Page 17

Rečová terapia víťazom Skvelých mladých podnikateľov 29. mája sa v Bratislave uskutočnilo finále súťaže vysokoškolských projektov Skvelí mladí podnikatelia. Víťazný projekt Speekle na podporu domáceho precvičovania výslovnosti u detí s rečovými poruchami získal 15 000 eur na rozvoj podnikania. Jeho cieľom je motivovať deti k logopedickým cvičeniam pomocou zábavných počítačových hier. Sú vyvinuté tak, aby prostredníctvom inovatívnych technológií,

zefektívnili aj samotnú prácu logopéda s pacientom. Z prvého výberového kola postúpilo do finále 5 start-upov. Vo finále sa tak stretli projekty na vývoj a výrobu alternatívnych technologických produktov, prostredie na prepojenie výskumu a projektov vznikajúcich na vysokých školách, alebo špeciálny softvér pre asistenčné a zdravotnícke roboty.

Informácie ‚ o sútaži Fotografie z podujatia Viac o finalistoch ˇ a ich prezentacné videá

Integráciu ZŤP z Holíča čaká európske kolo Súťaž Európska cena za podporu podnikania v Slovenskej republike vyhrali projekty „Integrácia ZŤP“ z Holíča a „Strážni anjeli pre ženy podnikateľky“.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 25.-26. novembra 2013 vo Vilniuse, Litva a zúčastnia sa ho všetci nominovaní kandidáti. Držíme vybraných projektom palce.

Do národného kola sa prihlásilo 6 projektov. Hodnotenie prebiehalo elektronickou formou. Hodnotiaca komisia vybrala 24. mája 2013 dvoch kandidátov, ktorí budú Slovensko reprezentovať v európskom kole projektu. 17

MP l 06/2013  
MP l 06/2013  

Časopis pre tých, ktorí sa rozhodli ísť vlastnou cestou. Vydáva NARMSP www.mesacnikpodnikanie.sk www.nadsme.sk

Advertisement