wojciechowski, tel. 730 744 199; info@gorecznik.pl

08.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 30

Gra zespołowa oparta na wartościach, jakimi kierował się Druh Bolek (wytrwałość, pasja, bezinteresowność) – miliczanin zasłużony dla harcerstwa, turystyki i sportu niepełnosprawnych. Uczestnicy gry przemierzają Europę i rozwiązują zadania związane z miejscem podróży. W atmosferze rywalizacji sportowej poznają geografię Europy i postać Druha Bolka. W grze liczy się wyobraźnia, intuicja, spryt i umiejętność pracy w zespole. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony www.kom.edu.pl, wypełnić i przesłać na adres: biuro@kom.edu.pl do 7.09.2018, do godz. 12:00.

ýý KOSZT: 12 zł/os.

Drużyna z Pasją – familijna gra fabularna

 MIEJSCE:

Smażalnia ryb i łowisko U Bartka, Trzebicko Dolne 5, gm. Cieszków

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

udział płatny

FILE-ALT

Możliwość spożycia ryby

10:00-14:00

Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu, ul. J. Dąbrowskiego 3, Milicz

07:00-11:00

 CZAS TRWANIA:

Rodzinny Park Przygód Górecznik, Antonin, ul. Wrocławska 7, gm. Przygodzice

 CZAS TRWANIA:

II weekend Dni Karpia, 08-09 września

08.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

konieczność zgłoszeń

Możliwość spożycia ryby

 CZAS TRWANIA: 12:00-15:00

atrakcje dla dzieci

ýý ORGANIZATOR: Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, ýý INFORMACJA: Izabela Brymerska, tel. 512 205 716, iza@kom.edu.pl

www.dnikarpia.barycz.pl

17


II weekend Dni Karpia, 08-09 września

08.09-09.09

Gmina Milicz zaprasza

(sobota–niedziela)

Festiwal Karpia Milickiego ‘2018

 MIEJSCE:

ýý LICZBA MIEJSC: nieograniczona

Dwudniowe wydarzenie plenerowe obfitujące w dobrą lokalną kuchnię i występy artystów polskiej sceny muzycznej. Gwiazdami tegorocznej edycji będą zespoły Piękni i Młodzi oraz KOMBI. Podczas biesiady nie zabraknie stoisk oferujących karpia oraz produkty ze Znakiem Dolina Baryczy Poleca. ýý KOSZT: bezpłatny, W kramach będzie można kupić lokalne rękodzieło, miody, nalewki czy owoce z tutejszych sadów. (dodatkowo płatne atrakcje Przewidziano też liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. dla dzieci i produkty na stoiskach) ýý ORGANIZATORZY: Gmina Milicz, Ośrodek Kultury w Miliczu, ýý INFORMACJA: Ośrodek Kultury w Miliczu – Magdalena Bolińska, tel. 71 38 41 124, m.bolinska@kultura-milicz.pl, Gmina Milicz – Aleksandra Wencek, tel. 71 38 043 13, a.wencek@milicz.pl; Więcej na stronach: www.milicz.pl, www.kultura-milicz.pl

09.09 (niedziela)

Dzieje się w gminie

Spacer z ornitologiem

 ROZPOCZĘCIE:

Teren przy stadionie lekkoatletycznym w Miliczu, ul. Powstańców Wlkp.

14:00 – sobota

KUPISZ PRODUKTY DOLINA BARYCZY POLECA

udział bezpłatny

muzyka lokalna

Możliwość spożycia ryby

 MIEJSCE:

Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz

atrakcje dla dzieci

 CZAS TRWANIA:

10:00-14:00

ýý LICZBA MIEJSC: 25

Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ýý KOSZT: dorośli – 35 zł, ptasim architektem. Wydarzenie dla rodzin z dziećmi od 6. roku życia. W programie spacer ścieżką dzieci od 6 do 16 lat – 15 zł. przyrodniczą w kompleksie Stawno. Zgłoszenie u organizatora mailowo lub telefonicznie najpóźniej 2 dni przed wydarzeniem.

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Aleksandra Wasińska, tel. 691 917 887, olawasinska@gmail.com

09.09 (niedziela) ýý LICZBA MIEJSC: 25 stanowisk. Start dzieci wyłącznie pod opieką dorosłych ýý KOSZT: bezpłatny

Gmina Sośnie zaprasza

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Sośnie

Przyjedź do Możdżanowa, by sprawdzić swe wędkarskie umiejętności i zdobyć puchar Wójta Gminy Sośnie! Zawody skierowane do wędkarzy amatorów (każdego, dla kogo łowienie ryb jest pasją – bez względu na wiek i umiejętności) bez karty wędkarskiej, ale posiadających własny sprzęt. Zbiórka zawodników przy pałacu myśliwskim w Możdżanowie. Zgłoszenia w UG Sośnie, pok. 101 lub tel. 627 39 39 26.

ýý ORGANIZATORZY: Gmina Sośnie, Gospodarstwo Rybackie Możdżanów, ýý INFORMACJA: Anna Girus, tel. 62 739 39 26, 605 781 770, promocja@sosnie.pl

18

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Stawy Gospodarstwa Rybackiego Możdżanów, Możdżanów 41, gm. Sośnie

 CZAS TRWANIA:

08:45-13:00

KUPISZ PRODUKTY DOLINA BARYCZY POLECA

udział bezpłatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń


ýý LICZBA MIEJSC: 15

Zobacz zlatujące się na noclegowisko żurawie i gęsi skąpane w zachodzącym słońcu. Posłuchaj klangoru żurawi przeplatającego się z rykiem byków jeleni czuwających nad swoją chmarą. Jesień

Rowerem na Ryko(Ptako)wisko

 MIEJSCE:

Kompleks Stawno, Staw Grabownica, rezerwat Stawy Milickie, gm. Milicz

 CZAS TRWANIA: 16:00-19:00

ýý KOSZT: dorośli – 20 zł/os., to spektakularna pora roku obfitująca w wielotysięczne stada ptaków, zatrzymujących się w Dolinie

dzieci w wieku 12–16 lat – 10 zł/os.

Baryczy na wieczorny odpoczynek. W programie wycieczka rowerowa wzdłuż stawu Grabownica, zakończona obserwacjami przyrodniczymi na Wieży Ptaków Niebiańskich. O świecie ptasiej jesieni opowie ornitolog.

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Aleksandra Wasińska, tel. 691 917 887, olawasinska@gmail.com

15.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 80

Jeśli masz własny sprzęt wędkarski i ochotę, by aktywnie spędzić czas nad wodą, Maraton Karpiowy o Puchar Karpiarza 2018 to coś dla ciebie! Zabierz rodzinę i znajomych do Gospodarstwa Rybackiego Drogoszowice – na terenie łowiska czeka na was piknik z lokalną gastronomią i możliwość skorzystania z rowerów wodnych. Tutaj nie można się nudzić! Zgłoszenia telefonicznie lub mailowo.

Maraton Karpiowy o Puchar Karpiarza 2018

ýý KOSZT: bezpłatny, dodatkowo płatna gastronomia i przejazd rowerem wodnym (20 zł za 30 min dla ýý ORGANIZATOR: Gospodarstwo Rolne, Jerzy Kabaciński, Drogoszowice, 4 osób). ýý INFORMACJA: Menedżer Elżbieta Gorzelańczyk, tel. 697 316 635, karp.ekologia@gmail.com

15.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 70

Gra terenowa Śladami Tajemnic Doliny Baryczy to propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas w pięknych cieszkowskich lasach. Jej uczestnicy odwiedzą różne miejsca, będą musieli rozwikłać tajemnicę księżnej Sapiehy oraz liczne zagadki i zadania związane z legendami Doliny Baryczy. Na każdego uczestnika czeka mnóstwo przygód i atrakcji, a na zakończenie – ognisko z kiełbaskami. Zgłoszenia mailowo: sokolcieszkow@gmail.com (z podaniem liczby osób i wieku uczestników).

ýý KOSZT: bezpłatny

Śladami Tajemnic Doliny Baryczy – gra terenowa

ýý ORGANIZATOR: III Cieszkowski Środowiskowy Szczep Drużyn Harcerskich „Sokół” im. Andrzeja Małkowskiego, ýý INFORMACJA: Marta Trawińska, tel. 536 051 777, sokolcieszow@gmail.com

 MIEJSCE:

Łowisko wędkarskie Drogoszowice, gm. Twardogóra

udział bezpłatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 CZAS TRWANIA:

III weekend Dni Karpia, 15-16 września

15.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

10:00-15:00

Możliwość spożycia ryby

zawody wędkarskie

 MIEJSCE:

 CZAS TRWANIA:

Cieszków, zbiórka przy kościele pw. WNMP

udział bezpłatny

FILE-ALT

10:00-14:00

konieczność zgłoszeń

www.dnikarpia.barycz.pl

19


III weekend Dni Karpia, 15-16 września

16.09 (niedziela)

Dzieje się w gminie

Spacer z ornitologiem

Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Wydarzenie dla rodzin z dziećmi od 6. roku życia. W programie spacer ścieżką dzieci od 6 do 16 lat – 15 zł. przyrodniczą w kompleksie Stawno. Zgłoszenie u organizatora mailowo lub telefonicznie najpóźniej 2 dni przed wydarzeniem.

ýý KOSZT: dorośli – 35 zł,

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Aleksandra Wasińska, tel. 691 917 887, olawasinska@gmail.com

16.09 (niedziela)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 20

Spędź aktywnie niedzielne przedpołudnie i zaskocz rodzinę, łowiąc wieeelką rybę! U nas złowisz karpia i amura! Rejestracja zawodników od godz. 07:30, a w godz. 08:00–12:00 – wędkarska rywalizacja, po której nastąpi podsumowanie, rozdanie nagród i dyplomów, a potem ok. 13.00 biesiada przy ognisku i dalsze indywidualne wędkowanie. Udział dzieci tylko pod opieką dorosłych. Zgłoszenie telefoniczne 601 727 892 oraz wpłata przelewem do 09.09.2018.

Zawody wędkarskie

ýý ORGANIZATOR: Gospodarstwo Rybackie Kaszowo, ýý INFORMACJA: Sławomir Wójcik, tel. 601 727 892, stawy-kaszowo@wp.pl

IV weekend Dni Karpia, 21-23 września

 CZAS TRWANIA:

10:00-14:00

ýý LICZBA MIEJSC: 25

ýý KOSZT: 30 zł/os.

21.09 (piątek) ýý LICZBA MIEJSC: 100 ýý KOSZT: 120 zł/os.

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

 CZAS TRWANIA:

Gospodarstwo Rybackie Kaszowo, Kaszowo 47, gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

08:00-13:00

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Dzieje się w gminie

Ryba do syta! – kolacja rybna Rajska uczta w formie bufetu szwedzkiego dla smakoszy ryb słodkowodnych ze Stawów Milickich. Menu dobrane w taki sposób, aby pokazać Państwu, jak zaskakująco mogą smakować milickie ryby. Królować będzie karp, ale nie zabraknie suma czy jesiotra. Ponadto na stole zagoszczą potrawy z dziczyzny. Biesiadę urozmaici zabawa przy gorących rytmach muzyki tanecznej oraz liczne konkursy i loteria. Podczas kolacji odbędzie się również wystawa ozdób z suszu, z możliwością ich zakupu. Nie zwlekaj, weź przyjaciół i spędź ten wieczór z nami!

ýý ORGANIZATOR: Restauracja Parkowa Dariusz Moczulski, ýý INFORMACJA: Anna Chlistun, Joanna Frąckowiak, tel. 71 38 41 281, 695 148 765,

milicz.parkowa@gmail.com

20

 MIEJSCE:

Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz

Restauracja Parkowa, ul. J. Piłsudskiego 2, Milicz

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 CZAS TRWANIA:

19:00-01:00


ýý LICZBA MIEJSC: 80

Czy miałeś okazję degustacji 8 gatunków ryb jednego wieczoru? Serwowane przez naszą gospodę wykwintne dania sprawią, że zakochasz się w rybach słodkowodnych ze Stawów Milickich. Docenisz ich różnorodność i przekonasz się, jak zaskakująco mogą smakować. Poza królem naszych stawów – karpiem – poznasz inne ciekawe gatunki oraz techniki kulinarne, a wszystko to w nowoczesnym kompleksie położonym w sercu Stawów Milickich. Rezerwacja mailowa i telefoniczna w recepcji hotelu.

ýý KOSZT: 109 zł/os.

Ryba do syta! – kolacja rybna

 MIEJSCE:

Gospoda 8 Ryb, Ruda Sułowska 20, gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA: 18:00-22:00

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATOR: Stawy Milickie S.A., ýý INFORMACJA: Recepcja Hotelu, tel. 71 75 90 888, rezerwacje@stawymilickie.pl

22.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: min. 8 – maks. 20

Zwiedzaj bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno i połącz obserwację przyrody z poznawaniem historii regionu. Na uczestników czeka wiele atrakcji, lornetki i fachowy nadzór ornitologa. Trasa: Ruda Milicka – Stawno – Nowe Grodzisko – Dyminy – Grabownica – Ruda Milicka. Zgłoszenia u Organizatora najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczbie osób (min. 8) i ze względu na złą pogodę.

ýý KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci 5–15 lat – 35 zł, osoby powyżej 15 lat – 50 zł.

Bryczką w krainie stawów

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Maciej Kowalski, tel. 665 145 094, kowalski.mat@gmail.com

22.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 15

Zobacz zlatujące się na noclegowisko żurawie i gęsi skąpane w zachodzącym słońcu. Posłuchaj klangoru żurawi przeplatającego się z rykiem byków jeleni czuwających nad swoją chmarą. Jesień to spektakularna pora roku obfitująca w wielotysięczne stada ptaków, zatrzymujących się w Dolinie Baryczy na wieczorny odpoczynek. W programie wycieczka rowerowa wzdłuż stawu Grabownica, zakończona obserwacjami przyrodniczymi na Wieży Ptaków Niebiańskich. O świecie ptasiej jesieni opowie ornitolog.

ýý KOSZT: dorośli – 20 zł/os., dzieci w wieku 12–16 lat – 10 zł/os.

Rowerem na Ryko(Ptako)wisko

 MIEJSCE:

Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

 MIEJSCE:

udział płatny

FILE-ALT

11:00-14:30

konieczność zgłoszeń

Kompleks Stawno, Staw Grabownica, rezerwat Stawy Milickie, gm. Milicz

 CZAS TRWANIA:

IV weekend Dni Karpia, 21-23 września

22.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

 CZAS TRWANIA: 16:00-19:00

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Aleksandra Wasińska, tel. 691 917 887, olawasinska@gmail.com

www.dnikarpia.barycz.pl

21


IV weekend Dni Karpia, 21-23 września

22.09 (sobota)

Gmina Odolanów zaprasza

Złoty Karp

ýý LICZBA MIEJSC: rajd rowe- Złów o poranku rybę na zawodach wędkarskich, a po południu wyrusz na rajd rowerowy przystosorowy – 2 grupy po 13 osób wany zarówno dla amatorów czy rodzin z dziećmi, jak i dla zaawansowanych cyklistów. Po 15.00 występy artystyczne sekcji Odolanowskiego Domu Kultury i Szkoły Muzycznej I st. w Odolanowie, ýý KOSZT: bezpłatne a także możliwość zakupu i degustacji rybnych dań. Zgłoszenia na rajd rowerowy do 14 września do (płatne tylko dania rybne godz. 15:00 w Odolanowskim Domu Kultury, a na zawody wędkarskie – tel. 507 153 413. na stoiskach). ýý ORGANIZATOR: Odolanowski Dom Kultury, ýý INFORMACJA: Janusz Lizurej, tel. 62 73 31 308 w godz.: 7.00–15.00, jlizurej@wp.pl, Dionizy Mazurkiewicz, tel. 507 153 413

23.09 (niedziela) ýý LICZBA MIEJSC: 25 ýý KOSZT: dorośli – 35 zł, dzieci od 6 do 16 lat – 15 zł.

Dzieje się w gminie

Spacer z ornitologiem

Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Wydarzenie dla rodzin z dziećmi od 6. roku życia. W programie spacer ścieżką przyrodniczą w kompleksie Stawno. Zgłoszenie u organizatora mailowo lub telefonicznie najpóźniej 2 dni przed wydarzeniem.

V weekend Dni Karpia, 29-30 września

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Aleksandra Wasińska, tel. 691 917 887, olawasinska@gmail.com

22

29.09 (sobota) ýý LICZBA MIEJSC: min. 8 – maks. 20 ýý KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci 5–15 lat – 35 zł, osoby powyżej 15 lat – 50 zł.

Dzieje się w gminie

Bryczką w krainie stawów

Zwiedzaj bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno i połącz obserwację przyrody z poznawaniem historii regionu. Na uczestników czeka wiele atrakcji, lornetki i fachowy nadzór ornitologa. Trasa: Ruda Milicka – Stawno – Nowe Grodzisko – Dyminy – Grabownica – Ruda Milicka. Zgłoszenia u Organizatora najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczbie osób (min. 8) i ze względu na złą pogodę.

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Maciej Kowalski, tel. 665 145 094, kowalski.mat@gmail.com

 MIEJSCE:

 CZAS TRWANIA:

Park Natury – Zagroda, ul. Bartosza 7, Łowisko u Dionizego, Odolanów

udział bezpłatny

FILE-ALT

zawody wędkarskie

07:00-18:00 (od 07:00 zawody wędkarskie, od 15:00 część rekreacyjno-artystyczna i podsumowanie zawodów)

konieczność zgłoszeń Możliwość spożycia ryby

 MIEJSCE:

Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

 MIEJSCE:

udział płatny

FILE-ALT

rajd rowerowy

muzyka lokalna

 CZAS TRWANIA:

10:00-14:00

konieczność zgłoszeń

Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz

konieczność zgłoszeń

 CZAS TRWANIA:

11:00-14:30


ýý LICZBA MIEJSC: 75 ýý KOSZT: 130 zł/os.

Dzieje się w gminie

Oscarowa Gala Karpia

Wkrocz na czerwony dywan i choć raz w roku poczuj się jak Leonardo di Caprio. Oscarowa Gala Karpia od kilku lat jest żelaznym punktem Dni Karpia, bo serwowane są na niej najwyższej klasy dania rybne z Doliny Baryczy i nie tylko. Daj się ponieść magii Oskarów i przybądź z rodziną i przyjaciółmi, by degustować wyjątkowe dania w Hotelu Libero. Na naszych gości czeka zabawa przy muzyce oraz konkursy z nagrodami. Rezerwacja i zakup biletów u Organizatora.

ýý ORGANIZATOR: Hotel Libero Sp. z o. o., ýý INFORMACJA: Recepcja hotelu, tel. 71 383 13 90, hotel@hotel-libero.pl

29.09 (sobota) ýý LICZBA MIEJSC: 25 ýý KOSZT: 15 zł/os.

Gmina Przygodzice zaprasza

Zawody wędkarskie o puchar Złotego Karpia

Jeśli wędkarstwo jest dla Ciebie sposobem na życie, to w Przygodzicach znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. Sprawdzisz swe wędkarskie umiejętności w pięknym otoczeniu i poczujesz atmosferę prawdziwej wielkopolskiej gościnności. W spławikowych zawodach wędkarskich mogą sprawdzić się wszyscy miłośnicy wędkarstwa – dzieci, młodzież i dorośli. Pozwolenie PZW nie jest wymagane, ale dzieci mogą łowić tylko pod opieką dorosłych. Zgłoszenie tel. 625 927 011.

ýý ORGANIZATOR: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, ýý INFORMACJA: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, tel. 62 592 70 11, gokp@osw.pl

29.09 (sobota) ýý LICZBA MIEJSC: 25 ýý KOSZT: bezpłatny

Dzieje się w gminie

Wycieczka edukacyjno-przyrodnicza „Rowerem po ścieżkach przyrodniczych”

Poznaj Stawy Milickie rowerem pod przewodnictwem doświadczonego przyrodnika. Trasa wynosi ok. 30–40 km: wyruszysz szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej do Rudy Milickiej i Stawna, potem ścieżką przyrodniczą przejedziesz między stawami Słonecznym Górnym i Wilczym, a następnie przez Dyminy dotrzesz do Grabownicy. Tu czeka Cię postój przy wieży widokowej, trasa ścieżką przyrodniczą „Wokół Stawu Grabownica”, a potem przejazd do wsi Duchowo, zwiedzanie zabytkowego wiatraka oraz „Chaty Młynarza” i powrót do Milicza. Zgłoszenie do 25.09.2018, telefonicznie: 509 760 981, bądź mailowo: ctajer@dzpk.pl. W razie bardzo złej pogody wycieczka może zostać odwołana.

 MIEJSCE:

Hotel Libero, ul. Kościuszki 2, Milicz

udział płatny

FILE-ALT

 MIEJSCE:

udział płatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA: 09:00-13:00

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Zbiórka pod Centrum Bioróżnorodności „Dolina Baryczy” nad Zalewem w Miliczu, ul. Kolejowa 10, Milicz

udział bezpłatny

FILE-ALT

18:00-24:00

konieczność zgłoszeń

Akwen wodny Glinianka, ul. Ceglana, Przygodzice

 CZAS TRWANIA:

V weekend Dni Karpia, 29-30 września

29.09 (sobota)

konieczność zgłoszeń

 CZAS TRWANIA: 11:00-15:00

wycieczka rowerowa

ýý ORGANIZATOR: Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, ýý INFORMACJA: Cezary Tajer, tel. 509 760 981, ctajer@dzpk.pl www.dnikarpia.barycz.pl

23


V weekend Dni Karpia, 29-30 września

29.09 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: nieograniczona

Nieodpłatna impreza edukacyjna o charakterze przyrodniczym – zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej w Centrum Bioróżnorodności Doliny Baryczy nad milickim Zalewem. O walorach tutejszej przyrody opowiedzą pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”, możliwość otrzymania darmowych materiałów promocyjnych związanych z regionem. Przy dobrej pogodzie i zależnie od możliwości uczestników przewidziane są wyjścia w teren z pracownikami parku, podczas których można będzie dokonywać ciekawych obserwacji przyrodniczych. Dla chętnych konkursy przyrodnicze z nagrodami.

ýý KOSZT: bezpłatny

Dzień otwarty Centrum Bioróżnorodności Doliny Baryczy nad Zalewem milickim

 MIEJSCE:

Centrum Bioróżnorodności „Dolina Baryczy” nad Zalewem w Miliczu, ul. Kolejowa 10, Milicz

 CZAS TRWANIA:

10:00-15:00

udział bezpłatny

ýý ORGANIZATOR: Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, ýý INFORMACJA: Cezary Tajer, tel. 509 760 981, ctajer@dzpk.pl

30.09 (niedziela)

Dzieje się w gminie

Spacer z ornitologiem

 MIEJSCE:

 CZAS TRWANIA:

Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz

10:00-14:00

ýý LICZBA MIEJSC: 25

Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ýý KOSZT: dorośli – 35 zł, ptasim architektem. Wydarzenie dla rodzin z dziećmi od 6. roku życia. W programie spacer ścieżką dzieci od 6 do 16 lat – 15 zł. przyrodniczą w kompleksie Stawno. Zgłoszenie u organizatora mailowo lub telefonicznie najpóźniej 2 dni przed wydarzeniem.

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Aleksandra Wasińska, tel. 691 917 887, olawasinska@gmail.com

30.09 (niedziela)

Gmina Twardogóra zaprasza

Rodzinny festyn rekreacyjny Taaaka Ryba

ýý LICZBA MIEJSC: Jeśli wędkowanie to Twoja pasja, weź udział w porannych zawodach wędkarskich na stawie przy nieograniczona, w zawodach przepięknym pałacu w Goszczu. Czeka Cię moc atrakcji – blok sportowo-rekreacyjny dla dzieci, wędkarskich: 50 pokazy taneczne i koncerty gwiazd: MEJK i Paka Marcelaka. Dla chętnych możliwość zwiedzania wyremontowanego fragmentu pałacu i przyległych ruin. Dodatkowo Jarmark Produktów Lokalnych ýý KOSZT: bezpłatny, oraz rajd nordic walking szlakiem karpia, zakończony degustacją zupy rybnej. Chęć uczestnictwa (dodatkowo płatne atrakcje w zawodach wędkarskich należy zgłosić do 27.09.2018, tel. 697 849 803. dla dzieci i produkty na stoiskach) ýý ORGANIZATOR: Gmina Twardogóra, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze, ýý INFORMACJA: Robert Orlikowski, tel. 692 642 450, kultura@gosir.twardogora.pl

24

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Zespół Pałacowo-Parkowy w Goszczu, gm. Twardogóra

 CZAS TRWANIA:

08:00-19:00

KUPISZ PRODUKTY DOLINA BARYCZY POLECA

udział bezpłatny atrakcje dla dzieci

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń Możliwość spożycia ryby

zawody wędkarskie nordic walking


ýý LICZBA MIEJSC: nieograniczona ýý KOSZT: udział bezpłatny (płatne kursy kolejką, atrakcje dla dzieci w strefie zabaw oraz produkty na stoiskach).

ýý LICZBA MIEJSC: 60 ýý KOSZT: 95 zł/os.

Kolejką wokół stawów

Wyrusz kolejką na zakończenie sezonu Krośnickiej Kolei Wąskotorowej i podczas dorocznego Święta Sadów – owocowych dożynek miejscowych sadowników. To okazja, aby zjeść smaczną rybę, kupić pyszne owoce, miód, wyroby z wikliny oraz inne produkty regionalnych wystawców, a także posłuchać lokalnych i krajowych zespołów. Specjalna strefa zabaw dla dzieci, a ok. godz. 14.00 pokaz rowerowych umiejętności Jonasza Pakulskiego – uczestnika X edycji Mam Talent. Ostatni kurs parowozu o godz. 18:00.

 MIEJSCE:

Teren Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, gm. Krośnice

 CZAS TRWANIA: 11:00-18:00

KUPISZ PRODUKTY DOLINA BARYCZY POLECA

udział bezpłatny

atrakcje dla dzieci

ýý ORGANIZATOR: Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe w Krośnicach, Gmina Krośnice, ýý INFORMACJA: Milena Imiłowska, tel. 71 38 46 040, mimilowska@cets.krosnice.pl

 MIEJSCE:

Dzieje się w gminie

Ryba do syta! – kolacja rybna Spędź piątkowy wieczór inaczej niż zwykle i skosztuj razem z rodziną oraz przyjaciółmi rybnych potraw rodem z kuchni wielkopolskiej, przepięknie podanych podczas wykwintnej kolacji w Restauracji Lido. Już po raz szósty kucharze zaserwują pełen wachlarz rybnych pyszności w najrozmaitszych postaciach (zarówno w formie gorących dań, jak i przystawek na zimno). W programie wiele atrakcji, m.in. losowanie atrakcyjnych nagród, w tym weekendu w pensjonacie. Zakup biletów do końca sierpnia br., płatność przelewem bądź osobiście w restauracji.

Restauracja Lido, ul. Wrocławska 6, Antonin, gm. Przygodzice

udział płatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA: 19:00-24:00

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATOR: Pensjonat i Restauracja Lido, ýý INFORMACJA: Danuta Kowalska, tel. 600 211 163, lido-antonin@o2.pl

ýý LICZBA MIEJSC: 130 ýý KOSZT: 105 zł/os.

Dzieje się w gminie

Ryba do syta! – kolacja rybna

Rozpocznij październik kardamonowo – wieczorkiem tanecznym połączonym z przepyszną kolacją złożoną z dań z ryb słodkowodnych zamieszkujących Dolinę Baryczy. Rozkoszy podniebienia dopełnią różnego typu dodatki, surówki i sałatki, a także dania mięsne będące w stałym menu Restauracji. Na deser słodki bufet, kawa, herbata oraz woda z cytryną (napoje bez ograniczeń). Opisy dań ułatwią świadomą konsumpcję, a wieczór umili losowanie nagród – wśród nich jak co roku darmowe wejście na Bal Sylwestrowy 2018 w Restauracji Kardamon. Na przyjezdnych czeka baza hotelowa.

ýý ORGANIZATOR: DOZAGRO Radosław Rybacki, ýý INFORMACJA: Magdalena Hałdaś, tel. 601 375 590, info@salakardamon.pl

 MIEJSCE:

Restauracja Kardamon, Huta 111e, gm. Odolanów

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 CZAS TRWANIA: 19:00-02:00

PAŹDZIERNIK

05.10 (piątek)

VI weekend Dni Karpia, 05-07 października

05.10 (piątek)

Gmina Krośnice zaprasza

V weekend Dni Karpia, 29-30 września

30.09 (niedziela)

www.dnikarpia.barycz.pl

25


VI weekend Dni Karpia, 05-07 października

06.10 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 40

Jeśli chcesz się przekonać, że z Doliny Baryczy jest najbliżej do gwiazd, przybądź na Astronomiczną Kolację „Karp pod Gwiazdami”. Będziesz mógł nie tylko skosztować rybnych specjałów z Doliny Baryczy, z których słynie Zagroda Grabownica, ale wysłuchać popularnonaukowej prelekcji z dziedziny astronomii, przygotowanej przez wykładowców z Uniwersytetu Wrocławskiego. W programie konkurs na najlepszą potrawę wieczoru oraz wspólne obserwacje jesiennego nieba nad Doliną Baryczy przez teleskop. Rezerwacja i przedpłata do 15.09.2018.

ýý KOSZT: 106 zł/os.

 MIEJSCE:

Zagroda Grabownica, Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy, Grabownica Krośnicka 42a, gm. Krośnice

udział płatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA:

18:00-24:00

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATOR: Zagroda Grabownica, Jolanta Bogatsu, Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy, ýý INFORMACJA: Jolanta Bogatsu, tel. 508 134 010, zagrodagrabownica@gmail.com

06.10 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: min. 8 – maks. 20

Zwiedzaj bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno i połącz obserwację przyrody z poznawaniem historii regionu. Na uczestników czeka wiele atrakcji, lornetki i fachowy nadzór ornitologa. Trasa: Ruda Milicka – Stawno – Nowe Grodzisko – Dyminy – Grabownica – Ruda Milicka. Zgłoszenia u Organizatora najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczbie osób (min. 8) i ze względu na złą pogodę.

ýý KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci 5–15 lat – 35 zł, osoby powyżej 15 lat – 50 zł.

06.10-07.10 (sobota–niedziela)

ýý LICZBA MIEJSC: nieograniczona ýý KOSZT: bezpłatny (płatne ryby i produkty na stoiskach)

26

Astronomiczna kolacja Karp pod Gwiazdami

Bryczką w krainie stawów

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Maciej Kowalski, tel. 665 145 094, kowalski.mat@gmail.com

Dzieje się w gminie

Odłowy na Ostoi

Chcesz na własne oczy zobaczyć, jak wygląda odłów ryb w milickich stawach, zjeść rybne danie na stoisku w plenerze i kupić świeżą rybę do domu? Przybądź na jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń plenerowych w ramach Dni Karpia! Odłowom towarzyszą występy zespołów ludowych, stoiska wystawców i restauratorów spod znaku Dolina Baryczy POLECA oraz atrakcje dla dzieci, a wszystko odbywa się w scenerii malowniczo położonej Ostoi.

ýý ORGANIZATOR: Gospodarstwo Rybackie Milicz, ýý INFORMACJA: Aleksander Kowalski, tel. 603 388 926, aikow@neostrada.pl

 MIEJSCE:

Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA:

11:00-14:30

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Gospodarstwo Rybackie Milicz, Ostoja, ul. Grzybowa, dukt leśny nr 19, Milicz

 CZAS TRWANIA:

12:00-18:00

KUPISZ PRODUKTY DOLINA BARYCZY POLECA

udział bezpłatny atrakcje dla dzieci

muzyka lokalna

Możliwość spożycia ryby


ýý LICZBA MIEJSC: 2 grupy po 30 osób

Poznaj opowieści i anegdoty związane z kilkusetletnią historią rodu Maltzanów, który pozostawił trwałe ślady na milickiej ziemi. Pałac Maltzanów, obecnie siedziba Technikum Leśnego w Miliczu, otwiera swoje podwoje dla osób pragnących poznać historię tego miejsca. Przewodnikami po pałacu będą uczniowie, którzy zaprowadzą gości m.in. do auli szkolnej, będącej niegdyś reprezentacyjną salą balową, oraz do dawnych apartamentów właścicieli majątku – obecnie sal lekcyjnych. Zgłoszenia u organizatora do 01.10.2018.

ýý KOSZT: bezpłatny

Noc w Pałacu Maltzanów

 MIEJSCE:

Technikum Leśne w Miliczu, ul. Kasztelańska 1, Milicz

udział bezpłatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA:

18:00-19:00 I grupa; 19:15-20:30 II grupa

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATOR: Technikum Leśne w Miliczu, ýý INFORMACJA: Maria Dziedzic, tel. 509 696 034, dziedzic@tlmilicz.pl; Jolanta Cwenar, tel. 662 299 178, cwenar@tlmilicz.pl

07.10 (niedziela)

Gmina Żmigród zaprasza

Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu Karp w Lesie

 MIEJSCE:

Ruda Żmigrodzka, teren obok świetlicy wiejskiej, gm. Żmigród

ýý LICZBA MIEJSC: nieograniczona

Przekonaj się, jak piękna i atrakcyjna może być październikowa niedziela w otoczeniu malowniczych stawów. W Rudzie Żmigrodzkiej czekają Cię występy lokalnych zespołów, animacje dla dzieci, stoiska edukacyjne Nadleśnictwa Żmigród oraz Jarmark Lokalnych Producentów i Usługodawców ýý KOSZT: bezpłatny z Doliny Baryczy. Na stoiskach gastronomicznych skosztujesz karpia pod wieloma postaciami, a bio(dodatkowo płatne atrakcje rąc udział w konkursie kulinarnym „CARPIE IEM”, pomożesz rozstrzygnąć, które danie jest najlepsze. dla dzieci i produkty na stoiskach) ýý ORGANIZATORZY: Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie, Gmina Żmigród, Nadleśnictwo Żmigród, ýý INFORMACJA: Marta Lewandowska, tel. 71 385 27 58, gci-zmigrod@o2.pl

07.10 (niedziela)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 30

Poznaj piękne, klimatyczne miejsce z dala od zgiełku miasta, położone wśród bujnej roślinności, i weź udział w kolacji rybnej. W programie przepyszne dania z ryb słodkowodnych, ale również biesiada przy ognisku, atrakcje dla dzieci oraz konkurs z niespodzianką, a dla chętnych spacer po naszym jaworowym lesie – idealny scenariusz na udaną niedzielę. Serdecznie zapraszamy! Rezerwacja telefoniczna lub mailowa (info@jaworowydom.pl).

ýý KOSZT: 69 zł/os.

Kolacja rybna – Jaworowy Karp

ýý ORGANIZATOR: Jaworowy Dom, ýý INFORMACJA: Romana Sitarz, Barbara Tarka-Rozpara, tel. 793 422 999, 577 800 676, info@jaworowydom.pl

 CZAS TRWANIA: 12:00-18:00

VI weekend Dni Karpia, 05-07 października

07.10 (niedziela)

Dzieje się w gminie

KUPISZ PRODUKTY DOLINA BARYCZY POLECA

atrakcje dla dzieci

udział bezpłatny

 MIEJSCE:

Jaworowy Dom, Jawor 12a, gm. Cieszków

udział płatny

FILE-ALT

Możliwość spożycia ryby

 CZAS TRWANIA: 17:00-21:00

konieczność zgłoszeń

www.dnikarpia.barycz.pl

27


VII weekend Dni Karpia, 13-14 października

13.10 (sobota) ýý LICZBA MIEJSC: min. 8 – maks. 20 ýý KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci 5–15 lat – 35 zł, osoby powyżej 15 lat – 50 zł.

13.10 (sobota) ýý LICZBA MIEJSC: 50 ýý KOSZT: 110 zł/os.

Dzieje się w gminie

Bryczką w krainie stawów

Zwiedzaj bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno i połącz obserwację przyrody z poznawaniem historii regionu. Na uczestników czeka wiele atrakcji, lornetki i fachowy nadzór ornitologa. Trasa: Ruda Milicka – Stawno – Nowe Grodzisko – Dyminy – Grabownica – Ruda Milicka. Zgłoszenia u Organizatora najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczbie osób (min. 8) i ze względu na złą pogodę.

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Maciej Kowalski, tel. 665 145 094, kowalski.mat@gmail.com

Dzieje się w gminie

Ryba do syta! – kolacja rybna

Przybądź do malowniczo położonej Restauracji Grabownica na kolację wyróżniającą się bogactwem menu. Miłośnicy dań z ryb słodkowodnych w menu znajdą tu wachlarz ryb dostępnych w stawach na terenie całej Doliny Baryczy. Restauracja słynie z wyszukanych potraw, niezwykłych przypraw i zaskakujących smaków. Kolację uatrakcyjni muzyka na żywo, pokaz multimedialny oraz loteria z nagrodami. Rezerwacja poprzez zakup biletu telefoniczna lub mailowa.

ýý ORGANIZATOR: Restauracja Grabownica, ýý INFORMACJA: Małgorzata Gil, tel. 694 778 627, restauracjagrabownica@gmail.com

14.10 (niedziela)

Dzieje się w gminie

Spacer z ornitologiem

 MIEJSCE:

Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

 CZAS TRWANIA:

Restauracja Grabownica, Grabownica Milicka 4B, gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

18:00-23:00

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz

ýý LICZBA MIEJSC: 25

Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ýý KOSZT: dorośli – 35 zł, ptasim architektem. Wydarzenie dla rodzin z dziećmi od 6. roku życia. W programie spacer ścieżką dzieci od 6 do 16 lat – 15 zł. przyrodniczą w kompleksie Stawno. Zgłoszenie u organizatora mailowo lub telefonicznie najpóźniej 2 dni przed wydarzeniem.

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Aleksandra Wasińska, tel. 691 917 887, olawasinska@gmail.com

28

udział płatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA:

11:00-14:30

konieczność zgłoszeń

 CZAS TRWANIA:

10:00-14:00


ýý LICZBA MIEJSC: 32

Chcesz na własnym podniebieniu poczuć smaki kreowane przez wybitną restauratorkę Magdę Gessler? Wkrocz na szlak cysterskiego smaku i weź udział w Kolacji Rybnej Restauracji Karpiówka. W ofercie również pyszne rybne menu autorskie szefa kuchni Anny Marynowskiej, zaskakujące świeżym spojrzeniem na kuchnię. Przekonaj się, że przygotowanie wykwintnego dania rybnego to sztuka, której tajniki znają tylko najlepsi kucharze! Rezerwacja telefoniczna lub osobiście w restauracji.

ýý KOSZT: 100 zł/os.

Kolacja rybna Szlakiem Cysterskiego Smaku

ýý ORGANIZATOR: Restauracja Karpiówka, ýý INFORMACJA: Anna Marynowska, tel. 667 736 982, ssmarynos@o2.pl

ýý LICZBA MIEJSC: min. 8 – maks. 20

ýý KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci 5–15 lat – 35 zł, osoby powyżej 15 lat – 50 zł.

udział płatny

FILE-ALT

Bryczką w krainie stawów Zwiedzaj bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno i połącz obserwację przyrody z poznawaniem historii regionu. Na uczestników czeka wiele atrakcji, lornetki i fachowy nadzór ornitologa. Trasa: Ruda Milicka – Stawno – Nowe Grodzisko – Dyminy – Grabownica – Ruda Milicka. Zgłoszenia u Organizatora najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczbie osób (min. 8) i ze względu na złą pogodę.

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Maciej Kowalski, tel. 665 145 094, kowalski.mat@gmail.com

20.10 (sobota) ýý LICZBA MIEJSC: 160

Przetańcz tę październikową noc w Starym Młynie, wirując na parkiecie! Rozpocznij go kolacją rybną przy świecach, w gronie znajomych, kosztując przepysznych potraw, które wielokrotnie otrzymywały nagrody i wyróżnienia w gastronomicznym konkursie Mistrz Karpia. W programie wykwintne potrawy nie tylko z karpia, ale również innych ryb słodkowodnych w wielu postaciach. Degustację uatrakcyjni zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej DJ. Bilety do nabycia u Organizatora.

Ryba do syta z zabawą taneczną

ýý ORGANIZATOR: Restauracja i Pensjonat W Starym Młynie, ýý INFORMACJA: Piotr Niewiadomski, tel. 503 141 457, 71 38 332 31,

Ruda Milicka – parking (miejsce zbiórki), gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

Restauracja W Starym Młynie, Niesułowice 25, gm. Milicz

udział płatny

FILE-ALT

16:00-21:00

 CZAS TRWANIA: 11:00-14:30

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

 CZAS TRWANIA:

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Dzieje się w gminie

Dzieje się w gminie

ýý KOSZT: 130 zł/os.

Restauracja Karpiówka, ul. Krotoszyńska 25, Odolanów

 CZAS TRWANIA: 19:00-24:00

VIII weekend Dni Karpia, 20-21 października

20.10 (sobota)

 MIEJSCE:

VII weekend Dni Karpia, 13-14 października

14.10 (niedziela)

Dzieje się w gminie

konieczność zgłoszeń

p.niewiadomski@stary-mlyn.com.pl

www.dnikarpia.barycz.pl

29


VIII weekend Dni Karpia, 20-21 października

21.10 (niedziela)

Dzieje się w gminie

Spacer z ornitologiem

 MIEJSCE:

Kompleks Stawno, rezerwat przyrody Stawy Milickie, gm. Milicz

 CZAS TRWANIA:

10:00-14:00

ýý LICZBA MIEJSC: 25

Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Wydarzenie dla rodzin z dziećmi od 6. roku życia. W programie spacer ścieżką dzieci od 6 do 16 lat – 15 zł. przyrodniczą w kompleksie Stawno. Zgłoszenie u organizatora mailowo lub telefonicznie najpóźniej 2 dni przed wydarzeniem.

ýý KOSZT: dorośli – 35 zł,

ýý ORGANIZATOR: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski, ýý INFORMACJA: Aleksandra Wasińska, tel. 691 917 887, olawasinska@gmail.com

21.10 (niedziela)

Dzieje się w gminie

Noc w Pałacu Maltzanów

ýý LICZBA MIEJSC: 2 grupy po Poznaj opowieści i anegdoty związane z kilkusetletnią historią rodu Maltzanów, który pozostawił 30 osób. trwałe ślady na milickiej ziemi. Pałac Maltzanów, obecnie siedziba Technikum Leśnego w Miliczu, otwiera swoje podwoje dla osób pragnących poznać historię tego miejsca. Przewodnikami po pałacu ýý KOSZT: bezpłatny będą uczniowie, którzy zaprowadzą gości m.in. do auli szkolnej, będącej niegdyś reprezentacyjną salą balową, oraz do dawnych apartamentów właścicieli majątku – obecnie sal lekcyjnych. Zgłoszenia u organizatora do 01.10.2018

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Technikum Leśne w Miliczu, ul. Kasztelańska 1, Milicz

udział bezpłatny

FILE-ALT

 CZAS TRWANIA:

18:00-19:00 I grupa; 19:15-20:30 II grupa

konieczność zgłoszeń

IX weekend Dni Karpia, 26-27 października

ýý ORGANIZATOR: Technikum Leśne w Miliczu, ýý INFORMACJA: Maria Dziedzic, tel. 509 696 034, dziedzic@tlmilicz.pl; Jolanta Cwenar, tel. 662 299 178, cwenar@tlmilicz.pl

26.10 (piątek) ýý LICZBA MIEJSC: 30 ýý KOSZT: 90 zł/os.

Dzieje się w gminie

Kolacja rybna – Roztańczony Karp

Przekonaj się, że lekkie i smaczne dania z karpia idealnie nadają się na taneczny wieczór. Na miejscowych smakoszy ryb z Doliny Baryczy oraz turystów czekają przepyszne zdrowe dania i przekąski z ryb słodkowodnych. A wszystko to w pięknym leśnym otoczeniu, z dala od zgiełku miasta. O gorące rytmy zadba DJ, a kolejnym rozgrzewającym momentem będzie biesiada przy ognisku. Domowe Smaki oraz ciepła atmosfera tylko w Jaworowym Domu. Zapraszamy! Rezerwacja telefonicznie lub mailowo (info@jaworowydom.pl) do 22.10.2018.

ýý ORGANIZATOR: Jaworowy Dom, ýý INFORMACJA: Romana Sitarz, Barbara Tarka-Rozpara, tel. 793 422 999, 577 800 676,

info@jaworowydom.pl

30

 MIEJSCE:

Jaworowy Dom, Jawor 12a, gm. Cieszków

udział płatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 CZAS TRWANIA:

18:00-01:00


ýý LICZBA MIEJSC: 120

Odwiedź wybudowaną z rozmachem oraz w zgodzie z rodzimą architekturą Restaurację Rodzinnego Parku Przygód w Góreczniku i zjedz tradycyjną kolację rybną w gościnnej Wielkopolsce. Górecznik wyróżnia doskonała kuchnia oparta na daniach z ryb słodkowodnych, które wielokrotnie zdobywały laury w ramach konkursu Mistrz Karpia w Dolinie Baryczy. Degustacja dań rybnych przy muzyce na żywo urozmaici nawet najbardziej ponury wieczór! Zgłoszenia u Organizatora.

ýý KOSZT: 100 zł/os.

Ryba do syta! – kolacja rybna

ýý ORGANIZATOR: Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. K., ýý INFORMACJA: Tomasz Wojciechowski, tel. 730 744 199; info@gorecznik.pl

27.10 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 160

Przetańcz tę październikową noc w Starym Młynie, wirując na parkiecie! Rozpocznij go kolacją rybną przy świecach, w gronie znajomych, kosztując przepysznych potraw, które wielokrotnie otrzymywały nagrody i wyróżnienia w gastronomicznym konkursie Mistrz Karpia. W programie wykwintne potrawy z nie tylko z karpia, ale również innych ryb słodkowodnych w wielu postaciach. Degustację uatrakcyjni zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej DJ. Bilety do nabycia u Organizatora.

ýý KOSZT: 130 zł/os.

Ryba do syta z zabawą taneczną

ýý ORGANIZATOR: Restauracja i Pensjonat W Starym Młynie, ýý INFORMACJA: Piotr Niewiadomski, tel. 503 141 457, 71 38 332 31,

 MIEJSCE:

Karczma Górecznik, Antonin, ul. Wrocławska 7, gm. Przygodzice

udział płatny

FILE-ALT

 MIEJSCE:

udział płatny

FILE-ALT

19:00-01:00

konieczność zgłoszeń

Restauracja W Starym Młynie, Niesułowice 25, gm. Milicz

 CZAS TRWANIA:

 CZAS TRWANIA: 19:00-02:00

IX weekend Dni Karpia, 26-27 października

26.10 (piątek)

Dzieje się w gminie

konieczność zgłoszeń

p.niewiadomski@stary-mlyn.com.pl

27.10 (sobota) ýý LICZBA MIEJSC: 100 ýý KOSZT: 120 zł/os.

Dzieje się w gminie

Ryba do syta! – kolacja rybna

Rajska uczta w formie bufetu szwedzkiego dla smakoszy ryb słodkowodnych ze Stawów Milickich. Menu dobrane w taki sposób, aby pokazać Państwu, jak zaskakująco mogą smakować milickie ryby. Królować będzie karp, ale nie zabraknie suma czy jesiotra. Ponadto na stole zagoszczą potrawy z dziczyzny. Biesiadę urozmaici zabawa przy gorących rytmach muzyki tanecznej oraz liczne konkursy i loteria. Podczas kolacji odbędzie się również wystawa ozdób z suszu, z możliwością ich zakupu. Nie zwlekaj, weź przyjaciół i spędź ten wieczór z nami!

 MIEJSCE:

 CZAS TRWANIA:

Restauracja Parkowa, ul. Piłsudskiego 2, Milicz

udział płatny

FILE-ALT

19:00-01:00

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATOR: Restauracja Parkowa Dariusz Moczulski, ýý INFORMACJA: Anna Chlistun, Joanna Frąckowiak, tel. 71 38 41 281, 695 148 765,

milicz.parkowa@gmail.com

www.dnikarpia.barycz.pl

31


X weekend Dni Karpia, 03 listopada

LISTOPAD XI weekend Dni Karpia, 05 i 09 listopada

03.11 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 100

Spotkaj się z rodziną i przyjaciółmi przy smacznym karpiu i innych rybach słodkowodnych, przygotowanych w  trzech odsłonach. Kolacja serwowana będzie w formie zimnego bufetu na szwedzkich stołach przy taktach dobrej muzyki. Spotkanie uatrakcyjnią też śpiewy i tańce na żywo. Tak swojsko można się bawić tylko w Wielkopolsce, pielęgnującej tradycje wspólnego śpiewu i biesiadowania. Zgłoszenia u organizatora telefonicznie lub osobiście w restauracji.

ýý KOSZT: 96 zł/os.

Ryba do syta! – kolacja rybna

ýý ORGANIZAOR: Leszek, Urszula Witoń, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, Restauracja Trzcieliny s.c., ýý INFORMACJA: Leszek Witoń, tel. 509 640 634, restauracja.trzcieliny@gmail.com

03.11 (sobota)

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 42

Jeśli chcesz zjeść wyrafinowaną kolację rybną w niezwykłym miejscu – nad stawem, w otoczeniu przyrody, przybądź do Restauracji Teo. Ta kolacja rybna będzie miała charakter kulinarno-muzyczny. Wieczór wypełni nie tylko degustacja wyszukanych dań z ryb słodkowodnych Doliny Baryczy, ale i innych niespodzianek kulinarnych przygotowanych przez miejscowych kucharzy. Atrakcją będą też występy muzyczne zaproszonych artystów. Serdecznie zapraszamy! Zgłoszenia u organizatora.

ýý KOSZT: 120 zł/os.

Ryba do syta! – kolacja rybna

ýý ORGANIZAOR: Irena Steblecka, Restauracja Teo, ýý INFORMACJA: Piotr Steblecki, tel. 514 779 175, restauracjateo@gmail.com

05.11 (poniedziałek) ýý LICZBA MIEJSC: nieograniczona ýý KOSZT: bezpłatny

Dzieje się w gminie

Kolorowy Szlak Karpia po Dolinie Baryczy w fotografii – konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny „Kolorowy Szlak Karpia po Dolinie Baryczy w fotografii” jest adresowany do fotoamatorów z terenu gminy Twardogóra (dzieci, młodzieży, dorosłych). Aby wziąć w nim udział, wystarczy złożyć w siedzibie Biblioteki Publicznej w Twardogórze do 15.10.2018 r. od 3 do 10 fotografii w formacie 13x18 cm, przedstawiających karpie z Kolorowego Szlaku Karpia po Dolinie Baryczy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w poniedziałek 5.11.2018 r. o godzinie 16:30 w siedzibie twardogórskiej Biblioteki Publicznej.

ýý ORGANIZATOR: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Twardogóra, ýý INFORMACJA: Anna Rydzyk, tel. 71 315 80 17, bibdzieci@go2.pl

32

 MIEJSCE:

 CZAS TRWANIA:

Restauracja Trzcieliny, ul. Wrocławska 2, Przygodzice

udział płatny

FILE-ALT

18:00-02:00

konieczność zgłoszeń

 MIEJSCE:

Restauracja Teo, ul. Krotoszyńska 7a, Cieszków

udział płatny

 MIEJSCE:

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze, ul. Wielkopolska 11, Twardogóra

udział bezpłatny

 CZAS TRWANIA:

18:00-23:00

 CZAS TRWANIA:

16:30-17:30


Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 50

Poczuj klimat kameralnej imprezy i przeżyj niezapomniane wrażenia kulinarne na kolacji rybnej o charakterze tanecznym. Poznasz specjały rybne pod różnymi postaciami, a wszystkie dania będą bazowały na rozmaitych gatunkach ryb słodkowodnych, pochodzących ze stawów Gospodarstwa Rybackiego Ruda Żmigrodzka. O oprawę muzyczną zadba lokalny DJ, przewidziano również nagrody za głosowanie na najsmaczniejszą potrawę konkursową oraz udział w innych konkursach. Wymagana pełna przedpłata. Zgłoszenia do 30.09.2018 telefonicznie, mailowo lub osobiście.

ýý KOSZT: 130 zł/os.

Ryba do syta! – kolacja rybna

 MIEJSCE:

Karczma Rybna Ruda Żmigrodzka, Ruda Żmigrodzka 101, gm. Żmigród

udział płatny

FILE-ALT

XI weekend Dni Karpia, 05 i 09 listopada

09.11 (piątek)

 CZAS TRWANIA: 19:00-02:00

konieczność zgłoszeń

ýý ORGANIZATOR: Karczma Rybna Ruda Żmigrodzka, ýý INFORMACJA: Justyna Wichłacz, tel. 609 856 026, karczma@raftowicz.pl Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: 40 (jednorazowo)

Chcesz potowarzyszyć karpiom w długiej drodze, jaką odbywają od ikry do stoiska handlowego? Odwiedź prowadzoną przez pasjonatów fotografii przyrodniczej Galerię Młyńską i zwiedź wystawę ilustrującą etapy trzyletniej produkcji karpia, jego odłowów przeprowadzanych w ten sam sposób od setek lat i wysyłki do placówek handlowych. Jesteśmy pewni, że dzięki tym zdjęciom spojrzysz na karpia w inny sposób.

ýý KOSZT: bezpłatny

Wystawa fotograficzna Karp od stawowej kuchni

ýý ORGANIZATOR: Fundacja Pro Eko Foto, ýý INFORMACJA: Kazimierz Laskowicz, tel. 602 237 612, kazik.laskowicz@gmail.com

Październik

Dzieje się w gminie

ýý LICZBA MIEJSC: nieograniczona

Weź udział razem z wychowankami Twej szkoły lub przedszkola w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych edukatorów, specjalistów fauny i flory Doliny Baryczy, na ścieżce przyrodniczej wokół stawów krośnickich. Zajęcia urozmaicają profesjonalne pomoce dydaktyczne, które powstały dzięki programowi EDUKACJA dla Doliny Baryczy.

ýý KOSZT: bezpłatny

Edukacja nad Stawami

ýý ORGANIZATOR: Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowym

w Krośnicach, ýý INFORMACJA: Milena Imiłowska, tel. 71 384 60 40, mimilowska@cets.krosnice.pl

 MIEJSCE:

Galeria Młyńska 5, ul. Młyńska 5, Wierzchowice, gm. Krośnice

wrzesień–październik, godz. 10:00-17:00

udział bezpłatny

 MIEJSCE:

Ustalane podczas zapisów

 CZAS TRWANIA:

udział bezpłatny

FILE-ALT

konieczność zgłoszeń

 CZAS TRWANIA: październik

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Wrzesień – październik

www.dnikarpia.barycz.pl

33


Konferencja prasowa – Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Mistrz Karpia 2018

Zapraszamy media oraz blogerów kulinarnych i turystycznych do zapoznania się z ideą Dni Karpia oraz atrakcjami zaplanowanymi na jesień 2018. Zasmakuj w karpiu, daj się zaprosić i zapraszaj na Dni Karpia w Dolinie Baryczy! Dni Karpia to największy i unikatowy w skali nie tylko województwa, ale i Europy cykl wydarzeń promujących produkt lokalny oraz wyjątkowe walory turystyczne i atrakcyjne przyrodniczo miejsca, w których ten produkt powstaje.

Profesjonalne jury, pięknie podane i wyszukane dania z ryb, powstałe na bazie produktów regionalnych z Doliny Baryczy, w których głównym bohaterem niezmiennie jest karp – to ukłon wobec tradycji i zaproszenie restauracji do kultywowania tradycji i kreowania nowości w swoim menu. Mistrz Karpia 2018 odbędzie się w dwóch odsłonach:

PARTNERZY WYDARZANIA: ORGANIZATOR: Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy”

Mistrz Karpia 2018 – Nagroda jury, czyli profesjonalny konkurs dla restauratorów z Doliny Baryczy. Ocenie profesjonalnego jury poddawane są potrawy uznane za najsmaczniejsze przez uczestników kolacji Ryba do syta! Spotkanie z komisją jest nie lada wyzwaniem, bo ocenie poddawany jest nie tylko smak czy użyte składniki, ale również umiejętność opowiedzenia o potrawie i jej wyszukane podanie. Dla restauratorów to wyjątkowa okazja do wysłuchania zarówno pochwał, jak i uwag, pomocnych w doskonaleniu warsztatu kulinarnego i wprowadzaniu nowości w menu lokalnych restauracji. Mistrz Karpia 2018 – Nagroda publiczności, czyli konkurs smaków dla restauratorów korzystających z bogactwa ryb z Doliny Baryczy. Do udziału w drugiej odsłonie Mistrza Karpia zapraszamy nie tylko KAR P restauracje z Doliny Baryczy, ale również podmioty gastronoMist na konk IA rz Ka urs r miczne spoza obszaru, dla których nasze wyjątkowe ryby stały pia 2 do 01 się inspiracją do tworzenia potraw i promocji, we współpracy Gosp starcza 8 o d a z lokalnymi gospodarstwami, bogactwa naszych stawów. Ryba rstwo Potrawy wybierać będą uczestnicy Konferencji Podsumowującej Staw ckie czyk Dni Karpia 2018 w Dolinie Baryczy.

PARTNERZY WYDARZENIA: K

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” 34


www.dnikarpia.barycz.pl

35


36


www.dnikarpia.barycz.pl

37


38


www.dnikarpia.barycz.pl

39


SKL

L P . Z C Y E P. B A R

c , p u b li k a h c y jn y c eduka e r t a g ie r f o zy a t a g Bo ny Bar yc li o D z k e i p a m ią t

ji , m a p

! w ó t k u d pro 0 0 1 d a Pon a ie s z k a ń c

ODB IE

D la m sty D la t u r y t u c ji y t D la in s

JNAGRODY A R

Kupując produkty ze sklepu, wspierasz Program Edukacja dla Doliny Baryczy. Sklep prowadzi: Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy”

Profile for nasza5

Dni Karpia 2018 _Informator  

Informator z programem wydarzeń w ramach Dni Karpia 2018 w Dolinie Baryczy. Zapraszamy na 11 wyjątkowych weekendów od września do listopad...

Dni Karpia 2018 _Informator  

Informator z programem wydarzeń w ramach Dni Karpia 2018 w Dolinie Baryczy. Zapraszamy na 11 wyjątkowych weekendów od września do listopad...

Profile for nasza5
Advertisement