Page 1

DO DATE K S PE CJ A LN Y

LARYNGOLOGIA (nie)słychany problem!

dobowej, którą mamiono na posiedzeniu Rady. To typowy zabieg i jazda do domu! A warto wspomnieć, że po owych zabiegach dochodzi do częstych powikłań. Mysłowicki oddział rocznie rozpoznawał około setki chorób nowotworowych. A szybkie rozpoznanie i skierowanie pacjenta na onkologię do Gliwic uratowało większość z nich. Gdzie teraz ciężko chorzy mysłowiczanie diagnozują schorzenia - nie wiadomo. Bardzo przyziemne w stosunku do zdrowia ludzkiego są problemy finansowe, które rzekomo miały przekonać radnych miejskich przy podejmowaniu decyzji o likwidacji. Ówczesna dyrektor i wspierający ją miejscy dygnitarze obiecywali radnym, że pieniądze na utrzymanie oddziału, wpływające z NFZ, przeznaczone zostaną na inne oddziały. Jak wylicza radny Wójtowicz – chodzi o kwotę ok 1,1 mln zł rocznie! – Z moich informacji wynika, że NFZ nie zaakceptował tego pomysłu. Zresztą to było wiadomo od samego początku – dodaje radny. Starsi i schorowani mysłowiczanie żyją nadzieją, że niegdyś świetnie działający oddział laryngologiczny kierowany przez ordynatora Narcyza Wojtowicza znowu zostanie uruchomiony w naszym mieście i zaspokoi potrzeby zdrowotne części mieszkańców. Wtedy też zakończy się ich tułaczka po obcych miastach za specjalistyczną opieką.

Od dwóch lat w Mysłowicach nie ma oddziału laryngologii! Chorzy muszą leczyć się w miastach ościennych. Pomimo licznych prób mieszkańców, setek podpisów i apeli oraz prób personelu pracującego w szpitalu, większość radnych zagłosowała za likwidacją oddziału. Temu pomysłowi sprzeciwiał się radny Dariusz Wójtowicz, który dziś mówi wyraźnie - oddział laryngologii musi wrócić do mysłowickiego szpitala! Mysłowiccy pacjenci tułają się po sąsiednich miastach. Na poważne zabiegi czekają po dwa lata. A wszystko mieli na miejscu. Co stało za decyzją o likwidacji oddziału? - pyta radny Wójtowicz. Po raz kolejny zadziałał mechanizm „owczego pędu” i politycznej zemsty na znakomitym ordynatorze, który kiedyś sprawował mandat samorządowca. Zgodnie z obowiązującym prawem nie można go było zwolnić, to zlikwidowano cały oddział! Za decyzję dyrektora szpitala i obecnych radnych mieszkańcy pła-

Społeczna kampania reklamowa serwisu informacyjnego

MYSLOWICE.NET

Od dwóch miesięcy w mysłowickich sklepach, pubach czy restauracjach można zobaczyć stojaki reklamowe portalu przyjaznego mieszkańcom Myslowice.Net . Jest to kolejny etap kampanii promującej nasz serwis informacyjny pod hasłem „Przejdź na naszą stronę!”.

cą do dziś! Były ordynator w pierwszej instancji wygrał sprawę sądową z mysłowicką placówką. Za niezgodne z prawem wyrzucenie z pracy również zapłacą podatnicy a nie była pani dyrektor czy radni - komentuje Wójtowicz. Laryngologia funkcjonująca w Szpitalu nr 2 przyjmowała mysłowiczan na bieżąco, a kolejki sięgały niewiele ponad miesiąc. Teraz w nagłych przypadkach, takich jak krwotoki z nosa, duszności, ostre stany zapalne, kość w gardle – pacjenci zdani są na szukanie „ostrego dyżuru” w sąsiednich miastach i niejednokrotnie na wielogodzinne kolejki. Pacjenci szukający pomocy w leczeniu chorób przewlekłych jak np. zapalenia gardła u nauczycieli, przewlekłe zapalenia zatok, uszu czy głuchoty, nie mogą już liczyć na pomoc szpitalnego oddziału. Jak wygląda pomoc poza Mysłowicami? Sąsiednie Katowice to głównie kliniki, gdzie przyjmują już tylko bardzo ciężkie schorzenia w większości do skomplikowanych zabiegów. Tzw. „jednodniówki” nie zapewniają opieki cało-

Twarzami portalu przyjaznego mieszkańcom są już nie tylko członkinie zespołu redakcyjnego. Mysłowiccy radni czy działacze rad osiedlowych co jakiś czas będą zaprasza-

Powrót specjalistycznej opieki laryngologicznej do szpitala numer 2 w Mysłowicach to jeden z ważniejszych punktów programu wyborczego Dariusza Wójtowicza. Setkom rodzin, które podpisywały petycje do mysłowickiej Rady Miasta należy się szacunek. Nie może być tak, że względy ekonomiczne i polityczne będą decydowały o losach szpitalnych oddziałów, które ratują ludzkie zdrowie i życie - konkluduje kandydat na prezydenta Mysłowic. Więcej dobrych pomysłów na miasto znajdziesz na stronie internetowej Myslowice.Net, gdzie swój blog prowadzi Dariusz Wójtowicz.

Oddział laryngologii musi wrócić do Mysłowic - mówi zdecydowanie Dariusz Wójtowicz.

ni do wspólnej akcji reklamowej, której efektem ma być jeszcze szersza współpraca z organizacjami społecznymi, ośrodkami kultury i sportu czy samymi mieszkańcami. Pomimo, że członkowie zespołu redakcyjnego pracują społecznie, poświęcając swój wolny czas na promowanie wszelkich oddolnych inicjatyw, Myslowice.Net to obecnie serwis informacyjny cieszący się w naszym mieście ogromną popularnością. Należy w tym miejscu wspomnieć, że to zasługa naszych wspaniałych czytelników, którzy dziennie nadsyłają swoje materiały oraz opinie o tym co dzieje się w Grodzie Mysława. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy dla wspólnej sprawy!


BRUDNE BARWY

KAMPANII

POZYTYWNA KAMPANIA? Tak, to możliwe!

Samorządowa kampania wyborcza w Mysłowicach rozpoczęła się na dobre. Takie są prawa demokracji i dobrze, że od 25 lat możemy z tych praw w pełni korzystać. Prawa to jedno, ale etyka to drugie i z tym u nas ciągle delikatnie mówiąc nie najlepiej.

Konferencja prasowa, prezentacja programu wyborczego, dialog z mieszkańcami, sylwetki radnych. Po drugiej stronie wyzwiska, upokarzające gazetki, nienawiść ziejąca ze stron internetowych. Którą formę prowadzenia polityki Państwo wybieracie? Pierwszą drogą postanowili pójść radni i sympatycy klubu Wspólnie dla Mysłowic, którzy na początku kwietnia zorganizowali konferencję prasową pod hasłem 10 przykazań dla Mysłowic. Uczestnicy spotkania zaprosili mieszkańców do współtworzenia programu. Pomysłodawcą akcji „Przyłącz się do nas – weź udział w tworzeniu programu Wspólnie dla Mysłowic” jest radny Dariusz Wójtowicz, który oficjalnie potwierdził swój start w wyborach prezydenckich. – Przed nami wybory do samo-

rządu. Wspólnie z naszymi ekspertami przygotowaliśmy zręby planu naprawy miasta. Teraz konsultujemy nasze pomysły z najbardziej zainteresowanymi, czyli mieszkańcami – powiedział Wójtowicz. Sukces akcji przerósł oczekiwania inicjatorów. W ciągu dwóch tygodni, formularze wypełniło kilkaset mysłowiczan. Teraz będzie można zrobić to również przez internet na stronie www.myslowice.net. – Po raz pierwszy politycy pytają nas o zdanie i dzięki temu możemy mieć realny wpływ na to, co będzie się dziać w naszym mieście – mówi pan Marek, do którego dotarła ankieta przygotowana przez radnych i sympatyków klubu. Pytania dotyczą 10 najważniejszych – zdaniem inicjatorów – zagadnień programowych dla miasta. Wspólnie dla: rodziny, edukacji, nowych dróg, bezpieczeństwa, seniorów, zdrowia, finansów, młodzieży, nowych miejsc pracy, kultury/sportu/rekreacji. Jeszcze przed wakacjami inicjatorzy akcji podzielą się wynikami ankiety z mieszkańcami i zaprezentują program dla miasta.

Jak grzyby po deszczu powstają portale miejskie, wyborcze stronki i fora dyskusyjne, na których prym wiodą przyszli kandydaci do rady miasta i kandydaci na prezydenta. Przepis jest prosty – tworzy się wirtualną rzeczywistość, w której można niemal każdego opluć i sponiewierać. To taki dziwny sposób na polityczne życie prawdopodobnie przyszłych mysłowickich elit samorządowych. A, że większość z nich nie ma poważnego zawodowego dorobku, robi to, co potrafi najlepiej – krytykuje, wyzywa i oskarża... Niszczenie ludzi na portalach społecznościowych, wulgarne wpisy na forach internetowych czy snute podłe intrygi, to najpopularniejsze formy prowadzenia kampanii negatywnej. Na pozytywną trudno liczyć, bo większość biorących udział w politycznych zawodach, nie ma się czym pochwalić! Wie o tym radny Dariusz Wójtowicz, który zaraz po tym, jak ogłosił swój start w wyborach prezydenckich niemal codziennie czyta niesamowite historie o swoim życiu prywatnym i pracy zawodowej. Większość wpisów, to półprawdy albo wprost bezczelne kłamstwa, z którymi będzie trzeba zmagać się do 16 listopada, czyli do dnia głosowania. Przy okazji dostaje się również grupie osób jawnie wspierających Wójtowicza w dążeniu do osiągnięcia wyborczego celu. Te stare i sprawdzone metody walki o głosy, ciągle cieszą się w Mysłowicach dużą popularnością.

MAJĄ KOMPLET! Na szczęście, nie wszyscy w Mysłowicach chcą osiągnąć sukces wyborczy za wszelką cenę. Osoby skupione w projekcie pod nazwą „Wspólnie dla Mysłowic”, od niemal czterech lat starają się zmieniać nasze miasto na lepsze. I starają się robić to w sposób nie tylko skuteczny, ale i etyczny. – Dla dobra miasta jesteśmy w stanie współpracować z każdym środowiskiem, bo w samorządzie nie polityka jest najważniejsza, a ludzkie sprawy. Dla wielu naszych oponentów być może, to nowa forma działania, która jak widać, natrafiła na duży opór i zwalczana jest z wielu stron – mówi radny Antoni Zazakowny. Jest nas wielu, ponieważ w naszych działaniach nie ma miejsca na obrażanie politycznych konkurentów – dodaje radny Wiesław Tomanek. Mamy pomysł na miasto i dokonaliśmy

2

już wielu pozytywnych zmian, z których korzystają na co dzień zwykli mieszkańcy Mysłowic. Dzięki temu jesteśmy wiarygodni. W naszym środowisku nie ma przyzwolenia na grzebanie w ludzkich życiorysach, wyciąganie brudów i szukanie haków na konkurencję – komentuje radny.

Nie jest tajemnicą, że „Wspólnie dla Mysłowic” w niedługim czasie stanie się Komitetem Wyborczym Wyborców, a celem jest zwycięstwo w tegorocznych wyborach samorządowych. Listy kandydatów do rady miasta są już zapełnione we wszystkich okręgach. Nazwiska poznamy niebawem.

KWIECIEŃ 2014


KWIECIEŃ 2014

3


STOP NISZCZENIU DRÓG!

Redakcja Portalu:

Joanna Frysztacka redaktor naczelna

joanna.frysztacka@myslowice.net

Rodowita Mysłowiczanka, wykształcona w zakresie geografii oraz zarządzania i marketingu. Na co dzień spełniająca się zawodowo od ponad 7 lat w zakresie szeroko pojętej promocji. Po pracy aktywnie uczestnicząca w życiu miasta jako redaktor naczelny portalu Myslowice.Net. Prywatnie matka ucznia podstawówki, który dzielnie znosi jej „pracę po pracy” i uczestniczenie we wszelkiego rodzaju wydarzeniach z życia miasta, co kwituje słowami „fajnie jest mieć taką mamę”.

Sandra Jędrzejas

redakcja

sandra.jedrzejas@myslowice.net

Absolwentka socjologii, obecnie studentka pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Anna Sorek

redakcja

anna.sorek@myslowice.net

Inżynier o artystycznej duszy. Obecnie studentka Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Informatyka i Ekonometria, spec. Zarządzanie Projektami IT. Wolny czas najchętniej spędza w kuchni, gdzie oddaje się swojej największej pasji – gotowaniu. Wielbicielka mocnej herbaty, celebrowania jedzenia, zapachu domowego ciasta, książek Murakamiego i kotów.

Katarzyna Zapart

redakcja

alarm@myslowice.net

Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, aktywnie działająca politycznie i społecznie. Na co dzień pracująca w mysłowickim samorządzie, po pracy sekretarz miejskich struktur organizacji partyjnej. Administratywistka i europeistka po Uniwersytecie Wrocławskim, specjalistka ds. Pozyskiwania funduszy UE po krakowskiej AGH. Jednak przede wszystkim zakochana mama. W wolnym czasie pasjonatka gotowania i tańca z notorycznym brakiem czasu. Ostatnio zaczytana w Caroll Gilligan.

Anna Skowron -Malinowska redakcja

anna.skowron@myslowice.net

Z wykształcenia geograf i menadżer sportu, z zamiłowania fotograf, prywatnie szczęśliwa mama bliźniąt. Kocha to, co polskie, zwłaszcza polskie wybrzeże, gdzie ucieka, by naładować baterie i złapać drugi oddech. Pasjonatka przyrody i chwytania ulotnych chwil w fotograficznym kadrze. Zawodowo w samorządzie od 10 lat.

/Myslowice.Net

4

Z PRAWEJ RADNY WIESŁAW TOMANEK

Samochody ciężarowe powyżej 40 ton niszczą drogi na południu miasta. Kierowcy omijają płatne odcinki i rozjeżdżają mysłowickie arterie. Czas z tym skończyć – mówi zdecydowanie radny Wiesław Tomanek. To tajemnica poliszynela. Samochody ciężarowe o masie przekraczającej 40 ton bezprawnie rozjeżdżają południe miasta. Zamiast korzystać z autostrady i ekspresówki, kierowcy oszczędzają czas i pieniądze, kierując swoje pojazdy na lokalne drogi. Skutek: koleiny i dziurawe jezdnie, do tego hałas i obawa o bezpieczeństwo pieszych. – Jak przejeżdża takie auto, to cały dom się trzęsie. Zobaczcie na drogi, dziury okropne, tak nie można – skarży się jeden z mieszkańców ulicy PCK. Od dłuższego czasu w tej sprawie występuje również rada osiedla Krasowy oraz radny Antoni Zazakowny. – Samochody ciężarowe transportują pyły z elektrowni do kopalni Mysłowice-Wesoła. Pyły służą do wypełnienia podziemnych zrobów po eksploatacji. Wszystko było dobrze, gdyby nie fakt, że kierowcy chcąc ominąć autostradowe bramki i system viatoll, kierują się wprost na lokalne drogi, gdzie dopuszczalna masa wynosi 6 ton. To bardzo nieodpowiedzialne zachowanie – wyjaśnia Zazakowny.

– Musimy z tym skończyć – dodaje radny Wiesław Tomanek, członek Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. I nie kończy się tylko na słowach. W tej sprawie zostało zorganizowane posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Ruchu Drogowego. Udział w spotkaniu, oprócz radnego Tomanka wzięli przedstawiciele holdingu węglowego, kopalni, elektrowni oraz służb mundurowych. – Plan na teraz, to wzmożone patrole policji i karanie kierowców, którzy łamią przepisy. Docelowo, zainteresowane strony zobowiązały się do wdrożenia alternatywnego transportu materiałów. W grę wchodzi przede wszystkim transport kolejowy – tłumaczy Wiesław Tomanek, który zasugerował przedstawicielom holdingu, aby wykorzystali emulgatornię znajdującą się przy Szybie Wschodnim, gdzie jest dojazd transportem kolejowym. Razem z radnymi klubu Wspólnie dla Mysłowic, radny Tomanek tworzy program naprawy miasta Mysłowice. Jest odpowiedzialny między innymi za kwestie związane z poprawą bezpieczeństwa, również bezpieczeństwa drogowego. Zdaniem radnego Dariusza Wójtowicza miasto musi postawić też na monitoring wizyjny. – Wtedy będziemy mieli czarno na biały, kto i kiedy niszczy nasze drogi – mówi Wójtowicz. Drogi te będą wówczas pod specjalnym nadzorem monitorowane przez 24 godziny.

Wypromuj swój biznes w portalu MYSLOWICE.NET Myslowice.Net jest najprawdopodobniej najczęściej odwiedzaną witryną w mieście. Chcielibyśmy przedstawić Państwu, szczególne możliwości reklamy na naszych stronach. Możemy zaproponować Państwu skuteczną reklamę banerową (z możliwością zarządzania miejscem emisji) oraz wiele innych bardzo ciekawych form promocji. Kompletne informacje na temat możliwości reklamy w naszym Portalu można uzyskać pisząc na adres: reklama@myslowice.net.

Portal Myslowice.Net bardzo szybko zyskuje na popularności z dnia na dzień odwiedza go coraz więcej użytkowników. Dla zainteresowanych współpracą dysponujemy pełnymi statystykami oglądalności. Myslowice.Net to przyjazny portal mieszkańców Myslowic, który rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Głównym celem portalu jest dostarczanie mieszkańcom wszelkich istotnych informacji związanych z naszym miastem. W serwisie można poznać opinie,

uwagi oraz nastroje lokalnej społeczności. Informujemy o ofercie kulturalnej i sportowej miasta jak również o wszelkich przejawach aktywności mieszkańców i przedsiębiorców z Mysłowic. Myslowice.Net to nowa jakość wśród serwisów internetowych. Cechuje go stonowana i jednocześnie przyjazna dla oka grafika oraz prosty układ nawigacyjny, dostępny również na urządzenia mobilne. reklama@myslowice.net

KWIECIEŃ 2014

Myslowice.Net kwiecień 2014  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you