Page 1

ELEKTRIAUTOD – TERVIKLIK TOOTEVALIK

drive the change


AEG

MUUTUSTEKS Elektriauto ... see on nii lihtne ja praktiline. See muudab teie elu tänasest alates. Renault’ intelligentsete, uusimate tehnoloogiate abil valmistatud ja loodushoidlike 100% elektriautode valik annab uue tähenduse sõnale „auto”. Selles on ühendatud kaunis disain ja sõidurõõm ning vastutustundlik suhtumine keskkonda.


1

Leidke oma stiiliga sobiv auto

ELEKTRIAUTO: UUS TEHNOLOOGIA, MIS KOHANEB TEIE ELUSTIILIGA. Euroopas pole 87% igapäevasõitudest üle 60 km pikad. Töölesõit, laste koolist koju toomine, sõprade külastamine ... Linnas sõitmine, klientidega kohtumine, kokkulepitud tarned ... Te ei pea oma päevaplaani muutma – elektriauto viib teid kõikjale. Linnas ummikus seistes, foori taga ... Nendes olukordades elektriauto energiat ei kuluta. Kodus, tööl, kaupluses – päeva jooksul leiate palju võimalusi auto laadimiseks, et tagada vajalik sõidukaugus.

RENAULT Z.E. – 100% NUTIKAS AUTO. Elektriauto tegelikku sõidukaugust mõjutab mitu tegurit: teeolud, kiirus, kütte- või kliimaseadme kasutamine ja ka sõidustiil. Seepärast ongi Renault Z.E. intelligentne sõiduk, mis aitab juhil saavutada pikima sõidukauguse tingimustest olenemata. Paljud seadmed ja süsteemid põhinevad uusimal tehnoloogial, näiteks säästumõõdik, pidurdusenergia taaskasutus, auto eelsoojendus või -jahutus, kokkuhoiurežiim. Nii saate sõidukaugust kontrollida ja optimeerida.


Spetsiaalselt Renault Z.E. autodele kohandatud navigatsioonisüsteemiga Carminat Tom Tom ® Z.E. Live on võimalik vaadata, kui kaugele sõita saate. See näitab järelejäänud sõidukaugust, arvestades auto aku laetuse taset. Teel olles teatab navigatsioonisüsteem teile värviliste tähiste abil, kas jõuate soovitud sihtkohta või peate akut laadima. See juhendab teid ka täpselt lähimasse laadimisjaama (olenevalt mudelist ja riigist). HD-toega teenused Live Services pakuvad teavet liikluse või kaamerate kohta. Navigatsioonisüsteemi on paljude võrguteenuste kaudu väga lihtne uuendada (olenevalt mudelist ja riigist).

Renault Z.E. elektriautodel on praktiline teenusepakett, millega saab auto sõidukaugust eemalt arvuti või mobiiltelefoni kaudu jälgida, aku laetuse taset kontrollida ja aku laadimist või varasemaid laadimisi vaadata. Selle paketi nimetus on My Z.E Connect (saadaval olenevalt mudelist).


2

Renault Z.E. eelised on selged:

3

RENAULT PAKUB MITUT LAHENDUST, SEEGA SAATE ISE OTSUSTADA

autod on 100% elektrilised, 100% intelligentsed, 100% nauditavad ja 0% heitgaaside emissiooniga (1)

Renault Z.E. autodega kogete uudset sõidurõõmu. Elektriautol on erakordselt hea kiirendus tänu kohe kasutatavale suurimale pöördemomendile. See pakub ka muretut, sujuvat ja hoogsat sõitu, ilma et peaksite käiku vahetama. Ainulaadne elamus on ka täiesti vaikne sõit (2). Renault Z.E. autod on tõeliselt nauditavad (nii teile kui ka kõigile teistele): pole müra (2) ega vibratsiooni, pole CO2 heitkoguseid ega heitgaase (1). Elektriauto sobib täiuslikult Renault’ eesmärgiga vähendada autode keskkonnamõjusid (seda tähistab ka Renault’ märgis eco2), arvestades sõiduki kogu tootetsüklit alates tootmisest kuni kasutamise ja kasutusaja lõpuni. Nii hooldamise kui ka juhtimise poolest äärmiselt nauditavas Renault Z.E. autosarjas pole järele antud autode põhiomadustes – kvaliteedis, ohutuses ja mugavuses. (1) Kasutamise ajal, v.a tarvikud. (2) Mootorimüra arvestades.

KAS JA KUIDAS SÕIDUKIT OSTA NING AKUT RENTIDA. Sarnaselt kõigi Renault’ autodega võite ka Renault Z.E. kohe välja osta, kuid soodsama hinna ja alati parima sooritusvõime tagamiseks saate aku rentida. RENTIGE NII AUTO KUI KA AKU. Võite valida igakuise rendimakse, mis hõlmab Renault Z.E. auto ja selle aku kasutamist. Seejärel kohandame igakuise liisingumakse teie autokasutusharjumustega.


4

PIIRAMATU SÕIDUNAUDING

Kõigil Renault Z.E. mudelitel on võimsad ja kauakestvad liitium-ioonakud. Renault töötas välja kaks Z.E. laadimismeetodit, et täita kõik teie nõudmised.

TAVALAADIMINE. Ühendage Renault Z.E. auto lihtsalt laadimispunkti oma kodus või töökoha parklas. Auto mudelist ja toiteallikast sõltuvalt kulub täislaadimiseks 3½ kuni 8 tundi. Vastava väljaõppega spetsialist paigaldab koduse laadimispistiku Wall-Boxi, mis kontrollib KA kodu elektrisüsteemi. Kui kodu elektrisüsteem võimaldab, on Wall-Boxil 3 kW või rohkem laadimisvõimsust, et laadida Fluence Z.E. või Kangoo Z.E. 6–8 tunniga. Wall-Boxiga saate laadimise ka soodsaima tariifi ajaks programmeerida. Aku ühendatakse Wall-Boxiga autos oleva kaabli abil. KIIRLAADIMINE. Aku kiireks laadimiseks ühendage Renault Z.E. lihtsalt tee ääres, bensiinijaamas või kaupluse parklas olevasse kiirlaadimisjaama. Tunni ajaga laetakse aku täielikult või poole tunniga 80% ulatuses.

KIIRVAHETUSSÜSTEEM. Mõnes riigis rajatakse automaatsed akuvahetusjaamad. Võite autost väljumata kolme minutiga tühja aku laetud akuga asendada. Selliste jaamade võrgustik kavatsetakse koostöös Better Place Companyga esmalt rajada Iisraeli ja Taani. Autos oleva kaabli abil saab juht kasutada kõiki laadimispistikuid (nii avalikke kui ka isiklikke) tava- või kiirlaadimisrežiimis. Kiireks laadimiseks ühendage laadimisjaama kaabel Renault Z.E. autoga. Kui te laadimisjaama ei leia, pakub Renault ka lisavarustusena ajutiselt kasutatavaid laadimiskaableid, millega saate autot tavalisest 220 V seinapistikupesast laadida. Laadimisvõimsus on sel juhul vaid 2 kW.


5

TEIE MEELERAHU TAGAMISEKS

Renault pakub elektriautodele loodud teenuseid, mis tagavad täieliku meelerahu igas olukorras. Koos aku rentimise võimalusega pakume ka tehnilist abi kõigi (nii mootori kui ka akuga seotud) rikete parandamiseks. See hõlmab ka abi aku tühjenemisel – sellisel juhul pukseeritakse auto valitud laadimisjaama 80 km ulatuses. Renault Z.E. autodele töötati välja palju teenuseid, sealhulgas tavalise auto soodushinnaga rentimine Euroopa rendipartnerite võrgustikust. See pakkumine hõlmab ka tagatist ja teeninduslepinguid spetsiaalselt elektriautodele. Klient võib valida lepingu perioodi ja algusaja.

VÉHICULE ÉLECTRIQUE GÉNÉRIQUE

VÉHICULE INODORE

WALL BOX

BORNE CHARGE STANDARD

6

VÉHICULE ÉLECTRIQUE GÉNÉRIQUE

VÉHICULE INODOR

WALL BOX

BORNE CHARGE ST

VÉHICULE SILENCIEUX

VALIGE ELEKTRIAUTOVALIGE

BORNE CHARGE RAPIDE VÉHICULE ÉLECTRIQUE GÉNÉRIQUE

QUICKDROP NETTOYAGE SOUS CAISSE VÉHICULE SILENCIEUX

VÉHICULE INODORE

QUICKDROP

Z.E. BOX, Renault’ „kõik-ühes” pakkumine

Sõltumata teie valikust pakub Renault mitmeid lihtsaid lahendusi, sealhulgas auto, aku, laadimisvahend (Wall-Box), kindlustus, rahastamine ja kõik spetsiaalselt elektriautodele loodud teenused. See ongi Z.E. BOX – lahendus teie kõigi vajaduste jaoks! QUICKDROP NETTOYAGE SOUS CAISSE

QUICKDROP

SERVICE

AUTONOMIE

WALL BOX VÉHICULE ÉLECTRIQUE GÉNÉRIQUE

WALL BOX

Z.E. AUTO

BATTERIE

BORNE CHARGE STANDARD VÉHICULE INODORE

Z.E. aku

BORNE CHARGE STANDARD QUICKDROP NETTOYAGE SOUS CAISSE QUICKDROP ROULING

SERVICE VÉHICULE SILENCIEUX

Z.E. laadimine

BORNE CHARGE RAPIDE

AUTONOMIE

Z.E. teenused

BORNE CHARGE RAPIDE BATTERIE FLUENCE Z.E.

TWIZY


twizy

PALJU PÕNEVUST! VÄLE JA PRAKTILINE LINNASÕIDUK

Stiilsete ja kaarjate joontega, kahe istme ja nelja uksega sõiduk – Renault Twizy leiab liikluses alati oma tee!

KELLELE? Kõigile linnainimestele, kes otsivad uudset, turvalist ja mugavat lahendust linnas liikumiseks. TUGEVAD KÜLJED: disain, kasutamislihtsus ja väiksus. Selle juhtimiseks pole vaja juhiluba (Renault Twizy 45). MOOTORI VÕIMSUS: suurim võimsus 13 kW, pöördemoment 57 Nm, maksimumkiirus 80 km/h. SÕIDUKAUGUS: 100 km (linnasõit). LAADIMISMEETOD: tavalaadimine seinapistikupesast (3½ tundi sõiduki täislaadimiseks). MÕÕTMED: pikkus 2337 mm, laius 1461 mm, kõrgus 1461 mm, 2 istmega.


KANGOO Z.E.

LAETAV JA PRAKTILINE

Parim tarbesõiduk Kangoo Van Z.E. ühendab Renault Kangoo Expressi head omadused ja elektritehnoloogia eelised: see on vaikne(1), heitgaasideta(2) ja soodne.

KELLELE? Väikeettevõtjatele ja autoparkidele. TUGEVAD KÜLJED: sama kandevõime mis tavalisel Kangoo kaubikul (maht ja kandevõime: 3–3,5 m3 ja 650 kg) ning sujuv ja vaikne sõit(1). MOOTORI VÕIMSUS: suurim võimsus 44 kW, pöördemoment 226 Nm, suurim kiirus 130 km/h. SÕIDUKAUGUS: 170 km (NEDC keskmine sõidutsükkel). LAADIMISMEETOD: tavalaadimine (6–8 tundi auto täislaadimiseks). KÄTTESAADAVUS: alates 2012. aasta keskpaigast. MÕÕTMED: pikkus 4213 mm, laius 1829 mm, kõrgus 1808 mm, 2 istmega. (1) pole mootorimüra. (2) kasutamisel, v.a hooldamisel.


KANGOO MAXI Z.E.

LAETAV JA MITMEKÜLGNE

Nii kahe istmega kaubiku kui ka viie istmega autona pakub Renault Kangoo Maxi Z.E. mitmesuguseid kasutusvõimalusi ning ka kõiki elektritehnoloogia eeliseid: pole müra(1) ega heitgaase(2).

KELLELE? Kahe istmega versioon on mõeldud peamiselt tööautoks või autoparkidele. Viie istmega versioon sobib mitmesugustele asutustele. TUGEVAD KÜLJED: auto maht on veelgi suurem kui Kangoo Z.E.-l (4–4,6 m3), täiesti vaikne sõit kahele kuni viiele inimesele(1). MOOTORI VÕIMSUS: suurim võimsus 44 kW, pöördemoment 226 Nm, suurim kiirus 130 km/h. SÕIDUKAUGUS: 170 km (NEDC keskmine sõidutsükkel). LAADIMISMEETOD: tavalaadimine (6–8 tundi auto täislaadimiseks). KÄTTESAADAVUS: alates 2012. aasta keskpaigast. MÕÕTMED: pikkus 4597 mm, laius 1829 mm, kõrgus 1810 mm, 2 või 5 istmega. (1) pole mootorimüra. (2) kasutamisel, v.a hooldamisel.


FLUENCE Z.E.

LEIDKE OMA EELIS Renault Fluence Z.E. on voolujooneline, ruumikas ja kõrgtehnoloogilise disainiga tippklassi sedaan. See on viie istmega peresedaan.

KELLELE? Inimestele ja peredele, kes hindavad uut tehnoloogiat. TUGEVAD KÜLJED: mugavus, ruumikus ja uued tehnoloogiad. MOOTORI VÕIMSUS: suurim võimsus 70 kW, pöördemoment 226 Nm, maksimumkiirus 135 km/h. SÕIDUKAUGUS: 185 km (NEDC keskmine sõidutsükkel). LAADIMISMEETOD: tavalaadimine (6–8 tundi täislaadimiseks) ja kiirvahetussüsteem (3 minutit akuvahetusjaamas). KÄTTESAADAVUS: alates 2012. aasta keskpaigast. MÕÕTMED: pikkus 4748 mm, laius 1813 mm, kõrgus 1458 mm, 5 istmega.


ZOE PREVIEW

OLE ZEN ZOE Heitgaasideta(1) Renault ZOE Preview pakub iga päev ainulaadset mugavust.

KELLELE? Meile kõigile! Intelligentne sõiduk igapäevasõitudeks. TUGEVAD KÜLJED: meeldiv disain, mugav ja ruumikas salong – Renault ZOE Preview hoolib teist. MOOTORI VÕIMSUS: suurim võimsus 60 kW, pöördemoment 222 Nm, maksimumkiirus 135 km/h. SÕIDUKAUGUS: üle 160 km (NEDC keskmine sõidutsükkel). 4 LAADIMISMEETODIT: tavalaadimine (6–8 tundi täislaadimiseks), kiirendatud laadimine (täislaadimine 1 tunniga), kiirlaadimine (80% laadimine 30 minutiga) ja kiirvahetussüsteem (3 minutit akuvahetusjaamas). MÕÕTMED: pikkus 4086 mm, laius 1788 mm, kõrgus 1540 mm, 5 istmega. (1) kasutamisel, v.a hooldamisel.


Z.E. BOX

ELEKTRIAUTO SUJUV KASUTAMINE Z.E. BOXIGA. TERVIKLIK TEENUSEPAKETT KLIENDILE ELEKTRIAUTO OSTMISEL.

VÉHICULE SILENCIEUX

VÉHICULE ÉLECTRIQUE GÉNÉRIQUE

VÉHICULE INODORE

VÉHICULE SILENCIEUX

BORNE CHARGE RAPIDE VÉHICULE ÉLECTRIQUE GÉNÉRIQUE

VÉHICULE INODORE

VÉHICULE SILENCIEUX

Z.E. AUTO

WALL BOX

VÉHICULE INODORE BATTERIE WALL BOX

Avastage nauding. BORNE CHARGE STANDARD BORNE CHARGE RAPIDE Renault Z.E. eelised on selged: autod on 100% elektrilised, 100% intelligentsed, 100% nauditavad ja 0% heitgaaside emissiooniga (1)*. Valige teid huvitav mudel ning kohandage VÉHICULE SILENCIEUX seda pakutavate tarvikute ja lisaseadmetega. BORNE CHARGE STANDARD

BORNE CHARGE RAPIDE

Z.E. AKU

QUICKDROP NETTOYAGE SOUS CAISSE BORNE CHARGE STANDARD ROULING QUICKDROP NETTOYAGE SOUS CAISSE

SERVICE QUICKDROP KANGOO Z.E. SERVICE

FLUENCE Z.E. AUTONOMIE

Valige teile kõige paremini sobiv akurentimisplaan. See oleneb aastasest läbisõidust ja lepingu kestusest. Lepinguga saate alati kasutada QUICKDROP BATTERIE täismahuga akut või akut, mille mahtuvus on kuni 75% algmahust. BORNE CHARGE RAPIDE QUICKDROP

Z.E. LAADIMINE

BATTERIE

Laadige akut muretult. Selleks on teie jaoks saadaval mitu laadimissüsteemi. Võite lasta spetsialistil koju laadimisterminali paigaldada. Selleks võtke ühendust meie volitatud partneriga - Z.E. Ready.

AUTONOMIE BATTERIE

Z.E. TEENUSED AUTONOMIE

ROULING

ROULING

Kasutage mitmesuguseid teenuseid. Teie kasutuses on abi probleemi tekkekohas kõigi rikete korral 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas, asendusauto pikkadeks sõitudeks, laiendatud garantii ja hooldusleping. Need teenused lihtsustavad elektriauto omaniku elu. TWIZY ROULING

KANGOO Z.E.

* Kasutamisel, v.a hooldamisel.


RENAULT NETWORK Z.E. PAKKUMISED • Et tutvuda elektriautode ja nende tehnoloogiaga tegelikes oludes, võite teha järgmist: proovisõit, tutvustus, aku laadimise ning sõidukauguse haldamise tutvustus. • Pakutakse ka terviklikke, spetsiaalselt elektriautodele loodud teenuseid. – Renditakse alati täislaetud aku ja tutvustatakse auto kasutamist. – Pakutakse abi rikke toimumiskohas kõigi rikete puhul 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas. – Saadaval on teenusepakett We Z.E. Connect. • Koduse laadimisterminali paigaldamiseks saate võtta ühendust meie volitatud partneri Z.E. Readyga. • Pakutakse ka tagatist. – Auto: kaks aastat ja piiramatu läbisõit. – Elektriline käigukast: 5 aastat / 100 000 km (Fluence Z.E., Kangoo Z.E., ZOE) ning 3 aastat ja piiramatu läbisõit (Twizy). • Kõiki parandustöid teevad Renault Z.E. elektriautode alal koolitatud tehnikud. • Kasutatud akusid töödeldakse vastavate lubadega võrgustiku kaudu. Teie küsimustele vastamiseks ja teabe pakkumiseks saate Renault’ga mitmel viisil ühendust võtta: – telefoni kiirliinil helistades või – veebilehe kaudu. Elektriautoga sõites võite olla kindel – Renault pakub Z.E. autodele igakülgseid tugiteenuseid.


RENAULT ELEKTRIAUTOD

Kuigi selles teatmikus oleva teabe terviklikkuse ja täpsuse tagamiseks on tehtud kõik võimalik, säilitab Renault õiguse autosid, sealhulgas nende tehnilisi omadusi, andmeid, varustust ja tarvikuid ette teatamata muuta. Osa teatmikes olevast teabest võib aeguda, näiteks võidakse muuta autode omadusi, tehnilisi andmeid, tarvikuid või lisavarustust pärast alltoodud teatmiku avaldamiskuupäeva ja seega võivad autod olla siin kirjeldatust erinevad. Seepärast peaksite enne ostmist kontrollima kohalikult Renault’ edasimüüjalt, kas tellitud auto omadused, tehnilised andmed, varustus või tarvikud on sellised, nagu reklaamitud. Avaldamisaeg: märts 2012.

elektriautod  

Renault elektriautod

Advertisement