HLAS RACKA 1/2017

Page 1

DOBROČINNOST HLAS RACKA NADACE DARY PODPORA RODINA HODNOTY MISIE KŘESŤANSTVÍ POMOC RACKOVI NA STOPĚ ŽIVOT V NAŠICH ORGANIZACÍCH NADAČNÍ PŘÍSPĚVKY 2017

1/2017


RACKOVI NA STOPĚ CELÝ ROK A CO JÁ S TÍM?

Pokud někdo vidí tuto nadaci jako jednu z mnoha dalších organizací, které jsou kolem něho, její zprávy a novinky ho nijak nevyvedou z rovnováhy. I když my se upřímně snažíme – nadchnout, zaujmou, navnadit, povzbudit, vyprovokovat, získat, potěšit,… Je už na každém z vás, co s takovými informacemi udělá – zda je přelétne, uloží do šuplíku, či složky, anebo skončí v koši. Variant je celá řada.

Když tak přemýšlím nad tím, co je v mých silách udělat pro to, aby se někdo druhý nadchl pro dobrou věc a přitom nezůstalo jen u nadšení, zaručený recept mě rozhodně nenapadá.

Racek má ovšem oproti jiným nadacím jednu velkou výhodu – je Božím dílem. Jeho stopy nás vedou do Božích věcí a k lidem, kteří Bohu slouží. Záleží tedy jen na každém z nás, zda se zajímáme o to, kam ty racčí stopy vlastně vedou, jestli má jeho cesta smysl a zda se po ní chci vydat i já? To co mohu říci za nás z nadace


je, že pracovat a sloužit na tomto místě je skutečná výsada. Výsada, za kterou jsme Bohu vděční a modlíme se, aby Racek vždy vykračoval tím správným směrem. Jestliže máme Racka sledovat a neztratit ho z dohledu, je nutné si na jeho stopy řádně posvítit. V rámci listopadové kampaně jsme proto přišli s nápadem nabídnout malé baterky s nápisem „Rackovi na stopě“, a pro nás „obrýlené“ jsme připravili praktický přívěšek s hadříkem na čištění brýlí. Všechny baterky a téměř všechny hadříky byly rozebrány během krátké doby. I to nás ujistilo o vaší podpoře, za kterou vám srdečně děkujeme. Vystrojeni těmito pomůckami už teď nikdo z nás nemůže říci, že na racčí stopy nevidí a neví, kam vedou. Z nadace vám tedy i do budoucna přejeme dobrou stopovanou s Rackem.


ŽIVOT V NAŠICH ORGANIZACÍCH

Dílna pro kluky a holky... Ivančice

...a jejich krásné výrobky

Mateřské centrum Kamínek

Ivančice

Vratislavice

Rodinné centrum Loďka Hejnice


Centrum pro rodiče a děti

Kluby pro starší děti a mládež Bétel

Turnov

Chrastava

Rodinné centrum Sedmikráska Dobruška

Rodinné centrum Martínek

Lektorky Katka a Petra Maják o.p.s.

Ostrava

Liberec


NAKUPUJETE ONLINE? ZKUSTE TO TAKHLE

Jsou to právě dva roky, co se parta lidí z Olomouce dala dohromady a přišla s nápadem vytvořit webové stránky, které zprostředkují online nákup ve vašem oblíbeném e-shopu a zároveň tím umožní také drobnou podporu té neziskové organizaci, kterou se rozhodnete podpořit. Vy přitom nezaplatíte ani korunu navíc. To je cool. Dnes stránky nabízí více než 740 e-shopů, na kterých můžete pořídit víceméně vše, co se vám zlíbí. Nadace RACEK je jednou z 2,5 tisíce neziskovek, kterou si můžete vybrat a tím ji podpořit. Když se na stránkách zaregistrujete, můžete dále sledovat, kolik, kdy a kam jste přispěli. Nadace se naopak dozví, kolik peněž bylo již získáno, kolik schváleno a kolik lidí tímto způsobem nadaci „fandí“. Někdy se jedná jen o pár korun, ale v celkovém součtu jsou to další tisíce, které získáme a vás to nic nestojí. Vše podstatné i mnoho zajímavých podrobností najdete na www.givt.cz Těšíme se na vás v kyberprostoru.


PŘÍSPĚVKY PRO ROK 2017 Správní rada koncem roku opět rozhodovala o podpoře jednotlivých organizací. Do nadace dorazilo 13 žádostí a 9 z nich získalo podporu pro rok 2017. Kromě toho nadace v průběhu podzimu rozhodla o podpoře mimořádného grantu v oblasti vzdělávání. A také dále pokračuje Program Partnerství, který podporuje od podzimu 2016 nový projekt a to Střední školu sociálně pedagogickou Jana Blahoslava, která je v procesu svého zrodu.

mimořádný grant organizace Šimon D.

město Chrastava

projekt

částka

další vzdělávání v oboru pedag. věd

10 000

projekt

částka

práce s dětmi a mládeží organizace Krok pro všechny generace JB Vratislavice Centrum pro všechny generace

město Č. Lípa Vratislavice Dobruška

Provoz MC Zahrádka

10 000

Rodinné centrum Mozaika

10 000

Vješák sbližuje

10 000

Kluby Mnichovo Hradiště

10 000

Sbor JB M. Boleslav

M. Boleslav

JB Hrádek n. N.

Hrádek n. N. Práce s rodinou

10 000

Slánka z. s.

M. Boleslav

Ukazujeme směr mladé generaci

10 000

Klubáček, Klubáč a kluby Pod Vodou

10 000

Junior klub Pavučiny

10 000

Sbor JB Chrastava Pavučina o. p. s.

Chrastava Ostrava

sociální a zdravotní oblast organizace

město

Středisko křesťanské pomoci

Plzeň

projekt Kdo si hraje, nezlobí

částka 5 000

Program PARTNERSTVÍ organizace

město

Spolek přátel SŠSP JB

Chrastava

projekt SŠSP Jana Blahoslava

částka 25 000 celkem 120 000


DOBROČINNOST NADACE DARY PODPORA RODINA HODNOTY MISIE KŘESŤANSTVÍ POMOC Posláním Nadace Racek je efektivně a smysluplně podporovat činnost organizací a jednotlivců, která vychází z tradičních křesťanských hodnot, a to finančně, konzultací, radou, případně realizací vlastních programů. Součástí poslání je usilovat o kvalitní správu, stabilitu a rozvoj nadace tak, aby byla dobrým a silným partnerem a nástrojem pomoci druhým.

Nadace RACEK B. Němcové 54/9 460 05 Liberec V

telefon: 736 453 724 nadace@racek.org www.nadace.racek.org

IČO: 25854640 účet pro dary nadaci: 2000070550/2010 účet Program PARTNERSTVÍ: 2200326362/2010