Page 1

Газет багато, «Край» – один!

Чернігівська районна газета

Наш край

Виходить з 1930 року

№ 90–91 (9125–9126)

10 листопада 2012 року

У Чернігівському районі знову вибирають Стор. 6

ОЦЕ ЮВІЛЕЙ!

Фото Алли ПИРОГ

СЬОГОДНІ – ДЕНЬ ВЕТЕРАНА ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

На своє сторіччя баба Параска прочитала «Заповіт»

Цьогоріч день народження Парасковія Ященко з Черниша святкувала не як завжди – у родинному колі, масштаб почестей сягнув столичного рівня. Вже зранку ювілярка приймала делегацію з величезними букетами осінніх квітів та подарунками. Бабуся має привід для святкування з таким розмахом, адже 5 листопада їй виповнилося 100 років. Голова Чернігівської РДА Микола Кудрик особисто передав вітальну адресу й квіти від Президента України Віктора Януковича, від районного керівництва вона отримала красиву ковдру, а на додачу – державний акт на землю. Довгих літ, міцного здоров’я й шани бажала начальник управління праці та соціального захисту населення ЧРДА Валентина Лугова. Сільський голова Володимир Краснопільський переказував побажання від усієї громади Черниша і вручив теплий плед. Вітальні листівки одразу зайняли чільне місце в оселі Парасковії Дем’янівни, мовляв, сусідки поприходять, нехай почитають. Ще довго винуватиця свята не хотіла відпускати почесних гостей, розчулившись від такої уваги, дякувала за подарунки: «Буду вкриватися і вас споминать», а наостанок напам’ять продекламувала уривок із шевченківського «Заповіту».

Стор. 2 Ветерани ОВС Олексій ЧЕБЕРДА, Володимир БРЕУС та Григорій МОРОЗ

У пам’яті – міліцейські будні Сьогодні Україна відзначає День ветерана органів внутрішніх справ. За часів СРСР 10 листопада святкували День радянської міліції. Така «спадковість» цілком закономірна, адже ветерани міліції починали свій трудовий шлях саме за радянських часів. Нині вони на заслуженому відпочинку. Хоча ветеранів Чернігівського райвідділу міліції пенсіонерами назвати складно: на колишньому місці роботи їх можна побачити мало не щодня. Спілкуються з колегами, передають досвід молодим правоохоронцям, проводять зустрічі членів ради первинної ветеранської організації Чернігівського РВ УМВС України. Очолює її Володимир Бреус, підполковник міліції, ветеран, який майже тридцять років свого трудового життя віддав справі захисту району від злочинності.

Стор. 7

ПЕРЕДПЛАТА-2013

Дорогі шанувальники районки! Сповіщаємо вам, що передплатна кампанія на 2013 рік стартувала! Коли маєте бажання й у наступному році отримувати «Наш край», не баріться й поспішайте до поштового відділення! Нагадуємо, що передплатна ціна не змінилася й становить: – на місяць – 4 грн. 94 коп.; – на три місяці – 14 грн. 82 коп.; – на півроку – 29 грн. 64 коп.; – на рік – 59 грн. 28 коп. Ви маєте знати, чим живе Чернігівський район!

ПЕРЕВІРТЕСЯ!

У районі працюватимуть пересувні флюорографи Починаючи з третьої декади листопада, упродовж місяця, проводитеметься безкоштовне флюорографічне обстеження жителів сіл Брусилів, Кобилянка, Киселівка, Березанка, Улянівка, Новоселівка, Халявин, Новий Білоус, Старий Білоус, Киїнка.

Стор. 4 За жовтень у Чернігівському районі народилося 62 немовлят: 28 дівчаток і 34 хлопчики. А сім’я із Ковпити поповнилася двійнею дівчаток. Вітаємо молодих батьків, а малюкам зичимо добра, щастя та міцного здоров’я.

Вітаємо першу переможницю щотижневого конкурсу – Катерину Іванівну Шульгу із Ковпити. Ваш виграш – ваза для квітів.

Увага: конкурс передплатників! Оголошуємо традиційний конкурс для тих, хто залишається вірним своїй газеті, й оформив передплату на 2013 рік! Надсилайте на адресу редакції ксерокопії передплатних купонів і вигравайте подарунки! Розіграш проводитиметься раз на тиждень. А в січні 2013 року відбудеться розіграш трьох головних призів! Отож не баріться й приєднуйтеся до дружної команди шанувальників районки!


2

Наш край

10 листопада 2012 року

ТРИБУНА НАРОДНОГО ДЕПУТАТА

Перемога Партії Регіонів – перемога України

П

ередусім хочу привітати всіх наших громадян з успішним проведенням вільних, чесних, прозорих і конкурентних виборів Парламенту, результати яких відображають реальне волевиявлення народу України. Гадаю, інакше й не могло бути. Український народ ще раз довів свою державну мудрість та політичну зрілість, проголосувавши не за солодкі гасла різномастих базік і популістів, а за впевнений курс, стратегічну програму Президента України Віктора Януковича, розумної альтернативи якій просто не існує. Це наш єдиний шанс. І народ його зрозумів і підтримав. Хочеться вірити, що й український політикум, відповідно своєму народові, проявить державне мислення, далекозорість, а не політичну короткозорість. Уміння мислити масштабно, по-державному, а не виходячи зі своїх вузькопартійних, корпоративних інтересів. Багато йшлося про те, що ця виборча кампанія стане іспитом на прихильність України принципам демократії. І вже сьогодні очевидно, що влада й суспільство успішно витримали це непросте випробування. І саме голосування, і підрахунок голосів пройшли без системних порушень, відкрито і чесно. Кращим підтвердженням цьому стала кількість мандатів, отриманих опонентами влади. Минулі вибори стали першим за всю історію України змаганням передвиборних програм, а не війною на знищення, що розколює країну. Цьому сприяв і прийнятий конституційною більшістю всіх фракцій Парламенту Закон «Про вибори народних депутатів України».

І вперше в новітній історії нашої держави партія, що перебуває при владі, в чесній і конкурентній боротьбі отримала переконливу перемогу. Партія регіонів отримала майже вдвічі більше мандатів у Верховну Раду України, чим та, що зрадила вождя помаранчевої революції Віктора Ющенка. Це так звана «усічена опозиція» на чолі з її лідерами – головними «тушками» країни. Більш того – це досягнуто в складних умовах світової фінансової кризи, що не оминула нашу країну. Тому для нас удвічі вартісний кожен відданий за Партію регіонів голос. Адже голосувати за популізм опозиції нескладно. А підтримати стратегічні кроки влади – це прояв виваженої, дорослої громадянської позиції. Наша з вами загальна перемога, шановні виборці, гарантує продовження розпочатого Президентом України Віктором Януковичем курсу на розвиток країни і підвищення рівня життя кожної людини. Хочу подякувати кожному із понад 600 тисяч членів дільничних і 4 тисяч членів окружних виборчих комісій, які чесно виконали свою роботу. Вітаємо ми й принципову позицію більшості майже з чотирьох тисяч міжнародних спостерігачів, більш ніж 360 тисяч спостерігачів від партій, кандидатів у народні депутати України і громадських організацій. Завдяки їхнім оцінкам демократичність обрання нової Верховної Ради визнана світовою спільнотою. Така авторитетна організація, як ОБСЄ, вказавши на недоліки, які ми виправлятимемо в подальшому на законодавчому рівні, в цілому визнала вибори як такі, що відповідають міжнародним стандартам. Із аналогічною заявою виступив президент Польщі Броніслав Комаровський. Я упевнений, що завдяки успішному проведенню виборчої кампанії ми наблизилися до підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом. Вибори-2012 стали сходинкою, стартовим майданчиком, з якого Україна стартуватиме до нових висот свого соціально-економічного розвитку. Але виборна сторінка нашої історії вже перевернута. І сьогодні, як переможець парламентських виборів, Партія регіонів закликає всі політичні сили, які увійшли до Парламенту, об’єднати зусилля довкола головного пріоритету – розвитку й процвітання України. Ми зацікавлені в широкій консолідації всіх політичних сил заради майбутнього нашої держави. Так уже історично склалося, що на території нашої країни проживають представники різних національностей, що розмовляють різними мовами, є носіями різних національних культур, сповідують

різні релігії. Це ще раз підкреслює, що Україна багатолика. Але вона одна. Одна для всіх нас. І нам разом в ній жити. Тому й підняти її ми зможемо лише тоді, коли об’єднаємося. Лише консолідувавши зусилля. Лише всі разом. Коли основним завданням будуть вищі інтереси держави й народу. Нам би хотілося бачити в новому Парламенті, що відповідає всім європейським стандартам, справжню, патріотичну опозицію, яка ніколи, в жодному разі не працюватиме на руйнування держави та його дискредитацію. Передусім ми зобов’язані відповісти на головне запитання – як в умовах нестабільності світової економіки забезпечити динамічний розвиток України і захистити людей від зовнішньої хвилі кризи? Адже не таємниця, що перспективи єврозони і Європейського союзу на найближчі роки невтішні – економічне зростання близьке до нуля, у багатьох європейських країнах, де рівень життя ще доки вищий, ніж в Україні, різко знижуються соціальні стандарти й соціальна захищеність більшості людей. На цьому фоні чинна українська влада дивує експертів і соромить скептиків. Ми створили майданчик, на якому будуємо майбутнє держави. Це економічна, фінансова й політична стабільність, що дозволяє у складних умовах глобальної світової економічної кризи підвищувати пенсії, зарплати й соціальні виплати. Середня зарплата за два роки зросла на 60%. Більш ніж на третину збільшилася середня пенсія. І такі тенденції будуть збережені й на майбутнє. Підвищення соціальних стандартів у житті людей – це наша стратегічна лінія, від якої ми не відступимо ніколи. Парламентське скликання, що завершує роботу, поклало початок фундаментальним реформам: пенсійній, податковій, регуляторній, адміністративній, судово-правовій, земельній. Виконуючи президентську програму модернізації, ми якісно змінюємо обличчя країни. Результати цих кроків будуть відчутні не одразу. Але вже сьогодні ми отримуємо позитивні оцінки. Україна піднялася на 15 пунктів у рейтингу умов ведення бізнесу. За даними Всесвітнього банку і Міжнародної фінансової корпорації, наша країна увійшла до першої трійки держав, що найбільше спростили умови ведення бізнесу. У рейтингу конкурентоспроможності економік Всесвітнього економічного форуму наше місце підвищилося на дев’ять позицій. І це в той час, коли владу не критикує лише ледачий. Але всупереч цьому, ми динамічно рухаємося вперед – і це головне! Зміцнюються позиції України й на міжнародній арені. Ми сьогодні відмовилися від згубного для нашої держави помаран-

На своє сторіччя баба Параска прочитала «Заповіт» шила донечку Ніну, чекала Василя з фронту. Нещастя сипалися на жінку так, неначе доля випробовувала її на міцність. Спочатку втратила дитину: маленька померла від запалення легенів. Сім довгих років не було звістки від Василя. Повернувся він у 1946 році, а вже за рік народилися двійнята – Надія та Анатолій. Молодому подружжю виділили ділянку під забудову. Важко було ростити діточок, будуватися, працювати у колгоспі, ще й тримати чимале господарство. У 1949 році у їхній дім ще раз прийшло щастя: народилася донечка, яку назвали на честь старшої сестрички Ніною. І все було б гаразд, та від тяжкої праці Па-

расковія Дем’янівна серйозно захворіла. У Седнівській лікарні Микола Корень шість годин боровся за її життя. Це була перша операція в його практиці. На щастя, пройшла вона успішно. Проте пацієнтку лікар попередив, що потрібно знайти легшу роботу. Чоловік нашої ювілярки, Василь Ященко, працював у колгоспі вівчарем, на заслужений відпочинок пішов, як виповнилося 75 років. А за три роки його не стало. Діти Ященків виросли роботящими, доброзичливими. Стареньку маму доглядає Надія Василівна. У хаті – як у віночку, зберігаються вишиті ненькою рушники, сорочки, скатерти-

Михайло ЧЕЧЕТОВ, народний депутат України, радник Президента України

Запрацював веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України

ОЦЕ ЮВІЛЕЙ!

Закінчення. Початок на 1-й стор. Парасковія Ященко народилася у сім’ї диякона місцевої церкви й селянки. Школу не закінчила: довелося покинути, коли помер батько, щоб допомогти матері доглядати двох менших дітей. Змалечку навчилася ткати, шити, вишивати. Ще підлітком поїхала у Чернігів, де влаштувалася на швейну фабрику. У місті зустріла свою долю, та щастя було недовгим. У 1939 році її чоловіка Василя призвали на строкову службу, Параска залишилася вагітною. Коли почалася Велика Вітчизняна війна, повернулася в рідне село, жила у сестри. Допомагала по господарству, ті-

чевого зовнішньополітичного курсу, що ділив світ на своїх і ворогів, та визначив головним потенційним суперником дружню нам Російську Федерацію і братський російський народ. Навпаки, зовнішньополітична доктрина, що реалізується чинною владою, направлена на вибудовування нормальних, цивілізованих, партнерських стосунків зі всіма країнами Заходу і Сходу, враховуючи наші національні інтереси. Відновлення добрих, дружніх, добросусідських стосунків з нашим головним стратегічним партнером – Росією, дозволить нам разом знайти збалансоване рішення, що відповідатиме інтересам двох держав, і з газової тематики, як щодо зміни формули ціни на газ, так і щодо поліпшення ефективності використання нашої газотранспортної системи. На порядку денному – напрацювання законодавчої основи для виведення економіки з «тіні», залучення інвестицій, забезпечення енергетичної незалежності країни. Пошуку відповідей на ці питання сприяє те, що Парламент останніми роками налагодив конструктивну роботу й повернув собі статус одного з центрів стабільності в державі. Ми не маємо права розміняти це досягнення на політичні протистояння. І я впевнений, що ми успішно поставимо фінальну крапку в роботі шостого скликання Українського Парламенту – приймемо реальний, збалансований Державний бюджет на 2013 рік. Бюджет розвитку з вмонтованими в нього соціальними компенсаторами для широких верств населення. Внесемо зміни в регламент Верховної Ради. Тим самим закладемо основи для нормальної життєдіяльності країни і якісної роботи наступного скликання Парламенту. Партія регіонів зробить усе можливе й закликає всі конструктивні сили Парламенту в найкоротші терміни сформувати в новообраній Верховній Раді України органи управління й приступити до ефективної законодавчої роботи. Народ з нетерпінням чекає від нової Верховної Ради конструктивної, творчої законотворчої роботи на благо України і українського народу. Партія регіонів, як переможець парламентських виборів, зробить все можливе та від неї залежне для того, щоб виправдати надії та сподівання десятків мільйонів людей на краще життя. Оскільки наша перемога – це перемога всієї України.

ни. А також старі світлини. На пожовклих знімках – звичайна, дружна роботяща сім’я, доля якої, як і мільйонів інших українських родин, була нелегкою. Проте гарту бабі Парасці вистачило аж на сто років! Виконком Черниської сільської ради й громада села вітають свою землячку. Бажають їй міцного здоров’я, родинного тепла, всіх життєвих благ. З роси й з води вам, Парасковіє Дем’янівно! Людмила ПОТАПЕНКО, с. Черниш

Задля поліпшення якості та оперативності обслуговування громадян, Пенсійний фонд України розробив веб-портал електронних послуг, який розпочав роботу з 1 жовтня. За допомогою цього ресурсу громадяни можуть отримати інформацію, зокрема, про порядок одержання та використання пенсійного посвідчення, умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій, зразки заяв, запитів на інформацію та інших документів, що потрібні для призначення та перерахунку пенсій, виплати допомоги на поховання, а також iнформацiю про стан відомостей про застраховану особу, пенсійних виплат, обробки звіту, поданого в електронному вигляді, та стан взаєморозрахунків за зобов’язаннями платника, включаючи можливість роздрукування або заповнення таких документів в електронному вигляді. Щоб стати користувачем електронних послуг, достатньо один раз звернутися до управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі з заявою (за наявності паспорта та iдентифiкацiйного номеру) та отримати персональний реєстраційний код доступу до веб-порталу. Адреса веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України: portal.pfu.gov.ua За інформацією звертайтеся до управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі.


Наш край

10 листопада 2012 року

ДОБРЕ ДІЛО

ІНТЕРВ’Ю З ПРИВОДУ

Ольга ДЕРКАЧ: «Профспілки

Гончарівська амбулаторія отримала автомобіль «швидкої» допомоги

Ключі та документи від новенького транспортного засобу головному лікарю Чернігівської централь-

3

ної районної лікарні Дмитру Руденку вручив Владислав Атрошенко, самовисуванець, кандидат у народні

депутати України по виборчому округу № 206, який 28 жовтня набрав найбільшу кількість голосів. Статус народного депутата Владислав Анатолійович набуде після офіційного оголошення результатів виборів та вручення депутатського посвідчення. Виступаючи перед медперсоналом Чернігівської центральної районної лікарні, Владислав Атрошенко подякував за підтримку, озвучив пріоритетні напрямки своєї діяльності як народного депутата й закликав до співпраці.

за гідний рівень життя»

Букет троянд вручила йому головний лікар Гончарівської амбулаторії Людмила Хмара, адже саме цьому лікувальному закладу передано автомобіль у користування. – Гончарівська амбулаторія обслуговує значну ділянку території Чернігівського району, – розповідає головний лікар ЦРЛ Дмитро Руденко. – Заклад мав два автомобілі, але вже не нових. Тому нову «швидку» вирішено передати саме цьому лікувальному закладу.

му режимі. Поки триває період адаптації, діти перебувають у садочку 4 години. Я наразі консультуюся та набираюся досвіду в кращих педагогів Киїнського дошкільного закладу. За словами Ведильцівського сільського голови Валентина Кузьменка, того ж дня, 2 листопада, у сільраді побував співробітник районної міліції та представник фінінспекції, аби перевірити, як використовувалися кошти, виділені на будівництво ДНЗ. Ніяких порушень не було виявлено. Виникає логічне запитання: кому ж вигідно так перекручувати факти й роздмухувати черговий скандал у ЗМІ? Передусім, тому, хто сам не здатен зробити щось хороше та потрібне для громади, а завойовує собі сумнівний авторитет на плітках та неправді. А чи зручно малим ведилянам у садочку, судіть самі зі світлин.

– Ольго Федорівно, розкажіть про пріоритетні напрямки Вашої діяльності. – Чернігівська районна організація Профспілки працівників освіти і науки України об’єднує 1440 чоловік. Першорядним завданням для нас є поліпшення соціально-економічного захисту всіх категорій працівників освіти і пенсіонерів, а також підвищення соціального статусу педагогів. Насамперед переймаємося питаннями охорони праці, зайнятості, визначення тривалості відпусток за важкі й шкідливі умови праці, ненормований робочий день, а також тими, які законодавством не регулюються. – Звернень, певно, чимало? – Дуже багато. Лише в питаннях захисту за цей рік – понад 70. Через ускладнення демографічної ситуації, обумовленої старінням населення, загострюються такі проблеми, як працевлаштування педагогічних працівників, навчальне навантаження вчителів. Залишається актуальним питання підвозу до місця роботи й назад, якого, станом на вересень цього року, потребують 200 педагогів. Районна адміністрація провела низку зустрічей із перевізниками, які обслуговують район, але вони не поспішають йти назустріч. Найменш захищеними у освітянській галузі є вчорашні випускники педвузів, які отримують, як то кажуть, «голу ставку». Зрозуміло, що якісно працюватиме лише той вчитель, який має гідне матеріальне забезпечення. Це розуміють на державному рівні, й з вересня минулого року постановою Кабінету Міністрів запроваджено виплату 20-відсоткової надбавки за престижність праці всім педагогічним працівникам навчальних закладів та установ. Закон гарантує педагогам виплату винагороди за сумлінну працю. Проте, через недостатнє фінансування галузі, трапляються проблеми з виплатами. Й хочу подякувати районній владі, що в цьому році напередодні професійного свята освітяни Чернігівського району отримали винагороду в повному обсязі. – Тобто, взаємодія із виконавчою владою є. З ким ще «дружить» профспілка? – З органами місцевого самоврядування та відділом освіти, роботодавцями, політичними партіями і громадськими об’єднаннями, діяльність яких відповідає меті й завданням галузевої профспілки. Не маємо на меті створення конфліктів із роботодавцем, ми – за плідний соціальний діалог. Лише колегіально зможемо знайти спільній знаменник, який гарантуватиме освітянам соціальну захищеність. – Ольго Федорівно, старше покоління пам’ятає, як за радянських часів відрахування 1% прибутку з заробітної плати гарантувало члену профспілки путівку в санаторій чи будинок відпочинку за 30% вартістю. У наш час це вже стало «пережитком минулого»? – Аж ніяк. Питання санаторно-курортного оздоровлення працівників закладів і установ освіти та їхніх дітей є одним із найважливіших. Цього літа у дитячих оздоровчих таборах відпочило 30 дітей членів профспілки. Протягом року пройшли санаторне лікування 70 членів профспілки, за час осінніх канікул оздоровилося ще шість педагогів. В цьому тісно співпрацюємо з Фондом соціального страхування, який очолює Ніна Федько. Ще п’ять років тому первинні профспілкові організації започаткували таку форму культурно-масової роботи, як екскурсії, туристичні поїздки, колективні відвідування театрів тощо. Педагоги району побували в Умані, Тростянці, Качанівці, Батурині, в музеї під відкритим небом у селі Пирогово, Львові, Вінниці й Києві. А олишівські освітяни з’їздили аж у Санкт-Петербург. Райком профспілки організовує паломницькі подорожі до Свято-Успенскої Почаївської лаври та інших популярних у прочан місць. Крім позитивних вражень, такі форми відпочинку згуртовують, поліпшують товариські відносини та взаєморозуміння і взаємоповагу в колективі. – Мабуть, важливою є роль ватажків первинної ланки… – Безсумнівно. І, користуючись нагодою, хочу висловити щиру вдячність головам первинних профспілкових організацій – Вірі Рябій (Хмільницький НВК), Павлу Шкардибарді (М.-Коцюбинська гімназія), Олені Антонечко (Гончарівська гімназія), Тетяні Савченко (Киїнська ЗОШ), Ірині Кондратюк (Анисівська ЗОШ) та багатьом іншим. Традиційним у нас став районний огляд-конкурс на кращу первинну профспілкову організацію. Цьогоріч І місце посіла Рудківська ЗОШ, (голова Т. К. Бовта), на ІІ місці – Анисівська ЗОШ (І. Г. Кондратюк), ІІІ місце – за Шибиринівською ЗОШ (Л. І. Хлипа). – Спало на думку, що освітянська галузь чи не єдина має таку сильну профспілкову організацію? – Так, профспілка працівників науки і освіти – одна з не багатьох, якій вдалося не лише вціліти, а й плідно працювати.

Наталія БУШАЙ

Розмовляла Наталія БУШАЙ

Наталія БУШАЙ

ЧУЛИ ДЗВІН…

«Садок відкрили перед виборами і закрили після них», або Хто спекулює на темі дітей? – Коли батьки дізналися про дезінфекцію, вирішили убезпечитися й не приводити дітей, – пояснює завідуюча Ведильцівським дошкільним закладом Маргарита Яковенко. – Хоча для організації питного режиму навчального закладу використовується вода, яка відповідає вимогам ДСанПіН. – Жодних приписів щодо непридатності садочка до роботи від санепідемстанції не надходило. Колектив у повному складі був на робочому місці, працюємо в звично-

Фото Алли ПИРОГ

Громадськість району обурена інформацією, яка була розміщена 5 листопада 2012 року на сайті Інтернет-видання «Високий Вал», котре, до речі, не вперше маніпулює фактами, що стосуються Чернігівського району. «…у понеділок припинено роботу дитячого садочка у селі Ведильці», – пишеться в ній. Далі анонімний автор зазначає, що сталося це через «суворий вердикт», винесений санепідемстанцією. Залишимо на совісті того ж анонімного автора висновок про «просту й очікувану» непридатність дитсадка для роботи, адже у величезному потоці інформації вдумливий читач навчився відрізняти правду від брехні. А тепер – факти, що були встановлені кореспондентами газети «Наш край». 6 листопада 2012 року спільна комісія Чернігівської райдержадміністрації, районної санітарно-епідеміологічної станції, відділу освіти за участі Ведильцівського сільського голови Валентина Кузьменка перевірила діяльність місцевого дошкільного навчального закладу «Дзвіночок», який розпочав роботу 25 жовтня. Садочок відвідує 13 дошкільнят. Незабаром заклад поповниться ще п’ятьма вихованцями. Для малят облаштовані світлі кімнати з сучасними меблями, іграшками та книгами. Жителі Ведилець задоволені, що віднедавна у селі запрацював дошкільний заклад, бо ж добре розуміють, що малеча буде не лише доглянутою, а й отримає дошкільну підготовку, набуде навичок спілкування, тому легше адаптуватиметься до шкільного навчального процесу. До того ж, у селі чимало молоді, а дитсадка не було упродовж двадцяти років. – Працює садочок, ви ж самі бачите, – каже мама одного з вихованців Олена

Коротич-Слюта, директор Ведильцівського будинку культури. – І не закривався. У п’ятницю й понеділок ми не приводили дітей, а у вівторок і середу група була заповнена. Підтримують односельчанку й інші батьки – Алла Попелишна, Наталія Яковенко, Тетяна Пеньковець.

Звідки ж брав інформацію анонімний автор? І чи дійсно дитсадок був закритий? Доведеться декого трохи розчарувати: «Дзвіночок» як працював, так і працює. То звідки ж дзвін? Виявляється, 2 листопада 2012 року районною санепідемстанцією було проведено плановий рейд-перевірку сільського водогону й надані рекомендації щодо проведення дезінфекції води.

Як ми вже повідомляли, нещодавно Ольга ДЕРКАЧ, яка очолює Чернігівську районну організацію профспілки працівників, була нагороджена Срібною відзнакою Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки. Тому є добра нагода поспілкуватися й дізнатися, чим живе сьогодні організація, що стоїть на сторожі професійної, юридичної, соціально-економічної безпеки сіячів мудрого, доброго вічного.


4

Наш край

10 листопада 2012 року

ФАХІВЕЦЬ ЗАСТЕРІГАЄ

14 ЛИСТОПАДА – 100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АНДРІЯ МАЛИШКА

Туберкульоз: щоб не увійти в щорічні 50 В Україні епідемія туберкульозу перейшла в категорію національної проблеми, оскільки стала важкокерованою. Офіційна статистика свідчить, що кількість туберкульозних хворих перевищила 1,5% населення. Щоденно в країні з’являється 90 нових хворих на туберкульоз, 30 від нього помирають. Інфікованість туберкульозною бацилою дорослих українців досягла 100%, тобто в організмі кожної людини є туберкульозні палички. 70% захворілих – соціально незахищений прошарок населення. Проте інфекція не оминає й заможних людей. Підраховано, що кожний хворий на туберкульоз протягом року може заразити до 20 осіб. В Чернігівському районі щорічно виявляють 50-70 нових жертв цієї небезпечної хвороби. Наголошуємо: заразитися туберкульозом можна як від іншої людини, так і від хворої тварини. Бо захворювання поширюється на 55 видів тварин, риб, майже 20 видів птахів. Тому на сьогодні чіткого уявлення щодо розповсюдження туберкульозу в Україні немає. Це інфекційне захворювання викликається мікобактерією (найчастіше її називають бацилою чи паличкою Коха). Зазвичай хвороба уражає легені, але інколи зачіпає й інші частини тіла – лімфатичні вузли, кісткову систему й навіть мозок. Захворювання може успішно прогресувати під маскою застуди, грипу й «кашлю курця». Туберкульозна паличка тижнями, місяцями й навіть роками залишається у навколишньому середовищі, зберігаючи свої властивості. Є категорії людей, які більш схильні до зараження: діти; літні люди; хворі на цукровий діабет; ті, хто вживає стероїди; хто тривалий час п’є гормональні препарати; носії вірусу імунодефіциту; хто живе у несприятливих умовах; хто страждає від алкогольної чи наркотичної залежності; ті, у кого ослаблений загальний стан здоров’я. Найпоширеніші симптоми туберкульозу: кашель із виділенням густого, каламутного мокротиння, іноді з кров’ю; утома і втрата ваги; значне нічне потовиділення й лихоманка; прискорене серцебиття; набухання лімфатичних вузлів; задишка й біль у грудях. Організм більшості людей при вдиханні мікобактерії здатен боротися, при цьому збудник переходить у неактивну форму. Симптоми хвороби не з’являться, а сам туберкульоз, можливо, ніколи й не розвинеться. Проте, при ослабленому імунітеті, хвороба може перейти в активну форму. Якщо це станеться, симптоми туберкульозу з’являться за 2-3 місяці, а в деяких випадках і через роки після інфікування. Захворювання лікується антибіотиками та специфічними препаратами. Шлях до одужання може бути досить тривалим. Вкрай важливо пройти повний курс лікування, бо у разі переривання воно не лише не дасть результату, а й може призвести до ускладнення перебігу хвороби, а збудник стане стійким до антибіотиків. Річ у тім, що останнім часом мікобактерії навчилися протистояти хімпрепаратам. Одна з причин – нерегулярний прийом ліків хворими. Внаслідок цього людина набуває тяжковиліковних форм хвороби. Але найстрашніше те, що стійкі до ліків бактерії зберігають свої властивості при зараженні інших людей. Щоб запобігти зараженню туберкульозом: не перебувайте довго у приміщенні, якщо у когось із присутніх активна форма туберкульозу; користуйтеся захисними масками, якщо ви змушені працювати в одному приміщенні з хворим на туберкульоз; переконайте людину звернутися до лікаря, якщо підозрюєте, що вона страждає на туберкульоз. Медичні працівники району проводять широкий комплекс заходів, направлених на профілактику, своєчасне виявлення цієї важкої хвороби. Кожній дитині при народженні робиться щеплення, яке формує імунітет і попереджує виникнення захворювання. Дітям до 14 років щорічно потрібно проводити туберкулінодіагностику, що абсолютно не шкідливо для організму. На жаль, останні роки в засобах масової інформації поширюється, на думку медичних працівників, вкрай негативна інформація про шкідливість щеплень. І деякі батьки відмовляються від обстеження дітей. Дітям, старшим 14 років, та дорослим потрібно раз на рік проходити профілактичне флюорографічне обстеження органів грудної клітки. У Центральній та М.-Коцюбинській районних лікарнях функціонують стаціонарні флюорографи. Крім того, щороку Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер виділяє два пересувні флюорографи. Починаючи з третьої декади листопада, упродовж місяця, проводитиметься обстеження пересувним флюорографом жителів сіл Брусилів, Кобилянка, Киселівка, Березанка, Улянівка, Новоселівка, Халявин, Новий Білоус, Старий Білоус, Киїнка. Звертаюся до керівників підприємств, працівників сільських рад з проханням посприяти обстеженню жителів вказаних сіл. Шановні жителі району! Пройдіть безкоштовне обстеження, коли у вашому населеному пункті з’явиться пересувний флюорограф. Сподіваюся на підтримку та розуміння проблеми. Дмитро РУДЕНКО, головний лікар Чернігівської ЦРЛ

Його душа – в піснях і віршах У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася зустріч із пісенною творчістю поета-лірика Андрія Малишка «Я серце в пісню переллю» з нагоди ювілейної дати його

народження. У читальному залі розгорнуто виставку авторських творів і матеріалів про життєвий та творчий шлях. На сцені – розкішне панно із вишитих і тканих рушників з портретом поета у центрі. Його пісні з ди-

тинства знає не одне покоління наших сучасників, тож і в залі було людно, переважала молодь. Хтось зробив для себе відкриття, дізнавшись, як багато надбав поет у царині рідної української літератури, а хтось у котре торкнувся світла Малишкової поезії. Прозвучав у запису голос поета – розважливо, чисто, соковито. На екрані пропливли фрагменти музею-садиби в його рідному Обухові на Київщині. Саме звідти, із селянської хати, розпочиналася стежина Андрія Самійловича у велике життя, у творчість, яка зародилася в його душі ще в дитинстві, певно, від батька-мрійника, сільського чоботаря, мелодій материного співу, від почутих творів Тараса Шевченка. Творчість Андрія Малишка позначена глибокою самобутністю, особливим ліризмом, любов’ю до людей. На крилах музики злетіли його поезії й стали народними: «Вчителька», «Пісня про рушник», «Ми підем, де трави похилі», «Стежина»… Митець співпрацював з багатьма відомими компози-

Увага, залізничний переїзд! без такого, або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу в його власника чи без такого, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу в його власника чи без такого. (ч. 2 ст. 123. В’їзд на залізничний переїзд особою, яка керує транспортним засобом, у випадках, коли рух через переїзд заборонений); – позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу в його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу в його власника чи без такого. (ч. 3 ст. 123. Порушення, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене водієм транспортного засобу під час надання послуг з перевезення пасажирів або під час перевезення небезпечних вантажів).

СЛУЖБА «101»

Щоб не сталося лиха! Найбільше пожеж в оселях громадян і на підприємствах, об’єктах різних форм власності стається саме взимку. Отже обов’язок кожного керівника, Держтехногенбезпеки Чернігівського РВ та служби цивільного захисту району – попередити виникнення вогняного лиха. Задля цього інспекторський склад здійснює рейдові перевірки виробничих об’єктів господарств різних форм власності, тваринницьких приміщень. За результатами складаються відповідні приписи. Але, як свідчать контрольні перевірки, не всі пункти приписів виконуються, а це означає, що, по-перше, керівники порушують Закон України «Про пожежну безпеку», по-друге, нехтують безпекою й не запобігають виникненню пожеж. У деяких господарствах упродовж кількох років не

Антоніна ФЕДОРЧЕНКО

«ГАРЯЧА» ЛІНІЯ

ІНФОРМУЄ ДЕРЖАВТОІНСПЕКЦІЯ З 5 по 26 листопада на території області Державтоінспекцією буде проведено профілактичні заходи під умовною назвою «Залізничний переїзд». Інспектори ДПС здійснюватимуть посилений контроль за дотриманням правил перетину залізничних переїздів, також проводитимуть перевірки власників залізничних переїздів щодо утримання цих ділянок в технічно-справному стані відповідно до діючих норм. Державтоінспекція нагадує, що порушення правил проїзду, згідно зі ст. 123 КУпАП «Порушення особами, які керують транспортними засобами, правил руху через залізничні переїзди» тягне за собою: – накладання штрафу від двадцяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340–425 грн.). (ч. 1 ст. 123. Порушення особою, яка керує транспортним засобом, правил руху через залізничний переїзд, крім порушень, передбачених частинами другою і третьою цієї статті); – накладання штрафу від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–1190 грн.) з оплатним вилученням транспортного засобу в його власника чи

торами. Понад сто текстів його поезій покладено на музику. Двічі лауреат Сталінської премії, лауреат премій СРСР та ім. Т. Г. Шевченка – син своєї епохи, фронтовик, громадський діяч і понад усе – поет-лірик Андрій Малишко. Під час зустрічі виступили члени літературно-мистецької вітальні «Краяни» з Чернігівського району. У їх виконанні прозвучали, зокрема, твори «Вчителька», «Пісня про рушник», «Ми підем, де трави похилі». Лебединою піснею поета стала пісня «Стежина» – його роздум про життя. І суть одна: людина смертна, а народ живе вічно.

проводиться замір опору ізоляції, а також капітальний ремонт електромережі. Крім цього, тваринницькі приміщення не забезпечені справними вогнегасниками, а в деяких вони взагалі відсутні, так само, як інші первинні засоби пожежогасіння. Тобто у разі виникнення невеликого загорання, працівникам нічим буде його загасити. Встановлено, що майже в усіх тваринницьких приміщеннях господарств району використовуються електросвітильники без захисних плафонів, застосовується електромережа на скрутках, електрообладнання та електромережа не очищаються від пилу й павутиння, відсутні знаки пожежної безпеки та вказівки місцезнаходження засобів пожежогасіння, не ремонтуються й не перевіряються на справність блискавкозахисні пристрої.

Крім вказаних порушень, у деяких господарствах грубі корми зберігаються в тамбурах тваринницьких приміщень, поруч з худобою, а також на відстані ближче 50 метрів від будівель, що збільшує ризик розповсюдження вогню. Викликає занепокоєння те, що пожежні автомобілі ПСО на території сільрад не в повному об’ємі забезпечені пальним. Але слід розуміти страшні наслідки, коли підрозділу МНС доведеться їхати на допомогу за кілька десятків кілометрів. Шановні керівники! Не ризикуйте, не економте занадто пального для пожежних машин та кошти на ремонт. Не будьте байдужі до вимог правил пожежної безпеки й уникнете лиха. Дмитро БІЛОЗУБ, в. о. начальника ЦЗ Чернігівського району; Дмитро ЗОЦЕНКО, інспектор Чернігівського РВ УДТБ у Чернігівській області

16 листопада з 9 до 11 години відбудеться прямий телефонний зв’язок із заступником начальника Чернігівського районного відділу міліції, начальником сектору кадрового забезпечення підполковником міліції Володимиром Олександровичем ЦИГАНОМ. Тел. 67-10-64.

КОНКУРС

«Благодійник року» У районі відбудеться конкурс «Благодійник року» імені меценатів Тарновських. У конкурсі можуть брати участь фізичні та юридичні особи, які надали одночи багаторазову благодійну допомогу для розв’язання суспільних проблем Чернігівського району. Претендентів на участь у конкурсі, за їхньою згодою, можуть висувати органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадські організації, благодійні фонди, заклади освіти, науки, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, будь-які особи, які отримали благодійну допомогу, а також самі благодійники. Номінації конкурсу: • «Благодійник року – всеукраїнська бізнес-структура»; • «Благодійник року – регіональна бізнес-структура»; • «Благодійник року – неприбуткова організація»; • «Благодійник року – приватна особа»; • «Благодійник року – благодійник-початківець»; • «Благодійник року – представник малого бізнесу». Детальнішу інформацію щодо участі в конкурсі можна отримати у відділі з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ апарату райдержадміністрації за тел. 3-61-13.


T V-Край

10 листопада 2012 року

5

Понеділок, 12 листопада 9.30, 19.30 Надзвичайнi новини. 8.00 Новини. 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 10.30, 16.30 Т/с «Агент на8.05, 23.10 Спорт. «Снiданок з 1+1». цiональної безпе8.10, 23.15 За 80 днiв навколо 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 0.15 ки». спорту. ТСН: «Телевiзiйна служ- 12.45 Факти. День. 8.20 Твiй голос. ба новин». 13.00 Т/с «Прокурорська 8.40 Кориснi поради. 7.25 М/ф «Ескiмоска». перевiрка». 9.00 Пiдсумки тижня. 10.00 «Шiсть кадрiв». 14.15, 20.15 Т/с «Шеф». 9.40, 12.00, 20.55 Офiцiйна 10.25, 17.10 Т/с «Величне 18.45 Факти. Вечiр. хронiка. столiття. Роксола22.30 Факти. Пiдсумки дня. 9.55 Дитячий фестиваль на-2». «Змiнимо свiт на кра- 12.45 «Знiмiть це негайно». 22.45 Свобода слова. ще». 13.45 «Повне перевтiлення. СТБ 10.45 Д/ф «Змiнимо свiт на Дiм за тиждень». 5.50, 16.00 «Все буде добре!» краще». 14.45 «Не бреши менi-3». 7.20, 18.20 «Неймовiрна 11.10 Шеф-кухар країни. 15.45 «Сiмейнi мелодраправда про зiрок». 12.10, 19.00, 21.30 Дiловий ми-2». 9.00 Х/ф «Ворошиловсьсвiт. 16.45 «ТСН. Особливе». кий стрiлець». 12.25 Право на захист. 20.15 Х/ф «Мати й мачу11.05 Х/ф «П’ять рокiв та 12.45 Темний силует. ха». один день». 12.55 Армiя. ІНТЕР 13.10 «Битва екстрасенсiв. 13.15 Мiжнародний фестиАпокалiпсис». 5.45 Х/ф «Карнавальна валь «Щасливi до18.00, 22.00 «Вiкна-Новини». нiч». лонi-2012». 20.10 «Куб-3». 7.00, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 14.40 Вiкно в Америку. 22.20 «Детектор брехнi-2». 18.00 Новини. 15.00, 18.20 Новини (iз сур7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з 23.20 Т/с «Доктор Хаус». доперекладом). 0.20 Т/с «Комiсар Рекс». IНТЕРом». 15.15 Euronews. 7.30, 20.30 «Спорт у Подро15.20 Дiловий свiт. АгроНОВИЙ КАНАЛ бицях». сектор. 6.45 Очевидець. Найкумед9.10 «Вечiрнiй квартал». 15.35 Осiннiй жарт з Г. Венiше. 11.15, 12.30, 21.00 Т/с «Одетровим. 7.05, 7.40, 8.45 Пiдйом. са-мама». 16.00 Т/с «Клеймо». 7.30, 8.30, 19.00, 1.00 Ре16.45 Т/с «Агент особливо- 15.30 Програма «Право на портер. зустрiч». го призначення». 9.00, 16.55 Т/с «Не родись 16.30 «Жди меня». 18.45 Агро-News. вродлива». 18.10 Т/с «Кровиночка». 19.15 Жарт з С. Єщенком. 20.10 Осiннiй жарт з С. Аль- 19.05 Програма «Про життя». 9.55, 17.55, 21.00 Т/с «Воронiни». 20.00 «Подробицi». товим. 13.20, 14.25 Kids Time. 20.50 «Подробицi. Нефор20.35 Сiльрада. 13.25 М/с «Барбоскiни». мат». 21.00 Пiдсумки дня. 13.30 М/с «Сильвестр i Твiттi 23.05 Т/с «Вулицi розби21.25 Свiт спорту. детективи». тих лiхтарiв-11». 21.40 Смiшний та ще смiш14.45, 15.45 Teen Time. 1.00 ПРОФIЛАКТИКА. нiший. 14.50 Т/с «Друзi». 22.05 Гуморобачення. ICTV 15.50 Т/с «Свiтлофор». 22.55 Трiйка, Кено, Секун19.30 Спортрепортер. 6.55, 9.25, 12.55, 19.25, 0.45 да удачi. 19.40 Пiраньї. Спорт. 23.00 Пiдсумки. 20.00 Т/с «Закрита шко7.05 Т/с «Леся+Рома». 23.25 Вiд першої особи. ла». 7.35 Дiловi факти. 23.50 Х/ф «Чоловiча ро22.05 Т/с «Кухня». 7.45 Факти тижня. бота-2». 23.10 ФБР :). 8.45 Факти. Ранок. 0.40 Помiж рядками.

УТ-1

КАНАЛ 1+1

12.00 Ток-шоу «Нехай говорять». 6.50 Телепузики. 15.35 Щиросердне зiзнання. 7.25 Малята-твiйнята. 16.00 Право на захист. 7.45 Мультик з Лунтiком. 17.10 Подiї. Спорт. 8.15 М/с «Лiло i Стiч». 17.15 Критична точка. 8.50 Т/с «Кремлiвськi кур- 18.00 Т/с «Джамайка». санти». 19.20 Ток-шоу «Говорить 9.50 Т/с «Всi жiнки - вiдьУкраїна». ми». 22.00 Х/ф «Подвiйний 10.50 Т/с «Та, що говорить форсаж». 0.10 Х/ф «Дев’ять з привидами». ярдiв-2». 11.50, 17.05 Маша та моделi-2. ТОНіС 12.50, 21.15 Вiталька. 13.35, 17.45 Т/с «Моя пре- 6.35 Ф-стиль. 7.00 Ранкове espresso. красна нянька». 8.30 Свiт за тиждень. 15.05 Одна за всiх. 9.00, 19.00 Т/с «Навiжена». 15.40, 20.50 Дайош мо10.00, 16.50 Алло, лiкарю! лодьож! 11.15 Х/ф «Бiс у ребро». 16.15 Досвiдос. 14.00 Соцiальний статус: 16.40, 0.20 Вайфайтери. вашi права. 18.50 БарДак. 15.00, 18.30, 21.00 «Соцiаль19.15 Богиня шопiнгу. ний пульс». 19.50 Т/с «Щоденники 15.30 Дика Америка. доктора Зайцевої». 16.00 Країна порад. 22.00 Т/с «Вiсiмдесятi». 17.50 Вiддiл кадрiв. 22.25 Рай, гудбай. 18.50, 21.30 Економiчний 23.00 Дурнєв+1. пульс. 23.25 Т/с «Загублена». 20.00 Соцiальний статус: вапенсiя. ТРК «УКРАїНА» 21.40ша Вiктор Цой. Життя, як 6.00 Т/с «Єфросинiя. Прокiно. довження». 22.30 Х/ф «Про це не гово7.00, 17.00, 19.00 Подiї. рять». 7.25 Ранок з «Україною». 0.50 Амурнi мелодiї. 9.25, 13.00 Т/с «Слiд». НТН 10.00, 20.00 Т/с «Врятува6.05 Х/ф «Бiлий вибух». ти боса». 11.00, 21.00 Т/с «Карпов». 7.30 «Агенти впливу».

ТЕТ

12 листопада – IV фаза, спадаючий Місяць, 27-й місячний день, Місяць у сузір’ї Скорпіона. Дуже сприятливий і гармонійний день. Однак, володійте емоціями: той, хто цього дня провокуватиме конфлікти, ризикує занедужати. Сприятливий для придбання нерухомості або переїзду. Добре починати нові справи. Коли щось насниться до опівночі, це обов’язково здійсниться.

8.30 «Правда життя». Жертви амура. 9.00 «Матiнка Алiпiя». 9.55 «Сирiя: вiйна та вiра». 10.45 Т/с «УГРО-4». 14.45 Т/с «Каменська-6». 18.30 «Правда життя». Випадкова жертва. 19.00, 23.45 «Свiдок». 19.30 Т/с «Лiтєйний». 21.45 Т/с «Кримiналiсти: мислити як злочинець». 22.45 Т/с «CSI: НьюЙорк-8». 0.15 Х/ф «Перетворення».

11.00 Цивiлiзацiя. Ту-104. Останнi слова льотчика 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, Кузнєцова. 12.00, 13.00, 14.00, 13.00 World Stories. Мiжна15.00, 16.00, 17.00, роднi кореспонденти. 18.00, 19.00, 20.00, 14.25 Лекцiї та подiї. 21.00, 23.00 «Час но17.25 Цивiлiзацiя. Едуард VIII. вин». Король-нацист. 7.10, 8.10, 22.25, 23.20 «Бiз19.00, 23.00 Знак оклику. нес-час». 19.25, 23.25 Сьогоднi про го7.20 «Автопiлот-новини». ловне. 7.25, 8.40, 23.45 «Огляд пре20.25, 0.25 Сьогоднi. си». 21.00 Знак оклику з Артемом 7.30 «Ранок iз зiркою». Шевченком. 7.55, 8.50 «Трансмiсiя-но21.25 «Тендер News» з Навини». талiєю Седлецькою. 8.20, 8.45, 8.55, 9.15, 10.10, 22.00 Альбертейнштейн. 12.30, 13.10, 14.10, K1 16.10, 17.20, 17.50, 6.30 «Ранок на К-1». 22.35, 22.55, 23.50 «По- ЧЕРНІГІВ 7.30 Мультфiльми. 8.00 «Тиждень». года». 8.40, 12.35 Т/с «Баффi - пе- 8.25, 18.50, 23.40 «Час спор- 8.50 Х/ф «Коник-Горбокореможниця вамту». ник». пiрiв». 8.30 «Хронiка тижня». 10.10 Фабрика iдей. 10.35 Х/ф «Мiй пес Скiп». 9.20, 13.20, 14.20 «5 еле10.35 Х/ф «Маленькi тра14.15, 18.00 «Звана вечеря». мент». гедiї». 15.15 «КВК-2012». 10.30, 11.20, 12.15 Суспiль- 11.45 Азбука ремесел. 19.00 «Шопiнг монстри». но-полiтичне ток-шоу 12.05 Величнi постатi. 20.00 «Велика рiзниця». «РесПублiка з Анною Д. Нарбут. 22.00 «Вечiр. Паша. Зорi». Безулик». 12.25 Вiд мелодiї до мелодiї. 23.00 «Розсмiши комiка». 15.15 «Вперед, на Олiмп!» 12.35 Iсторичнi постатi. 0.00 Х/ф «Красунчик Ал- 16.15 «Мотор». 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». фi». 17.25 «В кабiнетах». Пульс дня. 18.15 «Територiя закону». K2 13.10, 20.00 Телеоб’єктив. 18.40, 22.40, 0.00 «Київсь13.20 Україна - морська дер6.00 Мультфiльми. кий час». жава. 8.00 Хатха-йога. 19.30 «Час iнтерв’ю». 13.35 Спадщина. I. Миколай9.00 Бебi-бум. 19.50 «Хронiка дня». чук. 9.40, 10.05, 10.40 Сiм’я вiд 20.10, 21.10 «Час. Пiдсум14.05 Iсторiя однiєї картини. А до Я. ки дня». 14.35 Цiкаве про чай та каву. 11.00 Школа лікаря Кома21.40 «Час-Тайм». ровського. 22.00 «Податковий щоден- 14.50, 17.15 Зi скриньки «Дивовижного калейдо12.20 Правда про їжу. ник». скопа». 13.20, 20.40 Давай одружи- 23.30 «CRIME NEWS». 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК мося! ТВі «Новий Чернiгiв». 14.15 Спецiя. 16.15 Вiд щирого серця. 15.15 Таємницi шеф-кухаря. 6.30 Голос вiруючого. 17.30 Кримiнал, обов’язок, 16.00, 21.40 Модний вирок. 7.00 Шалений тиждень. право. 17.00, 18.15, 19.00 Квадрат- 8.00 Пiдсумки з Вахтангом 20.10 Студiя «Дiалог». ний метр. Кiпiанi. 19.40 Жiночий погляд. 9.25, 14.10 Сiм чудес Украї- 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Уряд на зв’язку з гро23.45 Позаочi. ни. мадянами. 0.35 Формула любовi. 10.05, 16.25 Навколо свiту.

5 КАНАЛ

Вівторок, 13 листопада УТ-1 8.00, 12.00 Новини. 8.05, 23.10 Спорт. 8.10, 23.15 За 80 днiв навколо спорту. 8.20, 0.40 Помiж рядками. 8.40 Кориснi поради. 9.00, 21.00 Пiдсумки дня. 9.25, 11.55, 20.55 Офiцiйна хронiка. 9.35 Свiтло. 10.00 Ток-шоу «Легко бути жiнкою». 11.05 В гостях у Д. Гордона. 12.10, 18.45, 21.20 Дiловий свiт. 12.25 Хай щастить. 12.45 «Секрети успiху» з Н. Городенською. 13.15 Х/ф «Солдати». 15.00, 18.20 Новини (iз сурдоперекладом). 15.15 Euronews. 15.20 Дiловий свiт. Агросектор. 15.30 Фестиваль пiснi та гумору в Коблево. 15.50 Т/с «Клеймо». 16.40 Т/с «Iз життя капiтана Черняєва». 19.00 221. Екстрений виклик. Тиждень. 19.50 Жарт з С. Альтовим, гуртом «ЕКС-ББ». 20.50 Свiт спорту. 21.25 Соцiальне шоу «Адреналiн». 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 23.00 Пiдсумки. 23.25 Вiд першої особи. 23.50 Х/ф «Чоловiча робота-2».

10.25, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана-2». 12.45 «Знiмiть це негайно». 13.45 «Повне перевтiлення. Дiм за тиждень». 14.45 «Не бреши менi-3». 15.45 «Сiмейнi мелодрами-2». 16.45 «ТСН. Особливе». 20.15 «Мiняю жiнку-6». 21.50 «Українськi сенсацiї». 23.15 Т/с «Полiцiя Гаваїв». 1.10 Х/ф «Мати й мачуха».

10.30, 16.35 Т/с «Агент нацiональної безпеки». 12.45 Факти. День. 13.00 Анекдоти по-українськи. 13.10, 22.30 Т/с «Прокурорська перевiрка». 14.20, 20.15 Т/с «Шеф». 18.45 Факти. Вечiр. 23.40 Факти. Пiдсумки дня. 23.55 Т/с «Розплата».

СТБ

6.20, 16.00 «Все буде добре!» ІНТЕР 8.05, 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок». 6.15, 23.05 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11». 9.55 «Куб-3». 11.40 Х/ф «Дружина за 7.00, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, контрактом». 18.00 Новини. 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з 13.45 «Битва екстрасенсiв. Протистояння шкiл». IНТЕРом». 7.30, 20.30 «Спорт у Подро- 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини». 20.00 «Фермер шукає друбицях». жину-2». 9.10 Т/с «Повернення Мух22.20 «Вагiтна у 16». тара». 23.20 «Доньки-матерi». 11.00 Програма «До суду». 0.20 Т/с «Доктор Хаус». 12.30 «Знак якостi». 12.55 «Судовi справи». НОВИЙ КАНАЛ 13.50 Д/с «Слiдство вели. 6.45 Очевидець. Найкумедз Леонiдом Каневсьнiше. ким-2». 15.45 Т/с «Життя та при- 7.05, 7.40, 8.45 Пiдйом. 7.30, 8.30, 19.00, 1.10 Регоди Мишка Японпортер. чика». 9.00, 16.55 Т/с «Не родись 18.10 Т/с «Кровиночка». вродлива». 19.05 Програма «Про життя». 9.55, 17.55, 21.00 Т/с «Во20.00 «Подробицi». ронiни». 20.50 «Подробицi. Нефор13.25 М/с «Барбоскiни». мат». 13.30 М/с «Сильвестр i Твiттi 21.00 Т/с «Одеса-мама». - детективи». 1.05 Х/ф «Материнський 14.25 Kids Time. iнстинкт». 14.45, 15.45 Teen Time. ICTV 14.50 Т/с «Друзi». КАНАЛ 1+1 6.55, 9.25, 12.55, 19.25, 0.55 15.50 Т/с «Свiтлофор». 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 Спорт. 19.30 Спортрепортер. «Снiданок з 1+1». 7.05 Т/с «Леся+Рома». 19.40 Пiраньї. 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.00 7.35 Дiловi факти. 20.00 Т/с «Закрита шкоТСН: «Телевiзiйна служ- 7.45 Екстрений виклик. ла». ба новин». 8.45 Факти. Ранок. 22.05 Т/с «Кухня». 7.25 М/ф «Ескiмоска». 9.30, 19.30 Надзвичайнi но- 23.10 Весiлля буде по-моє10.00 «Шiсть кадрiв». вини. му!

10.00, 20.00 Т/с «Врятувати боса». 6.50 Телепузики. 11.00, 21.00 Т/с «Карпов». 7.25 Малята-твiйнята. 12.00 Ток-шоу «Нехай гово7.45 Мультик з Лунтiком. рять». 8.15 М/с «Лiло i Стiч». 15.35 Щиросердне зiзнання. 8.50 Т/с «Кремлiвськi кур- 16.00 Право на захист. санти». 17.10 Подiї. Спорт. 9.50 Т/с «Всi жiнки - вiдь- 17.15 Критична точка. ми». 18.00 Т/с «Джамайка». 10.50 Т/с «Та, що говорить 19.20 Ток-шоу «Говорить з привидами». Україна». 11.50, 19.15 Богиня шопiнгу. 23.00 Тридцятирiчнi. 0.00 Т/с «Подружжя». 12.25, 17.05 Маша та моделi-2. ТОНіС 12.50, 21.15 Вiталька. 6.45 Мультфiльми. 13.35, 17.45 Т/с «Моя пре7.00 Ранкове espresso. красна нянька». 14.40, 22.00 Т/с «Вiсiмде- 8.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Соцiальний пульс». сятi». 9.00, 19.00 Т/с «Навiже15.05 Одна за всiх. на». 15.40, 20.50 Дайош мо10.00, 16.50 Алло, лiкарю! лодьож! 11.15 Х/ф «Увiмкнiть 16.15 Досвiдос. пiвнiчне сяйво». 16.40, 0.20 Вайфайтери. 14.00 Соцiальний статус: ва18.50 БарДак. ша пенсiя. 19.50 Т/с «Щоденники 15.30 Ронiн. Ток-шоу з Дмитдоктора Зайцевої». ром Видрiним. 22.25 Рай, гудбай. 16.00 Країна порад. 23.00 Надто грубо для 17.50 Вiддiл кадрiв. Ю-туб’а. 18.50, 21.30 Економiчний 23.25 Т/с «Загублена». пульс. 20.00 Соцiальний статус: ТРК «УКРАїНА» вашi пiльги. 6.00 Т/с «Єфросинiя. Про- 21.40 Валентина Тализiдовження». на. Моїй душi спокою 7.00, 17.00, 19.00 Подiї. немає. 7.25 Ранок з «Україною». 22.40 Х/ф «Милi штучки». 9.25, 13.00, 22.00 Т/с «Слiд». 0.50 Амурнi мелодiї.

ТЕТ

13 листопада – IV фаза, спадаючий Місяць, 28-й місячний день, Місяць у сузір’ї Скорпіона. Один із найважчих місячних днів. Контролюйте емоції, женіть погані думки, не починайте ніяких справ. Погано, якщо цього дня втрапите в халепу: вам не щаститиме до самої повні. Хороший знак, якщо хтось віддасть вам борг, тоді гроші будуть водитися. Сни – віщі.

11.00 Школа лікаря Комаровського. 6.45 Х/ф «Солдат Iван 12.20 Правда про їжу. Бровкiн». 13.20, 20.40 Давай одружи8.30 Ранковий «Свiдок». мося! 9.00 «Кримiнальнi справи». 10.00, 22.45 Т/с «CSI: Нью- 14.15 Спецiя. 15.15 Таємницi шеф-кухаря. Йорк-8». 16.00, 21.40 Модний вирок. 11.00 Т/с «NCIS: Лос-Ан17.00, 18.15, 19.00 Квадратджелес». ний метр. 12.00 Т/с «Детективи». 19.40 Жiночий погляд. 12.30 Т/с «Журов-2». 23.45 Позаочi. 14.35, 19.30 Т/с «Лiтєй0.35 Формула любовi. ний». 16.45, 19.00, 23.45 «Свiдок». 5 КАНАЛ 17.00 Т/с «Громадянин на6.50, 7.25, 23.45 «Огляд пречальник-3». си». 21.45 Т/с «Кримiналiсти: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, мислити як злочи12.00, 13.00, 14.00, нець». 15.00, 16.00, 17.00, 0.15 Х/ф «Хронiка затем18.00, 19.00, 20.00, нення». 21.00, 23.00 «Час ноK1 вин». 6.30 «Ранок на К-1». 7.10, 8.10, 22.25, 23.20 «Бiз7.30 Мультфiльми. нес-час». 10.10 Т/с «Баффi - пере7.20 «Автопiлот-новини». можниця вампiрiв». 7.30 «Ранок iз зiркою». 12.05 Т/с «Таємницi 7.55 «Трансмiсiя-новини». Смолвiля». 8.15, 8.50, 9.15, 10.35, 12.35, 13.00 Т/с «Переплутанi 14.10, 16.10, 17.20, 17.50, при народженнi». 22.35, 22.55, 23.50 «По14.00 «Орел i Решка». года». 15.00, 18.00 «Звана вечеря». 8.20, 18.50, 23.40 «Час спор16.00, 19.00 «Шопiнг монту». стри». 8.30 «Новини Київщини». 17.00 «Дiм на заздрiсть 9.20, 13.35, 14.20, 15.15 «5 усiм». елемент». 20.00 «Велика рiзниця». 10.10, 19.30 «Час iнтерв’ю». 21.00 «Розсмiши комiка». 11.10, 12.10, 20.10, 21.10 «Час. 22.00 «Три сестри». Пiдсумки дня». 22.35 «Штучки». 13.10 «Податковий щоден23.00 «Шоумонроу». ник». 23.35 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки». 16.15 «Трансмiсiя». 17.25 «Акцент». 0.25 «Бiйцiвський клуб». 18.15 «Енергонагляд». K2 18.40, 22.40, 0.00 «Київський час». 6.00 Мультфiльми. 19.50 «Хронiка дня». 8.00 Хатха-йога. 21.40 «Час-Тайм». 9.00 Бебi-бум. 22.00 «Агроконтроль». 9.40, 10.05, 10.40 Сiм’я вiд 23.30 «CRIME NEWS». А до Я.

НТН

ТВі 6.30 Голос вiруючого. 7.00, 19.30, 23.30 Сьогоднi про головне. 8.00, 13.00, 20.30, 0.30 Сьогоднi. 8.30, 19.00, 23.00 Знак оклику. 9.25 Здорове життя з Iриною Трухачовою. 10.10, 16.30 Навколо свiту. 11.00 Цивiлiзацiя. Едуард VIII. Король-нацист. 13.25 Сiм чудес України. 14.30 Знак оклику з Артемом Шевченком. 15.00 «Тендер News» з Наталiєю Седлецькою. 15.30 Альбертейнштейн. 17.30 Цивiлiзацiя. Бої у 17 паралелi. Танець зi смертю. 21.00 Музика для дорослих.

ЧЕРНІГІВ 8.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки. 8.30 Студiя «Дiалог». 9.00 Х/ф «Три товстуни». 10.25 Кримiнал, обов’язок, право. 10.50 Ф/в «Хазяїн». 12.10 Феномен України. 12.40 Дорога до храму. 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня. 13.10, 20.00 Телеоб’єктив. 13.20 Уряд на зв’язку з громадянами. 13.50 Про закон. 14.15 Лiтературна вiтальня. 14.50, 17.15 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопа». 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.15 Вiд щирого серця. 17.30 На сiльських перехрестях. 20.15 Розмова без нотацiй. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Енергоманiя.


6

Наш край

10 листопада 2012 року

УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 15-РІЧЧЯ

Фото Наталії БУШАЙ

«Ми крокуємо разом у нове майбуття», – словами гімну найпотужнішої політичної сили країни – Партії регіонів, розпочалося святкування 15-річчя з дня її створення. Але перед тим зала виструнчилася під звуки державного Гімну. Урочистості проходили у М.-Коцюбинському районному будинку культури, де зібралися голови первинних організацій, активісти й чисельні прихильники синьо-білої команди. Гучними оплесками вітали своїх керманичів – народного депутата України, радника Президента України, першого заступника голови парламентської фракції Партії регіонів Михайла Чечетова, народного депутата України, голову обласної організації Партії регіонів Григорія Маньковського, голову фракції ПР у обласній раді Станіслава Прокопенка, голову Чернігівської районної організації ПР Миколу Кудрика, заступника голови Чернігівської обласної організації ПР Михайла Литвина та інших. За 15 років Партія регіонів довела, що є найбільш успішною, чисельною та послідовною політичною силою в Україні. На шляху складних та важливих реформ, державні інтереси ставилися нею вище власних партійних інтере-

3

Чернігівський район знову вибиратиме! На цей раз – «Жінку року-2012»! Номінуються на це високе звання десять представниць прекрасної статі з Чернігівського району, які заслужили шану своєї громади й трудового колективу. Відтепер долучитися до вибору переможниці традиційного районного конкурсу «Жінка року-2012» можуть і читачі «Нашого краю». Щоб проголосувати за свою обраницю, достатньо надіслати sms-повідомлення з особистим номером конкурсантки, який бачите на фото, на номер (093) 427-14-79. Підсумки підбиватимуться наприкінці листопада. (Вартість sms-повідомлення – згідно з тарифним планом вашого мобільного оператора).

1

Ірина ВАРВИНЕЦЬ, спортсмен-інс трук тор збірної національної команди України з біатлону. Чемпіонка Європи, бронзова та срібна призерка Чемпіонату світу-2012, чемпіонка України-2012, член національної збірної команди України з біатлону, майстер спорту України. Захоплюється психологією спортивної діяльності.

Олександра ЛУГОВА, співробітник територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чернігівської райдержадміністрації. Цій справі віддала понад 23 роки. Під її опікою – 12 літніх жінок з Анисова. Захоплюється вирощуванням квітів.

2

Олена ХОМЕНКО, Ладинський сільський голова. 26-річною вона балотувалася на цю посаду й отримала довіру односельців. Неодноразово брала участь у спортивних районних змаганнях. Любить збирати гриби, читати гуморески та керувати автомобілем.

4 Юлія БОТЯЙ, головний бухгалтер відділу освіти Чернігівської районної державної адміністрації. Її пристрасть – історичні романи й спілкування з природою. А віднедавна робить перші кроки у поезії.

Тамара ВАЩЕНКО, головний зоотехнік СВК «Полісся», с. Кувечичі. Її захоплення – квіти та вирощування різних овочевих культур. Вмілий кулінар. Неодноразово брала участь у художній самодіяльності.

Наталія БУШАЙ

7

Ганна ХОМЕНКО, завідувачка фельдшерського пункту с. Шестовиця. Її життєве кредо – допомагати людям. У світі захоплень жінки основне місце посіла кулінарія.

8

Олена СЕРДЮК, бібліотекар центральної районної бібліотеки смт М.-Коцюбинське. Письменниця, авторка роману «Грішниця», який отримав Міжнародну українсько-німецьку літературну премію ім. О. Гончара. Головна пристрасть – художнє слово та літературна діяльність.

9 5

сів та рейтингів. Фундаментом економічних та політичних досягнень стала побудова єдиної владної вертикалі. Президент України Віктор Янукович, чинний Уряд на чолі з Миколою Азаровим, парламентська більшість і місцеві органи влади й надалі працюватимуть задля поліпшення якості життя населення, зміцнення економічного потенціалу держави. Про це говорили зі сцени народні депутати, очільники партійних осередків усіх рівнів, вітаючи своїх однодумців з роковинами створення Партії регіонів, ряди якої активно поповнюються. Того дня на святковій сцені було вручено партійні квитки новим членам цієї політичної сили. За традицією, активісти, котрі зробили вагомий особистий внесок у розвиток Партії регіонів, були нагороджені Почесними грамотами, їм вручили наручні годинники. Після офіційної частини заходу відбувся святковий концерт.

Тетяна СТАРОСТЮК, старший паспортист Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівській області. Працює у райвідділі вже 27 років. Захоплюється квітникарством.

6 Олександра ГУЩИНА, художній керівник Халявинського сільського Будинку культури. Солістка ансамблю «Вербиченька». Учасниця багатьох районних та обласних свят. Головне захоплення – музика та спів.

10 Наталія ТОПІХА, начальник Киїнського відділення поштового зв’язку, який обслуговує понад 4500 чоловік. Депутат Киїнської сільської ради. У вільний час із задоволенням експериментує з різноманітними кулінарними рецептами.


Наш край рай ВІТАЄМО!

10 листопада 2012 року

7

СЬОГОДНІ – ДЕНЬ ВЕТЕРАНА ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

В пам’яті – міліцейські будні Закінчення. Початок на 1-й стор. 6 листопада святкувала 75-річчя чарівна жінка, любляча мати й бабуся Ніна Степанівна МІХ із Шестовиці. З днем народженням її вітають діти й онуки та дарують такі слова: Желаем в славный юбилей Любви всех окружающих людей, Здоровья крепкого, богатого стола, Чтоб жизнь была прекрасна и добра.

8 листопада святкувала день народження Халявинський сільський голова Алла Іванівна ЛІСОВА. Від усієї душі її вітає колектив сільської ради, зичить безмежного щастя, здоров’я та усіляких гараздів. На довгий вік, на многії літа, На шану від людей, тепло родинне Стелися, доле, крізь усе життя Лише добром для доброї людини. В житті нехай все буде, що потрібно, Без чого не складається життя: Любов, здоров’я, щастя, дружба Та вічно юна, нестаріюча душа.

Первинна ветеранська організація була створена у серпні 2004 року й нині об’єднує 110 чоловік, які мають підтримку колег-ветеранів та діючого складу райвідділу. Колишні правоохоронці беруть участь у святкових заходах, заняттях зі службової підготовки, надають практичну допомогу працівникам РВ. – Не стоїмо осторонь і культурного життя району. Члени первинної організації Микола Бойправ, Василь Ведмідь, Григорій Кононенко, Микола Куліч – учасники вокального ансамблю «Ветеран», який, до речі, успішно виступив на конкурсі художньої самодіяльності у Полтаві, – розповідає Володимир Бреус. Згадуючи роботу, у погляді ветерана з’являється молодечий блиск. 22-річним прийшов він у райвідділ на посаду інспектора дитячої кімнати. За плечима був Чернігівський педінститут, педагогічна робота – викладав фізичну культуру в Слабинській школі. Тож досвід спілкування з підлітками вже мав. Молодий міліціонер мав наставляти на «шлях істинний» неповнолітніх хуліганів, котрі орудували у крамницях і дачах, а деякі вже й зловживали спиртним.

Згадує відставний підполковник і своє «бойове хрещення». У той час складні підлітки часто заради забавки викрадали колгоспних коней. Якось п’ять жеребців зникло і з Левковицького господарства. Хлопці покаталися, а потім прив’язали коней на залізничному мосту, що в Подусівці. На лихо, саме в той час їхав неданчицький потяг, нещасні тварини загинули. – Почав «розкручувати» справу і з’ясувалося, що лиха накоїли учні чернігівської школи № 21. Не називатиму їхніх прізвищ, адже хлопці згодом виправилися і нині – законослухняні громадяни. До речі, колишні підопічні Володимира Федоровича, зустрічаючи його, дякують, що не дозволив тоді зірватися у прірву злочинного світу. Такі слова для підполковника запасу – найвища нагорода. – Згодом я перейшов у карний розшук, – згадує ветеран. – Пам’ятаю випадок, коли розслідував злочини двох братів-рецидивістів. Один «спеціалізувався» на крадіжках, інший, 14-річний, зґвалтував не одну жінку. Причому, ми ніяк не могли його схопити, бо одна з переляканих жертв, описуючи злочинця, сказала, що то був здоровенний 40-річний чолов’яга. Але інтуїція мене не підвела, згодом малолітнього ґвалтівника затримали.

Минуло багато років, але пам’ять і досі зберігає деталі міліцейських буднів. – Зараз все повертається у снах, ніби знову проживаю: засідки, погоні, затримання. Якось наснилося, що женуся за злочинцем, навіть ногу забив, – сміється ветеран. Та така робота не для слабких духом. Недарма оперативники й співробітники інших міліцейських підрозділів раніше йдуть на заслужений відпочинок, адже враховується психологічна складність роботи. Колись у особовому складі райвідділу налічувалося менше 50-ти співробітників, хоча кількість населення у Чернігівському районі була набагато більша, ніж тепер. Службовий автомобіль – один на райвідділ. Але ніхто не скаржився, працювали самовіддано… – Дружина завжди з розумінням ставилася до моєї професії. Виростили з нею двох синів. Було таке, що пропадав на кілька діб. Та й тепер я вдома не сиджу, адже громадська діяльність забирає весь вільний час. Це вже на все життя. Тут не посперечаєшся. Адже й зараз Володимир Бреус бореться зі злочинністю, хоча й в інший спосіб: вчить молоде покоління правоохоронців. Не дарма кажуть, що колишніх міліціонерів не буває. Алла ПИРОГ

ВІДГОМІН СВЯТА

Мова про мову У Ведильцівській загальноосвітній школі відбулося свято рідної мови. Вчитель української мови та літератури Тетяна Проценко підготувала для учнів яскраву комп’ютерну презентацію «Українська мова у світі», під час якої діти з цікавістю дізналися про походження, поширення української мови, її багатство та красу. У виконанні Яни Стовп’яцької, Романа Моргуна, Катерини Блашкун, Крістіни Фунданич прозвучали пісні та вірші про Україну, рідну мову. Продовжив свято інтерактивний конкурс знавців української мови, у якому взяли участь команди «Україночка» та «Козачата». До конкурсної програми увійшли завдання на знання казок, прислів’їв, приказок, загадок. Учні складали римовані рядки, розгадували ребуси та кросворди, шукали підказку у зашифрованих реченнях, виправляли помилки. Всі учасники свята з цікавістю виконували завдання, які час від часу з’являлися на великому екрані, намагаючись не пропустити нічого нового. Не залишилися осторонь і глядачі. Для них підготували конкурс «Піймай риму». Важко було визначити переможця, адже обидві команди виявили неабияку активність, показали глибокі знання. Журі конкурсу, підбивши підсумки, оголосило переможцем команду «Україночка». Любов ЛАПАЙ, вчитель, член журі конкурсу

Шановні ветерани Чернігівського районного відділу УМВС України! Від імені колективу РВ УМВС, ради ветеранів та себе особисто щиро і сердечно вітаємо вас із святом – Днем ветерана органів внутрішніх сил. Бажаємо міцного здоров’я, щастя й тепла, добра і злагоди в серці. Нехай не згасає безмежна енергія, а ваші знання й досвід завжди приносять користь людям. Сергій БОНДАР, начальник Чернігівського РВ УМВС України, полковник міліції

У ГРОМАДІ

Зустріч поколінь В Олишівській бібліотеці-філіалі відбулася зустріч «Історія, сучасність і відомі люди мого краю», на яку запросили земляків, що прославили Олишівку добрими ділами, досягненнями у праці. Для багатьох початок усього – від батьківського порога, для інших Олишівка стала фундаментом становлення й досягнень на життєвій дорозі. У когорті відомих – художник Олександр Савченко-Більський, артист Михайло Томашівський, контр-адмірал Володимир Савченко-Більський, колишній голова Ради Міністрів УРСР Віталій Масол, доктор філософських наук, професор Федір Москаленко, Герой Радянського Союзу Анатолій Галецький. Поруч живуть скромні працьовиті люди, удостоєні за сумлінний труд високих урядових нагород: ланкова Софія Сірик – кавалер орденів Леніна, Трудового Червоного прапора, Жовтневої революції; оператор машинного доїння Ганна Литвин удостоєна орденів Трудового Червоного прапора й Знак Пошани; начальник дільниці Центру електрозв’язку №7 Микола Селюченко – кавалер орденів Трудового Червоного прапора, Жовтневої революції, Знак Пошани; орденоносці електрозварник Олександр Шапка,

Володимир БРЕУС, голова ради ветеранів Чернігівського РВ УМВС

токар Станіслав Бут, працівники Чернігівського ЛВ УМГ Олександр Лук’янець та Іван Здрілько, механізатори Микола Брагинець, Олександр Дзюб, Григорій Заїка. Заслужив шану й повагу олишівців керівник Чернігівського ЛВ УМГ, депутат райради Олександр Гавриш, відзначений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня та іншими нагородами. Цей список кращих синів і дочок Олишівки можна продовжувати. Його не уявити без таких відомих людей селища, як ветеран війни Іван Трофименко, майстер-умілець Василь Яворський, благодійник Олександр Гуляй та багатьох інших. Учитель історії місцевої школи Яна Селюченко розповіла про минуле й сьогодення селища. Секретар селищної ради Олександра Кот звернулася до земляків із словами вдячності. Учасникам заходу були запропоновані виставка-експозиція літератури про Олишівку «Моє село – душі затишок» та фотоматеріали «Мої земляки – в сузір’ї слави». Присутніх ознайомлено з новим краєзнавчим виданням «Олишівський мій краю, любов моя вічна, тут пам’ять козацька і слава батьків». Директор Чернігівської ЦБС Вікторія Пирковська вручила подяки Олександру Гавришу та Василю Яворському. Тетяна ШЕРЕМЕТ, завідуюча Олишівською бібліотекою-філіалом

Гідний приклад для молодих Відповідно до наказу МВС України 10 листопада ми вже вшосте відзначаємо День вшанування пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ. Ще два десятиліття тому цього дня старше покоління правоохоронців, сьогоднішні наші ветерани, святкували День міліції. 10 листопада, як тоді, так і тепер, є для них найголовнішим. Цього дня ми, і старше покоління, і молоді, зустрічаємося, спілкуємося й пригадуємо часи служби. Особисто мені дуже приємно бачити в УМВС наших сивочолих ветеранів – людей, які, перебуваючи на заслуженому відпочинку, займають активну життєву позицію. В нашій історії залишили помітний слід ті, хто стояв біля витоків зародження й становлення міліції, й ті, хто продовжує гідну справу своїх попередників сьогодні. Міліція Чернігівщини пройшла непростий шлях реформ, перебудов, пізнала радість успіхів і жалобу втрат, продовжує спрямовувати зусилля на боротьбу зі злочинністю, зміцнення правопорядку у містах і селах області. Ми завжди пам’ятаємо, що людина, яка несла і несе високе ім’я захисника правопорядку, – особа державна, а тому її повсякденна діяльність має бути пронизана духом глибокої принциповості та гуманізму. Саме так діє сьогодні переважна більшість співробітників органів внутрішніх справ, які глибоко усвідомлюють свою високу місію. А яскравим прикладом їм є приклад наших ветеранів. Правоохоронці неухильно виконують вимоги Присяги і завжди готові прийти на допомогу людям у годину лиха, дати рішучу відсіч правопорушникам, ризикуючи життям. У наш мирний час, захищаючи людей, загинуло 59 співробітників міліції Чернігівщини. Пішли з життя чудові працівники, які до кінця виконали службовий обов’язок, не шкодуючи себе. Кожне з імен наших колег ми пам’ятатимемо завжди. Бо вони – наша честь, наша совість... Глибоко переконаний, що ми завжди непохитно стоятимемо на захисті конституційних прав і свобод громадян, гідно й чесно виконуватимемо свою благородну місію, як це робили свого часу наші старші колеги. Шановні наші ветерани, пенсіонери органів внутрішніх справ! Щиро зичу вам, вашим рідним та близьким міцного здоров’я, щастя, миру, добра й злагоди. Подальших здобутків вам в ім’я розквіту нашої незалежної України! Хай зігріває серця тепло людської подяки за добрі справи, зроблені вами на ниві правоохоронної діяльності! Олександр МИХАЙЛИК, начальник УМВС України в Чернігівській області, генерал-майор міліції


8

T V-Край

10 листопада 2012 року

Середа, 14 листопада 7.25 М/ф «Ескiмоска». 10.00 «Шiсть кадрiв». 8.00, 12.00 Новини. 10.25, 17.10 Т/с «Величне 8.05, 23.10 Спорт. столiття. Роксола8.10, 23.15 За 80 днiв навкона-2». ло спорту. 12.45 «Знiмiть це негайно». 8.20, 0.40 Помiж рядками. 13.45 «Повне перевтiлення. 8.40 Кориснi поради. Дiм за тиждень». 9.00, 21.00 Пiдсумки дня. 14.45 «Не бреши менi-3». 9.20, 20.55 Офiцiйна хронiка. 15.45 «Сiмейнi мелодра9.35 Уряд на зв’язку з громами-2». дянами. 16.45 «ТСН. Особливе». 10.00 Ток-шоу «Легко бути 20.15 «Джентльменський жiнкою». набiр». 11.00 Спецпроект до Всесвiт- 22.05 «Територiя обману». нього Дня боротьби з 23.10 «Грошi». дiабетом. ІНТЕР 12.10, 18.45, 21.30 Дiловий свiт. 5.25, 23.05 Т/с «Вули12.25 Кордон держави. цi розбитих лiх12.40 Українська пiсня. тарiв-11». 13.20 Х/ф «Слово для за- 7.00, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, хисту». 17.45 Новини. 15.00, 18.20 Новини (iз сур- 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з доперекладом). IНТЕРом». 15.15 Euronews. 7.30, 20.30 «Спорт у Подро15.20 Дiловий свiт. Агробицях». сектор. 9.10 Т/с «Повернення 15.30 Фестиваль пiснi та гуМухтара». мору в Коблево. 11.00 Програма «До суду». 15.50 Т/с «Клеймо». 12.30 «Знак якостi». 16.40 Т/с «Iз життя капiта- 12.55 «Судовi справи». на Черняєва». 13.50 Д/с «Слiдство вели. 19.10 Концерт К. Новикової. з Леонiдом Каневсь20.50 Мегалот. ким-2». 21.25 Свiт спорту. 15.45 Т/с «Життя та при21.40 Зiрки гумору. В. Моїгоди Мишка Японсеєнко, В. Данилець, чика». брати Пономаренки. 17.55 Футбол. Збiрна Болгарiї 22.50 Суперлото, Трiйка, - збiрна України. Кено. 20.00 «Подробицi». 23.00 Пiдсумки. 20.50 «Подробицi. Нефор23.25 Вiд першої особи. мат». 23.50 Х/ф «Чоловiча ро- 21.00 Т/с «Одеса-мама». бота-2». 1.05 «Парк автомобiльного перiоду».

УТ-1

КАНАЛ 1+1

ICTV

6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 «Снiданок з 1+1». 6.55, 9.25, 12.55, 19.25, 0.55 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 0.10 Спорт. ТСН: «Телевiзiйна служ- 7.05 Т/с «Леся+Рома». 7.35 Дiловi факти. ба новин».

7.45 Несекретнi файли. 8.45 Факти. Ранок. 9.30, 19.30 Надзвичайнi новини. 10.30, 16.30 Т/с «Агент нацiональної безпеки». 12.45 Факти. День. 13.00 Анекдоти по-українськи. 13.10, 22.30 Т/с «Прокурорська перевiрка». 14.15, 20.15 Т/с «Шеф». 18.45 Факти. Вечiр. 23.40 Факти. Пiдсумки дня. 23.55 Т/с «Розплата».

СТБ 6.00, 16.00 «Все буде добре!» 7.40, 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок». 9.05 «Фермер шукає дружину-2». 10.55 Х/ф «Кордон. Тайговий роман». 13.45 «Битва екстрасенсiв. Протистояння шкiл». 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини». 20.00, 22.40 «МастерШеф-2». 1.55 Т/с «Доктор Хаус».

НОВИЙ КАНАЛ 6.45 Очевидець. Найкумеднiше. 7.05, 7.40, 8.45 Пiдйом. 7.30, 8.30, 19.00, 1.25 Репортер. 9.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива». 9.55, 17.55, 21.00 Т/с «Воронiни». 13.20, 14.25 Kids Time. 13.25 М/с «Барбоскiни». 13.30 М/с «Сильвестр i Твiттi - детективи». 14.45, 15.45 Teen Time. 14.50 Т/с «Друзi». 15.50 Т/с «Свiтлофор». 19.30 Спортрепортер. 19.40 Пiраньї. 20.00 Т/с «Закрита школа».

22.05 Т/с «Кухня». 23.10 Ближче до тiла.

9.25, 13.00, 22.00 Т/с «Слiд». 10.00, 20.00 Т/с «Врятувати боса». ТЕТ 11.00, 21.00 Т/с «Карпов». 6.50 Телепузики. 12.00 Ток-шоу «Нехай гово7.25 Малята-твiйнята. рять». 7.45 Мультик з Лунтiком. 15.35 Щиросердне зiзнання. 8.15 М/с «Лiло i Стiч». 16.00 Право на захист. 8.50 Т/с «Кремлiвськi кур- 17.10 Подiї. Спорт. санти». 9.50 Т/с «Всi жiнки - вiдь- 17.15 Критична точка. 18.00 Т/с «Джамайка». ми». 10.50 Т/с «Та, що говорить 19.20 Ток-шоу «Говорить Україна». з привидами». 11.50, 19.15 Богиня шопiнгу. 23.00 Тридцятирiчнi. 0.00 Т/с «Подружжя». 12.25, 17.05 Маша та моделi-2. ТОНіС 12.50, 21.15 Вiталька. 6.45 Мультфiльми. 13.35, 17.45 Т/с «Моя пре7.00 Ранкове espresso. красна нянька». 14.40, 22.00 Т/с «Вiсiмде- 8.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Сосятi». цiальний пульс». 15.05 Одна за всiх. 9.00, 19.00 Т/с «Навiже15.40, 20.50 Дайош мона». лодьож! 10.00, 16.50 Алло, лiкарю! 16.15 Досвiдос. 11.15 Х/ф «Час Х». 16.40, 0.20 Вайфайтери. 14.00 Соцiальний статус: 18.50 БарДак. вашi пiльги. 19.50 Т/с «Щоденники 15.30 Дика Америка. доктора Зайцевої». 16.00 Країна порад. 22.25 Рай, гудбай. 17.50 Вiддiл кадрiв. 23.00 Надто грубо для 18.50, 21.30 Економiчний Ю-туб’а. пульс. 23.25 Т/с «Загублена». 20.00 Соцiальний статус: ваТРК «УКРАїНА» ше здоров’я. 6.00 Т/с «Єфросинiя. Про- 21.40 Пауло Коельйо. Паломництво до Росiї. довження». 22.15 Вiчна загадка 7.00, 17.00, 19.00 Подiї. Страдiварi. 7.25 Ранок з «Україною». 14 листопада – зміна фаз, IV/I фаза, новий Місяць і сонячне затемнення, 29/1-й місячний день, Місяць у сузір’ї Стрільця. Сонячне затемнення та новий Місяць – важливі чинники, вплив яких відчуватимете досить довго. У цей час людина може робити не зовсім логічні й обмірковані вчинки, бути роздратованою. Нові справи не починайте, бо залишитеся розчарованими. Снам не вірте.

22.40 Х/ф «Змiни моє життя». 0.50 Амурнi мелодiї.

9.00 Бебi-бум. 9.40, 10.05, 10.40 Сiм’я вiд А до Я. 11.00 Школа лікаря КомаНТН ровського. 6.35 Х/ф «Iван Бровкiн на 12.20 Правда про їжу. 13.20, 20.40 Давай одружицiлинi». мося! 8.30 Ранковий «Свiдок». 9.00 «Кримiнальнi справи». 14.15 Спецiя. 10.00, 22.45 Т/с «CSI: Нью- 15.15 Таємницi шеф-кухаря. 16.00, 21.40 Модний вирок. Йорк-8». 17.00, 18.15, 19.00 Квадрат11.00 Т/с «NCIS: Лос-Анний метр. джелес». 19.40 Жiночий погляд. 12.00 Т/с «Детективи». 23.45 Позаочi. 12.30 Т/с «Журов-2». 0.35 Формула любовi. 14.35, 19.30 Т/с «Лiтєйний». 5 КАНАЛ 16.45, 19.00, 23.45 «Свiдок». 17.00 Т/с «Громадянин на- 6.50, 8.40, 23.45 «Огляд преси». чальник-3». 21.45 Т/с «Кримiналiсти: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, мислити як злочи15.00, 16.00, 17.00, нець». 18.00, 19.00, 20.00, 0.15 Х/ф «Патруль 21.00, 23.00 «Час новимiрiв». вин». K1 7.10, 8.10, 22.25, 23.20 «Бiзнес-час». 6.30 «Ранок на К-1». 7.20 «Автопiлот-новини». 7.30 Мультфiльми. 9.10, 14.00 «Орел i Решка». 7.30 «Ранок iз зiркою». 7.55, 8.50 «Трансмiсiя-но10.10 Т/с «Баффi - перевини». можниця вампiрiв». 8.20, 8.45, 8.55, 9.15, 10.35, 12.05 Т/с «Таємницi 12.35, 13.10, 14.10, 16.10, Смолвiля». 17.20, 17.50, 22.35, 13.00 Т/с «Переплутанi 22.55, 23.50 «Погода». при народженнi». 15.00, 18.00 «Звана вечеря». 8.25, 18.50, 23.40 «Час спорту». 16.00, 19.00 «Шопiнг мон8.30, 19.50 «Хронiка дня». стри». 9.20, 13.20, 14.20 «5 еле17.00 «Дiм на заздрiсть мент». усiм». 10.10, 19.30 «Час iнтерв’ю». 20.00 «Розсмiши комiка». 11.10, 12.10, 20.10, 21.10 «Час. 21.00 «Камедi клаб». Пiдсумки дня». 22.00 «Три сестри». 15.15 «Здоровi iсторiї». 23.00 «Шоумонроу». 16.15 «Драйв». 23.35 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки». 17.25 «Арсенал». 18.15 «Агроконтроль». 0.25 «Бiйцiвський клуб». 18.40, 22.40, 0.00 «КиївсьK2 кий час». 21.40 «Час-Тайм». 6.00 Мультфiльми. 22.00 «Сканер». 8.00 Хатха-йога.

23.30 «CRIME NEWS».

9.40, 10.05, 10.40 Сiм’я вiд А до Я. 5.50 Х/ф «Батальйони 11.00 Школа лікаря Комапросять вогню». ровського. 7.00 Х/ф «Чорнi берети». 12.20 Правда про їжу. 8.30 Ранковий «Свiдок». 13.20, 20.40 Давай одружи9.00 «Кримiнальнi справи». мося! 10.00, 22.45 Т/с «CSI: Нью- 14.15 Спецiя. Йорк-8». 15.15 Таємницi шеф-кухаря. 11.00 Т/с «NCIS: Лос-Ан16.00, 21.40 Модний вирок. джелес». 17.00, 18.15, 19.00 Квадрат12.00 Т/с «Детективи». ний метр. 12.30 Т/с «Сищики район- 19.40 Жiночий погляд. ного масштабу». 23.45 Позаочi. 14.35, 19.30 Т/с «Лiтєй0.35 Формула любовi. ний». 5 КАНАЛ 16.45, 19.00, 23.45 «Свiдок». 17.00 Т/с «Боєць. Народ- 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, ження легенди». 16.00, 17.00, 18.00, 21.45 Т/с «Кримiналiсти: 19.00, 20.00, 21.00, мислити як злочи23.00 «Час новин». нець». 0.15 «Випадковий свiдок». 8.15, 22.25, 23.20 «Бiзнес-час». K1 8.20, 8.45, 8.55, 9.15, 10.35, 12.35, 13.10, 14.10, 6.30 «Ранок на К-1». 16.10, 17.20, 17.50, 7.30 Мультфiльми. 22.35, 22.55, 23.50 «По9.10, 14.00 «Орел i Решка». года». 10.10 Т/с «Баффi - пере8.25, 18.50, 23.40 «Час спорможниця вампiрiв». ту». 12.05 Т/с «Таємницi 8.30, 19.50 «Хронiка дня». Смолвiля». 8.40, 23.45 «Огляд преси». 13.00 Т/с «Переплутанi 8.50 «Трансмiсiя-новини». при народженнi». 9.20, 13.20, 14.20, 15.15 «5-й 15.00, 18.00 «Звана вечеря». елемент». 16.00, 19.00 «Шопiнг мон10.10, 19.30 «Час iнтерв’ю». стри». 11.10, 12.10, 20.10, 21.10 «Час. 17.00 «Дiм на заздрiсть Пiдсумки дня». усiм». 16.15 «Рекламна кухня». 20.00 «Камедi клаб». 17.25 «Сканер». 21.00 «Велика рiзниця». 18.15 «Лiсовий патруль». 22.00 «Три сестри». 18.40, 22.40, 0.00 «Київсь23.00 «Шоумонроу». кий час». 23.35 Т/с «Вiдчайдушнi 21.40 «Час-Тайм». домогосподарки». 22.00 «Енергонагляд». 0.25 «Бiйцiвський клуб». 23.30 «CRIME NEWS».

8.00, 13.00, 20.30, 0.30 Сьогоднi. 8.30, 19.00, 23.00 Знак оклику. 9.25 Здорове життя з Iриною Трухачовою. 10.10, 16.30 Навколо свiту. 11.00 Цивiлiзацiя. З попелу Гаїтi. 13.25 Сiм чудес України. 14.30 Полiтклуб Вiталiя Портникова. 17.30 Цивiлiзацiя. Найбiльша бомба у свiтi. 21.00 Вечiр з Миколою Княжицьким.

ТВі 6.30 Голос вiруючого. 7.00, 19.30, 23.30 Сьогоднi про головне. 8.00, 13.00, 20.30, 0.30 Сьогоднi. 8.30, 19.00, 23.00 Знак оклику. 10.10, 16.30 Навколо свiту. 11.00 Цивiлiзацiя. Бої у 17 паралелi. Танець зi смертю. 13.25 Сiм чудес України. 14.30 Музика для дорослих. 17.30 Цивiлiзацiя. З попелу Гаїтi. 21.00 Полiтклуб Вiталiя Портникова.

ЧЕРНІГІВ 8.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки. 8.30 Розмова без нотацiй. 9.00 Х/ф «Капiтан Немо». 10.10 Силуети минулого. 10.30 На сiльських перехрестях. 10.50 Ф/в «Сучасна iсторiя». 12.20 Вiд мелодiї до мелодiї. 12.30 Вишивка. 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня. 13.10, 20.00 Телеоб’єктив. 13.20 Енергоманiя. 13.45 Звитяга. 14.10 Невигаданi iсторiї. 14.40 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопа». 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.15 Вiд щирого серця. 17.15 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки. 17.30 Податковий дiалог. 20.10 Служба розшуку дiтей. 20.15 Будьте здоровi. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Наодинцi з музикою.

Четвер, 15 листопада 13.45 «Повне перевтiлення. Дiм за тиждень». 8.00, 12.00 Новини. 14.45 «Не бреши менi-3». 8.05, 23.10 Спорт. 15.45 «Сiмейнi мелодра8.10, 23.15 За 80 днiв навкоми-2». ло спорту. 16.45 «ТСН. Особливе». 8.20, 0.40 Помiж рядками. 20.15 «Чотири весiлля-2». 8.40 Кориснi поради. 21.45 «Давай, до побачен9.00, 21.00 Пiдсумки дня. ня». 9.25, 11.55, 20.55 Офiцiйна 23.15 Т/с «Полiцiя Гаваїв». хронiка. 1.10 «Територiя обману». 9.35 Книга. ua. 9.55 Ток-шоу «Легко бути ІНТЕР жiнкою». 5.25, 23.05 Т/с «Вули10.30 Православна енцицi розбитих лiхклопедiя. тарiв-11». 11.05 Здоров’я. 12.10, 18.45, 21.30 Дiловий 7.00, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини. свiт. 12.25 Аудiєнцiя. Країни вiд 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з IНТЕРом». А до Я. 7.30, 20.30 «Спорт у Подро12.50 Крок до зiрок. бицях». 13.35 Х/ф «Доки фронт в 9.10 Т/с «Повернення оборонi». Мухтара». 15.00, 18.20 Новини (iз сур10.55 Програма «До суду». доперекладом). 12.30 «Знак якостi». 15.15 Euronews. 12.55 «Судовi справи». 15.20 Дiловий свiт. Агро13.50 Д/с «Слiдство вели. сектор. з Леонiдом Каневсь15.35 Контрольна робота. ким-2». 16.00 Т/с «Клеймо». 15.45 Т/с «Життя та при16.45 Т/с «Iз життя кагоди Мишка Японпiтана Черняєва». чика». 19.05 Бенефiс О. Воробей. 18.10 Т/с «Кровиночка». 21.25 Свiт спорту. 19.05 Програма «Про жит21.35 Досвiд. тя». 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 20.00 «Подробицi». 23.00 Пiдсумки. 20.50 «Подробицi. Нефор23.25 Вiд першої особи. мат». 23.50 Д/ф «Милiсть серця». 21.00 Т/с «Одеса-мама». КАНАЛ 1+1 1.05 Х/ф «Громадянка начальниця». 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 «Снiданок з 1+1». ICTV 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.00 6.55, 9.25, 12.55, 19.25, 0.55 ТСН: «Телевiзiйна Спорт. служба новин». 7.05 Т/с «Леся+Рома». 7.25 М/ф «Ескiмоска». 7.35 Дiловi факти. 10.00 «Шiсть кадрiв». 10.25, 17.10 Т/с «Величне 7.45 «Максимум» в Українi. 8.45 Факти. Ранок. столiття. Роксола9.30, 19.30 Надзвичайнi нона-2». 12.45 «Знiмiть це негайно». вини.

УТ-1

10.30, 16.45 Т/с «Агент нацiональної безпеки». 12.45 Факти. День. 13.00 Анекдоти по-українськи. 13.15, 22.30 Т/с «Прокурорська перевiрка». 14.30 Т/с «Шеф». 18.45 Факти. Вечiр. 20.15 Т/с «Братани-3». 23.40 Факти. Пiдсумки дня. 23.55 Т/с «Розплата».

22.05 Т/с «Кухня». 23.10 Парад порад-2.

7.25 Ранок з «Україною». 9.25, 13.00, 22.00 Т/с «Слiд». 10.00, 20.00 Т/с «ВрятуваТЕТ ти боса». 6.50 Телепузики. 11.00, 21.00 Т/с «Карпов». 7.25 Малята-твiйнята. 12.00 Ток-шоу «Нехай гово7.45 Мультик з Лунтiком. рять». 8.15 М/с «Лiло i Стiч». 15.35 Щиросердне зiзнання. 8.50 Т/с «Кремлiвськi 16.00 Право на захист. курсанти». 17.10 Подiї. Спорт. 9.50 Т/с «Всi жiнки - вiдь- 17.15 Критична точка. ми». 18.00 Т/с «Джамайка». 10.50 Т/с «Та, що гово19.20 Ток-шоу «Говорить рить з привидами». Україна». СТБ 11.50, 19.15 Богиня шопiнгу. 23.00 Тридцятирiчнi. 5.45, 16.00 «Все буде добре!» 12.25, 17.05 Маша та мо0.00 Т/с «Подружжя». 7.15, 18.20 «Неймовiрна делi-2. ТОНіС правда про зiрок». 12.50, 21.15 Вiталька. 8.55 «Вагiтна у 16». 13.35, 17.45 Т/с «Моя пре- 6.45, 13.10 Мультфiльми. 9.55 «Доньки-матерi». 7.00 Ранкове espresso. красна нянька». 10.55 Х/ф «Жiноча робо- 14.40, 22.00 Т/с «Вiсiмде- 8.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Сота з ризиком для цiальний пульс». сятi». життя». 9.00, 19.00 Т/с «Навiже15.05 Одна за всiх. 13.45 «Битва екстрасенсiв. 15.40, 20.50 Дайош мона». Протистояння шкiл». 10.00, 16.50 Алло, лiкарю! лодьож! 18.00, 22.00 «Вiкна-Нови11.15 Х/ф «Вершники». 16.15 Досвiдос. ни». 14.00 Соцiальний статус: ва16.40, 0.20 Вайфайтери. 20.00, 22.40 «Зваженi та ше здоров’я. 18.50 БарДак. щасливi-2». 15.30 Дика Америка. 19.50 Т/с «Щоденники 0.40 Т/с «Доктор Хаус». доктора Зайцевої». 16.00 Країна порад. 17.50 Вiддiл кадрiв. НОВИЙ КАНАЛ 22.25 Рай, гудбай. 18.50, 21.30 Економiчний 23.00 Надто грубо для 6.45 Очевидець. Найкумедпульс. Ю-туб’а. нiше. 20.00 Соцiальний статус: ва23.25 Т/с «Загублена». 7.05, 7.40, 8.45 Пiдйом. ше житло. 7.30, 8.30, 19.00, 1.25 РеТРК «УКРАїНА» 21.40 Лариса Голубкiна. Я тепортер. 6.00 Т/с «Єфросинiя. Пробе нiколи не забуду. 9.00, 16.55 Т/с «Не родись довження». 22.40 Х/ф «Три жiнки». вродлива». 0.40 Амурнi мелодiї. 9.55, 17.55, 21.00 Т/с «Во- 7.00, 17.00, 19.00 Подiї. ронiни». 15 листопада – I фаза, зростаючий 13.20, 14.25 Kids Time. Місяць, 2-й місячний день, Місяць 13.25 М/с «Барбоскiни». 13.30 М/с «Сильвестр i Твiттi у сузір’ї Стрільця. - детективи». Варто стримати бажання «звернути гори», бо 14.45, 15.45 Teen Time. цього дня ще відчуватиметься вплив нового Мі14.50 Т/с «Друзi». сяця. Краще продовжити справи, розпочаті ра15.50 Т/с «Свiтлофор». ніше. Не варто укладати шлюб, змінювати місце 19.30 Спортрепортер. роботи, подавати будь-які документи. Бережіть19.40 Пiраньї. 20.00 Т/с «Закрита шкося травм. Сни – віщі. ла».

НТН

K2 6.00 Мультфiльми. 8.00 Хатха-йога. 9.00 Бебi-бум.

ТВі 6.30 Голос вiруючого. 7.00, 19.30, 23.30 Сьогоднi про головне.

ЧЕРНІГІВ 8.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки. 8.30, 20.10 Служба розшуку дiтей. 8.35 Будьте здоровi. 9.00 Х/ф «Капiтан Немо». 10.10 Екотур. 10.30 Податковий дiалог. 10.55 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки. 11.15 Ф/в «Насмiшкувате моє життя». 12.40 Подорож до моря. 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня. 13.10, 20.00 Телеоб’єктив. 13.20 Економiчне коло. 14.15 Силуети минулого. 14.35 До речi про речi. 14.50, 17.15 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопа». 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв». 16.15 Вiд щирого серця. 17.30 Мiське кiльце. 20.15 Дорогою знань. 20.45 Вечiрня казка. 21.00 Доблесть. Мужнiсть. Благородство.


T V-Край

10 листопада 2012 року

9

П’ятниця, 16 листопада 10.25, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксола8.00, 12.00 Новини. на-2». 8.05 Спорт. 12.45 «Знiмiть це негайно». 8.10 За 80 днiв навколо 13.45 «Повне перевтiлення. спорту. Дiм за тиждень». 8.20 Помiж рядками. 14.45 «Не бреши менi-3». 8.40 Кориснi поради. 15.45 «Сiмейнi мелодра9.00, 21.00 Пiдсумки дня. ми-2». 9.25, 11.55 Офiцiйна хронiка. 16.45 «ТСН. Особливе». 20.15 «Київ вечiрнiй». 9.35 Д/ф «Дiм, зiтканий iз 22.15 Х/ф «Ворон». фарб та полотна». 10.10 221. Екстрений виклик. 0.25 Х/ф «Крижаний». Тиждень. ІНТЕР 11.05 Ток-шоу «Вiра. Надiя. 5.25 Т/с «Вулицi розбитих Любов». лiхтарiв-11». 12.10, 21.10 Дiловий свiт. 7.00, 8.00, 8.30, 9.00, 12.05, 12.25 «Надвечiр’я» з Т. Щер18.00 Новини. батюк. 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з 12.55 Околиця. IНТЕРом». 13.25 Х/ф «Перший день 7.30, 20.30 «Спорт у Подромиру». бицях». 15.00 Новини (iз сурдопере- 9.10, 12.20 Т/с «Завжди гокладом). вори «завжди»-2». 15.15 Euronews. 18.10 Т/с «Кровиночка». 15.20 Дiловий свiт. Агро19.05 Програма «Про житсектор. тя». 15.35 Т/с «Клеймо». 20.00 «Подробицi». 16.20 Т/с «Iз життя капiта- 20.50 «Подробицi. Неформат». на Черняєва». 21.00 «Велика рiзниця по18.00 Шляхами України. українськи». 18.20 Весняний жарт з Вєр23.00 «Велика полiтика з Євкою Сердючкою. генiєм Кисельовим». 18.55 Бенефiс Ю. Гальцева, 2.00 Х/ф «Танець горноГ. Ветрова. стая». 20.40 After Live (За лаштунками Шустер-Live). ICTV 21.15, 22.50 Шустер-Live. 6.55, 9.25, 12.55, 19.25, 0.55 22.45 Трiйка, Кено, СекунСпорт. да удачi. 7.05 Т/с «Леся+Рома». 0.30 Пiдсумки. 7.40 Дiловi факти. 7.45 Провокатор. КАНАЛ 1+1 8.45 Факти. Ранок. 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 9.30, 19.30 Надзвичайнi но«Снiданок з 1+1». вини. 7.00, 8.00, 9.00, 19.30 ТСН: 10.30, 16.30 Т/с «Агент на«Телевiзiйна служба цiональної безпеновин». ки». 7.25 М/ф «Ескiмоска». 12.25 Анекдоти по-українськи. 10.00 «Шiсть кадрiв».

УТ-1

12.45 Факти. День. 13.00, 22.30 Т/с «Прокурорська перевiрка». 14.15, 20.15 Т/с «Братани-3». 18.45 Факти. Вечiр. 23.40 Факти. Пiдсумки дня. 23.55 Т/с «Розплата».

СТБ 6.05 Х/ф «Кордон. Тайговий роман». 8.35 Х/ф «Нiна. Розплата за кохання». 17.45, 22.00 «Вiкна-Новини». 17.55 Х/ф «Дiвчата». 20.00 «Нацiональне талант-шоу «Танцюють всi!-5». 22.40 «Нацiональне талант-шоу «Танцюють всi!-5». Пiдсумки голосування». 0.55 «ВусоЛапоХвiст». 1.55 Х/ф «Жiноча робота з ризиком для життя».

НОВИЙ КАНАЛ 6.45 Очевидець. Найкумеднiше. 7.05, 7.40, 8.45 Пiдйом. 7.30, 8.30, 19.00, 1.10 Репортер. 9.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива». 9.55, 17.55, 21.00 Т/с «Воронiни». 13.20, 14.25 Kids Time. 13.25 М/с «Барбоскiни». 13.30 М/с «Сильвестр i Твiттi - детективи». 14.45, 15.45 Teen Time. 14.50 Т/с «Друзi». 15.50 Т/с «Свiтлофор». 19.30 Спортрепортер. 19.40 Пiраньї. 20.00 Т/с «Закрита школа». 22.05 Т/с «Кухня». 23.10 Україна чудес-2.

10.00, 20.00 Т/с «Врятувати боса». 6.50 Телепузики. 11.00 Т/с «Карпов». 7.25 Малята-твiйнята. 12.00 Ток-шоу «Нехай гово7.45 Мультик з Лунтiком. рять». 8.15 М/с «Лiло i Стiч». 15.35, 2.00 Щиросердне 8.50 Т/с «Кремлiвськi курзiзнання. санти». 16.00 Право на захист. 9.50 Т/с «Всi жiнки - вiдь- 17.10, 19.15 Подiї. Спорт. ми». 17.15 Критична точка. 10.50 Т/с «Та, що говорить 18.00 Т/с «Джамайка». з привидами». 19.20 Ток-шоу «Говорить Україна». 11.50 Богиня шопiнгу. 22.00 Т/с «Охоронець-5». 12.25, 17.05 Маша та моделi-2. ТОНіС 12.50, 21.15 Вiталька. 13.35, 17.45 Т/с «Моя пре- 6.45, 13.10 Мультфiльми. 7.00 Ранкове espresso. красна нянька». 8.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Со14.40 Т/с «Вiсiмдесятi». цiальний пульс». 15.05 Одна за всiх. 9.00 Т/с «Навiжена». 15.40, 22.00 Дайош мо10.00, 16.50 Алло, лiкарю! лодьож! 11.15 Х/ф «Вершники». 16.15 Досвiдос. 14.00 Соцiальний статус: ва16.40 Вайфайтери. ше житло. 19.25 БарДак. 15.30 Дика Америка. 20.25 Шури-Мури. 16.00 Країна порад. 22.40 Слава зi Славєком 17.50 Вiддiл кадрiв. Славiним. 18.50, 21.30 Економiчний 23.00 Надто грубо для пульс. Ю-туб’а. 19.00 Т/с «Золоте теля». 23.25 Т/с «Загублена». 20.00 Соцiальний статус: 0.20 ТЕТ. вашi права. Європейський джазоТРК «УКРАїНА» 21.40вий оркестр в Києвi. 6.00 Т/с «Єфросинiя. Про- 22.45 Шарль Азнавур. Життя довження». в любовi. 7.00, 17.00, 19.00 Подiї. 23.50 Х/ф «На вiдкритiй 7.25 Ранок з «Україною». водi». 9.25, 13.00, 21.00 Т/с «Слiд». 1.45 Амурнi мелодiї.

ТЕТ

16 листопада – I фаза, зростаючий Місяць, 3-й місячний день, Місяць у сузір’ї Козерога. Починаючи з цієї місячної доби, можна приступати до активної діяльності в усіх сферах. Будуйте плани на майбутнє, енергії організму вам вистачить надовго. Вдалим буде будівництво, якщо його розпочати цього дня, інші довгострокові проекти. Сни цієї доби збуваються з точністю до навпаки.

11.00 Цивiлiзацiя. Найбiльша бомба у свiтi. 6.55 Х/ф «Убити «Шака14.30 Вечiр з Миколою Княла». жицьким. 8.30 Ранковий «Свiдок». 17.30 Цивiлiзацiя. Замах на 9.00 «Кримiнальнi справи». Троцького. Нова версiя. 10.00 Т/с «CSI: Нью19.30, 23.30 Шалений тижЙорк-8». день. 11.00 Т/с «NCIS: Лос-Ан21.00 Знак оклику з Артеджелес». мом Шевченком. 5 КАНАЛ 12.00 Т/с «Детективи». 12.30 Т/с «Сищики район- 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 21.30 «Тендер News» з Наталiєю Седлецькою. ного масштабу». 13.00, 14.00, 15.00, 14.30 Т/с «Лiтєйний». 22.00 Окрема думка. Україн16.00, 17.00, 18.00, 16.45, 19.00 «Свiдок». ська революцiя. 19.00, 20.00, 21.00, 17.00 Т/с «Боєць. Народ23.00 «Час новин». ЧЕРНІГІВ ження легенди». 8.15, 22.25, 23.20 «Бiз19.30 Т/с «Чужi крила». 8.00 Студiя «Iнформ». Пiднес-час». 22.30 Х/ф «Сапери». 8.25, 18.50, 23.40 «Час спорсумки. 0.30 Х/ф «Охоронниця». ту». 8.30, 20.15 Служба розшу8.30, 19.50, 23.45 «Хронiка ку дiтей. K1 дня». 8.35 Дорогою знань. 6.30 «Ранок на К-1». 8.40 «Огляд преси». 9.00 Х/ф «Капiтан Немо». 7.30 Мультфiльми. 8.45, 8.55, 9.15, 10.35, 12.35, 10.10 Донбас туристичний. 9.10, 14.00 «Орел i Решка». 13.10, 14.10, 16.10, 17.20, 10.30 Мiське кiльце. 10.10 Т/с «Баффi - пере17.50, 22.35, 22.55, 10.55 Ф/в «Житейське море». можниця вампiрiв». 23.50 «Погода». 12.05 Т/с «Таємницi 8.50 «Трансмiсiя-новини». 12.25 Галерея образiв. 12.40 Доблесть. Мужнiсть. Смолвiля». 9.20, 13.20, 14.20 «5 елеБлагородство. 13.00 Т/с «Переплутанi мент». при народженнi». 10.10, 19.30 «Час iнтерв’ю». 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня. 15.00, 18.00 «Звана вечеря». 11.10, 12.10, 20.10, 21.10 «Час. 13.10, 20.00 Телеоб’єктив. 16.00 «Шопiнг монстри». Пiдсумки дня». 17.00 «Дiм на заздрiсть 13.20 Євровектор. 15.15 «Сканер». усiм». 13.50 Немеркнучi зiрки. 16.15 «Лiсовий патруль». 19.00 «КВК-2012». 17.25 «На перший погляд». А. Солов’яненко. 22.00 «Розсмiши комiка». 18.15 «Вiкно в Європу». 14.20 Д/ф «Шедеври 23.00 «Шоумонроу». 18.40, 22.40, 0.00 «КиївсьЛьвiвської галереї ми23.35 Т/с «Вiдчайдушнi кий час». стецтв». домогосподарки». 21.40 «Час-Тайм». 14.40 Зi скриньки «Диво0.25 «Бiйцiвський клуб». 22.00 «Акцент». вижного калейдо23.30 «CRIME NEWS». скопа». K2 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК ТВі 5.35, 19.40 Жiночий погляд. «Новий Чернiгiв». 6.00 Мультфiльми. 6.30 Голос вiруючого. 8.00 Хатха-йога. 7.00 Сьогоднi про головне. 16.15 Вiд щирого серця. 9.00 Бебi-бум. 8.00, 13.00, 20.30, 0.30 Сьо- 17.15 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки. 9.40, 10.05, 10.40 Сiм’я вiд годнi. А до Я. 8.30, 19.00, 23.00 Знак окли- 17.25 Зустрiч для вас. 20.20 Полiське коло. 11.00 Школа лікаря Комаку. ровського. 9.30, 13.25 Сiм чудес України. 20.45 Вечiрня казка. 10.00, 16.30 Навколо свiту. 21.00 Чернiгiвщина духовна. 12.20 Правда про їжу.

НТН

13.20, 20.40 Давай одружимося! 14.15 Спецiя. 15.15 Таємницi шеф-кухаря. 16.00, 21.40 Модний вирок. 17.00, 18.15, 19.00 Квадратний метр. 23.45 Позаочi. 0.35 Формула любовi.

Субота, 17 листопада УТ-1 8.00, 9.50 Шустер-Live. 9.30 Школа юного суперагента. 11.35 «Секрети успiху» з Наталею Городенською. 12.05 Зелений коридор. 12.25 Т/с «Агент особливого призначення». 13.55 Т/с «Iз життя капiтана Черняєва». 17.20 В гостях у Д. Гордона. 18.15 Свiт атома. 18.35 Золотий гусак. 19.00 Осiннiй жарт з Г. Ветровим. 19.30 Концертна програма «Вас запрошує Софiя Ротару». 20.50 Мегалот. 21.00 Пiдсумки дня. 21.15 Кабмiн: подiя тижня. 21.25 Українська пiсня. 21.55 Зiрки гумору К. Новикова. 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено. 23.00 Твiй голос. 23.25 Ера здоров’я. 23.50 Особливий погляд. 0.05 Концерт «Бажаю сонця».

КАНАЛ 1+1 6.35 «Справжнi лiкарi-2». 7.35 «Кулiнарна академiя. Юлiя Висоцька». 8.00 «Свiтське життя». 9.00 «Хто там?». 10.10, 10.35 М/с «Чiп i Дейл». 11.00 «Свiт навиворiт-2: Iндiя». 12.15 М/ф «Вперед i вгору». 14.10 Х/ф «Могутнiй Джо Янг». 16.35 «Київ вечiрнiй». 18.30 «Розсмiши комiка». 19.30 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 20.15 «Операцiя краса-2».

22.00 Х/ф «Колумбiйка». 0.05 Х/ф «Заблуканий».

10.50 «Зваженi та щасливi-2». 14.40 «Нацiональне таІНТЕР лант-шоу «Танцюють 5.20 «Велика полiтика з Єввсi!-5». генiєм Кисельовим». 19.00 «Х-Фактор-3». 8.00 «Позаочi». 22.05 «Моя правда. Холо9.00 «Орел i Решка». стяк-утiкач». 10.00 «Україно, вставай!» 23.25 «Х-Фактор-3. Пiдсум10.55 Програма «Сiмейний ки голосування». пес». 0.50 «Детектор брехнi-2». 12.10 «Велика рiзниця поНОВИЙ КАНАЛ українськи». 6.00 Зона ночi. Культура. 14.10 Х/ф «Опiвднi на 7.10 Iнтуїцiя. пристанi». 8.05 Удома мажорiв. 18.05 Х/ф «На гачку». 9.00 М/с «Кунг-фу Панда: ди20.00 «Подробицi». вовижнi легенди». 20.25 «Червоне або чорне». 22.20 Х/ф «Реальний та- 9.35 М/с «Пiнгвiни з Мадагаскару». то». 0.15 Х/ф «Мiй ласкавий i 10.00 Готуй. 11.00 Нашi в Рашi. нiжний мент». 12.05 Прокинутися знамеICTV нитим. 6.55 Козирне життя. 13.05 Т/с «Татусевi донь7.35 Останнiй герой-2. ки». 8.50 Зiрка YouTube. 16.05 ШоумаSтгоуон. 10.00 Дача. 19.00 М/ф «Хмарно, мож10.30 Квартирне питання. ливi опади у виглядi 11.25 Екстрений виклик. фрикадельок». 12.30 Несекретнi файли. 21.00 Х/ф «Сутiнки. Са13.40 Спорт. га. Свiтанок: Части13.45 Дивитися всiм! на 1». 14.10 Х/ф «Чудова афе23.20 Х/ф «Стара добра ра». оргiя». 17.45 «Максимум» в Українi. 1.20 Спортрепортер. 18.45 Факти. Вечiр. ТЕТ 19.00 Х/ф «Скеля». 6.50, 11.35 Т/с «Хто у домi 21.50 Х/ф «Нестримнi». господар?». 23.55 Наша Russia. 7.25 М/с «Лунтiк». 0.15 Х/ф «Роккi-3». 7.40 Малята-твiйнята. СТБ 8.00 Телепузики. 6.10 Х/ф «Трактир на П’ят- 8.35 Байдикiвка. ницькiй». 9.00 Мультик з Лунтiком. 7.50 «Караоке на Майданi». 9.25 М/с «Бiлка та Стрiлка. 8.50 «Снiданок з Юлiєю ВиПустотлива сiмейка». соцькою». 9.45 М/с «Чорний плащ». 9.00 «Їмо вдома». 10.45 Єралаш. 10.05 «ВусоЛапоХвiст». 11.10 Приколи на перервi.

12.35 Т/с «Моя прекрасна нянька». 13.40 Алло, директор?! 14.45 Х/ф «Бар «Бридкий койот». 16.45 М/ф «Червона Шапка проти зла». 18.10 Х/ф «Серцеїдки». 20.45 Вiталька. 22.00 Дайош молодьож! 23.00 Х/ф «Прокляття». 0.50 Comedy Woman.

9.00 Шамварi: територiя диких тварин. 9.40 80 островiв навколо свiту. 10.05 Виховання дитинчат. 11.15 Х/ф «Тимур i його команда». 14.25 Арт City. 15.00 За сiм морiв. 17.00 Щоденник для батькiв. 17.25 Україна-Європа: Маятник Фуко. 18.15 Кумири. ТРК «УКРАїНА» 18.30 Соцiальний пульс 6.00 Срiбний апельсин. вихiдних. 7.00, 19.00 Подiї. 19.00 Великi махiнатори. 7.25 Ранок з «Україною». 20.00 Ронiн. Ток-шоу з Дмит9.00 Найкращий кухар на ром Видрiним. селi. 20.45 В гостях у Дмитра Гор10.00 Додому на свята. дона. Михайло Єфре11.00 Х/ф «Оля+Коля». мов. 13.00 Т/с «Злочин буде 21.50 Валентина Теличкiна. Дихається добре, жирозкрито». веться по-рiзному. 16.00 Х/ф «Алiбi - надiя, 22.55 Х/ф «Майстер». алiбi - любов». 18.00, 19.20 Т/с «Випробу- 1.15 Амурнi мелодiї. вання вiрнiстю». НТН 22.15 Х/ф «Дружина 6.45 Т/с «Прямуючи на Штiрлiца». пiвдень». 0.15 Х/ф «Будинок». 9.45 «Залiзний Оскар». ТОНіС 10.30 «Крутi 90-тi». 11.30 «Речовий доказ». Осо6.50 Ф-стиль. бливо небезпечна 7.15 Будь у курсi! iн’єкцiя. 7.50, 16.25 Цивiлiзацiя 12.00, 23.15 «Головний свiIncognita. док». 8.00 «Соцiальний пульс». 13.00 Х/ф «Сапери». 8.50, 13.50, 16.50 Мульт15.00 Т/с «УГРО-4». фiльми. 17 листопада – I фаза, зростаючий Місяць, 4-й місячний день, Місяць у сузір’ї Козерога. Несприятливий та дуже важкий день. Вищі сили випробовуватимуть людину у різних ситуаціях. Проте навіть найхимерніші плани можуть здійснитися. Грошові операції будуть невдалими. Хороший знак цієї місячної доби – гості, особливо, друзі або сусіди. Усе, що насниться, краще забудьте.

19.00 Т/с «Пiд прикриттям». 0.00 «Випадковий свiдок». 0.25 Х/ф «Два мiльйони рокiв по тому». 2.10 «Речовий доказ».

K1 6.30 «Ранок на К-1». 7.30 Мультфiльми. 8.25 М/ф «Казки Ганса Крiстiана Андерсена». 9.00 М/с «Пригоди ведмедикiв Гаммi». 10.00 М/ф «Коти-аристократи». 11.45 Х/ф «Перший лицар при дворi Аладiна». 13.45 «Подаруй собi життя». 15.00 Х/ф «Фабрика щастя». 17.00 Т/с «Завжди говори «завжди»-2». 19.00 «КВК-2012». 21.30 Т/с «Надприродне». 0.00 Т/с «Чорна лагуна».

8.10, 8.55, 10.10, 10.55, 13.55, 16.10, 17.20, 17.55, 19.20, 23.40 «Погода». 8.15, 22.25, 23.20 «Бiзнес-час». 8.20, 18.55, 23.35 «Час спорту». 8.30 «На перший погляд». 9.10 «Iнтелект. ua». 9.35, 19.25 «Тема тижня». 10.15 «Здоровi iсторiї». 11.10 «Трансмiсiя». 11.30 «Автопiлот-тест». 12.10 «Вiкно в Європу». 13.10 «Шлях до перемоги». 13.30 «Драйв». 14.10, 23.50 «Iсторiя успiху». 14.25 «Гра долi». 15.15 «Кiно з Янiною Соколовою». 16.15 «Арсенал». 17.25 «Феєрiя мандрiв». 17.45 «Хронiка тижня». 18.15 «Час iнтерв’ю». 18.40, 0.00 «Київський час». 19.35 «Машина часу». 20.10 «Портрети з Сергiєм Дорофеєвим». 21.10 «Велика полiтика». 21.40 «Вiкно в Америку». 22.00 «В кабiнетах». 22.30 «Майстер-клас iз Наталкою Фiцич».

12.00, 19.30 Iсторичнi хронiки з Нiколаєм Сванiдзе. 1941 р. Костянтин Симонов. 13.00 Здорове життя з Iриною Трухачовою. 13.30 Дiлова кухня. 14.30 Музика для дорослих. 18.15 Цивiлiзацiя. Зрада. 20.30 Гра в слова i не тiльки. 21.30 Лекцiї та подiї. 23.30 Великi iсторiї кохання 20 столiття. Король Хуан Карлос i королева Софiя. 0.00 Х/ф «Парковка №2».

ЧЕРНІГІВ

8.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки. 8.30 Служба розшуку дiтей. 8.35 Полiське коло. 9.00 Iноземна для дiтей. 9.10 Чернiгiвщина духовна. 9.30 Зустрiч для вас. 10.00 Трибуна депутата. 10.20 Телеоб’єктив. K2 10.30 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки. 6.00 Мультфiльми. 10.40 Ф/в «Випадок у готелi 7.40 Бебi-бум. Дю Комерс». 8.25, 9.00, 15.25, 16.00 Ква12.20 Повiр у себе. дратний метр. 12.45 Я знаю як. 9.40 Формула любовi. 13.00 Зi скриньки «Диво10.30, 16.40 Давай одруживижного калейдомося! скопа». 12.30 Все моє. 13.10 Х/ф «Чiполiно». 13.20 Смакуйте на здоров’я. ТВі 14.25, 18.30 Модний вирок. 6.30 Благовiст з Рiком Ре- 14.30 Урок. для батькiв. 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК нером. 19.30 Жiночий погляд. «Новий Чернiгiв». 7.00, 17.30 Час пам’ятати. 20.30 Шоу Опри Уiнфрi. 16.00 Вiд щирого серця. 7.45 Цивiлiзацiя. Замах 21.30 Правда про їжу. 17.30 Дивовижний калейна Троцького. Нова 22.30 Спецiя. доскоп. версiя. 23.30 Позаочi. 9.15, 14.00 Правдивi iсторiї. 20.00 Дiалог із владою. 0.20 Колiр ночi. 20.10 Iсторiя одного ексШелепи. 5 КАНАЛ поната. 9.45 Великi iсторiї кохан8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, ня 20 столiття. Едуард 20.20 Вiд мелодiї до ме13.00, 14.00, 15.00, лодiї. VIII i Уоллiс Сiмпсон. 16.00, 17.00, 18.00, 10.15, 16.30 Навколо свiту. 20.30 Легко i просто. 19.00, 20.00, 21.00, 11.15 World Stories. Мiжна- 20.45 Вечiрня казка. 23.00 «Час новин». роднi кореспонденти. 21.00 Чернiгiвська лiра.


10

T V-Край

10 листопада 2012 року

Неділя, 18 листопада УТ-1 8.00 Укравтоконтинент. 8.25 Кориснi поради. 8.40, 23.50 Час культури. 9.05 Смiшний та ще смiшнiший. 9.30 Золотий гусак. 9.55 Хто в домi хазяїн? 10.20 Крок до зiрок. 11.00 Маю честь запросити. 11.45 Караоке для дорослих. 12.40 Шеф-кухар країни. 13.35 Як це? 14.05 Т/с «Iз життя капiтана Черняєва». 17.20 Дiловий свiт. Тиждень. 18.00 Осiннiй жарт з Г. Вєтровим. 18.35 Ювiлейний вечiр К. Новикової. 20.40 Головний аргумент. 20.50 Офiцiйна хронiка. 21.00 Пiдсумки тижня. 21.40 Точка зору. 22.00 Фольк-music. 22.55 Трiйка, Кено, Максима. 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки. 23.35 Олiмпiйський виклик. 0.10 Концерт «Бажаю сонця».

КАНАЛ 1+1 6.05 Х/ф «Головний у домi». 7.50 Мультфiльм. 8.10 «Ремонт +». 9.00 Лотерея «Лото-забава». 10.10, 10.35 М/с «Чiп i Дейл». 11.00 «Кулiнарна академiя. Юлiя Висоцька». 12.00, 20.15 «Голос. Дiти». 14.10 «Чотири весiлля-2». 15.40 Х/ф «Шiстнадцять бажань».

17.35 Х/ф «Молодята». СТБ 19.30, 23.35 «ТСН-тиждень». 6.30 «Снiданок з Юлiєю Ви22.25 «Свiтське життя». соцькою». 0.20 Х/ф «Бiйцiвський 6.40 «Їмо вдома». клуб». 7.45 «МастерШеф-2». 13.10 «Караоке на МайІНТЕР данi». 6.45 «Найрозумнiший». 14.10 «Х-Фактор-3». 8.20 «Глянець». 19.00 «Битва екстрасенсiв. 9.20 «Школа лікаря КомаАпокалiпсис». ровського». 21.45 Х/ф «Дочка ба9.55 «НЕДIЛЯ З «КВАРТАянiста». ЛОМ». 23.45 Х/ф «Кохання на 11.00 «Свати бiля плити». сiнi». 11.20 «Весiльний розмiр». 1.55 Х/ф «Скарби старо12.20 Х/ф «Наречена». давнього храму». 14.10 Т/с «Вагома пiдстава для вбивства». НОВИЙ КАНАЛ 17.50 Х/ф «Красуня i чу6.50 Iнтуїцiя. довисько». 7.45 Церква Христова. 20.00 «Подробицi тижня». 8.00 Запитайте в лiкаря. 21.00 Х/ф «У Бога свої 8.25 Будинки мажорiв. плани». 9.15 М/с «Кунг-фу Панда: 23.00 «Що? Де? Коли?». дивовижнi легенди». 0.15 Х/ф «Жорстока лю- 9.55 М/с «Пiнгвiни з Мадабов». гаскару». 10.30 Шоу Шара. ICTV 11.30 Недiльний офiс. 6.20 Свiтанок. 12.35 Т/с «Щасливi ра7.10 Квартирне питання. зом». 8.05 Анекдоти по-україн15.30 М/ф «Хмарно, можськи. ливi опади у виглядi 8.40 Дача. фрикадельок». 9.25 Дивитися всiм! 17.35 Х/ф «Сутiнки. Са10.25 ОлiмпiЛяпи. га. Свiтанок: Части11.30 Козирне життя. на 1». 12.00 Iнший футбол. 20.00 ШоумаSтгоуон. 12.35 Спорт. 22.30 Прокинутися знаме12.45 Наша Russia. нитим. 13.20 Х/ф «Чудова афе23.30 Х/ф «Син рожевої ра». пантери». 15.55 Х/ф «Скеля». 1.25 Спортрепортер. 18.45 Факти тижня. ТЕТ 19.45 Останнiй герой-2. 20.55 Х/ф «Примарний 6.50 Т/с «Хто у домi гогонщик-2: Дух посподар?». мсти». 7.25 М/с «Лунтiк». 22.55 Х/ф «Нестримнi». 7.40 Малята-твiйнята. 1.00 Х/ф «Убивча швид- 8.00 Телепузики. кiсть». 8.35 Байдикiвка.

ДОРОГО ЗАКУПАЕМ ТЕЛЯТ, КОРОВ, ЛОШАДЕЙ, СВИНЕЙ. Обращаться по телефонам: (063) 023-26-69, (098) 588-66-94, (050) 532-73-11. Продам корову, тільну, с. Халявин, тел.: 68-92-50, (093) 161-97-48. Продається чорно-ряба телиця, 7 місяців тільності, спокійна. Звертатися за тел.: 68-64-82, (067) 184-9990, с. Смолин. Втрачене посвідчення дитини із багатодітної родини № 003147, видане 21.09.2010 на ім’я Ірини Олександрівни ОВСІЙЧУК, вважати недійсним. Втрачене свідоцтво на право власності на житловий будинок, що розташований за адресою с. Роїще, вул. Зарічна, 145, видане 05.10.1990 року на ім’я Віри Віталіївни ЗІНЧЕНКО, вважати недійсним. Вчителі Петрушинської та Халявинської загальноосвітніх шкіл висловлюють глибоке співчуття перевізнику, приватному підприємцю, Миколі Михайловичу ДЕРКАЧУ з приводу тяжкої втрати – смерті матері. Колектив Дніпровської сільської ради висловлює глибоке співчуття секретарю сільради Валентині Григорівні ДЕРКАЧ з приводу тяжкої втрати – смерті батька. Колектив Редьківського НВК висловлює глибоке співчуття вчителю фізкультури Анатолію Федоровичу Киселю з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті дружини Ганни Василівни ГЛАЗОВОЇ. Відділ освіти, райком профспілки, директори ЗНЗ висловлюють глибоке співчуття колишньому директору Будинку школяра Марії Василівні Глазовій з приводу передчасної смерті сестри Ганни Василівни. Учні та батьки 9-го класу Редьківського НВК висловлюють глибоке співчуття класному керівнику Анатолію Федоровичу Киселю з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті дружини Ганни Василівни.

9.00 Мультик з Лунтiком. 9.35 М/с «Бiлка та Стрiлка. Пустотлива сiмейка». 9.55 М/с «Чорний плащ». 10.30 М/ф «Тарзан-2». 11.45 Х/ф «Бiлявки в законi». 13.30 М/ф «Червона Шапка проти зла». 14.55 Алло, директор?! 16.00 Х/ф «Серцеїдки». 18.25 Одна за всiх. 19.25 Вiталька. 20.55 Дайош молодьож! 21.55 Чортiвня щодня. 22.20 Слава зi Славєком Славiним. 22.45 Х/ф «Карти, грошi, два стволи». 0.45 Comedy Woman.

ТРК «УКРАїНА» 6.50 Подiї. 7.10 Х/ф «Алiбi - надiя, алiбi - любов». 9.00 Ласкаво просимо. 10.00 Легенди. 11.00 Х/ф «Дружина Штiрлiца». 13.00 Т/с «Злочин буде розкрито». 15.00, 21.00 Т/с «Iнтерни». 16.00, 20.00 Т/с «СОБР». 19.00 Подiї тижня. 22.20 Ток-шоу «Великий футбол». 0.20 Т/с «Ведмежий кут».

ТОНіС 6.45, 19.00 Великi махiнатори. 7.35, 20.40 Свiтськi хронiки. 8.00 Соцiальний пульс вихiдних. 9.00 Валентина Теличкiна. Дихається добре, живеться по-рiзному. 10.00 Будь у курсi! 10.40 Ф-стиль. 11.05 80 островiв навколо свiту. 11.45 Х/ф «Воєнно-польовий роман». 13.40 М/ф «Таємниця Третьої планети». 15.10 За сiм морiв. 15.45 Арт City. 17.00, 20.00 Цивiлiзацiя Incognita. 17.10 Ронiн. Ток-шоу з Дмитром Видрiним. 17.50 Невiдома планета. 18.30, 0.00 Свiт за тиждень. 20.15 Кумири. 21.05 Георгiй Данелiя. Пiсля 10 рокiв мовчання. 22.10 Х/ф «Заборонена дорога».

НТН 6.45 Х/ф «Пiрати ХХ столiття». 8.25 Т/с «Чужi крила». 11.30 «Легенди карного розшуку». Король

18 листопада – I фаза, зростаючий Місяць, 5-й місячний день, Місяць у сузір’ї Водолія. Дуже вдалий день, якщо проведете його на самоті. Можна віддавати борги, подавати милостиню, здійснювати будь-яку благочинну допомогу. Цього дня варто окропити будинок святою водою, особливо закутки. Коли насниться, що плачете, – це означає ваше прагнення очищення від негативу. Хорошим буде сон, пов’язаний із дорогою, рухом.

Комп’ютерна діагностика всього організму на апараті «Оберон-9». Виявлення захворювань на початковій стадії розвитку (а також вірусів, паразитів, алергенів). Запис за тел.: 93-14-92, (097) 027-49-75 (Марина Вік торівна).

Час здавати зброю 1 листопада розпочався місячник добровільної здачі зброї. Правоохоронці нагадують: за умови добровільної здачі незареєстрованої зброї, боєприпасів та вибухівки громадянин звільняється від кримінального покарання. Здати зброю можна не лише під час місячника, а й будь-коли. І вагатися не варто, бо якщо міліція виявить заборонені речі, на вас чекає чималий штраф або навіть позбавлення волі на строк до трьох років (ст. 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»). Крім того, за зберігання зброї без відповідного дозволу передбачено й адміністративну відповідальність (ст. 190 Кодексу України про адмінправопорушення) і, звісно, конфіскацію. Під час місячника можна легалізувати мисливські рушниці, газові пістолети, не зареєстровані в органах внутрішніх справ. Проте, це відбудеться після обов’язкової перевірки й за умови, що зброя не крадена і не була знаряддям злочину. Дозвільна система Чернігівського райвідділу міліції: м. Чернігів, вул. Шевченка, 116-а, тел.: 3-12-59. Управління агропромислового розвитку Чернігівської районної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади провідного спеціаліста економіста-бухгалтера відділу економічного аналізу кредитного забезпечення, врегулювання відносин власності та функціонування аграрного ринку. Вимоги до претендентів: громадянство України; освіта вища – відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, спеціаліст; стаж роботи за фахом – на державній службі – не менше 3 років або за фахом в інших сферах – не менше 5 років; досконале володіння державною мовою; вміння працювати на комп’ютері. Строк подання заяв – 30 календарних днів із дня опублікування оголошення. За довідками звертатися за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 48-а, тел. : 3-21-25, 3-14-33.

аферистiв «Попугайчик». 12.00 «Агенти впливу». 13.00 Т/с «Батюшка». 14.50 Т/с «Пiд прикриттям». 19.00 Т/с «Каменська-6». 22.50 «Крутi 90-тi». 23.50 Х/ф «Флеш. ка». 1.55 Х/ф «Iмперiя вовкiв».

K1 6.30 «Ранок на К-1». 7.30 М/ф «Коти-аристократи». 9.00 М/с «Пригоди ведмедикiв Гаммi». 10.00 Мультфiльми. 10.20 Х/ф «Перший лицар при дворi Аладiна». 12.20 Х/ф «Пригоди слона». 14.00 Х/ф «Укол парасолькою». 16.00 Т/с «Завжди говори «завжди»-2». 18.00 «Розсмiши комiка». 19.00 «КВК-2012». 22.10, 1.25 Т/с «Надприродне». 0.00 Т/с «Чорна лагуна».

K2 6.00 Мультфiльми. 7.40 Бебi-бум. 8.25, 9.00, 15.25, 16.00 Квадратний метр. 9.40 Формула любовi. 10.30, 16.40 Давай одружимося! 12.30 Все моє. 13.20 Смакуйте на здоров’я. 14.25, 18.30 Модний вирок. 19.30 Жiночий погляд. 20.30 Шоу Опри Уiнфрi. 21.30 Правда про їжу. 22.30 Спецiя. 23.30 Позаочi. 0.20 Колiр ночi.

12.00, 19.30 Iсторичнi хронiки з Нiколаєм 7.30 «Клуб 700». Сванiдзе. 1941 р. Ко8.00, 9.00, 10.00, 11.00, стянтин Симонов. 12.00, 13.00, 14.00, 13.00 Здорове життя з Iри15.00, 16.00, 17.00, ною Трухачовою. 18.00, 19.00, 23.00 13.30 Дiлова кухня. «Час новин». 8.10, 8.55, 10.55, 11.15, 13.10, 14.30 Україна: вiд демократiї до хаосу. 14.10, 14.55, 16.10, 17.10, 17.50, 19.20 «По- 18.15 Цивiлiзацiя. Страшно вийти з хати. года». 20.30 Пiдсумки з Вахтан8.15, 22.25, 23.20 «Бiзнес-час». гом Кiпiанi. 8.25, 18.55, 23.35 «Час спор- 21.30 Лекцiї та подiї. ту». 23.30 Великi iсторiї кохан8.30 «Феєрiя мандрiв». ня 20 столiття. Едуард 9.10 «Вiкно в Америку». VIII i Уоллiс Сiмпсон. 9.35, 15.15, 20.50 «Тема 0.00 Шалений тиждень. тижня». ЧЕРНІГІВ 10.10 «Технопарк». 11.20 «Трансмiсiя-тест». 8.00 По сутi. 12.10 «Життя цiкаве». 8.10 Дiалог із владою. 13.15 «Мотор». 8.20 Ясна справа. 14.20 «Гра долi». 8.35 Удосвiта. 16.15 «Фактор безпеки». 9.00 Дивовижний калей17.15 «Палата». доскоп. 17.30 «Новини Київщини». 9.30 Легко i просто. 18.15 «Вiкно в Європу». 18.40, 0.00 «Київський час». 9.45 Муз. ф. «Порцелянова рапсодiя Подiлля». 19.30 Суспiльно-полiтичне ток-шоу «РесПублiка з 10.00 Вiват, iнтелект! 10.50 Iноземна для дiтей. Анною Безулик». 21.00 «Час: пiдсумки». 11.00 Абетка здоров’я. 21.40 «Час-тайм». 11.30 Урок... для батькiв. 22.00 «Кiно з Янiною Соко- 11.55 Казки Миколаївськоловою». го зоопарку. 22.35 «Територiя закону». 12.25 Х/ф «Автомобiль, 23.40 «Рекламна кухня». скрипка i собака Клякса». ТВі 14.00 Музично-iнформа7.00, 17.30 Час пам’ятати. цiйна програма «Те7.45 Цивiлiзацiя. Зрада. левiзор». 9.00, 14.00 Правдивi iсторiї. 15.00, 18.00 Ефiрний час Шелепи. ТРК «Новий Чернiгiв». 9.30 Великi iсторiї кохання 20 столiття. Король 16.00 Вiд щирого серця. Хуан Карлос i короле- 17.30 Чернiгiвська лiра. 20.00 Телеоб’єктив. ва Софiя. 10.00, 16.30 Навколо свiту. 20.10 Фабрика iдей. 11.00 Гра в слова i не тiль- 20.45 Вечiрня казка. 21.00 «Тиждень». ки.

5 КАНАЛ

До уваги роботодавців У зв’язку із запровадженням національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі – ДК 009:2010), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 року №475 (із змінами), та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності» від 08.02.2012 року №237 правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі Фонд) прийнято постанову «Про внесення змін до порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення перевірок достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний)» від 21.09.2012 року №32, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2012 року за №1712/22024. Враховуючи те, що національний класифікатор України ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності» відповідно до наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 №457 втрачає чинність з 31 грудня 2012 року, вищезазначеною постановою, зокрема, внесено зміни до відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності (додаток 5 до Порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення перевірок достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний), затвердженого постановою правління Фонду від 30.11.2010 року №30) (далі – відомість розподілу). Відповідно до вищезазначених змін код виду економічної діяльності та його найменування зазначається у відомості розподілу за ДК 009:2010. Тобто, робочими органами виконавчої дирекції Фонду в 2013 році буде здійснюватися перегляд з початку року належності страхувальника до класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності на підставі поданих відомостей про види економічної діяльності за 2012 рік відповідно до нового класифікатора ДК 009:2010. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернігівській області

Привітання та оголошення приймаються в редакції газети «Наш край» за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 106. Останній день прийому вітаннь та оголошень – четвер, до 13.00


Наш край ЩО? ПОЧІМ? Свинина: м’ясо, кг сало, кг Яловичина, кг Телятина, кг Курка, тушка, кг Стегенця курячі, кг Молоко, л Сметана, 0,5 л Сир домашній, кг Масло вершк., кг Яйця: домашні, 10 шт. з птахофабрики, 10 шт. Макаронні вироби, кг Гречка, кг Рис, кг Пшоно, кг Борошно, кг Цукор, кг Мед, 0,5 л Картопля, кг Баклажани, кг Капуста, кг Цибуля, кг Часник, кг Буряки, кг Огірки, кг Помідори, кг Морква, кг Кабачки, кг Перець, кг Яблука, кг Груші, кг Дикорослі гриби, кг Виноград, кг Хурма, кг

11 Астрологічний прогноз 10 листопада 2012 року

Ціни на ринках Чернігова на 9 листопада

40-55 35-50 40-55 50-65 23-35 17,90-26,45 6 12-13 22-26 29,60-54 20 8,30-11 5,14-8,50 10-12 7-15 4,30-4,50 4,35-4,60 6,80-8 33-35 2-3 4-5 4 2,50-8 25-30 3-5 10-25 6-25 3-5 4-7

Котлети з капусти Чверть середнього качана капусти тонко і дрібно нашаткуйте, опустіть у каструлю з окропом на 30 секунд, щоб капуста стала м’якою і з неї вийшла гіркота. Воду злийте, посоліть за смаком, додайте спеції: мелений коріандр або мускатний горіх, кмин. Залишіть остигати і остаточно «провітритися», не накриваючи кришкою. Тим часом приготуйте тісто з одного яйця, 1,5 склянки кефіру, столової ложки рослинної олії, дрібки солі й борошна, візьміть приблизно дві третини склянки, щоб вийшло тісто, як на оладки. Можна додати чайну ложечку цукру. Тепер викладіть в тісто капусту і добре перемішайте. Смажте на олії.

Чебуреки з м’ясом і картоплею На 0,5 кг борошна: 10 г сухих дріжджів, 10 г солі, склянка теплої води. Для начинки: 300 г м’ясного фаршу, 300 г картоплі, дві цибулини, чорний мелений перець, сіль. Спосіб приготування Поставте просте прісне дріжджове тісто. Для цього в теплій воді розчиніть сухі дріжджі, додайте сіль і борошно, має вийти густим. Залиште не менш ніж на 30 хвилин у теплому місці. Тепер приготуйте начинку. Для цього м’ясо, картоплю і цибулю перекрутіть на м’ясорубку, додайте мелений чорний перець, трохи соняшникової олії й води. Посоліть за смаком. Готове тісто добре вимісіть, розкачайте в дуже тонкий пласт, виріжте круглі коржі діаметром сантиметрів двадцять. На тісто викладіть тонким шаром фарш, складіть удвічі,

4,50-15

12-80 22-29 16-22

ПОСМІХНИСЬ!

* * * Розмовляє хлопець з дівчиною: – Хочеш, покажу фокус? – Сам виховуватимеш! * * * – Алло, я туди втрапив? – Ні. Послати тебе, куди треба? * * * Важливо не лише знати собі ціну, але й користуватися попитом. * * * Купив породисте кошеня за тисячу доларів. Вночі ледве вижив. Одночасно душили алергія і жаба. * * * Коли відчуваєш, що ти тупієш, не засмучуйся. Тупіти може лише розумний. * * * Я називала це пофігізмом, поки не дізналася слово «стресостійкість».

1 банка червоної квасолі у власному соку, 1 банка білої квасолі, 1 перець, 2 упаковки крабових паличок, 4 яйця, майонез.

Спосіб приготування Крабові палички наріжте кубиками. Квасолю можна брати як консервовану, так і відварити самій. Додайте солодкий перець, нарізаний невеликими квадратиками, яйця, заправте майонезом і перемішайте.

Вінегрет по-новому 1 великий або 2 середніх буряки, 4-5 картоплин, 2 морквини, 250 г копченої мойви, зелена цибуля, майонез. Для прикраси: білок двох яєць, зелень петрушки, майонез. Спосіб приготування Варений буряк, картоплю та моркву наріжте маленькими кубиками. У копченої мойви видаліть голову і нутрощі, хребетну кістку разом з хвостом. Філе наріжте дрібними шматочками. Складіть в одне блюдо всі овочі й рибу, додайте зелену цибулю, майонез, все перемішайте, викладіть у салатник. Для прикраси натріть білок двох варених яєць і заправте майонезом.

Щоб вибрати гарну козу, господині нюхають між рогами Хороша коза дає за рік стільки молока, як середня корова. А з’їдає разів у п’ять менше. Їй потрібно на добу 8 кілограмів трави влітку і 2 кілограми корму взимку. Можна давати гарбузи, буряки, моркву, ріпу, капусту. Потреба кіз в поживних речовинах залежить від віку, вагітності, лактації і рівня продуктивності. Недостатнє годування, особливо у молодому віці, викликає відставання в рості й розвитку: від таких кіз надалі великого молока не отримати. Козам потрібно давати пійло (для нього згодяться шматочки сухарів, черствий хліб, навіть залишки супу) та чайну ложку солі в день. Більшість кіз мають неприємний запах. Щоб не пахло молоко, господині нюхають між рогами, коли

вибирають тварину. Молоко також може мати неприємний запах після окоту, через гормональні зміни в організмі. Якщо ж козяче молоко неприємно пахне постійно, у тварини негаразди зі шлунком або печінкою. Козу парують на другий рік, коли організм тварини дозріває до вагітності. Тоді вона даватиме більше молока. Виношує козенят п’ять місяців, народжує – півгодини. За раз – двохтрьох. Вік кози визначають по зубах. У дорослої, 2-річної, їх 32. У козенят при народженні зубів немає. Інколи буває пара молочних різців. У рік уже є всі молочні зуби. Згодом вони випадають, виростають постійні. У 7 років зуби починають стиратися, хитаються і

випадають. Козам стає важко пережовувати їжу, тому худобу ріжуть. Не треба тримати в одному сараї козу й цапа, бо його запах може легко передатися козі, а отже і молоку. Не рекомендується разом із козами тримати курей, бо вони забруднюють корм і можуть заразити паразитами (вошами). До речі, кози погано переносять сторонні запахи, тому посуд з якого поять і годують тварин, потрібно щодня мити. Взимку кіз обов’язково прогулюйте, особливо в сонячні дні, навіть коли надворі мороз. Такі прогулянки попереджають захворювання копит і підвищують жирність молока. Підготував Олекса ГАРНИЙ

Вт Ср Чт Пт Сб Нд ПОГОДА У НАШОМУ КРАЇ Пн 12 листопада 13 листопада 14 листопада 15 листопада 16 листопада 17 листопада 18 листопада День +10 Ніч +6

Півд.-зах.

День +7 Ніч +3

Зах.

День +7 Ніч +1

Півд.-зах.

День +7 Ніч 0

Півд.-зах.

з 12 по 18 листопада ОВЕН (21.03-20.04). Прислухайтеся до себе і ви обов’язково зрозумієте, як поводитися у ситуації, що склалася. Коли діятимете виважено й дипломатично, зможете просунутися по службовій драбині. У разі виникнення конфліктної ситуації в родинному колі, вирішуйте її мирним шляхом.

• Протріть сіллю ніж, яким різали рибу або цибулю, й запах зникне. • Тупий ніж легко загостриться, якщо потримати лезо в слабкому розчині солі. • Якщо посипати сіллю лимон, кислоти стане менше. • Якщо молоко пригоріло, додайте в нього трохи солі й остудіть. • Додайте дрібку солі в молоко, воно не так швидко скисатиме.

9-18

* * * C2H5OH – наша асиметрична відповідь на їхній H5N1!

Салат «Морські камінці»

«Солоні» поради

5-7

* * * Пацієнт відходить після наркозу й запитує у хірурга: – Лікарю, вам вдалося зберегти мою ногу? – Звичайно! Он вона стоїть в банці з формаліном...

защипайте край. Смажте на добре розпеченій олії з обох сторін, до золотистої скоринки.

ХОЧУ ЩЕ!

День +8 Ніч +4

Півд.-зах.

День +8 Ніч 0

Півд.

День +9 Ніч +1

Півд.-сх.

ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). На вас очікують непогані перспективи, але треба буде пройти серйозне випробування. Аби досягти поставленої мети, доведеться понести реальні, проте цілком стерпні, витрати. Ваш гарний настрій стане в нагоді багатьом у важку хвилину. У вихідні зведіть навантаження до мінімуму, бо ризикуєте перевтомитися. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Зірки не рекомендують діяти так, щоб це призвело до кардинальних життєвих змін. Проявляйте мінімум емоцій, бо це може дратувати тих, хто вас оточує. Скористайтеся можливістю й вирішіть усі проблеми, що накопичилися. У вихідні приділіть більше часу родині, особливо дітям. РАК (22.06-23.07). Майте на увазі, що самі по собі справи з місця не зрушать, результативність роботи залежатиме від вашої дисциплінованості. Практично все, що ви замислили, збудеться, тому, перш ніж загадувати бажання, обміркуйте, чи дійсно ви прагнете саме цього. ЛЕВ (24.07-23.08). Наразі керівництво не дуже прихильно ставиться до вас. Тому не час для рішучих дій. Реально розраховуйте свої сили, перевантаження негативно позначиться на вашому здоров’ї. Наприкінці тижня відвідайте лікаря, більше відпочивайте. ДІВА (24.08-23.09). За певних обставин вам знадобиться холоднокровність. Надмірний потяг пошуку справедливості призведе до суперечок і обвинувачень колег. Вихідні проведіть у родинному колі. Приділяйте більше уваги дітям. ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Ваші бажання вступлять у протиборство з суворою дійсністю. Завдання – відшукати компроміс між бажаним і потрібним. Тоді на вас зійде щиросердний спокій і впевненість у власних діях. Саме час змінити інтер’єр будинку. У вихідні не приймайте поспішних рішень. СКОРПІОН (24.10-22.11). Не потрапляйте зайве на очі керівництву, бо те, що від вас вимагатимуть, буде нудним та малоперспективним. Не дозволяйте порушувати ваші плани. Будьте обережні у вихідні, бо через необачний крок можуть розлетітися в друзки усі ваші мрії. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Вам буде здаватися, що здійснюється навіть неможливе. Ви опинитеся в потрібний час у потрібному місці. На роботі поставтеся належним чином до своїх щоденних обов’язків, не випустіть з уваги дрібниць. У вихідні відпочиньте, не відмовляйтеся від прагнення рідних трохи вас побалувати. КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Ситуація на роботі досить заплутана, тому повноцінний відпочинок вам явно не світить. Тримайте справи під неослабним контролем, лише тоді події розвиватимуться за вашим сценарієм. Нові приємні обставини вашого життя дозволять стати оптимістом. У вихідні емоції битимуть через край. ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Вам варто пристати на ті перспективні пропозиції, що надійшли минулого тижня. Виявіть розумну обережність, спілкуючись із друзями, не теревеньте й не пийте зайвого. Найбільший потяг до трудової діяльності відчуєте у вихідні – не пручайтеся, краще направте енергію в мирне русло. РИБИ (20.02-20.03). Тиждень буде вдалим, цікаві для вас питання вирішаться легко й швидко, до того ж, на вашу користь. Насолоджуйтеся повноцінним життям, але контролюйте грошові витрати. У вихідні випаде можливість відчути себе господарем одразу в кількох сферах.


12

Наш край

10 листопада 2012 року

СПІЛЬНА РАДІСТЬ

«Пролісок» розцвів восени, або М.-Коцюбинському садочку – 55! День народження – це завжди свято. Оберемки посмішок, щирих побажань та, звичайно ж, подарунків. А коли народження святкує дитячий садок, радість множиться на десятки дитячих сердець, і від того тепла навіть восени з’являються проліски. Минулого тижня свій п’ятдесят п’ятий день народження відсвяткував Михайло-Коцюбинський ДНЗ «Пролісок». І вихователі, і дітлахи, і їхні батьки готувалися до цієї події заздалегідь. Ошатно вбрана вітальня, здавалося, впустила в себе осінь, от тільки незвичайну, а вимріяну дитячою уявою. З овочів, фруктів та квітів були створені будиночки, озера, диво-кошики й чарівні герої. Часом доводилося довго придивлятись, аби збагнути, з якої саме сировини створено той чи інший «шедевр». Здивування, захоплення й передчуття дива – ось з чим поспішали гості до святкової зали. Розпочала свято завідуюча дитячого садка Валентина Петрик, привітавши всіх із ювілеєм. Адже за п’ятдесят п’ять років у стінах дошкільного закладу встигли побувати цілі покоління вихованців. Вони залишали

УРОЖАЙ У ОБ’ЄКТИВІ

тут свої найперші мрії, успіхи, сни і бажання, а з собою несли у світ теплу згадку про рідний садочок і колектив вихователів. На свято завітали почесні гості: методист відділу освіти ЧРДА Валентина Білан та голова профспілки відділу освіти ЧРДА Ольга Деркач. Вони сказали багато теплих і мудрих слів, а головним побажанням стало, аби до осель частіше залітали лелеки та приносили на крилах нові життя. Зі святом усіх присутніх вітали такі ж щирі, розумні й талановиті дітлахи, як і п’ятдесят п’ять років тому. Середня група зі своєю вихователькою Світланою Пчолинською запросили до себе на гостини не будь-кого, а саму пані Осінь, котру майстерно зіграла Вікторія Сапун. Музичний супровід організувала хореограф Людмила Полевик. А самі дітлахи дуже старалися, бо перед мамами й татами оживали овочі на грядках, хмаринки, дощові краплинки і навіть парасольки. Були пісні, танці, конкурси та гостинці-яблучка, а головне – сяючі дитячі оченята. Старша ж група не просто святкувала, а ярмаркувала. Надія Ковган та Любов Бобер

звернулися до національних традицій ярмарку в Україні. Вихованці щиро раділи дійству, співали, танцювали, декламували вірші й доводили, що вони є справжнім продовженням свого роду. На ярмарку, як і годиться, велися торги. Наприклад, заморський султан обміняв усі скарби на звичайну українську картоплю. Та й було там і що міняти, і що купувати. Матусі та бабусі постаралися. Пузаті вареники, рум’яні пироги, солодкі пампушки, печиво, яблука, груші, виноград – словом, справжні скарби. Ними завзято ласувала дітвора. А як без того? Святкували ж день народження. Довгих тобі років життя, рідний садочку, процвітання і дитячого сміху! Олена СЕРДЮК

ВЖЕ ТРАДИЦІЯ

Максимкові яблука Мене звуть Максим Помилуйко, мені чотири місяці. Живу в мальовничому селі Красне. Разом з мамою й татом ми збирали урожай осінніх яблук. Назбирали дуже багато, кілька великих кошиків! А мама приготувала смачну шарлотку, пропоную й вам спробувати. Візьміть 5 яєць, 230 г цукру, 200 г борошна та 300 г кисло-солодких яблук. Яйця збийте з цукром, обережно додайте борошно та перемішайте. Яблука почистіть і наріжте. Половину тіста викладіть у форму для запікання, потім шар яблук, зверху – другу частину тіста. І – в духовку. Запікайте до золотистої скоринки. Смачного!

Зустріч з кобзарем-лірником

Банани з власного городу Вирощувати екзотичні рослини нині модно. У багатьох стоїть на підвіконні представник тропічної флори – невибагливий кактус або в кращому випадку фаленопсис. А ось мешканка Чернігова Антоніна Справцева перетворила присадибну ділянку на справжній оазис, де знайшли місце кількасот видів тропічних рослин. Ось цей банан плодоноситиме влітку, коли сягне триметрової висоти. А матеріал про цю надзвичайну жінку – в наступних номерах «Нашого краю».

Наш край Співзасновники: Чернігівська районна рада, Чернігівська районна державна адміністрація, колектив редакції Видавець: КП «Редакція Чернігівської районної газети «Наш край» Свідоцтво про державну реєстрацію ЧГ №228 від 9.10.2000 р.

Редактор: Наталія БУШАЙ тел. 3-14-79 Заступник редактора: Алла ПИРОГ тел. 94-00-35

Теплиці під полікарбонат та плівку від «ТЕПЛИЦЯ ЛЮКС» НАЙМЕНУВАННЯ КАРКАСУ 3x4x2 м 3x6x2 м 4х6х2,5 м Каркас з оцинкованого профілю під плівку Каркас з оцинкованого профілю під полікарбонат Каркас з пофарбованої труби Каркас з оцинкованої труби

1600

1800

3300

2200

2500

3700

3300 3800

4300 5100

Звертайтеся за телефонами: (044) 362-42-82, (050) 297-86-75, (067) 523-20-10 www.teplitca.com.ua Кореспонденти, комп’ютерна верстка: Ніна ПЕТРОВСЬКА, Олександр ГРИНЬОВ тел. 3-37-93 Коректор: Ольга ЦИБУЛЬСЬКА тел. 94-00-35 Бухгалтерія: тел. 94-00-35

Адреса редакції: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 106 Газета віддрукована у ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62

В Андріївській школі стають традиційними зустрічі з народним артистом України, лауреатом Шевченківської премії Василем Нечепою. Ось і нещодавно виступив він перед учнями й педагогами з нагоди 30-ліття своєї сценічної діяльності та у форматі відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка (митець присвятив Кобзареві 200 своїх концертів). Класна кімната, де проходила зустріч, перетворилася на світлицю: державний прапор, квіти, рушники підкреслювали неординарність події й створювали затишок. Василь Григорович спершу цікаво розповів про творчість відомого українського співака, Героя України Анатолія Солов’яненка, якому цієї осені виповнилося б 80, тепло згадував своїх учителів-наставників на ниві народної творчості, пригадав свій шлях у кобзарство. Художня програма митця супроводжувалася відеороликами. Дивовижне враження на присутніх справили спів та гра артиста на кобзі й бандурі. Усіх вразили його простота, доступність і повага до аудиторії. Тому й слухали, затаївши подих, як першокласники, так і дорослі «Думу про Морозенка», «Молитву» й багато інших піснеспівів та мелодій. А на прохання публіки Василь Григорович заспівав «Дивлюсь я на небо...». Дружними оплесками дякували кобзареві-лірнику учні й вчителі, на згадку про зустріч подарували рушник. А Василь Григорович запросив усіх на ювілейний концерт в обласну філармонію. Делегація з Андріївки побувала на знаковому концерті митця, де його вітали високі посадовці й земляки із рідної Носівки. Програма йшла без антракту, ніби на одному подиху (до речі, це був уже 61-й шевченківський концерт Василя Нечепи). Його виступи доповнювали художні колективи «Сіверські клейноди», капела бандуристів, танцювальний ансамбль. По завершенні публіка дружно вітала митця, стоячи, заспівали на сцені й у залі «Боже, великий єдиний, нам Україну храни». Тетяна БЕЗЛЮДНА, директор Андріївської ЗОШ Газета виходить по суботах. Подані до редакції матеріали не рецензуються і не повертаються, редакція не несе відповідальності за їх збереження. Рекламні та оплачені метеріали позначені: R, PR, НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ, ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА, «Імідж». За зміст рекламних матеріалів редакція відповідальності не несе.

ОГОЛОШЕННЯ, РЕКЛАМА тел./факс 94-00-35, e-mail: nkrai@ukr.net

ТИРАЖ 7132 ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС 68698

Наш край  

Чернігівська районна газета (в номере: партия регионов, конкурс, милиция, 100-летний юбилей, туберкулез, выбираем козу, гороскоп, анекдоты)...

Наш край  

Чернігівська районна газета (в номере: партия регионов, конкурс, милиция, 100-летний юбилей, туберкулез, выбираем козу, гороскоп, анекдоты)...

Advertisement