Page 1

ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ

Моя квітуча школа Місячник із благоустрою в Шибиринівському навчальному закладі розпочали з висадки дерев у шкільному саду. Цю акцію планували заздалегідь. На засіданні учнівської ради об’єднання старшокласників «Полісся» окреслили завдання для реалізації проекту «Моя квітуча школа», координатором якого є педагог-організатор Марина Тупиця. На пропозицію принести саджанці плодових дерев відгукнулося багато учнів. Саджали вишневий сад випускники школи на чолі з класним керівником Антоніною Козел. Долучилися до цієї справи й учні 4 класу в рамках проекту «Калина», координатором якого є їхній класний керівник Галина Дахно, висадили алею з 13 кущів калини. Працювали дружно й завзято. Попереду ще багато роботи, але початок уже є. Катерина АПАНАСЕНКО, голова ОС «Полісся»

12 квітня – районний суботник!

Стор. 4

Наш край

Газет багато, «Край» – один!

Чернігівська районна газета

Виходить з 1930 року

№ 27–28 (9271–9272)

5 квітня 2014 року

Мені однаково, чи буде Той син молитися, чи ні... Та неоднаково мені, Як Україну злії люде Присплять, лукаві, і в огні Її, окраденую, збудять... Ох, не однаково мені. Т. Г. ШЕВЧЕНКО, «В казематі» між 17 квітня і 19 травня 1847 р., С.-Петербург

Поштарі не винні

НА ВАРТІ

Саме вони прийняли на себе шквал обурення наших передплатників, коли «Наш край» удруге вийшов не за графіком. Перепрошуємо в усіх, кого це стосується. Намагалися докласти всіх зусиль, щоб цього не сталося, але… На своє виправдання маємо низку причин, основна серед яких – фінансовий стан підприємства, що був складним, та ще й погіршився через економічну кризу в державі. Через те відбулося й скорочення сторінок, наразі вишукуємо можливість хоча б раз на місяць друкуватися в більшому обсязі. Дякуємо тим, хто поставився з розумінням до цього й підтримує районку в складний час.

Присягнули Україні

Краяни

Друкуйтеся, незалежно від кольору прапора

Учора урочисто прийняли присягу новобранці, які поповнять штат обласного військкомату, серед них – і наші земляки. Мітинг відкрив військовий комісар Чернігівського обласного військового комісаріату полковник Костянтин Нікулін і звернувся з привітанням. – Зараз ви зі зброєю в руках присягнете на вірність рідному народові й Вітчизні, – сказав він. – До цього зобов’язує нетлінна пам’ять бійців і офіцерів багатьох поколінь наших співвітчизників. – Бажаю вам міцного здоров’я, з честю виконувати військовий обов’язок перед рідним народом і Батьківщиною, – звернувся до новобранців народний депутат України Владислав Атрошенко. – Віримо, що Україна гідно здолає і цей складний етап своєї історії. З найкращими побажаннями до новобранців звернулися заступник начальника відділу взаємодії з прикордонними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації Сергій Меженний, начальник Чернігівського міського управління юстиції Людмила Кузьміна, мати одного з молодих солдатів Людмила Хардикова. Від імені новобранців висловив готовність самовіддано служити народу України Сергій Дивнич, настоятель храму Архістратига Михаїла протоієрей Іван Ярема поблагословив новобранців і зазначив, що прийняття присяги на вірність народу і рідній Вітчизні, це як друге хрещення, а вміння володіти зброєю – запорука миру і спокою в цивільному житті. Пролунав Гімн України, військовий комісар дав команду на приведення молодого поповнення до військової присяги. Надія ПЕТРЕНКО

ВРЯТУВАЛИ ЖИТТЯ

Серце «латали» районні хірурги У 17-річного Владислава Гавриша відтепер два дні народження

Хірурги Володимир ПІНЧУК та Олексій ЯЧНИЙ

Укотре лікарям Чернігівської центральної районної лікарні довелося рятувати людське життя. Цього разу з того світу повертали 17-річного жителя Іванівки Владислава Гавриша. У хлопця було надскладне поранення – ножем у серце його вдарив давній знайомий. – 17 березня з мобільного до нас зателефонував лікар «швидкої» й повідомив, що везуть тяжкого хворого, – розповідає хірург Володимир Пінчук. – Тож бригада лікарів у повному складі його вже чекала, аби негайно надати допомогу, операційна також була готова. За дванадцять хвилин після прибут-

тя до райлікарні хлопець був уже під наркозом, і ми розпочали операцію. У Владислава було пробито лівий шлуночок серця, при таких пораненнях втрачається вельми багато крові. Відлік часу йшов навіть не на хвилини, а на секунди. Всі спрацювали професійно: на виклик учасно приїхала «швидка», хірурги були попереджені заздалегідь, оперативно діяв кожен медпрацівник, а найголовніше – колектив Чернігівської райлікарні – це висококваліфіковані фахівці. Якби у цьому «ланцюжку» дав збій хоча б один із пунктів – могло б статися найстрашніше.

Стор. 5

Триває підготовка до сесії Чернігівської районної ради, яка відбудеться 25 квітня (розпорядження – стор. 2). Упродовж тижня відбувалися засідання постійних комісій, на кожному із яких детально вивчають усі питання порядку денного. Члени комісії з питань законності та правопорядку висловили побажання, аби депутати затвердили графік виступів кожної політичної сили на шпальтах газети «Наш край». Поки графіка не затверджено, повідомляємо представникам усіх фракцій, що на їхнє прохання у газеті буде виділено площу не більше однієї сторінки для виступів і розповсюдження матеріалів, котрі не суперечать вимогам чинного законодавства, не частіше одного разу на місяць. Виняток становлять привітання до державних свят та подяки.

Не гаючи часу

За даними управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, на четверте квітня в сільгосппідприємствах району підживлено 11401 га озимих. Аграрії інтенсивно закривають вологу, готують площі для сівби. Так, агрозаходи зі збереження вологи в ґрунті проведено на 14529 га. На 4700 га закрило вологу ТОВ «ЧІМК», на 2000 га – ТОВ «Авангард ім. Скачка І. І.», на 1100 га – ПрАТ «Чернігівплемпідприємство», понад 700 га – ТОВ «Еко-Енерджі Україна». Активно розгорнули польові роботи й сільгосппідприємства, так би мовити, меншого формату – ПОП ім. Войкова, ФГ «Воєнвід», ПОП ім. Герасименка, ФГ «Квюс-Агро» та ін. На цю дату ведуть сівбу ярих культур, зокрема, овес висіяно на 833 га, зернобобові – на 819 га, люпин – на 526 га, горох – на 238 га, є в сівозміні й яра пшениця, вика, інші ранні культури.

До уваги громадян, які прибувають з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь За інформацією щодо можливості отримання соціальної підтримки потрібно звертатися: 1) Чернігівська районна державна адміністрація, м. Чернігів, вул. Шевченка, 48. Спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян, каб. 110, тел. 3-17-16. Спеціаліст відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, каб. 212, тел. 3-61-13. 2) Управління соціального захисту населення Чернігівської районної державної адміністрації, м. Чернігів, просп. Миру, 116-а, тел. 724-104. 3) Чернігівський районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області, м. Чернігів, вул. Шевченка, 116-а, тел. 3-10-39.


2

Наш край

5 квітня 2014 року

ОФІЦІЙНЕ

Україна Чернігівська районна рада Чернігівської області Розпорядження

Голова районної ради

А. М. ДУДЕНКО

СПРАВА КОЖНОГО

Кархівка – військовим Жителі кархівської громади довели свою активність і зібрали та відправили військовим у Гончарівське тонну картоплі, моркву, буряки. Окрім овочів, селяни принесли 30 банок сала. Банки з консервацією спочатку рахували, але потім збилися, бо їх назбирали дуже багато. Передали військовим навіть 2 відра меду, кожне по 30 кг. Також зносили рушники, шкарпетки, устілки. Окрім цього, кархівська громада зібрала 1200 гривень.

9 квітня з 8 до 9 години відбудеться прямий телефонний зв’язок із начальником управління агропромислового розвитку Чернігівської райдержадміністрації Юрієм Миколайовичем ШПИЛЬКОЮ за телефоном 3-15-30.

Валерій ДУДКО:

«Затягнути паски – на жаль, вимога часу»

2 квітня 2014 року, м. Чернігів, №29 Про перенесення дати проведення двадцять другої сесії районної ради шостого скликання Для забезпечення відновлення економіки України та невідкладної стабілізації фінансової ситуації відповідно до положень Програми діяльності Кабінету Міністрів України Верховною Радою України 27 березня 2014 року внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», у тому числі до показників місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин на 2014 рік. З метою підготовки проекту рішення районної ради щодо внесення змін до районного бюджету на 2014 рік відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік» від 27 березня 2014 року №1165-VII, керуючись пунктами 2, 3, 16, 17,19, 20, 28 частини 1 статті 43 та пунктом 1 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Перенести проведення двадцять другої сесії районної ради шостого скликання з 11 квітня на 25 квітня 2014 року о 10 годині в сесійній залі районної ради. 2. У зв’язку з цим в абзаці першому розпорядження голови районної ради від 27 березня 2014 року №27 «Про скликання двадцять другої сесії районної ради шостого скликання» слова «11 квітня 2014 року» замінити словами «25 квітня 2014 року». 3. Дане розпорядження оприлюднити на офіційному веб-сайті районної ради та в районній газеті «Наш край».

«ГАРЯЧА» ЛІНІЯ

Увесь рік Україна і, зокрема, Чернігівська область мають прожити в режимі жорсткої економії бюджетних коштів. Про це йшлося на брифінгу в облдержадміністрації за участю директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерія Дудка.

На чому зекономимо

Відповідно до постанови й розпорядження Кабінету Міністрів, в Україні запроваджуються заходи з економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів. Також розроблено та затверджено план заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень до бюджетів, у тому числі за рахунок детінізації економіки, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни. Серед заходів економії Валерій Дудко конкретизував заборону мати більше одного автомобіля в бюджетних установах, створення нових бюджетних установ, здійснення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників та заповнення наявних вакансій. Максимальний розмір місячної заробітної плати керівних працівників органів державної влади та інших державних органів обмежено 15-ма розмірами мінімальної заробітної плати. Припинено також використання бюджетних коштів для проведення заходів із відзначення пам’ятних та історичних дат, ювілеїв підприємств, установ та організацій, а також ювілеїв і вшанування пам’яті видатних осіб та інших подій (крім централізованих заходів з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, Дня Конституції України, Дня незалежності України, Дня Перемоги, Дня пам’яті жертв голодоморів). Не менше 90% бюджетних коштів має

бути спрямовано на виплату заробітної плати та оплату енергоносіїв.

Як це позначиться на соціальному захисті населення?

Найголовніше – не відбудеться чергового зростання мінімальної заробітної плати, а відтак, і решти пов’язаних із нею виплат. Допомога при народженні дитини виплачуватиметься, незалежно від того, перша це дитина в родині чи ні, у розмірі 41280 гривень. Трохи більше десяти тисяч виплатять одразу, решту – протягом трьох років, по 860 гривень щомісяця. Повернеться практика відрахувань до Пенсійного фонду України при купівлі валюти, що суттєво поповнить пенсійну скарбницю. Призупинено або обмежено фінансування низки програм та проектів місцевого значення. До Кабміну з області подано ряд проектів, які обласним керівництвом визнано пріоритетними. Сума, що потрібна для їх реалізації, сягає 111 мільйонів гривень. Які з них визнає першочерговими Уряд, виділивши фінансування, покаже час. У зв’язку зі значним подорожчанням газу очікується суттєве зростання кількості сімей, які одержуватимуть житлові субсидії. Тому суму коштів для їх виплати збільшено на 48,5 мільйона гривень. Тобто держава не залишить малозабезпечені родини сам на сам із підвищенням цін на енергоносії та комунальні послуги. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

ПРОБЛЕМА

СНІД: лікувати примусово?

Учасники «круглого» столу висловилися щодо бачення шляхів розв’язання проблеми Проблему розповсюдження інфекційних хвороб у Чернігівському районі обговорювали на засіданні «круглого» столу на тему «Реалізація в районі заходів щодо протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції СНІДу та поліпшення доступу до послуг з профілактики та лікування туберкульозу».

У засіданні брали участь голова райдержадміністрації Микола Ганжа, заступник голови РДА Лідія Гаєвська, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та охорони здоров’я ЧРДА Наталія Мольченко, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Зореслава Кудлай, начальник відділу освіти Володимир Конюший, головний лікар Чернігівської ЦРЛ Дмитро Руденко, головний лікар КЗ «Чернігівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Віктор Куниця, голова громадської ради Наталія Надирова та інші. Прозвучало, що, незважаючи на протиепідемічні заходи, в районі спостерігається негативна тенденція поширення найнебезпечніших інфекційних хвороб як серед дорослого населення, так і серед дітей. Районний фтизіатр Жанна Карпенко поінформувала про стан захворюваності на туберкульоз у Чернігівському районі та озву-

чила пропозиції зі зниження випадків захворювання. Завідувачка педіатричним відділенням ЦРЛ Світлана Бойко говорила про профілактику туберкульозу серед дітей. Віктор Куниця поінформував про сучасні можливості ранньої діагностики ВІЛ-інфекції – «швидкі» тести та організацію первинної ланки медичної допомоги. З діяльністю «кабінету довіри» при поліклінічному відділенні Чернігівської ЦРЛ ознайомила завідувачка інфекційним відділенням ЦРЛ Ірина Тесленок. Варто відмітити, що у ході «круглого» столу доповідачі підтримували діалог із присутніми медпрацівниками населених пунктів району, радилися й із сільськими головами тих громад, де рівень захворюваності найвищий, разом вирішували як допомогти хворим, знизити рівень захворюваності та проконтролювати жителів району так званої «групи ризику». Дмитро Руденко досить кри-

ПОГОДА У НАШОМУ КРАЇ Пн 7 квітня

За матеріалами сайту: http://www.gismeteo.ua

тично прокоментував, на його думку, занадто лояльне ставлення сучасного суспільства до проблеми, що обговорювалася. – Колись хворих, котрі становили небезпеку для оточуючих, лікували примусово. Й це було правильно, бо саме таким, нехай і жорстким, способом побороли епідемію сифілісу, – наголосив Дмитро Миколайович. – Зверніть увагу: зараз нікого не дивує обов’язковий аналіз на цю недугу. Якби лікарям дозволили ввести до переліку обов’язкових перевірок і тест на ВІЛ та СНІД, це дало б вельми ефективні результати.

За приклад головний лікар навів одну з родин нашого району, де мати відмовляється лікувати ВІЛ-інфікованих дітей. А згідно із чинним законодавством, жодна служба й навіть представники органів силових структур, не можуть її примусити це робити. Наприкінці засідання учні Радянсько-Слобідської школи представили власний проект щодо пропаганди здорового способу життя серед підростаючого покоління. Катерина МУХІНА

Вт

Ср

Чт

Пт

Сб

Нд

День +15 Ніч +9

День +15 Ніч +2

День +6 Ніч 0

День +3 Ніч +3

День +6 Ніч 0

День +8 Ніч +4

День +8 Ніч +3

Зах.

Зах.

Півн.-сх.

Півд.

Півн.

Сх.

Півн.-сх.

8 квітня

9 квітня

10 квітня

11 квітня

12 квітня

13 квітня

СЛУЖБА «102»

Дякую міліції

У березні на особистий прийом до начальника міліції Чернігівського району Романа Дєвицького завітала жителька Чернігова Світлана Федорченко. Жінка розповіла, що на початку січня з її дачного будинку, що у товаристві «Авангард», викрадено побутові речі. З приводу цієї крадіжки вона звернулася з заявою до органів внутрішніх справ. А вже за тиждень Світлані Олексіївні зателефонував оперуповноважений карного розшуку Чернігівського РВ Валентин Мартинець і повідомив, що крадія затримано. Згідно зі статтєю 185 КК України, злодій отримав 80 годин виправних робіт і повністю компенсував господарці завдані збитки в грошовому еквіваленті, за що вона вельми вдячна районним правоохоронцям. Юлія БАКУН, старший лейтенант міліції, помічник начальника Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівській області

Вдячні за щедрість Військовослужбовці в/ч А-1476 висловлюють слова подяки колективам Чернігівської центральної районної лікарні (Дмитро Руденко), Центру первинної медико-санітарної допомоги (Віктор Куниця), ДП «Чернігівський агролісгосп» (Олександр Балабушка), жителям михайло-коцюбинської, андріївської та кархівської територіальних громад за надану благодійну допомогу. З повагою військовослужбовці в/ч А-1476

СЛУЖБА «101»

Пожежа: відповідає кожен

З настанням стійкої сухої та теплої погоди в районі різко зросла кількість пожеж. Особливо небезпечним є спалювання сухої рослинності, їхніх залишків, сміття, бо вогонь може перекинутися на житлові масиви та ліси. Щодня до районних рятівників надходить інформація про пожежі, для ліквідації яких направляються відповідні спецпідрозділи. Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій та населення Чернігівського району про заборону самовільного випалювання сухої рослинності, їхніх залишків та сміття! Відповідно до ч. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення пожежної безпеки суб’єкта господарювання покладається на їхніх власників та керівників. Відповідно до ст. 35 Закону України «Про охорону земель», власники і землекористувачі, в тому числі орендарі земельних ділянок зобов’язані дотримуватися природоохоронного законодавства України, забезпечувати захист земель від заростання бур’янами, чагарниками і дрібнолистом. Відповідно до п. 2.1 «Правил пожежної безпеки в Україні», затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, забезпечення пожежної безпеки на територіях покладається на їхніх власників чи наймачів. Статтями 77, 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, самовільне випалювання рослинності або її залишків. Крім того, несанкціоноване випалювання сухої рослинності в охоронних зонах та поблизу ліній електропередач може призвести до порушення функціонування та становить загрозу для життя. За порушення правил охорони електричних мереж передбачено адміністративну відповідальність за ст. 99 КУпАП та кримінальну відповідальність за ст. 194-1 (умисне пошкодження об’єктів електроенергетики) Кримінального кодексу України. Наталія МОЛЬЧЕНКО, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та охорони здоров’я ЧРДА


Наш край

5 квітня 2014 року

Живуть у селі й селом,

СХІД СЕЛА

3

або Збори з рекордним регламентом

Буде церква в Боромиках Боромиківська громада підбила підсумки та спланувала роботу на 2014 рік. Обговорювали соціально-економічний розвиток населених пунктів: узагальнили зроблене, проаналізували недоліки. У заході брали участь голова районної державної адміністрації Микола Ганжа, перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Кругол, депутати районної ради Віктор Куниця та Микола Бойкачов, отець Сергій, дільничний інспектор міліції Валерій Дубинко, представник пожежної служби Сергій Сергієнко, заступник начальника оперативно-диспетчерської служби Чернігівського РЕМу Максим Білашко, представник управління Держземагентства у Чернігівському районі Володимир Брей. Боромиківський сільський голова Володимир Шелупець передусім уручив нагороди кращим спортсменам, адже громада славиться досягненнями у різних видах спорту. Село Боромики – центр сільської ради, якій підпорядковані Снов’янка, Петрове й Моргуличі. Тут проживає 1287 чоловік, із них – 346 пенсіонерів та 112 дітей дошкільного віку. Торік народилося 15 немовлят, помер 21 чоловік. Мешкає 14 багатодітних родин, де виховується 45 дітей. Є в сільській раді інваліди війни, учасники бойових дій, солдатські вдови, одинокі престарілі. На території сільради розташовані Снов’янська ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ «Сонечко», Боромиківський будинок культури, Снов’янський сільський клуб-бібліотека, три ФАПи, віділення зв’язку, поштове відділення, шість закладів торгівлі різних форм власності. Функціонують фермерські господарства Володій О. І. та «Сам», зареєстровано СТОВ «Нове життя», яке зараз не працює. Активно веде діяльність СТОВ «Десна», з яким укладено угоду про соціальне партнерство, торік підприємство надало допомогу територіальній громаді на суму майже 20 тис. грн. КП «Сновське» надає послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, водопостачання й водовідведення. Послуги з перевезення пасажирів здійснює ФОП Миненко Н. М. На території сільради розташовано еко-готель «Шишкін», торік до бюджету сільської ради надійшло понад 19 тис. грн туристичного збору. У Боромиках працює молокозаготівельний пункт, але люди не задоволені низькою закупівельною ціною на молоко. Надаються послуги з осіменіння ВРХ. Є сім’ї, які обробляють по гектару й більше землі, утримують по 5 корів, у 18 господарствах є коні, у 42 – трактори, комбайни, вантажні машин. З цього й живуть. Сільська рада дотаційна, тож за 2013-й отримали від держави 25545 грн. До загального фонду місцевого бюджету надійшло 20389 грн, до спеціального – 105411 грн. – Незважаючи на труднощі, торік ми вчасно виплатили заробітну плату працівникам бюджетної сфери, розрахувалися за комунальні послуги, – зазначив сільський голова Володимир Шелупець. – Хоча, звичайно, бракує коштів, щоб на достойнішому рівні утримувати матеріально-технічну базу сільських закладів, розвивати соціальну сферу. Я вдячний місцевому депутатському корпусу, підприємцям за роботу на благо громади, взаєморозуміння та підтримку.

Упродовж минулого року громада не сиділа склавши руки, працювали гуртом. Покращили матеріально-технічну базу сільської ради: придбали два комп’ютери та принтер. Впорядкували сміттєзвалище та прилеглу територію, прибрали п’ять стихійних сміттєзвалищ. Розчистили прибережні смуги річок Снов та Десна, прибрали територію вздовж доріг. Впорядкували два кладовища, відремонтували пам’ятники та обеліски, відновили імена загиблих воїнів. Займалися ремонтом колодязів громадського користування. Працівники райавтодору провели ямковий ремонт під’їзної дороги до с. Боромики. Вирубали три десятки сухих дерев по вул. Нова у Боромиках. Завершили ремонт покрівлі будинку в Снов’янці. Виготовили 472 таблички з назвами вулиць та номерами будинків. На придорожніх смугах та в зонах ліній електропередач проведено роботу з обрізання гілок. Працівники РЕМу частково замінили аварійні електроопори. Чимало зробили для поліпшення водопостачання у населених пунктах. Пишаються боромиківці й тим, що скоро завершиться будівництво православної церкви св. Пантелеймона-цілителя. Закладання фундаменту відбулося два роки тому. Долучилися до будівництва храму народний депутат України Владислав Атрошенко, дирекція СТОВ «Десна», місцеві жителі та всі небайдужі. До речі, як і належить при будівництві церков, імена всіх, хто причетний до цього священного дійства, записано на цеглинах будівлі. – Спочатку планували збудувати лише капличку, але обставини якимось дивним чином складалися так, що нині завершуємо зведення єдиного у регіоні величного храму св. Пантелеймона-цілителя, – розповідає отець Сергій. – Дива відбувалися навіть при встановленні купола, який через бурю, що здійнялася, не змогли закріпити й так залишили на ніч. Ледь дочекався ранку, прибіг до храму й яким було моє здивування, коли побачив, що негода понівечила дерева, електродроти й покрівлі, а купол обійшла стороною. Мабуть, це провидіння Господнє, тож сподіваюся, що Божа благодать зійде на наші землі й наших людей. У цьому році тут планують будівництво стадіону, спортивного залу для Снов’янської школи, відкрити додаткову групу в дитсадочку, розширити межі громадського кладовища у Моргуличах. Також постановили завершити реконструкцію БОС, придбати пристрій для обеззалізнення води, відремонтувати водопровідну й каналізаційну мережі, придбати новий автомобіль-сміттєвоз, прилад для безперебійної роботи свердловини та інше. Збори пройшли злагоджено й конструктивно, а на завершення школярі та учасники художньої самодіяльності Боромиківського будинку культури порадували земляків концертом. Алла ПИРОГ * Загальні збори громадян у Боромиках відбулися 5 березня.

У переддень жіночого свята в приміщенні Кувечицької школи відбулися збори, на яких звітувала перед громадою сільський голова Валентина Кулиба. За годину раніше багато хто став учасником святкового заходу – школярі вітали матусь, бабусь і всіх жінок села з Восьмим березня. Прозвучали музичні й віршовані шанування, а також пісня про Кувечичі, учні розповідали прислів’я й приказки про неньку, виступили молодший і старший танцювальні гурти «Смайлики» та «Драйв». Учні молодших класів вручили матусям власноруч виготовлені подарунки.

дуктів окремо кожного. Але найбільша проблема – дах, що потребує серйозного ремонту. Своє бачення недоліків у роботі сільського голови озвучив її попередник Віталій Голець, виступ якого присутні сприйняли неоднозначно. Одні дякували Валентині Кулибі за роботу, інші парирували претензіями й категоричними заявами. Однак пролунали й здивування – чого це на сільських зборах виступає колишній голова, який не зареєстрований у селі й не є членом громади? Проте нікого не позбавляли права говорити, й присутні озвучили особисті питання, окремі з яких треба додатково вивчити й перевірити, про що зазначила керівник юридичної служби районної ради Ярослава Радченко й запросила заявників приїхати з документами, щоб усе з’ясувати. Люди також порушували чимало питань загальносільського значення – про стан доріг, відведення ділянки під кладовище, водопостачання, пасовище, використання податкових кошів та ін. Народний депутат України Владислав Атрошенко розповів про обстановку в Криму, де побував нещодавно, й зазначив, що населення півострова бачить по-

– Живу в селі й селом, – сказав член виконкому, депутат райради, голова СВК «Полісся» Михайло Купрієнко. – Наш кооператив бере участь у всіх заходах, які відбуваються в громаді. Минулий рік був для нас складним у всіх видах діяльності, навіть маємо збитки. Однак договір про партнерство виконуємо задля розвитку інфраструктури, зокрема, утримуємо пожежну команду. Керівник подякував небайдужим односельцям за допомогу кооперативу (обрізування саду, сапування, збирання врожаю овочів тощо). Директор ЗОШ І-ІІ ст., де впроваджуються інформативно-комунікаційні технології, Андрій Шарий, розповів про роботу навчального закладу. Уся вона зводиться до того, щоб дітям було цікаво й на уроках, і в позаурочний час. Учні мають вільний доступ до комп’ютерів, вчаться працювати творчо, адже виконувати нестандартну лабораторну роботу престижно й корисно для школярів. Гурткова робота, спортивні змагання, колективна праця (у школі немає двірника, тож прибирають подвір’я самі) привчають до колективізму й згуртовують дітей. Андрій Михайлович подякував за підтримку Владиславу Атрошенку (допоміг матеріалами для облаштування внутрішньої вбиральні) та Олександру Антоненку (подарував колонки). Не обминув директор і наболілого, зокрема, багато клопоту завдає організація харчування школярів, розподіл тендерів на закупівлю про-

дії через призму російського телебачення. – Конкретно скажіть: ви за Крим чи за Путіна? – запитав нардепа один із присутніх. – За цілісну Україну, – відповів Владислав Атрошенко. – Щоб усе було гаразд, потрібна активніша співпраця влади з громадою. Про сферу своєї діяльності доповіли представник служби з надзвичайних ситуацій Володимир Кремльов та дільничний інспектор Дмитро Черниченко. На частину поставлених запитань під час зборів відповіла заступник голови райдержадміністрації Лідія Гаєвська, у тому числі й куди витрачаються гроші від передплати комунальної газети «Наш край», щодо навчального закладу – навела приклад організації харчування в Снов’янській школі. Звертаючись до учасників зборів, Лідія Гаєвська також наголосила, що коли виникають питання, які чомусь не вирішуються на місці, треба звертатися до відповідних органів. – Зведення рахунків – не найкращий спосіб вирішення проблем, – додала Ярослава Радченко. – Головне, щоб усе робилося законно й прозоро. Учасники зборів вшанували хвилиною мовчання жертв протистоянь в Україні. Звіт сільського голови збори прийняли до відома, а податки та збори до сільського бюджету залишили на рівні минулого року.

Люди дружно прийшли на збори, адже для села це неабияка подія, тож нікого не обмежували рамками регламенту – усі бажаючі мали змогу виступити й навіть подискутувати, так що збори тривали майже шість із половиною годин. У роботі брали участь народний депутат України Владислав Атрошенко та його помічник, депутат районної ради Олександр Мисюра, депутати райради Олександр Антоненко та Михайло Купрієнко, заступник голови райдержадміністрації Лідія Гаєвська, начальник юридичного відділу райради Ярослава Радченко та представники управлінь, відділів і служб району. Сільська громада Кувечичів базується в одому населеному пункті й налічує 586 осіб, у т. ч. до 18 років – 110. Кількість пенсіонерів дещо переважає число людей працездатного віку. Характерно, що в село приїздять люди на постійне місце проживання. Так, упродовж року виїхало дві особи, а приїхало четверо. Як доповіла сільський голова, у звітному періоді відбулося 12 засідань виконкому, який прийняв 99 рішень, і п’ять сесій ухвалили 63 рішення, було 343 звернення, у т. ч. 71 – стосовно земельних питань. Проте не всі вдалося вирішити, що й викликало бурхливе обговорення. Сільський бюджет дотаційний, але громада загалом активна: в людей є власне бачення й розуміння того чи іншого питання та не забувають і про загальногромадські. Доповідаючи про роботу навчальновиховних закладів і їхні проблеми, Валентина Яківна відзначила й досягнення в цій галузі. Звичайно ж, не могла не сказати з гордістю про годинник у центрі села, виготовлений цікавою людиною, фізиком, директором місцевої школи Андрієм Шарим. До речі, він увійшов у п’ятірку кращих педагогів області. Сам забезпечує й технічне обслуговування годинника. У селі працює вся інфраструктура – торгівля, ФАП (а кожної другої середи місяця веде прийом сімейний лікар), заклади культури, зокрема краєзнавчою роботою займається бібліотекарка, працює соціальний робітник, гордість Кувечичів – футбольна команда «Свишень». Немає нарікань на транспортне сполучення. Власники корів об’єдналися в кооператив, щоб реалізовувати молоко, але поки що закупівельна ціна їх не радує. Сільський голова доповіла, що виконком предметно займається питаннями допомог людям від держави, сприяє в оформленні дотацій і субсидій. Нагальні питання розглядаються в постійних комісіях при виконкомі. Належна увага приділяється благоустрою, зокрема кожна остання п’ятниця місяця – санітарний день. Оперативно відреагував на звернення місцевої влади РЕМ і розчистив у селі аварійні дерева. Щоправда, вулиці освітлюються недостатньо – на сім кілометрів 600 метрів у сільській електромережі лише 39 точок освітлення. Впо-

рядковується сільське кладовище. Як зазначила доповідачка, серед тих, хто підтримує місцевий бюджет, перше місце посідає СВК «Полісся». Лише угодою про соціальне партнерство задекларовано підтримку на 102 тис. грн, і ця програма успішно виконується. Головне ж багатство й джерело надходжень до бюджету – земля. Але не надійшли кошти за використання земель запасу від СВК «Полісся», за землю під господарським двором, за оренду землі фізичною особою, від РЕМу – за ділянки під повітряними лініями електромереж у межах села, від молокозаводу за розташовану в селі торгову точку. А впорядкування цих стосунків забезпечить тільки оформлена належним чином документація, а також удосконалення форм управління об’єктами комунальної власності.

Ніна ПЕТРОВСЬКА

* Через зменшення кількості сторінок подаємо репортажі з великим запізненням.


4

Наш край

5 квітня 2014 року

ІНФОРМУЄ ОДПІ

200-РІЧЧЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

«Заповіт» – трьома мовами

Єдиний внесок для «спрощенців» Фізичні особи-підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Відзначити 200-річчя Тараса Шевченка сільські бібліотеки Іванівки, Количівки, Олишівки та Ладинки вирішили разом. Так 2 квітня в Іванівській сільській бібліотеці відбулася літературно-мистецька елегія «Палахкотить, як праведна свіча, душа безсмертного Тараса».

Для фізичних осіб-«спрощенців», встановлено квартальні строки сплати єдиного внеску, а саме: єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, такі особи зобов’язані сплатити до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Так, за І квартал 2014 року єдиний внесок потрібно сплатити до 20 квітня 2014 року, відповідно за ІІ – до 20 липня, за ІІІ – до 20 жовтня, за ІV квартал – до 20 січня 2014 року. Для зазначеної категорії платників єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються ними самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, який на сьогоднішній день становить за місяць 422,65 гривні. Нагадуємо, що за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску, у строки передбачені законодавством, накладається штраф та нараховується пеня. Чернігівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Чернігівській області

На святі були присутні бібліотекарі району на чолі з директоркою Чернігівської районної ЦБС Вікторією Пирковською, Іванівський сільський голова Олена Швидка, директори будинків культури, користувачі сільських бібліотек. У святково вбраній кімнаті на фоні портрета Великого Кобзаря кожен із учасників представив свою програму. Зокрема користувачі Іванівської бібліотеки розповіли про неповторну духовну самобутність Шевченка, послухали пісні у виконанні секстету «Яворина» Іванівського будинку культури, школярі 7-8 класів в українському вбранні чуттєво розповідали вірші Шевченка, зокрема «Заповіт» прозвучав трьома мовами, а родзинкою стала презентація-подорож «Визначні шевченківські місця в Чернігові», підготовлена за матеріалами краєзнавчого фонду бібліотеки та озвучена читачами-дітьми, які відвідують гурток журналістики. Количівська сільська бібліотека презентувала авторський вірш користувача бібліотеки, директора Будинку культури В. Ф. Ященка, присвячений Тарасові Шевченку, показала сценку «Опитування села», де сільський дід відповідав на запитання журналістки віршами, а на завершення душевно заспівав пісню «Місяць на небі». Олишівська бібліотека підготувала матеріал про жіночу долю в творах Тараса Григоровича та майстерно інсценувала уривок з поеми «Катерина». Завершальним акордом свята був вірш завідувачки Ладинською сільською бібліотекою Надії Пищик «Про Шевченка».

У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Район у режимі економії Відповідно до вимог постанови й розпорядження Кабінету Міністрів України, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26 березня 2014 року №109 «Про затвердження Плану заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень до них, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни у 2014 році» та з метою запобігання виникненню ризиків розбалансування місцевих бюджетів, створення умов для своєчасної виплати заробітної плати, інших соціальних виплат, економно-

го й раціонального використання бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни, голова Чернігівської районної державної адміністрації підписав відповідне розпорядження. Згідно з ним затверджується План заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень до них, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни у 2014 році, визначено відповідальних виконавців щодо забезпечення неухильного виконання визначених заходів.

12 квітня – районний суботник На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України, спільного розпорядження голови районної державної адміністрації та районної ради в рамках проведення всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» 12 квітня на території району відбудеться день благоустрою. В Україні й Чернігівському районі буде проводитися суботник з благоустрою, озеленення та наведення належного санітарного стану територій сіл та селищ. В кожній сільській, селищній раді впорядковуватимуться парки, кладовища, громадські

Спеціальна, розширена рубрика

Добре там живеться, де гуртом сіється й жнеться!

Велика тол

ка

ВИГІДНИЙ БІЗНЕС

Шкурка – варта вичинки, м’ясо – дієтичного столу Нутрія з часником

Не так давно в особистих господарствах неабиякою популярністю користувалися нутрії. Зовні не симпатичні звірки були вельми вигідними, бо давали цінне м’ясо й шкурку. З часом попит на нутрій упав, і, здається, тепер цей болотяний бобер знов стає популярним на обійстях, бо розводити нутрій вигідно.

Тушка нутрії – 1 шт., часник – 1-2 головки, морквина, спеції, сіль – за смаком. Спосіб приготування Підготовлену тушку нашпигуйте дольками часнику, натріть сіллю та перцем, на крупній тертці натріть морквину, покладіть у середину, залиште на півгодини, щоб м’ясо просочилося. Загорніть у фольгу й запікайте на деці в духовці при температурі 250 градусів 40 хвилин. Потім фольгу розгорніть і залиште ще на 5-10 хвилин, щоб з’явилася скоринка.

А ВИ ЗНАЄТЕ, ЩО... Для кращого проростання живців плодових дерев часто використовують стимулятори (гетероауксин, корневін, гумат натрію тощо). Замінити згадані препарати здатен квітковий мед (цукровий для цих потреб не годиться). Чайну ложку солодкого продукту розчиніть у літрі води. Сюди на дві доби занурюють нижню частину нарізаних пагонів. Корінчики з’являються значно швидше.

Незважаючи на своє південне походження, звірятко звикло до нашого прохолодного клімату з тривалою зимою. Нутрія – травоїдна тварина, тому їй потрібна лише рослинна їжа. Але має міцні різці, якими легко прогризає дерев’яні частини клітки, тому їх оббивають дротяною сіткою. А щоб було об що точити різці, як і кроликам, нутріям кладуть у клітки побільше гілок із товстими сучками. Оскільки у природному середови-

ПОРАДИ БУВАЛИХ «Замінуйте» город від колорадів… Перед тим, як садити город, у кількох місцях викопайте ямки, поставте в них п’ятилітрові пластикові бутилі з-під води, з яких зріжте шийку, у кожний покладіть трохи соломи, а зверху – кар-

топляне лушпиння. Двічі на день виймайте солому з жуками й спалюйте її. До речі, такі «міни» можна встановити біля грядок. Боїться колорадський жук і такої приправи, як тархун.

щі нутрії живуть біля води, багато хто не наважується розводити звіряток через те, що їм потрібен басейн. Якість шкурки у тварин, що живуть у клітках з басейном, краща, але можна обійтися й тазом із водою, яку потрібно часто міняти. М’ясо нутрії – цінний харчовий продукт із дієтичними властивостями як і кролятина. Доросла нутрія важить 5–7, іноді до 9–10 кг. Завівши нутрій, ви повинні передусім навчитися поводитися з ними. За вдачею вони неагресивні, можуть навіть стати ручними. Нутрії ніколи не нападають першими, а лише захищаються, але кусають боляче. Купувати звірів на розведення краще через заготівельні контори, суспільство кролівників і звірівників. Найкраще робити це у теплу пору, щоб можна було перенести звірків у закритому кошику або в переносній клітці, не боячись застудити. Нутрії скороспілі. Вже в 4-5 місяців здатні до розмноження. Самки приходять в охоту кожні 24–З0 днів. Триває вона близько 36 годин. У цей момент і зводять тварин для спарювання. У злучку краще пускати тварин у більш зрілому віці, приблизно в 6–8 місяців, а самців у 7–9 місяців, коли вони важать 3,5-4 кг. Парування в ранньому віці призводить до зниження плодючості самок, статевої активності самців, появи в пометах мертвонароджених дитинчат.

…Допоможуть і рибні голови Ще один цікавий і простий засіб боротьби із колорадським жуком, який рекомендують застосовувати, – голови оселедців. Коли садите картоплю, покладіть їх у лунку, кажуть, допомагає.

місця, об’єкти культурної та соціальної сфер. В акції задіяні сільські та селищні ради, працівники закладів культури, освіти, медицини, підприємств, установ та організацій району, місцеві жителі. Чернігівська районна державна адміністрація, Чернігівська районна рада, бюджетні установи району також долучаються до цієї акції. Запрошуємо приєднатися до суботника всіх бажаючих. За детальнішою інформацією звертайтеся до сільських та селищних голів.

ЩО? ПОЧІМ?

Чумачечі ціни

А що ж буде перед Пасхою? Цього тижня ціни на ринках Чернігова змусили задуматися багатьох, а що ж буде далі, наприклад, за тиждень до Великодня? Адже м’ясо (свинина) подорожчало від 43 до 57 гривень, телятина – 55 грн. Якщо минулого тижня найдорожче сало можна було купити за 35 гривень, то нині за таке ж доведеться викласти 43. Подорожчала й капуста, нині купити її можна за 6 гривень за кілограм. Шокує покупців і вартість огірків – від 20 до 32 гривень, редьки – від 20-25 гривень та молодої капусти, ціна якої... 30(!) гривень. Сталою, поки що, залишається вартість молока та молокопродуктів, не змінилися ціни й на борошно, макаронні вироби та крупи. Цукор теж тримається рекордних 10-ти гривень. Готуючись до Великодня, ґазди заздалегідь купують найзатребуваніший продукт – курячі яйця. І правильно, адже ціни на них, порівняно з минулим тижнем, не змінилися: від 9 – з птахофабрики, до – 14 за домашні. Підготували Ольга ЦИБУЛЬСЬКА та Олена ШЕРЕМЕТ

Для любителів верхової їзди

Мрієте долучитися до такого аристократичного виду дозвілля, як наїзництво? Хтось заперечить – дорого! Саме для таких повідомляємо, що цієї суботи в Черниші відбулося урочисте відкриття школи верхової їзди, де навчатимуть їздити верхи абсолютно безкоштовно. Про це поінформував редакцію президент клубу «Отаман» Олександр Овдій. Принагідно Олександр Кузьмич просив подякувати підприємцям та приватним особам, котрі допомогли йому забезпечити кормом коней. Насамперед це директор ПОП ім. Герасименка Юрій Стельмах, фермер із Черниша Станіслав Апанасенко та родина Ольги та Миколи Садченків із Брусилова. Телефон для довідок (067) 707-81-19.


Наш край

5 квітня 2014 року

КРИК ДУШІ ДО НЕБАЙДУЖИХ

ВРЯТУВАЛИ ЖИТТЯ

Артему

терміново потрібна допомога Батьки готові продати все, що в них є, та грошей однак не вистачить... Сім’я Чернишів із Михайло - Коцюбинського звертається до всіх небайдужих жителів Чернігівського району за допомогою – гуртом подалати страшне горе, що днями постукало в їхні двері. Єдина дитина – дворічний синочок Артемко тяжко захворів. На лікування потрібні чималі гроші, яких, звісно, родина не має. Мама Артемка наразі у декретній відпустці. До появи синочка працювала фельдшером у селі Левковичі, а потім медичною сестрою у психіатричній лікарні в Левоньках. Батько вчителює у Ведильцях. Ази фізики та математики прищеплює школярам п’ятий рік поспіль. Гадалося, що сільські вчитель та медик служитимуть людям, а сталося так, що їм самим потрібна допомога. – Мій маленький хлопчик від народження жодного разу не хворів, – розповідає мама Інна Василівна. – Та кілька днів тому, коли Артем із батьком пішли до лісу за березовим соком, чоловік помітив на шиї сина маленький синець. Особливої уваги ми не звернули. Але наступного дня на тілі дитини з’явилися нові синці... В обласній дитячій лікарні, куди ми одразу ж звернулися, поставили страшний діагноз – гострий мегакаріобласний лейкоз. Лише щоб стабілізувати стан дитини, потрібно 200 тисяч гривень. – Ця сума для нас непосильна, – каже батько Олександр Сергійович. – Навіть, якщо продати все, що у нас є – все одно не вистачить... Та й часу дуже мало... Нашому Артемку з кожним днем стає все гірше. Я не можу передати словами той біль, який переповнює моє серце. А наче вчора ми були такі щасливі... Нині Артем Черниш із мамою перебувають у реанімації столичної лікарні. Всі, хто хоче допомогти своєму маленькому земляку, можуть перерахувати кошти на р/р 4405882302695360 «ПриватБанк» на ім’я батька Олександра Сергійовича Черниша (тел. (096) 990-93-37). Навіть гривня може врятувати хлопчика.

КОЛОНКА ПСИХОЛОГА

У 17-річного Владислава Гавриша відтепер два дні народження

Серце «латали» районні хірурги Закінчення. Початок на 1-й стор. «Латали» серце троє хірургів: завідуючий хірургічним відділенням Валерій Василинчук, Володимир Пінчук та їхній, хоч і молодий, але вже досвідчений, колега Олексій Ячний. Операція тривала майже дві години, лікарі розкрили грудну клітку, рану зашивали на серці, яке… працювало. Майже два тижні від хворого не відходили працівники лікарні, доглядали і вдень, і вночі. Зараз життю хлопця нічого не загрожує, він уже вдома, лишень навідується до кардіолога. Як пояснили лікарі, Владислав нині підпадає під категорію «інфарктних» хворих, тож має бути під постійним наглядом.

ФОТОФАКТ

Районні ескулапи дали Владиславу ще один шанс на життя. Сподіваємося, що він ним скористається правильно й буде відповідальнішим. Адже ледь не загинув через власну необачність, завівши товариські стосунки з людиною, котра мала не досить добру репутацію. Правоохоронці Чернігівського районного відділу УМВС затримали нападника, відкрито кримінальне провадження за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України – замах на вбивство. Рідні Владислава вдячні районним лікарям. А хлопець пообіцяв своїм рятівникам більше не потрапляти в такі халепи. Алла ПИРОГ Виставка робіт гуртківців, представлена на виїзному розширеному засіданні колегії Чернігівської райдержадміністрації

Милують очі рідні краєвиди… Мальовничі пейзажі Чернігівського району надихали на створення справжніх мистецьких шедеврів багатьох художників, поетів, письменників. Не стали винятком і вихованці гуртків позашкільного навчального закладу «Центр туристично-краєзнавчої творчості», які під час екскурсій, туристичних походів фотографують свої улюблені куточки рідної землі. Творчі фотороботи гуртківців закладу вже неодноразово ставали прикрасою багатьох заходів. А відтепер у приміщенні поліклінічного відділення Центральної районної лікарні діє постійна виставка фоторобіт гуртківців «Центру туристично-краєзнавчої творчості», присвячена 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. Наталія БОРИСЕНКО, заступник директора «Центру туристично-краєзнавчої творчості»

Слідкуй за Місяцем та прислухайся до народних прикмет чинати нові оздоровчі практики. Пасивність цього дня – шлях до хвороб. 9 квітня вшановується пам’ять мучениці Матрони Солунської. З теплих країв продовжують повертатися птахи: вівсянки, чайки. Примічали, якщо чайка летить низько – до тривалої сухої погоди; якщо кричить звечора – до ясної погоди. 10 квітня – ІІ фаза, молодик, 12-й місячний день, Місяць у сузір’ї Діви. День любові та кохання. Можуть наснитися віщі сни. Не проявляйте жалість та заздрість. У бізнесі день удалий хіба що для спонсорства, всі інші операції будуть даватися дуже важко. Цього дня церква вшановує пам’ять святого преподобного мученика Євстратія Печерського і преподобного Іларіона Нового. Колись у цей день, якщо не було заморозків, виганяли худобу на пасовище. 11 квітня – ІІ фаза, молодик, 13-й місячний день, Місяць у сузір’ї Діви. День навчання, накопичення інформації та омолодження організму. Гарний для корекції минулого, знаходження гармонії, корекції долі й роботи з часом. Нові справи розпочинати не варто. Цього дня вшановували дерево життя, здоров’я та світла – березу. У наших пра-

«Мамо, купи ляльці гробика», або Іграшка в житті дитини

ХТО НЕ ВІРИТЬ, НЕХАЙ ПЕРЕВІРИТЬ

7 квітня – II фаза, молодик, 9-й місячний день, Місяць у сузір’ї Рака. День пошуку істини, перший із критичних днів, пов’язаних зі спокусою й звабою. Корисно відстежувати в собі паростки гордині. Контролюйте емоції та почуття і не проявляйте гніву чи агресії, навіть якщо вас провокуватимуть на конфлікт. 7 квітня відзначається свято Благовіщення. Примічали, якщо цього дня вітер, іній і туман – має бути урожайний рік; гроза – до теплого літа. Якщо на Благовіщення ніч тепла – весна буде рання. 8 квітня – ІІ фаза, молодик, 10-й місячний день, Місяць у сузір’ї Лева. День, який бажано провести з сім’єю або на її благо. Можна починати нові справи, особливо довгострокові проекти, започатковувати нові традиції. Кращий день для примирення, якщо ви з кимось у сварці. Цього дня відзначається Собор Архангела Гавриїла і вшановується пам’ять преподобного Василя Нового. Пращури примічали, яка погода 8 квітня, така буде й 8 жовтня і навпаки. 9 квітня – ІІ фаза, молодик, 11-й місячний день, Місяць у сузір’ї Лева. День сприятливий для активного заняття бізнесом. Добре по-

5

щурів із цим деревом було пов’язано безліч повір’їв. Хвору дитину, наприклад, потрібно було хлиснути березовою лозинкою – і хвороба відступала. Якщо ж увіткнути гілку берези в дах, то вона захистить будинок від блискавки. 12 квітня – ІІ фаза, молодик, 14-й місячний день, Місяць у сузір’ї Діви. Прекрасний час для вдосконалення своїх здібностей і занять різними хобі. Сприятливо починати нові справи. Цього дня менше працюйте за комп’ютером, утримуйтесь від читання і перегляду телевізора. Православна церква відзначає пам’ять Іоанна Лествичника. 13 квітня – ІІ фаза, молодик, 15-й місячний день, Місяць у сузір’ї Терезів. День небезпечний сварками і конфліктами, тому, за можливості, зберігайте спокій і не допускайте спалаху емоцій. Несприятливий і для важливих, значимих справ. У 15-й місячний день ми бачимо віщі сни й одержуємо одкровення. У деяких регіонах свято Іпатія Чудотворця називали Вогнищем. Огнищанка – жінка, яка народилася цього дня, мала віднести в поле жевріюче вугілля й розвести там багаття. Через нього селяни проносили плуги й борони, щоб вони справно працювали.

Здавалося б, ну що таке іграшка? Часто дорослі купують дитині будьщо, аби лише вона заспокоїлася, зацікавилася й була задоволена.

Старше покоління пам’ятає, що їм перші забавки батьки майстрували з підручного краму. В сучасному світі нестачі дитячих іграшок не відчувається. Їх можна легко придбати за будь-якою ціною, кольором, розміром та тематикою. Гра – це провідна діяльність дитини, а тому зумовлює найважливіші зміни у психічних та нервових процесах. Граючись, дитина пізнає світ: стосунки, ролі (наприклад, «доньки-матері»), переймає поведінку людей (грати «в лікарню», «в магазин» тощо) або ж діє як казковий герой – герой улюбленого мультфільму. Наприклад, Лунтик, людинапавук, Шрек чи численні трансформери-перевертні. Важливе завдання батьків – вибрати для дитини таку забавку, яка б розвивала, закріплювала у свідомості моральне світобачення, спонукала до благородних вчинків: любові, співпраці, людяності й розуміння того, що зло призводить до руйнування та закам’янілості душі. Спостерігаючи за грою дошкільнят, я помітила, що вони гралися у людину-павука. Поцікавилася, хто ж це такий, діти відповіли, мовляв, це людина, котра перетворюється на величезного павука, який вбиває. Подібні іграшки, комп’ютерні ігри (стратегії, пригоди тощо) змушують психіку і всю нервову систему діяти в умовах, подібно до справжнього стресу: при небезпеці, страху, насильстві. Чи то ми нападаємо, чи захищаємося, однаково це насильство. Передусім, насильство над душею. Агресивні люди звикають спочатку діяти, а потім думати. Тобто з часом агресивними стають і думки. Захищаючись, начебто від пластмасового монстра, дитина поводиться так: долоні стискаються в кулаки, брови зводяться в гніві, зуби зціплюються, тулуб – в позі нападаючого. Для дівчаток магазини іграшок пропонують ляльку Monstr High (у перекладі – школа монстрів), яка виходить серійно. Зовнішність жахлива: колір обличчя мертвяний (синій, зелений, блідий), на голові роги, між красивих губ звисають ікла, обличчя в шрамах, декоративний одяг із елементами черепа, хрестів, дамська сумочка у вигляді… мінітруни. Спати така «кралечка» має у… іграшковій труні. Протилежність становлять діти, які полюбляють гратися з машинками у водіїв, у пластмасових каструльках готують їжу з піску, соціально розвиваються і готують себе до виконання ролей в дорослому житті. Дитина грає в реальне життя. Вона спокійніша, врівноваженіша, частіше посміхається, своєю поведінкою хоче бути схожою на дорослу людину. Гуманне сприйняття світу розвивається у дітей, які граються з іграшковими тваринами. З власної практики довелося бачити, як дівчинка перемотала носовою хустинкою ніжку іграшкового лося, який, нібито, забив її. Кожна річ, навіть зовсім незначна, несе в собі певну інформацію, спонукає до дії: олівець – для того, щоб брати в руки й писати, віник – щоб замітати, телефон – для комунікації, кубики – вчитися будувати. А для чого нашим дітям потрібен людина-павук? Невже, щоб вчитися вбивати? Чи ж ляльки-монстри? Хто й для чого їх купує? Задумайтеся… Катерина СУШЕНИЦЯ, практичний психолог Киселівського НВК


6

T V-Край

5 квітня 2014 року

Понеділок, 7 квітня УТ-1

6.00, 7.00, 8.00, 15.00, 18.20 Новини. 6.10, 7.10, 8.10 Спорт. 9.00 ПРОФIЛАКТИКА ПЕРШОГО НАЦIОНАЛЬНОГО. 15.15 Брифiнг Кабмiну України. 15.25 Дiловий свiт. Агросектор. 15.30 Вiкно в Америку. 16.00, 18.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. 18.05, 20.50 Дiловий свiт. 20.40 Час-Ч. 21.00 Пiдсумки дня. 21.40 Шустер Live. Буднi. 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi. 23.00 Пiдсумки. 23.30 На слуху.

КАНАЛ 1+1

6.00 «ТСН-Тиждень». 6.45 «Снiданок з 1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.05 «ТСН». 10.00 «Шiсть кадрiв». 10.20 «Свiт навиворiт-5: Iндонезiя». 11.25 Х/ф «1+1».

13.30 Х/ф «Чоловiк з гарантiєю». 15.10 Х/ф «Кавказька полонянка». 16.45 «ТСН. Особливе». 17.10 Т/с «Фатмагюль». 20.30 «Секретнi матерiали». 21.00 Т/с «Кохання у великому мiстi-3». 22.00 «Грошi». 23.30 Т/с «Лiкар мафiї».

8.45, 12.45, 18.45 Факти. 9.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки. 10.05, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка». 14.25, 16.15 Х/ф «Точка обстрiлу». 16.35 Х/ф «Падiння Олiмпу». 20.30 Дiстало! 21.25 Свобода слова.

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.45 Новини. 7.15«Ранок з IНТЕРом». 9.20 Х/ф «Красуня i чудовисько». 11.30, 12.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 13.45, 14.20 «Судовi справи». 15.20 «Жди меня». 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного». 19.05 Т/с «Поки станиця спить». 20.00, 3.25 «Подробицi». 20.30 Т/с «Будинок з лiлiями». 23.40 Х/ф «Мiсiя нездiйсненна».

6.00, 16.00 «Все буде добре!». 7.50, 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок». 9.05 Х/ф «Я щаслива». 10.55 Х/ф «Чоловiк для життя, або На шлюб не претендую». 12.55 «Слiдство ведуть екстрасенси». 13.50 «Битва екстрасенсiв-13». 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини». 21.00 Т/с «Швидка допомога». 22.30 «Детектор брехнi-5». 23.30 «Один за всiх».

6.05, 19.45 Надзвичайнi новини. 6.55 Факти тижня.

6.10, 13.55 М/с «Панда Кунг-Фу». 7.00 Пiдйом.

ІНТЕР

ICTV

СТБ

НОВИЙ КАНАЛ

8.00, 19.00 Т/с «Воронiни». 9.00, 17.00 Т/с «Не родись вродлива». 9.55 Х/ф «Вiдмiнниця легкої поведiнки». 11.50 Х/ф «Агент пiд прикриттям». 15.15 М/ф «Три богатирi i Шамаханська цариця». 18.00, 2.40 Репортер. 20.00 Ревiзор-4. 22.50 Страстi за ревiзором.

ТЕТ

6.00 Приколи на перервi. 6.25, 8.20 М/с «Черепашки мутанти нiндзя». 6.50 М/с «Шоу Гарфiлда». 7.20 М/с «Лалалупси». 7.45 Мультик з Лунтiком. 8.50 М/с «Русалонька». 9.15 М/ф «Сердитi пташки». 9.30 Єралаш. 10.00 Одна за всiх. 12.15, 21.55 6 кадрiв. 13.35 Т/с «Ксена - принцеса-воїн». 14.25 Т/с «Чемпiонки». 15.15 Панянка-селянка.

16.05 Дайош молодьож! 17.20, 20.00 Т/с «Кухня». 18.15, 22.50 Т/с «Свiтлофор». 19.10 Розсмiши комiка. 21.00 Вiталька. 23.45 Дурнєв+1.

ТРК «УКРАЇНА»

6.10, 5.00 Срiбний апельсин. 7.00, 9.00, 15.00, 19.00 Подiї. 7.15 Ранок з Україною. 9.10 Т/с «Я - Ангiна!». 13.00 Т/с «Подружжя». 14.00, 15.20, 17.10 Т/с «Слiд». 18.00 Т/с «Сашка». 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна». 21.00, 22.30 Т/с «Дикий-4». 22.00 Подiї дня. 23.30 Х/ф «Медальйон».

ТОНІС

6.00 «Таке спортивне життя. Валерiй Борзов». 6.30, 9.20 «Свiт за тиждень». 7.00, 16.50 «Алло, лiкарю!». 9.00, 17.50 Тлумачення сновидiнь.

10.00 Мiсцями дикої природи. 13.10, 16.00 Д/с «60 найбiльш смертоносних тварин». 14.00 Д/с «Народженi вбивати». 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новин «Соцiальний пульс». 18.50, 22.35 «Економiчний пульс». 19.00 В гостях у Д. Гордона П. Попович. 21.30 БIТЛЗ. Довгий звивистий шлях. 22.40 Монстри всерединi мене.

НТН

8.30 «Професiя гуморист». 9.00 «Агенти впливу». 9.35 Т/с «Таємницi слiдства». 11.30 Т/с «УГРО-5». 15.15 Т/с «Даішники». 19.30 Т/с «Шаповалов». 22.00 Т/с «Елементарно-2».

14.20 «КВК-2014». 16.50 М/ф «Мадагаскар-3». 18.20 «Звана вечеря». 19.20 «Орел i Решка». 21.10 «Розсмiши комiка». 22.00 Т/с «Доктор Хаус».

K-2

6.30 Телеторгiвля. 7.35, 13.10, 20.40 Мультфiльми. 10.10 Школа лікаря Комаровського. 11.30, 17.00 Жiноча форма. 15.10, 18.45 Таємницi шеф-кухаря. 16.00, 19.40 Модний вирок. 17.50, 0.25 Д/с «Iгри долi». 21.40, 23.35 Д/с «Зiрковi iсторiї». 22.40 Дивовижний дизайн.

ТВІ

6.00, 20.00, 23.00 Сьогоднi про головне. K-1 7.00 Стоп-кадр. 6.00 «Шеф-кухар». 11.00, 11.40, 12.20, 13.10, 14.15, 7.30 М/с «Маша i Ведмiдь». 15.50, 17.15 Твiй день. 9.40 Х/ф «Дiти без нагляду». 11.20, 12.40, 17.40 Огляд блогiв. 12.00, 15.00, 17.00, 18.00, 21.00 Сьогоднi. 11.10 Х/ф «Принци повiтря». 12.30 Х/ф «Школа виживання». 13.00, 19.05 Базар IТ.

13.30, 14.30, 16.00, 19.30, 2.50, 3.40 Окрема думка. 16.30, 17.30, 19.10, 1.00 TBiNews. 16.40 Мистецька варта. 22.00, 2.00 Знак оклику!

ЧЕРНІГІВ

9.00 Х/ф «Зелена карета». 10.35 Захисник Вiтчизни - рятiвник. 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Х/ф «Роксолана». 11.45 Мультфiльм. 12.00 Фабрика iдей. 12.30 Улюблена робота. 12.45 Козацька звитяга. 13.00, 16.00 Новини. Пульс дня. 16.15 Вiд щирого серця. 17.45 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопа». 20.10 Студiя «Дiалог». 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Повiр у себе. 21.30 Кримiнал, обов'язок, право. 22.00 Новини. Пiдсумки. 22.30 Економiчний iнтерес. 22.45 Екотур.

Вівторок, 8 квітня УТ-1

6.30, 8.00, 12.00, 18.20 Новини. 7.20 Ера будiвництва. 7.40 Ера бiзнесу. 9.00, 21.00, 4.45 Пiдсумки дня. 9.55, 20.40 Час-Ч. 10.15, 15.35, 18.55 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт. 12.40 Х/ф «Злочин iз багатьма невiдомими». 13.50 Армiя. 14.00 Д/ф «Казка для дорослих». 14.50 Euronews. 14.55 Дiловий свiт. Агросектор. 15.15 Брифiнг Кабмiну України. 17.50 Тенiс. Кубок Девiса. 21.40, 5.20 Шустер Live. Буднi. 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 23.00, 1.00 Пiдсумки. 23.30 На слуху.

КАНАЛ 1+1

6.00 «Служба розшуку дiтей». 6.05, 7.00, 8.00, 19.30, 23.15 «ТСН». 6.45 «Снiданок з 1+1».

10.00, 20.45 «Чистоnews». 10.15 «Красуня за 12 годин-2». 11.10 «Сiмейнi мелодрами-3». 12.05, 2.15 Т/с «Справа лiкарiв». 12.55, 13.50 Т/с «Склiфосовський-2». 14.45, 21.00 Т/с «Кохання у великому мiстi-3». 15.40 «Свати-5» . 16.45, 4.35 «ТСН. Особливе». 17.10 Т/с «Фатмагюль». 20.30 «Секретнi матерiали». 22.00 «Мiняю жiнку-9». 23.40 Т/с «Лiкар мафiї».

ІНТЕР

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 14.00 Новини. 7.15 «Ранок з IНТЕРом». 9.20, 12.25, 20.30 Т/с «Будинок з лiлiями». 13.05 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 14.20 «Судовi справи». 15.50 «Сiмейний суд». 16.50 Т/с «Жiночий лiкар». 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного». 19.05 Т/с «Поки станиця спить».

20.00, 3.35 «Подробицi». 23.40 Х/ф «Мiсiя нездiйсненна-2».

20.00 Т/с «Кухня». НОВИЙ КАНАЛ 17.20, 18.15, 22.50 Т/с «Свiтлофор».

13.10, 16.00 Д/с «60 найбiльш смер- 17.30, 21.10 «Розсмiши комiка». тоносних тварин». 18.20 «Звана вечеря». 19.10 Розсмiши комiка. 14.00, 22.40 Монстри всерединi мене. 22.00 Т/с «Доктор Хаус». 21.00 Вiталька. 17.45 «Соцiальний статус: ваша пенсiя». K-2 23.45 Надто грубо для Ю-туб'а. 19.00 В гостях у Д. Гордона. П. Попович. 6.10 Iноземна кухня. ТРК «УКРАЇНА» НТН 6.30 Телеторгiвля. 7.35, 13.10, 20.40 Мультфiльми. 6.15, 13.00 Т/с «Подружжя». 6.00 Х/ф «Вхiд у лабiринт». 10.10 Школа лікаря Комаровського. 7.00, 9.00, 15.00, 19.00, 3.35 Подiї. 8.30 Ранковий «Свiдок». 11.30, 17.00 Жiноча форма. 7.15 Ранок з Україною. 9.00 «Випадковий свiдок». 9.10, 14.00, 15.20, 17.10 Т/с «Слiд». 10.00 Т/с «Мовчазний свiдок». 15.10, 18.45 Таємницi шеф-кухаря. 16.00, 19.40 Модний вирок. 11.25 Т/с «Детективи». 10.00, 23.30 Т/с «Глухар». 12.00, 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна». 13.00, 19.30 Т/с «Шаповалов». 17.50, 0.25 Д/с «Iгри долi». 18.00 Т/с «Сашка». 14.50, 17.00 Т/с «Таємницi слiдства». 21.40, 23.35 Д/с «Зiрковi iсторiї». 22.40 Дивовижний дизайн. 21.00, 22.30 Т/с «Дикий-4». 16.45, 19.00, 21.40 «Свiдок». СТБ 6.25, 8.20 М/с «Черепашки мутан- 22.00 Подiї дня. 22.00 Т/с «Грабуй награбоване». ТВІ 6.05, 16.00 «Все буде добре!». ти нiндзя». ТОНІС K-1 7.55, 18.30 «Неймовiрна правда 6.30, 2.25 Приватнi новини. 6.50 М/с «Шоу Гарфiлда». про зiрок». 6.30, 9.25, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба 6.00 «Шеф-кухар». 7.00, 20.00, 23.00 Сьогоднi про головне. 7.45 Мультик з Лунтiком. 9.15 «Зiркове життя. Невiдомi дiти 8.50 М/с «Русалонька». новин «Соцiальний пульс». 6.30 «TOP SHOP». 8.00 Ранковi курасани. вiдомих батькiв». 6.55, 18.50 «Економiчний пульс». 7.30, 16.00 Т/с «Моя прекрасна 11.00, 11.40, 12.20, 13.10, 14.15, 9.30 Єралаш. 10.10 Х/ф «Мама мимоволi». нянька». 15.50, 17.15 Твiй день. 7.00, 16.50 «Алло, лiкарю!». 10.00 Країна У. 9.00 М/с «Маша i Ведмiдь». 9.00 Тлумачення сновидiнь. 12.35 «Слiдство ведуть екстрасенси». 12.15, 21.55 6 кадрiв. 11.20, 12.40, 15.35, 17.40 Огляд блогiв. 10.00 Х/ф «Дiти без нагляду». 12.00, 14.00, 15.00, 17.00, 18.00, 13.30, 1.05 «МастерШеф-3». 13.35 Т/с «Ксена - принцеса-воїн». 10.00, 20.00 Злочини столiття. 11.00, 21.30 БIТЛЗ. Довгий звивис- 11.40 Т/с «Всi жiнки - вiдьми». 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини». 21.00, 0.00 Сьогоднi. 14.25 Т/с «Чемпiонки». 13.20 Т/с «Дикий ангел». тий шлях. 21.00 Т/с «Швидка допомога». 15.15 Панянка-селянка. 13.30, 14.30, 16.00, 19.30 Окре15.00, 19.20 «Орел i Решка». 12.25 «Щоденник для батькiв». ма думка. 22.30 «Кохана, ми вбиваємо дiтей». 16.05 Дайош молодьож! 6.15, 14.05 М/с «Панда Кунг-Фу». ICTV 7.00 Пiдйом. 6.00 Свобода слова. 8.00, 19.00 Т/с «Воронiни». 8.45, 12.45, 15.45, 18.45 Факти. 9.00, 17.00 Т/с «Не родись вродлива». 9.15, 19.45 Надзвичайнi новини. 9.55 Т/с «Щасливi разом». 10.05, 13.20 Т/с «Прокурорська 15.00 Т/с «Щоденники Керрi». перевiрка». 16.00 Т/с «Татусевi доньки». 14.25, 15.20, 16.15 Дiстало! 18.00, 2.10 Репортер. 16.45 Т/с «Братани-2». 18.20 Абзац! 22.20 Четверта вежа-2. 21.00 Серця трьох №5. 23.15 Х/ф «Мiсце зустрiчi змiни- 23.25 Т/с «Друзi». ти не можна». ТЕТ

16.30, 17.30, 19.10, 22.00 TBiNews. 16.40 Мистецька варта.

ЧЕРНІГІВ

8.00, 22.00 Новини. Пiдсумки. 8.30 Студiя «Дiалог». 9.00 Х/ф «Марiя-рудодiльниця». 10.20 Економiчний iнтерес. 10.35 Кримiнал, обов'язок, право. 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Х/ф «Роксолана». 11.45 Мультфiльм. 12.30 Цiкаве про чай та каву. 12.40, 22.30 Свiт професiй. 13.00, 16.00 Новини. Пульс дня. 13.20 Повiр у себе. 13.45 Мандри кота Фiнiка. 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.15 Вiд щирого серця. 17.40 Кадриктур. 17.45 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопа». 20.15 Розмова без нотацiй. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Дiловий ритм. 21.30 Час змiн.

Середа, 9 квітня УТ-1

6.30, 8.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини. 7.40 Ера бiзнесу. 9.00, 21.00 Пiдсумки дня. 9.50, 20.40 Час-Ч. 10.00 Включення з Кабiнету Мiнiстрiв України. 10.55, 18.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт. 12.40 Х/ф «Злочин iз багатьма невiдомими». 13.50 Право на захист. 14.10 Шлях до Чемпiонату свiту FIFA 2014 р. Бразилiя. 14.45 Euronews. 14.55 Дiловий свiт. Агросектор. 15.15 Брифiнг Кабмiну України. 17.45 Паралiмпiада-2014 р. 21.35 Шустер Live. Буднi. 22.50 Мегалот. 22.55 Суперлото, Трiйка, Кено. 23.00, 1.00 Пiдсумки. 23.30 На слуху.

КАНАЛ 1+1

6.05, 8.00, 9.00, 19.30, 23.15 «ТСН». 6.45 «Снiданок з 1+1». 10.00, 20.45 «Чистоnews». 10.15 «Красуня за 12 годин-2». 11.10 «Сiмейнi мелодрами-3».

12.05 Т/с «Справа лiкарiв». 13.00, 13.55 Т/с «Склiфосовський-2». 14.50, 21.00 Т/с «Кохання у великому мiстi-3». 15.45 «Свати-5» . 16.45, 4.35 «ТСН. Особливе». 17.10 Т/с «Фатмагюль». 20.30 «Секретнi матерiали». 22.00 «Чотири весiлля-3». 23.40 Т/с «Лiкар мафiї».

ІНТЕР

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.45 Новини. 7.15 «Ранок з IНТЕРом». 9.20, 12.25, 20.30 Т/с «Будинок з лiлiями». 13.05 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 14.20 «Судовi справи». 15.50 «Сiмейний суд». 16.50 Т/с «Жiночий лiкар». 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного». 19.05 Т/с «Поки станиця спить». 20.00, 3.35 «Подробицi». 23.40 Х/ф «Мiсiя нездiйсненна-3».

ICTV

6.50, 16.50 Т/с «Братани-2». 8.45, 12.45, 15.45, 18.45 Факти.

9.15, 19.45 Надзвичайнi новини. 10.05, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка». 13.35 Четверта вежа-2. 14.30, 16.15, 20.30 Т/с «Братани-3». 22.20 Кримiнальна Україна. 23.15 Х/ф «Мiсце зустрiчi змiнити не можна».

15.55 Т/с «Татусевi доньки». 18.00, 2.20 Репортер. 18.20 Абзац! 21.00 Серця трьох. 23.35 Т/с «Друзi».

ТЕТ

6.00 Приколи на перервi . 6.25, 8.20 М/с «Черепашки мутанти нiндзя». СТБ 6.50 М/с «Шоу Гарфiлда». 7.50, 18.30 «Неймовiрна правда 7.20 М/с «Лалалупси». про зiрок». 7.45 Мультик з Лунтiком. 9.10 «Зiркове життя. Нянi-монстри». 8.50 М/с «Тiмон i Пумба». 10.05 «Зiркове життя. У полонi 9.15 М/ф «Сердитi пташки». прокляття». 9.30 Єралаш. 11.00 «Зiркове життя. Татусi-одинаки». 10.00 Одна за всiх. 12.15, 21.55 6 кадрiв. 11.50, 20.00 «Слiдство ведуть 13.35 Т/с «Ксена - принцесаекстрасенси». воїн». 12.45, 0.05 «МастерШеф-3». 14.25 Т/с «Чемпiонки». 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини». 21.00 Т/с «Швидка допомога». 15.15 Панянка-селянка. 16.05 Дайош молодьож! 22.30 «Хата на тата». 17.20, 20.00 Т/с «Кухня». НОВИЙ КАНАЛ 18.15, 22.50 Т/с «Свiтлофор». 19.10 Розсмiши комiка. 6.15, 14.00 М/с «Панда Кунг-Фу». 21.00 Вiталька. 7.00 Пiдйом. 23.45 Надто грубо для Ю-туб'а. 8.00, 10.00, 19.00 Т/с «Воронiни». 9.00, 17.00 Т/с «Не родись врод- ТРК «УКРАЇНА» лива». 6.00, 13.00 Т/с «Подружжя». 15.00 Т/с «Щоденники Керрi». 7.00, 9.00, 15.00, 19.00, 3.40 Подiї.

7.15 Ранок з Україною. 9.10, 14.00, 15.20, 17.10 Т/с «Слiд». 10.00, 23.30 Т/с «Глухар». 12.00, 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна». 18.00 Т/с «Сашка». 21.00, 22.30 Т/с «Дикий-4». 22.00 Подiї дня.

ТОНІС

6.00 «Таке спортивне життя. Яна Клочкова». 6.30, 9.35, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новин «Соцiальний пульс». 6.55, 18.50, 22.35 «Економiчний пульс». 7.00, 16.50 «Алло, лiкарю!». 9.00 «Соцiальний статус: ваша пенсiя». 10.00, 20.00 Злочини столiття. 11.00, 21.30 БIТЛЗ. Довгий звивистий шлях. 12.25, 23.45 «Кумири». 13.10, 16.00 Д/с «60 найбiльш смертоносних тварин». 14.00, 22.40 Монстри всерединi мене. 15.15, 16.45, 18.55, 21.25 «Погода». 17.50 Тлумачення сновидiнь.

19.00 В гостях у Дмитра Гордона. Олександр Збруєв. 0.00 Красивi та амбiцiйнi.

НТН

8.30 Ранковий «Свiдок». 9.00, 4.40 «Випадковий свiдок». 10.00, 3.20 Т/с «Мовчазний свiдок». 11.25 Т/с «Детективи». 13.00, 19.30 Т/с «Шаповалов». 14.45, 17.00 Т/с «Таємницi слiдства». 16.45, 19.00, 21.40, 2.25, 4.10 «Свiдок». 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю-10».

K-1

6.00 «Шеф-кухар». 6.30 «TOP SHOP». 7.30, 16.00 Т/с «Моя прекрасна нянька». 9.00 М/с «Маша i Ведмiдь». 10.00 Т/с «Всi жiнки - вiдьми». 13.20 Т/с «Дикий ангел». 15.00, 19.20 «Орел i Решка». 17.30, 21.10 «Розсмiши комiка». 18.20 «Звана вечеря». 22.00 Т/с «Доктор Хаус».

K-2

6.10 Iноземна кухня. 6.30 Телеторгiвля. 7.35, 13.10, 20.40 Мультфiльми. 10.10 Школа лікаря Комаровського. 11.30, 17.00 Жiноча форма. 15.10, 18.45 Таємницi шеф-кухаря. 16.00, 19.40 Модний вирок. 17.50, 0.25 Д/с «Iгри долi». 21.40, 23.35 Д/с «Зiрковi iсторiї». 22.40 Дивовижний дизайн.

ЧЕРНІГІВ

8.00, 22.00 Новини. Пiдсумки. 8.30 Розмова без нотацiй. 9.00 Х/ф «Акмаль, дракон i принцеса». 10.05 Кадриктур. 10.10 Пухнастi iсторiї. 10.20 Азбука смаку. 10.35 Дiловий ритм. 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Х/ф «Роксолана». ТВІ 11.45, 13.45 Мультфiльм. 6.00 DOUBLE ЯТЬ. 12.00 Гра долi. 6.30 Aрт City. 12.15 Вухатi та хвостатi. 7.00, 20.00, 23.00 Сьогоднi про го- 12.30, 22.30 Наодинцi з усiма. ловне. 13.00, 16.00 Новини. Пульс дня. 8.00 Ранковi курасани. 13.20 Час змiн. 11.00, 11.40, 12.20, 13.10, 14.15, 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Но15.50, 17.15 Твiй день. вий Чернiгiв». 11.20, 12.40, 15.35, 17.40 Огляд блогiв. 16.15 Вiд щирого серця. 12.00, 14.00, 15.00, 17.00, 18.00, 17.45 Потiшки, цiкавинки, пiзна21.00, 0.00 Сьогоднi. валки. 13.00, 19.05 Базар IТ. 20.10 Служба розшуку дiтей. 13.30, 14.30, 16.00, 19.30, 2.50, 3.40 20.15 Будьте здоровi. Окрема думка. 20.45 Вечiрня казка. 16.30, 17.30, 19.10, 22.00, 1.00 21.00 Студiя «Дiалог». TBiNews. 21.30 Енергоманiя. 16.40 Мистецька варта.

Четвер, 10 квітня УТ-1

6.30, 8.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини. 7.20 Ера будiвництва. 7.25, 0.30 Країна on line. 7.40 Ера бiзнесу. 9.00, 21.00, 4.45 Пiдсумки дня. 9.55, 20.40 Час-Ч. 10.15, 18.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт. 12.40 Кордон держави. 12.55 Х/ф «Злочин iз багатьма невiдомими». 14.05 Книга.ua. 14.55 Дiловий свiт. Агросектор. 15.15 Брифiнг Кабмiну України. 21.35, 5.20 Шустер Live. Буднi. 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 23.00, 1.00 Пiдсумки.

КАНАЛ 1+1

15.45 «Свати-5» . 16.45, 4.40 «ТСН. Особливе». 17.10 Т/с «Фатмагюль». 20.30 «Секретнi матерiали». 22.00 «Сергiй Нiгоян. Фiльм об'єднання «Вавилон-13». 22.35 «Коктейлi Грушевського. Фiльм об'єднання «Вавилон-13». 23.25 Т/с «Лiкар мафiї».

ІНТЕР

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини. 7.15 «Ранок з IНТЕРом». 9.20, 12.25, 20.30 Т/с «Будинок з лiлiями». 13.05 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 14.20 «Судовi справи». 15.50 «Сiмейний суд». 16.50 Т/с «Жiночий лiкар». 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного». 19.05 Т/с «Поки станиця спить». 20.00, 3.35 «Подробицi». 23.40 Х/ф «Джек Рiчер».

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.00 «ТСН». 6.45 «Снiданок з 1+1». 10.00, 20.45 «Чистоnews». 10.15 «Красуня за 12 годин-2». 11.10 «Сiмейнi мелодрами-3». 12.05 Т/с «Справа лiкарiв». 13.00, 13.55 Т/с «Склiфосовський-2». ICTV 14.50, 21.00 Т/с «Кохання у ве- 6.50, 16.50 Т/с «Братани-2». 8.45, 12.45, 15.45, 18.45 Факти. ликому мiстi-3».

9.15, 19.45 Надзвичайнi новини. 10.05, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка». 13.40 Кримiнальна Україна. 14.35, 16.15, 20.30 Т/с «Братани-3». 22.20 Клан. 23.15 Х/ф «Мiсце зустрiчi змiнити не можна».

СТБ

10.00 Т/с «Щасливi разом». 15.00 Т/с «Щоденники Керрi». 16.00 Т/с «Татусевi доньки». 18.00, 2.25 Репортер. 18.20 Абзац! 21.00 Серця трьох. 23.30 Т/с «Друзi».

ТЕТ

6.00 Приколи на перервi . 7.40, 18.30 «Неймовiрна правда 6.25, 8.20 М/с «Черепашки мутанпро зiрок». ти нiндзя». 9.00 «Зiркове життя. Прокляття 6.50 М/с «Шоу Гарфiлда». Майстра та Маргарити». 7.20 М/с «Лалалупси». 9.55 Х/ф «Мiй принц». 7.45 Мультик з Лунтiком. 11.45, 20.00 «Слiдство ведуть 8.50 М/с «Тiмон i Пумба». екстрасенси». 9.15 М/ф «Сердитi пташки». 12.40, 0.15 «МастерШеф-3». 9.30 Єралаш. 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини». 10.00 Країна У. 21.00 Т/с «Швидка допомога». 12.15, 21.55 6 кадрiв. 22.30 «Я соромлюсь свого тiла». 14.25 Т/с «Чемпiонки». Панянка-селянка. НОВИЙ КАНАЛ 15.15 16.05 Дайош молодьож! 17.20, 20.00 Т/с «Кухня». 6.10, 6.55 Kids Time. 18.15, 22.50 Т/с «Свiтлофор». 6.15, 14.05 М/с «Панда Кунг-Фу». 19.10 Розсмiши комiка. 7.00 Пiдйом. 21.00 Вiталька. 8.00, 19.00 Т/с «Воронiни». 9.00, 17.00 Т/с «Не родись врод- 23.45 Надто грубо для Ю-туб'а. 0.45 Між нами. лива».

статус: вашi ТРК «УКРАЇНА» 17.45 «Соцiальний права i пiльги».

6.00, 13.00 Т/с «Подружжя». 7.00, 9.00, 15.00, 19.00, 3.40 Подiї. 7.15 Ранок з Україною. 9.10, 14.00, 15.20, 17.10 Т/с «Слiд». 10.00, 23.30 Т/с «Глухар». 12.00, 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна». 18.00 Т/с «Сашка». 21.00, 22.30 Т/с «Дикий-4». 22.00 Подiї дня.

K-2

18.50, 22.35 «Економiчний пульс». 6.10 Iноземна кухня. 19.00 В гостях у Дмитра Гордона. 6.30 Телеторгiвля. 7.35, 13.10, 20.40 Мультфiльми. Юрiй Яковлєв. 10.10 Школа лікаря Комаровського. 11.30, 17.00 Жiноча форма. НТН 15.10, 18.45 Таємницi шеф-кухаря. 5.10, 14.45, 17.00 Т/с «Таємницi 16.00, 19.40 Модний вирок. слiдства». 17.50, 0.25 Д/с «Iгри долi». 8.30 Ранковий «Свiдок». 21.40, 23.35 Д/с «Зiрковi iсторiї». 9.00, 4.20 «Випадковий свiдок». 22.40 Дивовижний дизайн. 10.00 Т/с «Мовчазний свiдок». 11.25 Т/с «Детективи». ТОНІС ТВІ 13.00, 19.30 Т/с «Шаповалов». 6.00 «Таке спортивне життя. Iнна 16.45, 19.00, 21.40 «Свiдок». 6.00 World Stories. Мiжнароднi коБочарова». респонденти. 22.00 Т/с «Менталiст-5». 6.30, 9.25, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба 6.30 DOUBLE ЯТЬ. новин «Соцiальний пульс». 7.00, 20.00, 23.00 Сьогоднi про гоK-1 7.00, 16.50 «Алло, лiкарю!». ловне. 6.00 «Шеф-кухар». 9.00 Тлумачення сновидiнь. 8.00 Ранковi курасани. 6.30 «TOP SHOP». 10.00, 20.00 Злочини столiття. 11.00, 11.40, 12.20, 13.10, 14.15, 11.00, 21.30 БIТЛЗ. Довгий звивис- 7.30, 16.00 Т/с «Моя прекрасна 15.50, 17.15 Твiй день. нянька». тий шлях. 11.20, 12.40, 15.35, 17.40 Огляд 12.25 «Ронiн. Ток-шоу з Дмитром 9.00 М/с «Маша i Ведмiдь». блогiв. 10.00 Т/с «Всi жiнки - вiдьми». 12.00, 14.00, 15.00, 17.00, 18.00, Видрiним». 13.10, 16.00 Д/с «60 найбiльш смер- 13.20 Т/с «Дикий ангел». 21.00, 0.00 Сьогоднi. 15.00, 19.20 «Орел i Решка». тоносних тварин». 13.00, 19.05 Базар IТ. 17.30, 21.10 «Розсмiши комiка». 14.00, 22.40 Монстри всерединi 13.30, 14.30, 16.00, 19.30, 2.50, 3.40 18.20 «Звана вечеря». мене. Окрема думка. 15.15, 16.45, 18.55, 21.25 «Погода». 22.00 Т/с «Доктор Хаус». 16.30, 17.30, 19.10, 1.00 TBiNews.

16.40 Мистецька варта. 22.00, 2.00 Стоп-кадр.

ЧЕРНІГІВ

8.00, 22.00 Новини. Пiдсумки. 8.30, 20.10 Служба розшуку дiтей. 8.35 Будьте здоровi. 9.00 Х/ф «Не хочу бути дорослим». 10.15 Гра долi. 10.35 Студiя «Дiалог». 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Х/ф «Роксолана». 11.45 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки. 12.00 Удосвiта. 12.30 Живi сторiнки. 12.50 Улюблена робота. 13.00, 16.00 Новини. Пульс дня. 13.20 Енергоманiя. 13.45 Мультфiльм. 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.15 Вiд щирого серця. 17.45 Сонячнi промiнчики. 20.15 Полiське коло. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Ось така iсторiя. 21.30 Чернiгiвська лiра. 22.30 Кiнопростiр.


T V-Край

5 квітня 2014 року

7

П’ятниця, 11 квітня УТ-1

6.30, 8.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини. 6.40, 7.10, 8.10 Спорт. 6.50, 7.45, 8.20, 8.40 Гiсть студiї. 9.00, 21.00 Пiдсумки дня. 9.55 Час-Ч. 10.20, 15.35 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. 12.10, 18.05, 19.15 Дiловий свiт. 12.25 Х/ф «Злочин iз багатьма невiдомими». 13.45, 1.25 Вiра. Надiя. Любов. 14.45 Euronews. 14.55 Дiловий свiт. Агросектор. 15.15 Брифiнг Кабмiну України. 18.50 Про головне. 19.30, 21.25 Шустер LIVE.

КАНАЛ 1+1

6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30 «ТСН». 6.45 «Снiданок з 1+1». 10.00 «Чистоnews». 10.15 «Красуня за 12 годин-2». 11.10 «Сiмейнi мелодрами-3». 12.05 Т/с «Справа лiкарiв».

13.00, 13.55 Т/с «Склiфосовський-2». 14.50 Т/с «Кохання у великому мiстi-3». 15.45 «Свати-5» . 16.45 «ТСН. Особливе». 17.10 Т/с «Фатмагюль». 20.30 «Казкова Русь». 21.10 «Вечiрнiй Київ-2013». 23.05, 4.50 «В мережi».

ІНТЕР

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини. 7.15 «Ранок з IНТЕРом». 9.20, 12.25 Т/с «Будинок з лiлiями». 13.05 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 14.20 «Судовi справи». 15.50 «Сценарiї кохання». 16.50 Т/с «Жiночий лiкар». 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного». 19.05 Т/с «Поки станиця спить». 20.00, 2.45 «Подробицi». 20.30 Т/с «Заради тебе».

ICTV

6.50 Т/с «Братани-2». 8.45, 12.45, 15.45, 18.45 Факти. 9.15, 19.45 Надзвичайнi новини. 10.10, 13.25, 16.15 Т/с «Топтуни (Зовнiшнє спостереження)». 20.30 Т/с «Бомбило. Продовження». 22.20 Д/ф «Правий сектор. Радикальний синдром». 23.15 Х/ф «Мiсце зустрiчi змiнити не можна».

СТБ

6.35 Х/ф «Парасолька для молодят». 8.10, 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок». 9.40 Х/ф «Вербна недiля». 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини». 20.00, 22.40 «Холостяк-4».

НОВИЙ КАНАЛ

6.10, 6.55 Kids Time. 6.15, 14.05 М/с «Панда Кунг-Фу». 7.00 Пiдйом.

8.00, 10.00, 19.00 Т/с «Воронiни». 9.00, 17.00 Т/с «Не родись вродлива». 15.00 Т/с «Щоденники Керрi». 16.00 Т/с «Татусевi доньки». 18.00, 2.20 Репортер. 18.20 Абзац! 21.00 Серця трьох. 23.30 Т/с «Друзi».

ТЕТ

6.00 Приколи на перервi. 6.25, 8.20 М/с «Черепашки мутанти нiндзя». 6.50 М/с «Шоу Гарфiлда». 7.20 М/с «Лалалупси». 7.45 Мультик з Лунтiком. 8.50 М/с «Тiмон i Пумба». 9.15 М/ф «Сердитi пташки». 9.30 Єралаш. 10.00 Вiталька. 12.15 6 кадрiв. 14.25 Т/с «Чемпiонки». 15.15 Панянка-селянка. 16.05 Iкона стилю. 16.55 Дайош молодьож!

17.20, 19.10 Розсмiши комiка. 18.15, 22.40 Т/с «Свiтлофор». 20.00 Х/ф «007: координати «Скайфолл». 23.35 Надто грубо для Ю-туб'а.

ТРК «УКРАЇНА»

6.00, 13.00 Т/с «Подружжя». 7.00, 9.00, 15.00, 19.00, 3.00 Подiї. 7.15 Ранок з Україною. 9.10, 14.00, 17.10, 22.30 Т/с «Слiд». 10.00, 23.30 Т/с «Глухар». 12.00 Ток-шоу «Говорить Україна». 18.00 Т/с «Сашка». 19.45, 5.05 Майдан. Точка вiдлiку. 22.00 Подiї дня.

ТОНІС

6.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новин «Соцiальний пульс». 7.00, 16.50 «Алло, лiкарю!». 9.00 «Соцiальний статус: вашi права i пiльги». 10.00, 20.00 Злочини столiття. 11.00, 21.30 БIТЛЗ. Довгий звивистий шлях.

12.25 «Свiтськi хронiки». 13.10, 16.00 Д/с «60 найбiльш смертоносних тварин». 14.00, 22.40 Монстри всерединi мене. 17.50 Тлумачення сновидiнь. 19.00 В гостях у Дмитра Гордона. Юрiй Яковлєв.

17.30, 23.50 «Розсмiши комiка». 18.20 «Звана вечеря». 19.20 «Орел i Решка». 20.10 «КВК-2014». 22.40 «Прожекторперiсхiлтон».

K-2

8.30 Ранковий «Свiдок». 9.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-3». 13.00 Т/с «Шаповалов». 16.45, 19.00, 3.20 «Свiдок». 19.30 Х/ф «Честь самурая». 21.30 Х/ф «Особлива думка».

6.10 Iноземна кухня. 6.30 Телеторгiвля. 7.35, 13.10, 20.40 Мультфiльми. 10.10 Школа лікаря Комаровського. 11.30, 17.00 Жiноча форма. 15.10, 18.45 Таємницi шеф-кухаря. 16.00, 19.40 Модний вирок. 17.50, 0.25 Д/с «Iгри долi». 21.40, 23.35 Д/с «Зiрковi iсторiї». 22.40 Дивовижний дизайн.

6.00 «Шеф-кухар». 6.30 «TOP SHOP». 7.30, 16.00 Т/с «Моя прекрасна нянька». 9.00 М/с «Смiшарики». 10.00 Т/с «Всi жiнки - вiдьми». 13.20 Т/с «Дикий ангел». 15.00 «Орел i Решкa».

6.30 Приватнi новини. 7.00, 20.00 Сьогоднi про головне. 11.00, 11.40, 12.20, 13.10, 14.15, 15.50, 17.15 Твiй день. 11.20, 12.40, 15.35, 17.40 Огляд блогiв. 12.00, 14.00, 15.00, 17.00, 18.00 Сьогоднi. 13.30, 14.30, 16.00, 19.30 Окрема думка.

НТН

K-1

ТВІ

16.30, 17.30, 2.45, 3.35 TBiNews. 16.40 Мистецька варта. 19.00 Геофактор. 23.00 Зелена лампа.

ЧЕРНІГІВ

8.00, 22.00 Новини. Пiдсумки. 8.30, 20.10 Служба розшуку дiтей. 8.35 Полiське коло. 9.00 Х/ф «Казка про царя Салтана». 10.20 Улюблена робота. 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Х/ф «Роксолана». 11.45 Сонячнi промiнчики. 12.30, 22.30 Дивовижнi стайнi. 13.00, 16.00 Новини. Пульс дня. 13.45 Мандри кота Фiнiка. 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.15 Вiд щирого серця. 17.45 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки. 20.15 Снiданок туриста. 20.45 Вечiрня казка. 21.15 Урок для...батькiв. 21.45 ПрофStyle.

Субота, 12 квітня 20.15 «Українськi сенсацiї. Техноло- 10.40 Т/с «Бомбило». гiї обману». 11.40 Д/ф «Правий сектор. Ради6.00 Пiдсумки. 21.20 «Вечiрнiй квартал-2014». кальний синдром». 6.30 Ну слуху. 23.25 Х/ф «Парфумер: iсторiя 12.35, 13.15, 20.10 Т/с «Вiйсько7.00 Шустер LIVE. одного вбивцi». ва розвiдка». 11.35, 20.50 Час-Ч. 12.45, 18.45 Факти. ІНТЕР 11.45 Православний вiсник. 19.15 Надзвичайнi новини. 12.40, 15.45, 19.10, 21.35 ГРОМАД- 7.25 «Школа лікаря Комаровсько- 22.00 Х/ф «Невидимка». го. Невiдкладна допомога». СЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. СТБ 8.30, 10.00 Д/ф «Три днi Юрiя Га14.40 Театральнi сезони. 7.05 «Караоке на Майданi». гарiна. I все життя». 17.35 В гостях у Д. Гордона. 9.00 «Все буде смачно!». 9.30 Новини. 18.40 Український акцент. 11.00 Т/с «Кохання за кохання». 9.55 «Кохана, ми вбиваємо дiтей». 21.00, 1.20 Пiдсумки дня. 15.00 «Мiжнародний фестиваль гу- 12.35 «Холостяк-4». 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено. 17.05 «Хата на тата». мору «Юрмала-2013». 23.00 Вiд першої особи. 17.00 Програма «Обережно, дiти!». 19.00 «Україна має талант!-6». 23.30 Країна on line. 18.00 Х/ф «Я подарую тобi ко- 21.40 «Детектор брехнi-5». КАНАЛ 1+1 22.45 «Я соромлюсь свого тiла». хання». 6.00, 19.30 «ТСН». 20.00, 2.35 «Подробицi». НОВИЙ КАНАЛ 7.00 «Хто там?». 20.35 Х/ф «Карнавал по-нашому». 7.55 М/с «Король Лев. Тiмон i Пумба». 22.35 «Бокс за участю З. Байсангрова». 7.30, 10.00 Ревiзор. 8.45 «Свiтське життя». 23.45 «Бокс за участю В. Узелкова». 12.50 Страстi за ревiзором. 14.10 Т/с «Воронiни». 9.45 «Казкова Русь». 18.35 Х/ф «Три богатирi на да10.15, 11.20, 12.25, 13.35 «Свати-5» . ICTV 6.25 Свiтанок. леких берегах». 14.35 «Вечiрнiй Київ». 7.10 М/ф «Битва за Камелот». 20.00 Х/ф «Тепло наших тiл». 16.35 «Вечiрнiй квартал». 18.30 «Розсмiши комiка-5». 8.40 Зiрка YouTube. 22.00 Педан-Притула шоу.

УТ-1

ТЕТ

ТОНІС

12.00 «Головний свiдок». 13.00 «Правда життя. Професiя 6.00 М/ф «Алiса у Дивосвiтi». 6.00 Х/ф «Зимова вишня». льотчик». 7.30 Байдикiвка. 9.00 Злочини столiття. 13.30 «Переломнi 80-тi». 8.30 М/с «Смiшарики. Пiн-код». 10.15 Х/ф «Вождь Вiннету i ста- 14.25 «Що робити?». 9.40 М/с «Даша-дослiдниця». рина Вогняна Рука». 15.20 Х/ф «Особлива думка». 10.05 М/с «Вперед, Дiєго, вперед!». 12.25 За сiм морiв. 18.00, 3.55 «Випадковий свiдок». 10.35 М/с «Фiксики». 13.30 Монстри всерединi мене. 19.00 Т/с «Каменська-2». 11.05 М/ф «Пригоди Хлопчика-Мi- 14.45 Д/с «Народженi вбивати». 23.00 Т/с «Повернути на дослiзинчика i Дюймовочки». 15.40 Вечiр пам'ятi М. Воронiна дування». 12.20 М/ф «Дамбо». «Кутюр'є людських душ». K-1 14.25 Панянка-селянка. 17.00 «Ронiн. Ток-шоу з Д. Видрiним». 6.00 «Шеф-кухар». 16.05 Х/ф «Тварина». 17.50 Д/с «Психологiя поведiнки 6.30 «TOP SHOP». 17.25 Х/ф «007: координати тварин». 7.30 М/с «Смiшарики». «Скайфолл». 18.30 «Соцiальний пульс вихiдних». 10.00 М/ф «Хьюго: зiрка екрана». 20.05 Вiталька. 19.00 Пiрамiди смертi. 11.15 Х/ф «Волохатий тато». 21.00 Розсмiши комiка. 20.00 Великi монархи Єгипта. 13.10 «ВусоЛапоХвiст». 22.40 Т/с «Секс i мiсто». 21.00 Клiнт Iствуд. Влада зiрки. 23.40 Т/с «Ходячi мерцi». 22.00 «Секрети закулiсся з Олек- 15.00 «Орел i Решка. СРСР». 16.50 «Орел i Решка. Шопiнг». сандром Ржавським». ТРК «УКРАЇНА» 17.45 Х/ф «Остання вiдпустка». 22.40 Х/ф «Лють». 7.00, 19.00, 3.25 Подiї. 19.50 «Вечiрнiй квартал». НТН 7.20, 8.30 Т/с «Iнтерни». 21.40 Т/с «Надприродне». 10.00 Один за сто годин. 7.45 Т/с «Вулицi розбитих лiхK-2 11.00 Х/ф «Багата Маша». тарiв-3». 15.00, 20.00 Т/с «Обдури, якщо 11.30 «Речовий доказ». Контрабан- 6.10, 7.40, 14.15, 19.50 Мультфiльми. любиш». дисти. Цiна ризику. 10.20 Дивовижний дизайн.

11.35 5 iдей для дитячої. 12.25, 16.00 Модний вирок. 13.25, 17.00 Жiноча форма. 15.05 Таємницi шеф-кухаря. 17.55, 0.10 Д/с «Своя правда». 18.50, 1.00 Д/с «Ледi на мiльйон». 21.00 Х/ф «Здобутий час». 23.10 Така красива любов. 23.40 F-Стиль.

ЧЕРНІГІВ

11.35 5 iдей для дитячої. 12.00 Дитяче меню. 12.25, 16.00 Модний вирок. 13.25 F-Стиль. 13.55, 17.00 Жiноча форма. 15.10 Таємницi шеф-кухаря. 17.50, 22.40 Д/с «Своя правда». 18.50, 23.40 Д/с «Ледi на мiльйон». 21.00 Х/ф «Останнє метро».

20.00 Знак оклику! 21.00 Стоп-кадр. 23.00 Х/ф «Боєць».

8.00, 8.30 Ранок на Сiвер-центрi. 8.05 Новини. Пiдсумки. 10.00 Снiданок туриста. 10.25 Урок для...батькiв. 10.50, 13.05, 17.30, 20.30 Аргумент. 11.00 Трибуна депутата. 11.20 Чернiгiвщина духовна. 11.35 Служба розшуку дiтей. ТВІ 11.40 Потiшки, цiкавинки, пiзна6.00, 12.25, 15.30, 0.40 TBiNews. валки. 7.00, 20.00 Сьогоднi про головне. 12.00 Х/ф «Велика космiчна 10.00 М/с «Суперкнига. На початку...» пригода». 10.30 М/с «Суперкнига. Випробу13.15 П'ятий вимiр. вання!» 13.45 Мультфiльм. 11.00 Так як є. 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Но12.00, 15.00, 18.00 Сьогоднi. вий Чернiгiв». 13.00, 2.50 Стоп-кадр. 16.00 Вiд щирого серця. 14.00 World Stories. Мiжнароднi ко- 17.45 Зi скриньки «Дивовижного респонденти. калейдоскопа». 14.30, 16.00, 19.30 Окрема думка. 20.00 Дивовижний калейдоскоп. 16.30 80 островiв навколо свiту. 20.45 Вечiрня казка. 17.00, 1.40 Неймовiрно, чи не так? 21.00 Особистий простiр. 19.00, 3.35 DOUBLE ЯТЬ. 21.40 Абетка здоров'я. 23.00 Х/ф «Медовий мiсяць 22.10 Загадки археологiї. Камiлли». 22.40 Вiд мелодiї до мелодiї.

Неділя, 13 квітня УТ-1

12.00 «Зiркова хронiка». 13.00 «Чотири весiлля-3». 6.05 Свiт православ'я. 14.10, 21.00 «Голос країни-4». 7.05 Панянка та кулiнар. 16.40 «Розсмiши комiка-5». 7.30 Ток-шоу «Дружина». 17.40 Х/ф «Iван Васильович 9.05 «Надвечiр'я» з Т. Щербатюк. змiнює професiю». 10.25, 20.50 Час-Ч. 19.30 «ТСН-Тиждень». 10.35, 19.10 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. 23.20 «Свiтське життя». 13.05 Крок до зiрок. ІНТЕР 13.50, 4.40 Як ваше здоров'я? 6.10 «Бокс за участю З. Байсангрова». 17.25 В гостях у Д. Гордона. 7.10 «Бокс за участю В. Узелкова». 18.30 Дiловий свiт. Тиждень. 8.30 «Удачний проект». 21.00 Пiдсумки дня. 9.30 «Недiльнi новини». 21.35 Фольк-music. 10.00 «Орел i Решка. На краю свiту». 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 11.00 «Сусiд на обiд». 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки. 23.40 Х/ф «Живе такий хлопець». 12.00 Х/ф «Я подарую тобi кохання». 14.00 Т/с «Заради тебе». КАНАЛ 1+1 18.00, 21.00 Т/с «Зозуля». 6.00 Х/ф «Коли дерева були ве- 20.00, 2.20 «Подробицi тижня». ликими». 22.55 Х/ф «Вальс-бостон». 7.40 Мультфiльм. ICTV 8.10 М/с «Король Лев. Тiмон i Пумба». 6.25 Так$i. 9.00 «Лото-забава». 6.50 Космонавти. 10.00 «ТСН». 10.50 «Свiт навиворiт-5: Iндонезiя». 7.40 Зiрка YouTube. 11.55 «Маша i Ведмiдь» . 8.50 Дивитись усiм!

ТЕТ

9.50 Клан. 10.45, 13.15 Т/с «Дiзнавач». 12.45 Факти. День. 18.45 Факти тижня. 20.20 Х/ф «Месники». 23.00 Х/ф «Шерлок Холмс».

6.00 М/ф «Дамбо». 7.30 Байдикiвка. 9.00 Мультик з Лунтiком. 9.40 М/с «Даша-дослiдниця». 10.05 М/с «Вперед, Дiєго, вперед!». СТБ 10.35 М/с «Фiксики». 6.20 Х/ф «Трактир на П'ятницькiй». 10.45 М/ф «Барбi: принцеса i 7.55 «Їмо вдома». поп-зiрка». 8.55 «Все буде смачно!». 12.00 М/ф «Монстри на островi». 9.45 «Караоке на Майданi». 13.30 Х/ф «Тварина». 10.40 Х/ф «З привiтом, Коза14.50 Х/ф «Крихiтка з Беверностра». лi-Хiлз-2». 12.30 Т/с «Швидка допомога». 16.20 Мiй зможе. 16.15 «Україна має талант!-6». 17.45 Країна У. 19.00 «Битва екстрасенсiв-13». 21.00 Розсмiши комiка. 21.05 «Один за всiх». 22.40 Т/с «Секс i мiсто». 22.15 Х/ф «П'ять рокiв та один 23.40 Т/с «Ходячi мерцi». день». ТРК «УКРАЇНА»

НОВИЙ КАНАЛ 6.15 Подiї.

7.45 М/с «Том i Джеррi». 10.00 Серця трьох. 20.25 Х/ф «Прекраснi створення». 22.25 Х/ф «Володар перснiв: повернення короля».

7.00 Т/с «Багата Маша». 8.00 Ласкаво просимо. У гостях Родрiгес. 9.00 Х/ф «Рiднi й близькi». 11.00, 15.00 Т/с «Дикий-4».

19.00, 3.15 Подiї тижня. 20.50 Т/с «Iнтерни».

ТОНІС

6.00 Х/ф «Вождь Вiннету i старина Вогняна Рука». 7.30, 20.15 «Кумири». 7.45, 20.00 «Цивiлiзацiя Incognita». 9.00 Великi монархи Єгипта. 10.00, 20.40 «Свiтськi хронiки». 10.40 «Щоденник для батькiв». 11.20 Х/ф «Зимова вишня». 13.40 За сiм морiв. 14.45 Д/с «Народженi вбивати». 15.40 Вечiр пам'ятi М. Воронiна «Кутюр'є людських душ». 17.10 «Україна-Європа: маятник Фуко». 18.00 «Моднi iсторiї з О. Новицькою». 18.30 «Свiт за тиждень». 19.00 Мiсцями дикої природи. 21.05 А. Хачатурян. В полонi часу. 21.45 Х/ф «Марнотратники життя». 23.30 «Психологiя поведiнки тварин».

НТН

12.00 «Агенти впливу». 12.45, 4.00 «Випадковий свiдок». 13.15 Х/ф «Честь самурая». 15.15 Т/с «УГРО-5». 19.00 Т/с «Даішники». 23.00 «Концерт для справжнiх чоловiкiв».

K-1

6.00 «Шеф-кухар». 6.30 «TOP SHOP». 7.30 М/с «Смiшарики». 8.40 М/ф «Хьюго: зiрка екрана». 10.00 «Їмо вдома». 11.30 «ВусоЛапоХвiст». 12.25 «Розсмiши комiка». 13.15 «Орел i Решка. Шопiнг». 14.10 «Орел i Решка. СРСР». 16.00 «КВК». 18.10 «Вечiрнiй квартал». 20.00 М/ф «Шрек». 21.40 Т/с «Надприродне».

K-2

6.10, 7.40, 14.55 Мультфiльми. 7.45 Т/с «Каменська-2». 6.30 Телеторгiвля. 11.30 «Легенди карного розшуку». 10.10 Дивовижний дизайн.

Щоб не вкрали – на замок! Автотранспорту в Україні стає де- го заволодіння ним». Міліція радить

далі більше. На сьогодні найпопулярнішими, зручними та економічними засобами пересування є моторолер, скутер, мопед. Відповідно почастішали й крадіжки саме цих видів транспортних засобів. Власники мають дотримуватися чинних Правил дорожнього руху України, де зазначено, що «водій не повинен залишати транспортний засіб, не вживши заходів щодо недопущення його самовільного руху, проникнення до нього і (або) незаконно-

Комп’ютерна діагностика всього організму на апараті «Оберон-9». Виявлення захворювань на початковій стадії розвитку (а також вірусів, паразитів, алергенів). Запис за тел.: 93-14-92, (097) 027-49-75 (Марина Вік то рівна). Колектив Слабинської ЗОШ І-ІІІ ст. висловлює глибоке співчуття вчителю географії Віктору Івановичу БІЛОКОШІ з приводу тяжкої втрати – смерті матері Оксани Терешківни МАЙБОРОДИ.

дотримуватися елементарних заходів безпеки, які збережуть ваше майно. Можна придбати спеціальний замок або ж облаштувати сигналізацією. Зберігати транспортний засіб краще у надійному приміщенні, яке замикається, або ж на стоянці під охороною. Прохання: не залишайте транспорт без уваги навіть на кілька хвилин. Роман ДЄВИЦЬКИЙ, начальник Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівській області

1 квітня розпочався місячник добровільної здачі зброї. Правоохоронці нагадують: за умови добровільної здачі незареєстрованої гладкоствольної, холодної зброї, спецзасобів, боєприпасів та вибухівки громадяни звільняються від кримінальної відповідальності. Для тих, хто з якихось причин не бажає розлучатися з незаконною вогнепальною або холодною зброєю, законом передбачені кримінальна та адміністративна відповідальність (ст. 263 Кримінального кодексу України та ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення) і, звісно, конфіскація. Під час місячника можна легалізувати мисливські рушниці, газові пістолети, не зареєстровані в органах внутрішніх справ. Проте, це відбудеться після обов’язкової перевірки й за умови, що зброя не крадена і не була знаряддям злочину. Всіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову, холодну та іншу зброю, а також громадян, які знайшли зброю та боєприпаси часів Другої світової війни, просимо звертатися до працівників дозвільної системи Чернігівського районного відділу чи інших відділів внутрішніх справ для її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення. Дозвільна система Чернігівського райвідділу міліції: м. Чернігів, вул. Шевченка, 116-а, тел. 3-12-59.

ЧЕРНІГІВ

8.00, 21.45 По сутi. 8.15, 11.10, 13.35, 20.00 Аргумент. 8.30 Особистий простiр. 9.10 Дивовижний калейдоскоп. ТВІ 9.40 Х/ф «Телеграма». 11.20 Абетка здоров'я. 6.30 Приватнi новини. 11.45 Мультфiльм. 7.00, 12.15, 15.30, 1.00 TBiNews. 8.00, 2.00 Неймовiрно, чи не так? 12.00 Х/ф «Летять журавлi». 9.00 80 островiв навколо свiту. 13.45 ПрофStyle. 10.00 М/с «Суперкнига». 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Но11.00, 22.00 Унiверсальний вий Чернiгiв». спортсмен. 16.00 Вiд щирого серця. 11.30, 16.30 Aрт City. 17.45 Зi скриньки «Дивовижного 12.00, 15.00, 18.00 Сьогоднi. калейдоскопа». 12.25 Геофактор. 20.10 Захисник Вiтчизни - рятiв13.00 Х/ф «Медовий мiсяць ник. Камiлли». 20.45 Вечiрня казка. 16.00, 19.30, 2.45 Окрема думка. 21.00 «Тиждень». 17.00 Так як є. 19.00 World Stories. Мiжнароднi ко- 22.00 Телевiзор. респонденти. 22.40 Адреналiн.

Заява про екологічні наслідки діяльності

Для господарсько-побутового забезпечення працівників підприємства ПАТ «Чернігівська Товарно-Сировинна Компанія», розташованого за адресою: Чернігівська обл., Чернігівський р-н, с. Рівнопілля, Гомельське шосе, буд. 6, та заповнення протипожежних резервуарів, забезпечення пожежогасіння ПАТ «Чернігівська Товарно-Сировинна Компанія» планує будівництво однієї артезіанської свердловини, облаштованої орієнтовно на неогеновий водоносний горизонт (глибиною до 50 м) дебітом до 10 м3/год. Для охорони підземних вод від забруднення та виснаження водоносних горизонтів проектом передбачається затрубна цементація обсадних колон, герметизація устя свердловин, обгородження ЗСО суворого режиму та облік води. ПАТ «Чернігівська Товарно-Сировинна Компанія» гарантує виконання проектних рішень і заходів із охорони навколишнього середовища та забезпечення надійної роботи об’єкта в процесі експлуатації. Для ознайомлення з детальнішою інформацією про діяльність ПАТ «Чернігівська Товарно-Сировинна Компанія» звертайтеся за адресою: Чернігівська область, Чернігівський р-н, с. Рівнопілля, Гомельське шосе, буд. 6, тел. (0462) 611-830. Зауваження громадські організації та окремі громадяни можуть адресувати протягом 30 календарних днів із дня опублікування заяви до відділу внутрішньої політики Чернігівської райдержадміністрації за адресою: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 48, тел. (04622) 3-50-29.

Привітання та оголошення приймаються в редакції газети «Наш край» за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 106. Останній день прийому вітаннь та оголошень – четвер, до 13.00


8

Наш край

5 квітня 2014 року

КІНА НЕ БУДЕ

«Гроші, котрі збирали на екранізацію «Сучої дочки», пішли на лікування дитини», –

поінформувала редакцію авторка роману, наша землячка, колишній редактор «Нашого краю» Валентина Мастєрова. Про те, чи буде зніматися «народне кіно» й куди використано зібрані кошти, поцікавилися жителі Мньова під час загальних зборів громадян, які також надсилали гроші на рахунок, указаний у газеті.

– Ініціатором цієї акції була Валентина Антонівна Пронько, вона й відкривала рахунок у банку, – розповіла Валентина Миколаївна. – Надійшло до 4 тисяч гривень. 7.10.2013 р. гроші було переведено на рахунок обласної дитячої лікарні для лікування онкохворої дитини-сироти Стаса Ушака. Документальні свідчення маю на руках, за потреби, можу їх надати. На мою думку, всі, хто надіслав кошти для екранізації мого роману, долучилися до важливої справи – порятунку дитини. ДОРОГО ЗАКУПАЕМ ТЕЛЯТ, КОРОВ, ЛОШАДЕЙ, СВИНЕЙ. Тел.: (063) 023-26-69, (098) 588-66-94, (050) 532-73-11. Закуповуємо ВРХ, корів, бичків та коней. Перевозимо. Цілодобово. Олександр. Тел.: (099) 741-60-02, (096) 103-13-08, (063) 176-73-08. Купуємо живою вагою бичків, корів, коней, телят, свиней. Перевозимо ВРХ. Андрій. Тел.: (093) 362-14-30, (050) 465-89-45, (067) 134-95-98. Куплю кнурів, свиноматок. Тел. (096) 134-46-74. Купую у населення по договірній ціні корів, телят, коней, свиней, биків. Тел.: (063) 606-48-89, (067) 794-01-49, Юрій. Куплю аэродромные металлические плиты с отверстиями или без, рабочий отечественный или импортный холодильник, морозильную камеру, велосипед любой модели, детскую коляску, настенный подсвечник. Тел.: 93-15-34, (094) 988-25-34. Продаємо сільськогосподарську техніку з Польщі та запчастини до неї. Тел.: (067) 429-57-78, (066) 045-79-72, (0462) 68-41-69. Продам телицю, тільність 7 місяців, молочної породи, червоно-ряба, є паспорт. Недалеко від Чернігова. Тел.: (093) 362-14-30, (050) 465-89-45. Бурение скважин машиной или малогабаритной установкой в любом доступном для вас месте. Установка насосов и др. Тел.: (093) 150-32-32, (098) 049-49-39, (066) 476-44-49. Сергей. Бурение скважин без заезда автомобиля, установка станций, глубинных насосов. Лиц. АВ 429132 ГДГСДМ от 26.01.09. Пилим деревья любой сложно сти. Тел.: (093) 958-35-51 Сергей, (050) 419-25-65, (067) 103-61-17.

Наш край Співзасновники: Чернігівська районна рада, Чернігівська районна державна адміністрація, колектив редакції Видавець: КП «Редакція Чернігівської районної газети «Наш край» Свідоцтво про державну реєстрацію ЧГ №228 від 9.10.2000 р.

ВІТАЄМО! 1 квітня відзначила 55-річчя дорога сваха, мама, бабуся Наталія Олександрівна КАРПЕНКО з с. Довжик. От юбилеев не уйти, Они настигнут каждого как птицы, Но главное – сквозь годы пронести Тепло души, сердечности частицу. У Вас сегодня юбилей, Мы от души Вас поздравляем И в жизни главное желаем – Здоровья, счастья, радости И лет до ста без старости. З повагою свати з Довжика, внучок Богданчик, внучка Катруся, невістка, син.

2 квітня відсвяткував ювілейний день народження Василь Дмитрович КУЖІЛЬ із с. Ковпита. Педагогічний колектив Ковпитської ЗОШ І-ІІІ ст. вітає ювіляра та дарує такі слова: Здоров’я міцного на довгі роки Щиро бажаємо Вам залюбки. Хай доля дарує щастя довіку, Достатку і миру у домі без ліку. Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро Щоденно дарують наснагу і силу!

СЛАВЕТНІ ІМЕНА

22 березня виповнилося 100 років від дня народження улюблениці широкого кола глядачів Марії Капніст, котра зіграла понад сотню ролей у фільмах. Щодо епізодів, то можна сказати, що це була така собі «компенсація» за страшні роки сталінських таборів, поневірянь, гірких розчарувань, які їй довелося пізнати з юних років.

ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). Можете досягти багато чого. Нові знайомства зіграють важливу роль у вашому житті. Не робіть поспішних висновків. Якщо будете впевнені у власних силах, вам пощастить.

ЛЕВ (24.07-23.08). Ставтеся до себе менш вимогливо. Невдоволення собою трохи знизить вашу радість від успіху. Відстоюючи свої інтереси, будьте наполегливі.

димирському соборі відбувся молебень, а потім – пам'ятна зустріч друзів, родичів – усіх, хто знав і любив Марію Ростиславівну. Народна артистка України Раїса Недашківська, котра брала участь у зйомках разом з Марією Капніст, організувала ювілейний обід. До чаю гостям подали «жайворонків» – традиційну домашню випічку з записками-побажаннями, що власноруч приготувала дочка акторки Радислава Капніст, яка приїхала на ювілей із Харкова. Офіційне святкування 100-річчя улюбленої актриси триватиме впродовж 2014 року. До ці-

єї дати державне підприємство «Укрпошта» підготувало випуск марки й конверта з портретом Марії Капніст. Приємно відзначити, що музей «Старобілоуський історичний комплекс» є співорганізатором ювілейних святкувань, а до кінця весни в приміщенні музею в с. Старий Білоус буде підготовлено спеціальну експозицію, присвячену життю й творчості чудової актриси – фотографії, листи та особисті речі Марії Ростиславівни, яку пов'язують з Чернігівщиною родинні зв’язки. Олена МАЛИШКО-БЕРЕЗОВСЬКА

ПОСМІХНІТЬСЯ!

Паска на жовтках Для опари: 100 г пресованих дріжджів, 0,5 літра теплого молока, 0,5 склянки цукру, борошна, як для тіста на оладки. Змішайте всі складники й поставте опару на 2-2,5 години у тепле місце. Для тіста: 10 жовтків, 750 г цукру, 250 г масла або маргарину, 300 г сметани, дрібка солі, ванілін, родзинки. Спосіб приготування Жовтки збийте з цукром, додайте розтоплене масло або маргарин, сметану, молоко, дрібку солі, ванілін, родзинки. Все вимішайте з опарою, всипте борошно і ретельно вимішайте. Тісто потрібно місити довго, щоб відставало від рук і посуду. Залиште у теплі на 1,5-2 години, потім заповніть форми на 1/3 об’єму (форми змастіть смальцем), дайте тісту піднятися до країв форми і випікайте у духовці при 180 градусах 40-45 хвилин. Для помадки: 3 білки, склянка цукрової пудри, дрібка лимонної кислоти. Білки збийте у стійку піну з пудрою, додайте лимонну кислоту або сік лимона. Кореспондент: Ніна ПЕТРОВСЬКА тел. 3-37-93 Комп’ютерна верстка: ВАСИЛЬ ЧАСНИК тел. 94-00-35 Коректор: Ольга ЦИБУЛЬСЬКА тел. 94-00-35 Бухгалтерія: тел. 94-00-35

ОВЕН (21.03-20.04). Вам буде багато чого вдаватися, але використовуйте час раціонально. Товариськість та активність дозволять вам зміцнити становище й подумати про бажану перспективу.

РАК (22.06-23.07). На цьому тижні вам знадобляться надійність і ділова хватка, тоді у будь-якій ситуації успішно протистоятимете опонентам. Вихідні порадують приємними подіями.

ГОТУЄМОСЯ ДО ВЕЛИКОДНЯ

Редактор: Наталія БУШАЙ тел. 3-14-79 Заступник редактора: Алла ПИРОГ тел. 3-37-93 Відповідальний секретар: Олена ШЕРЕМЕТ тел. 94-00-35

з 7 по 13 квітня

БЛИЗНЯТА (22.05-21.06). Не метушіться й не беріться за всі справи одночасно. Можливі зміни, вам знадобиться допомога колег. Коли хтось призначатиме вам зустріч, відмовлятися не варто.

100 років Марії Капніст

Офіційне визнання прийшло до Марії Ростиславівни пізно – в 1988 році, за іронією долі присвоєння звання заслуженої артистки України приурочили 71-й річниці «Великого Жовтня». Шанувальники її таланту пам'ятають чудову акторку за фільмами «Бронзова птаха», «Олеся», «Дике полювання короля Стаха», «Людожер» (зіграла саму себе – політкаторжанку, а також була консультантом), «Стара фортеця» і багатьох інших. «Приміряючи» на себе широкий спектр образів, Марія Ростиславівна була в усіх переконливою. У день славного ювілею в Київському Воло-

Астрологічний прогноз

Ніщо так не розганяє велосипед, як бродячі собаки. *** Мені здається, що кожному потрібен хоча б один додатковий день між суботою й неділею. *** – Слухай, куме, у тебе ж кнур є, а в мене свиня, давай зведемо їх, поросята будуть, м’ясо! – Давай, тільки як я дізнаюся, що мій хряк готовий? – Так ти зайди у хлів, якщо у нього хвостик гачком, відразу вези до мене! На ранок кум зайшовши у хлів, дивиться – хвіст гачком. Кабану – шолом на голову, садить на мотоцикла й везе до кума. У свиней любов… Наступного ранку – хвіст знову гачком! Так тривало тиждень. У неділю кум вже встати не може з ліжка, говорить дружині, мовляв, подивися у кнура хвостик гачком чи ні. Дружина повертається з свинарника й каже: – Не знаю, як у нього хвіст, гачком чи ні, але він уже в шоломі й на мотоциклі сидить.

Дизайн-макет Олександра ГРИНЬОВА

Адреса редакції: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 106 Газета віддрукована у ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62

ДІВА (24.08-23.09). Стежте за тим, що кажете. Необдумані слова можуть обернутися проти вас. Беріться за справу лише тоді, коли впевнені у результаті на 100%. ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Усю вашу увагу й час поглинуть професійні справи. Намагайтеся не сваритися з тими, хто вас оточує. Гордощі на цьому тижні також будуть зайвими. СКОРПІОН (24.10-22.11). Сприятливий період для рішучих дій, будьякі починання будуть вдалими. Попри зайнятість, не залишайте поза увагою родину. Остерігайтеся авантюр, бо втратите набагато більше, ніж придбали. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Розберетеся в багатьох заплутаних питаннях, доведете їх до логічного завершення й отримаєте заслужену винагороду. Буде багато термінових, але дрібних справ. КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Події відбуватимуться як лавина, змітаючи все на своєму шляху. Поставтеся до всього серйозно. У вихідні зберігайте спокій, тоді ви зможете отримати від ситуації певну вигоду. ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Дії керівництва не критикуйте й не обговорюйте, вас можуть неправильно зрозуміти, й це позначиться на вашій репутації. Прислухайтеся до дружніх порад. РИБИ (20.02-20.03). Не покладайте великих надій на те, що вам допоможуть. Є небезпека через необережне слово зіпсувати стосунки з колегами. Несприятливий період, можливе перенапруження, тому знизьте навантаження до мінімуму. Семена украинской, российской, голландской селекции, травы, свекла, удобрения, протравители, кустарники, голландский лук и многое другое. Тел. (093) 732-32-89 (вечером). Находимся на оптовой базе по ул. Репкинская, 4, возле вторых ворот. Втрачений сертифікат про право власності на земельну ділянку (пай) по КСП «Світанок» с. Сиберіж, серія ЧН №0124249, виданий на ім’я Михайла Володимировича МАКЕЯ, вважати недійсним.

Газета виходить по суботах. Подані до редакції матеріали не рецензуються і не повертаються, редакція не несе відповідальності за їх збереження. Рекламні та оплачені матеріали позначені: R, PR, НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ, ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА, «Імідж». За зміст рекламних матеріалів редакція відповідальності не несе.

ОГОЛОШЕННЯ, РЕКЛАМА тел./факс 94-00-35, e-mail: nkrai@ukr.net

ТИРАЖ МІСЯЦЯ 18964 ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС 68698

Наш край № 27-28  

Наш край № 27-28

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you