HLAS RACKA 2/2014

Page 1


MILÍ PŘÁTELÉ A ČTENÁŘI! PŘINÁŠÍME VÁM NÁŠ ZPRAVODAJ V ÚPLNĚ NOVÉM KABÁTĚ, který jsme Rackovi na míru ušili ve spolupráci s grafiky z Father & Sons Vision, s. r. o. Věříme, že najdete čas i klidné místo na čtení a že Hlas Racka přinese vždy něco zajímavého, něco, co vás potěší či pomůže.

LOU SM A

UŽIJTE SI TENTO ČAS.

BRÁNA - VLEVO JIŽ FUNKČNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA VPRAVO PROBÍHÁ VÝSTAVBA ŠKOLY

GRANTY PRO PŘÍŠ

JAK JSTE MOŽNÁ JIŽ ZAZNAMENALI na kách, opět jsme vyhlásili veřejného kolo příspěvků na podporu projektů. Jedná se a to v oblastech:

• PRÁCE S DĚTMI A MLÁDEŽÍ, • SOCIÁLNÍ, ZDRAVOTNÍ, CHARITATIVNÍ A

Celé znění aktuálního vyhlášení včetn stáhnout na našich webových stránká spěvky. UZÁVĚRKA P


UČÍME SE MAJÁKEM A MÍŘÍME K BRÁNĚ

A,

ŠTÍ ROK

našich webových stráno rozdělování nadačních e o projekty na rok 2015,

A HUMANITÁRNÍ PRÁCE.

ně formulářů si můžete ách v sekci nadační pří-

PŘIHLÁŠEK JE 31. 10. 2014

DVA ROKY uběhly jako voda, a tak se v Programu PARTNERSTVÍ loučíme s organizací Maják o. p. s., kterou jsme v uplynulé době doprovázeli a finančně násobili získané částky na speciálním účtu, který byl pro tuto podporu zřízen.

cita je téměř naplněna. Proto BRÁNA spěchá se stavbou nové budovy!

Brána, základní škola a mateřská škola funguje od roku 2008. Škola se snaží vytvářet dětem příjemné prostředí, které oceňují i rodiče. Její vizí je „připravit každé dítě na život“. Dnes školu navštěvuje 48 žáků a její provizorní kapa-

Všechny dary, které zde přibudou, poputují do Brány a část z nich bude nadací ještě zdvojnásobena.

I o mateřskou školku je mezi rodiči velký zájem, a přestože ta už nové a krásné prostory má, je stále plná dětí.

Těšíme se na spolupráci Opouštíme tedy Maják na se- s Bránou, že i my přispějeveru, abychom se na další dva me k tomu, aby již brzy byla roky uhnízdili v Bráně. Je to ve svých nových prostorách křesťanská základní a mateř- a mohla se plně věnovat i dalská škola v Nové Pace, jejímž ším dětem, které zde najdou zřizovatelem je místní Sbor svoje zázemí. Jednoty bratrské. Tento projekt vybrala správní rada do Chcete-li podpořit tenProgramu PARTNERSTVÍ na to projekt, můžete vyuzákladě výběrového řízení le- žít náš transparentní účet tos v létě. 2200326362/2010.

JE TO SKVĚLÉ DÍLO. NEVĚŘÍTE? JEĎTE SE TAM PODÍVAT!


TVOŘTE S RACKEM NAŠE HESLO PRO ROK 2015 - RADOST S RACKEM S podporou firmy ŽAKET jsme pro vás připravili nástěnný kalendář (A4), kde najdete pouze názvy jednotlivých měsíců a čísla dnů. Celý zbylý prostor je prázdný a připravený pro vaše kreativní nápady. Lze ho pomalovat, nalepit fotografie nebo kreativně ozdobit třeba scrapbookovými prvky, případně vše dohromady. Věříme, že vám udělá RADOST jeho tvoření a také s ním uděláte RADOST svým blízkým, když ho darujete třeba k Vánocům. A pokud se budete chtít podělit se svým dílem, budeme se těšit na vaše fotky. Získáním kalendáře uděláte RADOST i organizacím, se kterými spolupracujeme. A nakonec uděláte RADOST i nám, když se všechny kalendáře dostanou do dobrých a tvořivých rukou. Máte o něj zájem? Pište na adresu nadace@racek.org. Příspěvkem 110 Kč přinesete RADOST mnohým. TAK PŘEJEME MNOHO RADOSTI!


MISIE V AMERICE ?

V MIMOŘÁDNÉM ŘÍZENÍ podpořila Nadace RACEK v průběhu léta výrobu dabingu u připravovaného polohraného dokumentu o nejznámějším misionáři v Americe, který působil desetiletí mezi indiány. Projekt s názvem David Zeisberger – apoštol indiánů mapuje jeho nasazení, misijní práci a velké těžkosti, které s tím byly spojené. Tento dokument bude v příštím roce k dispozici na DVD i v dalších jazykových mutacích.

NADACE A LEGISLATIVNÍ DŽUNGLE POTÉ, CO OD LETOŠNÍHO ROKU PLATÍ nový občanský zákoník, který přináší mnoho změn i pro nadace, se snažíme touto legislativní džunglí projít bez ztráty peří. Pracujeme na úpravách nejen dokumentů, ale i naší vize a účelu nadace, tak abychom byli čitelní a srozumitelní i pro veřejnost a lidi kolem nás.


OBROČINNOST NADACE DARY PODPORA RODINA HODNOTY MISIE KŘESŤANSTVÍ POMOC Posláním Nadace Racek je efektivně a smysluplně podporovat činnost organizací a jednotlivců, která vychází z tradičních křesťanských hodnot a to finančně, konzultací, radou, případně realizací vlastních programů. Součástí poslání je usilovat o kvalitní správu, stabilitu a rozvoj nadace, tak aby byla dobrým a silným partnerem a nástrojem pomoci druhým.

Nadace RACEK B. Němcové 54/9 460 05 Liberec V

IČ: 25854640

účet pro dary nadaci: 2000070550/2010 účet Program PARTNERSTVÍ: 2200326362/2010 telefon: 484 843 742 nadace@racek.org www.nadace.racek.org