Page 1

Óæå äâà ðîêè âîíà çíàº, ùî æèâå ç ²Ë

ѳì äåñÿòèë³òü – íå çàâàäà ïàì’ÿò³

І досі не може отямитися: чому це сталося саме з нею, як таке взагалі могло трапитися? Чому той чоловік, якому вона довірилася, не зізнався про свою хворобу?

Менянка Антоніна Іллюша знайшла місце, де під час війни був похований її батько, радянський солдат.

4 ст.

9 ст.

Áàãàòî ãàëàñó äàðåìíî Лікар, котрий призначив ліки без рецепта, і фармацевт, котрий їх продав, можуть бути покарані в адміністративному порядку. Але, можливо, у наступному році.

3 ст.

ТИЖДЕНЬ

¯¿ çíàëà âñÿ Óêðà¿íà Раїса МИХАЙЛЕНКО.

http://nslovo. com http://nslovo.com №49 (95488) СУБОТА, 4 грудня 2010 року

МЕНСЬКА РАЙОННА ГАЗЕТА. ВИДАЄТЬСЯ З СЕРПНЯ 1931 РОКУ

Ç «Â²ÊÎÍÅ×ÊÀ» – ÄΠDzÐÎÊ

5 ст. Фото Тетяни ЧИЧКАН.

У перший день зими в районному центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді відбулося нагородження учасників фестивалю творчості дітей з особливими потребами «Через терни до зірок». Розглядалися малюнки, аплікації, вишивки та фотографії. Усі без винятку дитячі роботи заслуговували на увагу, в кожній було видно старання і талант. Іра Олексенко, Аня Кулик, Костя Примаченко, Янчик Корнієнко, Таня Ілляшик та Маринка Хурса (на фото) отримали від організаторів заходу дипломи учасників фестивалю, м’які іграшки, а від найближчої газети передплату на «Наше слово».

Фірмові чашки дісталися тим, хто вже встиг оформити передплату. Іра Бовда, Артурчик Голуб та Саша Горбач не змогли прийти на вручення, тож отримають подарунки згодом. Діти є учасниками клубного об’єднання «Віконечко» при РЦСССДМ. На заняттях, які проводить головний спеціаліст центру Тетяна Ющенко, діти навчаються комп’ютерної грамоти, грають в інтелектуальні ігри, займаються тренінговими вправами на подолання сором’язливості та перешкод у спілкуванні. Фестиваль «Через терни до зірок» проходить у рамках масштабного районного заходу «Золотий Фенікс».

МОВОЮ СТА ТИСТИКИ

Á³ëüøå âèãîòîâèëè ñèðó, ìåíøå – õë³áà

У січні – вересні 2010 року на підприємствах, в органі заціях та установах Менського району (із кількістю праців ників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 7,1 ти сячі штатних працівників. За повідомленням головного управління статистики у Чернігівській області області, середньомісячна номінальна за робітна плата штатного працівника в районі становила 1445 гривень, що в 1,6 раза більше законодавчо встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб (888 грн.). Однак на 13,6 відсотка менше середньообласного показ ника – 1672 гривні. Загальна сума заборгованості з виплати заробітної пла ти упродовж вересня зменшилася на 31,6 відсотка.

Підприємствами району за січень – жовтень 2010 року реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму понад півмільярда гривень. Із загального обсягу реалізованого 89,4 відсотка становила продукція підприємств харчової промисловості. За інформацією головного управління статистики у Чернігівській області області, більше, ніж рік тому, вироблено тари дерев’яної, коробок, ящиків та сумок з гофрованого паперу та картону. Серед продуктів харчування зросло виробництво верш кового масла, жирних сирів, кисломолочних продуктів, міне ральних газованих вод. Зменшилось виробництво м’яса птиці, хлібобулочних виробів, безалкогольних напоїв.

погода на тиждень

вночі 11 вдень 5

погода на тиждень Пн 6

Нд 5 Несприятл. день

вночі 12 вдень 6

погода на тиждень погода на тиждень Вт 7

вночі 5 вдень 0

Ср 8 Несприятл. день

вночі 5 вдень 0

ПЕРЕДПЛАТА НА НАЙБЛИЖЧУ ГАЗЕТУ НА 2011 РІК ВИХОДИТЬ НА ФІНІШНУ ПРЯМУ. ЦІНА ПОКИ ЩО НЕ ПІДВИЩУЄТЬСЯ: 1 МІ С. Q 5,72 ГРН. 3 МІС. Q 16,56 ГРН. 6 МІС. Q 31,47 ГРН. 12 МІ С. Q 61,74. ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ МОЖНА У ВІДДІЛЕННЯХ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ, У ЛИСТОНОШ ТА В РЕДАКЦІЇ ГАЗЕТИ « НАШЕ СЛОВО» . ГАРНИХ ГАЗЕТ БАГАТО, АЛЕ НАЙБЛИЖЧА ТІЛЬКИ ОДНА! Із метою своєчасного та невідкладного реагування на звернення громадян з питань функціонування під приємств житловокомунального господарства та кому нальної теплоенергетики, забезпечення оперативного реагування відповідних служб на аварійні та надзвичайні ситуації при райдержадміністрації створено «гарячу лінію». У разі виникнення надзвичайної ситуації у ціло добовому режимі працює телефон за номером 21445; у робочий час – 22490. У середу, 8 грудня, з 9.00 до 10.00 пряму телефонну лінію з жителями району проведе начальник РВ УМВС України в Чернігівській області Василь Олександрович ВОРОНА ВОРОНА. Тел. 21560.

Ó ðàéîí³ çàðïëàòà íèæ÷à çà ñåðåäíüîîáëàñíó

Грудень

Позаминулої п’ятниці перестало битися серце Парасковії Королюк простої жінки, матері трьох дочок і бабусі численних онуків, жительки Тернопільщини. Чи не всі українці знають її не за прізвищем, а просто як бабу Параску, котра під час помаранчевої революції просто жила на Майдані у Києві, палко підтримуючи політиків, які їй імпонували. Та й після Майдану баба Параска не припиняла свою громадську діяльність. Мені журналістська доля подарувала зустріч з Парасковією Василівною. Сталося це у Макошине, куди на свою дачу її запросила науковець зі столиці Ольга Пугач. Бабуся мені сподобалася проста, людяна, добра. Багато розповідала про свою долю, як вона важко працювала на лісозаготівлях. Замість платні отримала деревину, аби побудувати усім дочкам будинки. Це їй вдалося. А далі баба Параска пройнялася політичною ситуацією в Україні і подалася у Київ, на Майдан. Жила у студентських гуртожитках, у знайомих. Харчувалася тим, що хто давав. Вона була особисто знайома з Юлією Тимошенко, Віктором Ющенком, іншими політиками. Для себе нічого не просила і не брала, а от для деяких своїх земляків постаралася. Коли Юлія Тимошенко програла президентські вибори, баба Параска перенесла інсульт. Довго не могла одужати повністю. І ось сумний фінал у 72 роки вона покинула цей світ і пішла у Вічність. Кавалера ордена Княгині Ольги ще довго пам’ятатимуть українці як невгамовну і завжди у доброму гуморі бабусю. Про смерть Парасковії Королюк повідомили ледь не всі телеканали України. Історію «помаранчевої» баби Параски читайте на сайті nslovo.com

реклама

погода на тиждень Чт 9

вночі 11 вдень 6

реклама

реклама

реклама

реклама

ВІКНАметалопластикові СУПУТНИКОВІ АНТЕНИ. Тел.: 41391, (097) 6104091, (099) 7557771. ТО В « Ю Д Ж Е Р »

²ÊÍÀ, ÄÂÅв МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ

REHAU

Замовлення приймаються за адресами: м. Мена, вул. Піонерська, 31. Тел.: 33020, 33210, (066) 7173113. Магазин «Господарчі товари», вул. Шевченка, 3а. Тел. 33269. погода на тиждень

погода на тиждень

Пт 10

Сб 11

вночі 11 вдень 4

вночі 11 вдень 5

Несприятл. день


2 наше ÑÜÎÃÎÄÅÍÍß

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó

НАШЕ САМОВРЯДУВАННЯ «Немає щастя без свободи, свободи – без само врядування, самоврядування – без конституційності, конституційності – без моралі, й жодного з цих вели ких благ – без сталості й ладу». Клінтон Россистор, американський політолог політолог..

ÑËÎÁ²ÄÖ² ÒÅÐ̲ÍÎÂÎ ÏÎÒвÁÍÀ ÂÎÐÎÆÊÀ

̳ñöåâå ñàìîâðÿäóâàííÿ ó öèôðàõ

Ìîæëèâî, òîä³ äî ñåëà ïðîêëàäóòü õîðîøó äîðîãó

Підготував Сергій ЛАВСЬКИЙ.

Тетяна ЧИЧКАН. Фото автора.

Сьогодні на Менщині працює одразу декілька сільських голів-ветеранів. Є такі, хто головує вже понад 30 років. З нагоди Дня місцевого самоврядування, який відзначається 7 грудня, «Наше слово» започаткувало рубрику, під якою розповідатиме своїм читачам про найдосвідченіших сільських голів району. А також про тих, хто тільки починає освоювати премудрості головування. Цю тему запропонував нам сільський голова Слобідки Олександр Мозирко, який очолює громаду вже понад 20 років. З нього й почнемо.

Обрали як Назарбаєва На цьогорічних виборах конкурентів у О лександра Мозирка не було. В ін виявився єдиним кандидатом на посаду сільського голови й за нього проголосувало 93 відсотки виборців. Приблизно так колись обирали президента Назарбаєва у Казахстані, він теж був єдиним претендентом. Про такі показники у великій політиці тільки мріють. До села корінний чернігівець, нинішній сільський голова, потрапив у 1981 році за розподілом. Привіз із собою майбутню дружину. Приїхав працювати вчителем математики. Незабаром О лександр О лександрович став депутатом районної ради, а згодом ( очолив сільську громаду. ( У районі я чи не єдиний, хто свого часу закінчив тримісячні курси резерву директорів, ( пригадує голова. ( Постав перед вибором: їхати кудись працювати директором школи чи головувати у С лобідці. О брав останнє.

Зі знаком «+» За час роботи на виборній посаді разом із громадою вдалося зробити чимало. За планами, складеними ще у минулому столітті, до 2005 року село мали повністю обладнати електричними котлами та плитами. Але не сталося, процес навіть не було розпочато. Тож понад два роки тому за власні кошти газифікували село.

«Наше слово» з’ясувало, хто займає посади в органах місцевого самоврядування району.

Голови місцевих територіальних громад Менського району 20

6

(77%)

26

(23%)

жінки

чоловіки

Середній вік депутатів – 48 років. Наймолодший – киселівський сільський голова Костян тин Ступак – 23 роки (1987 р. н.) Найстарші – жовтневий сільський голова Микола Поно марьов та синявський сільський голова Володимир Анто ненко – 59 років (1951 р. н.) Повторно обрані на посаду голови – 19 з 26 (73%).

Депутати Менської районної ради Олександр Мозирко почав освоювати комп’ютери практично одразу як з’явилися ці розумні машини. = Володіння комп’ютером дуже допомагає в роботі, = каже Олександр Олександрович. ( Збирали з двору по 6 300 гривень, вклалися у трохи менші суми, решту повернули людям, ( каже О лександр О лександрович. ( Нещодавно газифікували та відремонтували ФАП. У селі є і водогін, який забезпечує проточною водою центральну частину села. Раніше система була обмеженою, водогоном користувалися лише кілька об’єктів ( лазня, дитячий садок. Згодом водопровід став доступним і для приватних споживачів. ( Зараз чекаємо на майстра з Чернігова, вийшла з ладу автоматика, ( бідкається голова. ( А поки водогін працює в ручному режимі. Слобідська сільрада має структурний підрозділ по обслуговуванню населення. Є ( три трактори, два

комбайни, млин, столярна майстерня. Послуги селянам надають хоч і не безкоштовно, зате ціни прийнятні, люди отримують необхідну допомогу по господарству.

на. Для села із населенням у півтисячі мешканців статистика невтішна.

Мінус 17, плюс 1

( Я математик не тільки за професією, але й по життю, ( каже О лександр Мозирко. ( Дуже люблю порядок і точність в усьому. О крім як у роботі, свої нахили використовую ще й для гри в шахи та шашки. О станнім нещодавно став надавати перевагу. ( Команда державних службовців нашого району посіла друге місце в обласних змаганнях по шашках цього літа, ( з гордістю каже О лександр О лександрович. ( Щоб показувати високі результати, доводиться тренуватися з комп’ютером.

( Наш найбільший головний біль ( це дорога до села, ( каже О лександр О лександрович. ( Ремонт автошляху був у планах, дорогу трохи полатали, але ви ж самі бачили, у якому вона зараз стані. От була б у Слобідці цілителька чи ворожка ( і асфальт би до нас добрий проклали, ( напівжартома-напівсерйозно каже О лександр Мозирко. В елика проблема у С лобідці ( демографія. За останній рік померло аж сімнадцятеро, а народилася лише одна дити-

За тренера комп’ютер

ПАМ’ЯТЬ

Біля пам’ятного знаку = хреста і розколеного жорна, що символізують голодомори 20-х, 30-х та 47-го років, = відбувся мітинг пам’яті жертв голодомору. Відомо, що під час цих страхіть на Чернігівщині загинуло 362 тисячі людей. Точних даних про те, скільки ж від голоду покинули цей світ жителів Менщини, на жаль, нема. Але не в тім справа ( наш народ пам’ятає своїх співвітчизників, шанує їх світлу пам’ять. Мітинг відкрив голова райдержадміністрації Анатолій Соломко. Учасники скорботного заходу поклали до підніжжя хреста та на жорно вишиті рушники, а на них ( хліб, печиво, цукерки. С ловом, усе те, що годиться при поминанні. До присутніх на мітингу звернувся міський голова Федір Фесюн, який запевнив, що меняни завжди пам’ятатимуть усіх, кого скосили голодомори. О тці Менських храмів Української православної церкви Марк та Володимир відправили службу за упокій померлих під час голодоморів.

10

(19%)

52

жінки чоловіки Середній вік депутатів – 49 років. Наймолодший – Станіслав Галенко – 28 років (1982 р. н.) Найстарший – Федір Тарануха – 69 років (1941 р. н.) На момент обрання працювали у бюджетних організа ціях – 26 (50%). На момент обрання працювали у небюджетних організа ціях – 19 (37%). На момент обрання не працювали – сім чоловік (13%). Місцеве самоврядування в Україні – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадо вих осіб місцевого самоврядування вирішувати пи тання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіаль ними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які пред ставляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».

7 грудня ( Д ень місцевого самоврядування

ХТО = СКІЛЬКИ?

Ìåíÿíè ïàì’ÿòàþòü æåðòâ ãîëîäîìîð³â Раїса МИХАЙЛЕНКО. Фото автора.

42

(81%)

Хвилиною мовчання і запаленими свічками учасники мітингу вшанували пам’ять невинних жертв тоталітарного режиму.

Ìåðà ì³ñòà îáðàëè 5,6 â³äñîòêà âèáîðö³â Підготував Сергій ЛАВСЬКИЙ. Якщо взяти загальну кількість виборців, то у Мені за нині чинного міського голову проголосували 5,6%. При цьому саме у нас, серед інших райцентрів області та міст обласного значення, була найбільша кількість кандидатів на мерське крісло – 12, повідомили координато ри проекту громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА. Тільки городнянського (74,5%), ічнянського (60,6%), корюківського (54,2%) міських та коропського (58,5%) селищного голів підтримало більше половини виборців, які взяли участь у голосуванні, пише «Висо кий Вал». Найменша підтримка від виборців у менського (13,3%), бобровиць кого (18,5%) міських та козелецького (17,9%) селищного голів. Середній показник підтримки виборцями міських і селищних голів райцентрів області складає тільки 36,2 відсотка. Однак у виборах міських голів взяв участь лише 39,1 відсоток виборців, а селищних у райцент рах – 46,2 відсотка. З урахуванням всіх виборців, що проживають у районних центрах області і в Чернігові, легітимність обраних голів в середньому склала всього 14,5 відсотка. І коливається від 5,6% у менського міського голо ви, до 27% – у коропського селищного голови. Кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата на посаду менського міського голови:

Нехай душам померлих від голодомору буде вічний спокій і світла пам’ять, казали на мітингу меняни.

1. 2. 3. 4. 5. 6.

Федір Фесюн – 553. Михайло Кадушко – 488. Валерій Биховець – 473. Сергій Марченко – 445. Микола Довгий – 412. Григорій Слобода – 325.

7. 8. 9. 10. 11. 12.

Людмила Погребна – 292. Михайло Бурмака – 264. Анатолій Олійник – 249. Михайло Головач – 182. Віталій Переверза – 120. Володимир Білий – 20.


наш ×ÀÑ

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó НА ЗДОРОВ’Я

ПЕРСПЕКТИВИ

ËÞÁÈÒÅËßÌ ÑÀÌÎ˲ÊÓÂÀÍÍß ÄÀÄÓÒÜ ÏÎ ÐÓÊÀÕ Ùî ìîæíà áóäå êóïèòè â³ëüíî â àïòåêàõ, à ùî – ò³ëüêè çà ðåöåïòàìè? Ірина ПРИМАК. Фото автора.

Щоб придбати сильнодіючий препарат, скоро, можливо, потрібно буде відвідати лікаря і отримати рецепт із приписом. До того ж, у рецепті медики зобов’язані будуть указувати латиною діючу речовину, а не назву препарату. Як і будь-які нововведення, цей факт викликав хвилю обурення у потенційних пацієнтів, лікарів і найбільше 3 у власників фармацевтичного бізнесу. Хто ж у даному випадку правий 3 Міністерство охорони здоров’я чи пересічні громадяни? Чого нам очікувати далі?

3

ѳëüñüêó ìåäèöèíó ïîâí³ñòþ ïåðåäàäóòü ðàéîíó З нового року фельдшерсько-акушерські пункти будуть підпорядковані центральній районній лікарні. Дотепер ними опікувалися місцеві ради. До кінця грудня територіальні громади мають ухвалити рішення про передачу сільської медицини у власність району. Про це, зокрема, йшла мова у вівторок на черговому засіданні колегії районної державної адміністрації. Крім медицини, обговорювалися й інші актуальні питання життєдіяльності району. Так голова райдержадміністрації Анатолій С оломко назвав однією з головних проблем, яка потребує негайного вирішення, відкриття дитячого садка в С тольному. У зв’язку з цим Анатолій Віталійович критично оцінив роботу сільської ради, зазначивши, що робити реальні кроки потрібно вже зараз. На колегії були розглянуті хід виконання програми соціально-економічного розвитку та наповнення і використання бюджету району за дев’ять місяців 2010 року, програма сприяння розвитку підприємництва та стан ринку праці в районі. ПОСТУП

У аптеках нині черги. За сезонними ліками 3 від застуди.

До лікаря Уже за кілька тижнів до того, як стало відомо про рецептурні нововведення, народ масово кинувся до аптек скуповувати краплі, порошки, пігулки. Це, мабуть, у крові закладено у нас, жителів колишнього СРСР: сіль, мило, сірники про всяк випадок запасати. О днак паніка навколо аптечного питання виявилася передчасною. Нікого з нас не позбавлять можливості придбати життєво необхідні ліки. З а словами головного лікаря району Петра Хомрача рача, введення у дію наказу МО З «Про затвердження правил виписування рецептів та видачі лікарських препаратів і засобів медичного призначення» нарешті покладе край самолікуванню, яке нерідко несе серйозну загрозу здоров’ю та навіть життю людей. Безконтрольний прийом сильнодіючих препаратів викликає безліч ускладнень в організмі, алергії, побічні дії, говорить Петро Петрович. Тільки лікар може з’ясувати причину недуги, грамотно підібрати лікування у кожному конкретному випадку з урахуванням особливостей організму пацієнта, його віку й т.д. Придбавши без рецепта якийсь порошок чи краплі для зняття симптомів недуги, хворий все ж повинен звернутися до лікарні для встановлення правильного діагнозу й призначення адекватного лікування.

Ліки як цукерки С правді, аптека це не магазин. Як ми звикли? З ахворів бігом до аптеки за пігулками ліків. Ми ж усі грамотні, телевізор дивимося. З наємо, коли і які препарати вживати. А чи не шкодять вони нам? О ця вакханалія з вільним продажем медичних препаратів почалася наприкінці минулого століття, зауважує головний лікар району. До того люди ГЛАС НАРОДУ Думки пересічних громадян стосовно введення процедури продажу ліків за рецептами розділилися. Переважна більшість, що й не дивно, – обурених. енянка – У мене нерідко «скаче» тиск, – говорить менянка Олена Г орова Горова орова. – Мені що, за кожною упаковкою необ& хідних ліків до лікаря йти? А спробуй висидіти чергу у тій лікарні! Не те що тиск підвищиться, серце стане. З нею солідарна мама маленького Юрчика Оксана Федоренко Федоренко: – Мій син хворіє часто, тож я вже напам’ять знаю, що треба купити в аптеці кожного разу. Інколи лікаря че& каємо до обіду й довше, тож гаємо час. Простіше піти в аптеку, швидко все купити й почати лікувати дитину. Однак з нею не згодна жителька Макошине Ольга Назаренко Назаренко: – Я ніколи не займаюся самолікуванням, і тим більше не даю навмання ліки дітям й онукам. Скільки є ви& падків ускладнень і навіть смертей від безконтрольно& го прийому ліків.

В аптеках по-старому У понеділок, за два дні до очікуваного введення нового механізму продажу медпрепаратів, «Наше слово» проїхалося аптеками й поцікавилося, чи немає там ажіотажу. Приміром, фармацевт ТО В «Д оброфарм» О лександр розповів, що надвеликих черг останнім часом не було. Частіше стали купувати противірусні, жарознижуючі препарати, але це можна пояснити початком сезону застуд. Антибіотики точно ніхто ящиками не купував. Подібна картина й у інших аптеках міста. купували ліки лише за призначенням спеціаліста. До цього і маємо повернутися. С ьогодні фармацевтична галузь це високоприбутковий бізнес, тому і не шкодує грошей на рекламу дорогих, але часто зовсім непотрібних препаратів. З вісно, деякий час буде складно: збільшаться черги у лікарні, медики довше обслуговуватимуть пацієнта, бо треба ж буде й рецепт виписати латиною. До речі, лікар, котрий призначатиме ліки без рецепта, і фармацевт, котрий їх продасть, можуть бути покарані в адміністративному порядку. Рецепти виписуватимуть у двох примірниках. О дин залишатиметься в аптеці і зберігатиметься там протягом трьох місяців. Експерти кажуть, що рецепт повинен бути юридичним документом, з часом і фінансовим. Так з ним легше доводити помилки медиків.

Раїса МИХАЙЛЕНКО. Фото автора.

Тільки три великих села у районі ще не газифіковано 3 Ленінівку, Блистову та Бігач. Однак зажевріла надія, що бігачани у недалекому майбутньому порадіють голубому вогнику у своїх оселях. Ідея газифікувати село з’явилася давно років з 15 тому. Були завезені навіть труби, які з об’єктивних і суб’єктивних причин довелося використати за іншим призначенням у тодішньому сільгосппідприємстві. З араз, з усього видно, газ скоро піде по вулицях Бігача і обігріватиме оселі його жителів. Багато сил, старань доклала для початку газифікаційних робіт колишній сільський голова Ірина О всієнко. Учителька за фахом, вона уміло проводить роботу з жителями села, які сумніваються в тому, що газ справді у них буде. О н скільки обіцяли, починали і де той омріяний голубий вогник? І ось коштами держави і членів кооперативу у Бігачі зведено газорозподільчий пункт. Голубе паливо до нього підведено від газомережі Чернігівського району.

Не всі за рецептом Які ж препарати планують продавати тільки за рецптом? У першу чергу сильнодіючі: антибіотики, психотропні засоби, сульфаніламіди, засоби для зниження тиску, ліки в ампулах колоти самовільно антибіотики нас відучать, бо тільки спеціаліст зможе грамотно розвести препарат з ампули. У лікарні, за словами Петра Хомрача, є необхідна кількість рецептурних бланків, значні запаси таблетованих засобів для надання першої допомоги. У ФАПах необхідну першу допомогу нададуть фельдшери. У той же час понад 3000 найменувань ліків можна вільно придбати. Коли цей номер газети вже готувався до друку, надійшло повідомлення, що аптеки та лікарі виявилися не підготовленими до нововведень. Тому ще кілька місяців українці будуть купувати ліки без рецептів. З а словами директора Д епартаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції у системі охорони здоров’я МО З України Валерія С теціва, нині документ, який регламентує продаж ліків за рецептами, перебуває на доопрацюванні. О чікується, що цю роботу буде завершено до кінця першого кварталу 2011 р.

УСЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Äåðæàâíèõ íîòàð³óñ³â òåïåð áóäå äâà З нового року у райцентрі працюватиме не один, як раніше, а два державних нотаріуси. З а повідомленням начальника районного управління юстиції В олодимира Єрмоленка Єрмоленка, з метою покращення роботи державної нотаріальної контори у 2011 році буде введено додаткову поса-

×åðåç 15 ðîê³â ãàç ä³éøîâ äî Á³ãà÷à

ду нотаріуса. Ще один державний нотаріус у районі був потрібен давно. Відповідне рішення вже ухвалене Міністерством юстиції України. Наразі районне управління юстиції спільно з райдержадміністрацією підшукують необхідне приміщення.

Запалення традиційного факела, що є безпосереднім доказом того, що газ до Бігача таки дійшов, стало справжнім святом для його жителів. На урочистостях з цього приводу сільський голова Ніна Шкрабуля привітала земляків із пам’ятною подією і назвала прізвища тих односельців, які активно вносять свої кошти у якнайскоріше прокладення газоводу по селу. На жаль, є й такі, що до кооперативу вступили, дали перший грошовий внесок, а далі чекають, що буде далі. З апалюючи газовий факел, голова райдержадміністрації Анатолій С оломко висловив упевненість, що бігачани, як і всі люди, заживуть цивілізовано, у теплі і добрі. Про переваги газового опалення, якщо ним розумно і обережно користуватися, говорив до селян заступник голови правління «Чернігівгаз» О лександр Федорок. На святі у Бігач були присутні голова районної ради Володимир Роговенко, а також керівники газових управлінь С осниці та Мени.


4

наше ÑÓÑϲËÜÑÒÂÎ

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó

ПОРУЧ З НАМИ

БІЛІ МУХИ НАЛЕТІЛИ

ÎËÅÍÀ ØÊÎÄÓª, ÙÎ ÍÅ ÂÑÒÈÃËÀ ÍÀÐÎÄÈÒÈ ÄÈÒÈÍÓ Ëþäèíà, ³íô³êîâàíà â³ðóñîì ³ìóíîäåô³öèòó, ³íêîëè çìóøåíà óñå æèòòÿ ïðèõîâóâàòè ñâ³é ä³àãíîç íàâ³òü â³ä ð³äíèõ

Òåõí³êè äëÿ î÷èñòêè äîð³ã â ðàéîí³ äîñòàòíüî Сергій ЛАВСЬКИЙ.

У неділю землю притрусив перший сніжок. А вже у понеділок район був щільно накритий білою ковдрою. «Наше слово» дізнавалося у посадовців, чи готові вони забезпечити прийнятний стан доріг у зимовий період.

Дороги поділені З а словами заступника голови РДА з питань паливноенергетичного комплексу, транспорту і зв’язку, будівництва, житлово-комунального господарства Володимира Василенка силенка, снігоочисна техніка почала роботу в понеділок. Вже у вівторок ввечері, за його слоТелефон заступника вами, наслідки снігопаду були голови РДА усунуті. Володимира Уляновича 1 Наразі техніки для очистВасиленка ки доріг вистачає, засобів для 2-10-39. їх посипки 1 також, 1 говорить Володимир Улянович. 1 З аготовлено близько двох тисяч тонн сольово-піщаної суміші 1 на рівні минулого року. Центральну трасу (близько 60 кілометрів) чистить Менське дорожньо-ремонтне підприємство Сосницької дорожньо-експлуатаційної дільниці. Територіальні дороги (близько 250 кілометрів) обслуговує райавтодор. О чищенням комунальних доріг (близько 240 кілометрів), прокладених безпосередньо у населених пунктах, мають займатися органи місцевого самоврядування.

Ірина ПРИМАК.

Їй немає ще й сорока. Струнка, блакитноока, з красивими руками. Вона ще й розумна жінка. Перечитала про ВІЛ/СНІД гору літератури і прекрасно розуміє, що певна межа в її житті вже позаду… О лена (назвемо нашу героїню так) погодилася на нашу розмову з однією умовою: не вказувати у газеті ні справжнього її імені, ні місця проживання. Бо навіть близькі не здогадуються про її драму. Уже два роки вона знає, що живе з ВІЛ. І досі не може отямитися: чому це сталося саме з нею, як таке взагалі могло трапитися? Чому той чоловік, якому вона довірилася, не зізнався про свою хворобу? Цього вона йому так і не змогла пробачити, пішла. Живе зі старенькими батьками, без роботи, без дітей. Нині О лена шкодує, що так і не встигла народити маля. Чому? 1 Усі ми думаємо, що молодість буде вічною, що встигнемо ще пововтузитися з памперсами й дитячими візочками, 1 каже жінка. 1 І я думала, що встигну… Аж ні. Я жила тоді далеко звідси, непогано заробляла, отримувала від життя насолоду й не замислювалася про те, що далі. А потім повернулася до рідного дому доглядати батьків. З устріла чоловіка, покохала. Про те, що він інфікований, і гадки не мала. Взагалі про таке жодного разу не думала, поки грім не вдарив. Перевіритися на ВІЛ їй запропонував дерматолог центральної районної лікарні. У О лени довгий час не гоїлася ранка на губі 1 то пішла до лікаря. Результати аналізу

У райцентрі допомагає бізнес були приголомшливі: у неї ВІЛ. О лена не могла отямитися від розпачу. Повторний аналіз діагноз підтвердив. І почалося нове життя, життя по секрету. Про її біду знають лише медики, рідним і односельцям вона 1 ані слова, боїться осуду. 1 Розумію, що СНІД лікується, що, приймаючи відповідні препарати, я можу жити ще певний час, 1 зауважує моя співрозмовниця. 1 Але ж я не знаю, коли саме заразилася. То тільки відомо про діагноз два роки… І це не життя 1 мука. Ховаюся від усіх. О то з’їм яблуко 1 кісточку не худобі, а подалі кидаю. Розумію, що тварина таким шляхом не заразиться, та все ж… І тарілки-виделки після себе хутко мию, щоб батьки не поїли з них. Хворим на рак співчувають, а таким, як я, плюють у спину. О лена не може влаштуватися на роботу, бо упевнена, що з таким діагнозом її нікуди не візьмуть. О так і порається днями по господарству, добре, що у батьків пенсія є. Поки вони живі, а далі? Майбутнього не бачить, руки опускаються. Розповідає, що якось у Чер-

нігівській клініці, у черзі таких же, як і вона, інфікованих, побачила молоду сім’ю з дитинчам. Аж серце зайшлося, каже. Чула, що при дотриманні усіх вимог лікарів у інфікованої жінки може народитися здорова дитина. Але сама таким шляхом йти навідріз відмовляється. 1 Від кого народжувати? Кому я тепер потрібна? А якщо дитинча народиться хворе 1 вік собі не пробачу. І що я йому дам у цьому житті? Сама не знаю, скільки мені ще жити лишилося. Поки що терапію мені не призначали, але рано чи пізно доведеться лікуватися, а це нині коштує біля 600 гривень на місяць. Держава гарантує безкоштовне лікування, але хто знає, чи це так буде, он з безкоштовним інсуліном що було… О лена каже, що у обласній лікарні зустрічала десятки таких, як вона. Приходять і молоді, і старі. Є такі на вигляд багаті, в золоті, а все ж і їхнє благополуччя отруїв ВІЛ/ СНІД. Це страшно. Жінка втішається тільки тим, що медицина на місці не стоїть, і, може, їй колись пощастить позбавитися цього клятого вірусу. Але життя її все одно вже зламане навпіл…

1 М іськрада використовує для очистки доріг та тротуарів свою і орендовану техніку, 1 повідомив «Нашому слову» міський голова Федір Фесюн Фесюн. 1 Також у своєму мікрорайоні вулиці чистить ВАТ «М ена ПАК». Як завжди, «свої» дороги зобов’язався чистити й ск «Авангард». З а словами Федора Івановича, наразі є можливість прочищати як центральні вулиці міста, так і околиці. Телефон міського голови Федора Івановича Фесюна 2-15-41, заступника міського голови Івана Павловича Дубини 2-12-42.

Якщо маєте важливу інформацію щодо стану доріг, повідомте редакцію найближчої газети. СМ С-повідомлення надсилайте на номер 068-385-94-16 Фото можна надсилати на електронну адресу info@nslovo.com СПІЛЬНА СПРАВА

Ó Áåðåçí³ ñòâîðèëè ãðîìàäñüêå ôîðìóâàííÿ ïîì³÷íèê³â ì³ë³ö³¿

Ó ðàéîí³ 23 ëþäèíè ³íô³êîâàí³ Â²Ë. Ç íèõ ÷åòâåðî ä³òåé Лідія МАРТИНЕНКО, лікар-інфекціоніст ЦРЛ.

Років 30 тому засоби масової інформації захлиналися повідомленнями про виявлення смертельного вірусу імунодефіциту людини. Прогнози швидкості розповсюдження епідемії викликали страх. Перший випадок ВІЛінфекції в Україні зареєстровано у 1987 році. Епідемія ВІЛінфекції у нашій країні почалася у 1995му. У нашій районній лікарні станом на 1 листопада 2010 року перебу вають на обліку 23 ВІЛінфіковані особи, з них – четверо дітей. Усі ці малята народжені ВІЛінфіко ваними матерями. Серед ВІЛ інфікованих дорослих троє – хворі на СНІД. Якщо раніше ВІЛ розповсюджу вався здебільшого ін’єкційним шляхом, то в останній час найча стіше – статевим. Інфіковані – пе

реважно молоді люди, 30 – 39 років, але є й старші – до 50 років та більше. Яким же чином діє ВІЛ, по трапляючи до організму? Він ата кує Тлімфоцитиклітини, які ві діграють важливу роль в імунній системі, і викликає їх руйнування. У результаті організм стає уразли вим для мікробів, бактерій, гриб ків, поступово втрачає здатність чинити їм опір. До того, як змен шення кількості лімфоцитів призве де до імунодефіциту, можуть про йти десятки років. Але увесь цей час інфікована людина, почуваючи

Пройти тестування на ВІЛ та отримати консультацію з питань ВІЛ-інфекції можна у «Кабінеті довіри» райполіклініки, а також у «Кабінеті довіри» Чернігів Чернігів-ського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Чернігів, вул. Щорса, 3).

себе здоровою, може бути джере лом інфекції для інших. ВІЛ не може передаватися тваринам або через них. Крово сосні комахи також не є носіями ВІЛінфекції. Хвороба не пере дається через рукостискання, обійми, дружні поцілунки або повітрянокрапельним шляхом. Не можна заразитися через си діння унітазу, спільний рушник або постільну білизну, під час відвідування басейну, лазні чи спортивного залу, через питні фонтанчики або дверні ручки, спільний посуд, їжу. Головні правила, які допоможуть людині уникнути ВІЛ/СНІДу, – це дотримуватися правил безпечно го сексу – тобто, потрібно у разі контакту з випадковим партнером користуватися презервативами. А також потрібно утримуватися від вживання наркотиків, особ ливо внутрівенного. Якщо ж у вашому житті були си туації, пов’язані з ризиком інфіку ватися ВІЛ, обов’язково треба пройти тестування. Адже на стадії здорового носійства хвороби є час для повного обстеження і по передження ускладнень.

Днями мешканці Березни з числа пенсіонерів МВС, розгля нувши пропозицію керівництва місцевої міліції, створили на базі Березнянського дільничного пункту міліції громадське формування. За повідомленням УМВС України в Чернігівській області області, серед зав дань, які зазначені у статуті цього формування, є спільне патрулювання з працівниками міліції для забезпечення громадського порядку та участь у заходах правоохоронних органів, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень. Добровільні помічники міліції вже неодноразово допомагали місце вим дільничним інспекторам. Залучалися на охорону громадського по рядку під час виборів, патрулювань населеного пункту, навіть допомог ли розкрити злочин. А днями селищний голова Володимир Павленко в урочистій об становці вручив посвідчення добровільних помічників міліції і пообі цяв новоприйнятим бійцям загону, що він зробить все необхідне, аби в бюджеті селища на 2011 рік були закладені кошти на страхування їхнього життя та здоров’я. – Свою діяльність формування проводить на громадських засадах, колишні міліціонери готові брати участь у заходах з покращення стану правопорядку в селищі, – зазначає заступник начальника райвідділу міліції Сергій Резніченко Резніченко, – це свідчить про високі моральні якості та достойну громадянську позицію пенсіонерів МВС. За це їм велике спа сибі. З декількох наявних у районі формувань, цей загін є найкращим. Менська міліція вітає волевиявлення громадян, які хочуть приєднатися до цього формування. В підтриманні правопорядку в селищі зацікав лена не тільки міліція, а й усі законослухняні громадяни.


наша ÏÀÍÎÐÀÌÀ

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó СВЯТО НАБЛИЖАЄТЬСЯ

ВАРТО ЗНАТИ

«ÇÎËÎÒÈÉ ÔÅͲÊÑ» ²ÄÇÍÀ×Àª ÑÂΪ 15-в××ß

Çàïðîâàäæóºòüñÿ ºäèíèé ñîö³àëüíèé âíåñîê Тетяна ЛОЛА, начальник управління ПФУ в Менському районі. Починаючи з 1 січня 2011 року, замість платежів до чотирьох соціальних фондів запроваджується єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування (ЄСВ). З початком наступного року вне% ски платитимуться тільки до Пенсійного фонду.

Тетяна ЧИЧКАН. Фото автора.

Цього року «Золотий Фенікс» прилетить до нас уп’ятнадцяте. Ювілейний благодійний фестиваль розпочнеться сьогодні о 16.00 у районному Будинку культури. Він обіцяє бути ще більш масштабним та видовищним, ніж його попередники.

Готують сюрпризи Цього року на глядачів чекає велика і різноманітна програма, анонсує подію для читачів найближчої газети директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Неруш Неруш. Будуть пісні, танці, інструментальна музика, гумор. Абсолютно нові номери, нові костюми. Ми також плануємо показати публіці мінікіно «15 років за 10 хвилин» про те, як змінювалось обличчя фестивалю з моменту його появи. Перед початком заходу у фойє районного Будинку культури пройде вікторина «Якщо все про «Фенікс» знаєш, приз чудовий забираєш». Це гарна можливість для ерудитів та шанувальників «Золотого Фенікса» розправити крила та заробити власними знаннями пам’ятний подарунок. Так що варто прийти трохи раніше. Цього року на фестивалі має відбутися багато такого, чого не було раніше, організатори готують для глядачів чимало несподіванок.

Перші гривні витрачали на «Фенікс» За 15 років існування «Золотий Фенікс» надав допомогу понад півтисячі родин району, було зібрано майже 40 тисяч гривень. Це чимало, якщо врахувати, що, скажімо, у 1996 році квиток коштував

Усі бажаючі зможуть приміряти на себе образ Золотого Фенікса і сфотографуватися на згадку під час проведення фестивалю. Художнє оформлення стенду для фотографування виконала провідний спеціаліст РЦСССДМ Наталія Карпенко. лише одну гривню, і на той час це були пристойні гроші. До речі, з середини вересня того ж 96-го українська гривня стала єдиним законним засобом платежу на території України, а карбованці були повністю вилучені з обігу. Так що квитки на «Фенікс» тоді купували на перші новенькі гривні.

Допомагали… чобітьми Завдяки «Золотому Феніксу» допомогу отримують багатодітні родини, діти-сироти, інваліди, виділяються премії творчій молоді. Раніше зібрані кошти видавали тим, хто їх потребує, одразу після заходу. Віднедавна їх розподіляють за призначенням протягом усього року. Як розповіли організатори, найперший «Золотий Фенікс» планувався як акція допомоги дітям із багатодітних сімей. За задумом автора ідеї, тодішнього директора молодіжного центру Тетяни Дмитренко, фестиваль мав зібрати кошти на теплий одяг та взуття для дітей напередодні зими. У ранні роки на зібрані гроші закуповували взуття різних розмірів та фасонів і утеплювали тих, хто цього конче потребував. О крім реалізації благодійних запрошень, на концертну програму зібрати кошти допомагають і численні спонсори фестивалю. Традиційно «Золотий Фенікс» підтримує і «Наше слово».

ЄСВ акумулюватиме на спеціальних рахунках Пенсій% ний фонд, ці кошти автоматично розподілятимуться відповідно до встановлених пропорцій за видами соці% ального страхування. Розмір нарахування ЄСВ на зарплату (від 36,76% до 49,7%) залежатиме від класу професійного ризику вироб% ництва, установленого для роботодавця за основним ви% дом його діяльності, яких на сьогодні існує 67. Окрема ставка для нарахування ЄСВ на зарплату встановлена: % бюджетні установи – 36,3 %; % наймані працівники%інваліди – 8,41%. Окрім того, із зарплати працівників роботодавці утри% муватимуть ЄСВ. Загальна ставка тут 3,6%. Для оплати перших п’яти днів непрацездатності та до% помоги по тимчасовій непрацездатності передбачено окрему ставку, роботодавці нараховуватимуть на ці ви% плати 33,2%, утримуватимуть – 2% ЄСВ. При нарахуванні винагороди за цивільно%правовими договорами роботодавець повинен нараховувати 34,7% та утримати 2,6% ЄСВ. Сплачуватимуть ЄСВ і підприємці. Обов’язкова ставка – 34,7%. Але якщо підприємець добровільно додатково бра% тиме участь в соцстрахуванні від непрацездатності та від нещасного випадку, він платитиме 38,11% ЄСВ. Сума ЄСВ підприємця – загальносистемника не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток), а для спро% щенців – розміру мінімального страхового внеску в усіх місяцях сплати єдиного податку. При цьому мінімальний страховий внесок дорівнює мінімальній зарплаті, помно% женій на відповідну ставку ЄСВ. Загальний строк сплати ЄСВ – не пізніше 20 числа міся% ця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому платники під час кожної виплати зарплати, а також при виплаті доходу в безготівковій формі чи натурою, на суми якої нараховують ЄСВ, повинні сплатити внесок одночас% но з видачею зазначених доходів. Ці правила загальні для всіх випадків виплати зарплати. У разі ж невиплати нарахованої в базовому місяці зарплати ЄСВ усе одно треба сплатити не пізніше 20 числа місяця, наступного за базовим. Строки звітування до управління ПФУ в районі – не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним. Звітувати також треба буде й про використання робо% тодавцем коштів на виплату лікарняних (зокрема, при не% щасних випадках на виробництві), декретних, часткової допомоги по безробіттю. За довідками звертайтеся за телефонами управління Пенсійного фонду: 2%13%02, 2%15%21.

ВІЗИТ

ПЕНСІЙНА ЛОТЕРЕЯ

Õòî âèãðàâ ä³ðêó â³ä áóáëèêà, à õòî – ÷îòèðè òèñÿ÷³ ãðèâåíü Сергій ЛАВСЬКИЙ.

Діти війни почали судитися за невиплачені надбавки до пенсії ще 2007 року. Після того декілька разів змінювалися закони. У результаті лише частині пенсіонерів вдалося отримати гроші. До того ж суми відсуджених коштів суттєво відрізнялися. У РАЙОНІ ПРОЖИВАЄ БЛИЗЬКО СЕМИ ТИСЯЧ ДІТЕЙ ВІЙНИ, В УКРАЇНІ I БЛИЗЬКО ШЕСТИ МІЛЬЙОНІВ.

Лотерея триває За словами консультанта районного суду Василя С аканського, тільки за останній рік законодавство мінялося декілька разів. Тому, часто змінювалися і умови подання позовів. Суми виплат залежали, зокрема, від часу звернення до суду. У результаті розмір виплат практично не залежав від трудового стажу чи умов роботи пенсіонерів. Хто отримав більше, хто менше, а хто взагалі нічого це вирішували сліпий випадок та законодавці лотерея та й годі! Наскільки відомо «Нашому слову», деякі пенсіонери даремно оббивали пороги чиновників не отримали ні копійки, а деякі від кількох десятків гривень до чотирьох тисяч.

Наразі лотерея триває. Згідно з останніми, осінніми правилами «розіграшу» пенсіонери можуть звертатися до суду і розраховувати на повернення шестимісячної заборгованості. За весь час пенсійної «гри» посмикати удачу за хвоста спробувало більше двох з половиною тисяч жителів Менщини. За словами голови районної організації «Захист дітей війни» О лександри Міщенко Міщенко, з 2008 року ця громадська організація допомогла пройти судову процедуру понад двом тисячам пенсіонерів. Проте дехто займався судовою тяганиною самостійно або з допомогою працівників місцевих рад чи приватних юристів.

5

НАША ДОВІДКА: діти війни I це люди, яким на момент закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.

А може, вам вже пощастило? Був період десь у 2008 році, коли діти війни подавали позовні заяви до Чернігівського адміністративного окружного суду, розповідає О лександра Міщенко. Декому з пенсіонерів вимоги задовольнили, але вони не знають про це. Чернігівський суд не повідомляє людей про винесення рішень. Позивачі мають самостійно звертатися до суду і дізнаватися, чи готовий виконавчий лист по їх справі. Також вони можуть звернутися до нас і ми самі зв’яжемося з Черніговом. З 2009 року діти війни подають заяви до районного суду, про судові рішення їх повідомляють.

Акція: збери купу папірців та виграй подорож до суду О дним із перших кабінетів, який треба пройти дітям війни для повернення заборгованості,

є управління Пенсійного фонду в районі. За умовами «гри», пенсіонери повинні прийти до управління і принести заяву з проханням віддати їм надбавку. Після цього Фонд має відповісти, що грошей не дасть. До речі, відповідає він не відразу, а зазвичай через декілька днів. З цією відповіддю діти війни можуть починати судову тяганину. Проте навіть вищезгадану відмову не усім вдається отримати з першого разу. Діти війни неодноразово скаржилися найближчій газеті, що у Пенсійному фонді у них не приймали заяви. О днією з причин цього було те, що старенькі не мали при собі паспорта чи іншого «документа, що посвідчує особу». У Пенсійному фонді «Нашому слову» пояснили, що не приймають заяви без паспортів, бо... піклуються про пенсіонерів.

 Якщо ім’я заявника у заяві та у паспорті не співпаде, то ми не зможемо надати йому відповідь, і людина даремно витратить час, поаступник наяснює заступник чальника, начальник відділу надходження доходів управління Пенсійного фонду у Менському районі Тетяна Гапоненко Гапоненко. До речі, приходити з паспортом не обов’язково, можна пред’являти його копію. Також документи можна присилати поштою або кимсь передати. А ще працівники управління порадили дітям війни звертатися за допомогою до місцевих рад. Наприклад, працівники Стольненської, Куковицької та Лісківської сільських рад самостійно зібрали у людей заяви та копії документів і привезли нам, навела приклад Тетяна Віталіївна.

РАЙОННА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІЙНИ» ЗНАХОДИТЬСЯ В ПРИМІЩЕННІ МІСЬКОГО КІНОТЕАТРУ ІМ. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО (ТЕЛЕФОН I 3-31-24).

Äî ×åðí³ãîâà ¿äå Ïàòð³àðõ Тетяна ЧИЧКАН

На храмове свято великомучениці Катерини 7 грудня однойменну церкву в Чернігові відвідає С вятійший Патріарх Філарет. Як повідомив «Нашому слову» настоятель церкви С вятого В еликомученика Георгія Володимир Шемендюк мендюк, у вівторок о 9.30 у Катерининській церкві розпочнеться Божественна літургія, яку проведе Патріарх. Можна буде також прикластися до чудотворної Дубинської ікони, котра нещодавно прибула до Чернігова. До цього півроку ікона перебувала у Львівській області, де до неї зверталися за молитовною допомогою сотні тисяч людей. За свідченням священика Петра Потоцького, який постійно супроводжував ікону, біля святині відбувалися різноманітні зцілення від душевних і тілесних хвороб. Отець Володимир запрошує вірян нашого району відвідати урочистий захід та підтримати православ’я. Довідки та попередній запис за телефоном 095-309-44-73.


6

ÒÅËÅÏÐÎÃÐÀÌÀ

ÏÎÍÅIJËÎÊ, 6 ÃÐÓÄÍß

УТ1 9.00 Пiдсумки тижня 9.55 Фолькmusic 11.05 Шефкухар країни 12.00,15.00,18.20 Новини 13.00 Право на захист 13.20 Золотий гусак 13.50 Х/ф «Про бiдного гусара замовте слово» 15.10 Euronews 15.20 Агросектор 15.25 Т/с «Сiмнадцять миттє востей весни» 16.35 Х/ф «Поцiлунок» 18.00 Вiкно в Америку 19.00 Про головне 19.50 Чоловiчий клуб 21.00 Пiдсумки дня 21.55 Футбольний код 22.55 Трiйка, Кено 23.00 Пiдсумки

1+1 6.55 «Снiданок з 1+1» 9.25 «Смакуємо» 10.10 «Велике перевтiлення» 11.15 «Ремонт +» 12.05 Х/ф «Доктор Дулiттл» 13.55 Х/ф «На море»

²ÂÒÎÐÎÊ, 7 ÃÐÓÄÍß

УТ1 9.00,21.00 Пiдсумки дня 9.35 Х/ф «Поцiлунок» 11.00 В гостях у Гордона 12.00,15.00,18.20 Новини 12.20 Хай щастить 12.50 «Скарби Норвегiї» 13.15 Хай так 13.40 Х/ф «Про бiдного гусара замовте слово» 15.10 Euronews 15.20 Агросектор 15.25 Т/с «Сiмнадцять миттє востей весни» 16.35 Х/ф «Анна Каренiна» 18.05 Шефкухар. Вечеря 19.00 Про головне 19.35 Док. фільм 20.25 Чоловiчий клуб 21.55,23.00 Х/ф «Людина з бульвару Капуцинiв» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.40 Пiдсумки

1+1 6.55 «Снiданок з 1+1» 10.10,17.30 «Сiмейнi драми» 11.25,18.25 «Не бреши менi» 12.25 «Зiрка + Зiрка» ирса» 15.00 Т/с «Доктор Т Тирса»

ÑÅÐÅÄÀ, 8 ÃÐÓÄÍß

УТ1 9.00,21.00 Пiдсумки дня 9.20,19.00 Про головне 10.15 «Аншлаг, аншлаг» 11.00 В гостях у Гордона 12.00,15.00,18.20 Новини 12.20 Наша пiсня 13.05 Темний силует 13.20 Х/ф «Людина з бульвару Капуцинiв» 15.15 Euronews 15.35 Т/с «Сiмнадцять миттє востей весни» 16.50 Х/ф «Анна Каренiна» 18.05 Шефкухар. Вечеря 19.35 Чоловiчий клуб абiр iде в небо» 21.55 Х/ф «Т «Та 23.40 Пiдсумки

1+1 6.55 «Снiданок з 1+1» 10.10,17.30 «Сiмейнi драми» 11.25 «Шiсть кадрiв» 12.00,18.25 «Не бреши менi» 13.00,0.00 Х/ф «Не може бути!» еорiя брехнi» 15.00,22.35 Т/с «Т «Теорiя 16.00 «Справжнi лiкарi» 17.00,19.30,23.30 ТСН 20.10 «Вiд пацанки до панянки» 21.30 Т/с «Iнтерни»

×ÅÒÂÅÐ, 9 ÃÐÓÄÍß

УТ1 9.00,21.00 Пiдсумки дня 9.20,19.00 Про головне 9.50 Х/ф «Анна Каренiна» 11.05 Здоров’я 12.00,15.00,18.20 Новини 12.20 Крок до зiрок абiр iде в небо» 13.20 Х/ф «Т «Та 15.15 Euronews 15.25 Агросектор 15.35 Т/с «Сiмнадцять миттє востей весни» 17.00 Т/с «Пiд дахами велико го мiста» 18.05 Шефкухар. Вечеря 19.35 Чоловiчий клуб 21.55,23.00 Х/ф «Мiй лагiдний i нiжний звiр» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.50 Пiдсумки

1+1 6.55 «Снiданок з 1+1» 10.10,17.30 «Сiмейнi драми» 11.25 «Шiсть кадрiв» 12.00,18.25 «Не бреши менi» 13.00 Т/с «Пелагiя та Бiлий бульдог» 14.00 «Особиста справа» еорiя брехнi» 15.00,22.30 Т/с «Т «Теорiя 16.00 «Справжнi лiкарi» 17.00,19.30,23.25 ТСН

16.00 «Справжнi лiкарi» 17.00,19.30,0.00 ТСН ирса» 17.25 Т/с «Доктор Т Тирса» 18.25 «Грошi» 20.10 «Зiрка + Зiрка» 22.50 Гiпнозшоу 0.15 Х/ф «Втомленi сонцем»

ІНТЕР 9.00,12.00,18.00 Новини 9.10 Т/с «Повернення Мухтара» 11.05 Т/с «Якось у мiлiцiї» 12.15 «Знак якостi» 12.55 «Детективи» 14.00 «Кримiнальнi справи» 15.00 «Розбiр польотiв» 15.45 «Жди меня» 17.20 Т/с «Сусiди» 18.10,21.30 Т/с «Свати4» 19.10 Т/с «Жiнки в грi без пра вил» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Обручка» 22.35 Т/с «Летючий загiн» 0.30 Х/ф «Роллербол»

ICTV 7.40 Факти тижня 8.45 Факты. Ранок 9.30,17.35 Т/с «Менти» 10.35 Т/с «Солдати» 11.35,13.00 Анекдоти 12.05 Люди, конi, кролики i... домашнi ролики

16.00 «Справжнi лiкарi» 17.00,19.30,23.35 ТСН 20.10 «Мiняю жiнку» 21.35 Т/с «Iнтерни» еорiя брехнi» 22.40 Т/с «Т «Теорiя 0.05 Х/ф «Чорний пояс»

ІНТЕР 9.00,12.00,18.00 Новини 9.10 Т/с «Повернення Мухта ра» 11.05 Т/с «Якось у мiлiцiї» 12.15 «Знак якостi» 12.55 «Детективи» 14.00 «Судовi справи» 15.00 «Розбiр польотiв» аке звичайне життя» 15.45 Т/с «Т «Таке 16.55 «Зрозумiти. Пробачити» 17.20 Т/с «Сусiди» 18.10,21.30 Т/с «Свати4» 19.10 Т/с «Жiнки в грi без пра вил» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Обручка» 22.35 Т/с «Летючий загiн» 0.30 Х/ф «Близькi контакти третього ступеня»

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó 12.45 Факти. День розовi ворота» 13.05 Х/ф «Г «Грозовi 18.45 Факти. Вечiр 19.25 Надзвичайнi новини 20.00 Х/ф «Мiсце зустрiчi змi нити не можна» 21.50 Т/с «Угро» 23.00 Свобода слова

СТБ 6.50 Т/с «Комiсар Рекс» 9.50 «Лiд i полум’я» 12.55 «Битва екстрасенсiв» 15.00 «Давай одружимося» 17.00 «Правда про зiрок» 18.00,22.00 «ВiкнаНовини» 18.10 «Чужi помилки!» 19.10 «Україна має талант!» 22.25 Т/с «Доктор Хаус» 23.25 Т/с «Клiнiка» 0.55 Х/ф «Два квитки на ден ний сеанс»

НОВИЙ КАНАЛ 9.00 Очевидець 10.00 Iнтуїцiя 11.10,18.00 Т/с «Щасливi ра зом» атусевi доч 12.20,19.35 Т/с «Т «Татусевi ки» 13.35 Мультфільми 14.35 Т/с «Друзi» 15.55 Т/с «Пліткарка» 16.55,21.00 Т/с «Воронiни»

11.05 Т/с «Солдати» 12.10,14.00 Анекдоти 12.45 Факти. День 14.35,21.50 Т/с «Угро» 15.45 Х/ф «Мiсце зустрiчi змi нити не можна» 18.45 Факти. Вечiр 19.55 Т/с «Лiквiдацiя» 22.55 Х/ф «Сфера»

СТБ 6.50 Т/с «Комiсар Рекс» 9.50 Х/ф «Китайський сервiз» 12.00 «Нез’ясовно, але факт» 13.00 «Битва екстрасенсiв» 14.00 «Моя правда» 15.00 «Давай одружимося» 17.00 «Правда про зiрок» 18.00,22.00 «ВiкнаНовини» 18.10 «Чужi помилки» 19.10 «Правила життя» 20.10 «У пошуках iстини» улагiн та партнери» 21.25 Т/с «К «Кулагiн 22.25 Т/с «Доктор Хаус» 23.25 Т/с «Клiнiка» 0.55 Х/ф «Закоханий за влас ним бажанням»

19.00,0.00 Репортер 22.05 Новий погляд 23.05 Т/с «Загубленi» 0.35 Т/с «Солдати»

ТЕТ 9.00 Телемагазин 10.00 Х/ф «Бути чи не бути» 12.00,21.30 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 14.00 Мультфільми 16.00 Т/с «Мерлiн» 17.00 «Знiмiть це негайно» 18.00 Т/с «Iграшки» 18.30,23.30 Т/с «Унiвер» 19.30 «Дом2» 21.00 «Шлюбне чтиво» 22.30 «Давай спробуємо!»

УКРАЇНА

атусевi дочки» 12.15,19.35 Т/с «Т «Татусевi 13.35 Мультфільми 14.35 Т/с «Друзi» 15.55 Т/с «Пліткарка» 16.50,21.00 Т/с «Воронiни» 19.00,0.05 Репортер 22.05 Здрастуйте, я – ваша мама! 23.10 Т/с «Загубленi» 0.35 Т/с «Солдати»

15.40 Щиросерде зiзнання 16.10 Федеральний суддя 17.00,19.00 Подiї 17.15 Критична точка 18.00 Т/c «Єфросинiя» 21.20 Т/c «Учитель у законi»

ТЕТ 9.00 Телемагазин 10.00,17.00 «Знiмiть це негайно» 11.00,22.30 «Давай спробує мо!» 12.00,21.30 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 14.00 Мультфільми 16.00 Т/с «Мерлiн» 18.00 Т/с «Iграшки» 18.30,23.30 Т/с «Унiвер» 19.30 «Дом2» 21.00 «Шлюбне чтиво»

УКРАЇНА

7.45,13.00 Пiд прицiлом 8.45 Факти. Ранок 9.30,19.25 Надзвичайнi новини 10.05,17.40 Т/с «Менти»

9.00 Очевидець 10.00 Новий погляд 11.00,17.55 Т/с «Щасливi ра зом»

8.15,14.00 Т/c «Слiд» 10.10,20.20 Т/c «Дорожнiй патруль» 11.10,19.25 Т/c «Маруся» 12.10 Т/c «Любов та iншi ду рощi» 13.10 «Нехай говорять»

ІНТЕР

СТБ

23.00 Т/с «Загубленi» 0.30 Т/с «Солдати»

9.00,12.00,18.00 Новини 9.10 Т/с «Повернення Мухта ра» 11.05 Т/с «Якось у мiлiцiї» 12.15 «Знак якостi» 12.55 «Детективи» 14.00 «Судовi справи» 15.00 «Розбiр польотiв» аке звичайне життя» 15.45 Т/с «Т «Таке 16.55 «Зрозумiти. Пробачити» 17.20 Т/с «Сусiди» 18.10,21.30 Т/с «Свати4» 19.10 Т/с «Жiнки в грi без пра вил» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Обручка» 22.35 Т/с «Летючий загiн» 0.30 Х/ф «Космiчнi ковбої»

6.50 Т/с «Комiсар Рекс» 9.50 Х/ф «Вперше замiжня» 11.55 «Нез’ясовно, але факт» 12.55 «Битва екстрасенсiв» 14.00 «Правила життя» 15.00 «Давай одружимося» 17.00 «Правда про зiрок» 18.00,22.00 «ВiкнаНовини» 18.10 «Чужi помилки» 19.10 «Зiркове життя» 20.10 «Росiйськi сенсацiї» улагiн та партне 21.15 Т/с «К «Кулагiн ри» 22.25 Т/с «Доктор Хаус» 23.25 Т/с «Клiнiка» 0.55 Х/ф «Єдина»

7.45,13.00 Провокатор 8.45 Факти. Ранок 9.30,19.25 Надзвичайнi новини 10.00,17.40 Т/с «Менти» 11.00 Т/с «Солдати» 12.05,14.00 Анекдоти 12.45 Факти. День 14.20,21.50 Т/с «Угро» 15.30,19.55 Т/с «Лiквiдацiя» 18.45 Факти. Вечiр 22.50 Х/ф «Безмежний обрiй»

9.00 Очевидець 10.00 Здрастуйте, я – ваша мама! 11.05,17.55 Т/с «Щасливi ра зом» атусевi доч 12.15,19.35 Т/с «Т «Татусевi ки» 13.35 Мультфільми 14.35 Т/с «Друзi» 15.55 Т/с «Пліткарка» 16.55,21.05 Т/с «Воронiни» 19.00,0.00 Репортер 22.05 Зроби менi смiшно

20.10 «Гламурнi штучки та зауч ки» 21.20 Т/с «Iнтерни» 23.55 Х/ф «Хрещенi батьки»

14.10,21.50 Т/с «Угро» 14.20,19.55 Т/с «Лiквiдацiя» 18.45 Факти. Вечiр 22.50 Х/ф «Дракула 2000»

ІНТЕР

СТБ

9.00,12.00,18.00 Новини 9.10 Т/с «Повернення Мухта ра» 11.05 Т/с «Якось у мiлiцiї» 12.15 «Знак якостi» 12.55 «Детективи» 14.00 «Кримiнальнi справи» 15.00 «Розбiр польотiв» аке звичайне жит 15.45 Т/с «Т «Таке тя» 16.55 «Зрозумiти. Пробачити» 17.20 Т/с «Сусiди» 18.10,21.30 Т/с «Свати4» 19.10 Т/с «Жiнки в грi без пра вил» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Обручка» 22.35 Т/с «Летючий загiн» 0.30 Х/ф «Розвiдка 2023»

7.00 Т/с «Комiсар Рекс» 10.00 Х/ф «Формула кохан ня» 11.55 «Нез’ясовно, але факт» 13.00 «Битва екстрасенсiв» 14.00 «Зiркове життя» 15.00 «Давай одружимося» 17.00 «Правда про зiрок» 18.00,22.00 «ВiкнаНовини» 18.10 «Чужi помилки» 19.10 «Моя правда» 20.10 «Мiстичнi iсторiї» улагiн та партне 21.25 Т/с «К «Кулагiн ри» 22.25 Т/с «Доктор Хаус» 23.25 Т/с «Клiнiка» 0.55 Х/ф «Особистої безпеки не гарантую»

ICTV 8.45 Факти. Ранок 9.30,19.25 Надзвичайнi новини 10.00,17.30 Т/с «Менти» 11.00 Т/с «Солдати» 12.05,14.00 Анекдоти 12.45 Факти. День 13.00 Пiд прицiлом

НОВИЙ КАНАЛ 9.00 Очевидець 10.00 Зроби менi смiшно 10.55,17.50 Т/с «Щасливi ра зом» атусевi доч 12.05,19.35 Т/с «Т «Татусевi ки» 13.25 Мультфільми 14.25 Т/с «Друзi»

8.20 «Правда життя» 9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: Маямi» 12.00 «Карнi справи» 12.50 «Правда життя» 13.20,19.20 Т/с «Батькiвщина чекає» 14.25 Т/с «Next3» 15.25 Т/с «Пуаро» 17.10 Х/ф «Розслiдування» 18.30 «Агенти впливу» 19.00,21.30,0.00 «Свiдок» 0.20 «Речовий доказ»

ТОНІС

НОВИЙ КАНАЛ

ICTV

НТН

8.15,14.00 Т/c «Слiд» 9.10 Т/c «Злочин буде розкри то» 11.10,19.25 Т/c «Маруся» 12.10 Т/c «Любов та iншi ду рощi» 13.10 «Нехай говорять» 15.40 Щиросерде визнання 16.10 Федеральний суддя 17.00,19.00 Подiї 17.15 Критична точка 18.00 Т/c «Єфросинiя» 20.20 Т/c «Дорожнiй патруль»

ICTV

НОВИЙ КАНАЛ

21.20 Х/ф «Мумiя повертаєть ся» 23.55 «Ти – чемпiон»

ТЕТ 9.00 Телемагазин 10.00,17.00 «Знiмiть це негайно» 11.00,22.30 «Давай спробуємо!» 12.00,21.30 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 14.00 Мультфільми 16.00 Т/с «Мерлiн» 18.00 Т/с «Iграшки» 18.30,23.30 Т/с «Унiвер» 19.30 «Дом2» 21.00 «Шлюбне чтиво»

УКРАЇНА

7.55,10.40,15.45 Твiй хiт 8.45 Диваки 9.10 Життя серед життя 11.00,17.30 Т/с «Атлантида» 12.15 Погляд у майбутнє 16.25 Мiстична Азiя 18.30,20.30,23.30 «24 години» 19.00 Т/с «Зона» 20.00 Увага – їжа! 21.15 Х/ф «Несхожа» 22.55 Журфiкс

НТН 8.40,19.00,21.30,0.00 «Свiдок» 9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: Маямi» 12.00 «Карнi справи» 12.50 «Правда життя» 13.25,19.20 Т/с «Батькiвщина чекає» 14.25 Т/с «Next3» 15.25 Т/с «Пуаро» 17.15 Х/ф «Рись повертається» 18.30 «Речовий доказ»

21.15 Х/ф «Несхожа» 23.00 Сильнi свiту сього

K1 8.30 «Емотонiк» 9.00 «Дитячий свiт» 9.40,15.50 «Городок» ер 10.00,16.15 Т/с «Пригоди Г Гер кулеса» 11.50,19.00 Т/с «4400» 12.50,22.00 Т/с «Мертва зона» 13.40,23.00 Т/с «Медiум» 14.40,20.00 Т/с «Королi гри» 18.00 Т/с «Чак» 21.15 «Таємнi знаки» 23.50 Т/с «Псiфактор»

ЧЕРНІГІВ

K1

8.40,19.00,21.30,0.00 «Свiдок» 9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: Маямi» 12.00 «Карнi справи» 12.50 «Правда життя» 13.25 Т/с «Батькiвщина че че кає» 14.25 Т/с «Next3» 15.20 Т/с «Пуаро» 17.10 Х/ф «Добре сидимо!» 18.30 «Правда життя» 19.20 Т/с «Оперативний псев донiм»

9.00 «Дитячий свiт» 9.40,15.50 «Городок» ер 10.00,16.15 Т/с «Пригоди Г Гер кулеса» 11.50,19.00 Т/с «4400» 12.50,22.00 Т/с «Мертва зо зо на» 13.40,23.00 Т/с «Медiум» 14.40,20.00 Т/с «Королi гри» 18.00 Т/с «Чак» 21.15 «Мiсця сили» 23.50 Т/с «Псiфактор»

17.15 Критична точка 18.00 Т/c «Єфросинiя» 21.20 Т/c «Спецназ»

8.15,14.00 Т/c «Слiд» 9.10 Т/c «Учитель у законi» 10.10,20.20 Т/c «Дорожнiй патруль» 11.10,19.25 Т/c «Маруся» 12.10 Т/c «Любов та iншi ду рощi» 13.10 «Нехай говорять» 15.40 Щиросерде зiзнання 16.10 Федеральний суддя 17.00,19.00 Подiї

9.00,23.00 Час мiсцевий 11.05 Євро2012 11.35,16.45 Док. фільм 12.00 «Телевiзор» 13.00,16.00 Пульс дня 13.10 Головний герой 13.35 Х/ф «Вас чекає грома дянка Нiконорова» 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.15 Вiд щирого серця 17.25 КОП 20.00 Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.00 Студiя «Дiалог» 21.30 Вiдкрий Європу 21.50 Х/ф «Сiмнадцять миттє востей весни»

НТН

15.45 Т/с «Пліткарка» 16.45,21.00 Т/с «Воронiни» 19.00,23.55 Репортер 22.05 Свiтлi голови 23.00 Т/с «Загубленi» 0.30 Т/с «Солдати»

УКРАЇНА

ЧЕРНІГІВ

7.55,10.40,15.45 Твiй хiт 8.45 Диваки 9.10 Життя серед життя 11.00,17.30 Т/с «Атлантида» 12.15 Погляд у майбутнє 16.25 Три в одному 18.30,20.30,23.30 «24 години» 19.00 Т/с «Зона» 20.00 Увага – їжа! 20.55 Головне питання

ТОНІС

ТОНІС

9.00 Телемагазин 10.00,17.00 «Знiмiть це негай но» 11.00,22.30 «Давай спробує мо!» 12.00,21.30 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 14.00 Мультфільми 16.00 Т/с «Мерлiн» 18.00 Т/с «Iграшки» 18.30,23.30 Т/с «Унiвер» 19.30 «Дом2» 21.00 «Шлюбне чтиво»

8.00 «Емотонiк» 8.40 «Слава Богу, ти прийшов!» 9.45 «Городок» ер 10.10,16.15 Т/с «Пригоди Г Гер кулеса» 12.00,19.00 Т/с «4400» 12.50 Х/ф «Без вини винний» 14.40 «Дитячий свiт» 18.00 Т/с «Чак» 20.00 Т/с «Королi гри» 21.15 «Прихована реальнiсть» 22.00 Т/с «Мертва зона» 23.00 Т/с «Медiум» 23.50 Т/с «Псiфактор»

9.00,23.00 Час мiсцевий 11.25,14.45 Мультфільм 11.45 Док. фільми 13.00,16.00 Пульс дня 13.10 КОП 13.35,21.30 Х/ф «Сiмнадцять миттєвостей весни» 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.15 Вiд щирого серця 16.45 Знаменитi українцi 17.30 «П’ятий вимiр» 20.00 Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.00 Енциклопедiя дiаспори 22.35 «Золота провiнцiя»

8.15,14.00 Т/c «Слiд» 9.10 Т/c «Учитель у законi» 10.10,20.20 Т/c «Дорожнiй патруль» 11.10,19.25 Т/c «Маруся» 12.10 Т/c «Любов та iншi ду рощi» 13.10 «Нехай говорять» 15.40 Щиросерде зiзнання 16.10 Федеральний суддя 17.15 Критична точка 17.00,19.00 Подiї 18.00 Т/c «Єфросинiя» 21.30 Футбол. «Шахтар» – «Брага» 23.50 «Нiч Лiги Чемпiонiв»

ТЕТ

K1

7.55,10.40,15.45 Твiй хiт 8.45 Диваки 9.10 Життя серед життя 11.00,17.30 Т/с «Атлантида» 12.15 Погляд у майбутнє 16.30 100 професiй 17.00 Вода – лiнiя життя 18.30,20.30,23.30 «24 годи ни» 19.00 Т/с «Зона» 20.00 Увага – їжа! 21.15 Х/ф «Любити людину» 23.00 Сильнi свiту сього

НТН 8.40,19.00,21.30,0.00 «Свiдок» 9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: Маямi» 12.00 «Карнi справи» 12.50 «Правда життя» 13.20,19.20 Т/с «Оперативний псевдонiм» 14.15 Т/с «Next3» 15.15 Т/с «Пуаро» ести для справжнiх 17.10 Х/ф «Т «Тести чоловiкiв» 18.30 «Слiд перевертня» 0.25 «Речовий доказ»

ТОНІС 7.55,10.40,15.45 Твiй хiт 8.45 Диваки 9.10 Життя серед життя 11.00,17.30 Т/с «Атлантида» 12.15 Погляд у майбутнє 16.30 Три в одному 18.30,20.30,23.30 «24 години» 19.00 Т/с «Зона» 20.00 Увага – їжа! 20.55 Головне питання 21.15 Х/ф «Любити людину» 22.55 100 професiй

ЧЕРНІГІВ 9.00,23.00 Час мiсцевий 11.05 Знаменитi українцi 11.35,14.40 Мультфільм 11.55 Док. фільми 13.00,16.00 Пульс дня 13.10 «П’ятий вимiр» 13.35,21.45 Х/ф «Сiмнадцять миттєвостей весни» 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.15 Вiд щирого серця 16.45 Скiльки лiт, скiльки зим? 17.25 Вiдлуння 20.00 Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.00 Студiя «Дiалог» 21.30 Зроблено руками

K1 8.30 «Емотонiк» 9.00 «Дитячий свiт» 9.40,15.50 «Городок» ер 10.00,16.15 Т/с «Пригоди Г Гер кулеса» Т/с «4400» 11.50,19.00 12.50,22.00 Т/с «Мертва зо зо на» 13.40,23.00 Т/с «Медiум» 14.40,20.00 Т/с «Королi гри» 18.00 Т/с «Чак» 21.15 «Брама часу» 23.50 Т/с «Псiфактор»

ЧЕРНІГІВ 9.00,23.00 Час мiсцевий 11.05 Зроблено руками 11.25 Скiльки лiт, скiльки зим? 11.55 Мультфільм 12.10 Вiдлуння 12.40 Ми 13.00,16.00 Пульс дня 13.10 Док. фільм 13.35,21.45 Х/ф «Сiмнадцять миттєвостей весни» 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.15 Вiд щирого серця 16.45 Кредо 17.30 Пiсенна сповiдь 20.00 Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.00 Два кольори 21.30 Власна справа


ÒÅËÅÏÐÎÃÐÀÌÀ

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó

Ï’ßÒÍÈÖß, 10 ÃÐÓÄÍß

УТ 1 9.00,21.00 Пiдсумки дня 9.20 Про головне 10.00,17.00 Т/с «Пiд дахами великого мiста» 11.00 «Вiра. Надiя. Любов» 12.00,15.00,18.20 Новини 12.15 «Надвечiр’я» 12.55 Околиця 13.15 Х/ф «Мiй лагiдний i нiжний звiр» 15.15 Euronews 15.25 Агросектор 15.35 Т/с «Сiмнадцять миттє

востей весни» 18.00 Дурейтер 18.35 Магiстраль 19.00 Бiатлон. Кубок свiту 22.00 Фольк music 22.55 Трiйка, Кено 23.00 Пiдсумки 5.25 М/с «Вампiрятко»

1+1 6.55 «Снiданок з 1+1» 10.10,17.30 «Сiмейнi драми» 11.25 «Шiсть кадрiв»

ÑÓÁÎÒÀ, 11 ÃÐÓÄÍß

ІНТЕР 9.00,12.00,18.00 Новини 9.10 Т/с «Повернення Мухтара» 11.05 Т/с «Якось у мiлiцiї» 12.15 «Знак якостi» 12.55 «Детективи» 14.00 «Судовi справи» 15.00 «Розбiр польотiв» аке звичайне жит

15.45 Т/с «Т «Таке тя» 16.55 «Зрозумiти. Пробачити» 17.20 Т/с «Сусiди» 18.10 Т/с «Свати 4» 19.10 Т/с «Жiнки в грi без пра

вил» 20.00 «Подробицi» 20.30 «Чисто NEWS» 20.50 Т/с «Обручка» 21.50 «Велика полiтика»

19.30 ТСН 20.00 Х/ф «Назад в СРСР» 0.05 Х/ф «Запеклi шахраї»

УТ 1 9.05 Доки батьки сплять 9.30 Так просто 11.00 Хiт парад 12.00 Х/ф «Кiн дза дза» 14.20 Наша пiсня 14.55 В гостях у Гордона 15.55 «Аншлаг, аншлаг» 17.20 Золотий гусак 18.00 Ревiзор 18.30 Бiатлон 21.00 Пiдсумки дня 21.45 Футбол. Чемпiонат Iталiї 22.30 Мегалот, Суперлото, Трiй

ка, Кено 23.40 Акваторiя бiзнесу

1+1 7.55 «Свiтське життя» 9.05 «Хто там?» 10.05 «Свiт навиворiт» 11.05 «Велике перевтiлення» 11.55 «Анатомiя слави» 12.55 «Вiд пацанки до панянки» атусевi дочки» 14.25 Т/с «Т «Татусевi 15.25 Гiпноз шоу 16.40 Х/ф «Доктор Дулiттл» 18.30 «Грошi»

ÍÅIJËß, 12 ÃÐÓÄÍß

УТ 1 9.30 Хто в домi хазяїн? 10.00 Крок до зiрок 11.00 Шеф кухар країни 11.55,17.00 Бiатлон 13.55 «Скарби Норвегiї» 14.45 Камера смiху 15.10 В гостях у Гордона 16.05 «Аншлаг, аншлаг» 18.00 Євробачення 2011 19.55 Дiловий свiт 20.30 Точка зору 21.00 Пiдсумки тижня 21.45 Футбол. Чемпiонат Iталiї 22.35 Трiйка, Кено, Максима

1+1 8.00 «Ремонт +» 9.05 «Лото забава» 10.40 «Смакуємо» 11.10 «Без мандата» 12.45 «Мiняю жiнку» 14.25 Х/ф «Назад в СРСР» 18.30 «Особиста справа» 19.30 «ТСН тиждень» 20.10 Х/ф «Iронiя долi, або З легкою парою!» 0.10 «Свiтське життя»

реклама реклама

12.00,18.25 «Не бреши менi» 13.00 Т/с «Пелагiя та бiлий бульдог» 14.00 «Анатомiя слави» еорiя брехнi» 15.00 Т/с «Т «Теорiя 16.00 «Справжнi лiкарi» 17.00,19.30 ТСН 20.00 «Без мандата» 21.30 Х/ф «Морський пiхо

тинець» 23.20 «ГПУ» 0.15 Х/ф «Крижанi павуки»

ІНТЕР 7.55 «Шукачi» 8.50 «Формула любовi» 9.50 «Городок» 10.50 «Чисто NEWS» 11.00 «Сiмейний розмiр» 12.15 «Найрозумнiший» 14.05 «Позаочi» 15.00 Х/ф «Довгоочiкувана любов» 17.00 Концерт 18.55,20.30 «Вечiрнiй квартал» 20.00 «Подробицi» 22.50 «Володимир Кличко» 23.30 Бокс. Владимир Кличко – Дерек Чiсора

7.40,13.00 Стоп 10 8.45 Факти. Ранок 9.30 Надзвичайнi новини 10.00,17.40 Т/с «Менти» 11.10 Т/с «Солдати» 12.15,14.10 Анекдоти 12.45 Факти. День 14.45 Т/с «Угро» 15.45 Т/с «Лiквiдацiя» 18.45 Факти. Вечiр 19.10 Х/ф «На грi 2» 21.00 Х/ф «Мiраж» 23.40 Голi та смiшнi

СТБ 6.30 Т/с «Комiсар Рекс» 8.10 Х/ф «Пригоди Шерлока Холмса i доктора Ватсона» 18.25,22.00 «Вiкна Новини» 18.35 Х/ф «Вечори на хуторi поблизу Диканьки» 20.00 «Танцюють всi!» 0.45 «ВусоЛапоХвiст»

НОВИЙ КАНАЛ 9.00 Очевидець 10.00 Свiтлi голови 10.55,17.50,19.35 Т/с «Ща

сливi разом»

15.40 Під прицілом 16.40 Провокатор 17.40 Максимум 18.45 Факти. Пiдсумок дня 18.55 Велика рiзниця 19.50 Наша Russia 21.15 Х/ф «Дiм Великої матусi» 23.35 ПрожекторПерiсхiлтон 0.05 Х/ф «Мiраж»

СТБ 8.00 «Караоке на Майданi» 9.00 «Їмо вдома» 10.05,0.25 «ВусоЛапоХвiст» убка Боб» 11.40 М/ф «Г «Губка 13.30 «Танцюють всi!» Х/ф «Вечори на хуторi 17.35 поблизу Диканьки» 19.00,23.15 «Х Фактор» 22.00 «Смiшнi люди»

атусевi дочки» 12.10 Т/с «Т «Татусевi 13.30 Мультфільми 14.30 Т/с «Друзi» 15.50 Т/с «Пліткарка» 16.50,22.10 Т/с «Воронiни» 19.00,0.15 Репортер 21.00 Iнтуїцiя 23.15 Т/с «Загубленi» 0.40 Т/с «Солдати»

ТЕТ 10.00,17.00 «Знiмiть це негайно» 11.00,22.30 «Давай спробуємо!» 12.00,21.30 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 14.00 Мультфільми 16.00 Т/с «Мерлiн» 18.00 Т/с «Iграшки» 18.30,23.30 Т/с «Унiвер» 19.30 «Дом 2» 21.00 «Шлюбне чтиво»

УКРАЇНА 8.15 Т/c «Слiд» 9.10 Т/c «Учитель у законi» 11.10,19.25 Т/c «Маруся» 12.10 «Народна зiрка» 15.10 Щиросерде зiзнання 16.10 Федеральний суддя 17.00,19.00 Подiї 17.15 Критична точка

17.10 Х/ф «День радiо» 19.20 Х/ф «Бiблiотекар» 21.20 Х/ф «Румпельштильц

хен» 23.20 Х/ф «Крута Джорджия»

ТЕТ 8.00,20.30 «Дом 2» 9.00 Мультфільми 12.30 «Єралаш» 13.30 «Знiмiть це негайно» 14.30 «Зiрки проти караоке» 15.30,0.00 Т/с «Унiвер» 16.00 Х/ф «Пляж» 18.30 «Гола правда» 21.00 «Гламурнi штучки та зауч

ки» 22.00 «Шлюбне чтиво» 23.00 «Comedy Woman»

УКРАЇНА

ICTV

НОВИЙ КАНАЛ

7.25 Козирне життя 8.00 Х/ф «Замiна 4» 10.00 «Смак» 10.45 Люди, конi, кролики i... домашнi ролики 11.50 Квартирне питання 12.50 Х/ф «На грi 2» 14.50 Ти не повiриш!

7.25 Аналiз кровi 8.05 Ексклюзив 9.00 Мультфільми 10.05 Фабрика зiрок 12.50 Файна Юкрайна 14.00 Даєш, молодь! 15.05 Т/с «Моя прекрасна нянька»

8.35 «Ласкаво просимо» 9.35 Без ГМО 10.00 Концерт 12.00 Оголена красуня 13.00 Т/c «Злочин буде роз

крито» 15.00 Т/c «Спецназ» 18.10 Х/ф «Людина нiзвiдки» лухар» 20.10 Т/c «Г «Глухар»

ІНТЕР

19.30 Х/ф «У червнi 41 го» 0.10 Українська мрiя

ТЕТ

8.15 «Таємницi океану» 9.30 «Школа доктора Кома

ровського» 10.00 «Україно, вставай!» 10.30 «Доки всi вдома» 11.25 Х/ф «Дiамантова рука» 13.25 «Вечiрнiй квартал» 16.40 «БУМ 2» 18.00 Х/ф «Бомжиха» 20.00 «Подробицi тижня» 20.55 «Докладно» 21.10 Х/ф «Бомжиха 2» 23.10 Х/ф «Павутиня брехнi»

ICTV 7.50 «Смак» 8.35 Анекдоти 8.55 ПрожекторПерiсхiлтон 9.40 Квартирне питання 10.40 Ти не повiриш! 11.35 Козирне життя 12.00 Iнший футбол 12.25 Стоп 10 13.45,16.05 Наша Russia 14.05 Х/ф «Дiм Великої ма ма

тусi» 17.00 Море по колiна 17.30 Велика рiзниця 18.45 Факти тижня

реклама

реклама

8.50 «Їмо вдома» 9.55 Неймовiрнi iсторiї кохан

ня 11.00 «Караоке на Майданi» 12.00 «Х Фактор» 16.05 «Лiд i полум’я» 19.10 «Битва екстрасенсiв» 21.15 Т/с «Доктор Хаус»

9.00 Мультфiльми 10.30 Х/ф «Пляж» 13.00 «Єралаш» 13.30 «Знiмiть це негайно» 14.30 «Гола правда» 15.30,0.00 Т/с «Унiвер» 16.30 Х/ф «Вiнчi» 18.30 «Зiрки проти караоке» 19.30 «Дом 2» 21.00 «Заборонена зона» 23.00 «Comedy Woman»

НОВИЙ КАНАЛ

УКРАЇНА

8.00 Запитаєте в доктора 8.35 Мультфільми 9.45 Даєш, молодь! 10.25 Фабрика зiрок 12.30 Клiпси 12.55 Шоуманiя 13.40 Ексклюзив 14.30 Аналiз кровi 15.15 Info шок 16.20 Т/с «Щасливi разом» 18.00 Х/ф «Бiблiотекар» 20.00 Зроби менi смiшно 22.00 Файна Юкрайна 22.40 Х/ф «Ослiплений ба

жанням» 0.25 Х/ф «Наказано знищити»

9.00 Концерт лухар» 11.00 Т/c «Г «Глухар» 12.55 Т/c «Злочин буде роз

крито» 13.55 Х/ф «Людина нiзвiдки» 15.55,20.25 Т/c «Втеча» 17.00 «Граєш або не граєш» 18.00,19.25 Т/c «Шахта» 19.00 Подiї 21.30 «Ти – чемпiон» 22.30 Футбольний вiкенд 23.55 Х/ф «Мертва тиша»

СТБ

реклама реклама реклама

ВАЛЕРІЙ Г ГАЛИНОВСЬКИЙ АЛИНОВСЬКИЙ –народний лікар України, психотерапевт з Києва Проводить за один прийом індивідуальне гарантоване лікування за широковідомим пси

хотерапевтичним методом О. Довженка рані

О АЛКО

ше невиліковних форм ХРОНІЧНОГ ХРОНІЧНОГО ГОЛІЗМУ ОЛІЗМУ,, ТЮТЮНОПАЛІННЯ, ОЖИРІННЯ.

18 ГРУДНЯ м. ЧЕРНІГІВ

ICTV

Ліц. МОЗ України № 116793

від 19.05.06 р. 11.00 – Алкоголізм Прийом без підготовки. Прийом відбудеться в приміщенні 13.00 – Тютюнопаління «Облкіно»: вул.Коцюбинського, 70. 14.00 – Ожиріння

Вартість 300 грн. Тел. (067) 450 21 50.

6 місяців гарантованого обслуговування БЕЗКОШТОВНО. 100% результат гарантується при дотриманні умов лікаря. ЗА Т «Сівер» повідомляє, що чергові загальні збори ЗАТ акціонерів відбудуться 18 січня 2011 року о 14.00 за адресою: Чернігівська область, м. Мена, вул. Червоноармійська, 49. Порядок денний: 1. Звіт про фінансово господарську діяльність ЗАТ «Сівер» за 2009 рік. 2. Звіт ревізійної комісії ЗАТ «Сівер». 3. Про ліквідацію ЗАТ «Сівер» та створення ліквіда

ційної комісії. Реєстрація акціонерів проводиться з 13.30 до 13.55 за місцем проведення зборів, при наявності документа, що посвідчує особу. Правління ЗА Т «Сівер». ЗАТ КУПЛЮ дорого хутро диких звірів. Тел.: (098) 831 07 56, (097) 967 39 66. Господарство реалізує кормову картоплю за ціною 1 грн. за 1 кг. Кількість необмежена. м.Корюківка. Тел.: (066) 045 37 71, 0(257) 2 29 18.

реклама

ПРОДАМ АВТОМОБІЛЬ ВАЗ 2109 ВАЗ 2109,, 1992 р.в. у гарному стані. Колір вишні. Ціна 3200 уу.о. .о. Тел.: (066) 935 88 92, (095) 857 78 58.

Куплю кузов самоскиду. Продам або обміняю фургон С на вантажне авто. Продам гуму на 240 «Автогаз». Тел.: (095) 402 20 25, (093) 424 94 25. ПРОДАМ АВТОМОБІЛЬ

DAEWOO NUBIRA, 1998 р.в., газ бензин. 118 тис. км. Ціна договір

на. Тел. (099) 332 70 28.

КОМП’ЮТЕРНА ДІАГНОСТИКА Обстеження всього організму за годину на апараті «Оберон 9». Виявлення захворювання на початковій стадії розвитку (включаючи онко, паразити, алергени) Тел. у Чернігові: 93 14

92, ( 097)0274975 Марина Вікторівна. Р.св. № 674031.

НТН 8.25 М/ф «Вiннi Пух»

реклама

реклама

реклама

18.00 Т/c «Єфросинiя» 20.25 Шустер Live

7

K1

НТН 8.40,19.00,21.30,0.00 «Свiдок» 9.00,22.00 Т/с «NCIS» 10.00,23.00 Т/с «Закон i поря

док» 11.00,20.20 Т/с «CSI: Маямi» 12.00 «Карнi справи» 12.50 «Правда життя» 13.25,19.20 Т/с «Оперативний псевдонiм» 14.20 Т/с «Next 3» 15.20 Х/ф «Легке життя» 17.05 Х/ф «Бiлий ворон» 0.20 «Речовий доказ»

8.30 «Емотонiк» 9.00 «Дитячий свiт» 9.40,15.50,0.50 «Городок» ер

10.00,16.15 Т/с «Пригоди Г Гер

кулеса» 11.50,19.00 Т/с «4400» 12.50 Т/с «Мертва зона» 13.40 Т/с «Медiум» 14.40 Т/с «Королi гри» 18.00 Т/с «Чак» 20.00 «Вечiрнiй квартал» 22.00 «КВК»

ЧЕРНІГІВ

7.55,10.40,15.45 Твiй хiт 8.45 Диваки 9.10 Життя серед життя 11.00,17.30 Т/с «Атлантида» 12.15 Погляд у майбутнє 16.25 Вперед, на Олiмп! 16.50 Елементи 18.30,20.30,23.30 «24 години» 19.00 Т/с «Зона» 20.00 Увага – їжа! 21.15 Х/ф «Снiданок на травi» 22.25 Полiгон

9.00,23.00 Час мiсцевий 11.05 Кредо 11.35 Мультфільми 11.55 Iмена 12.25,17.25 Док. фільм 13.00,16.00 Пульс дня 13.10 Пiсенна сповiдь 13.40,21.30 Х/ф «Сiмнадцять миттєвостей весни» 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.15 Вiд щирого серця 16.45 Немеркнучi зiрки 20.00 Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.00 Студiя «Дiалог» 22.35 «Мандри. Острог»

22.10 Т/c «Шахта» 0.10 Т/c «Непрухи»

K1

ТОНІС

НТН 7.55 «Вайп Аут» 9.00 Т/с «Адвокатеси» 11.30 «Речовий доказ» 12.00 «Єврорабинi» 13.00 Х/ф «Вiчний поклик» 17.00 Т/с «Сищики» 19.00 Х/ф «Перегiн» 21.45 Х/ф «Кремiнь» 23.30 Х/ф «Чотири кiмнати»

ТОНІС 9.00 Твiй хiт 10.10 За сiм морiв 10.45 Мультфільм 11.00,18.00 Т/с «Атлантида» 12.15 Погляд у майбутнє 15.00 Портрети природи 16.00 Професiйнi iгри 16.30 Полiгон 17.30 Зелена варта 19.00 Т/с «Зона» 20.00 Бiзнес 20.30 Сильнi свiту сього 21.00 Х/ф «Снiданок на травi» 22.20 Три в одному 23.25 СвiтОгляд

9.10 Т/с «Сищики» 11.30 «Слiд перевертня» 12.00 «Агенти впливу» 12.30 Бокс 14.00 Схiднi єдиноборства 14.30 Х/ф «Перегiн» 17.15 Х/ф «Кремiнь» 19.00 Х/ф «П’яний Майстер» 21.10 Х/ф «Воїни» 23.15 Х/ф «Напад шаблезу

бих»

ТОНІС 8.00 Твiй хiт 9.00,20.00 Свiт 10.00 Медицина 10.10 Професiйнi iгри 10.50,18.00 Т/с «Атлантида» 12.15 Погляд у майбутнє 15.00 За сiм морiв 15.30 Ваш лiкар 16.00 Зелена варта 16.30 Вперед, на Олiмп! 16.55 Калейдоскоп природи 17.25 Сiм’ї тварин 19.00 Т/с «Зона» 20.30 Журфiкс 21.00 Х/ф «Адам одружується з Євою» 22.20 Сильнi свiту сього 22.50 PRO Читання

реклама

реклама

10.00 «Мiста пiдземного свiту» 11.00 «Там, де нас нема» 11.40 «Скептик» 12.00 «Таїна» 12.40 «У пошуках правди» 13.40 Х/ф «Нескiнченна iсторiя» ой, що говорить iз 15.20 Т/с «Т «Той, привидами» 17.10 Т/с «Мисливцi за нечис

тю» 18.00 «Слава Богу, ти прийшов!» 19.30 Х/ф «Вiдчуваючи Мiн

несоту» 21.30 Х/ф «Прихована загроза» 23.20 «Таємнi знаки» 0.45 Х/ф «Сторожова вежа»

ЧЕРНІГІВ 9.00,23.00 Час мiсцевий 11.35 Мультфільм 12.00 Х/ф «Сiмнадцять миттє

востей весни» 13.35 Х/ф «Морозко» 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.00 Вiд щирого серця 17.25 Дивовижний калейдоскоп 20.50 Х/ф «Весiлля в Мали

нiвцi» 22.20 Концерт

K1 8.20 Х/ф «Iван та Марiя» 10.10 «Битви до Рiздва» 10.50 «Код доступу» 11.30 «Скептик» 12.00 Х/ф «Розряди блискав

ки» 13.50 Х/ф «Прихована загро

за» 15.45 «Слава Богу, ти прийшов!» 17.00 «КВК» 20.00 «Вечiрнiй квартал» 22.00 «Що? Де? Коли?» 23.10 «Бiйцiвський клуб»

ЧЕРНІГІВ 9.00,0.00 Час мiсцевий 11.00 Чернiгiвська лiра 11.30 Х/ф «Нiч питань» 13.10 «Недоговорено багато?» 13.35 Х/ф «Чiпполiно» 15.00,18.00 «Новий Чернiгiв» 16.00 Вiд щирого серця 17.30 М/ф «Охоронцi iсторiї» 20.00 «Тиждень» 20.40 Євро 2012 ри товстуни» 21.10 Х/ф «Т «Три 22.35 «Коли в душi весна» 23.00 «Телевiзор»

реклама

Продам ВАЗ 2107, 2002 р.в., у хорошому стані, .о.Т ел. (067) 378 72 77. .о.Тел. синій металік, ціна – 3200 уу.о.Т

реклама

реклама

ÄÎ ÓÂÀÃÈ Ó×ÀÑÍÈʲ ÄÎÐÎÆÍÜÃÎ ÐÓÕÓ!

Куплю корів, биків, коней. Тел. (066)707 41 14. ВА Т «Щорський завод продтоварів» на постійну ВАТ водій,, заробітна плата – роботу терміново потрібні: водій від 3000 грн. (в залежності від пробігу); слюсар по КВП і А, слюсар слюсаріі , електрогазозварник, заробітна плата – від 1000 грн.; пекарі, тістороби тістороби,, заробітна плата – від 1700 грн. Т ел. 0(254) 2 04 76. Тел.

КУПЛЮ хутро. Тел.: 0(254) 2 03 35, (098) 614 22 59. «Ніжинський мк» закуповує ВРХ та коней: Тел.: (096) 269 27 56, (068) 734 44 87, (095) 285 29 08, (097) 962 22 35, (050) 440 55 62.

ПРОДАМ картоплезбиральні комбайни «Анна» косилки роторні, обприскувачі та іншу с/г техніку.

Тел.: (050) 690 59 83, (067) 771 64 02.

Ó ÍÀÑ ÌÎÆÍÀ ÍÀÄÐÓÊÓÂÀÒÈ

ìàéæå

ÂÑÅ!

Бланки, журнали, брошури... КСЕРОКОПІЯ

Редакція газети «Наше слово», м. М ена ена,, вул. Робітнича, 2. Т ел. 3 15 96. Тел.

Управління з питань над

звичайних ситуацій, Держав

тоінспекція та Служба автомо

більних доріг області попе

реджають про погіршення умов проїзду по дорогах у зв’язку з погодними умовами. Очистити та обробити дороги на всій їх протяж

ності технічно неможливо. Першочергово роботи ви

конуються на дорогах держав

ного значення та на найбільш напружених маршрутах. Служба доріг звертаєть

ся до автоперевізників та водіїв – без нагальної не

обхідності не користувати

ся транспортом до приве

дення доріг у безпечний для проїзду стан. Обов’язково користуватися зимовими шинами та пристроями протиковзання на колесах. Власникам автобусів та керівникам автостанцій відправляти в рейс автобу

си і маршрутні таксі лише після з’ясування умов про

їзду по всьому маршруту че

рез органи ДАІ, МНС, до

рожні організації, місцеві органи влади.


8

наше ÄÎDzËËß

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó

Íàøå â³ðøîâàíå ñëîâî ÏÎÅÒÈ×ÍÈÉ ÊÎÍÊÓÐÑ Â²Ä ÍÀÉÁËÈÆ×ί ÃÀÇÅÒÈ

ÀÍÅÊÄÎÒÈ Íº òàï³ ìºíÿ, ¥åðàñ³ì!

ВІТАЄМО! Вірші писать мені чи прозу? Бо якось дивно на душі. Зима холодна на порозі, А поки – вітер і дощі.

Переможницею минулого місяця стала

Шумлять дерева й свої крони Згинають просто до вікон, І сірі хмари монотонно Пливуть із вітром в унісон.

ЗАПРОШУЄМО ЇЇ ДО РЕДАКЦІЇ ОТРИМА ТИ ОТРИМАТИ ПРИЗИ.

Íàòàë³ÿ ÊÎÒ з Мени.

Лиш серце ніжне і тендітне Теплом напоєне сповна. Немов зігріте сонцем літнім, Не заважає осінь зла. Ірина Бабич, м. Мена Щомісяця редакція визначатиме переможця, який от римає подарунок від спонсора конкурсу, приз від «Нашого слова» та книжкового клубу. Перевага надаватиметься тво рам українською мовою. Надсилайте ваші авторські вірші (обов’язково вкажіть у темі повідомлення «Конкурс») на електронну пошту info@nslovo.com або на адресу редакції. Спонсор конкурсу – магазин «Меблі» СПД К узуб О.А. Ку

М’ЯКІ ТА КОРПУСНІ МЕБЛІ, КИЛИМОВЕ ПОКРИТТЯ, КИЛИМКИ (другий поверх колишнього побуткомбінату). Доступні ціни від виробника! Консультація по підбору меблів. Створення індивідуального ди зайну. Тел. (050) 2339853.

ФУТБОЛ

«Çîëîòà îñ³íü» ëåäü íå ñòàëà «Ñð³áíîþ çèìîþ» Футбольний кубок «Золота осінь» завоював міський «Авангард». У неділю він обіграв «Синявку» з рахунком 4:0. За словами провідного спеціаліста Ф С Т «Колос» С ергія С коробагатого коробагатого, так пізно осінню кубок ще не проводився. Проте хоча поле і було підмерзле, гравці все-одно змогли з’ясувати, хто кращий. А вже наступного дня на Менщину прийшла справжня зима зі снігом і морозом.

ÃÎÐÎÑÊÎÏ НА 6 12 ГРУДНЯ

– І як ви з такою дикцією потрапили на телебачення?! Блат? – Ні, не блат… Сестла. Два чоловіки обговорю ють чудеса нетрадиційної медицини: – Екстрасенс сказав хлоп чику: «Кинь милиці і йди!». Хлопчик кинув і пішов. – А чим він хворів? – Застудою. – А милиці навіщо? – Так бабусі своїй відносив. – Він гарно розмовляє англійською, тільки вимова якась натужна. – Так у нього ж підручник в туалеті три роки лежав. – Будь ласка! Не вбивай те мене! У мене четверо дітей, жінка, за будинок гроші не виплачені… Хоча… Знаєте що? Вбивайте!.. В українській школі урок російської літератури. Тема: «Муму» Тургенєва. Виклика ли Грицька. Той починає пе реказувати, але українсь кою. Вчителька: – Што ж ти паукраінскі і паукраінскі, у нас же руская літєратура!

Малюнок Миколи Г речухи. Гречухи. – Далі буде, – і продов жує. – Ну што ж ти паукраінскі, у нас руская літєратура! – Далі буде. За декотрий час: – I тоді подивилася Муму Герасиму пильно в очі й ска зала: «Нє тапі мєня, Ґє расім!» – У чому головна пробле ма нинішніх українських ліка рень? – Мало даси – не виліку ють і відпустять, багато даси – не вилікують, але й не відпустять. Мій дядько, скільки я себе пам’ятаю, працював чобо тарем. І я все кепкував із нього на тему «Чоботар без чобіт». Тепер я виріс і став гінекологом. Тепер з мене кепкує мій дядько. Дзвінок на радіо в програ

СМАЧНОГО!

Ïëîâ ³ç ñóøåíèõ ãðèá³â Сушені гриби 40 гг,, вода 1,5 склян ки, рис 150200 гг,, олія 80 гг,, морква 100 гг,, ріпчаста цибуля 50 гг,, мелена кіндза 34 гг,, сіль, перець за смаком. Сушені гриби промити і замочити в хо лодній воді на 34 години. Потім дрібно нарізати і зварити в тій самій воді. Цибу лю дрібно нарізати, моркву натерти на великій тертці. Все це підсмажити на олії. Покласти в бульйон із грибами, туди ж додати перебраний промитий рис, посо лити. Закрити кришкою і тушкувати. За 10 хвилин до готовності додати мелений ко ріандр і мелений чорний перець.

СКАНВОРД

му за заявками слухачів: – Передайте для лікарів лікарні №15 пісню про ам незію й інфаркт. – Ммм… Немає такої пісні! Наспівайте. – «Пазабита всьо на свєтє, сєрце замєрло в груді…» Сьома прийшов зі школи й каже батькам: – Мамо, тату, нам з мате матики задали скласти за дачу! Йде у свою кімнату, й за півгодини повертається з задачею: – Гуска важить 15 кілог рамів, а свиня важить 100 кілограмів. – Сьомочка, але ж у задачі має бути не лише умова, а й питання! Сьома знову йде до себе. За півгодини повертається: – Гуска важить 15 кілог рамів, а свиня важить 100 кілограмів. І шо?!

ОВЕН ОВЕН. Бажано не відкладати на май бутнє завершення важливих справ і нарешті прийняти оста точне рішення. Поменше давайте обіцянок, тому що виконати їх буде досить важко. Сприятливий день – п’ятниця, несприятливий – вівторок. ТЕЛЕЦЬ ТЕЛЕЦЬ. Цей тиж день буде просто божевільним. Не відмовляйтеся від запропонованої допомоги, тому що поодинці буде складно завершити деякі важливі справи. Спри ятливий день – середа, не сприятливий – понеділок. БЛИЗНЮКИ БЛИЗНЮКИ. Не варто зваблюва тися мінливим ус піхом і будувати райдужні плани. Можна спробувати піднятися ка р’єрними сходами. Спри ятливий день – неділя, не сприятливий – середа. РАК РАК. Не варто сум ніватися у власних силах. Цього разу ви зможете втіли ти в життя свої задуми. Сприятливий день – чет вер, несприятливий – вівторок. ЛЕВ ЛЕВ. Зайва враз ливість і запізнен ня можуть спричи нити неприємні ситуації. Сприятливий день – п’ятниця, неспри ятливий – субота. ДІВА ДІВА. Доведеться працювати завзя то і багато. Резуль тати будуть досить несподіваними і приве дуть до появи привабли вих перспектив. Сприят ливий день – четвер, не сприятливий – п’ятниця. ТЕРЕЗИ ТЕРЕЗИ. Ви здатні вирішити свої про блеми самостійно. Не прибіднюйте ся – енергія б’є ключем, причому у всіх напрямках. Сприятливий день – середа, несприятливий – четвер. СКОРПІОН. Може підвищитися ваша соціальна актив ність, з’явиться можливість впливати на прийдешні події. Поста райтеся прислухатися до навколишніх. Сприятли вий день – середа, не сприятливий – понеділок.

Ф ото Віктора С амусенка, група «ВКонтакті» 1 «М енский футбол».

СТРІЛЕЦЬ. У ціло му справи підуть легко, ви будете себе добре почу вати і досягнете успіху практично у всіх починан нях. Можуть відбутися важливі події. Сприятли вий день – понеділок, не сприятливий – п’ятниця.

Гра «Авангард» «Синявка» пройшла на мерзлому полі. Більше фото на сайті nslovo.com

Ñåëèùà â³äçíà÷èëèñÿ ó ì³í³-ôóòáîë³

КОЗЕРІГ КОЗЕРІГ.. З’яв ляться нові ділові партнери і заступ ники, тож ви змо жете реалізувати найзух валіші плани, створити гарний заділ на майбутнє, поліпшити своє матері альне становище. Сприят ливий день – вівторок, не сприятливий – четвер.

У неділю у Мені пройшов відкритий чемпіонат дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» з міні-футболу. Змагалися учні міських шкіл та юні спортсмени з Макошине, Локнистого та Березни. За повідомленням директора Д ЮС Ш «Колос» Д митра Коноваленка Коноваленка, боротьба проходила у двох вікових групах. У старшій групі чемпіонами стали футболісти з Березни, у молодшій 1 з Макошине. За результатами змагань буде сформована збірна команда району, яка візьме участь в загальних змаганнях першості обласної організації «Колос». ВІДПОВІДІ НА ПОПЕРЕДНІЙ СКАНВОРД По горизонталі: Подарок. Рукав. Устав. Епископ. Язык. Рюкзак. Арго. Арфа. Нож. Попурри. Недра. Гете. Театрал. Цыган. Дза. Тантал. Семя. Леток. Соло. Крен. Скорость. По вертикалі вертикалі: Препятствие. Пикап. Анна. Унт. Ириска. Реал. Карга. Леско. Пекло. Риель. Торс. Пиаф. Полет. Даву. Ранец. Конь. Стяг. Рост. Зонд. Где. Азы. Оргазм. Киев. Кожа. Ная.

ВОДОЛІЙ ВОДОЛІЙ. Надзви чайно великі шанси вирватися з рутини – за наявності відпо відного бажання ними вар то скористатися. Сприятли вий день – понеділок, не сприятливий – вівторок.

nslovo.com НАЙБЛИЖЧИЙ САЙТ для жителів маленького міста

РИБИ РИБИ. Постарайте ся стримати свої амбіції. Захочеться позбутися усього віджилого і почати життя заново – все у ваших руках. Сприятливий день – сере да, несприятливий – п’ят ниця.


наші ËÞÄÈ

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó БЕЗ ТЕРМІНУ ДАВНОСТІ

SMS-ДУМКИ

ÇÍÀÉØËÀ ÌÎÃÈËÓ ÁÀÒÜÊÀ ÇÀÂÄßÊÈ ²ÍÒÅÐÍÅÒÓ

Êîõàþ õëîïöÿ ç ×åðí³ãîâà «Шановні спекулянти! Їдьте до Гондурасу! Хватить вам нажива тись на бідному люду. В часи за стою роздрібна ціна була регу льована, до 20% на промтовари та до 30% на продтовари, і рен табельно працювали міжрайба за, міжрайсклад, райспожив спілка, споживчі товариства. Весь світ платить податки, а чому тільки ви будуєте, купуєте мага зини, житло, машини на кожного члена сім’ї?»

Ірина ПРИМАК. Фото з архіву сім’ї Іллюш.

Через 67 років менянка Антоніна Іллюша змогла вклонитися тому пам’ятному місцю, де у березні 1943 року під час запеклої битви загинув її батько.

На Смоленщину волами Яким був тато, Антоніна Петрівна не пам’ятає коли він ішов на війну, дівчинці ледве виповнилося півроку. А згодом прийшла похоронка: «Гвардії сержант Дудніченко Петро Никифорович у боях за соціалістичну Батьківщину, вірний військовій присязі, був убитий 9 березня 1943 року. Похований у братській могилі №1 за 250 метрів на південь від села Некрасово Туманівського району С моленської області». Ми тоді жили на Миколаївщині, розповідає жінка. З наю, що як тільки була звільнена та територія під С моленськом, ще під час війни, мама разом із батько-

9

вим братом поїхали шукати могилу батька. Їхали волами, бо страшенна грязюка тоді була, довго добиралися. Мати розказувала, що знайшли поховання, вклонилися. А після війни могила загубилася…

«Похованим не числиться» Уже 1981 року Антоніна Іллюша (таке прізвище вона отримала після заміжжя) почала знову шукати батькову могилу, адже серцю не давала спокою думка: як це так не вклонитися пам’яті рідної людини? З а майже сорок років літери на похоронці стерлися, розібрати адресу було важко. Де шукати могилу? Жінка написала листа до С моленського

Антоніна Іллюша вклонилася могилі батька через сім десятиліть. На знімку вгорі: сержант Петро Дудніченко (праворуч) зі своїми бойовими побратимами.

військового комісаріату. І отримала несподівану відповідь: «Повідомляємо вам, що у списках загиблих у період Великої Вітчизняної війни та похованих на території С моленської області радянських воїнів Ваш батько Дудніченко Петро Никифорович не числиться». У тому листі- відповіді Антоніні Петрівні порадили шукати далі, звертатися до Вяземського (колишнього Туманівського) райвійськкомату, вислати копію похоронки. Яка копія, як на ній не прочитати нічого?.. На тому все й скінчилося.

Велика сила Інтернету Несподіване продовження ця історія отримала минулого року. Племінник Антоніни Іллюші, котрий навчається у Харкові, якось, блукаючи Інтернетом, натрапив на сайт «Меморіал» архів загиблих у Великій Вітчизняній, де й побачив прізвище Дудніченко. Усі дані збігалися! Там навіть копію отієї похоронки, відправленої у 1943- му, було виставлено. Телефонує мені двоюрідна сестра з Донеччини: «Тоню, ми могилу твого батька знайшли!» розповідає схвильовано жінка. Я й не повірила, розгубилася. Племінник через Інтернет моїй онучці усі документи прислав, подивилися точно, усі дані збігаються. Пораділи! З нову написала до військового комісаріату С моленської області з проханням роз’яснити, де ж шукати поховання. І нарешті отримали відповідь: «Ім’я сержанта Д удніченка Петра Никифоровича увіковічено у документах відділу

«Авторе повідомлення про Гон дурас, ви не думайте, що новий кодекс стосується лише під приємців. Скоро і ви туди захо чете, почитайте кодекс».

військового комісаріату Смоленської області, поховання знаходиться за 42 км від міста Вязьма». З листа стало зрозуміло, що після війни останки тисяч полеглих радянських воїнів поступово перепоховали, у 1952 році їх перенесли до братської могили.

На Смоленщині Антоніна Іллюша разом із двоюрідною сестрою таки поїхали в Росію. О так, навмання. На залізничній станції у Туманово вийшли о третій ночі: тільки платформа і лампочка на стовпі більш нічого, поле кругом. Куди йти? Думали, до ранку простоять, та пощастило: якась жіночка проводжала на електричку сина, то забрала їх до себе, а зранку до місцевої школи відвела. Там гостям з України максимум уваги приділили: у музей бойової слави повели, детально розказали, які запеклі бої точилися на цій території у 1943- му, відвезли на кладовище, де на кожному кроці пам’ятні плити й братські могили. Я коли побачила викарбуване на мармурі батькове ім’я закричала й заплакала, здавленим голосом каже Антоніна Петрівна. Адже усе життя мріяла вклонитися батьковій могилі, покласти на неї грудочку української землі, гостинця від доньки. І я щаслива, що так і вийшло. М айже сімдесят років пройшло, як тато загинув. Ніколи не пізно шукати близьку людину…

«На заході, що відбувся 23.11.2010 р. «найкращими» були «10 ГБ сміху», особливо остання пісня! Якщо не можете витягнути пісню, то або робіть іншу то нальність, або обирайте іншу фонограму! P.S. Глядач заходу.» «Я кохаю хлопця з Чернігова, а сама я з села. Я хочу написати, що я його кохаю». «По Мені та району їздять авто з причепами та пропонують чист ку подушок з кварцуванням. Вони роблять це як попав, чим скоріш – тим краще для них. Тому хочу вас застерегти, якщо ви несете їм свої подушки, то вимагайте, щоб пір’я з ваших подушок полежало під лампою хоча б хвилин 5, а краще 10 – 15. Обов’язково вимагайте після кожної подушки пропилосо сити апарат, особливо бункер (куди висипають пір’я). Взагалі, яке пір’я – такі й подушки». «Аж смішно, люди добрі, ви б ще по мішку вати купляли в апте ках, а раптом…» «Шановний мер, де обіцяний вами автобус Чугаївка – суд?» «Жителі смт Макошине звер таються до органів рибохорони. До яких пір деякі мешканці цьо го селища будуть глушити і бити рибу електровудкою?» «Вітаємо Гринька Михайла, учня 8 класу Блистівської ЗОШ, за зайняте друге місце у ра йонній олімпіаді з хімії. Бажає мо подальших успіхів у навчанні. Твої однокласники». «Прошу повернути або повідо мити місце знаходження собаки лайки (чорнобіла, хлопчик, 9 місяців). Загубився 17 листопа да у Мені. Винагорода – гаран тується! Тел. (050) 6704687».

068-385-94-16

ВІЙНА І МИР

ͳõòî íå çàáóòèé Олександр ФАЛЬЧЕВСЬКИЙ.

Володимир затримувався. Тож я вирішив увімкнути телевізор, щоб хоч якось розвіяти нудьгу чекання. Зважуючи на теперішній телерепертуар, навіть й не сподівався «наклацати» щось для себе цікаве. Але на одному з каналів натрапив на старий, ще радянський фільм, який переніс у часи Великої Вітчизняної. У лісовій місцевості точився запеклий бій. На екрані постали образи мужніх воїнів. Не всім судилося вижити в двобої з ворогом… Переглянута кінострічка загострила сприйняття побаченого, коли зустрівся з Володимиром Чередниченком членом Чернігівського історико-пошукового клубу «Патріот», одним з його засновників і активістів. Щоб мати повну уяву про нашу роботу, подивіться знімки, відеоматеріал, почав вводити у курс справи співрозмовник, і дістав ноутбук. Чим не археологи, мимоволі вихопилося, спостерігаючи за неквапливими і вправними рухами пошуковців. Акуратно працюючи лопатами, шар за шаром, заглиблювалися в землю, пригорщами висипаючи на поверхню ґрунт, який потім ретельно перебирали.

Побачив, як піднімали останки санітарки. З особистих речей загиблої знайшли дзеркальце і гребінець. Відкопані й останки інших воїнів. Вони лежали так, як їх застала смерть. Часто знаходимо ключі, показує черговий знімок Володимир. Мабуть, вони були як талісмани щасливого повернення додому. А дехто залишив своєрідні вісточки про себе, «викарбувавши» на флягах, ложках своє прізвище, звідки родом. Не так давно завдяки такій знахідці стало відомим ім’я одного з загиблих Петра Яковича Киряна. Його та останки ще 33 радянських бійців, які полягли

в боях на Чернігівщині, були перепоховані на кладовищі Яцево в Чернігові. Між іншим, зазначає патріотівець, нам самостійно не вдалося б розібрати майже невидиме, видряпане на флязі прізвище Киряна. І, як завжди в таких випадках, нам допомогли працівники науководослідного експертно- криміналістичного центру при УМ ВС України в Чернігівській області. Підкреслю також, що дозволи на пошукові роботи нам надають органи влади… На моніторі наступне відео. З ібралося багато народу. Виступаючі. З труною на плечах, карбуючи крок, йдуть військові. Урочиста церемонія поховання, на місці якого було встановлено скромний обеліск. Це у Блистові Менського району, пояснює Володимир. С ільський голова Юрій Мишкін був ініціатором пошуку. Виявилося, що неподалік села є долина, яку місцеві жителі називають «С амольотною». С аме там, за словами очевидців, зокрема, О лександра Максимовича Лисиці, нині мешканця Курська, у серпні 41- го впав збитий у повітряному бою радянський літак. Юрій Миколайович організував групу з 17- ти чоловік, а ми з свого боку проконсультували їх, як правильно вести розкопки. Після триденних по-

Фото надане клубом «Патріот». шукових робіт були знайдені рештки літака, останки пілота. Невідомого солдата перепоховали в центрі Блистови поряд з обеліском односельчанам, які не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної. Юрій Миколайович, людина наполеглива і небайдужа, не полишає надії дізнатися ім’я льотчика, а також знайти кошти на встановлення гідного пам’ятника герою. До речі, наш клуб неприбуткова громадська організація, каже Володимир Чередниченко. Тримається лише на ентузіазмі. І ми б хотіли, щоб у нас було більше друзіводнодумців. З вертаємося до

тих, кому відомі факти призабутих подій Великої Вітчизняної на території району, області, повідомте про них за телефонами у Чернігові: 779- 282 (Герард О лексійович Кузнєцов, Почесний громадянин міста Чернігова); (067) 799- 34- 69 (О лександр С вітличний, голова історикопошукового клубу «Патріот»). А телефонні номери мого співбесідника, В олодимира Чередниченка, такі: 614- 202; (097) 900-60-00. І чим більше надходитиме достеменної інформації, тим більше ми дізнаємося про героїчне минуле, більше відкриємо славних імен.


10

наші вÎ

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó

СПРОБУЙ!

БУВАЄ

«Ìîº óëþáëåíå çèìîâå ñâÿòî» Ìèòà Дітей віком від шести до 10 років «Укрпошта» запрошує до участі у конкурсі малюнків. Конкурсні роботи мають бути пов’язані з новорічною та Різдвяною тематикою, казковими персонажами, зокрема, С вятим Миколаєм, Дідом Морозом тощо. Кількість малюнків від одного учасника не обмежується, а от колективні роботи не розглядатимуться. Малюнок подається на аркуші паперу формату А-4, до нього додається назва роботи та невелике за обсягом пояснення до зображення. Потрібно також вказати відомості про себе: ім’я та прізвище, день, місяць і рік народження, адреса проживання із зазначенням поштового індексу, номер та

Поважний 90літній ювілей 3 грудня зустрів житель Кукович Григорій Пилипович НАЗАРЕНКО. Від щирого серця дорогого іме нинника тепло і ніжно, з повагою і вдячністю вітають дружина, сини, невістки, онуки та правнуки. В житті Ви добрі й працьовиті, І жарт за жартом з уст летить. Ми всі Вас любим, поважаєм – Живіть на радість ще багато літ!

Сьогодні поважний ювілей святкує жителька Мени – наша люба мама і най краща у світі бабуся та прабабуся Надія Петрівна НАГ ОРНА. НАГОРНА. Дорогу іменинницю від усієї душі по здоровляють доньки Олена та Наталія, зять Володимир, онуки Юля, Олексій та Лілія, правнуки Михайлик та Максим. Люба матусю, бабусенько мила, Спасибі велике, що Ви нас зростили. Що Ви нас любили, усім помагали, Молились за нас, добра нам бажали. За руки робочі, за хліб на столі, Спасибі Вам, рідна, уклін до землі. 3а Ваше добро й турботу про нас Сьогодні ми щиро вітаємо Вас. Живіть же, рідненька, ще довго на світі, І будемо всі ми любов’ю зігріті. Бо поки є мама, доти є сонце, Доти пташина і цвіт під віконцем. Доти краса, доти поміч, розрада, Живіть нам, рідненька, сто років на радість!

³òàºìî! 65річний ювілей 1 грудня відзначила жителька Синявки Валентина Миколаївна КИРИЛЕНКО. Дорогу іменинницю щиро і тепло, з найсвітлішими побажаннями вітають дві доньки, шестеро онуків і маленька прав нучка. Вже срібні нитки заплелися у коси, Вже діти дорослі й онуки ростуть, А серце таке ж молоде, як і досі, А руки спочинку ніяк не знайдуть. Троянди зів’януть на лютім морозі, А ти – щоб цвіла і цвіла! З очей щоб ніколи не капали сльози, Щоб завжди щаслива була! *** 55річний ювілей 7 грудня зустріча тиме жителька Жовтневого – найкраща в світі доня і дружина, люба, турботлива матуся Тамара Іванівна КОГ АДЬКО. КОГАДЬКО. Милу іменинницю з любов’ю і вдячні стю вітають мати, чоловік, сини Сергій та Анатолій. Бажаємо сонця, весняного цвіту, Хай ранки твої будуть сонцем зігріті. Нехай тобі, рідна, у будні і свята Лиш радісні вісті приходять до хати. Хай збудуться легко всі добрі надії, А серце від щастя завжди молодіє. *** 75річний ювілей 5 грудня святкува тиме жителька Миколаївки – наша доро га матуся та бабуся Марія Олексіївна ШУ ЛЬГ А. ШУЛЬГ ЛЬГА. Від щирого серця дорогу іменинницю вітають син Юрій, невістка Валентина та внучки Юлія і Вікторія. Бажаємо щастя, добра і тепла, Хай будуть достатки і гарні діла. Ми дякуєм Богу, що Ви у нас є, Хай силу й здоров’я він Вам дає! ***

назва навчального закладу, номер контактного телефону. Роботи слід надсилати на адресу: відділ маркетингу, проспект Миру, 28, кімн. 19, м. Чернігів, 1400. На конверті має бути позначка «На конкурс малюнків». Перший етап конкурсу триватиме з 1 грудня 2010 року до 15 січня 2011 року. С еред переможців першого етапу головний переможець конкурсу визначатиметься шляхом інтернет-голосування, організованого на корпоративному порталі «Укрпошти» 26 / 28 січня 2011 року. Переможці першого етапу конкурсу отримають подарунки / книги видавництва «Грані-Т», а переможець заключного етапу виграє супер-приз. Нагородження відбуватиметься 2 лютого в урочистій обстановці на об’єктах поштового зв’язку.

Сьогодні славне 70 річчя відзначає казна чей Української Пра вославної Церкви па рафії святого велико мученика ГеоргіяПе реможця Надія Петрівна НАГ ОРНА. НАГОРНА. Щиро і сердечно дорогу іменинницю вітає церковна гро мада і настоятель священоієрей Воло димир Шемендюк. Із гарною датою щиро вітаємо, Добра, довголіття, здоров’я бажаємо, Хай квітне у серці й душі доброта, Стосунків гарних і тепла. Ми Вам надсилаєм сердечні слова, А Бог хай дарує многії літа!

Ювілейний день народження 2 грудня зустріла жителька Ушні – наша рідна матуся, дорога теща та свекруха, люба бабуся Надія Іванівна САЦЬКО. Свою дорогу іменинницю з любов’ю, вдячністю та найкращими побажання ми вітають донька, син та їхні родини. Хай тебе, мамо, обминають всі тривоги, Бог посилає щастя на твоїм путі, А рівна, світла, радісна дорога Щасливо стелеться по довгому житті! Щоб більше радощів траплялося земних, Щоб від печалі серце не боліло, Щоб радісним і довгим був твій вік 3 добром, любов’ю, спокоєм і миром!

55років 7 грудня виповниться жительці Жовтневого – прекрасній, добрій, щирій людині Тамарі Іванівні КОГ АДЬКО КОГАДЬКО АДЬКО. Дорогу іменинницю з найкращими, найсвітлішими побажаннями вітають хрещена Галя, кум Іван, подруги Люся і Маша та внучка Альона. Нехай пісні всі милозвучні Тобі лунають знов і знов, А в серці будуть нерозлучні Добро, надія і любов. Хай обминають всі тривоги І щастя буде на путі. Хай світла, радісна дорога Щасливо стелеться в житті. *** 50річний ювілей 8 грудня святкувати ме житель Мени Юрій Дмитрович РУДЕНКО РУДЕНКО. Дорогому імениннику свої найкращі вітання шле рідня із Дягови та Одещини. У цю прекрасну ювілейну днину Вітання щирі ти прийми від нас. Хай доля тобі шле добро і щастя, Міцне здоров’я, море благ земних, А щедрі дні, мов рушники квітчасті, Нехай ще довго стеляться до ніг. *** Адміністрація, профспілковий комітет Менської ЦБС та бібліотечні працівники району щиро, тепло і сердечно вітають з ювілейним днем народження гарну, пра цьовиту та привітну жінку Зою Михайлівну КРОХУ КРОХУ,, який вона відзначатиме 6 грудня, та зичать їй: Добра і здоров’я без ліку, Хай доля дарує Вам довгого віку, Щоб щастя всміхалось при кожній годині Теплом і багатством у Вашій родині. І ще оптимізму, удачі, наснаги, А від людей – любові й поваги. ***

Володимир ЧЕПУРНИЙ.

Куди завіявся її чоловік, історія про те помовкує. А вона була жінкою бідовою, отож хазяйнувала не згірш інших. Усе в неї було, але найбільшим багатством були її три доньки / краса з краси, і вже на виданні. Та тільки злегка вони тепелявили, тобто шепелявили, отож парубки від них і сахалися. Якось подалася бідова молодиця до сусіднього села на храм і надибала там трьох братів. О то вона їм мисль і підкинула: мовляв, вас три брати, а в мене в хаті три доньки, чом би вам не зійтися, така сімейна когорта була б. Добре, кажуть хлопці, поїдемо подивитися, тільки спершу у батька поспитаємо. Батько дав добро. Не встигли хлопці запрягти коней, як за їхнім місцем призначення уже про це знали. О й засуєтилася хазяйка! Та все донькам утовкмачує: ваше діло мовчати, я сама про все буду говорити, можете посміхатися, тільки ж не на всю губу. Застілля було пишне, як сама хазяйка, і дівчата нівроку виглядали. Хлопці на ситуацію уже й оком накинули. Аж тут, треба ж така оказія, із-під печі мишеня викотилося. С тарша як схопиться, очі по п’ятаку, як заверещить: / Мамо, мита, мита, мита! ... А середульша так розсудливо їй: / А ти її батинтом, батинтом! Зблиснула мати поглядом-блискавицею, аж тут меншенька глянула на матір так співчутливо й каже: / Бат, мамо, а я родумна, я мовту…

Славний день народження 5 груд ня відзначатиме жителька Мени Галина Олександрівна БОГ ДАНОВА. БОГДАНОВА. Дорогу, привітну, доброзичливу, енергійну, милу, чарівну господиню від усього серця щиро і тепло віта ють прихожани СвятоТроїцької церк ви. Бажаєм здоров’я багатобагато, Хай щастя завжди залишається в хаті, Хай горе обходить Ваш дім стороною, А радість приходить і ллється рікою. Хай збудуться легко всі добрі надії, А серце від щастя завжди молодіє. Ми Вам надсилаєм сердечні слова, А Бог хай дарує многі літа.

Сьогодні 85річний ювілей зустріла жителька Феськівки – наша дорога мама, бабуся, прабабуся та сваха Ганна Іванівна МАКУХА. Дорогу іменинницю від усієї душі вітають сини, невістки, онуки, правну ки та свати. Люба матусю, бабусенько мила, Спасибі велике, що Ви нас зростили. Що Ви нас любили, усім помагали, Молились за нас, добра нам бажали. За руки робочі, за хліб на столі, Спасибі Вам, рідна, уклін до землі. 3а Ваше добро й турботу про нас Сьогодні ми щиро вітаємо Вас. Дякуєм Богу, що Ви у нас є, Хай силу й здоров’я Господь Вам дає!

Золоте 50річчя 6 грудня свят куватиме житель Березни – доб ра, прекрасна, щира, світла люди на, найкращий у світі кум Володимир Степанович ЯНЧЕНКО. Шановного іменинника щиро і тепло вітає кума Олена і від усієї душі зичить: Твій ювілей – то мудрості пора, Хай буде вдосталь і в житті, і в домі – Здоров’я, щастя, злагоди, добра, Добробуту та щирої любові!

Ювілейний день народження 6 груд ня святкуватиме житель Березни – лю бий, коханий чоловік, уважний, турбот ливий батько та син Володимир Степанович ЯНЧЕНКО. Знай, 50 літ ти недарма прожив. Усе, що маєш, – заслужив Своїми благими ділами, Недоспаними ночами, Сивиною на скронях, Мудрим блиском в очах. Невдачі, смуток і незгоди – Усе на світі подолаєш ти. А як не стане змоги – Допоможемо ми! Хай ангел тебе охороняє, Здоров’я та удачу посилає. Хай буде злагода та мир В сім’ї всьому наперекір. З любов’ю, повагою та вдячністю, дружина Ольга, сини Роман і Андрій та батько.

CBITËÀÍÀ

Р

Син пив і не розумів, чим це йому загрожує. Ходила до бабок, були з ним на кодуванні у ліка рів – усе дарма, тільки грошей витратили без ліку. Після того, як я побула з фотографією сина у Світлани, минуло чотири місяці. Тепер син і краплі спиртного в рот не бере. Хоча Світлану і в очі не бачив і не здогадується, що я таємно хо дила до неї. Валентина. Світлана повернула мені чоловіка, який загу ляв, зраджував мені з численними коханками. Я щаслива і дуже рада, що звернулася до своєї рятівниці. Сьогодні, після безлічі безсонних но чей, можу сказати, що тільки зараз дізналася, що означає бути посправжньому щасливою жінкою. Низький уклін і безмежна вдячність Світлані. Людмила Ж.

Індивідуальний прийом

6 , 7 , 8 , 9 ГРУДНЯ з 10.00 до 14.00. Адреса: м. Мена, районний Будинок куль тури. культури.

Світлана підтвердила припущення моєї мами, що у неї самої, а також у будинку є порча. Я допо могла їй матеріально, і вона купила у Світлани все необхідне для проведення удома очисного обряду, а також обереги для захисту будинку від порчі, пристріту. Мамине здоров’я тепер значно покращилося, минули головні болі, безсоння, по кращився матеріальний стан. У неї є талісман Світлани, який оберігає її від порчі та дає їй сили для боротьби з хворобами. Тетяна Миколаївна. Амулет на успіх, який мені заговорила Світла на, допоміг налагодити власний бізнес. А спо чатку був складний період, і мій товар не прода вався. Але усього після одного обряду, проведе ного Світланою, і придбання її заговореного на успіх амулету все стало просто чудово. Я вже і думати забув, що не так давно ледве зводив кінці з кінцями. Г ригорій Іванович. Григорій

Будуть реалізовувати талісмани, обереги, фотографії.

Ціна – 20 гривень. Світ лана працює згідно зі ст осподарського кодексу України. Світлана ст.. 42, 43 Г Господарського Реєстраційне посвідчення №522556.


наші вÎ

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó У минулому номері «Нашого слова» в матеріалі «Боро! лися з олімпійським резервом» була допущена технічна помилка. Правильно читати: «Друге місце у штовхані ядра посіла Катерина Бреус». Приносимо вибачення.

НАШІ ПРАВА

³äïîâ³äàëüí³ñòü çà çàðïëàòó «â êîíâåðòàõ» íåñóòü ³ ðîáîòîäàâö³, ³ «íåëåãàëè» Підготувала Ірина ПРИМАК. Про проблему нелегального використання праці найманих робітників розповідає начальник відділу праці управління праці та соціального захисту насе! лення РДА Володимир Волк: – Намагання не сплачувати податки та страхові внески зу! мовлює наявність нелегальної зайнятості. Чинне законодав! ство визначає, що роботодавці за відповідними видами за! гальнообов’язкового державного соціального страхування зо! бов’язані сплачувати страхові внески за найманих працівників. Невиконання цього призводить до зменшення надходження до фондів соцстрахування. У результаті виникають ускладнен! ня з наданням соціальних послуг застрахованим особам. Працівники, у свою чергу, позбавляються законного пра! ва на весь передбачений законодавством обсяг соціаль! ного захисту, оскільки період нелегальної зайнятості не зараховується до страхового стажу. Слід усвідомлювати, що нелегальна трудова діяльність – це, по!перше, соціальна незахищеність найманого праців! ника (відсутність трудового стажу, відпустки, пенсійного за! безпечення, неможливість скористатися лікарняним під час хвороби та нещасного випадку на виробництві, втрата стра! хових виплат в разі каліцтва). А, по!друге, – чималі збитки, які завдаються громадянам через несплачені податки. Відповідальність перед законом за нелегальну працю несуть не лише роботодавці, а й наймані працівники. Тому кожен, хто влаштовується на роботу, повинен пам’я! тати, що отримання зарплати «у конверті» сьогодні поз! бавляє його в майбутньому соціального захисту.

ТОЧКА ЗОРУ

Ó Ìåí³ íå ã³ðøå Ірина ПРИМАК. За словами головного лікаря району Петра Хомра! ча, наші лікарі проводять хірургічні втручання не гірше, аніж спеціалісти центру лапараскопічної хірургії, кот! рий діє при Коропській центральній районній лікарні. До головного лікаря району депутата обласної ради Пет! ра Хомрача нерідко завертаються жителі Менщини з пи! танням: чому у Коропі взялися робити мікрохірургічні опе! рації на грижах, а у Мені цього досі не роблять. Тож Петро Петрович вирішив дати відповідь через газету. За його словами, наші хірурги мають кваліфікацію, не гіршу, аніж у коропських колег. – З усією відповідальністю хочу заявити: у Мені таку ж операцію, із підшиванням спеціальної синтетичної сіточки теж зроблять. І не за півтори тисячі гривень, а безкоштовно. Пацієнту просто потрібно придбати в аптеці сіточку, а кош! тує вона 150 – 200 гривень. Однозначно хочу заявити: наша районна лікарня ніколи не стане робити з медицини бізнес. 27 листопада під час полювання біля Стольненської свиноферми

ÇÀÃÓÁÈÂÑß ÑÎÁÀÊÀ (ягдтер’єр, без хвоста, шкіряний плетений нашийник). Тел.: 4!87!83, (093) 287!30!16.

ПРОДАМ ДЕРЕВООБРОБНІ ВЕРСТАТИ

Íèçüêèé óêë³í Âàì, ë³êàðþ! Ми, колишні пацієнти палати №8 терапевтичного відділення центральної райлікарні Наталія Володимирів! на Примак, Людмила Петрівна Мантуленко, Олександра Пилипівна Булах та Антоніна Іванівна Баклажко щиро дякуємо усьому медичному колективу названого відділен! ня за високий професіоналізм, чуйність, доброту, увагу і турботу до хворих. Щире земне спасибі лікарю Люд! милі Миколаївні Салій. Це справді професіонал своєї справи від Бога. Про цю тактовну, мудру жінку варто писати оди – вона того варта. Дякуємо і бажаємо людям у білих халатах гордо нести клятву Гіппократа, а ще – бути здоровими і щасливими. У зв’язку із закінченням строку оренди земельних паїв власники земельних паїв колишнього ксп «Праця», село Стольне Менського району – 1. Рак Валентина Григорів! на (два паї); 2. Рак Сергій Васильович; 3. Рак Вікторія Вікторівна; 4. Коваленко Петро Федорович; 5. Оверченко Уляна Миколаївна; 6. В’ялько Уляна Іванівна; 7. Сомко Іван Єгорович; 8. Сомко Анна Кузьмівна; 9. Улько Віктор Фе! досійович; 10. Улько Надія Віталіївна; 11. Циба Марія Оме! лянівна; 12. Ющенко Леонід Петрович; 13. Ющенко Анна Афанасівна; 14. Складанюк Антоніна Євстафівна; 15. Ан! тоненко Галина Єгорівна – відмовляються переукладати чи продовжувати на новий термін оренду земельних паїв з ТОВ «Праця!Стольне».

ÏÐÎÄÀÌ ТЕХНІКУ, ТРАНСПОРТ, ПАЛИВО ВАЗ!2103, у гарному стані, фаркоп, тонування, музика. Ціна договірна. Тел. (063) 370!68!42. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ВАЗ!2101, 1978 р. в., фаркоп. Тел.: (097) 553!92!45, 2!49!37. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Трактор Т!25 + двокорпусний плуг, борона, паливний на! сос, два нових задніх колеса, причеп. Тел. (093) 154!53!15. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Саморобний трактор. Гідравліка, ВОМ, дизель – 18 к. с. Тел. (066) 171!17!24. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Січкарні (ручну та тракторну), бурякорізку, кормомішалку, картоплетертку, міні ДКУ, велос. «Орленок». Тел.: 2!56!90 (з 16.00), (068) 131!66!40. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Картоплекомбайни, саджалки, копалки, косарки, гребки. Вироб! ництво Польща. Запчастини. Доставка. Тел. (098) 416!41!77. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 к!кти зим.гуми (б/в): DUNLOP GRASPIC (195/65/15, Японія, 4шт), MATADOR NORDICCA (215/65/16!с, Словакія, 4шт.) Тел. (099) 218!10!09. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Сани, віз (на гумовому ходу) та хомут (новий). Тел. 4!54!39. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Вугілля. Недорого. Тел. 4!13!27.

НЕРУХОМІСТЬ, МЕБЛІ Гараж (3х6) у Мені (вул. Урицького). Тел.: (04657) 2!65!57 (із 17.00 до 21.00), (050) 563!39!92. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Будинок у Мені (вул. Б.Хмельницького, 18) з присадиб! ними будівлями, 0,12 га, погріб. Тел.: (099) 755!67!07, (093) 706!58!76. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Двокімнатну квартиру (з ремонтом) у Мені (вул. Проле! тарська, 14,1!й пов.). Є лоджія, підвал, поряд гараж. Ціна 21 у. о. Тел. (066) 434!80!66. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Будинок у Максаках. Десна – поруч. Тел. (066) 811!16!76 (після 14.00). !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Недобудований будинок у Мені (приватизована ділянка 0,11 га). Терміново! Тел.: (066) 411!09!11, 2!37!36. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Газифікований будинок у Мені (вул. Садова, 1). Вода у дворі, надвірні будівлі, телефон, 0,10 га. Тел. 3!33!74. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Будинок у Мені. Газ, вода, гараж, телефон, надвірні будівлі, 0,13 га. Тел. (095) 224!62!59. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Хату у Феськівці (вул. Будьонного, 49). Тел.: 2!43!54, (095) 189!64!31. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Будинок (60 кв. м) у центрі Березни. Газ, вода, надвірні будівлі, 0,35 га (приватизовані). Тел. (050) 959!01!49. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Б/в меблі (різні). Тел.: 4!28!32, (098) 489!54!54.

зі столярного цеху. Тел. (068) 116!46!03.

ТВАРИН, КОРМИ

ЗАКУПОВУЄМО ТЕЛЯТ, КОРІВ, КОНЕЙ

Доріз – цілодобово. Ціни найвищі. Тел.: (066) 749!30!02, 2!93!00, (098) 519!29!82, (066) 885!98!75 885!98!75..

ВРХ, КОНЕЙ Високі ціни. Перевезення. Доріз – цілодобово. Тел.: 5!06!38, (093) 573!97!34, (095) 325!50!46.

ВРХ, СВИНЕЙ, КОНЕЙ, ТЕЛЯТ

Ціни високі. Тел.: 2!91!10, 5!02!97, (099) 502!28!27.

ТЕЛЯТ, КОРІВ, КОНЕЙ Тел.: 2!56!73, (050) 985!85!36, (093) 966!78!85.

ВРХ, КОНЕЙ. Ціни м’ясокомбінату м’ясокомбінату.. Дотація. Доріз – цілодобово. Тел.: 2!21!50, (066) 976!75!42.

ВРХ, КОНЕЙ Високі ціни. Дотація. Доріз – цілодобово. Тел.: 2!23!95, 3!30!84, (067) 129!94!30, (095) 935!91!52.

ВРХ, ТЕЛЯТ, КОНЕЙ, СВИНЕЙ Ціни найвищі. Тел.: 2!57!36, 2!52!61, (066) 134!09!86.

ÂÐÕ, êîíåé Ціни м’ясокомбінату. Дотація. Доріз – цілодобово. Тел.: 2!25!92, 5!08!40, (093) 905!33!35, (068)118!63!43.

ВРХ, КОНЕЙ Доріз – цілодобово. Високі ціни Тел.: 2!21!81, 2!23!40, (095) 933!89!00, (066) 070!24!74, (097) 382!69!36, (063) 819!18!64.

КОРІВ, ТЕЛЯТ ТЕЛЯТ,, КОНЕЙ, СВИНЕЙ. Тел.: 2!57!93, (099) 736!72!33, (097) 827!92!49, (097) 827!92!50.

Папугу «карелла». Тел. (066) 736!33!81. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Литовську упряжну робочу кобилу (11 років). Є родовід. Тел. 4!14!88 (після 17.00). !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Дійну корову. Тел. 4!12!78. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Тільну телицю. Тел. 4!32!28. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Пшеницю, ячмінь, макуху та висівки. Доставка. Тел.: (097) 421!16!99, (050) 234!74!83. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Сіно. Тел. (066) 911!27!96.

ÊÓÏËÞ Спортивний інвентар: тренажери, штанги, гирі та ган! телі. Тел. (063) 700!18!88. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Кузов самоскидного авто ГАЗ!52, !53 (тел. (096) 384! 14!76) та задні вузькі колеса на МТЗ!80 (тел. (067) 140!73!23).

ÏÐÎØÓ ÏÎÂÅÐÍÓÒÈ Або повідомити місце знаходження собаки лайки (чорно!біла, хлопчик, вік – 9 місяців). Загубився 17 листопада у Мені. Вина! города – гарантується! Тел.: 3!17!23, (050) 670!46!87.

вÇÍÅ Загублені земельні сертифікати на право на земельну частку (пай) серії ЧН, №0207679, виданий на ім’я Трухан Ольги Андріївни, та серії ЧН, №0207678, на ім’я Трухана Володимира Степановича, вважати недійсними. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Загублений державний акт на право приватної власності на землю серії І!ЧН, №034348, виданий на підставі рішення Менсь! кої міської ради народних депутатів від 23 жовтня 1997 року №285 на ім’я Дорошенко Марії Антонівни, вважати недійсним. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Загублені державні акти на право приватної власності на зем! лю серії 1!ЧН, №033721 та серії 111!ЧН, № 029242, видані на ім’я Вечери Михайла Михайловича, вважати недійсними.

11

Продам «ГАЗель» (2001 р. в., вантаж. пас., фургон, газ!бензин, можл. обмін на ВАЗ + доплата) та металеву теплицю на 0,05 га. Тел. (066) 752!42!26. ПРОДАМ ВАЗ!2108, 1987 р. в., у гарному стані, повний капремонт двигуна та кузова – 2008 р. Тел.: (050) 593!83!63, (050) 193!22!43, 3!31!36.

ПРОДАМ ДРІБНУ КАРТОПЛЮ. Тел. (063) 942!74!33. П Р О Д А М Б Р О Н Е Д В Е Р І (є вибір).. Недорого. Доставка, установлення – за бажанням. Тел.: (063) 585!92!88, (066) 977!76!65. Продам однокімнатну квартиру у центрі Мени стан хороший, площа – 35,4 кв. м., ціна – 17700 у. о. Тел. (093) 334!25!97.

Öåíòð ëàïàðîñêîï³÷íî¿ õ³ðóð㳿 Р òà õ³ðóð㳿 ãðèæ – лапароскопічне лікування жовчно!кам’яної хворо! би (без розрізання живота), поліпи жовчного міхура; Гінекологічні лапароскопічні операції операції: – кисти яєчників; склерокистоз та полікистоз яєчників; – лапароскопічна перев’язка маткових труб з метою стабільної контрацепції. А також операції: – грижі черевної стінки (пахові, стегнові, рецидивні), післяопераційні з застосуванням поліпропіленової сітки; варикоцеле, водянка яєчка, фімоз; – варикоцеле – венектомія (видалення вен нижніх кінцівок при ва! рикозній хворобі). Безкоштовна консультація хворих та запис на опе! рацію проводиться щоденно, крім неділі, з 8.00 до 18.00. Адреса: смт Короп, вул.Чернігівська, 56, центральна районна лікарня, відділення ендоскопічної хірургії та гінекології. Тел.: 0(256) 2!11!21, 0(256) 2!14!36. Керівник відділу – Миронов Сергій Анатолійович, тел. (097) 334!48!80. Хірург – Ціпух Василь Миколайович, тел. (097) 394!30!57. Колектив працівників Феськівської школи висловлює глибоке співчуття техпрацівниці Готенко Надії Іванівні та членам її родини з приводу непоправної втрати – смерті батька Івана Миколайовича Миколайовича. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Сусіди по вул. Жукова, що в Мені, висловлюють щире співчуття Кулик Світлані Іванівні з приводу тяжкої втра! ти – смерті чоловіка Івана Павловича Павловича. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Колектив Ленінівської школи висловлює щире співчут! тя вчителю фізики Кулику В’ячеславу Івановичу з при! воду непоправної втрати – смерті батька Івана Павловича Павловича. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Учні 11!А класу районної гімназії, їхні батьки та клас! ний керівник висловлюють щире співчуття одноклас! нику і учню Полосьмаку Роману з приводу тяжкої втрати – смерті батька Олександра Львовича Львовича. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Колектив управління праці та соціального захисту на! селення райдержадміністрації висловлює щире співчуття Головачу Михайлу Андрійовичу та його ро! дині з приводу тяжкої втрати – смерті матері Катерини Василівни. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Колектив управління праці та соціального захисту на! селення райдержадміністрації висловлює щире співчуття Кулик Світлані Іванівні та її родині з приводу тяжкої втрати – смерті чоловіка Івана Павловича Павловича. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Випускники 1978 року Волосківської школи вислов! люють щире співчуття колишньому класному керівнику Ломаненко Людмилі Григорівні з приводу непоправної втрати – передчасної смерті чоловіка Сергія Васильовича Васильовича. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Випускники 1978 року Волосківської школи глибоко сумують з приводу передчасної смерті колишнього од! нокласника СМУЩЕНКА Петра і висловлюють щире співчуття рідним та близьким по! кійного. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Учні 8 класу Волосківської школи та їхні батьки ви! словлюють щире співчуття класному керівнику Картель Наталії Сергіївні з приводу тяжкої втрати – передчас! ної смерті батька ЛОМАНЕНКА Сергія Васильовича Васильовича. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Учні 10!Б класу міської школи ім. Т.Г. Шевченка, їхні батьки та класний керівник висловлюють щире співчут! тя однокласниці та учениці Повітко Марині з приводу тяжкої втрати – смерті батька батька. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Працівники Волосківської школи висловлюють гли! боке співчуття вчителю Картель Наталії Сергіївні та вчи! телю!пенсіонеру Ломаненко Людмилі Григорівні з при! воду тяжкої втрати – смерті батька і чоловіка ЛОМАНЕНКА Сергія Васильовича Васильовича. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Працівники Волосківської школи глибоко сумують з приводу передчасної смерті колишнього учня СМУЩЕНКА Петра Васильовича і висловлюють щире співчуття сестрі покійного – вчи! телю фізики Заборовській Людмилі Василівні. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Колектив Філії «Менське відділення №3061 ВАТ «Ощадбанк» висловлює щире співчуття провідному бух! галтеру Федорченко Галині Іванівні та її родині з при! воду тяжкої втрати – смерті батька Івана Миколайовича Миколайовича. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Колектив Філії «Менське відділення №3061 ВАТ «Ощадбанк» глибоко сумує з приводу передчасної смерті колишнього співробітника КУЛИКА Івана Павловича і висловлює щире співчуття рідним і близьким покійного. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Колектив Центру поштового зв’язку №5 висловлює глибоке співчуття інженеру з технічних питань та будів! ництва Головачу Михайлу Андрійовичу з приводу тяж! кої втрати – смерті матері Катерини Василівни Василівни.


12 наші вÎ

4 ãðóäíÿ 2010 ðîêó

ПРАВОПОРЯДОК

̳ë³ö³ÿ ïðîñèòü àïòåêàð³â íå ïðîäàâàòè íåïîâíîë³òí³ì ï³ãóëêè С еред гострих соціальних проблем, яких нам, на жаль, сьогодні не бракує, одна з найболючіших * проблема наркоманії. У XXI столітті хворобливий потяг до смертельного зілля набув широкого розмаху. Про наркоманію нині говорять у всьому світі. Щодня хтось уперше бере в руки шприц з отрутою, не задумуючись над тим, що за першою дозою буде наступна, а потім * прірва.

Óâàãà! Íàø íîâèé êîíêóðñ «ß ÷èòàþ «Íàøå ñëîâî»! Присилайте знімки, на яких зображені ви, ваші друзі чи родичі і не тільки за читанням найближчої газети. Головна умова – фото має бути незвичайним, кумедним, екстремальним, таким, що привертає увагу. Придумайте до фото чи колажу дотепний підпис і надсилайте на ад: ресу редакції або на електронну адресу конкурсу nslovo@bigmir.net. Щомісяця ми визначатимемо переможця, який гаран: товано отримає подарунок від нашого спонсора – мага: зину «Чайна країна».

Про це попереджає М іністерство внутрішніх справ України у своєму зверненні. У даний час здійснюються профілактичні заходи, спрямовані на забезпечення соціального та правового захисту дітей, попередження вчинення злочинів неповнолітніми і відносно них, профілактики вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин, йдеться у зверненні. Має місце розповсюдження серед молоді лікарських засобів, зокрема, ефедрину та його похідних, тому звертаємося до працівників аптечних кіосків та медичних закладів з проханням не продавати дітям та молоді вказані лікарські препарати. Нехай за пігулками приходять їхні батьки.

У своєму зверненні правоохоронці нагадують, що 11 липня 2009 року набрав чинності З акон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». З аконом внесено зміни до статей 156, 164-5 та 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині підвищення розміру штрафу за правопорушення. У лютому цього року набрав чинності З акон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», яким внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме до статті 156, чим передбачено заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особам віком до 18 років. Міліція звертається з проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям. Адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління.

Ïåðåìîæö³ «Êîðîíàö³¿ ñëîâà» – ó Ìåí³ КНИЖКОВИЙ КЛУБ «НАШОГО СЛОВА» ПРОПОНУЄ КРАЩІ ТВОРИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ У редакції найближчої газети можна придбати книжки, які стали лауреатами та дипломантами відомого всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова».

³ä 12 äî 29

ü. ãðèâåí

Увага! Спеціально до Нового року Книжковий клуб проводить розпродаж дитячих книжок. Êíèæêîâèé ôîíä ïîïîâíèâñÿ

ЗРОБІТЬ ПОДАРУНОК СОБІ АБО СВОЇМ БЛИЗЬКИМ J ПРИДБАЙТЕ КНИГУ!

Адреса Книжкового клубу «Нашого слова»: м. Мена, вул. Робітнича, 2. Телефон 3-11-27. ». Районна газета « Наше слово» Засновники: Менська районна рада, районна державна адміністрація та колектив редакції. Видавець редакція газети «Наше слово».

Редактор О.В.НАЗАРЕНКО День виходу субота. Індекс 61457. Ціна договірна.

Тираж 9000 примірників.

Äå ïðîâåñòè â³ëüíèé ÷àñ?

Комедія «Г ола мішень» «Гола (США, 1994 р.) Дата: 3 – 5 грудня. Час: 20.00. Місце: Центр культури і дозвілля молоді (кінотеатр). Ціна квитка: 4 грн.

Бойовик «РЕД» (США, 2010 р.) Дата: 10 – 12 грудня. Час: 20.00. Місце: Центр культури і дозвілля молоді (кінотеатр). Ціна квитка: 5 грн.

Вечір рок:музики Дата: 11 грудня. Час: 16.00. Місце: Центр культури і дозвілля молоді (кінотеатр). Вхід платний.

Музична комедія «Насильно милим не будеш!»

À ïðîäàâö³â çàñòåð³ãຠâ³ä ïðîäàæó àëêîãîëþ é öèãàðîê Кожен десятий підліток, який скоїв злочин, знаходився в стані алкогольного сп’яніння, повідомляє М іністерство внутрішніх справ України.

ÀÔ²ØÀ

Перепілко, дивись сюди та вчись читати, бо в наступному випуску «Нашого слова» про нас писатимуть! Артем Полях. м. Мена Мена.

(за мотивами п’єси «Шельменко:денщик» Г. Квітки:Основ’яненка) Дата: 15 грудня. Час: 19.00. Місце Місце: Чернігівський обласний академічний укра: їнський музично:драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка. Ціна квитка: 15 – 30 грн. Довідки за телефоном 3:18:48.

Поїздка до Києво:Печерської Лаври Дата: 12 грудня. Ціна Ціна: 120 грн. Виїзд з центру міста о 7.00. Довідки за тел.: 2:47:12, (095) 366:59:22, (097) 388:71:98.

СПОНСОР КОНКУРСУ –

МАГАЗИН «ЧАЙНА КРАЇНА» Першосортні чорні, зелені та ексклюзивні сорти чаю. Адреса: м. Мена, приміщення колиш: нього «Універмагу», третій поверх. Чекаємо на вас: Пн:Пт з 9.00 до15.00, Сб,Нд – з 9.00 до 14.00.

КОМП’ЮТЕРНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ВСЬОГО ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ НА АПАРАТІ «ОБЕРОН-9» (виявлення паразитів, алергенів, вірусів). Встановлення першопричини захворювання. Виявлення в тт.. ч. онко захворювання на початковій стадії (в онко). Індивідуальний підбір препаратів та методів лікування. Тел. у Чернігові (022)932:032, (097) 775:72:06. Свідоцво № 471121 від 25.04.2008 р.

ÒÀÊѲ Ö³ëîäîáîâî! Тел.: 2:22:51, (095) 728:42:54, (063) 370:72:09. Швидка фінансова допомога. Готель «Десна», І поверх. Щоденно Щоденно,, з 8.30 до 18.00 18.00.. Тел.: (097) 683:31:10, (063) 060:14:28.

Кредитна спілка «Дія» ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ПОСАДИ

·· Бухгалтер:касир Інспектор кредитний Вимоги до претендентів: вища освіта бухгал: терська, юридична, досвід роботи, знання ком: п’ютера, вміння працювати з людьми. Резюме приймаються за адресою: м. Мена, вул. Жовтнева, 2, оф.3. Т ел.: 2:11:53 , 3:31:53. Тел.: МАГАЗИН «СЕКОНД-ХЕНД» (біля магазину «Орхідея»).

6 ГРУ ДНЯ – ГРУД НОВИЙ ЗАВІЗ ТОВАРУ В І Д М І Н Н О Ї Я К О С Т ІІ. .

ПОХОРОННЕ БЮРО Низькі ціни (труна – 200 грн.). Двір побуткомбінату. Цілодобово. Тел.: 3:14:55, (066) 407:14:18.

ÒÀÊѲ

ÍÀÉÊÐÀÙ² Ö²ÍÈ Тел.: 5:09:60, (094) 990:39:60. Дзвінки безкоштовні.

Магазин

«Ëîìáàðä»

ЯКІСНІ БУДМАТЕРІАЛИ ЗА НИЗЬКИМИ ЦІНАМИ: : сайдинг (39,75 грн./м кв., Росія); : шифер 8:хвильовий (48 грн., Київ); : цемент 400 (25 кг – 19,95 грн.); : полікарбонат (лист 6х2,1х6 мм, прозорий, 661 грн.); : двері «канадка» (129 грн.); : церезіт СМ:11 (38,52 грн.); : артісан С:11 (30,70 грн.); : артісан:грунт С:7 (5 л – 28,60 грн., 10 л – 50,20 грн.); : Ізо Еко (45,30 грн.); : Сатен Євро (44,80 грн.); : гіпсокартон:стіна (44,40 грн.), стеля (41,50 грн.); : сантехніка в асортименті; : та багато іншого... Доставка з Чернігова один раз на тиждень. БЕЗКОШТОВНО! Тел.: (099) 303:39:95, (067) 461:36:73, (063) 565:89:77.

САЙТ NSLOVO.COM ЧИТАЙТЕ: «Помаранчева » баба Параска доживала віку на 80 гри: вень доплати за орден. Як грабували дідову банку.

ДИВІТЬСЯ: Новий Податковий кодекс: найдешевше – померти. Відео.

ОБГОВОРЮЙТЕ: Фотофакт: Школа Шевченка потихеньку розвалюється (21 коментар). У Мені страйкували підприємці (95 коментарів).

Наша адреса: 15600, м.Мена Чернігівської області, вул. Робітнича, 2. Телефони: редактора 3-11-87, заступника редактора 2-16-86, кореспондентів 3-11-27, відповідального секретаря, рекламного відділу 2-18-68, бухгалтерії 3-15-96. Наша електронна адреса: nslovo@cg.ukrtel.net

ПРОФНАСТИЛ. МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА Якість. Низькі ціни. Доставка. Система знижок. Кредит Кредит..

МОНТАЖ ВІКОН, ДАХІВ ТА ПАРКАНІВ «ПІД КЛЮЧ». Адреса: м. Мена, вул. Леніна, 29. Тел.: 2:21:06, (099) 218:10:09, (093) 655:61:42. БУРІННЯ СВЕР ДЛОВИН ДЛЯ ВОДИ РД (нашою трубою та фільтром) у будь:якому місці. Гарантія якості. Встановлення станцій та інші послуги. Тел.: (066) 816:41:47, (067) 460:61:76. ПРИВЕЗУ НА ЗАМОВЛЕННЯ вугілля, дрова, брикет брикет,, біопаливо. Тел.: (066) 728:93:57, 2:38:21.

ÒÀÊѲ íèçüê³ ö³íè 5-09-80 Дзвінки безкоштовні.

Тел.: (093) 796:85:47, (066) 194:33:76.

²ÊÍÀ ÖÅÍÒÐ ÏÐÎÏÎÍÓª Металопластикові вікна та ін. конструкції (Німеччина, Україна). Жалюзі, ролети, профнастил, метал, сайдинг сайдинг,, утеплювач. МОНТАЖ. ДОСТАВКА. КОМПЛЕКТАЦІЯ. ГАРАНТІЯ. ЗНИЖКИ

Адреса: м. Мена, вул. Урицького, 4/1.. Тел.: (факс) 3:33:40, (066) 289:33:90, (067) 884:55:17.

Реєстраційне свідоцтво ЧГ №239 від 15.03.2001 р. Газета зверстана в редакції газети «Наше слово». Віддрукована ТОВ «7КО». 01042, м. Київ, вул. Філатова, 22/8. Свідоцтво про державну реєстрацію серії А01, №263916.. Друк офсетний. Обсяг – 3 друковані аркуші.

Р І

Публ ік ації, що позначені так ими значками, друкуються на правах реклами. За їх зміст редакція відповідальності не несе.

Наше слово - 04.12.2010  

Менська газета