Page 1

ЯК ЗРОБИТИ ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК ЕФЕКТИВНИМ

2 ст.

http://nslovo. com http://nslovo.com

ВИДАЄТЬСЯ З СЕРПНЯ 1931 РОКУ

№18 (95509) СУБОТА, 30 квітня 2011 року

Ïðîñòà ³ñòîð³ÿ æèòòÿ ØʲËÜÍÈÉ Ô²Í²Ø Які б випробування їй доля не готувала, завжди є заради кого жити і радіти кожному дню.

Навчальний рік у старшокласників завершиться 18 травня, у решти школярів N 26 травня. Більшість учнів очікують тестування і контрольні.

9 ст.

Ó ÊÎÐÞʲÂÖ² ²ÄÊÐÈËÈ ÏÀÌ’ßÒÍÈÊ «ÃÅÐÎßÌ ×ÎÐÍÎÁÈËß» Фото пресс=служби ОДА.

12 ст.

ÐÎÇÏÎ×ÀËÀÑß ÏÅÐÅÄÏËÀÒÀ ÍÀ ÏÅвÎÄÈ×Ͳ ÂÈÄÀÍÍß ÍÀ ÄÐÓÊϲÂв××ß 2011 ÐÎÊÓ За городніми клопотами не забудьте про свою найближчу газету. «Наше слово» можна передплатити у будь=якому відділенні по= штового зв’язку чи у вашої листоноші.

ÑÂÀѲ, ÑÂÀÒÓ, ÊÓÌÓ, ÁÐÀÒÓ ÎÔÎÐÌËßÉÒÅ ÏÅÐÅÄÏËÀÒÓ! ТИЖДЕНЬ

Ùîá ïàì’ÿòàëè

3 ст. Голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко 26 квітня взяв участь у відкритті пам’ятника «Героям Чорнобиля» у Корюківці. Заходи з нагоди 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи відбулися і в Мені. У нас також планують спорудити пам’ятний знак. реклама реклама

реклама

реклама

реклама

реклама реклама

ПРОДАМ МЕТ Т: ТА АТ АЛОПРОКА *труба (вода, газ); *арматура; *кутник; *труба (профільна); *лист (чорний, оцинкований); *цемент. ДОСТ АВКА. Тел.: (066) 291=20=19, (093) 744=16=24. ДОСТАВКА.

ВІКНА

Тел.: 4=13=91, (097) 610=40=91, (099) 755=77=71.

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА, ВІДЛИВИ, ПІДВІКОННЯ ARTEC, ALM. Установлення. Гарантія. Низькі ціни. Тел.: (050) 166=28=76, (097) 439=25=85, 5=02=71.

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН З МАТЕРІАЛУ ВИРОБНИКА Установлення станцій. Ціна – 70 грн./1 метр погонний. Тел.: 2=37=24, (066) 953=73=00, (067) 274=38=29.

НЕДІЛЯ

1

ПОНЕДІЛОК

2

реклама

²ÊÍÀ, ÄÂÅв МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ

REHAU

Замовлення приймаються за адресами: м. Мена, вул. Піонерська, 31. Тел.: 3=32=10, (066) 717=31=13, (050) 078=77=09. Магазин «Господарчі товари», вул. Шевченка, 3=а. Тел. 3=32=69. СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МАГ АЗИН «ОГ ОРОДНИК» МАГАЗИН «ОГОРОДНИК» у м. Мена пропонує оптом та вроздріб: – нітроамофоску, діамофоску, хлор. калій та аміачну селітру (можлива доставка від трьох тонн); – оригінальні протруйники картоплі «Престиж», «Ше= девр», «Матадор», «Тірана»; – гербіциди для боротьби з бур’янами, сітка овочева і агроволокно; – насіння кормових буряків та трав. Тел.: 2=23=63, (050) 313=83=61, (067) 878=98=31.

ВІВТОРОК

3

СЕРЕДА

4

травня

травня Схід 5.32 День +19...+22 Зах. 20.22

Схід 5.30 ... +26 Зах. 20.24 День +24 +24... ...+26

Ніч +9...+14

Ніч +9...+14 ...+14

Ніч

Остання чверть Міжнародний день солідарності трудящих

Ніч +9...+14 Остання чверть

рек=

ТО В « Ю Д Ж Е Р »

Схід 5.34 Схід 5.36 ... +22 Зах. 20.19 День +20 ... +23 Зах. 20.20 День +19 +19... ...+22 +20... ...+23

травня

реклама

У середу, 4 травня, з 9.00 до 10.00 пряму телефонну лінію з жителями району проведе міський голова Федір Іванович ФЕСЮН ФЕСЮН. Тел. 2=15=41.

металопластикові Німеччина

REHAU, ARTEC.

реклама

Новий місяць Всесвітній день свободи преси

ЧЕТВЕР

+11 ... +15 +11... ...+15

Шановні жителі району! Щиро і сердечно вітаємо вас із Міжнародним днем солідарності трудящих, святом всіх, хто прагне прогре= су, добротворення, злагоди і миру. Першотравень – це торжество весни, світла й тепла, сили землі й росту, пора цвітіння і буяння природи. Це період, коли усім нам належить потурбуватись про день наступний, про те, щоб засіяти і доглянути землю, мати від неї хліб і до хліба. Нехай це чудове свято додасть наснаги, оптимізму і впевненості у власних силах, а відчуття взаємодопомоги і колективізму ніколи не залишає вас. Щиро бажаємо усім щастя, здоров’я, благополуччя і життєвих гараздів. Голова Голова районної державної адміністрації районної ради Анатолій СОЛОМКО. Володимир РОГ ОВЕНКО. РОГОВЕНКО. Менська міська рада та виконавчий комітет вітають усіх жителів міста з Днем міжнародної солідарності трудящих! Бажаємо, щоб ваші оселі завжди були сповнені щас= тям і радістю, теплом і любов’ю. Нехай це свято напов= нить вас оптимізмом, додасть наснаги для втілення нових ідей на благо нашого рідного міста, де жити нам і прийдешньому поколінню. З повагою, міський голова Федір ФЕСЮН ФЕСЮН..

5

П’ЯТНИЦЯ

травня

травня Новий місяць

Ірина ПРИМАК. Нещодавно ми відсвяткували Великдень – найголовніше річне свято у всіх православних християн. І завжди воно збігається з пробудженням, відродженням природи. Кілька тижнів народ гріб, замітав, прибирав коло домі= вок, на робочих місцях, на могилках рідних і близьких. Від ранку й до вечора на кладовищах майоріли хустки жінок і пахло свіжою фарбою. То добре – значить, не забуваємо ми своїх пращурів, шануємо їхню пам’ять. Правду кажуть у народі: людина доти живе, доки її пам’ятають. Є у цьому кладовищенському генеральному прибиранні, щоправда, ложка дьогтю. Деякі могилки стоять зовсім занедбані, а інші навпаки – як картинки, от тільки деякі недобросовісні люди полінувалися сміття та зілля на звалище віднести, а попідкидали його мало не на сусідні погости. Щодо шанобливого ставлення до пам’яті, то приємно тішить той факт, що наразі наш народ повертається до тра= дицій, до віри. У чистий четвер люди зранку йшли до хра= му, щоб посповідатися і причаститися. На великодній службі у церквах було не протовпитися – і старі, і малі. Усе частіше в церкві можна побачити молодь, цілими сім’ями, з діточ= ками йдуть до Бога. Можливо, атеїсти скептично посміхнуть= ся, але то їхнє право. Кілька днів люди збиралися за родинними столами, аби привітати один одного з великим святом. А післязавтра ми, православні християни, віддамо шану нашим помер= лим пращурам. Вони заслужили, щоб їх пам’ятали…

Схід 5.29 ... +15 Зах. 20.25 День +10 +10... ...+15

Ніч

+5 ... +7 +5... ...+7 Новий місяць

6

травня Схід 5.27 ... +21 Зах. 20.27 День +18 +18... ...+21

Ніч

+5 ... +13 +5... ...+13 Новий місяць

7

СУБОТА

травня Схід 5.25

День +15...+17 Зах. 20.28 Ніч +10...+13 Новий місяць День радіо


2

наш ×ÀÑ

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК

Ó ÏÅÐØÓ ×ÅÐÃÓ ÎÇÄÎÐÎÂËßÒÜ ÑÈÐ²Ò Ïóò³âêè º, áàæàþ÷èõ ïîâåçòè äèòèíó íà â³äïî÷èíîê – íåáàãàòî Ірина ПРИМАК. Фото Вікторії ПРИМАК.

Канікули не за горами, вже зараз потрібно думати про те, де і як саме будуть оздоровлюватися школярі. І чи усі батьки матимуть змогу відправити власне чадо до табору чи до санаторію, адже вартість путівок «кусається». Повністю або частково вартість оздоровлення відшкодовує держава через Фонд соціального страхування від тимчасової втрати працездатності. Сільських дітей допомагає оздоровити профспілка АПК. Про те, як зробити дитячий відпочинок ефективним, минулого вівторка йшла мова у кабінеті першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Невжинського.

Хто доплатить? За словами директора Менської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соці соці-ального страхування з тимчасової втрати пра-

цездатності Анатолія Міщенка Міщенка, на 2011 рік для оздоровлення дітей Менщини заплановано 77,2 тисячі гривень. Таким чином, на одну дитину в день виділяється 35 гривень на харчування та три гривні ? на культур-

но-масові заходи та оздоровлення. З нинішнього року зміни у таборах дозволені від 14 днів. У ТОВ «ДОК «Казковий-2» , котрий є одним з найпопулярніших місць відпочинку дітей нашого району, путівка на два тижні коштуватиме 1680 грн. Але, враховуючи відшкодування Фонду (38 грн. на одну дитину на день) та профспілки АПК (34,5 грн.), батькам сільських дітей лишається доплатити усього 665 гривень. Щоправда, для деяких родин і така сума є непідйомною. До того ж, школярі Макошине, Березни та, зрозуміло, Мени і такої пільги не мають. Бо за чинним законодавством вважається, що їхні батьки працюють не в сільській місцевості. У такому разі, за словами В олодимира Невжинського, варто сподіватися на розуміння та сприяння профспілок та керівників підприємств.

у «Остречі» було цікаво бавитися...

Чомусь не їдуть Позитивні приклади такого сприяння є: активно оздоровлює дітей своїх працівників «Менський сир», і не лише за рахунок коштів профспілки. Власники підприємства минулого року, за словами голови райкому проф спіл профспіл спіл-ки працівників АПК Анатолія Лавського Лавського, виділили кошти на придбання 30 путівок для оздоровлення дітей працівників у «Казковому». Д бають про здоров’я малих і у сільгоспкооперативах «Куковицький» (там традиційно відправляли малечу до «О стречі») та «Авангард», у ТО В «Березнянський», фермерському господарстві «Бутенко». 15 тисяч гривень для оздоровлення дітей своїх працівників виділяє нинішнього року райком профспілки працівників освіти та науки, виділяє кошти на ці потреби і профспілка медичних працівників району. Проте, як не дивно, бажаючих поїхати на відпочинок за кількасот гривень наразі небагато. Переважна більшість батьків прагне відправити дитину до санаторію «О стреч», однак нині достеменно невідомо, чи зможе ця здравниця цьогоріч прийняти школярів. На нараді у першого заступника голови РД А йшла мова про те, що передусім потрібно надати путівки на оздоровлення 62-м дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. І вони могли б поїхати на відпочинок за путівками, котрі абсолютно безплатно виділяють Міністерство та управ-ління охорони здоров’я. Євпаторія, Труска-

... і плавати у басейні. вець, Алупка ? найкращі здравниці країни готові прийняти хоч сьогодні таких діток, але… За словами заступника головного лікаря району з охорони материнства та дитинства Галини В ербицької кої, бажаючих відвезти туди дітей небагато, бо родичі або опікуни повинні за власний рахунок доставити дитину до санаторію та забрати її звідти, а це потребує чималих коштів. Тож на нараді, зокрема, йшла мова і про те, що потрібно так організувати оздоровлення пільгових категорій дітей, щоб на відпочинок можна було відправити їх групою під наглядом супроводжуючого. Д о речі, вже у нинішньому році по лінії медицини безкоштовно оздоровилися 73 діток (протягом минулого ? 205). Путівки є. Можна також відправити дитину на відпочинок до обласних таборів «Пролісок» та «Зелений гай». Варто зацікавити батьків, аби не нехтували здоров’ям власних дітей, адже серед нинішніх школярів абсолютно

здорових практично не знайдеш.

Хоч на море, хоч удома Також можна оздоровити дитину за бюджетною путівкою, яку виділяє відділ у справах сім’ї, молоді та спорту РДА. Начальник відділу Віктор Ємець зауважив, що минулого року таким шляхом чимало юних відпочивальників з Менщини побували у таборах «Артек», «Молода гвардія», «Дельфін». Безкоштовні путівки до цих престижних здравниць можуть отримати діти пільгових категорій та особливо обдаровані, котрі мають відзнаки всеукраїнського та міжнародного рівнів. Як варіант ? учні також традиційно можуть відпочити у пришкільних таборах. На ці потреби в районному бюджеті закладено 183 тисячі гривень. О днак є тут одна особливість: якщо дитина оздоровилася в такому таборі, то отримати путівку до здравниці чи іншого табору за бюджетний кошт або з частковим відшкодуванням вона вже не зможе.

КОМПЕТЕНТНА ДУМКА

Ïðåçèäåíò Óêðà¿íè âèìàãຠçëàìàòè ïðàêòèêó çâîë³êàíü òà ³íåðö³¿ Григорій МАНЬКОВСЬКИЙ, народний депутат України, голова обласної організації Партії регіонів.

Мені, як мовиться, пощастило з перших вуст вислухати виступ глави держави у В ерховній Раді з приводу щорічного Послання. Зазначу передовсім, що Послання президента України до В ерховної Ради «Про внутрішнє та зовнішнє становище України у 2011 році» ? це фундаментальний, глибоко аналітичний документ, в якому викладено основні економічні, соціальні та політичні підсумки минулого року. А виступ президента на пленарному засіданні Верховної Ради ? це оприлюднення в стислій формі основних засад і положень щорічного Послання. В иступ президента особисто я сприйняв як керівництво для подальшої, більш результативної діяльності і наполег-

ливої роботи всього депутатського корпусу, всіх партійців обласної організації Партії регіонів відповідно до тих вимог, які чітко і відкрито окреслив наш президент. На моє переконання, ці вимоги безпосередньо стосуються соціальноекономічного розвитку і Чернігівщини. У цьому сенсі слова президента про те, що в планах модернізації України в першу чергу слід спиратися на промислово-індустріальний потенціал, який залишається незадіяним. Такий висновок треба адресувати багатьом відомим підприємствам, які в минулому мали значну питому вагу в економіці Чернігівщини, а нині, м’яко кажучи, переживають застійний період, бо керівники виявляють

недостатню наполегливість у залученні інвестицій, набутті інноваційних процесів для розвитку. У цьому зв’язку президент наголошує, що «Україна ? сильна і амбітна держава», що «настав час проявити український характер, довести і собі, і світові, що Україна ? це країналідер». Ці слова глави держави, я переконаний, має сприйняти до глибини душі кожний, хто сьогодні представляє керівництво області, районів, територіальних громад. Хто очолює ще досить чисельні трудові колективи з їхнім далеко не вичерпаним потенціалом. І, звичайно, ця вимога безпосередньо стосується депутатів усіх рівнів рад від Партії регіонів.

Наша Чернігівщина ? це регіон, який чи не найбільше постраждав від Чорнобильської аварії. Маючи на увазі трагічні події в Японії, президент наголосив у Посланні, що «Україна має трагічний досвід». У цьому зв’язку я вважаю, що найбільш постраждалі райони Чернігівщини могли б розраховувати на більш суттєву економічну та соціальну підтримку як держави, так і міжнародної спільноти. Цілком і повністю поділяючи висновок глави держави, що потрібно нарешті зламати практику зволікань, інерції та бюрократичний саботаж, бачу першочерговим завданням і для себе особисто, і для фракції Партії регіонів в обласній раді, і для кожного партійця

обласної організації якнайширше і найпереконливіше донести до людей, що у цій справі велику роль відіграватиме те, наскільки активнішою стане життєва позиція самих людей, їхня вимогливість до керівників. З-поміж основних положень особливу увагу глава держави зосередив на радикальному подоланні корупції, на необхідності кардинального поліпшення охорони здоров’я, новій якості освіти, реформуванні пенсійної системи, на запровадженні регульованого ринку землі сільськогосподарського призначення та інших, не менш важливих, напрямках реформ, які б спонукали, як наголосив В іктор Янукович, «витягнути Україну з історичної

Григорій М аньковський. «ями» перехідного періоду, в яку вона потрапила через постійні кризи, через боротьбу за владу і власність». Стрижневим завданням при цьому президент вважає об’єднання зусиль всіх, хто, як мовиться, і розумом, і серцем сприйняв філософію реформ та їх необхідність, щоб побудувати Україну XXI століття.


наше ÑÜÎÃÎÄÅÍÍß

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó ЧОРНА ДАТА

Ó ÌÅͲ ÇÁÓÄÓÞÒÜ ÏÀÌ’ßÒÍÈÉ ÇÍÀÊ, ßÊ ÄÀÍÈÍÓ ØÀÍÈ ² ÏÎÂÀÃÈ Ë²Ê²ÄÀÒÎÐÀÌ ÀÂÀв¯ ÍÀ ×ÀÅÑ Раїса МИХАЙЛЕНКО. Фото автора.

За станом на 1 квітня нинішнього року у районі проживає 575 осіб, які мають статус постраждалих від чорнобильської біди, у тому числі A 151 дитина. 83 учасники ліквідації наслідків катастрофи мають першу категорію інвалідності. Ці цифри було наведено на зібранні, приуроченому 25-им роковинам аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У районному Будинку культури ліквідаторів аварії і вдів загиблих та померлих рятівників вшанували керівники владних структур, громадськість міста, аматори сцени. Торік з державного бюджету на компенсацію вартості продуктів харчування було виділено 668,4 тис. грн., допомога на оздоровлення склала 29 тис. грн., на додаткову відпустку для постраждалих на ліквідації аварії витрачено 75,6 тис. грн., а на допомогу постраждалим дітям = 16,2 тис. грн. Минулого року у санаторії «О стреч» оздоровлено 37 ліквідаторів і постраждалих від аварії, поправили своє здоров’я 73 «чорнобильці» першої та другої категорій і 15 дітей. На безкоштовне зубопротезування державою виділено 5,3 тис. грн., а на придбання ліків за пільговими рецептами = 30,2 тис. грн. На зібранні у районному Будинку культури про проблеми ліквідаторів аварії на ЧАЕС та потерпілого населення говорили у своїх виступах голова районної ради Володимир Роговенко, заступник голови

ЗА КОРДОНОМ МЕНСЬКОГО РАЙОНУ

Äîïîìîãà âåòåðàíàì Кабмін виділить 550 мільйонів гривень на одноразову грошову допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни до 9 Травня. Про це на засіданні Кабміну повідомив прем’єр Микола Азаров. – Усі місцеві органи соціаль ного захисту мають отримати чітку вказівку – не чекати, поки ветерани або родичі звернуться по отримання допомоги. На томість направте соціальних працівників додому до ветеранів та інвалідів, – сказав він. – Звер таюся до всіх членів уряду та ке рівників місцевих органів влади: особисто відвідайте ветеранів війни у госпіталях, лікарнях, бу динкахінтернатах. Забезпечте за дні, які залишилися до свята, обстеження матеріальнопобуто вих умов проживання ветеранів. Крім того, прем’єр учергове спростував заяви опозиціонерів про те, що Кабмін має намір ска сувати пільги для чорнобильців.

Ðåôîðìà îõîðîíè çäîðîâ’ÿ З кожним роком, на жаль, ліквідаторів стає менше. райдержадміністрації Володимир Василенко, міський голова Федір Фесюн, керівник районної спілки чорнобильців Валентин З имницький. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих і померлих від наслідків аварії на ЧАЕС . Групі ліквідаторів і вдовам бійців з невидимим ворогом були вручені почесні грамоти районної ради, райдержадміністрації і відзнаки міської ради. А ліквідатору, інваліду першої групи Валерію З айцеву почесну грамоту Валентин З имницький вручив вдома, оскільки він через

ЗМАГАННЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ

опромінення на ЧАЕС тяжко захворів і втратив обидві ноги. На зібранні було порушено питання щодо встановлення пам’ятного знака у райцентрі на честь учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Міський голова Федір Фесюн запевнив, що на найближчій сесії міськради це питання буде обговорено і прийнято відповідне рішення з визначенням місця встановлення знаку і його ескізу. Аматори сцени влаштували для ліквідаторів і присутніх у залі концертну програму-реквієм.

З НАГОДИ

Âèçíà÷èëè, õòî íàéêðàùå çíຠÊîíñòèòóö³þ ³ êîðèñòóºòüñÿ êîìï’þòåðîì У райдержадміністрації пройшов перший тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». Організаційний комітет визнав кращими держслужбовцями Інну Дудко та Наталію Гончарову.

³äêðèòî ïàì’ÿòíèê ÷îðíîáèëüöÿì М айже вся територія Чернігівщини зазнала радіоактивного забруднення, а в зону Чорнобильської катастрофи потрапило понад 650 тисяч жителів області. 246 населених пунктів віднесено до зон радіоактивного забруднення, жителі двох населених пунктів були відселені. Такі дані навів голова облдержадміністрації Володимир Хоменко під час заходів, присвячених 25-ій річниці Чорнобильської катастрофи, що проходили у Корюківці, повідомляє прес-служба ОДА ОДА. Володимир Хоменко оголосив на мітингу-реквієм звернення президента України Віктора Януковича до Дня Чорнобильської трагедії. А також взяв участь у відкритті пам’ятника «Героям Чорнобиля». З а словами керівника області, вирішення проблем соціального захисту та медичної допомоги чорнобильцям = у зв’язку з їх масштабністю та потребою значних фінансових призначень = належить до загальнодержавного рівня. З окрема, в області діє сім державних бюджетних програм по захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2011 році на фінансування чорнобильських програм виділено майже 50 млн. грн. Ці кошти спрямовуються на виплати компенсацій і допомог, а також оздоровлення та санаторне лікування постраждалих, насамперед, дітей. ОБЕРЕЖНО, МІНИ!

Âèÿâèëè ÷îòèðè ì³íîìåòí³ ì³íè, â³ñ³ì àðòèëåð³éñüêèõ ñíàðÿä³â òà ãðàíàòó Ô-1 Фото з архіву Р ДА. РДА.

3

Інна Дудко.

З а інформацією райдержадміністрації райдержадміністрації, учасники конкурсу проходили комплексне тестування на знання Конституції України, законодавства про державну службу, специфіки функціональних повноважень державного органу, вирішували практичні завдання щодо уміння складати діловий документ і користуватися комп’ютером. У номінації «Кращий керівник» змагалися завідувач сектору контролю апарату райдержадміністрації Інна Дудко та начальник відділу праці управління праці та соціального захисту населення РДА Володимир Волк. У номінації «Кращий спеціаліст» брали участь провідний спеціаліст бюджетного відділу фінансового управління РДА Наталія Гончарова та провідний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління праці та соціального захисту населення РДА Наталія Гончар. Тепер переможці будуть представляти наш район у другому (обласному) турі конкурсу.

На території нашого району у 2010 році було виявлено та зне шкоджено чотири мінометні міни, вісім артилерійських снарядів та гранату Ф1. За словами начальника СДПЧ32 Фурмана, зараз настав Анатолія Фурмана сезонний пік виявлення вибухоне безпечних предметів у зв’язку з по льовими і земельними роботами та діяльністю на будівельних май данчиках. Це призводить до зрос тання загрози гибелі та травмуван ня людей внаслідок несанкціоно ваного поводження з небезпечни ми знахідками. Працівники райвідділу УМНС України в Чернігівській області на гадують жителям району: дотримуйтесь правил безпе ки при виявленні вибухонебезпеч них предметів або предметів, схо

жих на них, ні в якому разі не чіпай те підозрілу знахідку; знайдені боєприпаси повинні знешкоджуватись тільки спеціалі стами; про знахідку вибухонебезпеч ного предмету необхідно терміно во повідомити місцеві органи дер жавної влади, міліцію (тел. 102), РВ УМНС (тел.: 101, 21461). Спеціалісти райвідділу УМНС України звертаються до всіх жи телів району із закликом дотриму ватися правил безпеки при вияв ленні вибухонебезпечних пред метів. Це збереже здоров’я і жит тя вам і оточуючим.

Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець має створити робочу групу, яка протягом двох тижнів напрацює зміни до законодав ства щодо реформ у системі охорони здоров’я. Як повідомляє «Урядовий портал» портал», відповідне доручення прем’єрміністр озвучив під час наради з питань реформування вітчизняної системи охорони здоров’я. За словами голови уряду, те перішня система охорони здо ров’я в Україні не задовольняє потреб ні громадян, ні керівниц тва країни.

Ö³íè ïîáèëè ðåêîðäè Ціни на овочі та фрукти в Ук раїні під час Великодніх свят встановили новий рекорд – за минулий тиждень плодоовочева продукція подорожчала на 14,8%. За даними «АПКІнформ: овочі та фрукти» фрукти», загалом пло доовочева корзина середньо статистичного українця за перші три тижні квітня подорожчала вже майже на 19%. Але, на дум ку аналітиків, вона може знизи тися вже цього тижня. Найбільший внесок у зростан ня вартості плодоовочевої кор зини минулого тижня внесла картопля, яка зросла в ціні відразу на 22%. Тепличні овочі подорожчали ще значніше. Також відзначається подо рожчання всього борщового на бору минулого тижня – вперше за цей рік ціни зросли на всі без винятку традиційні овочі.

Íàôòîâèõ ñïåêóëÿíò³â «ïîòðÿñóòü» Міненерго звернеться до пра воохоронних органів, щоб при тягнути до відповідальності наф тотрейдерів, які спекулюють на цінах на бензин. Про це заявив журналістам гла ва міністерства Юрій Бойко, по відомляє «ЛІГАБізнесІнформ» «ЛІГАБізнесІнформ». Він зазначив, що наразі є кілька трейдерів, які не витри мують ціновий коридор, реко мендований Міненерго. – Я вважаю, що це вже справа правоохоронних органів – припи нити такі спекулятивні речі, тому що, знизивши акцизи, уряд дійс но створив передумови для ста білізації цін на ринку в умовах зростання цін на нафту, – сказав міністр. – Тому, я думаю, що най ближчим часом ми звернемося до правоохоронних органів з тим, щоб притягти до відповідальності трейдерів, які використовують галопуючі ціни на нафту, щоб ви тягти спекулятивну складову.


4

наша ÔÎÒÎÏÀÍÎÐÀÌÀ

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó

ѲÒËÀ ÐÀIJÑÒÜ ÂÎÑÊÐÅѲÍÍß Фото Івана ШУЛЬГИ та Валерія ТИХОНОВА.

Під час Великодніх свят фотокореспонденти найближчої газети побували на урочистих богослужіннях. Нехай радість, добро і світла віра збережуться у серцях жителів Менщини аж до наступного Великодня!


наш ÄÈÒÌÀÉÄÀÍ×ÈÊ

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó ЮНІ ТАЛАНТИ

Êàçêà ïðî ðàâëèêà За високими лісами, за глибокими ярами, біля озера на листочку папороті жив маленький равлик. Вранці равлик прокидався, снідав свіжим листочком, запивав ранковою росою і збирався у подорож. Кожного дня він з хатинкою-рюкзачком на спині мандрував до великої галявини, де милувався лісовими дзвіночками. Потім його чекав смачний обід ( запашна сироїжка. Попоївши, мандрівник повертався на берег озера. Він не дуже поспішав, бо його домівка ( мушля-хатинка була завжди з ним. Одного разу равлик ніжився на сонечку, як почув: «Обережно, равлику!» Від несподіванки він шубовснув у воду. А поряд з ним клацнув міцний дзьоб велетенського птаха. А коли равлик виліз із води, то побачив невеличкого сірого жучка. ( Дякую, ти врятував мені життя! Хто ти? ( Я твій сусід ( світлячок. ( Чому ж я ніколи тебе не бачив? ( Бо вночі, коли я запалюю свій ліхтарик, ти вже солодко спиш. ( Як цікаво! Я й не знав, що бувають ліхтарики. Так потоваришували равлик і світлячок. І равлик побачив ліхтарик світлячка, зорі і місяць. То була справжня дружба.

5

Маленький гномик заблукав. Допоможи йому дістатися додому. А щоб він знову не збився з дороги, зафарбуй потрібну стежинку зеленим кольором.

À ÊÎËÎÐÀÄ ÒÅÆ ÆÈÒÈ ÕÎ×Å Âîñüìèð³÷íà êàçêàðêà ç Ìåíè ãðຠíà ôîðòåï³àíî òà íà ñêðèïö³, ìàéñòðóº ³ãðàøêîâèõ ÷îëîâ³÷ê³â ³ àêòèâíî çàõèùຠïðèðîäó

(Солдатик олов’яний).

Ðîçôàðáóé öüîãî ñèìïàòè÷íîãî ìàëåíüêîãî êîâáîÿ

*** Замість старого з чорнилом пера Річ ця у кожного є школяра. В зошиті пише він нею гладенько, Дуже охайненько і чистенько. *** Довгий носик, ручку має, Всіх нас чаєм пригощає!

(Чайник).

ВЧИМОСЯ МАЛЮВАТИ

*** Про мене казка є відома, Я не люблю сидіти вдома, Пригоди ждуть мене завжди – Я не боюсь вогню, води. Дисциплінований, слухняний, Це я – ...

*** Є у мене річ важлива: Не страшні ні дощ, ні злива. Її розкрию над собою, І не замочить дощ водою!

(Ручка).

Катя відвідує музичну школу, і це не дивно, адже її мама Оксана викладає там. А ще дівчинка займається у молодшій групі вокального ансамблю

Пташка пір’ячко шукала, Щось під стріхою будувала. Покладе туди яєчка. Її хатка – це... (Гніздечко).

Взагалі-то у Каті Шаповалової, казку якої ви щойно прочитали, багато талантів. Вона дуже любить читати оповідання і малювати. Маленькою творила такі собі «шедеври» на шпалерах, потім навчилася майструвати колажі, ліпити звірів і навіть вигадала своєрідну забаву % із тонкого дроту виготовляє кумедних чоловічків. А потім вигадує про них історії, казки пише.

АДАЙ РОЗГ

(Парасолька).

Ірина ПРИМАК. Фото автора.

«Співоча пташка». До речі, цей колектив минулого тижня гастролював у Сербії. Найбільше захоплення цієї талановитої дівчинки ( комахи. Не дивуйтеся, Катя ще балакати як слід не вміла, а вже роздивлялася у траві різних жучків, мошок, метеликів. Як навчилася читати ( якомога більше про своїх улюблених комах намагається дізнатися. І захищає їх, не дає знищувати! Про набридлого усім шкідника ( колорадського жука каже: ( Ну, він же не винен, що теж їсти хоче! Можливо, потрібно дати йому якоїсь гнилої картоплі та не знищувати. Такий дещо утопічний незашорений погляд на життя у нас, дорослих, викликає посмішку. А, може, варто прислухатися до філософії маленьких людей і якось по-іншому глянути на світ, на природу? Щоб навчитися знову жити у гармонії з довкіллям.

ДЛЯ УВАЖНИХ

Ïðîòÿãîì 20 ñåêóíä óâàæíî ðîçäèâèñÿ ìàëþíîê. Çàêðèé éîãî àðêóøåì ïàïåðó ³ äàé â³äïîâ³ä³ íà ï’ÿòü çàïèòàíü

1. Скільки сов заховалося у дуплах дерев? 2. Скільки грибів на галявині?

3. Чи задоволений вигляд у оленя? 4. Чи є на малюнку мухомори? 5. Скільки дупел на малюнку?


6 ÒÅËÅÏÐÎÃÐÀÌÀ ÏÎÍÅIJËÎÊ, 2 ÒÐÀÂÍß

У програмі передач проставлені візуальні позначення класифікації кіновідеопродукції: категорія (1) – загальнодоступна аудиторія; категорія (2) – перегляд неповнолітнім глядачам рекомендується разом з батьками або з їхнього дозволу; категорія (3) – рекомендується тільки для дорослих.

УТ1

ІНТЕР

9.00 Пiдсумки тижня 9.45,16.05 Друга смуга 10.00 Легко бути жiнкою 10.45 Шефкухар країни 12.15 Вiкно в Америку 12.35 Х/ф «Мерседес тiкає вiд погонi» 13.50 Х/ф «Зустрiч перед роз лукою» 15.10 Т/с «Чотири танкiсти i собака» 16.15 Х/ф «Дума про Ковпака» 19.25 В гостях у Гордона 20.40 На добранiч, дiти 21.00 Пiдсумки дня 21.25 «Пiснi вiйни» 22.05 Наша пiсня 22.50 Трiйка, Кено

7.05 Х/ф «Люди добрi» 8.40 Х/ф «ДОТ» 10.30 Т/с «17 миттєвостей весни» 13.25 Т/с «Небо у вогнi» 16.20 «Жди меня» 17.55 Х/ф «Снайпер» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «1942» 23.20 Концерт

1+1 6.15 Мультфільми 10.10 Х/ф «Спортлото82» 11.50 Т/с «Остання зустрiч» 17.35 Концерт 19.30 ТСН 20.00 «Зiрка+Зiрка» 22.20 «Велика рiзниця» 23.20 Х/ф «Бар «Бридкий койот»

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó

ICTV 7.30 Факти тижня 8.15 Х/ф «Загубленi у кос мосi» 11.00 Х/ф «Кенгуру Джек» 12.55 Х/ф «Зорянi вiйни3» 15.55 Х/ф «Зорянi вiйни5» 18.45 Факти. Вечiр 19.15,0.00 Надзвичайнi новини 20.10 Х/ф «Slove» иха застава» 22.05 Х/ф «Т «Тиха

СТБ 7.10 Т/с «Комiсар Рекс» 9.10 «Танцi з зiрками» 12.05 Х/ф «Велика перерва»

18.00 «Правда про зiрок» 19.00 «Танцюють всi!» 21.45 Х/ф «Ас» «Ас»(1) 23.50 Х/ф «Оксамитовi руч ки»

НОВИЙ КАНАЛ 7.00 М/ф «Принцесалебiдь» 8.25,14.10,18.50 Зроби менi смiшно 9.20,15.05 Хто проти блонди нок? 10.40,16.40 Мрiї збуваються 11.35,17.40 Iнтуїцiя 12.50 Спiвай, якщо можеш 22.40 Х/ф «День радiо» 0.55 Х/ф «Шановний присяж ний»

ТЕТ

13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 14.50 «Теорiя зради» 15.45 «Твою маму!» 16.15,23.00 «Дом2» 17.10,20.00 Т/с «Унiвер» 21.00,0.00 Т/с «Реальнi пацани» 22.00 Т/с «Школа» 0.55 «На добранiч, мужики!»

УКРАЇНА лухар» 8.50,20.15 Т/с «Г «Глухар» 9.50 Т/с «Вiддiлок» 16.00 Х/ф «Антиснайпер» 18.00 Т/с «Єфросинiя» 19.00 Подiї 19.20 Т/с «Маруся» 22.15 Х/ф «РЕД» «РЕД»(2) 0.50 Х/ф «Нас прийняли!» прийняли!»(2)

12.00,0.00 Т/с «Детективи» 12.40,19.20 Т/с «Ланцюг» лiйськi 13.30 Т/с «Суто анг англiйськi вбивства» вбивства»(1) 15.20 Х/ф «Вихiд» 17.00 Х/ф «Потрiйний стрибок «Пантери» «Пантери»(1) 18.30 «Агенти впливу» 19.00,21.30,0.30 Т/с «Свiдок»

ТОНІС 7.25,20.10 Третя планета 8.00 УПА. Третя сила 9.00,20.45 Хiтпарад дикої природи 10.10 Твiй хiт 11.10 Жителi Гiмалаїв 12.15 Погляд у майбутнє е 16.10 Х/ф «Надати звання Г Ге роя» 18.00 Чому ми воюємо 19.00 На перехрестях планети 21.50 Генеза здоров’я 22.45 Бойовий план 23.45 Сильнi свiту сього

8.05 «Телепузики» 8.30 «Мультик з Лунтiком» 9.10,18.05 Т/с «Хто у домi гос подар» подар»(1) 10.05 «Єралаш» 10.15,19.00 Т/с «Моя пре красна няня» няня»(1) 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря»

НТН ладiатор за най 6.40 Х/ф «Г «Гладiатор мом» 8.20 «Правда життя» 9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: ЛасВегас»

K1

20.10 «Битва дiєт» 22.20 Х/ф «Старi шкапи»

14.50 «Теорiя зради» 15.45 «Твою маму!» 16.15,23.00 «Дом2» 17.10,20.00 Т/с «Унiвер» 21.00,0.00 Т/с «Реальнi пацани» 22.00 Т/с «Школа» 0.55 «На добранiч, мужики!»

15.20 Х/ф «Привал мандрiв никiв» 16.40 Х/ф «Потерпiлi претен зiй не мають» мають»(1) 18.30 «Речовий доказ» 19.20 Т/с «Крiт» 21.30 Т/с «Свiдок»

УКРАЇНА

ТОНІС

8.40,0.50 Х/ф «Лiсовик» 11.00 Х/ф «Лiсовик» 18.00 Т/с «Єфросинiя» 19.00 Подiї 19.20 Т/с «Маруся» лухар» 20.15 Т/с «Г «Глухар» 21.30 Футбол. «Барселона» – «Реал» 23.50 «Нiч Лiги Чемпiонiв»

7.05,21.45 Генеза здоров’я 8.00,18.05 Чому ми воюємо 9.00,20.45 Хiтпарад дикої природи 10.15,16.00 Твiй хiт 11.10,22.40 Бойовий план 12.15 Погляд у майбутнє 15.00 Сильнi свiту сього 16.45 Х/ф «Варiант «Омега» 19.00 На перехрестях планети 20.05 Третя планета 23.40 Свiтськi хронiки

8.00 «КВН» 9.00 «Iлюзiї сучасностi»

9.20 «Бiйцiвський клуб» 10.30,22.50 «Солдати й офiцери» 11.30,18.30 Т/с «Солдати» 14.00,21.50 Т/с «Зоряна бра ма» 16.00 Т/с «Ксена» 17.45 «Галiлео» 18.10 «Кохання у великому домi» 20.30 «Дурнi. Дороги. Грошi» 20.55 Т/с «Два з половиною чоловiки» 23.45 «15 хвилин до завтра» 0.10 «Прихована реальнiсть»

ЧЕРНІГІВ 9.00,23.00 Час мiсцевий 11.00 Євро2012 11.30 Мультфiльм 12.00 «Телевiзор» 13.00 Х/ф «Доля людини» 14.35,17.45 Зi скриньки 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.00 Вiд щирого серця 20.00 Д/ф «А.Ахматова» 20.30 Новини «Пульс» 21.00 Студiя «Дiалог» 21.30 Х/ф «Батальйони про сять вогню» 22.35 Успiшнi люди 23.45 Час країни

²ÂÒÎÐÎÊ, 3 ÒÐÀÂÍß

УТ1 9.00,21.00 Пiдсумки дня 9.50,18.00 Друга смуга 10.00 Легко бути жiнкою 10.45 Х/ф «Невiдомий солдат» 12.00 Хай щастить 12.25 Темний силует 12.45,18.05 Х/ф «Дума про Ковпака» 16.00 Т/с «Чотири танкiсти i собака» 20.40 На добранiч, дiти 21.30 Концерт 22.55 Трiйка, Кено, Максима

1+1 8.10 Х/ф «Спортлото82» 9.50 Т/с «Остання зустрiч» 19.30 ТСН 20.00 «Мiняю жiнку» 21.20 Х/ф «Iронiя кохання» 23.00 Х/ф «Я люблю непри ємностi» ємностi»(1)

ІНТЕР 8.40 Т/с «Повернення Мухтара»

9.40 Т/с «17 миттєвостей вес ни» 12.25 Т/с «Небо у вогнi» 15.20 Т/с «Менти» 17.15 Т/с «Штрафбат» 18.10 «Всi свої» 19.05 Т/с «Обручка» 20.00,0.15 «Подробицi» 20.30 Т/с «1942» 23.20 Д/ф «Третiй Рейх» 0.55 Х/ф «Напад шаблезубих»

ICTV 7.20 Х/ф «Якби краса вбива ла» иха застава» 9.10 Х/ф «Т «Тиха 11.05 Х/ф «Зорянi вiйни» 16.50 Х/ф «Slove» 18.45 Факти. Вечiр 19.15,0.40 Надзвичайнi новини 20.10 Т/с «Десантура» 22.40 Х/ф «У смертельнiй небезпецi»

СТБ 6.55 Т/с «Комiсар Рекс» 7.55 Х/ф «Два капiтани» 18.00 «Правда про зiрок» 19.00 «Ванга повертається!»

НОВИЙ КАНАЛ 7.45 Х/ф «День радiо» 9.50 Х/ф «Поїздка до Америки» 12.10 Х/ф «Знайомство з бать ками» 14.20 Х/ф «Знайомство з Фа керами» ри богатирi i Ша 16.55 М/ф «Т «Три маханська цариця» 18.20 Х/ф «Хто я? 21.05 Х/ф «Чого хочуть жiнки?» 23.55 Х/ф «Будь крутiше»

ТЕТ 8.05 «Телепузики» 8.30 «Мультик з Лунтiком» 9.10,18.05 Т/с «Хто у домi гос подар» подар»(1) 10.05 «Єралаш» 10.15,19.00 Т/с «Моя пре красна няня» няня»(1) 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок»

НТН 8.40,19.00,0.30 «Свiдок» 9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: ЛасВегас» 12.00,0.00 Т/с «Детективи» 12.40 Т/с «Ланцюг» лiйськi англiйськi 13.30 Т/с «Суто анг вбивства» вбивства»(1)

K1 8.00 «Далекi родичi» 8.40,20.30 «Дурнi. Дороги. Гро шi» 9.00,17.45 «Галiлео» 9.45,20.55 Т/с «Два з полови ною чоловiки»

10.30,22.50 «Солдати й офi цери» 11.30,18.30 Т/с «Солдати» 14.00,21.50 Т/с «Зоряна бра ма» 16.00 Т/с «Ксена» 18.10 «Кохання у великому до мi» 23.45 «15 хвилин до завтра» 0.10 «Прихована реальнiсть»

ЧЕРНІГІВ 9.00,23.00 Час мiсцевий 11.00 Успiшнi люди 11.25,14.50,17.15 Зi скриньки 11.35 «Шаленi грошi» 12.35 Мультфiльм 12.45 Легко i просто 13.00,16.00 Пульс дня 13.10,21.20 Х/ф «Батальйони просять вогню» 14.15 Кредо 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.10 Вiд щирого серця 16.45 Вiдкрий Україну 17.45 Моя земля 20.00 Студiя «Iнформ» 20.30 Новини «Пульс» 21.00 На сiльських перехрестях 22.30 Енциклопедiя дiаспори

ÑÅÐÅÄÀ, 4 ÒÐÀÂÍß

УТ1 8.00,12.00 Новини 8.40,0.50 Кориснi поради 9.00,21.00 Пiдсумки дня 9.25 На зв’язку з урядом 9.50,18.15 Друга смуга 10.00 Легко бути жiнкою 10.45 Х/ф «Невiдомий солдат» 12.20 Х/ф «Дума про Ковпака» 15.00,18.20 Новини 15.35 Д/ф «Тунелi у невiдоме» 16.05 Т/с «Чотири танкiсти i собака» 18.50 Д/ф «Київськi мости» 19.30 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 20.40 На добранiч, дiти 21.45 Досвiд 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Пiдсумки

1+1 6.55 «Снiданок з 1+1» 10.00,17.50 «Сiмейнi драми» 10.55,18.40 «Не бреши менi» 11.55 Т/с «Тiльки кохання» 12.45 «Анатомiя слави» 13.35,14.30 Т/с «Виклик» 15.25 Т/с «Iронiя кохання»

×ÅÒÂÅÐ, 5 ÒÐÀÂÍß

УТ1 8.00,12.00 Новини 8.40 Кориснi поради 9.00,21.00 Пiдсумки дня 9.30 Книга.ua 9.50,18.15 Друга смуга 10.00 Легко бути жiнкою 10.45 Х/ф «Невiдомий солдат» 12.20 Х/ф «Машенька» 13.35 Х/ф «Якщо ворог не здається» 15.00,18.20 Новини 15.35 «Київськi доти» 16.05 Т/с «Чотири танкiсти i собака» 18.40 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 21.40 After Live 22.00 Глибинне бурiння 22.45 Щоденник Євробачення 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 Пiдсумки

1+1 6.55 «Снiданок з 1+1» 10.00,17.50 «Сiмейнi драми» 10.55,18.40 «Не бреши менi» 11.55 Т/с «Тiльки кохання» 12.45,17.15 «Шiсть кадрiв» 13.25 «Розкiшне життя» 14.20 Т/с «Виклик»

17.00,19.30,23.00 ТСН 17.15 «Шiсть кадрiв» 20.00 «Пекельна кухня» 21.15 Х/ф «Гiтлер капут» 23.25 Х/ф «Арн»

ІНТЕР 8.45 Т/с «Повернення Мухтара» 9.45 Т/с «17 миттєвостей вес ни» 12.25 Т/с «Небо у вогнi» 15.20 Т/с «Менти» 17.15 Т/с «Штрафбат» 18.10 «Всi свої» 19.05 Т/с «Обручка» 20.00,0.20 «Подробицi» 20.30 Т/с «1942» 23.20 Д/ф «Портрети»

ICTV 7.35,13.00 Провокатор 8.45 Факти. Ранок 9.30,19.15,0.35 Надзвичайнi новини 10.30,16.35 Т/с «Опери» 12.35,14.00 Анекдоти 12.45 Факти. День 14.05,20.10 Т/с «Десантура» 18.45 Факти. Вечiр 22.40 Факти. Пiдсумок дня 22.55 Х/ф «Розбiрки у малень кому Т окiо» Токiо»

15.15 Х/ф «Гiтлер капут» 17.00,19.30,0.20 ТСН 20.10 Х/ф «Брат» «Брат»(2) 0.45 Х/ф «Арн» «Арн»(2)

ІНТЕР 6.55 Х/ф «Судженийрядже ний» 8.45 Т/с «Повернення Мухтара» 9.45 Т/с «17 миттєвостей вес ни» 12.20 Т/с «Небо у вогнi» 15.15 Т/с «Менти» 17.15 Т/с «Штрафбат» 18.10 «Всi свої» 19.05 Т/с «Обручка» 20.00,0.20 «Подробицi» 20.30 Т/с «1942» 23.20 Д/ф «Три зустрiчi»

ICTV 8.45 Факти. Ранок 9.30,19.15 Надзвичайнi новини 10.30,16.30 Т/с «Опери» 12.30,14.00 Анекдоти 12.45 Факти. День 13.00 Пiд прицiлом 14.05 Т/с «Десантура» 18.45 Факти. Вечiр 19.55 Х/ф «Бiла стрiла» 22.00 Футбол. «Вiльярреал» – «Порту» 0.05 3й тайм

СТБ 7.05 Х/ф «Маша i море» 9.05 Х/ф «Велика перерва» 15.00 «Давай одружимося» 17.00 «Паралельний свiт» 18.00,22.00 «ВiкнаНовини» 18.10 «Правда про зiрок» 19.05 «Зiркове життя» 20.05 «Росiйськi сенсацiї» 22.25 «Очна ставка» 23.25 Т/с «Доктор Хаус» 0.30 Т/с «Клiнiка» «Клiнiка»(2)

НОВИЙ КАНАЛ 9.00,19.00,0.40 Репортер 9.10 Х/ф «Назад на Землю» урсанти» 11.10 Т/с «К «Курсанти» атусевi дочки» 13.50 Т/с «Т «Татусевi Т/с «Айкарлi» 14.55 15.55 Т/с «Друзi» 16.55,23.40 Т/с «Бальзакiвський вiк, або Всi мужики сво...» 17.55 Т/с «Воронiни» 19.35 Здрастуйте, я – ваша мама! нiздо ластiвки» 20.40 Т/с «Г «Гнiздо 21.45 Зроби менi смiшно 22.40 Т/с «Щасливi разом»

9.10,18.05 Т/с «Хто у домi гос подар»(1) подар» 10.05 «Єралаш» 10.15,19.00 Т/с «Моя пре красна няня» няня»(1) 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 14.50 «Теорiя зради» 15.45 «Твою маму!» 16.15,23.00 «Дом2» 17.10,20.00 Т/с «Унiвер» 21.00,0.00 Т/с «Реальнi пацани» 22.00 Т/с «Школа» 0.55 «На добранiч, мужики!»

УКРАЇНА 7.20,18.00 Т/с «Єфросинiя» 8.20,14.00,22.15 Т/с «Слiд» лухар» 10.00,20.15 Т/с «Г «Глухар» 11.00,19.20 Т/с «Маруся» 12.00 Т/с «Квиток у гарем» 13.00 «Нехай говорять» 15.40 Щиросерде зiзнання 16.10,17.15 Вечiр з Галкіним 17.00,19.00 Подiї равма» 23.50 Т/с «Т «Травма» равма»(2)

ТЕТ

НТН

8.05 «Телепузики»

8.40,19.00 «Свiдок»

СТБ

9.10,18.05 Т/с «Хто у домi гос подар»(1) подар» 10.05 «Єралаш» 10.15,19.00 Т/с «Моя пре красна няня» няня»(1) 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 14.50 «Теорiя зради» 15.45 «Твою маму!» 16.15,23.00 «Дом2» 17.10,20.00 Т/с «Унiвер» 21.00,0.00 Т/с «Реальнi пацани» 22.00 Т/с «Школа» 0.55 «На добранiч, мужики!»

6.55 Т/с «Комiсар Рекс» 7.55 Х/ф «Ас» «Ас»(1) 10.00 Х/ф «Оксамитовi руч ки» 12.05 Х/ф «Старi шкапи» 15.00 «Давай одружимося» 17.00 «Паралельний свiт» 18.00,22.00 «ВiкнаНовини» 18.10 «Правда про зiрок» 19.05 «Моя правда» 20.10,22.35 «Холостяк» 0.10 Т/с «Доктор Хаус»

НОВИЙ КАНАЛ 9.00,19.00,0.40 Репортер лава держави» 9.10 Х/ф «Г «Глава урсанти» 11.20 Т/с «К «Курсанти» атусевi дочки» 13.50 Т/с «Т «Татусевi 14.50 Т/с «Айкарлi» 15.55 Т/с «Друзi» 16.55,23.40 Т/с «Бальзакiвський вiк, або Всi мужики сво...» 17.55 Т/с «Воронiни» 19.35 Смiшно, до болю нiздо ластiвки» 20.35 Т/с «Г «Гнiздо 21.40 Мрiї збуваються 22.45 Т/с «Щасливi разом»

ТЕТ 8.05 «Телепузики» 8.30 «Мультик з Лунтiком»

УКРАЇНА 6.00,5.15 Срiбний апельсин 6.50,17.00,19.00,3.30 Подiї 7.10,18.00 Т/с «Єфросинiя» 8.20,14.00,22.15 Т/с «Слiд» лухар» 9.00,20.15 Т/с «Г «Глухар» 11.00,19.20 Т/с «Маруся» 12.00 Т/с «Квиток у гарем» 13.00,4.30 Токшоу «Нехай го ворять» 15.40 Щиросерде зiзнання 16.10,2.40 Вечiр з Максимом Галкiним. Частина третя 17.15,3.50 Вечiр з Максимом Галкiним. Частина четверта равма» 23.50 Т/с «Т «Травма» равма»(2)

9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: ЛасВе гас» 12.00,0.00 Т/с «Детективи» 12.30,19.20 Т/с «Крiт» лiйськi 13.30 Т/с «Суто анг англiйськi вбивства» вбивства»(1) 15.30 Х/ф «Привал мандрiв никiв никiв» 16.50 Х/ф «Лисиця Алiса» 18.30 «Правда життя» 21.30 Т/с «Свiдок»

ТОНІС 7.05,21.45 Генеза здоров’я 8.00,17.55 Чому ми воюємо 9.00,20.45 Хiтпарад дикої природи 10.10,15.45 Твiй хiт 11.10,22.40 Бойовий план 12.15 Погляд у майбутнє 16.30 Х/ф «Варiант «Омега» 19.00 На перехрестях планети 20.05 Третя планета 23.45 Сильнi свiту сього

K1 8.00 «Далекi родичi» 8.40,20.30 «Дурнi. Дороги. Гро шi»

НТН 8.40,19.00,21.30 «Свiдок» 9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: ЛасВе гас» 12.00,0.00 Т/с «Детективи» 12.40,19.20 Т/с «Крiт» лiйськi 13.30 Т/с «Суто анг англiйськi вбивства» вбивства»(1) 15.35 Х/ф «Привал мандрiв никiв» и пам’ятаєш» 16.55 Х/ф «Т «Ти 18.30 «Тонькакулеметниця»

ТОНІС 7.05,21.40 Генеза здоров’я 8.00,17.55 Чому ми воюємо 9.00,20.45 Хiтпарад дикої природи 10.15,15.45 Твiй хiт 11.10,22.40 Бойовий план 12.15 Погляд у майбутнє 16.30 Х/ф «Варiант «Омега» 19.00 На перехрестях планети 20.05 Третя планета 23.40 Сильнi свiту сього

K1 8.00 «Далекi родичi»

9.00,17.45 «Галiлео» 9.45,20.55 Т/с «Два з полови ною чоловiки» 10.30,22.50 «Солдати й офi цери» 11.30,18.30 Т/с «Солдати» 14.00,21.50 Т/с «Зоряна бра ма» 16.00 Т/с «Ксена» 18.10 «Кохання у великому до мi» 23.45 «15 хвилин до завтра»

ЧЕРНІГІВ 9.00,23.00 Час мiсцевий 11.10 Легко i просто 11.30 «Шаленi грошi» 12.30 Зi скриньки 12.40 «Музична мозаїка» 13.00,16.00 Пульс дня 13.10 Моя земля 13.20,21.50 Х/ф «Батальйони просять вогню» 14.30 Вiдкрий Україну 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.10 Вiд щирого серця 16.45 Док. фільми 17.45 Потiшки 20.00 Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.05 Будьте здоровi 21.35 Зроблено руками

8.40,20.30 «Дурнi. Дороги. Гро шi» 9.00,17.45 «Галiлео» 9.45,20.55 Т/с «Два з полови ною чоловiки» 10.30,22.50 «Солдати й офi цери» 11.30,18.30 Т/с «Солдати» 14.00,21.50,0.40 Т/с «Зоряна брама» 16.00 Т/с «Ксена» 18.10 «Кохання у великому до мi» 23.45 «15 хвилин до завтра»

ЧЕРНІГІВ 9.00,23.00 Час мiсцевий 11.15 Зроблено руками 11.30 Потiшки 11.40 «Шаленi грошi» 12.40 Док. фільм 13.00,16.00 Пульс дня 13.10 На зв’язку з урядом 13.30,21.35 Х/ф «Батальйони просять вогню» 14.40,17.15 Зi скриньки 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.10 Вiд щирого серця 16.45 Знаменитi українцi 17.35 Податковi дiалоги 20.00 Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.05 Берегиня 22.45 «Мiй рiдний край»


ÒÅËÅÏÐÎÃÐÀÌÀ

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó

Ï’ßÒÍÈÖß, 6 ÒÐÀÂÍß

УТ 1 8.00,12.00 Новини 8.40,0.50 Кориснi поради 9.00,21.00 Пiдсумки дня 9.35 Х/ф «Два бiйцi» 10.50 Легко бути жiнкою 11.10 «Вiра. Надiя. Любов» 12.15 Х/ф «Чекай на мене» 13.50 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 15.00 Новини 15.35 «Надвечiр’я» 16.10 After Live 16.30 Магiстраль 16.55 Футбол. «Металург» – «Кривбас» 19.00,21.25 Шустер Live 0.00 Пiдсумки

1+1 6.55 «Снiданок з 1+1» 10.00,17.50 «Сiмейнi драми» 10.55,18.40 «Не бреши менi» 11.55 Т/с «Тiльки кохання» 12.50 «Грошi» 13.45 Т/с «Виклик»

ÑÓÁÎÒÀ, 7 ÒÐÀÂÍß

УТ 1 8.00 Шустер Live 12.10 After Live 12.30 Глибинне бурiння 13.05 В гостях у Гордона 14.00 Формула 1 15.40 Х/ф «Повiтряний вiз вiз

ник» 16.55 Феєрiя мандрiв 17.20 Королева України 17.55 Футбол. «Шахтар» – «Ме

талург» 20.00,21.50 Концерт 21.00 Пiдсумки дня 22.35 Щоденник Євробачення 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Ультра. Тема

1+1 7.20 «Справжнi лiкарi» 8.10 «Свiтське життя» 9.05 «Хто там?» 10.00 «Велике перевтiлення» 10.45 «Анатомiя слави» 11.40 «Шiсть кадрiв» 11.55 «Мiй зможе» 13.20 «Пекельна кухня» 14.45 Х/ф «Леон кiлер» 16.50,20.00 Т/с «Вольф Мес

сiнг»

ÍÅIJËß, 8 ÒÐÀÂÍß

14.40 Д/ф «Брат 2» 17.00,19.30 ТСН 17.15 «Шiсть кадрiв» 20.15 «Останнiй спуск» 21.05 Х/ф «Леон кiлер» «Леон кiлер»(2) 23.10 Х/ф «Її звали Нiкiта»

ІНТЕР 8.45 Ювiлейний вечiр Л.Якубо

вича 11.10 Т/с «Московський двiр» 19.05 Т/с «Обручка» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «1942» 0.15 Х/ф «Iдеальний шторм»

ICTV 7.35 Стоп 10 8.45 Факти. Ранок 9.30 Надзвичайнi новини 10.00,16.30 Т/с «Опери» 12.05,14.00 Анекдоти 12.45 Факти. День 13.00 Стоп 10 14.10 Х/ф «Бiла стрiла» 18.45 Факти. Вечiр рупа «Zeta» 19.15 Т/с «Г «Група 23.05 «Остання таємниця Гiт

лера»

9.00,19.00,0.45 Репортер олий пiстолет» 9.10 Х/ф «Г «Голий урсанти» 11.10 Т/с «К «Курсанти» атусевi дочки» 13.45 Т/с «Т «Татусевi 14.50 Т/с «Айкарлi» 15.25 Т/с «Дрейк i Джош» 15.50 Т/с «Друзi» 16.50 Т/с «Бальзакiвський вiк, або Всi мужики сво...» 17.55 Т/с «Воронiни» 19.35 Здрастуйте, я – ваша мама! 21.35 Iнтуїцiя 23.50 Зроби менi смiшно

ТЕТ

УКРАЇНА 7.10,18.00 Т/с «Єфросинiя» 8.20,14.00 Т/с «Слiд» лухар» 9.00 Т/с «Г «Глухар» 11.00,19.20 Т/с «Маруся» 12.00 Т/с «Квиток у гарем» 13.00 «Нехай говорять» 15.40,17.15 Щиросерде зi

знання 16.10 Федеральний суддя 17.00,19.00 Подiї 20.15 Т/с «Екстрений виклик» равма» 0.10 Т/с «Т «Травма» равма»(2)

19.30 ТСН 22.50 «Зiрка+Зiрка»

22.55 Х/ф «Врятування рядо

вого Райана»

ТЕТ

ІНТЕР

СТБ

7.30 «Найрозумнiший» 9.25 М/с «Маша та Ведмiдь» 10.00 «Україно, вставай!» 10.35 «Попелюшка для Баско

ва» 11.10 «Вирваний з натовпу» 11.45 «Позаочi» 12.40 Х/ф «Летять журавлi» 14.35 Т/с «Наказано знищити» 18.10 «Вечiрнiй квартал» 19.05 «Розсмiшити комiка» 20.00 «Подробицi» 20.30 «Майдан’s» 23.00 «Що? Де? Коли?» 0.05 «Розбiр польотiв»

7.55 «Караоке на Майданi» 8.55 «Їмо вдома» 10.00,22.50 «ВусоЛапоХвiст» 10.45 М/ф «Пiнгвiни Мадагас

кару» 11.45 «Україна має талант!» 16.50 Х/ф «Ворошиловський стрiлець» 19.00,22.10 «Танцi з зiрками» 21.10 «Правда про зiрок» 0.00 Х/ф «Чисте небо» небо»(1)

ICTV 7.25 Real Comedy 8.05 Козирне життя 8.45 Х/ф «Людина президен

та 2» 10.40 Велика рiзниця 11.45 Люди, конi, кролики 12.05 Квартирне питання 13.10 Х/ф «Вторгнення» 15.30 «Сорок перший» 16.55 «Ржев. Невiдома вiйна» 18.45 Факти. Пiдсумок дня орго

19.00 Х/ф «Операцiя «Г «Горго

на» 22.20 «Свiтське життя» 23.15 Х/ф «Пiдривники»

8.50,0.50 Кориснi поради 9.00 Святкові Богослужіння 10.40 Х/ф «Був мiсяць тра

вень» 12.30 Х/ф «Хлопець iз нашого мiста» 13.55 Футбол. «Севастополь» – «Оболонь» 16.00 Формула 1 17.55 «Про що кiно?» 20.20 «Пiснi вiйни» 21.00 Пiдсумки тижня 21.40 Точка зору 22.00 Фольк music 22.45 Щоденник Євробачення 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.35 Автодрайв

7.50 «Формула любовi» 8.45 М/с «Маша та Ведмiдь» 9.00,9.55,10.30,11.30,13.15,18.00 Неділя з «Кварталом» 9.30 «Школа доктора Кома

ровського» 10.00 «Ранкова пошта» 10.35 «Смачна лiга» 11.35 «Орел та Решка» 12.25 «Розсмiшити комiка» 13.30 Т/с «Соло на мінному полi» 17.05 «Месiя темних сил» 18.10 «Вечiрнiй квартал» 19.10 «Гаряче крiсло» 20.00 «Подробицi» 20.30 Х/ф «Край» 23.05 Концерт

реклама реклама

НОВИЙ КАНАЛ

НТН

ІНТЕР

67.05 Х/ф «Аскарi» 8.35 М/ф «Дiм кiшки» 9.05 «Лото Забава» 10.00 «Ремонт +» 10.50 «Смакуємо» 11.25 «Розкiшне життя» 12.20 «Мiняю жiнку» 13.45 «Рiвень секретностi – 18» 16.55 Т/с «Вольф Мессiнг»

7.35 Х/ф «Приступити до лiк

вiдацiї» 10.15 Х/ф «Протистояння» 17.40,22.40 «Вiкна Новини» 17.50 Х/ф «Ворошиловський стрiлець» 20.00 «Україна має талант!»

10.05 «Єралаш» 10.15,19.00 Т/с «Моя пре

красна няня» няня»(1) 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 14.50,22.00 «Теорiя зради» 15.45 «Гола правда» 16.15,23.00 «Дом 2» 17.10,20.00 Т/с «Унiвер» 21.00 Т/с «Реальнi пацани» 0.55 «На добранiч, мужики!»

8.05 «Телепузики» 8.30 «Мультик з Лунтiком» 9.10,18.05 Т/с «Хто у домi гос

подар» подар»(1)

УТ 1

1+1

СТБ

ICTV 8.35 Анекдоти рупа «Zeta» 8.55 Т/с «Г «Група орго

12.55 Х/ф «Операцiя «Г «Горго

на» 16.50 «Зраджена армiя Власова» 18.45 Факти. Пiдсумок дня 19.00 Х/ф «Без права на по

милку»

реклама

реклама

²ÊÍÀ ПРОДАМ авто «Фольксваген кадді» «Фольксваген кадді», 1997 р.в., жовтого кольору, 1,9 л, SDI. Тел.: (066) 781 18 02, (096) 688 88 91.

8.10 «Телепузики» 9.00 «Мультик з Лунтiком» 9.35 «Їж та худни» 10.00,15.20 Т/с «Хто у домi господар» господар»(1) 10.55,19.00 Т/с «Моя пре

красна няня» няня»(1) 11.50 «Одна за всiх» 12.45 «Єралаш» 13.00 «Знайомство з батьками» 13.55,22.00 «Теорiя зради» 14.50 «Твою маму!» 16.15,23.00 «Дом 2» 17.10 Х/ф «Едвард руки но

жицi» 20.00 Т/с «Унiвер» «Унiвер»(2) 0.00 Т/с «Реальна кров»

ТОНІС 8.00 Чому ми воюємо 9.00,20.45 Хiт парад дикої природи 10.15,15.45 Твiй хiт 11.10,22.50 Бойовий план 12.15 Погляд у майбутнє 16.20 Х/ф «Варiант «Омега» 19.05 На перехрестях планети 20.10 Третя планета 21.50 Полiгон

K1 8.00 «Далекi родичi» 8.40 «Дурнi. Дороги. Грошi» 9.00 «Галiлео» 9.45 Т/с «Два з половиною чоловiки»

ра всерйоз» 9.15 Х/ф «Г «Гра 11.30 «Речовий доказ» 12.00 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 14.45 Х/ф «Десять рокiв без права листування» 16.50 Т/с «Сищики» 19.00 Х/ф «Роби – раз!» 21.00 Х/ф «Кармен» ан

23.20 Х/ф «Молодий Г Га нiбал» нiбал»(3)

ТОНІС

10.30,22.10 «Солдати й офi

цери» 11.30,18.30 Т/с «Солдати» 14.00,20.20 Т/с «Зоряна бра

ма» 16.00 Т/с «Ксена» 17.45 «Iлюзiї сучасностi» 18.10 «Кохання у великому домi» 23.15 «Бiйцiвський клуб»

ЧЕРНІГІВ 9.00,23.00 Час мiсцевий 11.15,17.15 Знаменитi українцi 11.45,14.40 Зi скриньки 12.05 Дива України 12.30 Дитячий калейдоскоп 12.40 На зв’язку з урядом 13.00,16.00 Пульс дня 13.10 Податковi дiалоги 13.30 Х/ф «Батальйони про

сять вогню» 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.10 Вiд щирого серця 16.45 Енциклопедiя дiаспори 17.45 Потiшки 20.00 Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.05 Дiалог з владою 21.15 Студiя «Дiалог» 21.45 Х/ф «Небесний тихохiд»

9.50 «Галiлео» 10.20 «Брейн ринг» 11.00 «Спецiя» 11.20 «Бiйцiвський клуб» 12.20 «Мокрий зорепад» 13.00 «Доiсторичний бiйцiв

ський клуб» 13.50,0.00 Х/ф «Перший лицар при дворi короля Артура» 15.40 Х/ф «Капiтан Крюк» о що, приїхали: 18.20 Х/ф «Т «То ремонт» 20.15 Х/ф «Норт» 22.10 Х/ф «Це розлучення!»

9.00 «Життя на смак» 10.00 Т/с «Зайвий свiдок» 12.00 Оголена красуня 13.00 Т/с «Диверсант» 17.00,19.20 «Народна зiрка» 19.00 Подiї 19.35,21.35 Т/с «Заєць, сма

жений по берлiнськи» 23.30 Х/ф «Антиснайпер»

8.30,9.05 Мультфільм 8.40,15.20, Твiй хiт 9.00 Створи себе 10.10 За сiм морiв 10.35 Японiя очима гурмана 11.15 Телеенциклопедiя 11.35,19.40 Свiт тварин 12.15 Погляд у майбутнє 15.00 Диваки 16.30 Практичний порадник 17.00 PRO Читання 17.35 Скромна чарiвнiсть 18.00 Свiтськi хронiки 18.20 Журфiкс 19.00 Жива енциклопедiя 20.00 Дорога до щастя 21.00 Сталiн 22.10 Х/ф «Крiзь вогонь»

НТН

K1

лiйськi 7.00 Т/с «Суто анг англiйськi вбивства» вбивства»(1)

7.20 Т/с «Ксена» 9.10 «Пройдисвiт»

23.35 Х/ф «Список Шиндлера»

0.35 Х/ф «Двадцять баксiв»

НТН

СТБ

ТЕТ

7.10 Х/ф «Мiцний горiшок» 8.50 «Їмо вдома» 10.00 «Неймовiрнi iсторiї кохан

ня» 11.00 «Караоке на Майданi» 12.00 «Холостяк» 15.50 «Зiркове життя» 16.50 «Моя правда» 17.50 «Ванга повертається» 19.00 «Битва екстрасенсiв» 21.00 Х/ф «Єгорушка» 23.05 Т/с «Доктор Хаус»

8.10 «Телепузики» 8.35 «Малята твiйнята» 9.00 «Мультик з Лунтiком» 9.35 «Зоо фактор» 10.00,13.30 Т/с «Хто у домi господар» господар»(1) 10.55,19.10 Т/с «Моя пре

красна няня» няня»(1) 11.50 «Одна за всiх» 12.20 «Єралаш» 12.35 «Comedy Woman» 14.25 Х/ф «Едвард руки но

жицi» 16.15,23.20 «Дом 2» 17.10 Х/ф «Вiдчайдушнi шах

раї» 20.10 Х/ф «Чикаго» «Чикаго»(2) 22.20 «Теорiя зради» 0.20 Т/с «Реальна кров»

7.10 Т/с «Iнспектор Деррiк» 9.25 Т/с «Сищики» 11.30 «Тонька кулеметниця» 12.00 «Агенти впливу» 12.30 Схiднi єдиноборства /ф «Роби – раз!» 14.55 Х/ф 16.40 Х/ф «Кармен» 19.00,0.45 Х/ф «Справжня МакКой» 21.10 Х/ф «Земля динозаврiв» 23.00 Х/ф «Хижi води»

11.00 «Iлюзiї сучасностi» 11.30 «Слiдами пращурiв» 12.00,0.10 «Не може бути» 12.25 «Кохання у великому домi» 13.10,21.15 «КВН» 14.10 «Якось у мiлiцiї» о що, приїхали: 16.00 Х/ф «Т «То ремонт» 17.50 Х/ф «Норт» 19.45 Х/ф «Це розлучення!» 23.00 «Що? Де? Коли?» 0.50 «Слава Богу, ти прийшов!»

ТОНІС

ЧЕРНІГІВ

9.00 Створи себе 9.20 Мультфільм 9.50 Практичний порадник 10.15,19.00 Сталiн 11.20 Няньки дикої природи 12.15 Погляд у майбутнє 15.00 За сiм морiв 15.30 Твiй хiт 16.25 Жива енциклопедiя 16.50 Скромна чарiвнiсть 17.15 Х/ф «Крiзь вогонь» 20.10 Х/ф «Пiанiст» 23.20 Загибель «Антарктики»

9.00,0.00 Час мiсцевий 11.00 Чернiгiвська лiра 11.30,21.10 Х/ф «Сильнi ду

хом» 12.50,14.30 Зi скриньки 13.00 «Там, за горами Перемо

га» 13.40 100 шедеврiв 13.55 Концерт 14.40 Ми пам’ятаємо 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.00 Вiд щирого серця 17.30 Мультфiльм 20.00 «Тиждень» 20.40 Євро 2012 22.45 «Льодовик Перiто Мо

рiно» 23.00 «Телевiзор»

НОВИЙ КАНАЛ олий пiстолет» 7.20 Х/ф «Г «Голий 9.00 Мультфільми 10.05 Iнтуїцiя 11.15 Мрiї збуваються 12.15 Спiвай, якщо можеш 13.30 Файна Юкрайна 15.15 Нумо, браття! 16.15 «Красунi» 17.40 Зроби менi смiшно 18.35 М/ф «Шрек. Рiздво» 18.55 Х/ф «Поцiлунок на уда

чу» 21.00 Хто проти блондинок? 22.15 Х/ф «Чорний лицар» 0.15 Х/ф «Нiхто не знає про секс 2»

НОВИЙ КАНАЛ 7.45 Церква Христова 8.00 Запитаєте в доктора 8.35 Мультфільми 9.40 Х/ф «Поцiлунок на удачу» 11.45 Хто проти блондинок? 12.55 Шоуманiя 13.50 Вiдеофанiя 13.55 Ексклюзив 14.45 Аналiз кровi 15.25 Info шок 16.15 Т/с «Воронiни» 18.00 Х/ф «Чорний лицар» 20.00 Спiвай, якщо можеш 21.10 Х/ф «Втеча» «Втеча»(2) 23.50 «Красунi»

реклама

Металопластикові енергозберігаючі ВІД ВИРОБНИКА Найнижчі ціни! Тел.: (093) 787 92 91, (067) 944 80 17, 0(22) 93 73 10.

8.40,19.00,21.30 «Свiдок»

9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря

док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: Лас Вегас» 12.00,0.00 Т/с «Детективи» 12.40,19.20 Т/с «Крiт» лiйськi 13.30 Т/с «Суто анг англiйськi вбивства» вбивства»(1) ести для справж

15.35 Х/ф «Т «Тести нiх чоловiкiв» ра всерйоз» 16.50 Х/ф «Г «Гра

7

реклама реклама

УКРАЇНА 9.00 Ласкаво просимо 10.00 Т/с «Екстрений виклик» 12.00 Т/с «Диверсант» 16.00,19.30 Т/с «Заєць, сма

жений по берлiнськи» 19.00 Подiї тижня 22.20 Футбольний вiкенд 23.30 Х/ф «Ворог №1»

реклама

Продам автомобіль

«Рено 19»

УКРАЇНА

реклама

реклама

1991 р. в., газ/бензин. Ціна договірна. Тел. (068)193 57 09.

ПРОДАМ автомобіль «Шкода феліція», 1997 р.в. Т ел. (096) 336 84 61. Тел.

K1 7.45 «AutoEVO» 8.10 Х/ф «Капiтан Крюк»

реклама реклама

реклама

ЧЕРНІГІВ 9.00,23.00 Час мiсцевий 11.15 Дiалог з владою 11.25 Енциклопедiя дiаспори 11.55 Потiшки 12.10 Знаменитi українцi 12.40 Х/ф «Небесний тихохiд» 13.55 Зi скриньки 14.25 Ми пам’ятаємо 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.00 Вiд щирого серця 17.25 Дивовижний калейдо

скоп 20.00 Чернiгiвщина духовна 20.20 Чернiгiвська лiра 20.50 Х/ф «Сильнi духом» 22.10 «Там, за горами Перемо

га» 0.00 Х/ф «Кавказька полонян

ка»

реклама

реклама

Продам ВАЗ 21099 (2008 р. в., чорний) та «Шкоду

Октавію Т ур5+» (2008 р. в., чорна, кондиціонер, Октавію Тур5+» подушки безпеки). Тел. (095) 848 65 78. Куплю корівник, свинарник чи іншу будівлю (на будмате

ріали), цеглу (червону, білу) та інш. будматеріали на умо

вах самовивозу. Тел.: (099) 627 33 63, (068) 119 13 42.

Куплю корів, биків, коней. Тел. (066) 707 41 14. ПРОДАМ ВАЗ-21111, ПРОДАМ морозильні камери та холодиль

ники б/в. Тел. (067) 748 39 63. ПА Т «Ритм» закуповує ВРХ та коней. ПАТ Тел.: (096) 269 27 56, (095) 285 29 08, (097) 962 22 35, (050) 440 55 62.

КОНДИЦІОНЕРИ Установка. Ремонт. Обслуговування. Тел.: (097) 762 81 72,(099) 741 61 95.

я

ПРОДАМ автомобіль ВАЗ 2105 ВАЗ 2105, 1,3 л, 1981 р. в, червоного кольору, ЦЗ, сигналізація, фаркоп, МР 3. Тел.: 0(254) 2 15 84, (097)135 96 90.

2005 р. в., у гарному стані. Тел. (066) 103 32 16. Приватному підприємству «Торговий дім Терещенко» на постійну роботу потрібні пра

цьовиті, освічені і високопрофесійні фахівці –

ТОРГОВІ ПРЕДСТАВНИКИ (наявність авто). Тел.: 0(22) 651 654, (050) 380 94 12. Резюме: radislava@utel.net.ua

Профнастил крівельний і стіновий від виробника. Будь які розміри. Найсолодша ціна у регіоні. Адреса: м. Семенівка, пров. Свердлова/Польова,1. Тел.: (098) 471 88 64, (098) 410 61 93.

ПРОДАМ ГАЗ-69А ТА ЧОВЕН «КАЗАНКА-1». Тел. (050) 076 11 52.


8

наше ÄÎDzËËß

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó

Íàøå â³ðøîâàíå ñëîâî ÏÎÅÒÈ×ÍÈÉ ÊÎÍÊÓÐÑ Â²Ä ÍÀÉÁËÈÆ×ί ÃÀÇÅÒÈ

ÀÍÅÊÄÎÒÈ Ùå é ìàòþêàºòüñÿ...

Æèòòÿ

Ðåê⳺ì

Скажіть – навіщо та весна, Якщо ти не втрачаєш сна? Навіщо ряснуть тії квіти, Коли їх нікуди подіти...

Гіркий наш біль. Зірка «Полин», Зірка «Полин», що впала з неба. Летять роки, Летять віки, Вже четверть віку, 25. Наш біль, що крає серце. Живих ми знаємо усіх, А мертвим – наша шана й пам’ять. І нова туга, Новий біль. Це – наше спільне горе. Японія – країна мрій, Країна щастя, а не горя. Нова Нагасакі, Нова Хіросіма. Ми – з вами, країно, Бо горе одне не буває. Ми з вами, і це відчуваєте ви. Бо в дружній для вас Україні Із вами сумують також. І ми переможем, бо ми всі єдині. І дружбу міцну пронесем навіки. Ми сумуємо разом із вами. Людмила Семак. м. Мена.

Навіщо сонечко ласкаве Своє проміння в душу править? Нема нічого в тій душі! Там пустота, могила, морок... Пізнавши вас, людей, вона Зробилася мов кам’яна... ...І все ж з надією чекає, Що біль отой колись розтає... Юрій Ємець. с. Данилівка.

Щомісяця редакція визначатиме переможця, який отримає пода% рунок від спонсора конкурсу та «Нашого слова». Перевага надавати% меться творам українською мовою. Надсилайте ваші авторські вірші (обов’язково вкажіть у темі повідомлення «Конкурс») на електронну пошту info@nslovo.com або на адресу редакції. Спонсор конкурсу – магазин «Меблі» СПД К узуб О.А. Ку

М’ЯКІ ТА КОРПУСНІ МЕБЛІ, КИЛИМОВЕ ПОКРИТТЯ, КИЛИМКИ (другий поверх колишнього побуткомбінату). Доступні ціни від виробника! Консультація по підбору меблів. Створення індивідуального дизайну. Тел. (050) 233%98%53. реклама реклама

реклама

реклама

– Сержант Сидоров слухає! – Товаришу сержант, у нас тут на дорозі лежачий поліцейський. – Ну і що? Зараз їх по всьому місту встановили. – Так, але від цього щось горіл% кою тхне. А коли через нього пере% їжджаєш – він ще й матюкається. *** Якщо світло вимкнулося зі зву% ком «Е%е%е%е!», значить, в туалеті хтось є! *** Чоловік з дружиною їдуть за кор% дон. Документи у них оформлені не зовсім бездоганно. Прикордон% ник – чоловікові: – Ви можете довести, що вона – ваша дружина? Чоловік:

– Даю вам тисячу баксів, якщо ви доведете, що вона – не моя дру% жина! *** На м’ясокомбінаті одна корова запитує іншу: – Слухай, а ти тут вперше? – Ні, блін, удруге! *** – У мене бабуся по батьковій лінії – болгарка! – У сенсі – весь час пиляла дідуся? *** У одеському готелі постоялець звертається до чергової по поверху: – Послухайте, в моєму ліжку клопи! – Ой, не смішіть мене! За цю ціну ви таки хочете мати в ліжку Джу% лію Робертс?

НА 2 8 ТРАВНЯ

зуміння. Сприятливі дні – середа, п’ятниця, несприятливий – вівто% рок.

ОВЕН. Не розмінюйте% ся на дрібниці, довіряйте своїй інтуїції – тоді доля буде посміхатися вам не% спинно. Сприятливий день – п’ят% ниця, несприятливий – понеділок.

ЛЕВ. Успіх супроводжу% ватиме у починаннях, пов’я% заних з питаннями кар’єр% ного росту. Не згайте вигідних про% позицій. Сприятливий день – чет% вер, несприятливий – п’ятниця.

кають у процесі роботи, благополучно знайдуть своє рішення. Сприятли% вий день – п’ятниця, не% сприятливий – середа.

ТЕЛЕЦЬ. Небажано по% чинати нові справи. Не на% магайтеся задовольнити всі прохання про допомогу, інак% ше вам просто сядуть на шию. Сприятливий день – вівторок, несприятливий – п’ятниця.

ДІВА ДІВА. Можете розрахову% вати на підтримку друзів, якщо вона вам знадобиться. Сприятливий день – понеділок, не% сприятливий – середа.

Блондинка отримала права, за% брала чоловіка з роботи, під’їжджає до перехрестя і сміливо проїжджає його на червоний. – Кохана, ти куди прешся на чер% воне світло?! – Дивно, я вранці їхала – зеле% ний горів! *** – Що буде, якщо секретарка за% вагітніє від генерального дирек% тора? – У неї народиться генеральний секретар. *** – Алло, міліція?

ÃÎÐÎÑÊÎÏ

БЛИЗНЮКИ. Не нама% гайтеся брати участь у всьому і використати всі можливості відразу. Сприятли% вий день – вівторок, несприят% ливий – четвер. РАК. Можливі деякі уск% ладнення в дружніх відно% синах, однак постарайте% ся все%таки прояснити ці непоро%

реклама реклама реклама

реклама

Висновок ДСЕЕ № 05.03.02%03/61046 від 30.08.2010 р.

Ми хочемо вас познайомити з унікальною, удосконаленою системою очищення та оздоровлення організму під назвою «сибірська чистка», яка веде своє коріння з міцної, здорової духом російської тайги. Система перевірена століттями жителями сибірської тайги, що завжди славилися воістину богатирським здоров’ям. Сьогодні легендарне «сибірське здоров’я» доступне кожному, хто хоче відновити і зміцнити свій організм, хто хоче продовжити молодість і піклується про себе і своїх близьких. «Сибірська чистка» дуже проста, її проведення не має стресової дії на організм, але м’яко і впевнено включає процес очищення й оздоровлення на клітинному рівні. Результатом є відновлення генетичного здоров’я кожної клітинки організму. Вже на самому початку застосування «Живиця» сприяє зниженню вираженості гострих і хво% робливих симптомів. До складу «Живиці», окрім кедрової олії, збагаченої кедровою живицею, увійшли прополіс і масло обліпихи. Кожна зі складових «Живиці» сама по собі цілюще впливає на здоров’я людини, але разом з тим в союзі з іншим, гармонійно підібраним компо% нентом, посилює (або, як кажуть лікарі, потенціює) дію іншого. Тільки перерахування цілющих властивостей цих компонентів зайняло би цілу газетну сторінку. Олію ж на їх основі можна назвати універсальною в плані терапев% тичного впливу на організм людини. Складові «Живиці» здатні надати дорогоцінну допомогу ослаблому серцевому м’язу – їх доцільно використовувати як профілактичний засіб при серцево%судинних за% хворюваннях, так і в складі комплексної терапії при аритмії, ішемії, «грудній жабі», атеросклерозі, гіпертонії. Компоненти «Живиці» мають властивість знижувати рівень холестерину в крові, відновлювати еластичність капілярів, від яких залежить глибинне кровопостачання органів і тканин. У результаті поліпшується мікроциркуляція крові у всьому організмі – знижується ризик інфарктів, інсультів, полегшується стан при варикозі і тромбофлебітах. Вживання олії «Живиці» дає результати також при анемії, при захворюваннях печінки, нирок, підшлункової залози. Складові олії здатні позбавити від легкої форми печії, значно поліпшити стан при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки. Комплекс натуральних компонентів ефективний при дисбактеріозі, хронічному коліті, панкреатиті, гепатиті, сечокам’яній хворобі, циститі, геморої. Компоненти «Живиці» мають протизапальні, проти% пухлинні, протимікробні властивості та показані при усуненні мікозів (грибкових захворювань, герпесу, дерматитів, псоріазу, нейродерміту, екземи, опіків, ран, обморожень). Місцеве застосування прополісу з оліями допомагає зняти біль, і тому важко переоцінити їх вплив при подоланні хвороб опорно%рухової сис% теми, починаючи зі шпори п’яти і закінчуючи артрозом, артритом, радикулітом і грижею хребта. Олія надає загальнозміцнюючу дію, сприяє нормалізації тиску, зниженню метеозалежності. Отримано чудові результати при включенні олії в комплексну терапію ендокринних захворювань, у тому числі щитовидної залози та цукрового діабету. Олія благотворно впливає на роботу репро% дуктивної системи. Чоловікам варто випробувати її цілющу силу при простатиті, аденомі, зниженні потенції. Препарати на основі стародавніх рецептів удос% коналювалися, і жоден з них не втратив популярності серед лікарів, цілителів та хворих. От і «Живиця» менш ніж за десятиліття буквально стала легендою, допомогла покращити здоров'я і продовжити молодість тисячам людей.

реклама

ТЕРЕЗИ ТЕРЕЗИ. Тривог і хвилю% вань не уникнути. Можлива цікава пропозиція з боку начальства. Сприятливий день – четвер, несприятливий – п’ятниця. СКОРПІОН СКОРПІОН. Плани на се% редину тижня напевно змі% няться через проблеми в родині.Сприятливий день – чет% вер, несприятливий – вівторок.

реклама

СТРІЛЕЦЬ СТРІЛЕЦЬ. Труднощі, що вини% реклама

реклама

Я лікар, від хімії відмовилася давно. Досвід прийому лікарських засобів у мене достатньо великий і не найприємніший. Останні роки довіряю лише нетради% ційній медицині. З газети дізналася про олію «Живиця». Вирішила спробувати, оскільки до її складу входять лише нату% ральні компоненти, які не можуть нашко% дити здоров’ю. Прийняла дві баночки, після чого можу поділитися результатами. У мене нормалізувався тиск і тримається на рівні 130/80, хоча раніше був 150/90. Налагодилася робота серцево%судинної системи системи, яка турбувала вже давно (у мене ішемічна хвороба серця, стенокардія стенокардія, перенесла інфаркт інфаркт). Крім цього, вари% козне розширення вен на лівій нозі. Від нього я ще не позбулася, але поліп% шення помітні «неозбро% єним оком». Також «Живи% цю» приймав мій чоловік. У нього артроз артроз, відчу% вав постійний біль у ногах. Завдяки олії в нього зник біль у суглобах, стало на% багато легше ходи% ти. Загалом ре% зультатами задо% волені і тепер усім радимо олію «Жи% вицю». Стороженко Галина Василівна. м. Харків.

реклама

КОЗЕРІГ КОЗЕРІГ. У всьому варто дотримуватися золотої се% редини, не квапте події – тільки тоді все складеться най% кращим для вас чином. Сприят% ливий день – середа, несприят% ливий – четвер. ВОДОЛІЙ ВОДОЛІЙ. У вас з’я% виться можливість часті% ше бувати вдома. Виник% не привід переконатися у відданості тих, кого любите. Спри% ятливий день – вівторок, неспри% ятливий – четвер. РИБИ РИБИ. Апатія і неуваж% ність зміняться бадьоріс% тю, оптимістичним на% строєм і дружелюбністю. Імовір% не велике навантаження, але ваша праця буде оцінена. Сприятливий день – субота, несприятливий – вівторок. реклама

реклама

реклама

Я дуже вдячний вам за рятівну «Живицю». Коли про неї прочи% тав у газеті, не повірив. Я спеці% ально поїхав у село Рубашка, до чоловіка, який пропив не один курс «Живиці». Він (сам майстер по шляхах) розповів, що був лежачим. Зовсім не ходив, а після застосування «Живиці» їздить на велосипеді. І від важкої роботи в нього було варикозне розширення вен вен, але і з ним ваша олія впоралася. Я переконався у її ефективності, як кажуть, з перших вуст і почав застосовувати. Так, мені вже ска% сували операцію! Через цукровий діабет різати пальці на ногах мені хотіли від відрізати ногах. Вони були дуже холодними і синіми, я їх навіть не відчував. А тепер усе добре. Пальці нормально виглядають і теплі, повернулася чутливість, я ними навіть рухати можу! А ще в мене було варикозне розширення вен вен. За час застосування «Живиці» вени зменшилися. І тепер у мене зовсім не паморочиться голова. Щиро дякую! Пенько Микола Никонович. м. Ромни. Мої дорогенькі! Нарешті ми з чоловіком знайшли препарат, який повертає здоров’я. Це олія «Живиця». Мій чоловік переніс інсуль інсультт , у результаті чого пара% лізувало праву сторону тіла тіла. Погіршився зір зір, очі боліли і пекли. Тіло не відчував, настрою зовсім не було. Та ще й тиск по% стійно підвищувався. А в мене був не% стерпний біль в області печінки через кристалоподібне каміння каміння. Після пер% шого курсу вживання олії «Живиця» (трьох баночок) мій чоловік сідає і відчуває своє тіло. Паралізація поступово минає, повер% тається працездатність. У нього від% новився зір, стабілізувався тиск, з’явився настрій і віра в одужання. А я нарешті позбулася болю в області правого під% ребер’я. У мене з’явився здоровий апе% тит. Перестала застосовувати знебо% люючі. Ви – наша підтримка і опора на шляху до повернення здоров’я! Вольніч Т аїсія Василівна. Таїсія м. Новоархангельськ.

Чекаємо вас на нашій виставці%продажу! ТІЛЬКИ 4 ТР АВНЯ ТРАВНЯ м. МЕНА, вул. Червона Площа, 10, кінотеатр ім. Б.Хмельницького Б.Хмельницького,, з 17.00 до 18.00 ЦІНА однієї упаковки – 89 грн. А ПЕНСІОНЕР АМ – 80 грн. ТА ПЕНСІОНЕРАМ ІНВАЛІДАМ Т Курс застосування (30 днів) – три упаковки.

Вартість одного курсу – 267 грн. Пенсіонерам та інвалідам – 240 грн. Замовлення приймаються за тел.: 0(44) 491%51%17, 0(44) 491%51%22, 0(44) 491%45%54, а також за адресою: 03037, м. Київ, а/с 150. Увага, акція! При поштовому замовленні та кур’єрській доставці по Києву від трьох упаковок також діє знижка для пільгових категорій громадян www .apifito.net Не є лікарським засобом. www.apifito.net У продажу є крем «ОДА» за ціною 77 грн., пенсіонерам та інвалідам – 70 грн.; капсули жирові «Апіфор» за ціною 59 грн., пенсіонерам та інвалідам – 55 грн.; а також «Олексин» за ціною 80 грн., пенсіонерам та інвалідам – 75 грн.


наші ËÞÄÈ

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó ДОЛЯ

SMS-ДУМКИ

ÒÀÌÀÐÀ ÁÎÃÄÀÍ ÂÈÐÎÙÓª ʲÒÈ, Â’ßÆÅ ÎÍÓ×Ö² ÎÄßà ² Â̲ª ÃÎÒÓÂÀÒÈ ÓѲËßʲ ÑÌÀʲÒÒß Раїса МИХАЙЛЕНКО. Фото автора.

Ігор захворів якось несподівано і зненацька. Горю батьків не було меж. У дев’ятирічному

«Віряни «щиро вдячні» за освітлення вул. Робітничої у Великодню ніч. Жоден вуличний ліхтар не горів, люди ледь ноги собі не повиламували». «Дівчата, якщо пообіцяли чекати нас із армії, то дотримуйтеся слова, один рік це не так вже й багато. Не зраджуйте! Хлопці». «Скільки газет не читала, а наша найкраща! »

«О це так ремонт зробили на вулиці Перше травня. Кошмар. Хто придумав насипати землю поверх асфальту? Калюжу хоч обійти можна було, а тепер будемо ходити по вуха в грязюці. Де Лавський? Нехай сфотографує». «Жителі вулиці Лермонтова звертаються з проханням до своїх сусідів з Н. Життя. Перестаньте вивозити сміття під наші городи. Ми теж хочемо жити у чистоті».

Усе так гарно починалося…

Біда сама прийшла

Äÿêóºì, öüîìàºì!

«О , вчителько! І слів не підібрати, Епітетів, метафор, порівнянь, Щоб вдячності рядочки проказати За те, що щедро віддали Ви нам. О , вчителько! Прекрасного Ви гідні, Бо вибрали в житті свою мету. І нині я за всіх скажу: «Спасибі, рідна, За Вашу місію подвижницьку й святу! Тетяно Михайлівно, Ви найкраща вчителька в світі. Ми Вас дуже любимо і ніколи не забудемо! З повагою, учні 10 класу Блистівської ЗО Ш».

Цю жінку знають не лише багато менян, а й жителі навколишніх сіл. Бо роботи мала такі, що весь час була серед людей і служила їм. Тому, коли в неї сталося горе, воно стало часточкою біди і її знайомих.

Колись на місці теперішнього райвузла зв’язку було одразу три магазини продуктовий, взуттєвий і вечірній. В останньому і працювала молода та гарна дівчина Тамара. Якогось дня за пляшкою рому зайшов Микола Богдан. Купив, а про себе відмітив, що продавчиня нівроку собі. Через деякий час зайшов до магазину знову за ромом. Нема, продали весь, сказала я тоді хлопцеві. А він просить мене не дурити, пошукати під прилавком чи у підсобці, пригадує те знайомство Тамара Д митрівна. Кажу йому, щоб пізніше зайшов, як завезуть товар. На той час Микола Богдан працював у сільгосптехніці водієм. Знайомство переросло у кохання. А згодом Микола та Тамара побралися. Жили спочатку у його батьків тут же, у Мені, розказує жінка, та про своє обійстя мріяли. А тут лелека нам Ігорка приніс. Раділи ми його появі, такі щасливі були. Коли синочку нашому три рочки виповнилося, дали нам ділянку під забудову поблизу річки, що бігла чистою водою просто під нашим майбутнім двором. І верби зелені… Не місце для будівництва, а справжнісінький рай тиша, солов’ї навесні, тінява дерев. Дім свій Богдани будували самі і за власним проектом. Копійку до копійки складали і купували на той час такі дефіцитні шифер і цемент, дошки для підлоги, скло. Тамарі довелося змінити не одне місце роботи йшла і працювала там, де більше платили. Чоловік її теж, отримавши відповідну освіту, влаштувався фінансистом. Так і жили у приємних турботах за власний дім, раділи синочку, що ріс, ніби з чистої води.

9

«А хто проведе «суботник» на території колишнього заводу продтоварів? Смітник серед міста. Страшно і гидко дивитися! ! ! » «М.В.Кащенко, ви супер! Класний концерт! Дякуєм, цьомаєм! Феськівка». «Село Данилівка супер».

Даша обожнює свою бабусю Тому, дарує їй квіти, залюбки читає з нею книги. віці перестала ходити наша дитина, плаче Тамара Дмитрівна, пересів він на інвалідний візочок. Скільки лікарень, клінік ми відвідали не злічити. Та ніхто нам ради не давав, навіть надії ніякої не вселяв. Поїхали ми із синочком у тодішній Ленінград добрі знайомі покликали і обіцяли посприяти у лікуванні дитини. О бстежились не один раз у науково- дослідному інституті генетики, лікування не один курс пройшли… У 16 років Ігоря не стало хвороба виявилася сильнішою за намагання лікарів поставити хлопця на ноги. У мене зникло бажання добудовувати хату, працювати, бачити людей для мене настала суцільна темрява, зітхає Тамара Богдан. Пекли душу і серце слова одного чоловіка, під керівництвом якого працювала. Тоді він сумнівався весь час, що моя дитина смертельно хвора, називав його неробою і симулянтом. А що син уже мав першу групу інвалідності не вірив. Нема на світі уже того керівника, як і мого сина, але образа не забулася і, мабуть, відійде з душі тоді, коли серце моє спиниться назавжди… Тамарі Дмитрівні вдалося переступити через життєві негаразд і жити далі ростити другого синочка О лежика, обживати нову оселю, знаходити відраду у роботі. Влаштувалася у тодішній держстрах на місце своєї сестри, яка розрахувалася зі страхової організації.

У злагоді і любові Микола О легович був справжнім хазяїном. На всі руки майстром, від-

мінним фахівцем, люблячим чоловіком і справедливим батьком. Він ні хвилини не міг бути без якогось заняття. Здоров’я інколи підводило, та він на те не зважав. Захопився квітами. І дружину залучив до вирощування. Купували насіння і корінці на базарі, замовляли через пошту… Подвір’я нової оселі перетворилося на квітник. О блаштував чоловік парники розсаду вирощував і для власних потреб, і для друзів та знайомих, ще і на продаж вистачало. Насадив рідкісних ягідних кущів. А ще створив велику власну бібліотеку. Богдани не відставали від життя. З’явилася можливість газ, воду до оселі підвести зробили. У домі по- сучасному дизайн змінили… Та Микола О легович все частіше відчував слабкість, збої у роботі серця. Тамара Дмитрівна, як могла, підтримувала свою половинку. По лікарях ходили їздили, і додому «швидку» викликали. Ніщо не могло продовжити життя ні лікування, ні турбота рідних, ні любов коханої людини. Поховавши чоловіка, Тамара Дмитрівна вирішила полишити роботу, замкнутися у чотирьох стінах, аби нікого не бачити і нічого не чути. Коли прийшла із заявою на звільнення до свого начальника Володимира Здора, той відповів: І не подумаю підписувати. Працюйте за двох, за трьох, за одну себе, але працюйте. Тільки так ви будете жити, а не згасати. Послухалася. Але попросила більш віддалену дільницю для страхування Чапаєвку, Данилівку, Червоні Партизани.

 Їздила попутним транспортом, велосипедом, і пішки доводилося ходити, пригадує Тамара Богдан. План завжди виконувала за всіма видами страхування життя, будівель, транспорту, майна… Уже 11 років я живу без чоловіка, і якби не моя робота серед людей і для них було б мені ой як непросто. Добрим словом згадую Володимира М итрофановича, який не підписав колись мою заяву.

Для дому і онучки Час, як відомо, на місці не стоїть. Виріс О лег, одружився, має прекрасну дружину і донечку красуню, бабусину втіху. Нині я живу для дітей, каже Тамара Дмитрівна. Молоді на роботі, онучка до школи пішла, а я хазяйную в хаті, у дворі і на городі. Квіти ось уже зацвіли на клумбі. Радість, щастя і надія моя це онука Дашуня. Такою розумницею росте. Квіти любить, як і я. Хочу навчити її в’язанню. Я роблю це з великим задоволенням, тому онучка має кофточки, светрики, шкарпетки, шапочки, шарфики, рукавички, моїми руками зроблені. Ми з Дашею читаємо багато книжок, біля річки гуляємо. Дім Богданів великий, світлий. У ньому, як мовиться, є все гарні меблі, затишок. У ньому гамірно від галасу Дашуні. Усе добре у нас, каже Тамара Д митрівна, не вистачає тільки мого хазяїна. А був би живий Ігорьок мала б ще одну невістку і ще онуків. А так… Що Бог дав, що забрав.

068-385-94-16 ЗНАЙ НАШИХ!

²íæåíåð ñëóæáè îõîðîíè ïðàö³ ñòàâ ïðèçåðîì êîíêóðñó Третім призером огляду-конкурсу «Кращий фахівець з охорони праці в Чернігівській дирекції УДППЗ «Укрпошта» став інженер служби охорони праці центру поштового зв’язку №5 Володимир Носовець. Традиційний огляд- конкурс проводиться Чернігівської дирекцією «Укрпошти» щорічно. Його мета привернути увагу до проблем охорони праці, вивчення і поширення досвіду у цій сфері. ЗЛОЧИН І ПОКАРАННЯ

Çà âáèâñòâî ïðèñóäèëè 14 ðîê³â Менянина, який забив свою співмешканку до смерті, засудили до 14 років позбавлення волі. Проте він має право оскаржити вирок. У четвер, 21 квітня, Менський районний суд виніс вирок 27- річному менянину, який вбив 23- річну жительку Макошине. Про цей злочин «Наше слово» розповідало у січні нинішнього року в матеріалі «Мамо, я люблю його». За словами заступника прокурора району Любові Лиходід Лиходід, чоловіка засудили до 14 років позбавлення волі. Проте вирок ще не вступив у законну силу, і засуджений має право на апеляційне оскарження. Відносно співмешканця загиблої була порушена кримінальна справа за статтею 115 (ч. 1) Кримінального кодексу України, яка передбачає від семи до п’ятнадцяти років ув’язнення за навмисне вбивство. СТА ЛОСЯ

Ãîð³ëè íàâ³òü íà Âåëèêäåíü У неділю вранці, 24 квітня, горів будинок по вулиці Набережній, що у Стольному. Причина пожежі встановлюється. За повідомленням центру пропаганди управління М НС України в Чернігівській області області, у суботу, 23 квітня, ввечорі горіла господарча будівля по вулиці Комінтерна, що у Березні. Вогнем знищено покрівлю, стіни та дві тонни грубих кормів. Причина пожежі пустощі з вогнем восьмирічного сина господаря. Також 21 квітня і 25 квітня горіла суха трава поблизу Макошине та Данилівки. Причина необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.


10 наші вΠСьогодні на руш ничок подружнього життя стали наші любі діти – Юрій Миколайович ДЕРКАЧ, житель Жовтневого, та його суджена Любов Василівна БОНДАРЕЦЬ із Макошине. Під дзвони весільні в цей радісний час Від щирого серця вітаємо вас! Ми хочемо вам усіх благ побажати, Щоб ви були дружні, успішні, багаті! Іще неодмінно щасливі, здорові, Щоб жили завжди у ладу і любові! Хай разом всі справи даються вам легко, Та гарні сюрпризи приносить лелека! З любов’ю і найкра щими побажаннями, мама, тато, бабуся та дідусь.

25річний ювілей 1 травня зустрічатиме наш найкращий у світі син і брат Олександр Миколайович БОГ ОЛЮБ, БОГОЛЮБ, житель Мени. Сво го любого іменинни ка щиро і ніжно, з найтеплішими по бажаннями вітають батьки та сест ричка Юля. В преданьи старом говорится: Когда родится человек, Звезда на небе загорится, Чтобы светить ему весь век. Так пусть твоя звезда сияет По крайней мере лет до ста! Пусть ангел дом твой охраняет, Пусть будет радость в нем всегда! Пусть будет в жизни все прекрасно, Без горя и невзгод, Пусть будет все светло и ясно На многомного лет вперед!

Чарівне 18річчя 1 травня зу стрічатиме жителька Мени – наша мила, ніжна, добра, щира, найкраща у світі доня, онука, пле мінниця та сестричка Мальвіна РЕДЬКІНА. Любу іменинницю щиро і тепло віта ють люблячі рідні – мама, бабуся, дідусь, тьотя, дядя та Максим. Рідна донечко, внучко, сестричко дорогенька, Щиро ми тебе вітаємо, сонечко ясненьке! Мама, дядько, тьотя і братик – всі тебе вітають, А бабуся й дідусь щастячка бажають. Всі ми в Бога просим щиро для тебе, рідненька, Щоб росла ти нам весела, гарна й здоровенька. Хай янголохоронець тебе оберігає І від зла тебе, дитинко, в житті захищає.

СЕРВІС

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó

55річний ювілей 27 квітня відзначив наш дорогий сват, тесть та свекор, любий, турбот ливий батько, дідусь та чоловік Михайло Вікторович ГОЛОВЧЕНКО з Мени. Зі славним святом милого іменинника щиро і сер дечно вітають дружина, діти, свахи, зять, онука та невістка. Рідненький наш, найкращий, єдиний, Вами гордиться вся наша родина. Батько ви гарний, дідусь зразковий, Сто років живіть, будьте завжди здорові. Хай внуки щебечуть, немов солов’ята, І радості щиро дарують багато. Хай зморшки лягають поменш на обличчя, Дай Боже зустріти ще й Ваше сторіччя!

Ювілейний день народження 1 трав ня відзначатиме прекрасна, щира, чуйна людина, мила, привітна жінка, мудрий, досвідчений фахівець, ко лишній директор маслозаводу Майя К узьмівна Кузьмівна ПЛОСКА. Шановну іменинницю сердечно і щиро, з найтеплішими побажаннями вітають колеги з філії «Менський сир». Ваш ювілей – поважна дата, Про це нагадувать не слід. А краще щиро побажати Багато щастя й довгих літ. Щоб зима швидко так не йшла І сонце щоб світило ясне, Щоб радість зоряно цвіла Й життя завжди було прекрасне. Нехай життя квітує буйним цвітом, А день народження приходить знов і знов. І доля хай дарує з кожним роком Благополуччя, радість і любов.

Сьогодні поважний 75річний ювілей святкує жителька Остапів ки – добра, ніжна матуся і бабуся, дорога, привітна теща та свекруха Ганна Г ригорівна Григорівна АЛЕКСЕНКО. Найдорожчу у світі іменинницю щиро і ніжно вітають люблячі рідні – донька, зять, син, невістка, онуки Сергій, Оля, Оксана, Саша та Іра. К милой маме с поклонами Мы сегодня пришли – Сединой убеленные Дети, мама, твои. У тебя день рождения И большой юбилей, Так прими поздравления От родимых детей. С уважением головы Мы склоним пред тобой, И погладишь их снова ты Своей доброй рукой. Многое в жизни пришлось пережить И горестей было немало... Но нас ты сумела растить и любить, Родная, любимая мама. Нами вечно любимая, Нет дороже, родней! Мама, Богом хранимая, Ты живи, не болей!

КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА

Ïîøòà ðîçøèðþº ïîñëóãè

Êðàäóòü íå ëèøå êàðòîïëþ

На сьогодні можна замовити практич но будьякі товари з доставкою по пошті. «Укркаталог» пропонує їх безліч. За повідомленням центру поштового зв’язку №5 №5, особливою популярністю кори стується каталог видань «Навчальна книга – Богдан». У кожному поштовому відділенні мож на замовити навчальну, дитячу літературу, по сібники, довідники, словники, музичні видан ня та багато іншого. Каталоги «Інтерфлора» та «Сонцесад» про понують широкий вибір насіння плодових, ягідних, овочевих культур, квітів. Любителі ру коділля у каталозі «Діана плюс» знайдуть чу дові набори для вишивання, виробів з бісеру. Багато каталогів пропонують бонусні про грами, які дають можливість отримувати знижку на товар до п’яти відсотків. Усі названі каталоги є у будьякому відділенні зв’язку. Тож поштовики запрошу ють скористатися вигідними пропозиціями. А незабаром «Укрпошта» запропонує для фізичних осіб послуги добровільного стра хування майна, тварин, автомобілів. Наразі розробляються договори і калькуляція цієї послуги.

- У Березні та С инявці невідомі викрали у жителів цих населених пунктів картоплю. - З вулиці С идоренка, що в Мені, хтось поцупив металевий контейнер для сміття, який належав кп «Менакомунальник». - На території Березнянської птахофабрики невідома особа скоїла крадіжку електричного лічильника, який знаходився на станції катодного захисту. - До міліції звернувся житель Мени, котрий повідомив, що на роботі під час сварки його побив співробітник. - Жителька С тольного подала письмову заяву до міліції на свою сусідку, що та незаконно продає у себе вдома бензин. За всіма вищенаведеними фактами правоохоронці проводять перевірки. За інформацією райвідділу УМВС України в Чернігівській області.

Ювілейний день на родження 2 травня святкуватиме житель ка Мени – наша люба матуся і бабуся, най краща у світі свекруха та сваха Тамара Олексіївна КАПІТ АН. КАПІТАН. Рідненьку іменинницю щиро і ніжно вітають син, невістка, внучка Юля та свати із Величківки. Як лебеді білі, летять рік за роком, Проходить життя, як вода. З ювілеєм ми щиро вітаєм, Зичим щастя, здоров’я, добра. Хай до серця не дійдуть морози, Хай рясніє оселя щастям й теплом. Хай доля завжди на нерівній життєвій дорозі Від незгод і всіх бід прикриває надійним крилом.

Ювілейний день народження 4 трав ня зустрічатиме жителька Мени – тур ботлива, уважна, розсудлива доня і се стричка, щира, привітна онука і племін ниця Лариса Леонідівна ЯРОШЕНКО. З найкращими побажаннями доро гу іменинницю вітають люблячі рід ні – мати, батько, сестра з родиною, бабуся та тьотя. Мов сонечко, світиш ти нам недарма, Такої, як ти в нас, ні в кого нема! Хай повняться дні твої радістю й миром, Зоря світанкова освітлює шлях, Роки хай дарують добро і надію, Ти ж – лагідну посмішку нам на вустах!

55річний ювілей 4 травня відзнача тиме жителька Феськівки – люба, при вітна, щира, чарівна жінка, дорога, тур ботлива, доброзичлива сестричка Ольга Іванівна БЕЛЯКІНА. З найщирішими побажаннями рід неньку іменинницю вітає сестра з ро диною і від усієї душі зичить: Хай цілющі криниці здоров’я дають, Зозулі добробут і щастя кують. Хай мир і достаток живуть в твоїм домі, Хай люди приходять до тебе з добром, А в день ювілею і рідні, й знайомі Тебе привітають за щедрим столом!

Славний 60річний ювілей 1 травня відзначатиме жи тель Мени – любий, милий, привітний, турботливий, найкращий у світі чоловік, батько, дідусь, тесть та товариш Станіслав Павлович ПРИЩЕПА. З найкращими побажаннями доро гого серцю іменинника вітають люб лячі рідні – дружина Галина, дочки Людмила і Вікторія, зять Паоло та внуч ка Аріанна. Летять роки, мов лебеді у вирій, Життя іде, його не зупинить, Прийми вітання наші щирі – Ще до ста років зичимо прожить. Хай будуть поруч віра і надія, Як два крила, що впасти не дадуть. І сам Господь по милості наділить Ще довгих літ, щасливу, світлу путь.

БОРГИ НАШІ

Çàáîðãîâàí³ñòü ïî çàðïëàò³ ó êâ³òí³ çìåíøèëàñÿ Станом на 1 квітня 2011 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати по району становила понад 157 тисяч гривень. За інформацією управління праці та РДА, соціального захисту населення РДА сума боргу по економічно активних підприємствах на початок квітня складала 37,1 тисячі гривень. У порівнянні з початком року заборгованість скоротилася на 46,2 тисячі гривень. За даними управління, у квітні в порівнянні з попереднім місяцем зменшено суму заборгованості на ВАТ «М енське АТП-17442» та повністю погашена заборгованість із заробітної плати в сільгоспкооперативі «Миколаївський».

³òàºìî! Ювілейний день народження 26 квітня відсвяткувала мила, добра, щира сер цем і душею жінка, невтомна трудівни ця, найкраща подруга і кума Інна Іванівна ДРОЖЖА. Зі славним святом дорогу іменинни цю вітають сім’ї з Синявки – Довгі, Ру бани, Руденки, Шакали. Бажаємо здоров’я від чистих джерел, А щастя – від власної долі. Щоб радісно й довго в достатку жила І горя не знала ніколи. Ми всі надсилаєм сердечні слова, А Бог хай дарує многії літа. *** У весняний прекрасний день 1 травня 80річний ювілей буде відзначати жи телька Осьмаків – наша рідна, дорога, найкраща у світі мама, свекруха, бабуся і прабабуся Антоніна Ігнатівна КОСМАЧ. Дорогу іменинницю від усієї душі віта ють син Анатолій з дружиною, внучка Юля з родиною з Мени, внучка Олена зі своєю сім’єю з Чернігова та правнучки. Летять роки, мов лебеді у вирій, Життя іде, його не зупинить, Прийми вітання наші щирі – Ще до ста років зичимо прожить. Чим більше літ – тим більше щастя і здоров’я! *** Ювілейний день народження 1 трав ня відзначатиме жителька Березни – мо лодша медична сестра Березнянської райлікарні №1 Тетяна Захарівна ВЯЛЬКО. Щиро і сердечно шановну іменинни цю вітають адміністрація і профспілко вий комітет центральної райлікарні та колектив Березнянської РЛ №1 і від усієї душі зичать: У цей ювілей, у цей радісний час Прийміть найщиріші вітання від нас. Хай доля намітить ще років багато, Відпустить здоров’я, щастя, добра. Хай повниться ласкою рідная хата Й багато в ній буде людського тепла. *** 55річний ювілей 2 травня святкува тиме мила та доброзичлива жінка – бібліотекар Куковицької бібліотекифілії Надія Михайлівна ХРУЩ. Щиро, з повагою та найкращими по бажаннями шановну іменинницю вітає профспілковий комітет та адміністрація Менської ЦБС. Хай доля намітить ще років багато, Хай щастя і радість приходять до хати, В любові й здорові бажаємо жити, Душею і серцем повік не старіти. Господь хай боронить від лиха і бід, Міцного здоров’я і многая літ!

НАШ ФУТБОЛ

«Ìåíà» âèéøëà äî ï³âô³íàëó êóáêó îáëàñò³ Минулої суботи гравці футбольної команди «Мена» перемогли на виїзді чернігівський «Нікос». За інформацією провідного спеціаліста Ф С Т «Колос» С ергія С коробагатого гатого, основний та додатковий час гри закінчився нічиєю 0:0. У результаті післяматчевих пенальті меняни перемогли з рахунком 5:3. Це дозволило нашим гравцям вперше в історії менського футболу вийти до півфіналу вищої ліги кубку області з футболу. Ф інансову допомогу менській команді надав магазин «Лагрос». МОВОЮ СТАТИСТИКИ

Çðîñëî ñïîæèâàííÿ åíåðãîðåñóðñ³â Минулого року підприємствами та організаціями району на виробничі та комунальнопобутові потреби викорис тано 34 тис. тонн паливноенергетич них ресурсів. За повідомленням головного управлін ня статистики в Чернігівській області області, проти 2009 року споживання паливноенер гетичних ресурсів зросло на два відсотки. Найбільшими споживачами зазначених ре сурсів були промислові підприємства.


наші вÎ

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó ЗЛОЧИН І ПОКАРАННЯ

Продам сівалку СЗУ3,6, комбайн СК6, роторну,, колеса для воза (метал., 4 шт.). косарку роторну Тел. (050) 5568197.

Âåçëè íàðêîòèêè У березні минулого року співробітники СБУ затримали автомобіль, який в’їхав в Україну з території Білорусі. За повідомленням пресгрупи управління СБУ в Черні гівській області області, під обшивкою багажного відділення ав тівки у спеціально обладнаній схованці знаходилося чоти ри пакети з кристалічною речовиною білого кольору за гальною вагою близько півкілограма. Це виявився особливо небезпечний наркотичний засіб метадон. Його могло б вистачити на приготування близько п’яти тисяч наркотичних доз. Співробітники спецслужби виявили та затримали замов ника наркотичного препарату – 47річного мешканця Чер каської області. Ріпкинський районний суд, розглянувши матеріали кри мінальної справи, визнав зловмисників винними та при значив покарання у вигляді трьох років та трьох місяців позбавлення волі.

Òîðãóâàëè çáðîºþ Нещодавно співробітники управління СБУ виявили та за тримали організовану злочинну групу осіб, які займалися збу том вибухових речовин та боєприпасів. За інформацією пресгрупи управління СБУ СБУ, цей про типравний бізнес налагодив військовослужбовець однієї з військових частин, яка дислокується в області. У визначеному заздалегідь місці військові «комерсанти» передали товар замовнику, за який отримали 10 тис. грн. Але радіти незаконно отриманому прибутку довго не довелося. На даний час проти військовослужбовців порушено кри мінальну справу. Інформація органу приватизації Макошинської селищної ради про продаж за конкурсом об’єктів комунальної власності Макошинської селищної ради 1. Назва об’єкта: котельня. Адреса об’єкта: Менський район, смт Макошине, вул. 40 років Перемоги, 5а. Балансоутримувач: Макошинська селищна рада. Адреса балансоутримувача: 15652, смт Макошине, вул. К. Марк са, 3, Менський район, Чернігівська область. Засоби платежу за об’єкт для юридичних та фізичних осіб – грошові кошти. Вартість продажу об’єкта: 34600 грн. Початко ва вартість продажу: 34600 грн. Умови продажу: • Найвища ціна продажу; • Використання об’єкта для виробничих цілей; • Дотримання санітарноекологічних норм та правил пожеж ної безпеки під час експлуатації об’єкта; • Збереження цілісності будівлі; • Створення нових робочих місць; • Проведення косметичного ремонту протягом року, упорядку вання прилеглої території; • Створення безпечних і нешкідливих умов праці; • Об’єкт не підлягає відчуженню протягом 5 років; • Питання землекористування покупець вирішує самостійно; • Покупець сплачує послуги експерта та нотаріуса; • Реєстраційний внесок у розмірі 17 грн. та грошові кошти у розмірі, що становлять 10 % від початкової вартості об’єкта, перераховуються на рахунок одержувача коштів – селищний бюджет. Номер рахунку можна уточнити за телефоном 41400 в бухгалтерії селищної ради. 2. Назва об’єкта: інвентарні об’єкти колишнього санаторію «Десна» у складі спального корпусу і їдальні. Адреса об’єкта: Менський рн, смт Макошине, вул. Шкільна, 6а. Балансоутримувач: Макошинська селищна рада. Адреса балансоутримувача: 15652, смт Макошине, вул. К.Марк са, 3, Менський район, Чернігівська область. Засоби платежу за об’єкти для юридичних та фізичних осіб – грошові кошти. Вартість продажу об’єкта: 40870 грн. Початко ва вартість продажу: 40870 грн. Умови продажу: • Найвища ціна продажу; • Використання об’єкта для виробничих цілей; • Дотримання санітарноекологічних норм та правил пожеж ної безпеки під час експлуатації об’єкта; • Збереження цілісності будівлі; • Створення нових робочих місць; • Проведення косметичного ремонту протягом року, упорядку вання прилеглої території; • Створення безпечних і нешкідливих умов праці; • Об’єкт не підлягає відчуженню протягом 5 років; • Питання землекористування покупець вирішує самостійно; • Покупець сплачує послуги експерта та нотаріуса; • Реєстраційний внесок у розмірі 17 грн. та грошові кошти у розмірі, що становлять 10 % від початкової вартості об’єкта, перераховуються на рахунок одержувача коштів – селищний бюджет. Номер рахунку можна уточнити за телефоном 41400 в бухгалтерії селищної ради. Конкурс відбуватиметься в залі засідань Макошинської селищ ної ради о 10.00 31 травня 2011 року за адресою: смт Макоши не, вул. К. Маркса, 3. Заяви на участь у конкурсі приймаються за адресою: 15652, смт Макошине, вул. К. Маркса, 3. Прийняття заяв на участь у конкурсі припиняється 24 травня 2011 року. Ознайомитися з об’єктами можна за місцем розта шування.

ЗАКУПОВУЄМО ÂÐÕ, êîíåé Ціни м’ясокомбінату. Дотація. Доріз – цілодобово. Тел.: 22592, 50840, (093) 9053335, (068)1186343.

ВРХ, ТЕЛЯТ, КОНЕЙ, СВИНЕЙ Ціни найвищі. Тел.: 25736, 29522, (066) 1340986, (093) 2354270.

ВРХ, КОНЕЙ

ВРХ, КОНЕЙ

Високі ціни. Доріз – цілодобово. Тел.: 50638, (093) 573 9734, (095) 3255046, (098) 1031233.

Високі ціни. Дотація. Доріз – цілодобово. Тел.: 22395, 33084, (067) 1299430, (095) 9359152.

ВРХ ТА КОНЕЙ (М’ЯСОКОМБІНАТ)

ВРХ,КОНЕЙ

Тел.: (096) 3248058, (050) 4481748, (093) 98554 51, (063) 9998000.

Ціни м’ясокомбінату м’ясокомбінату.. Дотація. Доріз – цілодобово. Тел.: 22150, (066) 976 7542, (093) 9410031.

КОРІВ, КОНЕЙ, ТЕЛЯТ

ТЕЛЯТ, КОРІВ, КОНЕЙ

Доріз – цілодобово. Ціни найвищі. Тел.: (066) 7493002, 29300, (098) 5192982 5192982..

Тел.: 25673, (050) 9858536, (093) 9667885.

ДОРОГО! КОРІВ, КОНЕЙ. ДОРІЗ –ЦІЛОДОБОВО –ЦІЛОДОБОВО!! Тел.: (097) 6121023, (068) 1012868.

Продам родам: магазин у Дягові (або обміняю на авто чи жит ло в Мені), торгівельний ларьок, холодильну вітрину та вугілля. Продам або обміняю на квартиру чи земельну ділянку у Мені газифікований будинок у Феськівці (при ватизований, землі 0,25 га). Тел.: (068) 3879374, (099) 3885801.

ÏÐÎÄÀÌ ТЕХНІКУ, ЗАПЧАСТИНИ ВАЗ21, 1976 р. в., капремонт. Ціна – договірна. Тел. (096) 9617094. «ОпельОмегу», 1987 р. в., 1.8К, червоний, ел. з., ел. скло, гідропідсилювач, сигналізація. Тел. (066) 1829236. ОВС25, КОН2,8, КСМ4а, ОП2000 уст. Хардис, ПЛН335, 2ПТС4, 2ПТС6. Тел. (066) 2036855. Саморобний трактор. Недорого. Тел. (063) 6157328. Мотоцикл ІЖП5К (1988 р. в., у нормальному стані, з докумен тами) та стругальний верстат з циркуляркою. Тел. 21843. Sony Playstation2 та мобільний телефон Samsung з ка мерою 3.2 m.p. Тел. (093) 8597477. Парокінну косарку та сіно. Тел. 43871. Копалки, косарки, саджалки, гребки, плуги, обприскувачі та ін. сільгосптехніку. Тел.: (066) 7406744, (063) 3346811. Картоплекомбайни, саджалки, копалки, косарки, гребки. Вироб. Польща. Запчастини. Доставка. Тел. (098) 4164177.

НЕРУХОМІСТЬ, МЕБЛІ

Õàçÿ¿í ñâîºìó ñëîâó Висловлюю щиру і глибоку вдячність приватному підприємцю Петру Петровичу Драгуну з Мени, який зай мається виготовленням пам’ятників і надмогильних плит. Він якісно і у визначений термін зробив пам’ятники моїм покійним батьку і матері. Петро Петрович – людина сло ва і діла. Побільше б у нашій державі таких – відпові дальних, добрих, співчутливих, майстровитих. Добра і щастя Вам, майстре! З гглибокою либокою повагою і вдячністю, Галина Степанівна Прищепа.

ПАМ’ЯТНИКИ (з граніту, бетону), надгробки, та блички таблички блички.. Доставка. У становлення Установлення становлення. КРЕДИТ КРЕДИТ. Ціни від виробника. Тел.: (066) 1829236, (063) 9544755. ТОВ «Менагазбудсервіс» виконує роботи: по газифікації житлових будинків та будівництву га зопроводів; монтаж систем опалення і установка еко номних газових котлів; прокладання водогонів та кана лізації; здійснює пусконаладку і обслуговування опа лювальних котлів та систем сигналізації; послуги по установленню газового обладнання на автомобілі. Робо ти проводимо з власних матеріалів та матеріалів замов ника. Адреса Адреса: м. Мена, вул. Воровського, 8. Тел.: 32018, (068) 3862166, (050) 4653009. Ліц. серія АГ № 574397 від 19.04.11р., дозвіл № 124.10.7445.33.3 від 17.12.10 р.

ПАМ’ЯТНИКИ

ТАБЛИЧКИ, НАДГРОБКИ, ОГОРОЖІ

ВИКОНАЮ ЗАМОВЛЕННЯ БУДЬЯКОЇ СКЛАДНОСТІ ШВИДКО, ЯКІСНО, НЕДОРОГО

Трикімнатну квартиру (2 пов.) у Мені. Приватиз., газ, інд. опалення, телефон, гараж, сарай, погріб, літня кухня. Не дорого. Терміново! Торг. Тел. (067) 8302019. Газифікований будинок у Мені. Приватизовано, 0,12 га. Тел. (063) 6677939. Стару хату у Мені (вул. Сидоренка, 109). Приватизовано, 0,10 га. Ціна – 2 тис. у. о. Тел. (098) 3875836. Недобудований будинок у Мені. Тел. (063) 8590030. Садибу в Мені. Приватиз., будинок нежилий, сарай, погріб, 0,14 га, газ, водогін поряд. Тел.: 24742, (063) 7023153, (093) 3529882. Будинок (цегляний) у центрі Мени. Газ, 0,12 га, вода у дворі, парове опа лення, погріб, сарай. Приват. Тел.: (067) 9730497, (067) 4520900. Газифікований будинок у Мені. Приватизовано, 0,30 га. Терміново! Тел. (063) 4106619. Земельну ділянку 0,10 га під забудову у Мені (вул. Сах новського). Тел.: 43125, (066) 9769786. Земельна ділянка 0,15 га під забудову у Мені. Приватизо вано. Тел. (066) 7972076. Зем. ділянку (0,10 га) у Мені. Приватизована. Тел. (099) 4455087. Будинок у Феськівці. Надвірні будівлі, газ – поряд. Тел. (099) 2746288. Півбудинку (57 кв. м – три кімнати, кухня) у Березні. Окре ме подвір’я, газ, вода – у дворі, надвірні будівлі, 0,15 га. Ціна – 6 тис. у. о. Тел.: 0(22) 611454, (099) 5057785. Ларьок на Троїцькому базарі та «Сенс» (2005 р. в.). Тел. (067) 5886067. Б/в: газ. плиту, ванну, холодильник, диван, ліжко, сервант, те левізор, трельяж, шафу, стінку, пральну машину. Тел. 23602.

БУДМАТЕРІАЛИ Газоблок (стіновий, перегородковий), цемент та цеглу (си лікатну). Можливі доставка та розвантаження. Тел.: (066) 7038787, 0(255) 27604 (Сосниця). Залізобетонні опори (10 м). Недорого. Тел.: (098) 0907822, (066) 3925887. Б/в цеглу, биту цеглу, шифер, піноблок, плити перекриття і пилома теріали. Тел.: (099) 6273363, (068) 1191342, (066) 4159041. Б/в плити (будівельні) 1,20х6.00. Тел. (066) 3905627.

ТВАРИН Чорнорябу дійну корову (7 років). Тел.: (063) 4067585, 43273. Корову на молоко. Тел. 23740.

ÍÀÄÀÌ ÏÎÑËÓÃÈ Зварювальні роботи кузова, капремонт двигуна і КПП. Тел.: 31659, (066) 5739054. Ремонт японських моторолерів. Запчастини. Виїзд по району. Тел. (095) 5952135.

ÐÎÁÎÒÀ ÏÎÒвÁͲ Столяр на постійну роботу. Тел. (050) 1662876. Робітники для розбирання будматеріалів та водій на авто з категорією «Е». Тел.: (099) 6273363, (068) 1191342.

вÇÍÅ ВИНАЙМУ будинок у Мені. Порядність і своєчасну опла ту гарантую. Тел. (068) 2369986 (Світлана). Загублене свідоцтво про право власності на нерухоме майно серії САА, №770001, видане на ім’я ВАТ «Менсь кий завод продтоварів», ВВАЖАТИ НЕДІЙСНИМ.

Âèêîíóºìî óñ³ âèäè áóä³âåëüíèõ ðîá³ò «ç íóëÿ ï³ä êëþ÷» Дизайн. Повний супровід. Роботи будьякої складності. З матеріалу замовника чи підрядника. Низькі ціни! Г арантія якості! Гарантія Доставка матеріалів. Форма розрахунку будьяка. ПОТРІБНІ ШТУКАТУРИ.

ТЕЛ. (096) 961-70-94.

11

Ліц. АВ, №489964.

ФОП «Драгун П.П.» орія П.П.»,, т е р и тторія ТОВ «Менський комунальник»

Тел.: 43544, (066) 5182137..

Ùèðî âäÿ÷í³ Цими квітневими днями зупинилося серце найдорож чої для нас людини – нашого дорогого сина КОСТЮЧЕНКА Станіслава Віталійовича. Але ми не залишилися наодинці з нашим горем. За мо ральну і матеріальну допомогу, надану на лікування та на організацію похорону, висловлюємо щиру вдячність при ватним підприємцям подружжю Нестеренків та їхньому ко лективу, а також сусідам, кумам, жителям вулиці Артема та провулку Артема, що в Мені, однокласникам, родичам, особ ливо брату з Чернігова та його сім’ї, Веліготській Надії Іванівні та учням 3В класу міської школи ім. Т.Г. Шевченка та їхнім батькам. Спасибі вам, люди добрі, за вашу чуйність до чужої біди та небайдужість і співчуття, нехай ніколи нія ке лихо не переступає поріг ваших осель. З повагою, батьки.

Ïîì’ÿí³ìî 2 травня мине п’ять років, як пішла у вічність наша незабутня, мудра, чесна, справедлива, шановна ко лега – вчителька Феськівської школи БІЛИК Надія Федорівна. Земля тобі хай буде пухом І вічне Царство в небесах, Тебе ніколи не забудем, Ти дорога навіки нам. З вічною скорботою у серці, колеги. Учасники футбольної команди «Темп» висловлюють щире співчуття Костюченку Сергію з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті брата. Колектив Феськівської школи та вчителіпенсіонери ви словлюють щире співчуття директору школи Чичко Ва лентині Іванівні з приводу тяжкої втрати – смерті матері Віри Денисівни. Виконком Феськівської сільської ради висловлює щире співчуття директору Феськівської школи Чичко Валентині Іванівні з приводу непоправної втрати – смерті матері Віри Денисівни. Сім’ї Коваленків, Рубанів та Руденків з Синявки ви словлюють щире співчуття подрузі та кумі Деменко На талії Миколаївні та її родині з приводу тяжкої, непоправ ної втрати – смерті матері ГАРКУН Марії Євгенівни. Працівники та депутати Синявської сільської ради, працівники сільського Будинку культури та бібліотеки висловлюють щире співчуття бібліотекарю сільської бібліотеки Деменко Наталії Миколаївні з приводу не поправної втрати – смерті матері ГАРКУН Марії Євгенівни. Відділ освіти райдержадміністрації та райком проф спілки працівників освіти і науки висловлюють глибоке співчуття директору Феськівської школи Чичко Вален тині Іванівні з приводу смерті матері. Колектив Менської дитячої музичної школи з сумом сповіщає, що пішла із життя колишній працівник школи МИХЕЄНКО Олена Іванівна – добра, щира людина, мати і берегиня великої роди ни, та висловлює щире співчуття Душко Любові Іванівні та всій родині Михеєнків. Світла пам’ять та вічний спокій... Випускники 11Б класу 1999 року міської школи ім. Т.Г. Шев ченка, їхні батьки та класний керівник глибоко сумують з приводу передчасної смерт колишнього однокласника та учня РАШКА Романа і висловлюють щире співчуття близьким покійного. Хай йому земля буде лебединим пухом... Адміністрація, профспілковий комітет та бібліотечні працівники району висловлюють щире співчуття бібліо текарю Синявської бібліотекифілії Деменко Наталії Ми колаївні з приводу тяжкої, непоправної втрати – смерті матері.


12

наші вÎ

30 êâ³òíÿ 2011 ðîêó

ОСВІТА

ÀÔ²ØÀ

Ïîïåðåäó – òåñòè é êîíòðîëüí³

Äå ïðîâåñòè â³ëüíèé ÷àñ?

Öüîãî ðîêó ³ñïèòè áóäóòü íå ò³ëüêè ó âèïóñêíèê³â Ірина ПРИМАК.

Одинадцятикласники готуються до найголовніших на даному етапі їхнього життя тестів. Малеча радіє очікуваним канікулам, а учні середніх класів приголомшені нововведеннями і теж хапаються за підручники. Про те, як саме буде фінішувати навчальний процес у школах, читачам найближчої газети розповідає начальник відділу освіти райдержадміністрації Леонід ЛИТОВЧЕНКО: У перших десятих класах заняття закінчуються 26 травня, у одинадцятих 18 травня. С вято останнього дзвоника будемо відзначати 27 травня. З 30 травня по 2 червня учні початкових класів побувають на навчальних екскурсіях, навчальна практика для учнів п’ятих восьмих і десятих класів з 30 травня по 10 червня. Як відбуватиметься державна підсумкова атестація? У початковій школі державній підсумковій

атестації з 16 по 20 травня підлягають результати навчальної діяльності учнів четвертих класів: з української мови (мова і читання) та математики. Які нововведення очікують на учнів середніх класів? Для них у період з 10 по 20 травня будуть проведені підсумкові письмові контрольні роботи з таких предметів: українська мова, математика, історія України, іноземна мова. Хочеться заспокоїти батьків: це не екзамени,

а підсумкові контрольні роботи. За їх результатами будуть виставлені оцінки, які потім врахують при виставленні лише семестрових оцінок з відповідних предметів. Завдання добирають вчителі за збірниками Міністерства освіти і науки України. Запроваджені ці контрольні роботи з метою визначення навчальних досягнень учнів та підготовки нового державного стандарту базової загальної середньої освіти. Що очікує на випускників? Д ля дев’ятикласників з 31 травня по 18 червня буде проведена атестація з п’яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу. У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів і у гімназії таким предметом за вибором може бути той, який

Мелодрама «11 днів, 11 ночей» учні вивчали поглиблено. З усіх обов’язкових предметів атестація проводитиметься письмово за збірниками, рекомендованими МО НУ. У разі проведення атестації за вибором її форму (усно чи письмово) обирають учні. Д ержавна підсумкова атестація випускників одинадцятих класів проходитиме письмово за збірниками завдань у такі терміни: 20 травня українська мова (переказ за текстом, визначеним та оголошеним МО НУ); 23 травня профільний предмет (для учнів, які навчалися у профільних класах) чи історія України або математика (для класів універсального профілю); 26 травня предмет за вибором. Документи про повну загальну середню освіту випускникам нашого району урочисто вручать на випускних вечорах. У міській школі імені Т.Г. Шевченка прощання зі школою відбудеться 28 травня, у районній гімназії наступного дня.

НАШ СПОРТ

Ìåíñüê³ êàðòèíã³ñòè «äàëè æàðó» íà àåðîäðîì³

МЕТАЛОПРОКАТ

Кровельні аксесуари Металеві двері Під ключ

Металочерепиця Профнастил Кредит

МЕТ АЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА. МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ

НІМЕЦЬКА ТА УКРАЇНСЬКА ЯКІСТЬ

ÂÅÑÍßͲ ÇÍÈÆÊÈ!

1000

550 ГРН.

800

Н а ш а а д р е с а : м.Мена, вул. Леніна, 29. Тел ел.: 22106 (факс), (099) 0123440, (093) 6556142.

Áóð³ííÿ ñâåðäëîâèí äëÿ âîäè. ТЕЛ.: (067) 269-63-79, (099) 172-91-66.

(музична комедія Карла Гольдоні) Дата: 11 травня. Час: 19.00. Місце: Чернігівський драмтеатр. Ціна квитків: 15 – 50 грн. Довідки за телефоном 31848.

Екскурсія до національного турного заповідника історикокультурного історикокуль «Качанівка» та державного дендрологічного парку «Т ростянець» «Тростянець» Дата: 14 травня. Час виїзду: 7.00. Місце збору: Центр культури і дозвілля молоді. Орієнтовна ціна поїздки та екскурсій: 100 грн. Попередній запис та довідки за телефоном 31848.

Урочисте відкриття пам’ятного знаку воїнамафганцям (запрошуються воїниафганці, спонсори будівництва пам’ятного знаку та усі бажаючі) Дата: 6 травня. Час Час: 10.00. Місце: м. Мена, біля кінотеатру ім. Б.Хмельницького.

Кубок області з футболу (півфінал) (ФК «Мена» – ФК «ПоліссяЮність» (Добрянка) Дата: 30 квітня. Час: 16.00. Місце: міській стадіон.

OPENTECK, ALM, REHAU, SALAMANDЕR

МЕТАЛОПРОКАТ. КОВАНІ ВИРОБИ. Внутрішні будівельнооздоблювальні, електрогазозварювальні роботи. Монтаж парканів, дахів та балконів.

». Районна газета « Наше слово» Засновники: Менська районна рада, районна державна адміністрація та колектив редакції. Видавець редакція газети «Наше слово».

Опалення. Водогін. ДОСТ АВКА ДОСТАВКА АВКА.. КРЕДИТ КРЕДИТ. м. Мена, вул. Червоноармійська, 1 (двір колишнього побуткомбінату). Тел.: 21898, (093) 9198797, (099) 2181009.

Філії «Менський сир» ППКФ «Прометей»

ТЕРМІНОВО НА РОБОТУ ПОТРІБНІ: водіїекспедитори, начальник автоколони, лаборанти ХБА, менеджер по заготівлі сировини, інженерелектрик, інженербудівельник. Довідки за тел. 33104 та за адресою: філія «Менсь кий сир», м. Мена, вул. Леніна,122, відділ кадрів.

БІЛЬШЕ ФОТО ] НА САЙТІ

NSLOVO.COM

Переможець Юрій Пономаренко. Продам гусей та бройлерних курчат і качок. Тел. (067) 2609120.

ПИЛОМАТЕРІАЛИ ТА ВИРОБИ З ДЕРЕВА Брус Брус. Дошка Дошка. Шалівка Шалівка. Штахетик Штахетик. Суха дошка. Вироби з дерева на замовлення: двері, вікна, короб ки, ліжка (+ дитячі), ворота, туалети та парканні секції. Встановлення та доставка. Адреса: м. Мена, вул. Суворо : 21853, (066) 2049560. ва, 62. Тел.:

ÒÀÊѲ

Тел.: 50960, (094) 9903960.

Âèãîòîâëåííÿ âèðîá³â ³ç äåðåâà ВІКНА, ДВЕРІ, СХОДИ, МЕБЛЕВІ ФАСАДИ. Тел.: (096) 3797236, (066) 0706072.

ПРОФНАСТИЛ, МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ, КОМПЛЕКТУЮЧІ. Оптові ціни. Тел. (067) 8845517.

Тираж 9100 примірників.

Прем’єрна вистава «Слуга двох панів»

ПРОФНАСТИЛ. МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ.

У змаганнях брали участь команди Чернігова, Ніжина, Остра, Ічні, Сміли, Мени і навіть столичні спортсмени. Підростаючі Шумахери два дні «давали жару» на колиш «Аванград». ньому аеродромі між селами Красне та Топчіївка, що в Чер нігівському районі. Змагання розділили на два типи: швидкісне маневру вання («фігурка») та шосейнокільцева гонка. Наш земляк Юрій Пономаренко у перший же день пока зав суперникам, як треба «крутити баранку» і виїхав на пер шу позицію. На другий день було не менш гаряче. Нашим чемпіонам довелося добре попотіти, щоб отримати гарні місця. Так, у гонці класу «ПопулярнийЮМ» картингісти Менщини по сіли третє, п’яте, сьоме і восьме місця. У змаганнях класу «Популярний» Олександр Кармазін отримав срібло, а Юрій Пономаренко посів четверту позицію. Тренер менських картингістів – директор станції юних техніків Володимир Чорний. Спонсори учасників – їхні бать ки. Турнір було організовано Чернігівським обласним цент ром науковотехнічної творчості учнівської молоді.

День виходу субота. Індекс 61457. Ціна договірна.

(Росія) Дата: 6 – 8 травня. Час: 20.00. Місце: Центр культури і дозвілля молоді (кінотеатр). Ціна квитка: 4 грн.

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА

Напередодні Великодня меняни відвідали обласні зма картингу.. Наші земляки не підвели – усі увійшли гання з картингу в десятку кращих (найнижча зайнята позиція – восьма).

Редактор О.В.НАЗАРЕНКО

Комедія, мелодрама «Одна на мільйон»

Фото з архіву картингістів.

Каріна ШАПОВАЛЕНКО.

ПАРКАНИ З ПРОФНАСТИЛУ

(Італія) Дата: 30 квітня,1 травня. Час Час: 20.00. Місце: Центр культури і дозвілля молоді (кінотеатр). Ціна квитка: 4 грн.

ПРОДАМ: трактори, картопле та зернозбиральні комбайни, преси, косарки, копалки, обприскувачі та інший с/г інвентар. Запчастини, доставка. Тел.: 44235, (099) 0487886, (066) 2556685, (096) 2625220.

Наша адреса: 15600, м.Мена Чернігівської області, вул. Робітнича, 2. Телефони: редактора 3-11-87, заступника редактора 2-16-86, кореспондентів 3-11-27, відповідального секретаря, рекламного відділу 2-18-68, бухгалтерії 3-15-96. Наша електронна адреса: nslovo@cg.ukrtel.net

БУРІННЯ СВЕР ДЛОВИН ДЛЯ ВОДИ РД (нашою трубою та фільтром) у будьякому місці. Гарантія якості. Встановлення станцій та інші послуги. Тел.: (066) 8164147, (067) 4606176. Недорого – про даж, монтаж, гаран тійне та післягаран тійне обслуговування, Тел.: (097) 3353661, (066) 4118391, заправка автоконди (066) 1209369, (097) 2561055. ціонерів.

ÊÎÍÄÈÖ²ÎÍÅÐÈ

ВІКНА, ДВЕРІ, БАЛКОНИ (металопластик, дерево, алюміній). Жалюзі, ролети, москітні сітки, проф настил, метал, водостоки, сайдинг, утеп лювач. Ремонт конструкцій. Доставка. Сервіс. Знижки. Замовляйте за адресою: м. Мена, вул. Урицького, 4/1. Тел./факс: 33340 (066) 2893390 (093) 9844177. МАГ АЗИН «СІЛЬГ ОСПТЕХНІКА» ГА ГО ТОВ ВТП «Облагропостач» МІНІТРАКТОРИ від 12 до 40 к. с. («ДонгФенг», «Джинма», «Сінтай» та інш.) Мотоблоки від 4 до 15 к. с. Навісне обладнання (саджалки, культиватори, фрези, плуги, оприскувачі, косарки, картоплекопалки). Доставка по області. Гарантія 1 рік. Адреса: м. Чернігів, вул. Жабинського, 13 (рн залізничного вокзалу). Тел.: 0(22) 672222, (063) 5346200, (050) 2931223.

Реєстраційне свідоцтво ЧГ №239 від 15.03.2001 р. Комп’ютерна верстка редакції газети «Наше слово». Віддруковано ФОП Скуйбіда В.П. м. Київ, вул. Пр. Прав ди, 68б. Свідоцтво про державну реєстрацію №89030391.. Друк офсетний. Обсяг – 3 друковані аркуші.

Р І

Публ ік ації, що позначені так ими значками, друкуються на правах реклами. За їх зміст редакція відповідальності не несе.

Наше слово - 30.04.2011  
Наше слово - 30.04.2011  

Менська газета

Advertisement