Page 1

koleos


KOLEOS ON IGAKÜLGSELT ANDEKAS. TEMA LOOMISEL ON KASUTATUD RENAULT’ NING NISSANI TEADMISI JA VÕIMALUSI. SÕIDUKIS ON KOMBINEERITUD KLASSIKALISE SÕIDUAUTO MUGAVUS, KORRALIKU MAHTUNIVERSAALI AVARUS, NELIKVEO TEHNOLOGIA NING OHUTUS. CROSSOVER KOLEOS. SIIN ON TOODUD VAID MÕNED PÕHJUSED, MIS ANNAVAD TUNNISTUST SELLE SÕIDUKI ERAKORDSUSEST.


Koleos esindab Renault’ uuenduslikku nägemust crossover-tüüpi sõidukist. Reanult’ esimeses maasturis on kombineeritud Nissani 4x4 tehnoloogia ning kõrgeima klassi mugavus ja turvalisus. Renault’ eesmärk on pakkuda erinevat tüüpi sõidukeid, mis tagaksid samaaegselt ka ülima sõidumõnu ja -mugavuse, võimaluse sisemust ümber seada ning eelkõige turvatunde. Tänu esmaklassilisele konstruktsioonile, tootmistehnikale ja hooldusele võib Renault pakkuda Koleose ostjatele 3-aastast garantiid (või kuni 150 000 km*). See on erakordne pakkumine erakordsele sõidukile. Nii palju põhjusi, nii palju erandlikkust... *Kuni esimene kahest piirangust täitub.

1


2


TAHTLIKULT UNIVERSAALNE KOLEOSEL ON ROHKELT RAKENDUSVÕIMALUSI... TÄPSELT NII, NAGU VAJA

3


4


EHEDALT 4x4 SÕITMINE ON SINU KIRG... KOLEOS VIIB SIND KOHTADESSE, KUHU SA MUIDU EI PÄÄSEKS.

Koleos on tõeline crossover, mis sobitub suurepäraselt kõikide teeoludega. Kõrge kliirens ning elektroonilise juhtimisega mägipidur (ADC) võimaldavad hakkama saada ka kõige raskemates oludes: talvel, lumes, jääl, mägiteedel... ALL MODE 4x4 süsteem koos elektroonilise stabiilsuskontrolliga (ESP) tagab tänu täpsele veorežiimi valikule ning kõigile neljale rattale rakendatavale jõumomendile optimaalse haardumise. Ka kõige äärmuslikumates tingimustes säilib sõiduki üle täielik kontroll, seda tänu “4WD Lock” lukustatud nelikveole. Selles veorežiimis on nii esi- kui ka tagaratastel maksimaalne veojõud ning tagatud on maksimaalne haarduvus ja turvalisus.

5


PALJU VÕIMALUSI SISEMISE PAIGUTUSE MUUTMISEKS MIDA IGANES SOOVID - KOLEOS LEIAB LAHENDUSE.

Sisemise paigutuse muutmiseks on palju võimalusi. Ruumikas salong võimaldab luua erinevaid lahendusi. Lai ja sügav pagasiruum mahutab 450 liitrit. Kui vajate pagasi jaoks rohkem ruumi, saate tagumised istmed pagasiruumi küljelt juurdepääsetava „Easy Break“ süsteemi abil hõlpsalt kokku klappida. Pikkade esemete transportimisel võite ka esiistme seljatoe alla lükata. Madalam pagasiluugi lävi ning kaheosaline tagaluuk teevad pagasiruumi kasutamise eriti mugavaks. Avatuna võib luugi alumist osa kasutada praktilise lisapinnana, millele on võimalik asju toetada või istuda. Sõiduki sees on mitmeid erinevaid hoiukohti pisematele esemetele, mis on reisijatele kättesaadavad nii esi- kui ka tagaistmetelt. Pagasikatte all on veel üks hoiukoht.

6


TEHNOLOOGIA

1

2

2

3

4

5

6

1. JÕUÜLEKANDE ERINEVAD REŽIIMID - AUTO: All Mode 4x4 (käivitamisel vaikimisi). Režiimis “All Mode 4x4” on tagatud optimaalne haardumine mis tahes sõidutingimustes, seda tänu kõigi nelja ratta fikseeritud regulatsioonile. Ratastele rakendatakse suurim jõumoment, tänu millele suureneb haardumine ning see tagab optimaalse jõuülekande. Tavatingimustes sõites kantakse jõud tagaratastele üle ühe sekundiga, selliselt vähendatakse kütusekulu kaherattaveoga võrdsele tasemele. - LOCK: kõige rängemates sõiduoludes, kiirusel 40 km/h lülituvad “LOCK”-režiimi valides sisse esi- ja tagarattavedu suhtes 1:1. Selliselt saab Koleos näidata kõiki oma võimeid. - 2WD: kuival pinnal või maanteel sõites on võimalik lülitada sisse üksnes esirattavedu. 2. MÄGIPIDUR (ADC) Süsteem võimaldab mäest laskudes hoida stabiilset kiirust 7 km/h isegi väga järskudel kallakutel – enam pole vaja pidevalt pidurdada. Funktsioon aktiveeritakse lülitist, mis asub jõuülekande valiku lüliti kõrval. 3. PAIGALTVÕTU ABI MÄKKETÕUSUL (CDV) Funktsioon aktiveerub automaatselt üle 10% kaldega tõusudel. Süsteem võimaldab kallakutel lühikeseks ajaks pidama jääda, mis on piisav selleks, et tagasivajumise vältimiseks poleks vaja käsipidurit.

5. HELISÜSTEEM BOSE® Selle eest, et Koleose salongis kõlaksid ka mõnusad helid, hoolitseb audiosüsteem Bose®, mis tagab kõrgekvaliteetse heliedastuse. See koosneb digitaalsest võimendist, 7 kõlarist ja bassikõlarist. Veelgi enam – Koleosel on kuue CD vahetaja, keskkonsoolile sisseehitatud CDmängija, võimalus mängida MP3-faile, raadio RDS, kaks antenni ja kaks tuunerit…

6. CARMINAT BLUETOOTH® DVD BOSE® Tsentraalsest multimeedialülitist reguleeritav navigatsioonisüsteem Carminat pakub järgmisi funktsioone: Renault’ ülikiire navigatsioonisüsteem värviekraaniga (DVD 30 Euroopa riigi kaartidega), hääljuhtimine, 2D/3D kujutised, ristmike dünaamiline kujutamine, helisüsteem Bose® ja ka Bluetooth® telefonikomplekt. Informatsiooni kuvatakse 7-tollisel ekraanil 16/9.

4. 4x4 INFO KUVAMINE Kõrgema klassi navigatsioonisüsteem Carminat Bluetooth® DVD Bose® pakub ka crossovertüüpi sõidukitele sobivat informatsiooni: kõrgus merepinnast, kompass, atmosfäärirõhk, sõiduki kaldenurk.

7


MUGAVUS

1

1. VIHMA-JA VALGUSESENSORID Automaatse kiiruse reguleerimisega ning lülitiga kojamehed reguleerivad töö kiirust vastavalt vihma intensiivsusele. Tuledele paigaldatud valgusandur lülitab pimeduse saabudes või tunnelisse sisenedes tuled automaatselt sisse.

2

2. PÜSIKIIRUSHOIDJA JA KIIRUSPIIRAJA Püsikiirushoidja ja kiiruspiiraja võimaldab valida soovitud sõidukiiruse. Valitud kiiruse reguleerimine on võimalik roolile paigaldatud juhtnuppudelt. 3. PANORAAM KATUSELUUK Elektriline suur katuseluuk täidab terve salongi valgusega ning pakub panoraamvaadet. Varustatud valgust mitteläbilaskva sirmiga, mille asendit on võimalik reguleerida.

3

4

4. AUTOMAATNE KLIIMASEADE Kahepoolne automaatne kliimaseade tagab reisijate mugavuse, kusjuures iga reisija saab valida endale sobiva temperatuuri. Eesmärgiga muuta tagaistmel kaassõitjate teekond võimalikult mugavaks, saab puhuritest tulevat õhutugevust reguleerida keskkonsoolil olevast lülitist ka tagaistmelt. Aktiivsöefilter kaitseb tolmu ja lõhnade eest.

8

5

4

6

7

5. PÄEVASIRMID Tagauksed on varustatud sisseehitatud rippsirmidega, mis võimaldavad reisijatel ennast ereda päikese eest varjata. 6.“Käed-vaba” KAART Sõiduk tuvastab kaardi. Uste lukust vabastamiseks piisab vaid ukse käepideme või tagaluugi nupu puudutamisest. Mootori käivitamiseks vajutage lihtsalt nuppu “Start/ stop” – kaarti pole tuvastamisseadmesse vaja sisestadagi. Uksed lukustuvad, kui vajutada ukse käepidemel, kaardil või pagasiluugil olevale nupule. 7. RAADIO JUHTIMINE Rooliratta alla paigutatud “Satellite Pilot” võimaldab juhtida peamisi audiofunktsioone.


SISEMISE PAIGUTUSE MUUTMINE

1

3

1 - 2. EASY BREAK Piisab vaid pagasiruumi küljelt või tagaistmetelt juurdepääsetava kangi (1) liigutamisest, et tagaistmed kas osaliselt (1/3 või 2/3) või täielikult kokku klappida ning saavutada maksimaalse mahutavusega pagasiruum. 3. TAGAISTMETE SELJATUGEDE ALLAKLAPPIMINE Eraldi allaklapitavad tagaistmete seljatoed (“1/3-2/3”) muudavad reisijate sõidu mugavamaks.

2

4

4

4

4. SISEMISE PAIGUTUSE MUUTMINE Olenevalt vajadusest, on võimalik tagaistmeid ühekaupa alla lasta (1/3-2/3 või siledaks pinnaks). Kui ka juhi kõrvalistme seljatugi on langetatud, on võimalik transportida kuni 260 cm pikkusi esemeid. 9


PANIPAIGAD

1. ESIUSTE PANIPAIGAD Uste sisseehitatud taskutesse on võimalik asetada 50 cl pudel. Esiuste käetugedesse on paigutatud suletavad panipaigad ning juhi kõrvalistme all olev sahtel võimaldab samuti mahutada väiksemaid esemeid. 2. KINDALAEGAS ARMATUURLAUAS Suur valgustuse ja jahutusega panipaik, mis mahutab kuni 15 l. 3. KAHEOSALINE TAGALUUK Ülemine osa avaneb nagu klassikaline päraluuk. Kui avada ka alumine osa, suureneb sisepind veelgi, muutes raskete esemete laadimise hõlpsamaks. Alumisel luugiosal võib istuda ka kaks täiskasvanut (kandevõime kuni 200 kg).

1

2

4

4. TAGAOSA PÕRANDAS OLEV PANIPAIK Kaks 5-liitrilist panipaika on paigutatud diskreetselt salongi tagaosa põrandasse kohe esiistmete taha.

3

5. SAHTEL Keskkonsoolis paiknevale 2,3 l sahtlile on juurdepääs tagaistmetelt.

6

5

6. PANIPAIK PAGASIRUUMI KATTE ALL Pagasikatte all asub varjatud suur panipaik mahutavusega kuni 28 liitrit.

7

8

9

7. SUUSALUUK Tagaistme käetoe taga asub suusaluuk. Kui käetugi on alla lastud, mahub sinna mugavalt isegi lumelaud. 8. LAEKAGA KÄETUGI ESIISTMETE VAHEL Käetoes asub universaalne 7,3-liitrine panipaik väljatõmmatava CD-taskuga. 9. FUNKTSIONAALNE PAGASIRUUM Pagasivõrgu abil on võimalik käsipagasit ülejäänust eraldada. Tänu põrandas ja pagasiruumi külgedel paiknevatele kinnituspunktidele on võimalik pagasivõrku erinevalt paigaldada.

10


LISAVARUSTUS

1. - 2. EESMINE JA TAGUMINE PÕRKERAUA KAITSE Katted, mis kaitsevad eesmist ja tagumist põrkerauda ja rõhutavad Koleose 4x4 võimekust. Igapäevasel kasutamisel annavad nad lisakaitse võimalike kahjustuste vastu. 3. - 4. EESMINE JA TAGUMINE KEREKAITSE Eesmised ja tagumised kerekaitsed annavad Koleosele sportliku, dünaamilise ja stiilse iseloomu. Nad muudavad Koleose linnamaasturi välimuselt õigeks maasturiks ja rõhutavad tema temperamenti.

5

1

4

3

6

2

5. TEKSTIILID Kvaliteetsed veluurvaibad Expression sobivad täielikult tehases paigaldatud kinnituskohtadega ning on Koleose jaoks täpselt õiges suuruses. 6. TOONITUD KLAASID Ideaalselt toonitud klaasid säästavad sõiduki sisemust võõraste pilkude eest ning pakuvad kõrgeimal tasemel mugavust ja turvalisust (kaitse päikese eest).

7

7. KÜLJEPEEGLITE KROOMRIBAD Sobivad küljepeeglitele ideaalselt, rõhutades Koleose kuulumist kõrgklassi.

11


1. KATUSEREELINGUD JA RATTAKINNITUSED Alumiiniumist katusereelingute abil on võimalik katusel transportida kuni 100 kg raskust pagasit või lisavarustust (rattad, suusad, suusaboks jne). 2. HAAKEKONKS Koleose disain on esteetiline tänu sellele, et konksu on võimalik eemaldada ning ilma jõudu kasutamata vaid mõne sekundiga tagasi paigaldada. Saadaval on ka profileeritud terasest mudel.

1

2

3. PARDAVIDEO Koleose kino – tänu pardasüsteemile saavad tagaistmetel reisijad kasutada kahte 8-tollist ekraani, kahte infrapuna-kõrvaklappi ja juhtpulti. Süsteemi kuulub ka lisaseade videokaamera või juhthoova ühendamiseks... 4. ALARM Renault’ alarm ühildub Koleose elektroonikasüsteemiga ning kaitseb sissetungimise eest, tuvastades salongis liikumist.

4

12

3


TURVALISUS 2. REHVIRÕHU KONTROLLSÜSTEEM Süsteem kaitseb juhti ning annab märku, kui rehv tühjeneb või rehvirõhk on vale, vähendades riski, et sõiduk võiks juhitavuse kaotada.

1. TURVAVÖÖD Kõikide reisijate optimaalse turvalisuse tagamiseks on juhiistmel kahe eelpingutiga, kõrvalistmel eelpinguti ja pingepiirajaga ning tagaistmetel pingepiirajaga turvavööd.

2

1

6

4

7

7. ESP Elektrooniline stabiilsuskontrollisüsteem (ESP) kontrollib kõikide rataste haardumist igal hetkel ning tagab optimaalse stabiilsuse kurvides, eriti just libedates teeoludes.

3. UDUTULED Eesmisesse kaitserauda sisseehitatud udutuled tagavad udu korral parema nähtavuse.

3

4. TURVAPADJAD JA TUGEVDATUD KEREKONSTRUKTSIOON Sõiduki kere on konstrueeritud armeeritud lattidest, mis absorbeerivad avarii korral osa kokkupõrkeenergiast. Turvapadjad (2 eesmist, 2 külgmist turvapatja ja 2 eesmist turvakardinat) tagavad reisijate turvalisuse.

5

5. KÕRVALISTUJA TURVAPADJA DESAKTIVEERIMISE VÕIMALUS Võimalus kõrvalistuja turvapadi välja lülitada lubab turvaliselt kinnitada istmele ka lapsetooli, mis paigaldatakse sõidusuunaga vastassuunas (paigaldus on varustatud keskkonsoolil asuva indikaatorlambiga).

8

8. HÄDAPIDURDUSASSISTENT Süsteem lühendab pidurdusteekonda, kasutades pidurdussüsteemi täielikku potentsiaali.

9

9. EESMINE JA TAGUMINE PARKIMISANDUR Parkimisandurite süsteemi abil on sõidukit väga lihtne manööverdada. See annab helisignaali abil teada sõiduki ees ning taga paiknevatest takistustest.

6. ISOFIX SÜSTEEM Tagumised külgistmed on varustatud ISOFIX kinnitussüsteemiga lapsetooli turvaliseks kinnitamiseks. Kinnituspunktid on lihtsalt ligipääsetavad, süsteemi on lihtne hooldada (ISOFIX lapsetoolid on saadaval lisavarustusena).

13


SALONG

1 EXPRESSION Versioonil Expression on siseviimistlus ja istmekatted beežid (1). 17” kergmetallveljed Crusoé (2) muudavad sõiduki välimuse veelgi atraktiivsemaks.

2

3

5

DYNAMIQUE Sportliku Dynamique’i salongis on kasutatud kroomelementidega tumedat grafiitviimistlust ning halli istmekattematerjali (3). Rooliratas ja käigukang on kaetud nahaga. 17” kergmetallveljed Oasis (4) rõhutavad sõiduki atraktiivset välimust.

14

PRIVILÈGE Versiooni Privilège siseviimistlus on samasugune nagu versioonil Dynamique. Võimalik on valida tumeda grafiidi värvi nahast istmekatted (5).

4


MÕÕDUD

P1

P1

P2 Z

P2

L

L

Z4

Z1 Z2

Z

H

H1

Z4

Z1

H1

H

Z2 2

1

K

1

K

2

J

B B

3

J

3

C

A

D

C

A B

D

E GE

G G1

B

G1

Y Z3

Y

Z3

M

N

M1

N1

M

N

M1

N1

Y1

Y1 F

F

Pagasiruumi mahutavus (dm3) Kuni pagasikatteni Kokkuvolditud tagaistmete korral (katuseni) MÕÕDUD (mm)

A B C D E F G G1 H H1 J K L

Teljevahe Kogupikkus Esiülend Tagaülend Esirataste vahe Tagarataste vahe Kogulaius (küljepeegliteta) Laius kokkulükatud ja avatud küljepeeglitega Tühja sõiduki kõrgus koos katusereelingutega Kõrgeima punkti kõrgus avatud pagasiluugi korral Pagasiluugi alumise serva kõrgus tühja sõiduki korral Kliirens Salongi pikkus (kuni 2. istmereani)

450 1380 2690 4520 955 875 1545 1550 1855 1865/2120 1695/1710 2061 750 188 (diisel) /206 (bensiin) 1927

MÕÕDUD (mm)

M M1 N N1 P1 P2 Y Y1 Z Z1 Z2 Z3 Z4 1 2 3

Sisemine laius – esiistmed Sisemine laius – tagaistmed Laius ees õlgade kõrgusel Laius taga õlgade kõrgusel Kõrgus esiistmelt laepiilarini 14° nurga all Kõrgus tagaistmelt laepiilarini 14° nurga all Pagasiluugi kõrgema osa laius Rattakoobaste vaheline kaugus Laadimiskõrgus Kasutatav laadimispikkus, tagaistmetega Laadimispikkus kokkuklapitud tagaistmete korral Maksimaalne salongi pikkus, kui juhi kõrvalistme seljatugi on alla lastud Pagasiruumi kõrgus pagasikatteni Pealesõidunurk Rambinurk Mahasõidunurk Läbitava vee sügavus

1451 1475 1433 1421 946 885 1100 1071 805 908 1585 2600 452 27° 21° 31° 450

15


STANDARD- JA LISAVARUSTUS Jõuülekanne: 4x2 Mootorid 2,5 16V 171 hj, 2,0 dCi 150 hj ABS koos hädapidurdusassistendiga Juhi ja kaassõitja eesmised ja külgmised turvapadjad, turvakardinad ees ja taga Esiistmete eelpingutitega (juhil topeltpingutiga) ja koormuspiirajaga turvavööd Tagaistmete eelpingutitega turvavööd 3-punktiline lapseistme kinnitussüsteem Isofix tagumistel külgistmetel Esiistmete peatoed kaela ja lülisamba vigastuste vältimiseks. 3 reguleeritava kõrgusega peatuge tagaistmel Reguleeritav elektriline roolivõimendi Udutuled Avarii korral: ukselukud avanevad, ohutuled lülituvad automaatselt sisse, kütuse edasikandumine katkeb Automaatne uste lukustumine sõidu ajal Rooliratta kõrguse ja kauguse reguleerimine Käsipidur Musta värvi elektriliselt reguleeritavad küljepeeglid (juhipoolne asfääriline) Elektrilised esi- ja tagaaknad (juhi poolel impulsslüliti) Jõuülekanne: 4x4 Mootorid: 2.5 16V 171 hj, 2,0 dCi 150 hj, 2,0 dCi 150 hj aut., 2,0 dCi 173 hj Standardvarustus Dynamique = Expression+ Automaatne kliimaseade salongifiltriga, parem ja vasak pool eraldi reguleeritav Päevasõidutuled Vihmaanduriga ja automaatse töösageduse regulaatoriga klaasipuhastajad CD-raadio MP3, võimsusega 140W, 6 kõlarit, juhtpuldiga rooli taga ning AUX pistikupesa keskkonsoolil Eesmine ja tagumine parkimisandur Püsikiirushoidja ja kiiruspiiraja 1/3 – 2/3 kokkuklapitavad tagaistmed (Easy Break süsteem) Impulsslülitiga juhitavad elektrilised esi- ja tagaaknad Elektrilise soojenduse, reguleerimise ja kokkuklappimisega kere värvi küljepeeglid Kokkupõrkel kaelalülide kahjustamise eest kaitsvad reguleeritavad Jõuülekanne: 4x4 Mootorid: 2.5 16V 171 hj, 2,0 dCi 150 hj, 2,0 dCi 150 hj aut., 2,0 dCi 173 hj Standardvarustus Privilège = Dynamique + Elektrooniline stabiilsuskontroll (ESP) (ADC ja CDV funktsioonidega 4x4 versiooni korral) ja rehvirõhu jälgimine Õhutsirkulatsiooni eraldi reguleeriine tagaistmetele Juhi ja kaassõitja päikesesirmides olevate peeglite valgustus

Konditsioneer ja salongifilter Raadiokomplekt CD 40 W, 4 kõlarit, audiosüsteemi reguleerimine roolilt, väljund Pistikupesa konsooli ülemises osas Reguleeritava kõrgusega juhiiste Renault’ kaugjuhtimisega võtmekaart 7-funktsiooniline pardaarvuti (ingliskeelne) Tagumise seljatoe väljatõmmatav käetugi Suusaluuk 1/3 – 2/3 kokkuklapitavad tagaistmed ühes tasapinnas põranda saavutamiseks Mustast plastist lävekatted Mustad põrkerauad ja küljeliistud Põrandavalgustid, mis süttivad esiuste avamisel Kaheosaline tagaluuk 17’’ kergmetallveljed Crusoé Juhi ja kõrvalistuja peeglitega päikesesirmid Kahevärviline keskkonsool: tume grafiit / helebeež Tumedat värvi käigukangi nupp Kroomviimistlusega õhupuhurid Tootja paigaldatud eelseadmestik alarmsüsteemi paigaldamiseks Eemaldatav tuhatoos, sigaretisüütaja ning pistikupesa keskkonsoolil

Avatud keskmine hoidik koos purgihoidjatega Avatud panipaigad esi- ja tagaustes Hoiukoht pagasikatte all Kindalaekad kõrvalistuja istme all ning tagapõrandas Varuratas Lugemisvalgusti ees keskel Külgmised lugemisvalgustid taga

esiistmete peatoed Nahaga kaetud rooliratas ja käigukang Soojustpeegeldav esiklaas (ainult diiselmootorite korral) Renault “käed-vaba” võtmekaart Automaatne käsipidur Alumiiniumist katusereelingud Multifunktsionaalne panipaik keskkonsoolis (eemaldatav korv, pistikupesa 12 V, sisevalgustus, eemaldatav sahtel tagaistmel istujatele) Suletavad panipaigad uksekäepidemetes Kroomimitatsiooniga dekoratiivelemendid: roolil, käigukangil, mõõdikute ümbristel, uksekäepidemetel ja esikonsooli paneelil Salongi peegel, mis võimaldab visuaalset kontakti tagaistujatega Põrandavalgustid, mis süttivad uste avamisel (paigutatud põrandasse) Pagasivõrk (3 võimalikku asendit tänu 4 kinnituskohale) 17’’ kergmetallveljed Oasis Kere värvi põrkerauad ja küljeliistud Grafiidi värvi keskkonsool Lakitud ja kroomviimistlusega välimised uksekäepidemed

12 V pistikupesa tagaistujatele Klapplauad esiistmete seljatugedel

Biksenoon adaptiivsed (MBL) esituled ja esitulede pesurid Külgkardinad / päikesesirmid taga Reguleeritava sirmiga panoraamne katuseluuk Fotokroomne sisepeegel Alumiiniumist lävekatted Rehvikomplekt Continental 225/60 R17 99H

Bose helisüsteem, mida juhitakse roolil asuvast puldist Navigatsioonisüsteem Carminat Bluetooth DVD Bose Sound Esiistmete soojendus Nahksisu

Lisavarustus: Metallikvärv Raadiokomplekt CD 140 W, 16 kõlarit, MP3-failide mängimise võimalus, rooliratta all paiknev audiosüsteemi juhtimispult ning pistikupesa konsooli ülaosas

EXPRESSION

Lisavarustus: Metallikvärv Elektrooniline stabiilsuskontroll (ESP) (ADC ja CDV funktsioonidega 4x4 versiooni korral) ja rehvirõhukontrollsüsteem Bose helisüsteem, mida juhitakse roolil asuvalt puldilt Navigatsioonisüsteem Carminat Bluetooth VD 140 Auditorium

DYNAMIQUE

Lisavarustus: Metallikvärv

PRIVILÈGE

VÄRV

RXA – sinakashall

16

QXA – valge

NXB – kastanpruun

NXA – veinipunane

KXB – hall

KXA – hõbedane

GXA – must

DXA – oliiviroheline

RXB – kuninglik sinine


MOOTORID Manuaalkäigukast 6-käiguline manuaalkäigukast võimaldab täpset käiguvahetust ning optimaalset sõiduki juhtimist. Kuuenda käigu kasutamine vähendab kütusekulu ja CO2 emissiooni.

2.0 dCi 150 hj automaat- või manuaalkäigukastiga Varustatud tahmaosakeste filtriga (FAP). Kombineeritud kõrge jõudlus, väiksem kütusekulu ja vaikne töö.

p/min kW

Automaatkäigukast 6-käiguline automaatkäigukast tagab dünaamilise sõidu linnas ning hoiab maanteel kütusekulu madalana. Juhil on võimalik valida täisautomaatse käiguvahetuse ja impulssjuhtimise vahel.

Nm

135 115 95

400 360

75

320 280

55

240

35 15 1000

2000

3000

4000

5000 p/min

kW

2.0 dCi 175 hj manuaalkäigukastiga Jõuline kiirendus, suur võimsusreserv ja eriti vaikne töö… See võimas tahmaosakeste filtriga mootor saavutab juba 2000 p/min pöördemomendi 360 Nm ning pakub tõelist sõidurõõmu.

Nm

135 115

220

95 75

JÕUÜLEKANDE VAHETAMINE Koleos on varustatud erinevate mehaaniliste elektroonilise sidurijuhtimisega käigukastidega ning jõuülekannet on võimalik muuta 3 moel vastavalt sõiduoludele: AUTO, LOCK, 2WD (esirattavedu).

2.5 16 V 170 hj manuaalkäigukastiga Uus mootor, mille tunnusjoonteks on kõrge jõudlus ja elastsus. Kõrge pöördemoment (226 Nm) tagab nauditava sõidukogemuse.

Kiirendusandurid - lineaarne, transversaalne ja positsiooniandur

200

55 180

35 15

Võimsus

1000

2000

3000

4000

5000

6000 p/min

Max pöördemoment

Sidur + ülekanne 4WD elektrooniline juhtseade

Rataste andurid (4 tk) Ülekandekast

Lüliti: Auto 4WD Lock 4WD 2WD

Rooliratta nurga ja mootori elektroonilise juhtseadme andur

17


VARUSTUSTASE JA LISAVARUSTUS expression Turvalisus ABS + hädapidurdusassistent Elektrooniline stabiilsuskontroll (ESP) Juhi ja kõrvalistuja eesmised ja külgmised turvapadjad, turvakardinad ees ja taga Kokkupõrke korral avanevad ukselukud automaatselt, kütuse edasiandmine katkeb ning ohutuled lülituvad sisse Kokkupõrke korral liigub rool tagasi ning piduripedaal põrandasse Käsipidur Automaatne käsipidur Reguleeritava kõrguse ja eelpingutitega ning pingepiirajatega esiistmete turvavööd (juhil topeltpingutiga) Tagaistmete eelpingutitega turvavööd 3-punktiline lapseistme kinnitussüsteem Isofix tagumistel külgistmetel Kokkupõrkel kaelalülide kahjustamise eest kaitsvad esiistmete peatoed Kokkupõrkel kaelalülide kahjustamise eest kaitsvad reguleeritavad esiistmete peatoed 3 reguleeritava kõrgusega peatuge tagaistmel Automaatne uste lukustumine sõidu ajal Kaugjuhtimispuldi immobilaiseri kodeeritud süsteem ning sõiduki valmistaja paigaldatud eelseadmestik alarmsüsteemi paigaldamiseks Ohutulede automaatlüliti äkilise pidurdamise korral Juhtimis- ja kontrollseadmed 7-funktsiooniline pardakompuuter (läbitud vahemaa, reisi kestus, keskmine kiirus, ligikaudne reisi pikkus, arvestades kütuse hulka, keskmine/kogu/hetkeline kütusekulu, kaugus järgmise õlivahetuseni) Püsikiirushoidja ja kiiruspiiraja Kiirusetundlik elektriline roolivõimendi Rooliratta kõrguse ja kauguse reguleerimine Eesmine ja tagumine parkimisandur (võimalik välja lülitada, nähtavad andurid kere värvi) Varuratas Jõuülekanne 4x4 2WD (esirattavedu) 4WD (neljarattavedu ALL MODE-i (ALL MODE ilma ESP-ta) Paigaltvõtuabi mäkketõusul (CDV, sõidukitele, mis on varustatud ESP ja 4WD-ga) Mägipidur (ADC, sõidukitele, mis on varustatud ESP ja 4WD-ga) Valgustus Udutuled Halogeentuled Biksenoon adaptiivsed (MBL) esituled ja esitulede pesurid Automaatsed päevatuled Esiustes sisseehitatud põrandavalgustid Esiustes ja tagaustes sisseehitatud põrandavalgustid Laevalgustid ees ja taga “Follow-me-home” funktsioon Lülitiga pagasiruumi valgusti Nähtavus Atermiline ja akustiline tuuleklaas (diiselmootoriga mudelitel) Vihmaanduri ja automaatse töösageduse regulaatoriga klaasipuhastajad Musta värvi elektriliselt reguleeritavad küljepeeglid (juhipoolne asfääriline) Kere värvi elektriliselt reguleeritavad soojendusega küljepeeglid (juhipoolne asfääriline) Elektrilised kokkuklapitavad küljepeeglid Fotokroomne salongipeegel Salongipeegel Panipaigad Jahutusega panipaik Juhipoolne topsihoidja Panikaik kõrvalistme all ning panipaigad tagapõrandas Avatud panipaigad ees- ja tagaustes Suletavad panipaigad esiuste käetugedes Avatud keskmine panipaik koos purgihoidjatega Suletav panipaik keskmises käetoes Multifunktsionaalne keskkonsool (eemaldatav korv, tagaistujatele mõeldud sahtel) Taskud esiistmete seljatugedes Tagaistme keskmine käetugi Tagaistme keskmine käetugi panipaiga ja sisseehitatud purgihoidjatega Pagasiruum Suusaluuk tagaistmes 1/3 – 2/3 kokkuklapitavad tagaistmed ühes tasapinnas põranda saavutamiseks Võimalus lihtsal moel tekitada pagasiruumist ühes tasapinnas põrandapind (Easy Break süsteem) Panipaik pagasikatte all Pagasivõrk (3 võimalikku asendit tänu 4 kinnituskohale mõlemal küljel) Kaheosaline tagaluuk Istmed Reguleeritava kõrgusega juhiiste Kõrvalistuja kokkuklapitav seljatugi, võimalik kasutada lauana Avatavad lauakesed esiistmete seljatugedes Juhiistme nimmetoe manuaalne reguleerimine (standardina nahkkattega istmete korral)

18

l

dynamique

privilège

l

l l l l l

-

l l l l

l l l

-

-

-

l l l l l l l l l

l l l l l l l l l l

l l l l l l l l l l

l

l

l

-

l l l l l

l l l l l

l l

l

-

-

-

l

l l l

l l

l l

-

-

l

 

l

l l

-

-

l l l

l l l l

l l l l

-

l l

l l

l

-

-

-

-

l l

l l l l

l

l

l

l

-

-

l l

l l l

l

l l

l l l l l

-

-

l l l

l l l

-

-

-

l

l

l l

l l l l l l

l l l l l l

l l l

l l l

-

-

l

l l

-


expression Lukustus Renault’ kaugjuhtimisega võtmekaart Renault “käed-vaba“ võtmekaart Mugavus Panoraam-katuseluuk reguleeritava päiksesirmiga Elektrilised esi- ja tagaaknad (juhi poolel impulsslüliti) Impulsslülitiga juhitavad elektrilised esi- ja tagaaknad Mootori START/STOPP-nupp Juhi ja kõrvalistuja peeglitega päikesesirmid Juhi ja kõrvalistuja peeglitega, valgustatud päikesesrimid 12 V valgustusega pistikupesa keskkonsoolil 12 V pistikupesa tagaistujatele Tagumiste külgakende päikesesirmid Suitsetaja komplekt: eemaldatav tuhatoos (võimalus paigaldada keskkonsoolile või uksepaneelidesse), sigaretisüütaja Sisekliima Konditsioneer, salongifilter, siseõhuringlus Automaatne kliimaseade, salongifilter, parem ja vasak pool eraldi reguleeritav, siseõhuringlus Õhutsirkulatsiooni eraldi reguleeriine tagaistmetele Kommunikatsioon ja navigatsioon CD-raadio 40 W, 4 kõlarit CD-raadio MP3 140 W, 6 kõlarit Bose helisüsteem Bose helisüsteem – Carminat Bluetooth CD 140 W Auditorium Navigatsioonisüsteem Carminat Bluetooth DVD Bose Sound (infoekraaniga 4WD) AUX-pistikupesa keskkonsoolil Interjöör Mustast plastist lävekatted Alumiiniumist lävekatted ees ja taga Ekraaniga keskkonsool (sõiduki olukord, informatsioon häirete ja hoolduse kohta) Kahevärviline keskkonsool: grafiit (ülemine osa) / helebeež (alumine osa) Grafiidiimitatsiooniga keskkonsool Musta värvi rooliratas ja käigukangi nupp Nahaga kaetud rooliratas ja käigukangi nupp Istmekatete kangas - helebeež Istmekatete kangas - grafiit Nahast grafiidi värvi istmekatted Graphite ja soojendusega esiistmed Alumiiniumiimitatsiooniga dekoratiivelemendid (konsooli osad, käigukangi nupu üladetail, mõõdikute servad, uksekäepidemed, rool) Välisilme Mustad põrkerauad ja küljeliistud Kere värvi põrkerauad ja küljeliistud Mustad küljekaitsed Kere värvi küljekaitsed Mustad uksekäepidemed Kroomiimitatsiooniga uksekäepidemed Alumiiniumiimitatsiooniga katusereelingud Rehvikomplekt Hankook 225/60 R17 99H Rehvikomplekt Continental 225/60 R17 99H 17” kergmetallveljed Crusoé 17’’ kergmetallveljed Oasis Lisavarustus Eesmine ja tagumine põrkeraua kaitse Eesmine ja tagumine kerekaitse Toonitud klaasid (tagumised külgaknad) Video (kaks 8-tollist ekraani, kõrvaklapid, juhtimispult, lisaühendused) Alarmsüsteem l standardne

valikuline

l

l

l l

dynamique -

-

l

l

-

l

l l l

l l

-

l l l l l

-

l l

l

l

l

-

privilège

-

-

-

-

l

l l

-

l

-

-

l

l

-

-

l

l

l

l

l

-

-

l l

l

-

-

-

l

l

l

-

-

l

l

l

l

l

-

-

l l

-

-

l

l

-

l

l

-

-

l l

l l

-

-

l l l

l l l

-

l

l

l

l

l

-

- pole saadaval

19


TEHNILISED ANDMED MOOTORID

4x2 6-käiguline manuaalkäigukast

2.0 dCi 150 hj

4x4 6-käiguline manuaalkäigukast

4x4 6-käiguline automaatkäigukast

MUDEL Kere tüüp Versioon

MOOTOR

Kubatuur (cm3) Kolvikäik (mm) Silindrite/klappide arv Maksimumvõimsus kW (hj) p/min juures Max pöördemoment Nm p/min juures Kütus Sissepritse CO2 emissioon

2.0 dCi 173 hj

4X4 6-käiguline manuaalkäigukast

1995 84 x 90 4 / 16 110 (150) / 4000 320 / 2000

1995 84 x 90 4 / 16 110 (150) / 4000 320 / 2000

1995 84 x 90 4 / 16 127 (173) / 3750 360 / 2000

Euro 4

Euro 4

Euro 4

Euro 4

Rool Pöörderaadius

11,6

11,6

Käigukasti tüüp

Manuaalne 6-käiguline

Manuaalne 6-käiguline

Jah 23 / 19,1 188 27 / 21 / 31

Jah 23 / 19,1 188 27 / 21 / 31

Jah 23 / 19,1 188 27 / 21 / 31

320 / 11 292 / 8 17 x 6,5 225/60 R 17 99H 155/80 R 17 100M

320 / 11 292 / 8 17 x 6,5 225/60 R 17 99H 155/80 R 17 100M

180 10,0 31,9

Diisel Otsesissepritse

ROOL JA KÄIGUKAST

Elektriline, reguleeritav 11,6 11,6 6-käiguline Manuaalne 6-käiguline automaatkäigukast

Ees: ventileeritud kettad (DV) (mm) Taga: kettad (DP) (mm) Standardrehvid Rehv Varuratta rehv

SOORITUS

Maksimumkiirus (km/h) 0-100 km/h (s) 1000 m kiirendus (s)

KÜTUSEKULU JA HEITGAASID* Kütusepaagi maht (l) Maanteel (l/km) Linnas (l/km) Kombineeritud (l/km) CO2 emissioon (g/km)

MASSID** (kg)

Tühimass Täismass Registrimass Kandevõime min/max Piduriteta haagise maksimummass Piduritega haagise maksimummass Sõiduki tootja võib andmetesse muudatusi teha *Kütusekulu vastavalt EL-i direktiivile 80/1268 ** Varieerub vastavalt varustusele

20

2488 2488 89 x 100 89 x 100 4 / 16 4 / 16 126 (171) / 6000 126 (171) / 6000 226 / 4400 226 / 4400 Bensiin (oktaanarv > 95) Elektrooniline mitmepunkti sissepritse Euro 4 Euro 4

11,6

11,6

Manuaalne 6-käiguline

Manuaalne 6-käiguline

Jah 23 / 19,1 188 27 / 21 / 31

Jah 23 / 19,1 206 27 / 21 / 31

Jah 23 / 19,1 206 27 / 21 / 31

320 / 11 292 / 8 17 x 6,5 225/60 R 17 99H 155/80 R 17 100M

320 / 11 292 / 8 17 x 6,5 225/60 R 17 99H 155/80 R 17 100M

320 / 11 292 / 8 17 x 6,5 225/60 R 17 99H 155/80 R 17 100M

320 / 11 292 / 8 17 x 6,5 225/60 R 17 99H 155/80 R 17 100M

179 10,4 32,0

173 12,3 34,0

189 9,8 31,5

186 9,1 30,4

185 9,3 30,5

65 6,1 9,0 7,2 191

65 6,2 9,5 7,4 197

65 7,0 10,5 8,3 221

65 6,8 9,6 7,9 209

65 7,7 12,9 9,6 230

65 8,0 13,2 9,9 237

1649 2200 4200 459 2000 750

1655 2300 4300 472 2000 750

1709 2300 3650 459 1350 750

1655 2250 4250 383 2000 750

1564 2100 4100 452 2000 750

1622 2150 4150 432 2000 750

VEDRUSTUS JA JÕUÜLEKANDE VAHETAMINE

PIDURISÜSTEEM

4X4 6-käiguline manuaalkäigukast

5 ust, 5 kohta Expression, Dynamique, Privilège 1995 84 x 90 4 / 16 110 (150) / 4000 320 / 2000

Esivedrustus Tagavedrustus Eesmine jõuülekanne Esi- ja tagarataste jõuülekanne, jõuülekande automaatvahetus (süsteem 4x4 ALL MODE ja ALL MODE-i koos ESP-ga) Põikstabilisaatori eesmine/tagumine diameeter (mm) Eend Pealesõidu- / rambi- / mahasõidunurk

2.5 16V 171 hj

4X2 6-käiguline manuaalkäigukast

Mac Pherson Multyarm


ECO MÄRK A LA RENAULT

RENAULT SÄTESTAB UUED TURVASTANDARDID

RENAULT – 2005/2006. AASTA FIA VORMEL 1 MAAILMAMEISTER

Renault’ keskkonnakaitsepoliitika põhineb meie planeeti puudutavate keskkonnaprobleemide mõistmisel. Nimetuse Renault eco2 käikulaskmisega teatab ettevõte, et on pühendunud ökoloogiliste ja säästlike sõidukite tootmisele.

TEGELIKE AVARIIDE ANALÜÜSIL PÕHINEV LÄHENEMINE Oskusteavet, mida toetavad 50 aasta jooksul saadud kogemused, näeb juba enne sõiduki loomist. Renault pakub uusimaid tehnoloogiasaavutusi, mis: - võimaldavad juhil ennetada ja vältida ohtlikke olukordi, mis võiksid õnnetuseni viia; - aitavad parandada inimlikke eksimusi, sest iga sekund loeb; - tagavad kaitse igaühele.

VORMEL 1 KUI ESMAKLASSILINE ÕPPIMISVÕIMALUS Vormel 1 on tõsine proovikivi. Kui suurepärane sooritusvõime välja arvata, on just see põhjus, miks me ihkame luua ainulaadse ideega sõidukeid, millele võib loota igas olukorras. Seda filosoofiat kasutame oma vormelautode juures ja kohandame ka seeriatootmises olevatele mudelitele. Meie osalemisel Vormel 1-l on üks eesmärk – õppida looma uusi tehnoloogilisi lahendusi, et pakkuda oma klientidele suure sooritusvõimega usaldusväärseid ja turvalisi sõidukeid.

Keskkonnahoidlik, sest tulemusi saab mõõta kogu sõiduki kasutusea jooksul. Juba uue sõiduki loomise algjärgus pööratakse tähelepanu tootmisprotsessile, materjalidele, heitgaasidele (sh süsihappegaasile), kütusekulule ja materjalide taaskasutusele. Säästlik, sest sõidukid tarbivad väga vähe kütust, aga ka sellepärast, et klientidele pakutakse soodsa hinnaga tehnoloogiat, mis mõnikord võimaldab ka maksusoodustusi.

TÕSINE PÜHENDUMINE LIIKLUSOHUTUSALASE HARIDUSE ANDMISELE Renault on võtnud endale ülesandeks anda liiklusohutusharidust. Aastast 2000 propageerib Renault ohutust ka kõige nooremate seas, kasutades programmi “Turvalisus igaühele”, mille abil on õpetatud juba kaheksat miljonit last ja noort kogu maailmas. KOHANDATUD TOOTED, MIS ANNAVAD TEILE TURVATUNDE Kõik ennetamis-, korrigeerimis-, kaitsmis- ja harimisaspektid kokku tagavad selle, et Renault’ juht ja kaasreisijad on liikluses kaitstud. Auto peab olema usaldusväärne, turvaline, lihtsalt juhitav ja uusimatele standarditele vastava turvavarustusega, mis arvestab igaüht.


koleos

www.renault.com www.abcmotors.ee www.citymotors.ee

Oleme teinud kõik, et selles brošüüris oleks täpne ja ajakohane teave. Selle koostamisel tugineti proovisõitude ja prototüüpautode andmetele. Renault’l on õigus oma mudeleid ja nende omadusi, spetsifikatsioone, varustust ning lisavarustust ilma etteteatamiseta muuta. Renault’ ametlikke esindajaid teavitatakse muudatustest esimesel võimalusel. Eri riikides võivad olla saadaval erinevad versioonid ja varustus (mõned varustuselemendid ei ole saadaval standard- või lisavarustusena või lisaseadmetena). Seetõttu pidage enne toodete ostmist nõu RENAULT’ esindusega. Trükitehniliste piirangute tõttu võivad fotodel olevad kere või sisu värvitoonid tegelikkusest mõnevõrra erineda. Kõik õigused on kaitstud. Selle brošüüri paljundamine ükskõik millisel viisil on ilma Renault’ kirjaliku loata keelatud. Seaduse järgi ei ole see brošüür müügipakkumine.

Koleos  

Renault Koleos

Advertisement