Page 1

Наш край

надзвичайна подія

Катастрофа для Франції й усього людства. Світ шокований

Виходить з 1930 року Рекомендована ціна – 4 грн № 31–32 (9799–9800) 18 квітня 2019 року ISSN: 2519-4364

9 772519 436007

С. 2

9 8 0 0

Красну площу перекрито до вересня  Ніжинець Роберт Іващенко служив «строкову» з Петром Порошенком

С. 2

Що відбувається?

земля – кругла

С. 5–6

рецепти пасок... і до пасок

кулінарний край

С. 7

Особливі діти мандрували в майбутнє і космос

Другий обласний інклюзивний конкурс

С. 12 суха статистика Доходи населення України за 2018-й рік сягли позначки 3 219,5 мільярда гривень, що становить 121,4% від показника 2017-го року. За даними Держслужби статистики, витрати за минулий рік збігаються з доходами до копійки, а що не збігається – віднесено до приросту фінансових активів. Накопичили ми їх за весь рік, шановні громадяни, аж 35,8 мільярда гривень, тобто приблизно по 905 гри­ вень на кожного українця. Якщо врахувати вартість автобусних квитків, то хтось один із сім’ї з двох осіб за ці гроші може раз на рік з’їздити у Відень на каву. А якщо із чотирьох – то ще й повернутися назад. Але це за підсумками минулого року; цифри кажуть, що у позаминулому накопичень було в 1,75 разу більше. Натомість накопичення нефінансових активів (наприклад, квартир, які можна здати у найм, або автомобілів, на яких можна «таксувати», тощо) зменшилося на 19 мільярдів гривень. Такі цифри, ймовірно, кажуть, що ук­ раїнці минулого року продавали активи, залишаючись, так би мовити, без особистих засобів виробництва, без можливості мати самостійний прибуток. У свою чергу, це може означати, що ще більше нас із вами продають власну працю. До того ж, судячи зі статистики, наведеної в поперед­ніх номерах «НК», зовсім не віт­ чизняним роботодавцям. Олександр БОЖОК

Конкурентна пропозиція чи приховане рейдерство? Або Кого

підтримують лелеки

За землю на Чернігівщині розгорнулася справжня холодна війна. Досвідчені сільгоспвиробники, яким удавалося витримувати економічні, політичні й соціальні негаразди упродовж багатьох років, один за одним «сходять із дистанції» або вливаються в крупні ­агрохолдинги.

правосуддя

Надію Савченко й Володимира Рубана звільнено з-під варти Народну депутатку України Надію Савченко та екс-керівника центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, яким інкримінують державний заколот, звільнили з-під варти в залі Броварського міськрайонного суду Київської області. Опівночі з 15 на 16 квітня збіг термін їхнього тримання під вартою, який не було продовжено. Відповідне рішення суд ухвалив у ніч із понеділка на вівторок.

На «прицілі» конкурентів опинилося й одне з найпотужніших господарств Чернігівського району – СТОВ «Десна», що вже десять років орендує землю власників паїв на території Боромиківської сільської ради. Нещодавно новостворене ТОВ «Боромиківське» почало агітувати людей укладати договори оренди на нових умовах, тобто, розірвавши їх зі СТОВ «Десна». 9 квітня жителів Боромиків та Снов’янки запросили «для знайомства й подальшого оформлення договорів оренди земельних ділянок». Представники підприємств-конкурентів зустрілися віч-на-віч і сказали, що саме думають одне про одного...

С. 5

С. 2 Передплата-2019

Голосуй за «Нашого»!

У декого вибори – раз на п’я ть років, а в нас – раз у шіс ть місяців. Тобто, двічі на рік. І кожен ваш голос для нас так само – безцін ний!

Передплатна кампанія на газету «НК» від традиційних виборів відрізняється хіба що масштабом. Ну й, звісно, технологією. У нас вона – набагато простіша, чесніша й прозоріша. Бо чим ти ближчий до людей, тим менше можеш пускати пилюку в очі. Тож придивіться до нашого «кандидата» – у нього й досвід, і людська довіра, і правда, й відвертість. Він особливий, неповторний, розумний і чесний. Спонукає не лише споживати інформацію, а й осмислювати її. До того ж, щиро любить кожного з вас!

Та ми були б не ми, якби не приготували для вас сюрприз! Починаючи з 9 травня, «НК» виходитиме на 16 сторінках! Пропо­ нуємо читачам зручну телепрогра­ му на 32 канали й ще більше розважальних матеріалів! «НК» – народна газета, працюємо для вас! Дорогі наші читачі й передплатники! Любимо, шануємо й цінуємо кожного з вас! Дякуємо долі, за нагоду бути вам корисними! Разом ми – сила! Все буде по-нашому!

С. 12


коротко про головне

2

№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

новини і факти На дачу – у четвер

Відповідно до рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради, пільгові перевезення до дачних масивів проводитимуть щочетверга такі маршрути: – №2 «Дитячий світ – Дачі (Рівнопілля)»; – №3 «Епіцентр – Дачі (Киїнка)»; – №9 «Лікеро-горілчаний завод – Дачі (Жавинка)»; – №16 «Залізничний вокзал – Дачі (Вознесенське)»; – №22 «Вул. Захисників України – Дачі (Рівнопілля)»; – №22с «ЗАЗ – Дачі (Рівнопілля)»; – №36с «КСК – Дачі (Жавинка)»; – №46 «Вул. Захисників України – Дачі (Березанка)». Окремі категорії громадян безкоштовно перевозитимуться до дачних масивів щочетверга, починаючи з 18 квітня. Такі пільгові перевезення триватимуть до 10 жовтня 2019 року включно. У обласному центрі проживає майже 79 тисяч тих, хто має право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

Сніг у Карпатах – нормально

У гірських районах Івано-Франківської області посеред квітня випав сніг, товща покриву сягає 120-130 сантиметрів. За словами синоптиків, після опадів у горах почнеться різке потепління до +20 градусів. Таку погоду фахівці вважають нормальною для цієї пори року.

надзвичайна подія

до уваги!

Катастрофа для Франції й усього людства. Світ шокований

Поч. на 1-ій стор. У понеділок увечері у Парижі сталася подія, що сколихнула весь світ – Нотр-Дам де Парі – Собор Паризької Богоматері, «візитівку» Парижа, описану Віктором Гюго, й, як вважають, найвідвідуванішу історичну пам’ятку в світі, – охопила пожежа, що знищила значну його частину. Причиною стало й те, що при будівництві собору (а воно тривало з 1163 до 1345 року) використовувалася переважно дере-

вина. Ззовні Нотр-Дам видається монументальним та складеним із суцільного каменю, але насправді у стінах були зашиті тисячі дубових балок. Пожежа обвалила шпиль, годинник і дах споруди, проте основні конструкції собору вдалося врятувати.

У Франції впевнені, що зможуть відновити свою «візитівку». Вже з вівторка стартувала кампанія зі збору коштів на його відновлення. Неушкод­же­ ними лишилися кілька скульптур, які саме зняли з даху для реставрації. А для вірян особливо важливою стала новина про те, що з пожежі вдалося врятувати важливі для християн реліквії, включаючи терновий вінок Христа, який віками зберігався у головному соборі Франції.

Красну площу перекрито до вересня

Правосуддя

Надію Савченко й Володимира Рубана звільнено з-під варти

На центральному майдані облас­ ного центру міняють бруківку Роботи почалися 12 квітня, в п’ятницю. Крім бруківки, буде замінено водогін та каналізаційний колектор. Орієнтовна вартість проекту – майже 54 мільйони гривень. За словами начальника управління житлово-комунального господарства міської ради Ярослава Куца, Красна площу буде перекрито до 20 вересня. На цей час змінено маршрут руху громадського транспорту. Тролейбуси №1 і №9 з вулиці Кирпоноса (від Центрального ринку) виїжджатимуть на вулицю Єлецька, Толстого, Преображенська, Пушкіна, а звідти на Шевченка, далі – за традиційним маршрутом. Відтак зупинки «Драмтеатр» і «Вулиця Шевченка» поки що не обслуговуються. Щодо автобусів, то 16-й, 27, 44 і 33 теж їхатимуть по вулиці Кирпоноса, звертатимуть на вул. Єлецьку – на Толстого, Преображенську, далі звертатимуть ліворуч на вул. Гончу, якою виїжджатимуть на Шевченка, тож тут зупинка «Вулиця Шевченка» обслуговуватиметься. 33-й на Красній площі не зупинятиметься. У міській раді радять об’їжджати Красну площу, прилеглі вулиці вже перевантажені транспортом. Іван ХАСАНОВЕЦЬ

Поч. на 1-ій стор. Як відомо, правоохоронні органи підозрюють Савченко в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених кількома статтями Карного кодексу, зокрема, дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), посягання на життя державного чи громадського діяча, створення терористичної групи чи терористичної організації, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Нагадаємо, Савченко перебувала під вартою з 23 березня 2018 року. Володимира Рубана затримали 8 березня 2018 року на КПВВ на Донбасі з арсеналом зброї, яку віз з окупованої території на підконтрольну частину України. Наступного дня Шевченківський райсуд Києва заарештував його. Рубана підозрюють у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 258 (терористичний акт), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Олена СМІЯН

Ай, молодець!

Жителі Лісного дякують сільському голові Кожне третє немовля – поза шлюбом

За 2018 рік на Чернігівщині щодня народжувалося в середньому 19 малюків. За даними Головного управління статистики в області, на 100 народжених дівчаток припадало 108 хлопчиків, двійнятами поповнилися майже 80 родин. Майже половина жінок, які народжували, стали мамами вперше, понад третина (37%) – удруге, а кожна сьома жінка народила третю й більше за рахунком дитину. Середній вік породілль – 28 років, а тих, хто народив первістків, – 26. 22% немовлят народилися в матерів-одиначок або поза шлюбом. У містах – це кожна п’ята дитина, в сільській місцевості – майже кожна третя.

Правила проїзду залізницею змінено

З 9 квітня Мінінфраструктури змінило правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України. Зокрема, пасажир може перевозити ручну поклажу в усіх категоріях вагонів і поїздів загальною вагою до 50 кг, із них до 36 кг включно – безкоштовно, перевищення оплачується за визначеним тарифом.

Зверніть увагу Кодове слово:

андроїд

дійсне з 19 квітня до 2 травня

З десяток дворів, зо 20-ть – жителів. Усі – літні, немічні. В селі немає магазину, хліб та інші продукти харчування завозять двічі на тиждень підприємці зі Славутича. Крім того, буревій, що лютував на Чернігівщині у 2015-му, наробив такої шкоди, що деякі наслідки ліквідують і досі. Та жителі села Лісне Боровиківської сільської ради не вважають себе забутими. Днями зателефонувала в редакцію Надія Пильник, щоб від усіх подякувати сільському голові Юрію Дубині. – Звернулася до нього в березні з проханням допомогти навести лад на нашому кладовищі, – розповідає Надія Данилівна. – Тоді, в 2015-му, там було поламано багато огорож, був безлад. У нашому селі лише четверо чоловіків, та й вони слабують. Тому самотужки привести все до ладу нам не сила. Нещодавно в Лісному відбулася толока, організована сільською радою. Не один день розчищали завали, встановлювали нові стовпчики, ладнали огорожу.

– Така чистота тепер і порядок! – захоплюється Надія Данилівна. – Наш голова сам три дні працював, не покладаючи рук, пиляв дерева. І ми всі повиходили, допомагали, хто як міг! Хотіла йому особисто подякувати, та сільрада далеко, тож вирішила через газету. Ще однією новиною поділилася наша читачка. Віднедавна в Лісне відновив маршрут рейсовий автобус, бо відремонтували дорогу. За кошти сільської ради встановлено нову автобусну зупинку, де люди не лише чекають транспорт. Сюди приїжджає й пересувна торгівля, вибирають і купують товар люди вже не просто неба. – Коли сказала односельцям, що звернулася в сільську раду по допомогу, багато хто махав рукою, мовляв, нічого з того не вийде, – каже Надія Пильник. – А тепер усі дякують нашому Юрію Михайловичу! Наталка СОЛОДАШКО

футбол

«Колос» – переможці ІІ туру області Відбувся другий тур юнацького Чемпіонату області першої ліги серед команд ДЮСШ. 14 квітня збірні команди ЧР ДЮСШ ФСТ «Колос» в другому турі грали на виїзді з командою ДЮСШ смт Куликівка. Юнацька збірна ЧР ДЮСШ ФСТ «Колос» 2002 р. н. зіграла в нічию з рахунком 1:1. Юнацька збірна ЧР ДЮСШ ФСТ «Колос» 2004 р. н. виграла з рахунком 7:0. Ігор ХАМКО, директор ЧР ДЮСШ

Депопуляція

Усього 295 жителів Чернігівського району пішли з життя з різних причин із початку 2019 року: 112 осіб у січні, 98 – у лютому, 85 – у березні. Приблизна кількість населення, що фактично проживає на території Чернігівського району, – 52 тисячі.

ПОГОДА

За матеріалами gismeteo.ua

Чт 18 квітня

+11

+5

760 мм рт. ст. 41 

Пт 19 квітня

+10

0

762 мм рт. ст. 36 

Сб 20 квітня

+11

+3

763 мм рт. ст. 37 

Нд 21 квітня

+11

+5

758 мм рт. ст. 37 

Пн 22 квітня

+12

+4

756 мм рт. ст. 34 

Вт 23 квітня

+14

+6

755 мм рт. ст. 36 

Ср 24 квітня

+17

+8

753 мм рт. ст. 31 


№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

актуально

3 Передвиборна агітація

Підтримаймо Порошенка! Збережімо Україну!

Чинний глава країни Петро Порошенко готовий до другої президентської каденції, аби гарантувати незворотність європейської та євроатлантичної інтеграції, а також єдності ­України. «У моїй президентській роботі траплялося різне: успіхи, невдачі, точні розрахунки і помилки, приємні моменти і смутні, радості і печалі, достоїнства і недоліки. Слава Богу, є чим пишатися і є за що просити вибачення. Але кожен мій крок, удалий чи ні, ніколи не суперечив стратегії на повний розрив з колоніальним минулим, на власний шлях України, на цивілізаційний союз з Європою. І ми не маємо права зупинитися на півдорозі», – зазначив Петро Порошенко. Сьогодні головна стратегія Петра Поро­ шенка базується на пріоритетних для України напрямках – розвитку агропромислового комплексу, ІТ, машинобудування, туризму та покращення економічної ситуації у цілому.

Основні програмні засади кандидата на пост Президента Петра Порошенка: Щоб вистояти у нинішніх умовах, Україна має стати «великою європейською державою щасливих людей». Україна поступово долає кризу і бідність: ВВП росте 12 кварталів поспіль, але війна уповільнює цей процес. Завдяки економічній стабілізації з’явилася можливість збільшити виплати нашим воїнам (тепер на передовій наші хлопці отримують 24 тис. грн), збільшити пенсії і соціальні допомоги. Попри значні витрати на оборону сферу, жодної затримки із виплатами заробітних плат, пенсій, соціальних допомог за останні роки не було. Україні потрібен «холодний мир» з Росією. Однак обов’язковою умовою цього миру є звільнення Криму і всього Донбасу. Досягнути цього можна політично-дипломатичним шляхом. Але запорукою цього миру є лише потужна українська армія. Томос про автокефалію Православної церкви України – важливий крок для зміцнення державного суверенітету. Політичний курс України – на членство в ЄС і НАТО. Причому Україна увійде до Північно­атлантичного альянсу «як регіональний лідер, який зупинив поширення російської агресії», пообіцяв Порошенко. За його словами, Україна отримає програму додаткового членства в НАТО в разі його повторного обрання. Владі Петра Порошенка вдалося зупинити піке, в яке економіка увійшла влітку 2012 року. Вже в 2016-му ситуацію в Україні вдалося стабілізувати, попри численні виклики, серед яких – утрата територій, що робили вагомий внесок у промислове виробництво та валовий внутрішній продукт. Завдяки Порошенку було скасовано тисячі бюрократичних процедур та ліцензій, відбувся перехід в онлайн сотень дозвільних

Перемога «Десни»

процедур, ліквідація банків-пустишок та запуск системи держзакупівель ProZorro. Петру Порошенку вдалося досягти відновлення української армії, посилення обороноздатності й продовження реформ збройних сил. Українська армія зараз, як ніколи, наблизилася до стандартів НАТО та може протистояти агресору на Сході. Лише при чинному Президенті нарешті запрацював процес децентралізації. Місцева влада отримала і повноваження, і гроші. Ми стали ближчими до європейського суспільства через запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС. Чинному Президенту України належить ініціатива створення єдиної помісної церкви в Україні. Він зміг відновити історичну справедливість і домігся отримання Томоса для Православної церкви України. Адже православ’я в Києві з’явилося набагато раніше, ніж у Москві. Зроблено значні кроки на підтримку української мови та культури. Для збереження України, її територіальної цілісності, поступового руху до економічного розвитку необхідно продов­ ження обраного курсу, а також – режиму санкцій проти Росії і подальше існування міжнародної коаліції на підтримку цих санкцій. Забезпечити все це зможе тільки Петро Порошенко, який має значний досвід дипломатичної діяльності та авторитет на міжнародній арені. Згадаймо: не так давно голова Європейської ради Дональд Туск наголосив, що «репутація Порошенка й України є високою у всіх європейських столицях». Підтримуючи іншого кандидата, ми наражаємося на небезпеку втрати всіх своїх здобутків за останні роки, занурення країни у системну політичну кризу, що поставить під загрозу подальше існування держави. Підтримаймо Порошенка! Збережімо Україну! Володимир ЧОРНІЙ

спорт

до речі...

Президент Білорусі впевнений, що на президентських виборах в Україні 21 квітня переможе нинішній лідер країни Президент Білорусі Олександр Лукашенко впевнений, що на президентських виборах в Україні 21 квітня переможе нинішній лідер країни Петро Порошенко. Про це він заявив в інтерв’ю турецькому інформагентству Анадолу. «Ніхто нічого поки що не виграв. Після першого туру лідирує Зеленський, Порошенко від нього відстає. Як закінчиться другий тур, ніхто не наважиться передбачити. Я все-таки схильний думати, що ці президентські вибори виграє Порошенко», – заявив білоруський лідер. Лукашенко зазначив, що не займатиметься аналітикою і не порівнюватиме двох кандидатів. «Одного я дуже добре знаю. Іншого я бачив тільки у кіно, я його як політика не знаю», – пояснив він. Одночасно Лукашенко допускає, що ті, хто у першому турі голосували за Зеленського, проголосують за нього і в другому, а ті, хто голосував за інших кандидатів – віддадуть свої голоси Порошенкові. За його словами, якщо деякі українці вважають, що жоден із кандидатів не підходить на посаду нового Президента України, то необхідні повторні вибори. За матеріалами українських і білоруських ЗМІ

допомога

у ювілейному матчі Дениса Фаворова

фото: football.ua

14 квітня в рамках двадцять четвертого туру Чемпіонату України у вищій лізі футболісти чернігівської «Десни» на стадіоні імені Ю. Гагаріна в місті Чернігів приймали львівські «Карпати». Цікавим є той факт, що матч обслуговувала бригада арбітрів, яка повністю складалася із представниць прекрасної статі. Головним арбітром матчу була Катерина Монзуль (Харків). Їй допомагали асистентки – Олександра Ардашева (Київ) та Марина Стрілецька (Суми). Перед початком матчу диктор стадіону оголосив, що капітан «Десни» Денис Фаворов проводить за свою команду ювілейний сотий матч. Уболівальники підтримали Дениса оваціями.

На початку гри «Десна» заволоділа ініціативою. І на 8-й хвилині чернігівські футболісти відкрили рахунок. Артем Фаворов у карному майданчику гостей зробив передачу на Єгора Картушова, який і спрямував м’яч у ворота суперника. На 20-й хвилині гри львів’яни зрівняли рахунок. Мар’ян Швед із-за меж штрафного майданчика сильним ударом забиває гол у ворота чернігівського воротаря Євгена Паста. Наприкінці першого тайму гравець «сіверян» Олександр Філіпов отримав травму, тому Олександр Рябоконь випустив на поле Михайла Сергійчука. У другому таймі «Десна» продовжувала володіти ігровою перевагою, створюючи небезпечні атаки біля воріт львів’ян. На 69-й хвилині на поле в складі «Карпат» вийшов сенегальський легіонер Папа Гуйє, якого чернігівські вболівальники привітали оваціями, адже ще свіжі в пам’яті його блискучі виступи за харківський «Металіст» Мирона Маркевича. Африканський футболіст був одним із найкращих гравців тієї зіркової команди. На 70-й хвилині зустрічі захисник «Карпат» Ніка Сандохадзе у власному карному майданчику збиває Андрія Богданова, й Катерина Монзуль упевнено призначила пенальті, який майстерним ударом реалізував «ювіляр» – Денис Фаворов. Після другого забитого м’яча «Десна» впевнено довела гру до логічного завершення. Здобувши перемогу з рахунком 2:1, чернігівська команда закріплюється на сьомому місці в турнірній таблиці. Лідирує в Прем’єр-лізі донецький «Шахтар», на другій сходинці – «Динамо» (Київ), замикає чільну трійку ФК «Олександрія». Матч двадцять п’ятого туру футболісти «Десни» зіграють на виїзді 23 квітня у Полтаві проти «Ворскли». Олександр МОЛИБОГА

Михайлокоцюбинські гімназисти – бійцям на передову Нещодавно учасники Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), члени рою «Пластуни» Михайло-Коцюбинської гімназії відвідали центр волонтерської допомоги військовим, які служать на сході України. Безпосередньо спілкувалися з волонтером, настоятелем Катерининської церкви, отцем Євгеном. Він опікується допомогою військовим, які перебувають у зоні бойових дій. Зібрані на благодійному ярмарку кошти «джурівці» витратили на придбання одягу, засобів особистої гігієни, також передали овочі та дитячі малюнки, авторами яких є учні М.-Коцюбинської гімназії. Нехай учасників бойових дій зігріває тепло наших душ! Марина САВЧУК, учениця 11 класу, член рою «Пластуни» Михайло-Коцюбинської гімназії


діяльність влади Весняний репортаж

День довкілля в Черниші Біля клубу – чистота! Хоча 11 квітня видалося похмурим і прохолодним, та за роботою цього не помічалося. Навпаки, всюди в селі відчувався бадьорий весняний настрій, кипіла робота. Активно готувалися не лише до весняно-польових робіт: посіву зернових, садіння картоплі та овочів. Після зими треба й село причепурити! Сільський голова Володимир Краснопільсь­ кий щойно визначив завдання добровольцям, усі стали до роботи. Завідувачка бібліотеки Любов Потапенко принесла з дому розсаду квітів, збирається зі своїми помічниками створити клумбу, прикрасити вхід до закладу. Василь Йовенко готується до зварювальних робіт, щоб підладнати ворота на цвинтарі; завклубом Олександр Потапенко – за докера, треба вивезти сміття. Не

звикати було до громадських робіт колишньому завідуючому молочно-товарною фермою Миколі Бойку, який відповідав за організацію робіт у селі. Його помічники – Микола Кисіль, Володимир Ячний, Михайло Залізняк, Стані­ слав Кондратенко. Надвечір’я, й результат не забарився: чистота та порядок біля клубу, 6 травня – храмове свято Григорія, приїдуть гості, треба гідно їх зустріти. До речі, в цей день у бібліотеці планується виїзне засідання районного осередку краєзнавців за участі голови Чернігівської обласної спілки краєзнавців Олек­ сандра Коваленка. Крім різних питань, планується зустріч із читачами-земляками та критичне обговорення книжки про Чер­ ниш. Буде цікаво. Іван КИРІЄНКО

Улітку біля бібліотеки розквітне клумба: Любов ПОТАПЕНКО висаджує квіти

Вадим ЙОВЕНКО готується до зварювальних робіт

Володимир КРАСНОПІЛЬСЬКИЙ: «Хлопці, нумо до роботи!»

Завклубом Олександр ПОТАПЕНКО за докера, вивозить сміття

4

№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

офіційно

Розпорядження Чернігівської районної ради від 11 квітня 2019 року №21 Про скликання двадцять восьмої сесії районної ради сьомого скликання Відповідно до пунктів 6, 16, 17, 20 частини 1 статті 43, пунк­ тів 1, 14 частини 6 та части­ ни 7 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту робо­ ти Чернігівської районної ради сьомого скликання: 1. Скликати двадцять восьму сесію районної ради сьомого скликання. Засідання Президії районної ради провести 19 квітня 2019 року о 14 годині в каб. №302 адміністративного приміщення районної ради. Засідання постійних комісій провести 16-19 квітня 2019 року в адміністративних приміщеннях районної ради (згідно з графіком). 2. Пленарне засідання двадцять восьмої сесії районної ради провести 23 квітня 2019 року о 10 годині у великій залі адмі­ ністративного приміщення ра­ йонної ради. На розгляд сесії внести такі питання: 1. Про виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 2018 рік. 2. Про звіт про виконання районного бюджету за 2018 рік. 3. Про виконання районної Програми підтримки обдарованої учнівської молоді на 2018 рік. 4. Про виконання Програми забезпечення проведення заходів та робіт місцевого значення з мобілізаційної підготовки, мобілізації, територіальної оборони, призову громадян на строкову військову службу на 2018 рік. 5. Про виконання Програми перевезення та поховання померлих та загиблих осіб на території Чернігівського району на 2018 рік. 6. Про хід виконання у 2018 році районної Про­грами підтримки індивідуального житлового будівництва та розвитку особистого селянського господарства «Власний дім» на 2016-2020 роки. 7. Про хід виконання Програми надання адресної одноразової грошової допомоги на 2016-2020 роки у 2018 році. 8. Про виконання Програми по наданню соціальних послуг. 9. Про виконання у 2018 році Програми фінансового забезпечення діяльності Чернігівської районної територіальної виборчої комісії під час підготовки і проведення перших, повторних або позачергових місцевих виборів у 2018 році. 10. Про хід виконання Програми передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості Чернігівського району, на 2016-2020 роки у 2018 році. 11. Про виконання Програми розвитку культури і туризму в Чер­нігівському районі на 2018 рік. 12. Про виконання районної цільової соціальної програми безкоштовного зубопротезування учасників антитерористичної операції на 2018 рік. 13. Про виконання районної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018 рік. 14. Про звіт комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області про свою діяльність у 2018 році.

15. Про звіт комунального некомерційного підприємства «Чер­ нігівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Чернігівської районної ради Чернігівської області за 2018 рік. 16. Про звіт комунального підприємства «Архі­тектурно-буді­ вельний центр» Чернігівської районної ради Чернігівської області про свою діяльність. 17. Про звіт комунального підприємства «Чер­ нігівське районне бюро технічної інвентаризації» Чернігівської районної ради Чер­ нігівської області про свою діяльність. 18. Про звіт щодо діяльності Чернігівського районного комунального підприємства «Черні­ гіврай­агробуд» за 2018 рік. 19. Про звіт комунальної установи «Чернігівсь­ кий районний трудовий архів» Чернігівської ра­ йонної ради Чернігівської області. 20. Про звіт комунальної установи «Інклюзив­но-ресурсний центр» Чернігівської районної ради Чернігівської області про свою діяльність. 21. Про звіт комунального закладу «Чернігівсь­ка районна централізована бібліотечна система» Чернігівської районної ради Чернігівської області про свою діяльність у 2018 році. 22. Про звіт комунального позашкільного навчального закладу «Центр туристично-краєзнавчої творчості Чернігівської районної ради Черні­ гівської області» про свою діяльність. 23. Про звіт комунального позашкільного навчального закладу «Будинок школяра Черні­гів­ської районної ради Чернігівської області» про свою діяльність. 24. Про хід виконання рішень районної ради. 25. Про внесення змін до рішення Чернігівської районної ради від 14 грудня 2017 року «Про передачу об’єктів нерухомого майна та приладів обліку у комунальну власність Іванівської сільської об’єднаної територіальної громади». 26. Про затвердження передавального акта комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська центральна районна лікарня» Черні­гівської районної ради Чернігівської області до правонаступника комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області. 27. Про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» Чер­ нігівської районної ради Черні­ гівської області. 28. Про затвердження організаційної структури комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» Черні­гівської районної ради Чернігівської області. 29. Про затвердження розподільчого балансу комунального закладу «Чернігівська районна централізована бібліотечна система» Чернігівської районної ради Чернігівської області з передачі частини майна, прав, обов’язків до створеного шляхом виділу комунального закладу «МихайлоКоцюбинська публічна бібліоте-

ка» Чернігівської районної ради Чернігівської області. 30. Про затвердження Статуту комунального закладу «МихайлоКоцюбинська публічна бібліотека» Чернігівської районної ради Чернігівської області. 31. Про затвердження розподільчого балансу комунального закладу «Чернігівська районна централізована бібліотечна система» Чернігівської районної ради Чернігівської області з передачі частини майна, прав, обов’язків до створеного шляхом виділу комунального закладу «Смолинська публічна бібліотека» Чернігівської районної ради Чер­ні­гівської області. 32. Про затвердження Ста­ т у­ ту комунального закладу «Смо­ линська публічна бібліотека» Чер­ ні­ гів­ ської районної ради Черні­ гівської області. 33. Про затвердження розподільчого балансу комунального закладу «Чернігівська районна цент­ ралізована бібліотечна система» Чернігівсь­кої районної ради Чернігівської області з передачі частини майна, прав, обов’язків до створеного шляхом виділу комунального закладу «Олишів­ська публічна бібліотека» Чернігівської районної ради Чернігівської області. 34. Про затвердження Ста­ т у­ ту комунального закладу «Оли­ шівська публічна бібліотека» Чер­ ні­гів­­ської районної ради Черні­ гівської області. 35. Про затвердження розподільчого балансу комунального закладу «Чернігівська районна централізована бібліотечна система» Чернігівсь­кої районної ради Чернігівської області з передачі частини майна, прав, обов’язків до створеного шляхом виділу комунального закладу «Іванівська публічна бібліотека» Чернігівської районної ради Чернігівської області. 36. Про затвердження Статуту комунального закладу «Іванівська публічна бібліотека» Черні­гів­ської районної ради Чернігівської області. 37. Про затвердження розподільчого балансу комунального закладу «Чернігівська районна централізована бібліотечна система» Чернігівсь­кої районної ради Чернігівської області. 38. Про затвердження Ста­ т у­ ту комунального закладу «Чер­ нігівська районна центра­лізована бібліотечна система» Чернігівської районної ради Чернігівської області. 39. Про внесення змін до рішення Чернігівської районної ради від 26 грудня 2018 року «Про затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Чернігівського району в новій редакції». На сесію запрошуються керівники районної державної адміністрації та її структурних підрозділів, районних підприємств, установ, організацій, сільські та селищні голови, представники засобів масової інформації, жителі Чернігівського району. Голова районної ради О. М. Ларченко


актуально

5

№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

земля – кругла

Ніжинець Роберт Іващенко служив «строкову» з Петром Порошенком Роберт Іващенко з донькою Ізабеллою

У житті амбітного й успішного жителя Ніжина була дуже цікава сторінка – служба в армії з майбутнім Президентом України. Саме так. Ніжинець Роберт Іващенко був армійським товаришем Петра ­Порошенка.

– Я навчався в інституті фізкультури в Києві на кафедрі боксу, за спецнабором призивався до армії. У липні 1984-го нас відправили на збірний пункт, куди з’їхалися студенти з різних інститутів. І там я й познайомився з Петром Олексійовичем. Це був кремезний, високий і – одразу помітно – сильний хлопець. Коли приїхав «покупець» – офіцер, який забирає в частини призовників, ми потрапили в одну команду, яку направили на Північнокавказький військовий округ. Служили між Волгоградом і Астраханню в місті Ахтубінськ. Ми почали тоді шукати це місто на карті, виявилося, що на карті його... немає. Нас везли у засекречену військову частину, де випробовували новітні зразки військового озброєння – літаки «Міг-29», «АВАКСи», крилаті ракети, «шпигуни», – пригадує Роберт Іващенко. За його словами, служба була нелегкою, проте цікавою. В таких

умовах, як кажуть, стають справжніми чоловіками. – «Курс молодого бійця» проходили на розсекреченій на той час ракетній базі стратегічного значення ядерної зброї. Наші казарми розташовувалися за 300400 метрів від покинутих шахт із радіоактивним фоном і залишками пального. Екологічна обстановка була страшна: найменша рана на руці чи нозі починала гноїтися, ноги й руки гнили заживо. Нас із Петром розкидали в різні роти, але ми були в одному приміщенні. Я на першому поверсі, він – на третьому. Я потрапив до ремонтно-будівельної роти, а він – до «ромашки», роти охорони військових аеродромів. Там були дуже тяжкі умови для несення служби. Петро потрапив у дійсно дуже гнітючі умови. Він уже тоді вирізнявся поміж усіх. Його ерудиція вражала, був дуже розумним. Навіть в армії продовжував учитися. Англійську

* Варто зазначити, що поділитися армійськими спогадами пана Роберта вмовила його дружина – Світлана Сімонова.

мову вже в 1984 році знав назубок, – каже пан Роберт. Згадав він і вельми цікавий випадок, безпосередньо пов’язаний із Петром Порошенком. Цієї історії, мабуть, ще ніхто в Україні не чув. За словами Роберта Іващенка, він яскраво ілюструє твердість і незламність характеру Петра Порошенка. – Це надзвичайно сміливий хлопець. Справжній чоловік. У нашій роті служили 36 вірмен, 32 українці й до 50 осіб різних кавказьких національностей – дагестанці, чеченці, лезгини, кумики, аварці і т.д. Це дуже небезпечні були хлопці. Тоді була «дідівщина» яскраво виражена. Мені було простіше – я родом із непростого міста Ніжин, до того ж, боксер, організував біля себе оточення правильних хлопців. У моїй роті були два грузини. І один із них – накачаний, кремезний, коренастий, – займався дзюдо й самбо. Й трапилося так, що цей грузин наїхав на Петра. Але ж і Порошенко був не промах. Закінчення на 6-ій стор.

Що відбувається?

Конкурентна пропозиція чи приховане рейдерство? Або Кого

Поч. на 1-ій стор. Директорка ТОВ «Бороми­ків­ ське» Ольга Рева приїхала на зустріч разом із одним з інвесторів (саме так він назвався) Євгенієм Ткаченком, який розповів, що на ринку торгівлі зерном вони вже вісім років, діяльність зосереджена в Татарбунарському районі, що на Одещині. Їх супроводжувала група молодих людей, які відмовилися називатися. – Ми займаємося торгівлею зерном, купуємо його в підприємств, продаємо, у тому числі на експорт, трохи на переробку, – звернувся до зібрання Євгеній Ткаченко. – Подивилися на кадастровій карті, що є таке село Боромики, що там обробляє землю СТОВ «Десна», що багато землі не оформлено... Заступник директора СТОВ «Дес­на» Олександр Нагорний апелював йому так: – Договори оренди ми укладали в 2009-му на десять років, тобто термін дії закінчується в листопаді цього року. Вони зареєстровані в Державному земельному

кадастрі. Та оскільки публічна кадастрова карта почала формуватися з 13-го року, ділянки не мають кадастрових номерів. Наразі вже виробили технічну документацію... Й додав, що істинної картини в СТОВ «Десна» таки не знають. Можливо, частина паїв уже на когось оформлена... Власне, нічого більш суттєвого люди не дозволили сказати представникам «Боромиківського». Активно й емоційно підтримували перевірених орендарів Миколу Пономаренка й Валерія Шевчика. Деякі так перенервувалися, що це позначилося на здоров’ї. Примі­ ром, Марія Іванова зізналася, що в неї підвищився тиск. А Уляна Зюзько висловила думку багатьох учасників зібрання: – Це наші хлопці, вони прийшли на голе поле, рівняли землю, а ці на готове хочуть! Дехто вигукував: «Ви для нас чужі люди, їдьте геть!». Хоча були й прихильники новоствореного ТОВ «Боромиківське». Сільський

підтримують лелеки

голова Володимир Ше­лупець зберігав нейтралітет. Підтримали засновників «Дес­ ни» місцевий священик отець Сергій, директор Снов’янської школи Олег Кислуха. Він нагадав усім, що ці орендарі надають допомогу навчальним закладам, розвивають соціальну сферу сільської ради. – Усі ми поважаємо Ми­ ко­ лу Дмитровича (Поно­ма­рен­ ка. – Ред.), нам пощастило мати такого господаря, людину слова, – сказав Олег Кислуха. – Він дійсно обробляє землю, дає робочі місця, не стоїть осторонь проб­ лем не лише освіти. Для громади, для району збудував церкву, ще одна будується. Люди не на жарт стурбовані тим, що відбувається з землями громади, які активно готуються до обробітку. Один із таких – Олександр Володій, сказав, що заливні луги, де селяни споконвіку випасали худобу, вже зорано: – Серед ночі... Є люди, я не спорю, що віддали їм паї, але не пахотну землю, а луки, де ми ви-

пасаємо худобу, косимо сіно, – обурювався пан Олександр. – Договорів кілька уклали й серед ночі взяли й переорали... Вони навіть вигон під саму трасу забрали... Це земля між селами. Виорюють за кілька метрів від будинків, будуть обробляти отрутохімікатами з літаків, усе потраплятиме в Десну. Не рахуються ні з ким, казали, мовляв, прийдемо, порадимося з вами, але ніхто ні з ким не радився, все передискували серед ночі! Хто саме зорав заливні луги, достовірно сказати не можемо. Називалися чимало інших підприємств, зацікавлених працювати в межиріччі Десни та Снові. – Я прийшов і десять років орендую вашу землю, ніколи в житті не дозволив собі порушити розрахунок з вами. Я всім заявив, що сплачуватиму по 10-12%, збережу вашу землю, бо ви мені її довірили! Вибір за вами, звертаюся до вас як господар, якому ви довірили землю, – звернувся Микола Пономаренко до учасни-

ків зібрання. – Землю продавати я не збираюся, бо це гріх! Надто емоційним був виступ директора СТОВ «Десна» Валерія Шевчика, який звернув увагу, що «агітатори» – це лише маленький гвинтик великого механізму, якого навряд чи турбує щось інше, крім заробітків. Голова Черні­гівської районної ради Олександр Ларченко, який приїхав на зібрання, не втручався в хід подій, але прокоментував так: – Ми живемо в конкурентному середовищі. На цьому «аукціоні» ви (власники паїв. – Ред.) як наречена, що має багато женихів. І треба вибрати, за кого піти заміж. У таких випадках керуватися треба не словами, а справами. На це треба дивитися! Ще одного учасника зібрання навряд чи помітили. То був лелека, що гніздився на розлогому дереві неподалік сільської ради. Поки тривала дискусія, він двічі стрекотав. Коли говорив Пономаренко і коли говорив Шевчик. Наталія БУШАЙ


свята та будні земля – кругла

Ніжинець Роберт Іващенко служив «строкову» з Петром Порошенком Поч. на 5-ій стор. Він не злякався. Але в армії не підкоритися «діду», та ще й кавказцю, – це серйозний учинок. Петро прийшов до мене й сказав, що в нього проблема. Не просив допомоги фізично, лишень проконтролювати справедливість процесу. Уявіть, характер який! Він заявив, що вийде з тим грузином сам на сам вирішувати конфлікт, а ми щоб простежили за кавказцями, бо вони можуть натовпом нападати. Спитав чи впорається. Він запевнив, що все буде нормально. Я ж не знав, що він спортом якимсь займається. В зазначений час вийшли ми за казарми. Кавказців із різних рот збіглося понад сотню. Петро роздягнувся до пояса. Розумів, що виходить проти борця і щоб той не мав, за що вхопитися, зняв верхній одяг. Це було ще те видовище! Борці не б’ються кулаками, вони борються. Але протистояння тривало секунд 10. Це було блискавично. Петро схопив того грузина й тільки ноги його вгору – чоботи в один бік, грузин – в інший. Секунда – й Петро вже на ньому сидить! Грузин зрозумів, що програв, і сказав, що здається. Потім з’ясувалося, що Поро­ шенко – кандидат у майстри спорту з класичної боротьби. Після сутички Петро і грузин потисли один одному руки й розійшли-

ся. Це був достойний учинок. Учинок, який показав на все життя, що Петро Порошенко – сильний, справедливий і незламний, – запевняє пан Іващенко. Також у пам’яті ніжинця закарбувався момент, як провідувати Петра Порошенка за місцем служби приїжджала його майбутня дружина. – Тоді вони ще не були одружені. Зустрічалися. Ми сиділи втрьох, говорили про життя. Марину запам’ятав як дуже скромну, надзвичайно виховану, інтелігентну дівчину. Шкода, що фотографій немає. Це було заборонено. Ми ж на режимному сек­ ретному об’єкті! Про фотоапарати навіть мови не було! Після армії з Петром Олек­ сійовичем ми один раз випадково зустрічалися. Хоч і знайомий із Президентом, але в політику не лізу. Я адекватно оцінюю його діяльність на посаді Президента й сподіваюся, що він завершить усе розпочате. Він прогресивний реформатор. Треба мати мужність, щоб завершити розпочаті реформи, – каже на завершення розмови Роберт Іващенко. – Я підтримую його вектор – в НАТО і ЄС, підтримую Томос і вважаю правильною реформу децентралізації. Не можна збивати країну із вибраного курсу! Спілкувався Павло СОЛОДОВНИК

Приємне з корисним

6

№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

передсвяткове

Білий тиждень,

або Сім днів до Великодня Останній тиждень перед Великоднем називається білим або чистим. У ці дні віруючі дотримуються суворого посту як і на початку Великого посту. Старі люди, бувало, сповідалися вдруге. Селяни вірили, що це найкращий час для сівби ранніх ярих зернових культур і гороху.

Дванадцять шпаківень, виготовлених удома разом із батьками, передали учні молодших класів Седнівського НВК музею-філії «Садиба ­родини Лизогубів». У мальовничому парку їх зустріла директорка закладу Тетяна Луговська. Разом із вчителькою Оленою Січко вони підготували для малечі цікаві конкурси, загадки, поговірки. Директорка «Садиби Лизогубів» частувала хлопчиків та дівчаток «жайворон-

ками», яких власноруч спекла з цієї нагоди, та солодощами. Чудовий Лизогубівський парк давно вирізняється з-поміж інших кількістю будиночків для пернатих. Вони тут – майже на кожному дереві. А свято зустрічі птахів уже стало традиційним як для працівників музею-філії, так і для педагогів Седнівського НВК і, звичайно ж, для школярів. І хтозна, може саме Седнів зможе претендувати на рекорд України за кількістю шпаківень. Принаймні, ще одну «візитівку» містечко над Снов’ю вже отримало. До того ж, створену руками дітей. Наталка СОЛОДАШКО

Навський Великдень

На Київщині, Поділлі та Лівобережжі Чистий четвер – «Навський Великдень». За стародавнім народнім віруванням Бог тричі на рік відпускає мерців з «того світу»: вперше – у Чистий четвер, удруге – коли квітнуть жита і третій раз на Спаса. Цього дня мерці відправляють своє Богослужіння і каються в гріхах. Вони не бояться ні хреста, ні молитви, лише «мокрого бояться».

Страсний понеділок

За традицією українці прибирали оселю – фарбували, мили, чистили. У понеділок, особливо для жінок, день починався рано, ще до сходу сонця мати будила дочок і вони, вмившись, починали порядкувати, мазати жовтою глиною долівку, потім мили ляду (скриня на одяг), лавиці, стіл, двері, чистили вікна тощо. Після обіду йшли на город, аби до живного четверга посіяти все насіння.

Страсна п’ятниця

Віруючі люди нічого не їдять до виносу плащаниці з вівтаря на середину церкви. Ні шити, ні прясти не можна. Великий гріх рубати дрова або що-небудь тесати сокирою. Колись господині в селах лише пекли паски та садили капусту. Цього дня печуть паски. За народнім віруванням у Страсну п’ятницю не можна співати. Кажуть, хто співає в Страсну п’ятницю, той на Великдень буде плакати.

Страсний вівторок

У вівторок жінки золили, прали, прасували білизну. Якщо була гарна погода, виносили на двір усе: постіль, покривала та інший текстиль. Також готували святковий одяг. Чоловіки тим часом оглядали поля й заготовляли дрова для випікання пасок.

Чиста середа –

«Візитівка» Седнева – мальовничий парк зі шпаківнями

страсну свічку запалювали перед святими образами. Палили її й під час великої грози, і при тяжкій хворобі людей або худоби, а також під час тяжких пологів. Пасічники з цією свічкою ходили до бджільника.

була своєрідним завершенням найважливіших робіт. До вечора потрібно було упоратися з городом, навести лад у хаті, прибрати її зовні. Увечері починали причиняти тісто для пасок, дівчата вибирали яйця для писанок, готували віск, кіцку (писало), природні барвники. Хлопці ж прибирали подвір’я, складали дрова, звільняли двір від усякого мотлоху тощо. Найважливішим днем цього тижня вважається четвер, який називається чистим, світлим, великим, страсним або живним.

Великодня субота

Цього дня роблять крашанки та писанки. За віруванням, крашанки готують у суботу, бо пофарбовані у п’ятницю швидко псуються. Здебільшого фарбують у червоний, жовтий, синій, зелений і золотистий кольори. Легенди, записані на Поділлі, кажуть, що коли Ісус Христос воскрес, то сказав тим, хто охороняв Його труну: «Ідіть і скажіть усім людям, що Христос воскрес, а щоб вам повірили, то ось вам знак». При цьому Спаситель узяв зі своєї труни крашанку. На Київщині оповідають, що коли Ісус Христос із Святим Петром проходили через одне село, в них почали кидати камінням та грудками. І як торкнеться камінь Ісусової одежі, зробиться з нього писанка, а як торкнеться грудка, то перетвориться на крашанку. Святий Петро позбирав усе до кишені, а пізніше роздав людям. З того й пішов звичай готувати писанки та крашанки на Великдень.

Ніч під Великдень

Чистий четвер –

день весняного очищення. До східсонця селяни чистили в стайнях, коморах, на подвір’ї, в хатах – усе мало бути чистим і виглядати святково. Існує повір’я, що в Чистий четвер до східсонця ворон носить із гнізда своїх дітей до річки. Хто скупається раніше від воронячих дітей, той буде здоровий протягом року. У Чистий четвер стрижуть, бувало, дітей – «щоб волосся не лізло та щоб голова не боліла». Увечері в церкві відправляються «Страсті». Люди, йдучи з церкви, намагалися донести додому «страсну» свічку так, щоб вона не погасла. У подальшому, коли на мешканців дому нападав страх,

Колись у селах України парубоцтво мало звичай розпалювати вогонь десь на горбі за селом, щоб його було видно навіть у сусідніх селах. Діти і старші люди, що залишаються вдома, спати не лягали, «щоб нечиста сила не приснилась». Намагалися, щоб світло не гасло, а горіло всю ніч – «бо янголи над селом літають». У неділю всі рушають до церкви на службу, святять паски, яйця. Поздоровляють, христосуються й обмінюються писанками, примовляючи: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!» Найпершими верталися з церкви дівчата, по дорозі даруючи свої крашанки тим хлопцям, до яких лежало серце. Потім уся родина сідала за стіл. Спочатку їли паску і яйця, потім інші великодні страви. Підготувала Олена ШЕРЕМЕТ


святковий край

7

№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

Рецепти пасок Мереживна паска-крафін

Екзотична паска з сиром та грудинкою

350 г борошна, 80 мл теплого молоко (36– 38 ºС), яйце, два жовтки, 80 г цукру, 6 г сухих дріжджів, дрібка солі, 40 г розтопленого вершкового масла, 30 мл соку апель­ сина, спеції (кардамон, мускат­ ний горіх, кориця, імбир, ваніль), 125 г м’якого вершкового масла (для прошаровування), цукати, родзинки, курага, в’ялена жу­ равлина.

Для опари: борошно – 70 г, пресовані дріжджі – 20 г, молоко – 240 г. Для тіста: борошно – 500 г, сіль – 1 ч. ложка, цукор – 1 ст. ложка, яйця – 2 шт., верш­ кове масло – 180 г, твердий сир – 180 г, копчена грудинка – 180 г, олія – 1 ст. л­ ожка.

Спосіб приготування

Спосіб приготування Опара: в тепле молоко покладіть чайну ложку цукру й дріжджі. Ретельно перемішайте й залиште на 10–15 хвилин. Тісто: збийте яйце, жовтки й цукор до пишної маси (щоб цукор весь розчинився). Окремо просійте борошно й сіль. У суміші зробіть ямку. Влийте опару, що підійшла. Туди ж збиту яєчну масу й сік апельсина (можна використовувати будь-який сік на ваш смак – морквяний, гарбузовий, яблучний тощо). Замішуйте акуратно й «ніжно». Додайте розтоплене вершкове масло й продовжуйте вимішувати, поки не перестане липнути до рук. Для перевірки – скатайте кулю й трохи розтягніть краєчок: якщо не рветься, а тягнеться, а крізь нього просвічується світло, значить тісто вимішане правильно. Змастіть миску вершковим маслом і викладіть кулю з тіста, змастивши поверхню теж маслом. Накрийте плівкою й поставте в тепле місце години на три. Воно має збільшитися як мінімум удвічі. Підготуйте форми для пасок – на дно застеліть пергамент, якщо силіконові – нічого робити не потрібно. Розділіть тісто на частини, кожну загорніть у харчову плівку й залиште ще на кілька хвилин. Стіл присипте борошном, викладіть шар тіста, зверху притрусіть борошном. Розтягніть так, щоб вийшов прямокутник, так, щоб просвічувалася рука. На тісто викладіть розм’якшене масло й обережно змастіть ним всю поверхню. Посипте спеціями за смаком, розподіліть цукати та сухофрукти. Згорніть пласт у щільний рулет, ретельно притискаючи краєчки. Розріжте його дуже гострим ножем уздовж на дві рівні частини, не доходячи до кінця. Згорніть один кінець равликом, формуючи дно майбутньої паски. Далі згортайте так, щоб усі шари тіста сформувалися до верху як гвинтові сходи. Другий кінчик тіста сховайте всередину. Викладіть акуратно паску у форму й трохи розрівняйте. Залиште підходити в теплому місці. Духовку заздалегідь розігрійте до 200 ºС. По­ставте паски випікатися на 10 хвилин. Потім прикрийте верх фольгою, зменшіть температуру до 180ºС і випікайте ще десь 20–25 хвилин.

i

І, як обіцяно, − найкращий рецепт паски! До двох повнісіньких жменьок думок Дрібно покраяти серця кусок, Додати горня вибачливості І повні дві ложки ввічливості. Відтак ще два грами розуміння Та ясного усміху проміння. До того ж, повну склянку без вагань Всипати доброзичливих бажань. Чемності також не жаліти І щедро щирістю полити. Трішки привітності додати Й усе разом вимішати. А потім випекти у такій печі, Що називається теплом душі. Як усі паски будуть готові, Посипати їх порошком любові. Хто приготує таку паску, Заслужить рясну Божу ласку. А як цю паску закуштує, Славно Великдень відсвяткує.

У великій мисці змішайте борошно з дріжджами і замісіть тісто. Накрийте, залиште при кімнатній температурі на годину. Опара буде пінитися, а якщо по мисці вдарити ложкою, просяде в центрі. Наріжте грудинку кубиками. Покладіть у сковороду разом із олією і обсмажте до рум’яного кольору. Перекладіть на тарілку, застелену паперовими рушниками. Сир натріть. Змішайте у мисці борошно, сіль і цукор. Додайте яйця та опару. Вимішуйте, поки тісто не збереться в грубий шар. Накрийте плівкою і залиште на 10-15 хвилин. Розділіть масло на 4 частини і поступово введіть його в тісто. Додайте шматочки грудинки і натертий сир та вимішайте. Перекладіть тісто у змащену олією миску, закрийте і залиште для вистоювання, поки тісто не збільшиться в об’ємі в 1,5 разу. Змастіть маслом форму для випічки. Розділіть тісто на дві частини й скачайте кожну в кулю. Викладіть у форму і залиште на 90 хвилин. Розігрійте духовку до 180 градусів, випікайте паску 50-60 хвилин.

Паска з шампанським

Для опари: борошно – 190 г, дріжджі – 9 г, шампанське напівсолодке – 190 г. Для тіста: борошно – 500 г, суміш цукатів та родзинок – 350 г, дріжджі живі – 35 г, сіль – 10 г, цукор – 160 г, яйця – 4 шт., молоко – 100 г, масло вершкове – 280 г, горіхи волоські – 120 г.

Спосіб приготування: Приготуйте закваску: змішайте дріжджі, шампанське, просіяне борошно, накрийте рушником, поставте в тепле темне місце на годину. Змішайте борошно, дріжджі, сіль, цукор, розм’якшене вершкове масло, яйця, молоко. Додайте опару та вимішайте тісто. Туди ж – горіхи , цукати, родзинки, ще раз перемішайте. Викладіть тісто в форму та залиште на годину. Випікайте до золотистого кольору, тобто десь 15 хвилин в духовці, розігрітій до 180 градусів.

Смачних і веселих свят!

22 квітня День радості. Позитивну день 17 енергію можна присвятити новим починанням. Сьогодні згадують архімандрита Персії Вадима, якого у народі називали Ключником, бо цього дня ходили до клю­ чів. Вітер дме, в повітрі туман – на врожай.

23 квітня Несприятливий день для вирідень 18 шення серйозних проблем. Можливі непередбачені збої та перешкоди. Говорили, що са­ ме Терентій Маревни вказував на прикмети, за якими судили про оран­ ку. Цей день ще називали днем Сонцезаходу.

i

...і до пасок

24 квітня Досить несприятливий день. день 19 П р и­б е р і т ь с я або перегляньте фільм, не відвідуйте людних місць. У православній церкві ша­ нували пам’ять святого Антипа і вважали його покровителем і цілите­ лем, який міг позбавити людину недуг.

j

25 квітня Ідеальний день для духовних та день 20 тілесних практик, мантр і медитації. У пра­ вославній церкві вша­ новується пам’ять святого Ва­си­ля. Цього дня заговорювали воду, щоб здоров’я міцніло. Со­ няч­ний день і холодний ранок – літо буде сухим.

j

26 квітня Несприятливий день для бюдень 21 рократичних процедур. Спілкування з владними структурами потребуватиме багато нервів. Вшановують Фомаїду Єгипетську. У народі казали, що цього дня зайці відзначають іменини.

j

Райдужні яйця

Варені яйця (білі), п’ять кольорів хар­ чового барвника, серветки, ємність для барвників і ложки.

Спосіб приготування Яйця відваріть круто. Розведіть барвник із водою в склянках. Кожне яйце загорніть у серветку, має дуже туго обгорнути всю шкаралупу. Застеліть робочу поверхню старою клейонкою, щоб краплі барвника не потрапили на стіл. По черзі налийте по кілька крапель кожного барвника на яйце. Один за іншим, поки все яйце не покриється різними кольорами. Таким чином фарби проникають через серветку й хаотичним способом фарбують яйце. Коли серветка повністю забарвиться, залиште яйце сохнути на 6–7 годин. Потім серветку можна розгортати.

Великодні яйця в «хустинках»

Для тіста: склянка молока; дріжджі – 20 г; яйце; борошно – 2–3 склянки; олія – 4 ст. ложки; цукор – 1 ч. ложка; сіль – 1/4 ч. ложки. Для начинки: вершкове масло – 100 г, копчена ковбаса – 200 г, плавлений сирок, цибулина, двоє яєць, часник – три зубки, зелень петрушки або кропу, сіль і чорний мелений перець за смаком. Ще знадобляться фарбовані яйця й кун­ жут для прикраси.

Спосіб приготування У молоці розчиніть дріжджі. Яйце розітріть із сіллю та цукром, змішайте з молоком. Усипте борошно й замісіть тісто. Наприкінці додайте олію й вимішуйте, поки не перестане прилипати до рук. Накрийте рушником, поставте в тепле місце. Як підніметься, вимішайте його й дайте ще раз підійти. Вершкове масло розітріть із сіллю, перцем, розчавленим часничком і порізаною зеленню. Ковбасу, яйця, плавлений сирок, цибулю поріжте дрібними кубиками. Всі інгредієнти з’єднайте, всипте сіль і перець, перемішайте. Тісто розділіть на частини, розміром десь із картоплину, розкачайте й наповніть начинкою. Скрутіть рулетики і защипайте краї. Обгорніть рулетиком крашанку так, щоб зверху залишилися «вушка». «Хустинки» змастіть збитим яйцем, посипте кунжутом. Випікайте при температурі 180 °С 15–20 хвилин.

27 квітня День побудови да­л екос яжних день 22 планів на життя, переосмислення пріоритетів. Уда­лий для будь-якої діяльності. У народному календарі – Мартіна, який жив у Констан­ тино­полі. У народі каза­ ли, що цього дня лисиці риють нові нори.

k

28 квітня Досить супереч­ ливий час. З оддень 23 ного боку – неприємності на роботі, а з іншого – незвичайна апатія завадить вирішувати нагальні справи. Ушано­ вують апостолів Пуда, Тро­хи­ма і Аристарха. Цього дня не можна пра­ цювати допізна.

k


Свята та будні

8

ветерани вітають

З роси й води!

Рада Чернігівської районної організації ветеранів сердечно вітає з днем народження ветеранських активістів: – 15 квітня святкувала 82-річчя Ольга Кирилів­ на ВЕРГУН, голова ветеранської організації с. Бо­ ро­вики; – 16 квітня відзначили особисті свята Наталія Борисівна МУСІЙКО, голова ветеранської організації с. Смолин Гончарівської ОТГ і Григорій Михайлович КЛИМЕНОК, ветеран Афганістану, голова ветеранської організації с. Черниш. Шановні! Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту, родинного затишку та поваги оточуючих, рідних і близьких. А також успіхів у ветеранській роботі! 10 квітня відсвяткував 30-річчя учасник бойових дій у АТО Анатолій Вікторович ШКЕЛЬ із с. Малійки Михайло-Коцюбинської ОТГ. Шановний Анатолію Вікторовичу! Висловлюємо Вам подяку за сумлінно виконаний військовий обов’язок із захисту територіальної цілісності України, від щирого серця вітаємо з ювілеєм і бажаємо здоров’я, особистого щастя, здійснення всіх мрій, упевненості в завтрашньому дні й прекрасного майбутнього! Рада Чернігівської районної організації ветеранів, районна організація ветеранів АТО

Колектив художньої самодіяльності «Вишиваночка» Жукотківського БК щиро вітає з ювілеєм директорку Вікторію ЗАГАБУ.

Хай дороги стеляться крилато, Будуть чисті, рівні, як струна, Хай добро не оминає хату, Як не оминає цвіт весна. Хай здоров’я, радість і достаток Стеляться, немов вишневий цвіт, Хай малює доля з буднів свято І Господь дарує сотню літ. Будь завжди весела й добра, При потребі будь хоробра – Працьовита, неледаща, Серед всіх жінок – НАЙКРАЩА!

12 квітня святкувала 55-річчя завіду­ вачка Рудківської бібліотеки Валентина Іванівна САПОН. Від щирого серця шановну ювілярку вітає виконком Рудківської сільської ради та дарує такі слова:

цитати мудрих

Ми раді щиро тебе привітати, Щастя й здоров’я в житті побажати, Мирного неба і ясного сонця, Хай воно світить у твої віконця. Хай в хаті панують злагода й мир, А лихо нехай оминає поріг. Хай наша любов твоє серце зігріє, Душа твоя з нами нехай не старіє. Тобі ми бажаєм добра і поваги – Тепла – у сім’ї, у роботі – наснаги.

 Ніколи не перебільшуйте дурість ворогів і вірність друзів.  Нічого страшного, якщо над тобою сміються. Набагато гірше, коли над тобою плачуть.  Мало знати собі ціну – потрібно ще й користуватися попитом. Михайло Жванецький

№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

Зірки віщують

Астрологічний прогноз

a

на 22–28 квітня

ОВЕН (21.03-20.04). Перевіряйте інформацію, а вже потім робіть висновки. Інакше ризикуєте наламати дров. Стримайте амбіції, не допускайте негативних думок. ТЕЛЕЦЬ (21.04-20.05). Можна лише порадіти вашим кар’єрним успіхам. Ви оточені людьми, які готові чимало зробити для вас і з вами. Дійте терпляче, стримано, розважливо. БЛИЗНЯТА (21.05-21.06). Вам варто переосмислити деякі свої погляди. Довіртеся емоціям, але у справах опирайтеся на розум. РАК (22.06-22.07). Вищі сили підтримуватимуть вас. Не ухиляйтеся від відповіді, коли впевнені. На вас очікують успіх, прибуток і кар’єрне зростання. ЛЕВ (23.07-23.08). Доведеться з головою зануритися не в свою справу, захищати свої права та дії. Можливі конфлікти на роботі й непорозуміння в родині. Проявіть терплячість і тактовність. ДІВА (24.08-23.09). На вас чекає багато різних подій і приємних зустрічей, пощастить багато в чому. Не дратуйтеся через дрібниці, йдіть уперед і робіть свою справу.

b

c

d e

f

готуємо смачно

Паска-морозиво

Вершки жирністю 35% – 1 л, апельсинові цукати – 100 г, цу­ кор – 100 г, білки – 8 шт., рідкий мед – 100 г, суміш різних горіхів – 200 г, родзинки – 100 г.

Спосіб приготування Горіхи обсмажте на сухій сковороді, подрібніть. Цукати й род­ зинки замочіть в окропі на 10 хв., обсушіть. Холодні вершки збийте в міцну піну. Поставте у холодильник. Білки також збийте в густу піну, додавши 30 г цукру. Розігрійте мед із рештою цукру. Влийте цю масу в збиті білки, постійно помішуючи. Вимішуйте, поки суміш не охолоне (десь 12–15 хв.). Продовжуючи розмішувати, додайте збиті вершки, потім горіхи, родзинки й цукати. Порційні формочки чи одну форму для паски застеліть фольгою, розкладіть масу й поставте в морозильну камеру на 2–3 години.

у православному календарі

«Не я б’ю, верба б’є»...

За Священним Писанням, у Вербну неділю Син Божий увійшов у Єрусалим, тому офіційна назва – Вхід Господній у Єрусалим. У храмах відбувається всеношну служба, освячуються гілочки верби, які приносять додому й ставлять біля ікон. У народі вважали, що освячена верба має чудотворну цілющу силу, здатну позбавити людей і тварин від хвороб, порчі й пристріту, а оселю – від пожеж і повеней.

Зробіть обов’язково

 Відвідайте храм, освятіть гілочку верби.  Помоліться перед сном, попросіть у Бога благословення й здоров’я собі та рідним.  Свячену вербу не викидайте, можете навіть посадити її, якщо проросте. Кажуть, вона приносить гроші.  Розчісуючи волосся, примовляйте: «Вода, йди в землю разом із головним болем». Гребінець покладіть у воду, нею полийте вербу.  Якщо хочете позбавити людину страхів і подарувати рішучість, уранці в неділю потрібно вбити в стіну кілок із верби.

i j

k l

Що їдять на Великдень у різних країнах Поч. у минулому номері У Німеччині – головні символи свята – великодні яйця та заєць. Святкування починається в четвер, який називають «зеленим», через звичай їсти зелені продукти: супи, шпинат, петрушку, цибулю-порей. Навіть яйця та картоп­ лю поливають зеленим соусом. У Страсну п’ятницю німці їдять рибу. Але головний бенкет починається в неділю. Баранина у вигляді торта, смажене ягня, яке подається зі спаржею та картоплею. А пасхальний пиріг у німців дуже схожий на нашу паску.

Кажуть, що...

Це перехідне церковне свято залежить від дати Великодня й настає за тиждень до нього. Воно розпочинає Страсну седмицю – найсуворіший тиждень перед Світлим ­Христовим Воскресінням.

h

щоб знали!

Здавна збереглася традиція бити одне одного гілочками верби, особливо дітей, бажати здоров’я й добробуту в родині. Дозволяється послаблення посту: можна вживати рибу. ...у жодному разі не можна зрізати вербу з дерев біля кладовища або тих, де є пташине дупло. ...забороняється лаятися, лихословити, думати про погане, працювати. ... не можна мити голову, фарбувати волосся.

g

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Розчаруєтеся в комусь із близьких, та не варто через це перейматися. Ідеальний час для реалізації серйозних планів. СКОРПІОН (24.10-22.11). Опинитеся в потрібний час у потрібному місці, отримаєте емоційне задоволення. Можливий прибуток від спільного бізнесу з енергійними партнерами. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Будні – для справи, вихідні – для вас. Розберіться зі своїм внутрішнім світом. Досягти успіху допоможуть ділові амбіції. Ініціативи отримають підтримку. КОЗЕРІГ (22.12-20.01). З партнерами по бізнесу проявіть розумну обережність. Діяти доведеться миттєво, приймати рішення швидко, інакше не встигнете за подіями, що розвиваються. ВОДОЛІЙ (21.01-20.02). З’явиться шанс просування кар’єрними сходами. Найкраще вирішуватимуться повсякденні питання. Через помилки та самообман ризикуєте втратити авторитет. РИБИ (21.02-20.03). Доведеться діяти дипломатично, стримуючи емоції. У той же час будьте наполегливі, відстоюючи свої інтереси.

В Австрії печуть круглий коровай, який прикрашають хрестом. Важливий атрибут свята – пасхальний кекс вейхкюхен, його освячують як паску.

Поляки сервирують великодній стіл різними ковбасними виробами та безліччю страв із холодного м’яса. Дуже популярні «баби» – пироги з фруктами та макові штруделі. Чільне місце на

столі посідає випечений з борошна або зроблений із розтопленого цукру агнець, що символізує воскресіння Ісуса Христа. Польська «пасха» – житній хліб, куди додаються дріжджі й закваска, зверху його змащують свинячим салом і прикрашають хрестом із тіста.

Великодній стіл шведів не можна уявити без риби. Різні сорти маринованого оселедця, лосося, кільки. Але не забувають і про м’ясо. На Великдень готують печеню з баранини з картопляною запіканкою. Важливий атрибут святкового столу – випічка. Національне блюдо семля – тришарова солодка булочка, начинена збитими вершками й мигдальною пастою. Прикраса столу – фарбовані й шоколадні яйця. У сусідній Фінляндії на Ве­ ликдень готують солодку кашу «Меммі». Основні інгредієнти – житнє борошно та солод, які замішуються на воді, потім запікаються в духовці. Кашу їдять як десерт, а подають із цукром і вершками. У Фінляндії також на пасхальному столі почесне місце посідає риба. Важливий символ свята – фарбовані яйця. Традиційною для фінів є солодка «пасха». Підготувала Валентина SOHO 20.03.2019/13:25 СТЕПОВА


№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року 15.50 «Чекай мене. Україна». 20.00, 4.25 «Подробицi». 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 21.00 Т/с «Не жiноча робота» 1+1». 12+. 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.45 Т/с «Пiдземний перехiд» 23.45, 5.20 ТСН. 12+. 9.30 «Одруження наослiп». 1.45 «Речдок». 11.15, 12.20 «Мiняю жiнку». 3.15 «Орел i Решка. Шопiнг». 13.30 «Сiмейнi мелодрами». 5.10 «Top Shop». 14.30 Т/с «Величне столiття. ICTV Роксолана». 17.10 Т/с «Моє чуже життя». 4.50 Скарб нацiї. 19.20 «Секретнi матерiали 2019». Еврика! 20.45, 21.40 Т/с «Анка з Мол- 5.00 5.10 Служба розшуку дiтей. даванки». 5.15 Т/с «Вiддiл 44». 22.30 «Грошi 2019». 6.00 Громадянська оборона. 23.50 «Голос країни 9». 7.00 Факти. Вибори-2019. Спец2.10 «Київ Вечiрнiй». випуск. 9.15 Факти тижня. 100 хвилин. ІНТЕР 10.40 Секретний фронт. Дай5.40, 22.00 «Слiдство вели...». джест. 7.00, 8.00, 9.00, 17.40 Новини. 11.50, 13.20 Х/ф «Шибайголо7.10, 8.10 «Ранок з Iнтером». ва». 9.20, 18.00, 19.00, 2.30 «Стосуєть- 12.45, 15.45 Факти. День. ся кожного». 14.15, 16.20 Х/ф «Нацiя 11.10, 12.25 Х/ф «Чотири мушприбульцiв». кетери Шарло». 16.35 Х/ф «Тiлоохоронець 12.00 «Новини». кiлера». 14.00 Х/ф «Четверо проти кар- 18.45, 21.00 Факти. Вечiр. динала». 19.20 Надзвичайнi новини.

КАНАЛ 1+1

Понеділок, 22 квітня

7.55 Х/ф «Геркулес». 11.00 Х/ф «Марсiянин». 14.00 Х/ф «Земне ядро». 16.50 Х/ф «Люди в чорному 3». 19.00 Ревiзор. Крамницi. 21.00 Таємний агент. СТБ 22.20 Таємний агент. Постшоу. 5.30 Моя правда. Тетяна Догiлева. 0.00 Х/ф «Мiстер Магу». 6.15 Моя правда. Римма Мар- 1.45 Служба розшуку дiтей. кова. 7.15 Мiстичнi iсторiї з Павлом ТЕТ Костiциним. 6.00 ТЕТ Мультиранок. 9.10 Х/ф «Кучерява Сью». 9.30 М/ф «Дельго». 11.05 Х/ф «Мiсiс Даутфайр». 11.00, 17.00 Т/с «Рання пташ13.45 Хата на тата 12+. ка». 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 12.00 Рятiвники. 18.00 Слiдство ведуть екстра- 13.00, 14.00, 20.00 Одного разу пiд сенси. Полтавою. 20.00, 20.55 Т/с «За вiтриною» 13.30, 14.30, 21.00 Танька i Во12+. лодька. 22.50, 23.50 Т/с «Пелена» 12+. 15.00, 1.00 Панянка-селянка. 0.50 Т/с «Коли ми вдома». 18.00 4 весiлля. 22.00 Сiмейка У. НОВИЙ КАНАЛ 23.00 Готель Галiцiя. 0.00 Країна У. 3.00, 1.50 Зона ночi. 2.00 Теорiя зради. 4.00 Абзац. 2.50 БарДак. 6.00, 7.50 Kids Time. 6.05 Х/ф «Крихiтка iз Беверлi- 3.40 Вiталька. 5.50 Кориснi пiдказки. Хiллз 3». 20.15 Битва версiй. 21.20 Т/с «Пес». 22.25 Свобода слова. 23.55 Х/ф «Прем’єр-мiнiстр». 2.05 Т/с «Володимирська, 15».

ТРК «УКРАЇНА» 6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 2.50 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. 9.30 Зiрковий шлях. 10.30 Мiсiя: краса. 11.30, 3.40 Реальна мiстика. 13.30, 15.30, 4.45 Агенти справедливостi 12+. 16.00 Iсторiя одного злочину. 18.00 Т/c «Таємницi» 12+. 19.50 «Говорить Україна». 21.00 Т/c «Iнша». 23.30, 2.00 Т/c «CSI. Мiсце злочину». 1.30 Телемагазин.

ПРЯМИЙ 6.00, 7.15, 8.15, 9.15, 10.15, 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15, 16.15, 17.15, 18.15, 19.15, 20.15, 22.15, 23.00 Телемарафон «Вибори – 2019». 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 22.00 «Репортер». Новини.

12.50 «Вiрю не Вiрю». 14.50 «Орел i Решка. Навколо свiту». 5.00 «Top Shop». 5.45 Х/ф «Володя великий, Во- 15.40 «Орел i Решка. Морський сезон». лодя малий». 16.40 «Орел i Решка. Перезаван7.00 Х/ф «Кiн-дза-дза!». таження 3». 9.35, 19.30 Т/с «Коломбо». Т/с «Доктор Хаус». 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, 2.35 17.40 22.00 «Орел i Решка. Перезаван«Свiдок». таження». 12.50 «Таємницi свiту». 23.00 Х/ф «Побачення 13.25, 3.10 «Речовий доказ». наослiп». 14.40, 16.50 Т/с «Служба 0.50 «Орел i Решка. Шопiнг». розслiдувань». 2.00 «Нiчне життя». 17.00 «Легенди карного розшуK-2 ку». 18.20 «Свiдок. Агенти». 6.30 Телемагазин. 22.40, 23.45 Т/с «Напад». 7.30 Квадратний метр. 1.45 Т/с «Швидка». 8.50 Дiм на заздрiсть усiм. 3.05 «Випадковий свiдок». 10.50, 18.30 Удачний проект. 12.10, 15.00, 0.40 Кориснi поради. 4.00 «Професiї». 13.00 Шеф-повар. 14.00 Спецiя. K-1 15.50, 19.50 Майстри ремонту. 6.30 «TOP SHOP». 16.40, 21.30 Зiрковi долi. 7.50 М/с «Гарфiлд Шоу». 17.30, 20.30 Дачна вiдповiдь. 8.10 «Ух ти show». 22.10 Глянець. 9.10 Т/с «Мисливцi за 23.00 Готуємо разом. релiквiями». 1.40 Формула любовi. 11.00 Х/ф «Король повiтря». 4.10 Смiшарики.

НТН

5.10 Мультфiльми.

UA:ЧЕРНІГІВ 7.00, 7.35, 8.05, 8.35 Ранок. 7.30, 8.00, 8.30, 13.30, 17.00, 19.00, 20.30 Новини. 9.00 Енеїда. 9.30 Аромати Чiлi. 9.55 РадiоДень «Життя +». 10.15 UA. Фольк. Спогади. 11.05 Ранковий гiсть. 11.15, 20.15 Своя земля. 11.30, 13.40, 19.20, 21.50 Тема дня. 12.00 Плiч-о-плiч. 12.15 Двоколiснi хронiки. 12.40 Лайфхак українською. 12.50 М/с «Дуда i Дада». 14.05 Розсекречена iсторiя. 15.00, 15.55, 17.15 Wise Cow. 15.15 РадiоДень «Модуль знань». 16.05 Хто в домi хазяїн ? 16.30 Супер Чуття. 17.40 Погляд з середини. 18.05 Т/с «Елiза». 19.50 Разом. 20.50 Спiльно. 21.20 #ВУКРАЇНI. 22.15 Схеми. Корупцiя в деталях.

Вівторок, 23 квітня КАНАЛ 1+1

6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.25, 5.20 ТСН. 9.30 «Одруження наослiп». 11.20, 12.20 «Мiняю жiнку». 13.30 «Сiмейнi мелодрами». 14.30 Т/с «Величне столiття. Роксолана». 17.10 Т/с «Моє чуже життя». 19.20 «Секретнi матерiали 2019». 20.45, 21.40, 22.35, 23.30 Т/с «Анка з Молдаванки». 0.30 Чарiвна казка на всi часи «Три горiшки для Попелюшки». 1.55 «Київ Вечiрнiй».

18.00, 19.00, 2.25 «Стосується кожного». 20.00, 4.25 «Подробицi». 21.00 Т/с «Не жiноча робота» 12+. 23.45 Т/с «Пiдземний перехiд» 12+. 3.10 «Орел i Решка. Шопiнг». 5.10 «Top Shop».

СТБ

6.10 Моя правда. Олексiй Булдаков. Вигнанець. 7.05 Моя правда. Iгор Петренко. Життя пiсля смертi. 8.00 Мiстичнi iсторiї з Павлом Костiциним. 9.55 МастерШеф 12+. 14.10 Хата на тата 12+. ICTV 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 18.00 Слiдство ведуть екстра4.10 Скарб нацiї. сенси. 4.20 Еврика! 20.00, 20.55 Т/с «За вiтриною» 4.30 Факти. 12+. 4.50 Т/с «Вiддiл 44». 23.50 Т/с «Пелена» 12+. 5.40, 20.20 Громадянська обо- 22.50, 0.45 Т/с «Коли ми вдома». рона. 6.30 Ранок у великому мiстi. НОВИЙ КАНАЛ 8.45 Факти. Ранок. ІНТЕР 9.15, 19.20 Надзвичайнi новини. 3.00, 2.00 Зона ночi. 4.10 Абзац. 10.10 Битва версiй. 5.40, 22.00 «Слiдство вели...». 6.00, 7.50 Kids Time. 12.00 Антизомбi. Дайджест. 7.00, 8.00, 9.00, 17.40 Новини. 6.05 Х/ф «Велика котяча вте12.15, 13.15 Х/ф «Зiткнення з 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Iнтером». ча». безоднею». 10.00 Т/с «Султан мого серця». 7.55 Т/с «Мерлiн». 12.45, 15.45 Факти. День. 11.00, 12.25 Х/ф «Сiссi». 15.00, 16.20, 21.25 Т/с «Пес». 11.10 Х/ф «Блакитна лагуна 3». 12.00 «Новини». 13.40 Х/ф «Сiссi – молода 17.40, 22.30 Т/с «Юрчишини». 13.00 Екси. 17.00, 19.00 Заробiтчани. 18.45, 21.05 Факти. Вечiр. iмператриця». 21.00 Х/ф «Сутiнки». 23.35 Х/ф «Мiй ворог». 14.45 «Правила виживання». 15.50, 16.45, 1.45 «Речдок». 1.35 Т/с «Володимирська, 15». 23.30 Т/с «Загубленi».

ТЕТ

6.00 ТЕТ Мультиранок. 9.30 М/ф «Тваринний загiн. Код Марко Поло». 11.00, 17.00 Т/с «Рання пташка». 12.00 Рятiвники. 13.00, 14.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою. 13.30, 14.30, 21.00 Танька i Володька. 15.00, 1.00 Панянка-селянка. 18.00 4 весiлля. 22.00 Сiмейка У. 23.00 Готель Галiцiя. 0.00 Країна У. 2.00 Теорiя зради.

ТРК «УКРАЇНА»

6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 3.10 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. 9.30 Зiрковий шлях. 10.30 Мiсiя: краса. 11.30, 4.00 Реальна мiстика. 13.30, 15.30, 4.45 Агенти справедливостi 12+. 16.00 Iсторiя одного злочину. 18.00 Т/c «Таємницi» 12+.

19.50 «Говорить Україна». 18.10 «Ехо України» с Матвiєм Га- 7.50 М/с «Гарфiлд Шоу». 8.10 «Ух ти show». напольським. 21.00 Т/c «Iнша». 20.00 «Прямий ефiр» зi Свiтланою 9.10 Т/с «Мисливцi за 23.20 Без панiки. релiквiями». Орловською та Миколою 0.00, 2.15 Т/c «CSI. Мiсце злочину». 11.00 Х/ф «7 днiв i ночей з Вереснем. 1.45 Телемагазин. Mерилiн». 22.00 «Пiдсумки» з Євгенiєм Ки12.50 «Вiрю не Вiрю». ПРЯМИЙ сельовим. 14.50 «Орел i Решка. Навколо 6.00, 7.15, 8.15 «Новий день» з 23.30 «МЕМ». свiту». Анатолiєм Анатолiчем, НТН 15.40, 23.00 «Орел i Решка. МорЮлiєю Шпачинською, Таський сезон». лою Калатай та Миколою 5.00 «Top Shop». 16.40 «Орел i Решка. Перезаван6.45 Х/ф «Заручниця». Матросовим. таження 3». 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 8.30 Ранковий «Свiдок». 17.40 Т/с «Доктор Хаус». 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 9.00 Х/ф «Правда лейтенанта 22.00 «Орел i Решка. ПерезаванКлимова». 18.00, 19.45 «Репортер». таження». 10.50, 19.30 Т/с «Коломбо». Новини. 0.00 «Орел i Решка. Рай та пе9.15, 10.15, 11.15 «Ми всi...» з 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, 2.50 кло 2». «Свiдок». Каролiною Ашiон i Павлом 1.00 «Орел i Решка. Шопiнг». 12.50 «Свiдок. Агенти». Рольником. K-2 12.10, 13.10, 14.10, 15.10, 16.10 13.25, 3.40 «Речовий доказ». 14.40, 16.50 Т/с «Служба 6.30 Телемагазин. «Кримiнал» зi Славою Варрозслiдувань». дою. 7.30 Квадратний метр. 12.20, 13.20, 14.20 «Деталi» з 17.00 «Легенди карного розшу- 8.50 Дiм на заздрiсть усiм. ку». Василiсою Фроловою i 10.50, 18.30 Удачний проект. 18.20 «Будьте здоровi». Сергiєм Дойком. 12.10, 15.00, 0.40 Кориснi поради. 22.40, 23.45 Т/с «Напад». 16.20 » Вибори – 2019» з Натал13.00 Шеф-повар. 2.10 Т/с «Швидка». кою Фiцич. 14.00 Спецiя. 17.00 «Ситуацiя» з Тарасом Бе- K-1 15.50, 19.50 Майстри ремонту. резовцем та Мариною Ле16.40, 21.30 Зiрковi долi. 6.30 «TOP SHOP». 17.30, 20.30 Дачна вiдповiдь. ончук.

22.10 Глянець. 23.00 Готуємо разом. 1.40 Формула любовi.

UA:ЧЕРНІГІВ

7.00, 7.35, 8.05, 8.35 Ранок. 7.30, 8.00, 8.30, 13.30, 17.00, 19.00, 20.30 Новини. 9.00 Енеїда. 9.30 Аромати Перу. 9.55 РадiоДень «Життя +». 10.15 Сильна доля. 11.05 Ранковий гiсть. 11.20, 22.45 Плiч-о-плiч. 11.35, 13.40, 19.20, 21.50 Тема дня. 12.00, 20.15 Своя земля. 12.15 Двоколiснi хронiки. 12.40 Лайфхак українською. 12.50 М/с «Дуда i Дата». 14.10 Розсекречена iсторiя. 15.00, 15.55, 17.15 Wise Cow. 15.15 РадiоДень «Модуль знань». 16.05 Хто в домi хазяїн. 16.30 Супер Чуття. 17.40 Погляд з середини. 18.05 Т/с «Елiза» 12+. 19.50 Разом. 20.50 #ВУКРАЇНI. 21.20 Д/ф «Українська Гельсiнська спiлка». 22.15 Спiльно.

Середа, 24 квітня 18.00, 19.00, 2.25 «Стосується кожного». 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 20.00, 4.20 «Подробицi». 1+1». 21.00 Т/с «Не жiноча робота» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 12+. 23.35, 5.20 ТСН. 23.45 Т/с «Пiдземний перехiд» 9.30 «Одруження наослiп». 12+. 11.10, 12.20 «Мiняю жiнку». 3.10 «Орел i Решка. Шопiнг». 13.30 «Сiмейнi мелодрами». 5.05 «Top Shop». 14.30 Т/с «Величне столiття. ICTV Роксолана». 17.10 Т/с «Моє чуже життя». 4.00 Скарб нацiї. 19.20 «Секретнi матерiали 2019». Еврика! 20.45, 21.40 Т/с «Анка з Мол- 4.10 4.20 Служба розшуку дiтей. даванки». 4.25 Студiя Вашингтон. 22.30, 23.40 «Свiт навиворiт 10: 4.30 Факти. Бразилiя». 4.50 Т/с «Вiддiл 44». 0.45 «Київ Вечiрнiй». 5.40, 10.10 Громадянська оборона. ІНТЕР 6.30 Ранок у великому мiстi. 5.40, 22.00 «Слiдство вели...». 8.45 Факти. Ранок. 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Но- 9.15, 19.20 Надзвичайнi новини. вини. 12.30, 13.20 Х/ф «Мiй ворог». 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Iнтером». 12.45, 15.45 Факти. День. 10.00 Т/с «Султан мого серця». 15.00, 16.20, 21.25 Т/с «Пес». 11.00 Х/ф «Сiссi – молода 17.40, 22.35 Т/с «Юрчишини». iмператриця». 18.45, 21.05 Факти. Вечiр. 12.25 Х/ф «Сiссi: Важкi роки 20.15 Секретний фронт. iмператрицi». 23.40 Х/ф «Найманий убив14.45 «Правила виживання». ця». 15.50, 16.45, 1.45 «Речдок». 1.25 Т/с «Володимирська, 15».

КАНАЛ 1+1

СТБ

5.15 Моя правда. Наталя Крачковська. 120 кг самотностi. 6.00 Моя правда. Руслана. Приборкування норовливої. 6.55 Мiстичнi iсторiї з Павлом Костiциним. 8.45 МастерШеф 12+. 13.20 Хата на тата 12+. 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 18.00 Слiдство ведуть екстрасенси. 20.00, 20.55 Т/с «За вiтриною» 12+. 22.50, 23.50, 0.45 Т/с «Пелена» 12+.

НОВИЙ КАНАЛ

3.00, 2.05 Зона ночi. 3.40 Абзац. 5.30, 6.50 Kids Time. 5.35 М/с «Майлз iз майбутнього». 6.55 Т/с «Мерлiн». 10.40 Х/ф «Сутiнки». 13.00 Кохання на виживання. 17.00 Хто зверху? 12+. 21.00 Х/ф «Сутiнки. Сага. Новий мiсяць». 23.30 Т/с «Загубленi». 2.00 Служба розшуку дiтей.

ТЕТ

6.00 ТЕТ Мультиранок. 9.20 Х/ф «Марлi та я». 11.00, 17.00 Т/с «Рання пташка». 12.00 Рятiвники. 13.00, 14.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою. 13.30, 14.30, 21.00 Танька i Володька. 15.00, 1.00 Панянка-селянка. 18.00 4 весiлля. 22.00 Сiмейка У. 23.00 Готель Галiцiя. 0.00 Країна У. 2.00 Теорiя зради.

ТРК «УКРАЇНА»

6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 3.10 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. 9.30 Зiрковий шлях. 10.30 Мiсiя: краса. 11.30, 4.00 Реальна мiстика. 13.30, 15.30, 4.45 Агенти справедливостi 12+. 16.00 Iсторiя одного злочину. 18.00 Т/c «Таємницi» 12+. 19.50 «Говорить Україна».

21.00 Т/c «Iнша». 20.00 «Прямий ефiр» зi Свiтланою 23.20 Гучна справа. Орловською та Миколою 0.00, 2.15 Т/c «CSI. Мiсце злочину». Вереснем. 1.45 Телемагазин. 22.00 «Пiдсумки» з Євгенiєм Кисельовим. ПРЯМИЙ 23.30 «МЕМ». 6.00, 7.15, 8.15 «Новий день» з НТН Анатолiєм Анатолiчем, Юлiєю Шпачинською, Та- 5.00 «Top Shop». лою Калатай та Миколою 7.00 Х/ф «Сказання про двох Матросовим. братiв-близнюкiв». 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 8.30 Ранковий «Свiдок». 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 9.00 Х/ф «Презумпцiя 18.00, 19.45 «Репортер». невинуватостi». Новини. 10.45, 19.30 Т/с «Коломбо». 9.15, 10.15, 11.15 «Ми всi...» з 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, 2.35 Каролiною Ашiон i Павлом «Свiдок». Рольником. 12.50 «Будьте здоровi». 12.10, 13.10, 14.10, 15.10, 16.10 13.25, 3.15 «Речовий доказ». «Кримiнал» зi Славою Вар- 14.40, 16.50 Т/с «Служба дою. 12.20, 13.20, 14.20 «Деталi» з 17.05 розслiдувань». «Легенди карного розшуВасилiсою Фроловою i ку». Сергiєм Дойком. «Вартiсть життя». 16.20 » Вибори – 2019» з Натал- 18.20 22.40, 23.50 Т/с «Напад». кою Фiцич. 17.00 «Ситуацiя» з Тарасом Бе- 1.00 Т/с «Швидка». резовцем та Мариною Ле- K-1 ончук. 18.10 «Ехо України» с Матвiєм Га- 6.30 «TOP SHOP». 7.50 М/с «Гарфiлд Шоу». напольським.

8.10 «Ух ти show». 9.00 Т/с «Мисливцi за релiквiями». 10.50 Х/ф «Iлюзiонiст». 12.50 «Вiрю не Вiрю». 14.50 «Орел i Решка. Навколо свiту». 15.40, 23.00 «Орел i Решка. Морський сезон». 16.40 «Орел i Решка. Перезавантаження 3». 17.40 Т/с «Доктор Хаус». 22.00 «Орел i Решка. Перезавантаження». 0.00 «Орел i Решка. Рай та пекло 2». 1.00 «Орел i Решка. Шопiнг». 2.00 «Нiчне життя».

23.00 Готуємо разом. 1.40 Формула любовi.

8.10 «Ух ти show». 9.00 Т/с «Мисливцi за релiквiями». 11.00 Х/ф «Перший пес держави». 12.50 «Вiрю не Вiрю». 14.50 «Орел i Решка. Навколо свiту». 15.40, 23.00 «Орел i Решка. Морський сезон». 16.40 «Орел i Решка. Перезавантаження 3». 17.40 Т/с «Доктор Хаус». 22.00 «Орел i Решка. Перезавантаження». 0.00 «Орел i Решка. Рай та пекло 2». 1.00 «Орел i Решка. Шопiнг».

22.10 Глянець. 23.00 Готуємо разом. 1.40 Неймовiрнi iсторiї кохання.

UA:ЧЕРНІГІВ

7.00, 7.35, 8.05, 8.35 Ранок. 7.30, 8.00, 8.30, 13.30, 17.00, 19.00, 20.30 Новини. 9.00 Енеїда. 9.30 Аромати Перу. 9.55 РадiоДень «Життя +». 10.15 Сильна доля. 11.05 Ранковий гiсть. 11.20, 22.15 Своя земля. 11.35, 13.40, 19.20, 21.50 Тема дня. 12.00 Плiч-о-плiч. 12.15 Двоколiснi хронiки. 12.40 Лайфхак українською. 12.50 М/с «Дуда i Дада». K-2 14.10 Розсекречена iсторiя. 15.00, 15.55, 17.15 Wise Cow. 6.30 Телемагазин. 15.15 РадiоДень «Модуль знань». 7.30 Квадратний метр. 16.05 Хто в домi хазяїн. 8.50 Дiм на заздрiсть усiм. 16.30 Супер Чуття. 10.50, 18.30 Удачний проект. 12.10, 15.00, 0.40 Кориснi поради. 17.40 Погляд з середини. 18.10 Т/с «Елiза». 13.00 Шеф-повар. 19.50 Спiльно. 14.00 Спецiя. 20.15 StopFakeNews. 15.50, 19.50 Майстри ремонту. 20.50 Нашi грошi. 16.40, 21.30 Зiрковi долi. 21.20 Разом. 17.30, 20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10 Глянець. 22.30 Букоголiки.

Четвер, 25 квітня КАНАЛ 1+1

6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.45, 5.20 ТСН. 9.30 «Одруження наослiп». 11.15, 12.20 «Мiняю жiнку». 13.30 «Сiмейнi мелодрами». 14.30 Т/с «Величне столiття. Роксолана». 17.10 Т/с «Моє чуже життя». 19.20 «Секретнi матерiали 2019». 20.40 «ЧистоNEWS 2019». 20.45, 21.40 Т/с «Анка з Молдаванки». 22.30 «Право на владу 2019». 0.50 Концерт «Дорога дружби». 3.15 «ТСН. 20 рокiв».

20.00, 4.20 «Подробицi». 21.00 Т/с «Не жiноча робота» 12+. 23.45 Т/с «Пiдземний перехiд» 12+ Заключна серiя. 3.10 «Орел i Решка. Шопiнг». 5.05 «Top Shop».

ICTV

4.50 Т/с «Вiддiл 44». 5.40 Громадянська оборона. 6.30 Ранок у великому мiстi. 8.45 Факти. Ранок. 9.15, 19.20 Надзвичайнi новини. 10.00, 2.20 Секретний фронт. 10.50 Х/ф «Зiткнення з безоднею». 12.45, 15.45 Факти. День. 13.15 Х/ф «Шибайголова». 15.00, 16.20, 21.25 Т/с «Пес». ІНТЕР 17.40, 22.40 Т/с «Юрчишини». 5.40, 22.00 «Слiдство вели...». 21.05 Факти. Вечiр. 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Но- 18.45, 20.20 Антизомбi. вини. 23.40 Х/ф «Каратель». 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Iнтером». 1.25 Д/ф «Чорнобиль i Фукусiма: 9.50 Т/с «Султан мого серця». Уроки». 10.50, 12.25 Х/ф «Скарлетт». 14.45 «Правила виживання». СТБ 15.50, 16.45, 1.45 «Речдок». 18.00, 19.00, 2.25 «Стосується 5.15 Моя правда. Ольга Сумська. кожного». Без права на сльози.

5.55 Моя правда. Невiдомi чоловiки Наталi Могилевської. 7.00 Мiстичнi iсторiї з Павлом Костiциним. 8.50 МастерШеф 12+. 12.50 Хата на тата 12+. 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 18.00 Слiдство ведуть екстрасенси. 20.00, 20.55 Т/с «За вiтриною» 12+. 22.50, 23.45, 0.45 Т/с «Пелена» 12+.

НОВИЙ КАНАЛ 3.00, 2.05 Зона ночi. 3.50 Абзац. 5.45, 7.00 Kids Time. 5.50 М/с «Майлз iз майбутнього». 7.05 Т/с «Мерлiн». 10.50 Х/ф «Сутiнки. Сага. Новий мiсяць». 13.10 Хто проти блондинок 12+. 17.00 Хто зверху? 12+. 21.00 Х/ф «Сутiнки. Сага. Затемнення». 23.30 Т/с «Загубленi». 2.00 Служба розшуку дiтей.

ТЕТ

6.00 ТЕТ Мультиранок. 9.45 Х/ф «Попелюшка». 11.00, 17.00 Т/с «Рання пташка». 12.00 Рятiвники. 13.00, 14.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою. 13.30, 14.30, 21.00 Танька i Володька. 15.00 Панянка-селянка. 18.00 4 весiлля. 22.00 Сiмейка У. 23.00 Готель Галiцiя. 0.00 Х/ф «Земля в облозi».

ТРК «УКРАЇНА»

6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 2.00 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. 9.30, 3.00 Зiрковий шлях. 10.30 Мiсiя: краса. 11.30, 4.00 Реальна мiстика. 13.30, 15.30, 4.45 Агенти справедливостi 12+. 16.00 Iсторiя одного злочину. 18.00 Т/c «Таємницi» 12+. 19.50 «Говорить Україна». 21.00 Т/c «Iнша».

23.20 Контролер. 0.00 Д/ф «Блакитний пил».

20.00 «Прямий ефiр» зi Свiтланою Орловською та Миколою Вереснем. ПРЯМИЙ 22.00 «Пiдсумки» з Євгенiєм Кисельовим. 6.00, 7.15, 8.15 «Новий день» з Анатолiєм Анатолiчем, 23.30 «МЕМ». Юлiєю Шпачинською, Та- НТН лою Калатай та Миколою Матросовим. 5.00 «Top Shop». 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 6.50 Х/ф «Шереметьєво – 2». 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 8.30 Ранковий «Свiдок». 18.00, 19.45 «Репортер». 9.00 Х/ф «Iшов четвертий рiк Новини. вiйни...». 9.15, 11.15 «Ми всi...» з Каролiною 10.45, 19.30 Т/с «Коломбо». Ашiон i Павлом Рольником. 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, 2.35 10.15 Ранок. «Ми всi...» з «Свiдок». Каролiною Ашiон i Павлом 12.50 «Вартiсть життя». Рольником. 13.25, 3.50 «Речовий доказ». 12.10, 13.10, 14.10, 15.10, 16.10 14.40, 16.50 Т/с «Служба «Кримiнал» зi Славою Варрозслiдувань». дою. «Легенди карного розшу12.20, 13.20, 14.20 «Деталi» з 17.05 ку». Василiсою Фроловою i 18.20 «Правда життя». Сергiєм Дойком. 23.45 Т/с «Напад». 16.20 » Вибори – 2019» з Натал- 22.40, 1.00 Т/с «Швидка». кою Фiцич. 17.00 «Ситуацiя» з Тарасом Бе- 3.05 «Випадковий свiдок». резовцем та Мариною Ле- K-1 ончук. 18.10 «Ехо України» с Матвiєм Га- 6.30 «TOP SHOP». 7.50 М/с «Гарфiлд Шоу». напольським.

UA:ЧЕРНІГІВ

7.00, 7.35, 8.05, 8.35 Ранок. 7.30, 8.00, 8.30, 13.30, 17.00, 19.00, 20.30 Новини. 9.00 Енеїда. 9.30 Аромати Перу. 9.55 РадiоДень «Життя +». 10.15 Сильна доля. 11.05 Ранковий гiсть. 11.20 Плiч-о-плiч. 11.35, 13.40, 21.50 Тема дня. 12.00, 20.15 Своя земля. 12.15 Двоколiснi хронiки. 12.40 Лайфхак українською. 12.50 М/с «Дуда i Дада». K-2 14.10 Розсекречена iсторiя. 6.30 Телемагазин. 15.00, 15.55, 17.15 Wise Cow. 7.30 Квадратний метр. 15.15 РадiоДень «Модуль знань». 8.50 Дiм на заздрiсть усiм. 16.05 Хто в домi хазяїн. 10.50, 18.30 Удачний проект. 16.30 Супер Чуття. 12.10, 12.50, 15.00, 23.50 Кориснi 17.40 #ВУКРАЇНI. поради. 18.10 Т/с «Елiза». 13.00 Шеф-повар. 19.20 Звiти наживо. 14.00 Спецiя. 20.50 Схеми. Корупцiя в деталях. 15.50, 19.50 Майстри ремонту. 21.20 Спiльно. 16.40, 21.30 Зiрковi долi. 22.15 Нашi грошi. 17.30, 20.30 Дачна вiдповiдь. 22.45 StopFakeNews.


№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

П’ятниця, 26 квітня 18.00, 2.15 «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi тижня». 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 23.45 Х/ф «Iгри дорослих 1+1». дiвчинок». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30 3.40 Х/ф «Благi намiри». ТСН. 5.00 «Top Shop». 9.30 «Одруження наослiп». ICTV 11.15, 12.20 «Мiняю жiнку». 13.30 «Сiмейнi мелодрами». 4.00 Еврика! 14.30 Т/с «Величне столiття. 4.10 Служба розшуку дiтей. Роксолана». 4.15 Студiя Вашингтон. 17.10 Т/с «Моє чуже життя». 4.20, 1.50 Факти. 19.20 «Секретнi матерiали 2019». 4.40 Д/ф «Чорнобиль i Фукусiма: 20.25 Мелодрама «Родиннi Уроки». зв’язки». 5.40 Громадянська оборона. 0.30 Чорнобильськая трагедiя у 6.30 Ранок у великому мiстi. д/ф «Розщепленi на ато- 8.45 Факти. Ранок. ми». 9.15, 19.25 Надзвичайнi новини. 4.15 «Київ Вечiрнiй». 10.10 Антизомбi. 11.15 Секретний фронт. Дайджест. ІНТЕР 12.45, 15.45 Факти. День. 5.40, 22.00 «Слiдство вели...». 13.25 Х/ф «Каратель». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Но- 15.00, 16.20 Т/с «Пес». вини. 18.45 Факти. Вечiр. 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Iнтером». 20.10 Х/ф «Кавалерiя». 9.50 Т/с «Султан мого серця». 22.35 Х/ф «Повстання». 10.50, 12.25 Х/ф «Скарлетт». 0.05 Х/ф «Нацiя прибульцiв». 2.15 Т/с «Володимирська, 15». 14.45 «Правила виживання». 3.50 Скарб нацiї. 15.50, 16.45 «Речдок».

КАНАЛ 1+1

СТБ 5.20 Т/с «Пелена» 12+. 14.45 Холостяк. 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 18.00 Слiдство ведуть екстрасенси. 20.00, 23.05 Холостяк 12+. 22.50 Небачене Євробачення 2019. 23.40 Холостяк. Як вийти замiж 12+. 0.35 Т/с «Коли ми вдома».

НОВИЙ КАНАЛ 3.00, 2.40 Зона ночi. 3.20 Абзац. 5.10, 6.50 Kids Time. 5.15 М/ф «Вартовi Мiсяця». 6.55 Т/с «Мерлiн». 10.40 Х/ф «День, коли Земля замерзла» 12+. 14.30 Х/ф «Знаки». 16.40 Х/ф «Явище». 18.40 Х/ф «Iнтерстелар». 22.00 Х/ф «Життя». 0.00 Х/ф «Ловець снiв». 2.35 Служба розшуку дiтей.

ТЕТ 6.00 ТЕТ Мультиранок. 9.45 Х/ф «Бiла змiя». 11.30 М/с «Лис Микита». 16.00 Х/ф «Аватар». 19.00 Х/ф «Великий дружнiй велетень Роальда Дала». 21.10 Х/ф «Земля в облозi». 23.00 Щоденники Темного. 1.00 Панянка-селянка. 2.00 Теорiя зради. 2.50 БарДак. 3.40 Вiталька. 5.50 Кориснi пiдказки.

ТРК «УКРАЇНА» 6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 2.15 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. 9.30, 4.45 Зiрковий шлях. 11.30, 3.15 Реальна мiстика. 13.30, 15.30 Т/c «Замок на пiску» 12+. 18.00 Т/c «Таємницi» 12+. 19.50 «Говорить Україна». 21.00, 0.00 Т/c «Чорна квiтка» 12+.

23.20 Слiдами. 1.45 Телемагазин.

ПРЯМИЙ 6.00, 7.15 «Новий день» з Анатолiєм Анатолiчем, Юлiєю Шпачинською, Талою Калатай та Миколою Матросовим. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 «Репортер». Новини. 9.15, 10.15, 11.15 «Ми всi...» з Каролiною Ашiон i Павлом Рольником. 12.10, 13.10, 14.10, 15.10, 16.10 «Кримiнал» зi Славою Вардою. 12.20, 13.20, 14.20 «Деталi» з Василiсою Фроловою i Сергiєм Дойком. 16.20 « Вибори – 2019» з Наталкою Фiцич. 17.00 «Ситуацiя» з Тарасом Березовцем та Мариною Леончук. 19.00 «Ехо України» з Матвiєм Ганапольським. 22.30 «Поярков. NEWS».

14.50 «Орел i Решка. Навколо свiту». 5.00 «Top Shop». 15.40, 23.00 «Орел i Решка. Мор6.40 Х/ф «Заграва». ський сезон». 8.30 Ранковий «Свiдок». 16.40 «Орел i Решка. Перезаван9.00 Х/ф «Розiрване коло». таження 3». 10.45, 19.30 Т/с «Коломбо». 17.40 Т/с «Доктор Хаус». 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, 2.40 22.00 «Орел i Решка. Перезаван«Свiдок». таження». 12.50 «Правда життя». 0.00 «Орел i Решка. Рай та пе13.25, 3.30 «Речовий доказ». кло 2». 14.45 Х/ф «Заборонена зона». 1.00 «Орел i Решка. Шопiнг». 16.50 «Легенди карного розшу- 1.50 «Нiчне життя». ку». K-2 18.20 «Таємницi свiту». 22.50, 23.45 Т/с «Напад». 6.30 Телемагазин. 1.05 Х/ф «Все можливо». 7.30 Квадратний метр. 3.10 «Випадковий свiдок». 10.50, 18.30 Удачний проект. 4.30 «Професiї». 12.10, 15.00, 0.40 Кориснi поради. 13.00 Люблю готувати. K-1 15.50, 19.50 Майстри ремонту. 6.30 «TOP SHOP». 16.40, 21.30 Зiрковi долi. 7.50 М/с «Гарфiлд Шоу». 17.30, 20.30 Дачна вiдповiдь. 8.00 Т/с «Мисливцi за 22.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. релiквiями». 23.50 Секрети долi. 10.40 Х/ф «Красуня i чудо- 1.40 Формула любовi. висько». 4.10 Смiшарики. 12.45 Х/ф «Iлюзiонiст». 4.50 Мультфiльми.

НТН

UA:ЧЕРНІГІВ 7.00, 7.35, 8.05, 8.35 Ранок. 7.30, 8.00, 8.30, 13.30, 17.00, 19.00, 20.30 Новини. 9.00, 12.01 Фiльм-пост-симфонiя «Арка». 9.05, 14.10 Розсекречена iсторiя. 9.55, 15.00, 15.55, 22.45 Wise Cow. 10.15 Звiти наживо. 11.00 Ранковий гiсть. 11.10, 18.10 Д/ф «Зона вiдчуження Донбас». 12.00 Хвилина мовчання. 12.15, 17.40 #ВУКРАЇНI. 12.40 Д/ф «Чесно жити i чесно померти. Iгуменя Йосифа Вiтер». 13.40, 21.20 Д/ф «Пекельне вiдрядження». 15.15 РадiоДень «Модуль знань». 16.05 Елементи. 17.15 Д/ф «Українська Гельсiнська спiлка». 19.20, 21.50 Тема дня. 19.50 Д/ф «Олесь Шевченко. Як на сповiдi». 20.15 Своя земля. 20.50 Схеми. Корупцiя в деталях. 22.20 Букоголiки.

Субота, 27 квітня КАНАЛ 1+1

11.00 Х/ф «Мачуха». 12.45 «Сходження Благодатного Вогню в Храмi Труни Господня». 14.30 Х/ф «Три тополi на Плющисi». 16.00 Т/с «Султан мого серця». 20.00, 3.55 «Подробицi». 20.30 «Крутiше всiх. Новий сезон». 23.00 «Великоднє богослужiння. Пряма трансляцiя». 4.25 Х/ф «Кво Вадiс».

6.00, 23.35, 0.35 «Свiтське життя. 2019». 6.45 «Грошi 2019». 8.00 «Снiданок. Вихiдний». 10.00, 11.00, 12.05, 13.05, 14.05, 15.40 «Свiт навиворiт – 5». 16.35, 21.40 «Вечiрнiй квартал». 18.30, 3.50 «Розсмiши комiка. Дiти». 19.30 ТСН. 20.15 «ЧистоNEWS 2019». 20.25 «Українськi сенсацiї 2019». 1.25 «Тiна Кароль. Сила любовi ICTV та голосу». 5.15 Скарб нацiї. 4.35 «Хоробрим серцям. Кон- 5.25 Еврика! церт». 5.35 Факти. 6.00 Бiльше нiж правда. ІНТЕР 7.45 Я зняв! 6.10 Д/п «Паломництво на Свя- 9.35 Дизель-шоу 12+. ту землю». 10.50, 11.45 Особливостi 7.00 «Слово Предстоятеля». нацiональної роботи. 7.15 «Чекай мене. Україна». 12.45 Факти. День. 9.00 «Шiсть соток». 13.00 Т/с «Юрчишини». 10.00 «Готуєимо разом. Випiчка». 15.15 Т/с «Пес».

16.20 Х/ф «Кавалерiя». 18.45 Факти. Вечiр. 19.10 Х/ф «Форсаж 6». 21.40 Х/ф «Шалений Макс: Дорога гнiву». 23.45 Х/ф «Найманий убивця». 1.30 Т/с «Кримiнолог».

17.20 М/ф «Три богатирi та Шамаханська цариця». 19.00 Х/ф «Люди Iкс». 21.00 Х/ф «Люди Iкс 2». 23.40 Х/ф «Знаки».

ТЕТ

6.00 ТЕТ Мультиранок. СТБ 11.15 М/ф «Жовтодзьоб». 6.30, 16.30, 22.45 Хата на тата 12+. 12.50 Х/ф «Диявол з трьома золотими волосинами». 7.55 Страва честi 12+. 14.00 Вечiрка 2. 8.55 Т/с «За вiтриною» 12+. Танька i Володька. 19.00 МастерШеф. Професiонали 19.00 21.30 Одного разу пiд Полтавою. 12+. 23.30 Сiмейка У. 1.00 Панянка-селянка. НОВИЙ КАНАЛ 2.00 Теорiя зради. 3.00, 1.50 Зона ночi. 2.50 БарДак. 5.50 М/с «Лунтик». 3.40 Вiталька. 6.50, 8.10 Kids Time. 5.50 Кориснi пiдказки. 6.55 М/с «Майлз iз майбутнього». ТРК «УКРАЇНА» 8.15 Ревiзор. Крамницi. 10.10 Таємний агент. 7.00, 15.00, 19.00 Сьогоднi. 11.30 Таємний агент. Постшоу. Пiдсумки з Олегом Паню13.30 Хто проти блондинок 12+. тою. 15.20 Хто зверху? 12+. 7.30, 15.20 Т/c «Iнша».

16.00, 20.00 Т/c «Хлопчик мiй» резовцем та Пiтером Залмаєвим. 12+. 23.00 «ВАТА-шоу». 21.00 Шоу «Дивовижнi люди». 23.20 Т/c «Щасливий квиток». НТН 3.15 Реальна мiстика. 5.35 Зiрковий шлях. 5.00 «Top Shop». 6.00 Х/ф «Вiчний поклик». ПРЯМИЙ 11.45 Х/ф «Iграшка». 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 13.40 «Правда життя». 14.00, 15.00, 16.00 «Репор- 15.20, 3.10 «Святi й праведники ХХ столiття». тер». Новини. 9.15 «Ехо України» з Матвiєм Га- 19.00, 2.35 «Свiдок». 19.30 Х/ф «Апокалiпсис: Однапольським. кровення Iоана Бого10.15 «18 мiнус» з Матвiєм Гаслова». напольським та Катериною 21.20 Х/ф «Iсус. Бог i людина». Шангелiя. 11.15 «Споживач» з Максимом 1.00 Х/ф «Казка про жiнку та чоловiка». Несмiяновим та Оленою Бунт. K-1 12.15, 13.15, 14.15, 15.15, 16.15, 18.00, 19.00, 20.00 Прямий 6.30 «TOP SHOP». ефiр. 7.50 М/с «Гарфiлд Шоу». 17.00 «Кисельов. Авторське». 8.10 «Дай Лапу». 21.00 «Закрита зона» (Жур­ 9.10 «Ух ти show». налiстськi розслiдування). 10.45 М/с «Земля до початку часiв». 22.00 «THE WEEK» з Тарасом Бе-

12.10 М/ф «Астерiкс i Обелiкс: Велика бiйка». 13.45 М/ф «Астерiкс i Обелiкс пiдкорюють Америку». 15.10, 0.50 «Орел i Решка. Навколо свiту». 22.00 «Орел i Решка. Незвiдана Європа». 1.50 Х/ф «Принцеса де Монпансьє». 4.00 «Нiчне життя».

K-2 6.30 Телемагазин. 7.30 Королева декору. 10.20, 23.10 Кориснi поради. 12.20, 19.50 Майстри ремонту. 13.10 Удачний проект. 14.00, 18.00 Дачна вiдповiдь. 16.00 Один за 100 годин. 22.10 Фазенда. 1.40 Неймовiрнi iсторiї кохання. 2.30 Формула любовi. 4.10 Смiшарики. 4.50 Мультфiльми.

UA:ЧЕРНІГІВ 7.00 Додолики. 7.10 М/с «Врумiз». 8.00 Ранок. 9.30 Країна на смак. 10.25 Аромати Iспанiї. 10.50 UA.Фольк. Спогади. 11.40 Хто в домi хазяїн. 12.10 Мегаполiси. 12.35, 16.10, 20.35, 22.45 Лайфхак українською. 12.55 РадiоДень «Модуль знань». 13.40, 19.15 Тема дня. 14.05 Розсекречена iсторiя. 15.00 Wise Cow. 15.15 РадiоДень «Книжкова лавка». 16.20 Двоколiснi хронiки. 17.15 Сильна доля. 18.05 UA. Фольк. Спогади. 19.00 Новини. 19.45 Своя земля. 20.05 #ВУКРАЇНI. 21.00 Т/с «Монро». 21.50 Букоголiки. 22.15 МузLove.

Неділя, 28 квітня 12.00 «Крутiше всiх. Новий сезон». 6.00 ТСН. 14.00 Т/с «Не жiноча робота» 6.35 Марiччин кiнозал. 12+. 18.00 Х/ф «Дiамантова рука». Мультфiльм. 6.45 «Українськi сенсацiї 2019». 20.00 «Подробицi». 20.30 «Правила виживання». 8.00 «Снiданок. Вихiдний». 22.00 Х/ф «Фото на докумен9.00 Лотерея «Лото-забава». ти». 9.45 «Свiт навиворiт 10: Бразилiя». 10.40 Т/с «Анка з Молдаван- 23.55 «Речдок». ки». ICTV 19.30, 5.00 «ТСН-Тиждень». 21.00 «Вечiр прем’єр з Катериною 4.30 Скарб нацiї. 4.40 Еврика! Осадчою 2019». 23.00, 3.10 «Церемонiя вречен- 4.50 Факти. ня музичної премiї YUNA 5.10 Громадянська оборона. 6.55 Антизомбi. 2019». 1.20 «Тiна Кароль. Сила любовi 8.35 Т/с «Вiддiл 44». 12.10, 13.00 Х/ф «Повстання». та голосу». 12.45 Факти. День. 14.05 Х/ф «Шалений Макс: ДоІНТЕР рога гнiву». 8.00 «Удачний проект». 16.15 Х/ф «Форсаж 6». 9.00 «Готуємо разом». 18.45 Факти тижня. 100 хвилин. 10.00 «Орел i Решка. Мегаполiси». 20.35 Х/ф «Крокодил Дандi». 11.00 «Орел i решка. Морський 22.20 Х/ф «Крокодил Дандi 2». 0.35 Скетч-шоу «На трьох». сезон 3».

КАНАЛ 1+1

21.00 Х/ф «Люди Iкс: Перший клас». 5.50, 8.30, 9.55 Хата на тата 12+. 23.40 Х/ф «Воскресiння» 12+. 7.30 Холостяк. Як вийти замiж 1.40 Х/ф «Явище». 12+. ТЕТ 9.00 Страва честi 12+. 15.15 МастерШеф. Професiонали 6.00 ТЕТ Мультиранок. 12+. 11.30 М/ф «Долина папоротi: 19.00 Слiдство ведуть екстраТропiчний лiс». сенси. 12.45 Х/ф «Попелюшка». 21.00 Т/с «Рецепт кохання». 14.00 Вечiрка 2. 0.55 Я соромлюсь свого тiла. 19.00 М/ф «Льодовиковий перiод: Рiздвяна пригода». НОВИЙ КАНАЛ 19.30 М/ф «Льодовиковий перiод: Великi яєчнi пригоди». 3.00 Зона ночi. 20.00 Танька i Володька. 5.10 Стендап шоу. 21.30 Одного разу пiд Полтавою. 6.00, 7.50 Kids Time. 6.05 М/ф «Синбад: Легенда семи 23.30 Сiмейка У. 1.00 Панянка-селянка. морiв». 7.55 Х/ф «Артур i мiнiпути». 2.00 Теорiя зради. 9.50 М/ф «Три богатирi та Шама- 2.50 БарДак. 3.40 Вiталька. ханська цариця». 5.50 Кориснi пiдказки. 11.30 Х/ф «Земне ядро». 14.10 Х/ф «Люди Iкс». ТРК «УКРАЇНА» 16.10 Х/ф «Люди Iкс 2». 18.50 Х/ф «Люди Iкс: Остання 6.30, 19.00 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. битва».

СТБ

7.30 Зiрковий шлях. 9.10 Т/c «Хлопчик мiй» 12+. 13.10 Т/c «Чорна квiтка» 12+. 17.00, 21.00 Т/c «Кровна помста» 12+. 20.00 Головна тема. 23.00 Музична платформа. 1.00, 2.15 Т/c «Щасливий квиток». 1.45 Телемагазин. 4.50 Х/ф «Подаруй менi трохи тепла».

ПРЯМИЙ 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 20.45 «Репортер». Новини. 9.15, 17.15 «Ехо України» з Матвiєм Ганапольським. 10.10 «18 плюс» з Сергiєм Лойко та Аллою Тулинською. 11.10 Кримiнал « зi Славою Вардою та Катериною Трушик. 12.15, 13.15, 14.15, 15.15, 16.15, 18.00, 19.00, 20.00 Прямий ефiр.

Оперативники Служби безпеки України встановили, що начальник відділу матеріального забезпечення аварійно-рятувального загону спеціального призначення збував приватним особам талони на пальне, призначене для екстрених виїздів рятувальних підрозділів. За попередніми підрахунками, підполковник устиг реалізувати понад три тисячі літрів дизпалива та бензину різних марок. Сума збитків, завданих державі, – понад сто тисяч гривень. Під час оперативно-розшукових заходів правоохоронці задо-

кументували черговий факт реалізації зловмисником талонів на бензин жителю обласного центру. У межах відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України вирішується питання щодо оголошення фігуранту справи про підоз­ру в скоєнні злочину й обрання запобіжного заходу. Тривають слідчі дії. Операція з викриття відбувалася під процесуальним керівництвом прокуратури. Прес-група управління СБ України в Чернігівській області

«Пiдсумки тижня» з 8.10 «Ух ти show». Євгенiєм Кисельовим. 8.50 М/с «Земля до початку 23.00 «ВАТА-шоу». часiв». 9.50 Х/ф «Подорож до НТН Рiздвяної зiрки». 11.15 Х/ф «Красуня i чудовись5.20 «Top Shop». ко». 5.50 Х/ф «Вийти замiж за 13.20 «Орел i Решка. Навколо капiтана». свiту». 7.30 «Страх у твоєму домi». 11.10 Х/ф «Невиправний бре- 22.00 «Орел i Решка. Незвiдана Європа». хун». 2.00 «Нiчне життя». 12.40 Х/ф «Мiмiно». 14.30 Х/ф «Танцюрист диско». K-2 17.10 Х/ф «Iграшка». 19.00 Х/ф «Кухарка». 6.30 Телемагазин. 20.20 Х/ф «Приборкання но- 7.30 Люблю готувати. ровливого». 10.00 Спецiя. 22.20 Мюзикл «Сорочинський яр- 12.30, 0.40 Кориснi поради. марок на НТН». 15.00 Гордон Рамзi готує вдома. 0.05 Х/ф «Борсалiно i компа- 17.00 Гордон рамзi готує вдома: ния». сезоннi страви. 2.10 «Речовий доказ». 20.00 Курси елементарної кулiнарiї Гордона Рамзi. K-1 22.10 Готуємо разом. 1.40 Формула любовi. 6.30 «TOP SHOP». 7.50 М/с «Гарфiлд Шоу». 4.10 Смiшарики.

Оголошення

СБУ повідомляє

Спритний рятувальник продав понад три тонни дизпалива й бензину на 100 тисяч гривень

21.00

Хмільницька сільська рада Чер­ нігівського району Черні­гів­ської області повідомляє про виявлен­ ня та взяття на облік безхазяй­ ного нерухомого майна – об’єкти нерухомості, що розташовані за такими адресами: – Чернігівська область, Черні­ гівський район, с. Хмільниця, вул. Тичини, буд. 1-а; – Чернігівська область, Черні­ гівський район, с. Хмільниця, вул. Дружби, буд. 28. Власників указаного майна з підтверджуючими документами просимо звернутися до Хміль­ницької сільської ради Чер­ні­гів­ського району Чернігів­ської області з метою зняття з обліку нерухомого майна протягом одного року з дня оприлюднення оголошення.

КП «Сновське» повідомляє про намір підвищен­ ня цін на водопостачання та водовідведення у зв’язку з підвищенням з/п, цін на електро­енергію та паливно-мастильні матеріа­ли. Водовідведення: – населення – 20,41 грн; – бюджет – 21,00 грн; – інші – 26,04 грн. Водопостачання: – населення – 11,87 грн; – бюджет – 12,64 грн; – інші – 14,18 грн.

5.10 Мультфiльми.

UA:ЧЕРНІГІВ 7.00 ВЕЛИКОДНЯ БОЖЕСТВЕННА ЛIТУРГIЯ. 9.50, 18.05 UA. Фольк. Спогади. 10.40 Енеїда. 11.35 Аромати Iспанiї. 12.00 Хто в домi хазяїн. 12.30 Мегаполiси. 13.00 РадiоДень «Модуль знань». 13.40 Тема дня. 14.05 Концерт Євгена Хмари «Знамення». 15.30, 21.50 Букоголiки. 16.00, 20.15, 20.50, 22.45 Лайфхак українською. 16.20 Двоколiснi хронiки. 17.10 Сильна доля. 19.00 Своя земля. 19.25 Разом. 19.50 Спiльно. 20.30 #ВУКРАЇНI. 21.00 Т/с «Монро». 22.15 МузLove.

вічна пам’ять Колектив медичних працівників Черні­гів­ського району глибоко сумує з приводу смерті лікарки акушера-гінеколога Тамари Олександрівни ЧЕРНИШОВОЇ і висловлює щире співчуття рідним та близьким покійної. Колектив Михайло-Коцю­бин­ ської селищної ради, депутатський корпус та виконавчий комітет ради висловлюють глибоке співчуття в. о. старости сіл Жукотки, Гірманка, Левонь­ ки Максиму Михайловичу ДВОЙ­ НОСУ з приводу тяжкої втрати – смерті матері Галини Максимівни ДВОЙНОС.


Реклама. Оголошення

Оголошення Шановні жителі м. Чернігів та області! Чернігівська філія АТ «Укрпошта» розпочала передплату періодичних друкованих видань на ІІ півріччя 2019 року! З 5 квітня 2019 року приймання передплати на періодичні друковані видання на ІІ півріччя 2019 року здійснюється у відділеннях поштового зв’язку, пунктах приймання передплати та безпосередньо листоношами на доставних дільницях. Передплатна кампанія на ІІ півріччя 2019 року проводиться за передплатними каталогами в такі терміни: – на видання загальнодержавної сфери розповсюдження – до 15 червня; – на місцеві видання (обласні, міські, районні) – до 25 червня; – на видання зарубіжних країн – до 4 червня. З поточних місяців 2019 року передплата приймається: – на видання, які включені до «Каталогу видань України «Преса поштою» на ІІ півріччя 2019 року: в обласному та районних цент­рах – до 15 числа, в інших населених пунктах – до 10 числа включно, кожного місяця, що передує передплатному; – на газети та журнали, які включені до «Каталогу місцевих видань на ІІ півріччя 2019 року», – до 20 числа кожного місяця, що передує передплатному; – передплата на видання «Каталогу зарубіжних країн на ІІ півріччя 2019 рік» закінчується за 30 днів до початку передплатного періоду.  За «Прайс-листом» ви можете передплатити періодичні друковані видання України за кордон. Запрошуємо вас завітати до відділень поштового зв’язку або звернутися до листоноші та передплатити улюб­ лені видання! Філія Чернігівська дирекція АТ «Укрпошта»

поліція повідомляє

Уже здано десять одиниць зброї На минулому тижні слідчим відділенням районної поліції оголошено підозру 27-річному жителю м. Чернігів у скоєнні пограбування. Перебуваючи на території садівничого товариства поблизу с. Халявин, він із погрозами відібрав мобільний телефон у неповнолітнього. Оперативники вирахували злочинця, який уже встиг здати у ломбард мобільний телефон за 1400 грн. Телефон вилучено, повернуто власнику. Слідство триває. Триває місячник добровільної здачі зброї. У відділення поліції вже здано сім одиниць гладкоствольних рушниць та три газових пістолети. Одна рушниця була незареєстрована у законному порядку, чоловіку, який її здав, дозволено зареєструвати у власність. Групи реагування патрульної поліції та дільничні офіцери поліції склали 101 протокол на порушників адміністративного законодавства, з них – 71 за порушення правил дорожнього руху, п’ятеро осіб керували транспортними засобами в стані сп’яніння, 18 громадян порушили антиалкогольне законодавство. Ігор ЄВДОКИМОВ, начальник райвідділення поліції

цікаве та корисне

11

№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

нерухомість Продам дом в селе Вершиновая Муравейка (дерево в кирпиче), площадь 51 м2. Отопление печное. Земля приватизированная, 25 соток. Есть хоз. постройки. Вода – скважина на участке. От ж/д вокзала 15 минут ходьбы. Электрички ходят пять раз в день. Цена 3 тыс. долларов. Тел.: (068) 131-23-04, 5-48-36 (ве­ чером). Продам житловий будинок із надвірними будівлями в Олишівці. Опалення газом, колодязь у дворі. Біля будинку приватизована земельна ділянка 40 соток, за ділянкою сінокіс 40 соток. Телефон у Чернігові 63-47-58. Обміняю фінський будиночок на квартиру в Чернігові або продам. Куплю однокімнатну квартиру. У будинку три кімнати, дві кухні. Є надвірні будівлі. Вода – у дворі колонка, під двором – колодязь. Газове опалення. Біля будинку 15 соток приватизованої землі. Є сад. Від Чернігова 8–10 кілометрів. Маршрутка №160 зупиняється біля двору. Ціна договірна. Тел. (095) 502-47-50. Продам будинок у с. Серединка. Тел. (093) 876-61-66. Продам земельну ділянку 15,3 сотки у с. Новий Білоус, цільове призначення – для будівництва житлового будинку. Тел. (063) 683-12-43. Продам земельну ділянку 10,1 сотки у с. Старий Білоус, цільове призначення – для будівництва житлового будинку. Тел. (095) 777-17-25. Продам земельну ділянку 11 соток у с. Вознесенське, цільове призначення – для будівництва житлового будинку. Тел. (096) 899-02-04. Продам дві суміжні земельні ділянки по 5 соток кожна в с. Полуботки, с/т «Лісне», цільове призначення – для садівництва. Тел. (073) 185-72-69. Продам земельну ділянку 12 соток в Чернігові, в районі «Епіцентру». Цільове призначення – для садівництва. Тел. (073) 185-72-82.

Куплю советское зарядное устройство на автомобильный аккумулятор – до 500 грн, большие гаражные слесарные тиски – до 1200 грн, станочные – до 2000 грн, синий летнотехнический костюм СССР, комбинезон – до 1000 грн. Тел.: 93-15-34, (093) 468-55-27. Продам два вози – на гумовому й дерев’я­ ному ходу, можна окремо. Чернігівський район. Тел. (093) 087-20-20. Продается прогревающая массажная кровать «Нуга Бест NM-5000» (синяя, пр-во Юж. Корея), полная комплектация, с документами, в отличном состоянии. Цена 30000 грн. Тел.: 974-219, (098) 215-98-35. Продам сегментную косу и гребалку. Тел. (093) 876-61-66. Продам ліжко медичне функціональне, інвалідне, на колесах для хворих, із двома матрацами – один з яких протипролежневий (з насосом). Ціна договірна. Тел. (073) 096-71-45.

Продам великих поросят (чорних). Тел. (097) 585-58-70.

Бізнес і послуги Куплю дороже!!! Крупный рогатый скот, коней и т. д. Рассмотрю предложения о содержании, перевозке. Дорез круглосуточно. Тел. (099) 741-60-02, (096) 103-13-08. Куплю дорого корів, телят, биків, свиней, коней. Перевозимо ВРХ. Доріз цілодобово. Куп­лю корів, коней на утримання. Юрій. Тел.: (067) 794-01-49, (063) 606-48-89. купуємо живою вагою корів, бичків, телят, свиней, коней. перевезення. доріз. андрій. Тел.: (068) 468-13-10, (093) 362-14-30.

Продам для парников – рамы деревянные застекленные. Разборной щитовой домик для дачи. Палатку лагерную военную, новую. Диван-малютку. Тел. (068) 131-69-57.

Дорого закуповуємо корів, телят, коней, биків та свиней. Доріз цілодобово. На м’ясо та утримання. Тел.: (063) 023-26-69, (098) 588-66-94.

Продам нову медогонку на три рамки. Тел.: (093) 126-12-68, (067) 112-21-00.

Куплю корів (22-28 грн/кг), телят (46-50 грн/ кг), коней, свиней, шкури. Також утримання. Тел.: (063) 475-90-05, (098) 375-22-09, (099) 325-15-54.

Продам адаптор для мотоблока. Тел.: (093) 126-12-68, (067) 112-21-00. Удобрения. Селитра, нитроамофоска. Фасовка 25–50 кг. Доставка. Тел. (063) 521-27-68.

закуповуємо телят, корів, свиней, биків, коней; шкури. Можливе утримання. Доріз цілодобово. Тел. (098) 948-09-29.

Продам телегу для лошади на резиновом ходу, размер 2,65×1,30 м. Цена договорная. Тел. (063) 586-53-86. Продам гребнерез, диски, прополочник, окучник для сельськохозяйственных работ. Тел. (063) 116-91-91.

Зоосвіт Продам тільну телицю (6 місяців тільності) чорно-ряба, гарна, спокійна. Тел.: (098) 478-94-18, (063) 660-46-28.

Закуповуємо корів, телят, биків, телиць на утримання. Перевезення. Тел.: (063) 954-53-20, (050) 547-60-91. Куплю телят, корів, биків, коней, свиней. Обмін. Перевезення. Доріз цілодобово. Тел.: (096) 637-88-09, (066) 999-57-31, (063) 604-36-46. Продам торговый киоск 6 м2 в хорошем сос­ тоянии. Цена 13 тыс. грн. Тел. (063) 184-68-65, Сергей.

Куплю велику рогату худобу, кози. Тел. (095) 065-58-61.

Транспорт Розстрочка на нові автомобілі різних марок з салону.

Знижка на моделі 2018 р. Надаємо розстрочку до 10 років військовим та пенсіонерам. Тел. (067) 560-09-31

Продам трактор Т-40АМ, причіп, навісне до трактора. Тел. (093) 876-61-66. Продам мотоцикл «Ява» (старушка), дві одиниці. Тел. (093) 876-61-66. Продам «Москвич 2140» в нормальному стані. Тел. (093) 876-61-66.

Зверніть увагу Після підвищення цін на поштові послу­ ги, подорожчали й конверти та марки. Тому надіслати купон для розміщення оголошення в «НК» вже недешево. Та ми любимо своїх читачів, тому про­ понуємо

розміщувати оголошення БЕЗКОШТОВНО,

замовивши їх по телефону.

Нагадуємо, безкоштовно розміщуються приватні некомерційні оголошення різної тематики (ви­ няток – щодо роботи, бізнесу та послуг, а також ті, що заборонені згідно з законодавством України).

КУПОН

дім. сад. город Продам спальний гарнітур. Ціна 11 тисяч гривень. Тел. (066) 735-82-58. Куплю емкость нержавейку или алюминиевую от 30 л и более, можно бидон – до 400 грн, большие гаражные слесарные тиски – до 1000 грн или фрезерные (станочные) до 2000 грн. Тел.: 93-15-34, (093) 468-55-27. Продам корову у с. Брусилів. Тел. (096) 592-05-64. Продам дрова паливні (відходи пилорами), можлива доставка. Тел.: (093) 144-75-01, (066) 520-04-53.

Для цього потрібно: 1) зателефонувати за номерами: 94-00-35 або 3-14-79; 2) назвати КОДОВЕ сло­ во, яке буде надруковане на будь-якій із сторінок (це зроблено для того, аби нам телефонували винятково читачі «НК»); 3) продиктувати текст оголошення.

безкоштовного приватного оголошення Продам

Текст оголошення (до 20 слів)

дійсний до 30 квітня

Куплю

Міняю

Рубрики r Нерухомість r Транспорт r Здоров’я r Дитячий світ r Дім. Сад. Город r Будівництво r Робота Тел. , моб. r Бізнес і послуги r Захоплення Відомості, що вказані нижче, конфіденційні, не публікуються r Одяг. Взуття r Зоосвіт Дата заповнення П.І.Б. або псевдонім

О Н В О Т Ш Б Е З КО

Виділені рубрики платні

Контактний телефон

Вид оголошення (для платних)

Жирним шрифтом

Підпис У рамці

З фото


Найцікавіше

12

№ 31–32 (9799–9800) • 18 квітня 2019 року

Другий обласний інклюзивний конкурс

Особливі діти мандрували в майбутнє і космос

15 квітня в Чернігівському міському Палаці культури вдруге відбувся обласний інклюзивний творчий конкурс «Космічні мандри в майбутнє», приурочений Всесвітньому дню авіації та космонавтики. Цьогоріч збільшилася кількість учасників – до команд Чернігова, Ніжина, Козельця та Остра, які брали участь торік, доєдналися гурти з Носівки та Удайців Прилуцького району. Й головним було не те, як розподілилися місця. Особливі діти, які мають проблеми зі здоров’ям, змогли подолати страх та сором’язливість і вийшли на ­сцену на рівні з іншими. Організаторами заходу стали Спілки самаритян України – Чернігівське об’єдання, міський молодіжний центр «Жменя», громадська організація «Голос батьків», івент-агенція «Funny Fest». Крім змагання груп дітей та молоді, відбувся концерт дитячих та батьківських творчих колективів Чернігівської та Гомельської областей. Виступали відомі артисти, дитячий танцювальний колектив «Щастя Є» (Чернігів), івентагенція «Funny Fest», було фаєр-шоу від студії «Kronos», дефіле «Школи моделей». Щодо конкурсних змагань. Торік земляни «літали» в космос, а на цей раз формат заходу було змінено: команди стали екіпажами інопланетних космічних кораблів, які потрапили на планету Земля... Учасники підготували три домашні завдання. Десять творчих робіт за темами «Космольот» або «Інопланетні жителі» – поробки, аплікації, макети, малюнки, вишивки,

ляльки тощо – були розташовані в холі палацу культури. Ще одне домашнє завдання – презентація інопланетян землянам. Використовуючи розмовний, вокальний, театральний чи інший жанри, треба було донести жителям Землі, яких цінностей прагнуть на інших планетах. Кожна команда мала приготувати по три жартівливі космічні загадки. Усім запам’яталися цікавинки про гравітацію й чому Меркурій «зрадив» Венері (учасникам нагадали, що раніше ця планета була її супутником). Про царя (Нептуна), який проміняв своє царство на космос, про планету (Марс), яка одна в сонячній системі перебуває «в шоколаді», відеозагадка про планету Плутон та інші. По закінченні виступів, поки журі обирало переможців, глядачів розважав дитячий духовий оркестр Старобілоуської загальноосвітньої школи. За рішенням, перемогу здобули всі в окремих номінаціях. Переможцям уручили такі призи: – команда «HELPIOS» з Чернігова отримала квитки в кінотеатр «Мультиплекс», поїздку до природного парку Беремицьке й солодощі; – ніжинське «Сузір’я», визнане кращим у номінації «Космічні костюми», матиме змогу відвідати майстер-клас у піцерії «Марконі», провести свято в івент-агентстві «Funny Fest», а також отримало спеціальну премію – тисячу гривень від міського депутата й призи від Асоціації правознавців України; – команда «Екологічна варта» з Козельця візьме участь в екскурсії по Чернігову від Tori Tur та плаванні на драгонботах, побачить шоу мильних бульбашок тощо; – юним жителям Остра вручили призи від «Будинку книги», солодкі напої від «Bon Byasson», а також квитки В Чернігівський ляльковий театр та дитячий розважальний комплекс у с. Бреч; – команда «Зелений промінець» з Носівки вельми зраділа такому подарунку, як візит у Макдональдс, до того ж, діти поїдуть у готель-

но-ресторанний комплекс «ШишкіNN», плюс солодощі; – команда «Галактика+» із с. Удайці При­ луцького району визнана кращою за артистизм, отримала сертифікат від дитячого супермаркету «Нафаня», відвідає майстер-клас із приготування вареників у кафе «Балувана Галя» та екскурсію в художній музей. Також усі конкурсанти отримали солодкі подарунки – торти й цукерки та інші корисні сюрпризи, зокрема, іменні календарі з автографами біатлоністів від Андрія Дериземлі. – Наш конкурс наразі – єдиний в Україні, ніде в інших регіонах немає такої фінансової й матеріально-технічної підтримки місцевої влади, як на Чернігівщині, а це дуже важливо для всіх дітей (бо й звичайні діти є активними учасниками конкурсу), – висловила враження від заходу членкиня правління Союзу самаритян України – Чернігівське об’єднання та керівниця івент-агентства «Funny Fest» Наталія Анісімова. А громадська діячка та благодійниця з Остра, організаторка волонтерської групи «Чужих дітей не буває» Ірина Корнієнко зазначила, що конкурс виконав свою мету – прибрати бар’єри між звичайними дітьми та дітьми з особливими освітніми потребами, успішно підняв усім настрій. – Мені вельми сподобався виступ команди з Козельця, навіть моя семирічна донька Анжеліка вже вдруге охоче відвідує цей захід, спілкується з учасниками, адже для дітей було багато чого нового, а сам конкурс поєднав навіть тих дітей, що раніше не дуже спілкувалися між собою, тому важливе його продовження, – вважає пані Ірина. Конкурсанти дякували організаторам, партнерам, спонсорам, що надали прекрасні подарунки, й зазначили, що між дітлахами встановилося живе спілкування, а саме про це мріяла ініціаторка конкурсу Олена Трубенок, якої, на превеликий жаль, нині немає з нами... Ігор ГІЛЬОВ

Передплата-2019

Увага! Традиційний конкурс передплатників розпочато! Відбуватиметься він, як і вибори, у два тури: перший – розігруватимемо подарунок щотижня; другий – так званий, «великий» розіграш подарунків за підсумками передплатної кампанії. Щоб стати учасником, надішліть ксерокопію передплатної квитанції на поштову адресу редакції: 14000, редакція газети «Наш край», вул. Шевченка, 106, м. Чернігів або на електрон­ну: nkrai@ukr.net. Можете зателефонувати за номерами: 94-00-35, (093) 117-54-30, назватися, надати адресу й номер передплатної квитанції. На цей же номер мобільного можете надсилати повідомлення по viber або sms.

Подарунок наступного тижня – поповнення мобільного телефону на 100 гривень! Редакторка: Наталія БУШАЙ, тел. 3-14-79, (093) 117-54-30 Заступниця редакторки з випуску: Олена ШЕРЕМЕТ, тел. 94-00-35 Комп’ютерна верстка та дизайн: Олександр БОЖОК, тел. 94-00-35 Коректорка: Ольга ЦИБУЛЬСЬКА, тел. 94-00-35 Бухгалтерія: тел. 94-00-35 nkrai.ga

nkrai1930

www.nashkrai.ga

Адреса редакції: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 106

Газета виходить по четвергах. По­дані до редакції матеріали не рецензуються і не повертаються, редакція не несе відповідальності за їхнє збереження. Рекламні та оплачені матеріали позначені: R, PR, НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ, Політична реклама, «Імідж», «Та невже?», Позиція. issuu.com/nash_kray За зміст рекламних матеріалів редакція відповідальності не несе.

Засновник і видавець: ТОВ «Чернігівський край» Свідоцтво про держреєстрацію ЧГ №653-302 ПР від 22.12.2018 р.

ОГОЛОШЕННЯ, РЕКЛАМА тел./факс 94-00-35, e-mail: nkrai@ukr.net ТИРАЖ місяця 8156 ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС 68698

Газета віддрукована у ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62

Profile for наш край

NK19_#031-032  

NK19_#031-032  

Profile for nash_kray
Advertisement