Page 1

Левковичі відсвяткували 200-річчя

ДЕНЬ СЕЛА

Іменини Роїща: вшанували 102-річну Варвару Шупик, змагалися на човнах-«драконах», дивилися кінне шоу Село з історією в кілька століть, де живуть нащадки козацьких родин, має умовну дату народження, бо ж сьогодні навряд чи відомо, хто й коли першим тут поселився. Однак у сучасній громаді прижилася традиція відзначати День села – спільне свято.

Газет багато, «Край» – один!

«З любов’ю до землі і до людей» – під таким гаслом у мальовничому с. Левковичі відбувся День села. Дійство проходило біля Будинку культури, де прикрасили сцену, встановили стільці для глядачів. Вирізнявся серед усього… стовп, на який причепили подарунки – це для конкурсів. Зібралося чимало людей, з’їхалися з усіх сіл громади, Чернігова та сусідніх сіл. Серед гостей – і директор ФГ «КВЮС-Агро» Сергій Яковенко, підприємці Олександр Яковенко та Людмила Чайка. Сільський голова Ніна Доброговська привітала всіх із нагоди ювілейного свята – 200-річчя створення Левковичів.

Стор. 6 Чернігівська районна газета

Наш край

Виходить з 1930 року

№ 65–66 (9205–9206)

17 серпня 2013 року

ГОЛОВНЕ ДЕРЖАВНЕ СВЯТО

НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ

Ім’я солдата повернулося з небуття

24 серпня: Анисів збирає гостей

Родина зниклого безвісти у часи Великої Вітчизняної війни рядового Опанаса Григоровича Отрошка (1904 р. н.) пронесла через усе життя біль утрати за рідною людиною. Шлях до Великої Перемоги він прокладав, звільняючи рідну землю від фашистської напасті, у складі 20-го полку 299-ї артилерійської дивізії.

Голова Чернігівської районної ради Михайло Литвин передусім нагадав, що цій даті приурочене відкриття Алеї Героїв Соціалістичної Праці, які своїми здобутками примножували трудову славу нашого району. Перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Кругол говорив про виконання доручень голови Чернігівської районної державної адміністрації, проаналізував виконання із присутніми деяких із них. Заступник голови райдержадміністрації Лідія Гаєвська розповіла про основні моменти святкування, ознайомила з програмою. Учасники зібрання обмінювалися думками, висловлювали свої пропозиції. Слово мали заступник голови райдержадміністрації Андрій Горбань, начальник відділу культури і туризму ЧРДА Світлана Шкуропат, Анисівський сільський голова Ганна Лобода. У роботі засідання оргкомітету брали участь керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, організацій та установ, які відповідатимуть за відповідні ділянки роботи. Програма свята буде насиченою й цікавою, тож нагадуємо:

районні урочистості з нагоди головного державного свята – Дня незалежності України – відбудуться 24 серпня в Анисові, початок об 11 годині. Цій даті приурочене відкриття Алеї Героїв Соціалістичної Праці.

Фото Ніни ПЕТРОВСЬКОЇ

Минулої середи відбулося засідання організаційного комітету з проведення святкування головного державного свята – Дня незалежності України. Урочистості відбудуться 24 серпня в Анисові.

УРОЖАЙ-2013

Колоскові зібрали – жнива продовжуються На цьому тижні механізатор Микола Вареник із напарником Олександром Дондиком вивів на поле картоплезбиральний комбайн – у ФГ «Напорівське» розпочали збирання «другого хліба». Одразу запрацював і сортувальний пункт, роботу якого організовує механік Валерій Тищенко. У господарстві посаджено крохмалисту 19-ти сортів. Уперше на лукашівському полі вирощують цьогоріч сорти Альвара й Рамос.

Стор. 3

АКТИВНА ГРОМАДА

Торік через Центральний архів МО Російської Федерації наша родина знайшла відомості про Опанаса Григоровича. Ми звернулися до Серединської сільської ради, Чернігівської районної ради та оргкомітету Чернігівської обласної ради з підготовки і відзначення 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, щоб, згідно з Указом Президента, увіковічити подвиг нашого дідуся для нащадків. І нині ім’я рядового Опанаса Отрошка викарбувано на меморіальній дошці загиблим односельцям у селі Серединка. Наша родина щиро вдячна людям, котрі допомогли у цій благородній справі. Це – голова Чернігівської районної державної адміністрації Микола Ганжа, заступник голови райдержадміністрації Лідія Гаєвська, в. о. Серединського сільського голови Наталія Борисенко, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Юрій Музика. Велике спасибі вам усім! Від усієї родини Микола ОТРОШКО

ДАРЖАВНА ПІДТРИМКА

Ремонтують клуб, прокладають міст Лінивий шукає причину, а кмітливий – можливості. Отак і в колективах: одні чекають, доки хтось допоможе, а безлад пояснюють відсутністю коштів чи браком часу. Інші ж, а таких, на щастя, більшість, засукавши рукави, беруться до роботи. За таким принципом живе й Хмільницька громада. Незважаючи на непросте фінансове становище, у населених пунктах кипить робота. У місцевому клубі ремонтують три кабінети, замінили підлогу, лагодять стіни й стелю. Вирішується ще одна проблема: навесні велика вода майже повністю зруйнувала місток через річку Шумлай, він з’єднував дві вулиці. Людям пройти можна було, а ось автотранспорту – зась. Нині будівельники, яких винайняла сільська рада, прокладають новий міст. Днями завершено реконструкцію вуличного освітлення у Рижиках. – Роботи ще вдосталь, – каже Хмільницький сільський голова Юрій Слюнько, – але плануємо завершити до Дня незалежності. Не годиться таке свято відмічати, коли в селі щось не до ладу. Алла ПИРОГ

Нетеля – багатодітній родині У форматі ініціатив Президента України, відповідно до обласної й районної програм щодо підтримки багатодітних сільських родин, відбулося засідання комісії при управлінні агропромислового розвитку РДА, на якому розглянуто питання стосовно виділення для багатодітних сільських сімей нетелей за кошти обласного бюджету. Відповідно до програмних умов, комісія включила до переліку фізичних осіб, що мають право на отримання нетеля, Антоніну Молнар із Пісок. Олександр НАДТОЧІЙ, головний зоотехнік управління агропромислового розвитку РДА


2

Наш край

17 серпня 2013 року

ПРИЗНАЧЕННЯ Відповідно до наказу Державного агентства земельних ресурсів України від 5 серпня 2013 року № 1532 на посаду начальника Управління Держземагентства у Чернігівському районі призначено Максима Миколайовича ОСАВОЛЮКА, який до цього часу працював на посаді начальника Управління Держземагентства у Переяславі-Хмельницькому районі Київської області.

ЕНЕРГЕТИЧНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Не газом, а пелетами 13 серпня на території Седнівського НВК відбулася робоча нарада щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, повідомляє сектор житлово-комунального господарства ЧРДА.

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ

Для розвитку сільських територій У щорічному Посланні до Верховної Ради України Президент України Віктор Янукович визначив одне з головних завдань влади – розвиток сільських територій, створення сприятливих умов для життєдіяльності та підвищення добробуту населення.

Заступник голови Чернігівської ОДА Віктор Геращенко, голова Чернігівської РДА Микола Ганжа, голова Чернігівської районної ради Михайло Литвин, заступник голови РДА Андрій Горбань, голова правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» Іван Луста та ПАТ «Домобудівник» Віктор Ковтун оглянули приміщення комплексу, газової котельні та котельні, що працює на альтернативних видах палива. Обговорювалися питання ефективності опалення приміщень Седнівського НВК котельнею, що використовує деревні гранули, – пелети. Це дозволить зменшити споживання природного газу майже на 100 тис. м3 щороку. Як наголосив Президент України Віктор Янукович, зменшення споживання природного газу сприяє енергетичній незалежності держави.

ДИВИСЬ, НЕ ПЕРЕПЛУТАЙ!

Перший дзвоник – 1 вересня. 1 вересня – в неділю У районі завершується підготовка навчальних закладів до роботи в новому 2013-2014 навчальному році та роботи в осінньо-зимовий період. Про це йшлося на нараді директорів шкіл за участі голови райдержадміністрації Миколи Ганжі та голови районної ради Михайла Литвина, повідомляє відділ освіти райдержадміністрації. На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» триває робота щодо розширення мережі ДНЗ та оптимізації загальноосвітніх навчальних закладів. Уже проведені ремонти у класах, їдальнях, спортивних залах, у рамках програми енергозберігаючих технологій в окремих закладах замінено вікна, двері, світильники. Для забезпечення комфортних умов під час навчально-виховного процесу педагогічні колективи та батьківська громадськість доклали максимум зусиль. Голова районної ради Михайло Литвин зосередив увагу керівників шкіл на раціональному підході до управління закладами освіти. З основними засадами Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, що відображені в Указі Президента України від 25 червня 2013 року, ознайомила присутніх заступник голови райдержадміністрації Лідія Гаєвська. Також на нараді прозвучало, що День знань у загальноосвітніх школах району розпочнеться урочистими лінійками 1 вересня о 9 годині.

ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ

Створено нову прийомну сім`ю

Для вирішення завдань, поставлених Главою держави, в Чернігівській області лише на підтримку соціальної сфери торік було спрямовано майже 160 млн грн асигнувань, за рахунок яких здійснювалося будівництво, реконструкція систем опалення закладів освіти, охорони здоров’я, культури, об’єктів комунального господарства сільських населених пунктів. Проте, до розвитку сільських територій має долучатися не виключно влада, а й місцеві аграрні підприємства та інші бізнесові структури – це є позицією керівництва держави. На цьому наголошував під час наради 12 серпня голова облас-

ної державної адміністрації Володимир Хоменко. Зокрема зазначив, що для вирішення завдань, поставлених Главою держави, органами влади Чернігівщини реалізується низка відповідних програм. Крім того, розроблено методику участі агробізнесу в соціальному житті села, і вже є приклади плідної співпраці агроформувань із територіальними громадами. Станом на 1 серпня в Чернігівській області укладено 610 соціальних угод між орендарями сільськогосподарських угідь та територіальними громадами, а допомога підприємств аграрного бізнесу для підтримки села на різні потреби склала майже 34 млн грн.

Приклади такої плідної співпраці є й у нас. За інформацією управління АПР райдержадміністрації, 12 серпня відбулося також засідання робочої групи на чолі з головою райдержадміністрації Миколою Ганжою та за участі керівників ТОВ «Еко-Енерджі» та ТОВ «Благовіщенське». Порушувалися питання соціального партнерства задля поліпшення надання освітніх, медичних та культурних послуг громадянам відповідних територіальних громад. Як повідомляє відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА, на минулому тижні відбулася робоча зустріч першого заступника голови Чернігівської районної державної адміністрації Анатолія Кругола з директором відділу №1 ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія», що в с. Шибиринівка, Сергієм Підгорним. Обговорювалися питання налагодження співпраці аграрного бізнесу і територіальної громади щодо благоустрою населеного пункту, підтримки закладів соціальної сфери (ФАПу, школи), виділення коштів на будівництво дитячого садочка. Принагідно Анатолій Кругол ознайомився з процесом збирання та сортування картоплі в господарстві, оглянув сховища для зберігання ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія», а також поспілкувався з його працівниками. Динамічний розвиток аграрного сектору протягом останніх років дає можливість не тільки покращувати виробничі показники, але й забезпечувати відновлення та утримання на належному рівні об’єктів соціальної сфери села, що визначено пріоритетним у діяльності органів виконавчої влади місцевого рівня відповідно до доручень Президента України Віктора Януковича. З офіційних джерел

АКТИВНА ГРОМАДА

Працювали небайдужі

«Сімейний затишок – кожній дитині» – гасло соціальних ініціатив Президента України. Відтак у Чернігівському районі створено ще одну прийомну сім’ю. Знайшла дім ще одна дитина, позбавлена батьківського піклування. За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації

ДО УВАГИ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ

Не одержував путівку – отримай гроші Чернігівський об’єднаний міський військовий комісаріат повідомляє, що інваліди війни всіх груп, які не одержували санаторно-курортні путівки, мають право на виплату грошової компенсації замість лікування у визначених закладах. – Таких громадян понад 800 осіб, вони мають прибути за місцем обліку до військкомату та своєчасно оформити заяву, – розповів заступник Чернігівського ОМВК, підполковник Сергій Москалець. – Виплата грошової компенсації здійснюється один раз на два роки з дня подачі заяви за встановленим порядком, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №785 від 17.06.2004 року. Середня вартість путівок визначається щороку Міністерством соціальної політики за погодженням з Мінфіном у межах бюджетних коштів, виділених на поточний рік відповідно до Закону України «Про державний бюджет». Цьогоріч вона становить: - інвалідам війни І та ІІ груп – 340 гривень; - інвалідам війни ІІІ групи – 255 гривень. Задля планування витрат коштів на наступні роки, працівники військкомату запрошують громадян, які мають статус «інваліда війни», отримують пенсію по лінії Міністерства оборони України та знаходяться на обліку в Чернігівському ОМВК, звернутися до Чернігівського ОМВК за адресою: м. Чернігів, вул. О. Молодчого, 15, кім. 107. При собі потрібно мати паспорт та пільгове посвідчення. Телефон для довідок 3-13-15.

На початку серпня у Брусилові відбувся суботник. Усі, кому не байдужа доля маленьких мешканців села, зібралися біля приміщення, яке планується реконструювати під дошкільний навчальний заклад, аби впорядкувати прилеглу територію. Очолив активістів громади сільський голова Олександр Сербін. Брав участь у суботнику й отець Миколай зі своєю сім’єю. З ранку до опівдня люди вигрібали сміття, спилювали гілки, косили траву. Весь непотріб вивіз трактором Андрій Осипок. Працювали згуртовано та завзято, адже дитячий садочок – актуальне питання для громади. Микола ЛИМАР, директор БК

«ГАРЯЧА» ЛІНІЯ 21 серпня з 9 до 11 години відбудеться прямий телефонний зв’язок із заступником начальника Чернігівського райвідділу міліції – начальником міліції громадської безпеки, капітаном Олександром Леонідовичем КОМЛИКОМ. Тел. 3-05-16.

Офіційний курс гривні до іноземних валют 16.08.2013 100 Доларів США 100 Євро 10 Російських рублів

USD EUR RUB

799.3000 1062.8292 2.4221


Наш край

17 серпня 2013 року

3

ЧЕРЕЗ ПРИМХИ

УРОЖАЙ-2013

Гончарівські стрільби

налякали чернігівців

Микола ВЕРШОК

Уранці минулого четверга жителів Чернігова неабияк налякали потужні вибухи. В деяких будинках навіть дрижало віконне скло. «Винуватцями» такого переполоху виявилися військовослужбовці 1-ї окремої танкової бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України, що дислокується в селищі Гончарівське. Як з’ясувалося, на полігоні відбувалися бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». – Інтенсивна бойова підготовка триває протягом усього літа, – пояснив начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України підполковник Вадим Мисник. – Зазвичай, канонаду від вибухів можна почути лише за кілька кілометрів від полігону. Але того дня гончарівські військовослужбовці стали заручниками примх погоди. Створення зон аномально низького атмосферного тиску призвело до розповсюдження звукової хвилі на велику відстань. Зважаючи на таку непрогнозовану ситуацію, командування бригади віддало наказ припинити стрільби. Заходи бойової підготовки на полігоні будуть відновлені лише за сприятливих погодних умов. Міла ПОГУЛЯЙ

«Облтеплокомуненерго» інформує

Григорій ТКАЧЕНКО

Колоскові зібрали – жнива не завершилися Закінчення. Початок на 1-й стор. – Результати перших днів виправдують прогноз, – говорить керівник господарства Григорій Ткаченко. – Урожайність сягає 300 центнерів. Людно в «Напорівському» не тільки біля сортувального пункту, а й на господарському дворі бі-

єм, завдяки якому фермер перебуває в постійному пошуку, вдосконалює знання й практику, експериментує, порівнює, зрештою – впроваджує чи ні. Зазвичай Григорій Михайлович часто відвідує різні аграрні семінари, спілкується з колегами з різних регіонів України, цікавиться новинками, тож і сіє ту чи іншу культуру

…врожайністю порадувала Столична – 62 центнери з гектара, а жито сорту Хлібне дало по 46 центнерів. ля контори. Уже приїздять покупці – кого цікавить зерно, кого – картопля. Їх чекають не в кабінеті, а зустрічають тут же, на території. Комерційний директор Володимир Губаренко зазвичай товар покаже, а, можливо, ще й інший запропонує. Григорій Ткаченко здебільшого «на колесах» та «на телефоні», бо і в полі люди працюють, і виробничі питання потрібно вирішувати. Так, дозріває плантація соняшнику – її треба підготувати до комбайнування. – Агрономія – це своєрідна філософія, – переконаний Григорій Ткаченко. – Раз зробиш не так – утратиш рік. Певно, філософський підхід до «філософії поля» і є тим руші-

на своїх полях. У нинішньому році вирощував чотири сорти озимої пшениці – Столичну, Фаворитку, Бенефіс, Новокиївську. – Кожна має достоїнства й посвоєму специфічна, – розповідає керівник, – але врожайністю порадувала Столична – 62 центнери з гектара, а жито сорту Хлібне дало по 46 центнерів. Урожай колоскових зібрали вчасно своїми силами – двома неновими «Донами», на яких працювали досвідчені комбайнери Валерій Тищенко та Леонід Звонник. Тепер тільки просихає під сонцем жито (невдовзі після дощу збирали) та на полі тюкують і скиртують солому. Аби пришвидшити цю роботу (треба готу-

вати площі до сівби), задіяли два преси. До речі, працюють на них батько й син – Микола та Сергій Вершки. Підвозить причепом рулони на край поля й складає у «піраміди» Костянтин Уваров. Потрібну кількість соломи залишать собі, а решту відправлять у Канів на підприємство, яке вирощує гриби. Звільнені поля задисковані. Під картоплю посіють сидерат – суміш жита з олійною редькою. Підготувалися до сівби озимих, зокрема закупили насіння пшениці Славна, придбали озимий ріпак Світлана вітчизняної селекції, усе насіння доведене до посівних кондицій. Ось-не-ось осіння посівна, але, як розповів Григорій Ткаченко, жнива триватимуть довго. З усього видно, будуть вони щедрими. Головастий соняшник (вітчизняний гібрид Ясон) уже кланяється землі, подекуди навіть птахи смакують, неподалік ще цвіте золотоголовий пізнішого посіву, кукурудза на зерно – немов ліс, у півтора-два людських зрости, а пізнє просо – миша не проповзе – тільки починає викидати важку волоть. Ніна ПЕТРОВСЬКА

Ранні зернові зібрано На 16 серпня сільгосппідприємства району впоралися з ранніми зерновими, які зібрано на 16806 гектарах і намолочено 40808 тонн збіжжя, середня врожайність по району 24,4 центнера. Озиме жито з площі 7125 га дало 14895 т зерна. На 5956 га зібрано 20682 т пшениці, середня її врожайність 34,7 ц. Господарства продовжують обмолот зернобобових – вики й люпину. На звільнених полях готують площі для сівби озимих. Щоб розраховувати на врожай озимих у наступному році, усім сільгосппідприємствам потрібно запастися високорепродуктивним посівним матеріалом. На цю дату тільки ТОВ «ЧІМК» придбало 10 т такого насіння пшениці Поліська-90 та ФГ «Напорівське» – три тонни пшениці Славна. Поступово розгортаються картопляні жнива. Високими темпами ведуть цю роботу в ТОВ «ЧІМК», й на цьому тижні розпочало збирання «другого хліба» ФГ «Напорівське». Тамара МАРАСЬОВА, головний агроном управління агропромислового розвитку РДА

R

На виконання вимог Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку; будівництва та житлово-комунального господарства України (2) від 30.07.2012, № 390, АТ «ОТКЕ» надає наступну інформацію щодо тарифів у сфері теплопостачання, а саме: на послуги з централізованого опалення та підігріву води: Загальний розмір тарифу - 749,57 грн/Гкал (з ПДВ) Структура тарифу (планові витрати за елементами, прибуток, податок на додану вартість): № з/п

Найменування показників

Планові витрати за елементами, грн/ Гкал

1

Виробнича собівартість

2

Сировина і допоміжні матеріали

3

Паливо

342,84

4

Енергія зі сторони, електроенергія, вода

27,24

5

Витрати на оплату праці

144,89

6

Відрахування до соціальних фондів

53,70

7

Амортизаційні відрахування

9,14

8

Інші витрати (загальновиробничі), в т. ч.:

7,55

Амортизаційні відрахування

0,01

Податки та збори

0,82

Орендна плата та страхування об’єктів ЦМК

2,47

Інші види страхування

0,01

Інші витрати (зв’язок, спецодяг, медогляди, пожбезпека) 9

Адміністративні витрати, в т. ч.:

585,94 0,58

4,24 6,71

10

Амортизаційні відрахування

0,67

11

Інші витрати (комун. послуги, канцтовари)

6,30

12

Всього витрат (виробництво)

592,65

13

Всього витрат (транспортування)

28,21

14

Всього витрат (постачання)

3,78

15

Прибуток

0,00

16

Всього витрат

624,64

17

ПДВ

124,93

18

Всього витрат з урахуванням ПДВ

749,57

Обгрунтування причин зміни тарифу: відсутні. Інша довідкова інформація: протягом 14 календарних днів із дня оприлюднення інформації, викладеної у даному оголошенні, від фізичних та юридичних осіб, їхніх об'єднань приймаються зауваження і пропозиції щодо викладеної інформації стосовно розміру тарифів на житлово-комунальні послуги за такими адресами: 1. ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»: вул. Комсомольська, 55-б, м. Чернігів, 14000, тел./факс 0462-77-43-24. 2. Седнівська селищна рада Чернігівського району Чернігівської області: 15522, Чернігівська обл., Чернігівський р-н, смт Седнів, вул. Я. Лизогуба, 21. ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»


4

Наш край

17 серпня 2013 року

Ім’я юної пакулянки Інесси МАРКОВИЧ уже відоме нашим читачам. Її публікації не раз друкувалися в «Нашому краї». Дівчина мріє бути журналістом, тож, як то кажуть, «набиває руку» в ремеслі. Змалечку припала їй до душі ця професія, навіть домашню газету випускала. Така цілеспрямованість не може не радувати. В публікаціях Інесси здебільшого описано нелегкі життєві дороги її односельців, доля рідного Пакуля…

ПРОБА ПЕРА

У ПОГОНІ ЗА МРІЄЮ

Стежини, які ми обираємо* Чернігівський район багатий на особистості. Серед таких – гуморист-аматор зі Старого Білоуса Микола ЩЕРБИНА. Твори Миколи Миколайовича вперше друкуються на сторінках «Нашого краю». У добірці автора гуморески на злободенні теми, про сільське життя-буття, є й патріотичні вірші. Чоловік завжди бере участь у сільських святах, тож односельці знайомі з його творчістю. Хочемо, аби й жителі інших населених пунктів дізналися про нього.

Прозрів… В мене багато друзів є, Але один найбільше п’є, Всю зарплату прогуляв, А потім долю проклинав. П’є горілочку як воду, Наче кінь в жарку погоду, П’є на серце і печінку Оковитую горілку. Ти ж бо, хлопче, схаменись І навколо подивись: Друзі вже давно не п’ють, Всі здоров’я бережуть. Нехай її ділки п’ють, Що так вміло продають, Грішми кишені набивають, А нас розуму лишають. А ми не будем більше пить, Будем з розумом дружить, Жінок будемо кохать І багатство наживать.

Зять і теща Теща вигнала горілку І під ліжком заховала. Це побачив рідний зять – Злість його велика взяла. – Як це так? Хто я такий? Не дала й покуштувати! Хоч я і зовусь приймак, Але ж совість треба мати. Якось теща пішла в гості, Діти в школі, жінка на роботі. Довго горілки я не пив, Забув, яка й на смак у роті. Я горілку тихенько взяв, Пляшки налив водою, На дні льоха заховав І пив сам із собою.

Оселився у сусідки І не йде до хати, А із тещею рідною Не хоче розмовляти. – Допекла ти вже мене, До глибини душі дістала. Куди не глянеш – все твоє, Всіх під себе підім’яла. Якби ти була розумна, То й горілки б не ховала, Налила б мені чарчину І синком назвала. Я б горілки не зливав Й не ховав до льоху, Тебе б мамою назвав – Злющую Євдоху. Хто ж підкаже, люди добрі, Що мені робити? Чи до тещі йти у прими, Чи в сусідки жити? Ти сам, друже, розберись З тещею й собою, У сім’ї візьми й керуй, А не хтось тобою!

Матріархат В мене є кохана жінка, А зовуть її Галинка. Вона добра й працьовита, А як злиться, то сердита. Всіх тоді вона ганяє, Всім «метеликів» вставляє: І корові, і свині, А найбільше – це мені. Всі тоді тікають з хати І вже думають, де спати: Хто в сусідів, хто під тином. Куди ж дітися нам з сином? Заховалися ми в погріб Й почали дрімати, Аж хтось стукає у двері Й кличе нас до хати.

Стали думать і гадать: За що ж п’є й гуляє? Всі пляшки повні стоять, Мовляв, дідько його знає.

Потихеньку ми ввійшли Й сіли біля столу, Галька більше не кричить І не жене з дому.

Всю горілку я допив, Більш нема де взяти. На роботу треба йти, Бо женуть із хати.

– Я в останній раз кажу: Я не автомат, І нікого я не вб’ю, В нас – матріархат.

Як воно там не було, А вже зять працює І горілки більш не п’є, Й дома не ночує.

Якщо хтось не згоден з цим, То ідіть із хати, Я ваша мати й командир, Й буду керувати.

Сновидіння бувають приємними й жахливими. Побутує думка, що людина бачить сни не просто так. Вони щось означають. І ось вам приклад… Ніна Якубець народилася наприкінці сорокових років в учительській родині в с. Ведильці, де завжди панували мир і злагода. Але настав 1941 рік. Війна... Батько пішов на фронт… Наприкінці літа село окупували фашисти, які порядкували на нашій землі аж до осені 43-го року. Ті, хто хотів протистояти ворожому режиму, пішли у партизанські загони. Їхня діяльність і стала каталізатором подій, що відбувалися, коли у Ведильці прибув каральний загін. …Маленька Ніна хворіла. Запалення легенів на той час було вельми серйозним захворюванням, адже антибіотики для селян були недосяжними ліками. Дівчинка тихенько лежала на печі, доглядала її бабуся. До слова, відома в тому краї швачка – замовлення надходили з усіх навколишніх сіл. Бабуся часто розповідала, що років за 20 до війни їй наснився сон. Наче йде вона до криниці по воду, з нею маленька дівчинка. Бачить – дві стежки, які ведуть у різні боки. Раптом з’являється старий дід і каже: «Молодице, не йди тією стежкою, йди цією. Я вам миром поможу за ваше благородіє». Запам’ятала сон бабуся, розпитувала у багатьох людей, що б він міг означати, та люди лише плечима знизували... Вийшла жінка на подвір’я – подивитися, що коїться в селі. Вулицею бігли два чоловіки, порадили тікати, бо фашисти палять село… – Одягла мене, – згадує Ніна Миколаївна, – весна видалася прохолодною. Узяли хустки та трохи води, побігли. Люди прямували до кладовища, куди вели дві стежки… Бабуся наче сон згадала: побігла тією, що менше протоптана. Біжимо й чуємо, як кулі свистять над головою. За кілька метрів побачили викопану ямку десь півметра глибиною. На дні – три лопати. Бабуся каже: «Лягайте, закрийте очі й складіть руки, наче ми мертві!». Лягли (з нами ще була 14-річна дівчина). Німці спостерігали у бінокль, де ховалися люди, туди й карателів направляли. Лежали десь годин зо п’ять. Раптом відчули, що хтось наближається. Короткі постріли, людські сльози: «Паночки, голубчики, відпустіть, помилуйте!»… Було страшно. Через деякий час все стихло. А потім долинуло ревіння мотоциклів. Фашисти виїхали на облаву з собаками. Один пес підійшов до ями, де ми переховувалися. Бабуся почала кидати в нього грудки землі – і відігнала. Важко навіть уявити, що б трапилося, якби пес загавкав...

Коли карателі поїхали, люди почали виходити зі схованок. Бабуся з малою Ніною шукали собі нічліг. Йшли ріллею, спотикалися, падали. Як почало розвиднюватися, побачили стару залізничну колію, неподалік над лісом звивався дим. Пішли в тому напрямку, сподіваючись зустріти людей. І справді: натрапили на дідуся, який сидів біля багаття. Він порадив тікати в Кархівку, мовляв, там старих і малих не чіпають. А коли побачив, якими очима дивиться маленька Ніна на печену картоплю, дав одну дівчинці. Як вона зраділа… І знову – безкінечна дорога. Були вже недалеко від села, коли надибали на директора Кархівської школи. Він був комуністом, тому й переховувався від фашистів. Сіли біля нього перепочити, а трохи згодом прийшла його дружина й принесла цілий вузол курячих кісток – фашистських недоїдків. Трапезу розділили на всіх, випили по маленькій чарочці молока... Ніна й бабуся пішли разом із тією жінкою в село, почали шукати прихисток по родичах. Прийшли до одного: старенька хата, старші сини на фронті, молодший, п’ятнадцятирічний – зв’язковий у партизанів. Тож одповів, мовляв, поліцаї часто ходять, зв’язкового шукають, можуть вирішити, що це ви, й уб’ють усіх. Пішли до іншої родички. Та відмовила: «Ні, я боюся. Скажуть, кого це ти прийняла? Схоплять і вб’ють». Але знайшовся в селі ще один родич, який прийняв їх. Дивом було й те, що незабаром у Кархівку прийшла Нінина мати. Вона переховувалася в лісі, й вже встигла їх оплакати... Отож раділи люди, що залишилися живі. А все інше можна надбати, якщо докласти рук. І оби-

дві жінки працювали – бабуся шила (добре, що в одного із односельців знайшлася швейна машинка, тож віддав їй), мати вправно в’язала крючком. Хто за замовлення сала принесе, хто молока… Отак і жили. А якось одна жінка запропонувала їм перейти в її хату. Мовляв, піду до батька жити. Підставляли плече одне одному, тому й переможного травня дочекалися. …1945 рік. Панський дім на околиці Кархівки віддали під квартири для вчителів. Мати Ніни Миколаївни влаштувалась учителькою молодших класів. Повернувся батько з війни. До самого Берліна дійшов, лише одне поранення мав. Управний майстер – зробив єдиний на все село радіоприймач, збиралися біля нього, слухали новини. Згодом батько став директором школи у Ведильцях. Його життєвою дорогою пішла й Ніна: отримавши диплом учительки математики, приїхала в Пакуль, де пропрацювала 35 років. Скільки юних пакулян виховала – не злічити. Багатьох готувала до вступу в вузи, допомагала з контрольними роботами тим, хто навчався заочно. Доля подарувала їй хорошого чоловіка Івана Якубця, виростили з ним сина і доньку. Чоловік уже відійшов у інший світ, а Ніна Миколаївна радіє, що зростає в них правнучатко Іллюша – рід продовжується. Нелегкою видалася її доля, та трималася жінка достойно ще й закладала в молоде покоління зерна мудрості. Не раз їй доводилося вирішувати, якою стежиною йти. Добре, що кожного разу обирала правильну. * Заголовок статті перегукується із назвою оповідання літературного класика О. Генрі «Дороги, котрі ми обираємо».


T V-Край

17 серпня 2013 року

5

Понеділок, 19 серпня 8.05 «Економiчна правда». 9.05 Т/с «Сила. Повернен9.05, 21.00, 5.30 Пiдсумня додому». ки дня. 11.00 Х/ф «Титанiк». 9.25 Музичний фiльм до 15.05 Т/с «Тисяча i одна 70-рiччя Г. Гаркушi. нiч». 10.15 «Десять заповiдей Гос- 16.45 «ТСН. Особливе». поднiх». В. Крищенко. 17.10 Т/с «Cила. Повер12.15 Класичнi романси нення додому». Я. Гнатюка. 20.15 Т/с «Склiфосовсь12.55 «Опернi арiї». Я. Гнакий-2». тюк. 22.15, 5.05 «Грошi». 13.20 «Спiваю тобi, Украї23.40, 4.10 Т/с «Гра прено!». Я. Гнатюк. столiв». 14.05 Без цензури. 0.50, 1.45 Т/с «Вбивство». 14.30, 5.50 Дiловий свiт. 2.30, 2.55 «Маша i моАгросектор. делi-2». 14.35 Право на захист. 3.20 «Росiйськi сiмейнi дра14.55 Темний силует. ми». 15.05 Вiкно в Америку. 15.25 Життя на рiвних. ІНТЕР 15.40 «Секрети успiху» з 5.00 Профiлактика. Н. Городенською. 14.00 «Судовi справи». 16.20 Т/с «Роксолана». 15.15 «Сiмейний суд». 18.20, 1.20 Новини (iз сурдо16.10 «Жди меня». перекладом). 18.05, 2.45 Т/с «Доярка з 18.40 Фiнансова перспекХацапетiвки-3». тива. 20.00, 2.15 «Подробицi». 18.50, 21.20 Дiловий свiт. 20.30 Т/с «Син батька на19.05 Останнє попередродiв». ження. 23.55 Т/с «Одеса-мама». 19.30 Агро-News. 4.35 Т/с «Сiмейний детек19.40, 1.40 Про головне. тив». 20.00 Дорослi iгри. 21.30 «Повернення додоICTV му». Вiтас. 4.55 Служба розшуку дiтей. 22.55 Трiйка, Кено, Секун5.05 Факти. да удачi. 5.20 Свiтанок. 23.00, 1.00 Пiдсумки. 6.25, 7.35 Дiловi факти. 23.20 Вiд першої особи. 6.35 Т/с «Таксi». 23.55 Т/с «Чаклунка». 2.00 Легка атлетика. Чем- 6.55 Т/с «Леся+Рома». 7.40 Стоп-10. пiонат свiту. 8.45 Факти. Ранок. КАНАЛ 1+1 9.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки. 6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.25 ТСН: «Телевiзiйна 10.15, 13.00 Т/с «Чорнi вовки». служба новин». 12.45 Факти. День. 6.45, 7.10, 8.10 «Снiданок з 18.45 Факти. Вечiр. 1+1».

УТ-1

19.25 Надзвичайнi новини. 20.10 Т/с «Морськi дияволи». 22.10 Т/с «Прокурорська перевiрка». 23.25 Х/ф «Пункт призначення-2». 1.20 Х/ф «Пункт призначення-3».

7.00 Малята-твiйнята. 7.30 М/с «Даша-дослiдниця». 7.55 Мультик з Лунтiком. 8.20 М/ф «Чiп i Дейл - бурундучки-рятiвнички». 8.55, 13.40 Т/с «Ранетки». 10.00 Т/с «Всi жiнки вiдьми». 11.50 Т/с «Та, що говорить СТБ з привидами». 2.20 Х/ф «Корупцiя». 12.45 Т/с «Беверлi Гiлз 90210. Нове поколiн12.00 «ВусоЛапоХвiст». ня». 12.45 «Холостяк». 14.45 Т/с «Маленькi таєм16.00 Все буде добре! ницi». 18.00, 22.00 «Вiкна-Нови17.00 У ТЕТа пара. ни». 18.20 «Неймовiрна правда 18.15 Моду народу. 19.00 Т/с «Крем». про зiрок». 19.55, 0.25 «Слiдство ведуть 20.00 Дайош молодьож! 21.05, 22.30 ТЕТ-Iнтернет. екстрасенси». 21.35 Бульдог Шоу. 21.00 «Мiстичнi iсторiї-5 з Павлом Костiциним». 23.15 Дурнєв+1. 22.25 «Зiркове життя. Зiр- 23.40 Т/с «Секс i мiсто». 0.10 Т/с «Американська ковi вiнчання». iсторiя жаху». 23.20 «Битва екстрасенсiв». 1.00 Х/ф «Мулен Руж». 1.25 Т/с «Доктор Хаус». 3.00 До свiтанку.

15.25, 3.00 Щиросердне зiзнання. 16.00, 4.35 Критична точка. 17.00, 19.00, 3.40 Подiї. 19.20, 4.00 Ток-шоу «Говорить Україна». 20.00 Т/с «П'ятницький. Глава друга». 23.10 Х/ф «Смертельнi перегони». 1.15 Х/ф «Черепи-2».

0.15 «Свiтськi хронiки». 0.40 Календар Live . 1.15 Х/ф «Океан мрiї».

10.10, 10.55 Школа лікаря Комаровського. 11.20, 15.00 Справа смаку. 12.20, 16.00 Жiноча форма. НТН 17.00, 21.40 Т/с «Тетянин 5.20 М/ф «Пригоди пiнгвiнедень». няти Лоло». 18.50 Дивовижний дизайн. 7.05 Х/ф «Знайти та знеш- 20.05 Квадратний метр. кодити». 20.45 Така красива любов. 8.40, 3.00 «Агенти впливу». 23.35 Попелюшка для Бас9.35, 4.30 «Правда життя». кова. 10.00 Х/ф «ДМБ-4». 0.35 Глянець. ТОНіС 11.30 Т/с «Загарбники». 1.20 Колiр ночi. 15.15 Т/с «По гарячих 6.00 ПРОФIЛАКТИКА. 5 КАНАЛ слiдах». 14.00 Наскiльки великий 6.30 УВАГА!!!! ПРОФIЛАК19.00, 1.25, 4.00 «Свiдок». Всесвiт? ТИКА. 15.00, 18.30, 21.00, 4.00 «Со- 19.30 Т/с «Важняк». 21.30 Т/с «NCIS: полюван- 14.00 «Програма передач». цiальний пульс». 14.10 «5 елемент». ня на вбивцю-9». 15.15, 21.25 «Соцiальна еко14.50, 17.20, 17.50, 22.50, 22.30 Т/с «CSI: Ньюномiка». 23.50, 3.55, 6.25 «ПоЙорк-8». 15.20, 16.45, 18.55, 21.30 года». 23.30 Т/с «Менталiст-4». «Погода». 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 16.00, 23.55 Д/с «Лемури». 0.30 Т/с «Закон i поря19.00, 20.00, 21.00, док». 16.35, 4.50 «Цивiлiзацiя 22.00, 23.00, 1.00 «Час 1.55 «Речовий доказ». Incognita». новин». 15.15 «Мамина школа». 16.50 «Алло, лiкарю!». K-1 16.10 «Велика полiтика». 17.50 Секретнi матерiали. 17.25 «В кабiнетах». 18.50, 22.40 «Економiчний 7.00 «Мультфiльми». НОВИЙ КАНАЛ 10.00 Х/ф «Звiльнiть Вiл- 18.15 «Територiя закону». пульс». ТРК «УКРАїНА» лi». 18.40, 0.00, 3.30 «Київсь12.00, 17.55 Т/с «Татусевi 19.00 В гостях у Дмитра Гор5.00 Профiлактика перекий час». 12.10 «Пороблено в Українi». доньки». дона. Олександр Модавального устатку18.50, 23.40, 0.25, 3.20 «Час 13.45 «КВК- 2013». 13.20, 14.30 Kids' Time. роз. вання. спорту». 16.00 «Вечiрнiй квартал». 13.25 М/с «Аладдiн». 20.00 Великi битви. 5.20 Срiбний апельсин. 19.30, 20.10, 21.10, 1.15, 5.00 18.00 «Звана вечеря». 14.55 Т/с «Друзi». 21.35 Рiхтер людина-за8.00, 14.00, 17.20, 21.40 «Час. Пiдсумки дня». 19.00 «Орел i Решка». 15.50 Т/с «Кадетство». гадка. Т/с «Слiд». 21.40, 3.00, 4.00 «Час-Тайм». 20.00 Т/с «Моя прекрасна 19.00 Репортер. 10.00 Х/ф «Мiй коханий 22.55 Д/с «Єднаючи конти22.15 «Податковий щоденнянька». 19.20 Т/с «Воронiни». ненти». генiй». ник». 21.00 «Розсмiши комiка». 21.00 Ревiзор. 22.40, 23.20, 0.15, 2.35, 3.15, 22.00 Х/ф «Нiч у 23.00 Великi почуття. 19 серпня – II фаза, зростаючий Мі6.15 «Бiзнес-час». Роксберi». 0.05, 1.15 Т/с «Закрита сяць, 13-й місячний день, Місяць у 22.45, 4.15 «Хронiка дня». 23.45 Х/ф «Любовний ме- 23.30 «CRIME NEWS». школа». сузір’ї Водолія. неджмент». 2.05 Т/с «Купiдон». 23.45, 0.55, 3.25 «Огляд преДень навчання, накопичення інформації та 1.25 «Нiчне життя». 2.50, 3.40 Т/с «Дружна си». омолодження організму. Не бажано у цей перісiмейка». 0.30 «Акцент». од будь-що починати. Краще не рватися вперед, K-2 3.35 Служба розшуку дiтей. а озирнутися назад. Це найкращий час для то2.40 «Життя цiкаве». 3.40 «Ранок iз зiркою». го, щоб осмислити, які корективи варто внести 5.20 Лiкарi. ТЕТ 4.20 «На перший погляд». у своє життя. Нові знайомства у цей день не при- 6.00 Дачнi iсторiї. 6.45 Телеторгiвля. 6.00 Єралаш. 4.40 «Кiно з Янiною Соконесуть вам ні користі, ні задоволення. ловою». 6.30 Телепузики. 7.35, 13.15 Мультфiльми.

ТВі 6.00 Профiлактика. 12.00, 15.00, 18.30, 20.30, 23.00, 1.30 Сьогоднi. 12.10, 15.15 Базар IТ. 12.30, 14.30, 15.30 Навколо свiту. 13.30, 16.30 Окрема думка. 14.00, 18.15, 1.00, 4.00 Музичний автомат. 17.00 Найскладнiшi у свiтi ремонти. 19.00, 22.30, 3.30 Приватнi новини. 19.30, 0.00 Сьогоднi про головне. 21.30, 2.30 Знак оклику з Артемом Шевченком. 4.30 Х/ф «Барбара Радзивiл».

ЧЕРНІГІВ 8.00 Профiлактика. 14.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня. 14.10, 20.00 Телеоб'єктив. 14.20 Почерк долi. 14.40 Мандри кота Фiнiка. 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.15 Вiд щирого серця. 17.45 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопа». 20.10 Студiя «Дiалог». 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Українськi державники. 21.30 Кримiнал, обов'язок, право. 22.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки. 22.30, 2.20 Х/ф «Наталка Полтавка». 0.00 Новини «Пульс». 0.30 Україна: час мiсцевий. 3.50 Вiд мелодiї до мелодiї.

Вівторок, 20 серпня 15.00 Т/с «Тисяча i одна нiч». 6.00 Православний календар. 16.45 «ТСН. Особливе». 6.05, 7.00, 8.00 Новини. 17.10 Т/с «Cила. Повер6.15 Д/ф «Битва пiд Несбi». нення додому». 7.15 Ера будiвництва. 22.15 «Мiняю жiнку-6». 7.20 Ера бiзнесу. 0.20 Т/с «Гра престолiв». 7.30, 8.20 Д/ф «Квiти» Стаса 1.25, 2.10 Т/с «Вбивство». Намiна». 8.45 Кориснi поради. ІНТЕР 9.05, 21.00, 5.30 Пiдсум5.20 Х/ф «Ромашка. Какки дня. тус. Маргаритка». 9.35 Шеф-кухар країни. 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00 Но10.40, 3.45 Нехай вам буде вини. кольорово! 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з 11.30, 18.45, 21.20 ДiлоIНТЕРом». вий свiт. 9.10, 20.30 Т/с «Син бать11.45 Х/ф «Тарас Шевка народiв». ченко». 12.15 Д/с «Слiдство вели... 13.35 Крок до зiрок. з Леонiдом Каневсь14.15, 5.50 Дiловий свiт. ким». Агросектор. 13.10 «Судовi справи». 14.20 Т/с «Роксолана». 18.20, 1.20 Новини (iз сурдо- 14.45 «Сiмейний суд». 15.45 «Давай одружимося в перекладом). Українi». 18.40 Фiнансова перспек16.40 Т/с «Наложниця». тива. 19.20 Українська пiсня року. 18.00, 2.45 Т/с «Доярка з Хацапетiвки-3». 21.35 Star-шоу. 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 20.00, 2.15 «Подробицi». 23.55 Т/с «Одеса-мама». 23.00, 1.00 Пiдсумки. 4.10 Т/с «Сiмейний детек23.20 Вiд першої особи. тив». 23.55 Т/с «Чаклунка». 1.40 Про головне. ICTV 2.00 Кубок свiту з футболу 2014 р. Щоденник ФIФА. 4.55 Факти. 5.20 Свiтанок. КАНАЛ 1+1 6.25, 7.35 Дiловi факти. 6.35 Т/с «Таксi». 6.00 «Служба розшуку дi6.55 Т/с «Леся+Рома». тей». 6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 7.40 Провокатор. 0.05 ТСН: «Телевiзiйна 8.45 Факти. Ранок. 9.15, 19.25 Надзвичайнi нослужба новин». вини. 6.45, 7.10, 8.10 «Снiданок з 10.10, 13.00 Анекдоти 1+1». по-українськи. 8.05 «Економiчна правда». 9.05 Т/с «Сила. Повернен- 10.35, 16.25 Т/с «Агент нацiональної безпеки». ня додому». 11.05, 20.15 Т/с «Склiфо- 12.45 Факти. День. 13.05, 22.10 Т/с «Прокусовський-2». рорська перевiрка». 13.00 «Знiмiть це негайно». 14.25, 20.10 Т/с «Морськi 14.00 «Росiйськi сiмейнi дияволи». драми».

УТ-1

18.45 Факти. Вечiр. 23.20 Д/ф «Морськi глибини». 0.15 Д/ф «Телескоп Хаббл».

8.20 М/ф «Чiп i Дейл - бурун- ТОНіС дучки-рятiвнички». 8.55, 13.40 Т/с «Ранетки». 6.00 Д/с «Дикий молодняк». 6.30, 8.30, 15.00, 18.30, 21.00, 10.00 Т/с «Всi жiнки 4.00 «Соцiальний вiдьми». пульс». СТБ 11.50 Т/с «Та, що говорить 6.55, 18.50, 22.40 «Економiчз привидами». 6.00 «Чужi помилки. Карнаний пульс». 12.45 Т/с «Беверлi Гiлз вальна нiч». 90210. Нове поколiн- 7.00 «Ранкове еспресо». 6.45, 16.00 «Все буде доб9.00, 20.00 Великi битви. ня». ре!». 14.45 Т/с «Маленькi таєм- 10.00, 16.50 «Алло, лiкарю!». 8.30, 18.20 «Неймовiрна 11.15, 21.35 Рiхтер - людиницi». правда про зiрок». на-загадка. 10.00 «Зiркове життя. Зiр- 17.00 У ТЕТа пара. 12.45 «Ронiн. Ток-шоу з 18.15 Моду народу. ковi вiнчання». Дмитром Видрiним». 19.00 Т/с «Крем». 10.55 «Один за всiх». 13.20 Д/с «Дикий молодняк». 20.00 Дайош молодьож! 12.55 «Холостяк». 14.00, 22.55 Д/с «Єднаючи 21.00, 22.30 ТЕТ-Iнтернет. 18.00, 22.00 «Вiкна-Новиконтиненти». 21.30 Бiйцiвський клуб. ни». 15.15, 21.25 «Соцiальна еко23.15 Т/с «Секс i мiсто». 19.55 «Слiдство ведуть номiка». 0.10 Т/с «Американська екстрасенси». 15.20, 16.45, 18.55, 21.30 iсторiя жаху». 21.00 «Мiстичнi iсторiї-5 з «Погода». Павлом Костiциним». ТРК «УКРАїНА» 16.10, 23.55 Д/с «Лемури». 22.25 «Зiркове життя. Вiчне 17.45 «Соцiальний статус: 6.10 Т/с «Платина». кохання». ваша пенсiя». 7.00, 17.00, 19.00, 3.35 Подiї. 23.20 «Битва екстрасенсiв». 19.00 В гостях у Дмитра Гор7.10 Ранок з Україною. 0.25 Т/с «Доктор Хаус». дона. Олександр Мо9.10, 13.00, 17.20, 21.40 Т/с НОВИЙ КАНАЛ роз. «Слiд». 10.00, 20.00 Т/с «П'ятниць- 0.30 Календар Live. 5.45, 6.25 Teen Time. кий. Глава друга». 5.50 Пекельне побачення. НТН 12.00 Ток-шоу «Нехай гово6.30, 7.40 Аферисти. 5.45 Х/ф «Таємниця двох рять». 7.30, 19.00 Репортер. океанiв». 9.30 Х/ф «Щира правда». 14.30 Т/с «Подружжя». 11.30, 17.55 Т/с «Татусевi 15.30 Щиросердне зiзнання. 8.30 Ранковий «Свiдок». 9.00 «Кримiнальнi справи». 19.20 Ток-шоу «Говорить доньки». 10.00 «До суду». Україна». 13.30, 14.40 Kids' Time. 12.00 Т/с «Детективи». 23.10 Т/с «Глухар. Повер13.35 М/с «Аладдiн». нення». 13.00, 19.30 Т/с «Важняк». 15.00 Т/с «Друзi». 2.00 Х/ф «Серце драко14.55, 17.00 Т/с «Кобра-2. 15.55 Т/с «Кадетство». на». Антитерор». 19.20 Т/с «Воронiни». 22.00 Т/с «Свiтлофор». 20 серпня – II фаза, зростаючий Мі23.00 Великi почуття. сяць, 14-й місячний день, Місяць у 0.15, 1.20 Т/с «Закрита сузір’ї Водолія. школа».

ТЕТ 6.00 Єралаш. 6.30 Телепузики. 7.00 Малята-твiйнята. 7.30 М/с «Даша-дослiдниця». 7.55 Мультик з Лунтiком.

День боротьби з проявами ліні та апатії, які перешкоджають духовному й кар’єрному росту. Прекрасний час для вдосконалення своїх здібностей. Добре починати нові справи. У цю місячну добу побережіть очі – менше працюйте за комп'ютером, утримайтеся й від перегляду телевізора.

16.45, 19.00, 1.25, 3.25 «Свi- 6.45, 7.40, 18.50, 23.40, 0.25, 3.20 «Час спорту». док». 21.30 Т/с «NCIS: полюван- 6.50, 8.50, 23.45, 0.55, 3.25 «Огляд преси». ня на вбивцю-9». 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 22.30 Т/с «CSI: Нью12.00, 13.00, 14.00, Йорк-8». 15.00, 16.00, 17.00, 23.30 Т/с «Менталiст-4». 18.00, 19.00, 20.00, 0.30 Т/с «Закон i поря21.00, 22.00, 23.00, 1.00 док». «Час новин». 1.55 «Речовий доказ». 7.05 «Час економiки». K-1 7.15, 8.10, 22.40, 23.20, 0.15, 7.00 «Мультфiльми». 2.35, 3.15, 6.15 «Бiз10.00 «Добрий вечiр, тванес-час». рини». 7.20 «Автопiлот-новини». 11.00 «Штучки». 7.55, 9.50, 12.50, 14.50, 16.50, 12.35, 19.00 «Орел i Решка». 17.20, 17.50, 22.50, 13.35, 23.00 Т/с «Марго23.50, 3.55, 6.25 «Поша». года». 14.35 «Рандеву». 8.20 «Новини Київщини». 15.50, 20.00 Т/с «Моя пре- 8.40 «Трансмiсiя-новини». красна нянька». 9.15, 13.35, 14.10, 15.15 «5 17.00, 21.00 «Розсмiши елемент». комiка». 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 18.00 «Звана вечеря». 20.10, 21.10, 1.15, 5.00 22.00 «Три сестри». «Час. Пiдсумки дня». 0.00 Т/с «Вiдчайдушнi до- 13.10 «Податковий щоденник». могосподарки». 16.10 «Трансмiсiя». 1.00 «Нiчне життя». 17.15 «Драйв-новини». K-2 17.25 «Особливий погляд». 5.20 Лiкарi. 18.15, 22.45, 4.15 «Хронiка 6.00 Дачнi iсторiї. дня». 6.45 Телеторгiвля. 21.40, 3.00, 4.00 «Час-Тайм». 7.35, 13.15 Мультфiльми. 22.15 «Агроконтроль». 10.10, 10.55 Школа лікаря 23.30 «CRIME NEWS». Комаровського. 0.30 «Територiя закону». 11.20, 15.00 Справа смаку. 2.40 «Акцент». 12.20, 16.00 Жiноча форма. 3.40 «Ранок iз зiркою». 17.00, 21.40 Т/с «Тетянин ТВі день». 18.50 Дивовижний дизайн. 6.00 Переможний голос вiруючого. 20.05 Квадратний метр. 20.45 Така красива любов. 7.00 Ранковi курасани. 23.35 Попелюшка для Бас- 9.10, 14.00, 1.00, 4.00 Музичний автомат. кова. 10.00, 12.30, 14.30, 15.30 0.35 Глянець. Навколо свiту. 1.20 Колiр ночi. 10.30, 19.00, 22.30, 3.30 При5 КАНАЛ ватнi новини. 6.30, 18.40, 0.00, 3.30 11.00 Знак оклику з Арте«Київський час». мом Шевченком.

12.00, 15.00, 18.30, 20.30, 23.00, 1.30 Сьогоднi. 12.10, 15.15 Базар IТ. 13.30, 16.30 Окрема думка. 17.00 Найскладнiшi у свiтi ремонти. 18.15 Здорове життя з Iриною Трухачовою. 19.30, 0.00 Сьогоднi про головне. 21.30, 2.30 Програма Тараса Чубая та Андрiя Бондаря «Ч/Б». 4.30 Х/ф «Адо, це ж незручно».

ЧЕРНІГІВ 8.00, 22.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки. 8.30 Студiя «Дiалог». 9.00 Х/ф «Чорна пантера та Бiлий ведмiдь». 10.20 Небо одне для всiх. 10.30 Кримiнал, обов'язок, право. 11.00, 20.00 Телеоб'єктив. 11.10 Х/ф «Наталка Полтавка». 12.40 Величнi постатi. Д. Нарбут. 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня. 13.10 Українськi державники. 13.40 Свiтлотiнi. 14.10 Франкова стежка. 14.35 Мультфiльм. 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.15 Вiд щирого серця. 17.45 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопа». 20.15, 3.35 Розмова без нотацiй. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Енергоманiя. 21.30 Звитяга. 22.30, 2.20 Х/ф «Кайдашева сiм'я». 0.00 Новини «Пульс». 0.30 Україна: час мiсцевий.


6

Наш край

17 серпня 2013 року

ДЕНЬ СЕЛА

Левковичі відсвяткували 200-річчя …Село наше гарне, живуть у ньому роботящі добрі люди. Сільська поетеса (до речі, прямий нащадок першого поселенця Левка, від якого й пішла назва – Левковичі) у своїх віршах оспівала неповторну красу цього краю та його людей. За 200 років існування Левковичів до його літопису було записано чимало славних імен. Серед таких – орденоносці Трудового Червоного Прапора Микола Юкало, Марфа Буренок, Анатолій Сапон, Микола Артюшенко. Олена Доброговська та Ірина Гужва, які були

ведучими свята, розповіли про славні здобутки та історичне минуле села. Громада вшанувала ветеранів Великої Вітчизняної війни. До обеліску загиблим воїнам було покладено квіти. Привітали подарунками найменших мешканців села – Павлика Приходька та Юлечку Шаленок, а Марина Черниш заспівала для них. Подружжя, які святкуватимуть ювілейні дати, Миколу та Ніну Скиданів (55 років разом), Віру та Олександра Німченків (35 років разом), а також молодят Юрія та Олену Шаленків привіта-

ли художній керівник Василь Довгополов і Олена Долгополова. Зичили теплі слова ювілярам, трактористам, які мають у підсобному господарстві техніку і всіляко допомагають односельцям. Дубина Катерина жартівливою піснею «Гуляю я» подякувала за обслуговування працівникам магазину. Відзначили подарунком і першокласника Юрія Кутукова, а маленька Марійка з Києва заспівала для нього. Висловили вдячність спонсорці Ользі Кирильченко, присвятили жартівливу пісню «Мачо».

Насамкінець усі куштували смачнющу юшку, гречаний куліш, млинці з медом, які приготувала Любов Власенко. Відбулися безпрограшна лотерея та цікаві конкурси. Хочу щиро подякувати нашому постійному спонсору Сергію Яковенку та кухарю Любові Власенко, без допомоги яких у нас не проходить жодне свято. Ольга КИРИЛЬЧЕНКО, директор Левковицького будинку культури

Іменини Роїща:

вшанували 102-річну Варвару Шупик, змагалися на човнах-«драконах», дивилися кінне шоу Закінчення. Початок на 1-й стор.

Скарби громади Минулої спекотної суботи свято розпочалося біля ставу за селом. Кому ближче – прийшли, хто автівкою чи велосипедом приїхав, ще й автобусом організували підвезення людей – відстань із кінця в кінець по селу – сім кілометрів. Програма була різнопланова, насичена й тривала.

До початку урочистостей завітав у рідне село майстер народної творчості, член Національної спілки художників України, заслужений діяч культури, різьбяр Микола Панько. Із Роїща беруть початок духовні витоки його творчості. У виставковій експозиції, оформленій місцевим бібліотекарем Валентиною Бабич, поряд із різьбленими роботами молодого майстра Дмитра Дубини, вишитими іконами й картинами Тетяни Кулик родинне зібрання рушників Ганни Льодової. Особливо береже цей скарб Валентина Федорівна, на всі районні свята бере, представляючи рідне село. Кажуть, такого добра пропало багато, коли ще зовсім недавно люди змінювали інтер’єр у помешканнях. Роїще багате на таланти. Почесне місце у виставковій композиції поряд із виробами ужиткової народної творчості зайняло друковане слово. У розділі «Поетична творчість односельців» були представлені збірочки Ганни Павенко, Антоніни Льодової, Федора Бикова (Хоменка). Піснею про Роїще на слова Алли Орешко у виконанні місцевого жіночого вокального ансамблю

«Любисток» на чолі з художнім керівником Любов’ю Хоменко розпочалася офіційна частина свята.

Вітання й подарунки Усіх привітав сільський голова Олександр Лєпа, а також подякував численним гостям – спортивним командам, що змагалися на човнах-«драконах», учасникам кінно-спортивного шоу.

У святкуванні взяли участь народний депутат України Владислав Атрошенко, голова Чернігівської райдержадміністрації Микола Ганжа й голова районної ради Михайло Литвин. Господарі

Голова райдержадміністрації зазначив, що День села у Роїщі відзначається масштабно, роз’їдуться спортсмени по Україні й розповідатимуть про мальовниче привітне село Роїще на Чернігівщині. – У своїх ініціативах і завданнях Президент України Віктор Янукович ставить питання про розвиток села, – сказав Микола Ганжа. – Наше завдання – об’єднатися й зробити села квітучими. А Роїще – село з чудовими трудовими й культурними традиціями, здатне розвиватися, тож почувайтеся українцями в Україні. Микола Ганжа від районної влади долучив до подарунка нардепа ще один комп’ютер для школи. – А моє побажання до всього, – сказав голова районної ради Михайло Литвин, – де роїлися бджоли, село зародилося, тож нехай рояться у вас добро, наснага, молоді родини. Із самодіяльної сцени прозвучали шанування громади ветеранам праці й війни, живим і тим, хто навіки

речитав майже всі книжки в сільській бібліотеці. Кращими селянськими подвір’ями визнані садиби Віталія Давиденка, Тетяни Теренковської, Віталія Яриловця, Валентини Нетреби. Музичні вітання прозвучали на адресу багатодітних родин, колективів організацій, підприємств, установ, які працюють на території громади.

Сприятлива для «драконів» роїщенська водойма «Дракони» на роїщенській ділянці Стрижня, що за селом переходить у мальовничий став, з’явилися завдяки сільському голові, майстру спорту СРСР з веслування на байдарках і каное Олександру Лєпі. Вже вдруге прибули на сільське свято спортсмени з різних міст України. Видовищна картина – простягнули до берега довгі шиї й нахилилися до води симпатичні розмальовані дракони, хвости яких розпростерті позаду довгих човнів. Перший заплив на

Вишивальниця Ганна ЛЬОДОВА

вручили гостям коровай, запросили до слова. – Майбутнє створюємо ми самі, – сказав Владислав Атрошенко, – адже не тільки у Києві це вирішується, – й додав, аналізуючи демографічну ситуацію: – Сьогодні нашій молоді, на жаль, не вистачає впевненості в майбутньому. Він подарував для школи комп’ютер (один – із призначених для комп’ютерного класу), зазначивши, що решту доставлять у школу, а також для дитсадка – телевізор і проектор, а медичній службі – спеціальну сумку.

залишився в пам’яті земляків. Від початку року в селі народилося семеро немовлят, батькам найменшеньких, липневих, Романа Атрошенка та Вікторії Кураш вручили подарунки. Для них виконав пісню ансамбль «Любисток», а також музичним вітанням і подарунком вшанували найстарішу жительку села – Варварі Шупик пішов 103-й рік. Із Днем села співпали й іменини Тетяни Карпенко, якій виповнилося 19. Відзначили й читача-рекордсмена: працівник ТОВ «ЧІМК» Анатолій Пуцай пе-

водній дистанції відбувся задовго до початку свята. Всетаки змагалося шість команд – із Дніпропетровська, Полтави, Комсомольська, Києва, дві – з Чернігова. Глядачі не стільки вболівали за спортсменів (бо ж усі – гості), скільки насолоджувалися красою руху човнів по водній гладі. Як висловився хтось із суддів, роїщенська вода, практично без течії, сприятлива для змагань на човнах«драконах», адже навіть чемпіонати проходять на штучних водоймах. Відбувся й другий заплив. За підсум-

ками змагань перше місце вибороли полтавці, на другому – кияни, третє посіла команда «Чернігів-1». А святковою нагородою від господарів для кожної команди були копчені поросята.

Символ козацького духу Під час свята в Роїщі, колись козацькому селі, знову повіяло духом козацтва. Багатьох привабило кінноспортивне шоу у виконанні групи Євгенія Крутова. Коня з вершником – тільки уявить у справжньому леті на вільних просторах. Граціозно! Акробатичні вправи вершників викликали захоплення дорослих і дітвори.

Наталія ЯРИЛОВЕЦЬ (приз за кращу садибу)

– Певно, кожний козак роїщенської сотні був не гіршим вершником, володів такою ж майстерністю, – каже сільський голова. Шоу-група кінного клубу «Козацький дух» порадувала публіку й учасницями виступів – вправністю та граціозністю тренера Ярослави Крутової, натхненно їздить у сідлі Юля Кезля. Дівчи-

на тренується кілька тижнів, але кінь Сармат слухається вершницю. З неабияким захопленням сприйняли глядачі складний номер за участі наймолодшої виконавиці – шестирічної Саші Крутової. Отже, живе в народі нашому козацький дух.

Післямова Свято вирувало допізна й завершилося дискотекою. Працівники місцевого дитсадка «Левеня» чаклували біля казанів із борщем та кулешем. Відбувся розіграш безпрограшної лотереї. Спершу, кажуть, дехто сумнівався, мовляв, дорогувато коштує білет, але ж розпродали всі. Коли оголошували номери та виграші, настрій громади наповнився емоціями – хтось радів, хтось підраховував і чухав полицю, що не купив лотерейний білет. А вигравали тюки соломи, сіна, по мішку (а хтось, може, й два) зерна, причеп гною тощо. Як розповів сільський голова, призами забезпечило ТОВ «ЧІМК», а директор філії №3 товариства Олександр Симончук і директор КП «Нове Роїще» Олег Колчин допомогли в організаційних питаннях, надав підтримку також місцевий підприємець Леонід Федько. Олександр Лєпа подякував народному депутату й керівництву району за подарунки. За доброю старовинною традицією побували на іменинах Роїща й жителі сусідніх сіл. Ніна ПЕТРОВСЬКА


Наш край

17 серпня 2013 року

7

З РОСИ Й ВОДИ

Міністру, академіку, президенту – 75! Наш Чернігівський район пишається багатьма відомими земляками. Їхні долі варті поваги та наслідування. Життєва дорога Миколи Компанця одна із таких. Народився 15 серпня 1938 року в сім’ї колгоспників с. Смолин. Батько, Прокіп Андрійович, загинув на фронті під час війни. Мати, Уляна Гордіївна, загинула від рук місцевих бандитів. Опіку над осиротілим хлопцем узяли дід Гордій та баба Катерина разом із іншими представниками дружного роду Компанців. Його навчили любити землю, поважати працю, тому після Смолинської семирічки та Ковпитської середньої школи Микола Прокопович вступив до Мелітопольського інституту механізації сільського господарства. У 1960 р. здобув кваліфікацію інженера-механіка. Проходив практику на цілинних казахських просторах. Випускникові пропонували займатися наукою три різні кафедри, але він обрав роботу в селі. Працював головним інженером колгоспу «Шлях Леніна» Дунаєвського району Хмельницької області, головним інженером Ржевуського хлібоприймального пункту, директором Тростянецького хлібоприймального підприємства, у системі «Сільгосптехніки». Обирався секретарем райкому комсомолу, але згодом, після відмови від комсомольсько-партійної роботи, перебрався на Вінниччину вже з дружиною Галиною Барановською. Працював начальником Вінницького обласного управління хлібопродуктів і знову впроваджував новаторські ідеї, модернізував галузь. Отже, логічною була наступна сходинка

в кар’єрі – у 1984 р. Миколі Прокоповичу запропонували посаду заступника міністра заготівель, а через два роки він став міністром хлібозаготівель УРСР. Під його керівництвом міністерство продуктивно працювало на розвиток економіки. З 1991 р. М. П. Компанець – голова Державного комітету України з хлібопродуктів, як представник міжнародної зернової компанії в Україні налагоджував партнерські стосунки з зарубіжними зерновими фірмами, зміцнював міжнародний авторитет своєї молодої держави. Він є академіком Української технологічної академії, почесним доктором економіч-

них наук Української технологічної академії. У 1998 р. обраний президентом Української зернової асоціації. Микола Прокопович також є головою осередку Чернігівського земляцтва у м. Київ. Нагороджений орденами «Знак пошани» (1971), Трудового Червоного Прапора (1986), медалями «За доблесну працю», «Ветеран праці» (1987), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2001), Подякою Президента України (2002), Почесною грамотою Верховної Ради України (2003). Відданий патріот України і своєї малої батьківщини не приховує теплих почуттів до рідного села, до свого роду: «В Смолині я поховав бабусю. Двоюрідний брат загинув, то я 27 років їздив до тітки. Після неї залишилася хата. Продавати її було б гріх, я її відновив». Микола Прокопович жваво обговорює і охоче підтримує земляків у вирішенні багатьох питань, дякуючи йому, в Смолині постала нова школа, підприємство комунальних послуг, заасфальтовані вулиці, запрацювали кафе і лазня, відкриті магазини, на смолинських землях знову вирощують урожаї. Обласні, міські та районні керівники привітали Миколу Прокоповича з ювілеєм, відзначили його заслуги Почесними грамотами. Тож і ми всією громадою району щиро баєжаємо нашому ювілярові довгих років життя, родинного затишку, добра, здоров’я на благо України та нашого краю!

19 серпня святкуватиме 60-річчя найкраща у світі матуся та турботлива бабуся Валентина Василівна СТАРОДУБ із Шульгівки. Дорогу ювілярку від усього серця вітають діти, невістка, зяті та онуки. Бажаємо пісень, що лиш весна співає, І музики, що награють ліси. І квітів тих, що раз лиш розквітають, І повні пригорщі любові та краси. Хай квітнуть в добрі й здоров’ї літа, Поріг оминають незгоди й біда, Хай весну приносять лебедині крила, А Матір Божа дасть здоров’я й сили.

Ганна АДРУГ-ДАРАГАН, секретар Чернігівської районної організації краєзнавців, бібліограф ЦРБ

20 серпня відзначатиме 55-річчя чарівна жінка Ольга Петрівна СТОДОЛИНСЬКА із Халявина. Із днем народження її вітають чоловік Михайло, син Василь, невістка Ірина та внученята Анастасія й Дарія. До поздоровлень приєднуються й свати Віктор і Ольга Напальки. Зичать міцного здоров’я, радості, достатку й дарують такі слова: Нехай волошками цвітуть літа прекрасні, Нехай здійсняться тисячі бажань, Щоб доля дарувала тільки щастя, Ні грама бід, ні капельки страждань. Життя хай квітне, мов вишневий сад, І кожен день усміхнено радіє, А доля подарує зорепад Здоров’я, миру, успіхів, надії, Усмішок глибоких, як дно океану, Й міцного кохання – без меж і обману.

ЗУСТРІЧ ДЛЯ ВАС

Володимир ГРИШКО:

«Життя, як і сцена, не любить слабких» Любителям класичного співу цю людину представляти не потрібно. Прославлений тенор, народний артист України, зірка академічного вокалу – один із найвідоміших сьогодні артистів світу. Щоб перерахувати всі нагороди співака, знадобиться чималий шмат газетної площі. Отож найважливіше: українець Володимир Гришко завоював серця слухачів «Метрополітен-опера», крім того, отримав спеціальну нагороду Пласідо Домінго «Кращий тенор», яка вручається виключно італійцям. Недарма стверджують, що італійці мають щось спільне з нашою нацією. Та незважаючи на все, після довгих років роботи за кордоном пан Володимир повернувся в Україну, де веде активну концертну й просвітницьку діяльність, не стоїть осторонь суспільно-політичного життя країни. – Володимире Даниловичу, після стількох років роботи на найвідомішій оперній сцені, повернувшись в Україну, ви не цураєтеся естради? – У цьому немає нічого дивного. Свого часу Дмитро Гнатюк, Муслім Магомаєв після опери виступали на естраді. До речі, Лучано Павороті також радив мені популяризувати оперу на естрадній сцені. Хочу протистояти тим співакам, які заполонили наш музичний ефір. Щоб глядачі переконалися, що я не використовую «фанеру», співаю вживу, на своїх концертах я спускаюся в зал і даю всім, хто бажає, потримати мікрофон. – Це дорогого варте… – …Як у прямому, так і переносному смислі, адже купив я його в Америці за 12 тисяч доларів. – Ви такий статний… Певно, сценічний талант вам передався на генетичному рівні? – Аж ніяк. Мої батьки – прості

люди, на власні очі бачили, що таке війна. Зараз усі переймаються своїми родовими коренями, шукають предків-дворян, а я скажу так: пишаюся, що вийшов із прос-

тої родини, в якій було п’ятеро дітей. Я був найменшим, тому доношував за братами і одяг, і взуття… Але ніколи не соромився, пишався, що це речі моїх братів.

Бачив, як важко заробляв батько на шматок хліба: був водієм, возив глину з кар’єра. Від батька мені передалася любов до автомобілів.

– Тож якої марки автомобіль у вас? – Гадаю, читачів більше зацікавить моя колекція раритетних автомобілів, серед яких є авто-

мобіль Лаврентія Берії 1937 року випуску, унікальні «Побєда», «Чайка-13», «ЗИС-101» (завод імені Сталіна. – Авт.), є «горбатий» запорожець і коляска Моргунова. Ще одне раритетне авто – «Кадилак» 1950 року випуску, який належав Елвісу Преслі. – Володимире Даниловичу, на вашу думку, в чому криється таємниця успіху будь-кого? – У житті ніщо не дається просто так. Для того, щоб отримати будь-що, потрібно довго і наполегливо працювати. Успішність чоловіка залежить ще й від тієї жінки, яка поруч. Життя, як і сцена, не любить слабких. Потрібно мати харизму, силу, бути енергійним і готовим до різних ситуацій. І, звичайно, на голову вище тих, хто намагається завдати тобі болю. Розмовляла Наталія БУШАЙ

ЦІКАВО ЗНАТИ

Блискавка

«любить» дуба

Кінець літа, як правило, багатий на грози. Часто блискавка влучає у дерева, але не в усі, «обирає» лише деякі. Окремі породи дерев прямотаки притягують до себе маланку. Із 100 випадків вона влучає в дуб 54 рази, в тополю – 24, в ялину – 10, у сосну – 6, у грушу та вишню – 4 рази. В березу та клен блискавка зовсім не вдаряє, якщо вони ростуть у змішаному лісі, а не самотньо на відкритому просторі.


8

T V-Край

17 серпня 2013 року

Середа, 21 серпня 11.00 Т/с «Склiфосовський-2». 6.00 Православний календар. 13.00 «Знiмiть це негайно». 6.05, 7.00, 8.00 Новини. 14.00 «Росiйськi сiмейнi 6.15 Д/ф «Великi битви. Громадрами». дянська вiйна в США». 15.05 Т/с «Тисяча i одна 7.15 Хочу все знати. нiч». 7.25 Ера бiзнесу. 16.45 «ТСН. Особливе». 7.30, 8.20 Д/ф «О. Остроумо- 17.10 Т/с «Cила. Поверва. Кохання земне». нення додому». 8.45 Кориснi поради. 20.15 Т/с «Склiфосовсь9.05, 21.00 Пiдсумки дня. кий-2». 9.40 Аудiєнцiя. Країни вiд 22.15 «Територiя обману». А до Я. 23.40 Т/с «Гра престолiв». 10.20 Хай щастить. 0.50 Т/с «Вбивство». 10.50 Нехай вам буде кольорово! ІНТЕР 11.45, 18.50, 21.20 Дiло4.55 Т/с «Одеса-мама». вий свiт. 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00 Но12.20 Х/ф «Земля». вини. 13.45 Українська пiсня. 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з 14.25 Дiловий свiт. АгроIНТЕРом». сектор. 9.10, 20.30 Т/с «Син бать14.30 Т/с «Роксолана». ка народiв». 18.20 Новини (iз сурдопере12.15, 4.10 Д/с «Слiдство векладом). ли... з Леонiдом Канев18.40 Фiнансова перспекським». тива. 13.10 «Судовi справи». 19.10 Свiтовий рекорд 14.45 «Сiмейний суд». української пiснi. 15.45 «Давай одружимося в 20.00 «Мелодiя двох серУкраїнi». дець». С. та В. Бiло16.40 Т/с «Наложниця». ножки. 18.00, 2.45 Т/с «Доярка з 20.50 Мегалот. Хацапетiвки-3». 21.30 Фольк-music. 20.00, 2.15 «Подробицi». 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено. ICTV 23.00 Пiдсумки. 4.35 Служба розшуку дiтей. 23.20 Вiд першої особи. 4.45 Факти. 23.55 Т/с «Чаклунка». 5.15 Свiтанок. 1.40 Про головне. 6.20, 7.35 Дiловi факти. КАНАЛ 1+1 6.30 Т/с «Таксi». 6.00 «Служба розшуку дiтей». 6.50 Т/с «Леся+Рома». 6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 7.40 Несекретнi файли. 23.25 ТСН: «Телевiзiйна 8.45 Факти. Ранок. 9.15, 19.25 Надзвичайнi нослужба новин». вини. 6.45, 7.10, 8.10 «Снiданок з 10.10, 13.00 Анекдоти 1+1». по-українськи. 8.05 «Економiчна правда». 9.05 Т/с «Сила. Повернен- 10.15, 16.25 Т/с «Агент наня додому». цiональної безпеки».

УТ-1

12.45 Факти. День. 13.05, 22.05 Т/с «Прокурорська перевiрка». 14.25, 20.10 Т/с «Морськi дияволи». 18.45 Факти. Вечiр. 23.20 Д/ф «Таємницi пiдводного свiту». 0.10 Х/ф «Проект «Динозавр».

15.30 Щиросердне зiзнання. 16.00, 4.50 Критична точка. 6.00 Єралаш. 19.20, 3.20 Ток-шоу «Гово6.30 Телепузики. рить Україна». 7.00 Малята-твiйнята. 21.30 Футбол. Лiга Чемпiонiв 7.30 М/с «Даша-дослiдниця». «Шальке» - «Металiст». 7.55 Мультик з Лунтiком. 23.30 Т/с «Глухар. Повер8.20 М/ф «Чiп i Дейл - буруннення». дучки-рятiвнички». 1.30 Т/с «Пожежники Чи8.55, 13.40 Т/с «Ранетки». каго». 10.00 Т/с «Всi жiнки вiдьми». ТОНіС СТБ 11.50 Т/с «Та, що говорить 6.00 Д/с «Дикий молодняк». 5.50 «Чужi помилки. Сирiтз привидами». 6.30, 8.30, 15.00, 18.30, 21.00 ська помста». 12.45 Т/с «Беверлi Гiлз «Соцiальний пульс». 6.35, 16.00 «Все буде доб90210. Нове поколiн6.55, 18.50, 22.40 «Економiчре!». ня». ний пульс». 8.15, 18.20 «Неймовiрна 14.45 Т/с «Маленькi таєм7.00 «Ранкове еспресо». правда про зiрок». ницi». 9.00 Великi битви. 9.50 «Зiркове життя. Вiчне 17.00 У ТЕТа пара. 10.00, 16.50 «Алло, лiкарю!». кохання». 18.15 Моду народу. 11.15, 21.35 Рiхтер - люди10.45 Х/ф «Бажання». 19.00 Т/с «Крем». на-загадка. 12.55 «Холостяк». 20.00 Дайош молодьож! 12.45 «Соцiальний статус: 18.00, 22.00 «Вiкна-Нови21.00, 22.30 ТЕТ-Iнтернет. ваша пенсiя». ни». 21.30 Бiйцiвський клуб. 13.20 «Цивiлiзацiя Incognita». 19.55 «Слiдство ведуть 23.15 Т/с «Секс i мiсто». екстрасенси». 0.10 Т/с «Американська 14.00 Д/с «Єднаючи континенти». 21.00 «Мiстичнi iсторiї-5 з iсторiя жаху». 15.15, 21.25 «Соцiальна екоПавлом Костiциним». ТРК «УКРАїНА» номiка». 22.25 «Зiркове життя. 10 15.20, 16.45, 18.55, 21.30 способiв схуднути». 6.10 Т/с «Платина». «Погода». 23.20 «Битва екстрасенсiв». 7.00, 17.00, 19.00, 3.00 Подiї. 16.10, 23.55 Д/с «Лемури». 0.25 Т/с «Доктор Хаус». 7.10 Ранок з Україною. 17.50 Секретнi матерiали. 13.00, 17.20 Т/с НОВИЙ КАНАЛ 9.10, «Слiд». 19.00 В гостях у Дмитра Гордона. Олександр Мо5.45, 6.25 Teen Time. 10.00, 20.00 Т/с «П'ятницьроз. 5.50 Пекельне побачення. кий. Глава друга». 6.30, 7.40 Аферисти. 12.00, 3.55 Ток-шоу «Нехай 22.55 Дива життя. 0.30 Календар Live. 7.30, 19.00 Репортер. говорять». 1.05 Х/ф «Вiкно у серце». 9.35 Т/с «Щасливi разом». 14.30 Т/с «Подружжя». 11.50, 17.55 Т/с «Татусевi 21 серпня – зміна фаз, II/ III фаза, доньки». 13.30, 14.40 Kids' Time. повня, 15-й місячний день, Місяць 13.35 М/с «Аладдiн». у сузір’ї Риб. 14.55 Т/с «Друзi». День дещо конфліктний, можливі сварки з ко15.55 Т/с «Кадетство». легами й родичами. Намагайтеся сьогодні звес19.20 Т/с «Воронiни». ти спілкування до мінімуму, краще прогуляйте22.00 Т/с «Свiтлофор». ся на свіжому повітрі, почитайте цікаву книжку. 23.00 Великi почуття. Вживайте лише здорову їжу, відмовтеся від сма0.15, 1.20 Т/с «Закрита женого, гострого та алкогольних напоїв. Усе, що школа». насниться цієї ночі – правда. 2.10 Т/с «Купiдон».

ТЕТ

НТН 5.15 Х/ф «Прощавай, шпана замоскворецька...». 6.50 Х/ф «Больовий прийом». 8.30 Ранковий «Свiдок». 9.00 «Кримiнальнi справи». 10.00 «До суду». 12.00 Т/с «Детективи». 13.00, 19.30 Т/с «Важняк». 14.55, 17.00 Т/с «Кобра-2. Антитерор». 16.45, 19.00 «Свiдок». 21.30 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю-9». 22.30 Т/с «CSI: НьюЙорк-8». 23.30 Т/с «Менталiст-4». 0.30 Т/с «Закон i порядок».

20.05 Квадратний метр. 20.45 Така красива любов. 23.35 Попелюшка для Баскова. 0.35 Глянець.

5 КАНАЛ

6.30, 18.40 «Київський час». 6.45, 7.45, 18.50, 23.40, 0.25, 3.20 «Час спорту». 6.50, 23.45 «Огляд преси». 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 «Час новин». 7.05 «Час економiки». 7.15, 8.10, 22.40, 23.20, 0.15, 2.35, 3.15, 6.15 «Бiзнес-час». 7.20 «Автопiлот-новини». K-1 7.55, 9.50, 13.50, 14.50, 16.55, 17.20, 17.50, 22.50, 7.00 «Мультфiльми». 23.50, 3.55, 6.25 «По10.00 «Добрий вечiр, твагода». рини». 8.15, 22.45, 4.15 «Хронiка 11.00 «Штучки». дня». 12.35, 19.00 «Орел i Решка». 8.30, 3.40 «Ранок iз зiркою». 13.35, 23.00 Т/с «Марго8.50 «Трансмiсiя-новини». ша». 9.15, 13.10, 14.10, 15.15 «5 14.35 «Рандеву». елемент». 15.50, 20.00 Т/с «Моя пре10.30, 11.10, 12.10, 19.30, красна нянька». 20.10, 21.10, 1.15, 5.00 17.00, 21.00 «Розсмiши «Час. Пiдсумки дня». комiка». 16.15 «Драйв». 18.00 «Звана вечеря». 17.25 «Арсенал». 22.00 «Три сестри». 0.00 Т/с «Вiдчайдушнi до- 18.15 «Агроконтроль». 21.40, 3.00, 4.00 «Час-Тайм». могосподарки». 22.15, 4.40 «Акцент». K-2 23.30 «CRIME NEWS». 0.30 «Новини Київщини». 5.20 Лiкарi. 6.00 Дачнi iсторiї. ТВі 6.45 Телеторгiвля. 6.00, 9.10, 14.00, 18.15, 1.00, 7.35, 13.15 Мультфiльми. 4.00 Музичний ав10.10, 10.55 Школа лікаря томат. Комаровського. 11.20, 15.00 Справа смаку. 6.30 Переможний голос вiруючого. 12.20, 16.00 Жiноча форма. 17.00, 21.40 Т/с «Тетянин 7.00 Ранковi курасани. 10.00, 12.30, 14.30, 15.30 день». Навколо свiту. 18.50 Дивовижний дизайн.

10.30, 19.00, 22.30, 3.30 Приватнi новини. 11.00 Програма Тараса Чубая та Андрiя Бондаря «Ч/Б». 12.00, 15.00, 18.30, 20.30, 23.00, 1.30 Сьогоднi. 12.10, 15.15 Базар IТ. 13.30, 16.30 Окрема думка. 17.00 Найскладнiшi у свiтi ремонти. 19.30, 0.00 Сьогоднi про головне. 21.30, 2.30 Homo sapiens. 4.30 Х/ф «Ядвига».

ЧЕРНІГІВ 8.00, 22.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки. 8.30 Розмова без нотацiй. 9.00 Х/ф «Пурпурова куля». 10.15 Свiт професiй. 10.30 Звитяга. 11.00, 20.00 Телеоб'єктив. 11.10 Х/ф «Кайдашева сiм'я». 12.25 Екотур. 12.40 Як на духу. 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня. 13.10 Енергоманiя. 13.35 Уроки iсторiї. 14.00 Земляки. 14.30 Мультфiльм. 14.50, 23.50, 3.40 Вiд мелодiї до мелодiї. 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.15 Вiд щирого серця. 17.45 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки. 20.10 Служба розшуку дiтей. 20.15 Будьте здоровi. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 На сiльських перехрестях. 21.30 Дiловий ритм. 22.30, 2.20 Х/ф «Сватання на Гончарiвцi». 0.00 Новини «Пульс».

Четвер, 22 серпня 8.05 «Економiчна правда». 9.05 Т/с «Сила. Повернен6.00 Православний календар. ня додому». 6.05, 7.00, 8.00 Новини. 10.55, 20.15 Т/с «Склiфо6.15 Д/ф «Великi битви. совський-2». Азенкур». 12.55 «Знiмiть це негайно». 7.15 Ера будiвництва. 13.55, 5.00 «Росiйськi сiмей7.20 Ера бiзнесу. нi драми». 7.30, 8.20 Д/ф «В. Грамати- 15.00 Т/с «Тисяча i одна ков. У дiї». нiч». 8.45 Кориснi поради. 16.45 «ТСН. Особливе». 9.05, 21.00, 5.30 Пiдсум17.10 Т/с «Cила. Поверки дня. нення додому». 9.40 Книга.ua. 22.15 «Кохання без кор10.00 Кордон держави. донiв». 10.15 Контрольна робота. 10.45, 3.45 Нехай вам буде 0.20 Т/с «Гра престолiв». кольорово! ІНТЕР 11.45, 18.55, 21.20 Дiло7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00 Новий свiт. вини. 12.00, 2.00 «Секрети успiху» 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з з Н. Городенською. IНТЕРом». 12.30 Д/ф «Iнтернет-1964». 9.10, 20.30 Т/с «Син бать13.00 Х/ф «Запорожець ка народiв». за Дунаєм». 12.15 Д/с «Слiдство вели... з 14.15, 5.50 Дiловий свiт. Леонiдом Каневським». Агросектор. 13.10 «Судовi справи». 14.20 Т/с «Роксолана». 18.20, 1.20 Новини (iз сурдо- 14.45 «Сiмейний суд». 15.45 «Давай одружимося в перекладом). Українi». 18.40 Фiнансова перспек16.40 Т/с «Наложниця». тива. 18.00, 2.40 Т/с «Доярка з 19.10 Останнє попередХацапетiвки-3». ження. 20.00 «Подробицi». 19.35, 1.40 Про головне. 20.00 «Надвечiр'я» з Т. Щер- ICTV батюк. 4.55 Факти. 21.35 Без цензури. 5.25 Свiтанок. 22.00 Українська пiсня. 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 6.30, 7.40 Дiловi факти. 6.40 Т/с «Таксi». 23.00, 1.00 Пiдсумки. 7.00 Т/с «Леся+Рома». 23.20 Вiд першої особи. 7.45 Провокатор. 23.55 Т/с «Чаклунка». 8.45 Факти. Ранок. 2.30 Околиця. 9.15, 19.25 Надзвичайнi ноКАНАЛ 1+1 вини. 10.10, 13.00 Анекдоти 6.00 «Служба розшуку дiпо-українськи. тей». 6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 10.15, 16.25 Т/с «Агент нацiональної безпеки». 0.05 ТСН: «Телевiзiйна 12.45 Факти. День. служба новин». 13.05, 22.10 Т/с «Проку6.45, 7.10, 8.10 «Снiданок з рорська перевiрка». 1+1».

УТ-1

14.30, 20.10 Т/с «Морськi дияволи». 18.45 Факти. Вечiр. 23.20 Д/ф «Самсара». 1.20 Несекретнi файли.

СТБ 6.00 «Чужi помилки. Вбивство на маскарадi». 6.45, 16.00 «Все буде добре!». 8.40, 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок». 10.05 «Зiркове життя. 10 способiв схуднути». 11.00 Х/ф «Жiночий день». 12.45 «Холостяк». 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини». 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси». 20.55 «Мiстичнi iсторiї-5 з Павлом Костiциним». 22.25 «Зiркове життя. Як виховати трансвестита». 23.20 «Битва екстрасенсiв». 0.25 Т/с «Доктор Хаус».

НОВИЙ КАНАЛ 5.50, 6.20 Teen Time. 5.55 Пекельне побачення. 6.25, 7.40 Аферисти. 7.30, 19.00 Репортер. 9.30 Т/с «Щасливi разом». 11.50, 17.55 Т/с «Татусевi доньки». 13.25, 14.35 Kids' Time. 13.30 М/с «Аладдiн». 14.55 Т/с «Друзi». 15.55 Т/с «Кадетство». 19.20 Т/с «Воронiни». 22.00 Т/с «Свiтлофор». 23.00 Великi почуття. 0.15 Т/с «Закрита школа».

ТЕТ 6.00 Єралаш. 6.30 Телепузики. 7.00 Малята-твiйнята. 7.30 М/с «Даша-дослiдниця». 7.55 Мультик з Лунтiком. 8.20 М/ф «Чiп i Дейл - бурундучки-рятiвнички».

8.55, 13.40 Т/с «Ранетки». 10.00 Т/с «Всi жiнки вiдьми». 11.50 Т/с «Та, що говорить з привидами». 12.45 Т/с «Беверлi Гiлз 90210. Нове поколiння». 14.45 Т/с «Маленькi таємницi». 16.45 Вiталька. 17.00 У ТЕТа пара. 18.15 Моду народу. 19.00 Т/с «Крем». 20.00 Дайош молодьож! 21.00, 22.30 ТЕТ-Iнтернет. 21.30 Бiйцiвский клуб. 23.15 Т/с «Секс i мiсто». 0.10 Т/с «Американська iсторiя жаху».

12.10, 15.15 Базар IТ. 13.30, 16.30 Окрема думка. 6.30, 18.40, 0.00 «Київсь6.00 Д/с «Дикий молодняк». 17.00 Найскладнiшi у свiтi кий час». 6.30, 8.30, 15.00, 18.30, 21.00, ремонти. 6.45, 7.45, 18.50, 23.40, 0.25, 4.00 «Соцiальний 18.15 Здорове життя з Iри3.20 «Час спорту». пульс». ною Трухачовою. 6.50, 23.45 «Огляд преси». 19.30, 0.00 Сьогоднi про го6.55, 18.50, 22.40 «Економiч7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, ний пульс». ловне. 12.00, 13.00, 14.00, 7.00 «Ранкове еспресо». 21.30, 2.30 Зелена лампа. 15.00, 16.00, 17.00, 9.00, 20.00 Великi битви. 4.30 Х/ф «Шпигун у мас18.00, 19.00, 20.00, 10.00, 16.50 «Алло, лiкарю!». цi». 21.00, 22.00, 23.00, 1.00 11.15 Рiхтер - людина-за«Час новин». ЧЕРНІГІВ гадка. 7.05 «Час економiки». 12.45 Секретнi матерiали. 8.00, 22.00 Студiя «Iнформ». 7.15, 8.10, 22.40, 23.20, 0.15, 13.15 «Щоденник для батьПiдсумки. 2.35, 3.15, 6.15 «Бiзкiв». 8.30, 20.10 Служба розшунес-час». 14.00, 22.55 Дива життя. ку дiтей. 7.20 «Автопiлот-новини». 15.15, 21.25 «Соцiальна еко8.35 Будьте здоровi. 7.55, 9.50, 12.50, 13.50, 14.50, K-1 номiка». 9.00 Х/ф «Королiвство 16.50, 17.20, 17.50, 15.20, 16.45, 18.55, 21.30 кривих дзеркал». 7.00 «Мультфiльми». 22.50, 23.50 «Погода». «Погода». 10.15 Класна робота. «Добрий вечiр, тва8.20 «Драйв-новини». ТРК «УКРАїНА» 16.10, 23.55 Д/с «Лемури». 10.00рини». 8.30, 3.40 «Ранок iз зiркою». 10.35 На сiльських перехрес17.45 «Соцiальний статус: 6.10 Т/с «Платина». тях. 11.00 «Штучки». вашi права i пiльги». 12.35, 19.00 «Орел i Решка». 8.40 «Трансмiсiя-новини». 11.00, 20.00 Телеоб'єктив. 7.00, 17.00, 19.00, 3.20 Подiї. 9.15, 13.10, 14.10, 15.15 «5 19.00 В гостях у Дмитра Гор- 13.35, 23.00 Т/с «Марго7.10 Ранок з Україною. 11.10 Потiшки, цiкавинки, елемент». дона. Михайло По9.10, 13.00, 17.20, 21.40 Т/с пiзнавалки. ша». 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, плавський. «Слiд». 11.30 Х/ф «Сватання на 14.35 «Рандеву». 20.10, 21.10, 1.15, 5.00 10.00, 20.00 Т/с «П'ятниць- 21.35 Три кохання Євгена Гончарiвцi». 15.50, 20.00 Т/с «Моя пре«Час. Пiдсумки дня». Євстигнєєва. кий. Глава друга». 12.50 Кобзарi. красна нянька». 16.10, 0.30 «В кабiнетах». 12.00, 4.15 Ток-шоу «Нехай 0.30 Календар Live. 13.00, 16.00 Студiя «Iн17.00, 21.00 «Розсмiши 17.25 «Акцент». 1.05 Амурнi мелодiї. говорять». форм». Пульс дня. комiка». 18.15 «Лiсовий патруль». 14.30 Т/с «Подружжя». 18.00 «Звана вечеря». 21.40, 3.00, 4.00 «Час-Тайм». 13.10 Дiловий ритм. НТН 15.30 Щиросердне зiзнання. 13.35 До речi про речi. 22.00 «Три сестри». 22.10 «Реальний сектор». 5.40 Х/ф «Сватання гу16.00 Критична точка. 13.50 Спадщина. 0.00 Т/с «Вiдчайдушнi до- 22.45, 4.15 «Хронiка дня». сара». 19.20, 3.40 Ток-шоу «Гово14.15 Народна скарбниця. могосподарки». 23.30 «CRIME NEWS». 6.45 Х/ф «Жива мiшень». рить Україна». 14.30 Мiй рiдний край. 2.40 «Зверни увагу». K-2 23.10 Т/с «Глухар. Повер- 8.30 Ранковий «Свiдок». 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК 4.20 «Життя цiкаве». 9.00 «Кримiнальнi справи». 5.20 Лiкарi. нення». «Новий Чернiгiв». 4.40 «Територiя закону». 2.00 Т/с «Пожежники Чи- 10.00 «До суду». 6.00 Дачнi iсторiї. 16.15 Вiд щирого серця. 12.00 Т/с «Детективи». каго». ТВі 6.45 Телеторгiвля. 17.45 Зi скриньки «Диво7.35, 13.15 Мультфiльми. вижного калейдос6.00, 9.10, 14.00, 1.00, 4.00 22 серпня – III фаза, спадаючий Мі- 10.10, 10.55 Школа лікаря копа». Музичний автомат. сяць, 16-й місячний день, Місяць у Комаровського. 20.15 Час змiн. 6.30 Переможний голос сузір’ї Риб. 11.20, 15.00 Справа смаку. 20.45 Вечiрня казка. вiруючого. 12.20, 16.00 Жiноча форма. 7.00 Ранковi курасани. 21.00 Мiське кiльце. Дуже гарний, світлий і гармонійний день. 17.00, 21.40 Т/с «Тетянин 10.00, 12.30, 14.30, 15.30 21.30 Iнновацiї. Добре наводити лад вдома та на робочому місці. день». 21.45 Проф Style. Навколо свiту. Піде на користь відвідування сауни, бані. Спри- 18.50 Дивовижний дизайн. 10.30, 19.00, 22.30, 3.30 При- 22.30, 2.20 Х/ф «Захар ятливий час і для подорожей, вдалими будуть 20.05 Квадратний метр. Беркут». ватнi новини. будь-які нові починання. Особливо щаститиме 20.45 Така красива любов. 0.00 Новини «Пульс». 11.00 Homo sapiens. творчим людям – вам можуть спасти на думку 23.35 Попелюшка для Бас- 12.00, 15.00, 18.30, 20.30, 0.30 Україна: час мiсцевий. геніальні ідеї. 3.55 Вiд мелодiї до мелодiї кова. 23.00, 1.30 Сьогоднi.

ТОНіС

13.00, 19.30 Т/с «Важняк». 14.55, 17.00 Т/с «Кобра-2. Антитерор». 16.45, 19.00, 1.25, 3.15 «Свiдок». 21.30 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю-9». 22.30 Т/с «CSI: НьюЙорк-8». 23.30 Т/с «Менталiст-4». 0.30 Т/с «Закон i порядок». 1.55 «Речовий доказ». 2.20 «Агенти впливу». 3.45 «Правда життя». 4.40 М/ф «Василина Микулiвна».

5 КАНАЛ


T V-Край

17 серпня 2013 року

9

П’ятниця, 23 серпня УТ-1 6.00 Православний календар. 6.05, 7.00, 8.00 Новини. 6.15 Д/ф «Великi битви. Трафальгар». 7.15 Хочу все знати. 7.25 Ера бiзнесу. 7.30, 8.20 Д/ф «Н. Варлей. Без страховки». 8.45 Кориснi поради. 9.05, 21.00 Пiдсумки дня. 9.35 Концертна програма до Дня Прапора України. 10.00 Пiдняття Державного прапора в мiстах України. 11.15 Д/ф «Символ держави». 12.00, 18.45, 21.20 Дiловий свiт. 12.15 Левко Лук'яненко. Покликаний бути символом. 13.15 Урочистостi до Дня Харкова. 14.00 Дiловий свiт. Агросектор. 14.05 «Крила мрiй моїх». I. Бобул. 15.40 «Я прийшов у цей свiт любити». С. Гiга. 17.10 «Мелодiя двох сердець». С. та В. Бiлоножки. 18.20 Новини (iз сурдоперекладом). 18.35 Фiнансова перспектива. 19.00 «На вiдстанi душi». А. Демиденко. 21.30 Концертна програма до Дня Харкова. 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi. 23.00 Пiдсумки. 23.15 Вiд першої особи. 23.40 Концерт до 1025-рiччя Хрещення Русi. 1.40 Про головне. 2.00 Хiт-парад «Нацiональна двадцятка» (iз сурдоперекладом).

КАНАЛ 1+1 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 6.45, 7.10, 8.10 «Снiданок з 1+1». 8.05 «Економiчна правда». 9.05 Т/с «Сила. Повернення додому». 10.55 Т/с «Склiфосовський-2». 12.55 «Знiмiть це негайно» «Наташа». 13.55 «Росiйськi сiмейнi драми». 15.00 Т/с «Тисяча i одна нiч». 16.45 «ТСН. Особливе». 17.10 Т/с «Cила. Повернення додому». 20.15 «Казкова Русь». 21.00 «Вечiрнiй квартал». 23.45 Х/ф «Дика штучка». 1.45 Х/ф «День незалежностi».

ICTV 4.55 Факти. 5.25 Свiтанок. 6.25, 7.35 Дiловi факти. 6.35 Т/с «Таксi». 7.00 Т/с «Леся+Рома». 7.40 Стоп-10. 8.45 Факти. Ранок. 9.15, 19.25 Надзвичайнi новини. 10.10 Анекдоти по-українськи. 10.15, 16.25 Т/с «Агент нацiональної безпеки». 12.45 Факти. День. 13.05, 22.10 Т/с «Прокурорська перевiрка». 14.25, 20.10 Т/с «Морськi дияволи». 18.45 Факти. Вечiр. 23.35 «Максимум» в Українi.

11.40, 17.55 Т/с «Татусевi доньки». 13.35, 14.45 Kids' Time. 13.40 М/с «Аладдiн». 14.55 Т/с «Друзi». 15.55 Т/с «Кадетство». 19.20 Т/с «Воронiни». 22.00 Т/с «Свiтлофор». 23.00 Великi почуття. 0.15 Т/с «Закрита школа».

ТЕТ

ТРК «УКРАїНА» 19.00 В гостях у Дмитра Гор- 18.50 Дивовижний дизайн. 8.00, 12.00, 15.00, 18.30, 6.10 Т/с «Платина». 7.00, 17.00, 19.00, 3.15 Подiї. 7.10 Ранок з Україною. 9.10, 13.00, 17.20, 21.00 Т/с «Слiд». 10.00 Т/с «П'ятницький. Глава друга». 12.00 Ток-шоу «Нехай говорять». 14.30 Т/с «Подружжя». 15.30 Щиросердне зiзнання. 16.00 Критична точка. 19.20 Ток-шоу «Говорить Україна». 23.00 Т/с «Ментівськi вiйни-7».

20.05 Квадратний метр. дона. Михайло По20.45 Така красива любов. плавський. 21.35 Євген Євстигнєєв. Доля. 23.35 Попелюшка для Баскова. 0.15 Амурнi мелодiї.

НТН

5.30 Х/ф «Мiй улюблений клоун». 6.50 Х/ф «Загiн «Д». 8.30 Ранковий «Свiдок». 9.00 «Кримiнальнi справи». 10.00 «До суду». 12.00 Т/с «Детективи». 13.00 Т/с «Важняк». 14.55, 17.00 Т/с «Точка вибуху». 16.45, 19.00 «Свiдок». 19.30 Т/с «Синдром драТОНіС кона». 6.00 Д/с «Дикий молодняк». 6.30, 8.30, 15.00, 18.30, 21.00 0.00 Х/ф «Патрiот». «Соцiальний пульс». K-1 6.55, 18.50, 22.40 «Економiч7.00 «Мультфiльми». ний пульс». 10.00 «Добрий вечiр, тва7.00 «Ранкове еспресо». рини». 9.00, 20.00 Великi битви. 10.00, 16.50 «Алло, лiкарю!». 11.00 «Штучки». 11.15 Три кохання Євгена Єв- 12.35 «Орел i Решка». 13.35, 0.50 Т/с «Маргостигнєєва. ша». 12.45 «Соцiальний статус: вашi права i пiльги». 14.35 «Рандеву». 13.10 Д/с «Дикий молодняк». 15.50 Т/с «Моя прекрасна нянька». 14.00, 22.55 Дива життя. 15.15, 21.25 «Соцiальна еко- 17.00 «Розсмiши комiка». 18.00 «Звана вечеря». номiка». 19.00 «КВК- 2013». 15.20, 16.45, 18.55, 21.30 21.20 «Майдан's». «Погода». 16.10, 23.55 Д/с «Лемури». 0.00 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки». 17.50 Секретнi матерiали.

6.00 Єралаш. 6.30 Телепузики. 7.00 Малята-твiйнята. 7.30 М/с «Даша-дослiдниця». 7.55 Мультик з Лунтiком. 8.20 М/ф «Чiп i Дейл - бурундучки-рятiвнички». 8.55, 13.40 Т/с «Ранетки». 10.00 Т/с «Всi жiнки СТБ вiдьми». 6.00 «Чужi помилки». 11.50 Т/с «Та, що говорить 6.45, 18.20 «Неймовiрна з привидами». правда про зiрок». 12.45 Т/с «Беверлi Гiлз 8.05 Х/ф «В'язень зам90210. Нове поколiнІНТЕР ку Iф». ня». 5.00 Т/с «Одеса-мама». 12.50 Х/ф «Д'Артаньян та 14.45 Т/с «Маленькi таєм7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00 Нотри мушкетери». ницi». вини. 18.00, 22.00 «Вiкна-Нови17.05 Досвiдос. 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ни». 17.40 4 весiлля. IНТЕРом». 19.55 «Моя правда. Богдан 19.00 Т/с «Крем». 9.10 Т/с «Син батька наСтупка. Останнє ба20.00 Дайош молодьож! родiв». жання». 21.00 У ТЕТа в Iнтернетi. 12.15, 4.05 Д/с «Слiдство ве- 20.55 «Моя правда. Iрина 21.30 Бiйцiвський клуб. ли... з Леонiдом КаневАпексимова. Cльози 23.15 Т/с «Секс i мiсто». ським». залiзної ледi». 0.10 Х/ф «28 тижнiв по13.10 «Судовi справи». 22.25 «Зiркове життя. Тато тому». 14.45 «Сiмейний суд». на пiдборах». 15.45 «Давай одружимося в 23.20 «Зiркове життя. Здо23 серпня – III фаза, спадаючий МіУкраїнi». лай свiй страх». сяць, 17-й місячний день, Місяць у 16.40 Т/с «Наложниця». 0.25 Х/ф «Жiночий день». сузір’ї Овна. 18.00, 2.35 Т/с «Доярка з День позитивних почуттів та емоцій, накопиНОВИЙ КАНАЛ Хацапетiвки-3». енергії. Найкращий час для освідчення ко5.40 Служба розшуку дiтей. чення 20.00 «Подробицi». ханій людині, заручин та одруження. У будь-якому 20.30 Х/ф «Мамина лю- 5.45, 6.20 Teen Time. разі цього дня не лайтеся, навіть якщо вас обра5.50 Пекельне побачення. бов». зили, інакше конфлікт переросте у справжню дов6.25, 7.40 Аферисти. 22.00 Д/ф «Битва за готривалу війну. Бізнесменам щаститиме під час 7.30, 19.00 Репортер. Україну». презентацій та рекламних компаній. Усе, що на23.25 Т/с «Сивий мерин». 9.45 Т/с «Щасливi разом». сниться – забудьте.

K-2 5.20 Лiкарi. 6.00 Дачнi iсторiї. 6.45 Телеторгiвля. 7.35, 13.15 Мультфiльми. 10.10, 10.55 Школа лікаря Комаровського. 11.20, 15.00 Справа смаку. 12.20, 16.00 Жiноча форма. 17.00, 21.40 Т/с «Тетянин день».

5 КАНАЛ 6.30, 18.40 «Київський час». 6.45, 7.45, 18.50, 23.40 «Час спорту». 6.50 «Огляд преси». 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 «Час новин». 7.05 «Час економiки». 7.15, 8.10, 22.40, 23.20 «Бiзнес-час». 7.20 «Автопiлот-новини». 7.55, 9.50, 12.50, 13.50, 14.50, 16.10, 17.20, 17.50, 22.50, 23.50 «Погода». 8.15, 22.45 «Хронiка дня». 8.25 «Ранок iз зiркою». 8.45 «Трансмiсiя-новини». 9.15, 13.10, 14.10, 15.15 «5 елемент». 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 20.10, 21.10, 1.15, 5.00 «Час. Пiдсумки дня». 16.15, 4.40 «Лiсовий патруль». 17.15 «Мотор-новини». 17.25 «На перший погляд». 18.15 «Реальний сектор». 21.40, 3.00, 4.00 «Час-Тайм». 22.15 «Особливий погляд». 23.30 «CRIME NEWS». 23.45, 0.30, 2.40 «Хронiка тижня». 3.40 «В кабiнетах».

ТВі 6.00, 9.00, 14.00, 18.15 Музичний автомат. 6.30 Переможний голос вiруючого. 7.00 Програма Тараса Чубая та Андрiя Бондаря «Ч/Б».

20.30, 23.00, 1.30 Сьогоднi. 10.00, 12.30, 14.30, 15.30 Навколо свiту. 10.30, 19.00, 22.30, 3.30 Приватнi новини. 11.00, 21.30, 2.30 Музика для дорослих. 12.10, 15.15 Базар IТ. 13.30, 16.30 Окрема думка. 17.00 Найскладнiшi у свiтi ремонти. 19.30, 0.00 Сьогоднi про головне. 4.30 Х/ф «Страхи».

ЧЕРНІГІВ 8.00, 22.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки. 8.30, 20.10 Служба розшуку дiтей. 8.35 Час змiн. 9.00 Х/ф «Фiнiст - ясний сокiл». 10.15 Мова як море. 10.30 Мiське кiльце. 11.00, 20.00 Телеоб'єктив. 11.10 Х/ф «Захар Беркут». 12.45, 20.30 Козацька звитяга. 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня. 13.10 Iнновацiї. 13.25 Проф Style. 13.40 Як це було. 14.05 Азбука ремесел. 14.25 Подих слова. 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.10 Вiд щирого серця. 17.45 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки. 20.15 Економiчний iнтерес. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Повiр у себе. 21.30 Зустрiч для вас. 22.30, 2.20 Х/ф «Кармелюк». 0.00 Новини «Пульс». 0.30 Україна: час мiсцевий.

Субота, 24 серпня УТ-1 6.00 Пiдсумки. 6.20 Українська пiсня року. 8.15 Олiмпiйський виклик. 8.30 Панянка та кулiнар. 9.05 Пiдсумки дня. 9.30 Молитва за Україну. 10.00 «Час рiкою пливе». М. Гнатюк. 10.25 Пiдняття Державного прапора в мiстах України. 11.30 Мiтинг-концерт до Дня незалежностi України. 14.10 Фольк-music. Спецвипуск до Дня незалежностi України. 20.50 Мегалот. 21.00, 1.20 Пiдсумки дня. Спецвипуск. 22.05 Концертна програма до Дня незалежностi України. 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено. 23.10 Концерт Нiколо. 2.20 Доки батьки сплять. Мультфiльм. 2.30 Ток-шоу «Вiра. Надiя. Любов». 3.20 Нехай вам буде кольорово! 4.15 Служба розшуку дiтей.

КАНАЛ 1+1 6.25 «Ремонт +». 7.15, 19.30, 5.15 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 8.00 «Свiтське життя». 9.00 «Хто там?». 10.00 М/ф «Енгрi бердс». 10.05 Х/ф «Братик Ведмедик». 12.00 «Свiт навиворiт-2: Iндiя». 13.05 «Кохання без кордонiв». 14.55 «Казкова Русь». 15.35 «Вечiрнiй квартал». 18.30 «Розсмiши комiка-3».

20.00 Х/ф «007: координати Скайфолл». 23.10 Х/ф «День незалежностi». 1.50 Х/ф «Як уполювати мiльйонера». 3.25 Х/ф «Стеження».

12.30 М/ф «Як козаки на 16.00, 23.45 Д/с «Народженi вбивати». весiллi гуляли». 5.45 «Нашi улюбленi мульт- 13.00 Т/с «Всi жiнки 16.50, 4.25 «Ронiн. Ток-шоу з фiльми» . Дмитром Видрiним». вiдьми». 6.35 Х/ф «Суєта суєт». 17.35 «Щоденник для бать15.45 Королева балу-3. 8.05 «Караоке на Майданi». 17.00 Х/ф «Швидкiсть-2: кiв». 9.00 «Їмо вдома». 18.15, 4.55 «Цивiлiзацiя круїз пiд контро10.10 «ВусоЛапоХвiст». Incognita». лем». 10.50 Х/ф «Королева бен- 19.20 Х/ф «Таксi-2». ІНТЕР 18.30, 4.00 «Соцiальний зоколонки». пульс вихiдних». 21.10 Вiталька. 5.00 Т/с «Одеса-мама». 7.00 «Марафон до Дня не- 12.15 Х/ф «За двома зай- 23.00 Т/с «Американська 19.00 Легенди Тауера. цями». 20.00 Таємниця Всесвiту iсторiя жаху». залежностi України 13.55 «Зiркове життя. Тато 0.50 Х/ф «Омен-4». - подорож у середи«День народження на пiдборах». ну ядра. Країни». 14.55 «Зiркове життя. ЗдоТРК «УКРАїНА» 21.10 Людина, що вiдкрила 13.00 Х/ф «Мамина люлай свiй страх». 6.00, 7.10 Т/с «Бiгль». Єгипет. бов». 15.55 «Моя правда. Богдан 7.00, 19.00, 3.40 Подiї. 22.15 П'ять вечорiв з Олегом 15.05 Т/с «Коли на пiвСтупка. Останнє ба7.50, 9.00 Т/с «Iнтерни». Табаковим. день вiдлетять жужання». 10.00 Люблю! Чекаю! 0.40 Амурнi мелодiї. равлi». 17.00 «Моя правда. Iрина 11.00, 15.00 Т/с «Бiднi ро- 1.00 Х/ф «Правила сексу». 19.00, 20.30 Концерт «Живи Апексимова. Cльози дичi». 2.40 Х/ф «Iнша жiнка». в Українi». залiзної ледi». 18.00, 19.20 Т/с «Волош20.00 «Подробицi». 18.00 Х/ф «Час кохати». НТН ки». 22.25 Х/ф «Фото на доку- 21.50 Х/ф «Знахар». 22.10 Х/ф «Тiльки повер- 6.00 Х/ф «Загiн «Д». менти». 0.35 Х/ф «Д'Артаньян та 7.15 Т/с «Точка вибуху». тайся!». 0.25 Х/ф «Бiлий пiсок». три мушкетери». 10.40 Х/ф «Патрiот». 0.15 Х/ф «Вiддiл. Ден». 1.55 Д/с «Слiдство вели... 13.50 Х/ф «За двома зайНОВИЙ КАНАЛ ТОНіС з Леонiдом Каневсьцями». ким». 5.25 М/ф «Гноми i тролi». 6.00 Х/ф «Вкрали зебру». 15.15 Т/с «Загарбники». 3.00 Т/с «Сивий мерин». 6.35 Х/ф «Пес-вампiр». 7.35 «Будь у курсi!». 19.00 Т/с «Таємницi слiд7.50, 10.00 Ревiзор. ICTV 8.00 «Соцiальний пульс». ства - 3». 12.05 Уральськi пельменi. 8.25, 18.55, 21.05 «Погода». 23.00 «Парк автомобiльного 4.05 Факти. 13.35 Рудi. 9.00 Євген Євстигнєєв. Доля. перiоду». 4.35 Свiтанок. 15.00 Педан-Притула Шоу. 10.00 «Свiтськi хронiки». 23.30 Т/с «Кримiналiсти: 5.35 Козирне життя. 22.00 Хто зверху?-2. 10.40 Х/ф «Здрастуйте, я мислити як злочи6.10 Т/с «Морськi дия23.45 Х/ф «Мачуха». ваша тiтка». нець». воли». 2.15 Т/с «Дружна сiмейка». 13.35 За сiм морiв. 1.20 Т/с «Закон i поря7.45 Д/ф «Морськi глибини». 14.00 Дива життя. док». ТЕТ 8.40 Д/ф «Таємницi пiдвод15.15 Д/с «Щоденник вели- 2.45 «Речовий доказ». ного свiту». 6.00 Єралаш. кої кiшки». 3.10 «Агенти впливу». 9.30 Зiрка YouTube. 7.10 Малята-твiйнята. 10.00 Дача. 8.00 Телепузики. 24 серпня – III фаза, спадаючий Мі11.10 Квартирне питання. 8.35 М/с «Смiшарики. Пiнсяць, 18-й місячний день, Місяць у 12.05 Дивитися усiм! код». сузір’ї Риб. 12.45 Х/ф «Вагiтний». 9.00 Мультик з Лунтiком. 14.35 Т/с «Назад в СРСР». 9.40 М/с «Лiло i Стiч». Дещо напружений день. Цієї місячної до18.45 Факти. Вечiр. 11.00 М/с «Фiксики». би тримайтеся подалі від агресивних людей, не 19.00 Х/ф «Серпень. Вось- 11.35 М/ф «Як козаки iнопідпадайте під чужий вплив. Поради приймаймого». планетян зустрiчали». те лише від рідних людей та найближчих друзів, 21.50 Х/ф «Прорив». 11.55 М/ф «Як козаки муш23.45 Х/ф «ПiраМММiда». кетерам допомагали». інші – принесуть вам одні негаразди. Не варто планувати важливі справи, відкладіть до кра1.55 Х/ф «Монтана». 12.15 М/ф «Як козаки нарещих часів і подорожі. 3.25 Д/ф «Самсара». чених виручали».

СТБ

K-1 7.00, 11.30 «Мультфiльми». 9.00 М/с «Рожева пантера i друзi». 10.15 М/ф «Вiннi i Хобоступ». 12.00 Х/ф «Прорвемося!». 13.50 «Розсмiши комiка». 15.50 «Пороблено в Українi». 17.10 «Майдан's». 19.45 «Вечiрнiй квартал». 21.40 Т/с «Надприродне». 0.20 Х/ф «Кiт у мiшку». 2.00 Х/ф «Психоаналiз». 3.15 «Нiчне життя».

K-2 5.20 Свiт зiрок. 6.05 Мультфiльми. 8.20 Справа смаку. 9.35 Ранкова пошта. 10.00 Недiля з Кварталом. 11.00 Смачна лiга. 11.55 Свати бiля плити. 13.00 Дивовижний дизайн. 14.00 Сiмейний розмiр. 15.40, 23.00 Жiноча форма. 16.40, 21.10 Глянець. 17.40, 0.05, 1.25 Концерт. 22.05 Секрети долi. 1.35 Артпростiр.

5 КАНАЛ 6.30, 18.40, 0.00, 3.30 «Київський час». 6.40, 9.35, 19.25, 2.55 «Тема тижня». 6.45, 7.10, 8.20, 18.55, 23.35, 0.20, 3.25 «Час спорту». 6.55, 7.15, 8.10, 8.55, 10.55, 13.55, 16.10, 17.20, 19.20, 23.40, 0.55, 1.55, 5.55 «Погода». 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00, 1.00, 2.00, 4.00, 5.00, 6.00 «Час новин». 7.20, 8.15, 22.25, 23.20, 0.15, 3.20, 6.15 «Бiзнес-час». 7.30 «180 градусiв».

7.50, 10.15, 12.10, 0.30, 2.15, 6.25 «Хронiка тижня». 8.30 «На перший погляд». 9.25 «Укравтоконтинент». 9.50 «Мотор-новини». 10.10 «Новинометр». 11.10 «Трансмiсiя». 11.30 «Автопiлот-тест». 12.15 «Час iнтерв'ю». 13.10 «Вперед, на Олiмп!». 13.30 «Драйв». 14.10, 23.50 «Iсторiя успiху». 14.25 «Гра долi». 15.15 «Кiно з Янiною Соколовою». 16.15 «Арсенал». 17.25 «Феєрiя мандрiв». 18.15 «Особливий погляд». 19.30 «Машина часу». 20.10, 1.15, 5.15 «Портрети з Сергiєм Дорофеєвим». 21.10, 3.40 «Велика полiтика». 21.40, 3.00 «Вiкно в Америку». 22.00, 4.35 «В кабiнетах». 22.30 «Майстер-клас iз Наталкою Фiцич». 2.35 «Простiр iдей». 4.15 «Реальний сектор».

ТВі 6.00, 8.00, 10.05, 4.30 Музичний автомат. 6.30 Блага звiстка з Рiком Реннером. 7.00, 1.30 Homo sapiens. 8.30, 17.00 Iсторичнi хронiки з Нiколаєм Сванiдзе. 1931 р. Академiк Петро Капiца. 9.45 Здорове життя з Iриною Трухачовою. 10.45, 14.15 Навколо свiту. 11.45 Автомандри. 12.30 Лекцiї та подiї. 15.15 Третiй дзвiнок. 18.00, 2.30 Програма Тараса Чубая та Андрiя Бондаря «Ч/Б». 19.00 Музика для дорослих. 20.00 Зелена лампа.

21.00, 3.30 Знак оклику з Артемом Шевченком. 22.00 Гран-Прi. 22.30 World Stories. Мiжнароднi кореспонденти. 23.00 Х/ф «Далеко вiд неї».

ЧЕРНІГІВ 8.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки. 8.30 Служба розшуку дiтей. 8.35 Економiчний iнтерес. 8.45 Козацька звитяга. 9.00 Повiр у себе. 9.30 Зустрiч для вас. 10.00 Трибуна депутата. 10.20 Вухатi та хвостатi. 10.35 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки. 11.00 Телеоб'єктив. 11.10 Х/ф «Кармелюк». 12.35 Дивоцвiти. 13.35 Х/ф «Як Iванко-дурник за дивом ходив». 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.00, 17.00 Вiд щирого серця. 16.30 Країна талантiв. Кiровоград. 17.45 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопа». 20.00 Дивовижний калейдоскоп. 20.30 Чернiгiвщина в життi славетних. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Дiалог із владою. 21.15 Футбольний настрiй. 21.25 Чернiгiвщина духовна. 21.40 Урок... для батькiв. 22.05 Абетка здоров'я. 22.30 Чернiгiвська лiра. 23.00 «Телевiзор». 0.00 Новини «Пульс». 0.30 Україна: час мiсцевий. 2.20 Х/ф «Пропала грамота».


10

T V-Край

17 серпня 2013 року

Неділя, 25 серпня 13.00, 20.15 «Великий пекарський турнiр». 6.05 Свiт православ'я. 15.05 Т/с «Милосердя». 6.45 Моя земля - моє право. 19.30 «ТСН-тиждень». 7.05 Панянка та кулiнар. 22.15 «Свiтське життя». 7.35 Ток-шоу «Дружина». 23.20 Х/ф «Диявол но9.05 Шеф-кухар країни. сить Прада». 9.55, 5.30 Околиця. 1.30 Х/ф «Затока». 10.35 Подорожуй свiтом з 2.50 Х/ф «Дика штучка». Ю. Акунiною. ІНТЕР 11.00 Крок до зiрок. 12.00 Сiм чудес України. 5.50 Т/с «Коли на пiвдень 12.25 Ближче до народу. вiдлетять журавлi». 12.55 Маю честь запросити. 9.25 «Школа лікаря Кома13.45 Золотий гусак. ровського». 14.10 В гостях у Д. Гордона. 10.00 «Орел i Решка. Назад 15.00 Караоке для доросу СРСР». лих. До Дня незалеж- 11.00 «Шалене весiлля». ностi України. 12.00 Х/ф «Фото на доку15.55 Рояль у кущах. менти». 16.40 Дiловий свiт. Тиждень. 13.55 Х/ф «Двiчi в одну 17.10 Фестиваль пiснi в рiку». Коблево. 15.50, 20.25 Т/с «Спадкоє18.40 «На вiдстанi душi». миця». А. Демиденко. 20.00 «Подробицi». 20.40 Слово регiонам. 23.55, 4.15 Х/ф «Без чо20.50 Головний аргумент. ловiкiв». 21.00, 1.20 Пiдсумки дня. 1.20 Х/ф «Важко бути маСпецвипуск. чо». 22.00 Д/ф «Федерацiя авто- 2.55 Х/ф «Бiлий пiсок». мобiлiстiв». 22.55 Трiйка, Кено, Максима. ICTV 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки. 5.25 Факти. 23.35 Олiмпiйський виклик. 5.45 Свiтанок. 0.00 Унiверситет зiрок. 6.45 Квартирне питання. 0.40 Клуб гумору. 7.35 Анекдоти по-україн2.20 Д/ф «Скейтбордистськi ськи. побрехеньки». 7.55 Дача. 3.10 Нехай вам буде кольо- 9.05 Х/ф «Вагiтний». рово! 11.00 Козирне життя. 11.30 «Максимум» в Українi. КАНАЛ 1+1 12.10 Х/ф «Кохання у ве6.00 Х/ф «Як уполювати ликому мiстi». мiльйонера». 14.00 Х/ф «Кохання у ве7.50 Мультфiльм. ликому мiстi-2». 8.10 «Ремонт +». 16.05 Х/ф «Серпень. Вось9.00 «Лото-Забава». мого». 10.00 Мультфiльми. 18.45 Факти тижня. 11.00, 4.45 «Недiля з Квар- 19.55 Х/ф «Дев'ята рота». талом». 22.55 Х/ф «Годинникар». 12.00, 4.20 «Смакуємо». 0.55 Т/с «Назад в СРСР». 4.10 Д/ф «Телескоп Хаббл». 12.40 «Шiсть кадрiв».

УТ-1

ОКНА, ДВЕРИ, РАМЫ ОТ МАСТЕРА. ДЕЛАЮ ДЕШЕВО, БЫСТРО И КАЧЕСТВЕННО. ПРЕДОПЛАТЫ НЕ БЕРУ! ЧП А. И. ОРЛОВ. ВЫЕЗД ПО РАЙОНУ БЕСПЛАТНО! Тел. (067) 944-80-17. ДОРОГО ЗАКУПАЕМ ТЕЛЯТ, КОРОВ, ЛОШАДЕЙ, СВИНЕЙ. Тел.: (063) 023-26-69, (098) 588-66-94, (050) 532-73-11. М’ясокомбінат закуповує ВРХ та коней. Тел.: (096) 324-80-58, (050) 448-17-48, (063) 999-80-00. КУПУЄМО ЖИВОЮ ВАГОЮ ВРХ, БИЧКІВ, КОНЕЙ, ТЕЛЯТ, СВИНЕЙ. ПЕРЕВОЗИМО. Тел.: (067) 134-95-98, (093) 362-14-30, (050) 465-89-45. Купуємо корів, бичків та коней. Тел.: (066) 103-32-24, (095) 285-08-38, (093) 481-40-60. Куплю завантажувач, кормороздавач сухих кормів на базі автомобіля ЗІЛ, КамАЗ або окремо бункер у хорошому стані. Тел.: (093) 995-40-33, (067) 656-89-89. Дорого закуповуємо телят, корів, коней, свиней. Перевозимо ВРХ. Тел.: (063) 475-90-05, (098) 375-22-09, (099) 325-15-54. Продам робочого коня, 9 років; корову, тільну другим телям. Тел. (093) 362-14-30. Продам дрова (відходи з пилорами). Можлива доставка. Тел.: (066) 520-04-53, (093) 144-75-01, 69-48-82. Продам робочу кобилу. Тел. (066) 433-20-58. Продам коня в с. Мньов. Ціна договірна. Тел. (066) 911-98-36. Втрачене посвідчення громадянки, яка пос тійно проживала на території зони посиленого радіоекологічного контролю у 1986-1992 роках, серія В-І, № 510199, видане на ім’я Лещенко Валентини Іванівни, знаходиться у відділі з питань надзвичайних ситуацій та охорони здоров’я Чернігівської районної державної адміністрації за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 48, кабінет 112, тел. 95-20-83.

13.45 Т/с «Всi жiнки вiдьми». 6.00 «Нашi улюбленi мульт- 16.30 Одна за всiх. фiльми». 17.10 Х/ф «Таксi-2». 7.10 Х/ф «Сказ про те, як 19.00 Королева балу-3. цар Петро арапа 20.15 4 весiлля. одружив». 21.35 Вiталька. 9.10 «Їмо вдома». 23.00 Т/с «Американська 10.15 «Караоке на Майданi». iсторiя жаху». 11.15 Х/ф «Час кохати». 23.55 Х/ф «Омен». 15.05 «Мiстичнi iсторiї-5 з 1.50 До свiтанку. Павлом Костiциним». 19.00 «Слiдство ведуть ТРК «УКРАїНА» екстрасенси». 6.50 Подiї. 19.55 «Один за всiх». 7.10 Х/ф «Тiльки повер21.55 Х/ф «Iнше обтайся!». личчя». 9.00 Ласкаво просимо. Та23.55 Х/ф «Д'Артаньян та мара Гвардцителi. три мушкетери». 10.00 Герої екранiв. Обличчя з обкладинки. НОВИЙ КАНАЛ 11.00 Т/с «Злочин буде 4.45 М/ф «Про Федорозкрито». та-стрiльця смiливого 14.00, 17.00 Т/с «Бiднi ромолодця». дичi». 5.55 Х/ф «Сплеск». 19.00, 3.35 Подiї тижня. 7.45 Церква Христа. 20.00, 21.00 Т/с «Iнтерни». 8.00 Уральськi пельменi. 22.30 Comedy Woman. 9.25 Хто зверху?-2. 23.30 Великий футбол. 11.20 Педан-Притула Шоу. 1.15 Т/с «Ментівськi вiй12.55 Мачо не плачуть. ни-7». 14.10 Божевiльний автостоп. ТОНіС 15.10 Х/ф «Ямакасi». 6.00 Х/ф «Здрастуйте, я 17.05 Х/ф «Громобій». ваша тiтка». 19.20 Х/ф «Хто я?». 7.35, 20.10 «Кумири». 22.00 Великi почуття. 7.50, 20.00 «Цивiлiзацiя 0.05 Х/ф «Хев Плентi». Incognita». 1.55 Т/с «Дружна сiмей- 8.00 «Соцiальний пульс ка». вихiдних».

СТБ

ТЕТ 6.00 Єралаш. 7.10 Малята-твiйнята. 8.00 Телепузики. 8.35 М/с «Смiшарики. Пiнкод». 9.00 Мультик з Лунтiком. 9.40 М/с «Лiло i Стiч». 11.00 М/с «Фiксики». 11.35 М/ф «Сердитi пташки». 11.45 М/ф «Пригоди мишеняти Переса».

7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00, 1.00, 2.00, 5.00, 6.00 «Час новин». 7.20, 8.15, 22.25, 23.20, 0.15, 3.15, 6.15 «Бiзнес-час». 7.30 «180 градусiв». 7.50, 13.30, 18.10, 20.35, K-1 21.10, 1.15, 2.15, 4.55, 7.00 «Мультфiльми». 5.15, 6.25 «Хронiка 10.00 Х/ф «Фальшиве тижня». весiлля». 8.30 «Феєрiя мандрiв». 11.50 Х/ф «Звiльнiть 9.10, 1.35, 5.35 «Простiр Вiллi-2: нова приiдей». года». 9.35 «Вiкно в Америку». 13.45 «Розсмiши комiка». 10.10 «Мамина школа». 14.45 «КВК- 2013». 10.30 «Здоровi iсторiї». 17.00 «Вечiрнiй квартал». 11.10 «Технопарк». 19.00 Х/ф «Привид». 11.30 «Трансмiсiя-тест». 21.40 Т/с «Надприродне». 12.10, 4.20 «Життя цiкаве». 0.20 Х/ф «Психоаналiз». 12.30 «Iнтелект.ua». 2.00 Х/ф «Критичний мо- 13.15 «Захисник Вiтчизни». мент». 14.20, 4.40 «Гра долi». 3.15 «Нiчне життя». 15.15 «Акцент». 16.10 «Фактор безпеки». K-2 НТН 17.20 «Палата». 5.20 Свiт зiрок. 17.30, 23.40 «Новини Київ5.30 Х/ф «Мафiя без6.05 Мультфiльми. щини». смертна». 8.20 Справа смаку. 19.30, 2.35 «Велика полiти7.00 Т/с «Синдром дра9.35 Ранкова пошта. ка». кона». 11.30 «Легенди карного роз- 10.00 Недiля з Кварталом. 20.10 «Дорогi депутати». 21.40, 3.00, 4.00 «Час-Тайм». шуку». Снайпери. Пом- 11.00 Смачна лiга. 11.55 Свати бiля плити. 22.00 «Територiя закону». ста Тамерлана. 13.00 Дивовижний дизайн. 22.35, 3.40 «Кiно з Янiною 12.00, 3.00 «Агенти впливу». Соколовою». 13.00 Х/ф «Настоятель-2». 14.00 Сiмейний розмiр. 14.50 Т/с «Таємницi слiд- 15.40, 23.00 Жiноча форма. 0.25 «Укравтоконтинент». 16.40, 21.10 Глянець. 0.50 «Огляд преси». ства-3». 17.40, 0.05, 1.25 Концерт. 2.55 «Тема тижня». 22.05 Секрети долi. 25 серпня – III фаза, спадаючий МіТВі сяць, 19-й місячний день, Місяць у 1.35 Артпростiр. 6.00, 10.05, 4.30 Музичний сузір’ї Тельця. 5 КАНАЛ автомат. 7.00, 21.00, 2.30 Музика для Енергетика цього дня затуманює розум і 6.30, 0.00, 3.30 «Київський можна, як у павутинні, заплутатись у власних не час». дорослих. дуже добрих почуттях: злості, заздрості, бажан6.45, 7.10, 8.25, 18.50, 23.35, 8.00, 18.00 Автомандри. ні помсти, гордині... Усі прояви негативних емо0.20, 3.20 «Час спорту». 8.30, 17.00 Iсторичнi хронiки цій стримуйте. Небажано контактувати з не- 6.50, 7.15, 8.10, 8.55, 10.55, з Нiколаєм Сванiдзе. знайомими людьми. Та й узагалі, проведіть цей 13.55, 14.10, 14.55, 1932 р. Йосип Сталiн. день на самоті. Обмежте фізичні навантаження, 17.10, 17.50, 19.10, 0.55 9.45 Здорове життя з Iрине переїдайте, відмовтеся від алкоголю. «Погода». ною Трухачовою.

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА ВІД ВИРОБНИКА. ВХІДНІ ДВЕРІ, БАЛКОНИ, МОСКІТНІ СІТКИ, ЖАЛЮЗІ, РОЛЕТИ. ВСЕ ЗА НИЗЬКИМИ ЦІНАМИ. ЛІТНЯ АКЦІЯ «ЗАМОВ ВІКНО – ОТРИМАЙ ПОДАРУНОК». Звертатися: м. Чернігів, вул. Музикальна, 1, магазин «Сільпо», 1-й поверх. Тел.: (063) 868-81-26, (093) 787-92-91, 61-12-26.

9.00, 19.00 Легенди Тауера. 10.00, 3.25 «Будь у курсi!». 10.40 «Щоденник для батькiв». 11.05 Х/ф «Вкрали зебру». 14.00 За сiм морiв. 15.00 Таємниця Всесвiту - подорож у середину ядра. 16.00 «Мистецькi iсторiї. Богодару Которовичу присвячується». 17.05 Д/с «Самобутнi культури». 17.50 «Таке спортивне життя. Нiна Уманець». 18.30, 3.00 «Свiт за тиждень». 20.40 «Свiтськi хронiки». 21.15 Маленькi дiти великого кiно. 21.55 Свiт майбутнього. 22.55 Точки перетину. 23.55 Д/с «Самобутнi культури». 0.15 Амурнi мелодiї.

19.00 Т/с «По гарячих слiдах». 22.45 «Крутi 90-тi». 23.45 Т/с «Кримiналiсти: мислити як злочинець». 1.30 Х/ф «Гадюки». 3.55 «Речовий доказ». 4.45 «Правда життя».

«ГАРЯЧА» ЛІНІЯ 21 серпня з 10 до 13 години відбудеться прямий телефонний зв’язок із начальником координаційно-моніторингового відділу Чернігівської ОДПІ Головного управління міндоходів у Чернігівській області Наталією Володимирівною БЛИЗНЮК на тему «Порядок, терміни нарахування та сплати пені». Тел. 65-29-80.

Про оголошення конкурсу з відбору суб’єкта оціночної діяльності Відділ освіти ЧРДА (вул. Шевченка, 48, м. Чернігів, 14027, тел. 60-83-51) оголошує конкурсі з відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення незалежної оцінки майна, а саме: устаткування газової котельні, яка знаходиться за адресою: вул. Перемоги, буд. 5, смт Седнів Чернігівського району Чернігівської області, у відповідності до процедури, встановленої Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

До уваги мисливців! 10 серпня відкрився сезон полювання на пернату дичину. Керівництво Чернігівського районного відділу міліції звертає увагу жителів району на необхідність дотримання правил полювання та правил безпеки при поводженні зі зброєю. З метою запобігання нещасних випадків категорично забороняється вживати спиртні напої під час полювання. Про всі надзвичайні події просимо терміново повідомляти до чергової частини за телефонами: 3-15-22, 3-13-38. Юлія БАКУН, помічник начальника Чернігівського райвідділу міліції зі зв’язків з громадськістю

КРИМІНАЛ

Украв, випив – у тюрму… За минулий тиждень райвідділом мілі- ся до кримінальної відповідальності за пограції порушено 23 кримінальні провадження по 13 злочинах, особи всіх правопорушників установлено. 7 серпня в с. Деснянка на території господарства місцевого жителя правоохоронці виявили та вилучили 15 кг наркотичних рослин (конопель). Порушник понесе покарання за ст. 309 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів без мети збуту). Того ж дня у Брусилові співробітники міліції затримали громадянина, який погрожував своїй матері пістолетом. Відкрито кримінальне провадження за ознаками ст. 263 Кримінального кодексу України, яким передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 2 до 5 років. До речі, чолов’яга вже притягував-

бування ювелірної крамниці. На автодорогах району сталося п’ять ДТП, четверо людей травмовані, одна – загинула. Співробітниками ДАІ складено 30 адмінпротоколів за порушення правил безпеки дорожнього руху, з них 7 – за керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння. За виготовлення й зберігання самогону та самогонних апаратів до адміністративної відповідальності притягнуто 20 жителів району, за придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього виготовлення – 25, за розпиття алкогольних напоїв у заборонених законом місцях та появу у громадських місцях у п’яному вигляді – 12 осіб.

10.45, 14.15 Навколо свiту. 11.45 Гран-Прi. 12.30 Лекцiї та подiї. 15.15 Третiй дзвiнок. 18.30 World Stories. Мiжнароднi кореспонденти. 19.00 Homo sapiens. 20.00, 3.30 Програма Тараса Чубая та Андрiя Бондаря «Ч/Б». 22.00, 1.30 Зелена лампа. 23.00 Х/ф «Мрiйники».

ЧЕРНІГІВ 8.00, 21.45 По сутi. 8.10 Дiалог із владою. 8.20 Футбольний настрiй. 8.35 Урок... для батькiв. 9.00 Дивовижний калейдоскоп. 9.30 Чернiгiвщина в життi славетних. 9.50 Iноземна для дiтей. 10.00 Чернiгiвщина духовна. 10.15 Чернiгiвська лiра. 10.45 Абетка здоров'я. 11.10 Х/ф «Пропала грамота». 12.25, 17.45 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопа». 12.35 Х/ф «Iлля Муромець». 14.00 «Телевiзор». 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.00 Вiд щирого серця. 20.00 Телеоб'єктив. 20.10 Фабрика iдей. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 «Тиждень». 21.55 Iсторiя одного експоната. 22.05, 2.20 Х/ф «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорницi». 23.20 Кiнопростiр. 23.50, 3.35 Вiд мелодiї до мелодiї. 0.00 Новини «Пульс». 0.30 Україна: час мiсцевий.

14 серпня минуло чотири роки, як перестало битися серце юної дівчини Юлії Валеріївни СЕРДЮК (30.03.1995 – 14.08.2009) із с. Хмільниця. Важко усвідомлювати, що вона відійшла у небуття. Прости, что не смогли тебя спасти, Сто раз прости, прости, прости! Ты с нами мыслями и духом, Земля тебе пусть будет пухом. Рідні й близькі глибоко сумують за Юлею. Усі, хто знає і пам’ятає, пом’яніть.

18 серпня минає три роки з дня смерті вчителя Андріївської ЗОШ, депутата районної ради, доброї і чуйної людини Володимира Івановича ЄРЕМИ (14.09.1964 – 18.08.2010). Вогонь життя неждано згас, Печаль і смуток серце ранять. Низький уклін тобі від нас І вічна пам’ять. Усі, хто забув, згадайте, хто пам’ятає – пом’яніть. Вічно люблячі й сумуючі родина, колеги та друзі

Колектив Рудківської ЗОШ І-ІІ ст. висловлює глибоке співчуття колишній учительці та сільському голові Вірі Олегівні КРИЩЕНКО з приводу тяжкої втрати – смерті чоловіка Олександра Петровича.

Виконавчий комітет Рудківської сільської ради та депутатський корпус висловлюють глибоке співчуття Вірі Олегівні КРИЩЕНКО з приводу тяжкої втрати – смерті Сергій БОНДАР, чоловіка начальник Чернігівського районного відділу Олександра Петровича. УМВС України в Чернігівській області

Привітання та оголошення приймаються в редакції газети «Наш край» за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 106. Останній день прийому вітаннь та оголошень – четвер, до 13.00


Наш край УВАГА: КОНКУРС

ПОСМІХНІТЬСЯ! Деяким людям не можна їсти баранини, це буде актом канібалізму з їхнього боку. *** Слова, як ключі. Правильно підібравши, можна відкрити будь-яку душу й закрити будь-якого рота.

А в мене – смачніше!

Найкращі господині й найчарівніші жінки, безсумнівно, живуть у Чернігівському районі. Пропонуємо вам, дорогенькі, взяти участь у нашому літньому конкурсі. Надсилайте на адресу редакції рецепти своїх кращих домашніх заготовок – варення, салатів, компотів тощо. Авторка найцікавіших та водночас легких у приготуванні рецептів отримає подарунок від газети «Наш край» – соковарку. Також будуть відзначені призами найактивніші учасниці.

*** Нова акція від горілки «Біленька»: під кожною кришечкою білочка! Збери п’ять білочок – і тобі кришечка! *** – Будь ласка, сигарети and сірники. Нічого, що я англійською? *** – Галинко, а у вас у садочку б’ються? – Так. – А через що? – Через іграшки. – А хто у вас найсильніший? – Вихователька. *** Учителька біології весь урок доводила дітям олігархів, що ягуар – це тварина.

Завідувачка фельдшерсько-акушерським пунктом с. Жукотки Ніна Сінкевич консервує на зиму багато, адже мають із чоловіком велику родину: двох синів, двох невісток, доньку, зятя та двох онуків. Господиня пропонує такі рецепти. ріть ще півгодини. Потім лі, головка часнику, 1 ч. розкладіть усе в стерилізо- ложка перцю горошком, вані банки, закатайте, пере- 1-2 гіркі перчини, 0,5 л олії. верніть і укутайте. Спосіб приготування Три склянки квасоТоматний сік закип’ятіть, лі, 35 шт. перцю, літр томоркву і цибулю обсмажте матного соку, 0,5 кг цибув олії. Перець і баклажани лі, 50 г оцту, ст. ложка сопоріжте соломкою, все пелі, 0,5 склянки цукру, 0,3 ремішайте й варіть 40 хвискл. олії. лин. Часник вичавіть чеСпосіб приготування рез часничницю, гіркий Квасолю зваріть, пе4 літри томатного со- перець прокрутіть через рець поріжте і зваріть у томаті. Додайте 250 г обсма- ку, 2,5 кг баклажанів, 2 м’ясорубку, все перемішайженої цибулі, 250 г свіжої, кг перцю, по кілограму те, додайте оцет і варіть 5 оцет, сіль, цукор та олію. моркви та цибулі, 10 лав- хвилин. Розкладіть готовий Кип’ятіть 15 хвилин, покла- рових листків, 300 г цук- салат у стерилізовані бандіть варену квасолю й ва- ру, по 0,5 скл. оцту та со- ки, закатайте.

Перець із квасолею

Вельми смачний салат

СПАСІВСЬКА ВИПІЧКА ЩО? ПОЧІМ? Свинина: м’ясо, кг сало, кг Яловичина, кг Телятина, кг Курка, тушка, кг Стегенця курячі, кг Молоко, л Сметана, 0,5 л Сир домашній, кг Масло вершк., кг Яйця: домашні, 10 шт. з птахофабрики, 10 шт. Макаронні вироби, кг Гречка, кг Рис, кг Пшоно, кг Борошно, кг Цукор, кг Мед, 0,5 л Картопля, кг Капуста, кг Цибуля, кг Часник, кг Буряки, кг Огірки, кг Помідори, кг Морква, кг Кабачки, кг Перець, кг Баклажани, кг Виноград, кг Сливи, кг Груші, кг Персики, кг Малина, кг

Ціни на ринках Чернігова на 16 серпня 40-65 22-45 40-60 40-65 25-35 16,5-26,4 5,5-6 10-12 20-24 28-59,8 12 8-10,4 5,5-8,5 8,5-10 7-15 4,8-5,5 4,5 6,5-7,3 25-30 2,5-4 3,5-4 4-5 20-25 2-6 2-6 4-7 2-6 2-5 6-14 5-6 12-17 7-9 5-8 12-25 30-40

ПОГОДА У НАШОМУ КРАЇ Пн 19 серпня День +27 Ніч +18

За матеріалами сайту: http://www.gismeteo.ua

11 Астрологічний прогноз 17 серпня 2013 року

Півд.

Пиріг «Чотири яблучка» 4 великі яблука, по півсклянки родзинок, кураги, горіхів, 20 мл коньяку (можна замінити лікером, міцним чаєм або солодким компотом). Для пісочного тіста: 200 г вершкового масла чи маргарину, 1-2 склянки борошна, яйце, дрібка солі, цукор – за смаком. Для начинки: 500 г домашнього сиру, півсклянки манної крупи, склянка сметани, півтори склянки цукру, ванілін, два яйця. Спосіб приготування Родзинки, курагу, горіхи помийте, подрібніть, залийте коньяком і залиште на годину. Тим часом приготуйте пісочне тісто: борошно посічіть разом із маслом, додайте дві столові ложки холодної води, яйце й дрібку солі. Замісіть густе тісто. Яблука по-

мийте, видаліть серединку й начиніть родзинково-горіховою сумішшю. Тісто тонко розкачайте, заповніть форму (стінки мають бути високими), покладіть начинені яблука. Сметану збийте з цукром, ваніліном, додайте домашній сир, яйця, манну крупу й вимішайте до однорідної маси. Обережно залийте яблука цією масою і поставте у духовку, розігріту до 160 градусів. Випікайте протягом години (важливо, щоб яблука пропеклися). Готовий пиріг прикрасьте за бажанням.

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕДУ

«Зміцнить слабке серце, слабкий мозок та слабкий живіт» Мед – не лише ласощі, а й джерело вітамінів та мікроелементів. Корисні властивості має лише натуральний мед, який не пройшов технологічної обробки, оскільки при нагріванні змінюється молекулярна структура меду, він перетворюється на речовину, яка може негативно вплинути на самопочуття. Мед має антибактеріальну, протигрибкову та антивірусну дію. Чайна ложка натурального меду, якщо дати його дитині перед сном, діє як заспокійливе і допомагає швидше заснути та уникнути енурезу. На час проведення античних олімпійських ігор спортсмени дотримувалися «медової» дієти, адже він підвищує життєвий тонус людини та надає сил. При зниженні рівня цукру в крові людина відчуває втому та пришвидшене серцебиття. Мед знімає ці неприємні симптоми. В Індії навіть є такий вираз: «Мед зміцнить слабке серце, слабкий мозок та слабкий живіт». У поєднанні з соком винограду є чудовим лікувальним засобом від артриту та болю в суглобах.

Вт

Ср

Чт

Пт

Сб

Нд

20 серпня

21 серпня

22 серпня

23 серпня

24 серпня

25 серпня

День +21 Ніч +15

День +17 Ніч +16

День +21 Ніч +16

День +20 Ніч +12

День +21 Ніч +13

День +23 Ніч +15

Півн.-зах.

Півн.

Півн.

Півн.-зах.

Півн.

Півн.

з 19 по 25 серпня ОВЕН (21.03-20.04). Ви легко вийдете переможцем із будь-якої складної ситуації на роботі. Цього тижня головне – звернути якомога більше уваги на родину й домашні справи. На вас очікують зміни на краще. У вихідні нові гарні ідеї заполонять думки. ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). Ставтеся уважніше до тих, хто вас оточує, не забувайте про рідних і не нехтуйте порадами близьких. Зірки віщують розлад у особистих стосунках. У вихідні уникайте гучних компаній. БЛИЗНЯТА (22.05-21.06). На цьому тижні доля подарує шанс познайомитися з людиною, яка сильно вплине на ваше майбутнє. Матимете можливість опинитися на гребені кар’єрної хвилі. У домашніх справах намічаються деякі проблеми, можливі розчарування. РАК (22.06-23.07). Ймовірні сварки й привселюдне з’ясовування стосунків. Ви розриватиметеся між професійними та сімейними обов’язками. Недоброзичливці провокуватимуть вас на необдумані вчинки, плестимуть інтриги. Словом, тиждень буде напруженим. ЛЕВ (24.07-23.08). Хвиля негараздів на роботі й у родині потроху відступатиме, але вам не варто розслаблятися і пускати все на самоплив. Не провокуйте конфліктних ситуацій, утримайтеся від розваг. У вихідні отримаєте хорошу новину. ДІВА (24.08-23.09). Ви сповна віддавалися роботі й це позитивно позначиться на вашому добробуті. Але намагайтеся постійно бути сконцентрованим і уважним. Не давайте приводу заздрісникам: не розповідайте нічого про себе й свою родину. ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Ви опинитеся у потрібний час у потрібному місці. На роботі уважно поставтеся до своїх обов’язків. Керівництво довірить важливе завдання, варто викластися на сто відсотків. СКОРПІОН (24.10-22.11). Працюватимете увесь тиждень, не покладаючи рук. Але не сумуйте: незабаром настане час підбивати підсумки, тож опинитеся на висоті. Вирішити низку важливих питань допоможуть колеги. У вихідні доведеться займатися питаннями благоустрою своєї домівки. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Усе, чого можна було домогтися, отримаєте. Але ці хороші напрацювання важко буде утримати. Ближче до вихідних ваша допомога знадобиться дітям і рідним, тож вам доведеться попотіти, аби встигнути всюди. КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Приділіть увагу лише тим справам, які розпочали заздалегідь. Будьте обережні й вельми уважні, займаючись будь-чим. Усе, що розпочнете у вихідні, просуватиметься досить удало. Більше уваги приділіть родині й благоустрою будинку. ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Пам’ятайте – розумна пильність ще нікому не завадила. На роботі буде чимало проблем і всі – через вашу нестриманість. Настав час проаналізувати свої вчинки: чи всі вони були чесними? Можливо, доля змушує вас відповідати за скоєне? РИБИ (20.02-20.03). Ви намагатиметеся догодити і близьким, і тим, хто вас оточує. Ваша чарівність дозволить згладити гострі кути в різних ситуаціях. На вихідні не плануйте серйозних справ, бо всі вони будуть невдалими.


12

Наш край

17 серпня 2013 року

ВАША ДУМКА

ПРАВОСЛАВНИЙ КАЛЕНДАР

Готуй рукавиці про запас

Газет багато, «Край»– один Незабаром мине рік, відколи «Наш край» змінив обличчя. Перший номер оновленої газети був приурочений головному державному святу – Дню незалежності України, вийшов на 12 сторінках, чотири із яких були кольоровими. Новий формат районки читачі оцінили позитивно, свідченням чого є численні листи в редакцію зі щирим «спасибі за газету». Приємно, що розширилася «географія» нашої читацької аудиторії: «Наш край» стає популярним не лише у Чернігівському, а й у Городнянському, Ріпкинському, Корюківському, Менському, Козелецькому районах. Наших прихильників там поки що небагато, та віримо, що їх стане більше. Певно, це ті, хто зрозумів смисл нашої редакційної політики: не спекулювати на болючих темах суспільства, а розповідати про хороших людей та їхні добрі справи, про те, чим живуть територіальні громади, чим живе держава. Вважаємо позитивним напрацюванням і те, що чимало газетної площі виділяємо для матеріалів краєзнавчого змісту, розповідаємо про відомих людей району, з ностальгією згадуємо минуле, але й віримо в завтрашній день. У планах редакції – змінюватися й надалі. Змінюватися, звичайно, на краще. Але відтепер – із вашою допомогою. Нас цікавить ваша думка про газету та її наповнення. Пропонуємо відповісти на запитання анкети, ваші побажання й прохання візьмемо до уваги.

Анкета читача «Нашого краю» 1. Ваш вік, професія, місце проживання

19 серпня – свято Преображення Господнього, яке у народі називають Яблучним Спасом. У цей день за церковним звичаєм святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме дозрівав виноград, який і прийнято освячувати в цей день. Церква, благословляючи принесені плоди, утверджує думку про те, що все – від людини до рослини – повинно бути присвячене Богу як Його творіння. Раніше до Другого Спаса правовірні селяни не їли садовини, бо це вважалося гріхом. Після повернення з церкви родина, зазвичай, урочисто сідала за стіл: їли яблука з медом і запивали виноградним або яблучним вином – «щоб садовина родила». Триває двотижневий піст – Спасівка, який почався на Ма-

4. Які сфери життєдіяльності Чернігівського району, на вашу думку, висвітлені недостатньо? 5. Що висвітлюємо надмірно? 6. Яка форма викладення матеріалу для вас є найбільш зручною – інтерв’ю, замальовка, репортаж, стаття, замітка – підкресліть. Інше – 7. Який формат газети буде зручним для вас (підкресліть): – 12 сторінок щотижня; – щотижня – 8 сторінок та один раз на місяць – 16 сторінок. 8. Які нові рубрики потрібно відкрити на сторінках газети?

З колосків і квітів донечка сплітає Літа перестиглий запашний вінок. Високо у небі пташечка співає, І дзвіночком пісня ллється у вікно. «Завтра свято Спаса», – шепотять жоржини, Яблука достиглі уже час святити. За столом збереться дружно вся родина, Щоб цей день серпневий разом всім зустріти. Буде пахнуть медом, квітами, колоссям, Яблуко стікає літом і теплом. Уже йдуть до хати найрідніші гості, Бо вже відспівали дзвони за селом! Надія ЄРМОЛЕНКО, м. Чернігів

Спасівські прикмети • Прийшов Спас – готуй рукавиці про запас. • Як у Спасівку будуть великі вітри, то зима буде з віхолами та лютими морозами. • Якщо у Спасівку на деревах жовтіє листя, це віщує ранню осінь. • Якщо на Спаса нема дощу, то це на суху осінь, коли ж задощить – зима буде сніжною. • Якщо антонівка вродила – наступного року хліб уродить.

Цій дитині

потрібна родина!

9. Які актуальні теми можете запропонувати нашим читачам? 10. Чи потрібно друкувати у «Нашому краї» телепрограму? Чи вважаєте за потрібне збільшення кількості телеканалів та яких саме?

Надсилайте заповнену анкету на адресу редакції: м. Чернігів, вул. Шевченка, 106 або електронним листом: nkrai@ukr.net

Роман 15 років, товариський, спокійний.

З приводу влаштування дитини у сім’ю просимо звертатись у службу в справах дітей Чернігівської райдержадміністрації за тел. 95-33-35 (адреса: м. Чернігів, вул. Шевченка, 48, каб. 424).

Вельми вдячні вам за співпрацю.

Наш край Співзасновники: Чернігівська районна рада, Чернігівська районна державна адміністрація, колектив редакції Видавець: КП «Редакція Чернігівської районної газети «Наш край» Свідоцтво про державну реєстрацію ЧГ №228 від 9.10.2000 р.

Редактор: Наталія БУШАЙ тел. 3-14-79 Заступник редактора: Алла ПИРОГ тел. 3-37-93 Відповідальний секретар: Олена ШЕРЕМЕТ тел. 94-00-35

можуть вимокнути. Цього дня поминають померлих. На Яблучний Спас свяченою водою окроплювали зорану під озимі землю. У давнину цього дня пригощали одне одного яблуками та приказували: «Здоровому тілу – здоровий дух!»

Свято пахне медом...

2. Скільки часу вже передплачуєте (купуєте) «Наш край»? 3. Ваші найулюбленіші рубрики

ковія. З Маковія також настають проводи літа. Ночі темнішають і довшають. Починається перша сівба озимих. Перед Яблучним Спасом селяни косили траву-отаву, завершували викопувати цибулю та часник, бо 17 серпня – Явдоха-сіногнійка, яка нагадувала, що залишені в грунті цибуля та часник

Кореспондент: Ніна ПЕТРОВСЬКА тел. 3-37-93 Комп’ютерна верстка: ВАСИЛЬ ЧАСНИК тел. 94-00-35 Коректор: Ольга ЦИБУЛЬСЬКА тел. 94-00-35 Бухгалтерія: тел. 94-00-35

З РЕДАКЦІЙНОЇ ПОШТИ

Низький уклін вам, добрі люди Хочу через газету подякувати своїм друзям, сусідам, односельцям, усім добрим людям, не байдужим до чужого горя. Біду ніхто й ніколи не чекає, вона приходить сама й застає зненацька. Так трапилося й зі мною. Раптово помер мій чоловік. Не знаю, що б я робила без чуйних людей, котрі з першої хвилини прийшли мені на допомогу, підтримали, не залишили наодинці з горем та стражданнями. Передусім, велика подяка та низький уклін Любові Власенко, Ользі Кирильченко, Ніні Сотник, Роману Сотнику, Любові Чайці, Світлані Орішко, Ніні Орішко, Олександрі Іващенко, Зої Мар’їній, Тетяні Терещенко, Ніні Заяць і всім, хто відгукнувся на моє горе. Нехай береже вас Господь і за все віддасть сторицею. З повагою Антоніна КОТ, с. Левковичі. Уточнення У минулому номері газети від 10 серпня 2013 року у матеріалі, розміщеному на цій сторінці під заголовком «Моя наставниця і подружка», перше речення слід читати так: «5 серпня відзначила 75-річчя Ганна Максименко з с. Улянівка». Перепрошуємо.

Адреса редакції: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 106 Газета віддрукована у ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62

Газета виходить по суботах. Подані до редакції матеріали не рецензуються і не повертаються, редакція не несе відповідальності за їх збереження. Рекламні та оплачені матеріали позначені: R, PR, НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ, ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА, «Імідж». За зміст рекламних матеріалів редакція відповідальності не несе.

ОГОЛОШЕННЯ, РЕКЛАМА тел./факс 94-00-35, e-mail: nkrai@ukr.net

ТИРАЖ МІСЯЦЯ 24175 ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС 68698

Наш край №065-066  

Наш край №065-066