Page 26

Embody pradeda maratoną Lietuvoje kūrei elektroninės muzikos duete „The Sneekers“. Galbūt dirbai ir su kitais projektais? Ką pameni iš savo metų Lietuvos muzikoje? Be „The Sneekers“, prodiusavau nemažai įvairių atlikėjų, dirbau su muzika TV ir radijo reklamos sferoje, kūriau garso takelius vizualizacijoms. Nors tuo metu taip neatrodė, bet dabar džiaugiuosi, kad aplinkybės susiklostė būtent taip, jog turėjau imtis visų šių darbų. Tai buvo geriausias universitetas – dirbdamas su reklama išmokau, jog universalumas yra galingiausias ginklas, supratau, jog egoizmas nėra blogai, bet turi žinoti, kada jam laikas ir vieta. Taip pat supratau, kad be kantrybės nebus rezultatų. Kokie pagrindiniai muzikos kūrimo Londone ir Lietuvoje skirtumai? Kūrybos procesas yra toks pat, labiau skiriasi požiūris į patį muzikos verslą. Londone ir ne tik muzika yra kur kas labiau verslas nei hobis. Ir, be abejo, čia gerokai didesnė rinka bei galimybės. Nerijaus Palucko nuotr.

Karolis Vyšniauskas Milžiniškoje Londono muzikos scenoje rasti laimę bando tūkstančiai, bet prie jos priartėja vienetai. Lietuvis prodiuseris Karolis LabanauskasEmbody yra vienas jų. Už tai reikia dėkoti ne tik talentui rašyti dainas, verčiančias šokti, bet ir jo kolaboracijoms su kitais muzikantais. Net jei dalies pastarųjų Karolis lig šiol nesutiko gyvai.

TEMA

„Kai bendraklasiai norėjo būti astronautai, aš norėjau būti Michaelas Jacksonas“, – prisimena Karolis. Jis yra tinkamame kelyje vaikystės svajonės link. Lietuvos muzikos prodiuserio dainas jau groja pagrindinis britų radijas „BBC Radio 1“, o jo remiksas vokiečių dueto „Milky Chance“ dainai „Stolen Dance“ „YouTube“ yra perklausytas 2 mln. kartų. Karolis muzika domisi nuo mažų dienų ir yra gerai žinomas padorių Lietuvos klubų lankytojams – jis buvo vienas elektroninės muzikos dueto „The Sneekers“ narių. Tačiau apsigyvenęs Londone prodiuseris iš vietinės rinkos perėjo į tarptautinę. Karolis išnaudojo didžiausią elektroninės muzikos pliusą – kad ją galima kurti tiesiog kambaryje. Nereikia grupės muzikantų ir įrašų studijos, užtenka muzikinių idėjų savo galvoje. Jų Karolis neabejotinai turi. Jis pradėjo remiksuoti patinkančių atlikėjų dainas ir siūlyti savo šviesią, vasarišką geros nuotaikos muziką kitiems atlikėjams. Dabar jo kataloge – bendri įrašai su „Grammy“ nominuota britų dainininke A*M*E, debiutuojančiu Sautamptono (Jungtinė Karalystė) R&B kūrėju Barnaby. Embody remiksas Lanos Del Rey dainai „Once Upon a Dream“ „SoundCloud“ perklausytas per 200 tūkst. kartų. Embody giriamas tiek už techninę įrašų pusę, tiek už kūrybinę. Jis žino, kaip parašyti dainą, pagal kurią žmonės norėtų judėti. Kūriniai „Give Me Your Love“ ir „Bad News“ yra geriausias to įrodymas. Jeigu šios dainos būtų išleistos jau išgarsėjusių prodiuserių, jas kasdien girdėtumėte per radiją. „Jaučiame, kad šis talentingas prodiuseris greitai sujudins reikalus, – būkite pasiruošę!“ – rude-

Kartais taip ir lieku nesutikęs žmonių, su kuriais prie projekto pradirbau kelis mėnesius

nį rašė populiarus amerikiečių muzikos tinklaraštis „The Music Ninja“. Būsime! O kad būtume pasiruošę dar geriau, susisiekėme su pačiu Embody. Tai yra pirmasis Karolio, kaip Embody, interviu Baltijos šalims. Kaip atsidūrei Londone ir pradėjai čia muzikinę veiklą? Mane visada žavėjo Londono muzikos scena ir kultūra. Gyventi čia persikėliau maždaug prieš trejus metus. Esu labai nekantrus, todėl greitas gyvenimo ir darbo tempas atitiko mano temperamentą bei lūkesčius. Kaip ir Lietuvoje, Londone viskas vyko natūraliai ir neplanuotai: gavau pasiūlymą prodiusuoti vieną atlikėją, tuomet kitą, trečią. Ir vieną dieną „Facebook“ radau žinutę iš savo dabartinio vadybininko, kad jis nori susitikti pasikalbėti apie mano ateities planus. Taip viskas ir prasidėjo. Ką jau spėjai Londone nuveikti? Aplankiau Big Beną, buvau Nacionalinėje portretų galerijoje, Mokslo muziejuje... O jei rimtai, didžiausias pasiekimas yra tai, jog dirbu su daug įdomių žmonių, turiu komandą, kuri manimi tiki, investuoja daug laiko ir pastangų į mano projektą. Visa kita yra tik vienas didelis ir ilgas maratonas be finišo linijos. Nesupraskit klaidingai: kad ir kaip keista būtų, bet prizas ir yra pats maratonas. Manau, aš dar tik pradedu savąjį.

Mūsų žurnalo šio numerio tema – „Kolaboracijos“. Tau jos, atrodo, yra ypač svarbios – remiksuoji kitų kūrėjų dainas, dirbi su kitais muzikos atlikėjais. Taip, bendradarbiavimas su žmonėmis yra vienas svarbiausių elementų mano karjeroje. Kaip Steve’as Jobsas yra sakęs: „Great things in business are never done by one person, they’re done by a team of people.“ Tas pats galioja ir muzikoje. Nuo vadybos, ryšių su visuomene iki dainų rašymo – kiekviena grandis yra glaudžiai susijusi. Manau, norint didesnių rezultatų, visos grandys turi dirbti tarpusavyje. Kiek įmanoma daugiau stengiuosi dirbti su gerokai už mane talentingesniais žmonėmis – tai labai padeda tobulėti. Beprotiškai įkvepia žmonės, aistringi savo amatui. Labai didelė dalis darbo vyksta internetu. Kartais taip ir lieku nesutikęs žmonių, su kuriais pradirbau kelis mėnesius prie kokio nors projekto. Tiesioginis kontaktas, be abejo, yra smagiau, bet dabartiniame pasaulyje laikas yra didesnis prioritetas. Mūsų žurnalas orientuojasi į Baltijos ir Šiaurės šalių kultūrą. Kaip manai, kiek šiaurietiškumo yra tavyje? Jeigu ne muzikoje, tai asmenybėje? Asmenybėje gal šiek tiek daugiau nei muzikoje. Kita vertus, šiaurietiškos muzikos įtakos mano muzikoje turbūt gerokai daugiau, nei pats įtariu. Bet, ko gero, dabar sunkiau nei bet kada nubrėžti aiškias linijas, kur baigiasi vienos kultūros įtaka ir prasideda kitos. Kas tavo artimiausiuose planuose? Ruošiu begalę naujos muzikos, vasaros pradžioje planuoju oficialiai išleisti kelis singlus. Taip pat ruošiuosi pasirodymams keliuose Vokietijos festivaliuose. Ir, be abejo, Lietuvoje.

Embody išgirskite adresu soundcloud.com/iamembody

26

N WIND | 06  

N WIND kviečia mainytis. Žurnalas apie Šiaurės kūrybinę energija. Tema: Bendradarbiauti (2015 balandis)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you